kopretinka
09.11.20,16:12
Info pre tých, ktorí sa nezúčastnili prvej ani druhej vlny plošného testovania a potrebujú sa preukázať antigénovým testom

https://www.health.gov.sk/Clanok?antigenne-testovacie-miesta

https://www.facebook.com/255404251995025/posts/726553971546715/
nie sú vo všetkých okresoch ako avizoval Matovič
Ani môj okres,ani ten ďalší ani ďalší ani kraj ....super....
Ten link som dala,lebo tam to rýchlejšie aktualizujú a aj ľudia tam píšu svoje skúsenosti,že ako to funguje,resp.nefunguje
Nandrolon
09.11.20,15:19
Tu je iný link.
https://www.facebook.com/2047997592105476/videos/3591044784290040/
To video som tu už dával 7.11. ...
kopretinka
09.11.20,15:25
Zákaz vychádzania sa nevzťahuje ani na osoby, ktoré majú v čase testovania nariadenú izoláciu alebo nariadenú pracovnú neschopnosť z dôvodu karantény svojím všeobecným lekárom pre dospelých alebo všeobecným lekárom pre deti a dorast. Rovnako platí výnimka pre tých, ktorí sa z totožných dôvodov nemohli dať otestovať v prvom kole.

To akože tí,čo majú pandemickú pn môžu behať po vonku rovnako ako tí,čo majú neg.test
Či?
sito
09.11.20,16:45
Zákaz vychádzania sa nevzťahuje ani na osoby, ktoré majú v čase testovania nariadenú izoláciu alebo nariadenú pracovnú neschopnosť z dôvodu karantény svojím všeobecným lekárom pre dospelých alebo všeobecným lekárom pre deti a dorast. Rovnako platí výnimka pre tých, ktorí sa z totožných dôvodov nemohli dať otestovať v prvom kole.

To akože tí,čo majú pandemickú pn môžu behať po vonku rovnako ako tí,čo majú neg.test
Či?

Pandemickú má, teda dostane, aj peniaze ten, ktorý je pozitívny a dochtor mu vypíše PNP. Ten čo má negatív môže všetko, čo mu dovolí mikas. Ak sa nezúčastni? Nikto mu nemôže dokázať, že je pozitívny, teda nakazený. A môže skoro všetko, čo môže ten s negatívnym testom, ale s prípadnou pokutou. A s prípadným nevpustením do budovy v ktorej sa nemôže preukázať negatív testom.

Však to vysvetlil, že je to nezmysel, aby dôchodca +, ktorému bolo doporučené, aby nešiel na test, si prišiel na poštu pre dôchodok a pošta by ho nechá skapať na nedostatok koruny, peňazí, korony. Akože mu to radia? či ako ich riadi? Či nás riadi? :D
Dáša_
09.11.20,17:49
Pandemickú má, teda dostane, aj peniaze ten, ktorý je pozitívny a dochtor mu vypíše PNP. Ten čo má negatív môže všetko, čo mu dovolí mikas. Ak sa nezúčastni? Nikto mu nemôže dokázať, že je pozitívny, teda nakazený. A môže skoro všetko, čo môže ten s negatívnym testom, ale s prípadnou pokutou. A s prípadným nevpustením do budovy v ktorej sa nemôže preukázať negatív testom.

Však to vysvetlil, že je to nezmysel, aby dôchodca +, ktorému bolo doporučené, aby nešiel na test, si prišiel na poštu pre dôchodok a pošta by ho nechá skapať na nedostatok koruny, peňazí, korony. Akože mu to radia? či ako ich riadi? Či nás riadi? :D

dochodca môže zavolať telefonicky na pobočku pošty a požiadať, aby mu dôchodok priniesli domov. Ak si ho inak necháva vyplácať v hotovosti na pošte. Väčšina dôchodcov si ho necháva vyplácať doručovateľkou doma, to je bez zmeny

https://www.posta.sk/subory/40414/2020_11_02-ts_sp-vyplaca-dochodky.pdf (https://www.posta.sk/subory/40414/2020_11_02-ts_sp-vyplaca-dochodky.pdf)

A keď chceš povedať, že dôchodcovia nemajú telefón, tak potom si dovolím tvrdiť, že to sú zrovna tí, čo si dôchodok nechajú doručovať domov.

Takže udržiavajme paniku...
kopretinka
09.11.20,18:03
Zákaz vychádzania sa nevzťahuje ani na osoby, ktoré majú v čase testovania nariadenú izoláciu alebo nariadenú pracovnú neschopnosť z dôvodu karantény svojím všeobecným lekárom pre dospelých alebo všeobecným lekárom pre deti a dorast. Rovnako platí výnimka pre tých, ktorí sa z totožných dôvodov nemohli dať otestovať v prvom kole.

To akože tí,čo majú pandemickú pn môžu behať po vonku rovnako ako tí,čo majú neg.test
Či?

Pandemickú má, teda dostane, aj peniaze ten, ktorý je pozitívny a dochtor mu vypíše PNP. Ten čo má negatív môže všetko, čo mu dovolí mikas. Ak sa nezúčastni? Nikto mu nemôže dokázať, že je pozitívny, teda nakazený. A môže skoro všetko, čo môže ten s negatívnym testom, ale s prípadnou pokutou. A s prípadným nevpustením do budovy v ktorej sa nemôže preukázať negatív testom.

Však to vysvetlil, že je to nezmysel, aby dôchodca +, ktorému bolo doporučené, aby nešiel na test, si prišiel na poštu pre dôchodok a pošta by ho nechá skapať na nedostatok koruny, peňazí, korony. Akože mu to radia? či ako ich riadi? Či nás riadi? :D
Nechápem,čo sem miešaš dôchodcov,ja som sa pýtala na niečo úplne iné.
Či ten,čo je na pn kvoli pozitivite,môže voľne behať....aj keby nemal coronu,sj tak musí byť doma,takže vôbec nechápem túto výnimku.
kukučka
09.11.20,18:15
Preboha, veď už nerobte z tých dôchodcov debilov!
kukučka
09.11.20,18:19
Kopreti, ja tomu rozumiem tak, že " normálna maródka" je prísnejší predpis, teda má prednosť pred zákazom vychádzania.
buchač
09.11.20,18:19
Či ten,čo je na pn kvoli pozitivite,môže voľne behať....
Preboha...šak je PN, tak aké otázky o behaní ?

Argument :

Sociálna poisťovňa upozorňuje, že ak ošetrujúci lekár vystaví tzv. pandemickú PN-ku, na základe ktorej je daný poistenec v karanténe pre zabránenie šíreniu koronavírusu COVID-19 a má byť izolovaný v domácom prostredí, vychádzky nemá povolené. Ak by osobe, ktorá je uznaná dočasne práceneschopnou z dôvodu karantény, boli počas izolácie v domácom prostredí vychádzky povolené, odporovalo by to zmyslu nariadenej izolácie.

Pri bežnej práceneschopnosti určuje ošetrujúci lekár poistencovi čas možných vychádzok najčastejšie v rozsahu štyroch hodín denne, napr. od 10.00 do 12.00 h a od 14.00 do 16.00 h, vždy to závisí od konkrétnej diagnózy pacienta. Čas vychádzok ošetrujúci lekár zaznamená, ak ich povolil, na tlačive Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti a v zdravotnej dokumentácii dočasne práceneschopnej osoby.

Zdroj https://www.socpoist.sk/aktuality-pozor--pocas-pandemickej-pn-a-karanteny-nie-su-vychadzky-mozne/48411s68491c


Poznámka (nebrať osobne...alebo aj hej)

Preboha, veď už nerobte z tých dôchodcov debilov!
..ani dôchodcovia nemusia byť, poniektorí to zvládnu sami a skôr ako dôchodcovia.
sito
09.11.20,19:09
Preboha, veď už nerobte z tých dôchodcov debilov!

:eek: Kukučka, veď Ty máš pravdu! Len to má maličkú chybičku ... prečo množné číslo ..., žeby všetci ich ...., či len slovenský panboh? :D
veronikasad
09.11.20,23:14
Na plánovanú kontrolu už môžeme ísť aj bez testu ?

...p)vstup osoby do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným

https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2020/11/ciastka_14_2020.pdf
misoft
10.11.20,05:50
Náááááá....... krízový štáb "odporúča" - čo pre Matelka znamená "nariaďuje".... predĺžiť núdzový stav o ďalších 90 dní. Takže - núdzový stav môže byť vyhlásený na max. 90 dní, lenže! Ukončí sa terajčí 45-dňový 15.11. a 16.11 sa (asi) vyhlási ďalší 90-dňový - teda v kuse 135 dní. Uvedomujú si tí pajáci, že občania už majú dosť toho obmedzovania? Uvedomujú si, že okato a bez rozmyslu porušujú ústavu?
už skôr som ironicky poznamenal, že Bláznovič "zakázal" Dušičky a že zakáže i Vianoce, Nový rok a potom celý rok. A je to tu!
Môžeme sa "tešiť" - niektoré rodiny sa na Vianoce ani nezídu - budú spolu "on-line"....

A Čaputová by sa mala už zobudiť! A povedať rázne - Tak dosť! Matelko ako predseda vlády absolútne zlyhal v riadení štátu - riadi ho spôsobom zákazov, obmedzovania, sankcií, trestov. To už nie je vládnutie - toto je DIKTATÚRA z pozície moci. Prekračuje svoje kompetencie. Bláznovič by (ak by mal harakter - čo nemá) by mal podať demisiu (a samozrejme aj celá vláda - i tak sú tam pseudoodborníci).
Nandrolon
10.11.20,07:41
Citujem zo stránky Ministerstva vnútra SR:
"Na hraniciach sa zavedú kontroly


Počet otvorených hraničných priechodov sa zrejme pre kontroly zníži, obmedzia sa aj otváracie časy. Prichádzajúci by mali mať postupne možnosť otestovať sa aj v blízkosti hraníc. Podľa premiéra Matoviča sa na hraničných priechodoch vykoná 4 až 5 miliónov testov mesačne, čo by malo udržiavať počet pozitívnych prípadov pod kontrolou."

Chcel by som vidieť tých 4-5 mil. MESAČNE iba z testovania na hraniciach.... Tá trnavská firma bude čoskoro najziskovejšia firma v SR.
:-))))))))))))))))))))
veronikasad
10.11.20,07:45
Nandy, kdesi som citala ze testy nam doda aj NATO...
Žabinka
10.11.20,07:59
Náááááá....... krízový štáb "odporúča" - čo pre Matelka znamená "nariaďuje".... predĺžiť núdzový stav o ďalších 90 dní. Takže - núdzový stav môže byť vyhlásený na max. 90 dní, lenže! Ukončí sa terajčí 45-dňový 15.11. a 16.11 sa (asi) vyhlási ďalší 90-dňový - teda v kuse 135 dní. Uvedomujú si tí pajáci, že občania už majú dosť toho obmedzovania? Uvedomujú si, že okato a bez rozmyslu porušujú ústavu?
už skôr som ironicky poznamenal, že Bláznovič "zakázal" Dušičky a že zakáže i Vianoce, Nový rok a potom celý rok. A je to tu!
Môžeme sa "tešiť" - niektoré rodiny sa na Vianoce ani nezídu - budú spolu "on-line"....

A Čaputová by sa mala už zobudiť! A povedať rázne - Tak dosť! Matelko ako predseda vlády absolútne zlyhal v riadení štátu - riadi ho spôsobom zákazov, obmedzovania, sankcií, trestov. To už nie je vládnutie - toto je DIKTATÚRA z pozície moci. Prekračuje svoje kompetencie. Bláznovič by (ak by mal harakter - čo nemá) by mal podať demisiu (a samozrejme aj celá vláda - i tak sú tam pseudoodborníci).
Duško, však napíš priamo kancelárii prezidentky, tu my nič nevyriešime..;)
marjankaj
10.11.20,08:25
Náááááá....... krízový štáb "odporúča" - čo pre Matelka znamená "nariaďuje".... predĺžiť núdzový stav o ďalších 90 dní. Takže - núdzový stav môže byť vyhlásený na max. 90 dní, lenže! Ukončí sa terajčí 45-dňový 15.11. a 16.11 sa (asi) vyhlási ďalší 90-dňový - teda v kuse 135 dní. Uvedomujú si tí pajáci, že občania už majú dosť toho obmedzovania? Uvedomujú si, že okato a bez rozmyslu porušujú ústavu?
A ktorý článok ústavy porušujú??????
marjankaj
10.11.20,08:28
Na plánovanú kontrolu už môžeme ísť aj bez testu ?

...p)vstup osoby do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným

https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2020/11/ciastka_14_2020.pdf
Veronika to platilo doteraz, ale ktovie, čo vymyslia na tom krízovom štábe zajtra.
misoft
10.11.20,13:53
Duško, však napíš priamo kancelárii prezidentky, tu my nič nevyriešime..;)
Hmmm.... fakt.... ale (podľa mňa) je to zbytočné.... prezidentská kancelária možno dostala mnoho listov, lenže tam vyberajú len tie, ktoré sú vhodné na to, aby sa "prezentovala" iná "politika" - často len príde "automatizovaná" odpoveď.... bla-bla-bla...
veronikasad
10.11.20,14:00
Na plánovanú kontrolu už môžeme ísť aj bez testu ?

...p)vstup osoby do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným

https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2020/11/ciastka_14_2020.pdf
Veronika to platilo doteraz, ale ktovie, čo vymyslia na tom krízovom štábe zajtra.
Janko, to platí od 9.11. - dokedy neviem ...
misoft
10.11.20,14:11
Na plánovanú kontrolu už môžeme ísť aj bez testu ?

...p)vstup osoby do zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, vrátane sprevádzania blízkou osobou alebo príbuzným

https://korona.gov.sk/wp-content/uploads/2020/11/ciastka_14_2020.pdf
Veronika to platilo doteraz, ale ktovie, čo vymyslia na tom krízovom štábe zajtra.
Janko, to platí od 9.11. - dokedy neviem ...
Ani nemôžeš... pretože Matelko vymyslí v priebehu pár hodín nový "akčný" plán.
kopretinka
10.11.20,15:05
Už povolávajú. Tento pracovný rozkaz dostala Slovenka pracujúca ako zdravotná sestra v Nemecku. Dostala ho na slovenskú adresu.
Nandrolon
10.11.20,15:16
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/?fbclid=IwAR2ULQMPhQkzlaIUMVh5P2_TPAKIiXpIctPbear1 Lu9EMBkav9pTWeH23HA
... som sa nasmial z diskusie, kiež by som sa toho sám dožil, citujem:
"V tom pripade bude platit pre politikov aj vynimka v sietej hlave Ustavy, clanku 15, odsek 3: "Trest smrti sa nepripúšťa"."
bjuty smis
10.11.20,15:18
Facebook zmazal šesť príspevkov Igora Matoviča, ktoré porušovali autorské práva. Išlo o obrázky karikaturistu Martina „Shootyho“ Šútovca z Denníka N, ktoré premiér zverejnil na svojom facebookovom účte bez súhlasu ich autora.

pravidelne to robil a pravidelne ho na to shooty upozorňoval
kopretinka
10.11.20,15:26
Facebook zmazal šesť príspevkov Igora Matoviča, ktoré porušovali autorské práva. Išlo o obrázky karikaturistu Martina „Shootyho“ Šútovca z Denníka N, ktoré premiér zverejnil na svojom facebookovom účte bez súhlasu ich autora.

pravidelne to robil a pravidelne ho na to shooty upozorňoval
Sa čuduješ,šak okopíroval diplomovku,jemu autorské právo nič nehovorí.
Vlastne žiadne právo....
kopretinka
10.11.20,15:29
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/?fbclid=IwAR2ULQMPhQkzlaIUMVh5P2_TPAKIiXpIctPbear1 Lu9EMBkav9pTWeH23HA
... som sa nasmial z diskusie, kiež by som sa toho sám dožil, citujem:
"V tom pripade bude platit pre politikov aj vynimka v sietej hlave Ustavy, clanku 15, odsek 3: "Trest smrti sa nepripúšťa"."
Tú výnimku vytvorili asi na matovičovu žiadosť.
veronikasad
10.11.20,15:52
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/?fbclid=IwAR2ULQMPhQkzlaIUMVh5P2_TPAKIiXpIctPbear1 Lu9EMBkav9pTWeH23HA
... som sa nasmial z diskusie, kiež by som sa toho sám dožil, citujem:
"V tom pripade bude platit pre politikov aj vynimka v sietej hlave Ustavy, clanku 15, odsek 3: "Trest smrti sa nepripúšťa"."
Tú výnimku vytvorili asi na matovičovu žiadosť.
Ktorý "smrtelník" dostane výsledky PCR testu do pár hodín po testovaní ?
Nandrolon
10.11.20,15:57
Napr. Matovič. Neboj sa. Nepriestrelnú kožu ešte zatiaľ nemá nikto. :-))))))))))
Mila123
10.11.20,15:57
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/?fbclid=IwAR2ULQMPhQkzlaIUMVh5P2_TPAKIiXpIctPbear1 Lu9EMBkav9pTWeH23HA
... som sa nasmial z diskusie, kiež by som sa toho sám dožil, citujem:
"V tom pripade bude platit pre politikov aj vynimka v sietej hlave Ustavy, clanku 15, odsek 3: "Trest smrti sa nepripúšťa"."
Tú výnimku vytvorili asi na matovičovu žiadosť.
Ktorý "smrtelník" dostane výsledky PCR testu do pár hodín po testovaní ?
Veronika neuveríš, ja som bola s kolegyňami v Dolnom Smokovci (Šrobárov ústav) minulý pondelok, odber sme mali o 10,oo hod, a o cca 14.30 sme mali výsledky (v pondelok, ten istý deň), je to o ľuďoch, o systéme práce.....
pavol54
10.11.20,16:05
Facebook zmazal šesť príspevkov Igora Matoviča, ktoré porušovali autorské práva. Išlo o obrázky karikaturistu Martina „Shootyho“ Šútovca z Denníka N, ktoré premiér zverejnil na svojom facebookovom účte bez súhlasu ich autora.

pravidelne to robil a pravidelne ho na to shooty upozorňoval
Sa čuduješ,šak okopíroval diplomovku,jemu autorské právo nič nehovorí.
Vlastne žiadne právo....
však to nie on, to tá kuva čo mu okopírovala diplomovku a iné opisovačky a nepovedala on za to nemôže čo nafasabukovala
pavol54
10.11.20,16:11
Dnes to Raši v dialogoch trefne povedal. Nie lekári rozhodujú ako sa bude konať v rámci covidu, ale pacient. Kto chcel pochopil.
Nandrolon
10.11.20,16:12
Potešilo, chrípka v pleci, som aj na to prizabudol, že som si ju v chladničke nechal na "až" po testoch :-))))))))
Dúfam, že nebude z toho absces, ale to sa mi ešte nikdy nestalo.
kopretinka
10.11.20,17:00
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/?fbclid=IwAR2ULQMPhQkzlaIUMVh5P2_TPAKIiXpIctPbear1 Lu9EMBkav9pTWeH23HA
... som sa nasmial z diskusie, kiež by som sa toho sám dožil, citujem:
"V tom pripade bude platit pre politikov aj vynimka v sietej hlave Ustavy, clanku 15, odsek 3: "Trest smrti sa nepripúšťa"."
Tú výnimku vytvorili asi na matovičovu žiadosť.
Ktorý "smrtelník" dostane výsledky PCR testu do pár hodín po testovaní ?
Ja som mala po 10hodinách.
Neni problém mať rýchly výsledok testu.Tyčinku niekto okamžite odnesie do laboratória,počká tam na výsledok.Výsledok zatelefonuje matovicovi.
Prípadne sa test urobí priamo v laboratóriu. U matrtaja by som sa nečudovala ničomu.
Veď v čase prvej vlny,keď boli otvorené len potraviny,si dal otvorit obch.centrum,aby si mohol kupiť oblek.
marjankaj
10.11.20,17:17
Prípadne sa test urobí priamo v laboratóriu. U matrtaja by som sa nečudovala ničomu.
Veď v čase prvej vlny,keď boli otvorené len potraviny,si dal otvorit obch.centrum,aby si mohol kupiť oblek.
Veď ako premiér tu nemohol behať v rifliach a teniskách.:eek: A nebodaj aj v Bruseli.:D
bjuty smis
10.11.20,17:34
dobrá správa pre ficových fandov..

ešte máte poslednú šancu vidieť ho naživo
čoskoro bude na cca 20 r. stiahnutý z obehu...a pri jeho veku a zdravotnom stave :))


Smer kritizuje „odídencov“, že doteraz nepodpísali návrh na odvolávanie Igora Matoviča. Strana vo videu vyzvala aj na účasť na proteste proti epidemiologickým opatreniam, ktorý má byť 17. novembra pred Prezidentským palácom. Politici Smeru sľubujú, že tiež prídu.
pavol54
10.11.20,17:45
dobrá správa pre ficových fandov..

ešte máte poslednú šancu vidieť ho naživo
čoskoro bude na cca 20 r. stiahnutý z obehu...a pri jeho veku a zdravotnom stave :))


Smer kritizuje „odídencov“, že doteraz nepodpísali návrh na odvolávanie Igora Matoviča. Strana vo videu vyzvala aj na účasť na proteste proti epidemiologickým opatreniam, ktorý má byť 17. novembra pred Prezidentským palácom. Politici Smeru sľubujú, že tiež prídu.
Ak budú dva metre od seba kde je problém?
bjuty smis
10.11.20,17:54
nech aj spolu sedia....žiaden problém
buchač
10.11.20,19:36
Bez úspechu, čo sa týka otvárania prevádzok, skončilo stretnutie zástupcov hotelov, reštaurácií a fitnescentier s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO). Zdá sa, že znovuotvorenie je nateraz v nedohľadne.

- Na testovanie by však nedozeral štát, ale samotné prevádzky.
- Rozhodnúť sa majú samotné subjekty do piatka tohto týždňa. Od ich odpovede má závisieť aj to, kedy a nakoľko sa hotely, reštaurácie a posilňovne otvoria. Týkať sa to však má aj kostolov a škôl.
- Harbuľák nevylúčil ani testovanie zákazníkov – zatiaľ však ide podľa neho len o návrhy.
- Sme ochotní zabezpečiť aj náročnejšie podmienky, aby prevádzky mohli otvoriť,“ hovorí Harbuľák.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/568332-otvoria-sa-restauracie-hotely-a-posilnovne-rozhodnut-sa-ma-na-stretnuti-s-matovicom/

Citujem :
" Nandrolon: Ránečko pracovné! next time a prázdne mesto a parkoviská! mohlo by to ešte aspoň rok vydržať ..... "
pavol54
10.11.20,20:10
nech aj spolu sedia....žiaden problém
zuzanka dá stoličky,
misoft
10.11.20,20:38
Bez úspechu, čo sa týka otvárania prevádzok, skončilo stretnutie zástupcov hotelov, reštaurácií a fitnescentier s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO). Zdá sa, že znovuotvorenie je nateraz v nedohľadne.

- Na testovanie by však nedozeral štát, ale samotné prevádzky.
- Rozhodnúť sa majú samotné subjekty do piatka tohto týždňa. Od ich odpovede má závisieť aj to, kedy a nakoľko sa hotely, reštaurácie a posilňovne otvoria. Týkať sa to však má aj kostolov a škôl.
- Harbuľák nevylúčil ani testovanie zákazníkov – zatiaľ však ide podľa neho len o návrhy.
- Sme ochotní zabezpečiť aj náročnejšie podmienky, aby prevádzky mohli otvoriť,“ hovorí Harbuľák.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/568332-otvoria-sa-restauracie-hotely-a-posilnovne-rozhodnut-sa-ma-na-stretnuti-s-matovicom/

Citujem :
" Nandrolon: Ránečko pracovné! next time a prázdne mesto a parkoviská! mohlo by to ešte aspoň rok vydržať ..... "
No - Bláznovič "našiel" riešenie. Rôzne prevádzky sú na kraji krachu.
Chcete mať otvorené? Tak si zriaďte svoje VLASTNÉ odberné miesta!
Ale tam musí byť odborný personál, on to zadarmo robiť predsa nebude. Takže si to ZAPLAŤTE! A testy? Tie zadarmo už nedostanú - nech si zaplatia.
Ale ak by to aj splnili - budú pravidlá... a tak prevádzkar zaplatí testy, personál, návštevnosť bude 1/3, prípadne 1/4... a kde bude na konci? V RITI! Pretože to, čo zarobí, vrazí do tých testov, zdravotníkov. A to ešte sa nespomenuli náklady.

Šikovný to podfukár, ten trnafský pojašenec. A to tej šašo ešte obmedzí slobodu pohybu na 90 dní. NARIADENÍM!!!! Nie ZÁKONOM, ale nariadením od nejakej komisie!
Pre toho drbnutého je Ústava len zdrap papiera.
buchač
10.11.20,21:27
V utorok 17. novembra sa má v Bratislave konať ďalší protest proti obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom. Podľa organizátorov, ktorí o tom informujú na sociálnej sieti, sa má začať o 15:00 na bratislavskej Hlavnej stanici. Po provom proteste tohto typu, ktorý sa konal pred Úradom vlády SR 17. októbra, polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa, spáchaného počas núdzového stavu, 31-ročného občana ČR Pavla R. a 31-ročného Martina J. z okresu Poprad. Obvinený občan ČR je momentálne stíhaný väzobne.

Účasť na proteste potvrdili aj predstavitelia opozičnej strany Smer. Aj SNS avizuje, že sa pridá k protestu pred Prezidentským palácom. Ďalší protest organizuje Ultras Slovan.

Smer vo videu presne nepovedal, na ktorý z protestov pôjde.
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=2954367054795847

bjuty...idééééš ??? :D :D :D
Nandrolon
11.11.20,03:23
Bez úspechu, čo sa týka otvárania prevádzok, skončilo stretnutie zástupcov hotelov, reštaurácií a fitnescentier s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO). Zdá sa, že znovuotvorenie je nateraz v nedohľadne. - Na testovanie by však nedozeral štát, ale samotné prevádzky. - Rozhodnúť sa majú samotné subjekty do piatka tohto týždňa. Od ich odpovede má závisieť aj to, kedy a nakoľko sa hotely, reštaurácie a posilňovne otvoria. Týkať sa to však má aj kostolov a škôl. - Harbuľák nevylúčil ani testovanie zákazníkov – zatiaľ však ide podľa neho len o návrhy. - Sme ochotní zabezpečiť aj náročnejšie podmienky, aby prevádzky mohli otvoriť,“ hovorí Harbuľák. https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/568332-otvoria-sa-restauracie-hotely-a-posilnovne-rozhodnut-sa-ma-na-stretnuti-s-matovicom/ Citujem : " Nandrolon: Ránečko pracovné! next time a prázdne mesto a parkoviská! mohlo by to ešte aspoň rok vydržať ..... "

Už ti to Kvaka vysvetlila, ak si nepochopil, zavolaj niekomu kto ti to vysvetlí zrozumiteľnejšie.

Možno by bolo lepšie, keby som nenapísal rok, ale aspoň štvrťstoročie :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Misoft - už vidím tie rady na obedy a predtým povinno-dobrovoľné špachtľovanie. To radšej budem hladný a najem sa až doma.
buchač
11.11.20,05:50
Citujem : " Nandrolon: Ránečko pracovné! next time a prázdne mesto a parkoviská! mohlo by to ešte aspoň rok vydržať ..... "
Už ti to Kvaka vysvetlila, ak si nepochopil, zavolaj niekomu kto ti to vysvetlí zrozumiteľnejšie.

Toto považuješ za vysvetlenie ?

Situáciu si popísal dobre, ale určite nie to, že by to nandrolon takto ešte rok chcel, vyjadril spontánne reakciu na prázdne cesty a parkoviská, je jasné, kto býval denne v kolónach, pozná. To nie je o tom, či máš pravdu alebo nie.
To je len jej názor, má v tom starká hokej, taký spontánny...vysvetlenie ti dám ja.

Veta...." prázdne mesto a parkoviská! mohlo by to ešte aspoň rok vydržať ..... "mne dáva jednoznačný význam.
Logicky mi z toho vychádza to, že ak je prázdne mesto a parkoviská, tak sa tak udialo z určitého dôvodu.
Ak by mali byť prázdne mestá a parkoviská aj naďalej, tak by sa tak dialo z toho istého dôvodu.

...ak chceš byť za vtipného a dať svojim vetám patričný význam (irónia, sakrazmus), tak sa to aj nauč. Blbosť vety určite nezmierni - nezmení šóra rehotajúcich sa smajlíkov.
Nandrolon
11.11.20,06:37
Blbosť užívateľa nezmenia žiadne tvoje litánie.
duves
11.11.20,07:19
Ludia potrebuju z princípu frflat. Napr. tu niečo zalinkujem, to sa človek môže uchechta. Ten pako Hnízdil je taky česky Kotleba. Takže moj komentar: Každy, kto ma doma takychto tínežerov, povie, že sedia doma a ťukaju doma do mobilov, tabletov, či PC, alebo čumia na stupidne americke serialy. A zrazu aka zmena! Ludia chcú to, čo je akože zakazane.


Milý pane Hnízdile, už nějakou dobu sledujeme Váš postoj k současnému virovému šílenství. Je nám velmi blízký a jsme Vám moc vděční, že se nebojíte jít proti proudu. Obracíme se na Vás s prosbou o radu. Moc rádi bychom zvedli svůj hlas proti vládním opatřením, ale moc nevíme jak. Jsme rodina s dvanáctiletým synem a sedmnáctiletou dcerou a naše děti velmi trpí omezením sociálních kontaktů.

Syn právě přišel do životní fáze, kdy by si potřeboval najít nové kamarády, ale současná situace mu nic takového neumožňuje. Dcera, která studuje střední veterinární školu a opravdu jí záleží na tom, aby se toto „řemeslo“ dobře naučila...

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=38165 (https://www.mtbiker.sk/external-click/forum/1661279/aHR0cDovL2Jsb2cuYWt0dWFsbmUuY3ovYmxvZ3kvamFuLWhuaX pkaWwucGhwP2l0ZW1pZD0zODE2NQ--)
Mila123
11.11.20,07:54
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/?fbclid=IwAR2ULQMPhQkzlaIUMVh5P2_TPAKIiXpIctPbear1 Lu9EMBkav9pTWeH23HA
... som sa nasmial z diskusie, kiež by som sa toho sám dožil, citujem:
"V tom pripade bude platit pre politikov aj vynimka v sietej hlave Ustavy, clanku 15, odsek 3: "Trest smrti sa nepripúšťa"."
Tú výnimku vytvorili asi na matovičovu žiadosť.
Ktorý "smrtelník" dostane výsledky PCR testu do pár hodín po testovaní ?
Veronika neuveríš, ja som bola s kolegyňami v Dolnom Smokovci (Šrobárov ústav) minulý pondelok, odber sme mali o 10,oo hod, a o cca 14.30 sme mali výsledky (v pondelok, ten istý deň), je to o ľuďoch, o systéme práce.....
čo je na mojom tvrdení nesprávne???? dostala som 2 x neužitočná.....znovu idem v piatok, tiež na PCR, tiež do Dolného Smokovca uvidím ako dlho budem čakať za výsledkami, napíšem ako to išlo, pozn. financujem si to sama
bjuty smis
11.11.20,08:11
V utorok 17. novembra sa má v Bratislave konať ďalší protest proti obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom. Podľa organizátorov, ktorí o tom informujú na sociálnej sieti, sa má začať o 15:00 na bratislavskej Hlavnej stanici. Po provom proteste tohto typu, ktorý sa konal pred Úradom vlády SR 17. októbra, polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa, spáchaného počas núdzového stavu, 31-ročného občana ČR Pavla R. a 31-ročného Martina J. z okresu Poprad. Obvinený občan ČR je momentálne stíhaný väzobne.

Účasť na proteste potvrdili aj predstavitelia opozičnej strany Smer. Aj SNS avizuje, že sa pridá k protestu pred Prezidentským palácom. Ďalší protest organizuje Ultras Slovan.

Smer vo videu presne nepovedal, na ktorý z protestov pôjde.
https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=2954367054795847

bjuty...idééééš ??? :D :D :D
na protest proti vláde s mafiou, fašistami a ultras ??
nie...ja som volič tejto koalície a som spokojný s vládou...pre toto sme ich volili
múdrosráči dostanú dobre na trubky, prúd studenej vody a nocľah v cpz :))


ľudia, už úplne otupiievaváju....
Nandrolon
11.11.20,08:14
Dúfam, že ich tam bude čo najviac a aspoň takto virtuálne dostane Testovič po "hubje" :-)
misoft
11.11.20,08:24
.................

Možno by bolo lepšie, keby som nenapísal rok, ale aspoň štvrťstoročie :D:D:D:D:D:D:D:D:D
Misoft - už vidím tie rady na obedy a predtým povinno-dobrovoľné špachtľovanie. To radšej budem hladný a najem sa až doma.
A možno rovnaký názor budú mať i zákazníci. Ľutujem tých, ktorí majú také prevádzky - vyjdú na psí tridsiatok....
bjuty smis
11.11.20,08:34
to, že ľudom lezie na nervy matovič neznamená, že chcú zmenu vlády....to si trošku mimo....

to sa len fico trepoce....už počuje na chodbe kroky chlapcov z naka....
buchač
11.11.20,08:44
Blbosť užívateľa nezmenia žiadne tvoje litánie.
Týýý kokos....a teraz si prečítaj po sebe, čo si vlastne napísal.

Takže reakcia ?
Máš pravdu...moje litánie tvoju blbosť teda fakt nezmenia. :D :D :D
misoft
11.11.20,08:49
to, že ľudom lezie na nervy matovič neznamená, že chcú zmenu vlády....to si trošku mimo....

to sa len fico trepoce....už počuje na chodbe kroky chlapcov z naka....
Možno by stačilo vymeniť premiéra a zopár ministrov-"odborníkov" a potom by sa to dalo ako-tak do poriadku.
misoft
11.11.20,08:52
"Premiér je náš najúspešnejší vedec"
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568419-molekularny-biolog-celec-premier-je-nas-najuspesnejsi-vedec/
(„Pán premiér je náš najúspešnejší vedec. Dostane nápad, získa okamžite obrovskú finančnú podporu a do dvoch týždňov realizuje štúdiu. Nepotrebuje riešiť kontrolu, etickú komisiu a má obrovský počet probandov. Chcel by som byť taký úspešný vedec.")
Mila123
11.11.20,08:59
"Premiér je náš najúspešnejší vedec"
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568419-molekularny-biolog-celec-premier-je-nas-najuspesnejsi-vedec/
(„Pán premiér je náš najúspešnejší vedec. Dostane nápad, získa okamžite obrovskú finančnú podporu a do dvoch týždňov realizuje štúdiu. Nepotrebuje riešiť kontrolu, etickú komisiu a má obrovský počet probandov. Chcel by som byť taký úspešný vedec.")
čo už keď máme šťastie.......
pavol54
11.11.20,09:10
"Premiér je náš najúspešnejší vedec"
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568419-molekularny-biolog-celec-premier-je-nas-najuspesnejsi-vedec/
(„Pán premiér je náš najúspešnejší vedec. Dostane nápad, získa okamžite obrovskú finančnú podporu a do dvoch týždňov realizuje štúdiu. Nepotrebuje riešiť kontrolu, etickú komisiu a má obrovský počet probandov. Chcel by som byť taký úspešný vedec.")
čo už keď máme šťastie.......
Už ani ten Martin nejazdí na bielom koni :)
Nandrolon
11.11.20,09:16
Blbosť užívateľa nezmenia žiadne tvoje litánie.
Týýý kokos....a teraz si prečítaj po sebe, čo si vlastne napísal.

Takže reakcia ?
Máš pravdu...moje litánie tvoju blbosť teda fakt nezmenia. :D :D :D
HA- HA- HA,
taká "pribrzdená tvoja veľká sranda". Darmo, jedine ty si tu borec a odborník na "kameňáky".
:-))))))))
veronikasad
11.11.20,09:36
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/?fbclid=IwAR2ULQMPhQkzlaIUMVh5P2_TPAKIiXpIctPbear1 Lu9EMBkav9pTWeH23HA
... som sa nasmial z diskusie, kiež by som sa toho sám dožil, citujem:
"V tom pripade bude platit pre politikov aj vynimka v sietej hlave Ustavy, clanku 15, odsek 3: "Trest smrti sa nepripúšťa"."
Tú výnimku vytvorili asi na matovičovu žiadosť.
Ktorý "smrtelník" dostane výsledky PCR testu do pár hodín po testovaní ?
Veronika neuveríš, ja som bola s kolegyňami v Dolnom Smokovci (Šrobárov ústav) minulý pondelok, odber sme mali o 10,oo hod, a o cca 14.30 sme mali výsledky (v pondelok, ten istý deň), je to o ľuďoch, o systéme práce.....
čo je na mojom tvrdení nesprávne???? dostala som 2 x neužitočná.....znovu idem v piatok, tiež na PCR, tiež do Dolného Smokovca uvidím ako dlho budem čakať za výsledkami, napíšem ako to išlo, pozn. financujem si to samau samoplatcov su tie časy reálne. Dcera po kontakte s pozitivnou osobu cakala na "pozvanie" na testy z UVZ 5 kal.dni a ďalšie dva dni kym jej oznamili vysledok. Na takýto rozdiel oproti Matovicovi som poukazala ...
kopretinka
11.11.20,09:44
kopretinka
11.11.20,09:50
u samoplatcov su tie časy reálne. Dcera po kontakte s pozitivnou osobu cakala na "pozvanie" na testy z UVZ 5 kal.dni a ďalšie dva dni kym jej oznamili vysledok. Na takýto rozdiel oproti Matovicovi som poukazala ...
Ja som nebola samoplatca a výsledok som mala v deň odberu,dokonca v okrese,ktorý je na tom dosť zle.Proste záleží,koľko majú ľudí na to a koľko odberov musia spracovat.
pavol54
11.11.20,10:34
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/566067-na-slovensku-startuje-poistovna-pre-psov-a-macky-bude-hradit-veterinara/
to je biznis, na jar mala moja mačka tri neprežilo ani jedno (asi sa stali korisťou iného predátora v druhom vrhu mala 6, jedného kocúrika som daroval teraz rátam že sú tri predstava že by očipovaná poistená mačka išla na lov pre obed a bola ulovená stala sa obedom, je dosť náročná na peňaženku
korela
11.11.20,10:57
Ludia potrebuju z princípu frflat. Napr. tu niečo zalinkujem, to sa človek môže uchechta. Ten pako Hnízdil je taky česky Kotleba. Takže moj komentar: Každy, kto ma doma takychto tínežerov, povie, že sedia doma a ťukaju doma do mobilov, tabletov, či PC, alebo čumia na stupidne americke serialy. A zrazu aka zmena! Ludia chcú to, čo je akože zakazane.


Milý pane Hnízdile, už nějakou dobu sledujeme Váš postoj k současnému virovému šílenství. Je nám velmi blízký a jsme Vám moc vděční, že se nebojíte jít proti proudu. Obracíme se na Vás s prosbou o radu. Moc rádi bychom zvedli svůj hlas proti vládním opatřením, ale moc nevíme jak. Jsme rodina s dvanáctiletým synem a sedmnáctiletou dcerou a naše děti velmi trpí omezením sociálních kontaktů.

Syn právě přišel do životní fáze, kdy by si potřeboval najít nové kamarády, ale současná situace mu nic takového neumožňuje. Dcera, která studuje střední veterinární školu a opravdu jí záleží na tom, aby se toto „řemeslo“ dobře naučila...

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=38165 (https://www.mtbiker.sk/external-click/forum/1661279/aHR0cDovL2Jsb2cuYWt0dWFsbmUuY3ovYmxvZ3kvamFuLWhuaX pkaWwucGhwP2l0ZW1pZD0zODE2NQ--)
Nedočítala som celý obsah, reagujem na teba. Ak som ťa dobre vnímala, vy už máte zrejme dcéru v pracovnom pomere. Ste traja dospelí zamestnaní ľudia.
Pekne si si to zjednodušil. Nemá každý také dieťa ako popisuješ.
Vnučka chodila do škôlky akurát mesiac, potom karanténa, a teraz tam chodia iba deti pracujúcich rodičov. Dieťa je v úplnej izolácii od všetkých detí, od všetkých detí, pretože v dome nie je žiadne iné a ani nablízku. Výborná škôlka, milovala ju aj s učiteľkami aj deťmi.
Športové krúžky padli.
Matka sa jej venuje po celý deň, pretože to inak ani nejde. Izba ako v ateliéri, našťastie tvorivý a bádavý typ dieťaťa.
Matkine aktivity išli do ústrania, tatko vychádza z izby aj o polnoci. Zápasiť tu s N. nebudem. Tiež sa nemusí ku všetkému vyjadrovať, ak nevie k čomu sa vyjadruje.
Jar som zvládla v pohode, ale už mi to tiež začína prekážať, a to môžem vyjsť aspoň na vzduch kedy chcem. Nepridáva k tomu ani ten chaos v spoločnosti a neprístup k lekárom.
Nad všetko sa dokážem povzniesť, a ale to či si tu napadol, nemáš pravdu. Pod generáciu malých detí sa izolácia od vrstovníkov podpíše. Nakoniec sa k tomu už dávno vyjadrili aj psychológovia.
Ľutujem všetky školopovinné deti od 1. r. až po VŠ.
Budú rozchody, budú rozvody, bude sa rodiť menej detí.
Starí ľudia trpia, najviac tí úplne odlúčení od rodín v domovoch dôchodcov.
korela
11.11.20,11:22
Nepodceňujem tú dg, nevideli suseda 40-ka dlhšie, na jar sa upratal na chatu, teraz bol chorý, vraj si to odležal na zasa chate, ak sa mu má veriť, tak hospitalizovaný nebol, okrem horúčok mal chytené všetky končatiny, išiel sa do krvi doškrabať.
korela
11.11.20,11:31
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/566067-na-slovensku-startuje-poistovna-pre-psov-a-macky-bude-hradit-veterinara/
to je biznis, na jar mala moja mačka tri neprežilo ani jedno (asi sa stali korisťou iného predátora v druhom vrhu mala 6, jedného kocúrika som daroval teraz rátam že sú tri predstava že by očipovaná poistená mačka išla na lov pre obed a bola ulovená stala sa obedom, je dosť náročná na peňaženku
Je to biznis, doteraz by nás to stálo cez 3 tisícky, ak operácia vo vysokom veku, aj tak onedlho po nej v tých v rokoch nakoniec odchádzajú.
babka - ježibabka
11.11.20,11:43
Vitamíny proti korone
misoft
11.11.20,12:35
to je biznis, na jar mala moja mačka tri neprežilo ani jedno (asi sa stali korisťou iného predátora v druhom vrhu mala 6, jedného kocúrika som daroval teraz rátam že sú tri predstava že by očipovaná poistená mačka išla na lov pre obed a bola ulovená stala sa obedom, je dosť náročná na peňaženku
A teraz si predstav, že niekto príde s hafanom k veterinárovi, tem čítačkou zistí že je to mačko pes - bo načíta oba čípy. :---
misoft
11.11.20,12:40
Už ani ten Martin nejazdí na bielom koni :)
No dnes sa už kone "nenosia" - iba ak pod kapotou a biele kone v podvodoch.
pavol54
11.11.20,12:51
Už ani ten Martin nejazdí na bielom koni :)
No dnes sa už kone "nenosia" - iba ak pod kapotou a biele kone v podvodoch.
spýtaj sa Blahu, on ti povie že sú takí čo jazdia na bielych:)len sa nevolajú Martin
korela
11.11.20,15:29
Vážený pán premiér! Viete… ako sa mám fantasticky?
https://www.dalito.sk/vazeny-pan-premier-viete-ako-sa-mam-fantasticky/
kopretinka
11.11.20,15:31
kopretinka
11.11.20,15:39
Vážený pán premiér! Viete… ako sa mám fantasticky?
https://www.dalito.sk/vazeny-pan-premier-viete-ako-sa-mam-fantasticky/
No nech sa neposerie,že si kúpila dom v nórsku.....
Mmch,na fb mám aj češku a pekného slova som sa od nej a jej kamošiek na adresu politikov v coronovej dobe nedočkala.
sito
11.11.20,16:01
"Premiér je náš najúspešnejší vedec"
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568419-molekularny-biolog-celec-premier-je-nas-najuspesnejsi-vedec/
(„Pán premiér je náš najúspešnejší vedec. Dostane nápad, získa okamžite obrovskú finančnú podporu a do dvoch týždňov realizuje štúdiu. Nepotrebuje riešiť kontrolu, etickú komisiu a má obrovský počet probandov. Chcel by som byť taký úspešný vedec.")

Aký vedec? Nevedel nič, len o kopírovacom papieri počul. A ešte o kolese. Že vraj ho netreba vymýšľať. Ale, no nedalo mu to, "niečo musím vymyslieť ", a tak " dokolečka dokola " Ľudia ho zbožňovali, hlasy mu dali. No takých tu už bolo, história. Dopadne ako tí poslední, dvaja. Všetci si prajú vakcínu. On! Vraj má atomovú bombu na koronu bu,bu, bubu, bu ...

https://www.youtube.com/watch?v=iDBVoXkXUOo
korela
11.11.20,16:05
korela
11.11.20,16:19
Vážený pán premiér! Viete… ako sa mám fantasticky?
https://www.dalito.sk/vazeny-pan-premier-viete-ako-sa-mam-fantasticky/
No nech sa neposerie,že si kúpila dom v nórsku.....
Mmch,na fb mám aj češku a pekného slova som sa od nej a jej kamošiek na adresu politikov v coronovej dobe nedočkala.
Keď sa náhodou ocitnem po prvýkrát na blogu, WEBe, ktorý nepoznám, tak si prečítam aj iné články z neho, aby som si o ňom urobila obraz a spoznala ho rovnako, ako aj autora článku.
To ťa, nebodaj, zdvihlo zo stoličky iba to, že si kúpila dom v Nórsku? No, nazdar!

https://www.omediach.com/internet/11671-byvala-redaktorka-rtvs-spusta-novy-web
korela
11.11.20,17:06
Koronavírus zmenil naše televízne návyky – čas pred obrazovkami sa výrazne zvýšil (GRAF)
https://www.omediach.com/tv/19344-koronavirus-zmenil-nase-televizne-navyky-cas-pred-obrazovkami-sa-vyrazne-zvysil-graf
misoft
11.11.20,17:21
Hmmm.... nie je sledovanie ako sledovanie. Niekde telku majú zapnutú zo zvyku, niekde ako zvukovú kulisu... ono totiž - čo už v tej telke dávajú?
NIČ!
Farma? Horná Dolná? Uhorčík? Rodinné prípady?.... Všetko je to mediálny "odpad". A tak len registrujú nejaký zvuk, pretože ani v tom rozhlase prakticky dávajú jedno a to isté - niekedy sa jedna skladba prehraje za hodinu i trikrát. Kto to má furt počúvať?
pavol54
11.11.20,18:29
Hmmm.... nie je sledovanie ako sledovanie. Niekde telku majú zapnutú zo zvyku, niekde ako zvukovú kulisu... ono totiž - čo už v tej telke dávajú?
NIČ!
Farma? Horná Dolná? Uhorčík? Rodinné prípady?.... Všetko je to mediálny "odpad". A tak len registrujú nejaký zvuk, pretože ani v tom rozhlase prakticky dávajú jedno a to isté - niekedy sa jedna skladba prehraje za hodinu i trikrát. Kto to má furt počúvať?
rozdiel počúvať rádio vlna a slovensko 1
kopretinka
11.11.20,18:48
Vážený pán premiér! Viete… ako sa mám fantasticky?
https://www.dalito.sk/vazeny-pan-premier-viete-ako-sa-mam-fantasticky/
No nech sa neposerie,že si kúpila dom v nórsku.....
Mmch,na fb mám aj češku a pekného slova som sa od nej a jej kamošiek na adresu politikov v coronovej dobe nedočkala.
Keď sa náhodou ocitnem po prvýkrát na blogu, WEBe, ktorý nepoznám, tak si prečítam aj iné články z neho, aby som si o ňom urobila obraz a spoznala ho rovnako, ako aj autora článku.
To ťa, nebodaj, zdvihlo zo stoličky iba to, že si kúpila dom v Nórsku? No, nazdar!

https://www.omediach.com/internet/11671-byvala-redaktorka-rtvs-spusta-novy-web
Jasné,strašne ma zaujíma,čo tam bude pisať zakladateľka,herečky a o.i. Zuzana Huďová, ktorá v minulosti pracovala pre HZDS, ako novinárka písala pre Zem a Vek a ďalší. Už tam chýba iba niekto z bádateľa.
duves
11.11.20,19:06
Nedočítala som celý obsah, reagujem na teba. Ak som ťa dobre vnímala, vy už máte zrejme dcéru v pracovnom pomere. Ste traja dospelí zamestnaní ľudia.
Pekne si si to zjednodušil. Nemá každý také dieťa ako popisuješ.
Vnučka chodila do škôlky akurát mesiac, potom karanténa, a teraz tam chodia iba deti pracujúcich rodičov. Dieťa je v úplnej izolácii od všetkých detí, od všetkých detí, pretože v dome nie je žiadne iné a ani nablízku. Výborná škôlka, milovala ju aj s učiteľkami aj deťmi.
Športové krúžky padli.
Matka sa jej venuje po celý deň, pretože to inak ani nejde. Izba ako v ateliéri, našťastie tvorivý a bádavý typ dieťaťa.
Matkine aktivity išli do ústrania, tatko vychádza z izby aj o polnoci. Zápasiť tu s N. nebudem. Tiež sa nemusí ku všetkému vyjadrovať, ak nevie k čomu sa vyjadruje.
Jar som zvládla v pohode, ale už mi to tiež začína prekážať, a to môžem vyjsť aspoň na vzduch kedy chcem. Nepridáva k tomu ani ten chaos v spoločnosti a neprístup k lekárom.
Nad všetko sa dokážem povzniesť, a ale to či si tu napadol, nemáš pravdu. Pod generáciu malých detí sa izolácia od vrstovníkov podpíše. Nakoniec sa k tomu už dávno vyjadrili aj psychológovia.
Ľutujem všetky školopovinné deti od 1. r. až po VŠ.
Budú rozchody, budú rozvody, bude sa rodiť menej detí.
Starí ľudia trpia, najviac tí úplne odlúčení od rodín v domovoch dôchodcov.
A ja zasa reagujem na teba. Dcera ma o 2 tyždne 22 rokov. Na mobile trčí stale, ak nie je v praci, alebo čo. To čo akože je? A títo tínežeri to isté. Sedia doma pri PC, alebo tablete. Su im skutočne aktivity vonku ukradnuté. To nie ako sme zažili my. Kamarata ma takeho, že ak by som ho vzal na MTB, tak ho ja stary fotrik strham v karpatoch.
Tak, čest praci tvojim uvaham.
buchač
11.11.20,19:11
Čítaj o Tomečkovej viac...ale fest pozorne a zájdi do minulosti.
https://www.facebook.com/lucia.tomeckova.7

Z linku omediach...ono stačí len prejsť aj viac...ALE toto ma doslova zabilo

" LUCIA TOMEČKOVÁ: Zo zákona obchodnú spoločnosť zakladáš za účelom zisku. Presne za tým účelom som Dalito s.r.o. založila aj ja bez investora. Do firmy som vložila všetky súkromné peniaze, ktoré som mala odložené na pohreb. "

" Vážený pán premiér,
ak táto krajina nemá záujem o našu dcéru, slovenskú reprezentantku v plávaní a vynikajúcu študentku na prestížnej univerzite v USA, ktorá tento štát stojí iba prídavky na deti (aj to iba posledné roky, lebo sme o ne zabudli požiadať), daňový bonus na dieťa a zdravotné poistenie, pretože všetko ostatné platíme z rodinného rozpočtu, stačí povedať!!!!! "

Ďalšie info nie je problém vyhľadať si, ja ho nedávam...lebo sa tu zjaví démonka s poznámkou..."že závidím".
duves
11.11.20,19:12
Vážený pán premiér! Viete… ako sa mám fantasticky?
https://www.dalito.sk/vazeny-pan-premier-viete-ako-sa-mam-fantasticky/
https://www.porada.sk/member.php?u=105474
Až to "kúpiš", to sa len budeš citit fantasticky. Dufam, že budeš z toho v raji.
buchač
11.11.20,19:17
Až to "kúpiš", to sa len budeš citit fantasticky. Dufam, že budeš z toho v raji.
Takých "fantastických" behá po svete plno...prípadne sú pod drnom.
V tejto súvislosti mi vždy príde na um starý Rezeš...mohol si kúpiť tisíce sŕdc, no ani to prvé mu nepomohlo. Druhý bol Flašík, hotový mág...ale keď sa mu do krku zakusla rakovina, že jak otočil.
kopretinka
11.11.20,19:32
ja som bola na PCR,a dostala som výsledok rýchlo.
A prečo s tým niekto nesúhlasí?
:confused:
sito
11.11.20,19:32
Až to "kúpiš", to sa len budeš citit fantasticky. Dufam, že budeš z toho v raji.
Takých "fantastických" behá po svete plno...prípadne sú pod drnom.
V tejto súvislosti mi vždy príde na um starý Rezeš...mohol si kúpiť tisíce sŕdc, no ani to prvé mu nepomohlo. Druhý bol Flašík, hotový mág...ale keď sa mu do krku zakusla rakovina, že jak otočil.

Keď kohokoľvek chytí taká fantastická fantázia. Zvyčajne prestane fantazírovať, aj o peniazoch, Keď sú mu už potom na, na, na h...o, že? Tak trocha zdravia by bodlo. :D
duves
11.11.20,19:38
Čítaj o Tomečkovej viac...ale fest pozorne a zájdi do minulosti.
https://www.facebook.com/lucia.tomeckova.7

Članok ešte davno pred pandemiou. Pan je kapacita v psychiatrii a doslova píše


Depresívne a úzkostné poruchy majú najväčší podiel na celkovom náraste ambulantných pacientov, ktorý už prekročil hranicu 400.000, čo je nárast za 30 rokov takmer trojnásobný. Doba kladie vysoké nároky na človeka, žijeme vo väčšom strese, frustrujú nás posuny hodnotových schém a vyrástla nám generácia ľudí, ktorí majú výraznú narcistickú a hraničnú organizáciu osobnosti.
https://www.dalito.sk/pavel-cernak-vyrastla-nam-generacia-ktora-ma-vyraznu-narcisticku-hranicnu-organizaciu-osobnosti

Keby som doma rodičom povedal, že mam depky, to by ste videli ten frmol. Vysavač, riady, klepanie koberca...atd
korela
11.11.20,20:03
korela
11.11.20,20:35
Vážený pán premiér! Viete… ako sa mám fantasticky?
https://www.dalito.sk/vazeny-pan-premier-viete-ako-sa-mam-fantasticky/
https://www.porada.sk/member.php?u=105474
Až to "kúpiš", to sa len budeš citit fantasticky. Dufam, že budeš z toho v raji.
A teraz si už v pokoji trikrát po sebe prečítaj tvoj príspevok. Čo si ním chcel vyjadriť? Aký máš pre mňa odkaz?
bjuty smis
11.11.20,22:02
Však sa jej opýtaj :))
duves
12.11.20,06:06
Obrazem: Často je to beznaděj. Reportáž o boji s koronavirem, který neustává

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/foto-koronavir-v-nemocnici-liberec/r~6d4d15dc236111ebaabd0cc47ab5f122/
buchač
12.11.20,06:57
...a kde ma dilino buzerant rúško ?
Čo myslíš, že je dilino gadžo jak ty?
Ktorý aj sám v chalupe na samote v noci chrápe s rúškom na ksichte?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))
On je dilino gadžo ako aj ty...a aj ostatní z Oravy, čo vás museli 3x pretestovať, šturiť tyčinku do nosa. Bukimu by mohli aj do riti...a tebe tiež.
...mohlo by to aspoň rok trvať....

Pokiaľ viem, tak platí ešte stále, lebo inak pokuta.
Nosenie rúška na verejnosti v exteriéri je povinné. To platí v zastavaných častiach obcí a miest a taktiež mimo nich.
Platnosť nariadenia od: 15. októbra 2020, 06:00 hod
Platnosť nariadenia do: odvolania

Ale tiež pravda...Mikas udelil výnimku pre osoby so závažnými poruchami autistického spektra...takže ty s Bukinom rúška nosiť nemusíte.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
BXLmiami
12.11.20,07:01
Hmmm.... nie je sledovanie ako sledovanie. Niekde telku majú zapnutú zo zvyku, niekde ako zvukovú kulisu... ono totiž - čo už v tej telke dávajú?
NIČ!
Farma? Horná Dolná? Uhorčík? Rodinné prípady?.... Všetko je to mediálny "odpad". A tak len registrujú nejaký zvuk, pretože ani v tom rozhlase prakticky dávajú jedno a to isté - niekedy sa jedna skladba prehraje za hodinu i trikrát. Kto to má furt počúvať?
Mne sa najviac páči ten kurz ako sa robia výtery z nosa,na všetkých kanátoch každú hodinu aspon 5x.Myslím,že už aj batoľa by to zvládlo.Novinárom šibe.
duves
12.11.20,07:22
Ludom šibe. Manželka nastupila od pondelka 2.11.2020 do prace, do ambulancie.
Včera mala vedlajšia ambulancia konflikt s pacientom, nemal rúško a vykrikoval, že to je obmedzenie jeho práv. Až tak, že vyšiel lekar a povedal mu, že zavolajú policiu.
A pacient na to, že on je policajt, lekar mu vraví, ale aj ja som policajt (čo je pravda). Toto je uplne, že zlyhanie. Toto by toho cvoka čo vykrikoval, že rúško si neda, tak malo stat miesto. Okamžite prepustenie zo služobneho pomeru a pokutu dať.
kopretinka
12.11.20,07:48
Tweety
12.11.20,07:50
kopretinka
12.11.20,07:51
Hmmm.... nie je sledovanie ako sledovanie. Niekde telku majú zapnutú zo zvyku, niekde ako zvukovú kulisu... ono totiž - čo už v tej telke dávajú?
NIČ!
Farma? Horná Dolná? Uhorčík? Rodinné prípady?.... Všetko je to mediálny "odpad". A tak len registrujú nejaký zvuk, pretože ani v tom rozhlase prakticky dávajú jedno a to isté - niekedy sa jedna skladba prehraje za hodinu i trikrát. Kto to má furt počúvať?
Mne sa najviac páči ten kurz ako sa robia výtery z nosa,na všetkých kanátoch každú hodinu aspon 5x.Myslím,že už aj batoľa by to zvládlo.Novinárom šibe.
Ja som to v telke nevidela ani raz,len na fb na stránke min.zdrav.
Vidíš,a aj tak to robia zle.
Nandrolon
12.11.20,08:07
Buchač, zase poučuješ jak dilino gádžo :-)
Keď vyšmaríme ukrajincov z tunajších fabrík tak vás tam budú testovať každý týždeň do konca života :-)
BXLmiami
12.11.20,08:15
Hmmm.... nie je sledovanie ako sledovanie. Niekde telku majú zapnutú zo zvyku, niekde ako zvukovú kulisu... ono totiž - čo už v tej telke dávajú?
NIČ!
Farma? Horná Dolná? Uhorčík? Rodinné prípady?.... Všetko je to mediálny "odpad". A tak len registrujú nejaký zvuk, pretože ani v tom rozhlase prakticky dávajú jedno a to isté - niekedy sa jedna skladba prehraje za hodinu i trikrát. Kto to má furt počúvať?
Mne sa najviac páči ten kurz ako sa robia výtery z nosa,na všetkých kanátoch každú hodinu aspon 5x.Myslím,že už aj batoľa by to zvládlo.Novinárom šibe.
Ja som to v telke nevidela ani raz,len na fb na stránke min.zdrav.
Vidíš,a aj tak to robia zle.
Nep0zeráš správy
Jarka 1
12.11.20,08:25
V každých jednych správach a na každom kanály nič iné nevidíš, len ako sa ľuďom špárajú v nose. Už je z toho vyložene hnus. Tým čo robia tie správy už vyslovene šibe, alebo sú úchyláci.
Katy a R
12.11.20,08:41
V každých jednych správach a na každom kanály nič iné nevidíš, len ako sa ľuďom špárajú v nose. Už je z toho vyložene hnus. Tým čo robia tie správy už vyslovene šibe, alebo sú úchyláci.
ja som to ešte nevidela, teraz to tu prvá-krát čítam. Aké kanály to pozeráš? (je pravda, že správy nepozerám; - dá sa kliknúť aj na inšie;))
sito
12.11.20,08:41
A ako si to vychutnávajú, že aký kus sa do človeka zmestí, jeho hlavnej častí. Ale šaško sa aj pred koronou, keď nebola sa vo všetkom špáral, iným vinu dával? Čo sa v živote naučil, to dnes národu doručil. Do mňa nešpárajte, ja som krytý a mám národ v riti. :D
Jarka 1
12.11.20,08:52
V každých jednych správach a na každom kanály nič iné nevidíš, len ako sa ľuďom špárajú v nose. Už je z toho vyložene hnus. Tým čo robia tie správy už vyslovene šibe, alebo sú úchyláci.
ja som to ešte nevidela, teraz to tu prvá-krát čítam. Aké kanály to pozeráš? (je pravda, že správy nepozerám; - dá sa kliknúť aj na inšie;))


Katy, že si to ešte nevidela ti ťažko uverím. Áno, dá sa správam vyhnúť, ale vyhýbam sa im po celý deň. Ak budem celú situáciu len ignorovať bez totálneho záujmu, tak potom už len ako ovca sa môžeš ísť postaviť do rady. Úplná ignorácia situácie nie je riešenie. Nežijem niekde na vyhnálove v zemľanke.

A kliknúť na inšie - v súčasnej dobe veľmi nie je na čo klikať.
marjankaj
12.11.20,08:53
V každých jednych správach a na každom kanály nič iné nevidíš, len ako sa ľuďom špárajú v nose. Už je z toho vyložene hnus. Tým čo robia tie správy už vyslovene šibe, alebo sú úchyláci.
ja som to ešte nevidela, teraz to tu prvá-krát čítam. Aké kanály to pozeráš? (je pravda, že správy nepozerám; - dá sa kliknúť aj na inšie;))
Katy ale keď nepozeráš správy alebo Matovičov status na fejsbooku, tak si odtrhnutá od reality. Každý deň je niečo nové a hlavne inak.
Najprv ťa bez certifikátu nikde nepustia, potom jeho platnosť predĺžia na dva týždne a od pondelka ti už bude na prd. A čo bude po testovaní o 10 dní sa dozvieme až potom.
marjankaj
12.11.20,08:55
V každých jednych správach a na každom kanály nič iné nevidíš, len ako sa ľuďom špárajú v nose. Už je z toho vyložene hnus. Tým čo robia tie správy už vyslovene šibe, alebo sú úchyláci.
ja som to ešte nevidela, teraz to tu prvá-krát čítam. Aké kanály to pozeráš? (je pravda, že správy nepozerám; - dá sa kliknúť aj na inšie;))


Katy, že si to ešte nevidela ti ťažko uverím. Áno, dá sa správam vyhnúť, ale vyhýbam sa im po celý deň. Ak budem celú situáciu len ignorovať bez totálneho záujmu, tak potom už len ako ovca sa môžeš ísť postaviť do rady. Úplná ignorácia situácie nie je riešenie. Nežijem niekde na vyhnálove v zemľanke.

A kliknúť na inšie - v súčasnej dobe veľmi nie je na čo klikať.
No FARMA je tiež užitočná. Tam sa to aspoň až tak nemení.:---
marjankaj
12.11.20,09:01
Všade teraz skloňujú lockdown. Len kde tých väzňov zobrať?:eek:
lockdown= obmedzenie pohybu väzňov
https://webslovnik.zoznam.sk/anglicko-slovensky/?s=lockdown
Katy a R
12.11.20,09:02
A kliknúť na inšie - v súčasnej dobe veľmi nie je na čo klikať.
ja ti mám plno hudobných kanálov .. aj všelijakých krimi (radšej Gibsa mrknem ..).
A opatrenia si pozriem - až keď budem aktuálne potrebovať - napr o 2 týždne cesta do červeného okresu (načo by som to riešila teraz, keď sa to môže zmeniť - a aj tak to nijako neovplyvním.
BXLmiami
12.11.20,09:04
V každých jednych správach a na každom kanály nič iné nevidíš, len ako sa ľuďom špárajú v nose. Už je z toho vyložene hnus. Tým čo robia tie správy už vyslovene šibe, alebo sú úchyláci.
Alebo my zase nemáme vkus,taký správny umelecký :-))))))
Je to hnus máš pravdu.
buchač
12.11.20,09:04
Buchač, zase poučuješ jak dilino gádžo :-)
Keď vyšmaríme ukrajincov z tunajších fabrík tak vás tam budú testovať každý týždeň do konca života :-)
Blbcov, ako ty, je potrebné stále poučovať...
Keby blbosť sa dala zbierať ako úroda, tak na Orave máte žatvu 4x do roka...minimálne.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nandrolon
12.11.20,09:07
Všade teraz skloňujú lockdown. Len kde tých väzňov zobrať?:eek:
lockdown= obmedzenie pohybu väzňov
https://webslovnik.zoznam.sk/anglicko-slovensky/?s=lockdown
Akože kde, však momentálne sme väzni všetci okrem degeneráta!
Na aktuálnu situáciu lepšie pasuje "shutdown", ale logdaun sa mu zdá frajerskejšie

Buchač - staraj sa o svoju ukrajinu a nepindaj nám do Oravy :-))))))))))))))))
U blbca každý blbec, takže sa tvojim príspevkom vôbec nečudujem.
:-)))))))))))))
... čo si zase brúsením odkalil nejakú hnusnú čepeľ, keď si taký nepevný?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))
marjankaj
12.11.20,09:17
Všade teraz skloňujú lockdown. Len kde tých väzňov zobrať?:eek:
lockdown= obmedzenie pohybu väzňov
https://webslovnik.zoznam.sk/anglicko-slovensky/?s=lockdown
Akože kde, však momentálne sme väzni všetci okrem degeneráta!


Nandy a dnes si nič nepil? Keď ti to tak dobre myslí?:D
Nandrolon
12.11.20,09:18
Všade teraz skloňujú lockdown. Len kde tých väzňov zobrať?:eek:
lockdown= obmedzenie pohybu väzňov
https://webslovnik.zoznam.sk/anglicko-slovensky/?s=lockdown
Akože kde, však momentálne sme väzni všetci okrem degeneráta!
Na aktuálnu situáciu lepšie pasuje "shutdown", ale logdaun sa mu zdá frajerskejšie

Nandy a dnes si nič nepil? Keď ti to tak dobre myslí?:D
Si myslíš, že budem smädný, nie? No, táááákeho :-)
Tweety
12.11.20,10:02
kopretinka
12.11.20,11:07
Hmmm.... nie je sledovanie ako sledovanie. Niekde telku majú zapnutú zo zvyku, niekde ako zvukovú kulisu... ono totiž - čo už v tej telke dávajú?
NIČ!
Farma? Horná Dolná? Uhorčík? Rodinné prípady?.... Všetko je to mediálny "odpad". A tak len registrujú nejaký zvuk, pretože ani v tom rozhlase prakticky dávajú jedno a to isté - niekedy sa jedna skladba prehraje za hodinu i trikrát. Kto to má furt počúvať?
Mne sa najviac páči ten kurz ako sa robia výtery z nosa,na všetkých kanátoch každú hodinu aspon 5x.Myslím,že už aj batoľa by to zvládlo.Novinárom šibe.
Ja som to v telke nevidela ani raz,len na fb na stránke min.zdrav.
Vidíš,a aj tak to robia zle.
Nep0zeráš správy
Nie,nepozerám,načo? Veď správy sú aj v rádiu. A na fb na stranke min.zdrav.
buchač
12.11.20,11:13
Nandy a dnes si nič nepil? Keď ti to tak dobre myslí?:D
Vieš, koľko by mal piť, aby mal v krvi 1,5 promile ?
Týždeň by nemal piť vôbec...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nandrolon
12.11.20,11:17
Čo ma chceš tými 1,5 promile zabiť? Veď toľko majú mať u nás na Orave deti do 12r.!
:-))))))))))))))))))))))))))
marjankaj
12.11.20,11:32
Čo ma chceš tými 1,5 promile zabiť? Veď toľko majú mať u nás na Orave deti do 12r.!
:-))))))))))))))))))))))))))
No toto vysvetľuje úroveň vás oravákov.:D
sito
12.11.20,11:46
Buchač, zase poučuješ jak dilino gádžo :-)
Keď vyšmaríme ukrajincov z tunajších fabrík tak vás tam budú testovať každý týždeň do konca života :-)
Blbcov, ako ty, je potrebné stále poučovať...
Keby blbosť sa dala zbierať ako úroda, tak na Orave máte žatvu 4x do roka...minimálne.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

preboha, čo sa stalo profíkovi, karfíkovi? :mee:
Nandrolon
12.11.20,11:50
duves
12.11.20,19:33
Padá to.
Občianska platforma, združujúca odborníkov na dátovú analytiku a aplikovanú matematiku. Našim cieľom je prinášať všetkým ľuďom spoľahlivé a zrozumiteľné informácie, a ilustrovať ich na jednoduchých príkladoch zo života, ktoré vie pochopiť naozaj každý.
https://databezpatosu.sk/2020/11/07/naozaj-sme-hnusobe-zlomili-krk/#more-281
kukučka
12.11.20,19:46
Dobre som sa na vás nasmiala. Viete koľko muziky som vypočula a koľko kníh prečítala? Jarka, beriem si tvoje výčitky k srdcu, ale či mi veríš, alebo nie, naozaj som to nevidela ani raz a ani nemienim. Veď mi stačí kuk na poradu A FB a som v obraze. Šéfina som pustila so zvukom 1x, jak ho to nebavíí...
:D:D:D
kopretinka
12.11.20,20:48


Dobre som sa na vás nasmiala. Viete koľko muziky som vypočula a koľko kníh prečítala? Jarka, beriem si tvoje výčitky k srdcu, ale či mi veríš, alebo nie, naozaj som to nevidela ani raz a ani nemienim. Veď mi stačí kuk na poradu a FB a som v obraze. Šéfina som pustila so zvukom 1x, jak ho to nebavíí...:D:D:D


:eek:
kukučka
12.11.20,21:12
Neviem prečo sa zase rozbíja text po pridaní smajlíkov, ja za to nemôžem :---
kopretinka
13.11.20,08:54
Neviem prečo sa zase rozbíja text po pridaní smajlíkov, ja za to nemôžem :---
No ktovie,akých smajlikov si tam dávala.....:confused: :D
Mila123
13.11.20,11:40
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/?fbclid=IwAR2ULQMPhQkzlaIUMVh5P2_TPAKIiXpIctPbear1 Lu9EMBkav9pTWeH23HA
... som sa nasmial z diskusie, kiež by som sa toho sám dožil, citujem:
"V tom pripade bude platit pre politikov aj vynimka v sietej hlave Ustavy, clanku 15, odsek 3: "Trest smrti sa nepripúšťa"."
Tú výnimku vytvorili asi na matovičovu žiadosť.
Ktorý "smrtelník" dostane výsledky PCR testu do pár hodín po testovaní ?
Veronika neuveríš, ja som bola s kolegyňami v Dolnom Smokovci (Šrobárov ústav) minulý pondelok, odber sme mali o 10,oo hod, a o cca 14.30 sme mali výsledky (v pondelok, ten istý deň), je to o ľuďoch, o systéme práce.....
čo je na mojom tvrdení nesprávne???? dostala som 2 x neužitočná.....znovu idem v piatok, tiež na PCR, tiež do Dolného Smokovca uvidím ako dlho budem čakať za výsledkami, napíšem ako to išlo, pozn. financujem si to sama
Test PCR: ráno výter o 8,15, výsledky telefonicky dnes o 13,35, odberové miesto Dolný Smokovec, Šrobárov ústav, potešili ako i rýchlosťou výsledkov testovania, tak i cenou
Nandrolon
13.11.20,13:47
Je to normálne, že samoplatcom to robia promptne, ináč by chodili inde, kde to robia rýchlejšie a tým pádom by stratili zákazníkov.
duves
14.11.20,07:11
marjankaj
14.11.20,09:05
Zase sa im niečo podarilo.
Pustia tam 6 ľudí.
Vypustia bazén
Všetko vydezinfikujú
Napustia bazén
Pustia ďalších 6 ľudí
A takto až do záverečnej.
https://sportky.zoznam.sk/c/249115/kardinalny-nezmysel-stat-rozhoduje-ako-pat-a-mat-kto-otvori-a-zaplati-plavaren-na-slovensku
pavol54
14.11.20,10:06
Zase sa im niečo podarilo.
Pustia tam 6 ľudí.
Vypustia bazén
Všetko vydezinfikujú
Napustia bazén
Pustia ďalších 6 ľudí
A takto až do záverečnej.
https://sportky.zoznam.sk/c/249115/kardinalny-nezmysel-stat-rozhoduje-ako-pat-a-mat-kto-otvori-a-zaplati-plavaren-na-slovensku
kto na to má nech si daň za luxus zaplatí. Uvediem príklad ak niekomu nestačí základný model dacie kľudne a doplatí si za poršátko, tiež sa len vezie, ale s doplatkom za luxus a značku :)
babka - ježibabka
14.11.20,11:57
Ďalšie korona vitamíny. Jedna obrovská a jedna stredne veľká hlavička kapusty už sa kvasia. Ešte mám nepostrúhané 2 stredne veľké hlavičky.
marjankaj
14.11.20,13:20
Zase sa im niečo podarilo.
Pustia tam 6 ľudí.
Vypustia bazén
Všetko vydezinfikujú
Napustia bazén
Pustia ďalších 6 ľudí
A takto až do záverečnej.
https://sportky.zoznam.sk/c/249115/kardinalny-nezmysel-stat-rozhoduje-ako-pat-a-mat-kto-otvori-a-zaplati-plavaren-na-slovensku
kto na to má nech si daň za luxus zaplatí. Uvediem príklad ak niekomu nestačí základný model dacie kľudne a doplatí si za poršátko, tiež sa len vezie, ale s doplatkom za luxus a značku :)
Pali a tým si myslel STARZ alebo návštevníkov plavárne?
Tweety
14.11.20,13:28
Na sobotnajšie neuponáhľané popoludnie: https://www.youtube.com/watch?v=mUQHGpxrz-8
Nandrolon
14.11.20,13:37
Tweety
14.11.20,13:47
pavol54
14.11.20,13:48
Zase sa im niečo podarilo.
Pustia tam 6 ľudí.
Vypustia bazén
Všetko vydezinfikujú
Napustia bazén
Pustia ďalších 6 ľudí
A takto až do záverečnej.
https://sportky.zoznam.sk/c/249115/kardinalny-nezmysel-stat-rozhoduje-ako-pat-a-mat-kto-otvori-a-zaplati-plavaren-na-slovensku
kto na to má nech si daň za luxus zaplatí. Uvediem príklad ak niekomu nestačí základný model dacie kľudne a doplatí si za poršátko, tiež sa len vezie, ale s doplatkom za luxus a značku :)
Pali a tým si myslel STARZ alebo návštevníkov plavárne?
kým som nešiel na strednú školu tak som plaváreň nepoznal, v súčasnosti si môže každý postaviť vlastný bazén, no že sa nedá v zime plávať, tak nech behá, kto chce silou mocou v zime plávať, alebo sa chce opaľovať, tak nech si to zaplatí, prečo to má ísť z daní občanov.
marjankaj
14.11.20,13:57
kým som nešiel na strednú školu tak som plaváreň nepoznal, v súčasnosti si môže každý postaviť vlastný bazén, no že sa nedá v zime plávať, tak nech behá, kto chce silou mocou v zime plávať, alebo sa chce opaľovať, tak nech si to zaplatí, prečo to má ísť z daní občanov.
Pali a ty si už dávno nebol na Slovensku? Čo si emigroval kvôli Matovičovi?
lujza.j
14.11.20,14:10
Palino..to,ze skoro kazdy moze mat doma bazen je pekne.....a mozno aj pravda....a verim,ze aj vela mamiciek ktore navstevuju napr.baby plavanie ich doma ma.....netvrdim,ze je to strategicke a bez toho sa neda zit....ale....ked u mojeho decka po jarnom zavreti po 91dnoch otvorili boli stastne,ze mozu zase chodit s detmi....a veru do posledneho dna sa triasli aby mohli....niektore az tak...ze uz sa vedelo,ze sa zatvara....tak v pondelok plavame normalne.!...ale v pondelok uz boli zas zavrety....ludia su v tomto case "hladni"po com kolvek....kde mozu uniknut tomu psychu naokolo....a plavanie nie je ist si zabehat
Vies bazen nie je plavaren...
Napr.u mna na keramike...min.rok tak cena vyletela,ze prvy krat nemala obsadene vsetky kruzky...tento rok....durch plne..este su aj nahradnici
pavol54
14.11.20,14:47
Palino..to,ze skoro kazdy moze mat doma bazen je pekne.....a mozno aj pravda....a verim,ze aj vela mamiciek ktore navstevuju napr.baby plavanie ich doma ma.....netvrdim,ze je to strategicke a bez toho sa neda zit....ale....ked u mojeho decka po jarnom zavreti po 91dnoch otvorili boli stastne,ze mozu zase chodit s detmi....a veru do posledneho dna sa triasli aby mohli....niektore az tak...ze uz sa vedelo,ze sa zatvara....tak v pondelok plavame normalne.!...ale v pondelok uz boli zas zavrety....ludia su v tomto case "hladni"po com kolvek....kde mozu uniknut tomu psychu naokolo....a plavanie nie je ist si zabehat
Vies bazen nie je plavaren...
Napr.u mna na keramike...min.rok tak cena vyletela,ze prvy krat nemala obsadene vsetky kruzky...tento rok....durch plne..este su aj nahradnici
chcel som poukázať na to že sú životné potreby a potreby bez ktorých sa dá žiť(okrem zdravotných ) ak niečo silou mocou chcem tak pôjdem napríklad na služobnú cestu do dubaja ako sulík, alebo si nechám pre seba napustiť plaváreň, alebo si nechám namontovať do vlastného bazéna výkonné čerpadlo aby som si pripadal ako na 50-tke a keď na to nemám tak sa s tým zmierim a dám chleba s maslom a nohy na stolík. Ozaj chcel by som mať vlastný vrtuľník
marjankaj
14.11.20,14:59
Ozaj chcel by som mať vlastný vrtuľník
Šak zájdi do krčmy, alebo z vlastných zásob odčerpaj a možno budeš mať aspoň vlastnú vrtuľu.:---
buchač
14.11.20,15:13
Juraj Droba
pred 6 hodinami

TESTOVANIE SME PODSTÚPILI, AJ KEĎ SO ZAŤATÝMI ZUBAMI. ROBILI SME TO, ABY SA OTVORILA EKONOMIKA, NIE KOSTOLY
Otvoreniu divadiel sa teším, kiná mi prídu v tejto situácii nepodstatné, ale budiž. Ale otvorené kostoly? Naozaj sú medzi top tromi prioritami? Ekonomika nám padá na hlavu a firmy, ktoré ako tak prežili prvú vlnu, čakajú, či ich druhá dorazí. Nehovoriac o tom, že faktory ako vlhkosť, počet ľudí na meter štvorcový a vysoká koncentrácia ohrozených seniorov z kostolov robí ideálne miesto na šírenie vírusu. Nemám nič proti veriacim, som jedným z nich, ale toto považujem jednoducho za nebezpečné rozhodnutie.

Turizmus zachránime len ťažko, ale gastro a šport ešte môžeme. Ale to by sme tie reštaurácie, športoviská a kaviarne museli otvoriť. Veriaci sa konečne môžu ísť pomodliť, ale deti sa do školy nesmú ísť učiť. Trpia doma v izolácii a budem veľmi nahnevaný, keď sa potvrdí, že za zatvorením škôl nie je konzílium odborníkov, ale osobné pomsty.

To, čo sa u nás deje, je naozaj desivé. Malí podnikatelia, ktorí si poctivo roky budovali biznis a platili odvody štátu, sú na kolenách. Deti nedostávajú vzdelanie, napriek tomu, že minister školstva má riešenia, ako by sa do škôl vrátiť mohli. Problém asi je, že nie je zo „správnej“ strany. Ešte šťastie, že môžeme ísť aspoň do toho kostola a našou návštevou naplno rozpumpovať ekonomiku. ????

P.S.: Som veriaci a nemám nič proti cirkviam.
marjankaj
14.11.20,15:33
Juraj Droba
pred 6 hodinami
P.S.: Som veriaci a nemám nič proti cirkviam.
Juraj nie celkom súhlasím.
Veď hovoril, že cirkvi si majú sami zabezpečiť(samozrejme aj zaplatiť) zdravotníkov na testovanie Covidu. Podobne aj reštaurácie a kaviarne a pod. Oni iba dodajú tie testy, aby ich nemuseli hodiť do Dunaja. No zdravého človeka by to nenapadlo.
Teda ak to dnes zase nezmenil.
lujza.j
14.11.20,15:38
Ono velka skupina je spoko z igorom...uz som citala ako mater spoko,ze decko sa uci z domu...a nech zavru vsetko...co aj nakoniec asi bude....spokojni su hlavne ti,ktorych sa tie obmedzenie nijako alebo minimalne financne dotykaju-empatia vyrezana...aj ked v konecnom dosledku...vsetko so vsetkym suvisi...
buchač
14.11.20,15:42
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
marjankaj
14.11.20,15:45
Lui máš pravdu. Aj na FB sa Pročko zastával Igorka a keď ho jeden alebo dvaja kritizovali, či je komplet, tak sa na nich vyrojili ako sršni, lebo matelko to robí správne. Naozaj netuším, ako by dnes dopadli predčasné voľby.:eek:
marjankaj
14.11.20,15:50
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
To je pravda.
Na druhej strane ľuďom povolili nakupovať iba nutné potraviny a drogériu, Ale obchodníci Odevy obuv a pod predávať môžu. Ale komu?
Mila123
14.11.20,16:37
Je to normálne, že samoplatcom to robia promptne, ináč by chodili inde, kde to robia rýchlejšie a tým pádom by stratili zákazníkov.
neprišiel som, nevidel som a tliacham hlúposti.....
lujza.j
14.11.20,16:42
Ďalšie korona vitamíny. Jedna obrovská a jedna stredne veľká hlavička kapusty už sa kvasia. Ešte mám nepostrúhané 2 stredne veľké hlavičky.
Moja kápusta uz hotovaá:) uz pojde do garaze na policku...
buchač
14.11.20,16:58
Ale komu?
Modliť sa dá všade...či doma, či v lese, a či pred kostolom.
Nakupovanie potravín je viacmenej nutnosťou...holt, jesť sa musí.
Odev a obuv ? No ja neviem...ale je nutnosťou byť oháknutý podľa najnovšej módy ?

Keď jeden sleduje telku, tak aké reklamy vidí ?
Lidl oblečenie, Kik oblečenie, Pepco ... vidí Zeleného mužíka, čo predáva predražené veci...a samozrejme, že nemôžu chýbať mobilný oblbovači . Že do partie zapadnú aj banky, tak to ani nevravím. Pomedzi to sa mihne reklama na nejaké auto...
Ešte dobre, že tie stupidné reklamy zachraňuje bača s valachom...
Kuwa...kúp drahé auto, ohákni sa do handier, drbni k uchu ajfón...svet gombička.
korela
14.11.20,17:10
Keď sa robia "opatrenia", má sa myslieť aj na toho posledného človeka. Alebo si niekto myslí, že na Slovensku sa nenájde človek, ktorý má iba jedny škrpále? Môžu predsa aj tie nečakane doslúžiť.
Ja viem, sú aj charity ...
korela
14.11.20,17:16
Dôchodok donesú. Kto ale zaplatí za penzistov šeky?

... "Poradca ministra pre strategickú a krízovú komunikáciu Ivan Rudolf pre Pravdu povedal, že sa situáciou spolu „so Slovenskou poštou zaoberáme, pripravujeme riešenie, o ktorom budeme informovať“.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568791-dochodok-donesu-kto-ale-zaplati-za-penzistov-seky/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
veronikasad
14.11.20,17:20
Dôchodok donesú. Kto ale zaplatí za penzistov šeky?

... "Poradca ministra pre strategickú a krízovú komunikáciu Ivan Rudolf pre Pravdu povedal, že sa situáciou spolu „so Slovenskou poštou zaoberáme, pripravujeme riešenie, o ktorom budeme informovať“.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568791-dochodok-donesu-kto-ale-zaplati-za-penzistov-seky/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
od pondelka ešte nemôžu isť bez testu na poštu ?
Nandrolon
14.11.20,17:44
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
Ja sa modlím každý večer, a každé ráno.
korela
14.11.20,17:47
Dôchodok donesú. Kto ale zaplatí za penzistov šeky?

... "Poradca ministra pre strategickú a krízovú komunikáciu Ivan Rudolf pre Pravdu povedal, že sa situáciou spolu „so Slovenskou poštou zaoberáme, pripravujeme riešenie, o ktorom budeme informovať“.

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568791-dochodok-donesu-kto-ale-zaplati-za-penzistov-seky/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
od pondelka ešte nemôžu isť bez testu na poštu ?
Neviem, článok je z dneška.
"Dôchodok donesú. Kto ale zaplatí za penzistov šeky?
cr, Pravda 14.11.2020 11:00"
buchač
14.11.20,17:49
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568791-dochodok-donesu-kto-ale-zaplati-za-penzistov-seky/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
Veronka...je úplne jedno, či môžu ísť alebo nie.

Citujem :
" „Chcel som si ísť zaplatiť televíziu, na to potrebujú aj môj občiansky… Ani suseda nemôžem poprosiť, aby to išiel zaplatiť za mňa,“ dodáva. "

Starý pán vraví, že nemôže sused zaplatiť ?
Nuž ja vravím opak...

„Občania sa musia preukazovať pri tomto produkte v zmysle zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti," dodáva Pondelová.

„Je to niečo ako banka, kde sa tiež pri platbách vyžaduje identifikácia klienta," pridáva sa hovorkyňa Národnej banky Slovenska Martina Solčányiová.
https://www.tvnoviny.sk/domace/1807912_nove-pravidla-na-poste-poburili-slovakov-na-co-nam-je-obciansky

Teda ak niekto potrebuje zaplatiť šek, tak je úplne jedno, kto ho zaplatí. Osoba predloží OP a fertig, už len prebehne platba. Je síce pravda, že platiteľ sa dostane do systému, ale nič viac...a v tom systému je už aj tak, a to dávno.
korela
14.11.20,17:49
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
To je pravda.
Na druhej strane ľuďom povolili nakupovať iba nutné potraviny a drogériu, Ale obchodníci Odevy obuv a pod predávať môžu. Ale komu?
To je fakt niekde takto zadefinované, že iba "nutné potraviny"?
korela
14.11.20,17:52
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568791-dochodok-donesu-kto-ale-zaplati-za-penzistov-seky/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
Veronka...je úplne jedno, či môžu ísť alebo nie.

Citujem :
" „Chcel som si ísť zaplatiť televíziu, na to potrebujú aj môj občiansky… Ani suseda nemôžem poprosiť, aby to išiel zaplatiť za mňa,“ dodáva. "

Starý pán vraví, že nemôže sused zaplatiť ?
Nuž ja vravím opak...

„Občania sa musia preukazovať pri tomto produkte v zmysle zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti," dodáva Pondelová.

„Je to niečo ako banka, kde sa tiež pri platbách vyžaduje identifikácia klienta," pridáva sa hovorkyňa Národnej banky Slovenska Martina Solčányiová.
https://www.tvnoviny.sk/domace/1807912_nove-pravidla-na-poste-poburili-slovakov-na-co-nam-je-obciansky

Teda ak niekto potrebuje zaplatiť šek, tak je úplne jedno, kto ho zaplatí. Osoba predloží OP a fertig, už len prebehne platba. Je síce pravda, že platiteľ sa dostane do systému, ale nič viac...a v tom systému je už aj tak, a to dávno.
Vôbec to nie je také jednoduché, ako sa to celé zdá.
buchač
14.11.20,17:56
...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.
veronikasad
14.11.20,17:57
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
marjankaj
14.11.20,18:06
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
To je pravda.
Na druhej strane ľuďom povolili nakupovať iba nutné potraviny a drogériu, Ale obchodníci Odevy obuv a pod predávať môžu. Ale komu?
To je fakt niekde takto zadefinované, že iba "nutné potraviny"?
Keby si pozerala tlačovky, tak by si sa nepýtala.
Ale to sa mení rýchlejšie ako počasie.
buchač
14.11.20,18:08
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Tak je to, PRESNE tak.
Kurňa, keby som nemal v tom prax, tak mlčím. Pravidelne platím na pošte, občas sa stalo, že už aj zať za mňa platil....čiže iné meno.
Manželka má ten špeci papier (vydanie je spoplatnené 5€) na vyberanie doporučených zásielok...

Vydrž, do pondelka ešte ďaleko...;) :D
misoft
14.11.20,18:13
Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
skuš
14.11.20,18:13
veronikasad
14.11.20,18:13
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Tak je to, PRESNE tak.
Kurňa, keby som nemal v tom prax, tak mlčím. Pravidelne platím na pošte, občas sa stalo, že už aj zať za mňa platil....čiže iné meno.
Manželka má ten špeci papier (vydanie je spoplatnené 5€) na vyberanie doporučených zásielok...

Vydrž, do pondelka ešte ďaleko...;) :D
Mám tiež pre dcéru a ak sa bude dať na poštu - idem hneď vybaviť splnocnenie pre susedu za seba ...
V piatok som chcela isť do kozmetiky - že bez testu nemôžem... Aku vypovedaciu hodnotu ma týždňový antigenový test ?
misoft
14.11.20,18:15
Mám tiež pre dcéru a ak sa bude dať na poštu - idem hneď vybaviť splnocnenie pre susedu za seba ...
V piatok som chcela isť do kozmetiky - že bez testu nemôžem... Aku vypovedaciu hodnotu ma týždňový antigenový test ?
Pravdu?
Má výpovednú hodnotu použitého toaletného papiera!
korela
14.11.20,18:20
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Ja preberám pre deti doporučenú poštu a aj do vlastných rúk. Viem o tom.
Ale oni nemôžu moju, keby niečo, pretože ...
veronikasad
14.11.20,18:23
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Ja preberám pre deti doporučenú poštu a aj do vlastných rúk. Viem o tom.
Ale oni nemôžu moju, keby niečo, pretože ...
Však si vybav splnomocnenie pre deti a nebude žiadny probém.
buchač
14.11.20,18:26
V piatok som chcela isť do kozmetiky - že bez testu nemôžem... Aku vypovedaciu hodnotu ma týždňový antigenový test ?
ALE môžeš.....viď

Pozor! Na celom území Slovenska aj naďalej platí uznesenie vlády SR č. 587 z 30. septembra 2020 a uznesenie č. 718 z 11. novembra 2020, ktoré od 1. októbra 2020 na 90 dní vyhlásili núdzový stav. Počas neho platí:

povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri
zákaz hromadných podujatí
zákaz zhromažďovania sa
jedlo zabalené a so sebou alebo v exteriéri
uzavreté fitness, wellness, kúpaliská, akvaparky
stredné školy – distančné štúdium
obchody a nákupné centrá – 1 osoba na 15m2
vyhradené hodiny potravín a drogérie pre seniorov nad 65 rokov v čase 9:00-11:00.
pavol54
14.11.20,19:24
Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
ešte keby si napísal že aký to bol šek dobre lebo niekedy treba predložiť op bez ohľadu na to aká je adresa odosielateľa
pavol54
14.11.20,19:27
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
taká krava na balkóne a či doma vyrábaný chlieb, tiež nie varianta na zahodenie. Však aký rozdiel medzi telesnými a duševnými potrebami zabezpečovanými doma
kukučka
14.11.20,21:03
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...

Zaplatiť jedna vec a prijať druhá.

Otázka na pošte: Veď ma poznáš, musím dať OP?
Odpoveď poštárky: Aj keby ti niekto poslal jeden cent, aj tak musím zapísať číslo OP.
kukučka
14.11.20,21:15
...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.

Platí skôr na tvoj, reč bola o odeve a obuvi, nie o móde a reklame. Daj ešte o Smotánke a možno skončíš pri Badateľovi, či Bukovskom.
buchač
15.11.20,07:11
Citujem celé, aby nemal niekto problém, že vyťahujem z kontextu.





Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
To je pravda.
Na druhej strane ľuďom povolili nakupovať iba nutné potraviny a drogériu, Ale obchodníci Odevy obuv a pod predávať môžu. Ale komu?
To je fakt niekde takto zadefinované, že iba "nutné potraviny"?




https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568791-dochodok-donesu-kto-ale-zaplati-za-penzistov-seky/?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar-links&utm_campaign=mostread
Veronka...je úplne jedno, či môžu ísť alebo nie.

Citujem :
" „Chcel som si ísť zaplatiť televíziu, na to potrebujú aj môj občiansky… Ani suseda nemôžem poprosiť, aby to išiel zaplatiť za mňa,“ dodáva. "

Starý pán vraví, že nemôže sused zaplatiť ?
Nuž ja vravím opak...

„Občania sa musia preukazovať pri tomto produkte v zmysle zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti," dodáva Pondelová.

„Je to niečo ako banka, kde sa tiež pri platbách vyžaduje identifikácia klienta," pridáva sa hovorkyňa Národnej banky Slovenska Martina Solčányiová.
https://www.tvnoviny.sk/domace/1807912_nove-pravidla-na-poste-poburili-slovakov-na-co-nam-je-obciansky

Teda ak niekto potrebuje zaplatiť šek, tak je úplne jedno, kto ho zaplatí. Osoba predloží OP a fertig, už len prebehne platba. Je síce pravda, že platiteľ sa dostane do systému, ale nič viac...a v tom systému je už aj tak, a to dávno.
Vôbec to nie je také jednoduché, ako sa to celé zdá.


...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.



...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.

Platí skôr na tvoj, reč bola o odeve a obuvi, nie o móde a reklame. Daj ešte o Smotánke a možno skončíš pri Badateľovi, či Bukovskom.

Kde tu vidíš aspoň nejakú zmienku o móde ????
Moja reakcia bola na fantazmagórie od korely !!!
Sorry, ale po pár týždňoch karantény, keď sa to rieši všade možne, sa položí otázka o definovaní nutných potravín ? Veď to je totálna nevedomosť.
Nehnevaj sa...ale ak niekto tvrdí, že platba na pošte inou osobou nie je jednoduchá záležitosť, tak je potom solídne jednoduchý.
Ja tvrdím, že korela je fakt vytrhnutá z reality...žije len za múrmi svojho domu...lebo to, čo občas dáva, to sa nevymyslí.


...a preto ten gif s Ragnarom, ktorý nad takými hlúposťami prevracia oči...


Poznámku o Bukim @ company si si mohla odpustiť. Mne je síce jasné, že vrabec k vrabcovi si sadá, rovný rovného si hľadá...lenže momentálne si sa nejak netrafila, akurát si si chcela kopnúť, ale nevyšlo.

...a ak si si nevšimla, tak môj príspevok má dva odstavce.
Jeden pojednáva o odevoch a druhý o reklame.
Ak medzi nimi nevidíš súvislosť vzhľadom k koroňáckej situácii, tak potom sorry.
veronikasad
15.11.20,09:55
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...

Zaplatiť jedna vec a prijať druhá.

Otázka na pošte: Veď ma poznáš, musím dať OP?
Odpoveď poštárky: Aj keby ti niekto poslal jeden cent, aj tak musím zapísať číslo OP.
Na prijimanie si vybav splnomocnenie a mas po probléme
buchač
15.11.20,10:12
Toto je na Pravde :

" Premiér Matovič uviedol, že efekt plošného testovania sa čoskoro vypne, zvažuje i tvrdý lockdown podobný tomu v Rakúsku. "

Zatiaľ ešte neskopírovali text z Booku Fasov.
https://www.facebook.com/igor.matovic.7
Fujtajbl...je mi na grc z toho dilina.

Takže teraz môžu poliši začať plniť vodou cisterny vodných diel, lebo ich v utorok použijú.

Ale hlavne, že veriaci budú môcť ísť do kostolov.
misoft
15.11.20,10:42
Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
ešte keby si napísal že aký to bol šek dobre lebo niekedy treba predložiť op bez ohľadu na to aká je adresa odosielateľa
Pali - netrep sprostosti! Ja môžem zaplatiť mobil svojej žene, synovi a NIKTO si nepýta OP!!!. Môžem zaplatiť ČOKOĽVEK KOMUKOĽVEK - nie je dôležité KTO platí, ale to či sa platí správna suma na správny účet, správnemu prijímateľovi.
Vy ste naozaj všetci (čo tu hlásajú čosi o OP na poštách) poriadne yebnutí na hlavy!

Iná vec je PRIJATIE - ak je to pre určeného prijímateľa, tak vtedy sa OP MUSÍ predložiť (aby to nevyplatili niekomu inému), alebo predložiť OP a splnomocnenie na prebratie zásielky.

Tak si to - pre Boha - ujasnite v tých svojich makoviciach!
pavol54
15.11.20,11:20
Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
ešte keby si napísal že aký to bol šek dobre lebo niekedy treba predložiť op bez ohľadu na to aká je adresa odosielateľa
Pali - netrep sprostosti! Ja môžem zaplatiť mobil svojej žene, synovi a NIKTO si nepýta OP!!!. Môžem zaplatiť ČOKOĽVEK KOMUKOĽVEK - nie je dôležité KTO platí, ale to či sa platí správna suma na správny účet, správnemu prijímateľovi.
Vy ste naozaj všetci (čo tu hlásajú čosi o OP na poštách) poriadne yebnutí na hlavy!

Iná vec je PRIJATIE - ak je to pre určeného prijímateľa, tak vtedy sa OP MUSÍ predložiť (aby to nevyplatili niekomu inému), alebo predložiť OP a splnomocnenie na prebratie zásielky.

Tak si to - pre Boha - ujasnite v tých svojich makoviciach!
no poriadne musíš byť yejbnutý asi ty keď ma takto častuješ zamestnankyňa mi dala šek(nepátram aký) a peniaze keď som išiel na poštu aby som aj jej uhradil a pani pri okienku "Váš občiansky si prosím" a to sa poznáme hovorím to nie je moje ja to len posielam a ona že to jedno, ja platím
buchač
15.11.20,11:24
... poriadne yebnutí na hlavy!

Tak si to - pre Boha - ujasnite v tých svojich makoviciach!
Predchádzajúcim príspevkom som si nebol celkom istý...ALE včul je to jasné jak facka.
Takže začni od seba...ujasni si to a odyeb si hlavu.

Zasa niečo tvrdíš, čo nemáš overené ?
Samozrejme, že môžeš platiť na pošte. Otázka ale je, že kedy si naposledy platil.
Chceš tvrdiť, že VŠETKY platby si platil bez OP ? Neuverím, neexistuje.

Môžeš zaplatiť čokoľvek a komukoľvek a zakohokoľvek....dokonca aj zemi a věk.
Kuwa, ale šak si daj povedať a aj iní, že nie je platba ako platba.
https://e.dennikn.sk/269636/platia-na-poste-sekom-niekolko-eur-pytaju-od-nich-osobne-udaje/
bjuty smis
15.11.20,11:47
na pošte zaplatiť inému šek môžeš
ukazať op musíš....tak ako v banke pri vklade
kukučka
15.11.20,13:06
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...

Zaplatiť jedna vec a prijať druhá.

Otázka na pošte: Veď ma poznáš, musím dať OP?
Odpoveď poštárky: Aj keby ti niekto poslal jeden cent, aj tak musím zapísať číslo OP.
Na prijimanie si vybav splnomocnenie a mas po probléme
Ja s poštou nemám žiaden problém, u nás sú poštárky normálne.
Žabinka
15.11.20,13:08
a nie je to jedno? či pýtajú alebo nepýtajú? proste to je tak, diskusia úplne zbytočná.. pri zelených šekoch nepýtajú, pri bielych pýtajú.. v banke pýtajú vždy, tam vám to nevadí?.. ale kto sa chce hádať ten si dôvod nájde, trebárs aj taku sprostosť ako šeky na pošte..
misoft
15.11.20,15:48
... poriadne yebnutí na hlavy!

Tak si to - pre Boha - ujasnite v tých svojich makoviciach!
Predchádzajúcim príspevkom som si nebol celkom istý...ALE včul je to jasné jak facka.
Takže začni od seba...ujasni si to a odyeb si hlavu.

Zasa niečo tvrdíš, čo nemáš overené ?
Samozrejme, že môžeš platiť na pošte. Otázka ale je, že kedy si naposledy platil.
Chceš tvrdiť, že VŠETKY platby si platil bez OP ? Neuverím, neexistuje.

Môžeš zaplatiť čokoľvek a komukoľvek a zakohokoľvek....dokonca aj zemi a věk.
Kuwa, ale šak si daj povedať a aj iní, že nie je platba ako platba.
https://e.dennikn.sk/269636/platia-na-poste-sekom-niekolko-eur-pytaju-od-nich-osobne-udaje/
Aj ty si over. Píše sa o ePoukaze. Klasická složenka - NIKTO nepýta.
Nandrolon
15.11.20,15:50
Dokedy to tu chcete rozoberať?
buchač
15.11.20,16:08
Aj ty si over. Píše sa o ePoukaze. Klasická složenka - NIKTO nepýta.
Ja si nič nepotrebujem overovať !!!!!!
Každý mesiac (kvartál) si môj OP overujú na pošte, keď platím zloženky, ktoré sú mi poslané.

Klasickú zloženku spomínaš až teraz, v predchádzajúcom nie je o nej ani len zmienka....tak láskavo nerob zo seba uja.
Ak niekto prepisuje ePoukaz na klasickú zloženku len z dôvodu, aby nemusel dávať k dispo OP...??? Chorý to človek...ten je yebnutý na hlavu, kuwa a to teda poriadne.
veronikasad
15.11.20,16:15
Aj ty si over. Píše sa o ePoukaze. Klasická složenka - NIKTO nepýta.
Ja si nič nepotrebujem overovať !!!!!!
Každý mesiac (kvartál) si môj OP overujú na pošte, keď platím zloženky, ktoré sú mi poslané.

Klasickú zloženku spomínaš až teraz, v predchádzajúcom nie je o nej ani len zmienka....tak láskavo nerob zo seba uja.
Ak niekto prepisuje ePoukaz na klasickú zloženku len z dôvodu, aby nemusel dávať k dispo OP...??? Chorý to človek...ten je yebnutý na hlavu, kuwa a to teda poriadne.Juraj, to fakt chodis kazdy mesiac platiť zlozenky na postu? Mne by sa teda nechcelo, ani nahodou, ked existuje ovela jednoduchší sposob platby...
buchač
15.11.20,16:21
Ale šak ja netvrdím, že neexistuje...niečo platím tak a niečo inak.
Lenže nepoznáš pozadie, takže preto je ti divnô...špecifikovať nemá význam.
Mikae
15.11.20,21:00
Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
Asi záleží na koho natrafíš :( skúsenosť z minulého týždňa, seniori, pravidelná kontrola u lekára, predtým si telefonovali či môžu prísť, objednali sa na odbery. Krv zobrali, všetko bez problémov, bez pýtania modrého zdrapu papiera a keď bolo treba s výsledkami ísť
k lekárovi, tak zrazu bez modrého papiera ani krok, darmo ukazovali na výnimku preventívka u lekára, vek 80+ :(. Preobjednali ich na budúcu stredu, že ich hanba nefacká, takto preháňať a terorizovať starých ľudí. To bolo utorok, a ja som v tej ambulancii bola v piatok a nikto žiadny modrý papier nechcel:(.
korela
15.11.20,21:59
Ale šak ja netvrdím, že neexistuje...niečo platím tak a niečo inak.
Lenže nepoznáš pozadie, takže preto je ti divnô...špecifikovať nemá význam.
A presne o toto mi tu išlo.
korela
15.11.20,22:29
a nie je to jedno? či pýtajú alebo nepýtajú? proste to je tak, diskusia úplne zbytočná.. pri zelených šekoch nepýtajú, pri bielych pýtajú.. v banke pýtajú vždy, tam vám to nevadí?.. ale kto sa chce hádať ten si dôvod nájde, trebárs aj taku sprostosť ako šeky na pošte..
Nechápem, nemala som zámer vyvolať hádku a ani sa hádať.
Nie, v banke mi to neprekáža.
Na jar, keď celá táto situácia vznikla, tak som poprosila poštárku, vždy je ústretová, aby mi zaplatila šek, alebo prebrala, už si nespomínam. Potom mi takmer vytkla, že som jej nedala č. OP a musela zadať svoj OP. Nechodím na poštu platiť nič. Zatiaľ. Ani balíky k nim nenosím. Tak mi to ani nenapadlo. Bolo mi to nepríjemné. Ešte aj teraz je.
.
Ale nejde iba o mňa, sú ľudia, ktorí neplatia nič cez IB, a nepoužívajú plat. karty v obchodoch z princípu, a nie sú ani na internete. Takých ľudí je ešte dosť. O starých ľuďoch ani nehovorím. Aj oveľa mladší (50+) majú problémy s mobilmi, SMS a mailmi.
Tak keď sa už raz vydajú opatrenia, mali by ich dotiahnuť do konca a nebolo by o čom diskutovať.
Viď nočný príspevok od Mikae. Absurdum. Hnus.
Citát zo včerajšieho filmu: Problém je vtedy, ak je k nemu riešenie.
buchač
16.11.20,06:45
Ale nejde iba o mňa, sú ľudia, ktorí neplatia nič cez IB, a nepoužívajú plat. karty v obchodoch z princípu, a nie sú ani na internete. Takých ľudí je ešte dosť. O starých ľuďoch ani nehovorím. Aj oveľa mladší (50+) majú problémy s mobilmi, SMS a mailmi.
Tak keď sa už raz vydajú opatrenia, mali by ich dotiahnuť do konca a nebolo by o čom diskutovať.
Teraz neviem, či mi oči idú šejdrom alebo či mi drbe na totál.

Lebo keď som toto ja tvrdil (trochu inak formulované), tak si mi oponovala, že furt je niekto nablízku, ktorý by danej osobe s problémom pomohol.
...a zrazu otočíš ?
korela
16.11.20,06:59
Ale nejde iba o mňa, sú ľudia, ktorí neplatia nič cez IB, a nepoužívajú plat. karty v obchodoch z princípu, a nie sú ani na internete. Takých ľudí je ešte dosť. O starých ľuďoch ani nehovorím. Aj oveľa mladší (50+) majú problémy s mobilmi, SMS a mailmi.
Tak keď sa už raz vydajú opatrenia, mali by ich dotiahnuť do konca a nebolo by o čom diskutovať.
Teraz neviem, či mi oči idú šejdrom alebo či mi drbe na totál.

Lebo keď som toto ja tvrdil (trochu inak formulované), tak si mi oponovala, že furt je niekto nablízku, ktorý by danej osobe s problémom pomohol.
...a zrazu otočíš ?
Ako by som ti to ..., niekto má, niekto nie, a aj ten čo má, už ho zajtra mať nemusí. Ide o princíp.
babka - ježibabka
16.11.20,08:26
a nie je to jedno? či pýtajú alebo nepýtajú? proste to je tak, diskusia úplne zbytočná.. pri zelených šekoch nepýtajú, pri bielych pýtajú.. v banke pýtajú vždy, tam vám to nevadí?.. ale kto sa chce hádať ten si dôvod nájde, trebárs aj taku sprostosť ako šeky na pošte..
Žabka, kde pýtajú a kde nepýtajú to ani čert nevie. Platím bielym šekom elektrinu už 5 rokov, tam nepýtajú. Keď som mala pevnú linku, tak pri platbe pýtali. Akej farby bol šek už neviem :D
aktaK
16.11.20,10:31
Nandrolon
16.11.20,10:52
Je toto možné, čo si už tento degenerát dovoľuje?
https://youtu.be/_lQQTUQKWI8
Nandrolon
16.11.20,10:54
niekto má strach

https://www.facebook.com/marecek1121/videos/5238115372881453
Zajtra bude mať zaťažkávaciu skúšku, tak dávajú dodatočné výztuhy.
buchač
16.11.20,11:33
ZAUJÍMAVÉ,ŽE V MÉDIACH NEZAZNELO ANI SLOVKO O TOMTO VČERAJŠOM SLUŠNOM SVIEČKOVOM PROTESTE V BRATISLAVE?????
...a zatiaľ ani dnes.
https://www.facebook.com/matovicovcirkus/videos/733184324221009

Žeby vo večerných správach ?
lujza.j
16.11.20,12:14
Na branu sa mozu vesat a skakat iba igorove zaplatene opice....
Ked niekto chcel mohol uz aj vcera...lomcovat....
lujza.j
16.11.20,12:17
Tak ako neinformuju....tak isto aj informuju iba o tom a iba tak ako sa hodi......
Napr.o testovani v at...este ten tvor...povie,ze ma s kancelarom blizky vztah....chudačik
lubko6394
16.11.20,13:17
Na mieste vlády by som konal úplne opačne. Dal by som výnimku na nenosenie rúška vo vymedzenom priestore a čím viac účastníkov tým lepšie, zoskenoval občaňáky a zoznam dal k dispozícii lekárom. Však demokracia. Ak si myslia že rúško a vírus je blbosť nech nám to blbcom ukážu a dokážu. Pri horúčkach a problémoch účastníkov im na vrátnici nemocnice vydať lipový čaj a acylpyrín aby sa doma liečili po svojom.
lujza.j
16.11.20,13:50
... chystane protesty su o maskach na hubje?!ahaá...
bjuty smis
16.11.20,13:56
Je toto možné, čo si už tento degenerát dovoľuje?
https://youtu.be/_lQQTUQKWI8
však má pravdu
kto iný tam bude ?
máš iné info ?
Nandrolon
16.11.20,14:07
Žeby Sulík ako naposledy?
bjuty smis
16.11.20,14:10
Na mieste vlády by som konal úplne opačne. Dal by som výnimku na nenosenie rúška vo vymedzenom priestore a čím viac účastníkov tým lepšie, zoskenoval občaňáky a zoznam dal k dispozícii lekárom. Však demokracia. Ak si myslia že rúško a vírus je blbosť nech nám to blbcom ukážu a dokážu. Pri horúčkach a problémoch účastníkov im na vrátnici nemocnice vydať lipový čaj a acylpyrín aby sa doma liečili po svojom.
blbcom ?

pozor, nepodceňuj ich....tu majú vodcu

https://www.youtube.com/watch?v=-fKzZHVLvmU&feature=share&fbclid=IwAR3sQOUnF9Y3hKj_uI_KeXB08FZfTt3o6sSsmAV8e CAhT0jKSvMIlPc8gdg
bjuty smis
16.11.20,14:15
Žeby Sulík ako naposledy?
sulík bol protestovať ? hej ?
Nandrolon
16.11.20,14:19
Bol tam, takže podľa všetkého je lúza.
bjuty smis
16.11.20,14:25
nie, akurát podľa teba

organizátori sa predsa jasne prihlásili, tak načo takéto reči
buchač
16.11.20,14:26
blbcom ?
pozor, nepodceňuj ich....tu majú vodcu

Blbec je Matovič...podceňuje iných a tým robí chybu. Je to proste ujo.
Si myslí, že keď zdieľal video s hentým, tak je to fakt organizátor, ba dokonca vodca ?

Pravdepodobne, údajne, možno, neoverené zdroje, nešpecifikované.....nech mi idú do teplej diery z takými informáciami.
misoft
16.11.20,14:31
Včera sa tu objavila téma výmeny žiaroviek v autách. Ktorému ošahanému psychopatomoderátorovi už len toto mohlo vadiť, že to zmazal ? Výmena žiaroviek je veľký problém, už to nie je jednoduché ako v starých autách. Dovolím si zatipovať. Chobot to určite nebol. Toto mohol urobiť len jeden debilko. Dufam, že ma aj odvahu sa priznať a patrične zdôvodniť svoje konanie. Opravujem nedúfam
JA!
Arogantného "yntelygenta", ktorý miesto toho, aby hľadal, sa pýta a keď dostane rady, tak uráža - tak tu nepotrebujeme.

Máš niečo proti tomu? A tiež si daj pozor. Toto sú urážky - na rozdiel od teba - mne nerobí problém to tu oznámiť, že som ho vyhodil.



P.S. Nie som moderátor, ani admin - inak by som ťa možno zablokoval.
bjuty smis
16.11.20,14:36
blbcom ?
pozor, nepodceňuj ich....tu majú vodcu

Blbec je Matovič...podceňuje iných a tým robí chybu. Je to proste ujo.
Si myslí, že keď zdieľal video s hentým, tak je to fakt organizátor, ba dokonca vodca ?

Pravdepodobne, údajne, možno, neoverené zdroje, nešpecifikované.....nech mi idú do teplej diery z takými informáciami.
https://dennikn.sk/2140542/shooty-verejnost-za-nasilie/?ref=pop
Nandrolon
16.11.20,14:39
nie, akurát podľa teba

organizátori sa predsa jasne prihlásili, tak načo takéto reči
Ten degenerovaný potrat hovoril niečo o organizátoroch? Ja som počul, že nadával všeobecne všetkým účastníkom.
Potešilo by ma, keby toho hajzlíka vydurili z bunkra, kde bude zalezený a dostal by aspoň riadnu nakladačku, alebo ho rovno dal niekto dole. Hneď by som mal krajší utorok. Ale toľko šťastia mať zrejme nebudeme.
bjuty smis
16.11.20,14:47
nie, akurát podľa teba

organizátori sa predsa jasne prihlásili, tak načo takéto reči
Ten degenerovaný potrat hovoril niečo o organizátoroch? Ja som počul, že nadával všeobecne všetkým účastníkom.
Potešilo by ma, keby toho hajzlíka vydurili z bunkra, kde bude zalezený a dostal by aspoň riadnu nakladačku, alebo ho rovno dal niekto dole. Hneď by som mal krajší utorok. Ale toľko šťastia mať zrejme nebudeme.
tak potom to sedí - to o tých účastníkoch
bjuty smis
16.11.20,14:58
organizátori už zverejnili aj oficiálnu hymnu tohto zakázaného ...ani neviem čo to je...pochod ?
stretnutie žúmp ??

https://www.youtube.com/watch?v=sxjyXn4uAWI&has_verified=1
Nandrolon
16.11.20,15:12
Kde ty tie videá berieš :-))))))
To obojpohlavné indivídum by podľa hlasového prejavu malo urýchlene navštíviť otolaryngológiu.
bjuty smis
16.11.20,15:19
nerob sa, že nepoznáš vašu hymnu...
čo mám info, budete ju povinne spievať
Nandrolon
16.11.20,15:42
nerob sa, že nepoznáš vašu hymnu...
čo mám info, budete ju povinne spievať
Dúfam, že budú spievať tú ľudovku o Igorovi. Tá sa mi páči.
buchač
16.11.20,16:00
organizátori už zverejnili aj oficiálnu hymnu tohto zakázaného ...ani neviem čo to je...pochod ?
stretnutie žúmp ??


Prečo robíš predčasné uzávery ?
Videl si to video zo včera pred úradom vlády ? Aj to bola žumpa ? Lebo ja som v šote videl len zapálené sviečky v rukách zhromaždených, počul hymnu a hymnus....alebo ty máš iný počítač ?

Zakázaný (tento) pochod ? Takže ak by bol pochod Svedov Matovičových, ktorý by organizovalo OJLAJNO, tak to by bolo v poriadku ?
Kuwa...a ja som bol v tom, že počas núdzového stavu je zákaz zhromažďovania nad 6 osôb.
Poznámka - v Tv novinách som postrehol šot, kde bol Kňažko, Budaj a iní hajzli...a bolo ich na kope rozhodne viac ako 20...a to nerátam novinárske ansáble.

Jedno je isté. Ak by bol premiérom hocikto iný (Fica a Pelleho ani nevravím) a tento by robil opatrenia voči korone (určite inak a iným spôsobom ako ujo - čiže lepšie), tak Matovič a jeho poblúznené stádo by vrieskalo kade tade...
bjuty smis
16.11.20,16:08
videl som posledný pochod týchto
teraz to je vylepšené o účasť danka afica ....to mi stačí na to, aby som si spravil názor
je to stretnutie žúmp

áno, je stav núdze...čo sem ťaháš nejaký čo ak ? robí nejaký olano ? tak navymýšľaj, čo to je za argument

to tie žumpy nemôžu počkať pár týždňov, kým to bude dovolené ?

isté je akurát to, že kajetán by kupoval nový trezor na tehličky

o tvojom rodákovi žigovi si dnes čítal ? nejako sa termopeťkovi ten ansábel začína rozpadať, dlho im nevydržalo :))))

https://www.topky.sk/cl/10/2006705/Monika-Jankovska-prelomila-mlcanie--Spoza-mrezi-vypovedala-proti-exministrovi
buchač
16.11.20,16:17
....to mi stačí na to, aby som si spravil názor
....to tie žumpy nemôžu počkať pár týždňov, kým to bude dovolené ?

Poslednou dobou píšeš ako korela...ani vlastná mať vám nerozumie...

Takže žumpa je každý, kto má iný názor ? Ta fasa...fasa názor !
...a nie nemôžu, nebolo by to vhodné. Železo sa kuje, pokiaľ je horúce.
bjuty smis
16.11.20,16:33
ale prosím ťa, čítaj s porozumením

povedz mi teda požiadavky hentých ?
rozdrbať pol bratislavy, zvrhnúť matoviča...ok

a čo ďalej ?
1. akú alternatívu ponúkajú ?
2.kto bude vládnuť ?
3.aké konkrétne kroky teda majú - alebo už tuším, že máte ? čo zmenia a čo namiesto toho ponúkajú ???

rozumieme si ? tak daj teda konkrétne..

lebo inak je to len lúza a žumpa, v čase corony a núdzového stavu
Nandrolon
16.11.20,16:33
Matelko bude mať dnes ťažkú noc. Možno bude plačkať do vankúša a použije aj lexaurín.
bjuty smis
16.11.20,16:49
to tu už píšeš pravidelne...a stále nič :)
Nandrolon
16.11.20,16:54
to tu už píšeš pravidelne...a stále nič :)
Akože nič. Stačí sa na neho pozrieť a hneď vidno, aký je chudáčik vyklepaný a strhaný.
A to je dobre. Politik - zlodej, musí žiť v permanentnom strachu, či niekomu neprepne a neusmrtí ho.
bjuty smis
16.11.20,17:04
paráda

tak skús ty odpovedať na tie otázky buchačovi...

alebo lujza určite dá

čo ďalej ?
1. akú alternatívu ponúkajú ?
2. kto bude vládnuť ?
3. aké konkrétne kroky teda majú ? čo zmenia a čo namiesto toho ponúkajú ???
Nandrolon
16.11.20,17:10
Matovičov "chaos plán" je jediný a správny? Každá strana má svoj plán. A dovolím si svoj názor, že duet "Matovič a Naď" je to najhoršie čo tu doteraz bolo. Čistý fašizmus. Hitler by tu bol ako nepozorný Matovičov učeň.
bjuty smis
16.11.20,17:17
nie, nie je
ale ked ho chcete zmeniť, musíte ponúknúť alternatívu a presvedčiť o tom voličov

a tie žumpy ani nie su schopné sa dohodnúť na jednotnom pochode...

to je alternatíva ? premiéra nominuje belasá chlasta, pardon šlachta a minister vnútra bude zas kaliňák ?

alebo čo vlastne chcete dosiahnuť ? ani len to nieste schopní povedať

iba čo nechcete...;to vedia aj deti v škôlke, len pri tom nerozdrbú dlažbu a pamiatky v ba
Nandrolon
16.11.20,17:28
Chceme dosiahnúť predčasné voľby a vidieť Matoviča, Kollára, Krajniaka a iných, ako nastupujú s putami na rukách do policajného auta.
Ale to si už vedel, tak to tu nehraj.
PS: ja zas dúfam, že sa bude na čo pozerať, že rozdrbú toho čo najviac.
Ale to som ja, idem si vždy svoje...
bjuty smis
16.11.20,17:38
na to nepotrebujete toto teátro....
kvôli 300 chuligánom a trestne stíhaným smerákom volby nebudú....

matoviča, kollára aj krajniaka už ficová vláda na politickú objednávku dala trestne stíhať
ako aj lipšica, kisku, naďa, galka...atd....
kde nič nie je, ani čert nebere...
Nandrolon
16.11.20,17:44
Kollár by bol teraz možno stokrát radšej trestne stíhaný ako mať klietku na hlave a trombu v žile.
Myslíš, že najhoršie, čo sa môže človeku stať je trestné stíhanie?
Neboj nič, na Matoviča sa už tiež voda varí, ako aj na iných zlodejov! A tak je to správne.
buchač
16.11.20,17:45
paráda

tak skús ty odpovedať na tie otázky buchačovi...

Aké dávam otázky ? Kde ich vidíš ?
Ja vidím len tie tvoje, na ktoré nemienim (lebo ani neviem) odpovedať.
Ale zato ty si si istý okamžite a jednoznačne presvedčený o svojej pravde.

Najradšej by som pokračoval írečitým slovníkom, no radšej nie.

Matelkova vláda je znôška debilných politických analfabetov...výnimka je snáď Sulík, ale ten je zasa poriadne hovado.
Ľudia nejak nepindajú voči opatreniam, aj keď Matovič dojebabral, čo len mohol.
Ľuďom ide na nervy, že ako sa Blázon správa k obyvateľstvu...to je hlavná príčina protestov.

...a ozaj...ak by bola situácia opačná a premiérom by bol niekto iný, a tento konal ako Matelko ? Kúúúwa, to by bolo letáčikov pred kecátkom v parlamente, to by bolo tlačoviek, to by bolo protestov. A keby dostali ľadový kúpeľ ? Tak už len to by bolo...

P.S.:
...a že všade zajebeš smerákov, ani nevravím. Už si s tým trápny.
Smeráci vládnu ? Nie, vládne Blázon...tak sa k nemu vyjadruj.

P.S.:
Ak mi snáď budeš chceš tvrdiť, že toto vybavila terajšia vláda, tak ma dáš do kolien.
https://www.webnoviny.sk/ohlasena-megainvesticia-v-bratislavskom-volkswagene-prinesie-2000-novych-pracovnych-miest/
Nandrolon
16.11.20,17:55
Bjuty, prečo sa bojíte tých protestov ako potkan deratizéra? Akého Judáša ešte zaplatíte, aby prehovoril do duše národa?
Dnes už viacerí z vlády rečnili a vyhrážali sa protestujúcim, dokonca už uplatili aj Krčméryho, čo ho totálne zdiskreditovalo, si prečítaj tie názory na neho.....
Keď za vás škriekal na tribúne teploš Stanke tým svojím afektovaným, hnusným hlasom, to bolo v poriadku, že?
lujza.j
16.11.20,17:55
...toto "sadomaso" co tu na sk narode predvadzaju je teda v poriadku?!no ked myslis....
...aj ich chovanie voci obcanom je ok...ako sa na adresu obcanou vyjadruju...a nie len teraz..ale hned na zaciatku covidárne!!....o dobrovolnom testovani ani nehovorim....tebe to mozno nevadi....asi take chovanie normalne...?!asi si zvyknuty.....
Ja som nikomu z nosa nevypadla...aby sa takto niekto voci mne choval.....
Ano aj inde su opatrenia.......ale tam aspon chovanie tych co to tam vedu -nariaduju je slusne....ale tu maju vsetci slusne chovanie vyrezane- tak ich matere vychovali?!...o odbornosti a logike ani nehovorim....
Ten kto na testovani pozitiv 10dni doma...ten co si dovolil neist 14dni...bravó....
bjuty smis
16.11.20,17:58
-já som dal tebe...však som ich aj skopíroval..
- vláda je najlepšia po dzurindovej...stále má šancu je predbehnuť
- nezabudol si koho si ty volil, však ??
- súhlasím, že sa chová ako chuj, ale to snád zmení zajtrašok ? :)) len mu nabijete

p.s.trápny si ty , ked tie svine všade obhajuješ....toto bolo veľmi trefná reakcia na nandrolona

p.s..kto to vybavil ? no to som teda zvedavý :)))
buchač
16.11.20,18:04
Ľuďom ide na nervy, že ako sa Blázon správa k obyvateľstvu...to je hlavná príčina protestov.

Na plačovkách sa správa ako hotový spasiteľ, bojovník s "atómovou zbraňou"...no pritom sa číslami účelovo a jednoznačne manipuluje.
Ešte aj vyhlásenie rakúskeho premiéra spotvorila prispôsobil tak, aby to vyznelo v jeho prospech.

Počas celoplošného testovania doslova vytiahol ľudí z domácej dobrovoľnej karantény.
Zneužil ich nevedomosť (ktorú som pobadal ešte aj tu v niektorých príspevkoch), zmiatol neustálym vydávaním rôznych nariadení, ktoré sa menili nie zo dňa na deň ale z hodiny na hodinu.



p.s..kto to vybavil ? no to som teda zvedavý :)))
Podpísať mohla terajšia garnitúra, no vybavila bývalá...
Snáď mi nechceš tvrdiť, že miliardové kontrakty sa vybavia za pár mesiacov...či ?
bjuty smis
16.11.20,18:05
Bjuty, prečo sa bojíte tých protestov ako potkan deratizéra? Akého Judáša ešte zaplatíte, aby prehovoril do duše národa?
Dnes už viacerí z vlády rečnili a vyhrážali sa protestujúcim, dokonca už uplatili aj Krčméryho, čo ho totálne zdiskreditovalo, si prečítaj tie názory na neho.....
Keď za vás škriekal na tribúne teploš Stanke tým svojím afektovaným, hnusným hlasom, to bolo v poriadku, že?
kto sa bojí ?
ja ?
preboha, však si pozri preferencie...mne len vyhovuje, keby sulík vymenil matoviča

fico 6 %, kotlety 6%.....magiánko 4 roky....fico s kaliňákom čoskoro ovela viac
jankovská začala vypovedať....žiga do 2 týždňov v base

keby aj nie,,,a teploš by mal 20 %...s kým zostaví vládu ???

vypadnú žaludi ? ok....ale dojdú neomarxisti, prípadne kdh.....s kým pokdu do koalície ?

už sa zobud.......a je rozdiel, či teploš škrieka, alebo ti 2 roky vládol....
bjuty smis
16.11.20,18:08
buchač
ten vw nám vybavil erdogan
ani teploš, ani matelko.............
Nandrolon
16.11.20,18:14
To, že je niekto teplý ešte neznamená, že to musí byť uškriekaná prostitútka s priezviskom Stanke.
Na Slovensku žije veľa slušných homosexuálov, o ktorých človek ani nevie.
A myslím si, že tí "normálni" sa tým ani chváliť nebudú.
bjuty smis
16.11.20,18:17
...toto "sadomaso" co tu na sk narode predvadzaju je teda v poriadku?!no ked myslis....
...aj ich chovanie voci obcanom je ok...ako sa na adresu obcanou vyjadruju...a nie len teraz..ale hned na zaciatku covidárne!!....o dobrovolnom testovani ani nehovorim....tebe to mozno nevadi....asi take chovanie normalne...?!asi si zvyknuty.....
Ja som nikomu z nosa nevypadla...aby sa takto niekto voci mne choval.....
Ano aj inde su opatrenia.......ale tam aspon chovanie tych co to tam vedu -nariaduju je slusne....ale tu maju vsetci slusne chovanie vyrezane- tak ich matere vychovali?!...o odbornosti a logike ani nehovorim....
Ten kto na testovani pozitiv 10dni doma...ten co si dovolil neist 14dni...bravó....

-nie je
- testovanie-áno, brilantná akcia...výsledok ale ešte uvidíme
- ak máš niečo proti odbornosti, daj konkrétne
- slušnosť ? oproti vagabundom , čo tu boli 12 r. obrovský progres

- to je všetko ? čiže nespokojnosť s bojom proti covidu
preto podporuješ fašistov, zlodejov, čo začali zatvárať , futbalových chuligánov....
kpt, danka, čo nám kúpil za 2 miliardy f 16
to je čaro demokracie

ked by to fašouni naozaj prebrali, také starosti by si nemala
bjuty smis
16.11.20,18:20
To, že je niekto teplý ešte neznamená, že to musí byť uškriekaná prostitútka s priezviskom Stanke.
Na Slovensku žije veľa slušných homosexuálov, o ktorých človek ani nevie.
A myslím si, že tí "normálni" sa tým ani chváliť nebudú.

tak načo tu stále zdôrazňuješ sexuálnu orientáciu ?
videl si stankeho niekde na dúhovom pochode v tangáčoch ?
buchač
16.11.20,18:23
buchač
ten vw nám vybavil erdogan
ani teploš, ani matelko.............



https://media1.giphy.com/media/3oEjI4Kahhc47OSdOw/giphy.gif
Nandrolon
16.11.20,18:27
Podľa teba by mal jednoznačne Matovič dostať za testovanie Nobelovu cenu. Lebo sa ukázal, že je múdrejší ako všetci odborníci z najvyspelejších krajín sveta, nakoľko v takomto rozmere sa to nekonalo nikde na svete...
A popri tom je vysvetlenie úplne jednoduché a pragmatické. Psychiatrická diagnóza, podpriemerne nízky EQ a pokusný králik v rukách Bruselu.
buchač
16.11.20,18:30
- testovanie-áno, brilantná akcia...výsledok ale ešte uvidíme
- ak máš niečo proti odbornosti, daj konkrétne

Toto nemôžeš myslieť vážne...prdel si choď robiť niekde inde.
Ty chceš odbornosť ? Tak daj najprv tú svoju...a nie len dookola omieľané chujoviny dvoch jebnutých.
bjuty smis
16.11.20,18:31
buchač
ten vw nám vybavil erdogan
ani teploš, ani matelko.............



https://media1.giphy.com/media/3oEjI4Kahhc47OSdOw/giphy.gif
ukázal si, ako rozumieš ekonomike a zároveň geopolitike

mne si ale nemusel...
bjuty smis
16.11.20,18:33
Podľa teba by mal jednoznačne Matovič dostať za testovanie Nobelovu cenu. Lebo sa ukázal, že je múdrejší ako všetci odborníci z najvyspelejších krajín sveta, nakoľko v takomto rozmere sa to nekonalo nikde na svete...
A popri tom je vysvetlenie úplne jednoduché a pragmatické. Psychiatrická diagnóza, podpriemerne nízky EQ a pokusný králik v rukách Bruselu.

ako je to podľa mňa som jasne napísal :

"výsledok ale ešte uvidíme "

čítaš, na čo reaguješ ?
bjuty smis
16.11.20,18:37
- testovanie-áno, brilantná akcia...výsledok ale ešte uvidíme
- ak máš niečo proti odbornosti, daj konkrétne

Toto nemôžeš myslieť vážne...prdel si choď robiť niekde inde.
Ty chceš odbornosť ? Tak daj najprv tú svoju...a nie len dookola omieľané chujoviny dvoch jebnutých.

začínaš strácať nervy...argumenty nemáš od začiatku
necháme to na zajtra, ok ??
Nandrolon
16.11.20,18:37
Reagoval som, že podľa teba to bola "brilantná akcia"....
lujza.j
16.11.20,18:56
Ty len o tom istom....tebe staci len, aby Naka "kracala" k byvalym lupeznikom....spravne matovičiatko....to je uplne najdolezitejsie v tychto casoch....raz mozno aj k terajsim lupeznikom....ci teraz sa nelupi?!
Zjavne si slusnost voci komu som ju myslela ja nepochopil....
A o uspesnosti NAKA akcii tychto a buducich....sa oplati debatovat az ked budu akteri pravoplatne odsudeni.....lebo zatial su IBA obvineni ...na objednafku -aby bol splneny "plan"...
misoft
16.11.20,18:58
........................................



p.s..kto to vybavil ? no to som teda zvedavý :)))
Podpísať mohla terajšia garnitúra, no vybavila bývalá...
Snáď mi nechceš tvrdiť, že miliardové kontrakty sa vybavia za pár mesiacov...či ?
Zbytočne sa hádate... i tak neviete, ako to vo VW chodí.
Materská VW mala dve možnosti - Turecko, alebo Slovensko. Už MINULÉHO roku!!!
A keďže v Turecku je to tak s politikou 50/50 - tak sa rozhodli pre Slovensko. A aj z ekonomických dôvodov. V Turecku by začínali skoro od začiatku. Takže by vyrábali 1-2 modely vozidiel - za 1 miliardu! A pre Slovensko si to pekne spočítali. Majú tu už komplet fabriku, personál. Takže sa upraví jedna hala a frčia ďalšie modely - Superb a Golf. Okrem toho, že ušetria na strojoch 500mil.€ - druhých 500 dajú do už existujúcej štruktúry - zmodernizujú a zvýšia výrobu.
Tak to bolo i s Porsche Cayenne (BTW: syn robí na linke Porsche Cayenne) - toto sa plánovalo celý rok, než sa rozhodli, že sa bude vyrábať na Slovensku - toto sa nedá "rozhodnúť" za 1-2-3 mesiace - minimálne 9 mesiacov.

Oni si to jednoducho spočítali, čo je výhodnejšie pre ICH zisky! Serú na nejakú politiku - prachy hýbu svetom!
buchač
16.11.20,19:00
začínaš strácať nervy...argumenty nemáš od začiatku
necháme to na zajtra, ok ??
Pri takýchto názoroch by stratila nervy aj Panenka Mária...
Ja by som ti dal argumenty, lenže aké mám dať, keď niet na čo reagovať ?
Za brilantnú akciu určite nepokladám realizovanie sa Naďa...to vonkoncom nie.
Argumentov až do het, len ich nemá význam dávať.
misoft
16.11.20,19:01
Naď, Naď - to akože ten minister? Tajtrlík je to.
lujza.j
16.11.20,19:05
Tak ako ta brilantne otestoval aj ta zaockuje....v tej akcii neslo len o testovania....ale matoviciatka su spokojne....
Nandrolon
16.11.20,19:08
Tak ako ta brilantne otestoval aj ta zaockuje....v tej akcii neslo len o testovania....ale matoviciatka su spokojne....
Už nám ostáva iba dúfať, že ho nejaký Harman V_2.0 zaočkuje skôr ako on nás.
:-))))))))))
misoft
16.11.20,19:15
Škoda "očkovacej" látky na neho! :---:---:---
bjuty smis
16.11.20,19:33
........................................



p.s..kto to vybavil ? no to som teda zvedavý :)))
Podpísať mohla terajšia garnitúra, no vybavila bývalá...
Snáď mi nechceš tvrdiť, že miliardové kontrakty sa vybavia za pár mesiacov...či ?
Zbytočne sa hádate... i tak neviete, ako to vo VW chodí.
Materská VW mala dve možnosti - Turecko, alebo Slovensko. Už MINULÉHO roku!!!
A keďže v Turecku je to tak s politikou 50/50 - tak sa rozhodli pre Slovensko. A aj z ekonomických dôvodov. V Turecku by začínali skoro od začiatku. Takže by vyrábali 1-2 modely vozidiel - za 1 miliardu! A pre Slovensko si to pekne spočítali. Majú tu už komplet fabriku, personál. Takže sa upraví jedna hala a frčia ďalšie modely - Superb a Golf. Okrem toho, že ušetria na strojoch 500mil.€ - druhých 500 dajú do už existujúcej štruktúry - zmodernizujú a zvýšia výrobu.
Tak to bolo i s Porsche Cayenne (BTW: syn robí na linke Porsche Cayenne) - toto sa plánovalo celý rok, než sa rozhodli, že sa bude vyrábať na Slovensku - toto sa nedá "rozhodnúť" za 1-2-3 mesiace - minimálne 9 mesiacov.

Oni si to jednoducho spočítali, čo je výhodnejšie pre ICH zisky! Serú na nejakú politiku - prachy hýbu svetom!
a ty si ako pochopil to moje , že erdogan ?? :))))

a doplním , vw schváli investíciu v novembri na základe politiky smeráka do polovice marca ???

áááách, zlatí drbkovia na pravde :)))
bjuty smis
16.11.20,19:39
Ty len o tom istom....tebe staci len, aby Naka "kracala" k byvalym lupeznikom....spravne matovičiatko....to je uplne najdolezitejsie v tychto casoch....raz mozno aj k terajsim lupeznikom....ci teraz sa nelupi?!
Zjavne si slusnost voci komu som ju myslela ja nepochopil....
A o uspesnosti NAKA akcii tychto a buducich....sa oplati debatovat az ked budu akteri správne pravoplatne odsudeni.....lebo zatial su IBA obvineni ...na objednafku -aby bol splneny "plan"...


správne termostatkoviatko :))

tak nám teda povedz, kde sa teraz lúpi ?

ja naozaj nemám info ako ty ...tak nám to povedz

ktorí sudcovia robia pre matoviča
ktorí prokurátorí ?
gašpar ?
krajmer ?
prepitý hraško ?

alebo kto ?

ale dala si to ty verejne, tak poprosím aj povedz KTO ?? ČO ukradli ?

lujza...dúfam že zas len netrepeš...isto niečo dáš...
Nandrolon
16.11.20,19:48
Ty len o tom istom....tebe staci len, aby Naka "kracala" k byvalym lupeznikom....spravne matovičiatko....to je uplne najdolezitejsie v tychto casoch....raz mozno aj k terajsim lupeznikom....ci teraz sa nelupi?!
Zjavne si slusnost voci komu som ju myslela ja nepochopil....
A o uspesnosti NAKA akcii tychto a buducich....sa oplati debatovat az ked budu akteri správne pravoplatne odsudeni.....lebo zatial su IBA obvineni ...na objednafku -aby bol splneny "plan"...


správne termostatkoviatko :))

tak nám teda povedz, kde sa teraz lúpi ?

ja naozaj nemám info ako ty ...tak nám to povedz

ktorí sudcovia robia pre matoviča
ktorí prokurátorí ?
gašpar ?
krajmer ?
prepitý hraško ?

alebo kto ?

ale dala si to ty verejne, tak poprosím aj povedz KTO ?? ČO ukradli ?

lujza...dúfam že zas len netrepeš...isto niečo dáš...
Koľko mala TT firma zisk z testov? Koľko si pribili maržu?