bjuty smis
16.11.20,20:51
každý denník to cez víkend zverejnil
ako sprosto fico zas a zas sprosto klamal....duves či kto ti to dával, prestan---
lujza.j
16.11.20,19:51
Ja vzdy trepem ...iba ty si fajn:D
Nepoznam spomenutych az na gaspara...az tak to nežeriem ako ty...
Viem ako sa splnil "plan"......za kazdu cenu.....
Nandrolon
16.11.20,19:56
každý denník to cez víkend zverejnil
ako sprosto fico zas a zas sprosto klamal....duves či kto ti to dával, prestan---
Nič také som nečítal, ak nevieš vecne a číselne odpovedať, tak sa radšej nezapájaj. Tá firma bola dlžníkom socpoist., takže v prvom rade ju mali vylúčiť za podozrivé a nekalé praktiky /uhradenie dlhu pár hodín predtým/.
bjuty smis
16.11.20,20:00
Ja vzdy trepem ...iba ty si fajn:D
Nepoznam spomenutych az na gaspara...az tak to nežeriem ako ty...
Viem ako sa splnil "plan"......za kazdu cenu.....
isto
hlavne ked ide o absolútne špičky politiky a mafie
si to ty, noro ?

len som čakal, že niečim tú agresivitu aj podložíš...
veronikasad
16.11.20,20:04
Mna by napr.zaujimalo kde trnavska firma zobrala toľké miliony na zaplatenie zahr.dodavatelovi. Ci "zatiahol" stat a firma brala len proviziu? Nikde sa nehovorilo ani o nakladoch na dopravu, doviezol vládny special?
Mam ťažké otázky pre bjuty smis?
bjuty smis
16.11.20,20:05
každý denník to cez víkend zverejnil
ako sprosto fico zas a zas sprosto klamal....duves či kto ti to dával, prestan---
Nič také som nečítal, ak nevieš vecne a číselne odpovedať, tak sa radšej nezapájaj. Tá firma bola dlžníkom socpoist., takže v prvom rade ju mali vylúčiť za podozrivé a nekalé praktiky /uhradenie dlhu pár hodín predtým/.

vecne a číselne :)))
kokso ty ideš :))))))))))

tak nám teda dak * vecne aj číselne - čo táto vládo ukradla

aby som mohol - vecne a číselne :)))))) reagovať...a aj budem
a ked niečo nájdeš, sám podám trestné oznámebie,,,,nebudem hájiť zlodejov ako vy
bjuty smis
16.11.20,20:10
Mna by napr.zaujimalo kde trnavska firma zobrala toľké miliony na zaplatenie zahr.dodavatelovi. Ci "zatiahol" stat a firma brala len proviziu? Nikde sa nehovorilo ani o nakladoch na dopravu, doviezol vládny special?
Mam ťažké otázky pre bjuty smis?
v každom jednom denníku tu tento víken rozoberali

https://transparency.sk/sk/kupovali-statne-rezervy-rychlotesty-na-kicuru/
veronikasad
16.11.20,20:13
Mna by napr.zaujimalo kde trnavska firma zobrala toľké miliony na zaplatenie zahr.dodavatelovi. Ci "zatiahol" stat a firma brala len proviziu? Nikde sa nehovorilo ani o nakladoch na dopravu, doviezol vládny special?
Mam ťažké otázky pre bjuty smis?
v každom jednom denníku tu tento víken rozoberali

https://transparency.sk/sk/kupovali-statne-rezervy-rychlotesty-na-kicuru/Nevidim tam odpoved na to, na co som sa pytala...
bjuty smis
16.11.20,20:13
a dúfam, že aj nadrolon sa k tomu vyjadrí
ako minulý týždeň, ked to tu zasieral....
korela
16.11.20,20:14
Je toto možné, čo si už tento degenerát dovoľuje?
https://youtu.be/_lQQTUQKWI8
však má pravdu
kto iný tam bude ?
máš iné info ?
Nepretvaruj sa, že nie si dobre informovaný.
To by sa ti hodilo.
Kto iný tam bude? Zozbierať dáta by sa mohli ... :-)
veronikasad
16.11.20,20:16
a dúfam, že aj nadrolon sa k tomu vyjadrí
ako minulý týždeň, ked to tu zasieral....pytam sa teba, nie nandy...
bjuty smis
16.11.20,20:17
Mna by napr.zaujimalo kde trnavska firma zobrala toľké miliony na zaplatenie zahr.dodavatelovi. Ci "zatiahol" stat a firma brala len proviziu? Nikde sa nehovorilo ani o nakladoch na dopravu, doviezol vládny special?
Mam ťažké otázky pre bjuty smis?
v každom jednom denníku tu tento víken rozoberali

https://transparency.sk/sk/kupovali-statne-rezervy-rychlotesty-na-kicuru/Nevidim tam odpoved na to, na co som sa pytala...


a myslíš, že já mám k dispozíciu zmluvu medzi korejcami a tou fy :
alebo prečo sa to mňa pýtaš ?
bjuty smis
16.11.20,20:19
a dúfam, že aj nadrolon sa k tomu vyjadrí
ako minulý týždeň, ked to tu zasieral....pytam sa teba, nie nandy...
ja zas nandyho, nie teba

čo chceš odo mňa počuť ?
buchač
16.11.20,20:20
kokso ty ideš :))))))))))
....
nebudem hájiť zlodejov ako vy
Ty veru nezaostávaš...
Tiež nezaostávaš v obviňovaní....niečo ako Matelko na Porade. Nezmeníš si nick ?

Ak som si dobre všimol, tak tu nik neobhajuje zlodejov zo Smeru...a ja už vôbec nie.
...že ja podám na teba trestné oznámenie za urážku na cti.

Ty chceš vecne a číselne zdokladovať, čo udrbala hentá vláda ? Veď neblázni.
Predsa aj kazy iných vlád vyplávali na povrch až po rokoch a nie iba po pár mesiacoch.
Nemaj boja...ono sa niekto nájde, kto postupom času niečo aj nájde...a na to vezmi jed, že niečo veru nájde.
korela
16.11.20,20:20
nie, nie je
ale ked ho chcete zmeniť, musíte ponúknúť alternatívu a presvedčiť o tom voličov

a tie žumpy ani nie su schopné sa dohodnúť na jednotnom pochode...

to je alternatíva ? premiéra nominuje belasá chlasta, pardon šlachta a minister vnútra bude zas kaliňák ?

alebo čo vlastne chcete dosiahnuť ? ani len to nieste schopní povedať

iba čo nechcete...;to vedia aj deti v škôlke, len pri tom nerozdrbú dlažbu a pamiatky v ba

To majú dobrovoľne nabehnúť na vidly?
bjuty smis
16.11.20,20:21
Je toto možné, čo si už tento degenerát dovoľuje?
https://youtu.be/_lQQTUQKWI8
však má pravdu
kto iný tam bude ?
máš iné info ?
Nepretvaruj sa, že nie si dobre informovaný.
To by sa ti hodilo.
Kto iný tam bude? Zozbierať dáta by sa mohli ... :-)
ja som len potvrdil ďurové slové....kde sa pretvarujem ?
len žumpa a lúza
pavol54
16.11.20,20:25
Mna by napr.zaujimalo kde trnavska firma zobrala toľké miliony na zaplatenie zahr.dodavatelovi. Ci "zatiahol" stat a firma brala len proviziu? Nikde sa nehovorilo ani o nakladoch na dopravu, doviezol vládny special?
Mam ťažké otázky pre bjuty smis?
mala správny rozpis čísiel vyhrala jack pot:) hned ich vložila po uzavretí kúpnej zmluvy na neodvolateľný akreditív (to je bežný spôsob financovania obchodných transakcií so zahraničnými firmami)
bjuty smis
16.11.20,20:28
kokso ty ideš :))))))))))
....
nebudem hájiť zlodejov ako vy
Ty veru nezaostávaš...
Tiež nezaostávaš v obviňovaní....niečo ako Matelko na Porade. Nezmeníš si nick ?

Ak som si dobre všimol, tak tu nik neobhajuje zlodejov zo Smeru...a ja už vôbec nie.
...že ja podám na teba trestné oznámenie za urážku na cti.

Ty chceš vecne a číselne zdokladovať, čo udrbala hentá vláda ? Veď neblázni.
Predsa aj kazy iných vlád vyplávali na povrch až po rokoch a nie iba po pár mesiacoch.
Nemaj boja...ono sa niekto nájde, kto postupom času niečo aj nájde...a na to vezmi jed, že niečo veru nájde.

ale no
ja mám estrádu, ver mi... ..a sleduj plniace sa basy
nevšimol...preto sa znova a znova pýtam...a nik mi neodpovedal..tak teda najdi
odvahu TY
ked by ste povalili matelka, kto by nám vládol ???

ako si predstavuješ - a teraz ty - osobne buchač - mimoriadne volby ?
korela
16.11.20,20:33
Ty len o tom istom....tebe staci len, aby Naka "kracala" k byvalym lupeznikom....spravne matovičiatko....to je uplne najdolezitejsie v tychto casoch....raz mozno aj k terajsim lupeznikom....ci teraz sa nelupi?!
Zjavne si slusnost voci komu som ju myslela ja nepochopil....
A o uspesnosti NAKA akcii tychto a buducich....sa oplati debatovat az ked budu akteri pravoplatne odsudeni.....lebo zatial su IBA obvineni ...na objednafku -aby bol splneny "plan"...
Alebo aj na odpútanie pozornosti.
korela
16.11.20,20:35
Ja vzdy trepem ...iba ty si fajn:D
Nepoznam spomenutych az na gaspara...az tak to nežeriem ako ty...
Viem ako sa splnil "plan"......za kazdu cenu.....
Dodám, že ešte aj k dátumu.
korela
16.11.20,20:40
Je toto možné, čo si už tento degenerát dovoľuje?
https://youtu.be/_lQQTUQKWI8
však má pravdu
kto iný tam bude ?
máš iné info ?
Nepretvaruj sa, že nie si dobre informovaný.
To by sa ti hodilo.
Kto iný tam bude? Zozbierať dáta by sa mohli ... :-)
ja som len potvrdil ďurové slové....kde sa pretvarujem ?
len žumpa a lúza
Aké prasa, taký kvik.
bjuty smis
16.11.20,20:42
hej, poznám ťa...
veronikasad
16.11.20,20:50
Mna by napr.zaujimalo kde trnavska firma zobrala toľké miliony na zaplatenie zahr.dodavatelovi. Ci "zatiahol" stat a firma brala len proviziu? Nikde sa nehovorilo ani o nakladoch na dopravu, doviezol vládny special?
Mam ťažké otázky pre bjuty smis?
v každom jednom denníku tu tento víken rozoberali

https://transparency.sk/sk/kupovali-statne-rezervy-rychlotesty-na-kicuru/Nevidim tam odpoved na to, na co som sa pytala...


a myslíš, že já mám k dispozíciu zmluvu medzi korejcami a tou fy :
alebo prečo sa to mňa pýtaš ?
vyťahuješ tu stále Kičuru tak o takejto velkej zákazke by si mal byť informovaný ...

PS : Nie som volič SMER-u ...
korela
16.11.20,20:51
ale prosím ťa, čítaj s porozumením

povedz mi teda požiadavky hentých ?
rozdrbať pol bratislavy, zvrhnúť matoviča...ok

a čo ďalej ?
1. akú alternatívu ponúkajú ?
2.kto bude vládnuť ?
3.aké konkrétne kroky teda majú - alebo už tuším, že máte ? čo zmenia a čo namiesto toho ponúkajú ???

rozumieme si ? tak daj teda konkrétne..

lebo inak je to len lúza a žumpa, v čase corony a núdzového stavu
Vieš, bjuty, každý ničí na svoj spôsob.
Svet sa nezastaví, každý je nahraditeľný. Vždy sa nájde alternatíva, ide však o to, aká. Aby nebolo ešte horšie.
Kto bude vládnuť? Niekto musí. Tak možno aj tá avizovaná úradnícka vláda. Ak si ju vie niekto predstaviť, tak dobre. Ja nie.
Nie je problém v žiadnej spoločnosti vyvolať protitlak, to sme tu už zažili niekoľkokrát.

Nikoho z vás neobchádza blbý pocit?
korela
16.11.20,20:56
hej, poznám ťa...
Aj keby si ma, to sa mi vyhrážaš, či čo? Však dokonči vetu, či len nakusneš? Dnes nie je problém sa dostať k údajom každého človeka, už sa mi to na Porade raz stalo. A čo?
Nemáš ty náhodou strach? Lebo normálnemu človeku by to ani nenapadlo.
lujza.j
16.11.20,22:03
https://www.dobrenoviny.sk/c/192220/vikendove-testovanie-bude-dobrovolne-ministerstvo-zverejnilo-zoznam-miest-kde-sa-uskutocni
Tak dobrovolne ma na sk este aj stupen navyse...absolutne dobrovolne.....boze to su idioti...vyhraj volby a mozes vsetko...."vyrobit" stupen absolutne dobrovolne....bravó...
korela
16.11.20,22:08
Nezapomínejme na 17. listopad 1939!

Ještě se vracím k 17. listopadu. Tento den nemůžeme nic slavit, pouze si musíme připomenout, co se toho dne událo. Den 17. listopad 1939 byl vždy připomínán jako Mezinárodní den studentstva a tak by také měl být připomínán i nadále. Pokud ho budeme přejmenovávat, za čas se zapomene, že 17. listopadu 1939 němečtí nacisté tvrdě zasáhli proti našim studentům. Bez soudu jich devět v Ruzyni popravili, asi 2000 studentů odvezli do koncentráků. Následovalo zavření všech vysokých škol. To si musíme připomínat, ty popravené a uvězněné studenty, kteří spáchali tak „hrozné činy“, ohrožující Velkoněmeckou říši. Co vlastně provedli, že je čekal takový trest? Mírumilovně si připomenuli 28. října 1939 výročí vzniku jejich vlasti Československé republiky a 15. listopadu 1939 se pietně rozloučili se svým kolegou Janem Opletalem, smrtelně postřeleným německou střelou 28. října 1939 v Praze. ...
https://noveslovo.sk/node/99632
.
Za Mezinárodní den studentstva byl 17. listopad vyhlášen v roce 1941 v Londýně. Na druhé výročí této události o tom bylo rozhodnuto na zasedání Mezinárodní studentské rady a má připomínat tragické události mezi 28. říjnem a 17. listopadem 1939.
Zároveň se jedná o jediný den mezinárodního významu, který má svůj původ u nás.

Teprve od 1. dubna 2019 si 17. listopad připomínáme jako Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva.

V březnu 2016 schválila Poslanecká sněmovna přejmenování tohoto státního svátku. Novela zákona byla následně poslána do Senátu, ten ji v dubnu 2016 neschválil.
V prosinci 2018 se situace opakovala, změna byla opět schválena Poslaneckou sněmovnou, pro změnu zákona o státních svátcích hlasovalo 118 poslanců, proti 26. Návrh na rozdíl od roku 2016 tentokrát prošel i Senátem. Novela zákona nabyla platnosti 1. dubna 2019.
www.seznamzpravy.cz/clanek/mezinarodni-den-studentstva-78949
.
Vše začalo násilným potlačením poklidné demonstrace u příležitosti 21. výročí vzniku Československa 28. října 1939 v Praze, ...
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_den_studentstva
buchač
17.11.20,06:40
https://www.dobrenoviny.sk/c/192220/vikendove-testovanie-bude-dobrovolne-ministerstvo-zverejnilo-zoznam-miest-kde-sa-uskutocni
Tak dobrovolne ma na sk este aj stupen navyse...absolutne dobrovolne.....boze to su idioti...vyhraj volby a mozes vsetko...."vyrobit" stupen absolutne dobrovolne....bravó...
Dilino Danko bozkával kapitáňske výložky ... ale henten chuj sa správa ako mazák na vojenčine...šikanuje jedna radosť...
buchač
17.11.20,06:50
... užitočnú tému.
...
buchač
17.11.20,07:00
Keď už je to výročie, tak si pripomeňme aj inak.
lujza.j
17.11.20,07:14
pavol54
17.11.20,07:35
Keď už je to výročie, tak si pripomeňme aj inak.
no toto je určite hoax, takéto by Havel určite niekde a nikdy nepovedal:) to ti potvrdí aj bjuty
buchač
17.11.20,07:42
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/matovic-opat-zavadza-rakusko-riadi-slovenskou-cestou-tak-ako-slovensko-zdravou-logikou
Brilantny klamar,prekrucač,zavadzač....to je ....na sto posto!
Práve pre toto budú dnes protesty...a nie pre coronu.
Nandrolon
17.11.20,07:51
Mna by napr.zaujimalo kde trnavska firma zobrala toľké miliony na zaplatenie zahr.dodavatelovi. Ci "zatiahol" stat a firma brala len proviziu? Nikde sa nehovorilo ani o nakladoch na dopravu, doviezol vládny special?
Mam ťažké otázky pre bjuty smis?
mala správny rozpis čísiel vyhrala jack pot:) hned ich vložila po uzavretí kúpnej zmluvy na neodvolateľný akreditív (to je bežný spôsob financovania obchodných transakcií so zahraničnými firmami)
Presne to, čo sa pýtala Veronikasad som čítal ako otázku v jednej inej diskusii.
Dokonca tam písali ľudia z fachu, že do Kórei sa platí jedine vopred, lebo dokumentárny akreditív by to poriadne predražil.
Ďalšiu info, ktorú mám je taká, že tá kórejská firma predáva tie testy okolo 2,5 dolára/kus, ale zmluvne ich ZAKAZUJE predávať ďalej pod cca 5 dolárov/ks.
Toto v podstate funguje aj u nás, keď veľkoobchod má iné ceny a výrobca si určí, za koľko to môže ponúkať konečným spotrebiteľom.
Nerobia to všetci výrobcovia, ale deje sa to.
Preto sú na mieste otázky:
1. kde zobrala firma /ktorá nemala na zaplatenie dlhu voči sociálnej poisťovni "pár tisíc eur"/ niekoľko desiatok miliónov eur na úhradu kórejcom a ako boli testy dovezené?
2. ak boli dovezené vládnym špeciálom, tak prečo vládny špeciál vozí tovar pre súkromnú firmu z Trnavy?
Podľa mňa to cez súkromnú firmu iba papierovo prešlo, zhrabli rozdiel medzi nákupnou cenou z Kórei a predajnou cenou štátu. Dokonca ak aj odvoz robila "vláda" tak je to tunel aký nemá obdobu ani za 12 rokov ficovej vlády. Ak urobili v prvom polroku toto, čo by urobili po 10-tich rokoch?
Nandrolon
17.11.20,07:52
Potešilo.
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2013164_v-takmer-500-obciach-nas-caka-dalsie-kolo-plosneho-testovania-tu-je-ich-zoznam
Ak to bude na dobrovoľnej báze, som zvedavý, koľko matovičových riťolezcov sa zúčastní.
Nandrolon
17.11.20,07:55
a dúfam, že aj nadrolon sa k tomu vyjadrí ako minulý týždeň, ked to tu zasieral....

Zasieraš to tu jedine ty, svojimi oľajno rozprávkami.
Mikae
17.11.20,08:43
https://www.dobrenoviny.sk/c/192220/vikendove-testovanie-bude-dobrovolne-ministerstvo-zverejnilo-zoznam-miest-kde-sa-uskutocni
Tak dobrovolne ma na sk este aj stupen navyse...absolutne dobrovolne.....boze to su idioti...vyhraj volby a mozes vsetko...."vyrobit" stupen absolutne dobrovolne....bravó...
hmm dobrovoľné, ozaj? takže sa nám už nebude šéfstvo nepriamo vyhrážať vyhadzovom, keď nepôjdeme? To som teda zvedavá;)
veronikasad
17.11.20,08:48
https://www.dobrenoviny.sk/c/192220/vikendove-testovanie-bude-dobrovolne-ministerstvo-zverejnilo-zoznam-miest-kde-sa-uskutocni
Tak dobrovolne ma na sk este aj stupen navyse...absolutne dobrovolne.....boze to su idioti...vyhraj volby a mozes vsetko...."vyrobit" stupen absolutne dobrovolne....bravó...
hmm dobrovoľné, ozaj? takže sa nám už nebude šéfstvo nepriamo vyhrážať vyhadzovom, keď nepôjdeme? To som teda zvedavá;)sef by sa uz nemal dozvedieť o tom, ze si na testovani nebola. Certifikat nemusis ukazovat ...
Iba ak by vasa firma schvalila nejaku internu smernicu a bude vas davat v nejakých intervaloch testovať. Bezplatné testovacie miesta fungujú v každom okrese
buchač
17.11.20,09:00
Na Ta3 je momentálne sociólog Vašečka...fujtajbl, ten ale prekrúca, klame, oyebuje...
Mikae
17.11.20,09:04
Veronikasad, zatiaľ nevieme nikto, že by bola schválená interná smernica ohľadom toho, no uvidíme :rolleyes:
lujza.j
17.11.20,09:41
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/matovic-opat-zavadza-rakusko-riadi-slovenskou-cestou-tak-ako-slovensko-zdravou-logikou
Brilantny klamar,prekrucač,zavadzač....to je ....na sto posto!
Práve pre toto budú dnes protesty...a nie pre coronu.
Ozáj:Dja,ze kvoli tomu,ze musime nosit masky na hubje:---
bjuty smis
17.11.20,09:42
Mna by napr.zaujimalo kde trnavska firma zobrala toľké miliony na zaplatenie zahr.dodavatelovi. Ci "zatiahol" stat a firma brala len proviziu? Nikde sa nehovorilo ani o nakladoch na dopravu, doviezol vládny special?
Mam ťažké otázky pre bjuty smis?
v každom jednom denníku tu tento víken rozoberali

https://transparency.sk/sk/kupovali-statne-rezervy-rychlotesty-na-kicuru/Nevidim tam odpoved na to, na co som sa pytala...


a myslíš, že já mám k dispozíciu zmluvu medzi korejcami a tou fy :
alebo prečo sa to mňa pýtaš ?
vyťahuješ tu stále Kičuru tak o takejto velkej zákazke by si mal byť informovaný ...

PS : Nie som volič SMER-u ...
a to už prečo ?
a kto by ma mal informovať ?
mne úplne stačí vyjadrenie TI.....

ale kľudne pátraj a daj vedieť ostatným
bjuty smis
17.11.20,09:49
Keď už je to výročie, tak si pripomeňme aj inak.
no toto je určite hoax, takéto by Havel určite niekde a nikdy nepovedal:) to ti potvrdí aj bjuty
vynímočne máš pravdu...ale len preto, že o tom nevieš,,,,samozrejme je to hoax

alebo nám teda vysvetli, prečo havel v prosínci 1989 hovorí o ČSFR...
vieš vôbec, kedy vznikla ?

kľudne si to preberte s buchačom....

ďakujem


pánabeka :)))))
buchač
17.11.20,10:14
Pááánabeka....ono bude asi hoax aj to, že Havel bol ožran. Tiež bude hoax, že sa výroba tanku T72 preniesla z Dubnice do Plzne.

Pánabeka...aj toto je asi hoax.
https://www.youtube.com/watch?v=gyAX8sIMLZY
Nandrolon
17.11.20,10:19
Bjutymu by náramne vyhovovalo, keby neexistovali rôzne záznamy. Vieš ako sa bude matoopicám niekedy ťažko popierať to, čo nahovoril? Keď dnes má každý mobil, v podstate má v kapse každý kvalitnú videokameru. Ja som zvedavý na videá z dnešných prostestov, keď o tom sviečkovom som nezaregistroval ani zmienku, pritom ulica narvaná.
bjuty smis
17.11.20,10:22
bjuty smis
17.11.20,10:24
Bjutymu by náramne vyhovovalo, keby neexistovali rôzne záznamy. Vieš ako sa bude matoopicám niekedy ťažko popierať to, čo nahovoril? Keď dnes má každý mobil, v podstate má v kapse každý kvalitnú videokameru. Ja som zvedavý na videá z dnešných prostestov, keď o tom sviečkovom som nezaregistroval ani zmienku, pritom ulica narvaná.
to je veľmi dobre ked môžeš za mňa napísať, čo mi vyhovuje...dokonca náramne
dokedy sa chcete strapňovať ?
bjuty smis
17.11.20,10:26
Pááánabeka....ono bude asi hoax aj to, že Havel bol ožran. Tiež bude hoax, že sa výroba tanku T72 preniesla z Dubnice do Plzne.

Pánabeka...aj toto je asi hoax.
https://www.youtube.com/watch?v=gyAX8sIMLZY
čo má tento prejav spoločné s tým hoaxom, čo si sem dal ??
Nandrolon
17.11.20,10:28
páááááána beka, každý nad 40r. si to OSOBNE PAMäTÁ /vrátane mňa/ a ty nám to ideš vyvracať. Pamätám si jeho názory, jeho vystúpenia, jeho zmýšľanie, jeho klamstvá. Však sme to povinne pozerali v TV celé 90. roky...
bjuty smis
17.11.20,10:31
čo má havel spoločné s tankami v martine ??
už to začínaš preháňať :)))
bjuty smis
17.11.20,10:32
páááááána beka, každý nad 40r. si to OSOBNE PAMäTÁ /vrátane mňa/ a ty nám to ideš vyvracať. Pamätám si jeho názory, jeho vystúpenia, jeho zmýšľanie, jeho klamstvá. Však sme to povinne pozerali v TV celé 90. roky...
to je dobre
tak prečo potrebujete klamať a falšovať jeho prejavy ?
Nandrolon
17.11.20,10:34
Prečo ty potrebuješ klamať, že Fico je zlodej? Prezumpcia neviny ti asi nič nehovorí, že???
PS: začínaš mi pripomínať tých vymletých "Havlových pohrobkov" v diskusiách.
bjuty smis
17.11.20,10:38
Prečo ty potrebuješ klamať, že Fico je zlodej? Prezumpcia neviny ti asi nič nehovorí, že???
PS: začínaš mi pripomínať tých vymletých "Havlových pohrobkov" v diskusiách.
prečo všade musíš ťahať fica ?

ja som len vyvrátil buchačov hoax.
dal som dôkaz

ty tu napriek tomu tvrdíš, že to je pravda a dakuješ za akási záznamy

tak ťa poprosím, aby si pusti ten záznam, kde vraví ten buchačov hoax :))))))
pavol54
17.11.20,11:20
čo má havel spoločné s tankami v martine ??
už to začínaš preháňať :)))
tom isté ako matovič so súčasnou prácou NAKA, tiež nič, ale si nedovolia nezatknúť vybraných služobníkov
bjuty smis
17.11.20,11:23
Ja viem že nič.
Len buchac tam niečo začal, tak som sa ho opýtal..
Nandrolon
17.11.20,11:26
Prečo ty potrebuješ klamať, že Fico je zlodej? Prezumpcia neviny ti asi nič nehovorí, že???
PS: začínaš mi pripomínať tých vymletých "Havlových pohrobkov" v diskusiách.
prečo všade musíš ťahať fica ?

ja som len vyvrátil buchačov hoax.
dal som dôkaz

ty tu napriek tomu tvrdíš, že to je pravda a dakuješ za akási záznamy

tak ťa poprosím, aby si pusti ten záznam, kde vraví ten buchačov hoax :))))))
Ja neriešim video a jeho pravosť, ani pravosť tej fotky, ale tvrdím, že to, čo bolo v tých "novinách", že to boli jeho myšlienky a vyjadrenia, ktoré si ja osobne pamätám z jeho úst. Či to nejaký maník spísal a akože "sfalšoval" to mi je jedno. Ale sú to jeho názory, jeho vyjadrenia, jeho zasraná propaganda v tej dobe.
PS: jediný, kto tu stále ťahá Fica si ty a písali to tu už viacerí. Ja som len použil "tvoj jazyk" /lebo jemu rozumieš najlepšie/...
bjuty smis
17.11.20,11:48
Je to hoax, konečne uznavas
Ake p.s ? Šak si pozri čo tu vypisuješ:))
misoft
17.11.20,12:40
a ty si ako pochopil to moje , že erdogan ?? :))))

a doplním , vw schváli investíciu v novembri na základe politiky smeráka do polovice marca ???

áááách, zlatí drbkovia na pravde :)))
A ty ČÍTAŠ, čo som písal? Vo VW yebu na nejakého Matelka, Hranatého, Pelého.... Jediné, čo ich zaujíma, sú PRACHY!!! A Turecko? U Ergodana si neboli istý, čo vyvedie - povolí fabriku, nepovolí? Ak povolí, nebude im potom habať majetky? Nebude si uplatňovať nejaké ich moslimské právo?
Pre Slovensko sa rozhodli z ekonomických dôvodov (veď som písal) - majú tu fabriku, majú tu spojenie, majú tu ZAŠKOLENÝCH robošov - a nemusia toľko vrážať do nábehu výroby.
Ty si stále naivne myslíš, že sa o tom rozhodlo za JEDEN mesiac? Svätá nevedomosť! Ty by si asi nemal riadiť ani svoj domáci rozpočet. Vo VW sú iné kapacity na ekonomiku, ako si ty. Ty si oproti nim nula!
A ešte doplním (aby si bol v obraze) - syn sa na Porsche Cayene 6 mesiacov "zaúčať" - z DE sa vozili komponenty a oni skladali, zároveň sa programovali aj roboty. Potom začali nabiehať lisovne, odlievarne, motorárne. A po 9-tich mesiasoch sa šlo skoro naplno - kompletná montáž na linke. A ešte i tak 3 mesiace trvalo, než naplno všetko nabehlo.
Ty si myslíš, že Porsche Cayene sa vyrába v DE? Omyl! Komplet u nás. A takto to (možno) bude i s Superb. Teraz sa len Mladej Boleslavi odľahčí - karosárina, podvozky, elektrina - motory z Ml. Boleslavi. A aj na toto treba vypracovať logistiku - just in time!
bjuty smis
17.11.20,16:02
a ty si ako pochopil to moje , že erdogan ?? :))))

a doplním , vw schváli investíciu v novembri na základe politiky smeráka do polovice marca ???

áááách, zlatí drbkovia na pravde :)))
A ty ČÍTAŠ, čo som písal? Vo VW yebu na nejakého Matelka, Hranatého, Pelého.... Jediné, čo ich zaujíma, sú PRACHY!!! A Turecko? U Ergodana si neboli istý, čo vyvedie - povolí fabriku, nepovolí? Ak povolí, nebude im potom habať majetky? Nebude si uplatňovať nejaké ich moslimské právo?
Pre Slovensko sa rozhodli z ekonomických dôvodov (veď som písal) - majú tu fabriku, majú tu spojenie, majú tu ZAŠKOLENÝCH robošov - a nemusia toľko vrážať do nábehu výroby.
Ty si stále naivne myslíš, že sa o tom rozhodlo za JEDEN mesiac? Svätá nevedomosť! Ty by si asi nemal riadiť ani svoj domáci rozpočet. Vo VW sú iné kapacity na ekonomiku, ako si ty. Ty si oproti nim nula!
A ešte doplním (aby si bol v obraze) - syn sa na Porsche Cayene 6 mesiacov "zaúčať" - z DE sa vozili komponenty a oni skladali, zároveň sa programovali aj roboty. Potom začali nabiehať lisovne, odlievarne, motorárne. A po 9-tich mesiasoch sa šlo skoro naplno - kompletná montáž na linke. A ešte i tak 3 mesiace trvalo, než naplno všetko nabehlo.
Ty si myslíš, že Porsche Cayene sa vyrába v DE? Omyl! Komplet u nás. A takto to (možno) bude i s Superb. Teraz sa len Mladej Boleslavi odľahčí - karosárina, podvozky, elektrina - motory z Ml. Boleslavi. A aj na toto treba vypracovať logistiku - just in time!
2 x som jasne napísal, že za to môžme ďakovať erdoganovi
o čom je tento tvoj traktát ?
potreboval si si kopnúť ?
ty mi tu chceš písať o svätej nevedomosti ? :))))))

ERDOGAN !!! nie matovič ERDOGAN

už si to na 3 x pochopil ? pochybujem....
bjuty smis
17.11.20,16:09
Bjuty, toto je tých 300 ľudí čo si písal?
Máš super odhad :-))))))))))))))))))))))))
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/rozzureni-ludia-vyjdu-ulic-protestovat-varovanie-policie-zucastnia-ja-tito-politici?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_position=1

Vidím, že telová masáž gumenými projektilmi už bola, ale ešte by ich mali osprchovať :-)
čo ty vieš o mojom odhade ? :))
veľmi dobre, že sa žumpy takto ukázali pokope
aspoň ich máme pekne natočených, čo tak schvaľuješ
je to naozaj elita národa - či nádora, ako vravel váš prezident

radosť to sledovať, ako sa chovajú....
bjuty smis
17.11.20,17:16
Ukľudní sa.
Takto ťa za tých 8 rokov porazí
buchač
17.11.20,17:19
Nie som ani nervózny a ani rozčúlený, skôr naopak.

No nedá mi zareagovať.
Máš pravdu...sú to žumpy...žumpy hlavne z Blávy a Trnafy...tí, čo si vravia Ultras.
Títo nemajú zábranu kopnúť do hlavy ženu a pridrbať decku. Blavácki hajzli, ktorí sú frajeri, len ak sú pokope ako banda cigánov. Ale ako jedinci sú to chudáci.
Toto je fakt žumpa...jak celá Blava, lebo na celom Slovensku prebehli demonštrácie v kľude.

Kľudne nech idú na základe videí do ťurmy...a nech sú odsúdení na prísnejšie tresty dľa núdzového stavu.

...a ty ideš porovnávať blavácku lúzu s pokojnými občanmi, ktorí išli vyjadriť svoj nesúhlas pokojnou cestou na rozdiel od tých magorov ?
Mal by si fakt skľudniť hormón...trochu sa ovládať a vážiť slová.
Nandrolon
17.11.20,17:25
Ukľudní sa.
Takto ťa za tých 8 rokov porazí
8 rokov, no to chcem teda vidieť :-))))))))))))) obávam sa, že dovtedy sa ešte zo 3 x bude musieť zase "vypariť" do Rakúska. Lebo jeho mamonársky mozoček to nevydrží.
bjuty smis
17.11.20,17:48
teraz ako vážne
toto malo matoviča vystrašiť ??
Nandrolon
17.11.20,17:51
teraz ako vážne
toto malo matoviča vystrašiť ??
Ani v 1989 ich to nemuselo vystrašiť, keby ŠTBÁCI ako Domovník to neorganizovali "zvnútra". Kľudne to mohlo dopadnúť ako dnes. Ale ŠTBáci by ostali iba ŠTBákmi a nie "váženými občanmi na tribúnach" a v najvyšších funkciách ako je to teraz.
Matovič je hanba, aj ako politik, ale hlavne ako človek.
Mila123
17.11.20,18:06
odporúčam Silné reči, chalanom to dnes ide....idú na aj na YT,
spomínajú......dávajú to na živo a Juraj Bača spieva s vlastným doprovodom na gitare, krásny večer.....(trojhodinová relácia)
misoft
17.11.20,18:14
a ty si ako pochopil to moje , že erdogan ?? :))))
.................................

ERDOGAN !!! nie matovič ERDOGAN

už si to na 3 x pochopil ? pochybujem....
Nebudem sa s tebou hádať - nechápeš, čo je to ekonomická stabilita, nechápeš, ako veľké firmy si vyhodnocujú ochranu investícií.
Nandrolon
17.11.20,18:44
300 ľudí :-)))))))))))
Nandrolon
17.11.20,18:47
301 ľudí :-))

... a malý, krivý, chorý Hitlerík sedí doma pred PC a píše v dome na zabarikádovanej ulici ochrankármi a príslušníkmi, statusy na FB. :-))) Etalón dôstojnosti.
bjuty smis
17.11.20,18:53
Citujem z jeho statusu:

"Jeden vedome vydal vedenie elitných útvarov polície do rúk nitrianskej mafie používajúcej tie najhoršie sicílske praktiky. Len preto, aby mu zaistili bezpečnosť a nerušený Klondajk na štátnom majetku. Čo na tom, že na to doplatil Jano a Martina životom!"

Môj názor je taký, že "Jano a Martina" MUSELI zaplatiť životom, aby MATOVIČ /alebo niekto z terajšej koalície/ mohol vládnuť.
Bez ich smrti by si ani neškrtol, to všetci dobre vieme.
Vládne, ale s ich krvou na jeho paprčiach, a to ho raz dobehne!
tu už nepomôže ani dr. chocholoušek...
ale tvoj názor, nechaj si ho
bjuty smis
17.11.20,18:59
Nie som ani nervózny a ani rozčúlený, skôr naopak.

No nedá mi zareagovať.
Máš pravdu...sú to žumpy...žumpy hlavne z Blávy a Trnafy...tí, čo si vravia Ultras.
Títo nemajú zábranu kopnúť do hlavy ženu a pridrbať decku. Blavácki hajzli, ktorí sú frajeri, len ak sú pokope ako banda cigánov. Ale ako jedinci sú to chudáci.
Toto je fakt žumpa...jak celá Blava, lebo na celom Slovensku prebehli demonštrácie v kľude.

Kľudne nech idú na základe videí do ťurmy...a nech sú odsúdení na prísnejšie tresty dľa núdzového stavu.

...a ty ideš porovnávať blavácku lúzu s pokojnými občanmi, ktorí išli vyjadriť svoj nesúhlas pokojnou cestou na rozdiel od tých magorov ?
Mal by si fakt skľudniť hormón...trochu sa ovládať a vážiť slová.
to máš zas odkial ? dohadovali sa ultras z celého slovenska, pomocť došli aj česi a pravidelne chodia srbi z viedne vyblakovať o kosove...teraz asi nie, hranice kontrolujú
si si tam spoznal príbuzního, že ich tak poznáš ?

žumpa sú akurát ceéí zasraté cigánsko madarské košice a nie blava...aj ked to neustále rastúce množstvo hladných krkov z východu to tu pekne ťahá dole...to máš pravdu

samozrejme, že to bola lúza....pozývali fico, danko, fašisti, občiansky tribunál, čarnogurský....hnoj
buchač
17.11.20,19:10
Nebuď nervóózny...prežúvaj kamienky...pomáha to...teda aspoň tak som počul. ;) :D

Vieš ako reaguješ ? Ako keby som čítal diskusie na Smečke alebo Pravde.
Ešte aj pri zmienke o zlom počasí sú poniektorí spomenúť "lebo Fico"...a o vzájomnom urážaní ani len nevravím.
Nikde nevidím, že by som vravel (urazil) o tebe...vravel som všeobecne. Ty ideš úplne opačne.

Už mi tu len dilino Jaroušek do tejto debaty chýba...a dielo by bolo dokonané.
Ale na druhej strane ? Aspoň by som ušetril dáta...
Nandrolon
17.11.20,19:15
... ten sa objaví až ako hlavný agitátor tesne pred budúcimi voľbami tak, ako vždy. A potom si dá zase viacročnú pauzu, ak dožije.
bjuty smis
17.11.20,19:26
treba toho fica stále pripomínať, ked vás to tak strašne serie....dobre vedieť..

nikde nevidíš ? cigánsko madarské košice je urážka a bratislava žumpa nie?
pán nemá trošku problém s rasizmom ? to vážne ??
madar, alebo cigáň je horší ako žumpa ???


chlape, nádych, výdych a nemaj už traumu z toho hoaxu a havlo-tankov :)))
každý z vás sa tu často sekne :)))
anet
17.11.20,20:43
Možno niekoho zaujmú info o covide z bezlockdownovho, bezrúškoveho Švédska.
https://swprs.org/covid19-facts/
https://swprs.org/covid-in-sweden/
duves
17.11.20,20:48
Nandrolon
18.11.20,06:13
Duves,
daj si radšej denne to "svoje":
"Nefajčím a denne si dam 3 decka vína. Sa mi zdalo, že hodila na mňa taky divny kuk."

.... to máme mesačne 9 litrov a nie som si istý, či to pri tých 3 deci aj zostane. Počuj, na Teba sa ani ja nechytám.

A potom daj aspoň 100 príspevkov na mtbiker fórum, a niektoré rovno duplicitne aj tu.
anet
18.11.20,06:26
švedi vobec v ničom nie sú lepší
https://www.cas.sk/clanok/1044350/koronavirus-vo-svedsku-krajina-opat-zaznamenala-najvacsi-denny-narast-nakazenych/
Slovenským médiám neverím. Mám FB priateľov po celom svete a nikto z nich nejakú koronu nerieši. Naopak Slovensko mi príde ako jedna veľká Petriho miska, vždy do nej budú kašľať aby v nej udržali živnú pôdu.
duves
18.11.20,07:12
Duves,
.... to máme mesačne 9 litrov a nie som si istý, či to pri tých 3 deci aj zostane. Počuj, na Teba sa ani ja nechytám.

No ty nemáš, ja mam. Ty si šlahneš rovno podla príkazu voccu flašu vodky a bromhexin.
duves
18.11.20,08:19
Nandrolon neboli 19-nortestosteron, je androgen a anabolický steroid ....

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nandrolon
Nandrolon
18.11.20,08:23
A ???
bjuty smis
18.11.20,08:37
švedi vobec v ničom nie sú lepší
https://www.cas.sk/clanok/1044350/koronavirus-vo-svedsku-krajina-opat-zaznamenala-najvacsi-denny-narast-nakazenych/
Slovenským médiám neverím. Mám FB priateľov po celom svete a nikto z nich nejakú koronu nerieši. Naopak Slovensko mi príde ako jedna veľká Petriho miska, vždy do nej budú kašľať aby v nej udržali živnú pôdu.
asi budeš mať priateľov z fb po celom svete rovnakej úrovne....

vrana k vrane sadá
anet
18.11.20,08:53
asi budeš mať priateľov z fb po celom svete rovnakej úrovne....
vrana k vrane sadá
To máš pravdu, o úrovni poniektorých by sa dalo veľmi veľa polemizovať. Ale aspoň dovidia ďalej ako len na koniec nosa.
Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie v pondelok povedal, že vakcína sama o sebe nezastaví pandémiu koronavírusu.
https://www.cbsnews.com/news/who-chief-warns-that-vaccine-alone-wouldnt-end-covid-pandemic/
duves
18.11.20,09:34
anet
18.11.20,09:39
https://dennikn.sk/2145765/imunita-svedsko-pred-druhou-vlnou-neochranila-krajina-zavadza-tvrdsie-opatrenia-ako-na-jar/
Mal by si si oddýchnuť, to sú plátky, ktoré nemajú žiadnu výpovednú hodnotu.
bjuty smis
18.11.20,10:10
Aha
Tú majú tvoji kamaráti na FB....

Dobre vediet
duves
18.11.20,10:26
https://dennikn.sk/2145765/imunita-svedsko-pred-druhou-vlnou-neochranila-krajina-zavadza-tvrdsie-opatrenia-ako-na-jar/
Mal by si si oddýchnuť, to sú plátky, ktoré nemajú žiadnu výpovednú hodnotu.
Ešte že ťa tu máme. A samozrejme nášho Nandrolona. Aspoň viem, že nezomriem hlúpy.
anet
18.11.20,10:28
Aha
Tú majú tvoji kamaráti na FB....

Dobre vediet
Asi si ma zle pochopila. Chcela som tým povedať, že proste koronu nejako neriešia, nevidím žiadne zdieľanie ich príspevkov okolo "pandémie" ... všetci tak nejako normálne žijú.
Poliaci riešia protesty kobiet, taliani svoje lásky :D, Majka z Fínska svoje kvietky a rescue psy, kamoška sťahovanie z Dánska do Škotska, moja šestra v CA sneh ... atď.
anet
18.11.20,10:40
Ešte že ťa tu máme. A samozrejme nášho Nandrolona. Aspoň viem, že nezomriem hlúpy.
A čo ťa štve, veď sloboda a demokracia. Daj niečo s výpovednou hodnotou a dám ti páčik :D
Katy a R
18.11.20,10:44
Chcela som tým povedať, že proste koronu nejako neriešia, nevidím žiadne zdieľanie ich príspevkov okolo "pandémie" ... všetci tak nejako normálne žijú.
Poliaci riešia protesty kobiet, taliani svoje lásky :D, Majka z Fínska svoje kvietky a rescue psy, kamoška sťahovanie z Dánska do Škotska, moja šestra v CA sneh ... atď.
Prečo si myslíš, že všetci slováci riešia coronu ? ... veď nemusíš pridávať tu linky o tom a furt riešiť - či? ;)
... ja napr momentálne riešim montáž batérie - čo ma veru nepotešilo - ale skôr nasr..dilo. (čo ti poviem - keď sa darí - tak sa darí ...)
Asi pôjdeme radšej pozrieť tie šípky ;) https://lnk.sk/q567
anet
18.11.20,10:49
Prečo si myslíš, že všetci slováci riešia coronu ? ... veď nemusíš pridávať tu linky o tom a furt riešiť - či? ;)
... ja napr momentálne riešim montáž batérie - čo ma veru nepotešilo - ale skôr nasr..dilo. (čo ti poviem - keď sa darí - tak sa darí ...)
Asi pôjdeme radšej pozrieť tie šípky ;) https://lnk.sk/q567
No práve od slovákov na mňa všade korona vykúka ... tak nejako sa jej neviem úplne vyhnúť. :D Ale inak pravdu máš!
bjuty smis
18.11.20,11:21
Aha
Tú majú tvoji kamaráti na FB....

Dobre vediet
Asi si ma zle pochopila. Chcela som tým povedať, že proste koronu nejako neriešia, nevidím žiadne zdieľanie ich príspevkov okolo "pandémie" ... všetci tak nejako normálne žijú.
Poliaci riešia protesty kobiet, taliani svoje lásky :D, Majka z Fínska svoje kvietky a rescue psy, kamoška sťahovanie z Dánska do Škotska, moja šestra v CA sneh ... atď.
A kto z tvojho okolia rieši coronu?
Lebo z môjho nik...len sa chováme zodpovedne
Akurát správy a net....

Zvláštne......
buchač
18.11.20,12:17
Ty si celý zvláštny.

Ak sa rieši Matovič, tak je to zvláštne.
Ak sa rieši vláda, tak je to ešte zvláštnejšie.
Ak ide o krízový štáb, tak už len to je zvlášne.

Ono každý je zvláštny, keď mudruje o niečom a pritom sa ho to bytostne netýka...no fakt zvláštne. Zvláštne už ale potom nie je, ak sa situácia zmení a mudrlant začne inú spievať.
Jeden sa môže chovať zodpovedne, až to bude zvláštne...no pritom tou zodpovednosťou aj tak nič nevyrieši...fakt zvláštne.

Zvláááštne....
anet
18.11.20,12:23
A kto z tvojho okolia rieši coronu?
Lebo z môjho nik...len sa chováme zodpovedne
Akurát správy a net....
Zvláštne......
Ja napr. správy normálne nepozerám ...
V marci keď to začalo a vyhlásili núdzový stav som nabehla na nákup, všetci čumeli na mňa a ja na nich, čo majú za handru na sebe.
Tak či sa mi páčilo alebo nie, začala som sledovať TA3 na nete :D
A potom to už nejako išlo, okolie sa začalo deliť na tých nezodpovedných, na ovce a na tých profesionálne deformovaných. A nejako tento stav stále pretrváva. Každý točí svoje a dokážu sa na tom naťahovať dni a noci.
korela
18.11.20,13:54
korela
18.11.20,13:57
Beží naraz viac vysielaní.
korela
18.11.20,14:09
Kto boli skutoční účastníci protestu? Baránek popísal typického mafiána a fašistu z protestu

... „Mainstreamové médiá však uviedli iný počet, prijateľnejší – niekoľko desiatok, až pár stovák. Predsa len, lepšie sa to počúva, ako 50tis.(?) a národ zbytočne nevyplašíme. A najmä nie Igora.“
https://www.hlavnespravy.sk/kto-boli-skutocni-ucastnici-protestu-baranek-popisal-typickeho-mafiana-a-fasistu-z-protestu/2352342
misoft
18.11.20,14:15
No aj veď to je správny údaj. Niekoľko desiatok, pár stovák.... koľko je tých niekoľko? Koľko je tých párov stovák?
duves
18.11.20,15:13
Prívrženci voccu si dali flašu vodky a hned videli, že ich je 50 tisic.
bjuty smis
18.11.20,15:32
Kto boli skutoční účastníci protestu? Baránek popísal typického mafiána a fašistu z protestu

... „Mainstreamové médiá však uviedli iný počet, prijateľnejší – niekoľko desiatok, až pár stovák. Predsa len, lepšie sa to počúva, ako 50tis.(?) a národ zbytočne nevyplašíme. A najmä nie Igora.“
https://www.hlavnespravy.sk/kto-boli-skutocni-ucastnici-protestu-baranek-popisal-typickeho-mafiana-a-fasistu-z-protestu/2352342
ktoré média uviedli počet niekoľko desiatok až pár stovák
ktorý expert uviedol 50 000 ???

zas sem pcháš konšpiračné média plné lží
Nandrolon
18.11.20,15:37
Prívrženci voccu si dali flašu vodky a hned videli, že ich je 50 tisic.
Choď radšej napísať zo 50 príspevkov na mtbiker, rovno aj na poradu a rovno ako aj statusy na FB. Chcel by som mať prácu ako ty, lebo toto nemôže hocikto stíhať, ešte aj videá z Relive, čo si bol v kuknúť protest?
buchač
18.11.20,16:06
" Podľa cieľa, ktorý sme si stanovili na ústrednom krízovom štábe, a zhode, že hlavným nástrojom ostáva masívne testovanie, odhadujem objem potrebných testov v rozsahu dvoch až troch celoplošných testovaní, teda vychádza to na sedem až 11 miliónov testov,“ uviedol premiér.

Premiér o tom hovoril v súvislosti s materiálom o nákupe antigénových testov, ktorý v stredu dodatočne predložil na 52. rokovanie vlády. V návrhu nešpecifikoval objem testov, navrhoval však, aby ich zaobstaranie podľa špecifikácie rezortu zdravotníctva bolo v gescii ministerstva hospodárstva. Matovič to vysvetlil jednak tým, že chce využiť voľné kapacity rezortu hospodárstva. „Druhým dôvodom je aj to, že výhodnosť a transparentnosť predchádzajúceho nákupu prostredníctvom štátnych hmotných rezerv vrátane výberu dodávateľa bola spochybňovaná, je tu teda možnosť dokázať, že sa to dá zaobstarať tak, aby to nevyvolalo žiadne pochybnosti,“ do*dal.

Takto uvažuje ? Testovanie, testovanie...a zasa testovanie ?
Toto vypustí z huby po včerajšku ?
On nie je normálny....on nemôže byť normálny.
Ľudia sa mu vyserú na testovanie a čo potom ? Uzatvorí na komplet republiku ? Nepustí von, nepustí dnu ?
Položí na kolená už aj tak dobabranú ekonomiku ?
Doyebe zdravotníctvo, pošle na smrť ďalších jedincov, čo nemali šťastie a teda neochoreli na coronu, ale dostali rakovinu alebo niečo iné ?


Nech bol Fico premiér aký bol.
Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. NIKDY nepovedal za jeho vlády občanovi FAŠISTA, alebo OPICA. Igor Matovič áno.????????
veronikasad
18.11.20,17:19
Pokial ludia budú brať výsledok antigenového testovania ako "vstupenku na slobodu", šírenie vírusu sa nezníži ... Mám kamarátku 78 rokov, na testoch bola len kvoli tomu, aby mohla takmer denne žbrílať po obchodoch, cintorín, kaderník, kozmetika ... A pritom je riziková skupina nielen vekom ...
lujza.j
18.11.20,19:26
Ja som bola dnes u kaďošky s mojou máti...pre mna az take strategicke to nebolo...uz som si na jutube kukala ako mi decko 15cm fikne doma..ako by bolo prezijem:D...ale moja máti- rizikova skupina ona hotova,ze naposledy v septembri....po ostrihani normalne pookriala:) tak verim,ze moze byt pre niekoho zrutenie sveta...neist kaďoške....takze strach z covidu to prebije....a to my zas nie medzi ludi...to u nej doma...mama k nej cbodi dlhe roky...
veronikasad
18.11.20,19:29
Ja som bola dnes u kaďošky s mojou máti...pre mna az take strategicke to nebolo...uz som si na jutube kukala ako mi decko 15cm fikne doma..ako by bolo prezijem:D...ale moja máti- rizikova skupina ona hotova,ze naposledy v septembri....po ostrihani normalne pookriala:) tak verim,ze moze byt pre niekoho zrutenie sveta...neist kaďoške....takze strach z covidu to prebije....a to my zas nie medzi ludi...to u nej doma...mama k nej cbodi dlhe roky...
kamarátka tiež bola v septembri a v piatok už utekala znovu ... Ja som chcela isť na obočko, nemám test, tak ma kozmetička nezobrala...
lujza.j
18.11.20,20:14
Nemas test..nevzala..(:
Mna vcera oznacili...no ked si taka antitestovacia......
duves
18.11.20,20:43
V maličkej Bratislave ich bolo 50 tisic, ale v Berlíne iba 10 tisic. Pozdravujem nadšencov megademonštrácie zo včera.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/protest-demonstrace-berlin-nemecko-policie-kameny-vodni-delo.V201118_164045_idnestv_ande
duves
18.11.20,20:46
Pokial ludia budú brať výsledok antigenového testovania ako "vstupenku na slobodu", šírenie vírusu sa nezníži ... Mám kamarátku 78 rokov, na testoch bola len kvoli tomu, aby mohla takmer denne žbrílať po obchodoch, cintorín, kaderník, kozmetika ... A pritom je riziková skupina nielen vekom ...
To nevysvetliš určitym ludom. Na veku nezáleží. Moji svokrovci byvaju v B.Mikulaši, a svokor stale lieta (busom) do Senice. Manželka je z toho na nervy.
misoft
18.11.20,20:54
kukučka
18.11.20,21:20
V maličkej Bratislave ich bolo 50 tisic, ale v Berlíne iba 10 tisic. Pozdravujem nadšencov megademonštrácie zo včera.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/protest-demonstrace-berlin-nemecko-policie-kameny-vodni-delo.V201118_164045_idnestv_ande
No nájdi a daj sem návrh zákona, proti ktorému protestovali Nemci.
Alebo Dáni dokonca 9 dní. Bolo uverejnené v novinách, ktoré čítaš, či pozeráš?
korela
18.11.20,22:46
V maličkej Bratislave ich bolo 50 tisic, ale v Berlíne iba 10 tisic. Pozdravujem nadšencov megademonštrácie zo včera.
https://tv.idnes.cz/zahranicni/protest-demonstrace-berlin-nemecko-policie-kameny-vodni-delo.V201118_164045_idnestv_ande

Treba si prečítať celú správu.
Kameny a vodní děla v Berlíně. Odpůrci vs. policie18. 11. 2020 16:56Zahraniční (http://tv.idnes.cz/zahranicni.aspx) | Koronavirus (https://tv.idnes.cz/porady/koronavirus.K913048)
Nejméně 10 tisíc lidí se sešlo v centru Berlína u Braniborské brány na demonstraci proti novele zákona o potírání infekčních chorob. Další tisíce lidí přišly na další místa metropole. Odhaduje to policie, která se snaží protestující u Braniborské brány rozehnat pomocí vodních děl. Z davu na policisty létají kameny a dělobuchy. Kritizovaná novela ve středu prošla Spolkovým sněmem.
.
Pri videu nespomenuli počet ďalších miest. Takže čitateľ nedostal kompletnú informáciu, ale verím, že ako tam, tak aj tu polícia mala dobre zmapovanú situáciu, čo sa týka počtu protestujúch. Inak by to ani byť nemohlo.
duves
19.11.20,07:41
Tema bola v podstate o Bratislave. Tak kde sa tych 50 tisic pomestilo?
korela
19.11.20,08:26
Tema bola v podstate o Bratislave. Tak kde sa tych 50 tisic pomestilo?
Tu nejde ani tak o miesto, ale ty si napísal iba 10 tis., a zdroj zasa najmenej 10 tis. zúčastnených. Už ty sám si upravil číslo smerom nadol.

Rozumieš, nad čím som sa pozastavila?

A odporúčam tebe aj bjutymu si prečítať celého Baránka a potom sa vyjadrite k cifre 50 tis.
bjuty smis
19.11.20,09:01
Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. NIKDY nepovedal za jeho vlády občanovi FAŠISTA, alebo OPICA. Igor Matovič áno.????????



Doc. Fico získal titul na "priateľskej" škole

CSc. Fico prehral v EU za Slovensko všetkých 14 sporov

JUDr. Fico ukazoval na TB fyzické dôkazy zo živého spisu (tričko , obálka Malinovej )

Hulvát Fico na TB vykrikoval po novinároch PRESStitútky a na iných TB robil otočky

Klamár Fico aj teraz hovorí o iných predsedoch strán : zlodej , úžerník, podvodník , potkan

Robert Fico sa s Kotlebom ľúbi, preto nehovorí o fašistoch
ale ba, fico je slušný a milý...tu som našiel jeho citáty

Fico:"Ja to poviem veľmi presne, hoci sa to nebude niekomu páčiť. Tibor Gašpar bol podľa môjho názoru veľmi dobrý prezident policajného zboru."
Fico: ďakujem štátnej tajomníčke ministerstva spravodlivosti Monike Jankovskej za kus dobrej roboty... je stíhaná za akúsi nepotvrdenú a ničím nepodloženú SMS komunikáciu s obvineným Marianom K. "
Fico: ďakujem pánovi Kičurovi za kus dobrej roboty...Nie je dôvod, aby bol Kičura vo väzbe. Má tam byť sudca Sklenka
Fico: Robert Kaliňák bol jedným z najtalentovanejších ministrov vo všetkých vládach, ktoré som viedol..
bjuty smis
19.11.20,09:03
Tema bola v podstate o Bratislave. Tak kde sa tych 50 tisic pomestilo?
Tu nejde ani tak o miesto, ale ty si napísal iba 10 tis., a zdroj zasa najmenej 10 tis. zúčastnených. Už ty sám si upravil číslo smerom nadol.

Rozumieš, nad čím som sa pozastavila?

A odporúčam tebe aj bjutymu si prečítať celého Baránka a potom sa vyjadrite k cifre 50 tis.
k čísli 50 000 sa viem vyjadtiť aj bez tvojích konšpiračných plátkov
ale budem slušný ako fico, tak poviem iba - ďakujem
duves
19.11.20,09:17
V 2 a polkrat väčšej Prahe cca tisicka nespokojencov a češi maju revolučnosť teda v krvi.
https://svet.sme.sk/c/22536647/vyse-tisic-ludi-protestovalo-v-prahe-proti-epidemiologickym-opatreniam.html

Ale v Bratislave až 50 tisic. Sila.
korela
19.11.20,09:18
Roky si sčítavam počet ľudí v dave spôsobom (a hlavne ak mám k dispozícii pohľad zhora kvôli hustote ľudí), že si predstavím tri Karosy B 731 tesne vedľa seba, to je taká klasika pre cca 100 osôb, čiže to bude cca 300 ľudí na cca 100 m2.
(Počet míst k sezení je ve voze 30/31 a k stání 63, celková obsaditelnost tedy činí 93/94 osob.)
Takže niekde uverejniť, že sa niekde vyskytlo na podujatí pár stoviek ľudí, pre mňa je to počet autobusov. Jednoduché. 10 busov 1000 ľudí.

A keď som si teraz konečne našla príležitosť si to aj nejako overiť, tak som s údivom zistila, že sa oficiálne ešte možno aj dnes odhaduje počet ľudí v dave metódou kačíc, alebo pokusom zakresľovať na foto hlavy ľudí s farbičkami :-) a potom ich na vzorke plochy prerátavať. Myslím si, že "moja" Karosa a systém s kačicami môže byť aj zhodný. Mne to ale stačilo, ja som nikde svoje údaje oficiálne nezverejňovala.
Nechcem uveriť, ako sa ešte dnes pristupuje k odhadom. A že najkompetentnejší údajne tiež. To snáď nie. Však s použitím um. intel. budú vedieť aj čísla topánok, nielen počty.

Pri Gorile si dali námahu urobiť vysvetlenie, ako sa robia odhady počtu ľudí v dave.
https://domov.sme.sk/c/6245083/kolko-ludi-vlastne-protestovalo-proti-gorile.html
korela
19.11.20,09:21
V 2 a polkrat väčšej Prahe cca tisicka nespokojencov a češi maju revolučnosť teda v krvi.
https://svet.sme.sk/c/22536647/vyse-tisic-ludi-protestovalo-v-prahe-proti-epidemiologickym-opatreniam.html

Ale v Bratislave až 50 tisic. Sila.
Už sa budem opakovať, toho Baránka si prečítajte, lebo stále vytrhávate tú 50-ku z kontextu.
bjuty smis
19.11.20,09:28
presne....načo nás teda pred 2 týždňami čipovali ? ked používajú kačičky

"" čiže to bude cca 300 ľudí na cca 100 m2." :)))

tebe by už mohli dať aj titulnú stránku
korela
19.11.20,09:45
Ešte mi niekto vysvetlite, prečo sa otvárajú kiná? To je fakt také nevyhnutné?
misoft
19.11.20,09:46
Lebo sa filmy nedajú pozerať cez kľúčové dierky :D:D:D
misoft
19.11.20,10:04
Ten trnafsky šašo zase plánuje ďalšie plošné testovanie na december - už by ho niekto mal odstaviť od válova. Zase bude zavádzať príkazy, zákazy, obmedzenia.
takže nielen Dušičky zrušil, on zruší Vianoce, Nový rok, celý rok - je to vládny
https://i.pinimg.com/originals/e6/b9/8d/e6b98d4bf9a2322d6b9ad1c195b60b79.jpg
buchač
19.11.20,10:21
ale ba, fico je slušný a milý...tu som našiel jeho citáty

No ja neviem...nech je aký je, ale nazval Fico občanov tohto štátu všeliakými prívlastkami ?
Nájdeš nejaký citát ?
Tí dvaja debilní modroknižkári sa už unúvali...
Mám dať ich citáty ?

...a NEVYTRHÁVAJ slová z kontextu !!!!!
duves
19.11.20,10:47
Ten trnafsky šašo zase plánuje ďalšie plošné testovanie na december - už by ho niekto mal odstaviť od válova. Zase bude zavádzať príkazy, zákazy, obmedzenia.
takže nielen Dušičky zrušil, on zruší Vianoce, Nový rok, celý rok - je to vládny
https://i.pinimg.com/originals/e6/b9/8d/e6b98d4bf9a2322d6b9ad1c195b60b79.jpg
Nemusime kupovať darčeky a tolko žradla. Ušetríme.
marjankaj
19.11.20,11:01
Nemusime kupovať darčeky a tolko žradla. Ušetríme.
A ty na to potrebuješ Matoviča? :---
Tí normálni vedia ušetriť aj bez neho.:cool:
bjuty smis
19.11.20,11:09
ale ba, fico je slušný a milý...tu som našiel jeho citáty

No ja neviem...nech je aký je, ale nazval Fico občanov tohto štátu všeliakými prívlastkami ?
Nájdeš nejaký citát ?
Tí dvaja debilní modroknižkári sa už unúvali...
Mám dať ich citáty ?

...a NEVYTRHÁVAJ slová z kontextu !!!!!
hyeny, prostitútky, slizké hady, záchodový pavúk, šerešovi agenti
d
a čo to tu porovnávaš ? mne zaujíma, že tu vybudoval mafiánský štát a rozkradli miliary...a ty tu riešiš ani neviem čo...

reagoval som na kolegyňu, nie na teba tak klídek...

a len sem ťaháš toho fica a ťaháš
Nandrolon
19.11.20,11:16
Prečo by sme nemali kupovať darčeky, je na to nejaký dôvod???
buchač
19.11.20,11:34
a len sem ťaháš toho fica a ťaháš
..a ty sem len a len ťaháš jedného chuja za druhým...jeden väčší ako druhý.
Kurwa fix...až tak zaslepený byť...ako keby ti za tie príspevky platili.

Politik nazve - urazí občanov ? Kurwa, nič sa nedeje..." lebo Fico "...
Takže nabudúce ti vynadám až do het..." lebo Matovič "...

P.S.:
Výrazy, ktoré spomínaš, boli adresované novinárom a nie bežným jedincom.
bjuty smis
19.11.20,12:12
minule mi tu jeden radil, že na toto je výborné prežúvať kamienky...:)))) máš ešte ?

čo zas vyvádzaš ?
koho kde ja zas ťahám, však už neklam...
kde a koho sem ťahám, daj konkrétne...nedáš, však...
aký zaslepený?..ked upozorním, že klamete, tak ja som zaslepený, fajn...

ja snad schvalujem urážanie občanov politikmi ? a kde , aj to ťa poprosím, daj kde ?
keby si tam do toho nazaplietol, že mafián fico je lepší ako matovič, tak by som ti aj dal plusku

čítaš vôbec na čo reaguješ ?

p.s. novinári snád nie su občania ?? aha...
a teraz, ked vylieza, že mali pravdu fica nadalej vychvaluješ
pavol54
19.11.20,12:39
ale ba, fico je slušný a milý...tu som našiel jeho citáty

No ja neviem...nech je aký je, ale nazval Fico občanov tohto štátu všeliakými prívlastkami ?
Nájdeš nejaký citát ?
Tí dvaja debilní modroknižkári sa už unúvali...
Mám dať ich citáty ?

...a NEVYTRHÁVAJ slová z kontextu !!!!!
hyeny, prostitútky, slizké hady, záchodový pavúk, šerešovi agenti
d
a čo to tu porovnávaš ? mne zaujíma, že tu vybudoval mafiánský štát a rozkradli miliary...a ty tu riešiš ani neviem čo...

reagoval som na kolegyňu, nie na teba tak klídek...

a len sem ťaháš toho fica a ťaháš
keď sa už nerozkráda, tak kde sú tie miliardy?
bjuty smis
19.11.20,12:55
ukradnuté, kde by boli....nečítaš tlač ?
pavol54
19.11.20,12:58
Najvyšší čas keby bol na úrade vlády papagáj ARA v klobúku lístočky s menami zodpovedných. Ak sa spýtajú kto za to môže? Povie ARA vytiahni! ARA vytiahne z klobúka meno vinníka (raz je to sulík, potom Mičovský, potom ktohovie kto ) alebo aj Japonec SATO by nebol na zahodenie
pavol54
19.11.20,13:01
ukradnuté, kde by boli....nečítaš tlač ?
na to čo bolo počkám v rozsudku nad vinníkom ficom . čo bolo bolo to nie je v kase . Mňa zaujíma čo sa teraz nerozkradlo už musí byť v špajzke. Tak kde sú?
duves
19.11.20,13:06
keď sa už nerozkráda, tak kde sú tie miliardy?
Ktoré konkretne? Vymenuj.
bjuty smis
19.11.20,13:15
ukradnuté, kde by boli....nečítaš tlač ?
na to čo bolo počkám v rozsudku nad vinníkom ficom . čo bolo bolo to nie je v kase . Mňa zaujíma čo sa teraz nerozkradlo už musí byť v špajzke. Tak kde sú?
v akej špajzke ?
aké miliardy :))
tušíš vôbec, ako funguje chod štátu ?
korela
19.11.20,13:18
Dnes ma potesila a zabavila anketa Pelleho. Uz som od rana viac ako 100 x zahlasovala proti skrateniu volebneho obdobia. Ocenujem velmi 10 minutovy mail, na to ako stvoreny
Mňa pobavilo zasa toto.
Tomu človeku právo asi fakt nič nevraví.
Matovič bude anketu Hlasu o predčasných voľbách akceptovať len, ak sa do nej zapojí aspoň 1,5 milióna ľudí.
https://www.finreport.sk/agenturne-spravy/matovic-bude-anketu-hlasu-o-predcasnych-volbach-akceptovat-len-ak-sa-do-nej-zapoji-aspon-1-5-miliona-ludi/
bjuty smis
19.11.20,13:25
Dnes ma potesila a zabavila anketa Pelleho. Uz som od rana viac ako 100 x zahlasovala proti skrateniu volebneho obdobia. Ocenujem velmi 10 minutovy mail, na to ako stvoreny
Mňa pobavilo zasa toto.
Tomu človeku právo asi fakt nič nevraví.
Matovič bude anketu Hlasu o predčasných voľbách akceptovať len, ak sa do nej zapojí aspoň 1,5 milióna ľudí.
https://www.finreport.sk/agenturne-spravy/matovic-bude-anketu-hlasu-o-predcasnych-volbach-akceptovat-len-ak-sa-do-nej-zapoji-aspon-1-5-miliona-ludi/
právo ?
povieš nám, ako by porušil právo, keby nerešpoktoval internetovú anketu opozičnej strany ???

keď upozorňuješ na nerešpektovanie práva.....
pavol54
19.11.20,13:36
ukradnuté, kde by boli....nečítaš tlač ?
na to čo bolo počkám v rozsudku nad vinníkom ficom . čo bolo bolo to nie je v kase . Mňa zaujíma čo sa teraz nerozkradlo už musí byť v špajzke. Tak kde sú?
v akej špajzke ?
aké miliardy :))
tušíš vôbec, ako funguje chod štátu ?
neviem ako funguje ale fico kradol, treba mu ich zobrať, ročne 7 mld dnes nekradne, je tak? ale kde sú? Ja som to nevykrikoval že kradol a vyprázdnil špajzku.
korela
19.11.20,13:37
Dnes ma potesila a zabavila anketa Pelleho. Uz som od rana viac ako 100 x zahlasovala proti skrateniu volebneho obdobia. Ocenujem velmi 10 minutovy mail, na to ako stvoreny
Mňa pobavilo zasa toto.
Tomu človeku právo asi fakt nič nevraví.
Matovič bude anketu Hlasu o predčasných voľbách akceptovať len, ak sa do nej zapojí aspoň 1,5 milióna ľudí.
https://www.finreport.sk/agenturne-spravy/matovic-bude-anketu-hlasu-o-predcasnych-volbach-akceptovat-len-ak-sa-do-nej-zapoji-aspon-1-5-miliona-ludi/
právo ?
povieš nám, ako by porušil právo, keby nerešpoktoval internetovú anketu opozičnej strany ???

keď upozorňuješ na nerešpektovanie práva.....
Ja môžem. Veď vieš.
Pre referendum stačí cca 400 tis.
korela
19.11.20,13:46
Ten trnafsky šašo zase plánuje ďalšie plošné testovanie na december - už by ho niekto mal odstaviť od válova. Zase bude zavádzať príkazy, zákazy, obmedzenia.
takže nielen Dušičky zrušil, on zruší Vianoce, Nový rok, celý rok - je to vládny
https://i.pinimg.com/originals/e6/b9/8d/e6b98d4bf9a2322d6b9ad1c195b60b79.jpg
Ono to vyzerá ešte aj na Silvestra.
Nákupom 16 miliónov nových testov Matovič poveril ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Premiér zdôraznil, že testy musia byť zabezpečené v 4 termínoch - do 2., 9., 16. a 31. decembra tohto roka.
https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/vlada-rozhodla-slovensko-nakupi-dalsie-miliony-antigenovych-testov
lujza.j
19.11.20,13:55
Nemusime kupovať darčeky a tolko žradla. Ušetríme.
A ty na to potrebuješ Matoviča? :---
Tí normálni vedia ušetriť aj bez neho.:cool:
Existuje na sk skupina ludi....ked povie igor,ze budes sexovat s ruskom na hubje...tak oni budu...a ked povie,ze pri autoerotike budes mat kondom...tak oni budu mat.....a potom su tu tí druhi:D:---
duves
19.11.20,14:13
Nemusime kupovať darčeky a tolko žradla. Ušetríme.
A ty na to potrebuješ Matoviča? :---
Tí normálni vedia ušetriť aj bez neho.:cool:Kludne nech ich zakaže aj vocca, alebo preceda.
bjuty smis
19.11.20,14:14
Dnes ma potesila a zabavila anketa Pelleho. Uz som od rana viac ako 100 x zahlasovala proti skrateniu volebneho obdobia. Ocenujem velmi 10 minutovy mail, na to ako stvoreny
Mňa pobavilo zasa toto.
Tomu človeku právo asi fakt nič nevraví.
Matovič bude anketu Hlasu o predčasných voľbách akceptovať len, ak sa do nej zapojí aspoň 1,5 milióna ľudí.
https://www.finreport.sk/agenturne-spravy/matovic-bude-anketu-hlasu-o-predcasnych-volbach-akceptovat-len-ak-sa-do-nej-zapoji-aspon-1-5-miliona-ludi/
právo ?
povieš nám, ako by porušil právo, keby nerešpoktoval internetovú anketu opozičnej strany ???

keď upozorňuješ na nerešpektovanie práva.....
Ja môžem. Veď vieš.
Pre referendum stačí cca 400 tis.
čo má spoločné internetová anketa strany hlas s referendom ?
ak by aj bolo referendum, má obmedzenia
nmapr. český ús už rozhodol, že sa nedá skrátiť volebné obdobie, porušili by sa prává poslancov

je to len sprosté politikárčenie, nestrácaj tu energiu
misoft
19.11.20,14:15
ukradnuté, kde by boli....nečítaš tlač ?
na to čo bolo počkám v rozsudku nad vinníkom ficom . čo bolo bolo to nie je v kase . Mňa zaujíma čo sa teraz nerozkradlo už musí byť v špajzke. Tak kde sú?
Zlá otázka!
Treba sa spýtať - kde je tá špajzka? Na Slovensku určite nie.
bjuty smis
19.11.20,14:16
ukradnuté, kde by boli....nečítaš tlač ?
na to čo bolo počkám v rozsudku nad vinníkom ficom . čo bolo bolo to nie je v kase . Mňa zaujíma čo sa teraz nerozkradlo už musí byť v špajzke. Tak kde sú?
v akej špajzke ?
aké miliardy :))
tušíš vôbec, ako funguje chod štátu ?
neviem ako funguje ale fico kradol, treba mu ich zobrať, ročne 7 mld dnes nekradne, je tak? ale kde sú? Ja som to nevykrikoval že kradol a vyprázdnil špajzku.
ale účet sa robí na konci, nie na začiatku
aký si to hostinský ???

ty nám povedz, kolko si ušetril vo svojej fy za roky 2020 - 2024......
pavol54
19.11.20,14:26
ukradnuté, kde by boli....nečítaš tlač ?
na to čo bolo počkám v rozsudku nad vinníkom ficom . čo bolo bolo to nie je v kase . Mňa zaujíma čo sa teraz nerozkradlo už musí byť v špajzke. Tak kde sú?
v akej špajzke ?
aké miliardy :))
tušíš vôbec, ako funguje chod štátu ?
neviem ako funguje ale fico kradol, treba mu ich zobrať, ročne 7 mld dnes nekradne, je tak? ale kde sú? Ja som to nevykrikoval že kradol a vyprázdnil špajzku.
ale účet sa robí na konci, nie na začiatku
aký si to hostinský ???

ty nám povedz, kolko si ušetril vo svojej fy za roky 2020 - 2024......
to ti poviem potom keď mi začneš posielať 20% z každého tvojho nákupu na účet mojej firmy
bjuty smis
19.11.20,14:28
mna to nezaujíma
len ti ukazujem nelogickosť tvojej otázky
buchač
19.11.20,14:46
Eéééééj, ale sa vám dobre politikárči, keď sa vás netýkajú existenčné problémy...

Testovanie, zatváranie prevádzok, kín, plavárni....šak pohoda.
Všade inde sú fronty, plno ľudí po hromade...no nič sa nedeje...šak pohoda.
Ono by bolo dobré zatvoriť aj veľké automobilky...predsa na kope v jednej hale sú ich stovky (tisíce ?)...kuwa, aspoň na mesiac,dva by som zatvoril. To by bolo asi iná káva, ak by zamestnanci prišli minimálne o tretinu mzdy.
Nandrolon
19.11.20,15:10
Píšeš, ako keby sa to teba týkalo....
kopretinka
19.11.20,16:13
Mňa pobavilo zasa toto.
Tomu človeku právo asi fakt nič nevraví.
Matovič bude anketu Hlasu o predčasných voľbách akceptovať len, ak sa do nej zapojí aspoň 1,5 milióna ľudí.
https://www.finreport.sk/agenturne-spravy/matovic-bude-anketu-hlasu-o-predcasnych-volbach-akceptovat-len-ak-sa-do-nej-zapoji-aspon-1-5-miliona-ludi/
:D:D:D:D:D
No ja na matelkovom mieste by som sa tým absolutne nezaoberala.
Anketa :D:D
Okrem toho je to naprogramované tak,že súhlasiť môžeš aj 10000x,ale proti iba 1x.
:D
https://m.topky.sk/cl/10/2007437/Pellegriniho-internetova-anketa-je-hotove-fiasko--Obrovsky-pocet-staznosti--ludia-sa-citia-oklamani
bjuty smis
19.11.20,16:23
"Preto je hlasovanie technicky obmedzené tak, aby bolo možné z jednej IP adresy hlasovať len raz v určitom časovom intervale, ktorý je aktuálne nastavený na dve hodiny.

tak to je snáď moc aj na podvodníkov zo smeru II....

po takomto hlasovaní ked nepadne vláda :)))))))))))
kopretinka
19.11.20,16:25
Tie komentáre :D pane bože,kde boli tí ľudia,keď si rozum rozdával :eek::D
Oni už ten článok považujú za anketu a vyjadrujú súhlas.....
https://www.tvnoviny.sk/domace/2012822_pellegrini-oznamil-ze-spustaju-anketu-za-predcasne-volby
Nandrolon
19.11.20,16:37
Ale keď matelkovci robili FB anketu, čo bolo vidno, že tam sú taktiež podvodné hlasy tak sa tým oháňali ako písmom svätým.
https://dennikn.sk/blog/1750308/igor-matovic-spustil-internetove-referendum-v-com-je-problem/
bjuty smis
19.11.20,16:40
lenže korela tu obviňuje na základe tejto ankety k nerešpektovaniu práva :))
Nandrolon
19.11.20,16:43
lenže korela tu obviňuje na základe tejto ankety k nerešpektovaniu práva :))
Nie, to si si len ty vysvetlil "po svojom". Ja som to pochopil trochu ináč. Samozrejme hovorcu nikomu robiť nemienim, takže sa ma nepýtaj ako. Ale hneď mi bolo smiešne, ako si si to prispôsobil.
bjuty smis
19.11.20,16:50
"Tomu človeku právo asi fakt nič nevraví.
Matovič bude anketu Hlasu o predčasných voľbách akceptovať len, ak sa do nej zapojí aspoň 1,5 milióna ľudí."



tak sa smej ďalej
duves
19.11.20,16:54
Tema bola v podstate o Bratislave. Tak kde sa tych 50 tisic pomestilo?
Tu nejde ani tak o miesto, ale ty si napísal iba 10 tis., a zdroj zasa najmenej 10 tis. zúčastnených. Už ty sám si upravil číslo smerom nadol.

Rozumieš, nad čím som sa pozastavila?

A odporúčam tebe aj bjutymu si prečítať celého Baránka a potom sa vyjadrite k cifre 50 tis.
Výsledok týchto protestov uvidíme až od 14 dní. Aj to, či vám budeme vďačiť za lockdownové Vianoce.
Nandrolon
19.11.20,16:56
... ty si si nevšimol, že tá prvá veta je písaná nárečím? Veď ona nešpecifikovala aké právo, či právo trestné, alebo iné.
Podľa mňa mohla myslieť právo na vyjadrenie názoru a to by mal každý akceptovať. Akceptovanie ale nezakladá žiadnu povinnosť, ale proste akceptovať názor ľudí.
To, čo napísal, to je zase len napľutie ľuďom do tváre v jeho hulvátskom štýle, že ak vás nebude jeden a pol milióna tak vás mám vy k***i v p**či.
Tomu už hádam chápeš, nie?
buchač
19.11.20,16:58
Píšeš, ako keby sa to teba týkalo....
...a kurwa, si píš, že sa ma to týka...!!!

To si si nevšimol určité narážky už dávno, ktoré som občas urval do príspevku ?
Teba sa to ale netýka...lebo ty by si chcel takúto situáciu " aspoň ešte rok "...hlavne, že sa smeješ jak drbnutý.
Kuwa, inú by si spieval, ak by si prišiel na pár mesiacov o podstatnú časť mzdy, prípadne by si dostal len pár šušňov.
...ale účty platiť je potrebné.

Aby si bol v obraze...tak takúto situáciu som zažil/li práve po nežnej revolúcii.
...a vtedy neboli ešte úrady práce, takže to boli tvrdé mesiace, pekných pár mesiacov.
Nandrolon
19.11.20,17:01
Tema bola v podstate o Bratislave. Tak kde sa tych 50 tisic pomestilo?
Tu nejde ani tak o miesto, ale ty si napísal iba 10 tis., a zdroj zasa najmenej 10 tis. zúčastnených. Už ty sám si upravil číslo smerom nadol.

Rozumieš, nad čím som sa pozastavila?

A odporúčam tebe aj bjutymu si prečítať celého Baránka a potom sa vyjadrite k cifre 50 tis.
Výsledok týchto protestov uvidíme až od 14 dní. Aj to, či vám budeme vďačiť za lockdownové Vianoce.
Lockownové Vianoce budú mať iba posratí ľudia, pre ktorých sú určené. Ak by nebolo tých posratých viac ako je zdravé, mohli sme ich nemať. Ja ich teda mať určite nebudem, neviem ako ty.
Ale asi ti to bude vyhovovať, nemusíš kupovať darčeky....

Ináč mi pripomínaš jednu známu, ktorá žije s partnerom asi 15 rokov a majú už 2 deti, samozrejme nezobratí a ani sa do toho nehrnú. Keď začala korona v marci, mamka ich začala tlačiť do svadby. Tipni si kvôi čomu?
Lebo sa vyjadrila, že však svadbu robiť nebudú "keď sa nedá, tak sa nedá". Pritom to nie sú žiadni chudáci, ktorí majú hlboko do vrecka, práve naopak..... Lenže tí skupáni by kedy mohli robiť svadbu bez hostí aby ušetrili? Však by ich celá dedina vysmiala a museli by chodiť kanálmi.
:-))
Proste vypočítavým ľuďom toto náramne vyhovuje.
Nandrolon
19.11.20,17:04
Píšeš, ako keby sa to teba týkalo....
...a kurwa, si píš, že sa ma to týka...!!!

To si si nevšimol určité narážky už dávno, ktoré som občas urval do príspevku ?
Teba sa to ale netýka...lebo ty by si chcel takúto situáciu " aspoň ešte rok "...hlavne, že sa smeješ jak drbnutý.
Kuwa, inú by si spieval, ak by si prišiel na pár mesiacov o podstatnú časť mzdy, prípadne by si dostal len pár šušňov.
...ale účty platiť je potrebné.

Aby si bol v obraze...tak takúto situáciu som zažil/li práve po nežnej revolúcii.
...a vtedy neboli ešte úrady práce, takže to boli tvrdé mesiace, pekných pár mesiacov.

Čo ti idú zobrať dôchodok, alebo platíš výživné na svojich vnukov ako moja suseda? Ale to je jej problém.
Dôchodok ti neznížia a nehnevaj sa, ale určite toľko financií už nepotrebuješ, ako mladá rodina, napr. ja.
Takže áno, dotýka sa ma to viac ako teba, ale však si treba dať aj prestávku a nie stáť iba denne v kolónach.
misoft
19.11.20,17:08
Dnes ma potesila a zabavila anketa Pelleho. Uz som od rana viac ako 100 x zahlasovala proti skrateniu volebneho obdobia. Ocenujem velmi 10 minutovy mail, na to ako stvoreny
.... a potom s prekvapením svet bude konštatovať, že maličké Slovensko má miesto oficiálnych 5,5 mil. obyvateľov odrazu 55 mil. obyvateľov.
Takéto ankety, referendá - takto amatérsky urobené - majú "vypovednú hodnotu" NULA!
bjuty smis
19.11.20,17:13
... ty si si nevšimol, že tá prvá veta je písaná nárečím? Veď ona nešpecifikovala aké právo, či právo trestné, alebo iné.
Podľa mňa mohla myslieť právo na vyjadrenie názoru a to by mal každý akceptovať. Akceptovanie ale nezakladá žiadnu povinnosť, ale proste akceptovať názor ľudí.
To, čo napísal, to je zase len napľutie ľuďom do tváre v jeho hulvátskom štýle, že ak vás nebude jeden a pol milióna tak vás mám vy k***i v p**či.
Tomu už hádam chápeš, nie?
aha
a ty si si nevšimol, že ona reagovala a bavili sme sa o tom ďalej......že ju nenapadla tvoja konštrukcia a prešla z ankety na referendum....

že nárečím .....
bjuty smis
19.11.20,17:19
Tema bola v podstate o Bratislave. Tak kde sa tych 50 tisic pomestilo?
Tu nejde ani tak o miesto, ale ty si napísal iba 10 tis., a zdroj zasa najmenej 10 tis. zúčastnených. Už ty sám si upravil číslo smerom nadol.

Rozumieš, nad čím som sa pozastavila?

A odporúčam tebe aj bjutymu si prečítať celého Baránka a potom sa vyjadrite k cifre 50 tis.
Výsledok týchto protestov uvidíme až od 14 dní. Aj to, či vám budeme vďačiť za lockdownové Vianoce.
Lockownové Vianoce budú mať iba posratí ľudia, pre ktorých sú určené. Ak by nebolo tých posratých viac ako je zdravé, mohli sme ich nemať. Ja ich teda mať určite nebudem, neviem ako ty.
Ale asi ti to bude vyhovovať, nemusíš kupovať darčeky....
.

akurát včera mal náš župan droba besedu o takýchto hrdinoch....priamo oravákoch
bil na poplach, že sa nimi zaplnili bratislavské nemocnice, lebo vaše sú už plné hrdinov...
že sa musia presúvať operácie

nezabudni dať aj s kámoškou, že sme ovce
buchač
19.11.20,17:19
Dôchodok ti neznížia a nehnevaj sa, ale určite toľko financií už nepotrebuješ, ako mladá rodina, napr. ja.
Vybral si sa nesprávnym smerom...ale to je jedno.

Určite nepotrebujem ? Si si istý ?
Ono by stačilo dať pár otázok a či informácií ... a hneď by bolo jasné, čo a ako.
Ale to nemá význam.
Nandrolon
19.11.20,17:28
Dôchodok ti neznížia a nehnevaj sa, ale určite toľko financií už nepotrebuješ, ako mladá rodina, napr. ja.
Vybral si sa nesprávnym smerom...ale to je jedno.

Určite nepotrebujem ? Si si istý ?
Ono by stačilo dať pár otázok a či informácií ... a hneď by bolo jasné, čo a ako.
Ale to nemá význam.
Ak dôchodca potrebuje viac financií, ako mladá rodina s deťmi, tak tu je niečo zle nastavené a zčasti aj viem čo, no nemienim to tu rozoberať na verejnosti.
Napr. aj taký Baštrnák bohvie koľko financií potreboval za mesiac, ale to je čisto jeho rozmar, lebo taký veyron k životu nepotrebuješ.
Máš taký dôchodok, že bežný človek nemá taký plat. A ešte k nemu potrebuješ viac?
Ako píšem. Ako si si to nastavil, tak to máš. Ja by som ako dôchodca pôžičku za dieťa na seba nevzal. Odtiaľ potiaľ.
Ak zoberú pracujúcemu plat, tak mu ostane h***o. Ak tebe zoberú plat, tak ti ostane tvoj dôchodok, ktorý je vyšší ako hociktorý bežný plat mimo BA.
Takže o čom to je?
Vlastníš nejakú kaviareň? Lebo ak áno, tak je pravda, že možno ti zanikne, ale čo sa zmení v tvojom živote REÁLNE? Že prestanú cinkať eurá na účte, ktoré ty ako osoba nevyužiješ /hoci určite ich využijú druhí, ale bavíme sa tu o potrebe konkrétnej rodiny/? Rodina je celok, samozrejme aj deti, ale dôchodci by už mali prestať financovať donekonečna deti a paradoxne aj také, ktoré tie peniaze čo dostali, skončia inde.
Poznám človeka," starého páprdu" /bez urážky, je to výraz/, ktorý financuje ako takmer 70-tnik obidve rodiny svojich dospelých detí. Od stavby domu, kúpy viacerých bytov atď. Potom sa nečudujem, že páprdi robia do smrti a mladí sa na vyššie miesta dostanú, až keď ich vynesú nohami napred.
marjankaj
19.11.20,17:34
Ak dôchodca potrebuje viac financií, ako mladá rodina s deťmi, tak tu je niečo zle nastavené a zčasti aj viem čo, no nemienim to tu rozoberať na verejnosti.
Nandy to chceš porovnávať dôchodcu s osadníkom, ktorý má 12 detí? Tak to je naozaj "zle nastavené".
Nandrolon
19.11.20,17:38
Ak dôchodca potrebuje viac financií, ako mladá rodina s deťmi, tak tu je niečo zle nastavené a zčasti aj viem čo, no nemienim to tu rozoberať na verejnosti.
Nandy to chceš porovnávať dôchodcu s osadníkom, ktorý má 12 detí? Tak to je naozaj "zle nastavené".
Nie, normálnu klasickú rodinu s obidvoma pracujúcimi dospelými.
Osadníci majú tak či tak o všetko k životu nutné postarané. Oni musia v živote iba žrať, srať a plodiť od 10-tich rokoch so súrodencami a rodičmi deti. Vo voľnom čase montujú satelity na strechu a kupujú za dávky akciové mobily na paušál. A Matovič nám ich dá potom za vzor.
marjankaj
19.11.20,17:57
Ak dôchodca potrebuje viac financií, ako mladá rodina s deťmi, tak tu je niečo zle nastavené a zčasti aj viem čo, no nemienim to tu rozoberať na verejnosti.
Nandy to chceš porovnávať dôchodcu s osadníkom, ktorý má 12 detí? Tak to je naozaj "zle nastavené".
Nie, normálnu klasickú rodinu s obidvoma pracujúcimi dospelými.
Osadníci majú tak či tak o všetko k životu nutné postarané. Oni musia v živote iba žrať, srať a plodiť od 10-tich rokoch so súrodencami a rodičmi deti. Vo voľnom čase montujú satelity na strechu a kupujú za dávky akciové mobily na paušál. A Matovič nám ich dá potom za vzor.
A to ty budeš rozhodovať, kto je normálny alebo to necháš na Matoviča. Veľký rozdiel to asi nebude.
Nandrolon
19.11.20,18:03
Nie, ja nebudem o tom rozhodovať. Len podľa mňa dôchodca potrebuje už k životu menej /lebo je predpoklad, že "živí" sám seba prípadne manželku/ ako mladá rodina, kde sa musia živiť a nielen živiť aj deti.... Taktiež je predpoklad, že dôchodca má už všetko vysporiadané, dosplácané. Však som nevidel banku, ktorá by dala 40 ročnú hypotéku 50-tnikovi/
Čo sa týka cigánov, poznám aj slušných, jeden vodí každé ráno deti do školy. Výnimka potvrdzuje pravidlo.
buchač
19.11.20,18:08
Však som nevidel ...
Na takúto vetu (aj keď som ju vytrhol z kontextu) mám zvyčajne len jednu odpoveď...
Ty si toho ešte veľa nevidel.

No schválne...koľko dáš mesačne na deti ?

P.S.:
Úplne zle...aleže fest zle.
https://www.porada.sk/t313812-p342-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-potesilo-a-co-ma-rozculilo-xvlll.html#post3172626
marjankaj
19.11.20,18:10
Nie, ja nebudem o tom rozhodovať. Len podľa mňa dôchodca potrebuje už k životu menej /lebo je predpoklad, že "živí" sám seba prípadne manželku/ ako mladá rodina, kde sa musia živiť a nielen živiť aj deti.... Taktiež je predpoklad, že dôchodca má už všetko vysporiadané, dosplácané. Však som nevidel banku, ktorá by dala 40 ročnú hypotéku 50-tnikovi/
Čo sa týka cigánov, poznám aj slušných, jeden vodí každé ráno deti do školy. Výnimka potvrdzuje pravidlo.
Takže rozhodovať nechceš, ale pindať kto koľko potrebuje to áno? Vojakom nie a ŠTBákom áno? Či zásluhovosť je na figu? Alebo iba vtedy, keď sa to tebe hodí?
Nandrolon
19.11.20,18:12
Však som nevidel ...
Na takúto vetu (aj keď som ju vytrhol z kontextu) mám zvyčajne len jednu odpoveď...
Ty si toho ešte veľa nevidel.

No schválne...koľko dáš mesačne na deti ?
Si myslíš, že kalkulujem na každého člena osobitne?
Vôbec neviem. Beriem to globálne za všetky príjmy a výdavky.
Nandrolon
19.11.20,18:13
Nie, ja nebudem o tom rozhodovať. Len podľa mňa dôchodca potrebuje už k životu menej /lebo je predpoklad, že "živí" sám seba prípadne manželku/ ako mladá rodina, kde sa musia živiť a nielen živiť aj deti.... Taktiež je predpoklad, že dôchodca má už všetko vysporiadané, dosplácané. Však som nevidel banku, ktorá by dala 40 ročnú hypotéku 50-tnikovi/
Čo sa týka cigánov, poznám aj slušných, jeden vodí každé ráno deti do školy. Výnimka potvrdzuje pravidlo.
Takže rozhodovať nechceš, ale pindať kto koľko potrebuje to áno? Vojakom nie a ŠTBákom áno? Či zásluhovosť je na figu? Alebo iba vtedy, keď sa to tebe hodí?
To kde si zobral tých vojakov, štbákov, dokonca zásluhovosť?
?????????
To som niekde písal, či sa ti to snilo?
Samozrejme že rozhodovať nemôžem, čo som ja nejaký funkcionár vo vláde?
Pindať budem.
buchač
19.11.20,18:16
Si myslíš, že kalkulujem na každého člena osobitne?
Vôbec neviem. Beriem to globálne za všetky príjmy a výdavky.
Priemer, cca, od buka, odhadom, približne, asi, .......proste nejaké číslo.
Nandrolon
19.11.20,18:24
Si myslíš, že kalkulujem na každého člena osobitne?
Vôbec neviem. Beriem to globálne za všetky príjmy a výdavky.
Priemer, cca, od buka, odhadom, približne, asi, .......proste nejaké číslo.
Neviem určiť, koľko z výdajov sa týka konkrétne detí a ani by som to neodhadoval. Kupujeme, platíme, obliekami, živíme, ĽŠU, malému škôlka 45 mesačne /na pol dňa/ /to je asi jediná cifra, ktorú dokážem napísať/.
Ostatné by bolo strieľanie do vzduchu. Samozrejme hračky nepočítam, lebo konkrétne jeep 4x4 pre 2 osoby za niekoľko stoviek mať nemuseli, taktiež nejaké RC modely 6x6, rolba, detské vetrone.
Ty tu vŕtaš a za chvíľu sa dozviem, že sa chválim, super. Traja tu do mňa vŕtate, a keď mám kažému odpovedať, tak mám 3 x viac príspevkov za večer ako každý z vás....
Idem radšej spať, ráno skoro vstávam.
pavol54
19.11.20,18:30
Píšeš, ako keby sa to teba týkalo....
...a kurwa, si píš, že sa ma to týka...!!!

To si si nevšimol určité narážky už dávno, ktoré som občas urval do príspevku ?
Teba sa to ale netýka...lebo ty by si chcel takúto situáciu " aspoň ešte rok "...hlavne, že sa smeješ jak drbnutý.
Kuwa, inú by si spieval, ak by si prišiel na pár mesiacov o podstatnú časť mzdy, prípadne by si dostal len pár šušňov.
...ale účty platiť je potrebné.

Aby si bol v obraze...tak takúto situáciu som zažil/li práve po nežnej revolúcii.
...a vtedy neboli ešte úrady práce, takže to boli tvrdé mesiace, pekných pár mesiacov.
po revolúcii, 90% pol roka 60 druhý pol rok a boli v rámci štruktúry okresného úradu
buchač
19.11.20,18:36
Ty tu vŕtaš a za chvíľu sa dozviem, že sa chválim, super.
Aj dôchodca kupuje, oblieka sa...či ?
Aj dôchodca sa musí stravovať...tak isto, ako aj dieťa.

Lenže dôchodcovi zvyčajne už neslúži zdravie a preto má výdavky na lieky...MUSÍ ich užívať.
...a poniektoré lieky sú drahé...čiže aj doplatok je solídny alebo je plná úhrada.
Takže k tomu som smeroval otázkami a nie na nejaké chválenie (na to tu je jeden iný nick, čo sa večne chváli)...
Nandrolon
19.11.20,18:44
Áno viem, kam si smeroval. Akurát, že je plno onkáčov v tvojom veku, čo majú 4 stovky a žiadne bočáky. Oni tiež musia platiť lieky, ak chcú žiť. Tí sú na tom 100x horšie. A o mladých rodinách, kde je muž alebo žena onk. pacient a majú deti ani nepíšem, lebo to je tá najhoršia situácia.
bjuty smis
19.11.20,18:55
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov
lujza.j
19.11.20,19:04
buchač
19.11.20,19:45
priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská
tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov
Je mladá rodina A.
- on je IT pracovník s platom 3.000€
- ona je pracovníčka v banke s platom 2.000€
Je mladá rodina B
- on je pracovník v automobilke s platom 1.500€
- ona je predavačka s platom 650€
ALE v PRIEMERE majú plat cca 1.800€ každý

Podobne by som mohol dať príklad aj na tie dôchodky.
Nemám veľmi rád v takejto súvislosti slovo " priemer "... čísla vyzerajú pre štatistiky pekne, horšie je to so skutočnosťou.

Tu štát zlyháva úplne aj inak. Politické strany (BEZ VÝNIMKY) si kupujú hlasy rómov (pardón...správne je cigánov).
duves
19.11.20,19:47
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov
To je prepojene. Ak dochodca nebol bezdetný, určite ma mladých, čo vždy niečo potrebujú. Takže ta zasluhovosť je OK. Ak ma slušny dochoodok a nie je sebec, určite vie, kam patria.

Aj ked viem, kam asi mieriš. Ano, je to obrovska masa voličov. No možno by to chcelo zmeniť volebny zakon. Niečo ako polovičny volebný hlas. Sú naozaj zranitelní, ved denne sa stávajú cielom roznych šmejdov. A aj politika je plna šmejdov.
bjuty smis
19.11.20,19:59
však to je to
politici si kupujú hlasy dôchodcov čim dalej, tým viac populistickými nezmyslami
a dôchodcovia potom suplujú štát a pomáhajú mladým....
marjankaj
19.11.20,20:38
Nie, ja nebudem o tom rozhodovať. Len podľa mňa dôchodca potrebuje už k životu menej /lebo je predpoklad, že "živí" sám seba prípadne manželku/ ako mladá rodina, kde sa musia živiť a nielen živiť aj deti.... Taktiež je predpoklad, že dôchodca má už všetko vysporiadané, dosplácané. Však som nevidel banku, ktorá by dala 40 ročnú hypotéku 50-tnikovi/
Čo sa týka cigánov, poznám aj slušných, jeden vodí každé ráno deti do školy. Výnimka potvrdzuje pravidlo.
Takže rozhodovať nechceš, ale pindať kto koľko potrebuje to áno? Vojakom nie a ŠTBákom áno? Či zásluhovosť je na figu? Alebo iba vtedy, keď sa to tebe hodí?
To kde si zobral tých vojakov, štbákov, dokonca zásluhovosť?
?????????
To som niekde písal, či sa ti to snilo?
Samozrejme že rozhodovať nemôžem, čo som ja nejaký funkcionár vo vláde?
Pindať budem.
A ty nevieš, kto má vysoké dôchodky? Komu závidíš?
buchač
19.11.20,20:47
a dôchodcovia potom suplujú štát a pomáhajú mladým....
Ty ešte nie si dôchodca...a asi nie si ani starý rodič.
Normálny dôchodca VŽDY pomôže svojej famílii. Už len to je pomoc, ak starkí vezmú vnúčence na prázdniny alebo pri nemoci vnúčaťa....či ?
bjuty smis
19.11.20,21:04
o inom som písal
korela
19.11.20,21:09



bez zbytočných emocii priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov



Skús si položiť aj otázku, že prečo. Mňa si nikto nikdy nekupoval, a mng nebol od 89 na jedných voľbách.



Už úplne dorazte školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, kultúru, rozmrvte etiku, potom tak aj budú v budúcnosti voľby dopadať. Podľa hesla, všetko zlé je na niečo zlé.



Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho nemám výraz. 



Keby mali dôchodcovia viac síl a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali ... handrou od válova. 

korela
19.11.20,21:29
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov

Skús si položiť aj otázku, že prečo. Mňa si nikto nikdy nekupoval, a mng nebol od 89 na jediných voľbách.

Už úplne dorazte školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, kultúru, rozmrvte etiku, potom tak aj budúcnosti voľby budú dopadať. Podľa hesla, všetko zlé je na niečo zlé.
Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho neviem nájsť vhodný výraz.
Neviete sa dočkať, kedy dôchodcovia odídu na druhú stranu? Dôchodcovia sú poslednou encyklopédiou alebo živou kronikou. Národ má pamäť. A aj to v národe ostane.
Keby mali starší ľudia viac energie a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali od válova.
korela
19.11.20,21:30
Prečo si musím hľadať vyhľadávače, cez ktoré prejde text. V priebehu dňa sa to mení.
korela
19.11.20,22:05
Kaderník ide predložiť reformu školstva?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568803-grohling-ma-plan-pre-moderne-skolstvo-zahrna-12-opatreni/
... "Dosiahnuť chce aj zjednotenie financovania pri niektorých druhoch škôl a školských zariadení pod rezort školstva. V súčasnosti časť peňazí ide z rezortu vnútra. (čo si má verejnosť pod týmto predstaviť? čo vykrýva doteraz vnútro? a potom sa to uberie zo školstva?)

V najbližších mesiacoch bude tiež dokončená modelová škola, ktorá má slúžiť ako inšpirácia na nové priestorové riešenia. „Nemusí byť trieda usporiadaná tak, že jedna tabuľa je vpredu a a lavice sú za sebou,“ dodal minister."

Čo sa týka škôlok, to si každý dokáže preložiť do zrozumiteľnej reči. V CZ trúbia na ústup, neosvedčilo sa, tu sa ide zavádzať.

"Profesorské a miesta docentov by sa mohli otvoriť aj pre odborníkov s dlhoročnou praxou a častým publikovaním, bez nutnosti potreby získať titul profesor alebo docent. „Ak to neurobíme teraz, navždy si vysoké školy zabetónujeme,“ zdôraznil Gröhling. ... veď prednášať môžu i tak.

Učitelia by si mohli polepšiť. ".. no mohli. :-)
pavol54
20.11.20,03:30
Ak bude povinná vakcinácia, budem si môcť vybrať jej výrobcu?
BXLmiami
20.11.20,07:20
Pokial ludia budú brať výsledok antigenového testovania ako "vstupenku na slobodu", šírenie vírusu sa nezníži ... Mám kamarátku 78 rokov, na testoch bola len kvoli tomu, aby mohla takmer denne žbrílať po obchodoch, cintorín, kaderník, kozmetika ... A pritom je riziková skupina nielen vekom ...
Veronika,ona má 78 rokov.Má právo si povedať čo chce zvyšný čas na svete robiť?Ja by som tiež nechcela posledné mesiace alebo dni života stráviť v strachu na samotke bez prírody. :-)))
veronikasad
20.11.20,07:38
Pokial ludia budú brať výsledok antigenového testovania ako "vstupenku na slobodu", šírenie vírusu sa nezníži ... Mám kamarátku 78 rokov, na testoch bola len kvoli tomu, aby mohla takmer denne žbrílať po obchodoch, cintorín, kaderník, kozmetika ... A pritom je riziková skupina nielen vekom ...
Veronika,ona má 78 rokov.Má právo si povedať čo chce zvyšný čas na svete robiť?Ja by som tiež nechcela posledné mesiace alebo dni života stráviť v strachu na samotke bez prírody. :-)))vobec som tym nemyslela ze ma sediet doma, nedaleko bydliska je veľký park, kde aj casto chodieva... Len nemusi za kazdu prkotinu hned utekat do obchodu, najma keď ma susedku, ktora jej to rada prinesie.
bjuty smis
20.11.20,07:51
Ty tu vŕtaš a za chvíľu sa dozviem, že sa chválim, super.
Aj dôchodca kupuje, oblieka sa...či ?
Aj dôchodca sa musí stravovať...tak isto, ako aj dieťa.

Lenže dôchodcovi zvyčajne už neslúži zdravie a preto má výdavky na lieky...MUSÍ ich užívať.
...a poniektoré lieky sú drahé...čiže aj doplatok je solídny alebo je plná úhrada.
Takže k tomu som smeroval otázkami a nie na nejaké chválenie (na to tu je jeden iný nick, čo sa večne chváli)...
a to už u nás zrušili maximálne doplatky za lieky ?
BXLmiami
20.11.20,07:55
:-)) Lenže to nie je ono.Chcem tým povedať,že každý má právo na voľbu.Pokiaľ máš ty pocit že ťa to jej správanie ohrozuje,musíš s nou prerušiť kontakt.Ona ak dá prednosť obchodom a byť medzi ľudmi,je to jej voľba a právo sa rozhodnúť.:-)
pavol54
20.11.20,07:56
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov
To je prepojene. Ak dochodca nebol bezdetný, určite ma mladých, čo vždy niečo potrebujú. Takže ta zasluhovosť je OK. Ak ma slušny dochoodok a nie je sebec, určite vie, kam patria.

Aj ked viem, kam asi mieriš. Ano, je to obrovska masa voličov. No možno by to chcelo zmeniť volebny zakon. Niečo ako polovičny volebný hlas. Sú naozaj zranitelní, ved denne sa stávajú cielom roznych šmejdov. A aj politika je plna šmejdov.
Niektorí mladší sú dementnejší ako 80 roční takže aj tým by bolo treba zobrať volebné právo. Každý pred voľbami najprv na test a potom vydať volebný lístok. Je to brutálne dnešní dôchodcovia ak mali rodiny tak sa starali aby boli zabezpečené, dnes na dôchodku by teoreticky mohli ísť si v rámci možností užívať a nejaký nenažranec v produktívnom povie(možno čaká na podporu): "čuš a čakaj pri truhle, lebo potrebujem ja a moje deti" Takže ak nemusím rozmýšľať či si môžem dovoliť dvadsať deka šunky miesto parizreu tak si ma štát kupuje? Skôr by som povedal že si kupuje policajtov (aby sa nebáli mlátiť štrajkujúcich) aj to kradnutie bude prehliadnuté s výhľadom na vysoký dôchodok
veronikasad
20.11.20,07:57
:-)) Lenže to nie je ono.Chcem tým povedať,že každý má právo na voľbu.Pokiaľ máš ty pocit že ťa to jej správanie ohrozuje,musíš s nou prerušiť kontakt.Ona ak dá prednosť obchodom a byť medzi ľudmi,je to jej voľba a právo sa rozhodnúť.:-)suhlasim, je to jej právo voľby
bjuty smis
20.11.20,08:16
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov

Skús si položiť aj otázku, že prečo. Mňa si nikto nikdy nekupoval, a mng nebol od 89 na jediných voľbách.

Už úplne dorazte školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, kultúru, rozmrvte etiku, potom tak aj budúcnosti voľby budú dopadať. Podľa hesla, všetko zlé je na niečo zlé.
Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho neviem nájsť vhodný výraz.
Neviete sa dočkať, kedy dôchodcovia odídu na druhú stranu? Dôchodcovia sú poslednou encyklopédiou alebo živou kronikou. Národ má pamäť. A aj to v národe ostane.
Keby mali starší ľudia viac energie a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali od válova.
ty otázku si polož najmä ty , kto vie napočítať do 5 má v tom jasno
ludia vo volbách rozhodli, že sa nič dorážať nebude, vzali sme vám moc, dosr..dosmiali ste, na čo ste siahli

skús aspoň trochu sledovať, čo kto povie v diskusii a podľa toho aj reagovať, ..
Tweety
20.11.20,08:41
duves
20.11.20,09:04
Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho neviem nájsť vhodný výraz.
Neviete sa dočkať, kedy dôchodcovia odídu na druhú stranu? Dôchodcovia sú poslednou encyklopédiou alebo živou kronikou. Národ má pamäť. A aj to v národe ostane.
Keby mali starší ľudia viac energie a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali od válova.
Aj ja budem čoskoro dôchodca. A ten vyraz si strč niekde. Pokial bude masa ludi, ktorí v naivnej predstave odovzdavaju hlasy populistom voliť zlodejov, tak to v tejto republike bude vyzerat naozaj ešte dlho na hovno.
duves
20.11.20,09:07
Niektorí mladší sú dementnejší ako 80 roční takže aj tým by bolo treba zobrať volebné právo. Každý pred voľbami najprv na test a potom vydať volebný lístok. Je to brutálne dnešní dôchodcovia ak mali rodiny tak sa starali aby boli zabezpečené, dnes na dôchodku by teoreticky mohli ísť si v rámci možností užívať a nejaký nenažranec v produktívnom povie(možno čaká na podporu): "čuš a čakaj pri truhle, lebo potrebujem ja a moje deti" Takže ak nemusím rozmýšľať či si môžem dovoliť dvadsať deka šunky miesto parizreu tak si ma štát kupuje? Skôr by som povedal že si kupuje policajtov (aby sa nebáli mlátiť štrajkujúcich) aj to kradnutie bude prehliadnuté s výhľadom na vysoký dôchodok
Počkame na vyjadrenie mudrej korely. S takymto riešením suhlasim.
Lenže, niekto ma 65 rokov, je dochodca, ide k volbam. Prejde cez IQ test. A o 4 roky napr. neprejde, alebo bude platiť ten test spred 4 rokov? Kto bude testovať. Ake ulohy, otazky budu v teste? Ak niekto podplatí komisiu a bude voliť a bude takých 200 tisic, čo potom? To je pracné.
pavol54
20.11.20,09:16
Niektorí mladší sú dementnejší ako 80 roční takže aj tým by bolo treba zobrať volebné právo. Každý pred voľbami najprv na test a potom vydať volebný lístok. Je to brutálne dnešní dôchodcovia ak mali rodiny tak sa starali aby boli zabezpečené, dnes na dôchodku by teoreticky mohli ísť si v rámci možností užívať a nejaký nenažranec v produktívnom povie(možno čaká na podporu): "čuš a čakaj pri truhle, lebo potrebujem ja a moje deti" Takže ak nemusím rozmýšľať či si môžem dovoliť dvadsať deka šunky miesto parizreu tak si ma štát kupuje? Skôr by som povedal že si kupuje policajtov (aby sa nebáli mlátiť štrajkujúcich) aj to kradnutie bude prehliadnuté s výhľadom na vysoký dôchodok
Počkame na vyjadrenie mudrej korely. S takymto riešením suhlasim.
Lenže, niekto ma 65 rokov, je dochodca, ide k volbam. Prejde cez IQ test. A o 4 roky napr. neprejde, alebo bude platiť ten test spred 4 rokov? Kto bude testovať. Ake ulohy, otazky budu v teste? Ak niekto podplatí komisiu a bude voliť a bude takých 200 tisic, čo potom? To je pracné.
Minulý týždeň sa rozčuľoval jeden taký vek do 30 rokov ako všetko komunisti pokradli zlatý klinec debaty: "keby komunisti nepredali elektrárne a veľké firmy tak nemusel byť november" nevedel pochopiť že to bolo pred novembrom štátne hovorí sa jazyk predbiehal rozum takému povieš: voľ toho alebo toho tak pôjde
marjankaj
20.11.20,09:36
Počkame na vyjadrenie mudrej korely. S takymto riešením suhlasim.
Lenže, niekto ma 65 rokov, je dochodca, ide k volbam. Prejde cez IQ test. A o 4 roky napr. neprejde, alebo bude platiť ten test spred 4 rokov? Kto bude testovať. Ake ulohy, otazky budu v teste? Ak niekto podplatí komisiu a bude voliť a bude takých 200 tisic, čo potom? To je pracné.
Ty si teda prípad. Tušíš čo je to IQ? Ikvé tykve? Alebo intenzita kvokania? A testy zase nakúpi Matovičova firmička?
Uvidíme o pár rokov, keď ti vymerajú dôchodok. Potom sa možno zbadáš.
sito
20.11.20,09:50
Počkame na vyjadrenie mudrej korely. S takymto riešením suhlasim.
Lenže, niekto ma 65 rokov, je dochodca, ide k volbam. Prejde cez IQ test. A o 4 roky napr. neprejde, alebo bude platiť ten test spred 4 rokov? Kto bude testovať. Ake ulohy, otazky budu v teste? Ak niekto podplatí komisiu a bude voliť a bude takých 200 tisic, čo potom? To je pracné.
Ty si teda prípad. Tušíš čo je to IQ? Ikvé tykve? Alebo intenzita kvokania? A testy zase nakúpi Matovičova firmička?
Uvidíme o pár rokov, keď ti vymerajú dôchodok. Potom sa možno zbadáš.

Teraz vraj podľa zásluh, zásluhy vyjadrené v peniazoch. Aj nakradnutých?

No a je možne, že šaško a rodina sme zavedú na prilepšenie zásluh aj test IQ, aby to bolo ozaj podľa zásluh. Veď predsa inteligent s vysokým IQ nemôže trepať cocovitiny, či? :D
kukučka
20.11.20,10:24
až na výnimky sa to nedá čítať
buchač
20.11.20,10:29
a to už u nás zrušili maximálne doplatky za lieky ?
Na čo sa púšťaš do debaty, ktorá nemá význam ?
lujza.j
20.11.20,10:37
Veronika ..preto som suhlasila....lebo aj ked netreba ..treba byt kazdy den vrazeny v obchode...ja zas ...ked ich to bavi?!
Ja roky 1x v tyzdni....lebo ma to nebavi:D
Ved kazdy po svojom:)
duves
20.11.20,10:42
Uvidíme o pár rokov, keď ti vymerajú dôchodok. Potom sa možno zbadáš.
O moj dochodok sa nestaraj. Pojdem na par hodin nejaku brigadičku do cyklo servisu a mam to iste čo teraz netto z platu. O svoj dochodok sa staraj.
pavol54
20.11.20,10:48
Uvidíme o pár rokov, keď ti vymerajú dôchodok. Potom sa možno zbadáš.
O moj dochodok sa nestaraj. Pojdem na par hodin nejaku brigadičku do cyklo servisu a mam to iste čo teraz netto z platu. O svoj dochodok sa staraj.
pôjdem "ak mi zdravie dovolí"
marjankaj
20.11.20,10:49
Uvidíme o pár rokov, keď ti vymerajú dôchodok. Potom sa možno zbadáš.
O moj dochodok sa nestaraj. Pojdem na par hodin nejaku brigadičku do cyklo servisu a mam to iste čo teraz netto z platu. O svoj dochodok sa staraj.
Ja už mám vystaráno. Nezaujíma ma ani koho si zvolíte. Čo si zvolíte to budete mať. Aj keby tie tvoje IQ testy dali do ústavy, tak vy sa potom budete diviť, nie ja. Mne to už môže byť u prdele.
marjankaj
20.11.20,10:51
Uvidíme o pár rokov, keď ti vymerajú dôchodok. Potom sa možno zbadáš.
O moj dochodok sa nestaraj. Pojdem na par hodin nejaku brigadičku do cyklo servisu a mam to iste čo teraz netto z platu. O svoj dochodok sa staraj.
pôjdem "ak mi zdravie dovolí"
A ak nie tak ho privezú na vozíku.
buchač
20.11.20,11:04
až na výnimky sa to nedá čítať
No šak daj niečo, čo sa bude dať čítať.
Ale požiadam...nemám/e záujem o linky na SV, na Bukiho, na Dušeka....a podobne.

POSKYTNI niečo zo svojej klávesnice.
bjuty smis
20.11.20,11:54
a to už u nás zrušili maximálne doplatky za lieky ?
Na čo sa púšťaš do debaty, ktorá nemá význam ?
čiže nezrušili....
buchač
20.11.20,12:03
Ty si fakt puk...
Samozrejme, že nezrušili. ALE kedy si bol naposledy v lekárni ? Si bol niekedy svedkom situácie, keď niekto vyfasoval igelitku " lentiliek " a zacvakal maximálne doplatky za lieky ?
Akú najvyššiu sumu si doteraz jednorázovo nechal za tie doplatky ?...takých 20-30€ ?
bjuty smis
20.11.20,12:15
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...

p.s. športové potreby zatiaľ vynechajme
lujza.j
20.11.20,12:42
.
korela
20.11.20,14:19
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...

p.s. športové potreby zatiaľ vynechajme
Toto vlákno je úplne od veci. Štát by sa mal v prvom rade postarať, aby sa v obchodoch nevyskytovali potraviny ikstej kategórie, rovnako GMO potraviny, aby mal každý človek vrátane dôchodcov možnosť si kúpiť dostatok ovocia a kvalitnej zeleniny a mäsa. Na sladké žbrndy vyššiu DPH, detto zbytočné pochutiny, ako to urobil Orbán. Detto na alkohol z dovozu ako u žbŕnd.
Aspoň raz ročne pobyt mimo domu. Znížiť obyvateľstvu stres.
Zdvihni obyvateľstvu kvalitu života, vráti sa to štátu cez zdravotné poisťovne. Bolo by aj na slušnejšie platy zdravotníkov.
.
V CZ rozhovor, že o ... rokov, bude mať každý druhý Čech CA. Toto kedysi fakt nebolo. Na Slovensku už dávno niet jednej zdravej rodiny.
.
Ak nevieš ako je to s doplatkami na lieky, tak si zisti u vašich.
korela
20.11.20,14:30
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov

Skús si položiť aj otázku, že prečo. Mňa si nikto nikdy nekupoval, a mng nebol od 89 na jediných voľbách.

Už úplne dorazte školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, kultúru, rozmrvte etiku, potom tak aj budúcnosti voľby budú dopadať. Podľa hesla, všetko zlé je na niečo zlé.
Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho neviem nájsť vhodný výraz.
Neviete sa dočkať, kedy dôchodcovia odídu na druhú stranu? Dôchodcovia sú poslednou encyklopédiou alebo živou kronikou. Národ má pamäť. A aj to v národe ostane.
Keby mali starší ľudia viac energie a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali od válova.
ty otázku si polož najmä ty , kto vie napočítať do 5 má v tom jasno
ludia vo volbách rozhodli, že sa nič dorážať nebude, vzali sme vám moc, dosr..dosmiali ste, na čo ste siahli

skús aspoň trochu sledovať, čo kto povie v diskusii a podľa toho aj reagovať, ..
Si groteskný. Komu ste vzali moc? Komu tu vykáš? Najprv sa ma aspoň spýtaj, s ktorou doterajšou vládou som bola spokojná.
Už si ho podávajú aj v Sedmičke, aj protokolisti, lekári, nevie reprezentovať. Hanbu robí krajine.
Čo sa dalo čakať, veď doteraz nevedel ani po slovensky.
buchač
20.11.20,15:13
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...


No poď, objasni mi to...som zvedavý.
kukučka
20.11.20,15:32
až na výnimky sa to nedá čítať
No šak daj niečo, čo sa bude dať čítať.
Ale požiadam...nemám/e záujem o linky na SV, na Bukiho, na Dušeka....a podobne.

POSKYTNI niečo zo svojej klávesnice.
Si už taký vtipný, jak keď sa malé decko hádže o zem.
buchač
20.11.20,15:41
Hm...a na to chceš akú reakciu ?

Ty tu urveš poznámku, že sa to nedá čítať. ALE čo je vlastne " TO " ? Na koho príspevky narážaš, na čo narážaš ?
Poznámka o ničom...ale hlavne, že si ju dala.
No ani za toho Boha nenapíšeš nič, čo by sa dalo akceptovať...a ako vravím...SV, Bukiho a Dušeka si nechaj na domáce sledovanie.
Jeden väčší oný ako druhý...

Vtipný ? ...a uveríš, že poslednou dobou ma vtipkovanie nejak ani nebaví...teda, tu na Porade.

....a vieš čo ? Radšej ani nepokračujem v texte...ono je tu dosť urážlivých jedincov, hneď by sa nasrali a začali mi vypisovať do profilu alebo súkromky.
sito
20.11.20,15:50
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...


No poď, objasni mi to...som zvedavý.

Hmm, zmis, hmm? Neviem, čo odpovieš bucha ... " kráľovstvo za koňa ", " peniaze za zdravie ", " sity hladnému neverí " Veríš tomu, že štuple plástové z plastfľaší zachránia niekomu život? Život je riadna divočina, no človek nejak do tej bežnej divočiny nezapadá. Pretože niet väčšieho divocha, predátora. Ak nevie kam z konopy, zvalí to na iného tvora. Ak ani to nepomôže, na Pána ukáže " gott ins uns " na porade, tiež sa tak prejavujú, ale v jednotnom čísle, že? :D
bjuty smis
20.11.20,16:55
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...


No poď, objasni mi to...som zvedavý.
sa tu zas trošku strácaš

ja ti mám objasňovať tvoje hlášky ???

ja som reagoval na tvoje reči o doplatkoch za lieky.....
ty si to obháj, alebo nechaj tak....
ja tvoju odpoveď nepotrebujem, viem ako to je...
bjuty smis
20.11.20,16:59
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...

p.s. športové potreby zatiaľ vynechajme
Toto vlákno je úplne od veci. Štát by sa mal v prvom rade postarať, aby sa v obchodoch nevyskytovali potraviny ikstej kategórie, rovnako GMO potraviny, aby mal každý človek vrátane dôchodcov možnosť si kúpiť dostatok ovocia a kvalitnej zeleniny a mäsa. Na sladké žbrndy vyššiu DPH, detto zbytočné pochutiny, ako to urobil Orbán. Detto na alkohol z dovozu ako u žbŕnd.
Aspoň raz ročne pobyt mimo domu. Znížiť obyvateľstvu stres.
Zdvihni obyvateľstvu kvalitu života, vráti sa to štátu cez zdravotné poisťovne. Bolo by aj na slušnejšie platy zdravotníkov.
.
V CZ rozhovor, že o ... rokov, bude mať každý druhý Čech CA. Toto kedysi fakt nebolo. Na Slovensku už dávno niet jednej zdravej rodiny.
.
Ak nevieš ako je to s doplatkami na lieky, tak si zisti u vašich.
dakujem za vysvetlenie
nezabudni aj dnes na lieky
bjuty smis
20.11.20,17:08
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov

Skús si položiť aj otázku, že prečo. Mňa si nikto nikdy nekupoval, a mng nebol od 89 na jediných voľbách.

Už úplne dorazte školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, kultúru, rozmrvte etiku, potom tak aj budúcnosti voľby budú dopadať. Podľa hesla, všetko zlé je na niečo zlé.
Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho neviem nájsť vhodný výraz.
Neviete sa dočkať, kedy dôchodcovia odídu na druhú stranu? Dôchodcovia sú poslednou encyklopédiou alebo živou kronikou. Národ má pamäť. A aj to v národe ostane.
Keby mali starší ľudia viac energie a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali od válova.
ty otázku si polož najmä ty , kto vie napočítať do 5 má v tom jasno
ludia vo volbách rozhodli, že sa nič dorážať nebude, vzali sme vám moc, dosr..dosmiali ste, na čo ste siahli

skús aspoň trochu sledovať, čo kto povie v diskusii a podľa toho aj reagovať, ..
Si groteskný. Komu ste vzali moc? Komu tu vykáš? Najprv sa ma aspoň spýtaj, s ktorou doterajšou vládou som bola spokojná.
Už si ho podávajú aj v Sedmičke, aj protokolisti, lekári, nevie reprezentovať. Hanbu robí krajine.
Čo sa dalo čakať, veď doteraz nevedel ani po slovensky.
dakujem..na teba také milé slovo nemám....
komu prisudzuješ moc ?
komu zas vykáš ty ?kto má doraziť zdravotníctvo ?
kto školstvo ?
kto poľno ?
kto kutúru ?
kto etiku ?
komu zase vykáš ???????????????????
mne je úplne jedno, s kým si spokojná
kľudne si nalep jeho bradavicu.....a lajkuj blahu


a prestaň sa čudovať, keď odpovedám tvojím štýlom.....už mi nemusíš vykať...
buchač
20.11.20,17:13
No nehovor...ty vieš, že ako to je ?
Novela bude platiť až od 1.1.2021...ale ty už vieš, ako to bude.

Doteraz je v platnosti stav, že doplatok je vrátený vo výške maximálne 60€ za kvartál...
Naposledy som dostal 58,10€. Zaplatil som ale tri krát toľko, čiže zvyšok ostal poisťovni.

Som teda fest zvedavý, čo donesie konečný stav.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/558584-zrusia-sa-doplatky-za-lieky-tie-najlacnejsie/

Ale šak ty vieš...ostatne, ako vždy.
bjuty smis
20.11.20,17:22
nádych...výdych
nechápem, o čo ti ide ?
úplne mimo ako korela nie si a ak máš chuť hádať sa, tak na mňa to neskúšaj

ale známy mi tu poradil vynikajúcu metodu...kamienky prežúvať...máš ?
ja píšem a´o aktuálnom stave...nemám dôvod to sledovať do budúcna, kedže som relatívne zdravý...
treba sa vrátiť k podstate tejto témy..a to je tvoj príspevok o nákladoch dôchodcov za lieky

netreba odbáčat, ani urážať skús iba odpovedať: na moju otázku...nie dalších 5 zavádzajúcich príspevkov
max. doplatok stále platí....
a to nehovorím, že táto vláda vám ho chce úplne zrušiť...

nandrolon mal plnú pravdu, mladé rodiny sú na tom ovela horšie ako dôchodcovia
Darina1234
20.11.20,17:26
Súhlasím, mladé rodiny
buchač
20.11.20,17:30
ja píšem a´o aktuálnom stave...nemám dôvod to sledovať do budúcna, kedže som relatívne zdravý...
nandrolon mal plnú pravdu, mladé rodiny sú na tom ovela horšie ako dôchodcovia
Poznal som viacerých s takýmto názorom a aj stavom.
Kuwa...ale ako potom otočili.

Mladý je ešte nevybehaný v živote...on tak maximálne vybehne do Čiech na nákup.
bjuty smis
20.11.20,18:02
no zákon vraví o dôchodcoch toto :

Limit vo výške 12 eur sa vzťahuje na:

poistenca, ktorý je držiteľom preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom,
poberateľov invalidného dôchodku alebo invalidného výsluhového dôchodku,
poistenca, ktorý je invalidný a nevznikol mu nárok na invalidný dôchodok.

Limit vo výške 30 eur sa vzťahuje na:

poberateľov starobného dôchodku, poberateľov dôchodku z výsluhového zabezpečenia policajtov a vojakov vo veku ustanovenom na vznik nároku na starobný dôchodok,
poberateľov dôchodku z iného členského štátu Európskej únie, Nórska, Lichtenštajnska, Islandu, Švajčiarska – ak nie je takáto osoba poistená v tomto členskom štáte, nie je poberateľom dôchodku z tretieho štátu,
poistenca, ktorý dovŕšil dôchodkový vek a nevznikol mu nárok na starobný dôchodok,
poistenca, ktorý je poberateľom predčasného dôchodku a nevznikol mu nárok na starobný dôchodok

Limit spoluúčasti je suma, ktorou sa poistenec spolupodieľa na úhrade lieku, dietetickej potraviny a zdravotníckej pomôcky hradenej z verejného zdravotného poistenia. To znamená, že ak úhrnná výška úhrad poistenca za doplatky za lieky, za dietetické potraviny a zdravotnícke pomôcky prekročí v kalendárnom štvrťroku limit spoluúčasti (tzv. ochranný limit) 12 eur, 30 eur, 10 eur alebo 0 eur, zdravotná poisťovňa mu uhradí čiastku, o ktorú bol limit spoluúčasti prekročený. Zákon presne definuje podmienky, za akých zdravotná poisťovňa uhradí doplatky za lieky.


dal som zlý link ? je to úplne inak a máte dôchodcovia ešte dalšie doplatky za lieky,dietetickej potraviny a zdravotníckej pomôcky ako spomínaš ????
bjuty smis
20.11.20,18:05
ak by bolo niekomu nejasné, je to za 3 mesiace, nie 1
a nie iba lieky...ale aj dietetickej potraviny a zdravotníckej pomôcky...
sito
20.11.20,18:13
Mladé rodiny? Dnes skôr staršia začínajúca rodina. Ak chce opustiť hotel tatomama, tak najmenej dvadsať, dvadsaťpäť rokov slučka, hypotéka na krku. Samozrejme s radostnou záťažou, dieťa, deti najviac dve. A ak sa zadarí ...

A dôchodcovia? Však sa majú, dlhy zväčšia nemajú. Bývať kde majú. No nie si vždy život v zdraví užívajú. Na vzácne lieky nemajú. Poisťovne zisky radi majú, na liečbu im takými liekmi nič nedajú. Takže dôchodcovi česť má byť, že mohol pre štát robiť. Štát kašle na ich chorobu, už aby išli do hrobu. Staroba - choroba. Ak v rodine na to majú do starobinca ho dajú. Hmm, dnes do sociálneho zariadenia.

Ako chalan som to počul " čo ste vy, to sme boli aj my. A to čo sme my, to budete aj vy."

Hold, generačná výmena ." Sity hladnému neverí. Zdravý chorému, tiež nie." A mladí, tiež povedia, za našich mladých časov to bolo inak, lepšie. Že? :D
marjankaj
20.11.20,18:58
čo ste vy, to sme boli aj my. A to čo sme my, to budete aj vy.

Marcel to je epitaf.
korela
20.11.20,22:54
Súhlasím, mladé rodiny
Nedá sa ani v tomto prípade zovšeobecňovať.
Ja s takýmto názorom nesúhlasím.
korela
20.11.20,23:01
tak zrušili, alebo nezrušili ?
alebo niekto má výnimku a platí viac, ako maximálny doplatok ?

koľko maximálne môže doplatiť dôchodca mesačne( kvartálne ) na lieky ?
teda aspoň podľa zákona, na čo má nárok ...

p.s. športové potreby zatiaľ vynechajme
Toto vlákno je úplne od veci. Štát by sa mal v prvom rade postarať, aby sa v obchodoch nevyskytovali potraviny ikstej kategórie, rovnako GMO potraviny, aby mal každý človek vrátane dôchodcov možnosť si kúpiť dostatok ovocia a kvalitnej zeleniny a mäsa. Na sladké žbrndy vyššiu DPH, detto zbytočné pochutiny, ako to urobil Orbán. Detto na alkohol z dovozu ako u žbŕnd.
Aspoň raz ročne pobyt mimo domu. Znížiť obyvateľstvu stres.
Zdvihni obyvateľstvu kvalitu života, vráti sa to štátu cez zdravotné poisťovne. Bolo by aj na slušnejšie platy zdravotníkov.
.
V CZ rozhovor, že o ... rokov, bude mať každý druhý Čech CA. Toto kedysi fakt nebolo. Na Slovensku už dávno niet jednej zdravej rodiny.
.
Ak nevieš ako je to s doplatkami na lieky, tak si zisti u vašich.
dakujem za vysvetlenie
nezabudni aj dnes na lieky
Ktoré? Beriem jeden na tlak, aj to iba polovičku pilulky. Zatiaľ.
Nechcela by som vôbec podporovať farma fy, ale niektoré doplnky kupujem, a podporujem svoj zdravotný stav inou formou, preto som zatiaľ iba na minime liekov. Ale to pomimo vôbec nestojí málo. Takže štát zatiaľ odľahčujem. A mng neberie žiadne lieky z princípu. Zatiaľ.
.
Čo mi v súčasnosti ale veľmi prekáža, prečo sa odsúva zdravotná starostlivosť v nemocniciach.
korela
20.11.20,23:13
bez zbytočných emocii

priemerná mladá rodina má násobné vyššia výdavky ako priemerna dôchodcovská

tu štát úplne zlýhava a kupuje si voličské hlasy dôchodcov

Skús si položiť aj otázku, že prečo. Mňa si nikto nikdy nekupoval, a mng nebol od 89 na jediných voľbách.

Už úplne dorazte školstvo, zdravotníctvo, poľnohospodárstvo, kultúru, rozmrvte etiku, potom tak aj budúcnosti voľby budú dopadať. Podľa hesla, všetko zlé je na niečo zlé.
Dôchodcom polovičné hlasy, dobre som to pochopila? Toto môže vysloviť iba, ani pre neho neviem nájsť vhodný výraz.
Neviete sa dočkať, kedy dôchodcovia odídu na druhú stranu? Dôchodcovia sú poslednou encyklopédiou alebo živou kronikou. Národ má pamäť. A aj to v národe ostane.
Keby mali starší ľudia viac energie a neboli v dave zraniteľní, tak by vás hnali od válova.
ty otázku si polož najmä ty , kto vie napočítať do 5 má v tom jasno
ludia vo volbách rozhodli, že sa nič dorážať nebude, vzali sme vám moc, dosr..dosmiali ste, na čo ste siahli

skús aspoň trochu sledovať, čo kto povie v diskusii a podľa toho aj reagovať, ..
Si groteskný. Komu ste vzali moc? Komu tu vykáš? Najprv sa ma aspoň spýtaj, s ktorou doterajšou vládou som bola spokojná.
Už si ho podávajú aj v Sedmičke, aj protokolisti, lekári, nevie reprezentovať. Hanbu robí krajine.
Čo sa dalo čakať, veď doteraz nevedel ani po slovensky.
dakujem..na teba také milé slovo nemám....
komu prisudzuješ moc ?
komu zas vykáš ty ?kto má doraziť zdravotníctvo ?
kto školstvo ?
kto poľno ?
kto kutúru ?
kto etiku ?
komu zase vykáš ???????????????????
mne je úplne jedno, s kým si spokojná
kľudne si nalep jeho bradavicu.....a lajkuj blahu


a prestaň sa čudovať, keď odpovedám tvojím štýlom.....už mi nemusíš vykať...
Vykať ti môžem prestať, ak si však prestaneš ty mykať.
Po voľbách si zmenil vo svojich príspevkoch spôsob vyjadrovania, štýl, obsah aj prístup, a prešiel si do mykania. Si predsedom, či čo?
duves
21.11.20,05:03
švedi pritvrdzuju, len sa človek čuduje prečo, ved pohoda, klidek, tabaček
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/569300-slovensky-minister-zahranicnych-veci-ivan-korcok/
duves
21.11.20,05:05
Uvidíme o pár rokov, keď ti vymerajú dôchodok. Potom sa možno zbadáš.
O moj dochodok sa nestaraj. Pojdem na par hodin nejaku brigadičku do cyklo servisu a mam to iste čo teraz netto z platu. O svoj dochodok sa staraj.
Ja už mám vystaráno. Nezaujíma ma ani koho si zvolíte. Čo si zvolíte to budete mať. Aj keby tie tvoje IQ testy dali do ústavy, tak vy sa potom budete diviť, nie ja. Mne to už môže byť u prdele.
Ved toto, človek sa vždy vytešuje z tisic euroveho dochodku.
duves
21.11.20,05:12
...a lajkuj blahu

My starší si pamätame sudr.Vasila Biľaka, myslel som, že ho nikto neprekoná. A sklamal som sa. Jediny rozdiel je, že Blaha rozprava spisovne. Biľak tam špliechal tie vychodniarske vyrazy a človek mal dojem, že sedí pri pive v IV.cenovej.
Tento Blaha by sa mohol živit ako komediant, na obrazovkach, prečo neosloví Dana Heribana, so zaradením do relácie Pumpa?

https://www.youtube.com/watch?v=t_ZapmGYiKA
buchač
21.11.20,06:55
Jediny rozdiel je, že Blaha rozprava spisovne. Biľak tam špliechal tie vychodniarske vyrazy a človek mal dojem, že sedí pri pive v IV.cenovej.
Musím ťa poopraviť.
Biľak nešpliechal východňarske výrazy...také proste neexistujú, to aby sme sa rozumeli.
Biľak, keď už, tak rozprával spisovne, no s rusnackym akcentom.

Biľak hore, Biľak dole...prečo asi mu postavili bustu v rodnom kraji ?
No lebo bol jeden z mála politikov, ktorý nezabudol na svojich, aj keď sa dostal na najvyššie miesta.
My starší, čo pamätáme, tak vieme, že ako bola zásobovaná Jednota v určitom regióne. Taký Tuzex v slabšom vydaní...

Teraz sa promenádujú v médiách, v parlamente, vo vláde exoti, ktorí dávajú slovenčine po boku, len tak hučí. Prím má premiér...
buchač
21.11.20,07:18
Premiér Igor Matovič (OĽaNO) tvrdí, že deti sa budú môcť VRÁTIŤ do škôl NAJSKOR v januári, po Troch kráľoch. Ich návrat PODMIEŇUJE niekoľkými PLOŠNÝMI CELOSLOVENSKÝMI TESTAMI. Ak by sa NEUSKUTOČNILI, školy by sa podľa neho MOHLI otvoriť až niekedy v apríli.


Šialenstvo psychopata....
Nandrolon
21.11.20,07:26
...a lajkuj blahu

My starší si pamätame sudr.Vasila Biľaka, myslel som, že ho nikto neprekoná. A sklamal som sa. Jediny rozdiel je, že Blaha rozprava spisovne. Biľak tam špliechal tie vychodniarske vyrazy a človek mal dojem, že sedí pri pive v IV.cenovej.
Tento Blaha by sa mohol živit ako komediant, na obrazovkach, prečo neosloví Dana Heribana, so zaradením do relácie Pumpa?

https://www.youtube.com/watch?v=t_ZapmGYiKA
Dana Heribana? To je herec?
Lebo vidím na neho samú chválu z nejakého debilného seriálu, neviem, ako sa volá, ale podľa mňa to nie je herec, ale ŽUMPA.
Nandrolon
21.11.20,07:30
To dištančné vzdelávanie je jedna komédia.
Mám tu bratovu dcéru, tak hovorí, že kameru si nezapne, lebo, však ju nemusí vidieť učiteľka a ja sa pýtam, či učiteľku ona vidí a povedala, že tiež nie.
Že učiteľka tam púšťa online prezentácie ale za celú 30min. hodinu /normálne sú hodiny 45 minút, kto už zabudol/ ju nevidí ani raz.
To nie je dištančné vzdelávanie, ale pestovanie hlupoty u detí....
duves
21.11.20,09:20
buchač, tak ano, asi rusinske
Žabinka
21.11.20,09:50
konečne krásny slniečkový deň..:)
misoft
21.11.20,11:18
Dana Heribana? To je herec?
Lebo vidím na neho samú chválu z nejakého debilného seriálu, neviem, ako sa volá, ale podľa mňa to nie je herec, ale ŽUMPA.
Veď preto hrá v Hornej Dolnej, aj v PUMPA (PUMPA-ŽUMPA).
anet
21.11.20,12:03
marjankaj
21.11.20,12:48
PODMIEŇUJE niekoľkými PLOŠNÝMI CELOSLOVENSKÝMI TESTAMI.
Šialenstvo psychopata....
https://www.trend.sk/nazory-a-komentare/europska-komisia-odmietla-plosne-testovanie-napriek-tomu-ho-matovic-planuje-zopakovat?fbclid=IwAR3KIO2b8hHrkfNVssi5EaAtXXxDRCf ThUc2wZVffX8snyegjooJZQ_QBmI
A čomu sa divíš? Takéto kšefty, ktoré mu naviac zaplatia daňoví poplatníci si predsa nenechá ujsť. Po voľbách sa mu takáto príležitosť už nenaskytne. Teda dúfam.
duves
21.11.20,13:04
To teda nie, pravdepodobne sa vrátia ultras supras zbojníci, čo rozkradnu zvyšok, čo nestihli ujebat za 14 rokov.