buchač
30.11.20,08:05
Mu vybuchla "atómovka" vo vajcách...
Keď si to dilino prečíta, tak mu ochranka nebude stíhať vreckovky nosiť.
Nandrolon
30.11.20,07:25
bjuty smis
30.11.20,07:27
namiesto konšpiračných hlasných trúb skúste radšej toto:

Nevzdelanosť a nenávisť budú oplakávať svojich mŕtvych

Spoločnosť prostoduchých Pinocchiov nikdy nebude slobodná.

https://dennikn.sk/2164964/nevzdelanost-a-nenavist-budu-oplakavat-svojich-mrtvych/?ref=mpm
Nandrolon
30.11.20,07:32
Mu vybuchla "atómovka" vo vajcách...
Keď si to dilino prečíta, tak mu ochranka nebude stíhať vreckovky nosiť.
Podľa mňa ho už biela kobyla dala kastrovať... Pre istotu.
kopretinka
30.11.20,07:35
https://dennikn.sk/773864/facebook-policie-spravuje-byvaly-novinar-noveho-casu-nejde-nam-o-pocet-lajkov/?fbclid=IwAR1lZW65O5-67mV5spratIYsF4x82MCPwd8iJ0DnlaO5lt3hgU6A6m1vnrs
Ty ho tak dobre poznáš?
A keby to aj bol on,tak čo? Závidíš?Šak choď hrať komparz aj ty,stačí sa prihlásiť......
Nandrolon
30.11.20,07:52
https://dennikn.sk/773864/facebook-policie-spravuje-byvaly-novinar-noveho-casu-nejde-nam-o-pocet-lajkov/?fbclid=IwAR1lZW65O5-67mV5spratIYsF4x82MCPwd8iJ0DnlaO5lt3hgU6A6m1vnrs
Ty ho tak dobre poznáš?
A keby to aj bol on,tak čo? Závidíš?Šak choď hrať komparz aj ty,stačí sa prihlásiť......
Ja ho nepoznám, len som preposlal príspevok z FB, ktorý je pre mňa zaujímavý.
Čo by som mu mal závidieť, tie ženské šaty?
anet
30.11.20,08:19
Nandrolon
30.11.20,08:26
Dánsko neprijalo epidemicky zákon, takže to nakoniec dokázali.
https://www.facebook.com/kulovyblesklightningbolt/videos/466477834334997
Češi https://www.facebook.com/miro.blokovany.3/videos/159253772564501
Bacha, lebo podľa bjutyho to budú iba českí kotlebovci!
:-)
... treba mu chodiť na tie vymývačské školenia?
bjuty smis
30.11.20,08:53
neviem presne, na čo čakáš reakciu...že ľudia spievajú hymnu ? to mám ako komentovať, alebo čo presne ?

viac by ma ale zaujímalo, ako si ma zas a zas odhalil...po plynulom prechode z jar 88 na bodliaka...to bolo pre kapacitu tvojho formátu ľahučké...

a teraz si ma zas dostal.... vymývateľ mozgov...školenia.....to už hockdo neodhalí :)))
Nandrolon
30.11.20,08:54
Ale však si sám písal, že ste so ženou boli na nejakom "školení v zahraničí".
Viem si ho živo predstaviť :-)))))))))
anet
30.11.20,09:06
Nandy, ja už coronu nejako extra nesledujem, len ak niekto niečo pridá na FB, obcas kuknem v druhom okne TA3.
Zaregistrovala som nemcov, tí sa bavili o https://www.deutsche-apotheker-zeitung.de/news/artikel/2020/10/22/toter-bei-corona-impfstoff-studie-von-astrazeneca-in-brasilien?fbclid=IwAR27KMsAcnYU8-vTWR12icG48G4zU4Zf-FNpNP6UKcyeH0DpdhNGN2RIH9w
a tiez o nejakej zalobe ze pandemia covid-19 je najvacsi zlocin proti ludskosti.
Zaregistrovala som nejake titulky, ze zazracne pocet pozitivnych klesa u nas aj v okolitych krajinach ... tak asi zacina bublina praskat.
Ja uz zijem vianocne :--- po rokoch som objavila caro Vianoc, a nik, a nič mi ho nevezme :)
pavol54
30.11.20,09:11
Ale však si sám písal, že ste so ženou boli na nejakom "školení v zahraničí".
Viem si ho živo predstaviť :-)))))))))
však "vymydliť" mozgy treba:)
bjuty smis
30.11.20,09:15
Nandy, ja už coronu nejako extra nesledujem, len ak niekto niečo pridá na FB, obcas kuknem v druhom okne TA3.
Zaregistrovala som nemcov, tí sa bavili o https://www.deutsche-apotheker-zeitung.de/news/artikel/2020/10/22/toter-bei-corona-impfstoff-studie-von-astrazeneca-in-brasilien?fbclid=IwAR27KMsAcnYU8-vTWR12icG48G4zU4Zf-FNpNP6UKcyeH0DpdhNGN2RIH9w
a tiez o nejakej zalobe ze pandemia covid-19 je najvacsi zlocin proti ludskosti.
Zaregistrovala som nejake titulky, ze zazracne pocet pozitivnych klesa u nas aj v okolitych krajinach ... tak asi zacina bublina praskat.
Ja uz zijem vianocne :--- po rokoch som objavila caro Vianoc, a nik, a nič mi ho nevezme :)
asi preto sem ondíš suverenné najviac príspevkov o nej...že ju nesleduješ
dokonca aj zo sveta...
bjuty smis
30.11.20,09:18
Ale však si sám písal, že ste so ženou boli na nejakom "školení v zahraničí".
Viem si ho živo predstaviť :-)))))))))
žena bola....ja som s ňou" musel "byť potom týždeň
na lazoch v karanténe...

pavol to pochopil lepšie :))
anet
30.11.20,09:26
asi preto sem ondíš suverenné najviac príspevkov o nej...že ju nesleduješ dokonca aj zo sveta...
Uz som ti pisala, mam FB priatelov po celom svete, takze ano zdielaju co sa u nich deje.
Mam vyradeny notebook z Torontskej univerzity, bol nastaveny tak, ze ked zapnem net su tam spravy, asi preto mam aj bezplatny pristup k niektorym clankom ... neviem, neriesim, niesom ITckar.
Skor sa zamyslam, preco to serie teba?
bjuty smis
30.11.20,09:28
že tu klameš ?
smejem sa na tvoje priehľadnosti :))
anet
30.11.20,09:37
že tu klameš ?
smejem sa na tvoje priehľadnosti :))
To je uz len argument.
Nandrolon
30.11.20,09:55
Ale však si sám písal, že ste so ženou boli na nejakom "školení v zahraničí".
Viem si ho živo predstaviť :-)))))))))
žena bola....ja som s ňou" musel "byť potom týždeň
na lazoch v karanténe...

pavol to pochopil lepšie :))

... nemusel. Mohla byť na lazoch v karanténe sama, dokonca aj do obchodu by si zašla sama v súlade s platnými predpismi rovnako, ako keď je niekto pozitívny a tiež sám...
bjuty smis
30.11.20,09:56
však dávam úvodzovky...
lujza.j
30.11.20,10:17
Anet...ja som vianocne sibnuta uz par rokov...mozno aj normalne ,ale zatail mi netreba odbornika:---:D ako hovorim v tomto debilnom roku treba ulietavat na niecom....lebo ludia skoncia bud na xanaxe alebo na opasku...na nete tento rok mnozstvo ludi ...uz stromceky doma rozsvietene...co po ine roky by u nich nehrozilo...ja vianocne svetialka na oknach uz davno...noačo..moja vec...po 1.11 som pozvolna zacala...jeden stromec svieti uz od polky minuleho tydna...este na balkone a potom par dni pred...zivy...ale aj tak chyba tradicna adventna dov.v de...v GaPa....aspon pribehy na fb...
Aspon,ze som sa dostala na guĺky do čadce...:)
anet
30.11.20,10:36
Ja som sla okolo, ze si kupim jeden pre dceru ... a potom ved aj susedia maju deti, aj kamosky ma ... tak som si povedala ze sa prida :D a na to tetuska, ze ak vezmem 3 da mi po 2,50 eur ... potom ze teda este jeden a potom ze aj Santa je mily, tak vraj za 2 eur. No nekup to :D
lujza.j
30.11.20,10:46
kopretinka
30.11.20,11:13
https://dennikn.sk/773864/facebook-policie-spravuje-byvaly-novinar-noveho-casu-nejde-nam-o-pocet-lajkov/?fbclid=IwAR1lZW65O5-67mV5spratIYsF4x82MCPwd8iJ0DnlaO5lt3hgU6A6m1vnrs
Ty ho tak dobre poznáš?
A keby to aj bol on,tak čo? Závidíš?Šak choď hrať komparz aj ty,stačí sa prihlásiť......
Ja ho nepoznám, len som preposlal príspevok z FB, ktorý je pre mňa zaujímavý.
Čo by som mu mal závidieť, tie ženské šaty?
A čo je na tom zaujímavé....
Okrem toho je to desať rokov staré
Nandrolon
30.11.20,11:20
https://dennikn.sk/773864/facebook-policie-spravuje-byvaly-novinar-noveho-casu-nejde-nam-o-pocet-lajkov/?fbclid=IwAR1lZW65O5-67mV5spratIYsF4x82MCPwd8iJ0DnlaO5lt3hgU6A6m1vnrs
Ty ho tak dobre poznáš?
A keby to aj bol on,tak čo? Závidíš?Šak choď hrať komparz aj ty,stačí sa prihlásiť......
Ja ho nepoznám, len som preposlal príspevok z FB, ktorý je pre mňa zaujímavý.
Čo by som mu mal závidieť, tie ženské šaty?
A čo je na tom zaujímavé....
Okrem toho je to desať rokov staré
Čo je to tvoj syn, alebo kieho čerta tu furt o ňom točíš...
buchač
30.11.20,11:49
buchač
30.11.20,12:03
lujza.j
30.11.20,12:41
No miesto igorovych testikov na brilantnu akciu..tusim taky privlastok tu dostala...sa tam mohli dat tie meloniky z brutalne prazdnej spajze ....?!
pavol54
30.11.20,14:07
Ale však si sám písal, že ste so ženou boli na nejakom "školení v zahraničí".
Viem si ho živo predstaviť :-)))))))))
žena bola....ja som s ňou" musel "byť potom týždeň
na lazoch v karanténe...

pavol to pochopil lepšie :))

... nemusel. Mohla byť na lazoch v karanténe sama, dokonca aj do obchodu by si zašla sama v súlade s platnými predpismi rovnako, ako keď je niekto pozitívny a tiež sám...
musel ako by potom vyzeralo mydlenie?
misoft
30.11.20,16:59
Myslel som to ináč. Títo múdrosráči /matovičovci/ budú tvrdiť o proteste napr. s 10 000 ľuďmi, že však sa nič nedeje, však sú to iba fašisti /kotlebovci/. Pritom skutočne "kotlebovcov" tam bude možno 100 a ostatní budú normálni nespokojní občania z celého volebného spektra, kľudne aj matovoliči.
Na múdrosráčov kašľať - tí už toho nakecali.....
misoft
30.11.20,17:09
mimotemy

[
Uz som ti pisala, mam FB priatelov po celom svete, takze ano zdielaju co sa u nich deje.
Mam vyradeny notebook z Torontskej univerzity, bol nastaveny tak, ze ked zapnem net su tam spravy, asi preto mam aj bezplatny pristup k niektorym clankom ... neviem, neriesim, niesom ITckar.
Skor sa zamyslam, preco to serie teba?

Buď je to blbosť, alebo ten NB je niekomu čorknutý, pretože veľmi pochybujem, aby nejaká univerzita v Toronte VYRADILA počítač a všetko v ňom nechala - teda rôzne prístupy na sociálne siete, prístupy na niektoré články, ktoré sú istotne platené.


Vieš - toto môžeš rozprávať lastovičkám na drôtoch pred odletom, ale nám tu netlač kaleráby do hláv!
kopretinka
30.11.20,17:27
https://dennikn.sk/773864/facebook-policie-spravuje-byvaly-novinar-noveho-casu-nejde-nam-o-pocet-lajkov/?fbclid=IwAR1lZW65O5-67mV5spratIYsF4x82MCPwd8iJ0DnlaO5lt3hgU6A6m1vnrs
Ty ho tak dobre poznáš?
A keby to aj bol on,tak čo? Závidíš?Šak choď hrať komparz aj ty,stačí sa prihlásiť......
Ja ho nepoznám, len som preposlal príspevok z FB, ktorý je pre mňa zaujímavý.
Čo by som mu mal závidieť, tie ženské šaty?
A čo je na tom zaujímavé....
Okrem toho je to desať rokov staré
Čo je to tvoj syn, alebo kieho čerta tu furt o ňom točíš...
Šak ty si to sem dal,teba to ZAUJALO :D
buchač
30.11.20,17:49
Vieš - toto môžeš rozprávať lastovičkám na drôtoch pred odletom, ale nám tu netlač kaleráby do hláv!

Očuj, ty kaleráb...v akom prehliadači funguješ ?
misoft
30.11.20,18:46
To máš jedno na akom. Ale rozmýšľaj! Žiadny podnik, inštitúcia nevyradí (funkčný, ale nepotrebný) počítač bez toho, aby ho "nevyčistila". A to už dupľom nie v USA, alebo v Kanade.
Takže - kto nám tlačí o tomto kaleráby do hlavy? Buď je ten počítač čorknutý, alebo klame. Môže mať Knihe Fasov známych aj za veľkou mlákou, ale (a to ti ručím) nikdy by nedostala ZO ZÁMORIA vyradený počítač, ktorý by mal prístup na "Torontskú" univerzitu povolený!!!

Aj ty si môžeš na svojom prehliadači (akomkoľvek) otvoriť US, alebo CND online noviny (The Washington Post, New York Times... atď, prijímať RSS správy), ale NIKDY si celé články neprečítaš, lebo sú platené! Boli cca pred 5-timi rokmi voľné, ale teraz treba na online predplatné.
Môžeš sa dostať na tú "neznámu" torontskú univerzitu na ich stránky, ale dostaneš sa len do voľne prístupnej časti, do debát sa nedostaneš. A nepomôže ti ani registrácia - nie si študentom, zamestnancom.
anet
30.11.20,18:53
Kde som písala, že mám prístup na Torontsku univerzitu?
Bjuty dal poznamku, ze mam pristup k uzamknutym zahranicnym clankom. Neviem ako to funguje, kliknem na uvodnej obrazovke a ide to. Ja som ani netusila, ze by vam nieco neslo otvorit.
https://www.theguardian.com/world/2020/nov/30/moderna-covid-vaccine-has-94-efficacy-final-results-confirm
buchač
30.11.20,19:00
To máš jedno na akom. Ale rozmýšľaj! Žiadny podnik, inštitúcia nevyradí (funkčný, ale nepotrebný) počítač bez toho, aby ho "nevyčistila". A to už dupľom nie v USA, alebo v Kanade.
Takže - kto nám tlačí o tomto kaleráby do hlavy? Buď je ten počítač čorknutý, alebo klame. Môže mať Knihe Fasov známych aj za veľkou mlákou, ale (a to ti ručím) nikdy by nedostala ZO ZÁMORIA vyradený počítač, ktorý by mal prístup na "Torontskú" univerzitu povolený!!!

Sorry, ale veľmi jednoducho uvažuješ.
Ja čítam niečo úplne iné.


Uz som ti pisala, mam FB priatelov po celom svete, takze ano zdielaju co sa u nich deje.
Mam vyradeny notebook z Torontskej univerzity, bol nastaveny tak, ze ked zapnem net su tam spravy, asi preto mam aj bezplatny pristup k niektorym clankom ... neviem, neriesim, niesom ITckar.


Má vyradený ntb ? Nuž má...a ja nemám dôvod neveriť.
Vieš, od koho ho má ? Nevieš...a ani ja nie.
Od samotnej univerzity asi ťažko...no druhá varianta je, že mohla získať od nejakého pracovníka (dokonca rodinného príslušníka - syn, dcéra, zať, nevesta) ?
Poznámka - veď aj naši posranci a vláda dostanú ntb a po skončení mandátu (trebárs aj po mesiaci) im hentá mašinka ostane...či ?

Anet nevraví, že má prístup k údajom univerzity Toronto...
Anet vraví, že po zapnutí netu jej vyskakujú správy z netu.
Kuwa rozdiel....obrovský rozdiel !!!

Čo sa týka mojej otázky ohľadom prehliadaču ?
NIE, nie je to jedno...takže je zjavné, že Operu nepoužívaš. By si videl tie správy, ktoré vybehujú zo všetkých možných sfér.

P.S.:
Ako nie raz, robíš veľmi predčasné uzávery...
buchač
30.11.20,19:02
misoft
30.11.20,19:03
asi preto sem ondíš suverenné najviac príspevkov o nej...že ju nesleduješ dokonca aj zo sveta...
Uz som ti pisala, mam FB priatelov po celom svete, takze ano zdielaju co sa u nich deje.
Mam vyradeny notebook z Torontskej univerzity, bol nastaveny tak, ze ked zapnem net su tam spravy, asi preto mam aj bezplatny pristup k niektorym clankom ... neviem, neriesim, niesom ITckar.
Skor sa zamyslam, preco to serie teba?
A toto je ČO?
Serieš si do vlastnej huby (musím takto vulgárne) - ak máš bezplatný prístup k článkom, tak na nejaký účet. A asi tento účet bol z tej tvojej "nemenovanej" Totontskej univerzity. Veď ty si nepamätáš, čo si už predtým písala.
Klameš, až sa ti z huby práši!
anet
30.11.20,19:08
A toto je ČO?
Serieš si do vlastnej huby (musím takto vulgárne) - ak máš bezplatný prístup k článkom, tak na nejaký účet. A asi tento účet bol z tej tvojej "nemenovanej" Totontskej univerzity. Veď ty si nepamätáš, čo si už predtým písala.
Klameš, až sa ti z huby práši!
Trošku sa kontroluj.
Tak mi ho dali, ano notebook je stale na meno (ucet) nemenovaneho.
misoft
30.11.20,19:12
[

.................
Poznámka - veď aj naši posranci a vláda dostanú ntb a po skončení mandátu (trebárs aj po mesiaci) im hentá mašinka ostane...či ?

....................

P.S.:
Ako nie raz, robíš veľmi predčasné uzávery...
Naši posr(l)anci majú "nárok" na tie svoje NB, ale predtým, ako ich dostanú, musia byť z nich odstránené všetky prístupy k parlamentnej sieti. Ako sa to robí? Ty to nevieš - ale robisa to tak, že sa NB preinštaluje čistou verziou OS. VŽDY sa to tak robilo.
A tie správy - obyčajné RSS - tie si môžeš nastaviť, aby boli prijímané, ale dostaneš len krátke správy, nie celé články (navyše také, kde je platený prístup).

Ďuri - vyznáš sa v zbraniach, nožoch (ja nie - do toho ti nekecám, na to si ty odborník), ale ja sa v tých bitoch a bajtoch hrabem už od roku 1982! A doteraz nie som odborník, ale čo-to viem, ako to chodí!
sito
30.11.20,19:14
:D:D:D

16.03.15 22:34

bodliak

A kam mám kliknúť, ak nechcem nič meniť ?
Výpovedná hodnota takejto ankety je tým pádom nula. 20 ludí zahlasuje a čo z toho ?

buchač (Dnes 13:54) Debile...tebe by mali " kliknúť " bejzbolkou po hlave..

veronikasad (Dnes 14:21) Juraj, komentujes 5.5 roka starý príspevok...

Veronika, to je pre nich len začiatok. Oni si to užívajú - - - - - - - :D

Veď aj tento sa vrátil.

"Mike Tyson sa tak po 15 rokoch opäť postavil do profi ringu."
misoft
30.11.20,19:16
buchač
30.11.20,19:17
Si vypichol úplne nepodstatné z môjho textu.
Ide o niečo úplne iné a nie o odbornosť.
misoft
30.11.20,19:19
Iné, neiné - aj tak nám tlačí kaleráby do hlavy....
kukučka
30.11.20,19:27
Duški, ani ja sa nevyznám, ale nemôžeš svoje dohady a presvedčenia vydávať za 100% pravdu. A ešte navyše niekomu tvrdiť, že klame. Keď niečo neviem, tak sa pýtam.
Na a správať sa takto k dáme, tak ti vravím jak malému decku : nonono! Prajem všetkým pekný večer.
anet
30.11.20,19:38
Pozri, dcere dali ipad. Ked si stahovala nejaku hru, hoc aj platenu, tak to instalovalo aj im na ipady, vraj boli prepojene a stahovalo to z kreditky mojej sestry :D Segra mi napisala, ze ja si mam zmenit ipad na svoje meno, ja jej ze to neviem. Odpojili ho cca pred rokom, od vtedy furt ipad pyta nejake heslo do store a boh vie este kam. Neviem to, neriesim ...ipad je uz i tak zastaraly.
misoft
01.12.20,08:22
Čo na to napísať? Snáď len toto: hlúpy takto kúpi!
Riešenie?
A) Vliezť do nastavení svojho účtu - tam by mohla zistiť, koľko zariadení je na tom jednom účte registrovaných (pretože toto je previazanie viacerých zariadení na jeden účet - bežne to robia "experti" - dajú jednému zaregistrované zariadenie, ale na jeho účet zaregistrujú X ďalších zariadení - povedia tým druhým heslo - a je to - všetko platí ten prvý) - postupne ich vyhľadať a odobrať z účtu.
B) Potom zmeniť heslo! Ostatní budú od účtu odstrihnutí.
C) Po tejto zmene v banke zmeniť kartu - ostatní už nebudú môcť využívať uložené údaje o karte.
Alebo radikálnejšie riešenie: všetko odobrať z účtu, účet zrušiť, iPad do výrobných nastavení a založiť nový účet. Ovšem všetko, čo bolo na starý účet . bude nedostupné a stratené.
BTW: toto sa robí nielen na iPadoch (nahryznuté jablko), ale i na zariadeniach s Androidom, ak chceš predať, darovať zariadenie - MUSÍ sa najskôr odobrať z účtu, inak stále bude pýtať pôvodný účet. A potom sa zariadenia dávajú do výrobných nastavení (hard reset).
anet
01.12.20,09:52
Tak ti ďakujem :D Lenze ja sa tomu NEROZUMIEM!
jablkovy ipad je na sestru, ja na nom nemam SVOJ ucet. Prve co pyta je overenie ipad ID, potom nejake heslo, potom nieco do icloudu (ani netusim co to je), ked chcem nieco stiahnut pyta nejake heslo do store ... nic ine nerobim len klikam zrusit, zrusit ...
Rovnako je to s notebookom, ma tu milion "somarin" na rychle pristupy ... vobec to nepouzivam, lebo neviem NACO to JE! Kliknem na nieco, na co nemam a som v prdeli.
buchač
01.12.20,10:01
Čo na to napísať? Snáď len toto: hlúpy takto kúpi!
Riešenie?

...a na čo krestnú mater stále sexuješ ???
Veď sa v podstate sám zhadzuješ.

Riešenie ?...teba sa to netýka, tak na to proste ser.
Katy a R
01.12.20,10:28
včera som čítala - veru ma nepotešilo :mee: Držím palce, nech to dobre dopadne - a bude spievať aj ďalej
https://www.topky.sk/cl/100313/2014009/Slovensku-spevacku-uz-podla-hlasu-nespoznate--Toto-jej-sposobil-koronavirus-
kopretinka
01.12.20,12:02
Veď ten The Guardian vôbec nie je zamknutý.
Takže na tom ntb.nie je nikto prihlásený,kto by mal predplatné.
buchač
01.12.20,13:08
Ešte som sa nejak nestretol s zahraničným periodikom, ktoré by bolo zamknuté. Myslím tým bežné noviny, ktoré vychádzajú aj v tlačenej verzii....odborné je niečo iné.
Ono zahraničie a ich noviny nejak nie sú odkázané na výpalné alebo na žobranie....viď SME, Aktuality, DenníkN, a aj rôzne časopisy, ktoré má pod palcom zahraničný majiteľ. Len zdierať a zdierať...
...u Čechúňov je to rovnaké ako u nás.
korela
01.12.20,13:14
buchač
01.12.20,13:31
No úúúúrčite...
anet
01.12.20,14:30
Veď ten The Guardian vôbec nie je zamknutý.
Takže na tom ntb.nie je nikto prihlásený,kto by mal predplatné.
Par stran dozadu som pripla clanok, vraj zamknuty, asi toho sa chytili.
Neviem ci je to nastavenim PC, ci je to nejakym sparovanim (videla som reklamu od telekomu, ze nejde mi to sparovat :D) ... ja nic nesparujem ani neodsparuvavam ... som len obycajny uzivatel. Ani v mobile nemam ziadne appky ... telefonujem, poslem sms, odfotim ... staci ;)
babka - ježibabka
01.12.20,18:01
Ďalšie vitamíny na koronu pre celú rodinu. Ešte stále ma štípu oči :D
pavol54
02.12.20,06:08
Najsledovanejšie divadelné predstavenia v súčasnosti ? "Zatýkanie v réžii NAKA"
Nandrolon
02.12.20,06:21
Neustále ma rozčuľujú reklamy Kauflandu už aj na rádiu, "Čo je na Vianociach najkrajšie - jedlo".
Toto musel vymyslieť jedine nejaký topmanažér s tromi VŠ a váhovým typom hladného hygienika.
Neviem, či sú už ľudia takí "večne nedožratí" ale jedlo berieme /ako rodina/ odjakživa ako nutnosť pre prežitie, nie, aby som sa v tom vyžíval.
Už od základky som mal víziu, že v budúcnosti sa jedlo nahradí tabletkami a nebude sa musieť s ním človek "oštarovať".
Čiastočne sa to splnilo, akurát sa nejedná o tabletky, ale o tekutú náhradu stravy v podobe nutridrinkov alebo iných "šejkov". Osobne to nevyužívam, ale taktiež sme nikdy nemali v priamej rodine žiadneho "nadváhového jedáka".
.... Jeme preto, aby sme žili. Nežijeme preto, aby sme jedli /v súlade s týmto dementným a retardovaným sloganom/.
Oblepené bilboardy týmto sloganom mi až tak nevadia, však keď majú prachy, nech lepia. Ale aby to už pchali do každej riti, to už je moc.
kopretinka
02.12.20,06:47
kopretinka
02.12.20,06:51
Neustále ma rozčuľujú reklamy Kauflandu už aj na rádiu, "Čo je na Vianociach najkrajšie - jedlo".
Toto musel vymyslieť jedine nejaký topmanažér s tromi VŠ a váhovým typom hladného hygienika.
Neviem, či sú už ľudia takí "večne nedožratí" ale jedlo berieme /ako rodina/ odjakživa ako nutnosť pre prežitie, nie, aby som sa v tom vyžíval.
Už od základky som mal víziu, že v budúcnosti sa jedlo nahradí tabletkami a nebude sa musieť s ním človek "oštarovať".
Čiastočne sa to splnilo, akurát sa nejedná o tabletky, ale o tekutú náhradu stravy v podobe nutridrinkov alebo iných "šejkov". Osobne to nevyužívam, ale taktiež sme nikdy nemali v priamej rodine žiadneho "nadváhového jedáka".
.... Jeme preto, aby sme žili. Nežijeme preto, aby sme jedli /v súlade s týmto dementným a retardovaným sloganom/.
Oblepené bilboardy týmto sloganom mi až tak nevadia, však keď majú prachy, nech lepia. Ale aby to už pchali do každej riti, to už je moc.
Aj ja som sa nad tým pozastavila......žrádlo na prvom mieste.
Lenže tu je to tak zaužívané,že na Vianoce ľudia kupujú jak besní,a hlavne take veci,čo by si inokedy nekúpili.A najlepšie v 3xviac......šak Vianoce.
Vidím to každy rok v robote a nechápem.....
Nandrolon
02.12.20,07:23
Neustále ma rozčuľujú reklamy Kauflandu už aj na rádiu, "Čo je na Vianociach najkrajšie - jedlo".
Toto musel vymyslieť jedine nejaký topmanažér s tromi VŠ a váhovým typom hladného hygienika.
Neviem, či sú už ľudia takí "večne nedožratí" ale jedlo berieme /ako rodina/ odjakživa ako nutnosť pre prežitie, nie, aby som sa v tom vyžíval.
Už od základky som mal víziu, že v budúcnosti sa jedlo nahradí tabletkami a nebude sa musieť s ním človek "oštarovať".
Čiastočne sa to splnilo, akurát sa nejedná o tabletky, ale o tekutú náhradu stravy v podobe nutridrinkov alebo iných "šejkov". Osobne to nevyužívam, ale taktiež sme nikdy nemali v priamej rodine žiadneho "nadváhového jedáka".
.... Jeme preto, aby sme žili. Nežijeme preto, aby sme jedli /v súlade s týmto dementným a retardovaným sloganom/.
Oblepené bilboardy týmto sloganom mi až tak nevadia, však keď majú prachy, nech lepia. Ale aby to už pchali do každej riti, to už je moc.
Aj ja som sa nad tým pozastavila......žrádlo na prvom mieste.
Lenže tu je to tak zaužívané,že na Vianoce ľudia kupujú jak besní,a hlavne take veci,čo by si inokedy nekúpili.A najlepšie v 3xviac......šak Vianoce.
Vidím to každy rok v robote a nechápem.....
Na druhej strane sa aspoň kontajneristi nasýtia, lebo tam toho polovica skončí.
bjuty smis
02.12.20,07:51
Najsledovanejšie divadelné predstavenia v súčasnosti ? "Zatýkanie v réžii NAKA"
a účinkujúci ?
pavol54
02.12.20,07:56
Najsledovanejšie divadelné predstavenia v súčasnosti ? "Zatýkanie v réžii NAKA"
a účinkujúci ?
keď to budem vedieť ako prvý tak ti to napíšem. Režisér utajuje budúcich účinkujúcich
bjuty smis
02.12.20,07:59
ale však ich denno-denne menujú, aj v tv sú
režia naka, to dobre píšeš.....a aj účinkujúcich dobre poznáš....dnes už máš zas nových....
a aj pán exmiňišter gál sa začína potiť.....už nie len smeráci
marjankaj
02.12.20,08:37
.... Jeme preto, aby sme žili. Nežijeme preto, aby sme jedli /v súlade s týmto dementným a retardovaným sloganom/.

A niektorí jedia preto, aby nepili na lačno.:cool: Však nandy?:D
Nandrolon
02.12.20,08:54
.... Jeme preto, aby sme žili. Nežijeme preto, aby sme jedli /v súlade s týmto dementným a retardovaným sloganom/.

A niektorí jedia preto, aby nepili na lačno.:cool: Však nandy?:D
Asi ťa sklamem, ale mám jednu zásadu.
Buď piť, alebo jesť.
Nikdy to nerobím oboje, lebo práve pre toto sa traduje, že z piva rastie brucho.
V skutočnosti rastie preto, lebo opitý človek častokrát žerie ani nevie čo a koľko, a samozrejme rovnica príjem mínus výdaj je tým pádom narušená.
pavol54
02.12.20,09:07
ale však ich denno-denne menujú, aj v tv sú
režia naka, to dobre píšeš.....a aj účinkujúcich dobre poznáš....dnes už máš zas nových....
a aj pán exmiňišter gál sa začína potiť.....už nie len smeráci
režiséra si ešte len dnes(či zajtra, ak sa dohodnete na mene) budete voliť. Spamätaj sa, ako môžem vedieť kto bude učinkujúci, čo som Urválek?
BXLmiami
02.12.20,09:10
Najsledovanejšie divadelné predstavenia v súčasnosti ? "Zatýkanie v réžii NAKA"
a účinkujúci ?
:-)) Ešte nejaké pokračovanie by to chcelo.
Tweety
02.12.20,09:16
Aby to už konečne Smerovalo?
marjankaj
02.12.20,09:18
Najsledovanejšie divadelné predstavenia v súčasnosti ? "Zatýkanie v réžii NAKA"
a účinkujúci ?
:-)) Ešte nejaké pokračovanie by to chcelo.
A kto bude potom robiť na dôchodky?:eek:
bjuty smis
02.12.20,09:34
ale však ich denno-denne menujú, aj v tv sú
režia naka, to dobre píšeš.....a aj účinkujúcich dobre poznáš....dnes už máš zas nových....
a aj pán exmiňišter gál sa začína potiť.....už nie len smeráci
režiséra si ešte len dnes(či zajtra, ak sa dohodnete na mene) budete voliť. Spamätaj sa, ako môžem vedieť kto bude učinkujúci, čo som Urválek?

ale však režiséra si ty uviedol - NAKA

a učinkujúci sú predsa jasní..plnia sa nimi väznice...čo na tom môžeš nevedieť ?
bjuty smis
02.12.20,09:42
som zvedavý, či prvého zoberú fica, alebo kaliňáka....:))

ale zas keď začnú vyšetrovať tú kúpu bytu na nábreží dunaja za predaj garáže za bystricou, je tu ešte jeden favorit :))
pavol54
02.12.20,10:22
ale však ich denno-denne menujú, aj v tv sú
režia naka, to dobre píšeš.....a aj účinkujúcich dobre poznáš....dnes už máš zas nových....
a aj pán exmiňišter gál sa začína potiť.....už nie len smeráci
režiséra si ešte len dnes(či zajtra, ak sa dohodnete na mene) budete voliť. Spamätaj sa, ako môžem vedieť kto bude učinkujúci, čo som Urválek?

ale však režiséra si ty uviedol - NAKA

a učinkujúci sú predsa jasní..plnia sa nimi väznice...čo na tom môžeš nevedieť ?
nedomýšľaj si čo som nenapísal NAKA je len herecké obsadenie v divadle
bjuty smis
02.12.20,10:40
ale však ich denno-denne menujú, aj v tv sú
režia naka, to dobre píšeš.....a aj účinkujúcich dobre poznáš....dnes už máš zas nových....
a aj pán exmiňišter gál sa začína potiť.....už nie len smeráci
režiséra si ešte len dnes(či zajtra, ak sa dohodnete na mene) budete voliť. Spamätaj sa, ako môžem vedieť kto bude učinkujúci, čo som Urválek?

ale však režiséra si ty uviedol - NAKA

a učinkujúci sú predsa jasní..plnia sa nimi väznice...čo na tom môžeš nevedieť ?
nedomýšľaj si čo som nenapísal NAKA je len herecké obsadenie v divadle
ty by som si nedovolil

preto ti skopírujem tvoj príspevok dnes z rána:



Dnes 08:08
pavol54

Najsledovanejšie divadelné predstavenia v súčasnosti ? "Zatýkanie v réžii NAKA"
BXLmiami
02.12.20,10:41
som zvedavý, či prvého zoberú fica, alebo kaliňáka....:))

ale zas keď začnú vyšetrovať tú kúpu bytu na nábreží dunaja za predaj garáže za bystricou, je tu ešte jeden favorit :))
Viac favoritov.Počiatek, Široký tunel a trnky ešte rastú pri ceste...
bjuty smis
02.12.20,10:58
som zvedavý, či prvého zoberú fica, alebo kaliňáka....:))

ale zas keď začnú vyšetrovať tú kúpu bytu na nábreží dunaja za predaj garáže za bystricou, je tu ešte jeden favorit :))
Viac favoritov.Počiatek, Široký tunel a trnky ešte rastú pri ceste...
to budú ešte desiatky a stovky..

v každom okrese, kde bývate - bývame, všetci poznáme miestneho vybavovača, sudcu...prokurátora...policajtov...poctivých privatizérov...,dph-áčkárov
pavol54
02.12.20,11:15
ale však ich denno-denne menujú, aj v tv sú
režia naka, to dobre píšeš.....a aj účinkujúcich dobre poznáš....dnes už máš zas nových....
a aj pán exmiňišter gál sa začína potiť.....už nie len smeráci
režiséra si ešte len dnes(či zajtra, ak sa dohodnete na mene) budete voliť. Spamätaj sa, ako môžem vedieť kto bude učinkujúci, čo som Urválek?

ale však režiséra si ty uviedol - NAKA

a učinkujúci sú predsa jasní..plnia sa nimi väznice...čo na tom môžeš nevedieť ?
nedomýšľaj si čo som nenapísal NAKA je len herecké obsadenie v divadle
ty by som si nedovolil

preto ti skopírujem tvoj príspevok dnes z rána:



Dnes 08:08
pavol54

Najsledovanejšie divadelné predstavenia v súčasnosti ? "Zatýkanie v réžii NAKA"
Takže som sa preklepol, každý vie že režíruje prokurátor, NAKA je len časť hereckého obsadenia. Ale každý kto má skutočne za nechtami nech ide bručať
korela
02.12.20,13:17
Uvažujem, či niekto uvažuje nad tým, či je každá devastácia v štáte rovnaká. Či sa budú všetky vyšetrovať. Vyčísliť sa dá totiž všetko.
marjankaj
02.12.20,13:34
Uvažujem, či niekto uvažuje nad tým, či je každá devastácia v štáte rovnaká. Či sa budú všetky vyšetrovať. Vyčísliť sa dá totiž všetko.
Potrebuješ to k diplomovke? V Skalici?
korela
02.12.20,13:38
Uvažujem, či niekto uvažuje nad tým, či je každá devastácia v štáte rovnaká. Či sa budú všetky vyšetrovať. Vyčísliť sa dá totiž všetko.
Potrebuješ to k diplomovke? V Skalici?
Nie. Prečo?
marjankaj
02.12.20,13:50
Uvažujem, či niekto uvažuje nad tým, či je každá devastácia v štáte rovnaká. Či sa budú všetky vyšetrovať. Vyčísliť sa dá totiž všetko.
Potrebuješ to k diplomovke? V Skalici?
Nie. Prečo?
Keď je to také dôležité.
Inak
Faciunt duo idem, non est idem.
Keď dvaja robia to isté, tak to ešte nie je to isté.:---
kopretinka
02.12.20,18:11
misoft
02.12.20,18:47
anet
03.12.20,09:33
Kazdy rok dostaneme balik od priatelov a v nom kopec krasnych veci. Najviac potesia vzdy tie rucne vyrobene :) uz viem co je koloušek
misoft
03.12.20,09:41
anet
03.12.20,09:48
Karfiol ano, to je take bezne ... ale kedluben nie :o
Musim uz ist na navstevu, maju tam paradnu vinnu pivnicu :D
pavol54
03.12.20,10:58
Karfiol ano, to je take bezne ... ale kedluben nie :o
Musim uz ist na navstevu, maju tam paradnu vinnu pivnicu :D
kedluben =kaleráb
Nandrolon
03.12.20,11:10
květák je kveták :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
marjankaj
03.12.20,11:28
A čo je to BRUKEV?
buchač
03.12.20,12:09
Ty kokos...klasika ?
Jemný poprašok v Blave napadol a " UDALOSTI " dňa sa venujú ako keby sa tam prirútila snehová víchrica, priam tornádo.
Kuwa, normálne kalamita...ostatne, ako každý rok....a potom sa blaváci čudujú, že si z nich pizdu robí celá republika.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/570653-bratislava-zazila-co-uz-dlho-nie-sneh/
anet
03.12.20,12:11
kedluben =kaleráb
Teraz som uz aj ja mudra :o ale hned z hlavy, nevedela by som.
pavol54
03.12.20,12:11
A čo je to BRUKEV?
V čechách ľudove sa tak hovorilo krmnej kapustovine ale je to celá čeľad rastlín "brassica" po slovensky kapustovitých respektíve hlúbovité, včetne repky
pavol54
03.12.20,12:14
kedluben =kaleráb
Teraz som uz aj ja mudra :o ale hned z hlavy, nevedela by som.
koľko si žila v čechách? ja jedenásť rokov
Nandrolon
03.12.20,12:17
A čo je to BRUKEV?
A čo je to goralka?
bjuty smis
03.12.20,12:24
goralová žena
anet
03.12.20,12:25
koľko si žila v čechách? ja jedenásť rokov
vobec, len s rodinou ked som pokecala, aj to hovoril moravacko cesko-slovensky ;)
buchač
03.12.20,13:04
Ty kokos...klasika ?
Jemný poprašok v Blave napadol a " UDALOSTI " dňa sa venujú ako keby sa tam prirútila snehová víchrica, priam tornádo.
Kuwa, normálne kalamita...ostatne, ako každý rok....a potom sa blaváci čudujú, že si z nich pizdu robí celá republika.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/570653-bratislava-zazila-co-uz-dlho-nie-sneh/

Bjutinko, čo sa ti nepáči na pravdivom príspevku ?
...s čím nesúhlasíš ?
Kuwa, šak je to pravda, lebo :
- mierny poprašok a už nejde MHD
- jemný poprašok a už polícia vyzýva na opatrnosť
- UDALOSŤ jak sviňa...len na Pravde 4 články a videá
- čo ešte bude v tv správach ?

Fakt to nie je normálne v súvislostiach s inými lokalitami, kde je bežne 0,5-1 m snehu...a život beží aj naďalej.
Len v Blave vám z neho drbe.

P.S.:
Ale neboj...podliak chuj sa k tebe pridá, uyebe mi zopár negatívnych....
pavol54
03.12.20,13:54
Ty kokos...klasika ?
Jemný poprašok v Blave napadol a " UDALOSTI " dňa sa venujú ako keby sa tam prirútila snehová víchrica, priam tornádo.
Kuwa, normálne kalamita...ostatne, ako každý rok....a potom sa blaváci čudujú, že si z nich pizdu robí celá republika.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/570653-bratislava-zazila-co-uz-dlho-nie-sneh/

Bjutinko, čo sa ti nepáči na pravdivom príspevku ?
...s čím nesúhlasíš ?
Kuwa, šak je to pravda, lebo :
- mierny poprašok a už nejde MHD
- jemný poprašok a už polícia vyzýva na opatrnosť
- UDALOSŤ jak sviňa...len na Pravde 4 články a videá
- čo ešte bude v tv správach ?

Fakt to nie je normálne v súvislostiach s inými lokalitami, kde je bežne 0,5-1 m snehu...a život beží aj naďalej.
Len v Blave vám z neho drbe.

P.S.:
Ale neboj...podliak chuj sa k tebe pridá, uyebe mi zopár negatívnych....
musia kvôli tomu na Slovensku spraviť lockdown.
korela
03.12.20,14:02
goralová žena
To je nejaká farba?
bjuty smis
03.12.20,15:31
Ty kokos...klasika ?
Jemný poprašok v Blave napadol a " UDALOSTI " dňa sa venujú ako keby sa tam prirútila snehová víchrica, priam tornádo.
Kuwa, normálne kalamita...ostatne, ako každý rok....a potom sa blaváci čudujú, že si z nich pizdu robí celá republika.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/570653-bratislava-zazila-co-uz-dlho-nie-sneh/

Bjutinko, čo sa ti nepáči na pravdivom príspevku ?
...s čím nesúhlasíš ?
Kuwa, šak je to pravda, lebo :
- mierny poprašok a už nejde MHD
- jemný poprašok a už polícia vyzýva na opatrnosť
- UDALOSŤ jak sviňa...len na Pravde 4 články a videá
- čo ešte bude v tv správach ?

Fakt to nie je normálne v súvislostiach s inými lokalitami, kde je bežne 0,5-1 m snehu...a život beží aj naďalej.
Len v Blave vám z neho drbe.

P.S.:
Ale neboj...podliak chuj sa k tebe pridá, uyebe mi zopár negatívnych....
nepáči sa mi, že nešíriš mier a lásku, ale nenávisť...
bjuty smis
03.12.20,15:35
goralová žena
To je nejaká farba?


Gorali sú etnografická skupina žijúca jednak na česko-poľsko-slovenskom pomedzí zhruba medzi Jablunkovom v Česku (vrátane) a severným Spišom na Slovensku (vrátane) a jednak v malých enklávach v (ostatnom) Poľsku, na (ostatnom) Slovensku a na rumunsko-ukrajinských hraniciach. Na území Slovenska (a územiach prv patriacich k Uhorsku, ale dnes pripojených k Poľsku) sa Gorali najneskôr od 18. storočia sami považovali za Slovákov.
buchač
03.12.20,15:41
nepáči sa mi, že nešíriš mier a lásku, ale nenávisť...
...
Nandrolon
03.12.20,15:41
Bjuty, tak mi tej goralky nalej do decáku!
:-)))))))))
bjuty smis
03.12.20,15:44
Peter Pellegrini

30. júna ·
PROCES POLITIZÁCIE POLÍCIE SA ZAČAL
S veľkým poľutovaním som dnes prijal rozhodnutie policajného prezidenta Milana Lučanského ukončiť pôsobenie vo funkcii. Vážim si jeho rozvahu a skúsenosť na poste, pretože odštartoval očistu politického a spoločenského života. Pod jeho vedením si polícia uvoľnila ruky, bola objasnená vražda dvoch mladých ľudí, rozložila sa sieť vyvolených, ktorí skončili vo väzbe a čaká ich spravodlivý súd. Pripomínam, že svojimi rozhodnutiami dôsledne napĺňal myšlienku "padni komu padni".
Skutočnosť, že Milan Lučanský nedôveruje súčasnému vedeniu ministerstva vnútra, potvrdzuje naše obavy, že sa začal proces politizácie polície s cieľom účelovo slúžiť novej moci.
Ďakujem Milanovi Lučanskému za dva roky korektnej a intenzívnej spolupráce a želám mu veľa úspechov v jeho ďalšej osobnej a profesionálnej kariére.



ideš peťko :)))
bjuty smis
03.12.20,15:45
Bjuty, tak mi tej goralky nalej do decáku!
:-)))))))))
tak dojdi k nám do civilizácie, neboj, nalejem...
bjuty smis
03.12.20,15:46
nepáči sa mi, že nešíriš mier a lásku, ale nenávisť...
...
konečne ti to došlo...fajn, prvý krok...
veril som ti
buchač
03.12.20,15:52
ideš peťko :)))
...a šak nech ide...a nech berie so sebou aj iných.
Ale hento je takpovediac načasované...predpokladám, že do Vianoc vezmú aj Kaliňáka a ako čerešničku si nechajú Fica. Horšie to už ale bude s dokazovaním.

Ale ak spravodlivosť, tak pre všetkých.
buchač
03.12.20,15:56
konečne ti to došlo...fajn, prvý krok...
veril som ti
Lenže tebe nedošlo...ale nevadí.
Henten gif vypovedá o niečom úplne inom, ako o nejakom prvom kroku....a ak myslíš nejakú ľútosť, tak rozhodne zabudni.

Henten gif vyjadruje počudovanie nad ....hm, aký použiť slušný výraz ?
bjuty smis
03.12.20,16:03
ideš peťko :)))
...a šak nech ide...a nech berie so sebou aj iných.
Ale hento je takpovediac načasované...predpokladám, že do Vianoc vezmú aj Kaliňáka a ako čerešničku si nechajú Fica. Horšie to už ale bude s dokazovaním.

Ale ak spravodlivosť, tak pre všetkých.
hej
najlepší adventný kalendár má naka :)))))))))))
bjuty smis
03.12.20,16:05
konečne ti to došlo...fajn, prvý krok...
veril som ti
Lenže tebe nedošlo...ale nevadí.
Henten gif vypovedá o niečom úplne inom, ako o nejakom prvom kroku....a ak myslíš nejakú ľútosť, tak rozhodne zabudni.

Henten gif vyjadruje počudovanie nad ....hm, aký použiť slušný výraz ?
mne to došlo už skôr, ako som ti dal mínusku...
tebe to takisto došlo, ked si dával ten príspevok....

tak si radšej si pusti :

https://www.youtube.com/watch?v=8IzKWTcK1po
pavol54
03.12.20,16:14
ideš peťko :)))
...a šak nech ide...a nech berie so sebou aj iných.
Ale hento je takpovediac načasované...predpokladám, že do Vianoc vezmú aj Kaliňáka a ako čerešničku si nechajú Fica. Horšie to už ale bude s dokazovaním.

Ale ak spravodlivosť, tak pre všetkých.
len či počíta štátny rozpočet z odškodnením ak sa im vina nedokáže
bjuty smis
03.12.20,16:18
...a najhoršiu vládu na na svete v čele s najväčším chujom premiérom má Slovensko.

Na Kubišovú ti vieš čo...aj terajšia garnitúra (čítaj kurwy) si svoje (pevne dúfam) náležite odserie.
v čom je vláda zlá ??
nestresuj
matovič je matovič....ale vláda a jej rozhodnutia naozaj velmi dobre
ked je pán masochista a denne sú púšťa jeho tlačovky a sleduje jeho podrazy - nech s páči

ale zmeny v polícii, súdoch...už máme aj nového gp žilinku...preto vyhral volby

eurofondy sa dostávajú do normálu...výrazná pomoc podnikatelom, 13 dôchodok, aký ste nikdy nemali atd, atd, atd

a to dobre vieš, že ja ti stále tvrdím, politici sa nemajú chváliť, ale kontrolovať..../ tuším k,.kryl/
to len aby si nebol taký zaslepený pesimista

ked budeš ešte pindať, dám ti dalšiu pesničku ....
bjuty smis
03.12.20,16:27
ideš peťko :)))
...a šak nech ide...a nech berie so sebou aj iných.
Ale hento je takpovediac načasované...predpokladám, že do Vianoc vezmú aj Kaliňáka a ako čerešničku si nechajú Fica. Horšie to už ale bude s dokazovaním.

Ale ak spravodlivosť, tak pre všetkých.
len či počíta štátny rozpočet z odškodnením ak sa im vina nedokáže
čo by si chcel odškodňovať ?
konkrétne...snád už niekto 5 rokov odsedel neoprávnene ?
buchač
03.12.20,16:28
Pozri sem...s tebou (ako so zanieteným obhajcom danej garnitúry) sa nemá význam absolútne realizovať v nejakej debate...
To je ako baviť sa s fanúšikom Slovana, ktorý kriči na rozhodcu fúúúúj, lebo odpískal faul hráča Slovana, kde následkom zranenia protihráča odniesla sanitka rovno na traumačku.

Poď porozprávať o tej pomoci niečo mojej manželke...a odišiel by si s monoklom pod okom z tej debaty.

Môj ty zlatý...keby som nebol optimista, už som dávno pod drnom.

Pindať budem vždy...tvoj repertoár si nechaj...ja mám ten svoj.
bjuty smis
03.12.20,16:32
Pozri sem...s tebou (ako so zanieteným obhajcom danej garnitúry) sa nemá význam absolútne realizovať v nejakej debate...
To je ako baviť sa s fanúšikom Slovana, ktorý kriči na rozhodcu fúúúúj, lebo odpískal faul hráča Slovana, kde následkom zranenia protihráča odniesla sanitka rovno na traumačku.

Poď porozprávať o tej pomoci niečo mojej manželke...a odišiel by si s monoklom pod okom z tej debaty.

Môj ty zlatý...keby som nebol optimista, už som dávno pod drnom.

Pindať budem vždy...tvoj repertoár si nechaj...ja mám ten svoj.
stále si mýliš vyvracanie vaších klamstiev so zanietením obhajovaním

tu máš...ty si to pusti aspoň 3 x _ :))
https://www.youtube.com/watch?v=dwKJKm3m8oU
misoft
03.12.20,16:36
A čo je to BRUKEV?
Podľa toho, čo chytíš.... :D - buď kapustu, alebo kaleráb.... Teda zelí nebo kedluben.
Nandy - květák nie je kveták - karfiol je to (ale v podstate - skoro si trafil, pretože karfiol aj brokolica - to čo si robíme na obed - sú vlastne kvety).
korela
03.12.20,16:40
goralová žena
To je nejaká farba?


Gorali sú etnografická skupina žijúca jednak na česko-poľsko-slovenskom pomedzí zhruba medzi Jablunkovom v Česku (vrátane) a severným Spišom na Slovensku (vrátane) a jednak v malých enklávach v (ostatnom) Poľsku, na (ostatnom) Slovensku a na rumunsko-ukrajinských hraniciach. Na území Slovenska (a územiach prv patriacich k Uhorsku, ale dnes pripojených k Poľsku) sa Gorali najneskôr od 18. storočia sami považovali za Slovákov.
Prepáč, to viem aj bez teba.
Ale "goralová" môže byť tak akurát moja sukňa, a nie niekoho žena. Keď už, tak Goralova žena, rovnako ako Puškinova ulica, Madáchova, Jiráskova, Štúrova, Svätoplukova ...
Tie dĺžne ma v týchto prípadoch fakt stále vytáčajú.
bjuty smis
03.12.20,16:47
goralová žena
To je nejaká farba?


Gorali sú etnografická skupina žijúca jednak na česko-poľsko-slovenskom pomedzí zhruba medzi Jablunkovom v Česku (vrátane) a severným Spišom na Slovensku (vrátane) a jednak v malých enklávach v (ostatnom) Poľsku, na (ostatnom) Slovensku a na rumunsko-ukrajinských hraniciach. Na území Slovenska (a územiach prv patriacich k Uhorsku, ale dnes pripojených k Poľsku) sa Gorali najneskôr od 18. storočia sami považovali za Slovákov.
Prepáč, to viem aj bez teba.
Ale "goralová" môže byť tak akurát moja sukňa, a nie niekoho žena. Keď už, tak Goralova žena, rovnako ako Puškinova ulica, Madáchova, Jiráskova, Štúrova, Svätoplukova ...
Tie dĺžne ma v týchto prípadoch fakt stále vytáčajú.
prepáčiť mi nemusíš, ale snád bolo hned jasné, že si robím srandu...
ak ťa vytáčajú, ber to pozitívne...telo potrebuje vzruchy a zmenu tlaku...
misoft
03.12.20,16:49
Goral sem, Goral tam, prípadne jeho žena....
Toto je GORAL
https://www.najlacnejsialkohol.sk/obchod_homedir/data/1819/obrazky/goral-vodka-07l.jpg
:D:D:D
bjuty smis
03.12.20,16:51
toníííku, nepi tú kořalku.....pak si jak zvíře
buchač
03.12.20,16:52
tu máš...ty si to pusti aspoň 3 x _ :))

Pozrieť - vypočuť - porozumieť - pochopiť....toto všetko zopakuj aspoň 5x.

https://www.youtube.com/watch?v=o_l4Ab5FRwM
bjuty smis
03.12.20,16:54
nie
až ked pochopíš toho káju
buchač
03.12.20,16:59
pche......
korela
03.12.20,17:26
goralová žena
To je nejaká farba?


Gorali sú etnografická skupina žijúca jednak na česko-poľsko-slovenskom pomedzí zhruba medzi Jablunkovom v Česku (vrátane) a severným Spišom na Slovensku (vrátane) a jednak v malých enklávach v (ostatnom) Poľsku, na (ostatnom) Slovensku a na rumunsko-ukrajinských hraniciach. Na území Slovenska (a územiach prv patriacich k Uhorsku, ale dnes pripojených k Poľsku) sa Gorali najneskôr od 18. storočia sami považovali za Slovákov.
Prepáč, to viem aj bez teba.
Ale "goralová" môže byť tak akurát moja sukňa, a nie niekoho žena. Keď už, tak Goralova žena, rovnako ako Puškinova ulica, Madáchova, Jiráskova, Štúrova, Svätoplukova ...
Tie dĺžne ma v týchto prípadoch fakt stále vytáčajú.
prepáčiť mi nemusíš, ale snád bolo hned jasné, že si robím srandu...
ak ťa vytáčajú, ber to pozitívne...telo potrebuje vzruchy a zmenu tlaku...
Vata.
bjuty smis
03.12.20,17:34
buničina
Nandrolon
03.12.20,17:44
buničina
To máš zdravú večeru.

... z vedľajšej izby som počul zas z TV "Kaufland"... údené bravčové rolované plece, mám dojem 3,39.....
To by som kúpil pre psa, ale ani ten by to nežral...
korela
03.12.20,17:45
ideš peťko :)))
...a šak nech ide...a nech berie so sebou aj iných.
Ale hento je takpovediac načasované...predpokladám, že do Vianoc vezmú aj Kaliňáka a ako čerešničku si nechajú Fica. Horšie to už ale bude s dokazovaním.

Ale ak spravodlivosť, tak pre všetkých.
hej
najlepší adventný kalendár má naka :)))))))))))

Toto si zasa prečítaj ty aspoň trikrát.
SLOVENSKO OVLÁDA PÄŤ ĽUDÍAKTUALIZOVANÉ: Rozhovor s ekonómom Mariánom Vitkovičom si teraz môžete prečítať celý.


Marián Vitkovič: Najprv musí národ žrať trávu, potom bude ochotný prijať nevyhnutné zmeny...

.
Premiér Matovič hovorí, že nastolia poriadok a potrestajú tých, čo kradli...
Dnes pochytajú malé ryby typu Kajetána Kičuru alebo nejakého Martina Kvietika zo Slavie Capital. Máte tu nejakých ministrov, štátnych tajomníkov, ktorých nikto nevezme na zodpovednosť. Pozatvárajú podpisovačov zmlúv, ale nikdy nezavrú tých, ktorí to tu skutočne riadia. Bývalí ministri Janušek a Štefanov zo SNS boli veľkými výnimkami, len preto, aby sa ukázalo, že aj ministri môžu ísť do basy, ale, medzi nami, boli to slaboduchí jedinci, ktorí niekomu poslúžili. Dnes za vlády Matoviča sa opätovne dostávajú do podpisovačských funkcií tí istí ľudia, ktorí boli za Mečiara, za Fica. Musíte si povedať, že ľudia sú padnutí na hlavu, keď toto nevidia. A tak žiadna zmena neprišla, všetko ide po starom. Keď boli všetky ostatné strany pred volebným finišom v defenzíve, tak Matovič vyhlásil, že navrhuje nahlasovateľom korupcie, protispoločenskej činnosti odmenu 50 percent z nahlásenej korupcie a beztrestnosť. Pán Matovič, v tomto štáte sa za obdobie rokov 1990 až 2019, až doteraz ukradlo 11 biliónov korún – v aktívach, privatizáciách, verejných zákazkách a eurofondoch. Najlepší môj odhad, ako viem spraviť po prepočítaní, tak sú to štyri ročné HDP Slovenskej republiky. Pán premiér, otvorte účty a ja vám tieto prípady nahlásim. A som zvedavý, ako tú odmenu preplatíte, nie mne ako nahlasovateľovi korupcie, ale Slovenskej republike a keď to dokážete, tak národ minimálne tri roky nemusí nič robiť.
.
Matovič je ľudový rozprávač. Nemôžem veriť človeku, ktorý je v NR SR od roku 2010 ako bývalý vydavateľ regionálnych novín a zavádza národ rôznymi populistickými vyhláseniami typu, že Fico má na Belize uložené milióny eur, ktoré Matovič nevie nijako podložiť. Nemôžem dôverovať človeku, ktorý má ako líderku strany neznámu pani Šofranko, ktorej priezvisko nám evokuje niekdajšieho tunelára z čias Mečiarovej éry z VSŽ, ktorý pomáhal tunelovať českú Komerční banku a dnes si ho nikto nevšíma. Nemôžem veriť človeku, ktorý má na kandidátke strany kreatúry, ktoré patria do väzenia a nie do parlamentu, aj keď, našťastie, nie všetci sa do NR SR dostali. Táto vláda, tak ako všetky ostatné vlády v novodobej histórii SR, je ovládaná piatimi ľuďmi, ktorí tu 30 rokov majú nad politickým dianím dohľad a vždy si vyrobia koalíciu a opozíciu, ako potrebujú.

.
V každom prípade Česi a Poliaci urobili správne, keď si ponechali svoju menu. Na Slovensku o likvidácii vlastnej meny rozhodla korporátna elita, ktorá cez prechod meny vyprala prachy. Ivana Šramka, Jozefa Makúcha a Ivana Mikloša, ktorí sú za to zodpovední, by som zavesil do prievanu a držal by som ich tam dovtedy, kým by mi nepovedali, prečo súhlasili, aby sa všetko, čo sa do konca roka 2008 ukradlo na Slovensku, tak sa vymieňalo za postupne posilňujúci konverzný kurz. A vtedy, keď bolo všetko pripravené – „odteraz Banderas“, tak sa euro objavilo u nás a zbohatlo na tom desať ľudí.
https://www.extraplus.sk/clanok/slovensko-ovlada-pat-ludi...
bjuty smis
03.12.20,17:47
buničina
To máš zdravú večeru.
naopak...to je umelina...vata je prírodná
bjuty smis
03.12.20,17:52
korela,

teda prepáč, ale vieš aký je môj názor na tých tvojích skrachovancov z alternatívných médií..

a či sa začala " konať " spravodlivosť, to snád vidíš aj sama..alebo chceš dať ňáku výtku ? nie drbnutého skrachovanca ...
vážne, čo by si chcela teraz vytknúť ficovmu nominatovi kovaříkovi, čo velí polícii ??
Nandrolon
03.12.20,17:54
buničina
To máš zdravú večeru.
naopak...to je umelina...vata je prírodná
Áno, je nestráviteľná, preto nepriberieš. Aj balóniky do žalúdka musia byť z nestráviteľného materiálu.
I keď buničina nie je čisto umelina, ako napr. polyester, polypropylén. Vyrába sa z dreva, síce chemicky, ale pôvodca je drevo - prírodný materiál.
bjuty smis
03.12.20,18:02
áno..aj bavlnené obliečky v kaufači za 13,99....
pavol54
03.12.20,18:16
A čo je to BRUKEV?
Podľa toho, čo chytíš.... :D - buď kapustu, alebo kaleráb.... Teda zelí nebo kedluben.
Nandy - květák nie je kveták - karfiol je to (ale v podstate - skoro si trafil, pretože karfiol aj brokolica - to čo si robíme na obed - sú vlastne kvety).
ale že kecáš, videl si kvet karfiolu? každý kvet musí mať semiačko kde tam bude? všetky brassica rastliny majú rovnaké kvety, ako napríklad repka
misoft
03.12.20,21:10
A čo je to BRUKEV?
Podľa toho, čo chytíš.... :D - buď kapustu, alebo kaleráb.... Teda zelí nebo kedluben.
Nandy - květák nie je kveták - karfiol je to (ale v podstate - skoro si trafil, pretože karfiol aj brokolica - to čo si robíme na obed - sú vlastne kvety).
ale že kecáš, videl si kvet karfiolu? každý kvet musí mať semiačko kde tam bude? všetky brassica rastliny majú rovnaké kvety, ako napríklad repka
Pali - prečítaj si niečo o tom a potom píš, inak sa zosmiešňuješ!
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kapusta_oby%C4%8Dajn%C3%A1_karfiolov%C3%A1
https://www.dovezieme.sk/obchod_homedir/data/2098/obrazky/kali.jpg
https://zahradkar.pluska.sk/uzitkova-zahrada/pestujte-karfiol-kvet-zjedenie
To zelené - to sú listy, to biele - to je súkvetie. To isté je i brokolica (len v zelenom).
Kvitnú, ale kvety sa nejedia - konzumujeme okvetné ružice (nevyvinuté kvety).
A vraj poľnohospodár - trt si poľnohospodár, keď tento základný fakt nepoznáš. Ja to viem aj bez Wiki, pretože 15 rokov mi to do hlavy vštepoval môj starý otec, ktorý sa 60 rokov "hrabal" v zemi - bol záhradník, pestoval kvety, zeleninu, stromy. Ja som mu sem-tam pomáhal, pripravoval som aj niekedy štepy. Vieš čím štepy pripevňoval a chránil? Lykom a štepárskym voskom! Ty asi ani nevieš, čo je lyko a štepársky vosk. Nikdy si v ruke nedržal štepársky nôž! Ty - ako "poľnohospodár" - sa riadiš len kalendárom, môj dedo sa riadil prírodou a počasím.
kukučka
03.12.20,22:41
Ty kokos...klasika ?
Jemný poprašok v Blave napadol a " UDALOSTI " dňa sa venujú ako keby sa tam prirútila snehová víchrica, priam tornádo.
Kuwa, normálne kalamita...ostatne, ako každý rok....a potom sa blaváci čudujú, že si z nich pizdu robí celá republika.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/570653-bratislava-zazila-co-uz-dlho-nie-sneh/
buchy, netrápi ma situácia na cestách v Bratislave, ale dala by som ti pokoj, keby si to tu neomieľal každý rok tak isto ako tí novinári. Tu máš jeden príspevok zo smečka:

A čo má ako magistrát robiť? Očipovať všetkých vodičov a prepnúť ich z dispečingu na zimný mód? Skontrolovať všetkým rezidentom a pri vstupe do BA aj nerezidentom stav pneumatík? Alebo nakúpiť 10 tisíc nových áut, aby mohol byť každý meter odŕňaný v intervale 3 min? Alebo sa pokúsiť o Nobelovu cenu a vymyslieť spôsob, ako sa pri poľadovici a mrznúcom daždi nebude nikde šmýkať?
Nandrolon
04.12.20,04:44
A čo je to BRUKEV?
Podľa toho, čo chytíš.... :D - buď kapustu, alebo kaleráb.... Teda zelí nebo kedluben.
Nandy - květák nie je kveták - karfiol je to (ale v podstate - skoro si trafil, pretože karfiol aj brokolica - to čo si robíme na obed - sú vlastne kvety).
ale že kecáš, videl si kvet karfiolu? každý kvet musí mať semiačko kde tam bude? všetky brassica rastliny majú rovnaké kvety, ako napríklad repka
Pali - prečítaj si niečo o tom a potom píš, inak sa zosmiešňuješ!
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kapusta_oby%C4%8Dajn%C3%A1_karfiolov%C3%A1
https://www.dovezieme.sk/obchod_homedir/data/2098/obrazky/kali.jpg
https://zahradkar.pluska.sk/uzitkova-zahrada/pestujte-karfiol-kvet-zjedenie
To zelené - to sú listy, to biele - to je súkvetie. To isté je i brokolica (len v zelenom).
Kvitnú, ale kvety sa nejedia - konzumujeme okvetné ružice (nevyvinuté kvety).
A vraj poľnohospodár - trt si poľnohospodár, keď tento základný fakt nepoznáš. Ja to viem aj bez Wiki, pretože 15 rokov mi to do hlavy vštepoval môj starý otec, ktorý sa 60 rokov "hrabal" v zemi - bol záhradník, pestoval kvety, zeleninu, stromy. Ja som mu sem-tam pomáhal, pripravoval som aj niekedy štepy. Vieš čím štepy pripevňoval a chránil? Lykom a štepárskym voskom! Ty asi ani nevieš, čo je lyko a štepársky vosk. Nikdy si v ruke nedržal štepársky nôž! Ty - ako "poľnohospodár" - sa riadiš len kalendárom, môj dedo sa riadil prírodou a počasím.
Načo sem dávaš snímok Matovičovho mozgu?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
04.12.20,06:13
buchy, netrápi ma situácia na cestách v Bratislave, ale dala by som ti pokoj, keby si to tu neomieľal každý rok tak isto ako tí novinári. Tu máš jeden príspevok zo smečka:

A čo má ako magistrát robiť? Očipovať všetkých vodičov a prepnúť ich z dispečingu na zimný mód? Skontrolovať všetkým rezidentom a pri vstupe do BA aj nerezidentom stav pneumatík? Alebo nakúpiť 10 tisíc nových áut, aby mohol byť každý meter odŕňaný v intervale 3 min? Alebo sa pokúsiť o Nobelovu cenu a vymyslieť spôsob, ako sa pri poľadovici a mrznúcom daždi nebude nikde šmýkať?
Mňa ti trápi situácia v Blave jak lanský sňah.

Keby sa hentej " udalosti " práve toľko nevenovali média, tak mlčím aj ja.
Príspevku so smečka by som oponoval asi v zmysle otázky..." čo robí Viedeň, čo robí Oslo, čo robí Petrohrad, čo robia iné - oveľa väčšie mestá (ako hentá dedina), kde napadne za jeden deň viac snehu ako v Blave za celý rok ? "
No ja neviem, ale pri mrznúcom daždi a poľadovici nechávam auto na parkovisku a idem po svojich, alebo MHD.

Zima ešte ani len poriadne nezačala a Blava má problém. Koľko problematických dní ešte bude v tejto sezóne ?

P.S.:
....a prečo by som si nekopol do blavákov ???
Keď si jazdia jak debili v Blave, tak nemusia aj po celom Slovensku.
misoft
04.12.20,06:13
Bláznovičov?
bjuty smis
04.12.20,06:15
když sem jáááá, byl .......
anet
04.12.20,06:35
misoft
04.12.20,06:35
A je to tu!
Dáša_
04.12.20,06:41
P.S.:
....a prečo by som si nekopol do blavákov ???
Keď si jazdia jak debili v Blave, tak nemusia aj po celom Slovensku.

sranda samozrejme je, že minimálne polovica tých šoférov, čo to nevedia na snehu šoferovať prišla do Bratislavy z východu :D Veľmi rýchlo zabudli :D

https://sk.mall.tv/kavej/vychod-vs-zapad-teste-sa-na-nove-diely-kavej
BXLmiami
04.12.20,07:02
nepáči sa mi, že nešíriš mier a lásku, ale nenávisť...[/QUOTE]
:-))) Je to vojak predsa..
anet
04.12.20,07:22
kopretinka
04.12.20,07:30
:(
https://www.youtube.com/watch?v=54DeWYuDWmo
Veď takéto čipy existujú dávno pred koronou,zas nejaká tv objavila teplú vodu.
Pozri tu dátum.....https://www.aktuality.sk/clanok/269731/zacina-cipovanie-ludstva-svedska-firma-dala-svojim-zamestnancom-cipy/
anet
04.12.20,07:39
Existovali, len som netušila, že si už našli svojich priaznivcov v bežnom živote.
Nandrolon
04.12.20,08:39
Čakám na poľadovicu, aby som sa mohol riadne zašmýkať a stále slabota, hoci ráno padal mrznúci dážď, ale tie "svine" :-))) nasolili cesty...
Jediné, čo ma štve na tomto oteplení sú komáre, lietajúca háveď a špinavo na ceste....
Nie je nič príjemnejšie, ako ráno v -15 alebo -20 po vstanutí z postele otvoriť obidve krídla okna a nechať krátko /cca 5-10 min./ vyvetrať. Na vnútornú teplotu kľudne cca 6-8 st. Po zatvorení okna to rozohriate steny vyhrejú na pôvodnú teplotu za cca 20 min., ale ten vzduch, tá vôňa /keď pol dediny kúri drevom/, paráda.
buchač
04.12.20,08:50
P.S.:
....a prečo by som si nekopol do blavákov ???
Keď si jazdia jak debili v Blave, tak nemusia aj po celom Slovensku.
sranda samozrejme je, že minimálne polovica tých šoférov, čo to nevedia na snehu šoferovať prišla do Bratislavy z východu :D Veľmi rýchlo zabudli :D
[/QUOTE]

Add. 1 - čakal som nejakú takúto približnú reakciu...ale skôr od iného.
Add. 2 - mýliš sa ale v jednom.
Áno, beriem, že tí čo prišli z východu, tak nevedia jazdiť. Lenže o koho sa jedná ?
Predsa ide o bývalých študentov, ktorí po skončení školy ostali v Blave...prípadne o mladých prisťahovalcov. Títo v žiadnom prípade nemajú prax na snehu, nemali ju kde predsa získať.
Znova zopakujem ? Blava si prechádza tým, čo majú KE už dávno za sebou...
Rozdiel je akurát v tom, že do Blavy chodia makať na týždňovky...do KE makať prišli a už neodišli...a preto to aj tak vyzerá.


nepáči sa mi, že nešíriš mier a lásku, ale nenávisť...
:-))) Je to vojak predsa..[/QUOTE]
Pozri na video, ktoré som pripol. Mám priložiť aj text ?
Neskutočné slová, fantastický význam...zimomriavky po chrbte idú.
anet
04.12.20,08:54
Nie je nič príjemnejšie, ako ráno v -15 alebo -20 po vstanutí z postele otvoriť obidve krídla okna
Veď pri -3 mám omrzliny, pri tvojej teplote by som bola v kryokomore ;)
misoft
04.12.20,09:07
Existovali, len som netušila, že si už našli svojich priaznivcov v bežnom živote.
Ale to sa už cca 5 rokov bežne používa. Sú to obyčajné RFID čipy. A používajú sa miesto rôznych prístupových kariet do inštitúcií, podnikov... sú "aktívne" jedine vtedy, ak sa priblížia k čítačke RF čipov.
Ideš do úradu, mávneš rukou a dvere sa odomknú, otvoria.... Nemáš čip - closed, zavřeno, закрыто....
Mimochodom - takéto (s trochu viacerými informáciami) - majú i havkovia!
Dáša_
04.12.20,09:08
Add. 1 - čakal som nejakú takúto približnú reakciu...ale skôr od iného.
Add. 2 - mýliš sa ale v jednom.
Áno, beriem, že tí čo prišli z východu, tak nevedia jazdiť. Lenže o koho sa jedná ?
Predsa ide o bývalých študentov, ktorí po skončení školy ostali v Blave...prípadne o mladých prisťahovalcov. Títo v žiadnom prípade nemajú prax na snehu, nemali ju kde predsa získať.
Znova zopakujem ? Blava si prechádza tým, čo majú KE už dávno za sebou...
Rozdiel je akurát v tom, že do Blavy chodia makať na týždňovky...do KE makať prišli a už neodišli...a preto to aj tak vyzerá.



začala som sledovať seriál Emily v Paríži. A teda, furt je to všade rovnake. Francuzi nemaju radi Američanov, Parížania nemajú radi tých z Normandie, východniari nemusia bratislavákov, Košičania tých, čo sa v tam nenarodili, tí z horného konca nemajú radi tých z dolného konca..... Asi by sme takto nakoniec došli až ku Kainovi a Abelovi.

Je to fakt smutné.
bjuty smis
04.12.20,09:24
[QUOTE="Dáša_"]
P.S.:
....a prečo by som si nekopol do blavákov ???

Znova zopakujem ? Blava si prechádza tým, čo majú KE už dávno za sebou...
.
hej....napriek tomu, že vás neustále dotujeme ste 50 rokov za nami a teraz prechádzame tým, čo vy máte za sebou ))

čo sa v ba rozmnožili vši ?
anet
04.12.20,09:25
Mimochodom - takéto (s trochu viacerými informáciami) - majú i havkovia!
Ta takéto havkovia zďaleka nemajú. Akurát čip a aplikátor vyzerá rovnako.
A okrem čísla, ktoré musíš i tak vyhľadať v databáze v nom nemaju nic.
bjuty smis
04.12.20,09:26
Add. 1 - čakal som nejakú takúto približnú reakciu...ale skôr od iného.
Add. 2 - mýliš sa ale v jednom.
Áno, beriem, že tí čo prišli z východu, tak nevedia jazdiť. Lenže o koho sa jedná ?
Predsa ide o bývalých študentov, ktorí po skončení školy ostali v Blave...prípadne o mladých prisťahovalcov. Títo v žiadnom prípade nemajú prax na snehu, nemali ju kde predsa získať.
Znova zopakujem ? Blava si prechádza tým, čo majú KE už dávno za sebou...
Rozdiel je akurát v tom, že do Blavy chodia makať na týždňovky...do KE makať prišli a už neodišli...a preto to aj tak vyzerá.



začala som sledovať seriál Emily v Paríži. A teda, furt je to všade rovnake. Francuzi nemaju radi Američanov, Parížania nemajú radi tých z Normandie, východniari nemusia bratislavákov, Košičania tých, čo sa v tam nenarodili, tí z horného konca nemajú radi tých z dolného konca..... Asi by sme takto nakoniec došli až ku Kainovi a Abelovi.

Je to fakt smutné.

smutné je, že východňári sa ešte kúšu medzi sebou
si myslí, že košičan je viac ako rusnák....

ako keby to tu niekto vedel rozoznať.....
Nandrolon
04.12.20,09:26
Nie je nič príjemnejšie, ako ráno v -15 alebo -20 po vstanutí z postele otvoriť obidve krídla okna
Veď pri -3 mám omrzliny, pri tvojej teplote by som bola v kryokomore ;)
By si sa čudovala, ako chlad dokáže mať na ľudské telo blahodárne účinky. Samozrejme sa to "musí vedieť". Minule som pozeral tú reláciu, kde idú omše a tak /TV LUX?/ a bol tam lekár /otužilec/ a kňaz /otužilec/. Osobne by som tiež kúpanie v zime nedal, jedine sa predtým nejako "odblokovať" pomocou farmaceutík, ale to nepotrebujem. Na druhej strane kľudne vyjdem do záhrady /napr. po niečo do auta/ v tričku s krátkym rukávom pri -20, to mi nerobí žiaden problém.
No a práve celá relácia bola o "chlade", nie iba o otužovaní, ale všeobecne. Aké je nezdravé prekurovanie, naopak, aké je zdravé zníženie teploty, sem-tam vystaviť telo chladu a tak.
S niektorými vecami som nesúhlasil, napr. chodiť vonku v zime v mikine. Alebo bez šálu. Na to už človek potrebuje dlhodobejšiu prípravu svojho tela. Ale s tým prekurovaním a "nevetraním" mali 100% pravdu.
Čo sa týka kryokomôr, tak im fandím. Chcel som vyskúšať tú v Čeladnej, ale akosi som sa tam ešte nedostal.
misoft
04.12.20,09:32
anet
04.12.20,09:44
By si sa čudovala, ako chlad dokáže mať na ľudské telo blahodárne účinky.
Na moje isto nie. Viem si predstavit ine blahodarne ucinky, slnko, more ... sestra mi vcera oznamila, ze odchadzaju na dovolenku, vraj si za mna da coronu, aj 5.
anet
04.12.20,11:48
Tak predsa budu :)

AJ VY UŽ ODPOČÍTAVATE DNI?
✌️Už o dva dni sa v našom milovanom meste začnú Košické rozprávkové Vianoce.
Vianočný strom, ich symbol, sa slávnostne rozžiari v sobotu o 17.00 hod.
V mikulášsky predvečer zavítajú na Hlavnú ulicu potešiť všetky dobré detičky Mikuláš, čert aj anjel.
buchač
04.12.20,12:19
začala som sledovať seriál Emily v Paríži. A teda, furt je to všade rovnake. Francuzi nemaju radi Američanov, Parížania nemajú radi tých z Normandie, východniari nemusia bratislavákov, Košičania tých, čo sa v tam nenarodili, tí z horného konca nemajú radi tých z dolného konca..... Asi by sme takto nakoniec došli až ku Kainovi a Abelovi.

Je to fakt smutné.
Zabudla si na blavákov....tí nemajú radi nikoho...a hlavne to dávajú (aj dávali už za socíku) evidentne najavo.
Títo to svojho dotiahli až tak, že pre Blááávu sa hlásilo počasie zvlášť.
Blavácku nadutosť predčilo jedine šovinizmus čechov a hlavne pražákov...
buchač
04.12.20,12:32
pavol54
04.12.20,12:36
A čo je to BRUKEV?
Podľa toho, čo chytíš.... :D - buď kapustu, alebo kaleráb.... Teda zelí nebo kedluben.
Nandy - květák nie je kveták - karfiol je to (ale v podstate - skoro si trafil, pretože karfiol aj brokolica - to čo si robíme na obed - sú vlastne kvety).
ale že kecáš, videl si kvet karfiolu? každý kvet musí mať semiačko kde tam bude? všetky brassica rastliny majú rovnaké kvety, ako napríklad repka
Pali - prečítaj si niečo o tom a potom píš, inak sa zosmiešňuješ!
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kapusta_oby%C4%8Dajn%C3%A1_karfiolov%C3%A1
https://www.dovezieme.sk/obchod_homedir/data/2098/obrazky/kali.jpg
https://zahradkar.pluska.sk/uzitkova-zahrada/pestujte-karfiol-kvet-zjedenie
To zelené - to sú listy, to biele - to je súkvetie. To isté je i brokolica (len v zelenom).
Kvitnú, ale kvety sa nejedia - konzumujeme okvetné ružice (nevyvinuté kvety).
A vraj poľnohospodár - trt si poľnohospodár, keď tento základný fakt nepoznáš. Ja to viem aj bez Wiki, pretože 15 rokov mi to do hlavy vštepoval môj starý otec, ktorý sa 60 rokov "hrabal" v zemi - bol záhradník, pestoval kvety, zeleninu, stromy. Ja som mu sem-tam pomáhal, pripravoval som aj niekedy štepy. Vieš čím štepy pripevňoval a chránil? Lykom a štepárskym voskom! Ty asi ani nevieš, čo je lyko a štepársky vosk. Nikdy si v ruke nedržal štepársky nôž! Ty - ako "poľnohospodár" - sa riadiš len kalendárom, môj dedo sa riadil prírodou a počasím.
No aby si sa celkom nestrápňoval. všetky rastliny druhu brasica( kapusta kaleráb karfiol repka olejná a aj brokolica a iné)kvitnú malým žltým kvietkom a vyri si štepárskym nožom do do dosky a aplikuj do pamäte : "V druhom roku kvitnú drobným žltým alebo krémovým kvietkom" alebo že ho včely opeľovali priamo? Ak niečomu nerozumieš tak sa nevyťahuj a nezosmiešňuj iných. aby sme si tu nemuseli myslieť že je tu niekto sprostý. Inak ťa moje šľachtiteľky a množiteľky pozdravujú
bjuty smis
04.12.20,14:23
no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
Mila123
04.12.20,14:26
no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
z karfiolu......
s karfiolom .......
pavol54
04.12.20,14:29
no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
a ako sa množí spermiami?
misoft
04.12.20,14:49
no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
a ako sa množí spermiami?
A ty to nevieš? :eek: A to si vravíš poľnohospodár?
Tak to si teda len "akože"... inak asi vieš veľké *****.
Karfiol - z toho sa je to súkvetie (nevyvinuté kvety) - tie sa zbierajú na konzum. Ale ak by chceli rozmnožovať - tak ten karfiol by museli nechať tak ako je na poli, aby na druhý rok vyhnal jednu stonku s pravým kverom. A keďže už má to súkvetie, ďalšie nebude tvoriť - preto vyženie okvetný stvol.

(Zdá sa mi, že viem toho viac, ako "odborník na pôdu" riadiaci sa tabuľkami, kalendárom a PRÍRUČKAMI!)

BTW: zo spermie si ty - ale pochybujem, že to bola kvalitná spermia (asi nejaký nepodarok).
pavol54
04.12.20,15:04
no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
a ako sa množí spermiami?
A ty to nevieš? :eek: A to si vravíš poľnohospodár?
Tak to si teda len "akože"... inak asi vieš veľké *****.
Karfiol - z toho sa je to súkvetie (nevyvinuté kvety) - tie sa zbierajú na konzum. Ale ak by chceli rozmnožovať - tak ten karfiol by museli nechať tak ako je na poli, aby na druhý rok vyhnal jednu stonku s pravým kverom. A keďže už má to súkvetie, ďalšie nebude tvoriť - preto vyženie okvetný stvol.

(Zdá sa mi, že viem toho viac, ako "odborník na pôdu" riadiaci sa tabuľkami, kalendárom a PRÍRUČKAMI!)

BTW: zo spermie si ty - ale pochybujem, že to bola kvalitná spermia (asi nejaký nepodarok).
prestaň urážať, svedčí to o tvojej ynteligencii. tak čo nevyvinuté kvety alebo pravý kver? aj hlávka kapusty je nevyvinutý kvet? Aj kaleráb je nevyvinutý kvet, alebo guľatý list alebo čo sa ti to v hlavičke vymnoží?
bjuty smis
04.12.20,15:10
no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
z karfiolu......
s karfiolom .......
ďakujem, veľmi si to vážim....
misoft
04.12.20,15:10
Pali - nezosmiešňuj sa tu svojim "znalosťami!. Kapusta - je hlubová rastlina - konzumácia LISTOV (aj kel, šalát je podobné) - netvorí súkvetia. Kaleráb je tiež hlúbová rastlina - a konzumuješ práve ten hlúb.
Zdá sa, že poriadne v tej botanike lietaš....
bjuty smis
04.12.20,15:10
no ja tiež viem, že s karfiolu jeme súkvetie
idem si to teda pozrieť
a ako sa množí spermiami?
ukludni sa a študuj
samozrejme, že jeme súkvetie
anet
04.12.20,15:20
Kvaka
04.12.20,15:23
Ach jaj, tak ja si myslím, že zosmiešňuje sa tu niekto iný. Ten, kto prvý povedal, že papkáme kvet, no ale pravda je taká, že papkáme zdužinatené súkvetie, čiže ružicu, čo je dosť podstatný rozdiel. O tom to celé je. Nechápem tie urážky laika voči profesionálovi kvôli pôvodnej nesprávnej laickej terminológii.
pavol54
04.12.20,15:36
Pali - nezosmiešňuj sa tu svojim "znalosťami!. Kapusta - je hlubová rastlina - konzumácia LISTOV (aj kel, šalát je podobné) - netvorí súkvetia. Kaleráb je tiež hlúbová rastlina - a konzumuješ práve ten hlúb.
Zdá sa, že poriadne v tej botanike lietaš....
šalát? hlúbová rastlina?
korela
04.12.20,15:48
Kto by sa nazdal, ako dokáže jeden karfiol zaujať. :-)))
buchač
04.12.20,15:52
Tak predsa budu :)

AJ VY UŽ ODPOČÍTAVATE DNI?

Kuwa...a ešte ako.
SI predstav, že o 22 dní bude konečne po Vianociach... :rolleyes: :cool:
sito
04.12.20,15:59
Kazdy rok dostaneme balik od priatelov a v nom kopec krasnych veci. Najviac potesia vzdy tie rucne vyrobene uz viem co je koloušek

https://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=166233&d=1606991634


Po česky koloušek, po slovensky sŕňa

A vieš, čo je kedluben a květák?

:D Kurva, bratský jazyk, mlsný jazyk. Bratia Česi si pochutnajú na kedlubny a květáku. A ich bratia Slováci si pochutnajú na kalerábe a karfióle. Takže tie mlsné jazyky si pochutnávajú na tom istom, zelenine a tá chutná aj sa píše rovnako " zelenina ". Oba, oba jazyky. A že to nikto nevymazal, tu odpornú, či odbornú meditáciu. A mínusky? Kde sú? Vôbec tu nelietali. :D
anet
04.12.20,18:27
Kuwa...a ešte ako.
SI predstav, že o 22 dní bude konečne po Vianociach... :rolleyes: :cool:
Lebo si zabudol na caro Vianoc.
Mne ho pripomina dcera kazde rano, otvori okienko aj na mojom adventnom kalendari, zakrici, mama mas na cokoladke vlocku, stromcek, hviezdicku a zje ju :D
buchač
04.12.20,18:39
No jo...aj mne dcéry svojho času podobne.
Potom ich to prešlo, lebo som všetky čokolády zo stromčeka sežral...;) :D
Vnučky neriešim, tie sú iný level...:)

Vieš...čaro Vianoc je vtedy, ak je to čaro skutočné.
Ak máš Vianoce (a to doslovne...a nie iba jeden rok) náležite pokazené...tak o akom čare sa tu bavíme ? Ja viem, vravím tak neurčito, no nemá nejak význam ísť do detailov.
lujza.j
04.12.20,19:25
Vianoce zato nemozu.....tiez vselijake roky...a tiez vselijake vianoce...jedna babka 24.12.:(babka margit 2x zrovna na vianoce emboliu takze dvoje vianoce v spitaly....tento rok uz nekomentujem-debilny nakomplet...zato sibnuta vianocne som tento rok extremne:Dasi naschval...
kopretinka
04.12.20,20:01
Kvaka
04.12.20,20:02
My budeme o 22 dní celá rodina spolu, možno ešte bude aj náš pes. Nikto, nijaký covid ani lockdown nám to neprekazí. Už aby to bolo, :) dnes som nakúpila posledné darčeky. Piecť asi prvý krát nebudem.
anet
05.12.20,14:23
:)
lujza.j
05.12.20,14:39
Aj ja tebeé:)
Nandrolon
05.12.20,14:47
Kuwa...a ešte ako. SI predstav, že o 22 dní bude konečne po Vianociach... :rolleyes: :cool:

Ešte 21 dní sa zrúbať a Vianoce za mnou, chvála Pánu Bohu, lebo to bude pre pečeň úľava!
Nandrolon
05.12.20,14:50
..... tu plačem od smiechu!
babka - ježibabka
05.12.20,15:19
Môj malinký mikulášik Jakubko má zajtra dva rôčky. Teším sa na neho.
kopretinka
05.12.20,15:26
Som naštvaná strašne,že čo za sajrajt predávajú v eshopoch.Robim šumivky a minulý rok na nič,tak som objednala kyselinu a sódu tento rok z ineho eshopu a rovnako na hovno.
Zaujímavé,že keď som kúpila veci v tescu,tak šumivky úplne bez problémov.
Takže chyba nie je na mojej strane. :mad:
lujza.j
06.12.20,10:09
Dáša_
06.12.20,10:18
lujza.j
06.12.20,10:56
pavol54
06.12.20,11:03
https://www.hlavnydennik.sk/2020/12/06/svajciarske-urady-pozastavuju-povolenie-pre-vakciny-spolocnosti-pfizer-biontech-astrazeneca-a-moderna/
voľakedy bol vtip ako sa na vojne liečia vojaci : V Strede stojí lekár a dookola chodia vojaci a zdravia(prsty pravej ruky ku sluche) až sa uzdravia. Dnes budeme testovať a testovať až sa utestujeme(minieme testy) Ale aký je záver?
Ak si nechám skontrolovať technický stav auta môžem ho kontrolovať každý týždeň ak neprijmem opatrenia pre odstránenie závad tak sú mi kontroly na dve veci.
buchač
06.12.20,11:19
https://www.trend.sk/spravy/ucastnik-bratislavskeho-koronaprotestu-zomrel-koronavirus
Hm...a teraz si človeče vyber.
Mal koroňu pred protestami alebo ju chytil niekde inde ?
Koľko mal rokov ? Mal nejaké iné choroby ?
Kuwa....šak dnes, keď sa jeden vybúra na aute a exne, tak dilinovia sú schopní dať dotyčného do štatistík s tým, že umrel na coviďáka.

...a ozaj...Trendu je zaťažko dať aj link ?
Katy a R
06.12.20,12:19
https://www.trend.sk/spravy/ucastnik-bratislavskeho-koronaprotestu-zomrel-koronavirus
Hm...a teraz si človeče vyber. Mal koroňu pred protestami alebo ju chytil niekde inde ? Koľko mal rokov ? Mal nejaké iné choroby ?
Kuwa....šak dnes, keď sa jeden vybúra na aute a exne, tak dilinovia sú schopní dať dotyčného do štatistík s tým, že umrel na coviďáka.
...a ozaj...Trendu je zaťažko dať aj link ?
linky si vieš predsa vyhľadať aj sám - aspoň vždy na to upozorňuješ iných ... a aj oficiálne štatistiky, čo sa týka úmrtí - aj na chrípku, aj na iné choroby (samozrejme s odstupom) - tak už ozaj nepreháňaj (akých dilinov máš na mysli?). Celkom ľahko sa dá tiež vyhľadať- že ako sa posudzuje, kedy je úmrtie následkom "coviďáka.
https://www.topky.sk/cl/10/2017315/Peter-protestoval-proti-opatreniam--napokon-ho-mal-zabit-koronavirus--Bolestivy-odkaz-jeho-syna
kopretinka
06.12.20,12:40
Správy včera poobede: od pondelka pendleri jedine s neg.testom!
Správy dnes ráno: polícia nebude robiť náhodné kontroly pendlerov.
Mám sa smiať alebo plakať....?
buchač
06.12.20,12:47
https://www.trend.sk/spravy/ucastnik-bratislavskeho-koronaprotestu-zomrel-koronavirus
Hm...a teraz si človeče vyber. Mal koroňu pred protestami alebo ju chytil niekde inde ? Koľko mal rokov ? Mal nejaké iné choroby ?
Kuwa....šak dnes, keď sa jeden vybúra na aute a exne, tak dilinovia sú schopní dať dotyčného do štatistík s tým, že umrel na coviďáka.
...a ozaj...Trendu je zaťažko dať aj link ?
linky si vieš predsa vyhľadať aj sám - aspoň vždy na to upozorňuješ iných ... a aj oficiálne štatistiky, čo sa týka úmrtí - aj na chrípku, aj na iné choroby (samozrejme s odstupom) - tak už ozaj nepreháňaj (akých dilinov máš na mysli?). Celkom ľahko sa dá tiež vyhľadať- že ako sa posudzuje, kedy je úmrtie následkom "coviďáka.
https://www.topky.sk/cl/10/2017315/Peter-protestoval-proti-opatreniam--napokon-ho-mal-zabit-koronavirus--Bolestivy-odkaz-jeho-syna
Súhlasím...áno, viem si vyhľadať aj sám...ALE Book Fasov je špecifický, tam sa dosť blbo vyhľadáva.
P.S.: ...a ver, že som sa po linku aj poobzeral...ale ak niečo do 10-30 sekúnd nevybehne, tak o to strácam záujem.

Dilinov myslím tých zodpovedných za štatistiky na čele s krízovým štábom...a teda aj samotným Matovičom, ktorý si čísla prispôsobuje, ako sa mu to hodí.

Tupky nejak nečítam, ale pozrel som sa....a včul porovnanie, citujem :

Na otázku, prečo polícia nekonala voči osobám, ktoré nenosili rúška Matovič taktiež reagoval otázkou. "Myslíte si, že máte šancu s pár stovkami policajtov zastaviť 15-tisíc ľudí, ktorí si myslia, že bojujú za slobodu?," okomentoval.
https://www.topky.sk/cl/10/2017315/Peter-protestoval-proti-opatreniam--napokon-ho-mal-zabit-koronavirus--Bolestivy-odkaz-jeho-syna

Z ľudí, ktorí sa zúčastnili na protestoch, bol každý desiaty pozitívny, povedal Matovič. Dnes je určite každý tretí pozitívny, „tam sa to šírilo jedna radosť“, tvrdí premiér. Dodal, že policajti nezasiahli, lebo ich nechcel poslať na smrť. Keby zasiahli, tak nezodpovední protestujúci by ich mohli nakaziť.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/570968-muz-z-protestov-17-novembra-zomrel-na-covid-19-informuje-matovic-aj-policia/

Na zvyšok si na pomoc vezmem príspevky od diskutujúcich :

Možno by zomrel aj bez toho, keby na proteste nebol. Je tu veľa otázok.
Zisťujú pri každom úmrtí na covid, či osoba nebola na protestoch?
Koľko ľudí zomrelo po tom, čo boli na celoplošnom testovaní?
Ešte zistiť, koľko ľudí zomrelo po protestoch v Trnave.
Žiadne štatistiky?
Pred letom bolo 28 úmrtí. Teraz takmer 1000.
------------------------
Brutálna demagógia zo strany polície a Matoviča. Predpokladajme, že prvé príznaky ochorenia od nákazy sa prejavia približne po piatich dňoch. Päť dní po proteste MZ evidovalo 693 úmrtí, k dnešnému dňu eviduje 996 úmrtí, teda nárast za toto obdobie je 303 úmrtí. Polícia eviduje jedno úmrtie z radov protestujúcich v období po protestoch dňa 17.11. k dnešnému dňu, to činí 0.33% z celkového počtu úmrtí za toto obdobie. Neskutočne "tragické". Zo štatistík MZ ale vyplýva, že v sledovanom období zomrelo 302 ľudí, ktorí neboli na protestoch a z tohto grafu je zrejmé, že k nárastu úmrtí došlo bezprostredne po plošnom testovaní a kontinuálne s plošným testovaním v dňoch 7- 8.11. a 14 -15.11. počet mŕtvych rástol https://covid-19.nczisk.sk/sk
Katy a R
06.12.20,13:12
Ďuri - ved si čítaj oficiálne údaje - keby si tak urobil, nemusíš sa tu vôbec rozčuľovať!
- ja napr nemám ani ksichtoknižku, ani plno linkov, čo sem prikladáte neviem otvoriť (našťastie) , nepozerám správy - a fakt neviem, kde na takéto štatistiky chodíš? Nakieho oného pozeráš demagógov? - a furt tu o tom píšeš, nadávaš a ešte nás na nich aj upozorňuješ . načo to je dobré ,
a pokiaľ viem - tento spomenutý prípad je prvá možná obeť - či aj dáke iné budú, tak to ozaj nemôžme vedieť .Neviem ako kde - ale výsledky pitvy ozaj nie sú hneď na druhý deň po úmrtí (trvá to aj dosť dlho) .
A ešte by som - že podľa mňa netreba ozaj podceňovať význam nosenia rúšok (samozrejme, keď sa nosia správne, aj materiál je dôležitý) Ale to si vie každý vyhľadať - nič lepšie zatiaľ nevymysleli .
Dáša_
06.12.20,13:30
Hm...a teraz si človeče vyber. Mal koroňu pred protestami alebo ju chytil niekde inde ? Koľko mal rokov ? Mal nejaké iné choroby ?

tu máš zdroj správy https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/861515138009688

Hlavná otázka podla mňa je, koľko okolo seba ďalších nakazil. Lebo podla času je skôr pravdepodobné, že už chorý bol


no tak skús pozrieť graf z tohto článku, kde sa porovnáva priemer úmrtí za tuším 10 rokov dozadu s aktualnym rokom
https://dennikn.sk/2172714/uz-aj-na-slovensku-pozname-cisla-umrti-a-ukazuju-ze-obeti-pandemie-moze-byt-vyrazne-viac-grafy/?ref=tit
kopretinka
06.12.20,13:37
Nikto netvrdi,že sa nakazil na proteste.Ale tu vôbec nejde o to,kde sa nakazil.
Ide o to,že to bol odporca rúšok (ktovie,koľkých nakazil) a neveril na covid.
pavol54
06.12.20,13:41
Správy včera poobede: od pondelka pendleri jedine s neg.testom!
Správy dnes ráno: polícia nebude robiť náhodné kontroly pendlerov.
Mám sa smiať alebo plakať....?
plakať od zúfalého smiechu.
pavol54
06.12.20,13:45
Nikto netvrdi,že sa nakazil na proteste.Ale tu vôbec nejde o to,kde sa nakazil.
Ide o to,že to bol odporca rúšok (ktovie,koľkých nakazil) a neveril na covid.
jeden zomrel ale ostatní účastníci žijú, nechcem to zľahčovať. A ten novinár čo zomrel tiež bol proti rúškam? ten zomrel aj napriek tomu že nosil rúško. tak si vyber.
pavol54
06.12.20,13:48
Hm...a teraz si človeče vyber. Mal koroňu pred protestami alebo ju chytil niekde inde ? Koľko mal rokov ? Mal nejaké iné choroby ?

tu máš zdroj správy https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/861515138009688

Hlavná otázka podla mňa je, koľko okolo seba ďalších nakazil. Lebo podla času je skôr pravdepodobné, že už chorý bol


no tak skús pozrieť graf z tohto článku, kde sa porovnáva priemer úmrtí za tuším 10 rokov dozadu s aktualnym rokom
https://dennikn.sk/2172714/uz-aj-na-slovensku-pozname-cisla-umrti-a-ukazuju-ze-obeti-pandemie-moze-byt-vyrazne-viac-grafy/?ref=tit
Určite časť z tých zomretých je obeťou korona vírusu niektorí z nich mali covid, iní neboli včas liečení na iné diagnózy.
pavol54
06.12.20,14:27
buchač
06.12.20,14:30
Ďuri - ved si čítaj oficiálne údaje - keby si tak urobil, nemusíš sa tu vôbec rozčuľovať!
- ja napr nemám ani ksichtoknižku, ani plno linkov, čo sem prikladáte neviem otvoriť (našťastie) , nepozerám správy - a fakt neviem, kde na takéto štatistiky chodíš? Nakieho oného pozeráš demagógov? - a furt tu o tom píšeš, nadávaš a ešte nás na nich aj upozorňuješ . načo to je dobré ,

Kto sa rozčuľuje ? Dokonca nad covidom ?
Lebo ja ani nie...skôr sa seronačím nad debilom z Trnavy.

Moja šumná...a keby som ti dal iné štatistiky, tak potom čo ? To nie sú žiadni demagógovia, to je trošku iný level. Ale šak na čo...
Hm...nečítaš, nepočúvaš, nenenene...tak by som sa opýtal..." že o čom sa to potom bavíme ? "

...a čo by som si nezanadával...háááá ???


Hlavná otázka podla mňa je, koľko okolo seba ďalších nakazil. Lebo podla času je skôr pravdepodobné, že už chorý bol

no tak skús pozrieť graf z tohto článku, kde sa porovnáva priemer úmrtí za tuším 10 rokov dozadu s aktualnym rokom
https://dennikn.sk/2172714/uz-aj-na-slovensku-pozname-cisla-umrti-a-ukazuju-ze-obeti-pandemie-moze-byt-vyrazne-viac-grafy/?ref=tit
DenníkN je zamknutý ... a ja nešťastný zemepán, nemám love na odomknutie. :D
Grafy, tabuľky, porovnania...ale urobiť priemer za 10 rokov a porovnávať s jedným rokom ??? Fakt sila.

Prečo by to mala byť hlavná otázka ?
Koľkí s covidom (nevediac o ňom) boli na proteste a koľkých nakazili ?
Henten maník mal tú smolu, že exol.
...a ja sa zasa pýtam...bola príčina LEN covid alebo mal nejaké pridružené nemoci ?

Hlavná otázka pre mňa je iná.
Prečo Bláznovič jedno úmrtie zneužíva takouto formou ?

Žeby preto, lebo je to PODLIAK chuj prvého rangu ?????
Dáša_
06.12.20,14:43
Hlavná otázka podla mňa je, koľko okolo seba ďalších nakazil. Lebo podla času je skôr pravdepodobné, že už chorý bol

no tak skús pozrieť graf z tohto článku, kde sa porovnáva priemer úmrtí za tuším 10 rokov dozadu s aktualnym rokom
https://dennikn.sk/2172714/uz-aj-na-slovensku-pozname-cisla-umrti-a-ukazuju-ze-obeti-pandemie-moze-byt-vyrazne-viac-grafy/?ref=tit

takže solo graf
Katy a R
06.12.20,15:00
Hm...nečítaš, nepočúvaš, nenenene...tak by som sa opýtal..." že o čom sa to potom bavíme
No to máš vlastne pravdu - zjavne sa nemáme o čom baviť ;):) ... grafy a štatistiky čo sa zdravia týka si môžem rovnako ako každý vyhľadať - aj podrobné (napr na UVZSR sa niečo nájde)... a o tvojej zaľúbenosti do voľakoho z Trnavy - tak o tom už ozaj nie!
Želám pekný druhoadventnonedeľný večer☺:)
Jarka 1
06.12.20,15:30
pavol54
06.12.20,15:41
Už ani tie jednorazové rúška nerobia kvalitné- po týždni nosenia mi praskla gumička. V tejto súvislosti ma napadlo kam dávajú pozitívni použité rúška, ktoré sú infekčný materiál. Známe Nerudovské "Kam s ním" A to už vôbec neuvažujem na ktorú skládku sa dostali použité antigénové testy. Do Pezinku určite nie, tam je to pod kontrolou.
buchač
06.12.20,16:05
Hm...nečítaš, nepočúvaš, nenenene...tak by som sa opýtal..." že o čom sa to potom bavíme
No to máš vlastne pravdu - zjavne sa nemáme o čom baviť ;):)
Kurňa...a to som uvažoval nad formuláciou, aby k nejasnosti nedošlo.

Ale šak jasné, že si každý môže vyhľadať to svoje a či niečo iné.
Ja len o tom, že si pozriem správy, prečítam internetové noviny, pozriem prípadne aj niečo zahraničné...a na základe podania určitej informácie si vyberiem záver. Či správny alebo nie, to je už o inom.

Vezmi príklad, ktorý si určite postrehla.
Právnička nabáda na nejaké konanie mladú prvorodičku...filmuje svoju konverzáciu. Následne obviní nemocnicu zo všetkého možného. No ak je jej dokázaný opak, tak mlčí.
...a že takýchto realizácii je viac, tak to ani nevravím.

Druhý príklad je zo samotnej demonštrácie pred úradom vlády.
Zasran vo veku 15rokov vraj dostal gumeným projektilom do hlavy....video také, že Floyd by sa potešil.
No čuduj sa svete, existujú videá, ktoré mladého usvedčujú z klamstva.

Proste " nenenenene " vyššie uvedeným som chcel povedať (bez urážky), že ako môžeme diskutovať za takýchto okolností ?
------------------------------
Trnafského debila ja ti mám na háku...veď čo iné ?
Občasné uverejnenie linku k jeho osobe je len preto, lebo nie všetky noviny o ňom píšu rovnako a hlavne pravdivo...
Samozrejme, že nadávam na celú garnitúru. Aj ty by si nadávala, ak by si prišla o celkom slušnú sumu peňazí...či ?

Vezmi premiéra Kurza a toho nášho onýho...obaja sa dostali do úradu v podstate v rovnaký čas...kuwa, ale rozdiel je tam teda markantný.
To je asi tak, ako keby som porovnával šľachtica s posledným paholkom.
anet
06.12.20,17:22
Aj na Mikulasa coronujeme?
Všetky asymptomatické pozitívne prípady, repozitívne prípady a ich blízke kontakty boli izolované najmenej 2 týždne, až kým výsledky testovania nukleovej kyseliny neboli negatívne. Žiadny zo zistených pozitívnych prípadov alebo ich blízky kontakt sa počas obdobia izolácie nestal symptomatickým alebo novo potvrdeným ochorením COVID-19. V tomto skríningu sa vykonalo jednoduché a zmiešané testovanie na 76,7 % a 23,3 % odobratých vzoriek. Asymptomatické pozitívne miery boli 0,321 (95 % CI 0,282 – 0,364)/10 000 a 0,243 (95 % CI 0,183 – 0,315)/10 000.
https://www.nature.com/articles/s41467-020-19802-w

https://www.europereloaded.com/global-team-of-experts-finds-10-fatal-flaws-in-the-pcr-demands-its-urgently-axed/
anet
06.12.20,17:53
lujza.j
06.12.20,19:07
anet
06.12.20,19:23
korela
06.12.20,21:11
buchač
07.12.20,06:08
RODIČ 1

Dobrá haluz...kde ty na to chodíš ?
Nandrolon
07.12.20,07:30
kopretinka
07.12.20,07:41
Nikto netvrdi,že sa nakazil na proteste.Ale tu vôbec nejde o to,kde sa nakazil.
Ide o to,že to bol odporca rúšok (ktovie,koľkých nakazil) a neveril na covid.
jeden zomrel ale ostatní účastníci žijú, nechcem to zľahčovať. A ten novinár čo zomrel tiež bol proti rúškam? ten zomrel aj napriek tomu že nosil rúško. tak si vyber.
Nepochopil si alebo sa len tak tváriš?
Dotyčný zomrel na chorobu,ktorá podľa neho neexistuje.Rovnako ten kňaz kotlebovský
Neviem,ktorého novinára myslíš....ja viem len o tom strašne obéznom redaktorovi rómskeho rádia,ale toho pomaly zabíjala obezita,covid mu len dopomohol
Jarka 1
07.12.20,08:05
https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/571020-ako-znicit-buducnost-nechat-zatvorene-skoly/

vyberám z článku:
"V Holandsku mali v polovici októbra 11-tisíc nových prípadov denne, pacientov museli presúvať do nemeckých nemocníc. V novembri počet prípadov klesol asi na 4 000. „A opäť sa k tomuto výsledku dopracovali s otvorenými školami, v ktorých deti nenosia rúška. A nechali deti športovať,“ dodáva Hajdúchová. Aj Francúzsko, Španielsko či Švajčiarsko bojovali s koronavírusom a školy nechali otvorené. Írska vláda vyhlásila, že udržanie škôl je prioritou. Na Slovensku sa po prvej vlne pandémie školy otvárali ako posledné zariadenia. S nočnými klubmi. Počas druhej vlny Slovensko urobilo celosvetovo unikátny ťah – znovu sprístupnilo kiná, divadlá, kostoly. Ale školy ponechalo zatvorené."

V októbri som hovorila s človekom, ktorý už niekoľko rokov žije v malom holandskom mestečku. Pýtala som sa, ako to tam zvládajú. Prekvapila ma odpoveď, že takmer ani nevedia, že je korona. Školy otvorené, deti bez rúšok, vonku bez rúšok, len vo vnútri na úradoch s rúškami. Niekde podľa toho, či to mali napísané na dverách, že či s rúškom, alebo bez rúška. Všetci to dodržiavali, ak bolo napísané, že s rúškom.

Teraz čítam, ako im klesli v novembri počty nakazených.

Áno, v tomto by si slovač mohla zobrať príklad. Ak je raz niekde napísané, že vstup s rúškom, tak si dám rúško. Rešpektujem prianie majiteľov, alebo ľudí pracujúcich v tej budove a nebudem to spochybňovať.
anet
07.12.20,08:15
Žabinka
07.12.20,08:17
https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/clanok/571020-ako-znicit-buducnost-nechat-zatvorene-skoly/

vyberám z článku:
"V Holandsku mali v polovici októbra 11-tisíc nových prípadov denne, pacientov museli presúvať do nemeckých nemocníc. V novembri počet prípadov klesol asi na 4 000. „A opäť sa k tomuto výsledku dopracovali s otvorenými školami, v ktorých deti nenosia rúška. A nechali deti športovať,“ dodáva Hajdúchová. Aj Francúzsko, Španielsko či Švajčiarsko bojovali s koronavírusom a školy nechali otvorené. Írska vláda vyhlásila, že udržanie škôl je prioritou. Na Slovensku sa po prvej vlne pandémie školy otvárali ako posledné zariadenia. S nočnými klubmi. Počas druhej vlny Slovensko urobilo celosvetovo unikátny ťah – znovu sprístupnilo kiná, divadlá, kostoly. Ale školy ponechalo zatvorené."

V októbri som hovorila s človekom, ktorý už niekoľko rokov žije v malom holandskom mestečku. Pýtala som sa, ako to tam zvládajú. Prekvapila ma odpoveď, že takmer ani nevedia, že je korona. Školy otvorené, deti bez rúšok, vonku bez rúšok, len vo vnútri na úradoch s rúškami. Niekde podľa toho, či to mali napísané na dverách, že či s rúškom, alebo bez rúška. Všetci to dodržiavali, ak bolo napísané, že s rúškom.

Teraz čítam, ako im klesli v novembri počty nakazených.

Áno, v tomto by si slovač mohla zobrať príklad. Ak je raz niekde napísané, že vstup s rúškom, tak si dám rúško. Rešpektujem prianie majiteľov, alebo ľudí pracujúcich v tej budove a nebudem to spochybňovať.
muž sa vrátil včera z Nl, rúška tam nosia len v uzatvorených priestoroch, aj to nie všetci, tvária sa, že je u nich všetko v poriadku.. otvorené majú všetko ako obvykle.. počty nakazených v decembri začali zase stúpať..
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/netherlands/
mňa samozrejme viac zaujíma Grécko, tam mali skoro celý november totálny lockdown, ako na jar v prvej vlne, prísne nosenie rúšok, úplný zákaz vychádzania okrem cesty do práce, k lekárovi, do lekárne, na nákup, všetko len na základe sms povolenia.. obchody sú otvorené len supermarkety , ostatné sú zatvorené.. lockdown bol predĺžený do 14.12. kvôli nízkemu klesaniu počtov nakazených.. už im to začalo klesať..
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/greece/
bjuty smis
07.12.20,09:26
Keď prokurátor Vasiľ Špirko v marci 2018 opísal, ako ho dali sledovať pre jeho prácu na kauze ministrov za Smer Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka, ktorých podozrieval z podvodov pri nákupoch IT technológií, Kaliňák to označil za absurdné.
Súvisiaci článok Už to nie sú len neurčité svedectvá, vyšetrovatelia sa blížia k Smeru Čítajte

Bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó teraz vyšetrovateľom povedal, že Špirko sa nemýlil a naozaj ho dali sledovať.

Makó sa vo výpovedi, ktorú má denník SME k dispozícii, priznáva, že bol súčasťou systému rozsiahleho korumpovania policajtov a zneužívania vyšetrovateľov na vydieranie a diskreditáciu politických oponentov Smeru.

Doteraz boli medializované najmä jeho sprostredkované tvrdenia z uznesení o väzbách pre jeho komplicov.

"Z môjho pohľadu mala skupina tri základné ciele. Prvým bolo udržať politickú moc strany Smer, najmä eliminovať politických súperov, resp. opozíciu," vypovedal Makó.

"Druhým bolo obsadiť všetky dôležité najvyššie pozície vo všetkých bezpečnostných zložkách štátu. A tým demonštrovať moc a silu a následne využívať tieto vymoženosti."

Tretím cieľom bolo podľa Makóa zarobiť na vydieraní podnikateľov a predaji priaznivých rozhodnutí vyšetrovateľov, ktorí za úplatky potom ututlali konkrétne kauzy.

Vo výpovedi Makó detailnejšie opisuje už medializovanú štruktúru skupiny. Šéfoval jej oligarcha a zápasník Norbert Bödör s tým, že podľa Makóa ho museli na stretnutiach aj krotiť.

Bödör sa raz napríklad nahneval na svoju pravú ruku, vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara, a tvrdil, že mu fyzicky ublíži.

"Potom sme sa mali rozísť, ja som ešte zostal pol minúty a povedal som Norovi, nech už nikdy pred nami nerozpráva, že naj..e policajnému prezidentovi," vypovedal Makó.
Ako vznikli
Hierarchia skupiny podľa Makóa

Hlava skupiny

Norbert Bödör, syn majiteľa SBS firmy Bonul a kumpán Mariana Kočnera.

Prvá úroveň

Tibor Gašpar, policajný riaditeľ a príbuzný Norberta Bödöra a jeho pravá ruka.

Druhá úroveň

Róbert Krajmer, šéf protikorupčnej jednotky NAKA. Mohol zadávať úlohy nižšie postaveným členom skupiny, zodpovedal sa priamo Bödörovi a Gašparovi.
Marián Zetocha, bol predchodcom Pavla Vorobjova na čele finančnej spravodajskej jednotky NAKA.

Tretia úroveň

Peter Hraško, riaditeľ NAKA.
Bernard Slobodník, šéf Národnej jednotky finančnej polície.
Pavol Vorobjov, šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry.
Milan Mihálik, zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA.
Vladimír Bisták, policajt z NAKA Západ.
Milan Žáčik a Ivan Bobocký, obaja boli referentmi v protikorupčnej jednotke NAKA Západ.

Externí spolupracovníci

Dušan Kováčik, špeciálny prokurátor, ktorý sa zúčastňoval na poradách skupiny a podporoval jej činnosť.
Ľudovít Makó, riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý pre skupinu "dohliadal" na vyšetrovanie daňových vecí.

Skupinu podľa Makóa viedol Norbert Bödör s policajným šéfom Tiborom Gašparom, na nižších pozíciách boli napríklad bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, šéf NAKA Peter Hraško či Bernard Slobodník, šéf Národnej jednotky finančnej polície.

Základným predpokladom na to, aby skupina vznikla, boli podľa Makóa spoločné známosti.

Gašpar je s Bödörom vzdialená rodina a pravidelne sa stretávali. Ich staré mamy boli sesternice.

"Tibor Gašpar bol dosadený na základe veľmi dobrých vzťahov Norberta Bödöra s vrchnými predstaviteľmi strany Smer," povedal Makó vyšetrovateľom.

Krajmer sa zase podľa Makóa dlhé roky s Bödörom poznal, už od čias, keď bol Krajmer len okresným policajtom. Slobodník sa zase dlhé roky poznal s Gašparom.

Na základe známostí potom dosadzovali ľudí do kľúčových funkcií na polícii.

"Ďalším kritériom bola lojalita," povedal Makó vyšetrovateľom.

Nevedel presne vysvetliť, prečo si zobrali do skupiny práve jeho.

Predpokladal, že ho oslovili aj preto, že v tom čase bol podnikateľom v oblasti SBS, podobne ako Bödör, ktorého otec Miroslav vlastní jednu z najväčších SBS firiem Bonul.

Makó šéfoval firme Abas, ktorá patrila k Bödörovým konkurentom a týmto ťahom Bödör sčasti svoju konkurenciu oslabil.

Do funkcie potom Makóa oficiálne dosadil prezident finančnej správy František Imrecze.

"Dostal garancie, že som dobrý výber dvojice Tibor Gašpar a Norbert Bödör," povedal Makó.

S funkciou šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Makó súhlasil niekedy v lete 2014, ale vo výpovedi priznáva, že mu oficiálny plat 3000 eur nestačil, pretože dovtedy zarábal 13-tisíc eur mesačne.

"Na to mi Noro Bödör povedal, že tých 10-tisíc mi bude doplácať z jeho firmy Bonul, čo sa aj dialo asi 13 až 16 mesiacov - maximálne jeden a pol roka," povedal Makó vyšetrovateľom.

O Norbertovi Bödörovi sa Makó vyjadroval, akoby bol skutočným šéfom Bonulu, a nie jeho otec.
Sledovali oponentov

Keď ovládli kľúčové pozície v štáte, začala skupina podľa Makóa odstavovať politických oponentov Smeru. Vďaka jeho pozícii na finančnej správe vedeli vyhľadať všetky problémy, ktoré mali opoziční politici v oblasti podnikania a využiť ich proti nim.

Napríklad v prípade vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku využili, že jeho firmu KTAG preverovali daňoví úradníci v dvoch veciach, ktoré boli uzatvorené v prospech Kisku.
Súvisiaci článok Robert Kaliňák: Nechystám sa utiecť, nič som nespáchal Čítajte

"V ďalšom čase prišlo stretnutie medzi Norom, Tiborom, Robom Krajmerom, Petrom Hraškom a Béďom Slobodníkom, kde sa dohodla stratégia, že sa znova otvoria tieto trestné veci a bude tak vytvorený tlak na Kisku v oblasti politiky," vypovedal Makó.

Mali podľa neho aj vlastné sledovacie komando, ktoré napríklad v roku 2015 sledovalo súčasného premiéra Igora Matoviča z OĽaNo, pretože škodil Smeru.

"Počas tohto obdobia sme my urobili denný rámec Igora Matoviča, t. j. kde býva, kde sa zdržuje, s kým sa stýka. Toto nám trvalo asi dva dni. Následne si všetky tieto veci súvisiace s Matovičom prebral Robo Krajmer," tvrdil Makó.

V Špirkovom prípade prišla požiadavka na jeho sledovanie od Bödöra po tom, ako Špirko začal spomínať, že jeho vyšetrovanie smeruje ku Kaliňákovi či k Počiatkovi.

Makó vypovedal, že ho odmietol sledovať, keď zistil, že Špirko má v aute kamery, ktoré by sledovačku odhalili. Tvrdil, že v skupine nebol v takom podriadenom vzťahu ako ostatní a tak si mohol dovoliť Bödörove požiadavky niekedy aj odmietnuť.

"Viem však o tom, že v inej línii sa tieto úkony vykonávali, ale kto ich robil, neviem," povedal Makó.

Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Vážime si to.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22548577/mako-o-ovladnuti-policie-bodorovcami-zakladom-bola-prepojenost-a-lojalita.html
pavol54
07.12.20,10:09
Keď prokurátor Vasiľ Špirko v marci 2018 opísal, ako ho dali sledovať pre jeho prácu na kauze ministrov za Smer Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka, ktorých podozrieval z podvodov pri nákupoch IT technológií, Kaliňák to označil za absurdné.
Súvisiaci článok Už to nie sú len neurčité svedectvá, vyšetrovatelia sa blížia k Smeru Čítajte

Bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó teraz vyšetrovateľom povedal, že Špirko sa nemýlil a naozaj ho dali sledovať.

Makó sa vo výpovedi, ktorú má denník SME k dispozícii, priznáva, že bol súčasťou systému rozsiahleho korumpovania policajtov a zneužívania vyšetrovateľov na vydieranie a diskreditáciu politických oponentov Smeru.

Doteraz boli medializované najmä jeho sprostredkované tvrdenia z uznesení o väzbách pre jeho komplicov.

"Z môjho pohľadu mala skupina tri základné ciele. Prvým bolo udržať politickú moc strany Smer, najmä eliminovať politických súperov, resp. opozíciu," vypovedal Makó.

"Druhým bolo obsadiť všetky dôležité najvyššie pozície vo všetkých bezpečnostných zložkách štátu. A tým demonštrovať moc a silu a následne využívať tieto vymoženosti."

Tretím cieľom bolo podľa Makóa zarobiť na vydieraní podnikateľov a predaji priaznivých rozhodnutí vyšetrovateľov, ktorí za úplatky potom ututlali konkrétne kauzy.

Vo výpovedi Makó detailnejšie opisuje už medializovanú štruktúru skupiny. Šéfoval jej oligarcha a zápasník Norbert Bödör s tým, že podľa Makóa ho museli na stretnutiach aj krotiť.

Bödör sa raz napríklad nahneval na svoju pravú ruku, vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara, a tvrdil, že mu fyzicky ublíži.

"Potom sme sa mali rozísť, ja som ešte zostal pol minúty a povedal som Norovi, nech už nikdy pred nami nerozpráva, že naj..e policajnému prezidentovi," vypovedal Makó.
Ako vznikli
Hierarchia skupiny podľa Makóa

Hlava skupiny

Norbert Bödör, syn majiteľa SBS firmy Bonul a kumpán Mariana Kočnera.

Prvá úroveň

Tibor Gašpar, policajný riaditeľ a príbuzný Norberta Bödöra a jeho pravá ruka.

Druhá úroveň

Róbert Krajmer, šéf protikorupčnej jednotky NAKA. Mohol zadávať úlohy nižšie postaveným členom skupiny, zodpovedal sa priamo Bödörovi a Gašparovi.
Marián Zetocha, bol predchodcom Pavla Vorobjova na čele finančnej spravodajskej jednotky NAKA.

Tretia úroveň

Peter Hraško, riaditeľ NAKA.
Bernard Slobodník, šéf Národnej jednotky finančnej polície.
Pavol Vorobjov, šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry.
Milan Mihálik, zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA.
Vladimír Bisták, policajt z NAKA Západ.
Milan Žáčik a Ivan Bobocký, obaja boli referentmi v protikorupčnej jednotke NAKA Západ.

Externí spolupracovníci

Dušan Kováčik, špeciálny prokurátor, ktorý sa zúčastňoval na poradách skupiny a podporoval jej činnosť.
Ľudovít Makó, riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý pre skupinu "dohliadal" na vyšetrovanie daňových vecí.

Skupinu podľa Makóa viedol Norbert Bödör s policajným šéfom Tiborom Gašparom, na nižších pozíciách boli napríklad bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, šéf NAKA Peter Hraško či Bernard Slobodník, šéf Národnej jednotky finančnej polície.

Základným predpokladom na to, aby skupina vznikla, boli podľa Makóa spoločné známosti.

Gašpar je s Bödörom vzdialená rodina a pravidelne sa stretávali. Ich staré mamy boli sesternice.

"Tibor Gašpar bol dosadený na základe veľmi dobrých vzťahov Norberta Bödöra s vrchnými predstaviteľmi strany Smer," povedal Makó vyšetrovateľom.

Krajmer sa zase podľa Makóa dlhé roky s Bödörom poznal, už od čias, keď bol Krajmer len okresným policajtom. Slobodník sa zase dlhé roky poznal s Gašparom.

Na základe známostí potom dosadzovali ľudí do kľúčových funkcií na polícii.

"Ďalším kritériom bola lojalita," povedal Makó vyšetrovateľom.

Nevedel presne vysvetliť, prečo si zobrali do skupiny práve jeho.

Predpokladal, že ho oslovili aj preto, že v tom čase bol podnikateľom v oblasti SBS, podobne ako Bödör, ktorého otec Miroslav vlastní jednu z najväčších SBS firiem Bonul.

Makó šéfoval firme Abas, ktorá patrila k Bödörovým konkurentom a týmto ťahom Bödör sčasti svoju konkurenciu oslabil.

Do funkcie potom Makóa oficiálne dosadil prezident finančnej správy František Imrecze.

"Dostal garancie, že som dobrý výber dvojice Tibor Gašpar a Norbert Bödör," povedal Makó.

S funkciou šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Makó súhlasil niekedy v lete 2014, ale vo výpovedi priznáva, že mu oficiálny plat 3000 eur nestačil, pretože dovtedy zarábal 13-tisíc eur mesačne.

"Na to mi Noro Bödör povedal, že tých 10-tisíc mi bude doplácať z jeho firmy Bonul, čo sa aj dialo asi 13 až 16 mesiacov - maximálne jeden a pol roka," povedal Makó vyšetrovateľom.

O Norbertovi Bödörovi sa Makó vyjadroval, akoby bol skutočným šéfom Bonulu, a nie jeho otec.
Sledovali oponentov

Keď ovládli kľúčové pozície v štáte, začala skupina podľa Makóa odstavovať politických oponentov Smeru. Vďaka jeho pozícii na finančnej správe vedeli vyhľadať všetky problémy, ktoré mali opoziční politici v oblasti podnikania a využiť ich proti nim.

Napríklad v prípade vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku využili, že jeho firmu KTAG preverovali daňoví úradníci v dvoch veciach, ktoré boli uzatvorené v prospech Kisku.
Súvisiaci článok Robert Kaliňák: Nechystám sa utiecť, nič som nespáchal Čítajte

"V ďalšom čase prišlo stretnutie medzi Norom, Tiborom, Robom Krajmerom, Petrom Hraškom a Béďom Slobodníkom, kde sa dohodla stratégia, že sa znova otvoria tieto trestné veci a bude tak vytvorený tlak na Kisku v oblasti politiky," vypovedal Makó.

Mali podľa neho aj vlastné sledovacie komando, ktoré napríklad v roku 2015 sledovalo súčasného premiéra Igora Matoviča z OĽaNo, pretože škodil Smeru.

"Počas tohto obdobia sme my urobili denný rámec Igora Matoviča, t. j. kde býva, kde sa zdržuje, s kým sa stýka. Toto nám trvalo asi dva dni. Následne si všetky tieto veci súvisiace s Matovičom prebral Robo Krajmer," tvrdil Makó.

V Špirkovom prípade prišla požiadavka na jeho sledovanie od Bödöra po tom, ako Špirko začal spomínať, že jeho vyšetrovanie smeruje ku Kaliňákovi či k Počiatkovi.

Makó vypovedal, že ho odmietol sledovať, keď zistil, že Špirko má v aute kamery, ktoré by sledovačku odhalili. Tvrdil, že v skupine nebol v takom podriadenom vzťahu ako ostatní a tak si mohol dovoliť Bödörove požiadavky niekedy aj odmietnuť.

"Viem však o tom, že v inej línii sa tieto úkony vykonávali, ale kto ich robil, neviem," povedal Makó.

Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Vážime si to.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22548577/mako-o-ovladnuti-policie-bodorovcami-zakladom-bola-prepojenost-a-lojalita.html
Zaujímavé, že na to čo sa deje, Lajo prišiel až teraz.
bjuty smis
07.12.20,10:21
pre vás môže byť zaujímavé, ako tam pre smerákov diskreditovali kisku, matovoča, lipšica....


lajo bol jasný od začiatku....od začiatku písali, že má prsty v prepade auta prevážajúceho peniaze
že má sieť kasín s automatmi
že má kšefty v tunely višňové
že jeho majetok v žiadnom prípade neodpovedá jeho prijmom.....
buchač
07.12.20,10:37
Jak u jebnutých...
Jeden skopíruje celý článok.....druhý ho cituje s tým, že pripojí pár slovíčkok.
kopretinka
07.12.20,10:47
https://www.europereloaded.com/switzerland-no-2nd-lockdown-waiting-for-more-study-data-before-authorizing-cv-vaccines-authorisation-of-covid-19-vaccines/
Jedna znama zije v Lundamo v Norsku a normalne live pridala video z vianocnych trhov, ako si v pohode sedia (bez rusok) ...
a holandsko https://www.facebook.com/auroraborealisobservatory/videos/395995968376983
Kde je video z trhov?
Prvý link je nekonečne dlhý text,druhý je korčuľovanie
anet
07.12.20,10:55
Kde je video z trhov?
Zdiela len s priatelmi, tak asi to nepojde ale tu je https://www.facebook.com/ellen.lind1/videos/10158539065866195
korela
07.12.20,11:30
bjuty smis
07.12.20,11:39
Jak u jebnutých...
Jeden skopíruje celý článok.....druhý ho cituje s tým, že pripojí pár slovíčkok.
Vidíš...a aj tak si nič nepochopil...
buchač
07.12.20,11:51
korela
07.12.20,11:52
Názory nad názory, absurdity ...

Janek Ledecký: Debilní opatření nebudu dodržovat, odehrál jsem ilegální koncert, covid měl i táta
https://www.youtube.com/watch?v=85aMblDWZ30&ab_channel=reflex_cz
bjuty smis
07.12.20,12:12
fíha, prezidentka pekne naložila matovičovi
veronikasad
07.12.20,12:14
fíha, prezidentka pekne naložila matovičovi
Nielen prezidentka, aj dr. Bukovský kvoli testovaniu ziakov (neviem z tabletu priložiť odkaz)
Nandrolon
07.12.20,12:19
pavol54
07.12.20,12:23
pre vás môže byť zaujímavé, ako tam pre smerákov diskreditovali kisku, matovoča, lipšica....


lajo bol jasný od začiatku....od začiatku písali, že má prsty v prepade auta prevážajúceho peniaze
že má sieť kasín s automatmi
že má kšefty v tunely višňové
že jeho majetok v žiadnom prípade neodpovedá jeho prijmom.....
čo ma stále niekam priraduješ vždy hovorím že každý kto si oblečie tričko nejakej strany pri aby mal z toho prospech a aj tak koná nech nesie zodpovednosť len neviem ako by som vyzeral ja keby som strkal niekomu úplatok alebo ho bral a keď by mi na to prišli tak by som tvrdil že to preto lebo som chcel spolupracovať s Očtk. Lajo vtedy tancoval podľa niečiej hudby a dnes zase spieva ako chcú, len aby mu nezobrali žvanec
babka - ježibabka
07.12.20,12:43
Všade samá korona. Vďaka korone po odchode mojej dvornej holičky zostalo toľkoto chlpače :D:D:D:D:d Už môžu byť aj Vianoce.
buchač
07.12.20,13:47
fíha, prezidentka pekne naložila matovičovi
Keby len ona...reštiky a fitnes sa vzopreli

To bude dnes plakania a vyhrážok na statuse...:D :D :D
misoft
07.12.20,14:10
https://www.europereloaded.com/switzerland-no-2nd-lockdown-waiting-for-more-study-data-before-authorizing-cv-vaccines-authorisation-of-covid-19-vaccines/
Jedna znama zije v Lundamo v Norsku a normalne live pridala video z vianocnych trhov, ako si v pohode sedia (bez rusok) ...
a holandsko https://www.facebook.com/auroraborealisobservatory/videos/395995968376983
Kde je video z trhov?
Prvý link je nekonečne dlhý text,druhý je korčuľovanie
Presne!
A v druhom odkaze - nie je vôbec overiteľné, že je to z tohto roku, pretože v NL ešte v tomto období nie sú také mrazy, aby im tam zamrzli kanály! Takže ten, čo to len "postol" - tak šíri klamstvá. A "anet" sa potom podieľa na ďalšom šírení tých klamstiev!
kopretinka
07.12.20,14:22
https://www.europereloaded.com/switzerland-no-2nd-lockdown-waiting-for-more-study-data-before-authorizing-cv-vaccines-authorisation-of-covid-19-vaccines/
Jedna znama zije v Lundamo v Norsku a normalne live pridala video z vianocnych trhov, ako si v pohode sedia (bez rusok) ...
a holandsko https://www.facebook.com/auroraborealisobservatory/videos/395995968376983
Kde je video z trhov?
Prvý link je nekonečne dlhý text,druhý je korčuľovanie
Presne!
A v druhom odkaze - nie je vôbec overiteľné, že je to z tohto roku, pretože v NL ešte v tomto období nie sú také mrazy, aby im tam zamrzli kanály! Takže ten, čo to len "postol" - tak šíri klamstvá. A "anet" sa potom podieľa na ďalšom šírení tých klamstiev!
Jaj,nerozčuľuj sa toľko,ser na to :D
kopretinka
07.12.20,14:26
Kde je video z trhov?
Zdiela len s priatelmi, tak asi to nepojde ale tu je https://www.facebook.com/ellen.lind1/videos/10158539065866195
Video sa nedá prehrať.
anet
07.12.20,14:33
Video sa nedá prehrať.
Som ti pisala, ze zdiela len s priatelmi.
anet
07.12.20,14:36
A v druhom odkaze - nie je vôbec overiteľné, že je to z tohto roku, pretože v NL ešte v tomto období nie sú také mrazy, aby im tam zamrzli kanály! Takže ten, čo to len "postol" - tak šíri klamstvá. A "anet" sa potom podieľa na ďalšom šírení tých klamstiev!
Je to observatorium, preco by sirilo klamstva?
https://www.facebook.com/auroraborealisobservatory
Dáša_
07.12.20,14:40
kopretinka
07.12.20,14:48
Vyhlásenie vedcov a odborníkov

https://www.youtube.com/watch?v=3OD6hHz9wM0&ab_channel=HNtelev%C3%ADzia
Okr. PU,PX,IL,TN sú spomenuté ako najhoršie a tí debili tam cez vikend vo velkom zapalovali na námestiach adventné sviečky a robili mikuláša pre decká.
kopretinka
07.12.20,14:49
Video sa nedá prehrať.
Som ti pisala, ze zdiela len s priatelmi.
Ale dala si tam nejaký link,že tam je to video
anet
07.12.20,15:00
Ale dala si tam nejaký link,že tam je to video
Video tam je, ale ak nepatris k priatelom Ellen tak ti ho neprehra.
buchač
07.12.20,15:00
Video sa nedá prehrať.
Som ti pisala, ze zdiela len s priatelmi.
Ale dala si tam nejaký link,že tam je to video

...a to je problém pochopiť text ? Lebo ja tam žiaden link nevidím.


https://www.europereloaded.com/switzerland-no-2nd-lockdown-waiting-for-more-study-data-before-authorizing-cv-vaccines-authorisation-of-covid-19-vaccines/
Jedna znama zije v Lundamo v Norsku a normalne live pridala video z vianocnych trhov, ako si v pohode sedia (bez rusok) ...
a holandsko https://www.facebook.com/auroraborealisobservatory/videos/395995968376983

Je tam len konštatovanie ohľadom známej a pridaní videa...ale kde, to je už iná otázka.
anet
07.12.20,18:15
...a to je problém pochopiť text ? Lebo ja tam žiaden link nevidím.

Na predošlej strane som jej pripla odkaz, ale ked ju nema medzi FB priatelov tak proste to video jej neprehra. Pripnem aj tebe https://www.facebook.com/ellen.lind1/videos/10158539065866195
Viem pridat takto fotku.
anet
07.12.20,18:27
A v druhom odkaze - nie je vôbec overiteľné, že je to z tohto roku, pretože v NL ešte v tomto období nie sú také mrazy, aby im tam zamrzli kanály! Takže ten, čo to len "postol" - tak šíri klamstvá. A "anet" sa potom podieľa na ďalšom šírení tých klamstiev!
Ty ma mas normalne v zuboch, nemam dovod klamat.
ALE napada ma, ze ked si taky profik, nemas problem si vyhladat live kamery, vacsie svetove mesta ich iste maju (ak ich teda koli covidu nevypli).
Ja som si napr. nasla letecky radar, este v lete ... dcere sa to paci :) ako moze klikat na lietadla a su tam aj ine info. Poznas? https://www.flightradar24.com/49.34,15.8/7
misoft
07.12.20,18:31
A v druhom odkaze - nie je vôbec overiteľné, že je to z tohto roku, pretože v NL ešte v tomto období nie sú také mrazy, aby im tam zamrzli kanály! Takže ten, čo to len "postol" - tak šíri klamstvá. A "anet" sa potom podieľa na ďalšom šírení tých klamstiev!
Je to observatorium, preco by sirilo klamstva?
https://www.facebook.com/auroraborealisobservatory
Ty si to VÔBEC nepochopila!!!
Niekto prihodil video na ich FB stránku dňa 4.12. - lenže nikde nie je napísané, že to bolo natočené 4.12.! Môže to byť 1 rok, 5 rokov staré video! Veď takto sa HOAXy šíria - často dajú 1-2-5-10 rokov staré videá a vydávajú to za "aktuálne"!
Miumochodom: 4.12. v tejto lokalite bola teplota 5°C! - By si sa divila - dá sa to dohľadať!!!
https://www.worldweatheronline.com/giethoorn-weather-history/overijssel/nl.aspx
takže - nepíš hlúposti!
misoft
07.12.20,18:36
Ja som si napr. nasla letecky radar, este v lete ... dcere sa to paci :) ako moze klikat na lietadla a su tam aj ine info. Poznas? https://www.flightradar24.com/49.34,15.8/7
Toto poznám.... lenže ty ani len NETUŠÍŠ, ako získavajú tie dáta. Každé lietadlo totiž má tzv responder (odpovedač), ktorý všetkým TAC (ak je v dosahu) odosiela všetky údaje - rýchlosť, výšky, kurz... a tieto údaje od ATC preberá práve server flight radar. Oneskorenie pre Európu na zobrazenie je 5-10 sekúnd, pre USA je to už 5 minút (medzi polohou a zobrazením na nete).

Dokonca poznám stránky (ale nebudem to tu dávať), kde v reálnom čase môžeš počúvať komunikáciu medzi ATC a lietadlom! Táto komunikácia nie je kódovaná (aby si si nemyslela, že hackujem). Stačí zadať ATC, frekvenciu a počúvaš - ale to musíš vedieť EN a let. terminológiu.

Preto ťa ešte raz upozorňujem - zdieľaj, ale nepíš, že je to pravda, pretože často to tak nie je a ty potom len šíriš ďalej HOAXy. Okrem toho - v Holandsku NEMAJÚ asi také obmedzenia, ako u nás. Bláznovičové "nápady" v Holandsku NEPLATIA! Chápeš to vôbec?
anet
07.12.20,18:48
Okrem toho - v Holandsku NEMAJÚ asi také obmedzenia, ako u nás. Bláznovičové "nápady" v Holandsku NEPLATIA! Chápeš to vôbec?
No vidis, a sme pri koreni veci. :D a nie len v Holandsku, že.
anet
07.12.20,18:54
... lenže ty ani len NETUŠÍŠ, ako získavajú tie dáta. Každé lietadlo totiž má tzv responder (odpovedač), ktorý všetkým TAC (ak je v dosahu) odosiela všetky údaje - rýchlosť, výšky, kurz... a tieto údaje od ATC preberá práve server flight radar. Oneskorenie pre Európu na zobrazenie je 5-10 sekúnd, pre USA je to už 5 minút (medzi polohou a zobrazením na nete).
Toto mna netrapilo, mojim cielom bolo zistit, ci sa lieta a kam sa lieta.
misoft
07.12.20,18:58
Na Slovensku tie jeho "ultranápady" platia, lenže sú to zlé nápady. Teraz dokonca schválili (parlament ešte nie), aby mohli predĺžovať (dokonca retroaktívne) núdzový stav.
https://www.teraz.sk/slovensko/vlada-by-mohla-nudzovy-stav-opakovane/512600-clanok.html
Ústavný právnik Kresák v tom vidí problém - táto novelizácia by priniesla zásah do osobných práv a slobôd občanov SK.
https://www.teraz.sk/slovensko/kresak-novela-umoznujuca-predlzova/512699-clanok.html
Lebo ten blázon z Trnavy by bol schopný ešte nariadiť, kto kedy a kade má chodiť, kedy má dýchať, kedy má srať!
Bláznoviča by bolo potrebné poslať k Dr.Chocholouškovi :D:D:D
misoft
07.12.20,19:00
Toto mna netrapilo, mojim cielom bolo zistit, ci sa lieta a kam sa lieta.
To vieš, že sa lieta.... ak cestujúci splní podmienky pre vstup na palubu - nech si letí.... Aké podmienky sú - to určuje letecká spoločnosť a aj letisko....