pavol54
14.01.21,15:14
Bjuty, tak prezraď, čo chce Matovič dosiahnúť masívnym plošným testovaním?
Jeden imbecil z OĽANO dokonca chce, aby sa testovalo každé 3 dni.... Ak má nejaké deti /ideálne staršie ako 12 r. čo bola hranica na testovanie/, mali by ich odchytiť a testovať každé 3 dni aspoň 2 mesiace. A následne ich poslať k otorinolaryngológovi, aby tomu čurákovi vysvetlil, čo sa vlastne stalo v ich nosohltane, a samozrejme aj psychiater, ktorý by bol po tejto procedúre veľmi potrebný.
Tých 20 testovaní za 2 mesiace by úplne stačilo.
Matovič by zarobil, psychiater by zarobil aj otorinolaryngológ by zarobil.
Takže všeobecná spokojnosť, nie???
Vo východniarskom nárečí ak niečo spojené nejde oddeliť , tak vravia že "tríme to" neviem či nemalo aj lepidlo(vymyslené v Strážskom) nejakú dobu taký názov. Vraj si ním koalícia natrela stoličky. Nepomáhajú ani obviňovania ani urážky. Veď oni by aj odišli, ale použili lepidlo "trimeto"
bjuty smis
14.01.21,14:24
Bjuty, tak prezraď, čo chce Matovič dosiahnúť masívnym plošným testovaním?
Jeden imbecil z OĽANO dokonca chce, aby sa testovalo každé 3 dni.... Ak má nejaké deti /ideálne staršie ako 12 r. čo bola hranica na testovanie/, mali by ich odchytiť a testovať každé 3 dni aspoň 2 mesiace. A následne ich poslať k otorinolaryngológovi, aby tomu čurákovi vysvetlil, čo sa vlastne stalo v ich nosohltane, a samozrejme aj psychiater, ktorý by bol po tejto procedúre veľmi potrebný.
Tých 20 testovaní za 2 mesiace by úplne stačilo.
Matovič by zarobil, psychiater by zarobil aj otorinolaryngológ by zarobil.
Takže všeobecná spokojnosť, nie???


nie...nezvláda to....
čo myslíš, prečo dnes zrušil vládu ?
aj žaludi sa už ozvali....

žiadne celoplošné nebude...
ale to neznamená, že chce zle pre nás...že mu nejde o zdravie národa
on je donkichot, nie hitler....
na túto funkciu nedorástol
ale tvrdiť tu, že to robí , aby zarobil na testoch ....:..to je už aký debilizmus
Nandrolon
14.01.21,14:26
Som nevedel, že máš nového hovorcu....
buchač
14.01.21,14:32
Vo východniarskom nárečí ak niečo spojené nejde oddeliť , tak vravia že "tríme to" neviem
Hlúposť....vidno, že nevieš.
Nandrolon
14.01.21,14:55
Bjuty, ja som reagoval vyššie na tvoj koment, citujem, že "Pavol54 to už napísal".....
Keď si to šikovne zeditoval, už to nemá ani hlavu ani pätu....
Ja tvrdím, že vo firme EUROLAB môže mať Matovič osobnú účasť, a tá firma na tých testoch asi neprerába, ale zarába. Ako mi to chceš vyvrátiť???
bjuty smis
14.01.21,15:03
- že to ani srnka netuší... ale dal som radšej podrobnejšie

máš to pomýlené.....ty musíš svoje tvrdenie dokázať, nie naopak....
Nandrolon
14.01.21,15:05
Vo východniarskom nárečí ak niečo spojené nejde oddeliť , tak vravia že "tríme to" neviem
Hlúposť....vidno, že nevieš.
Trímať je predsa držať, ale ak si to pochopil, že "oddeľovať" tvoj problém.
Nandrolon
14.01.21,15:07
- že to ani srnka netuší... ale dal som radšej podrobnejšie

máš to pomýlené.....ty musíš svoje tvrdenie dokázať, nie naopak....
Ja som o tom presvedčený, rovnako ako ty o opaku /i keď pochybujem, si v strane, v opačnom prípade by si bol "OBR" užitočný hlupák/...
Prečo by som to mal dokazovať, keď to ani nie je možné?
Ako by som to mal dokázať, a hlavne prečo?
Tvrdím, že v tej firme má podiel a je to môj názor.
PS: takže vlastne ty tvrdíš, že sám Matovič nevie, prečo to robí???
No, to už je len etalón inteligencie, robiť niečo, biť sa za to a "akože nevedieť prečo".
A za chvíľu dá zase svojej bielej kobyle 10 mil. eur a ani nebude vedieť odkiaľ, lebo však ON SA O TO NESTARÁ!
:-))))))))))))
Začínam súhlasiť s tým, že Matoviča volili iba kkti. Počúvam to denne.
Nandrolon
14.01.21,15:13
PS: už mám pečiatku aj podpis a aj formulár, toľko moja odpoveď na nejaké testovanie najbližšie 3 mesiace. V pondelok bude skener, skicár a modré guličkové pero vyťažené na 10 minút.
A Matovič má zarobené :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
bjuty smis
14.01.21,15:21
presne..nie je to možné

ja svoje tvrdenia viem podložiť...
Nandrolon
14.01.21,15:24
presne..nie je to možné

ja svoje tvrdenia viem podložiť...

presne..nie je to možné

ja svoje tvrdenia viem podložiť...
Ako vieš podložiť, že tam nemá priamu účasť. :-)))))))))))
Počuj, ty pre tých "vymetencov" ideš INÉ BOMBY.
:-))))))))))))))))))))))))
Ty si rekvalifikovaný finančník ako vyšitý, možno aj straník....
Nandrolon
14.01.21,15:31
OVB Allfinanz Slovensko?
Kua, keby som vedel, že tu zabíjam čas s OVB-ákom, tak si normálne vlastnoručne nafackám.
Tie školenia mi už dávajú význam aj s Tvojou ženou. Nás po škole tiež lanárili....
Alebo ste niečo obdobné, menej "pretiahnuté internetom".... Stále a stále nové názvy, ale skutočnosť je tá istá OVB :-))
bjuty smis
14.01.21,15:36
presne..nie je to možné

ja svoje tvrdenia viem podložiť...

presne..nie je to možné

ja svoje tvrdenia viem podložiť...
Ako vieš podložiť, že tam nemá priamu účasť. :-)))))))))))
Počuj, ty pre tých "vymetencov" ideš INÉ BOMBY.
:-))))))))))))))))))))))))
Ty si rekvalifikovaný finančník ako vyšitý, možno aj straník....

ja viem podložiť svoje tvrdenia...nie tvoje, čo si vymýšlaš
kde ja tvrdím, že tam nemá účasť ? neklameš zase ako vždy ??

nedá sa dokázať, čo nie je
dá sa iba dokázať, čo je....tak nám to teda dokáž, čo ty tvrdíš.....
bjuty smis
14.01.21,15:39
OVB Allfinanz Slovensko?
Kua, keby som vedel, že tu zabíjam čas s OVB-ákom, tak si normálne vlastnoručne nafackám.
Tie školenia mi už dávajú význam aj s Tvojou ženou. Nás po škole tiež lanárili....
Alebo ste niečo obdobné, menej "pretiahnuté internetom".... Stále a stále nové názvy, ale skutočnosť je tá istá OVB :-))
ked zas začneš brať do huby moju rodinu, dobre vieš, akým slovníkom ´ti odpoviem
tak sa skús ovládať...a nelieč si tu na mne svoje depresie, že si neschopný uživiť sa ako chlap a robíš ženskú robotu...
Nandrolon
14.01.21,15:57
OVB Allfinanz Slovensko?
Kua, keby som vedel, že tu zabíjam čas s OVB-ákom, tak si normálne vlastnoručne nafackám.
Tie školenia mi už dávajú význam aj s Tvojou ženou. Nás po škole tiež lanárili....
Alebo ste niečo obdobné, menej "pretiahnuté internetom".... Stále a stále nové názvy, ale skutočnosť je tá istá OVB :-))
ked zas začneš brať do huby moju rodinu, dobre vieš, akým slovníkom ´ti odpoviem
tak sa skús ovládať...a nelieč si tu na mne svoje depresie, že si neschopný uživiť sa ako chlap a robíš ženskú robotu...
Akú ženskú robotu?
Veď práve ak by tam bola ženská, tak skrachujeme. Niekedy treba tvrdú chlapskú ruku /lebo ženy by sa medzi sebou pozabíjali/, preto som tam kde som.

A

"Ako to viem dokázať?" No predsa logicky.
1. Matovič nie je ľudomil /Žigu chcel postaviť pred múr a zastreliť/
2.,Je to zlodej, ktorý klamal, /vypisoval si denne nereálne 600 km cesťáky so svojou mamou + doviezol stroj ako súčiastky - legálne obídenie zákona, teda vlastne to isté, čo robil Bašternák/
3. Priznal sa, že je chorý z peňazí a stále na ne myslí
4. Aj tú modrú knižku si so svojim bratrancom Viskupičom vybavili u rovnakého lekára.
... akurát, že zrejme to na Matovičovu diagnózu dali aj Viskupičovi....
Nandrolon
14.01.21,16:05
Nechcel Pellegríni niečo organizovať?
Išiel by som mu to podpísať,
I keď postaršia Mečiarova fanynka ma tu označí za prďúsa, gágaja a táraja.
Veď ak by mi bol autor týchto výrokov "hnusný", tak to vživote nepoužijem a by sa mi to aj hnusilo, ale jeho skalné voličky - rovesníčky by sa za neho bili aj do hrobu :-))))))))))))
bjuty smis
14.01.21,16:06
ja nič netvrdím...ty tu dávaš tvrdenia..a tie treba dokázať
ja ti dám môj názor... s tým môžeš súhlasiť, alebo polemizovať.


išiel do politiky ako multimiionár
ide plán obnovy...miliardy éček takmer bez kontroly oproti eurofondom
a on sa ulakomí hned na 1. možnosť...a ešte na zdravotníctve
kritikou krádeží a lúpeží smeru v zdravotníctve vyhral voľby
a prvé čo je pri moci spraví, že bude kradnúť na najváčšej pandemii za 100 rokov..

sme naozaj na inej iq vlne...
Nandrolon
14.01.21,16:18
Pod slnkom nie je najväčšia tma?
Nie je to iba hlupák so základným vzdelaním, ktorý vďaka riťolezectvu a odrbávaniu štátu sa vyšvihol zlodejinami /ktroré sú premlčané/ na milionára?
pavol54
14.01.21,16:22
Vo východniarskom nárečí ak niečo spojené nejde oddeliť , tak vravia že "tríme to" neviem
Hlúposť....vidno, že nevieš.
Trímať je predsa držať, ale ak si to pochopil, že "oddeľovať" tvoj problém.
nechaj ho on je jediný, ktorý vie niečo o východe On taký východniar ani nevie dokonca kde je Kremenec, určite tam nebol ani na morskom oku, nebol. "Nech še trime kapury" aby sa nestratil
bjuty smis
14.01.21,16:25
možno..
ja ho nechválim

aj keď podla vaších lopúchov - keď povieš :
to nie je biele
je - to je čierne
pavol54
14.01.21,16:27
Bjuty, ja som reagoval vyššie na tvoj koment, citujem, že "Pavol54 to už napísal".....
Keď si to šikovne zeditoval, už to nemá ani hlavu ani pätu....
Ja tvrdím, že vo firme EUROLAB môže mať Matovič osobnú účasť, a tá firma na tých testoch asi neprerába, ale zarába. Ako mi to chceš vyvrátiť???
aby mohol namietať tak to musí tak pokrútiť že sa v tom ani sám nevyzná to už sa nedá pochopiť , tak napíše že je to napísané 5 cez 9
buchač
14.01.21,16:31
Vo východniarskom nárečí ak niečo spojené nejde oddeliť , tak vravia že "tríme to" neviem
Hlúposť....vidno, že nevieš.
Trímať je predsa držať, ale ak si to pochopil, že "oddeľovať" tvoj problém.
nechaj ho on je jediný, ktorý vie niečo o východe On taký východniar ani nevie dokonca kde je Kremenec, určite tam nebol ani na morskom oku, nebol. "Nech še trime kapury" aby sa nestratil
No kooonečne, že si zareagoval...

Takže :
1. Trime sa píše s krátkym " i " ...bez dĺžňa
2. Ja NEPOZNÁM východoslovenské nárečie, také proste neexistuje ako neexistuje ani západoslovenské alebo stredoslovneské...ja poznám zemplínske, šarisšské, spišské, abovské a prirátajme trebárs aj rusínske nárečie...

Kde som ja bol, to ty láskavo nerieš...nebol som totiž od 15 rokov na vojne, takže som nesedel len v kasárňach...alebo doma pri strúhaní kapusty a nakladaní leča.
pavol54
14.01.21,16:38
Vo východniarskom nárečí ak niečo spojené nejde oddeliť , tak vravia že "tríme to" neviem
Hlúposť....vidno, že nevieš.
Trímať je predsa držať, ale ak si to pochopil, že "oddeľovať" tvoj problém.
nechaj ho on je jediný, ktorý vie niečo o východe On taký východniar ani nevie dokonca kde je Kremenec, určite tam nebol ani na morskom oku, nebol. "Nech še trime kapury" aby sa nestratil
No kooonečne, že si zareagoval...

Takže :
1. Trime sa píše s krátkym " i " ...bez dĺžňa
2. Ja NEPOZNÁM východoslovenské nárečie, také proste neexistuje ako neexistuje ani západoslovenské alebo stredoslovneské...ja poznám zemplínske, šarisšské, spišské, abovské a prirátajme trebárs aj rusínske nárečie...

Kde som ja bol, to ty láskavo nerieš...nebol som totiž od 15 rokov na vojne, takže som nesedel len v kasárňach...alebo doma pri strúhaní kapusty a nakladaní leča.
v akom slovníku je napísané že je to krátke i?
bjuty smis
14.01.21,16:52
Bjuty, ja som reagoval vyššie na tvoj koment, citujem, že "Pavol54 to už napísal".....
Keď si to šikovne zeditoval, už to nemá ani hlavu ani pätu....
Ja tvrdím, že vo firme EUROLAB môže mať Matovič osobnú účasť, a tá firma na tých testoch asi neprerába, ale zarába. Ako mi to chceš vyvrátiť???
aby mohol namietať tak to musí tak pokrútiť že sa v tom ani sám nevyzná to už sa nedá pochopiť , tak napíše že je to napísané 5 cez 9
ja som to zmenil, a aj vysvetlil prečo

čo som prekrútil ???
zase trepeš z cesty ...

aj som vysvetlil prečo....alebo nás chceš naozaj presvedčiť, že za vytunelované zdravotníctvo je zodpovedný gašparovič ? :)))

HALOO !!
pavol54
14.01.21,16:56
Bjuty, ja som reagoval vyššie na tvoj koment, citujem, že "Pavol54 to už napísal".....
Keď si to šikovne zeditoval, už to nemá ani hlavu ani pätu....
Ja tvrdím, že vo firme EUROLAB môže mať Matovič osobnú účasť, a tá firma na tých testoch asi neprerába, ale zarába. Ako mi to chceš vyvrátiť???
aby mohol namietať tak to musí tak pokrútiť že sa v tom ani sám nevyzná to už sa nedá pochopiť , tak napíše že je to napísané 5 cez 9
ja som to zmenil, a aj vysvetlil prečo

čo som prekrútil ???
zase trepeš z cesty ...

aj som vysvetlil prečo....alebo nás chceš naozaj presvedčiť, že za vytunelované zdravotníctvo je zodpovedný gašparovič ? :)))

HALOO !!
zase to máš pomotané v hlavičke nie gasparovič ale ZAJAC, vidieť že nevieš čítať súvisle a s porozumením alebo tu to na nás hráš ako tvoj šéf?
bjuty smis
14.01.21,17:04
zajac vykradol slovenské zdravotníctvo ))
a 12 rokov ho v tom ministri smeru brzdili....ale nedokázali ho zadržať :))))

preto ukradli 410 000 000 Smeráci .....

pavol,,,teraz vážne....ovládaš malú násobilku ??
buchač
14.01.21,17:07
v akom slovníku je napísané že je to krátke i?
...v záááápadnnnnáááárskom...
buchač
14.01.21,17:37
Akurát sme skončili zasadnutie komisie k prípadu generála Lučanského vo väzenskej nemocnici v Trenčíne.
Dozvedeli sme sa dosť zaujímavých informácií, ktoré však nemôžem konkretizovať. Môžem však povedať, že na základe dnešných objektivizovaných informácií vylučujem možnosť, že zranenie generála Lučanského, zistené 9.12. vo väznici v Prešove, bolo spôsobené pokusom o samovraždu.
Presný mechanizmus zranenia sa stále hľadá, ale pokus o samovraždu bol v tomto prípade JEDNODUCHO VYLÚČENÝ.
Som zvedavý, čo sa dozvieme vo väznici v Prešove. Avšak z dôvodu pozitívneho testu jedného člena komisie - poslanca NR SR - sa zajtrajšia plánovaná návšteva v Prešove odložila na neurčito.

https://www.facebook.com/Kotlebaofficialfanpage/posts/211734900610818
pavol54
14.01.21,18:22
zajac vykradol slovenské zdravotníctvo ))
a 12 rokov ho v tom ministri smeru brzdili....ale nedokázali ho zadržať :))))

preto ukradli 410 000 000 Smeráci .....

pavol,,,teraz vážne....ovládaš malú násobilku ??
no určite nie som plagiátor ako tvoj vodca. takže je predpoklad že áno. A vieš o existencii veľkej násobilky? A trestné oznámenie bolo podané? ak nie tak sú to drísty ako je to s majetkom Slovenskej republiky ktorý nejaký pán Michele má tvrdiť že je jeho? Asi tak ako plagiátorova diplomovka?
bodliak
14.01.21,19:20
https://www.facebook.com/Kotlebaofficialfanpage/posts/211734900610818

Sleduješ náckovský profil ?
Tvoje bodové konto tomu zodpovedá :D
1488
anet
14.01.21,19:37
v akom slovníku je napísané že je to krátke i?
V nárečovom :D https://narecie.sk/trima%C5%A5
Ale je to tak, trime - drží, trim še - drž sa :D trime jak šľak
A to ja nárečia neovládam. Naivne som si myslela, že ako rodená košičanka viem košicky (alebo, že teda aspoň rozumiem) ... ale za mojich čias sa asi inak rozprávalo :D
bjuty smis
14.01.21,20:20
v.i.lenin vás krásne nazýval :))))
veronikasad
14.01.21,21:02
bjuty smis
15.01.21,07:10
zajac vykradol slovenské zdravotníctvo ))
a 12 rokov ho v tom ministri smeru brzdili....ale nedokázali ho zadržať :))))

preto ukradli 410 000 000 Smeráci .....

pavol,,,teraz vážne....ovládaš malú násobilku ??
no určite nie som plagiátor ako tvoj vodca. takže je predpoklad že áno. A vieš o existencii veľkej násobilky? A trestné oznámenie bolo podané? ak nie tak sú to drísty ako je to s majetkom Slovenskej republiky ktorý nejaký pán Michele má tvrdiť že je jeho? Asi tak ako plagiátorova diplomovka?
tu máš drísty

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) požiadal úrad pre dohľad, aby preveril audity zdravotnej poisťovne Dôvera za posledné tri roky. Za roky 2017 a 2018 spravila audity firma Deloitte Audit, za rok 2019 Ernst & Young. „Ministerstvo financií podalo na Úrad pre dohľad nad výkonom auditu podnet na prešetrenie postupu audítora v subjekte Dôvera,“ potvrdilo ministerstvo.

Ministerstvo sa odvoláva na blog daňovej poradkyne Renáty Bláhovej, v ktorom sa pýta, či by mala vláda po zverejnení účtovnej závierky za rok 2019 dôverovať poisťovni Dôvera. Bláhová je aj poradkyňou ministra financií Hegera.

Celé to súvisí s rokom 2009, keď menšia poisťovňa Apollo kúpila väčšiu Dôveru a nechali si meno Dôvera. Umožnilo to túto operáciu zaúčtovať tak, že na konci figuroval v účtovníctve spojenej Dôvery takzvaný záväzok voči akcionárom vo výške takmer 400 miliónov eur. Tieto peniaze Dôvera vyplatila akcionárom, teda Pente a cyperským schránkam, za ktorými boli ľudia blízki Smeru.
bjuty smis
15.01.21,07:11
nandrolon dobrá práca...dnes fičíš už od 05:00 :)))
Nandrolon
15.01.21,08:00
Dotyčnej 3,14 zrejme nechutí jej vlastná "yebnutá medicína", čo už.
pavol54
15.01.21,08:07
v akom slovníku je napísané že je to krátke i?
V nárečovom :D https://narecie.sk/trima%C5%A5
Ale je to tak, trime - drží, trim še - drž sa :D trime jak šľak
A to ja nárečia neovládam. Naivne som si myslela, že ako rodená košičanka viem košicky (alebo, že teda aspoň rozumiem) ... ale za mojich čias sa asi inak rozprávalo :D
Prvý raz som počul slovo trime (tríme) keď som mal vodiča dielne opravára bol zo Strážskeho. Niečo zvárali keď bolo hotové tak prišiel zahlásiť "Je to hotovo, tríme to ako nové" Ja som to počul prvý raz a sa mi zdalo že hovorí "í" nevidím v tom rozdiel, horšie je významovo výr a vír
Nandrolon
15.01.21,08:37
nandrolon dobrá práca...dnes fičíš už od 05:00 :)))
Vstávam o 4:30 takže to nie je až tak skoro.
buchač
15.01.21,08:39
v akom slovníku je napísané že je to krátke i?
V nárečovom :D https://narecie.sk/trima%C5%A5
Ale je to tak, trime - drží, trim še - drž sa :D trime jak šľak
A to ja nárečia neovládam. Naivne som si myslela, že ako rodená košičanka viem košicky (alebo, že teda aspoň rozumiem) ... ale za mojich čias sa asi inak rozprávalo :D
Prvý raz som počul slovo trime (tríme) keď som mal vodiča dielne opravára bol zo Strážskeho. Niečo zvárali keď bolo hotové tak prišiel zahlásiť "Je to hotovo, tríme to ako nové" Ja som to počul prvý raz a sa mi zdalo že hovorí "í" nevidím v tom rozdiel, horšie je významovo výr a vír
Takže čo sa babe prisnilo, to sa aj stalo ?
Na základe výslovnosti jedného gadža si schopný zmeniť nárečie ako také ?

...a s tým výrom a vírom si to dotiahol do úplného konca (hodilo by sa skôr iné slovo).
Keď vyslovíš slovo " výr a vír "...tak ako postrehneš rozdiel, ak daný výraz nie je vo vete ?
Lenže ak povieš slovo " súd a sud ", tak ten dĺžeň dáva jasný signál, o čo ide.

Ale tebe vysvetľovať niečo...? Ono mne osobne stačí vidieť, čo píšeš a ako to píšeš...proste jak maďar. Tak mi tu láskavo nedávaj rozumy zo slovenčiny.
pavol54
15.01.21,08:41
zajac vykradol slovenské zdravotníctvo ))
a 12 rokov ho v tom ministri smeru brzdili....ale nedokázali ho zadržať :))))

preto ukradli 410 000 000 Smeráci .....

pavol,,,teraz vážne....ovládaš malú násobilku ??
no určite nie som plagiátor ako tvoj vodca. takže je predpoklad že áno. A vieš o existencii veľkej násobilky? A trestné oznámenie bolo podané? ak nie tak sú to drísty ako je to s majetkom Slovenskej republiky ktorý nejaký pán Michele má tvrdiť že je jeho? Asi tak ako plagiátorova diplomovka?
tu máš drísty

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) požiadal úrad pre dohľad, aby preveril audity zdravotnej poisťovne Dôvera za posledné tri roky. Za roky 2017 a 2018 spravila audity firma Deloitte Audit, za rok 2019 Ernst & Young. „Ministerstvo financií podalo na Úrad pre dohľad nad výkonom auditu podnet na prešetrenie postupu audítora v subjekte Dôvera,“ potvrdilo ministerstvo.

Ministerstvo sa odvoláva na blog daňovej poradkyne Renáty Bláhovej, v ktorom sa pýta, či by mala vláda po zverejnení účtovnej závierky za rok 2019 dôverovať poisťovni Dôvera. Bláhová je aj poradkyňou ministra financií Hegera.

Celé to súvisí s rokom 2009, keď menšia poisťovňa Apollo kúpila väčšiu Dôveru a nechali si meno Dôvera. Umožnilo to túto operáciu zaúčtovať tak, že na konci figuroval v účtovníctve spojenej Dôvery takzvaný záväzok voči akcionárom vo výške takmer 400 miliónov eur. Tieto peniaze Dôvera vyplatila akcionárom, teda Pente a cyperským schránkam, za ktorými boli ľudia blízki Smeru.
treba zavrieť majiteľov appola a čo tu vypisuješ veď NAKA nech kmitá, zavrú obvinených, vyšetria a vynesú rozsudok nad vinníkmi a potom sa budeme baviť o tom kto čo ukradol
pavol54
15.01.21,08:49
v akom slovníku je napísané že je to krátke i?
V nárečovom :D https://narecie.sk/trima%C5%A5
Ale je to tak, trime - drží, trim še - drž sa :D trime jak šľak
A to ja nárečia neovládam. Naivne som si myslela, že ako rodená košičanka viem košicky (alebo, že teda aspoň rozumiem) ... ale za mojich čias sa asi inak rozprávalo :D
Prvý raz som počul slovo trime (tríme) keď som mal vodiča dielne opravára bol zo Strážskeho. Niečo zvárali keď bolo hotové tak prišiel zahlásiť "Je to hotovo, tríme to ako nové" Ja som to počul prvý raz a sa mi zdalo že hovorí "í" nevidím v tom rozdiel, horšie je významovo výr a vír
Takže čo sa babe prisnilo, to sa aj stalo ?
Na základe výslovnosti jedného gadža si schopný zmeniť nárečie ako také ?

...a s tým výrom a vírom si to dotiahol do úplného konca (hodilo by sa skôr iné slovo).
Keď vyslovíš slovo " výr a vír "...tak ako postrehneš rozdiel, ak daný výraz nie je vo vete ?
Lenže ak povieš slovo " súd a sud ", tak ten dĺžeň dáva jasný signál, o čo ide.

Ale tebe vysvetľovať niečo...? Ono mne osobne stačí vidieť, čo píšeš a ako to píšeš...proste jak maďar. Tak mi tu láskavo nedávaj rozumy zo slovenčiny.
počúval som raz na vojne ako sa bavili medzi sebou vojaci o výnimočnosti svojich bydlísk, u jedného mali dobré pivo u iného mali najrýchlejšie vlaky, u jedného mali koľajnice najširší rozchod, jeden sa stále snažil aby bol najlepší. bol však medzi nimi jeden čo si myslel svoje, prešiel na tému o babách všetci boli najlepší znalci ich intímnych častí a kvalít a ten aktér diskusie prehlásil, že košičania majú najväčších čurákov. Všetci to pochopili, ale on sa dal vysvetľovať prečo to tak je.
bjuty smis
15.01.21,09:33
zajac vykradol slovenské zdravotníctvo ))
a 12 rokov ho v tom ministri smeru brzdili....ale nedokázali ho zadržať :))))

preto ukradli 410 000 000 Smeráci .....

pavol,,,teraz vážne....ovládaš malú násobilku ??
no určite nie som plagiátor ako tvoj vodca. takže je predpoklad že áno. A vieš o existencii veľkej násobilky? A trestné oznámenie bolo podané? ak nie tak sú to drísty ako je to s majetkom Slovenskej republiky ktorý nejaký pán Michele má tvrdiť že je jeho? Asi tak ako plagiátorova diplomovka?
tu máš drísty

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO) požiadal úrad pre dohľad, aby preveril audity zdravotnej poisťovne Dôvera za posledné tri roky. Za roky 2017 a 2018 spravila audity firma Deloitte Audit, za rok 2019 Ernst & Young. „Ministerstvo financií podalo na Úrad pre dohľad nad výkonom auditu podnet na prešetrenie postupu audítora v subjekte Dôvera,“ potvrdilo ministerstvo.

Ministerstvo sa odvoláva na blog daňovej poradkyne Renáty Bláhovej, v ktorom sa pýta, či by mala vláda po zverejnení účtovnej závierky za rok 2019 dôverovať poisťovni Dôvera. Bláhová je aj poradkyňou ministra financií Hegera.

Celé to súvisí s rokom 2009, keď menšia poisťovňa Apollo kúpila väčšiu Dôveru a nechali si meno Dôvera. Umožnilo to túto operáciu zaúčtovať tak, že na konci figuroval v účtovníctve spojenej Dôvery takzvaný záväzok voči akcionárom vo výške takmer 400 miliónov eur. Tieto peniaze Dôvera vyplatila akcionárom, teda Pente a cyperským schránkam, za ktorými boli ľudia blízki Smeru.
treba zavrieť majiteľov appola a čo tu vypisuješ veď NAKA nech kmitá, zavrú obvinených, vyšetria a vynesú rozsudok nad vinníkmi a potom sa budeme baviť o tom kto čo ukradol
hej
prečo fico 11 rokov nekonal ?...peniaze vzala penta a sponzor smeru široký.....uvidíme, čo sa vyšetrí
heger koná
kopretinka
16.01.21,07:00
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22574445/zakazovala-ruska-komora-pozastavila-adriane-krajnikovej-vykon-advokacie.html
To keď som počula včera v správach,tak som si povedala,že konečne došiel na psa mráz.
Ako hentá blbaňa mohla robiť advokátku.Veď nemá ani potuchy,ako sa má správať.
anet
16.01.21,12:25
misoft
17.01.21,11:22
Hmmmm.... takže i Hranatý má maslo na hlave. Hrdí sa titulom DOCENT - ale čoho docent?
Nie práv, ale bezpečnostnej služby!!!!
https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/foto-tak-toto-je-ale-hanba-znamy-politik-odhalil-velke-tajomstvo-ponizil-roberta-fica/2
buchač
17.01.21,12:25
Si dosť vedľa...jak tá jedľa.
...a Brblavý je dilinko...si chcel kopnúť, ale netrafil jak jeho otec, keď ho robil.

P.S.:
Fica neobhajujem, dávam veci na správnu mieru.
kopretinka
17.01.21,12:26
Hmmmm.... takže i Hranatý má maslo na hlave. Hrdí sa titulom DOCENT - ale čoho docent?
Nie práv, ale bezpečnostnej služby!!!!
https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/foto-tak-toto-je-ale-hanba-znamy-politik-odhalil-velke-tajomstvo-ponizil-roberta-fica/2
Odpadla som!!!
Buhahahaha
:D:D:D:D:D:D
buchač
17.01.21,12:52
Ako si dal veci na spravnu mieru ?

Keď si nepochopil, tak mlč... !!!
bjuty smis
17.01.21,14:02
Hmmmm.... takže i Hranatý má maslo na hlave. Hrdí sa titulom DOCENT - ale čoho docent?
Nie práv, ale bezpečnostnej služby!!!!
https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/foto-tak-toto-je-ale-hanba-znamy-politik-odhalil-velke-tajomstvo-ponizil-roberta-fica/2
tak preto si vybral za parťáka bodora....
Katy a R
17.01.21,14:23
tak terazky neviem - prečo dostal thorno (je mi jedno, kto to je) ban za priloženie linku - Wikipédia o R. Ficovi ? iba reagoval na príspevok misofta o titule docent - že je to všeobecne známe. Tento link priložil https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi92c69oaPuAhXSCOwKHWorD9QQFjALegQIBBAC&url=https%3A%2F%2Fsk.wikipedia.org%2Fwiki%2FRobert _Fico&usg=AOvVaw2JZ3A4QNmeqCqsKEC80nrP
Citujem z neho: " V roku 2001 bol habilitovaný na Akadémii Policajného zboru na docenta v študijnom odbore „Bezpečnostné služby“, po obhajobe habilitačnej práce na tému „Nutná obrana“.[7]"
korela
17.01.21,14:27
Riadne trapošiny, niektorí páni.
V poslednej dobe sa tu súkajú vyjadrenia na úrovni osobného poznania. Nič to, aj v médiách.
Áno, väčšina verejnosti prichádza do styku s SBS. :-)
https://www.akademiapz.sk/sites/default/files/OVVP/OBSAH%20BSvSR.pdf
misoft
17.01.21,14:30
Žeby tiež chceli titul DOCENT?
Ale k tomu:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...meqCqsKEC80nrP
Akú vlastne mal prax?
1 rok na vojne - asistent vyšetrovateľa = skoro nič.
1 rok na justičné skúšky = príprava, ale tiež skoro nič.
9 rokov - ako nejaký picmoch v kancli ministerstva
pár rokov "agent" pre ESLP - teda nie aktívny sudca...

R.F NIKDY nebol sudcom a nikdy ani nebude....
bjuty smis
17.01.21,14:40
bude
na ústavnom......sbs- Kár
misoft
17.01.21,14:41
...s titulom DOCENT.... to určite zastraší tých, čo by chceli vojsť dnu :D:D:D
korela
17.01.21,14:41
Hmmmm.... takže i Hranatý má maslo na hlave. Hrdí sa titulom DOCENT - ale čoho docent?
Nie práv, ale bezpečnostnej služby!!!!
https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/foto-tak-toto-je-ale-hanba-znamy-politik-odhalil-velke-tajomstvo-ponizil-roberta-fica/2

Keby si aspoň napísal bezpečnostných služieb.
misoft
17.01.21,14:45
A možno som to asj správne napísal - JEDNEJ bezpečnostnej služby - tej kamarátovej....
korela
17.01.21,14:48
A práve som sa tu chcela dnes spýtať, či sa môže nainštalovať na plot plochý žiletkový drôt z vnútornej strany, keby sa niekto pri vchádzaní do cudzieho objektu zranil.
https://www.youtube.com/watch?v=3jg-wddvBuk&ab_channel=PletivaDobr%C3%BD
buchač
17.01.21,15:11
tak terazky neviem - prečo dostal thorno (je mi jedno, kto to je) ban za priloženie linku - Wikipédia o R. Ficovi ? iba reagoval na príspevok misofta o titule docent -
Pretoze primitivne hovado zvane BUCHAC, spolu s niektorym moderatorom tu doj...li celu Poradu
Už len ty si yntelygent...aby si sa neposral.
Prečo nepíšeš pod svojím pravým nickom (...a nie, Milan Karas to nie je) ?
Lebo ja viem, že kto si a čo si ... a hlavne to, ako si ty s afrikánkou dodžubal Poradu...a to festovne.
---------------------------
Katy...a nie, nereagoval na misofta, lež reagoval (podyeboval) do mňa.
---------------------------
...a k veci samotnej ?
Doporučujem si pozrieť linky o docentúre.

...a keby si misoft prečítal aj diskusiu, tak by sa dozvedel :

" wejcednes • pred 5 hodinami

V roku 2001 bol predsedom vlády Dzurinda. Fico pôsobil v parlamentom zhromaždení Rady Európy. Potom titul docent je vedecko-pedagogický titul, na rozdiel napr. od JUDr, ktorý je akademickým titulom. Docent je teda titul pre učiteľa. Udeľuje ho rektor a každá vysoká škola má vlastné podmienky. Medzi je patrí vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa - pričom sa vôbec nešpecifikuje odbor ( akademický titul) určitá učiteľská prax na tej škole ( napr. 2-3 roky prednášať, skúšať), potom publikačná činnosť a habilitácia. Rektor môže udeliť titul docenta len pre určitý odbor a to taký, ktorý sa na škole študuje. Takže ak sa JUDr. Fico habilitoval na Policajnej akadémii, a získal titul docenta v odbore Bezpečnostné služby, je to úplne v poriadku. Navyše jeho habilitačná práca má názov "Nutná obrana" čo je pojem Trestného práva.

Brblavý je tiež docent...no na svojich stránkach (kde sa oháňa životopisom) neuvádza, že čoho je docentom...
Ako vravím...chcel si len kopnúť no minul..
marjankaj
17.01.21,17:58
Fico moze robit docenta tak v bezpecnostnej sluzbe v Bodorovom Bonule
Si trápny.
Mila123
17.01.21,18:00
Fico moze robit docenta tak v bezpecnostnej sluzbe v Bodorovom Bonule
chodil "prednášať" na večierky Bonulu, nie????
buchač
17.01.21,18:10
Fico moze robit docenta tak v bezpecnostnej sluzbe v Bodorovom Bonule
Si trápny.
Trápny je slabý výraz...nerozumie problematike, ale mudruje...a sliepky kvokajú tiež.

P.S.:
...a misoft je trápny tiež, lebo on načal hentú "objektívnu" problematiku pripojením linku od Brblavého. Ten je "čistý" jak ľalia...
misoft
17.01.21,18:16
mimotemy
buchač - nič v zlom, ale ak ja som trápny, tak ty si potom dôležitý ako hasičské razítko
buchač
17.01.21,18:24
Dušan, Dušan....ooooooj, keby si ty vedel, že aké je niekedy dôležité hasičské razítko...lenže ty to fakt nevieš a ja vysvetľovať nemienim.

Ešte raz dám ?
Urveš link o Ficovi a začneš meditovať nad docentúrou. Mne je Fico síce ukradnutý, ale splnil literu podmienok na udelenie docentúry ? Si píš, kuwa, že splnil.
Ten zvyšok ja už neriešim...ale hlavne, že vy ostatní ste si išli podľa toho známeho..." Lebo Fico ".

Lenže Fico položí svojimi vedomosťami na tri krát celú terajšiu vládu dokopy...veď je to tam plagiátor vedľa plagiátora.

Tak kto je tu trápny ?
bjuty smis
17.01.21,20:00
Buchac, kto a kde vraví, že nesplnil podmienky ?
Z iného sa mu beblavy smeje..čítaj poriadne misoftov link

A nič na tom nemenii žiaden príspevok smeraka z diskusií...
korela
17.01.21,20:09
Tak buchymu tri plusky naraz, aj keď ich odo mňa nemá rád. Darmo ho dnes mínuskujete. Ale aspoň človek vidí, okrem neobjektívnosti, akú asi majú voliči predstavu o bezp. previerkach a kto ich má mať, a prečo.
Kvočky nechaj na pokoji, je aj iné čítanie, nielen Porada, nielen internet. Zatiaľ ešte vychádzajú slušné tituly. O.i.
buchač
17.01.21,20:33
Buchac, kto a kde vraví, že nesplnil podmienky ?
Z iného sa mu beblavy smeje..čítaj poriadne misoftov link

Vieš čo ? Pre mňa sú také politické naťahovačky...na tie ja seriem.
Keby sa do Beblavého obuli, tak chlapec sa točí jak ventilátor.
Nesplnil sa mu sen, bol kopnutý do riti a nie je ani len v parlamente...a myslím si, že by to tak malo ostať aj naďalej.
Podobne by sa do politiky nemali dostať aj iné osôbky typu Lipschit, Procházka a iní.
Samozrejme, že by už nikdy nemali dostať možnosť dostať sa ani len na kandidátku hajzli z terajšej vlády...minimálne Blázon a Americký lízač análov.

...a ozaj...prečo sa Bebloš nepustí do terajšej garnitúry ? Skákal len do Kollára a jeho sexkámošky Krištúfkovej. Prešľapy iných mu nevadia ?

Ono je to také fasácke...
Tódová porušila základné etické pravidlá na tlačovke, keď skákala do Fica. Videl a počul som, niečo neskutočné, čo si dovoľovala.
Ale na iných tlačovkách drží pizda hubu...
buchač
18.01.21,11:01
Pre velky zaujem o testovanie skolaboval registracny formular
...a o čom to vlastne svedčí ?
Aha...už viem..." LEBO Fico "...

Ale Babtista ponúka " riešenie"...." Minister v relácii rádia Express vysvetlil, že objednávkový systém nebol na takú záťaž pripravený...."

Aká vláda, taký systém !
Vlastne sa pýtam...na čo bola, je a bude pripravená ?
bjuty smis
18.01.21,11:55
ktorá vláda na svete bola pripravená na coronu ?

ktorá oblasť po predchádzajúcej vláde je funkčná a nepotrebuje totálnú obnovu ?
bjuty smis
18.01.21,12:01
Pre velky zaujem o testovanie skolaboval registracny formular
...a o čom to vlastne svedčí ?
Aha...už viem..." LEBO Fico "...

Ale Babtista ponúka " riešenie"...." Minister v relácii rádia Express vysvetlil, že objednávkový systém nebol na takú záťaž pripravený...."

Aká vláda, taký systém !
Vlastne sa pýtam...na čo bola, je a bude pripravená ?
Ten system nastavil minister pre digitalizaciu haRasi. Preto skolaboval
však termostat a raši minuli len miliardu na digitalzáciu.....úlohy splnili....
buchač
18.01.21,12:09
Pekne ste mi spapali háčik...aj s navijákom. ;)

Hm...a ja som bol v tom, že hentá registrácia je nejaká nová aplikácia, toť 1-2 týždne stará...a ono, kuwa, ju už za Mečiara robili. :D :D :D

Nevadí, Hovnopremier a Hovnolízač s Baptistom si poplačú, život ide ďalej.
marjankaj
18.01.21,12:31
https://www.topky.sk/cl/13/2036487/Mladik-sa-snazil-zadrzat-kychanie--Hrozostrasne-nasledky--nikdy-to-neskusajte-
Toto mali zverejniť pred mesiacom, hneď by bolo jasné, čo sa stalo Lučanskému. Ani tú komisiu by nebolo treba.
bjuty smis
18.01.21,12:32
ty si dobrý háčik


len sa ti to trošku vyšmyklo z rúk...
alebo chce poprieť, že minulí " títo páni" - miliardu na digitalizáciu a skutek utek ???

si mýliš háčik s nahrávkou na smeč :))
Kvaka
18.01.21,12:51
Toto je pravda? https://www.cas.sk/clanok/1076248/poslanec-z-sas-natrel-matovica-premier-sa-vyhrazal-padom-vlady-dal-nam-ultimatum/
Lebo ak áno, potom stačí jediná zmena v legislatíve: Všetko, čo je napísané premiérom na jeho FB profile, nadobúda účinnosť dňom zverejnenia.
Vláda nemusí zasadať, nemusí byť premiérom nijako vydieraná.
Mila123
18.01.21,17:20
páči sa mi výrok: " nikdy nebol, nie je a ani bude ako Kuciak či Palach"..... pekný večer prajem
veronikasad
18.01.21,17:45
anet
18.01.21,18:19
Mna by zaujimalo, ze odkial ma Matelko tie cisla do grafov (4300 obeti)? Ci tych 4300 obeti je nejaky plan na mesiac vopred, ci ako? Lebo teda ak stale apeluje na to, ze mame verit autoritam, tak WHO uvadza k dnesnemu dnu nejakych 3474 https://covid19.who.int/region/euro/country/sk
buchač
18.01.21,18:52
Mna by zaujimalo, ze odkial ma Matelko tie cisla do grafov (4300 obeti)? Ci tych 4300 obeti je nejaky plan na mesiac vopred, ci ako?
Hehehe...to je také akurátne číslo, ani málo a ani nejak veľa.



3474 zomrelo na Covid, 826 s Covidom
Človeče, ty si tiež číslo.
Zacitujem jednu vetu.

"Efekt nenakúpených antigénových testov MOŽE podľa vyhlásení Matoviča znamenať 4300 zbytočných obetí a ekonomické škody v objeme jednej miliardy eur."

Tak tu netáraj bludy, že toľko ich už zomrelo...
anet
18.01.21,19:05
bjuty smis
18.01.21,19:53
buchač
18.01.21,20:00
...aj Gašparkovia skôr a či neskôr (ale určite) skončia...ani pes po nich neštekne a mačky ich oserú.
Nandrolon
19.01.21,05:53
Pobavila ma logika kompetentných ľudí.
Včera ak som dobre zachytil, tak sa začalo celoplošné testovanie /už to nazvali "odbornejšie" - celoplošný skríning/, ktoré bude trvať viac dní /9?/.
Od 27.1.21 do 7.2.21 sa bude treba v zamestnaní a aj inde /dopravná kontrola/ preukázať negatívnym testom /alebo potvrdením o prekonaní Covid 19 za posledné 3 mesiace :-)/.
To znamená, že 7.2.2021 sa budú niektorí preukazovať papierikom z 18.1.2021!! teda STARÝM 21 DNÍ!
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Myslím, že ignorovaním tohto debilného príkazu sa nedá nikoho v SR poškodiť, lebo roznášačov so statusom "negatívny z Ag testovania" bude viac ako dosť.
Zas jeden chorý nápad z chorej hlavy.
Nandrolon
19.01.21,06:03
veronikasad
19.01.21,06:41
Malý tlstý plešatý brav si ide zase to svoje :-)
https://www.extraplus.sk/clanok/nad-sa-ludom-vyhraza-policiou-ak-budu-zbierat-podpisy-za-predcasne-volby?fbclid=IwAR0FTQivnIypLXq34NAYee-Eq0rYVna-qwvgC1huH-NMtdRHxd_mPp-oc5o
Dvojmetrové odstupy budú dodržané aj pri testovaní? Aj tam bude zasahovať polícia?
buchač
19.01.21,07:02
Poliši sa na to vyserú...už len preto, že by zo seba robili blbcov. Ľudia by im to dali statočne vyžrať.

Naď je jedno arogantné hovado, hajzel a podliak, ktorý ide proti republike...nakopať do tojášov a zavesiť za onýho do prievanu, chuja debilného.
Dáša_
19.01.21,07:05
Malý tlstý plešatý brav si ide zase to svoje :-)
https://www.extraplus.sk/clanok/nad-sa-ludom-vyhraza-policiou-ak-budu-zbierat-podpisy-za-predcasne-volby?fbclid=IwAR0FTQivnIypLXq34NAYee-Eq0rYVna-qwvgC1huH-NMtdRHxd_mPp-oc5o
Dvojmetrové odstupy budú dodržané aj pri testovaní? Aj tam bude zasahovať polícia?

U nás sa odstupy dodržiavali. A dodržiavajp sa aj teraz, máme v meste niekoľko mobilných testovacích miest a v rámci možností sa naozaj odstupy dodržiavajú. Minimálne na dvoch miestach boli vojaci.

A ešte dodám - aktuálna informácia z miesta u nás, kde netreba objednanie, celé čakanie na test aj na výsledok trvalo 20 minút
veronikasad
19.01.21,07:18
Malý tlstý plešatý brav si ide zase to svoje :-)
https://www.extraplus.sk/clanok/nad-sa-ludom-vyhraza-policiou-ak-budu-zbierat-podpisy-za-predcasne-volby?fbclid=IwAR0FTQivnIypLXq34NAYee-Eq0rYVna-qwvgC1huH-NMtdRHxd_mPp-oc5o
Dvojmetrové odstupy budú dodržané aj pri testovaní? Aj tam bude zasahovať polícia?

U nás sa odstupy dodržiavali. A dodržiavajp sa aj teraz, máme v meste niekoľko mobilných testovacích miest a v rámci možností sa naozaj odstupy dodržiavajú. Minimálne na dvoch miestach boli vojaci.z toho článku som pochopila, ze nie v radoch, ale pri podpisovani petície priamo pri stolíku... Kontakt s odbernym timom tiež nie je zo vzdialeností dvoch metrov...
Dáša_
19.01.21,07:21
Kontakt s odbernym timom tiež nie je zo vzdialeností dvoch metrov...

Jasne, ale ten je v "plnej zbroji"

Ja idem dnes k zubárovi a tam je tiež blízky kontakt. Ale zubár aj pred tým používal okrem masky aj ochranný štít. A zrejme aj inak zabezpečuje svoje priestory
buchač
19.01.21,07:26
U nás sa odstupy dodržiavali. A dodržiavajp sa aj teraz, máme v meste niekoľko mobilných testovacích miest a v rámci možností sa naozaj odstupy dodržiavajú. Minimálne na dvoch miestach boli vojaci.

A ešte dodám - aktuálna informácia z miesta u nás, kde netreba objednanie, celé čakanie na test aj na výsledok trvalo 20 minút
Tými vojakmi chceš povedať čo ? Žeby mali nejaké právomoci ??? Lebo hajzel Naď prikázal ? Nuž máááálo, veľmi málo...ono nejaký smiešny "núdzový" stav nie je totiž stanné právo.
Fakt by som chcel vidieť vojaka, ktorý by šáhol na niekoho ... to by bola iná sranda. :D

Za 2 minúty sa jeden podpíše (c celým postupom) a nie za 20 minút. ;)
veronikasad
19.01.21,07:27
Kontakt s odbernym timom tiež nie je zo vzdialeností dvoch metrov...

Jasne, ale ten je v "plnej zbroji"

Ja idem dnes k zubárovi a tam je tiež blízky kontakt. Ale zubár aj pred tým používal okrem masky aj ochranný štít. A zrejme aj inak zabezpečuje svoje priestoryTvoj zubar si určite umyva ruky a meni rukavice castejsie ako clenovia odberného tímu
Dáša_
19.01.21,07:30
U nás sa odstupy dodržiavali. A dodržiavajp sa aj teraz, máme v meste niekoľko mobilných testovacích miest a v rámci možností sa naozaj odstupy dodržiavajú. Minimálne na dvoch miestach boli vojaci.

A ešte dodám - aktuálna informácia z miesta u nás, kde netreba objednanie, celé čakanie na test aj na výsledok trvalo 20 minút
Tými vojakmi chceš povedať čo ? Žeby mali nejaké právomoci ??? Lebo hajzel Naď prikázal ? Nuž máááálo, veľmi málo...ono nejaký smiešny "núdzový" stav nie je totiž stanné právo.
Fakt by som chcel vidieť vojaka, ktorý by šáhol na niekoho ... to by bola iná sranda. :D

Za 2 minúty sa jeden podpíše (c celým postupom) a nie za 20 minút. ;)


jaaj, zas vidíš niečo, čo tam nie je. Vojaci tam boli na usmerňovanie. Aby ľudia stáli tak, ako treba, aby vedeli, kam majú ísť. Ako istá autorita.

A snáď si všetci podpisujúci prinesú aj vlastné pero :D.
Dáša_
19.01.21,07:32
Kontakt s odbernym timom tiež nie je zo vzdialeností dvoch metrov...

Jasne, ale ten je v "plnej zbroji"

Ja idem dnes k zubárovi a tam je tiež blízky kontakt. Ale zubár aj pred tým používal okrem masky aj ochranný štít. A zrejme aj inak zabezpečuje svoje priestoryTvoj zubar si určite umyva ruky a meni rukavice castejsie ako clenovia odberného tímu

Veronika, koľko testov na coronu si absolvovala? Lebo čo si ja spomínam, tak po každom jednom používal odberový tím dezinfekciu.
A naviac, je rozdiel 5 sekúnd špátrania v nose a pol hodiny výkon v ústach. S vrtaním, brúsením a odskakovaním materialu kade tade.
buchač
19.01.21,07:46
jaaj, zas vidíš niečo, čo tam nie je. Vojaci tam boli na usmerňovanie. Aby ľudia stáli tak, ako treba, aby vedeli, kam majú ísť. Ako istá autorita.

A snáď si všetci podpisujúci prinesú aj vlastné pero :D.
Ale nééééé...veď je jasné, že na čo tam BOLI (čas minulý ).
Lenže vieš ty, čo vzíde hajzlovi v hlave a vydá rozkaz na určité činnosti ohľadom DNEŠKA (čas prítomný)...???
...a čo ak nejaký iniciatívny mladý rozkaz vezme úplne vážne a splní ho ? Zároveň jeho proťajšok bude nejaký prudší člen, ktorý sa mu postaví na odpor ? Zaujímavá situácia...
misoft
19.01.21,08:08
Malý tlstý plešatý brav si ide zase to svoje :-)
https://www.extraplus.sk/clanok/nad-sa-ludom-vyhraza-policiou-ak-budu-zbierat-podpisy-za-predcasne-volby?fbclid=IwAR0FTQivnIypLXq34NAYee-Eq0rYVna-qwvgC1huH-NMtdRHxd_mPp-oc5o
Ak by som šiel na ten "skríning" - a bola tam tá petícia (SMER ani HLAS nemusím, ale!) -tak podpíšem, aj keby sa ten tlstý debil vyhrážal, alebo ma aj zavrel. Nemal by právo a ak? A j ostatní - hneď by sa vzniesla na toho blbca žaloba pre porušovanie ľudských práv.

Matelko a celá jeho sprostá vláda už nevedia, ako si zabezpečiť moc, padá im to pod rukami, všetko (a najmä ten blázon z Trnavy) hádže na ľudí, nemocnice, samosprávy - oni sami však skoro NIČ nerobia, len sa vyhrážajú, zakazujú, obmedzujú.
marjankaj
19.01.21,08:09
Veronika, koľko testov na coronu si absolvovala? Lebo čo si ja spomínam, tak po každom jednom používal odberový tím dezinfekciu.
A naviac, je rozdiel 5 sekúnd špátrania v nose a pol hodiny výkon v ústach. S vrtaním, brúsením a odskakovaním materialu kade tade.
Veronika rovnako ako aj ja sa môžeme na celé to testovanie vykašlať.
Deti do 15 rokov a seniori nad 65 a ŤZP nepotrebujú modrý papierik a tí ostatní nebudú mať nárok na nič? To budeme mať rôzne kategórie ako za Hitlera?
Nandrolon
19.01.21,08:28
Ak to tam bude, zájdem to iba podpísať a valím späť.
bjuty smis
19.01.21,08:41
čo všetko spustí odpoveď , že by mala POLICIA zasiahnuť, ak bude porušené platné uznesenie...
už tam niektorí vidia aj útok armády :))
buchač
19.01.21,08:48
Deti do 15 rokov a seniori nad 65 a ŤZP nepotrebujú modrý papierik a tí ostatní nebudú mať nárok na nič? To budeme mať rôzne kategórie ako za Hitlera?
Jančikám, ale čo sa týka ZŤP, tak ide len o vozíčkarov...
marjankaj
19.01.21,08:50
Deti do 15 rokov a seniori nad 65 a ŤZP nepotrebujú modrý papierik a tí ostatní nebudú mať nárok na nič? To budeme mať rôzne kategórie ako za Hitlera?
Jančikám, ale čo sa týka ZŤP, tak ide len o vozíčkarov...
To som sa zatiaľ nedočítal. To možno budú ešte doplňovať aj dva týždne.
buchač
19.01.21,08:54
čo všetko spustí odpoveď , že by mala POLICIA zasiahnuť, ak bude porušené platné uznesenie...
už tam niektorí vidia aj útok armády :))
Ale trt makový...že nejaký útok armády.
Si nepochopil, že hajzel Naď by rád rozkazoval aj polícii ? To už kde sme ?
Sa ide posrať z Pelleho, lebo ten chce urobiť referendum ? Ono je to aj tak jedno, skôr a či neskôr bude mať Pelle 350k hlasov a referendum proste bude !!!
Naď pôjde do teplej diery, len tak hučať bude...a bude môcť ísť lízať americkým sponzorom tojáše a aj riť......už aby to bolo, a to čím skôr.
buchač
19.01.21,08:57
To som sa zatiaľ nedočítal. To možno budú ešte doplňovať aj dva týždne.
Veronka dala link

veronikasad
Uznesenie vlády - Návrh opatrení na pokles ochorení COVID-19
https://rokovania.gov.sk/download.dat?id=0712C481FF924EC283F984F7C8BB0BCD-CCF85E02B62BCA16C87A59201298F3F9
bjuty smis
19.01.21,09:00
nie, z jeho odpovede - polícia by mala zasiahnuť som to naozaj nepochopil, že by rád rozkazoval polícii

a tie tvoje mokré sny ďalej :)
referendom nemôže vyvolať predčasné voľby, pozri si ústavných právnikov, googliť vieš
je to len teplošova špinavá kampaň pre jednobunkovcov,,,,
strašne sa boja hlasosmeráci tej basy...
marjankaj
19.01.21,09:11
To som sa zatiaľ nedočítal. To možno budú ešte doplňovať aj dva týždne.
Veronka dala link

veronikasad
Uznesenie vlády - Návrh opatrení na pokles ochorení COVID-19
https://rokovania.gov.sk/download.dat?id=0712C481FF924EC283F984F7C8BB0BCD-CCF85E02B62BCA16C87A59201298F3F9
Veď to je zatiaľ návrh. Vyšlo to už v zbierke zákonov?
buchač
19.01.21,09:13
nie, z jeho odpovede - polícia by mala zasiahnuť som to naozaj nepochopil, že by rád rozkazoval polícii

a tie tvoje mokré sny ďalej :)
referendom nemôže vyvolať predčasné voľby, pozri si ústavných právnikov, googliť vieš
je to len teplošova špinavá kampaň pre jednobunkovcov,,,,
strašne sa boja hlasosmeráci tej basy...
Potom si slabý psychológ...trénuj, trénuj.

Ty ma čítaš, alebo si zasa zaslepený až do het ? Alebo ti mokrota vystrelila do ksichtu ?
Kto vraví o predčasných voľbách ? Ja vravím totiž o referende...a teda o návrhu ústavného zákona na skrátenie volebného obdobia vypísanie predčasných parlamentných volieb.
Či by zákon prešiel, to je už iná vec...

Hajzli hovniarski sa boja o svoje korytá...
veronikasad
19.01.21,09:17
Veronika, koľko testov na coronu si absolvovala? Lebo čo si ja spomínam, tak po každom jednom používal odberový tím dezinfekciu.
A naviac, je rozdiel 5 sekúnd špátrania v nose a pol hodiny výkon v ústach. S vrtaním, brúsením a odskakovaním materialu kade tade.
Veronika rovnako ako aj ja sa môžeme na celé to testovanie vykašlať.
Deti do 15 rokov a seniori nad 65 a ŤZP nepotrebujú modrý papierik a tí ostatní nebudú mať nárok na nič? To budeme mať rôzne kategórie ako za Hitlera?Na plosnom testovani som nebola, ani nepôjdem. Spravam sa zodpovedne aj bez modreho papierika, mám uz 65+... Ak budem potrebovať test kvôli lekárskemu vyšetreniu, budem ziadat PCR a výsledok z certifikovaného laboratória
marjankaj
19.01.21,09:23
Na plosnom testovani som nebola, ani nepôjdem. Spravam sa zodpovedne aj bez modreho papierika, mám uz 65+... Ak budem potrebovať test kvôli lekárskemu vyšetreniu, budem ziadat PCR a výsledok z certifikovaného laboratória
Som zvedavý ak by som mal infarkt, či by ma tiež najprv testovali a až potom zachraňovali.
veronikasad
19.01.21,09:26
Na plosnom testovani som nebola, ani nepôjdem. Spravam sa zodpovedne aj bez modreho papierika, mám uz 65+... Ak budem potrebovať test kvôli lekárskemu vyšetreniu, budem ziadat PCR a výsledok z certifikovaného laboratória
Som zvedavý ak by som mal infarkt, či by ma tiež najprv testovali a až potom zachraňovali.Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
bjuty smis
19.01.21,09:28
nie, z jeho odpovede - polícia by mala zasiahnuť som to naozaj nepochopil, že by rád rozkazoval polícii

a tie tvoje mokré sny ďalej :)
referendom nemôže vyvolať predčasné voľby, pozri si ústavných právnikov, googliť vieš
je to len teplošova špinavá kampaň pre jednobunkovcov,,,,
strašne sa boja hlasosmeráci tej basy...
Potom si slabý psychológ...trénuj, trénuj.

Ty ma čítaš, alebo si zasa zaslepený až do het ? Alebo ti mokrota vystrelila do ksichtu ?
Kto vraví o predčasných voľbách ? Ja vravím totiž o referende...a teda o návrhu ústavného zákona na skrátenie volebného obdobia vypísanie predčasných parlamentných volieb.
Či by zákon prešiel, to je už iná vec...

Hajzli hovniarski sa boja o svoje korytá...
jéééj , nik nevraví o predčasných volbách :))
a čo to tam potom chcete podpisovať ?
petíciu, aby psi neboli držané na reťazi ?
Dáša_
19.01.21,09:32
Na plosnom testovani som nebola, ani nepôjdem. Spravam sa zodpovedne aj bez modreho papierika, mám uz 65+... Ak budem potrebovať test kvôli lekárskemu vyšetreniu, budem ziadat PCR a výsledok z certifikovaného laboratória
Som zvedavý ak by som mal infarkt, či by ma tiež najprv testovali a až potom zachraňovali.Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ...

myslíš, že by bolo lepšie, keby bol náhodou nakazený a vyblokoval by pol pohotovosti? Ak nešlo o život. Alebo má personál ku všetkým pristupovať ako k nakazeným? Alebo máš lepší nápad?

A čo sa týka infarktu, tam sú tiež rôzne stupne. Viem z vlastnej skúsenosti, niektorí aj pár minút počkajú. Ale keď ide o život, tak by skôr poslali sanitku k infarktu ako ku covid pacientovi
kopretinka
19.01.21,09:33
Na plosnom testovani som nebola, ani nepôjdem. Spravam sa zodpovedne aj bez modreho papierika, mám uz 65+... Ak budem potrebovať test kvôli lekárskemu vyšetreniu, budem ziadat PCR a výsledok z certifikovaného laboratória
Som zvedavý ak by som mal infarkt, či by ma tiež najprv testovali a až potom zachraňovali.Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
Ano,záchranári nosia......predvčerom u nás boli a prvé,čo ich zaujímalo,či sme mali covida....otca otestovali antig.,mňa nie.Kde je logika? On bol neg. ja som mohla byť pozit. ale to ich netankovalo. S otcom bol v kontakte len jeden,so mnou obaja,a 2metre to neboli.
Rúška sme mali všetci.
kopretinka
19.01.21,09:38
Čitala som tie najnovšie nariadenia.Prečo je to rozdelené do 7.2. a potom od 8.2.?
Veď je to to isté....:confused:
Nejdem sa testovať, nad 65 môže na prechádzku bez testu a ja budem sprievod....chodili sme len okolo domu,10min.viac otec neprejde a teraz keď je sneh sa bojí.
K doktorovi možem aj bez testu a viac ma nezaujima.
misoft
19.01.21,10:17
Konečne kráčame správnym smerom …. Zemiaky sú drahšie ako banány. Z údajne zdravého rybacieho mäsa, vytečie polovica vody. Mäsové výrobky neobsahujú mäso. V akciovom letáku hypermarketu je 30 inzerátov na požičanie peňazí. Jogurt obsahuje 45% mlieka. Bravčové rebrá sú drahšie ako bravčové stehno. Aj behom reči s kamarátom telefonujeme. Čím viac vecí máme, tým viac túžime po ďalších. Mobil má toľko funkcii, že sa nimi chválime priateľom, ale pre život sú nevyužiteľné. Slivky dovážame z Argentíny, maliny zo Španielska, cesnak a cibuľu z Peru …. Štátny sviatok je dôvodom opiť sa, ale prečo je ten deň sviatkom, to 90% ľudí nevie. Plačeme pri pohľade na opustené psy, ale opustení ľudia nás nezaujímajú. Slovo ďakujem nahradilo „čo za to“. Maslová buchta má záruku 12 mesiacov. Kilo sušeného slepačieho hovna je drahšie, než kilo kuracích stehien. V meste máme 200 pizzerii, ale „vepřo-knedlo“ si nedáme nikde. Návšteva kultúrnych pamiatok vyjde rodinu na 100 Eur. Polovica rodičov nemá peniaze na to,aby svoje deti poslali na lyžiarsky kurz. Doma denne gruntujeme, ale odpadky hádžeme mimo popolnice. Na televízii večer prepíname aj 25 programov, ale nájdeme len varenie celebrít, reality show, alebo reklamy. Svojim blízkym pošleme aj tridsať stupídnych esemesiek, ale ani raz sa neopýtame ako sa majú. Pod pojmom „kultúra“ sa nám vybaví návšteva multi kina. Zaobstarávame si na splátky nadupané autá, aj keď len raz do týždňa ideme do hypermarketu a raz mesačne navštíviť svojich rodičov v dome dôchodcov. Najpredávanejšie knihy sú kuchárky každého, kto sa objavil v smotánke, životopisy pseudo hviezd a horoskopy. Existuje 30 časopisov pre ženy, ale ani jeden pre normálne ženy. Najčítanejší článok na nete v rubrike kultúra, bol ten, ako si Hanychová žehlila nohavice na tele naparovacou žehličkou a opálila si frndu.Štát daruje cirkví miliardy, ale do kostola sa cez deň nedostaneme a keď áno, tak len za vstupné. Kam teda kráčame?? Ja už to viem: „Do prdele!!“

(https://www.oslik.eu/index.php/itemlist?limit=10&start=10)
Kvaka
19.01.21,10:20
To som sa zatiaľ nedočítal. To možno budú ešte doplňovať aj dva týždne.
Veronka dala link

veronikasad
Uznesenie vlády - Návrh opatrení na pokles ochorení COVID-19
https://rokovania.gov.sk/download.dat?id=0712C481FF924EC283F984F7C8BB0BCD-CCF85E02B62BCA16C87A59201298F3F9
Veď to je zatiaľ návrh. Vyšlo to už v zbierke zákonov?
https://www.zakonypreludi.sk/zz/2021-8
Mila123
19.01.21,10:21
Dušan máš odo mňa jeden dobrý "puntík"......vynikajúci postreh

(https://www.oslik.eu/index.php/itemlist?limit=10&start=10)[/QUOTE]
marjankaj
19.01.21,10:34
Čitala som tie najnovšie nariadenia.Prečo je to rozdelené do 7.2. a potom od 8.2.?
Veď je to to isté....:confused:
Nejdem sa testovať, nad 65 môže na prechádzku bez testu a ja budem sprievod....chodili sme len okolo domu,10min.viac otec neprejde a teraz keď je sneh sa bojí.
K doktorovi možem aj bez testu a viac ma nezaujima.
V novembri na kramároch mali skoro vo všetkých ambulanciách: Bez modrého papierika nevstupovať.
lujza.j
19.01.21,10:40
Neviem co je relacia pumpa....len viem,ze tam "nieco" prestrelili....dnes titulok-vysvetlenie....ze to je iba politicka satira....koment na nete:nemate nejaku politicku satiru aj na kuciaka a palacha....pripadne na mrvych po ockovani proti covidu...
Ako sa im hodi...
Nandrolon
19.01.21,11:10
Tu už niekto maže aj normálne príspevky, že aj s pozitívnym výsledkom testu môžem ísť do najbližšej lekárne, potravín....
Nandrolon
19.01.21,11:17
Neviem co je relacia pumpa....len viem,ze tam "nieco" prestrelili....dnes titulok-vysvetlenie....ze to je iba politicka satira....koment na nete:nemate nejaku politicku satiru aj na kuciaka a palacha....pripadne na mrvych po ockovani proti covidu...
Ako sa im hodi...
... videl som titulok v tlačených novinách....
Vyjadrenie hodné ožratej šľapky a nie ženy vo vysokej verejnej funkcii.
Okrem toho neviem, či sa to iba mne stále zdá, ale ak ju vidím v rúšku tak sa vizážou nehorázne podobá na Zsuzsovú. Obidve hnusné vlasy a zamračený výzor tváre.
buchač
19.01.21,12:06
Neviem co je relacia pumpa....len viem,ze tam "nieco" prestrelili....dnes titulok-vysvetlenie....ze to je iba politicka satira....koment na nete:nemate nejaku politicku satiru aj na kuciaka a palacha....pripadne na mrvych po ockovani proti covidu...
Ako sa im hodi...
Ono satira nie je vždy satirou...Francúzsko sa o tom presvedčilo a krvavé slzy ronilo.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Teroristick%C3%BD_%C3%BAtok_na_redakciu_Charlie_He bdo

...ale myslím si, že hentou celou garnitúrou hajzlov by málokto normálny vyronil slzu.
Na nich platí nasledovné...
buchač
19.01.21,12:11
pozri si ústavných právnikov, googliť vieš

Som pogoglil...;)

Bývalý ústavný sudca Doc.Drgonec:
Ak by tu bol právny štát, tak minister Naď by už bol v útekovej väzbe.
bjuty smis
19.01.21,12:38
tak potom aj vás, opozičníkov musí tešiť, že táto vláda vyčístí od mafie súdy, prokuratúru a skorumpovaných fízlov.....
lujza.j
19.01.21,12:48
Buchi... presne som dnes na to francuzsko myslela...
Nandrolon
19.01.21,12:52
Dáša_
19.01.21,12:58
"Juraj Hipš:

Vážený pán poslanec Pellegrini,
oslovili ste ma, aby som bol súčasťou petičného výboru, ktorého cieľom má byť vypísanie referenda o predčasných voľbách.
Môžeme mať výhrady k tejto vláde, ale dovolím si vám pripomenúť, čoho všetkého ste boli súčasťou vy.
Keď budete tvrdiť, ako vám záleží na spravodlivosti, spomeňte si na svoj postoj k občianskym protestom po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.
Keď budete rozprávať o modernej krajine, nezabudnite na svoje pôsobenie ako podpredseda vlády pre informatizáciu. Na kauzy, nedotiahnuté projekty a minuté miliardy bez želaného výsledku.
Keď budete rečniť o boji proti korupcii, pripomeňte si ako ste prišli k luxusnému bytu na nábreží Dunaja.
Keď sa nebodaj budete oháňať zeleným Slovenskom, lebo teraz to letí, rozpamätajte sa ako ste presadzovali zákon umožňujúci stavbu ropovodu cez Žitný ostrov so zásobami pitnej vody.
Vždy ste kryli tých, ktorí vám dávali funkcie. Nech sa dialo čokoľvek, boli ste poslušný. Nikdy ste sa za tie roky neozvali, keď sa diali neprávosti, podvody a svinstvá.
Loď, na ktorej ste sa roky plavili a zbierali funkcie, sa začala potápať. A vy ste spravili to, čo je vám blízke. Ušli ste medzi prvými.
S úsmevom sa chcete teraz vydať na novú plavbu, lebo rátate s tým, že všetci máme Alzheimera. Ale možno budete prekvapený, koľko ľudí už nezabúda.
Ja si vás pamätám veľmi dobre. A preto s vami nechcem mať nič spoločné. Aj keď mám výhrady k tejto vláde, odmietam pripravovať jej odvolanie spolu s vami, Róbertom Ficom alebo Andrejom Dankom, ktorých ste tiež pozvali.
Radšej budem venovať svoju energiu na pomoc učiteľom, študentom, spolupracovať s vedcami a lekármi, aby som svojou trochou pomohol zvládnuť pandémiu. Je mi to bližšie, ako pripravovať pád vlády s ľuďmi ako ste vy a vaši kolegovia.
Preto vašu ponuku s čistým svedomím odmietam"
Nandrolon
19.01.21,13:14
Títo kindermanažéri s modrými knižkami zatiaľ chválabohu riešia iba koronu, takže momentálne kradnú milióny eur "iba na testovaní", lebo však nič iné nerobia.
Ak niekedy pandémia pominie a títo budú ešte vo vláde, tak tu budú zlodejiny také, že aj my -NEVOLIČI Smeru budeme volať "zlatý Smer". Som o tom presvedčený.
Mám dojem, že Matovič a Naď budú v histórii SR "Mečiar II".
bjuty smis
19.01.21,13:25
opozičný zlepenec a jeho schopnosť spolupráce v praxi :)))

Smer sa nepripojí k Hlasu, ktorý chce rozbehnúť zber podpisov na referendum o predčasných voľbách. Podľa Roberta Fica totiž malo ísť o nadstranícku a apolitickú akciu. „To sa tak nerobí, do psej matere,“ povedal.



vedia sa spojiť iba pri kradnutí a organizovaní mafiánských skupín
bjuty smis
19.01.21,13:33
čo mu ostáva ?
ten podvod s lučánským mu nevyšiel...iba pár dezolátov sa chytilo, čakal státisíce....
buchač
19.01.21,14:04
"Juraj Hipš...
Fujtajbl...progresívny kaviarensky povaľač ...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Juraj_Hip%C5%A1
Dáša_
19.01.21,14:06
"Juraj Hipš...
Fujtajbl...progresívny kaviarensky povaľač ...
https://sk.wikipedia.org/wiki/Juraj_Hip%C5%A1

Zo Zaježovských lazov má do kaviarní myslím celkom ďaleko :D
buchač
19.01.21,14:09
opozičný zlepenec a jeho schopnosť spolupráce v praxi :)))

Smer sa nepripojí k Hlasu, ktorý chce rozbehnúť zber podpisov na referendum o predčasných voľbách. Podľa Roberta Fica totiž malo ísť o nadstranícku a apolitickú akciu. „To sa tak nerobí, do psej matere,“ povedal.

„Smer je za čo najrýchlejší zber podpisov, musí však byť zaštítený výborom, ktorý je apolitický,“ vraví Fico, podľa ktorého Pellegrini urobil zlý pokus a dopustil sa hrubého politického amaterizmu.

Kuwa...keď cituješ, tak všetko alebo daj link.
Lebo podľa tvojho príspevku to vyzerá tak, že Smer je proti...lenže opak je pravdou.
bjuty smis
19.01.21,14:17
a to už prečo ?
je tu snáď niekto príčetný, čo si myslí, že fiča a smer je proti predčasným voľbám ??? čo nevidí, ako sa trasie pred kriminálom ???

ja poukazujem na ich schopnosť spolupracovať....však to jasne píšem....
buchač
19.01.21,14:21
Zo Zaježovských lazov má do kaviarní myslím celkom ďaleko :D
Tak si ma včul zabila...
Bolo mi jasné, že práve toho sa niekto chytí...lenže ono je to o inom.
Kukni na Wiki...daj si kurzor na odkazy v odstavci ohľadom neziskoviek...veľa napovedá.

...a ani nevravím, že Pontis je financovaná Američanmi....aj pre nich je na lazy ďaleko.
Dáša_
19.01.21,14:32
Zo Zaježovských lazov má do kaviarní myslím celkom ďaleko :D
Tak si ma včul zabila...
Bolo mi jasné, že práve toho sa niekto chytí...lenže ono je to o inom.
Kukni na Wiki...daj si kurzor na odkazy v odstavci ohľadom neziskoviek...veľa napovedá.

...a ani nevravím, že Pontis je financovaná Američanmi....aj pre nich je na lazy ďaleko.

unikáš od podstaty citátu, ktorý som dala. V čom nemá pravdu ohľadom hodnotenia Pellegríniho?
bjuty smis
19.01.21,14:34
uvidíme, či bude aj šereš :))))
buchač
19.01.21,14:48
unikáš od podstaty citátu, ktorý som dala. V čom nemá pravdu ohľadom hodnotenia Pellegríniho?
Zlatá moja...svet nie je čierny a biely.
buchač
19.01.21,14:53
Skurveni smeracki mazaci / buchac, marjankaj /, dufate snad, ze ked zmazete
Skurvený úbožiak si ty Vladinko...už nepi toľko a skľudni hormón.
Mne si totálne u prdele, s opilcami sa zásadne nebavím...
Že ťa moderátor zmazal, to je jeho vec a aj právo...no rozhodne nie na môj podnet.

Tak si to zapíš láskavo za uši...alebo napíš na pohárik a fľašu.
marjankaj
19.01.21,15:15
Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
A keď je negatívny, tak ho ošetria a ak je pozitívny, tak nie? Budú ho testovať kým nevyzdravie a až potom ho ošetria?:eek:
veronikasad
19.01.21,15:19
Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
A keď je negatívny, tak ho ošetria a ak je pozitívny, tak nie? Budú ho testovať kým nevyzdravie a až potom ho ošetria?:eek:Asi ošetria, ale na inom oddeleni. Našťastie bol negatívny...
marjankaj
19.01.21,15:38
Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
A keď je negatívny, tak ho ošetria a ak je pozitívny, tak nie? Budú ho testovať kým nevyzdravie a až potom ho ošetria?:eek:Asi ošetria, ale na inom oddeleni. Našťastie bol negatívny...
A na akom? Na patológii?
Mila123
19.01.21,15:41
Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
A keď je negatívny, tak ho ošetria a ak je pozitívny, tak nie? Budú ho testovať kým nevyzdravie a až potom ho ošetria?:eek:Asi ošetria, ale na inom oddeleni. Našťastie bol negatívny...
A na akom? Na patológii?
ozaj vtipné.......trochu empatie by z tvojej strany nezaškodilo....
anet
19.01.21,15:59
Niečo na odreagovanie :) neviem, či starnem, ale v poslednej dobe sa mi tento štýl páči stále viac https://www.youtube.com/watch?v=YoBlp6qvFqg&list=PLJZH8sevmMq7vUcVK2AqRAj-wETFqyV8U
kukučka
19.01.21,17:47
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
annova
19.01.21,17:49
https://www.youtube.com/watch?v=ufdLyHTx8TQ

Dobra analyza, co mi to len pripomina?
marjankaj
19.01.21,18:20
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Daj sa otestovať.
Toto tu už bolo aj v novembri.
kopretinka
19.01.21,19:00
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Veď lekár je výnimka.
Nandrolon
19.01.21,19:20
lujza.j
19.01.21,19:28
Do prirody-sportovat sa nedalo ani prvy krat..
buchač
19.01.21,19:59
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Žeby ísť na test ?
Inak povedané...z domu môžeš ísť bez testu, aj po klinike by sa ešte dalo...ale do priestorov ordinácie už veru nie.

Neviem, čo za odborné vyšetrenie, ale ak by sa dalo, tak by som termín preložil. Pokiaľ zuby nebolia, tak detto.
veronikasad
19.01.21,20:54
Mam za sebou niekolko planovanych kontrol z minulorocnej jesene a je veľký rozdiel v prístupe v jednotlivých ambulancii. Sú lekári, ktori investuju do ochranných pomôcok a "nebuzeruju" pacientov s antigenovymi testami, ak pacient nema žiadne viditeľné príznaky (teplota, dotaznik-blizske kontakty...)
Stretla som sa vsak aj s lekárkou, ktora si neodpustila poznámku aka som nezodpovedna keď trvam na vysetreni, pricom bolo nutna kontrola kvôli dlhodobému užívaniu liekov. Prazdna cakaren, posielala pacientov prec, odmietala predpisovať lieky cez telefon, lebo je preťažená. Na tvari platené rusko, bez akýchkoľvek dalsich ochranných pracovných prostriedkov.
Pri vsetkej úcte k lekarom, su zivnostnici, aj keď mnohi z donutenia, nemôžu čakať ze o vsetko sa postará štát. Ani elektrikar nepôjde na stĺp vysokeho napätia v sandaloch a s kombinackami
Este doplnim, ze žiadneho plosneho testovania na Covid som sa zatial nezucastnila. Ziadanku na PCR testy mi obvodna lekarka bez príznakov ochorenia odmietla vystaviť
Mila123
19.01.21,21:03
Mam za sebou niekolko planovanych kontrol z minulorocnej jesene a je veľký rozdiel v prístupe v jednotlivých ambulancii. Sú lekári, ktori investuju do ochranných pomôcok a "nebuzeruju" pacientov s antigenovymi testami, ak pacient nema žiadne viditeľné príznaky (teplota, dotaznik-blizske kontakty...)
Stretla som sa vsak aj s lekárkou, ktora si neodpustila poznámku aka som nezodpovedna keď trvam na vysetreni, pricom bolo nutna kontrola kvôli dlhodobému užívaniu liekov. Prazdna cakaren, posielala pacientov prec, odmietala predpisovať lieky cez telefon, lebo je preťažená. Na tvari platené rusko, bez akýchkoľvek dalsich ochranných pracovných prostriedkov.
Pri vsetkej úcte k lekarom, su zivnostnici, aj keď mnohi z donutenia, nemôžu čakať ze o vsetko sa postará štát. Ani elektrikar nepôjde na stĺp vysokeho napätia v sandaloch a s kombinackami
Este doplnim, ze žiadneho plosneho testovania na Covid som sa zatial nezucastnila. Ziadanku na CRP testy mi obvodna lekarka bez príznakov ochorenia odmietla vystaviť
Veronika PCR testami sa diagnostikuje ochorenie Covid 19,,,,,,, oprav sa..... je aj CRP vyšetrenie, to sa robí z kapilárnej krvi a zisťuje sa nutnosť antibiotickej (antibakteriálnej) terapie ......
veronikasad
19.01.21,21:05
Mam za sebou niekolko planovanych kontrol z minulorocnej jesene a je veľký rozdiel v prístupe v jednotlivých ambulancii. Sú lekári, ktori investuju do ochranných pomôcok a "nebuzeruju" pacientov s antigenovymi testami, ak pacient nema žiadne viditeľné príznaky (teplota, dotaznik-blizske kontakty...)
Stretla som sa vsak aj s lekárkou, ktora si neodpustila poznámku aka som nezodpovedna keď trvam na vysetreni, pricom bolo nutna kontrola kvôli dlhodobému užívaniu liekov. Prazdna cakaren, posielala pacientov prec, odmietala predpisovať lieky cez telefon, lebo je preťažená. Na tvari platené rusko, bez akýchkoľvek dalsich ochranných pracovných prostriedkov.
Pri vsetkej úcte k lekarom, su zivnostnici, aj keď mnohi z donutenia, nemôžu čakať ze o vsetko sa postará štát. Ani elektrikar nepôjde na stĺp vysokeho napätia v sandaloch a s kombinackami
Este doplnim, ze žiadneho plosneho testovania na Covid som sa zatial nezucastnila. Ziadanku na CRP testy mi obvodna lekarka bez príznakov ochorenia odmietla vystaviť
Veronika PCR testami sa diagnostikuje ochorenie Covid 19,,,,,,, oprav sa..... je aj CRP vyšetrenie, to sa robí z kapilárnej krvi a zisťuje sa nutnosť antibiotickej (antibakteriálnej) terapie ......opravila som, to bola presmycka...
anet
19.01.21,21:24
Mam to stastie, ze mam normalnu lekarku, ked nieco potrebujem, proste k nej idem (nejake telefonicke objednavanie, testy neriesi). Nedavno som u nej bola s dcerou, k pediatricke sa nedalo, lebo? ... som rada, ze si viem vacsinou takto poradit.

Nikdy som sem nechcela vytahovat velmi osobne zalezitosti.
Ale ... moja mama lezi v DSS, ma ALS, v podstate je len leziaci clovek, ktory hybe ocami. Nie je zbavena svojpravnosti, ale nevie sa logicky podpisat. Moja sestra mi prave napisala, ze ak nepodpise papiere ohladne Covid ockovania, mama bude v uplnej izolacii a bez poskytovania zdravotnej starostlivosti.:mee: Ockovat budu v stredu.
buchač
19.01.21,21:37
pricom bolo nutna kontrola kvôli dlhodobému užívaniu liekov. Prazdna cakaren, posielala pacientov prec, odmietala predpisovať lieky cez telefon, lebo je preťažená.
......
Este doplnim, ze žiadneho plosneho testovania na Covid som sa zatial nezucastnila. Ziadanku na PCR testy mi obvodna lekarka bez príznakov ochorenia odmietla vystaviť
Aj to dlhodobé užívanie a nekontrolu v termíne si lekár vie obhájiť. Ja som šiel na kontrolu o tri mesiace, žiaden problém. Recept poslaný obratom po telefonickej požiadavke.
.....
Plošné mám už len z princípu v prdely...
Ja som si vypísal podla vyhlášky 17/2020 zo strany 17 "Potvrdenie o výnimke" a fertig.
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_17_2020.pdf

...a mám vytvorené "Cestné vyhlásenie" zo strany 5, na základe, ;)

5)
Ak to nie je inak možné, predloženie potvrdenia o výnimke podľa § 2 ods. 4 možno nahradiť v prípadoch podľa § 2 ods. 2 písm. g) až k) písomným čestným vyhlásením tejto osoby alebo jej zákonného zástupcu o tom, že osoba, ktorej sa výnimka týka patrí do skupiny populácie, na ktoré sa vzťahuje výnimka z povinnosti preukazovať sa negatívnym antigénovým alebo RT-PCR testom počas trvania obmedzenia slobody pohybu a pobytu zákazom vychádzania v Slovenskej republike, v ktorom bude zároveň uvedené, že osoba predkladajúca čestné vyhlásenie si je vedomá právnych následkov, v prípade, že by sa jej čestné vyhlásenie ukázalo ako nepravdivé.
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_14_2020.pdf
veronikasad
19.01.21,21:46
Juraj, to potvrdenie sa na mna nevztahuje a určite ani na teba, konzultovala som s osetrujucou lekárkou
A co sa týka tej kontroly, aka bola v novembri sanca ze o mesiac dva bude situacia lepsia. Do ambulancie v bojnickej nemocnici by som nesla.
buchač
19.01.21,22:07
Juraj, to potvrdenie sa na mna nevztahuje a určite ani na teba, konzultovala som s osetrujucou lekárkou
A co sa týka tej kontroly, aka bola v novembri sanca ze o mesiac dva bude situacia lepsia. Do ambulancie v bojnickej nemocnici by som nesla.
Oprava...na poslednej strane je vzor
https://www.uvzsr.sk/docs/info/ut/ciastka_23_2020.pdf

Aááále vzťahuje, podľa bodu "e"...viď :

2)Povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na:
a)osobu, ktorá prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace;
b)osobu, ktorej akútny zdravotný stav alebo zdravotná kontraindikácia neumožňuje vykonanie antigénového testu na ochorenie COVID-19 alebo vykonanieRT-PCR testu na ochorenie COVID-19;
c)osobu, ktorej bolo diagnostikované stredne ťažké alebo ťažké mentálne postihnutie;
d)osobu dispenzarizovanú so závažnou poruchou autistického spektra;
e)osobu dispenzarizovanú pre ťažký, vrodený alebo získaný imunodeficit;
f)osobu, ktorá je onkologickým pacientom po chemoterapii alebo transplantácii, ktorá má leukopéniu alebo osoba s onkologickou liečbou alebo inou liečbou ovplyvňujúcou imunitný systém (napr. biologickou liečbou)


P.S.:
Podľa tejto vyhlášky sa to dokonca vzťahuje aj na Podliaka, aj na Matoviča alebo Naďa ...a to podľa bodu "c"...;) :D :D :D
marjankaj
19.01.21,22:42
Juraj, už len to čítanie vyhlášok a sledovať, ktorú kedy zrušili je na šľaktrafenie.
buchač
19.01.21,22:51
Na hento som naďabil náhodou, respektíve bola zmienka o výnimkách pri drbnutých modrých papierikoch, nuž som sa pozrel. Ale inak mám vyhlášky v trubke...
Ak bude potrebné sa preukázať nejakému iniciatívnemu polišovi, nuž mu šturim pod nos...a zvyšok by sa uvidel, ale snáď by sme sa nejak pokonali.
Štrkac
20.01.21,05:28
No pekne. Mazacia dvojka mala nocnu pohotovost. Kvôli podobnym egoistickym, nezodpovednym mudrosracom, ktori cele noci sprtaju vynimky pre seba, skoncila moja zubarka raz v nemocnici a druhykrat doma v karantene. Ani nie 30 rocne dievca. Pre kusok modreho papierika .A my ostatni sme zostali bez zubarky
korela
20.01.21,05:47
Pri vstupe do mojej polikliniky postavili pult s pracovníčkou, každý si musí vydenzifikovať ruky sám, a jedine s ich prípravkom, nie svojím. Tiež priloží teplomer a vstup do priestorov polikliniky je voľný. Rúško má logicky na sebe každý. Ešte nedávno nič nevyžadovali. Ani by som tam neišla, iba to mala byť preventívka. Ten výkon bol všetko iné, len nie preventívka. Mini odber, žiadne EKG ... Podnes som si nebola pre výsledky, a bola by som veľmi zvedavá, či som ho prekonala min. rok alebo nie.
Asi praktickému napíšem doporučený list, že má v mojej dokumentácii t.č. aj adresu, keďže sa mu nemôžem, dovolať, nebudem riskovať cestu. Keby sa dalo peši, tak tam zájdem takto.
.
Lieky na tlak a pod. pacienti nahlasujú na ich call centre, na začiatku bol e-recept k dispozícii na ďalší deň, v súčasnosti za cca 10 dní. Recepty nevypisuje daná ambulancia, ale jeden lekár pre všetky. Tak to bolo od začiatku.
.
Na otázku ako k lekárom, odsúvam všetkých odborných, zubára aj operáciu. Je neodkladná, odkladám ju s veľkým riskom.
korela
20.01.21,05:54
Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
A keď je negatívny, tak ho ošetria a ak je pozitívny, tak nie? Budú ho testovať kým nevyzdravie a až potom ho ošetria?:eek:Asi ošetria, ale na inom oddeleni. Našťastie bol negatívny...
A na akom? Na patológii?
ozaj vtipné.......trochu empatie by z tvojej strany nezaškodilo....
Vtipné? Ako pre koho. Práve včera mi dcéra napísala, že ich 80 r. sused, ktorý žil sám, všetci ho mali v dome radi, tak sa už z nemocnice nevráti. Neodchádzal s covidom. Ani nemal byť operovaný.
korela
20.01.21,06:14
Neviem co je relacia pumpa....len viem,ze tam "nieco" prestrelili....dnes titulok-vysvetlenie....ze to je iba politicka satira....koment na nete:nemate nejaku politicku satiru aj na kuciaka a palacha....pripadne na mrvych po ockovani proti covidu...
Ako sa im hodi...
Máš na mysli tú žumpu?
Na Slovensku vie každý veľmi dobre, kedy tu fungovala naposledy dobrá politická satira, ešte ju nikto neprekonal. A to išlo o pôvodnú tvorbu, nie pakultúrne kupované formáty.
Ako toto mohlo prejsť v RTVS? Ďalší program vedúci k debilizácii obyvateľstva.
.
Pumpa (TV seriál)
Komedie
Slovensko, 2020, 16x26-30 min
Režie: Peter Begányi
Scénář: Tomáš Jančo
Kamera: Norbert Hudec
.
Zajímavosti
Na začiatku každého dielu vidíme mena postav a ich vek. Daniel Heriban - Dano (45), Tibor Vokoun - Jari (35), Michal Kubovčík - Miki (40). Reálne veky hercov v dobe vysielania (2020) sú 40, 64 a 40. Čiže Danovi Heribanovi bolo pridaných 5 rokov, Tiborovi Vokounovi ubudlo 29 rokov a vek Michala Kubovčíka súhlasí s realitou. (shushen)
https://www.csfd.cz/film/908154-pumpa/prehled/
kopretinka
20.01.21,07:34
kopretinka
20.01.21,07:41
Mam za sebou niekolko planovanych kontrol z minulorocnej jesene a je veľký rozdiel v prístupe v jednotlivých ambulancii. Sú lekári, ktori investuju do ochranných pomôcok a "nebuzeruju" pacientov s antigenovymi testami, ak pacient nema žiadne viditeľné príznaky (teplota, dotaznik-blizske kontakty...)
Stretla som sa vsak aj s lekárkou, ktora si neodpustila poznámku aka som nezodpovedna keď trvam na vysetreni, pricom bolo nutna kontrola kvôli dlhodobému užívaniu liekov. Prazdna cakaren, posielala pacientov prec, odmietala predpisovať lieky cez telefon, lebo je preťažená. Na tvari platené rusko, bez akýchkoľvek dalsich ochranných pracovných prostriedkov.
Pri vsetkej úcte k lekarom, su zivnostnici, aj keď mnohi z donutenia, nemôžu čakať ze o vsetko sa postará štát. Ani elektrikar nepôjde na stĺp vysokeho napätia v sandaloch a s kombinackami
Este doplnim, ze žiadneho plosneho testovania na Covid som sa zatial nezucastnila. Ziadanku na PCR testy mi obvodna lekarka bez príznakov ochorenia odmietla vystaviť
Nedá žiadanku,ak nemáš príznaky,to je v poriadku.Iba ak by si bola v kontakte v pozitivnym.
PCR si môžeš zaplatiť alebo zadarmo antigén.
kopretinka
20.01.21,07:43
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Žeby ísť na test ?
Inak povedané...z domu môžeš ísť bez testu, aj po klinike by sa ešte dalo...ale do priestorov ordinácie už veru nie.

Neviem, čo za odborné vyšetrenie, ale ak by sa dalo, tak by som termín preložil. Pokiaľ zuby nebolia, tak detto.
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
misoft
20.01.21,07:47
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
To je písaný fakt.... ale vedia to i tí, čo kontrolujú? Nie, nevedia a tak pýtajú modré lajstierko i od skoro 100-ročných!
bjuty smis
20.01.21,07:54
no pekne ten opozičný zlepenec spolupracuje...včera fico naložil termostatu, do psej matere
dnes sa nám už aj náckovia rozpadajú....ani nemusia čakať na súd...
a to ešte ani nie je rok, čo sme ich hnali od válova :)))

a toto sa tlačí vládnuť


https://www.aktuality.sk/clanok/857258/uhrik-a-mazurek-koncia-v-predsednictve-kotlebovej-strany-verejne-ju-kritizuju/
buchač
20.01.21,07:59
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Žeby ísť na test ?
Inak povedané...z domu môžeš ísť bez testu, aj po klinike by sa ešte dalo...ale do priestorov ordinácie už veru nie.

Neviem, čo za odborné vyšetrenie, ale ak by sa dalo, tak by som termín preložil. Pokiaľ zuby nebolia, tak detto.
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
Samozrejme, že nie je povinná sa ísť otestovať.
Ale je aj samozrejmosťou, že lekár nemusí pacienta vyšetriť/ošetriť...teda, okrem života ohrozujúcich okolností.

"Chceme vás požiadať, aby ste nám pomohli aj vy. Pre našu spoločnú bezpečnosť, pred ambulantným vyšetrením ako aj pri príjmom na plánovanú hospitalizáciu/operáciu predložte negatívny výsledok PCR testu na Covid – 19 alebo antigénového testu.
https://www.fnspfdr.sk/potrebujem-test-pred-vysetrenim-alebo-pred-planovanou-hospotalizaciou/
kopretinka
20.01.21,08:06
Pred planovanou hospit. vyžadovali test uz davno.
Ten tvoj link je nemocnica BB.To nie je cela republika.
Test nevyzaduju do ambulancie,len doporucuju.
Tweety
20.01.21,08:06
Aj takto sa porušuje zákaz vychádzania u politikov. https://www.cas.sk/clanok/1076783/pellegrini-nacapany-pocas-zakazu-vychadzania-co-robil-expremier-hodinu-v-prevadzke-s-panskymi-oblekmi/ Vodu kážu, víno pijú. A je jedno čí koalícia alebo opozícia. Toto niie je papalášizmus, na ktorý toľko poukazuje?
kopretinka
20.01.21,08:10
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
To je písaný fakt.... ale vedia to i tí, čo kontrolujú? Nie, nevedia a tak pýtajú modré lajstierko i od skoro 100-ročných!
Nie je môj problém,že to nevedia.
Treba im ukazat Mikasovu vxhlasku.
U nas nastastie zatial nie su takyto jebnuti doktori.
Chodila som za otcom do nemocnice,len mi odmerali na vstupe teplotu,povedala som,ze uz pol roka som na pn,nikam nechodim,to bolo vsetko.Na druhy krat si na mna spomenuli,jaj vy ste ta na pn,ako vam zavidim......
Mila123
20.01.21,08:11
Aj takto sa porušuje zákaz vychádzania u politikov. https://www.cas.sk/clanok/1076783/pellegrini-nacapany-pocas-zakazu-vychadzania-co-robil-expremier-hodinu-v-prevadzke-s-panskymi-oblekmi/ Vodu kážu, víno pijú. A je jedno čí koalícia alebo opozícia. Toto niie je papalášizmus, na ktorý toľko poukazuje?
Majka, veď to vysvetlili a jeho voličom to stačí, že aj iní porušujú pravidlá, tak potom prečo rýpe NČ do ich pekného, dvojjamkového chlapca???.......a Pelé chce byť za pekného, ide do ulíc cez víkend zbierať podpisy na petíciu / referendum v novom obleku.......
Tweety
20.01.21,08:16
Aj takto sa porušuje zákaz vychádzania u politikov. https://www.cas.sk/clanok/1076783/pellegrini-nacapany-pocas-zakazu-vychadzania-co-robil-expremier-hodinu-v-prevadzke-s-panskymi-oblekmi/ Vodu kážu, víno pijú. A je jedno čí koalícia alebo opozícia. Toto niie je papalášizmus, na ktorý toľko poukazuje?
Majka, veď to vysvetlili a jeho voličom to stačí, že aj iní porušujú pravidlá, tak potom prečo rýpe NČ do ich pekného, dvojjamkového chlapca???.......a Pelé chce byť za pekného, ide do ulíc cez víkend zbierať podpisy na petíciu / referendum v novom obleku.......
Jáj, tak to mal vážny dôvod na porušenie pravidiel. To by sa mu tí novinári mali ešte aj ospravedlniť.:mee:
buchač
20.01.21,08:29
Pred planovanou hospit. vyžadovali test uz davno.
Ten tvoj link je nemocnica BB.To nie je cela republika.
Test nevyzaduju do ambulancie,len doporucuju.
Vedel som, že spomenieš BB...a tým chceš povedať, že niekde to je tak a inde inak ? Že jeden lekár bude vyžadovať a ten druhý sa na ten test pacienta vyserondí a zariskuje, že niečo chytí ? Ta fasa....

Test doporučujú ? Jesus marihuanna...a ty máš problém s pochopením textu ? Lebo ja čítam toto (mám aj vysvetliť ...či ?) :

TEST PRED AMBULANTNÝM VYŠETRENÍM
Odporúčame – antigénový

P.S.:
Lenže ty nie si pacient, ty si návšteva na oddelení...trochu rozdiel.
Dáša_
20.01.21,08:36
Aj takto sa porušuje zákaz vychádzania u politikov. https://www.cas.sk/clanok/1076783/pellegrini-nacapany-pocas-zakazu-vychadzania-co-robil-expremier-hodinu-v-prevadzke-s-panskymi-oblekmi/ Vodu kážu, víno pijú. A je jedno čí koalícia alebo opozícia. Toto niie je papalášizmus, na ktorý toľko poukazuje?
Majka, veď to vysvetlili a jeho voličom to stačí, že aj iní porušujú pravidlá, tak potom prečo rýpe NČ do ich pekného, dvojjamkového chlapca???.......a Pelé chce byť za pekného, ide do ulíc cez víkend zbierať podpisy na petíciu / referendum v novom obleku.......
Jáj, tak to mal vážny dôvod na porušenie pravidiel. To by sa mu tí novinári mali ešte aj ospravedlniť.:mee:

tuším mu nejde tento týždeň karta :D
bjuty smis
20.01.21,08:39
ide protestovať, že holý porušil pravidlá a je papaláš....
anet
20.01.21,09:23
Doteraz všetci zomierali na covid, ci s covidom ... po tom co sa prevalilo, ze po ockovani v Norsku zomrelo 23 seniorov, dalsie pripady sa presetruju, zaujalo k tomu stanovisko aj ŠUKL a hľa ... zrazu ľudia nezomierajú z dôvodu covid ockovania ... proste zomieraju tyzdenne aj 400. https://www.facebook.com/sukl.sr/photos/a.2160530957290279/5250961791580498/
marjankaj
20.01.21,09:29
Lekár je výnimka. 65+ je výnimka.
V žiadnom pripade nie je povinná sa dať testovať.
To je písaný fakt.... ale vedia to i tí, čo kontrolujú? Nie, nevedia a tak pýtajú modré lajstierko i od skoro 100-ročných!
Nie je môj problém,že to nevedia.
Treba im ukazat Mikasovu vxhlasku.
U nas nastastie zatial nie su takyto jebnuti doktori.
Chodila som za otcom do nemocnice,len mi odmerali na vstupe teplotu,povedala som,ze uz pol roka som na pn,nikam nechodim,to bolo vsetko.Na druhy krat si na mna spomenuli,jaj vy ste ta na pn,ako vam zavidim......
Neplatia iba zákony a vyhlášky Mikasa. Majú aj vnútorné predpisy. Ak vedenie nemocnice iniciatívne vymyslí nariadenie, tak ambulancii neostáva iné ako poslúchnuť. Zamestnávateľ si stanovuje vlastné pravidlá.
kopretinka
20.01.21,09:37
marjankaj
20.01.21,09:51
https://www.trend.sk/biznis/premierova-atomovka-raz-zlyhala-bez-certifikatu-lud-nepohne-firmy-porusuje-to-ustavu
Tu to máš jasne napísané:
Ak však niekto nedodrží nariadenie zamestnávateľa a opakovane poruší pracovnú disciplínu napríklad odmietnutím testovania vo firme, ktorá mu to ponúka, môže dôjsť v krajnom prípade aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
kukučka
20.01.21,10:27
Vyžívate sa tu v somarinách, čo ma je po kotlebovcoch, privatizovali, tunelovali fabriky a vyhodili z nich bez výplat stovky ľudí? Vykradli banky? Divadlo...
Tak isto jak ma nezaujíma nový anzug Peleho, je fešák no a čo? Vždy sa na nich lepšie kuká, jak na tých vládnucich, čo im vy sami ani meno neviete slušne napísať.
Denne sa tu porušuje ústava, keď mala chudoba odvahu ísť protestovať, tak je zrazu lúza.
A naša krásna sa stará o nafúknuté ruské bubliny, že matky už nevládzu, to ju nezaujíma.
kukučka
20.01.21,10:29
Nájdite mi kde ešte okrem Slovenska tak dlho deti nechodia do školy? Raz začas sme tu mali témy o učiteľoch, deťoch v škole a s tým spojené starosti. Teraz ste všetci spokojní?
marjankaj
20.01.21,10:45
Teraz ste všetci spokojní?
Áno takým 50% je to jedno - voliť nepôjdu. A ja tiež.
A z toho zvyšku cca 15% je s Matovičom spokojných.
Čo si zvolíme to budeme mať. Teda ak nám nezrušia aj voľby kvôli núdzovému stavu.
Mila123
20.01.21,10:49
Vyžívate sa tu v somarinách, čo ma je po kotlebovcoch, privatizovali, tunelovali fabriky a vyhodili z nich bez výplat stovky ľudí? Vykradli banky? Divadlo...
Tak isto jak ma nezaujíma nový anzug Peleho, je fešák no a čo? Vždy sa na nich lepšie kuká, jak na tých vládnucich, čo im vy sami ani meno neviete slušne napísať.
Denne sa tu porušuje ústava, keď mala chudoba odvahu ísť protestovať, tak je zrazu lúza.
A naša krásna sa stará o nafúknuté ruské bubliny, že matky už nevládzu, to ju nezaujíma.
Kukuč ty si Mazurekova susedka???? Kotrbovci , náckovia ???
Nandrolon
20.01.21,11:02
Po kom? Po čom?
Na konci "ch".
Ale pena na hube ti zase zrejme bránila vo výhľade...
Dáša_
20.01.21,11:02
Nájdite mi kde ešte okrem Slovenska tak dlho deti nechodia do školy? Raz začas sme tu mali témy o učiteľoch, deťoch v škole a s tým spojené starosti. Teraz ste všetci spokojní?

nie je ani tak problém, že sa momentálne deti neučia (no dobre, ide aj o socializáciu a iné veci) ale o to, čo a ako sa z dlhodobého hľadiska učia. Kopec balastu a nie to, čo je dôležité pre život

Môj obľúbený príklad: trojčlenka. Menili sme zmluvu v stavebnej sporitelni a bolo treba prepočítať hodnotiace číslo. Volalo sa do ústredia, lebo tam je pani, čo má na to program,a ko to rozdeliť. 20 minút sme čakali, kým mohla. Len pre srandu sme to trojčlenkou zrátali a napísali na papier. Po 20 minútach a dvoch telefonátoch pani prišla s rovnakým číslom. ALe ona ho vypočítať nevedela, lebo to je zložité. A bývalá kolegyňa má na to program. Mmch, ročník 1964

Som v nejakých hačkovacích a štrikovacích skupinách. A pravidelné otázky - na koľko očiek mám začať nákrčník, šál.... Opäť triviálna otázka, na ktorú sa ani nedá odpovedať, lebo ina vlna, iné ihlice, iné uťahovanie. Treba vzorku a zas trojčlenka. A takéto otázky tak kladú mladé aj staré.
Podobne prepočty receptov na veľkosť plechu....
Toto fakt nevedia.
Ale hlavne že sa učíme poučky, kedy je číslo deliteľné iným číslom - úplne konkrétne vety, ktoré som ja osobne v živote nikdy nepoužila. A že som sa tej matematiky narátala. Kopec iných poučiek. Ale zrátať obyčajnú rovnicu?

Alebo taká slovenčina. Pamätáte si niekto, čo je to prístavok vo vete? A bolo to v živote osožná informácia? Alebo iba po maturity? Tragédia je, že vyžadujú sa poučky. A nenaučí sa milovať literatúru. Radšej sa skúša a chytá na detailoch....
korela
20.01.21,11:03
Vyžívate sa tu v somarinách, čo ma je po kotlebovcoch, privatizovali, tunelovali fabriky a vyhodili z nich bez výplat stovky ľudí? Vykradli banky? Divadlo...
Tak isto jak ma nezaujíma nový anzug Peleho, je fešák no a čo? Vždy sa na nich lepšie kuká, jak na tých vládnucich, čo im vy sami ani meno neviete slušne napísať.
Denne sa tu porušuje ústava, keď mala chudoba odvahu ísť protestovať, tak je zrazu lúza.
A naša krásna sa stará o nafúknuté ruské bubliny, že matky už nevládzu, to ju nezaujíma.
Kukuč ty si Mazurekova susedka???? nič ťa nie je po Kotrbovcov, náckov???
Už tu raz padla dosť blbá hláška pri Kaliňákovi, keď začal vychádzať na scénu mladý Kaliňák, že by sa mal s takým priezviskom premenovať.
Odpísala som, či mám niesť zodpovednosť za skutky synovcov a neterí, alebo oni za mňa.
Toto je už fakt vrchol netaktnosti, aby sa človek bál bývať v niekoho susedstve, kde žije možno pomaly pol storočia a konkrétne Mazurek ešte nebol ani na svete. To sme teda na čoraz lepšej ceste, len čo je pravda!
A to ešte nie sme na konci. Zamysli sa radšej, kto tu rozdúchava oheň? Otras!
Nandrolon
20.01.21,11:13
Vyžívate sa tu v somarinách, čo ma je po kotlebovcoch, privatizovali, tunelovali fabriky a vyhodili z nich bez výplat stovky ľudí? Vykradli banky? Divadlo...
Tak isto jak ma nezaujíma nový anzug Peleho, je fešák no a čo? Vždy sa na nich lepšie kuká, jak na tých vládnucich, čo im vy sami ani meno neviete slušne napísať.
Denne sa tu porušuje ústava, keď mala chudoba odvahu ísť protestovať, tak je zrazu lúza.
A naša krásna sa stará o nafúknuté ruské bubliny, že matky už nevládzu, to ju nezaujíma.
Kukuč ty si Mazurekova susedka???? nič ťa nie je po Kotrbovcov, náckov???
Už tu raz padla dosť blbá hláška pri Kaliňákovi, keď začal vychádzať na scénu mladý Kaliňák, že by sa mal s takým priezviskom premenovať.
Odpísala som, či mám niesť zodpovednosť za skutky synovcov a neterí, alebo oni za mňa.
Toto je už fakt vrchol netaktnosti, aby sa človek bál bývať v niekoho susedstve, kde žije možno pomaly pol storočia a konkrétne Mazurek ešte nebol ani na svete. To sme teda na čoraz lepšej ceste, len čo je pravda!
A to ešte nie sme na konci. Zamysli sa radšej, kto tu rozdúchava oheň? Otras!
Pre istotu si to tu odcitujem, nakoľko tento pôvodný už je editovaný.
Asi nejaký prďús, táraj a gágaj :-)))))))))))))))))))))))))
marjankaj
20.01.21,11:18
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/KORONAVIRUS-Ale-co-to--co-to--pan-expremier--Nakupy-obleku-prave-pocas-zakazu-vychadzania-
korela
20.01.21,11:23
Nájdite mi kde ešte okrem Slovenska tak dlho deti nechodia do školy? Raz začas sme tu mali témy o učiteľoch, deťoch v škole a s tým spojené starosti. Teraz ste všetci spokojní?

nie je ani tak problém, že sa momentálne deti neučia (no dobre, ide aj o socializáciu a iné veci) ale o to, čo a ako sa z dlhodobého hľadiska učia. Kopec balastu a nie to, čo je dôležité pre život

Môj obľúbený príklad: trojčlenka. Menili sme zmluvu v stavebnej sporitelni a bolo treba prepočítať hodnotiace číslo. Volalo sa do ústredia, lebo tam je pani, čo má na to program,a ko to rozdeliť. 20 minút sme čakali, kým mohla. Len pre srandu sme to trojčlenkou zrátali a napísali na papier. Po 20 minútach a dvoch telefonátoch pani prišla s rovnakým číslom. ALe ona ho vypočítať nevedela, lebo to je zložité. A bývalá kolegyňa má na to program. Mmch, ročník 1964

Som v nejakých hačkovacích a štrikovacích skupinách. A pravidelné otázky - na koľko očiek mám začať nákrčník, šál.... Opäť triviálna otázka, na ktorú sa ani nedá odpovedať, lebo ina vlna, iné ihlice, iné uťahovanie. Treba vzorku a zas trojčlenka. A takéto otázky tak kladú mladé aj staré.
Podobne prepočty receptov na veľkosť plechu....
Toto fakt nevedia.
Ale hlavne že sa učíme poučky, kedy je číslo deliteľné iným číslom - úplne konkrétne vety, ktoré som ja osobne v živote nikdy nepoužila. A že som sa tej matematiky narátala. Kopec iných poučiek. Ale zrátať obyčajnú rovnicu?

Alebo taká slovenčina. Pamätáte si niekto, čo je to prístavok vo vete? A bolo to v živote osožná informácia? Alebo iba po maturity? Tragédia je, že vyžadujú sa poučky. A nenaučí sa milovať literatúru. Radšej sa skúša a chytá na detailoch....
Dáša_, nože prezraď konkrétnejšie, čo je pre život dôležité z hľadiska školského učiva? Aby si sa dopracovala k správnej odpovedi, tie predmety sa už nikdy nevrátia do osnov, a bolo by vhodné porovnať naše osnovy s osnovami iných vyspelých štátov. A čo sa týka slovenčiny, nenájdeš jednu webovú stránku bez chyby. Nenájdeš. Ani smečko nie je bez pravopisných chýb už roky rokúce. Aj v mnohých iných periodikách, a o úrovni spisovnej slovenčiny v iných médiách radšej pomlčať. https://sk.wikipedia.org/wiki/Pravidl%C3%A1_slovenskej_v%C3%BDslovnosti Asi väčšine obyvateľstva už nič nehovorí. Kedysi bola radosť počúvať každého, kto vystupoval v televízii či rozhlase.
Keď sa už predáva alkohol na každom kroku, a nie iba v krčmách, tak sa ide dehonestovať aspoň kultúra jazyka v pofidérnych reláciách. Nebol mesiac, možno aj týždeň, aby si Skrúcaný nezahral opilca v TV. Až ho raz dohral.
To trio v žumpe má čo znamenať? A to nie je jediné na scéne určite.
korela
20.01.21,11:32
Nie je to síce u nás, ale vedľa, ale keď je to vedľa, môže to prísť aj k nám.
Vo vnučkinej škôlke zrušili predškolákom testy školskej zrelosti pre covid. Pritom škôlka normálne funguje. No nech mi toto niekto rozumne dokáže zdôvodniť, vysvetliť.
Áno, môže si ich rodič zaplatiť v psycho poradni. Verím, že rodič na pochybách si ich aj zaplatí, ak bude vôbec vedieť, že také niečo existuje.
Ja zatiaľ ku školstvu iba toto.
Kvaka
20.01.21,11:33
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/KORONAVIRUS-Ale-co-to--co-to--pan-expremier--Nakupy-obleku-prave-pocas-zakazu-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám. Na kabáty typu flauš či vlna musím nateraz zabudnúť, chýba mi 8kg.
Ale pravda je, že Pele to mohol vybaviť aj telefonicky, zaslanie poštou alebo kuriérom, nech má nový šat na skríning. :)))) Myslím, že lockdown končí 24.1., nové opatrenia sú od 27.1., tak ak nezalepia medzeru, bude sa niečo dať???
marjankaj
20.01.21,11:36
Nie je to síce u nás, ale vedľa, ale keď je to vedľa, môže to prísť aj k nám.
Vo vnučkinej škôlke zrušili predškolákom testy školskej zrelosti pre covid. Pritom škôlka normálne funguje. No nech mi toto niekto rozumne dokáže zdôvodniť, vysvetliť.
Áno, môže si ich rodič zaplatiť v psycho poradni. Verím, že rodič na pochybách si ich aj zaplatí, ak bude vôbec vedieť, že také niečo existuje.
Ja zatiaľ ku školstvu iba toto.
A ty si myslíš, že na takéto vysvetľovanie sme tu my?:eek:
Skús sa spýtať na fejsbúku u Matoviča.:cool:
Dáša_
20.01.21,11:38
Dáša_, nože prezraď konkrétnejšie, čo je pre život dôležité z hľadiska školského učiva? Aby si sa dopracovala k správnej odpovedi, tie predmety sa už nikdy nevrátia do osnov, a bolo by vhodné porovnať naše osnovy s osnovami iných vyspelých štátov. A čo sa týka slovenčiny, nenájdeš jednu webovú stránku bez chyby. Nenájdeš. Ani smečko nie je bez pravopisných chýb už roky rokúce. Aj v mnohých iných periodikách, a o úrovni spisovnej slovenčiny v iných médiách radšej pomlčať. https://sk.wikipedia.org/wiki/Pravidl%C3%A1_slovenskej_v%C3%BDslovnosti Asi väčšine obyvateľstva už nič nehovorí. Kedysi bola radosť počúvať každého, kto vystupoval v televízii či rozhlase.
Keď sa už predáva alkohol na každom kroku, a nie iba v krčmách, tak sa ide dehonestovať aspoň kultúra jazyka v pofidérnych reláciách. Nebol mesiac, možno aj týždeň, aby si Skrúcaný nezahral opilca v TV. Až ho raz dohral.
To trio v žumpe má čo znamenať? A to nie je jediné na scéne určite.

určite to nie sú encyklopedické vedomosti. Kopec poučiek bez toho, aby vedeli, na čo sa to dá v praxi použiť.

V slovenčine napríklad milovať náš jazyk, našu literatúru. A nie im ju znechucovať tým, že študentom dajú v prvom týždni školského roka super ťažký diktát, v ktorom použijú všetky chytáky, ktoré slovenčina má. Na 100% neuspeje v ňom nikto. A potom sa učiteľ vytešuje, že má po starosti. Zvyšok roka sa študenti usilovne hlásia, aby si opravili ten prvý diktát. Že potom zanevrú na slovenčinu? Vôbec sa nečudujem, aj ja by som to urobila.

V matematike je to ešte možno výraznejšie. Doučovala som k monitorom, v prvom ročníku na strednej a teraz dokonca prvý rok na technike. A žasla som. Pri každom jednom doučovaní. Čo všetko nevedia. Nedokážu počuť v slovnej úlohe. Lebo vlastne tu sa prepája aj slovenčina - nevedia čítať s porozumením. Aspoň to by ich mala naučiť škola. Aby si vedeli spočítať, koľko že to vlastne zaplatia za tú výhodnú pôžičku. Žiaľ, problém je, že toto nevedia ani učitelia....
Dáša_
20.01.21,11:44
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/KORONAVIRUS-Ale-co-to--co-to--pan-expremier--Nakupy-obleku-prave-pocas-zakazu-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám. Na kabáty typu flauš či vlna musím nateraz zabudnúť, chýba mi 8kg.
Ale pravda je, že Pele to mohol vybaviť aj telefonicky, zaslanie poštou alebo kuriérom, nech má nový šat na skríning. :)))) Myslím, že lockdown končí 24.1., nové opatrenia sú od 27.1., tak ak nezalepia medzeru, bude sa niečo dať???

zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš (https://www.stoklasa-sk.sk/zdrhovadla-zipsy-x2s01161) No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola :) Už len ručne to všiť
Nandrolon
20.01.21,11:45
Česi sú zas o krok vpred.
Tento týždeň otvorili papierníctva, lebo však perá, zošity sa míňajú aj pri dištančnom vzdelávaní a taktiež deti rastú, takže všetko detské oblečenie sa tento týždeň v ČR začalo znova oficiálne predávať.

Lenže náš buzerant Grohling na to tlačiť nebude....
buchač
20.01.21,11:46
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/KORONAVIRUS-Ale-co-to--co-to--pan-expremier--Nakupy-obleku-prave-pocas-zakazu-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám.
Mňa zaujalo iné.
Prečo sa môžu (V ZIME) opravovať bicykle ? Veď to je na hlavu...

Zips a či olej sa dá predsa kúpiť cez eshop. Takže sa nevyhováraj.
Ešte lepšia voľba je predsa kúpa novej vetrovky...či ? ;) :D
marjankaj
20.01.21,11:53
zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš (https://www.stoklasa-sk.sk/zdrhovadla-zipsy-x2s01161) No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola :) Už len ručne to všiť
Dáška jasné. Kuriér ti prinesie celý sortiment aby si si mohla vybrať. Čo je na obrázku a skutočnosť je niekedy veľký rozdiel. Na nete je dosť príkladov ako bol zákazník prekvapený.
Dáša_
20.01.21,11:57
Česi sú zas o krok vpred.
Tento týždeň otvorili papierníctva, lebo však perá, zošity sa míňajú aj pri dištančnom vzdelávaní a taktiež deti rastú, takže všetko detské oblečenie sa tento týždeň v ČR začalo znova oficiálne predávať.

Lenže náš buzerant Grohling na to tlačiť nebude....

No, zjavne všade obdivujú českú cestu :) https://svet.sme.sk/c/22576783/cesi-stratili-kontrolu-nad-pandemiou-preco-k-nam-chodia-nakupovat-pytaju-sa-nemci.html

"V krajine však silnie presvedčenie, že pandémiu koronavírusu v Nemecku do istej miery poháňajú Česi.

„Dostať vývoj (pandémie) pod kontrolu pomocou proticovidových opatrení je ťažké, pretože choroba je neustále živená otvorenou hranicou s Českom,“ uviedol ešte minulý týždeň popredný komentátor denníka Die Welt Olaf Gersemann.

Podľa Gersemanna nie je náhoda, že situácia v Nemecku je najhoršia práve v tých spolkových krajinách, ktoré susedia s Českom, teda v Sasku a Bavorsku, a to najmä v prihraničných oblastiach.

Miestni sa navyše sťažujú, že Česi chodia nakupovať do Nemecka, uviedol v rozhovore pre českú internetovú televíziu DVTV saský novinár Steffen Neumann. "
Dáša_
20.01.21,11:59
zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš (https://www.stoklasa-sk.sk/zdrhovadla-zipsy-x2s01161) No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola :) Už len ručne to všiť

Dáška jasné. Kuriér ti prinesie celý sortiment aby si si mohla vybrať. Čo je na obrázku a skutočnosť je niekedy veľký rozdiel. Na nete je dosť príkladov ako bol zákazník prekvapený.

netreba sa toho báť :D ja som v pohode aj zimné topánky kúpila. Vlastne, v posledných dvoch rokoch som viac topánok kúpila na nete ako v obchode

naviac, tu máš oveľa širší sortiment ako v bežnej galantérii. Netreba vždy hľadať cesty prečo nie, ale cesty ako áno
Kvaka
20.01.21,11:59
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/KORONAVIRUS-Ale-co-to--co-to--pan-expremier--Nakupy-obleku-prave-pocas-zakazu-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám.
Mňa zaujalo iné.
Prečo sa môžu (V ZIME) opravovať bicykle ? Veď to je na hlavu...

Zips a či olej sa dá predsa kúpiť cez eshop. Takže sa nevyhováraj.
Ešte lepšia voľba je predsa kúpa novej vetrovky...či ?
Tak vďaka za cenné rady, kto chce a potrebuje, ako vidím, dá sa, aj kúpiť aj opraviť. :))))
Novú neplánujem kúpiť ani náhodou. Nie som zberateľ.

Ale čo keď ja tú opravu už nezvládam a teda sa naozaj vyhováram, lebo ja reálne už nič nepošijem??
A vy si myslíte, že Pelé vie šiť????

Buchač, by si sa čudoval, tu na dedine stále chodia takmer všetci iba na bicykloch. Najmä starší obyvatelia, čo nemajú auto. Do obchodu, na poštu, aj do prírody. Aj 80+ roční.
kukučka
20.01.21,12:00
A sme doma, stará mama, hoci moja poznámka nesmerovala k tomu čo sa učia, ale k učiteľom a k tomu, že sa neučia skoro vôbec. Česť výnimkám a k tomu, či to rodičom nevadí.
kukučka
20.01.21,12:03
zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš (https://www.stoklasa-sk.sk/zdrhovadla-zipsy-x2s01161) No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola :) Už len ručne to všiť
Dáška jasné. Kuriér ti prinesie celý sortiment aby si si mohla vybrať. Čo je na obrázku a skutočnosť je niekedy veľký rozdiel. Na nete je dosť príkladov ako bol zákazník prekvapený.
Nehovoriac o tom, že nie každý to vie, či má k tomu vzťah, či nervy.
marjankaj
20.01.21,12:07
Zips a či olej sa dá predsa kúpiť cez eshop. Takže sa nevyhováraj.
Ešte lepšia voľba je predsa kúpa novej vetrovky...či ? ;) :D
No aj taký eshop nemusí fungovať. Ak kuriérovi treba platiť v hotovosti A ty nemáš, lebo v dedine nie je žiadny bankomat tak to je problém.
Problém je že tento diplomovaný nedá na odborníkov(podľa neho hlupákov alebo múdrosráčov), pohrozí demisiou a potom vzniknú takéto nariadenia. Na vine nie je on, ale všetci ostatní.
Ľudia nesmú kupovať ale obchodníci musia predávať.
korela
20.01.21,12:09
Česi sú zas o krok vpred.
Tento týždeň otvorili papierníctva, lebo však perá, zošity sa míňajú aj pri dištančnom vzdelávaní a taktiež deti rastú, takže všetko detské oblečenie sa tento týždeň v ČR začalo znova oficiálne predávať.

Lenže náš buzerant Grohling na to tlačiť nebude....

No, zjavne všade obdivujú českú cestu :) https://svet.sme.sk/c/22576783/cesi-stratili-kontrolu-nad-pandemiou-preco-k-nam-chodia-nakupovat-pytaju-sa-nemci.html

"V krajine však silnie presvedčenie, že pandémiu koronavírusu v Nemecku do istej miery poháňajú Česi.

„Dostať vývoj (pandémie) pod kontrolu pomocou proticovidových opatrení je ťažké, pretože choroba je neustále živená otvorenou hranicou s Českom,“ uviedol ešte minulý týždeň popredný komentátor denníka Die Welt Olaf Gersemann.

Podľa Gersemanna nie je náhoda, že situácia v Nemecku je najhoršia práve v tých spolkových krajinách, ktoré susedia s Českom, teda v Sasku a Bavorsku, a to najmä v prihraničných oblastiach.

Miestni sa navyše sťažujú, že Česi chodia nakupovať do Nemecka, uviedol v rozhovore pre českú internetovú televíziu DVTV saský novinár Steffen Neumann. "
"Do istej miery ...." A zbytok spočíva v kom? Nech si spomenú Nemci na svoju aféru v bitúnku, vysoké % zamestnaných z vých. bloku. A to sa predrelo na svetlo sveta, ktovie, koľko tam toho takto majú. Tiež dobrá cesta hľadať vinníka. Nech radšej povedia, prečo nezavrú svoje hranice. Mali by problém?
kopretinka
20.01.21,12:10
https://www.trend.sk/biznis/premierova-atomovka-raz-zlyhala-bez-certifikatu-lud-nepohne-firmy-porusuje-to-ustavu
Tu to máš jasne napísané:
Ak však niekto nedodrží nariadenie zamestnávateľa a opakovane poruší pracovnú disciplínu napríklad odmietnutím testovania vo firme, ktorá mu to ponúka, môže dôjsť v krajnom prípade aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
A čo akože ? Jednu vetu si si našiel? A že celý článok je o niečom úplne inom ?
korela
20.01.21,12:10
Ku mne v poslednej dobre kuriéri tiež iba z východu alebo Srbi. Možno mám šťastie práve na nich.
marjankaj
20.01.21,12:11
netreba sa toho báť :D ja som v pohode aj zimné topánky kúpila. Vlastne, v posledných dvoch rokoch som viac topánok kúpila na nete ako v obchode

naviac, tu máš oveľa širší sortiment ako v bežnej galantérii. Netreba vždy hľadať cesty prečo nie, ale cesty ako áno
Ja topánky kupujem iba v zdravotných potrebách. Na recept.
buchač
20.01.21,12:13
Tak vďaka za cenné rady, kto chce a potrebuje, ako vidím, dá sa, aj kúpiť aj opraviť. :))))

Buchač, by si sa čudoval, tu na dedine stále chodia takmer všetci iba na bicykloch. Najmä starší obyvatelia, čo nemajú auto. Do obchodu, na poštu, aj do prírody. Aj 80+ roční.
Takže inak.
1. Ak si si nevšimla, tak sú tam smajlíky, ktoré niečo znamenajú.
2. Ja osobne s nejakým zipsom problém nemám...manželka môjho adoptívneho syna je vyučená krajčírka, takže prípadné a občasné opravy realizuje ona...ale uznávam, že takúto možnosť nemá každý.
3. Bicykel na dedine je bežný dopravný prostriedok, to je fakt.
Lenže v zime sa prevážať, dokonca starí ?
Dám ti otázku..." máš VP ? Ak áno, už si zažila na ceste, že ti niekto na bicykli vbehol do jazdnej dráhy ? "
Lebo ja veru hej...už zopár krát, aj mladý (z nerozvážnosti) a aj starý (rovnováha o ničom)...srdce v krku a hovno na krajíčku....vrelo doporučujem každému zažiť aspoň raz, aby bol v obraze.
Vieš ty, koľko smrteľných nehôd sa už stalo ? Poznám jedného, čo išiel do basy, lebo zrazil starkého, ktorý mu v zime, na snehu vošiel do cesty a dal ho dole. Že vraj vodič neprispôsobil jazdu podmienkam.....
Ak nemáš VP, alebo si nezažila situáciu, tak niet o čom,
marjankaj
20.01.21,12:17
https://www.trend.sk/biznis/premierova-atomovka-raz-zlyhala-bez-certifikatu-lud-nepohne-firmy-porusuje-to-ustavu
Tu to máš jasne napísané:
Ak však niekto nedodrží nariadenie zamestnávateľa a opakovane poruší pracovnú disciplínu napríklad odmietnutím testovania vo firme, ktorá mu to ponúka, môže dôjsť v krajnom prípade aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
A čo akože ? Jednu vetu si si našiel? A že celý článok je o niečom úplne inom ?
Ja sa môžem na všetky nariadenia vykašlať. Ja nie som zamestnanec, mňa z práce nevyhodia kvôli nejakému testu. Do obchodu ma pustia a k lekárovi tiež. Aj bez modrého papierika. A ak by sa inak nedalo, tak si ho zoženiem.Alebo umriem aj bez lekárskej starostlivosti.
Kvaka
20.01.21,12:18
Janko, pôjdeme si kúpiť čo potrebujeme 25. alebo 26. januára, vtedy nie je zákaz vychádzania. :))) Topánky ja iba osobne, kupujem iba kožené, v LM alebo v Bánovciach, už pekných pár rokov nosím dvoje zimných.
kopretinka
20.01.21,12:25
https://www.trend.sk/biznis/premierova-atomovka-raz-zlyhala-bez-certifikatu-lud-nepohne-firmy-porusuje-to-ustavu
Tu to máš jasne napísané:
Ak však niekto nedodrží nariadenie zamestnávateľa a opakovane poruší pracovnú disciplínu napríklad odmietnutím testovania vo firme, ktorá mu to ponúka, môže dôjsť v krajnom prípade aj k rozviazaniu pracovného pomeru.
A čo akože ? Jednu vetu si si našiel? A že celý článok je o niečom úplne inom ?
Ja sa môžem na všetky nariadenia vykašlať. Ja nie som zamestnanec, mňa z práce nevyhodia kvôli nejakému testu. Do obchodu ma pustia a k lekárovi tiež. Aj bez modrého papierika. A ak by sa inak nedalo, tak si ho zoženiem.Alebo umriem aj bez lekárskej starostlivosti.
A prečo si vôbec reagoval na mňa keď teba sa to teda vôbec netýka?
kopretinka
20.01.21,12:27
Janko, pôjdeme si kúpiť čo potrebujeme 25. alebo 26. januára, vtedy nie je zákaz vychádzania. :))) Topánky ja iba osobne, kupujem iba kožené, v LM alebo v Bánovciach, už pekných pár rokov nosím dvoje zimných.
Neteš sa,je zákaz aj vtedy.Velice rýchlo to opravia.Nemysli si,že všetci otvoria obchody.
Kvaka
20.01.21,12:35
Tak vďaka za cenné rady, kto chce a potrebuje, ako vidím, dá sa, aj kúpiť aj opraviť. :))))

Buchač, by si sa čudoval, tu na dedine stále chodia takmer všetci iba na bicykloch. Najmä starší obyvatelia, čo nemajú auto. Do obchodu, na poštu, aj do prírody. Aj 80+ roční.
Takže inak.
1. Ak si si nevšimla, tak sú tam smajlíky, ktoré niečo znamenajú.
2. Ja osobne s nejakým zipsom problém nemám...manželka môjho adoptívneho syna je vyučená krajčírka, takže prípadné a občasné opravy realizuje ona...ale uznávam, že takúto možnosť nemá každý.
3. Bicykel na dedine je bežný dopravný prostriedok, to je fakt.
Lenže v zime sa prevážať, dokonca starí ?
Dám ti otázku..." máš VP ? Ak áno, už si zažila na ceste, že ti niekto na bicykli vbehol do jazdnej dráhy ? "
Lebo ja veru hej...už zopár krát, aj mladý (z nerozvážnosti) a aj starý (rovnováha o ničom)...srdce v krku a hovno na krajíčku....vrelo doporučujem každému zažiť aspoň raz, aby bol v obraze.
Vieš ty, koľko smrteľných nehôd sa už stalo ? Poznám jedného, čo išiel do basy, lebo zrazil starkého, ktorý mu v zime, na snehu vošiel do cesty a dal ho dole. Že vraj vodič neprispôsobil jazdu podmienkam.....
Ak nemáš VP, alebo si nezažila situáciu, tak niet o čom,
Ale no tak, :)))))) bod 1. nie nevšimla, lebo neboli, však smajlov si pripol neskôr, keď ja som ťa citovala, ešte neboli, upravil si to počas môjho písania, ale to je jedno.
Písala som o probléme so zipsom, ktorý mám ja, oproti nás je tiež pani, čo šije, objednám zips, opraví. Prehodím jej cez plot. :))) :)))) :)))
Mám VP už 50 rokov :), na auto 42 rokov, zatiaľ mi do jazdnej dráhy vošlo iba pár srniek a jedna divá sviňa. Srnky ubrzdíme, vieme, kde chodievajú. Sviňa bola tesnotka, mala šťastie, ani som brzdu nestihla, zato ona stihla. To bolo šťastie.
V dedine máme dosť veľké vzdialenosti a niekto si chce všetko vybaviť sám. Napríklad sused skoro 90, ten by peši nie, nedal by to. Poznáme sa, vieme, ako chodíme, bicykle majú v dedine prednosť. V extraviláne títo starší občania chodia už autobusom.
Ak vidím bicykel, brzdím a obchádzam. To vieš, my priposratí si dávame viac pozor. :)
Nandrolon
20.01.21,13:00
Česi sú zas o krok vpred.
Tento týždeň otvorili papierníctva, lebo však perá, zošity sa míňajú aj pri dištančnom vzdelávaní a taktiež deti rastú, takže všetko detské oblečenie sa tento týždeň v ČR začalo znova oficiálne predávať.

Lenže náš buzerant Grohling na to tlačiť nebude....

No, zjavne všade obdivujú českú cestu :) https://svet.sme.sk/c/22576783/cesi-stratili-kontrolu-nad-pandemiou-preco-k-nam-chodia-nakupovat-pytaju-sa-nemci.html

"V krajine však silnie presvedčenie, že pandémiu koronavírusu v Nemecku do istej miery poháňajú Česi.

„Dostať vývoj (pandémie) pod kontrolu pomocou proticovidových opatrení je ťažké, pretože choroba je neustále živená otvorenou hranicou s Českom,“ uviedol ešte minulý týždeň popredný komentátor denníka Die Welt Olaf Gersemann.

Podľa Gersemanna nie je náhoda, že situácia v Nemecku je najhoršia práve v tých spolkových krajinách, ktoré susedia s Českom, teda v Sasku a Bavorsku, a to najmä v prihraničných oblastiach.

Miestni sa navyše sťažujú, že Česi chodia nakupovať do Nemecka, uviedol v rozhovore pre českú internetovú televíziu DVTV saský novinár Steffen Neumann. "
Keď sú nemci takí frajeri, nech zavrú hranice a nebudú tam chodiť nakupovať.
Jáááááj, lenže ich fašistickej ekonomike to náramne vyhovuje, zabudol som.
marjankaj
20.01.21,13:26
A prečo si vôbec reagoval na mňa keď teba sa to teda vôbec netýka?
Ale týka. Nechodím do práce, ale zase k lekárom. A musím rátať aj s tým, že ma bez modrého papierika nepustia do ordinácie. Tak si aj pred plánovanou kontrolou zatelefonujem, aké majú pravidlá. Teraz som posunul asi 6 lekárov na"priaznivejšie" obdobie.
Ale chápem lekárov. Ak im nemocnica povie, že bez modrého papierika nevstupovať do ordinácie, tak to MUSIA dodržiavať.
Aj zajtra idem na kontrolu NUSCH.
kukučka
20.01.21,14:04
Mila123

Kukuč ty si Mazurekova susedka???? Kotrbovci , náckovia ???

PS
oprava "hieroglyfov"

Som aj tvoja, len pár km ďalej. Vraj dnes nevidno mínuskárov, tak ani jednu nemáš odo mňa.
Škoda, že si radšej nereagovala na moju otázku včera, lebo to v "tvojej" nemocnici neošetrujú bez modrého papierika.
anet
20.01.21,14:17
A sme doma, stará mama, hoci moja poznámka nesmerovala k tomu čo sa učia, ale k učiteľom a k tomu, že sa neučia skoro vôbec. Česť výnimkám a k tomu, či to rodičom nevadí.
Musím povedať, že učiteľku majú veľmi dobrú, fakt sa snaží a že s prvákmi to nemá ľahké. 3 týždne prázdniny, teraz dištančné vyučovanie ... už nám oznámili, že ani budúci týždeň do školy nepôjdu, že zostávajú na dištančnom. Dnes on-line diktát, prvý krát písali jednoduché vety, no hotová tragédia :D viď. príloha, fantázii sa medze nekladú.
misoft
20.01.21,14:19
Bude z decka dochtor... podľa písma :D:D:D
veronikasad
20.01.21,14:20
A sme doma, stará mama, hoci moja poznámka nesmerovala k tomu čo sa učia, ale k učiteľom a k tomu, že sa neučia skoro vôbec. Česť výnimkám a k tomu, či to rodičom nevadí.
Musím povedať, že učiteľku majú veľmi dobrú, fakt sa snaží a že s prvákmi to nemá ľahké. 3 týždne prázdniny, teraz dištančné vyučovanie ... už nám oznámili, že ani budúci týždeň do školy nepôjdu, že zostávajú na dištančnom. Dnes on-line diktát, prvý krát písali jednoduché vety, no hotová tragédia :D viď. príloha, fantázii sa medze nekladú.
pobavila si ma, aj dcéra má prváčika, dlho som ho nevidela. Chcela by som vidieť jeho zošit ...
Mila123
20.01.21,14:32
Mila123

Kukuč ty si Mazurekova susedka???? Kotrbovci , náckovia ???

PS
oprava "hieroglyfov"

Som aj tvoja, len pár km ďalej. Vraj dnes nevidno mínuskárov, tak ani jednu nemáš odo mňa.
Škoda, že si radšej nereagovala na moju otázku včera, lebo to v "tvojej" nemocnici neošetrujú bez modrého papierika.
ak som svojim neprístojným príspevkom ťa urazila ozaj vážne, ospravedlňujem sa....nevidela som tvoj príspevok k nemocniciam, či k poliklinikám,........
Mila123
20.01.21,14:40
ja tu na Porade mám takých "fanúšikov", ktorí ma nazývajú kravou (nik sa ma nazastal) , je to tu také......falošné, samá nenávisť, vulgarizmus tu kvitne, a čo ešte tu sa pestuje a vyrastá tzv. Dunningov -Krugerov efekt.......gratulujem všetkým, ktorí sa tu našli, nezabudnite ma mínuskovať, za vaše mínusky si nič nekúpim, nedvíhajú mi tlak, je mi to fakt, fakt jedno.....
anet
20.01.21,14:56
pobavila si ma, aj dcéra má prváčika, dlho som ho nevidela. Chcela by som vidieť jeho zošit ...
On-line by si sa pobavila :D
Matika, anglina ... to ma netrápi, má v "malíčku" ... ale slovenčina, by nám teda riadne prospela. Telesná ma tiež netrápi, našťastie bývame v dome, má kde pobehovať, poskakovať, rada tancuje na Just dance pustím jej na veľkej plazme - skáče. Sánkovanie rovno pred domom, kľudne môže aj na záhrade - mierny svah, dosť dlhá. Chodí sem jej spolužiačka, bývajú v bloku, aj susedia majú deti ... cez to všetko sa dnes pýtala do školy.
https://www.youtube.com/watch?v=lQxj2JcHEso
bjuty smis
20.01.21,14:59
Dlho nemala RTVS tak dobrú relaciu, ako je pumpa..
Vtipné, vyvážené, a tvrdé...a vždy aktualne
Žiadny násilný humor, žiaden náhraty smiech..
Konečne satira, ako má byť
kukučka
20.01.21,14:59
Neurazila, ale čo si vlastne chcela povedať? Hocikto z vás vie viac ako ja, nezaujímam sa o nich. Akurát sme malé mestečko, obyčajná rodina, takých sú tisíce. Beblavý sa tu pretŕčal, chytal voličov, nepomohlo. Doktor sa presťahoval a život ide ďalej.
anet
20.01.21,14:59
Bude z decka dochtor... podľa písma :D:D:D
:D dnes sa ma pýtala, že kde má mozog a prečo sa hýbe. A čo by sa stalo, keby nemala kosti? mäso? Čo by bola?
O rok dostane pod stromček skladačku - ľudské telo.
Mila123
20.01.21,15:07
Neurazila, ale čo si vlastne chcela povedať? Hocikto z vás vie viac ako ja, nezaujímam sa o nich. Akurát sme malé mestečko, obyčajná rodina, takých sú tisíce. Beblavý sa tu pretŕčal, chytal voličov, nepomohlo. Doktor sa presťahoval a život ide ďalej.
čo som chcela povedať, napísať? mňa prekvapilo, tvoje zvolanie " čo ma je po kotlebovcoch,", tým, že viem , že Mazurek je z Vášho mesta, tak som sa pýtala.....nič viac a videla si, čo som tým spôsobila????
kukučka
20.01.21,15:10
Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
Mila123
20.01.21,15:21
Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
no a tu je rozpor, ja si myslím opak, a keď to tak priamo napíšem na Poradu, uvidíš tú reakciu, mne sa nepáči tiež to ALL FOR MILAN , a teraz? ja ťa nekritizujem za tvoj názor, rešpektujem ho, nepresviedčam ťa,
veronikasad
20.01.21,15:33
A načo nechali tieto obchody otvorené, keď nemôžu nikomu predávať? Aby im nemuseli nahradiť ušlé príjmy?

https://www.topky.sk/cl/10/2042509/KORONAVIRUS-Ale-co-to--co-to--pan-expremier--Nakupy-obleku-prave-pocas-zakazu-vychadzania-
Janko, toto ma v článku zaujalo: „prečo sa obuv opravovať môže a odevy nie?“.
Mám pokazený zips na vetrovke aj na predĺženom zimnom prešívanom kabáte. Neviem zips nielenže kúpiť, ale ani vymeniť, šijací stroj treba vyčistiť, ale kde? Aj to by sa dalo, ale petrolej na to tiež nemám. Na kabáty typu flauš či vlna musím nateraz zabudnúť, chýba mi 8kg.
Ale pravda je, že Pele to mohol vybaviť aj telefonicky, zaslanie poštou alebo kuriérom, nech má nový šat na skríning. :)))) Myslím, že lockdown končí 24.1., nové opatrenia sú od 27.1., tak ak nezalepia medzeru, bude sa niečo dať???

zipsy predsa nie je problém kúpiť, za dva dni máš doma aký len chceš (https://www.stoklasa-sk.sk/zdrhovadla-zipsy-x2s01161) No a že sa šijací stroj pokazil zrovna teraz, to je riadna smola :) Už len ručne to všiť
Mám vetrovku z Miletičky a zips doma tiež - bohužial mi je na dve veci. Vedľa zipsu su nabite kovové gombiky (Cvoky) a nový zips sa kvoli nim všiť nedá, aspoň tak mi to tvrdila pani v opravovni. Asi Vietnamci takto podporujú predaj svojich produktov, pri nákupe ma to vobec nenapadlo, že by niekedy mohol byť problém.
misoft
20.01.21,15:53
Bude z decka dochtor... podľa písma :D:D:D
:D dnes sa ma pýtala, že kde má mozog a prečo sa hýbe. A čo by sa stalo, keby nemala kosti? mäso? Čo by bola?
O rok dostane pod stromček skladačku - ľudské telo.
Ako som predpokladal - bude dochtorka :D:D
Žabinka
20.01.21,16:09
presne toto mi dnes napadlo..:rolleyes:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3634680326627888&id=603263376436280&__tn__=%2As%2As-R
bjuty smis
20.01.21,16:38
už aj píšu prečo sa naši demokrati rozpadajú :))
vocca nechce pustiť "perie" ani z basy ...

Marian Kotleba sa ako predseda ĽSNS zabetónoval tak, že ho nikto nezosadí, ani keby bol za mrežami.

Partia ľudí okolo Mariana Kotlebu odjakživa hľadala inšpiráciu vo fašistickej Slovenskej republike.

Chceli budovať stavovský štát, pochodovali v uniformách pripomínajúcich rovnošatu Hlinkovej gardy, dokonca po vzore Hlinkovej mládeže zriadili vlastnú mládeženícku organizáciu a Kotlebu s úctou a rešpektom nazývali vodcom.....


https://www.aktuality.sk/clanok/857420/co-sa-stalo-v-lsns-kotleba-je-uz-naozaj-vodca-stal-sa-neodvolatelnym-a-stranu-moze-riadit-aj-z-basy/
anet
20.01.21,16:44
Ako som predpokladal - bude dochtorka :D:D
Ešte pár rôčkov on-line vyučovania a také tituly bude mať, že budeš jej prvý pacient :D :---
buchač
20.01.21,16:45
ja tu na Porade mám takých "fanúšikov", ktorí ma nazývajú kravou (nik sa ma nazastal) , je to tu také......falošné, samá nenávisť, vulgarizmus tu kvitne, a čo ešte tu sa pestuje a vyrastá tzv. Dunningov -Krugerov efekt.......gratulujem všetkým, ktorí sa tu našli, nezabudnite ma mínuskovať, za vaše mínusky si nič nekúpim, nedvíhajú mi tlak, je mi to fakt, fakt jedno.....
Takže asi takto.

...a ONI sa sú normálna ? Keď ONI sa vyjadria o inom nevkusne, tak to je v poriadku, ale naopak to nefunguje, nedá sa, nesmie ?

S tou falošnosťou ale súhlasím...ste tu viaceré osôbky, ktoré sú obsypané kvetom faloše, pokrytectva, a iných vlastností. Tie kvety kvitnú už roky rokúce bez prestávky, či zima a či leto...

Ten DK efekt ?
Nie raz, nie dva krát som tu čítal určité myšlienky, ktoré posúvali názor, že určité povolania sú nad iné...samozrejme, že účtovníctvo je na prvých miestach.
Tak kto sa tu preceňuje ???

P.S.:
Nejak som nepobadal, že by sa ONI niekoho zastali...a padli tu oveľa horšie ataky.
Takže ako je to s ICH morálkou...vážená dáma ???
Nandrolon
20.01.21,16:53
Bude z decka dochtor... podľa písma :D:D:D
:D dnes sa ma pýtala, že kde má mozog a prečo sa hýbe. A čo by sa stalo, keby nemala kosti? mäso? Čo by bola?
O rok dostane pod stromček skladačku - ľudské telo.
O rok jej vychovaj 20-kg moriaka a všetko hento ukážeš "live".
Moja ešte musela z oškubaného 19,5 kg moriaka /bez hlavy/, vypitvaného dostať srdce z hrudníka, ktoré sa buď necháva alebo vytrháva ako posledné, keď už sú všetky vnútornosti preč...
Pes zožerie /chytí vo vzduchu/ ešte hýbajúcu sa useknutú hlavu.
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
..... a to ešte nechováme "svine", teda myslím v záhrade, nie vo vláde.....
Nandrolon
20.01.21,16:59
už aj píšu prečo sa naši demokrati rozpadajú :))
vocca nechce pustiť "perie" ani z basy ...

Marian Kotleba sa ako predseda ĽSNS zabetónoval tak, že ho nikto nezosadí, ani keby bol za mrežami.

Partia ľudí okolo Mariana Kotlebu odjakživa hľadala inšpiráciu vo fašistickej Slovenskej republike.

Chceli budovať stavovský štát, pochodovali v uniformách pripomínajúcich rovnošatu Hlinkovej gardy, dokonca po vzore Hlinkovej mládeže zriadili vlastnú mládeženícku organizáciu a Kotlebu s úctou a rešpektom nazývali vodcom.....


https://www.aktuality.sk/clanok/857420/co-sa-stalo-v-lsns-kotleba-je-uz-naozaj-vodca-stal-sa-neodvolatelnym-a-stranu-moze-riadit-aj-z-basy/



Bjuty, o čom prosím ťa ty stále blúzniš? Aké rozpadanie sa? Nepísal som tu už nejaký rôčik späť, že Uhrík by mal konečne založiť poriadnu stranu?

Veď toto je normálna žiadaná a regulérna reštrukturalizácia strany Ľ-SNS. A to Vás práve - tunelárov štve. Ak Nejaká biela kobyla figuruje v X firmách, tak je to normálne. Ak sa regulérne nechá zaniknúť Magiánova strana a vytvorí sa nová, už je oheň na streche.

:-))))))))))))))))))))))))))

Tak, konečne v nových voľbách zase "Na pláž!"
Nandrolon
20.01.21,17:03
Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
no a tu je rozpor, ja si myslím opak, a keď to tak priamo napíšem na Poradu, uvidíš tú reakciu, mne sa nepáči tiež to ALL FOR MILAN , a teraz? ja ťa nekritizujem za tvoj názor, rešpektujem ho, nepresviedčam ťa,

A mne sa nepáčilo "#ALL FOR JAN", ale nemusel som to tu prvý narozdiel od teba vykrikovať na porade. A to uvidíš tie reakcie!
anet
20.01.21,17:05
O rok jej vychovaj 20-kg moriaka a všetko hento ukážeš "live"
Chovala som kadečo, ale väčšinu si nepamätá, aj keď sliepky, morky a perličky chodila aj kŕmiť. Pamätá si posledného psa, toho som uspala v lete.
Zatiaľ nepitvá žaby (ako ja), ale ak náhodou, nemám problém ju vziať na nejakú operáciu psa, či mačky.
Nandrolon
20.01.21,17:08
O rok jej vychovaj 20-kg moriaka a všetko hento ukážeš "live"
Chovala som kadečo, ale väčšinu si nepamätá, aj keď sliepky, morky a perličky chodila aj kŕmiť. Pamätá si posledného psa, toho som uspala v lete.
Zatiaľ nepitvá žaby (ako ja), ale ak náhodou, nemám problém ju vziať na nejakú operáciu psa, či mačky.
Závidím ti poslušné dieťa, ktorej stačí pozerať....
U nás je to tak, že na akékoľvek pozeranie by som ju musel prilepiť o nejakú stenu /a to beriem vek od kedy začala chodiť/, lebo vo všetkom musí mať tie svoje paprčky :-)))))))))))))) či v bruchu pri pitvaní, či v ceste pri varení, či v hline pri sadení.....
bjuty smis
20.01.21,17:12
Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
no a tu je rozpor, ja si myslím opak, a keď to tak priamo napíšem na Poradu, uvidíš tú reakciu, mne sa nepáči tiež to ALL FOR MILAN , a teraz? ja ťa nekritizujem za tvoj názor, rešpektujem ho, nepresviedčam ťa,

A mne sa nepáčilo "#ALL FOR JAN", ale nemusel som to tu prvý narozdiel od teba vykrikovať na porade. A to uvidíš tie reakcie!
asi preto, že jedného zabila mafia a druhý bol mafiou platený....
bjuty smis
20.01.21,17:15
už aj píšu prečo sa naši demokrati rozpadajú :))
vocca nechce pustiť "perie" ani z basy ...

Marian Kotleba sa ako predseda ĽSNS zabetónoval tak, že ho nikto nezosadí, ani keby bol za mrežami.

Partia ľudí okolo Mariana Kotlebu odjakživa hľadala inšpiráciu vo fašistickej Slovenskej republike.

Chceli budovať stavovský štát, pochodovali v uniformách pripomínajúcich rovnošatu Hlinkovej gardy, dokonca po vzore Hlinkovej mládeže zriadili vlastnú mládeženícku organizáciu a Kotlebu s úctou a rešpektom nazývali vodcom.....


https://www.aktuality.sk/clanok/857420/co-sa-stalo-v-lsns-kotleba-je-uz-naozaj-vodca-stal-sa-neodvolatelnym-a-stranu-moze-riadit-aj-z-basy/



Bjuty, o čom prosím ťa ty stále blúzniš? Aké rozpadanie sa? Nepísal som tu už nejaký rôčik späť, že Uhrík by mal konečne založiť poriadnu stranu?

Veď toto je normálna žiadaná a regulérna reštrukturalizácia strany Ľ-SNS. A to Vás práve - tunelárov štve. Ak Nejaká biela kobyla figuruje v X firmách, tak je to normálne. Ak sa regulérne nechá zaniknúť Magiánova strana a vytvorí sa nová, už je oheň na streche.

:-))))))))))))))))))))))))))

Tak, konečne v nových voľbách zase "Na pláž!"
ty vole , napísať :

"o čom prosím ťa ty stále blúzniš? Aké rozpadanie sa? "

a hned v dalšej vete :

"Nepísal som tu už nejaký rôčik späť, že Uhrík by mal konečne založiť poriadnu stranu?"
Mila123
20.01.21,17:18
Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
no a tu je rozpor, ja si myslím opak, a keď to tak priamo napíšem na Poradu, uvidíš tú reakciu, mne sa nepáči tiež to ALL FOR MILAN , a teraz? ja ťa nekritizujem za tvoj názor, rešpektujem ho, nepresviedčam ťa,

A mne sa nepáčilo "#ALL FOR JAN", ale nemusel som to tu prvý narozdiel od teba vykrikovať na porade. A to uvidíš tie reakcie!
prepáčte, Váš názor mňa osobne nezaujíma, prestávam Vaše príspevky čítať......priamo vám to napíšem, idem si vás označiť ako nežiadúcu osobu, ste už druhý v poradí, ktorého príspevky sa mi nebudú ukazovať, a posielajte mi mínusky za všetko čo napíšem, držím palce nech vám to dobre mínuskuje......s pozdravom Vaša krava.....
Darina1234
20.01.21,17:26
Čo ste divie griby pojedli? Takto diskutujúcich som tu ešte nezažila, a boli tiež debaty aj o politike, však sa trochu skludnite všetci
bjuty smis
20.01.21,17:39
:))))))
teraz na správach stanovisko hlasosmeru, čo ho prichytili ako hrubo porušuje pravidlá :
pán preceda termostat II bol na obchodnom rokovaní s majiteľom prevádzky :)))))))))))

čo čakať od zlodejov a klamárov.....
anet
20.01.21,17:39
Závidím ti poslušné dieťa, ktorej stačí pozerať....
:D si ma pobavil. Ráno rozlepí oči a ako keby som krakena vypustila. "Pozerá" a keď netancuje just dance, tak robí kotrmelce na gauči, momentálne už asi hodinu poskakuje na fit lopte, kolobežkuje sa v dome ... bola sa aj sánkovať, celý čas sa mi tu ksichtí, pyskuje, dáva mi "blbé" otázky ... vytiahla knihu o planétach, hovorím to je hviezda ... ako môžu byť 2 hviezdy, keď slnko je hviezda ... prečo má Saturn okolo hopla kruh ... júúúj a mám namaľované nechty ružovo, zeleno, žlté ...
marjankaj
20.01.21,18:14
presne toto mi dnes napadlo..:rolleyes:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3634680326627888&id=603263376436280&__tn__=%2As%2As-R
Pekné. Hlavne posledný koment.
Ale keď ja len spomeniem patológiu, tak už je oheň na streche.
veronikasad
20.01.21,18:14
Mila123
20.01.21,18:17
presne toto mi dnes napadlo..:rolleyes:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3634680326627888&id=603263376436280&__tn__=%2As%2As-R
Pekné. Ale keď ja len spomeniem patológiu, tak už je oheň na streche.
a že si si nespomenul na svoje "sexistické" narážky, mne osobne nepripadla vtipná narážka na brata Veroniky, keď opisovala jeho ošetrenie, a ty si chcel byť vtipný a spomenul si patológiu, či tam sa náhodou nechcel dať ošetriť.......fakt vtipné
anet
20.01.21,18:50
Vnukov dnešný prvý diktát
Nefunguje odkaz ;)
veronikasad
20.01.21,18:54
Vnukov dnešný prvý diktát
Nefunguje odkaz ;)
neviem to z mailu inak priložiť, nech to skúsi niekto opraviť ak sa dá. Som prekvapená ako na chalana krásne píše ...
Mne sa to na Porade dá otvoriť ...
Nandrolon
20.01.21,19:12
Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
no a tu je rozpor, ja si myslím opak, a keď to tak priamo napíšem na Poradu, uvidíš tú reakciu, mne sa nepáči tiež to ALL FOR MILAN , a teraz? ja ťa nekritizujem za tvoj názor, rešpektujem ho, nepresviedčam ťa,

A mne sa nepáčilo "#ALL FOR JAN", ale nemusel som to tu prvý narozdiel od teba vykrikovať na porade. A to uvidíš tie reakcie!
asi preto, že jedného zabila mafia a druhý bol mafiou platený....
Presne, aj ja som si myslel, že generála zabila mafia. Práve si to potvrdil.