veronikasad
20.01.21,20:31
Videla som v divadelných predstaveniach jak Heribana, tak aj Kubovčíka, vynikajúci herci, len škoda, že podľahli mamonu. ale to nielen oni. A to si myslím už dávno, žiadne "horné dolné pumpy" nepozerám. Ale súhlasím s kritikmi, že tam dno dosiahla tá, čo by mala byť vzorom.
no a tu je rozpor, ja si myslím opak, a keď to tak priamo napíšem na Poradu, uvidíš tú reakciu, mne sa nepáči tiež to ALL FOR MILAN , a teraz? ja ťa nekritizujem za tvoj názor, rešpektujem ho, nepresviedčam ťa,

A mne sa nepáčilo "#ALL FOR JAN", ale nemusel som to tu prvý narozdiel od teba vykrikovať na porade. A to uvidíš tie reakcie!
prepáčte, Váš názor mňa osobne nezaujíma, prestávam Vaše príspevky čítať......priamo vám to napíšem, idem si vás označiť ako nežiadúcu osobu, ste už druhý v poradí, ktorého príspevky sa mi nebudú ukazovať, a posielajte mi mínusky za všetko čo napíšem, držím palce nech vám to dobre mínuskuje......s pozdravom Vaša krava.....
To čo si za "krava", keď raz vyžaduješ vykanie, potom sama mi tykáš, následne zase vykáš?
Však si práve urazila všetky kravy, lebo ani oni nie sú tak sprosté a prešpekulované ako ty sama :-)))))))
Nandy, kroť sa, trošku viac úcty voči ženám na porade by nezaškodilo ...
Nandrolon
20.01.21,19:48
Tá "žena" má toľko úcty voči Vám, kľudne o 10-20 rokov starším ženám, že aj tá krava na poli má tej úcty viac.
Viem, že plno starších dôchodcov a hlavne dôchodkýň so mnou súhlasí. Žiaľ, súhlas sa boja dať verejne. Chápem a nevadí mi to.
anet
20.01.21,19:56
neviem to z mailu inak priložiť, nech to skúsi niekto opraviť ak sa dá. Som prekvapená ako na chalana krásne píše ...
Mne sa to na Porade dá otvoriť ...
Škoda :)
Ono zase aby som nebola hnusná, diktovať cez internet prvákom, kde si deti klikajú na mikrofón, každé hovorí čo má, čo nemá, čo je spolu .... aké slovo, ešte nemám, čo je pekné?
Ja som tú moju chuderu v tom nechala samú :D Ale fakt som sa bavila.
Oprava už dáva zmysel.
kopretinka
20.01.21,20:15
Katy a R
20.01.21,21:13
Hľadám zaujímavú destináciu na dovolenku (keď sa už zlepší situácia a bude to už dokončené) ... že ktovie, čo by ma vyšlo ubytovanie tuto?
https://www.google.sk/maps/@44.4219472,38.2091406,1505m/data=!3m1!1e3
- žeby inšpirácia vo Versailles ?
........................
https://www.topky.sk/cl/11/2042451/Megalomansky-luxus-za-miliardu-eur--VIDEO-Navalnyj-ukazal-Putinov-tajny-palac
buchač
20.01.21,22:43
- žeby inšpirácia vo Versailles ?
........................
https://www.topky.sk/cl/11/2042451/Megalomansky-luxus-za-miliardu-eur--VIDEO-Navalnyj-ukazal-Putinov-tajny-palac
....nenenene...hľadaj ďalej a inde...teda, ak sa ti chce.
-------------------------
Prečítaj si aj tieto Navaľného drísty
https://www.topky.sk/cl/11/2026613/Navalneho-trik-sokoval-svet--Takto-dosiahol-priznanie-ruskeho-agenta-k-svojej-otrave
Nandrolon
21.01.21,03:50
:D si ma pobavil. Ráno rozlepí oči a ako keby som krakena vypustila. "Pozerá" a keď netancuje just dance, tak robí kotrmelce na gauči, momentálne už asi hodinu poskakuje na fit lopte, kolobežkuje sa v dome ... bola sa aj sánkovať, celý čas sa mi tu ksichtí, pyskuje, dáva mi "blbé" otázky ... vytiahla knihu o planétach, hovorím to je hviezda ... ako môžu byť 2 hviezdy, keď slnko je hviezda ... prečo má Saturn okolo hopla kruh ... júúúj a mám namaľované nechty ružovo, zeleno, žlté ...



S fitloptou to majú podobné, akurát ju dajú do chodby, kde majú veľkú trampolínu a skáču na nej /4 ročný syn a 10r. dcéra/. Pred týždňom sa s obidvoma trampolína prevrátila na zem. Konce hliníkových tyčí rachli asi 30 cm od 200l akvária.

No a je u nás bežné, že si obidvaja obujú kolieskové korčule a keďže je vonku sneh, tak valia v nich po dome a drevených palubovkách, prípadne na balkóne /cca 13m dĺžka/.

Ale nech pokúšajú a likvidujú kým su malé :-)))))))))))))

Malé deti majú pokúšať. Pred pár dňami sa tak bobovala popod záhradu, že boby skoro rozlámala o vlečku traktora. Pritom som jej hovoril, že opatrne. Majú tu urobenú takú "súkromnú bobovú dráhu, ale nie všade sú metrové mantinely nahádzaného snehu".
misoft
21.01.21,03:52
neviem to z mailu inak priložiť, nech to skúsi niekto opraviť ak sa dá. Som prekvapená ako na chalana krásne píše ...
Mne sa to na Porade dá otvoriť ...
mimotemy
Technická poznámka.
Veronika - zo svojho mailu to nedáš sem na Poradu, pretože ostatní do TVOJHO mailu nemajú prístup. To, čo ti prišlo (fotka,text) v maili si musíš stiahnuť do SVOJHO počítača a potom, keď napíšeš príspevok, dole je ikonka kanc.sponky príloha klikneš na to a pridáš to stiahnuté ako prílohu - potom sa to aj ostatným bude dať otvoriť, pretože to bude na serveri Porady. Že tebe sa z Porady to dalo otvoriť - to preto, lebo si si otvorila svoj mail, kde máš len ty prístup.
Opraviť ti to nik neopraví - to musíš takto urobiť sama.
bjuty smis
21.01.21,04:26
- žeby inšpirácia vo Versailles ?
........................
https://www.topky.sk/cl/11/2042451/Megalomansky-luxus-za-miliardu-eur--VIDEO-Navalnyj-ukazal-Putinov-tajny-palac
....nenenene...hľadaj ďalej a inde...teda, ak sa ti chce.
-------------------------
Prečítaj si aj tieto Navaľného drísty
https://www.topky.sk/cl/11/2026613/Navalneho-trik-sokoval-svet--Takto-dosiahol-priznanie-ruskeho-agenta-k-svojej-otrave
Aké nenenene ?
No pochvaľ sa, čo si ty inde našiel?
misoft
21.01.21,06:42
- žeby inšpirácia vo Versailles ?
........................
https://www.topky.sk/cl/11/2042451/Megalomansky-luxus-za-miliardu-eur--VIDEO-Navalnyj-ukazal-Putinov-tajny-palac
....nenenene...hľadaj ďalej a inde...teda, ak sa ti chce.
-------------------------
Prečítaj si aj tieto Navaľného drísty
https://www.topky.sk/cl/11/2026613/Navalneho-trik-sokoval-svet--Takto-dosiahol-priznanie-ruskeho-agenta-k-svojej-otrave
Možno drísty, ale!
Pôvodne to nebol Putinov "palác", ale patrilo to Rosneftu a Transneftu... firmám, ktoré podporovali Putina. Oni to postavili - dokonca i FBK to deklaruje podľa známych dokumentov ako Putinov majetok. Na projekte sa podieľal "podnikateľ" Kolesnikov https://en.wikipedia.org/wiki/Sergei_Kolesnikov_(whistleblower), ktorý to v 2010 "vypustil" do sveta. Výstavbu a dohľad mal podnikateľ Šamalov https://en.wikipedia.org/wiki/Nikolai_Shamalov. Keď sa to prevalilo - tak to "predali inému podnikateľovi - Ponomarenkovi https://en.wikipedia.org/wiki/Alexander_Ponomarenko
A všetko sa to budovalo na prísne stráženom pozemku, ktorý patrí FSB https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Security_Service. A Putin pracoval pre FSB!
Všetky prevody boli fiktívne - v skutočnosti sa to stavalo pre Putina.
A FSK https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Counterintelligence_Service to potvrdila, že je to autentické!

Takže - nie ne-ne-ne-ne.... úplatky v Rusku majú živnú pôdu. Ak nie si s Putinom - si proti nemu a zle dopadneš. V Rusku to platí stonásobne!

Takže Ďuri - máš pravdu - treba hľadať - ty si však hľadal niečo iné, ale nie to podstatné.
bjuty smis
21.01.21,06:55
buchač
21.01.21,07:00
Kuwa....ešte keby ste tak čítali, čo som napísal a na čo reagoval...

Už aby som šiel do lesa, s medveďmi a vlkmi si lepšie pokecám, skôr pochopia ako poniektorí...
bjuty smis
21.01.21,07:05
takže zase nič ? .)))
buchač
21.01.21,07:31
Katy predsa vravela niečo vo význame, že " inšpirácia vo Versailles "...či ?
Ja by som povedal, že inšpirácia nie je až tak stará...
Ak sa pozrieš na hotely na Krymskom poloostrove, tak sú viaceré v určitom štýle.

Zvyšok nejak nemá význam riešiť (aj keď mám určitý názor), nakoľko by tu zneli len otázky (akože vraj argumenty) a pritom skutek utek.
...a riešiť Navaľného ? Mám iné záujmy a nie dumať nad chujovinami, čo si navymýšľal nejaký debo.

Ale je zaujímavé, že si sa doteraz nevyjadril k Navaľného " triku ", keď akože " dostal " ruského agenta.
Šak nečudo, lebo hentú sprostosť mu žerú len buzeranti v EU, ale nik iný.
...a ani nevravím o tej údajnej otrave...že mu novičok šturili do treniek ku vajcám...to je už hotové psycho.
bjuty smis
21.01.21,07:46
Katy predsa vravela niečo vo význame, že " inšpirácia vo Versailles "...či ?
Ja by som povedal, že inšpirácia nie je až tak stará...
Ak sa pozrieš na hotely na Krymskom poloostrove, tak sú viaceré v určitom štýle.

Zvyšok nejak nemá význam riešiť (aj keď mám určitý názor), nakoľko by tu zneli len otázky (akože vraj argumenty) a pritom skutek utek.
...a riešiť Navaľného ? Mám iné záujmy a nie dumať nad chujovinami, čo si navymýšľal nejaký debo.

Ale je zaujímavé, že si sa doteraz nevyjadril k Navaľného " triku ", keď akože " dostal " ruského agenta.
Šak nečudo, lebo hentú sprostosť mu žerú len buzeranti v EU, ale nik iný.
...a ani nevravím o tej údajnej otrave...že mu novičok šturili do treniek ku vajcám...to je už hotové psycho.

za putinovho réžimu už zavraždili desiatky jeho politických súperov, oponentov, novinárov
plne tomu verím...verím na základe toho, čo čítam v tlači..
ležal vyše mesiaca v nemocnici v nemecku....čítal som vyjadrenia lekárov...

mňa by zaujímalo na základe čoho ty tvrdíš, že to sprostosť ,
aké máš ty zdroje informácii ?
Katy a R
21.01.21,08:36
Juraj - keď tu už o tom špiritizujete - tak podľa môjho názoru mohla byť inšpirácia vo Versailles (aj tie iné na Kryme sa mohli tam inšpirovať) ... len tam ešte chýbajú vodné plochy - ale čo som dala link z gúgľumaps - tak tam vidno, že sa tam ešte robí, stavia (určite to nie je aktuálny stav) , takže možno aj v budúcnosti budú;) . A možno v tej dači za dedinou bude aj úžitková záhradka - farma, ako mala Mária Antoaneta vo Versailles??
A tiež - že ktovie koľko by stálo ubytovanie v tom krásnom "hotelovom komplexe" ? Dúfam, že si pochopil, že to mala byť irónia o tej mojej dovolenke ;) .
A čo sa týka Navaľného - ver si čomu chceš, my vieme čítať ;)
buchač
21.01.21,08:51
Mne je jedno, čomu veríte...ale čítať viem aj ja....či ?

Pozor ale na jedno.
Tak ako v prípade Fica, tak aj v prípade Putina ide o to, že mne sú v podstate ukradnutí.
Neobhajujem a a ani neobviňujem ani jedného a ani druhého (na rozdiel od iných - vrcholne neobjektívnych)...ja si len čítam a utváram si svoj názor.

Ale inak ? Dlabem na nejakého Navaľného.
Tweety
21.01.21,09:04
Buchač Ale inak ? Dlabem na nejakého Navaľného.[/QUOTE]

Ak je to tak, prečo sa potom angažuješ, rýpeš vždy, všade a do všetkého, urážaš každého? Každý ti je ukradnutý ale asi nie je to celkom tak, vysvetlíš? Mne ale nemusíš, dávno viem. A môžeš mínuskovať, to je také prízemné buchačovské.
korela
21.01.21,09:11
korela
21.01.21,09:14
Juraj - keď tu už o tom špiritizujete - tak podľa môjho názoru mohla byť inšpirácia vo Versailles (aj tie iné na Kryme sa mohli tam inšpirovať) ... len tam ešte chýbajú vodné plochy - ale čo som dala link z gúgľumaps - tak tam vidno, že sa tam ešte robí, stavia (určite to nie je aktuálny stav) , takže možno aj v budúcnosti budú;) . A možno v tej dači za dedinou bude aj úžitková záhradka - farma, ako mala Mária Antoaneta vo Versailles??
A tiež - že ktovie koľko by stálo ubytovanie v tom krásnom "hotelovom komplexe" ? Dúfam, že si pochopil, že to mala byť irónia o tej mojej dovolenke ;) .
A čo sa týka Navaľného - ver si čomu chceš, my vieme čítať ;)
Vodné plochy chýbajú? Veď ich je v tesnom okolí nadmieru. Krytá plaváreň nemusí byť na očiach. :-)
buchač
21.01.21,09:55
Buchač Ale inak ? Dlabem na nejakého Navaľného.

Ak je to tak, prečo sa potom angažuješ, rýpeš vždy, všade a do všetkého? Každý ti je ukradnutý ale asi nie je to celkom tak, vysvetlíš? Mne ale nemusíš, dávno viem. A môžeš mínuskovať, to je také prízemné buchačovské.[/QUOTE]
Pane Bože, daj mi silu........

Samozrejme, že dlabem na neho. To sa mám tu akože rozčuľovať, pindať na nejakého dilina z cudzej krajiny....prípadne chváliť ?Ty to snáď robíš.
Že sa zúčastním (dám názor) nejakej diskusie, to považuješ za rýpanie ? To mám akože súhlasiť so všetkým, lebo s daným názorom súhlasia všetci ? Svatá ty sprostosto...to v ktorom šarišskom kuríne si nabrala ?

Kladiem si otázku...to mne ide niekto tak pokrytecký vravieť niečo o prízemnosti ?
Choď si radšej preštudovať kydy na bulvárnych plátkoch...
Tweety
21.01.21,10:04
Buchač Ale inak ? Dlabem na nejakého Navaľného.

Ak je to tak, prečo sa potom angažuješ, rýpeš vždy, všade a do všetkého? Každý ti je ukradnutý ale asi nie je to celkom tak, vysvetlíš? Mne ale nemusíš, dávno viem. A môžeš mínuskovať, to je také prízemné buchačovské.
Pane Bože, daj mi silu........

Samozrejme, že dlabem na neho. To sa mám tu akože rozčuľovať, pindať na nejakého dilina z cudzej krajiny....prípadne chváliť ?Ty to snáď robíš.
Že sa zúčastním (dám názor) nejakej diskusie, to považuješ za rýpanie ? To mám akože súhlasiť so všetkým, lebo s daným názorom súhlasia všetci ? Svatá ty sprostosto...to v ktorom šarišskom kuríne si nabrala ?

Kladiem si otázku...to mne ide niekto tak pokrytecký vravieť niečo o prízemnosti ?
Choď si radšej preštudovať kydy na bulvárnych plátkoch...[/QUOTE]

Inú reakciu, ako urážky som ani nečakala, nie je to prvykrát, boli už aj horšie, stačí len zaloviť v pamäti. Ľudia tvojho razenia vedia len takto zmysluplne :rolleyes: reagovať.
buchač
21.01.21,10:42
Inú reakciu, ako urážky som ani nečakala, nie je to prvykrát, boli už aj horšie, stačí len zaloviť v pamäti. Ľudia tvojho razenia vedia len takto zmysluplne :rolleyes: reagovať.
Aleže aká urážka ? Kde tam vidíš urážku ? Ale budiš...keď myslíš.
Urážky boli, sú...a v tvojom prípade kľudne budú aj naďalej. Jedinci takého pokryteckého razenia (ako si ty a aj iní) si ani nič iné nezaslúžia.

Veď čo iné tu je, čo tu riešiš ? Bavím sa s Katy a bjutym o Navaľnom, a ty zrazu prifrčíš a začneš mudrovať, že vraj urážam ? Koho som, cituj, daj presne...
Chcela si vysvetlenie ? Nuž si ho dostala...a to adekvátnym spôsobom. Brnkať si po nose nenechám...to môžeš vieš komu a vieš kde a vieš čo...
Nandrolon
21.01.21,10:51
... dovolím si ja zacitovať "...to v ktorom šarišskom kuríne si nabrala ?"
To nie je urážka? Však sa skús baviť tak doma so svojou manželkou, čo ti na to povie....
Katy a R
21.01.21,10:53
Juraj - keď tu už o tom špiritizujete - tak podľa môjho názoru mohla byť inšpirácia vo Versailles (aj tie iné na Kryme sa mohli tam inšpirovať) ... len tam ešte chýbajú vodné plochy - ale čo som dala link z gúgľumaps - tak tam vidno, že sa tam ešte robí, stavia (určite to nie je aktuálny stav) , takže možno aj v budúcnosti budú;) . A možno v tej dači za dedinou bude aj úžitková záhradka - farma, ako mala Mária Antoaneta vo Versailles??
A tiež - že ktovie koľko by stálo ubytovanie v tom krásnom "hotelovom komplexe" ? Dúfam, že si pochopil, že to mala byť irónia o tej mojej dovolenke ;) .
A čo sa týka Navaľného - ver si čomu chceš, my vieme čítať ;)
Vodné plochy chýbajú? Veď ich je v tesnom okolí nadmieru. Krytá plaváreň nemusí byť na očiach. :-)
keď už chceš silou mocou reagovať (aj keď neviem prečo) na môj príspevok - kde sa spomínam Versailles - tak by bolo dobré pozrieť si, ako to tam vyzerá - záhradu a všetko okolo. Že aké vodné plochy mám na mysli;).
Pochybujem, žeby tam bola krytá plaváreň - aj keď teda som celé záhrady a okolie neprešla.;)
BXLmiami
21.01.21,10:59
Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
A keď je negatívny, tak ho ošetria a ak je pozitívny, tak nie? Budú ho testovať kým nevyzdravie a až potom ho ošetria?:eek:
Aj lekári a sestričky majú právo chrániť sa.
BXLmiami
21.01.21,11:00
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Testy.
Nandrolon
21.01.21,11:05
Aj lekár so sestričkou ukážu pacientovi testy? Lebo aj on sa má právo chrániť. Lebo čo viem, tak niektoré sestričky úradovali po plošnom testovaní bez zúčastnenia sa na testoch...
BXLmiami
21.01.21,11:25
Aj lekár so sestričkou ukážu pacientovi testy? Lebo aj on sa má právo chrániť. Lebo čo viem, tak niektoré sestričky úradovali po plošnom testovaní bez zúčastnenia sa na testoch...
Nemusí prísť ak sa bojí:-)).Vieš,ak na urgente testy nespravia a dajú pacienta medzi ostatných,môže to hlavne pre tých ostatných ktorí sú či už po úrazoch alebo infarktoch dopadnúť fatálne.A pokiaľ pacientka vie že je objednaná s neakutnym stavom,nech sa otestuje alebo preloží vyšetrenie.Ak sa chce pacient v súčasnej dobe chrániť,nech obíde širokým oblúkom všetky zdravotnícke zariadenia.
Nandrolon
21.01.21,11:41
Lenže má na to právo /na lek. starostlivosť/, nakoľko odvádzame zdravotné poistenie všetci. Ak bude lekár NEZMLUVNÝ tak si môže robiť čo chce.
To by bolo dobré si dirigovať ale "žrať" zo spoločného...
Ináč je to veľmi zaujímavé s tou nákazou. Bratovi vyšlo "prekonanie" Covidu, hodnota 24, jeho manželka ho neprekonala.
BXLmiami
21.01.21,11:43
No on má právo aj lekár so sestričkou má právo,aj majiteľ polikliniky má právo,aj spolupacient a spolučakajúci má právo.Toľko práv a žiadna ohľadupnosť....:-))
marjankaj
21.01.21,11:50
Brat mal v sobotu uraz, bol na urgente, skor ako mu ratovali ruku ho otestovali... Testy uz asi nosia so sebou aj záchranári ... S testovanim v ambulanciach plne súhlasím
A keď je negatívny, tak ho ošetria a ak je pozitívny, tak nie? Budú ho testovať kým nevyzdravie a až potom ho ošetria?:eek:
Aj lekári a sestričky majú právo chrániť sa.
Toto ich právo im neberiem.
marjankaj
21.01.21,11:51
Pri objednávaní setričky trvajú na testoch. Mám 65+, potrebujem ísť k zubárovi aj na odborné vyšetrenie. Čo mi poradíte?
Testy.
Veď to som radil aj ja. A nebolo to ironicky.
marjankaj
21.01.21,11:53
Aj lekár so sestričkou ukážu pacientovi testy? Lebo aj on sa má právo chrániť. Lebo čo viem, tak niektoré sestričky úradovali po plošnom testovaní bez zúčastnenia sa na testoch...
Veď si od nich pýtaj testy. A ak nemajú, tak choď k inému lekárovi.
Nandrolon
21.01.21,11:55
Ja by som sa tam normálne dostavil a uvidím, či by ma lekár len tak poslal domov, keď by som mal viac ako 65r., samozrejme bez testov.
Možno by si to dovolil, možno nie, každopádne aspoň by lekár odhalil svoj skutočný charakter aj pre ostatných pacientov.
Nandrolon
21.01.21,11:59
Aj lekár so sestričkou ukážu pacientovi testy? Lebo aj on sa má právo chrániť. Lebo čo viem, tak niektoré sestričky úradovali po plošnom testovaní bez zúčastnenia sa na testoch...
Veď si od nich pýtaj testy. A ak nemajú, tak choď k inému lekárovi.
Nepíšem o sebe. Ale poznám osobne osobu, ktorá chodila po celoplošnom testovaní bez účasti na ňom do práce ako zdravotná sestra, na naliehanie zamestnávateľa - súkromnej lekárky.....
To len aby sa to tu trochu vyvážilo, že nezodpovední nie sú iba pacienti, ale aj lekári samotní, hlavne keď ide o ich prachy.
kopretinka
21.01.21,12:00
marjankaj
21.01.21,12:09
Ja by som sa tam normálne dostavil a uvidím, či by ma lekár len tak poslal domov, keď by som mal viac ako 65r., samozrejme bez testov.
Možno by si to dovolil, možno nie, každopádne aspoň by lekár odhalil svoj skutočný charakter aj pre ostatných pacientov.
Na kramároch majú na dverách ceduľku: Bez testov nevstupujte do ordinácie.
To má lekár riskovať, že pôjde do karantény?

Ak má niekto na bránke ceduľku: Pozor zlý pes. Tak si rozmyslíš či tam vlezieš.
Nandrolon
21.01.21,12:10
Nakoniec to ešte bude tak, že britský variant bol u nás skôr ako v Británii.
:-)))))))))))
marjankaj
21.01.21,12:13
To len aby sa to tu trochu vyvážilo, že nezodpovední nie sú iba pacienti, ale aj lekári samotní, hlavne keď ide o ich prachy.
No poslanci tiež boli v práci. Síce s testami, ale pozitívnymi.
No boli príkladom pre celé Slovensko.
buchač
21.01.21,12:21
Na kramároch majú na dverách ceduľku: Bez testov nevstupujte do ordinácie.
To má lekár riskovať, že pôjde do karantény?
Tak si rozmyslíš či tam vlezieš.
Nevysvetlíš...takí sa chytia hlavy (rozumu nie, lebo rozum pálenka) až potom, keď ich sanitka odnesie. Takých hrdinov sú plné cintoríny.

Jáááj, teraz som si uvedomil, že rýpem...;)
BXLmiami
21.01.21,12:28
Ja by som sa tam normálne dostavil a uvidím, či by ma lekár len tak poslal domov, keď by som mal viac ako 65r., samozrejme bez testov.
Možno by si to dovolil, možno nie, každopádne aspoň by lekár odhalil svoj skutočný charakter aj pre ostatných pacientov.
Aký skutočný charakter?Ved majú príkaz od riaditeľstva zobrať len negatívnych pri plánovaných pacientoch.A pokiaľ sú urgentní idú cez urgent a tam spravia testy a podľa toho bud covidový urgent alebo necovidový urgent.Čo s tým má charakter lekára?To vy ukázalo akurát tak Tvoj charakter.
korela
21.01.21,13:17
lujza.j
21.01.21,14:07
Dnes potesili stastne oci bezdomovca aj z poza masky bolo vidno...s kosikom som ku autu.on za mnou...hovori mi,ze nechce peniaze...v ruke drzal rozom...ze len nejaku pasteku...ja,ze ale pasteku nemam......ale mozem vam dat maslo....tak som mu dala kocku masla....no ta radost v ociach...:mee:
Nandrolon
21.01.21,14:15
Ja by som sa tam normálne dostavil a uvidím, či by ma lekár len tak poslal domov, keď by som mal viac ako 65r., samozrejme bez testov.
Možno by si to dovolil, možno nie, každopádne aspoň by lekár odhalil svoj skutočný charakter aj pre ostatných pacientov.
Aký skutočný charakter?Ved majú príkaz od riaditeľstva zobrať len negatívnych pri plánovaných pacientoch.A pokiaľ sú urgentní idú cez urgent a tam spravia testy a podľa toho bud covidový urgent alebo necovidový urgent.Čo s tým má charakter lekára?To vy ukázalo akurát tak Tvoj charakter.
Aké príkazy?
Všetci nemajú príkazy, aspoň u nás nie. Takž sa tu normálne chodí k väčšine lekárov na plánované prehliadky bez testov. Nie všade je vedenie nemocníc rovnaké.
Nandrolon
21.01.21,14:16
Na kramároch majú na dverách ceduľku: Bez testov nevstupujte do ordinácie.
To má lekár riskovať, že pôjde do karantény?
Tak si rozmyslíš či tam vlezieš.
Nevysvetlíš...takí sa chytia hlavy (rozumu nie, lebo rozum pálenka) až potom, keď ich sanitka odnesie. Takých hrdinov sú plné cintoríny.

Jáááj, teraz som si uvedomil, že rýpem...;)
Tú pálenku namiesto mozgu máte asi vy v rodine. Tak to neaplikuj na nás, normálnych.
Už som si viackrát všimol na ostatných, že kto nezdieľa tvoje choré výplody, tak je alkoholik. Mám dojem, že naposledy včera/predvčerom nejaký "vlado"...
Chcel som ti minule napísať, že čo piješ, lebo na tie tvoje nervové drísty som sa vtedy ja nechytal, ani keď som na šrot, ale zakusol som si do jazyka/klávesnice....
bjuty smis
21.01.21,16:27
kedy to bude u nás ?
kedy opozičný zlepenec zo zúfalstva pred spravodlivým trestom klesne až takto ....

https://www.topky.sk/cl/11/2043635/VIDEO-Cesko-rozhoduje-o-predlzeni-nudzoveho-stavu--Poslanci-sa-pobili-pri-predsednickom-pulte-
buchač
21.01.21,16:32
Toto je pre mňa určite zaujímavejšia téma, ako nejaký Navaľny...nakoľko to bude mať dosah aj na nás.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/575183-v-nemecku-zavadzaju-socializmus-nove-auto-vam-daju-zdarma/
buchač
21.01.21,17:51
ale nepoznám, tak si radšej preverte
https://www.vitasolaris.sk/?utm_source=cas-sk&utm_medium=pr-clanek&utm_campaign=2101-cas&utm_content=
Ale ja hej...šak čítaj obchodné podmienky.

Zmluvný vzťah medzi Vami a NaturaMed vzniká prvým objednaním tovaru (vr. vzorky) a pokračuje spolu s každou ďalšou objednávkou, až do jeho ukončenia niektorej zo zmluvných strán (alebo zvláštnou situáciou viď Vykonávanie úkonov k zákazníckemu účtu).

Alebo
https://www.porada.sk/t119986-zavaznost-nepodpisanej-objednavky-naturamed.html
bjuty smis
21.01.21,17:56
ale nepoznám, tak si radšej preverte
https://www.vitasolaris.sk/?utm_source=cas-sk&utm_medium=pr-clanek&utm_campaign=2101-cas&utm_content=
Ale ja hej...šak čítaj obchodné podmienky.

Zmluvný vzťah medzi Vami a NaturaMed vzniká prvým objednaním tovaru (vr. vzorky) a pokračuje spolu s každou ďalšou objednávkou, až do jeho ukončenia niektorej zo zmluvných strán (alebo zvláštnou situáciou viď Vykonávanie úkonov k zákazníckemu účtu).

Alebo
https://www.porada.sk/t119986-zavaznost-nepodpisanej-objednavky-naturamed.html
došlo mi to tesne pred správami...hodil som, nech to pozrete )
idem aj ja ...
veronikasad
21.01.21,17:58
ale nepoznám, tak si radšej preverte
https://www.vitasolaris.sk/?utm_source=cas-sk&utm_medium=pr-clanek&utm_campaign=2101-cas&utm_content=Toto by mala byť jednorazova akcia za vopred zaplatené poštovné. Obchodné podmienky som este necitala. Citujemz nich "objednanim zvyhodneneho balicka sa nezavazujete k ziadnym dalsim odberom
Katy a R
21.01.21,18:03
ale nepoznám, tak si radšej preverte
https://www.vitasolaris.sk/?utm_source=cas-sk&utm_medium=pr-clanek&utm_campaign=2101-cas&utm_content=
Bjuty - Naturamed pravidelne ponúka takto - v rámci marketingu zrejme. Ja som si naposledy C vitamín. (tuším na jar to mali -jednorázovo, bez ďalšieho zasielania). Pošľú zadarmo - teda nie celkom - za to poštovné - no a buď je to jednorázovo, alebo potom zasielajú v určitých intervaloch. Samozrejme, môžeš si to hneď zastaviť. Získajú tvoj kontakt a potom ti už pravidelne volajú - a ponúkajú:) Samozrejme môžeš/nemusíš objednať. Sám zvážiš, či sa ti hodí ;) teraz je vhodná doba na Dčko - aj to už mi v minulosti ponúkali - ale ja mám na predpis a nič neplatím , tak som nevzala ani za tých 1,95;)
...
ešte doplním - že vždy pošľú aj list, resp mail (aby si vedel s čím si súhlasil, takže žiadne neseriózne jednanie) - tak ja by som povedala, že sa nik nemusí báť - je doósť času na zrušenie ;)
bjuty smis
21.01.21,18:04
no pozrel som to...
klasika, vzorka dojde zadarmo, ale potom musíš zrušiť
ak nie, bude chodiť do zrušenia. a následné upomieky a vyhrážky súdom.....nechcem tu nikoho podceňovať, ale je to zdroj možných starostí do budúcnosti a preto ak súhlásite, ten link vymažem...ak nie, tak aj tak :))
veronikasad
21.01.21,18:06
no pozrel som to...
klasika, vzorka dojde zadarmo, ale potom musíš zrušiť
ak nie, bude chodiť do zrušenia. a následné upomieky a vyhrážky súdom.....nechcem tu nikoho podceňovať, ale je to zdroj možných starostí do budúcnosti a preto ak súhlásite, ten link vymažem...ak nie, tak aj tak :))toto by nemalo tak fungovat, ale otravovať telefonatmi a zasielanim vzoriek dalsich inych vyrobkov môžu. Nemam s touto firmou skúsenosti. Nedavno som citala o rovnakej akcii v CR.
veronikasad
21.01.21,18:44
ale nepoznám, tak si radšej preverte
https://www.vitasolaris.sk/?utm_source=cas-sk&utm_medium=pr-clanek&utm_campaign=2101-cas&utm_content=
Bjuty - Naturamed pravidelne ponúka takto - v rámci marketingu zrejme. Ja som si naposledy C vitamín. (tuším na jar to mali -jednorázovo, bez ďalšieho zasielania). Pošľú zadarmo - teda nie celkom - za to poštovné - no a buď je to jednorázovo, alebo potom zasielajú v určitých intervaloch. Samozrejme, môžeš si to hneď zastaviť. Získajú tvoj kontakt a potom ti už pravidelne volajú - a ponúkajú:) Samozrejme môžeš/nemusíš objednať. Sám zvážiš, či sa ti hodí ;) teraz je vhodná doba na Dčko - aj to už mi v minulosti ponúkali - ale ja mám na predpis a nič neplatím , tak som nevzala ani za tých 1,95;)
...
ešte doplním - že vždy pošľú aj list, resp mail (aby si vedel s čím si súhlasil, takže žiadne neseriózne jednanie) - tak ja by som povedala, že sa nik nemusí báť - je doósť času na zrušenie ;)Katy, ak užívaš kvapky vigantol, uz nie su bez doplatku
Katy a R
21.01.21,18:51
Katy, ak užívaš kvapky vigantol, uz nie su bez doplatku
nie - mám Alpha D3 (resp to isté - Alfakalcidol Sandoz)
- ak sa bude platiť - objednám si z Natura medu - volajú mi pravidelne;) A teraz dokonca posielajú videjká na cvičenie ... keby som nebola lenivá - aj by som si mohla zacvičiť, zišlo by sa mi ;)
lubko6394
21.01.21,19:19
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom.

Vážení dôchodcovia 65+. Nastavte si prosím hodinky a dodržujte pre vás vyhradený čas. Sranda je že po 9-tej žiadna šóra nebola. Frflem na to že 9-11 ma nevpustia, čo ma síce štve, ale chápem že ste ohrození viac ako ja. Len mnohí z vás na to kašlú a vo veľkom idú nakupovať mimo týchto hodín a ohrozujú sa sami. Svrbí ma hrdlo zakašlať si na vás, akurát že kovid nemám. Necítite sa hlúpo keď proti sebe provokujete tých mladších ktorí váš vek musia rešpektovať ?

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.
Nandrolon
21.01.21,19:35
Čo si tam bol kúpiť respirátory?
https://www.cas.sk/clanok/1077802/totalne-sialenstvo-sledujte-co-ludia-stvarali-v-lidli-kvoli-tomuto-vyrobku-video/
Do obchodov v deň začatia akcie zásadne nechodievam.
lubko6394
21.01.21,19:57
Čo si tam bol kúpiť respirátory?
https://www.cas.sk/clanok/1077802/totalne-sialenstvo-sledujte-co-ludia-stvarali-v-lidli-kvoli-tomuto-vyrobku-video/
Do obchodov v deň začatia akcie zásadne nechodievam.
Samozrejme že áno. V pondelok som kupoval 20 za 3 a dnes 30 za 2. A keď som skupoval minulý rok cigarety tak som dostal bonus 28 párov ponožiek, ale to bolo len na jednej pumpe. Respirátory možno zlacnejú, ale tie cigarety nadol určite nepôjdu. A 30 centov za krabičku je pre mňa dosť. Teda relatívne. Lebo mi pridali na dôchodku viac ako mesačne budem doplácať na drahšie cigarety.
lubko6394
21.01.21,20:05
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom.

Vážení dôchodcovia 65+. Nastavte si prosím hodinky a dodržujte pre vás vyhradený čas. Sranda je že po 9-tej žiadna šóra nebola. Frflem na to že 9-11 ma nevpustia, čo ma síce štve, ale chápem že ste ohrození viac ako ja. Len mnohí z vás na to kašlú a vo veľkom idú nakupovať mimo týchto hodín a ohrozujú sa sami. Svrbí ma hrdlo zakašlať si na vás, akurát že kovid nemám. Necítite sa hlúpo keď proti sebe provokujete tých mladších ktorí váš vek musia rešpektovať ?

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.

Aj ked ta to stve, neporusuju ziadne opatrenia. Hodiny 9 -11 su prednostne vyhradene pre 65+, no neobmedzuje ich nakupovat cely den

Však to chápem a ani netvrdím že niečo porušujú. Nie je to ale fér. A to prednostne nie je prednostne lebo ak z 50 možných zákazníkov je tam len 30 dôchodcov tak tam sopliaka ako ja nepustia. A prečo by tie vyhradené hodiny vôbec mali byť ak väčšina dôchodcov nakupuje mimo týchto hodín ?
Nandrolon
21.01.21,20:05
Nejaký nový model ganje?
veronikasad
21.01.21,20:21
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom.

Vážení dôchodcovia 65+. Nastavte si prosím hodinky a dodržujte pre vás vyhradený čas. Sranda je že po 9-tej žiadna šóra nebola. Frflem na to že 9-11 ma nevpustia, čo ma síce štve, ale chápem že ste ohrození viac ako ja. Len mnohí z vás na to kašlú a vo veľkom idú nakupovať mimo týchto hodín a ohrozujú sa sami. Svrbí ma hrdlo zakašlať si na vás, akurát že kovid nemám. Necítite sa hlúpo keď proti sebe provokujete tých mladších ktorí váš vek musia rešpektovať ?

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.

Aj ked ta to stve, neporusuju ziadne opatrenia. Hodiny 9 -11 su prednostne vyhradene pre 65+, no neobmedzuje ich nakupovat cely den

Však to chápem a ani netvrdím že niečo porušujú. Nie je to ale fér. A to prednostne nie je prednostne lebo ak z 50 možných zákazníkov je tam len 30 dôchodcov tak tam sopliaka ako ja nepustia. A prečo by tie vyhradené hodiny vôbec mali byť ak väčšina dôchodcov nakupuje mimo týchto hodín ?
Musíš vyzerať naozaj na "sopliaka", lebo odomňa nikto ešte občiansky v obchode nepýtal, vlani som mala 65.
Mila123
21.01.21,20:38
Ľudia, ktorí prekonali covid-19, už o tom nepotrebujú potvrdenie od všeobecného lekára pre výnimku z celoplošného testovania. Hlavný hygienik vydal vyhlášku, podľa ktorej stačí, ak sa človek vie preukázať, že mu bolo ochorenie diagnostikované, a to od 1. novembra do 17. januára 2021.
lubko6394
21.01.21,20:44
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom.

Vážení dôchodcovia 65+. Nastavte si prosím hodinky a dodržujte pre vás vyhradený čas. Sranda je že po 9-tej žiadna šóra nebola. Frflem na to že 9-11 ma nevpustia, čo ma síce štve, ale chápem že ste ohrození viac ako ja. Len mnohí z vás na to kašlú a vo veľkom idú nakupovať mimo týchto hodín a ohrozujú sa sami. Svrbí ma hrdlo zakašlať si na vás, akurát že kovid nemám. Necítite sa hlúpo keď proti sebe provokujete tých mladších ktorí váš vek musia rešpektovať ?

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.

Aj ked ta to stve, neporusuju ziadne opatrenia. Hodiny 9 -11 su prednostne vyhradene pre 65+, no neobmedzuje ich nakupovat cely den

Však to chápem a ani netvrdím že niečo porušujú. Nie je to ale fér. A to prednostne nie je prednostne lebo ak z 50 možných zákazníkov je tam len 30 dôchodcov tak tam sopliaka ako ja nepustia. A prečo by tie vyhradené hodiny vôbec mali byť ak väčšina dôchodcov nakupuje mimo týchto hodín ?
Musíš vyzerať naozaj na "sopliaka", lebo odomňa nikto ešte občiansky v obchode nepýtal, vlani som mala 65.

Však ja som prekĺzol, len tej mamičky mi bolo ľúto. A bola štvrtá predo mnou. Až teraz ma napadlo že som ju mohol na ten nákup adoptovať a zobrať so sebou ako sprievod. Kedysi som tak prepašoval spoluzájazdníčku na Chrámovú horu v Jeruzaleme na moje povolenia na vstup do Skalného domu a Al Aqsy - tam sa počítal len chlap ( to ako ja ) a ten zbytok boli ženy - moje dcéry a tá prepašovaná ako manželka.
marjankaj
21.01.21,21:12
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom.

Vážení dôchodcovia 65+. Nastavte si prosím hodinky a dodržujte pre vás vyhradený čas. Sranda je že po 9-tej žiadna šóra nebola. Frflem na to že 9-11 ma nevpustia, čo ma síce štve, ale chápem že ste ohrození viac ako ja. Len mnohí z vás na to kašlú a vo veľkom idú nakupovať mimo týchto hodín a ohrozujú sa sami. Svrbí ma hrdlo zakašlať si na vás, akurát že kovid nemám. Necítite sa hlúpo keď proti sebe provokujete tých mladších ktorí váš vek musia rešpektovať ?

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.

Aj ked ta to stve, neporusuju ziadne opatrenia. Hodiny 9 -11 su prednostne vyhradene pre 65+, no neobmedzuje ich nakupovat cely den

Však to chápem a ani netvrdím že niečo porušujú. Nie je to ale fér. A to prednostne nie je prednostne lebo ak z 50 možných zákazníkov je tam len 30 dôchodcov tak tam sopliaka ako ja nepustia. A prečo by tie vyhradené hodiny vôbec mali byť ak väčšina dôchodcov nakupuje mimo týchto hodín ?
Sťažuj sa tomu, kto to vymyslel.
Ty by si chcel zakázať dôchodcom nakupovať mimo tých 9-11?
lubko6394
21.01.21,21:28
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom.

Vážení dôchodcovia 65+. Nastavte si prosím hodinky a dodržujte pre vás vyhradený čas. Sranda je že po 9-tej žiadna šóra nebola. Frflem na to že 9-11 ma nevpustia, čo ma síce štve, ale chápem že ste ohrození viac ako ja. Len mnohí z vás na to kašlú a vo veľkom idú nakupovať mimo týchto hodín a ohrozujú sa sami. Svrbí ma hrdlo zakašlať si na vás, akurát že kovid nemám. Necítite sa hlúpo keď proti sebe provokujete tých mladších ktorí váš vek musia rešpektovať ?

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.

Aj ked ta to stve, neporusuju ziadne opatrenia. Hodiny 9 -11 su prednostne vyhradene pre 65+, no neobmedzuje ich nakupovat cely den

Však to chápem a ani netvrdím že niečo porušujú. Nie je to ale fér. A to prednostne nie je prednostne lebo ak z 50 možných zákazníkov je tam len 30 dôchodcov tak tam sopliaka ako ja nepustia. A prečo by tie vyhradené hodiny vôbec mali byť ak väčšina dôchodcov nakupuje mimo týchto hodín ?
Sťažuj sa tomu, kto to vymyslel.
Ty by si chcel zakázať dôchodcom nakupovať mimo tých 9-11?
Áno zakázal by som. Druhý variant je zrušiť vyhradené hodiny LEN pre 65+.
Myslené to mohlo byť dobre ale prax je diametrálne iná.
kukučka
21.01.21,21:31
Akosi nechápem, prečo ťa to trápi.
marjankaj
21.01.21,21:36
Sťažuj sa tomu, kto to vymyslel.
Ty by si chcel zakázať dôchodcom nakupovať mimo tých 9-11?
Áno zakázal by som. Druhý variant je zrušiť vyhradené hodiny LEN pre 65+.
Myslené to mohlo byť dobre ale prax je diametrálne iná.
Celý tento zákaz je chujovina.
Ale mohlo ich napadnúť aj to že od 9-11 by mohli nakupovať iba do 65 a dôchodcovia iba mimo tých hodín. To by bolo lepšie?
korela
22.01.21,04:34
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom.

Vážení dôchodcovia 65+. Nastavte si prosím hodinky a dodržujte pre vás vyhradený čas. Sranda je že po 9-tej žiadna šóra nebola. Frflem na to že 9-11 ma nevpustia, čo ma síce štve, ale chápem že ste ohrození viac ako ja. Len mnohí z vás na to kašlú a vo veľkom idú nakupovať mimo týchto hodín a ohrozujú sa sami. Svrbí ma hrdlo zakašlať si na vás, akurát že kovid nemám. Necítite sa hlúpo keď proti sebe provokujete tých mladších ktorí váš vek musia rešpektovať ?

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.

Aj ked ta to stve, neporusuju ziadne opatrenia. Hodiny 9 -11 su prednostne vyhradene pre 65+, no neobmedzuje ich nakupovat cely den

Však to chápem a ani netvrdím že niečo porušujú. Nie je to ale fér. A to prednostne nie je prednostne lebo ak z 50 možných zákazníkov je tam len 30 dôchodcov tak tam sopliaka ako ja nepustia. A prečo by tie vyhradené hodiny vôbec mali byť ak väčšina dôchodcov nakupuje mimo týchto hodín ?
Sťažuj sa tomu, kto to vymyslel.
Ty by si chcel zakázať dôchodcom nakupovať mimo tých 9-11?
Áno zakázal by som. Druhý variant je zrušiť vyhradené hodiny LEN pre 65+.
Myslené to mohlo byť dobre ale prax je diametrálne iná.
Dúfam, že aspoň toto bolo myslené dobre, pretože ak by sa tam vyskytovali iba oni, tak táto skupina sa veľmi medzi inými ľuďmi nepohybuje, pokiaľ nejde o pracujúcich dôchodcov, a tým sa infekčnosť v obchodoch môže o niečo znížiť.
Poznám ľudí, ktorým nemá kto nakúpiť a nevyužívajú donášky.
korela
22.01.21,06:05
Vláda pripravila seniorom rébus: Na poštu môžu ísť bez testu, ak ide o dôchodok, ale list pošlú len s testom
https://dennikn.sk/2236096/vlada-pripravila-seniorom-rebus-na-postu-mozu-ist-bez-testu-ak-ide-o-dochodok-list-poslu-len-s-testom/?ref=rub
Tak nech sa pripevnia nové pošt. schránky priamo na pošt. budovách.
Ja neviem ani o jednej v našom okolí.
.
Slovenská pošta má na území Slovenska rozmiestnených vyše päťtisíc schránok. Od začiatku roka zničili vandali osemnásť schránok, z toho až polovicu v januári.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/20846530/trenciansky-obvod-ma-nelichotive-prvenstvo-najviac-znicenych-postovych-schranok.html
Nandrolon
22.01.21,06:22
Vláda pripravila seniorom rébus: Na poštu môžu ísť bez testu, ak ide o dôchodok, ale list pošlú len s testom
https://dennikn.sk/2236096/vlada-pripravila-seniorom-rebus-na-postu-mozu-ist-bez-testu-ak-ide-o-dochodok-list-poslu-len-s-testom/?ref=rub
Tak nech sa pripevnia nové pošt. schránky priamo na pošt. budovách.
Ja neviem ani o jednej v našom okolí.
.
Slovenská pošta má na území Slovenska rozmiestnených vyše päťtisíc schránok. Od začiatku roka zničili vandali osemnásť schránok, z toho až polovicu v januári.

Čítajte viac: https://mytrencin.sme.sk/c/20846530/trenciansky-obvod-ma-nelichotive-prvenstvo-najviac-znicenych-postovych-schranok.html
To sú tí "erudovaní odborníci".
Krajčí včera hovoril, že nestačí iba pozitívny výsledok testu na "neúčasť" na skríningu, ale že obvodný lekár má vydať potvrdenie, ktorému má predchádzať test na protilátky.
Zrazu je vydaná vyhláška, kde stačí dokonca vytlačený mail, sms-ka v mobile, alebo modrý certifikát, alebo akékoľvek potvrdenie o tom, že som bol 3 mes. dozadu pozitívny.
Mňa zaráža jedna vec. Tí, ktorí sú očkovaní sú teraz vlastne takpovediac "nad všetkými".
KTO IM KEDY SKÚMAL VYTVORENIE PROTILÁTOK??????????????????????????????
veronikasad
22.01.21,06:25
Keby si schránku vo svojom okolo mala, na list potrebujes postovu znamku a tu kúpiš zväčša len na pošte. Rabaty za predaj zbamok su veľmi nízke, novinové stanky sa tym nechcú zaťažovať, navyše u platcov DPH známky vstupuju do koeficientu...
Moj klient ich predava kvoli pohladniciam, stanok ma pred poštou, ktora je dlhšiu dobu zatvorena (na poste schránka je)
veronikasad
22.01.21,06:34
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom.

Vážení dôchodcovia 65+. Nastavte si prosím hodinky a dodržujte pre vás vyhradený čas. Sranda je že po 9-tej žiadna šóra nebola. Frflem na to že 9-11 ma nevpustia, čo ma síce štve, ale chápem že ste ohrození viac ako ja. Len mnohí z vás na to kašlú a vo veľkom idú nakupovať mimo týchto hodín a ohrozujú sa sami. Svrbí ma hrdlo zakašlať si na vás, akurát že kovid nemám. Necítite sa hlúpo keď proti sebe provokujete tých mladších ktorí váš vek musia rešpektovať ?

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.

Aj ked ta to stve, neporusuju ziadne opatrenia. Hodiny 9 -11 su prednostne vyhradene pre 65+, no neobmedzuje ich nakupovat cely den

Však to chápem a ani netvrdím že niečo porušujú. Nie je to ale fér. A to prednostne nie je prednostne lebo ak z 50 možných zákazníkov je tam len 30 dôchodcov tak tam sopliaka ako ja nepustia. A prečo by tie vyhradené hodiny vôbec mali byť ak väčšina dôchodcov nakupuje mimo týchto hodín ?
Sťažuj sa tomu, kto to vymyslel.
Ty by si chcel zakázať dôchodcom nakupovať mimo tých 9-11?
Áno zakázal by som. Druhý variant je zrušiť vyhradené hodiny LEN pre 65+.
Myslené to mohlo byť dobre ale prax je diametrálne iná.Ja chodím nakupovat 1-krat tyzdenne do blízkej COOP Jednoty, casto mimo hodin pre dochodcov, lebo v tom case je tam menej zakaznikov ako v hodinach pre dochodcov. Kosikov dosť, nikoho neobmedzujem...
korela
22.01.21,06:53
Keby si schránku vo svojom okolo mala, na list potrebujes postovu znamku a tu kúpiš zväčša len na pošte. Rabaty za predaj zbamok su veľmi nízke, novinové stanky sa tym nechcú zaťažovať, navyše u platcov DPH známky vstupuju do koeficientu...
Moj klient ich predava kvoli pohladniciam, stanok ma pred poštou, ktora je dlhšiu dobu zatvorena (na poste schránka je)
Kto často posiela listy, tak si kúpi celý aršík známok a ušetrí si rady na pošte. Osobne som nikdy nemala rada tieto činnosti, a na poštu som chodievala tesne pred záverečnou, aby som nestála v rade. V čase, keď ma do záverečnej vybavia aj s rezervou.
Aj pre balíky a pod. Ako pošta ponúkla nové služby ako znovudoručenie rôznych zásielok, tak neviem čo pošta je. A niečo mi prevezme ochotná poštárka.
.
Lenže v súčasnosti keď listy, tak pôjde aj o platenie klas. pošt. poukážok. A to bude u nás problém.
Buď amatérstvo alebo tlačenie na pílu, jedno z tých dvoch.

A tie pošt. schránky sú asi iba pre vnútroštátnu poštu.
kopretinka
22.01.21,07:07
Krajčí aj s matelkom sú úplne mimo,včera do kamery tvrdili,že v tých opatreniach je výnimka pre 65+ kvôli pošte. No nie je.
veronikasad
22.01.21,07:18
Keby si schránku vo svojom okolo mala, na list potrebujes postovu znamku a tu kúpiš zväčša len na pošte. Rabaty za predaj zbamok su veľmi nízke, novinové stanky sa tym nechcú zaťažovať, navyše u platcov DPH známky vstupuju do koeficientu...
Moj klient ich predava kvoli pohladniciam, stanok ma pred poštou, ktora je dlhšiu dobu zatvorena (na poste schránka je)
Kto často posiela listy, tak si kúpi celý aršík známok a ušetrí si rady na pošte. Osobne som nikdy nemala rada tieto činnosti, a na poštu som chodievala tesne pred záverečnou, aby som nestála v rade. V čase, keď ma do záverečnej vybavia aj s rezervou.
Aj pre balíky a pod. Ako pošta ponúkla nové služby ako znovudoručenie rôznych zásielok, tak neviem čo pošta je. A niečo mi prevezme ochotná poštárka.
.
Lenže v súčasnosti keď listy, tak pôjde aj o platenie klas. pošt. poukážok. A to bude u nás problém.
Buď amatérstvo alebo tlačenie na pílu, jedno z tých dvoch.

A tie pošt. schránky sú asi iba pre vnútroštátnu poštu.My ochotnú poštárku nemáme, ani neviem kedy chodi, oznámenia hadze do schránok aj keď som doma, aj obyčajne listy trošku vacsich rozmerov... Poštové poukážky nepoznám, vsetko uhradzam cez internet banking. Listy posielam malo, väčšinu korešpondencie vybavujem mailom
korela
22.01.21,08:05
Ja listy aj predtým, ale teraz intenzívnejšie kvôli vnučke viac listov, je to osobné, aby sme si udržali medzi sebou kontakt. Bol to dcérin nápad. Možno jej to bude aj odkladať. Máme svoj vek a doba je taká, aká je. Má z toho radosť, vždy jej tam niečo vložím, ... rôznych formátov, aj mini. Aj bublinkové veľké.
.
Doteraz posielam klasické vianočné aj veľkonočné. pozdravy.
A ako to je s mail. korešpondenciou, ešte v r. 2004 dobrý príspevok na diskusii v smečku, do mailu písať iba to, čo by človek napísal na pohľadnicu. Svätá pravda. Preto píšem radšej listy.
Áno, väčšina ľudí používa IB, ja iba na nákupy, kde vyžadujú online platbu dopredu. Inak zásadne v hotovosti. Šeky detto, ale ja na poštu nechodím.
korela
22.01.21,08:38
Marcela Leiferová k dnešnej dobe ... rok 2023 ... bude postavenie planét rovnaké ako 14. júla pri Franc. revolúcii.
buchač
22.01.21,09:00
Ja neviem ani o jednej v našom okolí.


Šeky detto, ale ja na poštu nechodím.
...a bude ešte horšie.
https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/574661-posta-ide-prepustat-a-zvysovat-ceny-o-zamestnancov-sa-vsak-chce-postarat/
bjuty smis
22.01.21,09:28
nebude,
len nebude kamenná budova s X zamestnancami, ale miestny partner..napr, potraviny
niečo také, ako máš zasielkovne, keď si preberieš balík napr. v opravovni bicyklov
vo vyspelom svete to už dávno beží
Katy a R
22.01.21,09:46
Kto často posiela listy, tak si kúpi celý aršík známok a ušetrí si rady na pošte. .
ozaj len ak píšeš častejšie ... lebo terazky sa ceny menia velmi často . Ja napr chodím na poštu tak raz, dva-krát do roka . No a už som bola teraz v januári - lebo som si netrúfla nalepiť známku, čo som mala doma hodiť do schránky, aby adresát náhodou nedoplácal;) . A veru aj tak bolo - cena bola vyššia. Kúpila som si aj do zásoby - budem sledovať, či zase nezmenia cenu ;) A možno sa aj ja vrátim k písaniu listov - nie je to zlý nápad. Aj mojej vnučke by sa to veru zišlo - lenže býva naskok.
misoft
22.01.21,09:49
no pozrel som to...
klasika, vzorka dojde zadarmo, ale potom musíš zrušiť
ak nie, bude chodiť do zrušenia. a následné upomieky a vyhrážky súdom.....nechcem tu nikoho podceňovať, ale je to zdroj možných starostí do budúcnosti a preto ak súhlásite, ten link vymažem...ak nie, tak aj tak :))toto by nemalo tak fungovat, ale otravovať telefonatmi a zasielanim vzoriek dalsich inych vyrobkov môžu. Nemam s touto firmou skúsenosti. Nedavno som citala o rovnakej akcii v CR.

Nuž môžu, ale v tom prípade, ak ty im povieš, že si to NEŽELÁŠ a oni naďalej pokračujú - je to už OBŤAŽOVANIE.
misoft
22.01.21,10:02
Dnes som navštívil LIDL v TN pod juhom cca 8:30. Rad cca 50 m a každý druhý evidentný dôchodca. O cca 8:55 neumožnili vstup pravdepodobne mladej mamičke s tým že začína sezóna dôchodcov a ona by si ten nákup nestihla a tak odišla s dlhým nosom..............................

Mám 63 a v potravinách blízko mňa tak isto vyhadzujú/nevpúšťajú sopliakov od 9-11. Zaujímavé ale je že každodenne dofrčí akýsi cca 70-tnik na bicykli o cca 11:15.

A to ťa škrie? Musíš sa nad povzniesť.
Mňa nedávno tiež do K....u nepustili - a to mám o niečo viac ako ty (teda som v tej tebou spomínanej a zatracovanej kategórii, čo majú "prednosť") - pretože vraj nevyzerám na to, že som starší.
Na jednej strane ma to zarazilo (a to som tam ani cielene nešiel, mal som cestu okolo), na druhej strane - zasmial som sa, že mi ubrali 10-15 rokov a išiel som ta het. Aj som si trochu poskočil, že reku - som sopliak.:---
Pred pár rokmi mi v PO v trolejbuse vynadala fiflena (40+) do sopliakov :D, lebo som jej miesto na sedenie neuvoľnil - budem sa s hádať? Tak si sadla - sedela 3 (slovom TRI) zastávky - ja som to mal cez celé mesto (cca 15 zastávok). No mal si vidieť reakcie iných dôchodcov, ako ju "počastovali" ľúbozvučnými" pomenovaniami.

P.S. Môj osobný názor - tie "vyhradené" hodiny - chceli urobiť dobre, ale je to riadna chobotina.
buchač
22.01.21,10:07
nebude,
len nebude kamenná budova s X zamestnancami, ale miestny partner..napr, potraviny
niečo také, ako máš zasielkovne, keď si preberieš balík napr. v opravovni bicyklov
vo vyspelom svete to už dávno beží
Uhm...jak oči...už sa neviem dočkať toho "vyspelého" Slovenska.

" Pošta ide prepúšťať a zvyšovať ceny. O zamestnancov sa chce postarať "
Čiže to znamená, že ceny sa jednoznačne zvyšujú a aj budú. Dokonca sa ide tak ďaleko, že balík z tretích krajín zaplatí nie iba odosielateľ, ale aj adresát...
Že sa pošta chce postarať, to ešte neznamená, že sa aj postará.
Drbnutí manageri sú schopní ísť až tak ďaleko, že prepustia XXX doručovateľov, tým zvyšným zväčšia rajón. Veď už v dnešnej dobe doručujú reklamné letáky, robia odpočet plynu, uzatvárajú zmluvy ..... čiže robia činnosť, ktorú by absolútne nemali vykonávať.

Miestny partner bude vykonávať činnosť zadarmo ?
Bude brať hmotnú zodpovednosť za prijaté balíky, za love...? Asi ťažko.

Doležal si to predstavuje ako Hurvínek válku...holt mladý managerko, takých mám najradšej.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Dole%C5%BEal
veronikasad
22.01.21,10:15
no pozrel som to...
klasika, vzorka dojde zadarmo, ale potom musíš zrušiť
ak nie, bude chodiť do zrušenia. a následné upomieky a vyhrážky súdom.....nechcem tu nikoho podceňovať, ale je to zdroj možných starostí do budúcnosti a preto ak súhlásite, ten link vymažem...ak nie, tak aj tak :))toto by nemalo tak fungovat, ale otravovať telefonatmi a zasielanim vzoriek dalsich inych vyrobkov môžu. Nemam s touto firmou skúsenosti. Nedavno som citala o rovnakej akcii v CR.

Nuž môžu, ale v tom prípade, ak ty im povieš, že si to NEŽELÁŠ a oni naďalej pokračujú - je to už OBŤAŽOVANIE.
Predstavovala by som si to ako jednorázovu akciu, ktorá skončí doručením ročnej dávky Vitamínu D - bez ďalších kontaktov zo strany dodávatela. Kto má záujem o ich ďalšie produkty, nech ich osloví sám. Ale to by som asi bola velmi naivná ...
misoft
22.01.21,10:19
Nuž - u takýchto logiku nehľadaj! Pokiaľ im to o hlavu neotlčieš, nepošleš lajstro (nedaj bože ešte overené a okolkované) - automaticky to berú ako súhlas (podobne ako u niektorých "služieb" s viazanosťou - pokiaľ sa neozveš, berú to ako ÁNO - vôbec im nezáleží na tom, že na to potrebujú VYSLOVENÝ (akýmkoľvek spôsobom) SÚHLAS. Postavili právo a zákon na hlavu!
anet
22.01.21,10:40
Vraj pridajú ďalšie výnimky z testovania ... https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/185105450019390
bjuty smis
22.01.21,10:46
prečo by to mali robiť partneri pošty zadarmo ?
čo máš akciu a rozdávaš tento týždeň nožíky ?:)))

porovnaj si náklady malej dedinskej pošty : prevádzka budovy, energie, poistky, mzdové náklady - vedúca plus aspoň 1-2 poštárky.
voči tomu daj poplatok partnerovi- však to sú obrovské úspory..minimálne v desaťnásobkoch, ak nie v stonásobkoch

proste doba pokročila...ľudia si nepíšu...máme emaily
ja si ešte pamätám, ako som chodil na poštu telefonovať -...spojovateľka vytočila číslo a -, nech sa páči, kabínka č.3....:))
na balíky máme X spoločností, rýchlejších a lacnejších ako je pošta..
buchač
22.01.21,10:46
Vraj pridajú ďalšie výnimky z testovania ...
AJ KEBY nepridali, tak každý pacient s týmito ochoreniami by mal mať tieto opatrenia v totálnej prdely...
buchač
22.01.21,11:43
proste doba pokročila...ľudia si nepíšu...máme emaily

...že vo vyspelom svete dávno beží ?
Ale čo je to vyspelý svet ? Ono aj Česko je vyspelejšie ako Slovensko...čo si budeme nahovárať, no nejdu tou cestou.
https://www.ceskaposta.cz/-/ceska-posta-nebude-rusit-sve-pobocky
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ceska-posta-nebude-rusit-pobocky-v-malych-obcich-slibil-hamacek-40297526
Pre ľudí je potrebné robiť a nie pre zisk.
Tweety
22.01.21,11:47
anet
22.01.21,12:11
korela
22.01.21,12:14
nebude,
len nebude kamenná budova s X zamestnancami, ale miestny partner..napr, potraviny
niečo také, ako máš zasielkovne, keď si preberieš balík napr. v opravovni bicyklov
vo vyspelom svete to už dávno beží
Uhm...jak oči...už sa neviem dočkať toho "vyspelého" Slovenska.

" Pošta ide prepúšťať a zvyšovať ceny. O zamestnancov sa chce postarať "
Čiže to znamená, že ceny sa jednoznačne zvyšujú a aj budú. Dokonca sa ide tak ďaleko, že balík z tretích krajín zaplatí nie iba odosielateľ, ale aj adresát...
Že sa pošta chce postarať, to ešte neznamená, že sa aj postará.
Drbnutí manageri sú schopní ísť až tak ďaleko, že prepustia XXX doručovateľov, tým zvyšným zväčšia rajón. Veď už v dnešnej dobe doručujú reklamné letáky, robia odpočet plynu, uzatvárajú zmluvy ..... čiže robia činnosť, ktorú by absolútne nemali vykonávať.

Miestny partner bude vykonávať činnosť zadarmo ?
Bude brať hmotnú zodpovednosť za prijaté balíky, za love...? Asi ťažko.

Doležal si to predstavuje ako Hurvínek válku...holt mladý managerko, takých mám najradšej.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Andrej_Dole%C5%BEal
https://debata.pravda.sk/debata/574661-posta-ide-prepustat-a-zvysovat-ceny-o-zamestnancov-sa-vsak-chce-postarat/
Diskusia zatiaľ nemá veľa príspevkov, ale je tam povedané všetko. Netreba vypisovať tu.
"Demagógia v akcii - porovnávať Slovenskú poštu s Nórskom alebo Rakúskom.

Tak nech porovná aj platy a kúpyschopnosť obyvateľov, keď chce argumentovať tržbami !

A už úplný nezmysel je porovnávať podľa tržby - nech porovná počet poštových úradov a dosiahnuteľnosť poštových služieb v krajine - t.j. najmä v menších obciach, na vidieku !

To vypovedá o kvalite pošty.

Navyše, pre priemerného rakúskeho či nórskeho dôchodcu zo zapadákova je oveľa menšia finančná záťaž cestovať za poštou 20 km než pre slovenského.

Relevantné by bolo porovnanie napríklad s Českou poštou, Maďarskou a podobne.

Pošta nemôže mať z princípu všetky pobočky alebo činnosti ziskové, to je nezmysel. Jej prvotným poslaním nie je predsa tvorba zisku.

Tým nechcem povedať že na tejto firme nie je čo zlepšovať, ale som zvedavý, čo má pán minister v skutočnosti za lubom a či sa z toho po prepustení ľudí nezačne odrazu vystrkovať privatizácia..."
bjuty smis
22.01.21,13:01
proste doba pokročila...ľudia si nepíšu...máme emaily

...že vo vyspelom svete dávno beží ?
Ale čo je to vyspelý svet ? Ono aj Česko je vyspelejšie ako Slovensko...čo si budeme nahovárať, no nejdu tou cestou.
https://www.ceskaposta.cz/-/ceska-posta-nebude-rusit-sve-pobocky
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ceska-posta-nebude-rusit-pobocky-v-malych-obcich-slibil-hamacek-40297526
Pre ľudí je potrebné robiť a nie pre zisk.
a čo na tom nebude pre ľudí ?
keď si vybavíš čo potrebuješ priamo v potravinách namiesto toho, aby si sa ešte trepal aj na poštu ???
bjuty smis
22.01.21,13:07
tak sme sa dozvedeli, že ked niečo prebrali bolševici na pravde, tu už netreba o tom vypisovať !
finito !!
anet
22.01.21,13:19
buchač
22.01.21,13:40
keď si vybavíš čo potrebuješ priamo v potravinách namiesto toho, aby si sa ešte trepal aj na poštu ???
Kuwa,,,ty si fakt iný boľševik...tzv. kaviarensky z Blávy.
Si asi dlho nebol niekde mimo nej, keď si tak mimo.
Kuwa, šak na Slovensku existujú dedinky, kde nie sú potraviny a nie ešte pošta...
Poznámka pre prípadné hlúpe poznámky - tým myslím nie iba východ republiky, takých obcí je plno.
kopretinka
22.01.21,13:46
Zaujímavé, tak na čo sa u nás čaká? https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/575209-vedec-s-osvedcenym-liekom-by-sme-mohli-zachranit-tisicky-zivotov/
Ale ved ak niekto chce, moze si kupit ivermektin inak aj stromectol https://med-bratislava.com/kupit-stromectol-bez-predpisu.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivermektin
:D nemyslíš vážne....:eek: tá pochybná slovenčina ta nezarazila? A www.adresa ? To ti príde normálne?
korela
22.01.21,13:48
tak sme sa dozvedeli, že ked niečo prebrali bolševici na pravde, tu už netreba o tom vypisovať !
finito !!
To mám špeciálne pre teba robiť rešerš?
https://www.aktuality.sk/diskusia/858117/rezort-dopravy-toleroval-slovenskej-poste-stratove-ci-nevyhodne-zmluvy/

Podľa teba je lepšie súhlasiť s výhovorkou nerentabilných pôšt niekde po slovenskom vidieku, ako vyvodiť dôsledky a urobiť poriadok zo zlými zmluvami?

"NKÚ SR za niekoľko mesiacov vykonávania kontroly na Pošte nenakontroloval toho veľa a ešte menej uverejnil. Zo správy vyplýva, že nikto na ministerstve nerozumie strategickému rozvoju pošty / nielen teraz, ale aj v minulosti/. Hlavne, že ministerstvo dopravy vypísalo výberové konanie na členov predstavenstva v čase zákazu vychádzania a v termíne do 10 dní žiadalo od uchádzačov predložiť stratégiu rozvoja pošty. Úspešní boli tí, ktorí už v predstavenstve pošty boli 6 mesiacov.
Zaujímavé by bolo zistiť na min dopravy, prečo dvoch ponechali z predchádzajúceho / smeráckeho/predstavenstva. Niečo o členovi Polievkovi zverejnila nadácia Zastavme korupciu. To je typ, čo vyhovuje všetkým, čo nemajú záujem zveľaďovať štátne firmy.
Tiež by malo min dopravy zverejniť spracovanú stratégiu jednotlivými uchádzačmi vo výberovom konaní v novembri 2020 a ako výberová komisia došla k tomu, že títo mali dobrú stratégiu, keď jej nerozumejú ani na min dopravy.

Pošta by mala vysvetliť prečo má nastavený nákladový model v prospech Tipos, Swan a Poštovej banky, čo pre poštu znamená stratu. Pošta robí charitu pre tieto spoločnosti a to za to, že zamestnanci majú najnižšiu mzdu v krajine.


Počet listov klesá aj pre nekvalitné doručovanie, lebo pošta uprednostňuje okrajové firmy, pre ktoré ešte aj robí charitu. A pošta ešte doručuje zadarmo dôchodky pre tých, čo majú účet v poštovej banke? Tiež to má vplyv na výpočet ceny za doručenie dôchodku., lebo zadarmo sa doručovalo asi 200 tisíc dôchodkov. Pošta zdôvodňovala, že zadarmo doručuje dôchodky pre tých, čo majú účet v pošt banke, lebo táto banka je strategický partner. Z veľmi povrchnej kontroly a záznamu z kontroly vyplýva, že je iba okrajový partner, ba že pošta robí tejto banke charitu.
Z min dopravy zasiahli proti uzatvoreniu zmluvy s O2, čo predstavenstvo ako nesvojprávne akceptovalo. To nie preto, že v Swane má mať podiel Počiatek a by došlo k narušeniu poskytovania charity pre Swan a k ich nižšiemu zisku?"
buchač
22.01.21,13:52
Ale ved ak niekto chce, moze si kupit ivermektin inak aj stromectol https://med-bratislava.com/kupit-stromectol-bez-predpisu.html
Už prvý pohľad na stránku napovedá, že čo je to a ako to funguje.
Nebudem sa nejak rozpisovať, ale obrazne povedané...z tejto " internetovej lekárne " by som si ani Acylpyrin alebo leukoplast neobjednal.
bjuty smis
22.01.21,13:54
trepneš debilinu a budeš to obhajovať a budeš....a bolševika si nechaj pre tvojích....
ktorej dediny, kde je pošta a nemajú ani potraviny sa to týka ??
to čo zas trepeš ?

ešte raz, aby si to aj ty pochopil......v dedine, kde je pošta už pošta nebude, ale poštové služby bude poskytovať miestny podnikateľ - napr, potraviny

tak si tu nevymýšľaj nezmysly.....
kde máš dnes poštu v dedine, ktorá nemá potraviny, ani žiadnu prevádzku ??

a vôbec,
na čo dnes potrebuješ poštu, okrem listových zásielok, na ktoré má - zatiaľ -pošta monopol ???
anet
22.01.21,14:07
:D nemyslíš vážne....:eek: tá pochybná slovenčina ta nezarazila? A www.adresa ? To ti príde normálne?
:D neuveris, ale nezarazila ma, blizsie som to nestudovala. Ani mi neprisla stranka med-bratislava nejaka divna.
Islo mi skor o to, ze ak niekto chce, kupit si to vie aj v inej krajine ... dnes to uz nie je ziaden problem, cez net.
misoft
22.01.21,14:14
Ale ved ak niekto chce, moze si kupit ivermektin inak aj stromectol https://med-bratislava.com/kupit-stromectol-bez-predpisu.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivermektin

Veru - je to "slovenčina" :D Mix s češtinou - asi google prekladač si nevedel rady....
Veď nám píšu podvodníci z Ameryky! http://en.utrace.de/?query=172.67.206.66
A stránka nesplňuje ani základne veci - žiadny kontakt, adresa - NIČ.
Podvodníci sú to. Objednáš, zaplatíš - TRT makový dostaneš.
Tweety
22.01.21,14:16
Zaujímavé, tak na čo sa u nás čaká? https://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/575209-vedec-s-osvedcenym-liekom-by-sme-mohli-zachranit-tisicky-zivotov/
Ale ved ak niekto chce, moze si kupit ivermektin inak aj stromectol https://med-bratislava.com/kupit-stromectol-bez-predpisu.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivermektin
Myslím, že podstata príspevku, ktorý som dala, je v niečom inom.
anet
22.01.21,14:24
Veru - je to "slovenčina" :D Mix s češtinou - asi google prekladač si nevedel rady....
Veď nám píšu podvodníci z Ameryky! http://en.utrace.de/?query=172.67.206.66
A stránka nesplňuje ani základne veci - žiadny kontakt, adresa - NIČ.
Podvodníci sú to. Objednáš, zaplatíš - TRT makový dostaneš.
Beriem! Ale podstata je fakt inde.
Ved ivermectin mas u nas v injekcnej forme u veterinarov, no a co ze je urceny na veterinarne ucely, len davkovanie treba prepocitat :D
buchač
22.01.21,14:30
Beriem! Ale podstata je fakt inde.
Veru, veru...podstata je niekde úúúplne inde...;) :D :D :D
korela
22.01.21,15:09
trepneš debilinu a budeš to obhajovať a budeš....a bolševika si nechaj pre tvojích....
ktorej dediny, kde je pošta a nemajú ani potraviny sa to týka ??
to čo zas trepeš ?

ešte raz, aby si to aj ty pochopil......v dedine, kde je pošta už pošta nebude, ale poštové služby bude poskytovať miestny podnikateľ - napr, potraviny

tak si tu nevymýšľaj nezmysly.....
kde máš dnes poštu v dedine, ktorá nemá potraviny, ani žiadnu prevádzku ??

a vôbec,
na čo dnes potrebuješ poštu, okrem listových zásielok, na ktoré má - zatiaľ -pošta monopol ???
Chceš tu niekomu nahovoriť, že všetky služby, ktoré pošta, poskytuje štátna pošta, budú garantovať nejaké dedinské malé potraviny?
https://www.posta.sk/
bjuty smis
22.01.21,15:16
korela...na teba už asi rok nereagujem...
keď poviem A a ty odpovieš na C, alebo si vymyslíš nejaký príbeh a dáš ho ako fakt
ja na to nereagujem.....načo ?

ale dobre, skúsme....ktorú z tých služieb nie je schopný poskytnúť súkromník?
Dáša_
22.01.21,15:23
pochádzam z obce, ktorá poštu nemá. keď niečo, tak 3km - vyber si: autobus, bicykel, pešo. Tam veru faktúry za telefon nechodí nikto na poštu vyplácať, dobre si rozmyslia. Pre nich to je len fajn - všetko podajú aj preberú v Jednote. Tá má otvorené od rána do večera. Pošta len vyhradený čas s obednou prestávkou, takže trafiť sa tak, aby sedeli otváracie hodiny, odchody autobusov - to bolo celkom umenie.

A pobočky pošty sa predsa nerušia úplne. Takže úplne špecializované funkcie bude kde vyhľadať. Aj keď po pravde, ani neviem, ktoré špecializované funkcie by to mali byť. Aha viem, môj manžel si chodí kupovať všetky vydané známky, tak to verím, že nebude dostupne všade.
bjuty smis
22.01.21,15:35
bjuty smis
22.01.21,15:49
ach jááj !
ten absolútne neschopný opozičný zlepenec zlodejov

Hlas nebude zbierať podpisy za referendum o predčasných voľbách počas plošného testovania. Zatiaľ okrem SNS nenašiel organizáciu, ktorá by ho podporila. Odbory o tom budú rokovať do dvoch týždňov a zatiaľ to u nich na podporu nevyzerá.

a to termoško kvôli tomu porušil všetky protiepidemické opatrenia a išiel sa vyfintiť....
anet
22.01.21,15:50
No, ako pekne tam lekarka rozprava :D vit. D vit. C, zdrava vyziva
https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/1782430415270319
korela
22.01.21,15:52
korela...na teba už asi rok nereagujem...
keď poviem A a ty odpovieš na C, alebo si vymyslíš nejaký príbeh a dáš ho ako fakt
ja na to nereagujem.....načo ?

ale dobre, skúsme....ktorú z tých služieb nie je schopný poskytnúť súkromník?
To nie je pravda, ešte nedávno si ma otravoval so SV. Nejako si zostal ticho, už si zistil, že tadiaľ cesta nevedie? Ale do súkromia si mi vliezol. Ja sa tebou vydierať nenechám.
.
Aj tak si ten projekt dotiahnete, rovnako ako sa chováte k iným záležitostiam napriek odporúčaniam kompetentných. Potom sa budú hodnotiť jeho pozitíva. Zatiaľ je zbytočné sa tebou baviť. Volili vás fakt jednoduchí, nedomysleli svoje činy. A ešte čo len s vami príde.
kopretinka
22.01.21,15:59
Veru - je to "slovenčina" :D Mix s češtinou - asi google prekladač si nevedel rady....
Veď nám píšu podvodníci z Ameryky! http://en.utrace.de/?query=172.67.206.66
A stránka nesplňuje ani základne veci - žiadny kontakt, adresa - NIČ.
Podvodníci sú to. Objednáš, zaplatíš - TRT makový dostaneš.
Beriem! Ale podstata je fakt inde.
Ved ivermectin mas u nas v injekcnej forme u veterinarov, no a co ze je urceny na veterinarne ucely, len davkovanie treba prepocitat :D
Si fakt myslíš,že prídem k vetrošovi a on mi s usmevom hento predá??
bjuty smis
22.01.21,16:05
korela...na teba už asi rok nereagujem...
keď poviem A a ty odpovieš na C, alebo si vymyslíš nejaký príbeh a dáš ho ako fakt
ja na to nereagujem.....načo ?

ale dobre, skúsme....ktorú z tých služieb nie je schopný poskytnúť súkromník?
To nie je pravda, ešte nedávno si ma otravoval so SV. Nejako si zostal ticho, už si zistil, že tadiaľ cesta nevedie? Ale do súkromia si mi vliezol. Ja sa tebou vydierať nenechám.
.
Aj tak si ten projekt dotiahnete, rovnako ako sa chováte k iným záležitostiam napriek odporúčaniam kompetentných. Potom sa budú hodnotiť jeho pozitíva. Zatiaľ je zbytočné sa tebou baviť. Volili vás fakt jednoduchí, nedomysleli svoje činy. A ešte čo len s vami príde.
presne o "tomtom" som písal...
kopretinka
22.01.21,16:05
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3584526751623705&id=374652175944528
anet
22.01.21,16:09
anet
22.01.21,16:22
Si fakt myslíš,že prídem k vetrošovi a on mi s usmevom hento predá??
A viem ti ja k akemu veterinarovi chodis? :D Nie ze vsetok vykupite.
korela
22.01.21,16:48
ach jááj !
ten absolútne neschopný opozičný zlepenec zlodejov

Hlas nebude zbierať podpisy za referendum o predčasných voľbách počas plošného testovania. Zatiaľ okrem SNS nenašiel organizáciu, ktorá by ho podporila. Odbory o tom budú rokovať do dvoch týždňov a zatiaľ to u nich na podporu nevyzerá.

a to termoško kvôli tomu porušil všetky protiepidemické opatrenia a išiel sa vyfintiť....
Stačilo by, keby si Pele zobral príklad, akým spôsobom Sulík vyzbieral 400 tis. hlasov pre založenie svojej strany.
Neviem, načo to chcel spájať s testovaním. Nič neušetrí.
Dáša_
22.01.21,17:11
K ivermectinu slová primára našej interny - aktuálne covidove oddelenie

https://www.facebook.com/kulkovskymilan/posts/240822060960628
Darina1234
22.01.21,17:33
Pána primára sledujem od začiatku, no teraz neviem, remdesivir je neúčinný a liečili ním
anet
22.01.21,17:35
K ivermectinu slová primára našej interny - aktuálne covidove oddelenie

https://www.facebook.com/kulkovskymilan/posts/240822060960628
Tu ma dosť zaráža, citujem: "Horšie je, že sa dlhé roky používa najmä u zvierat."
Tu sa sama seba pýtam, či tí ľudia v rovníkovej Afrike a iných krajinách, mil. ľudí, sú považovaní za zvieratá!?
Na druhej strane sa pýtam, vakcína vyvinutá za krátky čas, mRNA technológiou, testovaná na potkanoch ... je taká "super", že šup s ňou na ľudí?
To mi príde také pokrytectvo!
mmch veď tu https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/1782430415270319 cca po 1 hodine o ňom už aj Jarčuška vypráva a že to už je inááá autorita :D
Inak ja fakt tak sledujem, ako oni tie "kabátiky" otáčajú, ako § tiež sa točia podľa potreby.
anet
22.01.21,18:07
Inak, keď tak sledujem ako presadzujú digitalizáciu, ja sa fakt desím budúcnosti mojej dcéry :confused: https://www.youtube.com/watch?v=g6vepbCfNoE
kopretinka
22.01.21,18:11
anet
22.01.21,18:21
Keby si vedel, čo všetko robia američania, angličania a iné mocnosti, tak by ste dcéru ani len nesplodili. ;) :D :D :D
Veď o.k. ale "šedé myši" neboli a ani zatiaľ, nie sú zaujímavé.
anet
22.01.21,18:25
Dáša_
22.01.21,19:51
veronikasad
22.01.21,20:43
Vraj pridajú ďalšie výnimky z testovania ... https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/185105450019390
Ľudia nad 65 rokov, ktorí sa nezúčasnia "skríningu" nebudú mať žiadne obmedzenia ?

Pribudli nielen výnimky, ale aj to, že bezplatne testovať antigenovým testom bude možné len 2-krát do mesiaca ...
kopretinka
22.01.21,21:37
Vraj pridajú ďalšie výnimky z testovania ... https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/185105450019390
Ľudia nad 65 rokov, ktorí sa nezúčasnia "skríningu" nebudú mať žiadne obmedzenia ?

Pribudli nielen výnimky, ale aj to, že bezplatne testovať antigenovým testom bude možné len 2-krát do mesiaca ...
Nie náhodou PCR?
kopretinka
22.01.21,21:43
Množstvo pozitívnych zázračne klesá
https://akw.sk/covid-19/dolezite-who-zmenilo-zasadnym-sposobom-pokyny-k-testovaniu-metodou-pcr/?fbclid=IwAR0mCDQho4drpSGbugoR48pDPvt9VoWF1S8yLi2w DOnZqGe-TMoc6nWvKAc
To je síce pekné, ale testovanie odložiť nemôžu, to bola pre SK financovaná "domáca úloha" https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1?fbclid=IwAR2_EMNQI4TrDpx9P1q Thy8O_BRscnK4LNazBgjKa4B8SvUzZbz-e_8BU0M
Chcem vidieť ten súhlas všekých testovaných.:confused:
Katy a R
22.01.21,21:59
neviem, či ma toto potešilo, alebo čo - či ju poľutovať treba:confused: - tak dám sem - že aký ťažký život majú poniektorí/é. ;):eek:https://www.topky.sk/cl/11/2043157/Sexi-priatelka-znameho-tenistu-sa-stazuje-na-karantenu--Este-aj-toto-si-musim-urobit-sama-
korela
23.01.21,06:20
No, ďakujem pekne.

V Taliansku vlani oproti minulému roku stúpol počet rozvodov o 60 %, podľa právnikov je hlavným dôvodom dlhodobá karanténa kvôli pandémii, ktorá donútila páry radikálne zmeniť svoje životné návyky.

Nútená izolácia zvýšila aj mieru násilia medzi partnermi.

Veľké rozdiely sú v rozvodových štatistikách medzi severom a juhom krajiny. Na priemyslovom a bohatšom severe krajiny pripadá na 1000 párov 450 rozvodov, na juhu je to 200 rozvodov. (čtk, the local)
misoft
23.01.21,08:42
Inak, keď tak sledujem ako presadzujú digitalizáciu, ja sa fakt desím budúcnosti mojej dcéry :confused: ********
Nesleduj! Zaseknú sa ti jednotky a nulky a budeš mať z toho mozgovú príhodu :D:D:D
misoft
23.01.21,08:44
neviem, či ma toto potešilo, alebo čo - či ju poľutovať treba:confused: - tak dám sem - že aký ťažký život majú poniektorí/é. ;):eek:https://www.topky.sk/cl/11/2043157/Sexi-priatelka-znameho-tenistu-sa-stazuje-na-karantenu--Este-aj-toto-si-musim-urobit-sama-
Nuž.... celavriti je teraz celá v riti..... ešte sa bude sťažovať, že jej nemá kto do huby jedlo dávať, lebo má čerstvo nalakované nechty....
Nandrolon
23.01.21,08:45
korela...na teba už asi rok nereagujem...
keď poviem A a ty odpovieš na C, alebo si vymyslíš nejaký príbeh a dáš ho ako fakt
ja na to nereagujem.....načo ?

ale dobre, skúsme....ktorú z tých služieb nie je schopný poskytnúť súkromník?
Ja na tieto debilné kapitalistické praktiky typu u mäsiara si kúpiť tablet, u obuvníka mobil a do potravín ísť podať poštu veru nie som.
Každé seriózne potraviny sa na to bez štedrej finančnej odmeny vyserú,lebo už teraz sú vyťažené napr. bankomatmi súkromnej firmy, kde za výber platí daný obchodník a ešte aj vyberajúci, dobíjaním kreditov operátorov, akceptovanie stravných lístkov, akceptovanie stravovacích kariet, akceptovanie debetných a kreditných kariet.+ vyžierky ako Tschibo, Tipos, ,ktoré podľa mňa uplatnia tých najvrchnejších, a už celá sieť príkazom "jede".
Viem si živo predstaviť, aké garancie by vedeli títo obchodníci poskytnúť. Žiadne.
misoft
23.01.21,08:48
Množstvo pozitívnych zázračne klesá
https://akw.sk/covid-19/dolezite-who-zmenilo-zasadnym-sposobom-pokyny-k-testovaniu-metodou-pcr/?fbclid=IwAR0mCDQho4drpSGbugoR48pDPvt9VoWF1S8yLi2w DOnZqGe-TMoc6nWvKAc
To je síce pekné, ale testovanie odložiť nemôžu, to bola pre SK financovaná "domáca úloha" https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.12.02.20240648v1?fbclid=IwAR2_EMNQI4TrDpx9P1q Thy8O_BRscnK4LNazBgjKa4B8SvUzZbz-e_8BU0M
Chcem vidieť ten súhlas všekých testovaných.:confused:
Nepotrebujú, pretože si ho "vynútili" tým, že vládnu!
misoft
23.01.21,08:50
Vraj pridajú ďalšie výnimky z testovania ... https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/185105450019390
Ľudia nad 65 rokov, ktorí sa nezúčasnia "skríningu" nebudú mať žiadne obmedzenia ?

Pribudli nielen výnimky, ale aj to, že bezplatne testovať antigenovým testom bude možné len 2-krát do mesiaca ...

Teoreticky - nie. Ale i tak im to bude prd platné, pretože ak sa niekto rozhodne, že bez lajstra nevstúpiš, tak ti ani vek nepomôže.
Nandrolon
23.01.21,08:56
anet
23.01.21,10:40
Nepotrebujú, pretože si ho "vynútili" tým, že vládnu!
Prileteli poliaci, aby mal svedkov celoslovenskeho skriningu ... uz sa "tesim" na tie polske komentare, ako si slovaci nechaju dobrovolne sparat v nose :D
anet
23.01.21,10:42
Mali to dať až na 10 cenovky. Ja síce meďáky nikdy neberiem, ale podľa mňa sú zbytočné. Odkladaj mi do flasticky (aj tie 10 centovky) pridem si pre ne.
lujza.j
23.01.21,10:49
Nepotrebujú, pretože si ho "vynútili" tým, že vládnu!
Prileteli poliaci, aby mal svedkov celoslovenskeho skriningu ... uz sa "tesim" na tie polske komentare, ako si slovaci nechaju dobrovolne sparat v nose :D
Nabuduce mozno aj inde:(
veronikasad
23.01.21,10:56
Mali to dať až na 10 cenovky. Ja síce meďáky nikdy neberiem, ale podľa mňa sú zbytočné. Odkladaj mi do flasticky (aj tie 10 centovky) pridem si pre ne.za zamenu v banke zaplatis viac ako je ich hodnota .
kopretinka
23.01.21,11:06
Meďákov som sa zbavovala v samoobslužnej pokladni.
anet
23.01.21,11:06
za zamenu v banke zaplatis viac ako je ich hodnota .
:D tak dlho u nas nevydrzia. Mame doma pazraveho psika, furt ho treba krmit a nikdy mince nemam. https://www.youtube.com/watch?v=Xc78QU93rsQ&feature=emb_logo
a teraz ked k tomu ficiiime na Scoob, zerie cely den :D https://www.youtube.com/watch?v=vf1aW1z437I
Katy a R
23.01.21,11:12
Mali to dať až na 10 cenovky. Ja síce meďáky nikdy neberiem, ale podľa mňa sú zbytočné. Odkladaj mi do flasticky (aj tie 10 centovky) pridem si pre ne.za zamenu v banke zaplatis viac ako je ich hodnota .
pre zaujímavosť - som pozrela banky, čo sa ma týkajú ;) (že nandy - môže odkladať aj mne;))
pokladničné služby pre menu EUR a cudzie meny
spracovanie mincí pri vklade
do 50ks mincí - bez poplatku .
nad 50ks - 5 % zo sumy, min. 5 EUR
.....
8. Poplatok za vklad / požadovaný výber v mene EUR4)
a) do 100 kusov (vrátane) mincí zadarmo
b) nad 100 kusov mincí 3 % z objemu, min. 3 €
veronikasad
23.01.21,11:35
Vraj pridajú ďalšie výnimky z testovania ... https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/185105450019390
Ľudia nad 65 rokov, ktorí sa nezúčasnia "skríningu" nebudú mať žiadne obmedzenia ?

Pribudli nielen výnimky, ale aj to, že bezplatne testovať antigenovým testom bude možné len 2-krát do mesiaca ...
Nie náhodou PCR?
nie, idu spoplatňovať aj antigen
kopretinka
23.01.21,12:06
za zamenu v banke zaplatis viac ako je ich hodnota .
:D tak dlho u nas nevydrzia. Mame doma pazraveho psika, furt ho treba krmit a nikdy mince nemam. https://www.youtube.com/watch?v=Xc78QU93rsQ&feature=emb_logo
a teraz ked k tomu ficiiime na Scoob, zerie cely den :D https://www.youtube.com/watch?v=vf1aW1z437I
:D:D:D:D
Žerie mince a kaká papierové?
anet
23.01.21,12:10
:D:D:D:D Žerie mince a kaká papierové?
Mrcha jedna nechce :D papierove vys.at :D je to darmozrac :D
Nandrolon
23.01.21,12:26
Mali to dať až na 10 cenovky. Ja síce meďáky nikdy neberiem, ale podľa mňa sú zbytočné. Odkladaj mi do flasticky (aj tie 10 centovky) pridem si pre ne.
10 centovka už nie je meďák, takže tie by som do tej fľaštičky už nedával.
anet
23.01.21,12:32
10 centovka už nie je meďák, takže tie by som do tej fľaštičky už nedával. Ale ved si pisal, ze to mali dat az na 10 centovky. Tak som si myslela ze ak nimi pohrdas, ze mozes aj tie hadzat do flasticky :D
Nandrolon
23.01.21,12:38
:D:D:D:D Žerie mince a kaká papierové?
Mrcha jedna nechce :D papierove vys.at :D je to darmozrac :D
Teraz som to pozrel, večer asi objednávam :-)) díky za tip, bude sa hodiť k synovým narodeninám.
Nandrolon
23.01.21,12:39
10 centovka už nie je meďák, takže tie by som do tej fľaštičky už nedával. Ale ved si pisal, ze to mali dat az na 10 centovky. Tak som si myslela ze ak nimi pohrdas, ze mozes aj tie hadzat do flasticky :D
Ježišmária, že majú dať zaokrúľovať na 10 centov, nie na 5....
anet
23.01.21,12:48
Teraz som to pozrel, večer asi objednávam :-)) díky za tip, bude sa hodiť k synovým narodeninám. U nas v Kauflande mali, tusim to bolo v hrackarskom letaku na december 2020. Potom im to zakazali predavat, este pred tyzdnom som videla, ze to maju na regaly za znizenu cenu, cca 5,99 ale bol regal prelepeny este paskou.
anet
23.01.21,12:49
Ježišmária, že majú dať zaokrúľovať na 10 centov, nie na 5....
Nevadi, tak 5 centaky mame iste :D
kopretinka
23.01.21,13:06
Vraj pridajú ďalšie výnimky z testovania ... https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/185105450019390
Ľudia nad 65 rokov, ktorí sa nezúčasnia "skríningu" nebudú mať žiadne obmedzenia ?

Pribudli nielen výnimky, ale aj to, že bezplatne testovať antigenovým testom bude možné len 2-krát do mesiaca ...
Nie náhodou PCR?
nie, idu spoplatňovať aj antigen
Nie,teraz to znovu hovorili v správach.
PCR 2x za mesiac.
Po prichode zo zahraničia nebude už nárok na PCR,musí byť v karanténe.
O antig. nehovoril nič.
marjankaj
23.01.21,13:10
Nie,teraz to znovu hovorili v správach.
PCR 2x za mesiac.
Po prichode zo zahraničia nebude už nárok na PCR,musí byť v karanténe.
O antig. nehovoril nič.
No a čo keď to teraz hovorili. Zajtra bude platiť niečo iné.:eek:
marjankaj
23.01.21,16:28
2019
Vyhýbajte sa negatívnym ľuďom.

2020
Vyhýbajte sa pozitívnym ľuďom.

2021
Vyhýbajte sa ľuďom.
anet
23.01.21,17:18
Nandrolon
23.01.21,18:31
Ježišmária, že majú dať zaokrúľovať na 10 centov, nie na 5....
Nevadi, tak 5 centaky mame iste :D
Ja ich ale od pokladne nikdy neberiem :-)))))))))))))))))))) nebudem trapošiť :-))))))))))) Povyberám hrubšie a valím preč.
Nandrolon
23.01.21,18:37
Tieto okresy su budu musiet zopakovat testovanie :D https://refresher.sk/93884-Tieto-okresy-si-budu-musiet-zopakovat-celoplosne-testovanie-Priebezne-vysledky-skriningu?fbclid=IwAR1dsTjblAOOYLC3XMZeklWBAs7lCOR RLBfq5HH2odaZYlGtMGOVg167UAI
vyckaj casu - to je udaj z 23.1.2020 9:35
Testovanie je od 18.1., takže zásadne by sa to až tak meniť nemuselo.
Tí "aktívni blbouni" stáli každý deň už pred otvorením od toho 18.1., takže nejaké dáta už sú.
Dáša_
23.01.21,19:37
Mikae
23.01.21,20:26
Ja by som sa tam normálne dostavil a uvidím, či by ma lekár len tak poslal domov, keď by som mal viac ako 65r., samozrejme bez testov.
Možno by si to dovolil, možno nie, každopádne aspoň by lekár odhalil svoj skutočný charakter aj pre ostatných pacientov.
Na kramároch majú na dverách ceduľku: Bez testov nevstupujte do ordinácie.
To má lekár riskovať, že pôjde do karantény?

Ak má niekto na bránke ceduľku: Pozor zlý pes. Tak si rozmyslíš či tam vlezieš.

:confused: hmmm, len jeden taký malý detail: veľa ľudí z môjho okolia bolo na testoch raz, o dva dni druhý krát, stále negatívny, ale o 3 dni PCR pozitívny. Takže výpovedná hodnota antigén. testu je ..........
veronikasad
23.01.21,20:31
Ja by som sa tam normálne dostavil a uvidím, či by ma lekár len tak poslal domov, keď by som mal viac ako 65r., samozrejme bez testov.
Možno by si to dovolil, možno nie, každopádne aspoň by lekár odhalil svoj skutočný charakter aj pre ostatných pacientov.
Na kramároch majú na dverách ceduľku: Bez testov nevstupujte do ordinácie.
To má lekár riskovať, že pôjde do karantény?

Ak má niekto na bránke ceduľku: Pozor zlý pes. Tak si rozmyslíš či tam vlezieš.

:confused: hmmm, len jeden taký malý detail: veľa ľudí z môjho okolia bolo na testoch raz, o dva dni druhý krát, stále negatívny, ale o 3 dni PCR pozitívny. Takže výpovedná hodnota antigén. testu je ..........
Poznám tiež takých ludí a tvrdím to isté čo ty, preto na plošné testovanie nechodím ... V novembri ma tiež bez testu poslali domov z vyšetrenia, na ktoré som čakala niekolko mesiacov.
Nandrolon
23.01.21,20:34
Kedysi som tu písal o tom pive Zlatý bažant, že v ČR má inú fľašu a aj vyšší obsah alkoholu, dnes som iba 1 kúpil, idem ho ešte "zduť" do seba, takže, tu je trošku vysvetlenie, kde to minule na nálepke vôbec takto nebolo, ale tušil som to. Zlatý Bažant pre ČR sa varí v ČR....

Prodávajíci: Heineken Česká republika, a.s., U Pivovaru 1, 27053 Krušovice ČR.
Vařeno v České republice pod supervizí pivovaru Hurbanovo, Slovensko.

.... Tak preto sa mi už ten náš Zlatý bažant zdá taký "nedobrý".... Zas išlo o prachy, tak to defakto predali.
Už vidím, ako by napr. Pilsner získal na tom, že by začal variť v Taliansku, Maďarsku....
Zlatý Bažant kedysi vyhral a porazil České pivá, škoda, že už sa to nezopakuje. Ľudská chamtivosť tu zase vyhrala....
Nandrolon
23.01.21,20:42
Veronikasad.

My sme to zase ako obvykle poistili "procedúrou", aby sme boli negatívni, lebo práca.....

Ale čo ma dosť zaujíma a ani neprekvapí, keď vyhlásia, že očkovať sa môžu aj tí s protilátkami. Lebo z nášho regiónu 15 dni po prvej dávke išli na protilátky, a čuduj sa svete, nič nemali vytvorené.
Čítal som, že sa začínajú vytvárať po 14 dňoch od 1. dávky, ale že skutočne nič? a nebol to jeden človek, ale skupina viacerých zaočkovaných ľudí.
Tí istí sa berú sa aj za 3 týždne po zaočkovaní 2. dávkou, tak uvidím.

A čo ma to teda neprekvapí? Ak niekto vyhlási, že aj tých s vytvorenými protilátkami treba očkovať, lebo však takisto ako testov /Matovičovi do kapsy/ takisto bude treba minúť čo najviac vakcín /EÚ/. No a ľudia, ktorí majú teraz protilátky a majú potvrdenie na 3 mesiace, sa už teraz chystajú na tie protilátky znova za 3 mesiace a tak dookola, a keďže Covid je nákazlivý, tak aby mali za chvíľu koho očkovať....
Nandrolon
23.01.21,20:44
Ja by som sa tam normálne dostavil a uvidím, či by ma lekár len tak poslal domov, keď by som mal viac ako 65r., samozrejme bez testov.
Možno by si to dovolil, možno nie, každopádne aspoň by lekár odhalil svoj skutočný charakter aj pre ostatných pacientov.
Na kramároch majú na dverách ceduľku: Bez testov nevstupujte do ordinácie.
To má lekár riskovať, že pôjde do karantény?

Ak má niekto na bránke ceduľku: Pozor zlý pes. Tak si rozmyslíš či tam vlezieš.

:confused: hmmm, len jeden taký malý detail: veľa ľudí z môjho okolia bolo na testoch raz, o dva dni druhý krát, stále negatívny, ale o 3 dni PCR pozitívny. Takže výpovedná hodnota antigén. testu je ..........
A čo, umreli na to?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ja nepotrebujem byť negatívny /v skutočnosti/.
Ja chcem byť zdravý /to je väčšina pozitívnych/ a mať papier, aby som si mohol robiť čo chcem. Viac ma nezaujíma.
Katy a R
23.01.21,20:47
veronikasad
23.01.21,20:50
Neviem od čoho závisí hodnota protilátok, Vincze nedávno dával hodnoty celej rodiny Banášovcov (všetci prekonali COVID), on s Adelou mali najnižšie, Adelini rodičia niekolko násobne vyššie ...
Nandrolon
23.01.21,21:01
Neviem od čoho závisí hodnota protilátok, Vincze nedávno dával hodnoty celej rodiny Banášovcov (všetci prekonali COVID), on s Adelou mali najnižšie, Adelini rodičia niekolko násobne vyššie ...
Hodnota protilátok závisí jedine od konkrétneho človeka, jeho imunity a rezistencie.
Jedna vec sú nadpriemerne vysoké protilátky, druhá vec je rýchlosť ich metabolizácie a odburávania.
Podľa mňa sú stanovené aj min. ale aj max. hodnoty, lebo ani jedno ani druhé určite nebude dobré.
A neviem, či laboratória na protilátky používajú rovnaké veličiny.
Lebo počul som, že je dobré mať "nad" 3 /ale neviem čoho, a zároveň som počul, že hodnota je od 0-1.
Ale bežne mávajú 3, 5, 30 a "ževraj" to sa bojím napísať aj 200.
Ale stále to nekomentujem, lebo v rukách test som nemal. Len som sa vyjadril, že či všetky laboratóriá majú rovnaké štandardizované jednotky, aby to nebolo ako s alkoholom a jeho prepočtom na alkohol v krvi, kde to treba násobiť zhruba 2x.
Manželia z rodiny - jeden mal 32 a partnerka 0,1. Takže muž mal protilátky vysoké, manželka žiadne. Teda sú 2 možnosti - "buď to ešte nemala, alebo sa jej nevytvorili protilátky". Ale chorý bol iba jeden.....
kopretinka
23.01.21,21:01
kopretinka
23.01.21,21:03
Čim lahši priebeh,tým menej protilátok.Bezpríznakoví aj žiadne protilátky.
Pri opakovanom nakazení tí s ľahším priebehom mali tú druhú nákszu ťažšiu.
veronikasad
23.01.21,21:14
Vincze zverejnil takéto čísla
Referenčná hodnota testu je 12. Čiže čím vyššie číslo od hodnoty 12, tým viac protilátok si telo človeka po prekonaní korony vytvorilo. Výsledky testu však moderátora prekvapili: Viktor mal hraničnú hodnotu 13,6; Adela 32,2; brat Tomáš 35,3; Jozef Banáš 190; Mária Banášová 283.
Nandrolon
23.01.21,21:27
Čim lahši priebeh,tým menej protilátok.Bezpríznakoví aj žiadne protilátky.
Pri opakovanom nakazení tí s ľahším priebehom mali tú druhú nákszu ťažšiu.
S prvou časťou sa dá súhlasiť /takto to kominukujú aj lekári/, s druhou už nie.
Lebo rovnako ako mali ľahký priebeh v 1. nakazení, rovnako ho môžu mať aj v 2., aj v 3. ...
Nie je relevantný dôvod domnievať sa, že prvý raz to mali ľahké a 2. raz to budú mať ťažké.
Však protilátky nemali ani v pri 1. nakazení, takže ich nebudú musieť potrebovať ani v 2.
edit: veronikasad - presne toto je to, prečo sa domnievam, či všetky laboratóriá to udávajú referenčné hodnoty v rovnakých "nominálnych jednotkách"..... Myslím, že nie.
kopretinka
24.01.21,08:15
No angličania robia nejaký výskum a dosť ľudí sa opätovne nakazí a veľa z nich umiera.....
kopretinka
24.01.21,08:16
Neviem,či sa to bude dať otvoriť
:eek: :D
https://m.facebook.com/groups/205825666703519/permalink/760291837923563/
Tak asi nie
misoft
24.01.21,08:40
Veverička na pive? :D
anet
24.01.21,10:14
Tweety
24.01.21,10:19
buchač
24.01.21,10:30
Kuwa, neverím...Fléger objavil teplú vodu...
Dušek, Fléger...jeden väčší chuj ako druhý.
lujza.j
24.01.21,10:50
Ked flegra min.rok v čr "vytiahli z klobuka"....konec japonec...on jak covid aj vyzera...
kopretinka
24.01.21,11:16
Vysvetlí mi niekto,ako sa môže 14ročné decko zúčastňovať ako dobrovoľník na testovaní???
anet
24.01.21,12:36
lujza.j
24.01.21,13:38
Dnes som sa uz na nom bavila...mam ho zakliknuteho na fb....aj ked original...viac clovek potom sleduje..ten jeho prejav....pre mna fenomenalny...
Katy a R
24.01.21,14:56
Anet - to veru aktuálne si dala! Že či ho už vtedy náhodou nenakazili kovidom ? Aj on ztratil chuť a tuším aj čuch ... (a ako degustátor to bola pohroma)
- a predvedený spôsob "očkovania":D:D
Dáša_
24.01.21,15:08
Medzi nami dievčatami, nejak sa stratil Pavol54.
misoft
24.01.21,15:11
Chýba ti? :D
anet
24.01.21,15:16
Anet - to veru aktuálne si dala! Že či ho už vtedy náhodou nenakazili kovidom ? Aj on ztratil chuť a tuším aj čuch ... (a ako degustátor to bola pohroma)
- a predvedený spôsob "očkovania":D:D
Veď preto mu rovno dve dávky dali :D
lujza.j
24.01.21,15:34
To su tie nadcasove filny,serialy....
Nandrolon
24.01.21,16:12
Len tak na okraj, aby sa nezabudlo, lebo niekedy tie drísty o "práve chrániť sa", sa tu nedajú už čítať. Tí najkompetentnejší to vidia inak...
www.youtube.com/watch?v=Tui01gm_PvA
veronikasad
24.01.21,16:52
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Nandrolon
24.01.21,17:20
Netreba byť priposratý a treba niektorých asi aj s kľudným svedomím hlásiť úradu.
misoft
24.01.21,18:12
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
korela
24.01.21,18:44
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
No keď ho chytil práve picmoch nemocnice, čo chytil, a vie to možno celé profi Slovensko, tak sa im nečudujem. Ale i tak sa im nečudujem, chránia seba, zároveň aj pacientov, lebo keby odišla polka lekárov z polikliník al. nemocníc na PN, vtipné by to určite nebolo.
Doteraz najlepšia pomoc pre všetkých je dobrovoľná izolácia, u koho sa to len dá.
Trochu vlastnej disciplíny a nemuseli byť možno ani lockdowny. Ani nariadenia vlády a úprava ústavy. Sami si to robíme.
marjankaj
24.01.21,18:57
Len tak na okraj, aby sa nezabudlo, lebo niekedy tie drísty o "práve chrániť sa", sa tu nedajú už čítať. Tí najkompetentnejší to vidia inak...
Tento že je najkompetentnejší? Lebo mu to pošepkal duch svätý?
Stačí ak lekár povie že bol v kontakte s pozitívnym a pôjde do karantény. To bude lepšie?
veronikasad
24.01.21,19:08
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
Nandrolon
24.01.21,19:10
Len tak na okraj, aby sa nezabudlo, lebo niekedy tie drísty o "práve chrániť sa", sa tu nedajú už čítať. Tí najkompetentnejší to vidia inak...
Tento že je najkompetentnejší? Lebo mu to pošepkal duch svätý?
Stačí ak lekár povie že bol v kontakte s pozitívnym a pôjde do karantény. To bude lepšie?
Slovo kompetencia myslím vzhľadom na funkciu a nie odbornosť. I keď hlupák to nie je, a častokrát ho aj ľutujem, ako lavíruje medzi postihnutým Matovičom a nespokojnými občanmi.
veronikasad
24.01.21,19:14
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
No keď ho chytil práve picmoch nemocnice, čo chytil, a vie to možno celé profi Slovensko, tak sa im nečudujem. Ale i tak sa im nečudujem, chránia seba, zároveň aj pacientov, lebo keby odišla polka lekárov z polikliník al. nemocníc na PN, vtipné by to určite nebolo.
Doteraz najlepšia pomoc pre všetkých je dobrovoľná izolácia, u koho sa to len dá.
Trochu vlastnej disciplíny a nemuseli byť možno ani lockdowny. Ani nariadenia vlády a úprava ústavy. Sami si to robíme.
Korela, som za disciplínu, aj bez lockdawnu. Len keď budú všetci pacienti odkladať plánované vyšetrenia, dopadne to tak ako varovali lekári zo žilinskej nemocnice - pacienti prídu do nemocnice neskoro a už im žial nevedia pomôcť. Ak by som mala čo len minimálne príznaky Covid, do ambulancie by som nešla. A modrý papierik z plošného testovania skutočne považujem za zdrap papiera bez akejkolvek výpovednej hodnoty, pokial sa netestuje tesne pred vyšetrením ...
marjankaj
24.01.21,19:22
Slovo kompetencia myslím vzhľadom na funkciu a nie odbornosť. I keď hlupák to nie je, a častokrát ho aj ľutujem, ako lavíruje medzi postihnutým Matovičom a nespokojnými občanmi.
Matovič nie je postihnutý. To iba ty(aj my) nerozumieš biznisu.
Žabinka
24.01.21,19:47
aj vám sa pri otvorení niektorých otázok otvarajú reklamy? prednedávnom to nerobilo.. dnes mi tu vyskakuje dáka teta sediaca na wc.. to čo je za somárčina..:rolleyes:
Nandrolon
24.01.21,19:55
Marjankaj - tu som naopak nemyslel odbornosť, ale duševné zdravie.
:-)
misoft
24.01.21,20:04
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
To je niečo iné.... ale skús ísť k nejakému lekárovi-súkromníkovi, ktorý má prenajatú ordináciu niekde v nemocničnom zariadení - bez papierika sa k nemu nedostaneš, pretože na to je ten lekár malý pán - tam rozhoduje ten, komu budova patrí.
kopretinka
24.01.21,20:26
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
To je niečo iné.... ale skús ísť k nejakému lekárovi-súkromníkovi, ktorý má prenajatú ordináciu niekde v nemocničnom zariadení - bez papierika sa k nemu nedostaneš, pretože na to je ten lekár malý pán - tam rozhoduje ten, komu budova patrí.
Jeho rozhodnutie nemôže byť nad ministerským.
Nandrolon
25.01.21,05:15
...žeby ďalší HOAX, ktorý sa za pár týždňov ukáže ako pravdivý?
:-)
https://fb.watch/3e6Qm35Kp7/
kopretinka
25.01.21,05:37
kopretinka
25.01.21,05:42
...žeby ďalší HOAX, ktorý sa za pár týždňov ukáže ako pravdivý?
:-)
https://fb.watch/3e6Qm35Kp7/
Ja už som to sem dávala,priamo link na ten dokument
kopretinka
25.01.21,05:49
Dáša_
25.01.21,05:50
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.

Veronika a skús sa na to pozrieť trochu inak. Poznám kopec ľudí, ktorí mali jasné príznaky korony a stále trvali na tom, že im nič nie je. Chodili po meste, vybavovali po úradoch. Nehovoriac o tých bezpríznakových.

A zrovna ten pacient, čo bude spolu s tebou v čakárni, čo pôjde pred tebou do ordinácie bude taký. Tebe by vôbec nevadilo ísť po ňom do ordinácie?
Jasne, deznfikujú. Čo som videla ja, tak po každom aj stetoskopy, aj perá.... ale je kopec miest, ktoré proste nevydezinfikujú. Lebo po každom to nejde. Obzvlášť, keď sa kvapky korony vznášajú aj vo vzduchu. A hlavne preto sú nebezpečné.

Nie je aj v tvojom záujme, keď berú iba otestovaných?
kopretinka
25.01.21,06:17
Dáša,a toto je normálne? Reumatologička ma poslala do nemocnice TN - tá nemocnica,kde sa nakazil otec,tá nemocnica,ktorá bola prelezená covidom!!! už davno na jeseň,ale tutlali to....do tej nemocnice mňa,zdravú,..na rontgen! Ako keby neexistovali rontgeny aj v iných zariadeniach.Ale ona si nevie otvoriť CD,tak musím ísť do TN,lebo odtiaľ jej to pošlu emailom a ona len klikne na email.....
Tak som prišla tam,a na dverách že rontgen len 7-9,potom už len pre covidových!!!
To ti príde normálne? Miešat takto ľudí? Aj tých pár zdravých nakaziť? V tom čase bol TN v hrozných číslach! Osobne neverim,že to tam po poslednom covidovom nejako dezinfikujú!
Pritom je rontgen aj na chirurgii,prečo ten nevyčlenili pre zdravých?
marjankaj
25.01.21,10:52
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
To je niečo iné.... ale skús ísť k nejakému lekárovi-súkromníkovi, ktorý má prenajatú ordináciu niekde v nemocničnom zariadení - bez papierika sa k nemu nedostaneš, pretože na to je ten lekár malý pán - tam rozhoduje ten, komu budova patrí.
Jeho rozhodnutie nemôže byť nad ministerským.
Minister o niečom rozhodol? Myslel som že tie vyhlášky robí Mikas.
kopretinka
25.01.21,12:15
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
To je niečo iné.... ale skús ísť k nejakému lekárovi-súkromníkovi, ktorý má prenajatú ordináciu niekde v nemocničnom zariadení - bez papierika sa k nemu nedostaneš, pretože na to je ten lekár malý pán - tam rozhoduje ten, komu budova patrí.
Jeho rozhodnutie nemôže byť nad ministerským.
Minister o niečom rozhodol? Myslel som že tie vyhlášky robí Mikas.
Nechytaj sa za slovíčka.
V Mikasových vyhláškach nie je ani slovo o tom,že lekári majú vyzadovať test.
Ministra sa na to pýtali,minister odpovedal,že test netreba,tak nezadrapuj.
Katy a R
25.01.21,12:48
Nechytaj sa za slovíčka.
V Mikasových vyhláškach nie je ani slovo o tom,že lekári majú vyzadovať test.
Ministra sa na to pýtali,minister odpovedal,že test netreba,tak nezadrapuj.
Ale vo vyhláškach ani nie je napísané - že nemôžu ;) A lekár zrejme tiež má právo chrániť sa - či?. Veď sa mu tam premelie ľudí ...
Moja skúsenosť v decembri - nebolo treba, ale napr sestra - bez testu k očnej nie (a podľa mňa je v tomto prípade ozaj rizikové, keď ti musí kukať do oka).
Však napr aj poplatky za objednanie dakde sú (aj poriadne vysoké), dakde nie - a ak tam chceš ísť - tak zaplatíš;)
Už som písala - treba sa nasr...diť - a buďme všetci zdraví ;). (a vo veľkej miere by pomohla správna životospráva - aj žeby sme nesedeli toľko pri PC napr ;)).
marjankaj
25.01.21,12:50
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
To je niečo iné.... ale skús ísť k nejakému lekárovi-súkromníkovi, ktorý má prenajatú ordináciu niekde v nemocničnom zariadení - bez papierika sa k nemu nedostaneš, pretože na to je ten lekár malý pán - tam rozhoduje ten, komu budova patrí.
Jeho rozhodnutie nemôže byť nad ministerským.
Minister o niečom rozhodol? Myslel som že tie vyhlášky robí Mikas.
Nechytaj sa za slovíčka.
V Mikasových vyhláškach nie je ani slovo o tom,že lekári majú vyzadovať test.
Ministra sa na to pýtali,minister odpovedal,že test netreba,tak nezadrapuj.
Taký minister,.... Ten skače ako Matovič píska.
V ústave SR je napísané:
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

Zakázal niekto zákonom aby nesmel lekár požadovať testy? Alebo sa riadiš tým, čo niekto povedal na tlačovke a na druhý deň zase niečo iní?
Veď ani Mikas už netuší, ktorá vyhláška už neplatí a ktorá platí. To ich naozaj chceš brať úplne vážne?
korela
25.01.21,15:19
Keď niekto rokuje o probléme namiesto dvoch hodín dvanásť, niet divu, že si niekto nespomenie, o čom sa hovorilo na začiatku alebo v strede.
Neúmerne dlhé neefektívne porady vedú iba k ďalším nedokonalostiam. Niekde nastala chyba.
korela
25.01.21,15:24
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
Lenže išlo o november, vtedy ani v mojom prípade, iba pri vstupe požiadavka na dezinfekciu rúk a zmeranie teploty. Niektorí lekári vyžadovali podpis na tlačive, že sa nestretol s nikým, kto prišiel z cudziny alebo chorým.
veronikasad
25.01.21,15:27
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
Lenže išlo o november, vtedy ani v mojom prípade, iba pri vstupe požiadavka na dezinfekciu rúk a zmeranie teploty. Niektorí lekári vyžadovali podpis na tlačive, že sa nestretol s nikým, kto prišiel z cudziny alebo chorým. to bolo práve po plošnom testovaní
kopretinka
25.01.21,15:39
Dnes som objednávala otca k dvom špecialistom.Test nespomenul nikto.
veronikasad
25.01.21,15:41
Dnes som objednávala otca k dvom špecialistom.Test nespomenul nikto.
V bojnickej nemocnici si antigen.testy robia v ambulanciach.
kopretinka
25.01.21,15:53
Dnes som objednávala otca k dvom špecialistom.Test nespomenul nikto.
V bojnickej nemocnici si antigen.testy robia v ambulanciach.
Nejdeme do nemocnice.
Keď som bola min.týždeň u obvodnej,tak tam mala pacientku a najprv ju dala otestovať,iných netestovala,táto mala asi nejaké príznaky,ale bola negat.
Nandrolon
25.01.21,17:03
Bola som v ambulancii súkromného špecialistu, žiadne vedenie strediska, žiadny iný lekár to v novembri odomňa nechcel.
To je niečo iné.... ale skús ísť k nejakému lekárovi-súkromníkovi, ktorý má prenajatú ordináciu niekde v nemocničnom zariadení - bez papierika sa k nemu nedostaneš, pretože na to je ten lekár malý pán - tam rozhoduje ten, komu budova patrí.
Jeho rozhodnutie nemôže byť nad ministerským.
Minister o niečom rozhodol? Myslel som že tie vyhlášky robí Mikas.
Nechytaj sa za slovíčka.
V Mikasových vyhláškach nie je ani slovo o tom,že lekári majú vyzadovať test.
Ministra sa na to pýtali,minister odpovedal,že test netreba,tak nezadrapuj.
Taký minister,.... Ten skače ako Matovič píska.
V ústave SR je napísané:
(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.

Zakázal niekto zákonom aby nesmel lekár požadovať testy? Alebo sa riadiš tým, čo niekto povedal na tlačovke a na druhý deň zase niečo iní?
Veď ani Mikas už netuší, ktorá vyhláška už neplatí a ktorá platí. To ich naozaj chceš brať úplne vážne?
A prikazuje zákon, aby absolvoval pacient test?
Okrem toho ústava /zákon zákonov/ garantuje dostupnosť zdrav. starostlivosti pre všetkých.
Katy a R
25.01.21,17:29
A prikazuje zákon, aby absolvoval pacient test?
Okrem toho ústava /zákon zákonov/ garantuje dostupnosť zdrav. starostlivosti pre všetkých.
nie je to celkom tak, ako píšeš ;) .. takto presne znie §40 z 460/1992 (ústava)
Každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon.
- na ochranu zdravia má nárok aj lekár , aj spolupacienti na oddelení, aj okolie ... ;)
Samozrejme - treba sa pozrieť aj na ostatné zákony, vyhlášky - napr že ako presne je to pri prenosných ochoreniach - že čo a ako treba pre ochranu zdravia:) A pre všetkých.
marjankaj
25.01.21,17:41
A prikazuje zákon, aby absolvoval pacient test?
Okrem toho ústava /zákon zákonov/ garantuje dostupnosť zdrav. starostlivosti pre všetkých.
Áno garantuje, ale za podmienok, ktoré ustanoví zákon.

Čl. 40
Každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon.
korela
25.01.21,19:47
Nandy, never tomu, nie je lekar ako lekár, vlastna skúsenost z novembra...
Pokial si ich urobi v ambulancii, nech testuju...
Keď sa to zoberie (nie je lekár ako lekár) - problém je často v niečom inom - nie lekár odmietne, ale nejaký picmoch vo vedení strediska, nemocnice si povie "bez testu ani noha" - nepustia ani do objektu - potom lekár naozaj nemôže vyšetriť, ošetriť, pretože pacienta nepustil úradnícky šimeľ(rozumej debil, ktorý si vyloží nariadenia po svojom a serie na nejaké práva pacienta, občana).
No keď ho chytil práve picmoch nemocnice, čo chytil, a vie to možno celé profi Slovensko, tak sa im nečudujem. Ale i tak sa im nečudujem, chránia seba, zároveň aj pacientov, lebo keby odišla polka lekárov z polikliník al. nemocníc na PN, vtipné by to určite nebolo.
Doteraz najlepšia pomoc pre všetkých je dobrovoľná izolácia, u koho sa to len dá.
Trochu vlastnej disciplíny a nemuseli byť možno ani lockdowny. Ani nariadenia vlády a úprava ústavy. Sami si to robíme.
Korela, som za disciplínu, aj bez lockdawnu. Len keď budú všetci pacienti odkladať plánované vyšetrenia, dopadne to tak ako varovali lekári zo žilinskej nemocnice - pacienti prídu do nemocnice neskoro a už im žial nevedia pomôcť. Ak by som mala čo len minimálne príznaky Covid, do ambulancie by som nešla. A modrý papierik z plošného testovania skutočne považujem za zdrap papiera bez akejkolvek výpovednej hodnoty, pokial sa netestuje tesne pred vyšetrením ...
Viem veľmi dobre, o čom hovoríš.
Čo urobili Číňania po prepuknutí v prvom rade? Začali vytvárať pobyty pre chorých v izolácii, vždy aj u nás sa historicky infekčné dg liečili oddelene. Dnes pri covide nie. Aj to je príčinou, že ľudia nechodia zo strachu na operácie a zanedbávajú až riskujú zdravie aj svoje životy.
Vtedy by boli testy prospešné a zúčastňovali by sa na nich možno všetci ozaj dobrovoľne, a najmä tí, ktorí to potrebujú súrne a nezostávali by doma iba pre samotnú izoláciu.
Personál v nemocniciach v oblekoch chráni seba, ostatní pacienti v jednom priestore, netreba rozoberať. Do nemocníc chodia aj zdraví jedinci, necovidoví.
Čo s nimi?
korela
25.01.21,19:49
Však lekári na zanedbanie zdrav. starostlivosti dlho a sústavne poukazujú.
kukučka
25.01.21,22:21
Zákonov milión, čo tak pripomenúť Hippokratovu prísahu?
Nandrolon
26.01.21,09:53
Zákonov milión, čo tak pripomenúť Hippokratovu prísahu?
Už dávno nie je lekárstvo "poslanie", ale tvrdý biznis so všetkým, čo k tomu patrí.
Kvaka
26.01.21,11:41
Zaujímavý článok, ešte lepšia debata k nemu.:))))
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/575810-ani-ockovanie-ani-skrining-ktory-liek-nakoniec-zaberie/

Citujem len jediný príspevok: Ivermektín susedke zachránil život. Už sme mysleli, že umrie. Lenže tu nejde o záchranu a liečenie, tu ide o udržiavanie strachu a umierania! A bohatnutie na nákupe TESTOV
Kvaka
26.01.21,11:44
Včera večer som si pozrela nejaké videjko od Bukyho, o.i. tam pekne naložil hlavnej odborníčke pre všeobecné lekárstvo, priložil aj kus záznamu z tlačovky, kde sa táto pani prezentovala.
Tweety
26.01.21,11:50
Zaujímavý článok, ešte lepšia debata k nemu.:))))
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/575810-ani-ockovanie-ani-skrining-ktory-liek-nakoniec-zaberie/

Citujem len jediný príspevok: Ivermektín susedke zachránil život. Už sme mysleli, že umrie. Lenže tu nejde o záchranu a liečenie, tu ide o udržiavanie strachu a umierania! A bohatnutie na nákupe TESTOV
Už som to tu priložila
https://www.porada.sk/t313812-p831-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-potesilo-a-co-ma-rozculilo-xvlll.html#post3181390
Kvaka
26.01.21,12:24
Majka, prepáč, neviem nájsť tvoj odkaz, tento článok vyšiel dnes. O ivermektíne vieme už dávno, dosť sa tu popísalo, mne šlo o iné.
Dáša_
26.01.21,12:30
mňa potešilo, že už máme termín očkovania pre moju mamu. Ešte tento týždeň. A nakoľko sa naše "vedenie" správa konzervatívne, tak šípim, že do konca budúceho mesiaca by mohla byť zaočkovaná 2x.
Tým konzervatívnym správaním myslím to, že časť očkovacej látky nechávajú ako rezervu pre preočkovanie. Za čo ich v niektorých médiach kritizujú

Ja viem, že tu je veľa odporcov, ale to mi radosť nepokazí. Skôr si hovorím fajn, možno sa skôr dostane aj na nás....
Tweety
26.01.21,12:30
Majka, prepáč, neviem nájsť tvoj odkaz, tento článok vyšiel dnes. O ivermektíne vieme už dávno, dosť sa tu popísalo, mne šlo o iné.
To nevadí, príspevok je v tom linku druhý zhora. Akosi to tu šarapatí, nedá sa poriadne nič pridať.
buchač
26.01.21,12:40
Včera večer som si pozrela nejaké videjko od Bukyho, o.i. tam pekne naložil hlavnej odborníčke pre všeobecné lekárstvo, priložil aj kus záznamu z tlačovky, kde sa táto pani prezentovala.
Počuli sme slovo Božie (Bukiho)...chvála za neho.

Buki by mal tíško sedieť v kúte, robiť nejaké jedálne a stravovacie lístky a nie meditovať.
Ono sa totiž ľahko mudruje, špekuluje, navádza, kritizuje od počítača tým, ktorí v živote nikdy nikoho neliečili. Je rozdiel sedieť za monitorom a je iné byť priamo účastný na liečbe pacienta, niesť aj nejakú zodpovednosť.
korela
26.01.21,12:47
Včera večer som si pozrela nejaké videjko od Bukyho, o.i. tam pekne naložil hlavnej odborníčke pre všeobecné lekárstvo, priložil aj kus záznamu z tlačovky, kde sa táto pani prezentovala.
Počuli sme slovo Božie (Bukiho)...chvála za neho.

Buki by mal tíško sedieť v kúte, robiť nejaké jedálne a stravovacie lístky a nie meditovať.
Ono sa totiž ľahko mudruje, špekuluje, navádza, kritizuje od počítača tým, ktorí v živote nikdy nikoho neliečili. Je rozdiel sedieť za monitorom a je iné byť priamo účastný na liečbe pacienta, niesť aj nejakú zodpovednosť.
Až nato, že v podstate robí v tomto štáte ako jediný potrebnú osvetu.
Videla som to video, kde to bolo, o čom písala Kvaka. Treba si to pozrieť, lekárka odporúčala min. dávky liekov pre podporu imunity, to by ich mohli ľudia aj vynechať, nič by nestratili.
Úplne ju sfúkol, že na svoju funkciu je nekompetentná.
lujza.j
26.01.21,12:56
Svet bude liecit..tu sa bude sparat v nose a ockovat....
Kvaka
26.01.21,12:58
Tá odborníčka zaradila zinok medzi vitamíny, tiež som neverila, ako toto mohla povedať. Bukovský vždy prikladá články, z ktorých informácie čerpá a posúva, tie články sú z praxe, nemusí liečiť, ale dáva poznatky z výsledkov liečby u nás aj v zahraničí.
Kvaka
26.01.21,13:03
V tom článku je aj nádej, že ministerstvo pracuje na povolení týchto liekov na liečbu covid19,
citujem:
Infektológ profesor Pavol Jarčuška tvrdí, že rezort, ako aj odborníci sa ním začali zaoberať až na základe žiadosti docenta Firmenta, ktorý skúmal účinok u pacientov s ťažším priebehom ochorenia. Podľa Jarčušku výsledky doterajších štúdií znejú sľubne. „U pacientov s miernym priebehom prispel k zníženiu výpadku čuchu a chuti aj k utlmeniu kašľa,“ vysvetľoval Jarčuška. Na Slovensku sme podľa neho oproti iným krajinám v nevýhode, pretože sme ivermektín nikdy ako liek pre ľudí nezaregistrovali.

Analytik Martin Vlachynský z Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz kritizuje proces registrácie liekov. „Je to o absolútnej neschopnosti zjednodušiť pravidlá na skúšanie existujúcich liekov na nové indikácie v čase, keď denne zomiera sto ľudí. Mnohí z nich by takéto vykročenie ,mimo rámca‘ s radosťou podstúpili," hnevá sa Vlachynský.

Štátny ústav na kontrolu liečiv ozrejmil, že existujú dva oficiálne spôsoby, ako zaregistrovať liek. Prvou je štandardný registračný proces. O ten žiada farmaceutická spoločnosť európsku alebo konkrétnu národnú liekovú agentúru. „V súčasnosti Štátny ústav na kontrolu liečiv takúto žiadosť neeviduje," ozrejmila Magdaléna Jurkemíková, hovorkyňa ústavu. Druhou možnosťou je požiadať o mimoriadne povolenie na terapeutické použitie. To vydáva ministerstvo zdravotníctva. „Môže ísť o liek, ktorý nie je na Slovensku vôbec registrovaný, alebo o liek, ktorý je registrovaný pre iné ochorenia," dodala Jurkemíková.
bjuty smis
26.01.21,13:17
Včera večer som si pozrela nejaké videjko od Bukyho, o.i. tam pekne naložil hlavnej odborníčke pre všeobecné lekárstvo, priložil aj kus záznamu z tlačovky, kde sa táto pani prezentovala.
Počuli sme slovo Božie (Bukiho)...chvála za neho.

Buki by mal tíško sedieť v kúte, robiť nejaké jedálne a stravovacie lístky a nie meditovať.
Ono sa totiž ľahko mudruje, špekuluje, navádza, kritizuje od počítača tým, ktorí v živote nikdy nikoho neliečili. Je rozdiel sedieť za monitorom a je iné byť priamo účastný na liečbe pacienta, niesť aj nejakú zodpovednosť.
nezabúdaj, že on je v 1. línii
Dáša_
26.01.21,13:21
a prečo ani jeden z tých expertov nepodal žiadosť o zaregistrovnie daného lieku? Prečo o tom iba rozprávajú? Keď sú presvečení o účinnosti. Prečo o tom iba rozprávajú do novín?
Kvaka
26.01.21,13:25
Prvá línia môže byť aj prevencia, tak to povedal a tak to aj vysvetlil. Treba mať dáta na prezeranie videí a nie iba tak od počítača kritizovať niečo, čo sme si ani nevypočuli. :))).
Že tú jeho 1. líniu-prevenciu už niekto iný zneužil, je ľahké, kto chce psa biť, palicu si nájde. Ale úprimne? Určite sa mi lepšie dýcha a som kľudnejšia, keď mám nádej, že nejaké lieky na to ochorenie aj zaberajú.
Kvaka
26.01.21,13:25
a prečo ani jeden z tých expertov nepodal žiadosť o zaregistrovnie daného lieku? Prečo o tom iba rozprávajú? Keď sú presvečení o účinnosti. Prečo o tom iba rozprávajú do novín?
Lebo registrácia dlho trvá, pracuje sa na udelení mimoriadneho povolenia MZ. Niektorí tí lekári, čo o tom píšu, ho už aj vyskúšali, aspoň ja som tak čítala.
Kvaka
26.01.21,13:31
bjuty smis
26.01.21,13:35
Svet bude liecit..tu sa bude sparat v nose a ockovat....
to kde na svete sa radšej lieči a neočkojú ??

aký paralerný vesmír si zas objavila ?
anet
26.01.21,13:55
:-)))))))))))))) .... ináč našiel som toho psa v letáku v kaufáči do 2.12.20, ale to tu už určite nebude... Ja na letáky moc niesom, teda pozerával som iba české, lebo tam som týždenne chodil :-))
No idem spať.
Teraz som sa vrátila z Kaufu ... pozri čo stále majú :---
Nandrolon
26.01.21,14:06
mňa potešilo, že už máme termín očkovania pre moju mamu. Ešte tento týždeň. A nakoľko sa naše "vedenie" správa konzervatívne, tak šípim, že do konca budúceho mesiaca by mohla byť zaočkovaná 2x.
Tým konzervatívnym správaním myslím to, že časť očkovacej látky nechávajú ako rezervu pre preočkovanie. Za čo ich v niektorých médiach kritizujú

Ja viem, že tu je veľa odporcov, ale to mi radosť nepokazí. Skôr si hovorím fajn, možno sa skôr dostane aj na nás....
Samozrejme, že musia držať kompletnú "plnú dávku" na 1 osobu, teda na 2 očkovania. Ináč by z toho mohol byť dobrý prúser.
Nandrolon
26.01.21,14:07
:-)))))))))))))) .... ináč našiel som toho psa v letáku v kaufáči do 2.12.20, ale to tu už určite nebude... Ja na letáky moc niesom, teda pozerával som iba české, lebo tam som týždenne chodil :-))
No idem spať.
Teraz som sa vrátila z Kaufu ... pozri čo stále majú :---
Hneď by som bral 2-3 kusy....
Z ktorého konca sveta to si?
:-)))
marjankaj
26.01.21,14:09
anet
26.01.21,14:12
:-)))))))))))))) .... ináč našiel som toho psa v letáku v kaufáči do 2.12.20, ale to tu už určite nebude... Ja na letáky moc niesom, teda pozerával som iba české, lebo tam som týždenne chodil :-))
No idem spať.
Teraz som sa vrátila z Kaufu ... pozri čo stále majú :---
Hneď by som bral 2-3 kusy....
Z ktorého konca sveta to si?
:-)))
:D tusim este 4 ks mali, farby neviem. KE-okolie / Kauf Nad Jazerom, KE
Tweety
26.01.21,14:13
https://www.topky.sk/cl/10/2046513/MIMORIADNE-Po-ockovani-proti-novemu-koronavirusu--zomrel-na-Slovensku-prvy-pacient
Ty čítaš tupky? Buchiho vystrie. On takých z duše neznáša, ako to tu už nie raz prezentoval. Ale k článku, o tom, že je zvýšené riziko úmrtia po vakcíne u ľudí chorých vo vyššom veku ,už bolo niečo aj vTV.
marjankaj
26.01.21,14:17
https://www.topky.sk/cl/10/2046513/MIMORIADNE-Po-ockovani-proti-novemu-koronavirusu--zomrel-na-Slovensku-prvy-pacient
Ty čítaš tupky? Buchiho vystrie. On takých z duše neznáša,ako to tu už nie ráz prezentoval. Ale k článku, o tom, že je zvýšené riziko úmrtia u ľudí chorých vo výššom veku ,už bolo niečo aj vTV
Ty mi to chceš zakázať?

Nakoniec je to aj tu. Asi to bude pravda.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/575896-po-ockovani-proti-koronavirusu-zomrel-na-slovensku-pacient-mal-viacero-chorob/
lujza.j
26.01.21,14:30
Svet bude liecit..tu sa bude sparat v nose a ockovat....
to kde na svete sa radšej lieči a neočkojú ??

aký paralerný vesmír si zas objavila ?
Spinkaj dalej..zjavne si nepochopil....zas citas po svojom...