lujza.j
14.02.21,12:16
Buchi mam pravidelne od posty...uz som o tom pisala na sutaku....aj od kurierskej spolocnosti....
anet
14.02.21,20:33
BXLmiami
15.02.21,06:21
Hoax,konspiracia...ako pre koho...
Odmena za janur-26800 asi....Zmluva-Poskytovateľ zabezpečí materiálne a technické zabezpečenie MOM...likvidáciu biol.odpadu..8 hodín denne 6 dní v týždni....5 osôb aspon jedna zdravotník,ked je menej pri kontrole pokuta...
Inak povedané z toho zaplatíte 5 plných platov aj z odvodmi a všetko okrem samotných testov.Nič moc teda.
lujza.j
15.02.21,14:14
https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/ruzinov/64264-zla-sprava-zs-ostredkova-sa-napriek-planom-neotvori-ucitelov-vyradila-reakcia-na-ockovanie?fbclid=IwAR0Z_vfcMhaHZPCB_fmWUx3UR5mYHoN B3pZZrz12UKo0Y36XfBgJPA30vGA

v clanku pisu "Pokiaľ ide o očkovanie vakcínou od firmy Pfizer, ktorou na Slovensku očkovali najmä seniorov, žiadne väčšie vedľajšie účinky zatiaľ hlásené nie sú."
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/576556-sukl-eviduje-453-podozreni-na-neziaduce-ucinky-vakciny-proti-covidu/
Teraz som volala s byv.kolegom...jeho zena ucitelka...vcera ockovana....dnes je KO...a horučka....ze vsetci tak...:(
Katy a R
15.02.21,15:09
nuž nepotešilo .. cit:
"Kapacity lôžok s pľúcnou ventiláciou sú už takmer naplnené, pacientov s respiračnou insuficienciou si posúvame medzi nemocnicami ako horúce zemiaky. Lekári trávia hodiny pri telefónoch, aby vybavili preklady pacientov. Čudovať sa tomu, že prebieha už dlhšiu dobu selekcia tých, ktorým dáme šancu žiť o pár dní dlhšie na ventilátore, je ako čudovať sa východu Slnka. Proste je to fakt," priznal lekár. "Máme to popierať len kvôli tomu, aby sme nešírili paniku a pokrytci by mohli aj naďalej chodiť prenášať stoly do kaviarní a krčiem? Prečo?" pýta sa primár.
https://www.topky.sk/cl/10/2059903/Boli-sme-prikladom--teraz-sme-najhorsi--Drsna-kritika-primara--V-boji-s-KORONAVIRUSOM-uz-nefunguje-nic
veronikasad
15.02.21,15:15
buchač
15.02.21,15:45
krčiem? Prečo?" pýta sa primár. [/I]
https://www.topky.sk/cl/10/2059903/Boli-sme-prikladom--teraz-sme-najhorsi--Drsna-kritika-primara--V-boji-s-KORONAVIRUSOM-uz-nefunguje-nic
Ak by si pán primár prečítal diskusiu k článku, našiel by aj odpovede.
Katy a R
15.02.21,16:26
krčiem? Prečo?" pýta sa primár. [/I]
https://www.topky.sk/cl/10/2059903/Boli-sme-prikladom--teraz-sme-najhorsi--Drsna-kritika-primara--V-boji-s-KORONAVIRUSOM-uz-nefunguje-nic
Ak by si pán primár prečítal diskusiu k článku, našiel by aj odpovede.
Ďuri - tak ja neviem, čo si čítal, - ale kde je tam - v tej diskusie odpoveď na jeho otázku, že prečo majú popierať FAKT, že už dlhšiu dobu prebieha selekcia tých, ktorým dajú šancu dlhšie žiť .. ?

a okrem toho - je to skôr rečnícka otázka ;)
A mňa nepotešil tento citovaný fakt - preto som to sem dala. podľa mňa je správne, že to nebudú popierať len kvôli nejakým ... že nech vieme do čoho ideme! (keď by náhodou ;) - ako povedal Hrušinský v jednom nemenovanom filme)
buchač
15.02.21,16:49
Ďuri - tak ja neviem, čo si čítal, - ale kde je tam - v tej diskusie odpoveď na jeho otázku, že prečo majú popierať FAKT, že už dlhšiu dobu prebieha selekcia tých, ktorým dajú šancu dlhšie žiť .. ?

a okrem toho - je to skôr rečnícka otázka ;)
Nenenene...nie je to rečnícka otázka. Čítaj aj inak.
Kvaka
15.02.21,17:00
.
BXLmiami
16.02.21,05:12
https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/ruzinov/64264-zla-sprava-zs-ostredkova-sa-napriek-planom-neotvori-ucitelov-vyradila-reakcia-na-ockovanie?fbclid=IwAR0Z_vfcMhaHZPCB_fmWUx3UR5mYHoN B3pZZrz12UKo0Y36XfBgJPA30vGA

v clanku pisu "Pokiaľ ide o očkovanie vakcínou od firmy Pfizer, ktorou na Slovensku očkovali najmä seniorov, žiadne väčšie vedľajšie účinky zatiaľ hlásené nie sú."
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/576556-sukl-eviduje-453-podozreni-na-neziaduce-ucinky-vakciny-proti-covidu/
Teraz som volala s byv.kolegom...jeho zena ucitelka...vcera ockovana....dnes je KO...a horučka....ze vsetci tak...:(
To ale nie je nežiaduci účinok ale reakcia imunitného systému na vakcínu.Spomen si na deti po očkovaní kombinovanou vakcínou.
veronikasad
16.02.21,07:25
https://www.bratislavskenoviny.sk/aktuality/ruzinov/64264-zla-sprava-zs-ostredkova-sa-napriek-planom-neotvori-ucitelov-vyradila-reakcia-na-ockovanie?fbclid=IwAR0Z_vfcMhaHZPCB_fmWUx3UR5mYHoN B3pZZrz12UKo0Y36XfBgJPA30vGA

v clanku pisu "Pokiaľ ide o očkovanie vakcínou od firmy Pfizer, ktorou na Slovensku očkovali najmä seniorov, žiadne väčšie vedľajšie účinky zatiaľ hlásené nie sú."
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/576556-sukl-eviduje-453-podozreni-na-neziaduce-ucinky-vakciny-proti-covidu/
Teraz som volala s byv.kolegom...jeho zena ucitelka...vcera ockovana....dnes je KO...a horučka....ze vsetci tak...:(
To ale nie je nežiaduci účinok ale reakcia imunitného systému na vakcínu.Spomen si na deti po očkovaní kombinovanou vakcínou.p.dr., ty už si tiež zaočkovana? Ak ano, ako si vakcinaciu znasala? Nech to mame z prvej ruky, nie JPP...
Kvaka
16.02.21,08:26
V jednej ružinovskej škole malo túto reakciu na očkovanie všetkých 7 učiteľov.
Nemôže to súvisieť napr. s tým, že v minulosti boli pozitívni? Pamätám, že vlani na jar bolo v Ružinove viac covidu, ako inde.
Ani vedci nevedia https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vedkyne-koutna-pametova-imunita-chrani-po-prodelani-covidu-jeste-rok-40346029?fbclid=IwAR0JQbOlN0UEp9rr8pIm9s0F-szzAKieScZUUxocXA2K_LRsqtMVXj_VuVI
Z rozhovoru citujem: Co se s těmi paměťovými buňkami stane, když se člověk, který je v těle má, tedy člověk, který nemoc prodělal, nechá naočkovat?
Na to už se mě pacienti také ptali. Já opravdu nevím, co to s imunitním systémem udělá, když se v těle tyto dvě věci potkají. A troufám si říct, že to dnes neví nikdo. My jsme se tady o tom radili, přizvali jsme i našeho imunologa a jediné, co můžu říct je, že nevíme. V každém případě ti, kteří vědí, že nemoc prodělali, očkování aktuálně nepotřebují. A jak jsme řekli, dokonce i ti, kteří ji prodělali mírně, nebo dokonce bezpříznakově. Ti, co tvrdí opak, by svoje tvrzení měli podložit nějakými fakty.
Kvaka
16.02.21,08:31
Ja mám dosť zlú skúsenosť v rodine, pri prvom a jedinom očkovaní v živote proti chrípke, takže akékoľvek ponúkané ďalšie budem konzultovať s doktorom. Týmto nikoho od očkovania neodrádzam, je to každého slobodné rozhodnutie.
Darina1234
16.02.21,08:54
Už som tu písala, že nikto poriadne nič nevie povedať, vedci, imunológovia, lekari si svojimi vyjadreniami navzájom oponujú, vakcíny ktorými som bola ockovana boli uvarene na inom princípe, tieto na inom, nevieme čo spravia v organizme keď príde napríklad o rok iný kmeň virusu, loteria
buchač
16.02.21,09:09
Už som tu písala, že nikto poriadne nič nevie povedať, vedci, imunológovia, lekari si svojimi vyjadreniami navzájom oponujú, vakcíny ktorými som bola ockovana boli uvarene na inom princípe, tieto na inom, nevieme čo spravia v organizme keď príde napríklad o rok iný kmeň virusu
Aj chrípka má ( v podstate ) každý rok iný kmeň. Odchýlky sú raz také a raz onaké. Za tie roky rokúce ich už bolo teda dosť.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Chr%C3%ADpka
Teda sa nedá reagovať - očkovať najnovšou látkou, ak sa vyberieme týmto smerom. Ale keď už nič iné, tak aspoň očkovať tým, čo je k dispozícii podľa ..." vždy lepšie ako hrdzavým klincom do oka, alebo kopanec do riti ".
Druhým je ochrana, kde jeden dodržuje určité pravidlá...nie síce izoláciu, ale vyhýbanie sa inkriminovaným miestam.

Ako to bude ďalej ?
Vedci by aj povedali, imunológovia tiež...ALE ako by bola prijatá tá pravda, tak to je už otázne...nie každý by zvládol.
Nandrolon
16.02.21,09:17
Mňa skôr zaráža, ak sa nezisťujú pred očkovaním protilátky z krvi, lebo očkovať niekoho, kto ich má obrovské množstvo asi nebude to správne "orechové". Počul som názor, že sa môžu navzájom vyblokovať a dôjde k opačnej reakcii, teda, že po očkovaní ich bude mať dotyčná osoba za pár týždňov menej /protilátok/ ako pred očkovaním..... Podotýkam, názor fundovanej osoby s príslušným vzdelaním, praxou a atestáciou.
misoft
16.02.21,09:33
Veď (myslím) bolo spomínané, že osoby, ktoré prekonali COVID by nemali byť očkované, pretože vraj majú protilátky (síce údajne na 3 mesiace, ale už nejaké majú).
BXLmiami
16.02.21,10:05
v clanku pisu "Pokiaľ ide o očkovanie vakcínou od firmy Pfizer, ktorou na Slovensku očkovali najmä seniorov, žiadne väčšie vedľajšie účinky zatiaľ hlásené nie sú."
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/576556-sukl-eviduje-453-podozreni-na-neziaduce-ucinky-vakciny-proti-covidu/[/QUOTE]
Teraz som volala s byv.kolegom...jeho zena ucitelka...vcera ockovana....dnes je KO...a horučka....ze vsetci tak...:([/QUOTE]
To ale nie je nežiaduci účinok ale reakcia imunitného systému na vakcínu.Spomen si na deti po očkovaní kombinovanou vakcínou.[/QUOTE]p.dr., ty už si tiež zaočkovana? Ak ano, ako si vakcinaciu znasala? Nech to mame z prvej ruky, nie JPP...[/QUOTE]
Ano,obidvaja sme kompletne zaočkovaní,bolelo rameno SB viac mna menej a jeden deň sme prespali,boli sme ustatí.Všetko.Vo všeobecnosti je po druhej dávke o málo horšia reakcia,niektorí teplotovali a necítili sa dobre,no ale vakcinujeme preto aby sme nabudili imunitný systém takže z lekárov ťažko niekto čaká že nebude celkom nič. Reakcia hodne závisí na stave imunity daného človeka.
BXLmiami
16.02.21,10:07
Už som tu písala, že nikto poriadne nič nevie povedať, vedci, imunológovia, lekari si svojimi vyjadreniami navzájom oponujú, vakcíny ktorými som bola ockovana boli uvarene na inom princípe, tieto na inom, nevieme čo spravia v organizme keď príde napríklad o rok iný kmeň virusu, loteria
Astra Zeneca je klasická vakcína
Nandrolon
16.02.21,10:14
Veď (myslím) bolo spomínané, že osoby, ktoré prekonali COVID by nemali byť očkované, pretože vraj majú protilátky (síce údajne na 3 mesiace, ale už nejaké majú).
Ale daná osoba vôbec nemusí vedieť, že tie protilátky má. A ak to predtým U KAŽDÉHO nezisťujú, tak ju kľudne zaočkujú, ako aj momentálne pozitívneho a bezpríznakového. Predpokladám, že ani RT-PCR pred očkovaním nerobia...
BXLmiami
16.02.21,10:18
U každého pred vakcináciou zisťovať PCR je neprevediteľné.A nezaplatiteľné.
Nandrolon
16.02.21,10:27
Áno, len potom sa budú niektorí veľmi čudovať a budú to zvaľovať na vakcínu, z ktorej sa v skutočnosti ani nedá nakaziť. O zaplatiteľnosti radšej pomlčím, lebo všetky poisťovne do jednej keby chceli, tak na to majú.
evaj63
16.02.21,13:19
Môj syn prekonal covid súčasne s prechladnutím. Je zaočkovaný obiddvoma dávkami Comirnaty. Vedľajšie účinky mal ako pri kovide. Bolesť svalov, hlava a ruka. Takže určite závisí aj od druhu vakcíny.Robí v ružinovskej na covidovom odd, a som veľmi rada že bol hnedˇzaočkovaný.
bjuty smis
16.02.21,16:25
no toto nevymyslíš ...

Zaisťovanie majetku spôsobilo paniku. Kaliňák a poslanci sa obrátili na Ústavný súd


Obvinení už nevedia obísť zákony, aby reálne neprišli o majetky. Tridsiati poslanci, hlavne zo Smeru, sa obrátili na Ústavný súd, že trest prepadnutia majetku je protiústavný. Platí pritom už dlhé roky.

Zdá sa, že prísť o celý majetok môže byť ešte horšie ako dostať niekoľkoročný trest odňatia slobody. Podľa exministra vnútra Roberta Kaliňáka za Smer a tridsiatich poslancov Národnej rady je nehumánne a kruté prísť o celý majetok po tom, čo ste sa podieľali napríklad na rozsiahlej korupcii alebo ste boli členom zločineckej skupiny.

Začiatkom februára sa preto obrátili na Ústavný súd a žiadajú, aby paragraf 58, odseky 2 a 3 Trestného zákona vyhlásil za protiústavné. Podľa nich sú aj v rozpore s Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd a s Chartou základných práv EÚ.
Nandrolon
16.02.21,17:01
Za chvíľu pustia všetkých.
Kičura, Jankovská...
Potešilo.
:-)
misoft
16.02.21,21:04
no toto nevymyslíš ...

Zaisťovanie majetku spôsobilo paniku. Kaliňák a poslanci sa obrátili na Ústavný súd


Obvinení už nevedia obísť zákony, aby reálne neprišli o majetky. Tridsiati poslanci, hlavne zo Smeru, sa obrátili na Ústavný súd, že trest prepadnutia majetku je protiústavný. Platí pritom už dlhé roky.

Zdá sa, že prísť o celý majetok môže byť ešte horšie ako dostať niekoľkoročný trest odňatia slobody. Podľa exministra vnútra Roberta Kaliňáka za Smer a tridsiatich poslancov Národnej rady je nehumánne a kruté prísť o celý majetok po tom, čo ste sa podieľali napríklad na rozsiahlej korupcii alebo ste boli členom zločineckej skupiny.

Začiatkom februára sa preto obrátili na Ústavný súd a žiadajú, aby paragraf 58, odseky 2 a 3 Trestného zákona vyhlásil za protiústavné. Podľa nich sú aj v rozpore s Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd a s Chartou základných práv EÚ.
Mali by si prečítať Ústavu tí páni, ktorí k majetkom prišli pomocou okrádania štátu, pomocou zločincov. Najmä čl.20 ods.5 - páni doktori a docenti (bezpečnostnej služby :D) takto dokazujú, že ani tie ich dochtorské tituly asi nebudú kóšer.
Nandrolon
18.02.21,09:19
Pobavilo,
https://www.topky.sk/cl/10/2061947/Matovic-vraj-tlaci-na-zmenu-planu-obnovy-podla-vysledkov-volieb--Hlupost--Tvrdi-Sulik--Krajniak-o-nicom-nevie

A hneď v prvom príspevku v diskusii je viac pravdy, ako by sa zdalo, citujem:
"čiže nie podľa toho kde koľko peňazí treba,ale podľa kľúča,ja som víťaz volieb-najviac peňazí pôjde do rezortov mojich ministrov?.....hokynárska logika,arogancia,princíp divočiny -najsilnejší žerie prvý...toto keď mu prejde,koaličných partenrov má za handry.S týmto chce bez obáv a hanby Heger do Bruselu?!"
Nandrolon
18.02.21,10:48
Naštvalo, že v našom maličkom meste je už viac MOM ako lekární /tým sme známy/ a novinových stánkov dokopy.
Aspoň raz za týždeň, nové MOM, dokonca aj dnes.
Ale niektorí farizeji v bielych plášťoch tu budú stále oblbovať ľudí, ako nemajú v nemocniciach personálu, ako ich je málo.
Do psej riti a v tých unimo bunkách kto špachtľuje, opice, alebo cvičené mačky?
Jedno svinstvo za druhým.
Už ich tu je dávno dvojciferné číslo v bežný deň, a taktiež aj soboty, nedele. Však tu sa človek už otestuje bez akejkoľvek čakacej doby na odber.
Ak to takto pôjde, tak dúfam, že v nemocnici nebude žiaden personál a bude sa umierať ako na páse, až vtedy bude nutná regulácia, lebo táto "vychcanosť" zdravotníkov je už fakt neúnosná.
Tu pokiaľ nezačnú masové exitusy, lekári namiesto ordinovania budú sedieť v skafandroch v súkromných MOM za ťažké /NAŠE/ prachy.
Nandrolon
18.02.21,12:10
https://www.topky.sk/cl/10/2061537/KORONAVIRUS-Hrozivy-predpoklad--Bude-to-horsie--GRAF-V-nemocniciach-je-o-takmer-tisic-pacientov-viac--personal-chyba

Zatvoriť /prestať dotovať, oni sa zatvoria samé/ MOMky, lekárov a zdravotníkov v núdzovom stave alokovať príkazom na potrebné pracoviská do nemocníc, zrušiť antigénové testovanie a peniaze použiť účelovo na liečbu a očkovanie.

Situácia vyriešená. Lenže tu prebieha biznis /zlodejina/ nie storočia, ale tisícročia.
Fico sa so svojimi 12-timi rokmi môže schovať pod posteľ a hanbiť sa ako malý chlapec. Od týchto sa mal učiť kradnúť.....
Kvaka
18.02.21,12:39
https://www.topky.sk/cl/10/2061537/KORONAVIRUS-Hrozivy-predpoklad--Bude-to-horsie--GRAF-V-nemocniciach-je-o-takmer-tisic-pacientov-viac--personal-chyba

Zatvoriť /prestať dotovať, oni sa zatvoria samé/ MOMky, lekárov a zdravotníkov v núdzovom stave alokovať príkazom na potrebné pracoviská do nemocníc, zrušiť antigénové testovanie a peniaze použiť účelovo na liečbu a očkovanie.

Situácia vyriešená. Lenže tu prebieha biznis /zlodejina/ nie storočia, ale tisícročia.
Fico sa so svojimi 12-timi rokmi môže schovať pod posteľ a hanbiť sa ako malý chlapec. Od týchto sa mal učiť kradnúť.....
Aby sa mohlo ambulantne liečiť, tak by mali byť dostupné aj nejaké lieky. Asi nie sú, keď samotní lekári vyzývajú na ich zabezpečenie. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/578484-mz-ma-okamzite-zabezpecit-lieky-na-covid-19-vyzyvaju-ambulantni-lekari/
korela
18.02.21,13:15
Naštvalo, že v našom maličkom meste je už viac MOM ako lekární /tým sme známy/ a novinových stánkov dokopy.
Aspoň raz za týždeň, nové MOM, dokonca aj dnes.
Ale niektorí farizeji v bielych plášťoch tu budú stále oblbovať ľudí, ako nemajú v nemocniciach personálu, ako ich je málo.
Do psej riti a v tých unimo bunkách kto špachtľuje, opice, alebo cvičené mačky?
Jedno svinstvo za druhým.
Už ich tu je dávno dvojciferné číslo v bežný deň, a taktiež aj soboty, nedele. Však tu sa človek už otestuje bez akejkoľvek čakacej doby na odber.
Ak to takto pôjde, tak dúfam, že v nemocnici nebude žiaden personál a bude sa umierať ako na páse, až vtedy bude nutná regulácia, lebo táto "vychcanosť" zdravotníkov je už fakt neúnosná.
Tu pokiaľ nezačnú masové exitusy, lekári namiesto ordinovania budú sedieť v skafandroch v súkromných MOM za ťažké /NAŠE/ prachy.
Na margo nemocníc.
Vysoko špecializovaný špitál .... zbytočne im umierajú ľudia. Prečo lekári mlčia?
.
V súčasnosti u nás zomiera na covid každý jedenásty dôchodca.
Fico prirovnal približný počet úmrtí k Poltáru. Odišiel jeden Poltár. A koľko ľudí ostalo žiť s následkami.
Dáša_
18.02.21,13:17
Začiatkom mesiaca priviezli do prvým nemocníc ivermektín. Zachytili ste niekto niekde aké sú výsledky? Lebo za dva, tri týždne by snáď už mohlo byť niečo jasné
korela
18.02.21,13:20
korela
18.02.21,13:32
no toto nevymyslíš ...

Zaisťovanie majetku spôsobilo paniku. Kaliňák a poslanci sa obrátili na Ústavný súd


Obvinení už nevedia obísť zákony, aby reálne neprišli o majetky. Tridsiati poslanci, hlavne zo Smeru, sa obrátili na Ústavný súd, že trest prepadnutia majetku je protiústavný. Platí pritom už dlhé roky.

Zdá sa, že prísť o celý majetok môže byť ešte horšie ako dostať niekoľkoročný trest odňatia slobody. Podľa exministra vnútra Roberta Kaliňáka za Smer a tridsiatich poslancov Národnej rady je nehumánne a kruté prísť o celý majetok po tom, čo ste sa podieľali napríklad na rozsiahlej korupcii alebo ste boli členom zločineckej skupiny.

Začiatkom februára sa preto obrátili na Ústavný súd a žiadajú, aby paragraf 58, odseky 2 a 3 Trestného zákona vyhlásil za protiústavné. Podľa nich sú aj v rozpore s Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd a s Chartou základných práv EÚ.
Mali by si prečítať Ústavu tí páni, ktorí k majetkom prišli pomocou okrádania štátu, pomocou zločincov. Najmä čl.20 ods.5 - páni doktori a docenti (bezpečnostnej služby :D) takto dokazujú, že ani tie ich dochtorské tituly asi nebudú kóšer.
Neobhajujem, ale z princípu by som sa osobne hanbila napísať namiesto bezpečnostných služieb, že ide o bezpečnostnú službu. Ak už v tomto niekto nevidí rozdiel vo význame, tak škoda reči. :-((((((
Strach a nenávisť prinesie túto republiku do záhuby.
A po druhé, keď už záťah, tak až po 89. rok, inak sa tým vyjadruje súhlas s inými prekročeniami práva.
buchač
18.02.21,14:12
Amen.
Nandrolon
18.02.21,14:46
Vidím, že BXL nesúhlasí. Neviem, či vlastní nejaké MOM, to mi je v skutku jedno, ale rád by som sa jej opýtal, či si myslí, že tí ľudia /hlavne majiteľ/, to robia pre "blaho ľudu""?
Ak áno, potom je to jednoduché.
Prestať ich štedro dotovať a MOMky budú existovať ďalej.
A ešte druhá otázka. Nebolo by pre každú nemocnicu požehnanie, keby sa personál z MOMiek "premiestnil" do nemocnice?
Veď pri prvej vlne obhajoval Matovič núdzový stav, ktorý vtedy platil pre nemocnice, že takto môžu "premiestňovať sily" tam, kde je to potreba, príkazom.
A naraz kľudne nechajú v každej "malej riti" MOMku každých 30 metrov, v ktorej sedí tak drahocenný a potrebný odborný personál. Trochu kontraproduktívne, nie?
Nandrolon
18.02.21,15:19
https://www.topky.sk/cl/10/2061537/KORONAVIRUS-Hrozivy-predpoklad--Bude-to-horsie--GRAF-V-nemocniciach-je-o-takmer-tisic-pacientov-viac--personal-chyba

Zatvoriť /prestať dotovať, oni sa zatvoria samé/ MOMky, lekárov a zdravotníkov v núdzovom stave alokovať príkazom na potrebné pracoviská do nemocníc, zrušiť antigénové testovanie a peniaze použiť účelovo na liečbu a očkovanie.

Situácia vyriešená. Lenže tu prebieha biznis /zlodejina/ nie storočia, ale tisícročia.
Fico sa so svojimi 12-timi rokmi môže schovať pod posteľ a hanbiť sa ako malý chlapec. Od týchto sa mal učiť kradnúť.....
Aby sa mohlo ambulantne liečiť, tak by mali byť dostupné aj nejaké lieky. Asi nie sú, keď samotní lekári vyzývajú na ich zabezpečenie. https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/578484-mz-ma-okamzite-zabezpecit-lieky-na-covid-19-vyzyvaju-ambulantni-lekari/
Škoda, že nie je menný zoznam vlastníkov MOMiek, aby nakoniec najviac nekričali po liečbe tí, ktorí na to nemajú pre iný "biznis" čas.
Lebo častokrát to tak býva.
Nandrolon
18.02.21,15:25
Pobavilo, že k tomuto článku nie je diskusia, rád by som si ju prečítal.
https://www.topky.sk/cl/10/2062171/KORONAVIRUS-Procko-sa-pustil-do-Caputovej--Pani-prezidentka-musi-byt-lubiva-a-pekne-rozpravat-
Čo už. Nie sú chránení iba rómovia, ale aj polorómovia :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
lujza.j
18.02.21,15:35
annova
18.02.21,15:46
Škoda, že nie je menný zoznam vlastníkov MOMiek, aby nakoniec najviac nekričali po liečbe tí, ktorí na to nemajú pre iný "biznis" čas.
Lebo častokrát to tak býva.[/QUOTE]

https://www.health.gov.sk/?ag-mom

namatkovo vybrane firmy

https://foaf.sk/firmy/576014/vizualizacia
2xMOM MEDICAL SAFE s.r.o. - nedoplatok na dani k 31.12.2020 969,21Eur, ale maju opravnenie podla vypisu
https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=459166&SID=7&P=1

8x MOM Phoenix Corporation, s.r.o. nemaju na to ani opravnenie podla vypisu..zeby upratovacie sluzby?
https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=92925&SID=2&P=1
Nandrolon
18.02.21,16:24
https://www.eurorespekt.sk/miliony-za-mlcanie-alebo-statistika-pre-vyvolenych/
Ale však "niekto" tu obhajoval, že "IBA" 28600, je 5 "plných platov" /rozumej s odvodmi.....
Pochybujem, že zapisovateľka má "plný plat" vyšší ako minimálna mzda s odvodmi a príplatkami.
Ale majiteľ hrabe viac ako 10 "litrov mesačne" do vrecka od nás, ktorí platíme dane a hlavne pracujeme v terajšej dobe....
Sranda, ako tu chce niekto navodiť dojem, že 28600 /mesačne/ je normálne - "iba 5 plných platov" :-)))
V tom pomere to bude asi 1/1/1/1/24,6
:-)))))))))))))))))))
Nandrolon
18.02.21,16:29
Škoda, že nie je menný zoznam vlastníkov MOMiek, aby nakoniec najviac nekričali po liečbe tí, ktorí na to nemajú pre iný "biznis" čas. Lebo častokrát to tak býva. https://www.health.gov.sk/?ag-mom namatkovo vybrane firmy https://foaf.sk/firmy/576014/vizualizacia 2xMOM MEDICAL SAFE s.r.o. - nedoplatok na dani k 31.12.2020 969,21Eur, ale maju opravnenie podla vypisu https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=459166&SID=7&P=1 8x MOM Phoenix Corporation, s.r.o. nemaju na to ani opravnenie podla vypisu..zeby upratovacie sluzby? https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=92925&SID=2&P=1[/QUOTE]



Mená firiem nie sú zaujímavé, bielych koní je plná riť. Ale verím tomu, že skutočných majiteľov MOM vo svojom meste by každý jeden poznal....
Dáša_
18.02.21,17:34
Začiatkom mesiaca priviezli do prvým nemocníc ivermektín. Zachytili ste niekto niekde aké sú výsledky? Lebo za dva, tri týždne by snáď už mohlo byť niečo jasné

no tak si odpovedám sama, našla som odpoveď od primára Kulkovského, ktorý lieči kovid pacientov u nás v nemocnici, naozaj v prvej línii

"Ivermektín podávame našim pacientom v nemocnici a žiaľ, žiadny zásadný rozdiel a zázrak oproti doterajšej liečbe sme nezaregistrovali. Rovnako to bolo a je s Remdesivirom. "
Kvaka
18.02.21,18:30
V nemocniciach sú pacienti s ťažkým stavom, potrebujú aj inú liečbu, avšak ivermektín podľa viacerých štúdií redukuje najmä množenie vírusu SARS-CoV-2, takže asi účinkuje skôr v počiatkoch ochorenia, prípadne preventívne u pozitívnych. Tak to funguje aj v Indii. Rovnako aj isoprinosin. Ide skôr o to, aby sa ochorenie nerozvinulo do takých stavov, aby boli ľudia ohrození na živote. Asi na JISkách zázraky moc za dva dni nebudú, ak tam, tak to kombinujú aj s inou liečbou a treba si počkať aspoň dva týždne. Topiaci sa aj slamky chytajú, netreba hneď závery robiť.
Mikae
18.02.21,19:10
Začiatkom mesiaca priviezli do prvým nemocníc ivermektín. Zachytili ste niekto niekde aké sú výsledky? Lebo za dva, tri týždne by snáď už mohlo byť niečo jasné
Myslím, že som včera večer v televízií videla rozhovor s nejakým špecialistom, primárom, niekde z východu, meno si už nepamätám, že majú ivermektín ešte len týždeň, takže je to krátky čas na posúdenie, ale každopádne žiadne zhoršenie alebo komplikácie nezaznamenali, skôr zastabilizovanie pacientov. Ale väčšinou ho používajú aj v kombinácií s ďalšími liekmi. Odpovedal aj na otázku, že niektorí lekári ho nechcú používať. Na to odpovedal, že každý lekár si zodpovedá za svoje rozhodnutie sám, ale keď je na ňom, tak je za použitie ivermektinu, pokiaľ nepomôže, tak určite neublíži. Nezachytila som všetko, ale spomínal aj, že je dobré ho užiť, keď ste boli napríklad v kontakte s niekým pozitívnym alebo máte doma pozitívneho. Niečo ako na prevenciu. No len teda kde ho zohnať, keď ja som dnes nemohla zohnať ani normálny liek čo užívam. Obehla som 4 lekárne a vraj je výpadok a nedá sa ani objednať:eek:.
buchač
18.02.21,19:23
Obehla som 4 lekárne a vraj je výpadok a nedá sa ani objednať:eek:.
Šetri radšej nohy, len tak ľahko a tak skoro sa k nemu jeden dostane.
https://dennikn.sk/2263152/prve-nemocnice-uz-podavaju-ivermektin-okolo-lieku-je-chaos-ludia-uzivaju-aj-veterinarne-davky/

Teraz blbaňa Remiška & company urobili veto na Sputnik....lebo je to z Ruska a nie preto, že neprešlo registráciou.
Zaujímavé, že jej nevadí plyn a ropa, ktorú od nich berieme.
Ešte zaujímavejšie je, že Matovič sa pýta ľudí na FB...potom zasadne vláda, kde si Bláznovič nepresadí svoje ???
bjuty smis
18.02.21,19:37
Obehla som 4 lekárne a vraj je výpadok a nedá sa ani objednať:eek:.
Šetri radšej nohy, len tak ľahko a tak skoro sa k nemu jeden dostane.
https://dennikn.sk/2263152/prve-nemocnice-uz-podavaju-ivermektin-okolo-lieku-je-chaos-ludia-uzivaju-aj-veterinarne-davky/

Teraz blbaňa Remiška & company urobili veto na Sputnik....lebo je to z Ruska a nie preto, že neprešlo registráciou.
Zaujímavé, že jej nevadí plyn a ropa, ktorú od nich berieme.
Ešte zaujímavejšie je, že Matovič sa pýta ľudí na FB...potom zasadne vláda, kde si Bláznovič nepresadí svoje ???
nekonšpiruj tu a nevymýsľaj si...
ona zodpovedá svojím voličom, nie dankovým a harabínovým
je proti a dobre robí

krajčí tú vakcínu môže kľudne kúpiť sám, nepotrebuje súhlas vlády

to len matelko chcel krytie na svoj najnovší pochabý nápad....
annova
18.02.21,20:10
To počujem prvy krat, ze veto na vlade. Preco doteraz napr. Sulika prehlasovali na vlade, vtedy neplati veto? Co to na nas ten magor hra?
K ivermektinu len tolko, MUDr. Liptak ho myslim pouziv v DSS, ktore pod neho spadaju. Neviem ci je to aktualne, ale zaciatkom roka mal 1- slovom jedno umrtie v DSS.
veronikasad
18.02.21,20:15
To počujem prvy krat, ze veto na vlade. Preco doteraz napr. Sulika prehlasovali na vlade, vtedy neplati veto? Co to na nas ten magor hra?
K ivermektinu len tolko, MUDr. Liptak ho myslim pouziv v DSS, ktore pod neho spadaju. Neviem ci je to aktualne, ale zaciatkom roka mal 1- slovom jedno umrtie v DSS.
nielen na SK ...

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiHkJ6BrfTuAhUrzoUKHXcJA_0QFjACegQICRAD&url=https%3A%2F%2Fspravy.pravda.sk%2Fsvet%2Fclanok %2F573601-sme-proti-virusu-bezbranni%2F&usg=AOvVaw2zmNzuX5k0bx5aZlzxm8R6
buchač
18.02.21,20:19
je proti a dobre robí
To je tvoj názor.

Môj je ten, že je to obyčajná blbaňa...jej drevené bábky a bimbas jej muža majú viac "rozumu" ako ona.
Ani bicykel by som o ňu neprel.
bjuty smis
18.02.21,22:00
je proti a dobre robí
To je tvoj názor.

Môj je ten, že je to obyčajná blbaňa...jej drevené bábky a bimbas jej muža majú viac "rozumu" ako ona.
Ani bicykel by som o ňu neprel.
To je možné
Ale ministerstvo zdravotníctva môže tej vakcíne dať výnimku, nepotrebuje k tomu remisovú...
Aj keď neviem, kto by sa dal očkovať necertifikovanou
Však aj tu " hviezdy " bojovali proti očkovaniu...
kukučka
18.02.21,23:55
Ty si isto pôjdeš dať aj medzi prvými čip, ty hviezda. Bez úvodzoviek.
bjuty smis
19.02.21,04:51
Načo ?
Úplne stačí, že už očipovali teba a podobných pri testovaní.....
Už vás ovladaju
BXLmiami
19.02.21,05:39
Vidím, že BXL nesúhlasí. Neviem, či vlastní nejaké MOM, to mi je v skutku jedno, ale rád by som sa jej opýtal, či si myslí, že tí ľudia /hlavne majiteľ/, to robia pre "blaho ľudu""?
Ak áno, potom je to jednoduché.
Prestať ich štedro dotovať a MOMky budú existovať ďalej.
A ešte druhá otázka. Nebolo by pre každú nemocnicu požehnanie, keby sa personál z MOMiek "premiestnil" do nemocnice?
Veď pri prvej vlne obhajoval Matovič núdzový stav, ktorý vtedy platil pre nemocnice, že takto môžu "premiestňovať sily" tam, kde je to potreba, príkazom.
A naraz kľudne nechajú v každej "malej riti" MOMku každých 30 metrov, v ktorej sedí tak drahocenný a potrebný odborný personál. Trochu kontraproduktívne, nie?
Myslela som že si ekonom.Stát dodá testy.Bodka.Z 26 800 treba zaplatiť to ostatné.Monmálne 5x plat a odvody,priestory a ich vybavenie,osvetlenie,dezinfekcia,biologický odpad,mundure,masky rukavice atd atd.No ten čo to všetko vybavil a vybehal a stará sa o to ako vlastník samozrejme nerobí charitu.Nie nemám MOM ale všetci sme do mailov dostali návrh zmluvy a prosbu aby sme ich zriadili,pretože okresy a mestá na to už nemajú a štát sa zase do toho nechytá akurát určil častosť tetsovania.Máš pocit že to testovanie každý týždeň končí?Budeš rád ked sa takto o rok nestretneme v tejto istej situácii.Takže bud rád že dosť doktorov je ochotných .A aj ja som v systéme,pre seba,a svoje okolie,nie pre verejnosť a toto zrejme spravila veľká časť lekárov.V tom nie je zisk,AG test platí poistovna 2x mesačne/možno/ 100 bobov/0,027 € /1 bod.Keby tie mom ky nevznikli,stál by si v pár km rade každý týždeň.
BXLmiami
19.02.21,05:41
A tiež sme všetci opakovane dostali prosbu aby sme pokryli očkovanie.V sľuboch dostaneme modré z neba,v skutočnosti vynadané :-).Slovenská klasika.
Nandrolon
19.02.21,05:52
Tak ešte raz.
Ak by to nebolo ultra výnosné /v dnešnej dobe/ tak tu nevznikajú ako huby po daždi. Záležitosti s prevádzkou mi nemusíš vysvetľovať.
Jednoznačne by ich mal štát obmedziť, napr. na počet obyvateľov. Nie je normálne, aby stále vznikali nové a nové, hoci sa tam takmer nikto netestuje. A ešte raz. Nemyslím víkendové testovanie podľa semaforu. Myslím bunky, ktoré sú v prevádzke 30, resp. 31 dní do mesiaca.
Tých 5 platov hovor niekomu inému, lebo 4 minimálne platy podľa stupňa náročnosti a s príplatkami podľa zákonníka práce nie je až taká horibilná suma. Taktiež prevádzka, keďže sa často jedná o okienko zatvorenej reštaurácie a podobné špekulatívne priestory.
Majiteľ to má dobre spočítané...
V ČR ich nie je ani pätina, možno ani desatina. Len u nás sa peniaze vyhadzujú von oknom.
Nandrolon
19.02.21,05:55
Najlepšia komédia je, že vo firmách vyberú pracovníkov, ktorí robia pomocný personál pre testovanie a po "akcii" ich pošlú na RT-PCR testy. Prečo im neurobia ako ostatným zamestnancom tie super "hračkárske" antigénové???
BXLmiami
19.02.21,06:48
Tak ešte raz.
Ak by to nebolo ultra výnosné /v dnešnej dobe/ tak tu nevznikajú ako huby po daždi. Záležitosti s prevádzkou mi nemusíš vysvetľovať.
Jednoznačne by ich mal štát obmedziť, napr. na počet obyvateľov. Nie je normálne, aby stále vznikali nové a nové, hoci sa tam takmer nikto netestuje. A ešte raz. Nemyslím víkendové testovanie podľa semaforu. Myslím bunky, ktoré sú v prevádzke 30, resp. 31 dní do mesiaca.
Tých 5 platov hovor niekomu inému, lebo 4 minimálne platy podľa stupňa náročnosti a s príplatkami podľa zákonníka práce nie je až taká horibilná suma. Taktiež prevádzka, keďže sa často jedná o okienko zatvorenej reštaurácie a podobné špekulatívne priestory.
Majiteľ to má dobre spočítané...
V ČR ich nie je ani pätina, možno ani desatina. Len u nás sa peniaze vyhadzujú von oknom.
Máš pocit že dnes zoženieš zdravotníka za minimálku?Nakonie nandrolon čo kecáš a nespravíš aspon 2 MOM ky?Je to megabiznis zabezpečíš rodinu,tak do toho chlapče,nekecaj pracuj.
buchač
19.02.21,06:50
tak do toho chlapče,nekecaj pracuj.
100 bodov...;) :D :D :D
Nandrolon
19.02.21,07:06
Tak ešte raz.
Ak by to nebolo ultra výnosné /v dnešnej dobe/ tak tu nevznikajú ako huby po daždi. Záležitosti s prevádzkou mi nemusíš vysvetľovať.
Jednoznačne by ich mal štát obmedziť, napr. na počet obyvateľov. Nie je normálne, aby stále vznikali nové a nové, hoci sa tam takmer nikto netestuje. A ešte raz. Nemyslím víkendové testovanie podľa semaforu. Myslím bunky, ktoré sú v prevádzke 30, resp. 31 dní do mesiaca.
Tých 5 platov hovor niekomu inému, lebo 4 minimálne platy podľa stupňa náročnosti a s príplatkami podľa zákonníka práce nie je až taká horibilná suma. Taktiež prevádzka, keďže sa často jedná o okienko zatvorenej reštaurácie a podobné špekulatívne priestory.
Majiteľ to má dobre spočítané...
V ČR ich nie je ani pätina, možno ani desatina. Len u nás sa peniaze vyhadzujú von oknom.
Máš pocit že dnes zoženieš zdravotníka za minimálku?Nakonie nandrolon čo kecáš a nespravíš aspon 2 MOM ky?Je to megabiznis zabezpečíš rodinu,tak do toho chlapče,nekecaj pracuj.
Pracujem každý deň, akurát na moju mzdu sa neskladajú všetci daňovníci, takže nie som odkázaný na MOMku.
Nandrolon
19.02.21,07:12
tak do toho chlapče,nekecaj pracuj.
100 bodov...;) :D :D :D
Sa neposer
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))
BXLmiami
19.02.21,07:13
Všeho do času mladý,všeho do času. :-))
Nandrolon
19.02.21,07:15
Ako si ustelieš, tak budeš spať :-)
BXLmiami
19.02.21,07:53
Myslíš?
Nandrolon
19.02.21,07:59
Samozrejme že áno. Naťahovať paprče smerom ku štátu dokáže každý róm.
annova
19.02.21,12:55
Krajci s Matovicom tvrdia, ze sa zvysuje mobilita obyvatelov a ze si za to mozeme sami, ze nic nedodrziavame.
Ako sa dostavim na odber Ag testu, ked tam nedojdem osobne? Obehnem par MOMiek, najdem tu, kde sa najmenej stoji, pripadne zabehnem na nejaku dedinu v sobotu alebo nedelu ked tam prebieha odber? Vystojim rad, nik sa ma neopyta, ci neberiem nejake lieky od bolesti a podobne, sup rovno odber. Vysledky od buka- do buka niekedy na urovni sumu testu. Pri najhorsom od niekoho nieco chytim, alebo odovzdam.
A potom sa divia, ze sa zvysuje mobilita!

K ockovaniu:
Je tu hrozna britska "mutacia", stupaju nam krivky nakazenych, treba rychlo ockovat podla vzoru Britanie, tam to prudko klasa - to tvrdi Krajci aj Matelko.
Len mi niekto vysvetlite, preco to klasa aj Irom este strmsie, ockovanych nad 70 rokov maju 1100 a celkovo zaockovanych v percentach asi ako u nas.
Kde soudruzi na Slovensku urobili chybu ze nam to stupa?

Preco na Slovensku pocet nakazenychna britskym virus,/neverim, ze je to mutacia, jedna sa o novy virus/ prudko zacal stupat po ockovani od spolocnosti Pfizer a BioNTech? Nahoda, alebo subeh aj inych faktorov?
korela
19.02.21,14:28
To počujem prvy krat, ze veto na vlade. Preco doteraz napr. Sulika prehlasovali na vlade, vtedy neplati veto? Co to na nas ten magor hra?
K ivermektinu len tolko, MUDr. Liptak ho myslim pouziv v DSS, ktore pod neho spadaju. Neviem ci je to aktualne, ale zaciatkom roka mal 1- slovom jedno umrtie v DSS.
https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/02/04/ivermektin-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky/
Návod pre celé Slovensko, ako sa dostať k lieku.
veronikasad
19.02.21,15:16
annova
19.02.21,15:34
To počujem prvy krat, ze veto na vlade. Preco doteraz napr. Sulika prehlasovali na vlade, vtedy neplati veto? Co to na nas ten magor hra?
K ivermektinu len tolko, MUDr. Liptak ho myslim pouziv v DSS, ktore pod neho spadaju. Neviem ci je to aktualne, ale zaciatkom roka mal 1- slovom jedno umrtie v DSS.
https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/02/04/ivermektin-davkovanie-obstaranie-neziaduce-ucinky/
Návod pre celé Slovensko, ako sa dostať k lieku.

Skvele info, DAKUJEM!!!
Nandrolon
19.02.21,16:12
Až tak zlý biznis tie MOM-ky asi nebude

https://www.e-vuc.sk/e-vuc/poskytovatelia/steffi.html?page_id=118544

rodinná firma
STEFFI, s.r.o.
https://orsr.sk/vypis.asp?ID=125395&SID=8&P=1
Veď to je rodina samaritánov, ktorí to všetko robia pre nás, a bez nich by sme pokapali. Kto by nám vyťahoval sople zo zadnej steny nosohltanu?
:-)))))))
korela
19.02.21,16:12
Český týždeň: Babišova vláda vzdala boj s koronou, odteraz je to na občanoch

Minister zdravotníctva Blatný tento týždeň Čechom odkázal, že ďalšie opatrenia už nebudú, pretože ich ľudia aj tak nedodržiavajú. O tom, koľko nakazených a mŕtvych v budúcich týždňoch pribudne, tak nerozhodne akcieschopnosť štátu, ale „správne rozhodnutie“ každého obyvateľa Česka.

https://dennikn.sk/2278257/cesky-tyzden-babisova-vlada-vzdala-boj-s-koronou-odteraz-je-to-na-obcanoch/
Dáša_
19.02.21,16:13
Až tak zlý biznis tie MOM-ky asi nebude

https://www.e-vuc.sk/e-vuc/poskytovatelia/steffi.html?page_id=118544

rodinná firma
STEFFI, s.r.o.
https://orsr.sk/vypis.asp?ID=125395&SID=8&P=1

kľudne môžeš aj ostatných (https://www.health.gov.sk/?ag-mom) skontrolovať

nie všetci sú iba lekári
veronikasad
19.02.21,16:25
Až tak zlý biznis tie MOM-ky asi nebude

https://www.e-vuc.sk/e-vuc/poskytovatelia/steffi.html?page_id=118544

rodinná firma
STEFFI, s.r.o.
https://orsr.sk/vypis.asp?ID=125395&SID=8&P=1

kľudne môžeš aj ostatných (https://www.health.gov.sk/?ag-mom) skontrolovať

nie všetci sú iba lekári
neplánujem kontrolovať, klikla som na firmu, lebo maju nove MOM v PD. Na starom sídlisku je ich už 5...
bjuty smis
19.02.21,16:26
" Preco na Slovensku pocet nakazenychna britskym virus,/neverim, ze je to mutacia, jedna sa o novy virus/ prudko zacal stupat po ockovani od spolocnosti Pfizer a BioNTech? Nahoda, alebo subeh aj inych faktorov? "

:))))))))))))))))))
takáto chuťovka.....
misoft
19.02.21,16:33
Až tak zlý biznis tie MOM-ky asi nebude

https://www.e-vuc.sk/e-vuc/poskytovatelia/steffi.html?page_id=118544

rodinná firma
STEFFI, s.r.o.
https://orsr.sk/vypis.asp?ID=125395&SID=8&P=1

kľudne môžeš aj ostatných (https://www.health.gov.sk/?ag-mom) skontrolovať

nie všetci sú iba lekári
Zle formulované - malo by byť "nie všetci sú aj lekári...." - to by bolo správnejšie konštatovanie.
korela
19.02.21,17:19
NAJČÍTANEJŠIE na HS
24 hodín

Baránek o zločine súčasnej vlády: „Takéto zlo ešte na Slovensku nebolo. To už nevyvážite tým, že zatvárate skorumpovaných lúzrov.“ Občanov vyzýva: „Pýtajte sa, prečo do vašich blízkych pchali neúčinnú liečbu“
.
Krajčího návrh zabezpečiť vakcíny Sputnik V vláda neschválila. Jeden z koaličných partnerov návrh zablokoval. „Veľmi ma to mrzí“, hovorí Matovič
.

„Veľké znepokojenie“: Zamestnávatelia žiadajú ministerku Remišovú o okamžité stiahnutie politického veta
.

Výbuch na sociálnych sieťach po tom, čo Remišová povedala „nie“ ruskému Sputniku: Teraz by si k šálke čaju od Putina hrdinsky dala aj koláčik, ako reagovala na Zomri
.
Vagovič z Aktualít: Chyba je, že vláda ľudí viac nepridusila a úmrtnosť je len izolované štatistické kritérium
.

Ministerstvo zdravotníctva má okamžite zabezpečiť lieky na COVID-19, vyzývajú ambulantní lekári.
.
Chmelára vytočila situácia so Sputnikom: „Totálne neschopná a nekompetentná bábkoherečka sa stavia proti vede, proti vôli občanov Slovenskej republiky, proti čo najrýchlejšiemu spôsobu záchrany ľudských životov“
.

Lavrov tvrdí, že USA tlačia na krajiny, aby nekupovali vakcínu Sputnik V, pretože je to podľa nich vraj „kremeľská geopolitická agenda“. Sadla na lep aj Remišová?
.
Nie je pravda, že sa strana Za ľudí odmieta baviť o vakcíne Sputnik V, uviedol Šeliga. „Rusko sa snaží Úniu rozdeliť a rozbiť“
.................................................. ....

čo k súčasnému stavu dodať ......
anet
19.02.21,18:24
Kukam na ta3 Pozrime sa na to... a od Krcmu som sa dozvedela, ze toto uz nie je 3 vlna pandemie, ale toto uz je epidemia v pandemii :D
misoft
20.02.21,12:35
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-covid-vakcina-astrazeneca-smlouva-britanie-evropska-unie-eu.A210219_110702_zahranicni_pmk
Hmmmm.... a čo na to EÚ?
AstraZeneca (britsko-švédska firma) - do EÚ obmedzuje prísun vakcíny (lebo vraj nestačí), ale do GB dodáva v plnom rozsahu.
Pritom Švédsko je členským štátom EÚ, GB z EÚ vystúpila. Pokiaľ by boli v europarlamente dôrazní - Švédsko by malo poriadne pocítiť to, že neplní svoje záväzky voči vlastnej únii, ale preferuje "tretiu" stranu - hoci aj sankciami. Ak EÚ dokáže sankcionovať kdekoho - môže i vlastných členov. Pritom zmluva s GB bola podpísaná neskôr, ako s EÚ (síce len o deň, ale i tak neskôr).
misoft
20.02.21,18:09
Vlhová strieborná.... Fialky (ako vždy) pohoreli.
pavol54
20.02.21,20:55
Práve som dopozeral časovo dobre naplánovaný film "BIELA NEMOC" Tiež sa všetci len testovali len Galén mal liek a počúvali ho len nemocní.
ŠKODA tých 6000 mŕtvych pre covid. Koľkí z nich mohli ešte žiť?
korela
20.02.21,23:17
Kto si z vás prečítal tento celý článok?

19. februára 2021 11:55

Lieči pľúca, dve tretiny pacientov v jej ambulancii sú po covide. Horšie sú na tom muži.
Veronika Folentová

https://dennikn.sk/2277323/lieci-pluca-dve-tretiny-pacientov-v-jej-ambulancii-ma-po-covide-v-normalnej-situacii-by-cast-z-nich-este-lezala-v-nemocnici/?ref=mwat
Dáša_
21.02.21,08:31
Kto si z vás prečítal tento celý článok?

19. februára 2021 11:55

Lieči pľúca, dve tretiny pacientov v jej ambulancii sú po covide. Horšie sú na tom muži.
Veronika Folentová

https://dennikn.sk/2277323/lieci-pluca-dve-tretiny-pacientov-v-jej-ambulancii-ma-po-covide-v-normalnej-situacii-by-cast-z-nich-este-lezala-v-nemocnici/?ref=mwat

na základe toho článku som sa dostala k tejto stránke s rehabilitačnými cvičeniam (https://www.interez.sk/slovaci-v-aplikacii-ponukaju-rehabilitacne-cvicenia-po-covid-19-inspirovali-sa-priruckou-z-talianska/)i po covide, tak snáď sa to niekomu bude hodiť
buchač
21.02.21,08:56
na základe toho článku som sa dostala k tejto stránke s rehabilitačnými cvičeniam (https://www.interez.sk/slovaci-v-aplikacii-ponukaju-rehabilitacne-cvicenia-po-covid-19-inspirovali-sa-priruckou-z-talianska/)i po covide, tak snáď sa to niekomu bude hodiť
Klasika po klasickom zápale pľúc...ani aplikáciu nie je potrebné mať.
Že za vzor im slúžili taliani ? Hm...ako keby v špecializovaných liečebných ústavoch na Slovensku sme nemali dostatok informácií. No čo už...smutné, že furt musíme ísť podľa niekoho cudzieho a pritom to máme aj doma...a kľudne by som tvrdil, že v tomto prípade aj lepšie.
...a nejak som si v aplikácii nevšimol dýchacie cviky podľa jógy.
Dáša_
21.02.21,09:34
na základe toho článku som sa dostala k tejto stránke s rehabilitačnými cvičeniam (https://www.interez.sk/slovaci-v-aplikacii-ponukaju-rehabilitacne-cvicenia-po-covid-19-inspirovali-sa-priruckou-z-talianska/)i po covide, tak snáď sa to niekomu bude hodiť
Klasika po klasickom zápale pľúc...ani aplikáciu nie je potrebné mať.
Že za vzor im slúžili taliani ? Hm...ako keby v špecializovaných liečebných ústavoch na Slovensku sme nemali dostatok informácií. No čo už...smutné, že furt musíme ísť podľa niekoho cudzieho a pritom to máme aj doma...a kľudne by som tvrdil, že v tomto prípade aj lepšie.
...a nejak som si v aplikácii nevšimol dýchacie cviky podľa jógy.

v podstate je jedno, odkial to je, hlavne, že to môže niekomu pomôcť
lujza.j
21.02.21,16:55
Lieciky na covid?!ako pre koho....
https://m.youtube.com/watch?v=92Khga7TJqs
buchač
21.02.21,17:57
bjuty smis
21.02.21,18:36
Lockdown 21.2.2021 v Miláne

https://www.facebook.com/hricalubos1/videos/630846917707440

Že za vzor slúžili taliani ? Hm...ako keby sme na Slovensku sme nemali dostatok informácií. No čo už...smutné, že furt musíme ísť podľa niekoho cudzieho a pritom to máme aj doma...a kľudne by som tvrdil, že v tomto prípade aj horšie.
stačí pozrieť na rebríčky úmrti...
buchač
21.02.21,19:04
Prekrucuješ moje slová jak Bláznovič s Remiškou dokopy.

Moje tvrdenie ohľadom liečenia vychádza totiž z vlastnej skúsenosti...dva krát prekonaný zápal pľúc .
Že porovnávaš dve rôzne veci, ani nevravím.

Ale šak jasne, že v tomto prípade horšie...predsa táto skuwená vláda (najhoršia od čias Svätopluka) dojebabre všetko, na čo šáhne a čo sa dá.
bjuty smis
21.02.21,19:46
nič neprekrúcam
dobrovoľníci vo svojom voľnom čase spravia bezplatne appku pre ľudí postihnutých covidom, aby im pomohli a ty to tu nezmyselne skritizuješ...

čo im pomôžu tvoje vlastné skúsenosti ??
ty robíš nejakú osvetu pre postihnutých vo voľnom čase ?
alebo tie tvoje špecializované liečebné ústavy spravili appku ? kde sa dá stiahnuť ?
buchač
21.02.21,21:12
Ty sa čítaš...respektíve čítaš, čo píšu iný ? Alebo si festovne zaslepený ?
Kde som ja niečo kritizoval v tomto prípade ?

Tie " moje " špecializované ústavy nemajú čas na (doslovne) nejaké píčoviny...oni totiž liečia a nevytvárajú chujové appky.
Keby Dáša nedala link (ktorý jej náhodou vyskočil), tak o niečom takom neviem. Koľko jedincov je na tom podobne, kto číta Interezz ?

P.S.:
Kukni na stránku a mal by si byť v obraze
https://bodyfix.io/covid-19/
Toto tiež nemá chybu...25 strán poučenia
https://drive.google.com/file/d/1k0_MgSpaHS9CYVt9dVVEyoOl5u8UFxNc/view
korela
21.02.21,21:37
Kto si z vás prečítal tento celý článok?

19. februára 2021 11:55

Lieči pľúca, dve tretiny pacientov v jej ambulancii sú po covide. Horšie sú na tom muži.
Veronika Folentová

https://dennikn.sk/2277323/lieci-pluca-dve-tretiny-pacientov-v-jej-ambulancii-ma-po-covide-v-normalnej-situacii-by-cast-z-nich-este-lezala-v-nemocnici/?ref=mwat
Nikto tu okrem Dáša_ fakt tento článok nečítal? Tam lekárka porozprávala fakty okolo pneumológov, pacientov s covidom či bez, jej pôvodných pacientoch, súčasnej zdrav. starostlivosti a postoja poisťovní k celej situácii. Aj názor na antigénne testy.
A vytiahlo sa iba cvičenie, čo mne úplne pri tých informáciách uniklo.
bjuty smis
21.02.21,21:44
jáj, takže napísať o niečom, že je smutné je vlastne pochvala....


ok, idem spať....
buchač
22.02.21,06:21
Kto si z vás prečítal tento celý článok?

19. februára 2021 11:55

Lieči pľúca, dve tretiny pacientov v jej ambulancii sú po covide. Horšie sú na tom muži.
Veronika Folentová

https://dennikn.sk/2277323/lieci-pluca-dve-tretiny-pacientov-v-jej-ambulancii-ma-po-covide-v-normalnej-situacii-by-cast-z-nich-este-lezala-v-nemocnici/?ref=mwat
Nikto tu okrem Dáša_ fakt tento článok nečítal? Tam lekárka porozprávala fakty okolo pneumológov, pacientov s covidom či bez, jej pôvodných pacientoch, súčasnej zdrav. starostlivosti a postoja poisťovní k celej situácii. Aj názor na antigénne testy.
A vytiahlo sa iba cvičenie, čo mne úplne pri tých informáciách uniklo.
Decko mojo...a ako sa dá niečo CELÉ čítať, keď k tomu nie je prístup ?
Ak by si mal jeden zaplatiť všetky noviny, ktoré sú spoplatnené, nuž by to bola celkom slušná suma.

Ale mňa ti zaujala hneď prvá veta, ktorá je viditeľná...citujem :
" Lekárka Katarína Dostálová upozorňuje na to, že po prekonaní covidu často lekári špecialisti nahrádzajú zahltené nemocnice. "
To kto má mať v dispenzári pacientov po prekonaní choroby (všeobecne) ?
Žeby podľa nej nemocnice alebo nebodaj všeobecní lekári ?
Žabinka
22.02.21,07:43
buchač
22.02.21,07:56
Ja som ti taký objektívnejší v určitých situáciách.
Dobre, vezmime, že zoberieme v úvahu aj ten duchovný aspekt v tejto dobe.
Lenže nie každý je veriaci, a nie každý chodí do rovnakého chrámu. Takže sa pýtam...ktoré božie stánky by mali byť otvorené ?
Alebo je to zasa len účelové ? Lebo už im prihára, už ľudia začínajú vychádzať na ulice ?
Ono modlitba môže pomôcť, ale žalúdok nenasýti...a myslím si, že pomodliť sa predsa dá aj doma.

P.S.:
Pred pár dňami som bol po pár mesiacoch v Kaufáči...kuwa, ľudí toľko, že keď sme vyšli von, tak mi skoro vozík z ruky trhali.
Tak o čom to tu vlastne je ?
Včera (predvčerom) v správach, že predaj áut je v solídnej prdely...detto výroba má problém, nakoľko súčiastok je pomenej....atď, etc.
Ono sa bude musieť otvoriť ekonomika, lebo inak to proste nejde...
Katy a R
22.02.21,09:17
BXLmiami
22.02.21,09:35
tu už ale naozaj nie je niečo v poriadku..:eek:
https://www.topky.sk/cl/10/2064343/KORONAVIRUS-Minister-Krajniak-otvoril-kontroverznu-temu--Otvorenie-kostolov-uprostred-vrcholiacej-pandemie
Jediné čo nie je v poriadku je to,že rehoľné sestry a farárov nie je vidno.Majú byť pri chorých opustených a ustráchaných,sú nesmierne potrební v tejto dobe.Ušetrí to ambulancie a ukľudnujúce lieky.Včera bolo neskoro toto riešiť,nemáme dosť psychiatrov a ani nie tak po ruke ako cirkev.
buchač
22.02.21,10:21
buchy si normálny? ... ani milión neužitočných ťa nemôže rozhodiť tak, aby si písal také ... no oné ... nahlasujem zmazať ... aj stokrát, ak bude treba
Jarka...polož otázku o ich normálnosti aj iným a nie iba mne.
Aby jasno bolo...mňa negatívne absolútne nerozhadzujú...ale nech si dotyční uvedomia, že môžu brnkať sebe po onom a nie mne po nose. Na hlúpe a provokačné príspevky odpovedám náležitým spôsobom.

Jasné, že zmazať je potrebné...ale je potrebné ísť nie iba po mojich príspevkoch, ale aj po tých ostatných.
Tweety
22.02.21,10:26
Kvapkanie na karbid – svetlo karbidové nech nám večne svieti. ..
23. novembra 2020 16:24, Prečítané 2 298x, satura, Nezaradené
Je to dávno
bol som malý
na hlupáka
čo hru kazil
spoločne sme kričali.
Čo ti šibe
čo ti kvapká
na karbid?
Iná teraz páka
svetom hýbe
z hlúposti je hit
komu kvapká
nehanbí sa pochváliť.

Myslím si, že aktuálne aj v dnešnej dobe.
Jarka 1
22.02.21,11:19
normálne by som napísala chlapi, chlapci ... ale v tejto situácii môžem len pubertiaci ... včera som pozerala film z prostredia Afganistanu ... strašné, ale presne tam mi to celé zapasovalo ... ten slovník ako z hrozného filmu ... takže pubertiaci, dajte sa vypchať a zalezte všetci, až kým nedospejete
buchač
22.02.21,11:27
Penta predáva najväčší omyl, Mecom kupuje americký gigant
https://index.sme.sk/c/22602532/penta-predava-najvacsi-omyl-mecom-kupuje-americky-gigant.html

Tak na toto si počkám, že čo z toho vznikne.
buchač
22.02.21,11:42
včera som pozerala film z prostredia Afganistanu ... strašné, ale presne tam mi to celé zapasovalo ... ten slovník ako z hrozného filmu ... takže pubertiaci, dajte sa vypchať a zalezte všetci, až kým nedospejete
Lone Survivor ?
Strašná, ba priam nebetyčná píííp, pár krát som začal pozerať, no vždy som prepol...
Čo sa týka ohodnotenia, na to by som musel použiť iný slovník ;)...a to je Mark Wahlberg môj obľúbený herec.

...áááno mamička...už idem...a to mám najprv niekde zaliezť a tam sa vypchať alebo naopak ???
Jarka 1
22.02.21,11:58
bol to iný film ... najprv zaliezť, až potom vypchať ... aby sme sa na to nemuseli pozerať :D
babka - ježibabka
22.02.21,12:06
misoft
22.02.21,13:12
Penta predáva najväčší omyl, Mecom kupuje americký gigant
https://index.sme.sk/c/22602532/penta-predava-najvacsi-omyl-mecom-kupuje-americky-gigant.html

Tak na toto si počkám, že čo z toho vznikne.
No čo asi? Údeniny prešpikované umelým sajrajtom - podiel mäsa bude 0,5%.

Ale z inej strany: ďalší z oných tam hore sa zbláznil.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/578858-podla-krajniaka-viera-pomaha-v-boji-s-covidom-a-pridal-priklad-z-roku-1710/
Takže - reštaurácie, fitka, obchody, rekreačné zariadenia - ZATVORENÉ, ale kostoly OTVORIŤ? A pomoha mu v tom aj tá "duchom osvietená" Záborská....
Tweety
22.02.21,14:00
kukučka
22.02.21,14:09
Kto vás už v tom kostole nakazí? Chodíte tam? Vaše kostoly sú tesco...
Nandrolon
22.02.21,14:40
Kto vás už v tom kostole nakazí? Chodíte tam? Vaše kostoly sú tesco...
10 000 bodov !!!
bjuty smis
22.02.21,16:48
Kto vás už v tom kostole nakazí? Chodíte tam? Vaše kostoly sú tesco...
koľkých z nás nakazía tí, čo sa musia teraz pchať do kostola ?
pôjdu snáď z kostola hneď do karantény ?

tak stojí otázka
buchač
22.02.21,17:03
tak stojí otázka
1 000 000 bodov !

Posledný maskáčový križiak (zvaný tiež dilino) operuje vekom veriacich.
Otázka znie teda aj inak.
Jeden jedinec môže rozšíriť coviďáka na starkých...a ktože je najviac ohrozených z populácie ? Predsa starkí...a títo majú zvyčajne diagnózu, ktorá je život ohrozujúca.

...a ozaj...kto chodil/dí najviac do hypermarketov ? Žeby starkí ?
Nandrolon
22.02.21,17:03
Ty ideš hneď z obchodu do karantény?
Otroci z montážnych hál idú zo šichty do karantény?
kukučka
22.02.21,17:46
To najdôležitejšie ste prehliadli úmyselne? V kostoloch sa rozostupy a aj masky dodržiavali. To je to posledné, čo by som ľuďom zakázala. Spomeňte si na oslavné reči okolo celoplošného čipovania...Netrpezlivo čakám na správu o stave republiky od prezidentky.
buchač
22.02.21,18:38
To najdôležitejšie ste prehliadli úmyselne? V kostoloch sa rozostupy a aj masky dodržiavali. To je to posledné, čo by som ľuďom zakázala. Spomeňte si na oslavné reči okolo celoplošného čipovania...Netrpezlivo čakám na správu o stave republiky od prezidentky.
Kuki...ale šak s tými rozostupmi sa predsa počíta aj bez tvojho upozornenia.
Lenže tu predsa ide o iné.
Aj v špitáľoch dodržujú to alebo ono...a ochranné vecičky majú teda na inej úrovni ako nejaké šáliky či doma ušité rúška.

To čipovanie si odkiaľ vzala ? Sa komu prisnilo ?

Hm...osobne si myslím, že Zuzanka tej vody veľa nenamúti...príde nastajlovaná, povie pár fráz a hajde ku Piťukovi, selfie robiť.
Vieš ty vlastne o tom, že jej kancelária je síce na FB, no nejak na komentáre ba priam otázky nejak neodpovedá. To si teda robí len promo ? Ta díky...
korela
22.02.21,19:28
Kto vás už v tom kostole nakazí? Chodíte tam? Vaše kostoly sú tesco...
koľkých z nás nakazía tí, čo sa musia teraz pchať do kostola ?
pôjdu snáď z kostola hneď do karantény ?

tak stojí otázka
Ani z MHD nikto nejde do karantény. A tam cestujú ľudia tesnejšie pri sebe.
Osobne si myslím, že sa veľa ľudí čudovalo nad rozhodnutím okolo Vianoc.
Mesík od začiatku - prvoradé opatrenia pri starých ľuďoch. Zaoberal sa s tým podnes vôbec niekto?
korela
22.02.21,21:41
tu už ale naozaj nie je niečo v poriadku..:eek:
https://www.topky.sk/cl/10/2064343/KORONAVIRUS-Minister-Krajniak-otvoril-kontroverznu-temu--Otvorenie-kostolov-uprostred-vrcholiacej-pandemie
Jediné čo nie je v poriadku je to,že rehoľné sestry a farárov nie je vidno.Majú byť pri chorých opustených a ustráchaných,sú nesmierne potrební v tejto dobe.Ušetrí to ambulancie a ukľudnujúce lieky.Včera bolo neskoro toto riešiť,nemáme dosť psychiatrov a ani nie tak po ruke ako cirkev.
https://www.youtube.com/watch?v=yMRxK22-xvE&feature=emb_title&ab_channel=Denn%C3%ADkN
Na konci údaje:
V deviatich nemocniciach na východe Slovenska od začiatku roka dobrovoľnícky pomáha 77 kňazov. Ďalšie desiatky sa pridávajú v iných častiach Slovenska.
Okrem toho lekári chýbajú aj v iných odboroch. Psychológovia si pootvárali takmer výlučne iba súkromnú prax bez zmlúv so zdrav. poisťovňami. Detto zubári. Koľkí lekári sú za našimi hranicami?
Veterinári? Prosím. Iná kategória. Ale ľudia, čo si platili celý život zdrav. poistenie si musia náklady za zdrav. starostlivosť platiť zo svojho. Toto je ešte stále všetko v najlepšom poriadku?
misoft
22.02.21,21:45
To najdôležitejšie ste prehliadli úmyselne? V kostoloch sa rozostupy a aj masky dodržiavali. To je to posledné, čo by som ľuďom zakázala. Spomeňte si na oslavné reči okolo celoplošného čipovania...Netrpezlivo čakám na správu o stave republiky od prezidentky.
Kuki... áno - v kostole sedia ako na šachovnici - otom potom. Ale čo je PO omši? Vyrojá sa zo svätostánku - suseda zbadá susedu, pridá sa tretia, štvrta a mašírujú na horný koniec - pekne spolu, trkotajúc, ohovárajúc prespanky - a stačí jedna jediná pozitívna a o chvíľu sú všetky štyri, pretože cesta netrvá 5 minút, ale často i pol hodiny. Potom im prídu deti, vnúčatá a už sa to vezie....
BXLmiami
23.02.21,05:03
tu už ale naozaj nie je niečo v poriadku..:eek:
https://www.topky.sk/cl/10/2064343/KORONAVIRUS-Minister-Krajniak-otvoril-kontroverznu-temu--Otvorenie-kostolov-uprostred-vrcholiacej-pandemie
Jediné čo nie je v poriadku je to,že rehoľné sestry a farárov nie je vidno.Majú byť pri chorých opustených a ustráchaných,sú nesmierne potrební v tejto dobe.Ušetrí to ambulancie a ukľudnujúce lieky.Včera bolo neskoro toto riešiť,nemáme dosť psychiatrov a ani nie tak po ruke ako cirkev.
Je to vidno, len sa o tom veľa nehovorí.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/574456-v-kosickej-nemocnici-pomahaju-knazi/
https://www.procare.sk/vo-svidnickej-nemocnici-pomahaju-knazi/
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2018603_sutanu-vymenili-za-ochranne-navleky-a-rukavice-v-levickej-nemocnici-pomahaju-aj-knazi
https://mytrnava.sme.sk/c/22593938/v-galantskej-nemocnici-poskytuju-knazi-duchovnu-starostlivost.html
https://www.noviny.sk/slovensko/580088-v-nasich-nemocniciach-pomahaju-ako-dobrovolnici-uz-aj-knazi
Takže máme liberálnu tlač,čo sa dá robiť.Triedny nepriateľ je asi zase kňaz.Málo sa o tom informuje.
Tweety
23.02.21,07:10
Kvaka
23.02.21,08:05
No, mali by to mať pod kontrolou, ešte keď tu pripla Veronika odkaz na zoznamy MOM, našla som na jednej adrese 2 MOM s rovnakými údajmi, takých je aj viac.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/578970-mobilne-odberove-miesta-zo-sluzby-sa-stava-biznis/
ivka70
23.02.21,08:07
Dnes ma zaujala sprava, ze FS posiela 13000 listov na vyzvy na nepodane DP na dan z predaja nehnutelnosti za roky 2016 az 2020 :

https://www.cas.sk/clanok/1092383/cas-podat-danove-priznanie-k-prijmu-z-predaja-nehnutelnosti-financna-sprava-rozposiela-13-tisic-listov/
Kvaka
23.02.21,08:10
Kňazi fungujú, chodia pomáhať chorým, dávajú doma aj posledné pomazanie, viem. Nesmú, ale môžu a chcú, preto pomáhajú.
Nandrolon
23.02.21,09:19
MInule ste písali o MOMkách. Tu je niečo k tomu biznisu.https://www1.pluska.sk/rady-a-tipy/biznis-testovanim-obcanov-mobilne-odberne-miesta-zarobia-aj-30-tisic-mesacne?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_position=3
Takt asi aj dobrý kšef pre niektorých, či?
Minule jeden od nás písal na FB, že sa bol dať otestovať vo svojej dedine bez objednania. Nikto sa tam netestoval.
Poslali ho preč, že majú naobjednaných cez net. Čakal pol hodiny, že kto tam teda príde. Prišiel jeden chlapík, ktorého taktiež vypoklonkovali preč. Pritom sa nejedná o MOM, ktoré "úraduje výlučne" cez net... Chceš vedieť môj osobný názor???
Niekto by si mohol myslieť, že tam sedela nejaká lenivá "krava", ktorej sa ťažilo zdvihnúť riť a dotyčných otestovať. To by bolo dosť primitívne myslenie. Môj názor je sofistikovanejší.
Podľa mňa je ta búda niečo ako divadelná kulisa a testujú iba pár hodín denne /1-2/.
Myslím si a som o tom presvedčený, že v tej dobe keď poslali dotyčného preč, tak proste nebol fyzicky prítomný personál, možno iba 1 človek, ktorý ostatných posielal preč. Je to zapadákov, takže im to takto prevádzkovať úplne stačí.
misoft
23.02.21,11:12
lujza.j
23.02.21,12:52
Minule ju mal niekto zmastil..ako isla so smetami...od bolesti a strachu doma uz skoro zaspavala...ked zrazu busenie na dvere....otvorila a tam posadka:dvaja fizli a dve sestericky....tie jej slubili,ze do hodiny bude v nemocnici vybavena:D
Nandrolon
23.02.21,13:40
Minule ju mal niekto zmastil..ako isla so smetami...od bolesti a strachu doma uz skoro zaspavala...ked zrazu busenie na dvere....otvorila a tam posadka:dvaja fizli a dve sestericky....tie jej slubili,ze do hodiny bude v nemocnici vybavena:D
Nič v zlom nemyslím, ale dnes som čítal niečo v diskusii, že "musí počkať kým Kollár zhodí zateplenie"...
Som plakal od smiechu.
Najskôr to bolo v diskusiách "lešenie", teraz už má "zateplené".
:-))
babka - ježibabka
23.02.21,14:20
To najdôležitejšie ste prehliadli úmyselne? V kostoloch sa rozostupy a aj masky dodržiavali. To je to posledné, čo by som ľuďom zakázala. Spomeňte si na oslavné reči okolo celoplošného čipovania...Netrpezlivo čakám na správu o stave republiky od prezidentky.
Kuki... áno - v kostole sedia ako na šachovnici - otom potom. Ale čo je PO omši? Vyrojá sa zo svätostánku - suseda zbadá susedu, pridá sa tretia, štvrta a mašírujú na horný koniec - pekne spolu, trkotajúc, ohovárajúc prespanky - a stačí jedna jediná pozitívna a o chvíľu sú všetky štyri, pretože cesta netrvá 5 minút, ale často i pol hodiny. Potom im prídu deti, vnúčatá a už sa to vezie....
To si kedy bol naposledy v kostole, keď to bolo takto? Predvlani v lete? Začiatkom mesiaca sme mali v rodine svadbu. Účasť 6 ľudí vrátane kňaza a miništranta. Povinná dezinfekcia, test, rúško. Kamera, ktorá ináč ide stále a vysiela prenos omše na miestnej káblovke a YT bola od rána do 17,30 vypnutá, lebo by sa asi našlo nejaké hovädo, ktoré by určite prišlo gratulovať. Kameru pustili pred omšou, ktorá bola o 18.
babka - ježibabka
23.02.21,14:24
Dodatok. Ospravedlňujem sa za to hovädo. Svadobná mama výslužku mi podala cez okno, dala aj ďaľšej rodine. Oficiálne pohostenie bude až keď to bude možné.
Katy a R
23.02.21,14:29
Dnes ma zaujala sprava, ze FS posiela 13000 listov na vyzvy na nepodane DP na dan z predaja nehnutelnosti za roky 2016 az 2020 :

https://www.cas.sk/clanok/1092383/cas-podat-danove-priznanie-k-prijmu-z-predaja-nehnutelnosti-financna-sprava-rozposiela-13-tisic-listov/
veď vieš - ako sa hovorí . "istá je iba smrť a platenie daní" .
zvyknú takto po rokoch robiť poriadky ;)
Dáša_
23.02.21,17:04
To najdôležitejšie ste prehliadli úmyselne? V kostoloch sa rozostupy a aj masky dodržiavali. To je to posledné, čo by som ľuďom zakázala. Spomeňte si na oslavné reči okolo celoplošného čipovania...Netrpezlivo čakám na správu o stave republiky od prezidentky.
Kuki... áno - v kostole sedia ako na šachovnici - otom potom. Ale čo je PO omši? Vyrojá sa zo svätostánku - suseda zbadá susedu, pridá sa tretia, štvrta a mašírujú na horný koniec - pekne spolu, trkotajúc, ohovárajúc prespanky - a stačí jedna jediná pozitívna a o chvíľu sú všetky štyri, pretože cesta netrvá 5 minút, ale často i pol hodiny. Potom im prídu deti, vnúčatá a už sa to vezie....
To si kedy bol naposledy v kostole, keď to bolo takto? Predvlani v lete? Začiatkom mesiaca sme mali v rodine svadbu. Účasť 6 ľudí vrátane kňaza a miništranta. Povinná dezinfekcia, test, rúško. Kamera, ktorá ináč ide stále a vysiela prenos omše na miestnej káblovke a YT bola od rána do 17,30 vypnutá, lebo by sa asi našlo nejaké hovädo, ktoré by určite prišlo gratulovať. Kameru pustili pred omšou, ktorá bola o 18.

tak, tak, my sme takto "absolvovali" svadbu 16.1. ani ku kostolu sme nešli. Ani rodičia mladých. Lebo bolo treba 2 svedkov a nechceli sa dohadovať, kto pojde dovnutra
misoft
23.02.21,17:52
Tweety
23.02.21,18:02
Bizňis is bizňis....
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/578970-mobilne-odberove-miesta-zo-sluzby-sa-stava-biznis/
Ideš s tým neskoro. Už doobeda som o nich niečo pridala.
misoft
23.02.21,18:05
:D:D:D - tak si ma dostala - konečne.
Nandrolon
23.02.21,18:20
Mali dať tie paušálne platby mestským a obecným MOM a nepovoliť otváranie súkromných, resp. im nedávať dotácie a Ag testy zdarma. Ale zase by nezarobili krajské Oľajnovské, SaSkárske a SME rodinkárske štruktúry. :-)
korela
25.02.21,13:32
Dovolím si skopírovať, keďže sa téma uzavrela
"Pozri tu: test nie starší ako 7 dní
https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/
Čiže 26.2. je už 8 dní starý."

Matematika: 26-7=19
Na teste bol 19.2.
Takže logicky by ho mal mať 26. ešte platný.
Nejde o 8 dní.
korela
25.02.21,13:46
Ja sa testom nevenujem, preto sa spýtam, tu ide o čo? O aký test, pretože to je časový úsek úplne iný.
"Odkedy sa ráta doba platnosti testu, od odberu vzorky alebo od dátumu výsledku testu?
Počíta sa 96 hodín od vystavenia výsledku."
https://korona.gov.sk/najcastejsie-otazky/testovanie/oznamenie-vysledku/
.

"Ak ste predsa len nenašli to čo ste hľadali, napíšte nám."
https://korona.gov.sk/kontakty/kontakty-urad-vlady-sr/
Nandrolon
25.02.21,16:20
Dovolím si skopírovať, keďže sa téma uzavrela
"Pozri tu: test nie starší ako 7 dní
https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/
Čiže 26.2. je už 8 dní starý."

Matematika: 26-7=19
Na teste bol 19.2.
Takže logicky by ho mal mať 26. ešte platný.
Nejde o 8 dní.
Usmernenie je také, že nepočítajú od "1", ale od nula. Test vykonaný v pondelok bude platný do 24:00 budúceho pondelka, teda viac ako 7x24 hodín, tiež som sa nad tým pozastavil....
"Deň, keď ste si dali urobiť test sa nepočíta. Počíta sa až nasledujúci deň."
Žabinka
25.02.21,16:48
Dovolím si skopírovať, keďže sa téma uzavrela
"Pozri tu: test nie starší ako 7 dní
https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/
Čiže 26.2. je už 8 dní starý."

Matematika: 26-7=19
Na teste bol 19.2.
Takže logicky by ho mal mať 26. ešte platný.
Nejde o 8 dní.
Usmernenie je také, že nepočítajú od "1", ale od nula. Test vykonaný v pondelok bude platný do 24:00 budúceho pondelka, teda viac ako 7x24 hodín, tiež som sa nad tým pozastavil....
"Deň, keď ste si dali urobiť test sa nepočíta. Počíta sa až nasledujúci deň."
tiež som to tak písala v tej uzatvorenej téme.. bolo by to divné počítať ako prvý deň platnosti deň vykonania testu.. niektoré odberné miesta robia do večerných hodín, a už to by sa rátalo ako 1 deň starý test..:rolleyes:
Nandrolon
25.02.21,17:35
Neviem, o akej téme píšeš, ani ten link od Korely som neotvoril. Ale zase niektorých užívateľov "beriem vážne" a tak som vedel, o čom Korela "točí". Preto som písal, ako to v skutočnosti je.
Nandrolon
25.02.21,17:39
Dovolím si skopírovať, keďže sa téma uzavrela
"Pozri tu: test nie starší ako 7 dní
https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/
Čiže 26.2. je už 8 dní starý."

Matematika: 26-7=19
Na teste bol 19.2.
Takže logicky by ho mal mať 26. ešte platný.
Nejde o 8 dní.
Dnes som bol na test, takze som sa opytal do kedy plati. DO STREDY 3.3.2021
To tam bol nejaký macher, ktorý ukončil povinnú školskú dochádzku niekde v 6. triede.
Platí ti to do 4.3.2021 23:59h
Nandrolon
26.02.21,06:38
Dovolím si skopírovať, keďže sa téma uzavrela
"Pozri tu: test nie starší ako 7 dní
https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/
Čiže 26.2. je už 8 dní starý."

Matematika: 26-7=19
Na teste bol 19.2.
Takže logicky by ho mal mať 26. ešte platný.
Nejde o 8 dní.
Dnes som bol na test, takze som sa opytal do kedy plati. DO STREDY 3.3.2021
To tam bol nejaký macher, ktorý ukončil povinnú školskú dochádzku niekde v 6. triede.
Platí ti to do 4.3.2021 23:59h
To, ze ty napises 4.3.2021 23:59 je mi prd platne. Do nemocnice ma vojaci stvrtok s neplatnym testom nepustia. Ved sa staci opytat na niektorej MOMke a potom diskutovat.
U nás je už vyšší level. Vstup do nemocnice iba s 24h testom, takže ten tvoj by ti bol prd platný aj 3.3.21
Nandrolon
26.02.21,07:16
Pobavilo, ale zase odrb na nás pracujúcich, aby si mohli manageri mastiť vrecká.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579333-vypne-vlada-slovensko-mozno-uz-buduci-tyzden-pride-drsny-lockdown/?fbclid=IwAR0daD8jYCHSy8jMnLsksyErEXbN-GCMOuvQT-2W02KGKlOAOue7bhlq0j4

Budem brať jednu konkrétnu veľkú fabriku.
Majú isté zákazky do marca, ktoré pokryjú "24 hod. prevádzku", po marci nemajú zákazkami pokrytú 100% produkciu danej fabriky.
Myslím, že vzhľadom na nemecko budú na tom všetky fabriky plus mínus rovnako.
Matovič by si nedovolil NIKDY odstaviť fabriku, ktorá frčí na 110%, kde musia ľudia chodiť nad rámec svojho normálneho pracovného času.
Ale keďže fabrikám sa robota čiastočne pozastavila, čo urobí vláda? Zavrie ich a bude im platiť časť mzdy /neviem do akého %/. Takže fabrika stojí, tržby má v podobe dotácií od štátu, štát sa takto nezmyselne zadlžuje a tí, čo pracujú budú chodiť do práce častokrát za nižšiu mzdu ako ten, čo je doma. Príklad, napr. predavačka v Tescu, versus zamestnanec na najnižšej pozícii v automobilke.

Matovič je proste kšeftár, bol by som rád, keby aj tak skončil. Častokrát pozerám kriminálky, kde kšeftára napr. dopichali na ulici.
pavol54
26.02.21,07:53
Aký je rozdiel medzi antikoncepčnou tabletkou a vakcínou? žiadny, ak sa aplikujú až po vniknutí cudzieho organizmu do chránenej bunky!
infikovaného vakcinovať sú zbytočne vyhodené peniaze
V médiách sa rozširuje mýtus že vakcinovaný (organizmus)človek chráni svoje okolie(iných) pred infikovaním vírusom. to je blud, po novom hoax
Vakcína slúži na vyvolanie rezistencie(vytvorenie panciera proti vniku) vlastného organizmu na vírus.
Očkovaný(rezistentný) môže byť kľudne prenášačom vírusu. vírus nevidíme ani nezacítime našimi zmyslami
ničenie vírusu(liekmi) v tele infikovaného je jedna účinná ochrana proti jeho šíreniu.
Druhá forma ochrany je eliminácia nepreberného množstva šíriteľov (tie môžu byť biotického alebo abiotického charakteru).
Toľko k výsledkom práce nášho 20 ročného výskumu pri šírení vírusov v zeleninách (vírus ako vírus, len ich potrava je rozdielna).
Posledná perlička: Boli zachytení predajcovia 400 mil ks falošných vakcín (nebol to SPUTNIK ) . Veľmi mi to pripomenulo aféru s dvojakou kvalitou (zložením )potravín v nedávnej minulosti otvorenú stranou SNS.
Každý svojprávny by sa mal chovať podľa toho
Nandrolon
26.02.21,08:30
Aký je rozdiel medzi antikoncepčnou tabletkou a vakcínou? žiadny, ak sa aplikujú až po vniknutí cudzieho organizmu do chránenej bunky!
infikovaného vakcinovať sú zbytočne vyhodené peniaze
V médiách sa rozširuje mýtus že vakcinovaný (organizmus)človek chráni svoje okolie(iných) pred infikovaním vírusom. to je blud, po novom hoax
Vakcína slúži na vyvolanie rezistencie(vytvorenie panciera proti vniku) vlastného organizmu na vírus.
Očkovaný(rezistentný) môže byť kľudne prenášačom vírusu. vírus nevidíme ani nezacítime našimi zmyslami
ničenie vírusu(liekmi) v tele infikovaného je jedna účinná ochrana proti jeho šíreniu.
Druhá forma ochrany je eliminácia nepreberného množstva šíriteľov (tie môžu byť biotického alebo abiotického charakteru).
Toľko k výsledkom práce nášho 20 ročného výskumu pri šírení vírusov v zeleninách (vírus ako vírus, len ich potrava je rozdielna).
Posledná perlička: Boli zachytení predajcovia 400 mil ks falošných vakcín (nebol to SPUTNIK ) . Veľmi mi to pripomenulo aféru s dvojakou kvalitou (zložením )potravín v nedávnej minulosti otvorenú stranou SNS.
Každý svojprávny by sa mal chovať podľa toho
Toto som nikdy nepochopil, prečo by zaočkovaný nemohol byť prenášačom.
To akože treba očkovať aj kľučky dverí, aby nemohli byť infikované vírusom žltačky? Taktiež vzduch uzavretých priestorov s množstvom ľudí, lebo je tam vírus TBC? A ten tam veru je!
Samozrejme, že zaočkovaný chráni IBA seba a nikoho iného.
pavol54
26.02.21,08:34
Aký je rozdiel medzi antikoncepčnou tabletkou a vakcínou? žiadny, ak sa aplikujú až po vniknutí cudzieho organizmu do chránenej bunky!
infikovaného vakcinovať sú zbytočne vyhodené peniaze
V médiách sa rozširuje mýtus že vakcinovaný (organizmus)človek chráni svoje okolie(iných) pred infikovaním vírusom. to je blud, po novom hoax
Vakcína slúži na vyvolanie rezistencie(vytvorenie panciera proti vniku) vlastného organizmu na vírus.
Očkovaný(rezistentný) môže byť kľudne prenášačom vírusu. vírus nevidíme ani nezacítime našimi zmyslami
ničenie vírusu(liekmi) v tele infikovaného je jedna účinná ochrana proti jeho šíreniu.
Druhá forma ochrany je eliminácia nepreberného množstva šíriteľov (tie môžu byť biotického alebo abiotického charakteru).
Toľko k výsledkom práce nášho 20 ročného výskumu pri šírení vírusov v zeleninách (vírus ako vírus, len ich potrava je rozdielna).
Posledná perlička: Boli zachytení predajcovia 400 mil ks falošných vakcín (nebol to SPUTNIK ) . Veľmi mi to pripomenulo aféru s dvojakou kvalitou (zložením )potravín v nedávnej minulosti otvorenú stranou SNS.
Každý svojprávny by sa mal chovať podľa toho
Toto som nikdy nepochopil, prečo by zaočkovaný nemohol byť prenášačom.
To akože treba očkovať aj kľučky dverí, aby nemohli byť infikované vírusom žltačky? Taktiež vzduch uzavretých priestorov s množstvom ľudí, lebo je tam vírus TBC? A ten tam veru je!
Samozrejme, že zaočkovaný chráni IBA seba a nikoho iného.
pozri fnnitra.sk. Kľučka nie je potravou pre virus ale je jeho prenášačom, je abiotický faktor. Pri vstupe na testovacie pracovisko by mal každý prejsť dezinfekčnou rohožou. vírusové kvapky na podlahe chytené na podošvu robia z teba kvalitnejšieho prenášača ako dvojmetrový odstup tie sa pri vstupe musia potešiť. Vírus na kvapkách zachytí rúško, samotný vírus po uschnutí vodných pár si lieta ako mucha cez králičie pletivo.
misoft
26.02.21,10:11
To si kedy bol naposledy v kostole, keď to bolo takto? Predvlani v lete? Začiatkom mesiaca sme mali v rodine svadbu. Účasť 6 ľudí vrátane kňaza a miništranta. Povinná dezinfekcia, test, rúško. Kamera, ktorá ináč ide stále a vysiela prenos omše na miestnej káblovke a YT bola od rána do 17,30 vypnutá, lebo by sa asi našlo nejaké hovädo, ktoré by určite prišlo gratulovať. Kameru pustili pred omšou, ktorá bola o 18.
Oli - nemusím chodiť - mám to každú nedeľu! 30m krížom cez ulici máme "kostol" Cirkvi bratskej - urobený z rodinného domu!
https://dopice.sk/ptD
Donedávna ráno, večer zvon! A to už naštvalo mnohých obyvateľov - musalo zakročiť mesto, pretože to zvonenie sa nedalo vydžať.
A - chodia tam, chodia - síce nie veľa (cca 20-30), lenže po pobožnostiach si pekne robia dišputy na dvore - bez rúšok, žiadne 2m od seba. Na toto tiež poukazujem, dnu sedia ano na šachovnici, ale vonku pekne po "bratsky". A aj na toto som poukazoval, ako to často na dedinách chodí. Ďalší kostol máme síce ďalej, ale keď idem kúpiť knedle a končí omša, tak vidím, ako je to vonku - hlúčiky 5-10 pospolu, lebo majú spoločnú cestu....
Vo svätostánku dodržiavajú, mimo už nie.
anet
26.02.21,10:38
Samozrejme, že zaočkovaný chráni IBA seba a nikoho iného.
:D zaočkovaný nechráni ani seba.
Poznám aj zdravotníka, ktorí bol očkovaný a má covid.
Jeden z mojich poľských priateľov napísal "Covid -19 . Mój tato, pomimo szczepienia 2ma dawkami szczepionki Pfizer-a zachorował na Covid. Walczy . Piszę to nie po to aby wzbudzać jakąkolwiek sensację, tylko żeby zwrócić uwagę wszystkim że nadal trzeba uważać na siebie! "
Keby som sa pýtala, isto ich poznám viac. Ale neriešim, som z toho celého šaškovania už dosť otrávená.
Nandrolon
26.02.21,10:41
To nie je kostol ale nejaká jehovistická sračka.
Nandrolon
26.02.21,10:44
Samozrejme, že zaočkovaný chráni IBA seba a nikoho iného.
:D zaočkovaný nechráni ani seba.
Poznám aj zdravotníka, ktorí bol očkovaný a má covid.
Jeden z mojich poľských priateľov napísal "Covid -19 . Mój tato, pomimo szczepienia 2ma dawkami szczepionki Pfizer-a zachorował na Covid. Walczy . Piszę to nie po to aby wzbudzać jakąkolwiek sensację, tylko żeby zwrócić uwagę wszystkim że nadal trzeba uważać na siebie! "
Keby som sa pýtala, isto ich poznám viac. Ale neriešim, som z toho celého šaškovania už dosť otrávená.
Ale chráni.
Chrániť vôbec neznamená "nemožnosť to chytiť"... Ale priebeh by mal byť iný, miernejší.
anet
26.02.21,10:53
Chrániť vôbec neznamená "nemožnosť to chytiť"... Ale priebeh by mal byť iný, miernejší.
Zeby mal lahsi priebeh, hmmm asi by nenapisal ze bojuje. A zdravotnik? cela familia su chori :D
Ale kto sa chce ockovat, nech sa da. Urcite uz len ten pocit, ze je zaockovany mu psychicky prospeje.
pavol54
26.02.21,11:42
Samozrejme, že zaočkovaný chráni IBA seba a nikoho iného.
:D zaočkovaný nechráni ani seba.
Poznám aj zdravotníka, ktorí bol očkovaný a má covid.
Jeden z mojich poľských priateľov napísal "Covid -19 . Mój tato, pomimo szczepienia 2ma dawkami szczepionki Pfizer-a zachorował na Covid. Walczy . Piszę to nie po to aby wzbudzać jakąkolwiek sensację, tylko żeby zwrócić uwagę wszystkim że nadal trzeba uważać na siebie! "
Keby som sa pýtala, isto ich poznám viac. Ale neriešim, som z toho celého šaškovania už dosť otrávená.
že by iná mutácia?
anet
26.02.21,11:57
že by iná mutácia?
Ak prihliadneme na informacie, ze vakciny ucinkuju aj na mutacie ... tak ma napada uz len mutacia mutacie, alebo epidemia v pandemii.
Alebo zeby ockovanie uz tak oslabenej imunity neprinasalo pozadovany efekt. Je vseobecne zname, ze po zime je nasa imunita vycerpana a prave na jar sa potrebuje od znovu "nabijat".
Alebo zeby naozaj mali mRNA vakciny vplyv na zmenu DNA? Ale ved to je hoax, ktoremu uz aj Sulik uveril?
https://youtu.be/QdRf-g7QFEA
anet
26.02.21,12:05
veronikasad
26.02.21,12:31
že by iná mutácia?
Ak prihliadneme na informacie, ze vakciny ucinkuju aj na mutacie ... tak ma napada uz len mutacia mutacie, alebo epidemia v pandemii.
Alebo zeby ockovanie uz tak oslabenej imunity neprinasalo pozadovany efekt. Je vseobecne zname, ze po zime je nasa imunita vycerpana a prave na jar sa potrebuje od znovu "nabijat".
Alebo zeby naozaj mali mRNA vakciny vplyv na zmenu DNA? Ale ved to je hoax, ktoremu uz aj Sulik uveril?
https://youtu.be/QdRf-g7QFEA
Sulik sa ospravedlnil, že to nemyslel tak, ako to v tejto relácii povedal ...
anet
26.02.21,12:38
Sulik sa ospravedlnil, že to nemyslel tak, ako to v tejto relácii povedal ...
Ved nech sa ospravedlnuje, prve slovo plati, druhe leti z gati :D Sulika vnimam ako mensie zlo. Tak nech saskuju dalej.
veronikasad
26.02.21,12:44
Sulik sa ospravedlnil, že to nemyslel tak, ako to v tejto relácii povedal ...
Ved nech sa ospravedlnuje, prve slovo plati, druhe leti z gati :D Sulika vnimam ako mensie zlo. Tak nech saskuju dalej.
Trošku komické, že v ospravedlnení uvádza že nie je odborník na zdravotníctvo a o pár dní chce tento rezort riadiť ...
anet
26.02.21,12:55
Trošku komické, že v ospravedlnení uvádza že nie je odborník na zdravotníctvo a o pár dní chce tento rezort riadiť ...
Tak myslim, ze uz mu to tiez celkom lezie na mozog. Ale tak ak nechce byt vinny za rozpad koalicie, proste bude saskovat dalej.
pavol54
26.02.21,13:31
Sulik sa ospravedlnil, že to nemyslel tak, ako to v tejto relácii povedal ...
Ved nech sa ospravedlnuje, prve slovo plati, druhe leti z gati :D Sulika vnimam ako mensie zlo. Tak nech saskuju dalej.
Trošku komické, že v ospravedlnení uvádza že nie je odborník na zdravotníctvo a o pár dní chce tento rezort riadiť ...
sľuby(mecenášom) sa majú plniť. 1.Tie rozpory sú hra na plebs. 2.Vetou "Spraviť z nemocníc akciovky" povedal všetko. 3. Títo cez opatrenia covid tak vydoja štát, že zlodeji za fica boli príštipkári
anet
26.02.21,13:53
2.Vetou "Spraviť z nemocníc akciovky" povedal všetko. ..., že zlodeji za fica boli príštipkári
:D idu "proti" Pente, zabasnu Hascaka, prepustia Hascaka, nasledne z Pentackych nemocnic spravia Covid nemocnice (napr. nemocnica v Galante), kde naleju kopec penazi ... a budu sa buchat do hrude ako bojuju s ... ? kym, cim.
pavol54
26.02.21,15:24
2.Vetou "Spraviť z nemocníc akciovky" povedal všetko. ..., že zlodeji za fica boli príštipkári
:D idu "proti" Pente, zabasnu Hascaka, prepustia Hascaka, nasledne z Pentackych nemocnic spravia Covid nemocnice (napr. nemocnica v Galante), kde naleju kopec penazi ... a budu sa buchat do hrude ako bojuju s ... ? kym, cim.
s fiktívnym nepriateľom (pre oblbnutie plebsu) ak ho nemajú tak si ho vyrobia len vo fr dostali po guliach cena bežného lôžka -cena ip lôžka - cena kovid lôžka kto to zaplatí a hačšáka treba za ten cirkus odškodniť čo ich má žalovať? aj takto sa dá vyrovnať
misoft
26.02.21,15:47
A ďalší exot vo vláde, ktorý chce meniť.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579393-grohling-zjednotil-vysoke-skoly-branit-svoje-slobody-chcu-aj-strajkom/
Z uvedeného:
"Gröhling navrhuje, aby vedenie vysokých škôl podliehalo najmä jemu. Minister by mal totiž sprostredkovaný vplyv na rektora cez svojich nominantov v akademických senátoch škôl. Rektor by sa nedokázal ubrániť tlaku a nepomohli by mu ani fakulty, ktoré by už nemali svoje senáty. Školy sa obávajú, že by tak stratili akýkoľvek vplyv na dianie na samotnej škole."
T.z. - len ON by rozhodoval, kto bude vo vedení školy, len ON by rozhodoval, čo sa bude učiť, len ON by rozhodoval, kto bude na škole učiť. A ak by to šlo ďalej (nedaj bože) - možno by cez svojich "zástupcov" (laikov, riťolezov) zaviedol aj to, že vy sa rozhodovalo aj o tom, akú politiku schvaľuje rektor, dekan, profesor, študent a ak by im to nevyhovovalo - nemal by právo riadiť, učiť, študovať.
buchač
26.02.21,15:57
buchač
26.02.21,16:54
EÚ nie je len nedemokratická, je antidemokratická
https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/videos/293485864942347

Dopozerať do konca.
buchač
26.02.21,17:40
Z diskusie k jednému článku :

" Pan premier mozem ist v preplnenej MHD do WV do prace?Ano mozte

Mozem celý den pracovat medzi 100 zamestnancov na hale?Ano mozte

Mozem po praci ist preplnenou MHD domov?Mozte

A ked vystupim s tej MHD muozem si zajst s kolegom na pivko?V ziadnom prípade mohli by ste dostat covid:))

20 demonstrantov pred Uradom vlady ohrozuje epidemilogicku situaciu..100 policajtov na tom istom mieste a case vsak nie ? :) "
anet
26.02.21,19:11
anet
26.02.21,19:30
Dáša_
27.02.21,07:00
"Slovákov a Čechov idúcich do Poľska oddnes čaká karanténa, ak nebudú mať negatívny test na koronavírusu starší najviac 48 hodín alebo očkovanie dvoma vakcínami. Ide o jedno z najnovších sprísnených opatrení v krajine. Výnimku majú pendleri či medzinárodná kamiónová doprava. (čtk)"
misoft
27.02.21,08:23
Ked EMA odporuci, vyhovorky ako sa neda idu bokom
https://www.ta3.com/clanok/1204112/nadej-pre-chorych-na-covid-odporucaju-liek-ktory-moze-pomoct.html
Myslíš? Tak to asi nepoznáš Magorka Bláznoviča, svätuškára Krajčího... budú mať výhovoriek do aleluja....
anet
27.02.21,09:22
Myslíš? Tak to asi nepoznáš Magorka Bláznoviča, svätuškára Krajčího... budú mať výhovoriek do aleluja....
Jasne, ze ich nepoznam :D
A predsa maju dost "kamosov" ked sa im tak dobre dari.
babka - ježibabka
27.02.21,09:32
To si kedy bol naposledy v kostole, keď to bolo takto? Predvlani v lete? Začiatkom mesiaca sme mali v rodine svadbu. Účasť 6 ľudí vrátane kňaza a miništranta. Povinná dezinfekcia, test, rúško. Kamera, ktorá ináč ide stále a vysiela prenos omše na miestnej káblovke a YT bola od rána do 17,30 vypnutá, lebo by sa asi našlo nejaké hovädo, ktoré by určite prišlo gratulovať. Kameru pustili pred omšou, ktorá bola o 18.
Oli - nemusím chodiť - mám to každú nedeľu! 30m krížom cez ulici máme "kostol" Cirkvi bratskej - urobený z rodinného domu!
https://dopice.sk/ptD
Donedávna ráno, večer zvon! A to už naštvalo mnohých obyvateľov - musalo zakročiť mesto, pretože to zvonenie sa nedalo vydžať.
A - chodia tam, chodia - síce nie veľa (cca 20-30), lenže po pobožnostiach si pekne robia dišputy na dvore - bez rúšok, žiadne 2m od seba. Na toto tiež poukazujem, dnu sedia ano na šachovnici, ale vonku pekne po "bratsky". A aj na toto som poukazoval, ako to často na dedinách chodí. Ďalší kostol máme síce ďalej, ale keď idem kúpiť knedle a končí omša, tak vidím, ako je to vonku - hlúčiky 5-10 pospolu, lebo majú spoločnú cestu....
Vo svätostánku dodržiavajú, mimo už nie.

Myslíš? Práveže porušujú vyhlášku č. 45 o organizácii hromadných podujatí s účinnosťou od 8. februára 2021. Mal si to nahlásiť a mali byť braní na zodpovednosť, pretože dokedy tu budú ľudia svojvoľne porušovať nejaké pravidlá, tak zbytočne budeme čakať na zázrak. A Matovič bude zbytočne testovať.
misoft
27.02.21,12:03
Oli - ale toto sa už dialo PO akcii. Mimo objekt kostola (vysvätený) - takže zbytočne by som hlásil - nič neporušili. Ale veriaci PO skončení sa zhlukli na dvore (súkromný pozemok). A hlásiť? Než by som nahlásil, než by došli kontrolenkovia - dávno by už boli preč. Pri "rýchlosti" našich "orgánov" - prišli by tak cca po 2 hodinách. A nezistili by nič - akurát by mi možno dali preplatiť výjazd.
Len poukazujem, že nie všetko, čo sa tu spomínalo ohľadom kostolov, je pravda - v kostole zodpovední, mimo - (sorry za výraz) - SERÚ na to!
babka - ježibabka
27.02.21,12:05
Porušili. Podľa posledného tam okrem kňaza a asistencie Nemal byť nikto. Čítal si prílohu?
babka - ježibabka
27.02.21,12:08
Aj medzi výnimkami je maximálne 6 osôb okrem tých, ktorí tam musia byť. Napríklad aj na cintoríne a to je oproti kostolu omnoho väčší priestor a exteriér. Nezastávam sa Matoviča, len konštatujem.
misoft
27.02.21,12:13
Oli - teraz už nerobia pobožnosti, ale pred vydaním vyhlášky - veselo "pracovali". Od konca januára t.r. ani noha, do konca januára - ako som písal - 20-30 ľudí.
Inak - to zvonenie - to sa dialo pár rokov pred.... a bolo to dosť nepríjemné, keď si si v nedeľu spal a o 7:00 zvony. Večer detto. A cez týždeň tiež. A toto ľudí naštvalo.
Inak - nielen u nás sú také problémy, aj inde, kde sú kostoly uprostred obývanej zóny. Najhoršie je, ak si nejaká cirkev vydobije to, aby mala kostol uprostred obývanej zóny a medzi nimi a obytnými domami je 20m - tie zvony vedia niekedy poriadne "zatriasť" aj oknami. Najhoršie je, že cirkevní hodnostári v tom problém nevidia, len opakujú, že sa im kladú prekážky, ale už nehľadia na to, že iní ľudia potrebujú oddych a oni im ho rušia.
marjankaj
27.02.21,12:52
Dušan a čo by si robil, keby si tam namiesto kostola mal minaret a tam by ti muezín 5 krát denne vyspevoval.:eek:
korela
27.02.21,14:09
Pre Pavla54
Farmář měl plné zuby lidí, kteří parkovali na jeho pozemku, tak se jim krutě pomstil...

https://www.youtube.com/watch?v=ZPDrgeTWX1c&ab_channel=TOPZauj%C3%ADmavosti
pavol54
27.02.21,14:31
Pre Pavla54
Farmář měl plné zuby lidí, kteří parkovali na jeho pozemku, tak se jim krutě pomstil...

https://www.youtube.com/watch?v=ZPDrgeTWX1c&ab_channel=TOPZauj%C3%ADmavosti
a, najmenej traja majitelia aut by u nás obvinili majiteľa poľa z poškodenia ich auta a šesť právnikov by ich ochraňovalo
b, určite by v dobe ošetrovania postrekom postavili auto tak aby nemohol vykonať zásah proti burine a okresný úrad by potom pestovateľa šikanoval za šírenie invazívnych burín
c. určite by sa našiel medzi nimi aspoň jeden policajt čo by mu tam hodil starú vojnovú delostreleckú muníciu, za čo by pestovateľa polícia naháňala za trestný čin všeobecného ohrozenia.
d. podstatné je vytvoriť majiteľmi aut "skupinové myslenie" podľa ktorého "všetci tvrdia že pestovateľ je lump ktorý sa o pole nestará tak to musí byť pravda" starosta sa prikloní na stranu väčšiny voličov, a lynč je hotový.
že je to nemožné, na Slovensku áno
buchač
27.02.21,14:41
Pre Pavla54
Farmář měl plné zuby lidí, kteří parkovali na jeho pozemku, tak se jim krutě pomstil...

Dobrá blbosť...

Osobne si myslím, že takýmto spôsobom majiteľ pozemku nemá právo zabrániť v odjazde vozidiel. Ak by sa vodiči rozhodli zažalovať ho pre prípadné škody, tak by ho to asi vyšlo dosť draho.
Lebo len upozorňoval a upozorňoval...pritom stačilo dať nejakú značku, že súkromný pozemok a zavolať polišov.
Tiež mohol urobiť brázdu, aby sa mu nik na pozemok nedostal v dobe, keď sa nekonala akcia.
Najlepšia verzia by bola, ak by začal vyberať parkovné...a mohli byť spokojné obe strany.

Ono skoro všetky videá daného autora sú na jedno kopyto...pre mňa osobne vrcholne nezaujímavé...a ani nevravím, že na konci každého žiada o lajky.
misoft
27.02.21,15:31
Dušan a čo by si robil, keby si tam namiesto kostola mal minaret a tam by ti muezín 5 krát denne vyspevoval.:eek:
No zbohom! Ale nejaký dusičnan amónny by sa dal zohnať - nie? :D
misoft
27.02.21,15:33
Čo si o tej krave myslieť?
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579503-zemanova-navrh-na-prevzatie-rezortu-zdravotnictva-myslel-sulik-vazne/

Zemanová v tejto súvislosti uviedla, že ľudia nad 65 rokov už vo väčšine prípadov priamo „nevytvárajú ekonomickú hodnotu“. Okrem nich je však potrebné chrániť aj ľudí, ktorí ekonomickú hodnotu aktívne tvoria. Ľudia nad 65 rokov by podľa nej mali byť obzvlášť opatrní a dodržiavať pravidlá, a to napríklad nakupovať v čase vyhradenom pre dôchodcov.
Akú ekonomicjú hodnotu ONA tvorí, vytvorila? Počas dlhej doby nevytvorila žiadnu ekonomickú hodnotu - ani prstom nepohla!
anet
27.02.21,16:35
anet
27.02.21,16:51
bjuty smis
27.02.21,19:05
Sulik sa ospravedlnil, že to nemyslel tak, ako to v tejto relácii povedal ...
Ved nech sa ospravedlnuje, prve slovo plati, druhe leti z gati :D Sulika vnimam ako mensie zlo. Tak nech saskuju dalej.
Trošku komické, že v ospravedlnení uvádza že nie je odborník na zdravotníctvo a o pár dní chce tento rezort riadiť ...
sľuby(mecenášom) sa majú plniť. 1.Tie rozpory sú hra na plebs. 2.Vetou "Spraviť z nemocníc akciovky" povedal všetko. 3. Títo cez opatrenia covid tak vydoja štát, že zlodeji za fica boli príštipkári

čo všetko tou vetou povedal ?
korela
27.02.21,21:23
Mladšie ročníky, postrážte si vodu pre ďalšie generácie. Absolútna priorita pre Slovensko.
Jediný zdroj pitnej vody na Slovensku, ktorý sa nemusí upravovať, iba ťažiť a distribuovať.
Pokiaľ budú Alpy, bude aj voda pod Žitným ostrovom.
(Pod povrchom sa nachádza asi 10 miliárd m³ kvalitnej pitnej vody, ktorá je znova a znova doplňovaná vodou presakujúcou z riek. ....https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%BDitn%C3%BD_ostrov)
.
Pitná voda pre polku Slovenska ničia ju Bugárovci a Budaj robí mŕtveho chrobáka
https://www.youtube.com/watch?v=aSkUz4Q5ays&ab_channel=J%C3%BAliusKov%C3%A1cs
korela
27.02.21,21:28
Spomínaná Dunajská riviéra. https://dunajskariviera.sk/index.html
misoft
27.02.21,21:37
https://aktualizovane.sk/mimoriadna-sprava-masove-testovanie-sa-konci-testovat-sa-mame-sami/?fbclid=IwAR2ZAxY0oIesRQwelqi5_BmcXCtjgAxQT282UWfX UKGveHh7iLFaYpVIsKY
:D a to som sa dnes bola prvy krat sprtat v nose, aby dcera mohla ist v pondelok do skoly.
Mimoriadne - kto ich dodá? Koľko za to občan zacvaká? Pochybujem, že to láskavo dostane grátis. Žeby Magorko Bláznovič dodával? A za ľudovú cenu 5€? Alebo lepšie za komerčnú 50€?
buchač
28.02.21,07:07
Jediný zdroj pitnej vody na Slovensku, ktorý sa nemusí upravovať, iba ťažiť a distribuovať.

Akože na Žitnom ostrove ?
Nechceš sa náhodou poopraviť a to v obidvoch prípadoch ?
Lebo aj na Žitnom ostrove sa voda určitým spôsobom upravuje, voda nejde priamo bez nejakého (nazvem) chemického zásahu do systému. Linky nedávam, každý má Google.
...a jediný nie je teda určite...tomu teda ver.
buchač
28.02.21,07:28
https://aktualizovane.sk/mimoriadna-sprava-masove-testovanie-sa-konci-testovat-sa-mame-sami/?fbclid=IwAR2ZAxY0oIesRQwelqi5_BmcXCtjgAxQT282UWfX UKGveHh7iLFaYpVIsKY
:D a to som sa dnes bola prvy krat sprtat v nose, aby dcera mohla ist v pondelok do skoly.
Mimoriadne - kto ich dodá? Koľko za to občan zacvaká? Pochybujem, že to láskavo dostane grátis. Žeby Magorko Bláznovič dodával? A za ľudovú cenu 5€? Alebo lepšie za komerčnú 50€?
Jááááj, Dušan....zasa si si uľavil, bez overenia faktov ?
Mne je síce jedno, jak lanský sňah, že kto a ako sa prípadne bude samotestovať...ALE citujem :

Opatrenie 5
Zlepšenie bezpečnosti prostredia na pracoviskách
zriadiť mail, nonstop linku a webstránku na prípadné nahlásenie porušovania protiepidemických opatrení na pracovisku
umožniť samotestovanie zamestnancov a žiakov škôl 2× do týždňa, na základe bezplatnej distribúcie vhodných, vopred validovaných tes*tov
distribuovať testy na samotestovanie do domácností, pozitívne výsledky overovať PCR testom
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579488-navrhovane-opatrenia-ktore-odklepne-vlada/

P.S.:
Nie je potrebné čítať a následne sa správať podľa kadejakých zdrojov, viď vyššie.
misoft
28.02.21,07:58
Ďuri, reči sa vravia a chlieb sa je. V tejto dobe nikdy nevieš, čo sa udeje v hlavách našich "hlavatých". Napíšu jedno, ale o 24 hodín to už nie je pravda. Nariadia dnes niečo a zajtra nariadia presný opak.
U Bláznoviča nie je na 100% isté, či má vôbec nos medzi očami, alebo len atrapu, či má v hlave mozog, alebo len piliny. A to sa týka i tých jeho poskokov - ministrov obrany, školstva práce, zdravotníctva - tí sa hrabú do vecí, o ktorých ani šajnu nemajú, nemali by sa tam vŕtať - a predsa to robia.
pavol54
28.02.21,09:25
Spomínaná Dunajská riviéra. https://dunajskariviera.sk/index.html
aspoň majú kanalizáciu predstav si situáciu že nepripojenie na funkčnú kanalizáciu a odvod splaškov do podložia trativodmi spôsobilo stav : CVIKLA - povolené množstvo dusičnanov NOx 3000 mg/kg. prvý povinný rozbor v labáku 3800 druhý kontrolný rozbor 7800 konkurenčný labák 6600 štátny labák v Kubíne 9684 Záver nespôsobilá na konzumáciu. typuj z čoho to bude ak 2 roky nebolo použité hnojivo? rozbor povrchovej pôdy do 20 mg/kg čo je v norme. Komplet dotácie na zeleninu aut
anet
28.02.21,09:26
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Nandrolon
28.02.21,09:29
https://aktualizovane.sk/mimoriadna-sprava-masove-testovanie-sa-konci-testovat-sa-mame-sami/?fbclid=IwAR2ZAxY0oIesRQwelqi5_BmcXCtjgAxQT282UWfX UKGveHh7iLFaYpVIsKY
:D a to som sa dnes bola prvy krat sprtat v nose, aby dcera mohla ist v pondelok do skoly.
Mimoriadne - kto ich dodá? Koľko za to občan zacvaká? Pochybujem, že to láskavo dostane grátis. Žeby Magorko Bláznovič dodával? A za ľudovú cenu 5€? Alebo lepšie za komerčnú 50€?
Včera som hľadal a nič o skončení špajchľovačiek podľa AUTOMATU nenašiel. Nebudem sám, ktorý by ich hádzal nepoužité do koša, špekulanti ich budú predávať, kľudne do okolitých krajín. Preto si myslím, že je to nezmysel a dlubačky v nose podľa automatu nekončia...
pavol54
28.02.21,09:31
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti
Nandrolon
28.02.21,09:33
Jediný zdroj pitnej vody na Slovensku, ktorý sa nemusí upravovať, iba ťažiť a distribuovať.

Akože na Žitnom ostrove ?
Nechceš sa náhodou poopraviť a to v obidvoch prípadoch ?
Lebo aj na Žitnom ostrove sa voda určitým spôsobom upravuje, voda nejde priamo bez nejakého (nazvem) chemického zásahu do systému. Linky nedávam, každý má Google.
...a jediný nie je teda určite...tomu teda ver.
Ja viem akurát to, že na "juhu" /všetko rovina a každý cm obhospodárovaný/ je voda brutálne nekvalitná a je tam u obyvateľstva /možno z pesticíd z minulých 10-ročí, z kanalizácií/ viac rakoviny ako niekde inde...
Najkvalitnejšia voda je taká, kde nad "ňou" už nie sú obydlia a veľa obhospodarovaných polí. Teda na vrchole pohoria, alebo hneď pod ním.
anet
28.02.21,10:08
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti
Ak si to das do suvislosti s prispevkom od misoft o vytvarani hodnôt ... tak ved predsa o to ide.
buchač
28.02.21,11:48
Ďuri, reči sa vravia a chlieb sa je. V tejto dobe nikdy nevieš, čo sa udeje v hlavách našich "hlavatých". Napíšu jedno, ale o 24 hodín to už nie je pravda. Nariadia dnes niečo a zajtra nariadia presný opak.
U Bláznoviča nie je na 100% isté, či má vôbec nos medzi očami, alebo len atrapu, či má v hlave mozog, alebo len piliny. A to sa týka i tých jeho poskokov - ministrov obrany, školstva práce, zdravotníctva - tí sa hrabú do vecí, o ktorých ani šajnu nemajú, nemali by sa tam vŕtať - a predsa to robia.
Čakal som podobnú reakciu.

Nerieš blázna a spol...uvažuj sedliackym rozumom.
Koľko stojí test ? Vezmime LEN priemer 20€ za kus.
Koľko má priemerná rodina členov ? Vezmime, že štyroch.
Zvyšok je už len o počtoch (nie o matematike). Čiže 20 x 4 = 80€ za jedno testovanie.
Keďže v momentálnej situácii je potrebné (kto musí) testovať sa každých 7 dní. Čiže do mesiaca je to 4 krát....a teda 80 x 4 = 320€.
Si myslíš, že kto by sa testoval takýmto spôsobom a za takúto sumu ?
...a ani nevravím o tom, že kto by si šturil tyčku do nosa tak, aby bol výsledok objektívny a relevantný.
evaj63
28.02.21,12:41
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti

Druhý pilier spadá do dedičského konania.
veronikasad
28.02.21,12:43
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti

Druhý pilier spadá do dedičského konania.
ak je v zmluve uvedená oprávnená osoba, vyplatia jej pred dedičským konaním, Platilo v prípade, ak smrť nastala pred dovršením dôch.veku a začiatkom výplaty SD ...
Nandrolon
28.02.21,13:05
Co sa tu natahujete, nie je to jedno? Vonku slniecko svieti, jar prichadza ... juuj hned mi lepsie.
Minule som stretla starsiu pani s tym ich FPP respiratorom, chudera ledva lapala po dychu. Keby si ho nestiahla, asi by skolabovala ... co mi pripomina, jar = alergici ... obavam sa ze tak ci tak skoncia v nemocnici.
Keď bola pri moci Tomanová tak jej vyčítali štedré dôchodky ešte chvíľu nebudú mať dôchodci prístup k liekom na covid, očkovanie poslední tí čo prežijú budú ich mať zabezpečené. len ako to je s čerpaním vkladov z druhého piliera po smrti

Druhý pilier spadá do dedičského konania.
Ak bola vyplatená čo i len 1 dávka, do dedičského konania nejde nič.
misoft
28.02.21,14:39
Ďuri, reči sa vravia a chlieb sa je. V tejto dobe nikdy nevieš, čo sa udeje v hlavách našich "hlavatých". Napíšu jedno, ale o 24 hodín to už nie je pravda. Nariadia dnes niečo a zajtra nariadia presný opak.
U Bláznoviča nie je na 100% isté, či má vôbec nos medzi očami, alebo len atrapu, či má v hlave mozog, alebo len piliny. A to sa týka i tých jeho poskokov - ministrov obrany, školstva práce, zdravotníctva - tí sa hrabú do vecí, o ktorých ani šajnu nemajú, nemali by sa tam vŕtať - a predsa to robia.
Čakal som podobnú reakciu.

Nerieš blázna a spol...uvažuj sedliackym rozumom.
Koľko stojí test ? Vezmime LEN priemer 20€ za kus.
Koľko má priemerná rodina členov ? Vezmime, že štyroch.
Zvyšok je už len o počtoch (nie o matematike). Čiže 20 x 4 = 80€ za jedno testovanie.
Keďže v momentálnej situácii je potrebné (kto musí) testovať sa každých 7 dní. Čiže do mesiaca je to 4 krát....a teda 80 x 4 = 320€.
Si myslíš, že kto by sa testoval takýmto spôsobom a za takúto sumu ?
...a ani nevravím o tom, že kto by si šturil tyčku do nosa tak, aby bol výsledok objektívny a relevantný.
Očakával som od teba takúto reakciu. Uvediem iný príklad, kde vláda už nevie, ako nahrabať prachy.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/579560-5-sprav-alebo-ako-heger-chysta-zvysenie-dani-za-byt-ci-dom-a-krajniakovi-presiel-kurzarbeit/
Prečítaj si to! A čítaj s pochopením! A zober rôzne scenáre, ktoré môže vláda vymyslieť. Zistíš, že im ide len o jedno - hrabať, hrabať, hrabať, bez rozdielu! Nikde ešte nie je rozhodnuté, čo sa za luxus bude považovať, ale (nedaj bože) môže sa stať, že 100-ročný dom v nejakej lukratívnej oblasti bude označený ako luxus. Nehľadiac na to, že často niektoré nehnuteľnosti boli postavené z príjmov po odpočte daní. A on chce nastaviť systém, že tvoj majetok už nebude tvoj a ty budeš večným dlžníkom štátu, lebo na tie dane nebudeš mať. Asi plánuje zariadiť, že dedičia buď zaplatia obrovské daňové nedoplatky po zosnulom, alebo prídu (z moci úradnej) o dedičstvo (nehnuteľnosť).
Veď som uviedol i príklad istej onej, ktorá označila (svojimi slovami) dôchodcov za menejcennú skupinu občanov, ktorých treba "eliminovať" - rozumej, zbaviť sa ich. Zaradenie do skupiny pre očkovanie.
Daj si dole už ružové okuliare a sleduj, čo vláda vyvádza. Aké to môže mať dôsledky. Ani ty nevieš, čo vymyslia, ako zariadia po 21.3. (ak sa situácia "nezlepší") ten lockdown. Veď už len to, že do ulíc vyšlú policajtov a armádu (a nevieš, aké právomoci im udelia) sa skoro rovná vyhláseniu stanného práva (a to nie sme vo vojne s nepriateľom, ale s vírusom).
buchač
28.02.21,15:42
Uvediem iný príklad, kde vláda už nevie, ako nahrabať prachy.

Si solídne odbočil, ako keby si šiel do Prahy cez Moskvu.
Ja sa bavím o testovaní a nie o tom alebo onom.

.... že Heger chce zvýšiť daň z nehnuteľnosti ?
No a čo ? Teba to položí ? Alebo koho z tých bežných ? Tu sa dôvodí, že vraj aj hej.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/579043-heger-chysta-danovu-reformu-ma-vraj-motivovat-pracovat-a-nevlastnit/
Pýtam sa...o koľko sa zvýši daň z nehnuteľností ? Koľko platíš za byt ? Takých cca 30€ ročne ? Ale keď sa to tak vezme, predsa pred rokom išli dane hore...niekde menej a niekde viac. Heger síce navrhuje, no v konečnom dôsledku z nich nebude mať nič...ostanú mestám a obciam.
https://www.nehnutelnosti.sk/magazin-o-byvani/789-buduci-rok-zaplatite-v-mestach-vyssie-dane-pozrite-sa-o-kolko-sa-zvysia/

Z linku, čo udávaš ako príklad by som poukázal aj na posledný bod - že pomaly ale iste padajú automobilky.
Čo som vravel pred časom...ba dokonca aj (obrazne) prial blavákom ?
Že by som rád vidieť, ak sa Blava premení na Detroit...to tu bude iný level. Prečo asi Blázon nezatvára veľké fabriky, z ktorých zisk ide ta het ? To by asi nastalo iné tóčo...poliši by si veľmi asi netrúfli (veď oni sú v podstate s ľuďmi) a slávna Naďova armáda (samí bývalí nezamestnaní) by sa posrala na čele s ním.
buchač
28.02.21,17:05
Takže vláda ešte stále nerozhodla....?
Že vraj tlačovka bude zajtra.

Čo DODAŤ ???
Slušnými výrazmi sa to nedá...

Ale v relácii Na Telo to slušne (obrazne) povedala Čaputová ... Matovič je proste debil.
anet
28.02.21,17:46
Matovič je proste debil.
tak ved ma aj partakov, isto si dobre pokecaju :D
https://www.facebook.com/113633753875201/videos/334834211170302/
anet
28.02.21,19:38
korela
28.02.21,19:50
Uvediem iný príklad, kde vláda už nevie, ako nahrabať prachy.

Si solídne odbočil, ako keby si šiel do Prahy cez Moskvu.
Ja sa bavím o testovaní a nie o tom alebo onom.

.... že Heger chce zvýšiť daň z nehnuteľnosti ?
No a čo ? Teba to položí ? Alebo koho z tých bežných ? Tu sa dôvodí, že vraj aj hej.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/579043-heger-chysta-danovu-reformu-ma-vraj-motivovat-pracovat-a-nevlastnit/
Pýtam sa...o koľko sa zvýši daň z nehnuteľností ? Koľko platíš za byt ? Takých cca 30€ ročne ? Ale keď sa to tak vezme, predsa pred rokom išli dane hore...niekde menej a niekde viac. Heger síce navrhuje, no v konečnom dôsledku z nich nebude mať nič...ostanú mestám a obciam.
https://www.nehnutelnosti.sk/magazin-o-byvani/789-buduci-rok-zaplatite-v-mestach-vyssie-dane-pozrite-sa-o-kolko-sa-zvysia/

Z linku, čo udávaš ako príklad by som poukázal aj na posledný bod - že pomaly ale iste padajú automobilky.
Čo som vravel pred časom...ba dokonca aj (obrazne) prial blavákom ?
Že by som rád vidieť, ak sa Blava premení na Detroit...to tu bude iný level. Prečo asi Blázon nezatvára veľké fabriky, z ktorých zisk ide ta het ? To by asi nastalo iné tóčo...poliši by si veľmi asi netrúfli (veď oni sú v podstate s ľuďmi) a slávna Naďova armáda (samí bývalí nezamestnaní) by sa posrala na čele s ním.
Prečo by mala BA skončiť ako Detroit? Nemám štatistiku, koľko mimo BA-ov dochádza do práce, ale čo poznám ľudí, tak chodia pracovať aj do Trnavy z celého Slovenska. A inde to bude podobné. Akoby v Kii pracovali iba Žilinčania.
korela
28.02.21,20:00
Len aby sa daňami nesledovalo úplne niečo iné. DE už vytvára vzhľadom k nehnuteľnostiam údajne novú stratégiu, čo sa týka vlastníctva najmä RD. Minulý rok sa už v Hamburgu nepostavil ani jeden RD (vila).
Mestá sa majú ťahať do výšky, existujúce mestské stavby nadstavovať (keď si predstavím tie pohodlné nízke tiché mestské štvrte s množstvom zelene z povojnových rokov, že by sa mali takto arch. zlikvidovať ... )
Údajný dôvod, pôda. A tiež tam padlo slovo nevlastniť.
korela
28.02.21,20:04
Či niekoho zaťaží zvýšenie daní nehnuteľností? Keby išlo iba o ne, ale celý svet už spomína zdraženie potravín. Ale kto chce ľudí dusiť, bude ich dusiť.
korela
28.02.21,20:09
Matovič je proste debil.
tak ved ma aj partakov, isto si dobre pokecaju :D
https://www.facebook.com/113633753875201/videos/334834211170302/
Že pracoval na tom pomaly 20 rokov, aby si podchytil obyčajných ľudí (a možno to nebol ani jeho nápad), a že ho volili, ale že ho volili intelektuáli, to je nad moje chápanie.
Čo mohol niekto iné očakávať po tých prezentáciách min. za posledných 10 rokov? Že sa pred národ zrazu postaví úplne iná osobnosť?
kukučka
28.02.21,20:56
A čo myslíte, že sa sleduje cyklochodníkmi?
buchač
28.02.21,21:09
Prečo by mala BA skončiť ako Detroit? Nemám štatistiku, koľko mimo BA-ov dochádza do práce, ale čo poznám ľudí, tak chodia pracovať aj do Trnavy z celého Slovenska. A inde to bude podobné. Akoby v Kii pracovali iba Žilinčania.
Ach jaj...čo ti na to ? Veď ber Detroit len ako menší príklad a nie celkom doslovne.
Predsa v Detroite niektoré štvrte (hlavne černošské - robotnícke) úplne kľakli a iné fungovali v pohode.
Dnes som v správach postrehol, že predaj bytov klesol...hlavne v Blave. Oveľa nižšie išiel prenájom nehnuteľností. A kto si prenajíma nehnuteľnosti ? Určitú, no menšiu časť tvoria študenti. Väčšia časť prenajímaných bytov tvoria robotníci z iných častí Slovenska.
Takže výsledok je aký ? Pyramída sa začne pomaly rúcať...robotníci ostanú doma, majitelia bytov budú musieť platiť za byty zo svojho... ak si vzali úver a investovali, tak aj tieto náklady niečo obnášajú....a koliesko sa začína roztáčať. Obchody nebudú mať také tržby, reštiky a krčmy budú prázdnejšie...atď.
Ale aspoň bude mať Blava poloprázdne ulice, parkoviská...ale aj iné.

Chlapec nie zo srandy má bobky....

" Šéf vlády takisto uviedol, že podmienky lockdownu sa na Slovensku už príliš sprísňovať nemôžu. Podľa premiéra by teoreticky bolo možné zatvoriť fabriky, ako zdôraznil, to však nikto urobiť nechce. „Sú ľudia a aj časť tej vedeckej obce, ktorí hovoria, že toto je jediné riešenie v tejto situácii, na druhej strane si myslím, že by sme mali vyčerpať všetky ostatné možnosti, ak by sme k takémuto zásadnému kroku pristúpili,“ povedal Matovič. "

Ale hlavne, že sa budú pomaly testovať ešte aj ryby a lesná zver...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579601-vlada-schvalila-opatrenia-odporucane-odbornikmi/
kukučka
28.02.21,21:28
Nie darmo dostal udavač štátne vyznamenanie, vzor hodný nasledovania? Uvidíme zajtra.
korela
28.02.21,23:04
Prečo by mala BA skončiť ako Detroit? Nemám štatistiku, koľko mimo BA-ov dochádza do práce, ale čo poznám ľudí, tak chodia pracovať aj do Trnavy z celého Slovenska. A inde to bude podobné. Akoby v Kii pracovali iba Žilinčania.
Ach jaj...čo ti na to ? Veď ber Detroit len ako menší príklad a nie celkom doslovne.
Predsa v Detroite niektoré štvrte (hlavne černošské - robotnícke) úplne kľakli a iné fungovali v pohode.
Dnes som v správach postrehol, že predaj bytov klesol...hlavne v Blave. Oveľa nižšie išiel prenájom nehnuteľností. A kto si prenajíma nehnuteľnosti ? Určitú, no menšiu časť tvoria študenti. Väčšia časť prenajímaných bytov tvoria robotníci z iných častí Slovenska.
Takže výsledok je aký ? Pyramída sa začne pomaly rúcať...robotníci ostanú doma, majitelia bytov budú musieť platiť za byty zo svojho... ak si vzali úver a investovali, tak aj tieto náklady niečo obnášajú....a koliesko sa začína roztáčať. Obchody nebudú mať také tržby, reštiky a krčmy budú prázdnejšie...atď.
Ale aspoň bude mať Blava poloprázdne ulice, parkoviská...ale aj iné.

Chlapec nie zo srandy má bobky....

" Šéf vlády takisto uviedol, že podmienky lockdownu sa na Slovensku už príliš sprísňovať nemôžu. Podľa premiéra by teoreticky bolo možné zatvoriť fabriky, ako zdôraznil, to však nikto urobiť nechce. „Sú ľudia a aj časť tej vedeckej obce, ktorí hovoria, že toto je jediné riešenie v tejto situácii, na druhej strane si myslím, že by sme mali vyčerpať všetky ostatné možnosti, ak by sme k takémuto zásadnému kroku pristúpili,“ povedal Matovič. "

Ale hlavne, že sa budú pomaly testovať ešte aj ryby a lesná zver...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579601-vlada-schvalila-opatrenia-odporucane-odbornikmi/
Never všetkému, čo počuješ. Hlavne cifrám od nehnuteľností.
BA nie je skladbou Detroit, a po bytoch v prenájmoch býva kde-kto, nie iba tebou menovaní.
korela
28.02.21,23:50
Mal by sa konečne urobiť poriadny lockdown, aby boli ľudia už slobodní ako v AU, a hlavne aby sa obnovila normálna zdravotná starostlivosť.
Aby sa nemal na čo dookola vyhovárať.
korela
01.03.21,00:00
Prečo by mala BA skončiť ako Detroit? Nemám štatistiku, koľko mimo BA-ov dochádza do práce, ale čo poznám ľudí, tak chodia pracovať aj do Trnavy z celého Slovenska. A inde to bude podobné. Akoby v Kii pracovali iba Žilinčania.
Ach jaj...čo ti na to ? Veď ber Detroit len ako menší príklad a nie celkom doslovne.
Predsa v Detroite niektoré štvrte (hlavne černošské - robotnícke) úplne kľakli a iné fungovali v pohode.
Dnes som v správach postrehol, že predaj bytov klesol...hlavne v Blave. Oveľa nižšie išiel prenájom nehnuteľností. A kto si prenajíma nehnuteľnosti ? Určitú, no menšiu časť tvoria študenti. Väčšia časť prenajímaných bytov tvoria robotníci z iných častí Slovenska.
Takže výsledok je aký ? Pyramída sa začne pomaly rúcať...robotníci ostanú doma, majitelia bytov budú musieť platiť za byty zo svojho... ak si vzali úver a investovali, tak aj tieto náklady niečo obnášajú....a koliesko sa začína roztáčať. Obchody nebudú mať také tržby, reštiky a krčmy budú prázdnejšie...atď.
Ale aspoň bude mať Blava poloprázdne ulice, parkoviská...ale aj iné.

Chlapec nie zo srandy má bobky....

" Šéf vlády takisto uviedol, že podmienky lockdownu sa na Slovensku už príliš sprísňovať nemôžu. Podľa premiéra by teoreticky bolo možné zatvoriť fabriky, ako zdôraznil, to však nikto urobiť nechce. „Sú ľudia a aj časť tej vedeckej obce, ktorí hovoria, že toto je jediné riešenie v tejto situácii, na druhej strane si myslím, že by sme mali vyčerpať všetky ostatné možnosti, ak by sme k takémuto zásadnému kroku pristúpili,“ povedal Matovič. "

Ale hlavne, že sa budú pomaly testovať ešte aj ryby a lesná zver...
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579601-vlada-schvalila-opatrenia-odporucane-odbornikmi/
K článku v Pravde - Odmena za dodržiavanie opatrení. To má byť motivácia?
Neviem, či sa to ešte niekde spomínalo, Visolajský dal príklad, ako ľudí skutočne finančne motivovať a podporovať po príklade Nemcov.

https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1175/1515887
Od 18:40 a hlavne Visolajský od 20:00
anet
01.03.21,06:29
Celú noc som sa prehadzovala :) normálne som neverila, že nesiem ráno dcéru do školy. Normálne ju tam pustili!
buchač
01.03.21,06:55
K článku v Pravde - Odmena za dodržiavanie opatrení. To má byť motivácia?
Neviem, či sa to ešte niekde spomínalo, Visolajský dal príklad, ako ľudí skutočne finančne motivovať a podporovať po príklade Nemcov.

Toto som včera radšej ani len nespomínal...

No hej, Nemci (a aj niektoré iné štáty) preplácajú 100%...lenže holt, čo si budeme nahovárať. Nemci sú trochu iný level, hentí dostanú disciplínu dostanú do vienka už pri počatí. Slovák dume nad tým, ako zákon a či iné (aj keď nie vždy dokonalé), obísť.
buchač
01.03.21,07:08
Kuwa, to ma ide najebať, keď ide nejaký *****, alebo nejaká **** zhodnocovať niečo. Vy chuji, budte radí, že máte ešte dôchodky. Ja som po Covide, robím naďalej, na vás.
Dlho som na teba nereagoval....šak ty veľmi dobre vieš, že prečo...ale momentálne to poruším.

Kuwa...a mňa ide nayebať, keď nejaký oný si tu príde len uľaviť. Kto môže za tvoj spackaný život...snáď my ?
No a čo, že TY si prekonal Covida ? Nie si prvý a ani posledný.
Doteraz som sa nezmienil verejne (vedelo len pár jednotlivcov) o tom, že dcéra so zaťom a mladšou vnučkou prekonalo Covid.
Že TY si mal covid, a že či ma to serie ? No nie, absolútne ma to neserie.
Či ma serie, že moji mali covid ? No jasné, že ma to serie.

Tak mi tu netáraj niečo o zhodnocovaní...radšej skľudni hormón a makaj na naše dôchodky.
buchač
01.03.21,07:19
Celú noc som sa prehadzovala :) normálne som neverila, že nesiem ráno dcéru do školy. Normálne ju tam pustili!
Hajzli.....:D :D :D
Nandrolon
01.03.21,07:24
anet
01.03.21,07:50
Chcela som si ho stiahnuť do archívu, včera som si ho pekne vyhľadala, že dnes stiahnem ... no ráno zmizol snáď zo všetkých webov
https://youtu.be/NME9Hc7KZUg?t=91
Nandrolon
01.03.21,08:04
anet
01.03.21,08:23
Nandy, ďakujem. Tam som si ho včera našla, ale v 1,2 GB mkv verzii, ten "zmizol" a ked som dala vyhladavat zas, uz nenaslo nic.
Nandrolon
01.03.21,09:00
Tento má malé rozlíšenie, ale tu ich máš viac na výber.
https://fastshare.cz/bila-nemoc/s
lujza.j
01.03.21,11:01
Mazureka som si kukla min.stvrtok tusim....dnes som si kukla videjo s dr.torokom...od baraneka....dr.ktoreho mazurek spomina a imbecili z olajna na rehocu....
anet
01.03.21,11:39
Hajzli.....:D :D :D
Taaak sa tešila na spoluziakov. Neviem si predstavit ako sa ucili. Ale z mojho pohladu, bars aj keby to bol denny tabor na 5 dni, tak super :D
korela
01.03.21,12:44
Ako sa Tanzánia zariaďuje po svojom. Žiadny zásah zvonka. Žiadne očkovanie, ale smoothie - predviedla ministerka zdravotníctva
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/zakaz-cestovani-do-tanzanie-zeme-kde-koronavirus-oficialne-neexistuje.A210226_170022_zahranicni_wass
korela
01.03.21,13:13
annova
01.03.21,13:47
https://www.flightradar24.com/SQF102/26f3d421

udajne vezie Sputnik, lietadlo z roku 1962, hlavne aby v pohode doletelo
korela
01.03.21,14:39
Vláda schválila zvýšení nemocenské ze 60 na 100 procent výdělku na březen a duben, oznámila Maláčová. Zákon projedná v úterý Sněmovna a ve středu Senát.

"Nyní je nemocenská 60 procent denního vyměřovacího základu. Pokud návrh vlády parlament, lidem zcela odpadne důvod vyhýbat se karanténě kvůli tomu, že by na to dopláceli finančně."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-povinne-testovani-ve-firmach-koronavirus-bonus-k-nemocenske.A210301_060648_domaci_kop"
vlado 33
01.03.21,14:54
Vláda schválila zvýšení nemocenské ze 60 na 100 procent výdělku na březen a duben, oznámila Maláčová. Zákon projedná v úterý Sněmovna a ve středu Senát.

"Nyní je nemocenská 60 procent denního vyměřovacího základu. Pokud návrh vlády parlament, lidem zcela odpadne důvod vyhýbat se karanténě kvůli tomu, že by na to dopláceli finančně."

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vlada-povinne-testovani-ve-firmach-koronavirus-bonus-k-nemocenske.A210301_060648_domaci_kop"
Asi nám je to prd platne, alebo čo?:D
anet
01.03.21,15:39
udajne vezie Sputnik, lietadlo z roku 1962, hlavne aby v pohode doletelo
Rusi sa nou neockuju, tak aspon dobre predali :D A teraz sa nou mozu ockovat ti, co tak po nej prahli.
https://hnonline.sk/svet/2307536-v-skladoch-krajin-eu-sa-hromadia-nevyuzite-vakciny-astrazeneca-odmieta-ich-verejnost?fbclid=IwAR0KkvFXsHEMXuRp0gpGxSRdIgwldLf-JDtohUYZfgVcu0shEyfxVjvHQ5g
vlado 33
01.03.21,15:52
Sa odstraňuje zas, sa smejem. Vy ste fakt tuná jebnutí.
marjankaj
01.03.21,15:56
Sa odstraňuje zas, sa smejem. Vy ste fakt tuná jebnutí.
Chudátko, ublížil ti niekto?
vlado 33
01.03.21,16:50
:D
marjankaj
01.03.21,18:07
:D
vlado 33
Veď možem písať, čo chcem, je to zakázané? Aj ty si písal, keď ti zomrela dcéra, či nie?
Si fakt vtipný. Aspoň na niečom sa vieš zasmiať.
Pekné od teba že si si spomenul. Dnes je to presne 2 roky. Cením si to.
Nandrolon
01.03.21,18:30
Hajzli.....:D :D :D
Taaak sa tešila na spoluziakov. Neviem si predstavit ako sa ucili. Ale z mojho pohladu, bars aj keby to bol denny tabor na 5 dni, tak super :D
Nič v zlom, ale nepoznám nikoho, kto by sa tešil do školy. Keď medzi prvou a druhou vlnou sa učiteľka pýtala, že kto sa teší, že sa nejde do školy, tak sa prihlásili z celej triedy dvaja, moja dcéra a jej spolužiak. Ostatní sa tvárili, že sa netešia.
Nandrolon
01.03.21,18:31
https://www.flightradar24.com/SQF102/26f3d421

udajne vezie Sputnik, lietadlo z roku 1962, hlavne aby v pohode doletelo
Lietadlá nie sú autá...
anet
01.03.21,18:59
Nič v zlom, ale nepoznám nikoho, kto by sa tešil do školy. Keď medzi prvou a druhou vlnou sa učiteľka pýtala, že kto sa teší, že sa nejde do školy, tak sa prihlásili z celej triedy dvaja, moja dcéra a jej spolužiak. Ostatní sa tvárili, že sa netešia.
Záleží na kolektíve, moja má "partiu", dnes ešte aj po družine lietali spolu po vonku.
veronikasad
01.03.21,19:40
Hajzli.....:D :D :D
Taaak sa tešila na spoluziakov. Neviem si predstavit ako sa ucili. Ale z mojho pohladu, bars aj keby to bol denny tabor na 5 dni, tak super :D
Nič v zlom, ale nepoznám nikoho, kto by sa tešil do školy. Keď medzi prvou a druhou vlnou sa učiteľka pýtala, že kto sa teší, že sa nejde do školy, tak sa prihlásili z celej triedy dvaja, moja dcéra a jej spolužiak. Ostatní sa tvárili, že sa netešia.
Môj vnuk - prváčik - sa do školy tešil a zostal veľmi smutný, keď im na poslednú chvílu oznámili, že školu neotvoria ...
anet
01.03.21,20:11
Môj vnuk - prváčik - sa do školy tešil a zostal veľmi smutný, keď im na poslednú chvílu oznámili, že školu neotvoria ...
Zajtra idú, čo bude v stredu nik nevie :D
Nandrolon
02.03.21,04:58
Hajzli.....:D :D :D
Taaak sa tešila na spoluziakov. Neviem si predstavit ako sa ucili. Ale z mojho pohladu, bars aj keby to bol denny tabor na 5 dni, tak super :D
Nič v zlom, ale nepoznám nikoho, kto by sa tešil do školy. Keď medzi prvou a druhou vlnou sa učiteľka pýtala, že kto sa teší, že sa nejde do školy, tak sa prihlásili z celej triedy dvaja, moja dcéra a jej spolužiak. Ostatní sa tvárili, že sa netešia.
Môj vnuk - prváčik - sa do školy tešil a zostal veľmi smutný, keď im na poslednú chvílu oznámili, že školu neotvoria ...
Tak už poznám.
:-)
Moja sa tam nudí. Je naučená od rána do tmy lietať po vonku v záhrade, aj keby krompáče padali. Kľudne aj v pršiplášti, detto syn. Častokrát vonku aj obedujú.
buchač
03.03.21,06:44
Z jednej diskusie :


Ohladom opatreni
Vcera som isiel z okresneho mesta do Bratislavy autobusom, podla nariadeni je znizena mobilita a musis ist vyhradne len do prace a isiel som autobusom kde boli prevazne dochodcovia 70+ ako ja nie som bonzak a je mi to jedno kto ako dodrzuje nariadenia ale som sa zamyslal ze mladi su vystraseni z tych nariadeni aj ked chcu ist za priatelkou a dochodcovia ktori pravdepodobne nepracuju sa v pohodicke prevazaju a neboja sa a nie su uzamknuty vo svojich domoch aj ked pre nich je to spravanie rizikovejsie podla sprav...

Mozno sli na pckovanie, k lekarpvi...ze je viac starych na ulici je zdanie, mladsi cesruju autami.
Okrem toho pre starych ludi sediet doma je ako umierat za ziva. Oni nemaju internet, playstation, spravidla netelefonuju s handsfree cele dni....
Pre mnohych je byt vonku natolko dolezite, ze nedbaju na rosk. Nemaju nic ine. Nemaju ani vodicaky aby sa presuvali v bezpecnom sukromi....
Ma to mnoho aspektov a malokto si uvedomuje ako oni ziju. Bez aut, bez internetu, vacsina kamaratov uz pod zemou, cely zivot komunikuju priamo s ludmi, nie ako my, vo virtualnej realite...

Zabudol som povedat cas
Bolo to medzi 17:00 a 18:00 nezvycajny cas na to aby isli doktorovi. A neviem ako funguju trz dochodcovske spolky asi nijako no, ale mozno ze aj prekonali covid a kaju pohodicku z toho nvm

Neries starych, maju to neuveritelne tazke. Najprv uplna zmena zivota, technologie, nizke dochodky, ziadna istota, oddelenie od deti lebo hekticky zivot, milion aut dookola, malocomu rozumeju, su slabi, zmateni a k tomu kovid. Starych ludi by sme na rukach mali nosit, za kazdeho pocasia. Je to odmena za vsetko, za to ze my tu sme, za to co mame...a v ich najslabsom case zivote ich chceme nechat hnit doma, to je absolutny hyenyzmus. Nikde na zapade sa tak nespravaju k starym ako my. Naopak, nosia ich na rukach.

No niekto
Sa tu minule stazoval jeden na mladych ktori v skupinke 20 osob popijali o 1:00 rano a ze vdaka nim sa siri covid a umieraju dochodcovia tak neviem, a jeden tu pod dalsim clankom pisal ako ludia chodia s obojkom a tvaria sa ze im usiel pes aby obisli nariadenia tak nechapem no...

Odkiaľ vieš, že nepracujú? Spýtal si sa ich každého osobne? Zbytočne tu vypisuješ takéto "zážitky", len ladíš ľudí proti dôchodcom. Obrovské množstvo dôchodcov stále pracuje a môžu chodiť aj na vyšetrenia alebo zdravotné úkony. Napr. moja známa musí pravidelne chodiť do Nár. onkologického ústavu na chemoterapeutické ošetrenie. Nemôže tam lietať, musí chodiť vlakom a hromadnou dopravou. A vieš koľko ich je naraz v sále, kde im tečie infúzia? 50. Tak sa ukľudni.
Žabinka
03.03.21,09:52
potešilo ma, že sa mi konečne podarilo dostať na zdravotnú prechádzku v okrese..:) Pustý hrad..
misoft
03.03.21,10:13
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/579893-sulik-chce-rekonstruovat-vladu-predcasne-volby-odmieta/
Šulina nemusím, ale aspoň niekto to otvorene vyslovil - premiér je neschopný riadiť štát.
A keď už chce rekonštrukciu vlády, tak okrem neho, Magorka, Remišky by bolo potrebné vymaniť Krajčího, Krajniaka, Naďa, Grohlinga (viď posledné -nový školský zákon a vysoké školy = prevzatie a ovládnutie VŠ politikmi a riťolezmi), Budaja, Hegera (superdane za nehnuteľnosti a "politika" robiť a nič nevlastniť = prakticky platené otroctvo) a mnoho iných, pretože toto, čo v posledných dňoch predviedli už hraničí s ohrozovaním štátu - nezmyselné, spolitizované návrhy zákonov. Nech na ministerstvách sedia ľudia, ktorí poznajú, čo daný odbor potrebuje, ktorí v ňom už pracovali a nie figúrky s pochybnými titulmi.
veronikasad
03.03.21,12:02
Nandrolon
03.03.21,17:20
anet
03.03.21,17:31
Nandrolon
03.03.21,17:37
V TV ide riadne divadlo s hlavnými postavami Matovič, Remišová, Sulík, Kollár na odpútanie pozornosti od zlodejských zverstiev terajšej vlády s testami.....
Kto tomu divadlu skutočne verí, nemôže mať IQ nad 85.
anet
03.03.21,17:42
anet
03.03.21,18:59
:D pripomenulo mi to branne cvicenie, ked sme po lesiku pobehovali v prsiplastoch, s "chobotmi" a taskami v ktorych bola vaticka, tabletka na dezinfekciu pitnej vody ...
https://www.facebook.com/100005261136397/videos/pcb.1752341964951158/1752341378284550