anet
13.03.21,19:37
buchač
13.03.21,18:54
ze by na urcity cas nemusel byt premierom ...
URČITÝ čas nemusel byť premiérom ?
To si ako predstavuje ? Že by nebol a zároveň aj bol premiérom ? Že povedzme párne dni áno a nepárne nie ... alebo každý druhý týždeň ?
Jedno je ale URČITÉ. Je to URČITE blázon.
misoft
13.03.21,19:15
ze by na urcity cas nemusel byt premierom ... https://www.ta3.com/clanok/1205401/stiahne-sa-do-uzadia-premier-prisiel-s-netradicnym-napadom.html
Zase jeden z jeho "geniálnych" nápadov? Ešte ani COVID nemá a už mu to lezie do gebule?
marjankaj
13.03.21,19:52
ze by na urcity cas nemusel byt premierom ...
URČITÝ čas nemusel byť premiérom ?
To si ako predstavuje ? Že by nebol a zároveň aj bol premiérom ? Že povedzme párne dni áno a nepárne nie ... alebo každý druhý týždeň ?
Jedno je ale URČITÉ. Je to URČITE blázon.
To by šlo. Nech sa dá zatvoriť do liečebne v Pezinku na nejakú dobu a je to vybavené. Naď ho zatiaľ zastúpi. Len je otázka koľko by tá doba mala trvať.
anet
13.03.21,19:52
URČITÝ čas nemusel byť premiérom ?
To si ako predstavuje ? Že by nebol a zároveň aj bol premiérom ? Že povedzme párne dni áno a nepárne nie ... alebo každý druhý týždeň ?
Jedno je ale URČITÉ. Je to URČITE blázon.
To sa mna pytas?
Ja by som teda tie neparne dni za neho zaskocila :D Nebudem sa im do nicoho motat, ale platom nepohrdnem.
Nandrolon
14.03.21,07:04
URČITÝ čas nemusel byť premiérom ?
To si ako predstavuje ? Že by nebol a zároveň aj bol premiérom ? Že povedzme párne dni áno a nepárne nie ... alebo každý druhý týždeň ?
Jedno je ale URČITÉ. Je to URČITE blázon.
To sa mna pytas?
Ja by som teda tie neparne dni za neho zaskocila :D Nebudem sa im do nicoho motat, ale platom nepohrdnem.
Ja by som nepohrdnul jeho liekmi. By som ich na čiernom trhu rozpredal a bol v balíku. :-))))))))))
anet
14.03.21,08:42
sito
14.03.21,09:08
Hmm, má. Ale nie v EU. Je studená ... A Johnson ... Vrelé prijatá ... :D
pavol54
14.03.21,12:05
dane z nehnuteľností sa budú odvíjať od ich trhovej hodnoty. Kto rozhodne o ich trhovej hodnote?
anet
14.03.21,13:46
misoft
14.03.21,14:22
dane z nehnuteľností sa budú odvíjať od ich trhovej hodnoty. Kto rozhodne o ich trhovej hodnote?
To je dobrá otázka do pľacu!
vyhodnotia, že štvrť je "lukratívna" a hoci 100-ročný dom - šup daň jak noha - lebo je v "lukratívnej" oblasti. On totiž neuvažoval o trhovej hodnote, ale chce urobiť "cenovú" mapu podľa umiestnenia. A to je rozdiel.
A čítal si, čo ďalej navrhoval? V prípade, že nevládzeš splatiť daň? Časť TVOJHO majetku pripadne štátu - veď sám prehlásil že občan má pracovať a nie vlastniť.
pavol54
14.03.21,14:27
dane z nehnuteľností sa budú odvíjať od ich trhovej hodnoty. Kto rozhodne o ich trhovej hodnote?
To je dobrá otázka do pľacu!
vyhodnotia, že štvrť je "lukratívna" a hoci 100-ročný dom - šup daň jak noha - lebo je v "lukratívnej" oblasti. On totiž neuvažoval o trhovej hodnote, ale chce urobiť "cenovú" mapu podľa umiestnenia. A to je rozdiel.
storočný dom môže mať vyššiu hodnotu ako novostavba s pofidérnou statikou. B, majiteľ to premietne do výšky nájomného ako to bolo v prípade zdanenia poistného
misoft
14.03.21,14:36
Jednoducho - chcú akokoľvek nahrabať prachy. Aby ONI mohli míňať na testíky a podobné chobotiny.
buchač
14.03.21,14:55
Kto ONI ???
Už pred pár dňami som ti oponoval ohľadom tých daní...a zasa už predbehuješ, vynášaš súdy.
BXLmiami
15.03.21,05:06
keď som v správach začula že máme vo vláde zase dáky nový problémik, ako prvé mi napadlo: https://youtu.be/E-qnaoEeaYY
Toto bude iná rozprávka-Ako kozorožec ,býk a lev spolu s blíženkyňou zložili vládu :-)))))
BXLmiami
15.03.21,05:07
Jarka nezozenies si lieky...skoncis v spitali....nech liecia liekmi od zaciatku...u mojich rodicov sused asi 55-60...jeden den sanitka....druhy den ho brali.....naco stratil doma jeden den...maju to vymakane...
Cestovatelia budu furt vadit...v lete sa isli vsetci rozdrapit s dovolenkarov....
7dnove dobrovolne covid party nevadia nikomu....tam statistika nie je kolko sa nakazi tam?!o 2 dvoch celoštatnych ani nehovorim....
Minule tu strasna sranda ked som tu pripla platenie MOM,ze jun este nebol....ale bude....a covid party tu budu do alelujaaá...
Lujza na vírusy máš len obranyschopnosť aj ked viem že nikto z Vás to nechce počuť.
BXLmiami
15.03.21,05:11
Ako to už tu bolo spomínané - možno by bola zaujímavá štatistika antikoncepcia, fajčenie a embólie.
Tu je ale podstatny fakt, ze tu antikoncepciu ti nik nenuti. Ak si rizikova, napr. mas v rodine trombofiliu, tak si zvolis iny druh antikoncepcie.
Tak si nezvolíš ŽIADNU antikoncepciu.A pred každým letom si dáš pozor na to aby si mala sakra dobre zriedenú krv.
BXLmiami
15.03.21,05:18
Tie dane mali vo volebnom programe PS-Spolu.
marjankaj
15.03.21,09:30
Ako to už tu bolo spomínané - možno by bola zaujímavá štatistika antikoncepcia, fajčenie a embólie.
Tu je ale podstatny fakt, ze tu antikoncepciu ti nik nenuti. Ak si rizikova, napr. mas v rodine trombofiliu, tak si zvolis iny druh antikoncepcie.
Najlepšie NEONDZÍT?:D
Tweety
15.03.21,09:40
Ako to už tu bolo spomínané - možno by bola zaujímavá štatistika antikoncepcia, fajčenie a embólie.
Tu je ale podstatny fakt, ze tu antikoncepciu ti nik nenuti. Ak si rizikova, napr. mas v rodine trombofiliu, tak si zvolis iny druh antikoncepcie.
Najlepšie NEONDZÍT?:D
Nie je ondzit jak ondzit.
Terazky je pre niektorých módou ondzit furt a stále, do každého a do všetkého.:---
Jarka 1
15.03.21,10:31
Tak toto ma fakt dostalo.

Ako som si na Slovensku kupoval Ivermektín. Nandy, kde je ten Ivermektín o ktorom si písal, že ho sem doviezli za kamióny, či tak dajako to bolo.

https://www.youtube.com/watch?v=WYYLjZqxQLI
buchač
15.03.21,14:57
Niekedy inokedy by som napísal..." a kolieská sa začínajú roztáčať ".
Včul by sa dalo povedať o úplnom opaku.
Trnafská automobilka je prvá...ktorá bude nasledovať... alebo kto bude nasledovať ?
http://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/581176-trnavska-automobilka-zastavuje-vyrobu-kvoli-pandemii-jej-chybaju-dielce/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox
anet
15.03.21,16:17
bjuty smis
15.03.21,17:48
Niekedy inokedy by som napísal..." a kolieská sa začínajú roztáčať ".
Včul by sa dalo povedať o úplnom opaku.
Trnafská automobilka je prvá...ktorá bude nasledovať... alebo kto bude nasledovať ?
http://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/581176-trnavska-automobilka-zastavuje-vyrobu-kvoli-pandemii-jej-chybaju-dielce/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox


nik

Trnavský Stellantis vyriešil problém s komponentmi, produkcia v automobilke sa obnoví dnes nočnou zmenou. Traja ďalší slovenskí výrobcovia automobilov globálny nedostatok mikročipov zatiaľ nepocítili.
bjuty smis
15.03.21,17:53
sito
15.03.21,17:53
:D začínajú padať, nie vlasy, klasy! Čo na to tí hnusáci, husáci? :D
buchač
15.03.21,17:56
nik
Vydrž....
pavol54
16.03.21,04:02
SAS je nervozna preto ten cirkus musí plniť plán 3. vlny privatizácie, tak to vyzeralo nádejne
bjuty smis
16.03.21,04:41
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
jar88
16.03.21,05:31
S tými progresívcami súhlasím, zrejme aj HLAS s nimi pôjde.
Ale SaS je stále otázne a ZA ĽUDí možno ani neprejde.
Takže ak si to zhrnieme, čo z toho vyplýva?
Že časť koalície chce "postihnutého" odstaviť, akurát nevedia kedy. Mám info, že k prezidentke niektorí chodia ako na klavír, za úradnícku vládu, ktorá by bola vlastne PS /bola jej podpredsedníčkou/.
Keď som počul jeden názor, že Kiska by mal byť úradnícky premiér, skoro som sa dogrcal, a nebolo to z alkoholu....
Som zvedavý, čo si o tejto situácii myslí bjuty smis.
Čo bude so Sulíkom, ak mu pár poslancov prebehne k tým akože progresívcom. Alebo k ním prebehne aj sám Sulík?
o Sulíka sa báť netreba... slniečkárov sa zbavil už pred volbami a poláčik a spol. tam svietia s irenkou biháriovou a štekajú daleko od válova...
preferencie má dvojnásobné a bude rásť.....
dokonca má tentokrát už aj mandát od svojích voličov na vystúpenie vlády
toto dokázal matelko za rok
rozpadli sa žaludi , čo je na škodu, lebo majú naozaj schopných ľudí , ale kiska to dohnojil ako sa len dalo....

dezoláti tu stále blúznia o referende a predčasných volbách
odhliadnuc od toho, že by to bolo protiústavné....už o tom rozhodol v obdobnej situácie český ús a názory naších ústavných právnikov sú rovnaké

ale čo po nich ?
teploš dostane - nech to poriadne preženiem -20 %..
a kto s ním pojde ?
inseminátor je už pod 5%.....fico okolo 6 %, ale teploš ho nechce
náckovia v base a rozpustení....
neomarxista štefunko ak bude štastir, tých 6 %...

no veľa sa toho nezmení....akurát matelko pojde kam patrí......

ale on je tak postihnutý, že je schopný to aj tak hnať do pádu vlády....

Ešte stále máš pocit, že s nimi nešteká práve Sulík?
Čo ho asi k tomu vedie.? Sulík naozaj nechce využiť ústavnú väčšinu v parlamente, lebo s Matovičom nie?
pavol54
16.03.21,05:57
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
jar88
16.03.21,07:01
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
Sulík by naozaj mohol objasniť, čo ho v skutočnosti priviedlo k nápadu nahradiť ministra zdravotníctva. Dokonca sa ponúkol, že sám osobne.
Sulík akože nevedel, že tu máme aj zdravotnícku mafiu? On naoyaj nevedel, že Krajči bol a zrejme stále ešte je proti tej mafii?

Čoskoro sa určite dozvieme, čo je skutočným dôvodom na odstavenie Matoviča.
jar88
16.03.21,07:16
Kto si tu ešte spomenie na týchto "múdrosráčov".
https://www.youtube.com/watch?v=UXzh58lyiuw
Nakoniec sa k nim pripojil aj náš propagátor dobrého vládnutia. A samozrejme aj tej správnej komunikácie vo vláde.
sito
16.03.21,07:21
:D ŠÚKL si šukl. Nedokáže zistiť koľko ľudí pôjde, zájde na Sputnik V. Ale je si istý, že očkovanie vakcínou AstraZeneka sa to Slovákom nemôže ani podariť. Je bezpečná, aj keď ... :D
pavol54
16.03.21,07:37
:D ŠÚKL si šukl. Nedokáže zistiť koľko ľudí pôjde, zájde na Sputnik V. Ale je si istý, že očkovanie vakcínou AstraZeneka sa to Slovákom nemôže ani podariť. Je bezpečná, aj keď ... :D
astrazeneca je ako pitbull, najbezpečnejšia je ako ostane zavretá
anet
16.03.21,07:53
Zaujimavy je aj fakt ze AstraZeneca doteraz vakciny ani nerobila, tato je v podstate prva ktoru vyrobili :D
Pridam aj ...
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2022779_studia-pacienti-s-rakovinou-su-po-prvej-davke-vakciny-od-pfizer-biontech-podstatne-menej-chraneni
Mária27
16.03.21,07:57
hnevajú ma tie reklamy tu, ktoré sa mi nedajú zhodiť - čo ste to zas vymysleli?
Jarka 1
16.03.21,08:35
Tie reklamy vymyslel asi Rišo. Pochybujem, že niekto iný by o tom mohol rozhodnúť.
Tweety
16.03.21,08:36
Tie reklamy vymyslel asi Rišo. Pochybujem, že niekto iný by o tom mohol rozhodnúť.
Veď reklamy sypú jurášiky?
Tweety
16.03.21,08:43
buchač
16.03.21,08:54
Hoax....
BXLmiami
16.03.21,09:07
Pokiaľ sa nehýbu čert ich ber.Akonáhle to začne tancovať idem preč.
misoft
16.03.21,09:20
hnevajú ma tie reklamy tu, ktoré sa mi nedajú zhodiť - čo ste to zas vymysleli?
Aké? Ja žiadne nemám, ani s aktívnym uBlock Origin, ani bez aktívneho uBlock Origin. Dokonca ani na mobile (teraz som skúšal) žiadna reklama.
bjuty smis
16.03.21,10:21
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
nie, nevoláš
ty len za nich hovoríš....čo musia robiť, plniť a tak...
bjuty smis
16.03.21,10:27
[QUOTE="jar88"][QUOTE="Nandrolon"]S tými progresívcami súhlasím, zrejme aj HLAS s nimi pôjde.
Ale SaS je stále otázne a ZA ĽUDí možno ani neprejde.

ale on je tak postihnutý, že je schopný to aj tak hnať do pádu vlády....

Ešte stále máš pocit, že s nimi nešteká práve Sulík?
Čo ho asi k tomu vedie.? Sulík naozaj nechce využiť ústavnú väčšinu v parlamente, lebo s Matovičom nie?

samozrejme...

a chce využiť ústavnú vačšinu...takisto ako kolíková, žaludi a kollárovci
treba napraviť škody po hlasosmere a bohužial už aj po matovičovi...tu najmä morálne
bjuty smis
16.03.21,10:30
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
Sulík by naozaj mohol objasniť, čo ho v skutočnosti priviedlo k nápadu nahradiť ministra zdravotníctva. Dokonca sa ponúkol, že sám osobne.
Sulík akože nevedel, že tu máme aj zdravotnícku mafiu? On naoyaj nevedel, že Krajči bol a zrejme stále ešte je proti tej mafii?

Čoskoro sa určite dozvieme, čo je skutočným dôvodom na odstavenie Matoviča.
ty si naozaj nevidel dôvod na odvolanie krajčího ??

je tu ešte niekto taký, čo nevidel dôvod na jeho odvolanie ?
sito
16.03.21,12:18
:D Tak, morčatá a myši sú v pohode, žijú. A Slovač, zomiera na radioaktívne žiarenie po atómovej bombe ...
Tweety
16.03.21,12:48
Hoax....Ak si reagoval na môj príspevok o uložení pokút, tak sa mi nezdá, že by to bol hoax. https://www.cas.sk/clanok/1101797/bezdomovec-dostal-v-bratislave-pokutu-za-porusenie-zakazu-vychadzania-absurdny-pripad-ma-dohru/
pavol54
16.03.21,12:51
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
Sulík by naozaj mohol objasniť, čo ho v skutočnosti priviedlo k nápadu nahradiť ministra zdravotníctva. Dokonca sa ponúkol, že sám osobne.
Sulík akože nevedel, že tu máme aj zdravotnícku mafiu? On naoyaj nevedel, že Krajči bol a zrejme stále ešte je proti tej mafii?

Čoskoro sa určite dozvieme, čo je skutočným dôvodom na odstavenie Matoviča.
ty si naozaj nevidel dôvod na odvolanie krajčího ??

je tu ešte niekto taký, čo nevidel dôvod na jeho odvolanie ?
nemal byť ani vymenovaný nový minister sa bude musieť naučiť napísať vetu"Objednať IVERMEKTIN" Ako domácu úlohu 100 krát napísať
Nandrolon
16.03.21,13:10
To by napísal vtedy, keby agenti Krčméry a Jarčuška otrčili kopytá.
Minule som čítal o Krčmérym, čo je to v skutočnosti zač. Dokonca má zákaz pôsobnosti v niektorých krajinách pre experimenty na ľuďoch... Už mi tie jeho misie v afrike /"vysunuté laboratóriá s ľudskými myšiami/ dávajú zmysel...
Predsa len iná legislatíva a možnosti, a určitá "nedotknuteľnosť".
Nandrolon
16.03.21,13:17
Hoax....Ak si reagoval na môj príspevok o uložení pokút, tak sa mi nezdá, že by to bol hoax. https://www.cas.sk/clanok/1101797/bezdomovec-dostal-v-bratislave-pokutu-za-porusenie-zakazu-vychadzania-absurdny-pripad-ma-dohru/
Keď som videl inteligenciu polície v pondelok, ako sa peši po meste premávali a kontrolovali chodcom zdrapy papiera, tak toto určite hoax nie je. U nás chodia aj s vojakmi. Zrejme pre zbytočných ľudí nemajú iné využitie.
pavol54
16.03.21,14:05
Hoax....Ak si reagoval na môj príspevok o uložení pokút, tak sa mi nezdá, že by to bol hoax. https://www.cas.sk/clanok/1101797/bezdomovec-dostal-v-bratislave-pokutu-za-porusenie-zakazu-vychadzania-absurdny-pripad-ma-dohru/
Keď som videl inteligenciu polície v pondelok, ako sa peši po meste premávali a kontrolovali chodcom zdrapy papiera, tak toto určite hoax nie je. U nás chodia aj s vojakmi. Zrejme pre zbytočných ľudí nemajú iné využitie.
"mal ostať doma":) bezdomovec jeden
veronikasad
16.03.21,14:20
Nie je vojak ako vojak. Minulý pondelok som mala kontrolu v jednej z bratislavských nemocníc, službu mali dvaja vojaci, ani jedného pacienta nepustili do areálu bez dezinfekcie ruk a zmerania teploty.
V stredu som tam bola opäť, vojačik sa bavil s informátorom a prichádzajúcich pacientov mal na háku...
korela
16.03.21,14:27
Psychopatovi odporučiť zlepšiť komunikáciu je ako odporučiť nemému rozprávať a hluchého zamestnať v opere.
Nandrolon
16.03.21,14:37
Psychopatovi odporučiť zlepšiť komunikáciu je ako odporučiť nemému rozprávať a hluchého zamestnať v opere.
Páči sa mi, že momentálne behá ako pojašený. Presne vizitka mentálne postihnutého hlupáka.
Tik Tak, už sa to debilovi kráti.
kopretinka
16.03.21,15:00
To by napísal vtedy, keby agenti Krčméry a Jarčuška otrčili kopytá.
Minule som čítal o Krčmérym, čo je to v skutočnosti zač. Dokonca má zákaz pôsobnosti v niektorých krajinách pre experimenty na ľuďoch... Už mi tie jeho misie v afrike /"vysunuté laboratóriá s ľudskými myšiami/ dávajú zmysel...
Predsa len iná legislatíva a možnosti, a určitá "nedotknuteľnosť".
A ja som o tebe čítala,že si notorik,zlodej,a mlátiš ženu a deti tak,že susedia volali policiu.

Jedna pani povedala???
korela
16.03.21,15:11
keď som v správach začula že máme vo vláde zase dáky nový problémik, ako prvé mi napadlo: https://youtu.be/E-qnaoEeaYY
Toto bude iná rozprávka-Ako kozorožec ,býk a lev spolu s blíženkyňou zložili vládu :-)))))

To majú dané prirodzene od prírody. V jednom podniku (GR) úplne hore lev a pod ním výlučne kozorožce a levy.
Vo štvrtom prípade išlo o veľmi dôsledný výber.
https://www.youtube.com/watch?v=JSuF9Hd1ZQ8&ab_channel=Ji%C5%99%C3%ADKub%C3%ADk
Nandrolon
16.03.21,15:15
To by napísal vtedy, keby agenti Krčméry a Jarčuška otrčili kopytá.
Minule som čítal o Krčmérym, čo je to v skutočnosti zač. Dokonca má zákaz pôsobnosti v niektorých krajinách pre experimenty na ľuďoch... Už mi tie jeho misie v afrike /"vysunuté laboratóriá s ľudskými myšiami/ dávajú zmysel...
Predsa len iná legislatíva a možnosti, a určitá "nedotknuteľnosť".
A ja som o tebe čítala,že si notorik,zlodej,a mlátiš ženu a deti tak,že susedia volali policiu.

Jedna pani povedala???
Daj link kde si to čítala, potom dám aj ja.
anet
16.03.21,18:01
Haagsky tribunál prijal žalobu proti izraelskej vláde, ktorá zavedením vakcinačných pasov a z nich vyplývajúceho obmedzovania slobody porušuje Norimberský kódex a dopúšťa sa zločinov proti ľudskosti https://www.hlavnespravy.sk/izraelska-vlada-zalovana-v-haagu/2467518
kopretinka
16.03.21,19:06
To by napísal vtedy, keby agenti Krčméry a Jarčuška otrčili kopytá.
Minule som čítal o Krčmérym, čo je to v skutočnosti zač. Dokonca má zákaz pôsobnosti v niektorých krajinách pre experimenty na ľuďoch... Už mi tie jeho misie v afrike /"vysunuté laboratóriá s ľudskými myšiami/ dávajú zmysel...
Predsa len iná legislatíva a možnosti, a určitá "nedotknuteľnosť".
A ja som o tebe čítala,že si notorik,zlodej,a mlátiš ženu a deti tak,že susedia volali policiu.

Jedna pani povedala???
Daj link kde si to čítala, potom dám aj ja.
Tam,kde aj ty.
Inak Krčméry podal TO
Tá ženská prečo je len anonymná?
Infovojna je už len hodnoverný zdroj,fakt.
Nandrolon
16.03.21,19:18
To by napísal vtedy, keby agenti Krčméry a Jarčuška otrčili kopytá.
Minule som čítal o Krčmérym, čo je to v skutočnosti zač. Dokonca má zákaz pôsobnosti v niektorých krajinách pre experimenty na ľuďoch... Už mi tie jeho misie v afrike /"vysunuté laboratóriá s ľudskými myšiami/ dávajú zmysel...
Predsa len iná legislatíva a možnosti, a určitá "nedotknuteľnosť".
A ja som o tebe čítala,že si notorik,zlodej,a mlátiš ženu a deti tak,že susedia volali policiu.

Jedna pani povedala???
Daj link kde si to čítala, potom dám aj ja.
Tam,kde aj ty.
Inak Krčméry podal TO
Tá ženská prečo je len anonymná?
Infovojna je už len hodnoverný zdroj,fakt.
Tá žena má určite aj meno a priezvisko, a bez vetra sa ani lístok nepohne. A to TO, som sa nasmial. Čo iné mu ostáva? Urazil som zrejme tvoj idol chlapa, je mi to jedno. Teba už dobil sám život, nejdem ti pridávať.
Okrem toho, čo sa týka konzumácie alkoholu a prežierania sa jedlom sa písalo na viacero fórach ľuďmi, ktorí ho nepoznajú iba z Matovičových tlačoviek ako ty alebo ja. Jeho telesná schránka dané vyjadrenia len plne podporuje.
PS: čakám na ten link, kde o mne píšu. Jáj, žiadny nie je a zase iba klameš a provokuješ. Ak ti vulgárne vynadám, ešte sa urazíš.
Keby nie Krčméryho, ani tvoj otec možno nemusel mať taký priebeh ako mal. Ale štokholmský syndróm, kedy ešte začneme chváliť tých, ktorí nám vlastne ubližujú v tomto prípade blokovaním liečby je blbý...
kopretinka
17.03.21,07:03
Si blb.
Mne je krcmery u prdele.
Ockovat sa nemienim a ani otec nie je.
Co ty vies o priebehu u mojho otca? Keby mu neurobili test,ani nikto nevie,ze ma koronu.
Sak hovorim,blb.
Nandrolon
17.03.21,07:14
Si blb.
Mne je krcmery u prdele.
Ockovat sa nemienim a ani otec nie je.
Co ty vies o priebehu u mojho otca? Keby mu neurobili test,ani nikto nevie,ze ma koronu.
Sak hovorim,blb.
Do blbov si nadávaj niekomu doma a nie mne.
Čo viem o tvojom otcovi?
Všetko to, čo si tu kedy písala, je toho viac ako dosť.
PS: na konci tvojho príspevku to vypadá, že nadávaš do blbov svojmu otcovi a nie mne :-)))
jar88
17.03.21,10:01
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
Sulík by naozaj mohol objasniť, čo ho v skutočnosti priviedlo k nápadu nahradiť ministra zdravotníctva. Dokonca sa ponúkol, že sám osobne.
Sulík akože nevedel, že tu máme aj zdravotnícku mafiu? On naoyaj nevedel, že Krajči bol a zrejme stále ešte je proti tej mafii?

Čoskoro sa určite dozvieme, čo je skutočným dôvodom na odstavenie Matoviča.
ty si naozaj nevidel dôvod na odvolanie krajčího ??

je tu ešte niekto taký, čo nevidel dôvod na jeho odvolanie ?
Ty by si vedel nejako konkrétne popísať čo len jeden dôvod na odvolanie Krajčiho?
---------------------
Ja to vidím, ako mediálnu bublinu, ktorú za výdatnej Sulíkovej asistencie nafúkli naši pisálkovia.

Spomínaš si ešte?
https://www.youtube.com/watch?v=UXzh58lyiuw

A čo povieš na toto, na to si už tiež zabudol?
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0rJnGb10Y
pavol54
17.03.21,10:25
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
Sulík by naozaj mohol objasniť, čo ho v skutočnosti priviedlo k nápadu nahradiť ministra zdravotníctva. Dokonca sa ponúkol, že sám osobne.
Sulík akože nevedel, že tu máme aj zdravotnícku mafiu? On naoyaj nevedel, že Krajči bol a zrejme stále ešte je proti tej mafii?

Čoskoro sa určite dozvieme, čo je skutočným dôvodom na odstavenie Matoviča.
ty si naozaj nevidel dôvod na odvolanie krajčího ??

je tu ešte niekto taký, čo nevidel dôvod na jeho odvolanie ?
Ty by si vedel nejako konkrétne popísať čo len jeden dôvod na odvolanie Krajčiho?
---------------------
Ja to vidím, ako mediálnu bublinu, ktorú za výdatnej Sulíkovej asistencie nafúkli naši pisálkovia.

Spomínaš si ešte?
https://www.youtube.com/watch?v=UXzh58lyiuw

A čo povieš na toto, na to si už tiež zabudol?
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0rJnGb10Y
8000 dôvodov
marjankaj
17.03.21,10:32
Krajčiho nikto neodvolal. Sám podal demisiu. Na rozdiel od Matoviča, toho "odvolávajú" skoro všetci.
Nandrolon
17.03.21,11:24
Ďalšia dobrá správa!
https://www.topky.sk/cl/10/2079487/MIMORIADNE-Vladna-KRIZA-vrcholi--Richard-Sulik-chce-podat-demisiu

Bjuty, trebalo sa ti smiať, ako sa rozpadá Smer a ĽSNS???
Karma Vás dobehla!
Za chvíľu bude OĽANO v prdeli, SaS v prdeli a nastúpi PS. Normálne som rád! Horšie to už nebude, a ako píšem, kto si ako ustlal pred krízou, tak sa teraz má!
Dúfam, že lockdown ešte aspoň rôčik potrvá, nech aj tunajších nervákov trošku preriedi!
bjuty smis
17.03.21,12:59
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
Sulík by naozaj mohol objasniť, čo ho v skutočnosti priviedlo k nápadu nahradiť ministra zdravotníctva. Dokonca sa ponúkol, že sám osobne.
Sulík akože nevedel, že tu máme aj zdravotnícku mafiu? On naoyaj nevedel, že Krajči bol a zrejme stále ešte je proti tej mafii?

Čoskoro sa určite dozvieme, čo je skutočným dôvodom na odstavenie Matoviča.
ty si naozaj nevidel dôvod na odvolanie krajčího ??

je tu ešte niekto taký, čo nevidel dôvod na jeho odvolanie ?
Ty by si vedel nejako konkrétne popísať čo len jeden dôvod na odvolanie Krajčiho?
---------------------
Ja to vidím, ako mediálnu bublinu, ktorú za výdatnej Sulíkovej asistencie nafúkli naši pisálkovia.

Spomínaš si ešte?
https://www.youtube.com/watch?v=UXzh58lyiuw

A čo povieš na toto, na to si už tiež zabudol?
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0rJnGb10Y
načo to chceš riešiť, keď krajčí odstúpil ?málo hanby si už chudák narobil ?
je to slušný aj dobrý človek, ale to evidentne nestačí na post ministra
pozerajme dopredu, je to dobrá správa

na čo si mám spomínať ? ani jeden člen vládnej koalície nechce na programovom vyhlásení nič meniť...všetci svorne vyhlasujú, že chcú pokračovať ďalej, len bez matoviča
nik nespochybňuje, že post premiéra patrí olano
a aj kollár a sme rodina si už snáď po tom pčolinskom uvedomia, že toto je naozaj vláda zmeny
matelko si za to môže len sám a sám....
Nandrolon
17.03.21,13:03
Akosi rýchlo ubieha tých 8 r. vládnutia, s ktorými tu jedent pacient stále operoval.
:-))))))))))))
sito
17.03.21,13:45
Ďalšia dobrá správa!
https://www.topky.sk/cl/10/2079487/MIMORIADNE-Vladna-KRIZA-vrcholi--Richard-Sulik-chce-podat-demisiu

Bjuty, trebalo sa ti smiať, ako sa rozpadá Smer a ĽSNS???
Karma Vás dobehla!
Za chvíľu bude OĽANO v prdeli, SaS v prdeli a nastúpi PS. Normálne som rád! Horšie to už nebude, a ako píšem, kto si ako ustlal pred krízou, tak sa teraz má!
Dúfam, že lockdown ešte aspoň rôčik potrvá, nech aj tunajších nervákov trošku preriedi!

Ale veď ich bude škoda, tak dobre si plánovali, rozumeli ... na začiatku. :D
Nandrolon
17.03.21,13:53
Uvidíme, či Šulín nestiahne svoj kaviarensko-povaľačský chvost, lebo núdzový stav+priame zadania svojim firmám, to je silné lepidlo pre terajšiu koalíciu.
Je ale pravda, že Matovič so Sulíkom "prerástli" už určitým silným skupinám cez hlavu, takže dúfam, že ich konečne niekto odstaví od válova.
bjuty smis
17.03.21,15:40
no...vidím, že dezoláti súčasnú situáciu chápu tak, že nastáva nejaká zmena v celkovom rozložení síl a dostanú sa k válovu :))))))))))))))
nie nie...to sa pasuje iba koalícia....a ide iba o vykopnutie matoviča
Nandrolon
17.03.21,15:48
"vykopnutých" a "samovykopnutých" bude viacero. Ak skončí Matovič, skončí Oľajno. Ak skončí Sulík, skončí SaS.
A tak to má predsa byť.
PS/SPOLU sa ich už chystá aj s tvojim Miukom nahradiť. Zdá sa, že koalícia je teraz v dezolátnom stave, tak na tvojom mieste by som viac vyberal slová :-)))))
pavol54
17.03.21,16:36
"vykopnutých" a "samovykopnutých" bude viacero. Ak skončí Matovič, skončí Oľajno. Ak skončí Sulík, skončí SaS.
A tak to má predsa byť.
PS/SPOLU sa ich už chystá aj s tvojim Miukom nahradiť. Zdá sa, že koalícia je teraz v dezolátnom stave, tak na tvojom mieste by som viac vyberal slová :-)))))
čo je menšie zlo?
sito
17.03.21,16:45
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/581246-volby-by-v-marci-vyhral-hlas-sd-nasleduje-sas-a-olano/

"Voľby by začiatkom marca vyhrala strana Hlas-SD s 24,9 percenta. Druhá by bola strana SaS so 14,3 percenta a tretie hnutie OĽANO s 13,1 percenta. V poradí štvrtá by sa podľa prieskumu umiestnila strana Smer-SD (8,7 percenta). Do NR SR by sa dostalo aj Progresívne Slovensko (8 percent). Nasleduje Sme rodina (5,9 percenta) a KDH (5,2 percenta)."

Keby mafiáni spolu, tak 24,9 + 8,7 = 33,6 %. Jedine, že by sa za nich postavila Republika, celá alebo aspoň 50,01 %.

Tak čoho, koho sa tí šméjdi boja, svojho hnoja? :D
Nandrolon
17.03.21,16:47
To v tejto chvíli nikto nevie.
Jedine prívrženci tejto nevzdelanej humusárne si myslia, že je to táto vláda. Už je asi načase voliť to "väčšie zlo" a hnať to až do extrému.
jar88
18.03.21,04:24
Fííha, tajné privatizačné plány....
No ešteže si ich odhalil....
Ja sa nevolám sulík ani nevystupujem s nimi v televízii ako dobrovoľný minister zdravotníctva
Sulík by naozaj mohol objasniť, čo ho v skutočnosti priviedlo k nápadu nahradiť ministra zdravotníctva. Dokonca sa ponúkol, že sám osobne.
Sulík akože nevedel, že tu máme aj zdravotnícku mafiu? On naoyaj nevedel, že Krajči bol a zrejme stále ešte je proti tej mafii?

Čoskoro sa určite dozvieme, čo je skutočným dôvodom na odstavenie Matoviča.
ty si naozaj nevidel dôvod na odvolanie krajčího ??

je tu ešte niekto taký, čo nevidel dôvod na jeho odvolanie ?
Ty by si vedel nejako konkrétne popísať čo len jeden dôvod na odvolanie Krajčiho?
---------------------
Ja to vidím, ako mediálnu bublinu, ktorú za výdatnej Sulíkovej asistencie nafúkli naši pisálkovia.

Spomínaš si ešte?
https://www.youtube.com/watch?v=UXzh58lyiuw

A čo povieš na toto, na to si už tiež zabudol?
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0rJnGb10Y
načo to chceš riešiť, keď krajčí odstúpil ?málo hanby si už chudák narobil ?
je to slušný aj dobrý človek, ale to evidentne nestačí na post ministra
pozerajme dopredu, je to dobrá správa

na čo si mám spomínať ? ani jeden člen vládnej koalície nechce na programovom vyhlásení nič meniť...všetci svorne vyhlasujú, že chcú pokračovať ďalej, len bez matoviča
nik nespochybňuje, že post premiéra patrí olano
a aj kollár a sme rodina si už snáď po tom pčolinskom uvedomia, že toto je naozaj vláda zmeny
matelko si za to môže len sám a sám....
Toto je zo začiatku apríla 2020. Stačí si pozrieť prvých 5 minút.
https://www.youtube.com/watch?v=1Y7RXqnqu3I
buchač
18.03.21,05:44
Prosím, vnímajte, že sme DENNE vystavovaní kvantu informácií, že pri množstve iných povinností a termínov (podávanie oznámení o zrážkovej dani, podávanie výkazov do poisťovní, príprave podkladov pre prolongácie úverov pre klientov, oznamovaní uzavretia dohôd o nezrážaní dane, oznamovanie výšky nepeňažných plnení pre zdravotníckych zamestnancov, UČENÍ detí, ktoré NENAVŠTEVUJÚ zatvorené školy, ZDIEĽANÍ bytu s manželom / manželkou na homeoffice) JE NAD RÁMEC našich psychických a fyzických schopností,
https://www.peticie.com/termin_dp

Som sa aj pobavil....pche, normálne poľutujem chudátenká...

P.S.:
Ale inak sa čudujem, že hentú " petíciu " ešte nik z príslušných nepripojil...takže môžete (síce aj tak na trt) ju teraz podpísať...teda, v prípade, ak sa už nestalo.
veronikasad
18.03.21,07:32
Juraj, koho povazujes za príslušného?
Naco petícia, ked stačí par klikov na stránke FS a kto nestiha alebo má iný dovod, oznami predĺženie lehoty do 30.6....
Dokonca, uz ani zamestnanci nebudu musiet ist s oznámením osobne, stačí poslat mailom (vcera som počula v radiu)
buchač
18.03.21,08:52
Juraj, koho povazujes za príslušného?

Nuž vás, všeobecne účtovníkov na Porade, som mal na mysli. ;)

...a o tej petícii som započul dnes ráno na Ta3, ako sa sťažoval nejaký predseda cechu účtovníkov. Nuž som si ju vyhľadal a neodpustil som si (ako zvyčajne, keď uznám za vhodné) troch rýpnuť.

Ono aby bolo jasné, situácia je na trt, to ja uznám...a uznám aj to, že AJ účtovníci môžu mať problém takého alebo onakého rázu.
ALE sorry, zakladať petíciu ohľadom tejto problematiky mi príde také...nazvem, že od veci.

Ak by som mal dať otázku..." To iní nemajú problém, napríklad malé obchody, reštiky...atď, ohľadom prežitia ( a to DOSLOVA) a nejak som nezaregistroval nejakú petíciu ?
Že sa vyskytli aj iné problémy, tak to ani nevravím.

-------------------------------------
Už som síce niekde napísal, že prečo som tak negatívne naladený smerom k tejto profesii, ale zopakujem.
Pred X rokmi som zaregistroval, že Porada je fórum pre účtovníkov, čo v pôvodnom zámysle aj bolo a o čom svedčí aj tento článok.
https://tech.sme.sk/c/3874802/porada-sk-od-uctovnictva-po-recepty.html
No zaregistroval som aj iné myšlienky...také (nazvem) povýšeneckého rázu....ba dokonca v zmysle..." Ja som účtovník, kto je viac ?"
A keďže nemám problém pomenovať, tak taký markantný príklad je Mila 123456789...

Preto sa občas tak aj vyjadrujem, preto aj ten (niekedy oprávnený, aspoň podľa mňa) výsmech....a ku tej petícii dupľovaný so solídnym rehotom. Vysmial by som sa do ksichtu autorovi a tomu predsedovi zväzu účtovníkov, že či sú normálni uviesť také dôvody, ako sú problémy s home made, dokonca nad rámec fyzických a psychických možností.
Nandrolon
18.03.21,09:02
Účtovníci sú v pohode, presne rovnako ako ostatní. Ako si kto ustlal, tak prežíva.
Veď práve ty si tu vždy nadával rovnako ako ja na podnikateľov s miliónovými autami a troma trtkacími dovolenkami do Thajska ročne.
Ty ich dnes ideš ľutovať?
Si obrátil kabát?
Veď takmer každý majiteľ reštiky predsa takto konal. Držal mu niekto pištoľ pri hlave aby všetko, čo mu firma vyprodukovala presral?
Však si písal, že aj tvoj zať to má s tými autami rovnako...
Ja len dúfam, že týmto ľuďom nezačne pomáhať štát zo spoločného.
PS: a aby som nezabudol, tak každý ekonomicky zdatný človek musí vidieť, napr. vo svojom meste, že je OBROVSKÉ percento reštaurácií, ktoré sú iba obyčajné práčky peňazí z iných aktivít daného/daných majiteľov...
buchač
18.03.21,09:38
Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty.

P.S.:
Môj zať s dcérou má iba jedno auto (na ktoré sme im prispeli jednou 1/4) a nie je podnikateľ...tak neviem, o čom točíš.
Nandrolon
18.03.21,09:46
Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty.

P.S.:
Môj zať s dcérou má iba jedno auto (na ktoré sme im prispeli jednou 1/4) a nie je podnikateľ...tak neviem, o čom točíš.
Či zať, či švagor nie je dôležité. Ide o princíp, a pamätám si, že si tu niekoho z rodiny spomínal.
Nevieš o čom točím? To píš iným...
pavol54
18.03.21,10:14
Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty.

P.S.:
Môj zať s dcérou má iba jedno auto (na ktoré sme im prispeli jednou 1/4) a nie je podnikateľ...tak neviem, o čom točíš.
Či zať, či švagor nie je dôležité. Ide o princíp, a pamätám si, že si tu niekoho z rodiny spomínal.
Nevieš o čom točím? To píš iným...
Kramár a Eichler (US STEEL) boli švagrovia:)
veronikasad
18.03.21,11:15
Juraj, nerýp prosím ťa do (skutočných) účtovníkov. Nemáš ani šajnu o tejto práci...

O rýchlokvasených "odborníkoch" s dotáciou UP, ktorí podnikatelovi zaúčtujú aj číslo topánok, sa vyjadrovať nebudem. Pár takýchto účtovníctiev mi už rukami prešlo ...
buchač
18.03.21,11:43
Juraj, nerýp prosím ťa do (skutočných) účtovníkov. Nemáš ani šajnu o tejto práci...

O rýchlokvasených "odborníkoch" s dotáciou UP, ktorí podnikatelovi zaúčtujú aj číslo topánok, sa vyjadrovať nebudem. Pár takýchto účtovníctiev mi už rukami prešlo ...
...ale šak keby som si nerýpol, tak to by už nebolo ono, to by som už ani nebol ja...;)

Samozrejme, že nemám...a ani nemienim tvrdiť opak. No príde mi tak trochu smiešne, ak niekto (myslené vo všeobecnej rovine) rýpe do mňa (a či iných) a môjho bývalého zamestnania...ako keby mal šajnu o tejto práci....či ?

Rýchle uhorky neriešim...úplne mi stačia poniektoré zadané otázky, na ktoré ja ako laik viem odpoveď.

Len je zaujímavé, že si vypichla nepodstatnú časť toho, čo som napísal...t.j. účtovníkov z Porady, ale nevyjadrila si sa k petícii a k predsedovi zväzu, k ostatným súvislostiam.
veronikasad
18.03.21,12:07
Juraj, nie som v žiadnom zväze účtovníkov, k petícii som sa ako účtovníčka vyjadrila v predch.príspevku (odkaz na petíciu som ani neotvorila, také somariny nečítam).
Inak, nepostrehla som zatial na Porade, žeby niekto zo (skutočných) účtovníkov rýpal na porade do tvojho predch.zamestnania alebo súkromia. Účtovníci na Porade majú iné starosti.
buchač
18.03.21,13:21
Inak, nepostrehla som zatial na Porade, žeby niekto zo (skutočných) účtovníkov rýpal na porade do tvojho predch.zamestnania alebo súkromia. Účtovníci na Porade majú iné starosti.
No šak si nemusela postrehnúť...ale to je úplne jedno.
---------------------------------
Každý máme svoje starosti...niekto malé, niekto veľké, a niekto ešte väčšie.
Tweety
18.03.21,16:17
anet
19.03.21,06:19
Berte metly a vyžeňte tú háveď http://www.hlavnydennik.sk/2021/03/17/data-bez-patosu-keby-sme-nemali-uctu-tak-povieme-berte-metly-a-vyzente-tu-haved-z-vlady/?fbclid=IwAR3rZ_GYPQVTrUkiDvqpbTyIPNDHfswREbtDOzmx sYoJmU3toU6T1i3yx2w
Inak som sa len tak zamyslela, SK má cca 5,5 mil. obyvateľov, z toho taký 1 mil. žije v zahraničí, odhadom 500 tis. sú deti vo veku do 11 rokov (1. stupeň sa netestuje) tak fakt neviem odkiaľ berie vláda tie čísla. Veď už ten zvyšok obyvateľstva musel byť nakazený aspoň 2x.
Jarka 1
19.03.21,07:22
Nedávno sa zastavila pod oknami známa z nemocnice a situáciu okolo pomoci zo strany štátu zhrnula slovami ... situácia je strašná, nič nerobia, nič nerobia!!! ... V ten deň pri odchode ďakoval náš najvyšší Marekovi so slovami nekonečného uznania ...
korela
19.03.21,07:32
korela
19.03.21,07:54
Takmer pred mesiacom z večera do rána mi zostal pes úplne mimo, naliaty jeden prsník skoro ako vajíčko. Podobnú tortúru sme zažili s dvomi predchádzajúcimi, ale išlo o celé lišty a mali cca 14 a 16 rokov. A tie operácie boli vskutku zbytočné.
Veterinár po telefóne, že vzhľadom na vek odporúča hneď uspať. Má 10. Dovtedy čulá a behala ako šteňa, veď malé plemeno.
Teplota žiadna, pohmatom že nádor, takže radí ozaj uspať. Zabojovala som, drží ma nad vodou roky, nikdy som na ňu nemusela zakričať, parťáčka. Vravím, že to je môj posledný pes, bola by nezodpovednosť si brať ďalšieho. Donesie mi, ... odmietala som ... , tak mačku. :-) Mačku, no isto.
Tak jej boli pro forma predpísané ATB, infúzny roztok do vody, kortikoidy a pichnuté ATB na 2 dni. Kortikoidy som jej nedala. Už na tretí deň sama dole a hore schodmi. Na štvrtý behala. Po pár dňoch v pôvodnej forme. Nádor skoro celý vymizol. Na kontrolu mal prísť o 10 dní. Nezavolala som.
Toľko k eutanázii aj u zvierat.
Tweety
19.03.21,08:07
Dáša_
19.03.21,08:19
Včera to predbehovačka v očkovaní Domča schytala, a myslím, že zaslúžene. https://plus7dni.pluska.sk/ludia/verejna-poprava-dominiky-cibulkovej-rtvs-studia-odchadzala-slzami-ociach?itm_site=plus1&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_position=1

jasne, Dominika je prvá na rane. Možno mohli pozvať aj doktorku Letanovskú. Ktovie, ako by to vysvetľovala ona

Jasne, nepáči sa mi, že Dominika vycestovala. Ale fakt nebola sama. Ale v podstate je iba ona vystavená verejnej poprave. Že vystavila fotky? V tom, či niekto vystaví alebo nevystaví fotky nevidím rozdiel. Podstata je vo vycestovaní.
BXLmiami
19.03.21,08:22
Ona je fakt vdačný objekt.A pritom si na ten svoj luxus sama zarobila,neukradla ho,len má v povahe ukazovať sa a robí jej dobre ked vzbudzuje závisť.Pritom to celé nemuselo byť,ved má-čítala som,-v Dubaji byt,prečo tam nejde do svojho a všetci jej dajú pokoj.
buchač
19.03.21,08:34
ved má-čítala som,-v Dubaji byt,prečo tam nejde do svojho a všetci jej dajú pokoj.
Čítni toto :

" Dominika Cibulková pred pár rokmi rozmýšľala, že opustí domovinu. Chcela žiť v zahraničí, pretože tam našla to, čo jej u nás chýbalo. "Keďže ako tenistka som takmer počas celého roku mimo Slovenska, či už na turnajoch, alebo počas prípravy, v Dubaji som našla miesto, ktoré mi poskytuje komplexne tréningové možnosti a predovšetkým špičkovú lekársku starostlivosť, ktorá je vzhľadom ma moju športovú kariéru i profesný vek najdôležitejšia. Zmenila som len trvalé bydlisko, no navždy ostanem Slovenkou, reprezentujúcou túto krajinu,“ zdôverila sa portálu sport24.pluska.sk. To ale bolo v čase, keď sa naplno venovala tenistu. Hoci medzičasom zavesila kariéru na klinec, bývanie si v Dubaji zadovážila. "


Takže ŠPIČKOVÚ lekársku starostlivosť v Dubaji. Ja netvrdím opak, tam je to asi na inej úrovni, ako u nás. Teda, samozrejme, pre toho, kto má peniaze...asi ako u nás.

Vo vyjadrení ešte opomenula jeden fakt, prečo v Dubaji našla prístrešie...lebo tam zaplatila oveľa menšie dane ako u nás....teda, ak vôbec nejaké dane platila.
Nandrolon
19.03.21,08:37
Ja osobne Dominike fandím. Páči sa mi, keď vie čo chce a ide si za tým. Má na to, tak čo.
A že má v prdeli všetkých a aj ekoteroristov a kľudne si kúpi kožuch, aký sa jej páči a nebojí sa v ňom verejne ukázať, tak to má byť.
korela
19.03.21,09:00
1. Chybu robí štát pri opatreniach, a nie cestujúci. Ak je to dovolené, vybrali si ju ako obeť. Nedávno som si iba tak pozerala Arubu, prvé čo zakázali ešte min. rok, zastavili leteckú dopravu. Vrátili späť aj všetkých amer. lekárov, ktorí im prišli na pomoc, potom, ako jeden z nich po príchode ochorel.
Dlho sa držali, už sú aj tak v číslach.
2. Rozoberať to mohli, ale prečo si vybrali práve ju? Tu vyčnievať čo len trochu, je svoja poprava. Fotky jej dopĺňajú príjem.
Ak údajne bolo vonku 30 tis. ľudí, zavolajú si do diskusie jedného človeka. O priepastných finančných pomeroch medzi nimi ani nehovorím.
Ak je rozdiel v IQ diskutujúcich 20 bodov, už si spolu nerozumejú. A pri otázke podfarbenej financiami to musí byť ešte horšie, objektivita ide bokom.
korela
19.03.21,09:03
Zdravotné poistenie už odvádza tu, dva roky či koľko, opakuje to dookola, kde môže.
kukučka
19.03.21,09:04
Divadlo pre chudobu, plné lietadlo Slovákov, ale cirkus len okolo Dominiky. Chlieb a hry, nič vám to nehovorí?
buchač
19.03.21,11:21
Cirkus okolo " héééérečky " a ostatných dovolenkárov by sa dal veľmi rýchlo ukončiť, tak ako to urobili inde, trebárs v Írsku.
Tam príde kamionista s tovarom, materiálom (a tým pádom PRACOVNE !!!!!!) a v tom momente, po prekročení hraníc odstavuje kamión na určenom mieste a hajde do 14 dňovej karantény....kde zacvaká za jeden deň 150€ (STOPAŤDESIAT EUR)...čo je teda solídna pálka.
Ak sa do Veľkej Británie vrátite z jednej z červených krajín, kde sú mutácie, musíte si zaplatiť 210 libier za dva testy a 1 750 libier za pobyt. Tak sa Británia chráni pred dovozom nákazy.
Ak by sa niečo také zaviedlo aj u nás, každý jeden by si to rozmyslel...dokonca aj Cesnačka, aj keď je v plnke. Ono sedieť na riti 14 dní v jednej izbe je trochu iné ako byť vylepený pri bazéne.
Nandrolon
19.03.21,11:30
Cibuľa to zarobí za 5 minút a nevrav mi, že taký pracháč by nemal u nás možnosť prenajať si celý wellnes hotel pre seba a vojačikovia, nech ho kľudne z vonku strážia....
misoft
19.03.21,15:21
No neviem, neviem, ako toto budú riešiť na celom Slovensku:
https://ekonomika.pravda.sk/ekologia/clanok/581734-nie-vsetky-prevadzky-budu-musiet-zalohovat-bude-kam-nosit-vratne-pet-ky/
A) Fľaše budú mať svoju značku (ako zálohované 0,15€).
B) Niektoré prevádzky nebudú mať povinnosť tieto fľaše preberať, ale zálohovať budú mať povinnosť. Peniaze za zálohy "vraj" na špeciálny fond - aký fond?
C) Fľaše NESMÚ byť deformované a bez čiar.kódov. Kde to budú skladovať? V nejakom hypermarkete na toto budú asi musieť vyčleniť véééééľku plochu - lebo odvozu sa veriť na 10% nedá. A v lete, keď sa kupujú multibalenia - to len bude PET fliaš.
A čo potom doma?

Ale recyklovať treba - o tom niet pochýb - lenže! Zaplatíš v obchode za PET 0,15€, ale potom nikde v okolí nebude možnosť vrátiť (a skladovať doma 1-2-3-6 mesiacov len preto, že pôjde niekam, kde berú?). Tak vyhodí do odpadu - opäť za odpad zaplatí, alebo do kríkov (tam už neplatí, ale prišiel o 15 centov :D . A v mnohých sídlach/mestách je poplatok za TKO pri triedenom zbere vyšší! Myšlienka je to dobrá, ovšem spôsob a systém je ešte nedokonalý.
buchač
19.03.21,15:59
V nejakom hypermarkete na toto budú asi musieť vyčleniť véééééľku plochu - lebo odvozu sa veriť na 10% nedá. A v lete, keď sa kupujú multibalenia - to len bude PET fliaš.
A čo potom doma?
Postačí ti ako odpoveď tento link, že ako by to prebiehalo ?
https://www.racaweb.sk/zacala-sa-akcia-lidlu-o-210-000-eur-na-ihriska-tu-je-navod-ako-mozu-racania-pomoct-zs-tbiliska/
Alebo ti mám vysvetliť širšie súvislosti ...či ?

Čo sa týka toho, že nie všade sa bude dať vrátiť späť fľaše, tak ja tu vidím jeden fakt...a to nezvratiteľný.
Ak sa v malých prevádzkach nebude vykupovať, čiže v menších predajniach hlavne v malých mestách a dedinách, tak dôjde automaticky k poklesu predaja produktov. Čert ber americké žbrndy, tie nech si pijú u nich...ale ak dôjde k poklesu minerálok, to bude už iná vec.

Ale inak je zaujímavé jedno, čo majú možnosť vidieť turisti v horách a či výletníci v rekreačných lokalitách.
Nie jeden si v batohu nesie smerom hore PET fľašu/še alebo plechovky energeťákov...no naspäť sa mu už lení vziať ich nazad. Toto všetko je ale o človeku...
Nandrolon
19.03.21,16:32
Potešilo.
https://www.topky.sk/cl/10/2080933/Andrej-Kiska-stale-celi-obvineniu--Vysluch-na-NAKA--Ide-o-politicku-kauzu--tvrdi-exprezident

... a jeden príspevok "naparádu" z diskusie:
""Ide o politický proces. Vyšetrovateľ ani prokurátor sa nezmenili. Sú to tí, ktorí nastúpili ešte za starých čias,"
Dajte mu už pokoj chudáčikovi malinkému...mafiánkovi nešťastnému! Veď on všetko robil v dobrej viere, kradol dane, kradol pozemky, dohadoval sa s veľkými mafiánmi a za všetko sa ospravedlnil. No a k tých vyšetrovatelom a prokurátorom čo sa nezmenili by malo nabehnúť Matrtajové komando a zavrieť ich do kĺzacej väzby, aby sa mohli kĺzať! Veď UJO Lipšic to už všetko vybaví...špiny!"
Žabinka
19.03.21,17:15
akurát riešili v televíznych novinách ako sa počíta platnosť ag testu.. a je to presne tak ako som písala v téme, ktorá je však už zatvorená, tak to píšem sem..:) deň vykonania testu sa nepočíta.. keď je test urobený v pondelok, platí celý zvyšný týždeň plus pondelok do polnoci..
vysvetlenie bolo kvôli nesprávnemu pochopeniu výkladu v rámci policajných kontrol..
misoft
19.03.21,17:39
Vieš, čo je na tom zaujímavé? Že mnoho ľudí to tak počítalo, len "iniciatívni" policajti kukali na dátum testovania a podľa toho počítali. A nesprávne počítali - i takto sa dala plniť štátna kasa.
Nenadarmo sa vraví, že iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ :D:D:D
Nandrolon
19.03.21,17:54
Vieš, čo je na tom zaujímavé? Že mnoho ľudí to tak počítalo, len "iniciatívni" policajti kukali na dátum testovania a podľa toho počítali. A nesprávne počítali - i takto sa dala plniť štátna kasa.
Nenadarmo sa vraví, že iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ :D:D:D
By som nezaplatil a nechal sa predvolať na správne konanie, tam by som ich vyškolil...
PS: aby som nezabudol, dám to do jedného príspevku. Dúfam, že konkrétne bjuty dnes pozeral TV noviny a zaregistroval príspevok o Kii, lebo minule tu písal dosť od veci, hoci som jasne avizoval, že mám od kolegu info, že v marci budú mať problémy viaceré automobilky v SR....
korela
19.03.21,20:23
Spýtala by som sa ho, prečo iba českých miest, veď sa takto doteraz stavia ešte dnes prakticky na Západe a EU hocikde. Všimla som si, že trend začína udávať Nemecko, ako som tu nedávno písala. Min. rok sa už v Hamburgu nepostavil ani jeden RD, všetko majú údajne ťahať už iba do výšky, alebo v mestách robiť nadstavby.
Čo je v pláne urobiť s existujúcimi predmestiami tu spomínať nebudem, neviem to doložiť.
Hlavne, že sa povoľuje výstavba na úrodnej pôde rôznym veľkokrabiciam so skladmi, ktoré by sa dali umiestniť buď inde alebo pod zemou Aj ako si napr. Nemci postavili svoje sklady pre ich obchodné reťazce v ČR, a svoju pôdu si budú chrániť.
.
Jak by mělo vypadat město, ve kterém by se dobře žilo? Proč v Liberci vše nefunguje, jak má? A proč je bydlení v domku na předměstí sobecké? Děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci Osamu Okamura vydal publikaci, ve které neotřelým způsobem přibližuje mladším čtenářům největší nešvary českých měst.
Zdroj: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/architekt-osamu-okamura-dekan-technicka-univerzita-bydleni.A210318_134800_liberec-zpravy_jape?zdroj=vybava_recombee
korela
19.03.21,20:41
Čo sa týka vratných zálohových fliaš, normálny človek by predpokladal, že sa budú lisovať aj balíkovať už v obchode a nie prepravovať vzduch vo fľašiach.
Príklad z Bazileja spred 40 rokov, cestou do práce vracali ľudia sklenené poháre od jogurtov do prázdnych prepraviek pred ešte zavretým obchodom, bola to samozrejmosť.
Najekologickejšie by bolo sa vrátiť ku sklu.
Bioobchod, kde si občas kúpim 100% šťavu, zálohuje sklenené fľašky a aj ich berie späť, a ide o tovar z dovozu. Nikdy som sa ich nespýtala, či sa vracajú späť k výrobcovi. Hádam, áno.
misoft
19.03.21,21:56
Aj podľa mňa je sklo ekonomickejšie a ekologickejšie.
A) Fľaša (ak nie je poškodená) sa dá použiť až 10x - pritom ju stačí zbaviť etikety, umyť, dezinfikovať a skontrolovať. Znova naplniť. Náklady sú len za dopravu a vyčistenie.
B) PET fľaša (nezmačkaná) sa použije len 1x. Potom sa musí odviezť (aj s tým vzduchom), zlisovať, rozdrviť, spracovať na surový PET, vyrobiť novú fľašu, naplniť. Náklady sú za dopravu, spracovanie na surovinu, spracovanie na novú fľašu, energie, voda.
C) AL obaly - je to to isté, ako u B, ale náklady sú ešte väčšie.
Keď sa to porovná - na sklo (ešte použiteľná fľaša) sú v jednotke 1, na PET je to už 5 a na AL až 10.
Vraj sa tam spomínalo, že malé prevádzky "nebudú" ich zálohovať - a čo veľkoobchody? Tým sa to tam bude hromadiť, nedá sa spoliehať, že im to budú denne odvážať (to sú ďalšie náklady. A pochybujem, že dodávateľ tovaru do obchodu na tom ešte nezarobí. Vraj, keď nebudú zálohovať, peniaze pôjdu na nejaký "zvláštny" fond (asi pekne povedané - niekomu do vrecka).
buchač
19.03.21,22:11
Samozrejme, že sa PET fľaše budú lisovať a aj balíkovať už v obchode.
Si myslíš, že nové fľaše sú v tej veľkosti ako si ich zákazník kúpi v obchode ? Ak hej, tak omyl...tie sú v dosť malej veľkosti ...pred plnením sa nafúknu a až tak naplnia. Na kamión sa ich vmestia tisícky.
https://www.cnbengo.com/sk/45mm-pet-preform.html

Je vedľajšie, čo bolo pred 40 rokmi...teraz je to inak.
Sklenené zálohované fľašky sa síce vracajú, no nejdu do linky na plnenie, ale idú do sklárne, kde sa roztavia a urobia nové, nakoľko ich čistenie je finančne náročnejšie ako výroba nových.
Nandrolon
20.03.21,05:35
Tak jednak samozrejme, že sa budú lisovať už v obchode, je to normálna bežná vec, už teraz všetky reťazce lisujú napr. papier.
Možno, že budú aj priamo drvičky, ako to bude finančne výhodnejšie.
O tých sklenených fľašiach sa mi to moc nezdá, nakoľko napr. u nás sa fľaše z vína už nezálohujú a taktiež je to sklo, ktoré by poslúžilo v sklárňach.
Čistí sa to všetko jednoducho odmočením, teplotou, a následne chemicky. Kedysi bol o tom film.
Nezdá sa mi, že napr. fľaša od Urpineru, nepoškodená ide do sklární, pochybujem.
jar88
20.03.21,06:53
Potešilo.
https://www.topky.sk/cl/10/2080933/Andrej-Kiska-stale-celi-obvineniu--Vysluch-na-NAKA--Ide-o-politicku-kauzu--tvrdi-exprezident

... a jeden príspevok "naparádu" z diskusie:
""Ide o politický proces. Vyšetrovateľ ani prokurátor sa nezmenili. Sú to tí, ktorí nastúpili ešte za starých čias,"
Dajte mu už pokoj chudáčikovi malinkému...mafiánkovi nešťastnému! Veď on všetko robil v dobrej viere, kradol dane, kradol pozemky, dohadoval sa s veľkými mafiánmi a za všetko sa ospravedlnil. No a k tých vyšetrovatelom a prokurátorom čo sa nezmenili by malo nabehnúť Matrtajové komando a zavrieť ich do kĺzacej väzby, aby sa mohli kĺzať! Veď UJO Lipšic to už všetko vybaví...špiny!"
https://www.youtube.com/watch?v=DrmLUSMSN7s
misoft
20.03.21,07:41
Samozrejme, že sa PET fľaše budú lisovať a aj balíkovať už v obchode.
Si myslíš, že nové fľaše sú v tej veľkosti ako si ich zákazník kúpi v obchode ? Ak hej, tak omyl...tie sú v dosť malej veľkosti ...pred plnením sa nafúknu a až tak naplnia. Na kamión sa ich vmestia tisícky.
https://www.cnbengo.com/sk/45mm-pet-preform.html

Je vedľajšie, čo bolo pred 40 rokmi...teraz je to inak.
Sklenené zálohované fľašky sa síce vracajú, no nejdu do linky na plnenie, ale idú do sklárne, kde sa roztavia a urobia nové, nakoľko ich čistenie je finančne náročnejšie ako výroba nových.
Ďuri - to, na čo poukazuješ sú predlisky pre PET fľaše. Ty si naozaj myslíš, že to len tak nafúknu? A ako tie predlisky vytvorili? V nožoch si dobrý, vieš o nich veľa, ale o TOMTO vieš málo, strašne málo!
Ako myslíš, že tie predlisky vyrobili? PET sa musel rozdrviť, urobia sa peletky, zahrejú a VYLISUJÚ, tieto predlisky sa opätovne musia zahriať a vo forme tlakom dostanú tvar - opakujem ZA TEPLA!!!! To sú energie!
A sklenené fľaše - myslíš si, že by bolo ekonomické nepoškodený obal rozbiť, aby sa roztavil a znova v sklárni vyrábal.

PRE BOHA - sleduj, ako sa to robí. ZOBUĎ SA UŽ KONEČNE!
pavol54
20.03.21,08:30
Tak jednak samozrejme, že sa budú lisovať už v obchode, je to normálna bežná vec, už teraz všetky reťazce lisujú napr. papier.
Možno, že budú aj priamo drvičky, ako to bude finančne výhodnejšie.
O tých sklenených fľašiach sa mi to moc nezdá, nakoľko napr. u nás sa fľaše z vína už nezálohujú a taktiež je to sklo, ktoré by poslúžilo v sklárňach.
Čistí sa to všetko jednoducho odmočením, teplotou, a následne chemicky. Kedysi bol o tom film.
Nezdá sa mi, že napr. fľaša od Urpineru, nepoškodená ide do sklární, pochybujem.
Pivárom sa oplatí čistička na hromadný obrat obalov, voľakedy keď vinárske závody boli jediný distribútor tiež, predstav si že by v garáži vinár čistil lúhom (bezpečnosť hygiena - drahšia ako nová fľaša).
Recyklát z PET fľiaš(pokiaľ viem) sa už nepoužíva na výrobu fliaš ale napríklad na vlákna a pod
Nandrolon
20.03.21,08:57
Tak jednak samozrejme, že sa budú lisovať už v obchode, je to normálna bežná vec, už teraz všetky reťazce lisujú napr. papier.
Možno, že budú aj priamo drvičky, ako to bude finančne výhodnejšie.
O tých sklenených fľašiach sa mi to moc nezdá, nakoľko napr. u nás sa fľaše z vína už nezálohujú a taktiež je to sklo, ktoré by poslúžilo v sklárňach.
Čistí sa to všetko jednoducho odmočením, teplotou, a následne chemicky. Kedysi bol o tom film.
Nezdá sa mi, že napr. fľaša od Urpineru, nepoškodená ide do sklární, pochybujem.
Pivárom sa oplatí čistička na hromadný obrat obalov, voľakedy keď vinárske závody boli jediný distribútor tiež, predstav si že by v garáži vinár čistil lúhom (bezpečnosť hygiena - drahšia ako nová fľaša).
Recyklát z PET fľiaš(pokiaľ viem) sa už nepoužíva na výrobu fliaš ale napríklad na vlákna a pod
Áno, a z PET je najkvalitnejší iba ten vrchnák, preto sa iba vrchnáky zbierajú. Samotné telo už nie je čisté PET. a nemá takú hodnotu.
V podstate materiál vrchnáku je zhodný s príslušným PET filamentom do 3D tlačiarne.
Je logické, že pivovar nebude dookola za každé nové pivo platiť aj novú fľašu sklárskej fabrike, keď si to vyčistia vo vlastnej réžii a iba poškodené idú het.
jar88
20.03.21,11:37
Tak jednak samozrejme, že sa budú lisovať už v obchode, je to normálna bežná vec, už teraz všetky reťazce lisujú napr. papier.
Možno, že budú aj priamo drvičky, ako to bude finančne výhodnejšie.
O tých sklenených fľašiach sa mi to moc nezdá, nakoľko napr. u nás sa fľaše z vína už nezálohujú a taktiež je to sklo, ktoré by poslúžilo v sklárňach.
Čistí sa to všetko jednoducho odmočením, teplotou, a následne chemicky. Kedysi bol o tom film.
Nezdá sa mi, že napr. fľaša od Urpineru, nepoškodená ide do sklární, pochybujem.
Pivárom sa oplatí čistička na hromadný obrat obalov, voľakedy keď vinárske závody boli jediný distribútor tiež, predstav si že by v garáži vinár čistil lúhom (bezpečnosť hygiena - drahšia ako nová fľaša).
Recyklát z PET fľiaš(pokiaľ viem) sa už nepoužíva na výrobu fliaš ale napríklad na vlákna a pod
Áno, a z PET je najkvalitnejší iba ten vrchnák, preto sa iba vrchnáky zbierajú. Samotné telo už nie je čisté PET. a nemá takú hodnotu.
V podstate materiál vrchnáku je zhodný s príslušným PET filamentom do 3D tlačiarne.
Je logické, že pivovar nebude dookola za každé nové pivo platiť aj novú fľašu sklárskej fabrike, keď si to vyčistia vo vlastnej réžii a iba poškodené idú het.
Porovnajte si svoje tvrdenia s týmto:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Polyetyl%C3%A9ntereftal%C3%A1t
buchač
20.03.21,11:56
Samozrejme, že sa PET fľaše budú lisovať a aj balíkovať už v obchode.
Si myslíš, že nové fľaše sú v tej veľkosti ako si ich zákazník kúpi v obchode ? Ak hej, tak omyl...tie sú v dosť malej veľkosti ...pred plnením sa nafúknu a až tak naplnia. Na kamión sa ich vmestia tisícky.
https://www.cnbengo.com/sk/45mm-pet-preform.html

Je vedľajšie, čo bolo pred 40 rokmi...teraz je to inak.
Sklenené zálohované fľašky sa síce vracajú, no nejdu do linky na plnenie, ale idú do sklárne, kde sa roztavia a urobia nové, nakoľko ich čistenie je finančne náročnejšie ako výroba nových.
Ďuri - to, na čo poukazuješ sú predlisky pre PET fľaše. Ty si naozaj myslíš, že to len tak nafúknu? A ako tie predlisky vytvorili? V nožoch si dobrý, vieš o nich veľa, ale o TOMTO vieš málo, strašne málo!
Ako myslíš, že tie predlisky vyrobili? PET sa musel rozdrviť, urobia sa peletky, zahrejú a VYLISUJÚ, tieto predlisky sa opätovne musia zahriať a vo forme tlakom dostanú tvar - opakujem ZA TEPLA!!!! To sú energie!
A sklenené fľaše - myslíš si, že by bolo ekonomické nepoškodený obal rozbiť, aby sa roztavil a znova v sklárni vyrábal.

PRE BOHA - sleduj, ako sa to robí. ZOBUĎ SA UŽ KONEČNE!

Schválne neupravujem.

1. Moja reakcia bola na korelu a nie na teba
2. Takže ty vieš o TOMTO veľa, strašne veľa ?
3. Spomenul som len prelisky...no nevidím, že by som sa zmienil o technologickom postupe samotnej výroby...či ?
4. Sklenené fľaše a ich nová výroba ? Ja mám svoje informácie a ty si ich pohľadaj.

Sledovať také ujoviny ? Mám na háku. Doteraz som separoval do patričných kontajnerov.
Ak bude v platnosti zálohovanie PET fliaš, tak sa zariadim inak...dlabem ja na nejaké vláčenie prázdnych fliaš naspäť do obchodu, nebudem kupovať minerálky.
korela
21.03.21,07:23
2 min od 1:09:30 (tesne pred koncom) Dr. Hnízdil, ako ho pozývala europoslankyňa Nicholsonová na konferenciu online o psychopatoch pred pár dňami do Bruselu. Ako reagoval na jej pozvanie ...

Od 00:38:20 krátko, kto je psychopat, o chýbajúcich centrách v mozgu, ako nedávno spomenul aj Nandrolon.
Jan Hnízdil - Největší chorobou je strach
https://www.youtube.com/watch?v=fm4OhS9N4Q8&ab_channel=PetrHork%C3%BD
Jan Hnízdil je lékař celostní medicíny. Vystudoval lékařství, získal dvě atestace - a z nádherně rozjeté kariéry úspěšného lékaře přesedlal na celostní pojetí léčby. Tento rozhovor je o tom, co si pod slovem „celostní" představit, je o tom, jak přistupovat k chorobám i k vlastnímu životu. Je to povídání o vlivu koronaviru na naše životy a pozor - bavili jsme se i o zatím poslední knize doktora Hnízdila. Jmenuje se Všichni jsou blázni jenom já jsem letadlo a zabývá se psychologickými profily našich tří významných politiků: Klause, Zemana a Babiše. Je to hodně zajímavé čtení.
buchač
21.03.21,07:33
Jan Hnízdil je lékař celostní medicíny.
Taký český Bukino...;) :D
anet
21.03.21,10:29
Covid automat https://automat.gov.sk/
to už je aká haluz :D
Tweety
21.03.21,11:27
Covid automat https://automat.gov.sk/
to už je aká haluz :D
A čo sa ti na tom nepáči?
Jarka 1
21.03.21,11:36
Mne sa konkrétne vôbec nepáči, aby som mala týždeň staré špáranie na pobyt v prírode. Chcem ísť napr. na medvedí cesnak v rámci okresu, iba s rodinným príslušníkom. To je teda riadna sprostosť, aby som sa dala v pondelok špárať a potom som mohla ísť cez víkend do lesa. T o vymyslel riadny vôl. Mali riešiť rekreačné strediská, kde je hlava na hlave a tam nejaký odstup a bez rúška. Ľudia budú opatrnejší, ako s srúškom. To si potom kľudne šepkajú aj do ucha.
pavol54
21.03.21,11:38
Tabak sa dusilo pod rúškom keď malo vystúpiť v parlamente, ako jej to ide s respirátorom? moderátor skolaboval po polhodine dýchania cez respirátor. Koľkí pracovníci musia mať respirátor celú smenu a nemôžu sa schovať za plentu mimo dosah kamier ako politici?
pavol54
21.03.21,11:42
Mne sa konkrétne vôbec nepáči, aby som mala týždeň staré špáranie na pobyt v prírode. Chcem ísť napr. na medvedí cesnak v rámci okresu, iba s rodinným príslušníkom. To je teda riadna sprostosť, aby som sa dala v pondelok špárať a potom som mohla ísť cez víkend do lesa. T o vymyslel riadny vôl. Mali riešiť rekreačné strediská, kde je hlava na hlave a tam nejaký odstup a bez rúška. Ľudia budú opatrnejší, ako s srúškom. To si potom kľudne šepkajú aj do ucha.
Najväčší odborník konzultant Jarčuška nepovolil plagiátorovi zabezpečiť na liečbu ivermektín ale testovacie špajličky do nosa . Plagiátor by mal pozerať rozprávky ako sa zbaviť zlých radcov.
Jarka 1
21.03.21,11:45
To sú tie naše opatrenia. Ešte teraz sa vyjadrujú, ako zvažujú, ako pripravujú, ako chcú dať na diskusiu, ako by sa mali dohodnúť. Normálne som rada, že teraz sú zalezení a riešia svoje korytá. Tam, kde je kritická situácia aj tak nie sú schopní nijako pomôcť a tam, kde sa situácia zlepšuje, aspoň nič nepokazia. Kým niečo odsúhlasia s tým, že to bude platiť o týždeň a ďalšie opatrenie s platnosťou o dva týždne, bude aj po korone.
anet
21.03.21,13:18
A čo sa ti na tom nepáči?
No hlavne kopec vyhodených peňazí na tieto haluze, covid automat, e-karantena ... testovanie.
Tweety
21.03.21,13:20
A čo sa ti na tom nepáči?
No hlavne kopec vyhodených peňazí na tieto haluze, covid automat, e-karantena ... testovanie.
A čo navrhuješ?
veronikasad
21.03.21,13:23
Mne sa konkrétne vôbec nepáči, aby som mala týždeň staré špáranie na pobyt v prírode. Chcem ísť napr. na medvedí cesnak v rámci okresu, iba s rodinným príslušníkom. To je teda riadna sprostosť, aby som sa dala v pondelok špárať a potom som mohla ísť cez víkend do lesa. T o vymyslel riadny vôl. Mali riešiť rekreačné strediská, kde je hlava na hlave a tam nejaký odstup a bez rúška. Ľudia budú opatrnejší, ako s srúškom. To si potom kľudne šepkajú aj do ucha.Jarka, patris do okresu v 4. stupni varovania? Lebo pre treti stupen pre vylet do prirody v rámci okresu test nepotrebuješ
anet
21.03.21,13:30
A čo navrhuješ?
Nech odtiahnu všetci do prdele, a pekne im to všetko zosobniť. Zvláštne koľko dokážu míňať z prázdnej špajze. Tie peniaze mali ísť ľuďom a nie na ich špajdle a IT nezmysli. Na technológie dostanú prachy od EU, tak nech si ich míňajú na automaty a e-chuj...ny.
anet
21.03.21,13:45
Dnes ma potešila ponožková výzva, nie žeby sme inokedy nenosili šialené ponožky, ale nie až tak extrémne ako dnes :)
babka - ježibabka
21.03.21,14:38
Test nemám, rúško mám (lacné z lekárne) momentálne aj doma a som sama, lebo štrikujem chlpatú vlnu a mi to nevadí. A čo čúl? Poserem sa?
babka - ježibabka
21.03.21,14:41
Jasné, že inokedy keď som sama doma ho nemám.
Jarka 1
21.03.21,14:51
Veronika, dnes mi zobrazuje ešte s testom. Takže teda až od zajtra bez testu. Ďakujem
veronikasad
21.03.21,16:32
Veronika, dnes mi zobrazuje ešte s testom. Takže teda až od zajtra bez testu. Ďakujemcovid automat sa meni v pondelok
anet
21.03.21,17:39
Systém digitálnych zelených preukazov bude pozastavený, keď Svetová zdravotnícka organizácia vyhlási koniec pandémie ochorenia COVID-19. V prípade nových epidémií infekčných chorôb tento systém bude môcť byť znovu aktivovaný. https://www.ta3.com/clanok/1205748/ockovacie-pasy-ulahcia-pohyb-v-unii-toto-vsetko-budu-obsahovat.html

https://www.ta3.com/clanok/1206065/zakladatel-biontech-do-jesene-bude-situacia-pod-kontrolou.html

Nudzovy stav, vakciny schvalene na nudzove pouzitie ... ockovany v podstate sli dobrovolne a dali im suhlas
buchač
22.03.21,06:53
Naposledy Blázon niečo napísal 9.3...potom bolo ticho.
A včera sa zjavil a vypotil...a rozhodne nesklamal.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/581949-sulik-je-presvedceny-o-pokracovani-stvorkoalicie-dohoda-zatial-nie-je/

...a Sulík nejak skrotol...
Tak to som teda fest zvedavý, že ako sa tieto hrátky skončia....ale rozhodne nie tak, ako v tomto filme, ktorý vystihuje panské huncútstva.

https://www.youtube.com/watch?v=DeCp3EOGz3A
BXLmiami
22.03.21,08:22
Teda fakt si ma pobavil.Že Zemianska česť.Výstižné.
korela
22.03.21,09:20
Sledovanie dnešnej polit. scény začína byť stratou času. Nikdy sa nevzdá svojej pozície, keď sa už k nej dostal, aj keby mal národ akokoľvek trpieť.
Medzi Čaputovou a Matovičom je mesačný rozdiel, oba býci, a obaja plus vo váhach. Na nej je to vidno, on to nevyžaruje zo seba.

https://www.youtube.com/watch?v=DGYia-Lr-Qs&ab_channel=Anton%C3%ADnBaudy%C5%A1
Lepšie by Baudyš urobil, keby z toho spravil sám 15 min. video, Bálint to zbytočne naťahoval.
Ale dosť dobre rozobral najmä Matoviča, Sulíka, Krajniaka a Čaputovú, kto má načo dobrú výbavu, ich intelekty ... Jeho otec bol ministrom, už nežije, a tiež sa venoval astrológii.
Bálint bol dosť mimo. Keby Krajniak teraz neodstúpil, odniesol by si to zdravotne. Inak mu dáva veľkú šancu pre návrat.
V posledných sekundách hovorí, že "slnko" zasvieti nad Slovenskom až v júni, júli 2023, a tento údaj sa prekrýva aj s predpoveďou od Leiferovej.
misoft
22.03.21,14:57
Náááá - a je to v pérdeli.
Volali mojej 3/4 - od zajtra škôlka v karanténe. Takže i ona v karanténe, takže i ja v karanténe.
Prečo? Kuchárka (ťapa jedna) bola 14-ho na AG testoch - NEG. V od štvrtka sa sťažovala, že je nejaká slabá, v piatok už nevládala. V nedeľu šla na testy - POZ. Lenže to, že je poz. oznámila až dnes poobede.
Škôlka je jedna (teda bola) z tých, ktoré boli otvorené pre zamestnancov, čo nemôžu home office.
A najlepšie je - že moja 3/4 ju videla max. tak 2 minúty (každá pracuje v inom trakte.
Telefónovali si kolegyne a zvozili tú až pod čiernu zem, lebo jej iní vraveli, aby ešte min. týždeň, keď jej nebolo dobre, šla sa buď vyšetriť, alebo mala cez lekára ísť na PN. Ona nešla (šak menej dostane)...... a výsledok je - dostanú všetci menej.
misoft
22.03.21,15:07
Šulino podal demisiu. Bláznovič však chce ďalšie "hlavy", ale on chce vo vláde zostať (hoci ako minister).
V tomto prípade sa Magorko prejavil ako despota. On chce hento a toto, ostatní vypadnite. Túto vládu (pod neschopným vedením) rozbil Testovič Magorko - teraz záleží, čo z toho vzíde.
Najlepšie by boli predčasné voľby, alebo úradnícka vláda. Hlavne preto, aby trnafský blázon odtiaľ definitívne zmizol, aby nemal ŽIADNU verejnú funkciu, kde by škodil.
Nandrolon
22.03.21,15:20
Šulino podal demisiu. Bláznovič však chce ďalšie "hlavy", ale on chce vo vláde zostať (hoci ako minister).
V tomto prípade sa Magorko prejavil ako despota. On chce hento a toto, ostatní vypadnite. Túto vládu (pod neschopným vedením) rozbil Testovič Magorko - teraz záleží, čo z toho vzíde.
Najlepšie by boli predčasné voľby, alebo úradnícka vláda. Hlavne preto, aby trnafský blázon odtiaľ definitívne zmizol, aby nemal ŽIADNU verejnú funkciu, kde by škodil.
A jeden šulíkov poskok na porade tu zas bude valiť lexauríny jeden za druhým :-))))))))))))))
kukučka
22.03.21,21:13
k tým debatám podnikateľ, účtovníčka...
baba rozpisuje, čo všetko kúpené domov dali do nákladov firmy a jej zdôvodnenie:
Lidi jsou závistiví, nesmíte si to takhle brát.... ono všechno má svoje.... OSVČ okrádají stát a žijou si jako prasata v žitě.... invalidové apod. zase berou prachy za nic.... státní zaměstnanci berou 100 % a válejí si šunky.... hele závist je všude a kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. V konečném důsledku bývá realita mnohdy úplně jiná. Každý kdo žije slušný spořádaný život dělá co může, aby uživil sebe a svojí rodinu a když si může pracující člověk někde přilepšit? Tak ať, zaslouží si to, protože se aspoň snaží.... jinde jsou menšiny, které nebudou dělat nikdy nic a dostanou taky všechno, vyřvou si každou dávku, vyřvou si léky, vyřvou si školkovný, vyřvou si taxíky na nákupy, věci do domácnosti a nikdo to neřeší? Tohle mě štve teda mnohem víc, než že si slušný pracující člověk, který se stará o rodinu, někde může přilepšit nebo využije daných možností v současnosti...
Nandrolon
23.03.21,04:44
.... to si asi povedal NEMAJETNÝ Matovič so zrušeným BSM pri nákupe antigénových testov cez spriaznenú firmu /nechcem písať, že priamo jeho firmu / :-))))))))))))))))
misoft
23.03.21,07:24
Náááá - a je to v pérdeli.
Volali mojej 3/4 - od zajtra škôlka v karanténe. Takže i ona v karanténe, takže i ja v karanténe.
Prečo? Kuchárka (ťapa jedna) bola 14-ho na AG testoch - NEG. V od štvrtka sa sťažovala, že je nejaká slabá, v piatok už nevládala. V nedeľu šla na testy - POZ. Lenže to, že je poz. oznámila až dnes poobede.
Škôlka je jedna (teda bola) z tých, ktoré boli otvorené pre zamestnancov, čo nemôžu home office.
A najlepšie je - že moja 3/4 ju videla max. tak 2 minúty (každá pracuje v inom trakte.
Telefónovali si kolegyne a zvozili tú až pod čiernu zem, lebo jej iní vraveli, aby ešte min. týždeň, keď jej nebolo dobre, šla sa buď vyšetriť, alebo mala cez lekára ísť na PN. Ona nešla (šak menej dostane)...... a výsledok je - dostanú všetci menej.
Dnes volala svojmu lekárovi. Konštatovanie - ak ste ju len videli, ale ste s ňou v kontakte neboli - tak je síce karanténa, ale môžete ísť von - má AG test (každých 7 dní), len sa kontroluje, pri príznakoch mu má ihneď volať - a ani ja nebudem sedieť doma. A pôjdu na 80%.
A moja konštatuje - aspoň si poupratujem :D:D:D.
korela
23.03.21,07:40
Zaujalo, neviem, či sa u nás vôbec nejaké sklo okrem pivových a možno niektorých vínových fliaš dnes vracia.
Pražská donáška, okrem mliečnych výrobkov a pohárov od žrádla pre psov, predpokladám, že pôjde aj o iné produkty. Beží to tam pod názvom "otoč to".
https://www.rohlik.cz/hledat/oto%C4%8D%20to?companyId=1
korela
23.03.21,07:45
Pomýlila som sa, má byť "otoč obal".
https://www.rohlik.cz/c300114741-otoc-obal/akce/ano
buchač
23.03.21,08:54
...a to furt musíš urvať niečo " Zo zázračnej krajiny zlatých ručičiek " ???
pavol54
23.03.21,09:14
Zaujalo, neviem, či sa u nás vôbec nejaké sklo okrem pivových a možno niektorých vínových fliaš dnes vracia.
Pražská donáška, okrem mliečnych výrobkov a pohárov od žrádla pre psov, predpokladám, že pôjde aj o iné produkty. Beží to tam pod názvom "otoč to".
https://www.rohlik.cz/hledat/oto%C4%8D%20to?companyId=1
sirup oravan vratná, 3,5 l záváracie poháre ak je výrobca náplne aj dodávateľ spotrebiteľovi
misoft
23.03.21,14:05
Kolíková tiež podala demisiu.
Som len zvedavý, koho bude ten trnafsky blázon obviňovať, že nič nefunguje, keď tam nebude mať iných ľudí, ako svojich?



Jááááj, už viem.... no predsa všetkých občanov Slovenska!
Nandrolon
23.03.21,14:13
Ja by som navrhoval, aby dal riadiť štát tým, ktorí mali byť v prvej a mám dojem že aj v druhej vlne naším vzorom. Teda romulánom.
To by sme sa k tej vytúženej občianskej vojne dopracovali skôr. Alebo by sme sa iba zalezení v núdzovom stave pozerali spoza okna, ako nám úradujú, a potom by nás všetkých NATO plošne vydezinfikovalo napalmom a urobili by si tu malú európsku dezinfekčnú mierovú základňu.
anet
23.03.21,14:16
Nandrolon
23.03.21,14:38
:D zakaz grilovania :D https://cnn.iprima.cz/zakazme-grilovani-zadaji-britske-urady-podle-nich-prispiva-ke-globalnimu-oteplovani-21521?fbclid=IwAR29BckyLXPjqwjgHlJWcRMfAMMSxhDdrXQ JRXS22LfhZJ5o8jxgpRxd4uA
Grilovanie je podľa mňa ako:
1. krb - polootvorený oheň, viacmenej kvôli pôžitku, v dome /nech mi nikto nevraví, že z toho naukladaného dreva nejdú chrobáky, rôzne mikroskopické "stvorenia" do miestnosti, do pohovky, postele/
2. nafukovací bazén do každej záhrady - fuj
3. grilovacie párty - 1x za 2 roky stačí
:-))))))))))))))))))))))))))))
Všetko toto pri šlo z Ameriky, a všetko je na 2 veci....
buchač
23.03.21,15:00
:D zakaz grilovania :D
Greepeace a podobní "ochrancovia" idú zvyčajne podľa hesla.." Zabi bobra, zachrániš strom ! "

To je niečo ako Strana zelených v Rakúsku.
Bojujú proti našej atómke jedna radosť...ale ak im dochádza elektrina, tak vtedy je im dobrá aj tá z tej zlej elektrárne.
https://www.trend.sk/spravy/europa-bola-piatok-pokraji-masivneho-vypadku-elektriny
lujza.j
23.03.21,16:34
Grinpisak je u nas "prva dama"...
anet
23.03.21,16:53
3. grilovacie párty - 1x za 2 roky stačí
:-))))))))))))))))))))))))))))
Všetko toto pri šlo z Ameriky, a všetko je na 2 veci....
No tak to hohoho :D Mozno sme nepouzivali gril, ale taka opekacka ci kotlikovy gulas ...
Jedine, zeby ohnisko bolo vynate a nesposobovalo globalne oteplovanie.
Viem si predstavit aj ine haluze, co podstatne otepluju planetu :D
veronikasad
23.03.21,17:25
Na pečené zemiaky priamo na zemiačnisku si tiež zabudla. Aké boli fajné ...
pavol54
23.03.21,17:31
3. grilovacie párty - 1x za 2 roky stačí
:-))))))))))))))))))))))))))))
Všetko toto pri šlo z Ameriky, a všetko je na 2 veci....
No tak to hohoho :D Mozno sme nepouzivali gril, ale taka opekacka ci kotlikovy gulas ...
Jedine, zeby ohnisko bolo vynate a nesposobovalo globalne oteplovanie.
Viem si predstavit aj ine haluze, co podstatne otepluju planetu :D
napr samozapálenie skládky, najlepšie pneumatík
korela
23.03.21,19:29
Na pečené zemiaky priamo na zemiačnisku si tiež zabudla. Aké boli fajné ...
Áno, ale vonku za dedinou nikoho v priamej blízkosti neotravovali.
Mne to príde, že sa už ľudia bez zbytočných pomocných barličiek nevedia prirodzene spolu baviť. Osobne mi prekáža ten cirkus okolo vonkajšieho grilovania v záhradách, a na balkónoch je to už úplná bezohľadná zvrhlosť.
A nech mi nikto ešte aj nepovie, že je to zdravá úprava jedla.
korela
23.03.21,19:33
Majitel Tesly se zasekl 15 hodin na nabíječce. Lidé sledovali jeho utrpení na internetu
Auto se nemohlo odpojit od Superchargeru. Tesla nepomohla, případ začala řešit až druhý den

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/majitel-tesly-se-zasekl-15-hodin-na-nabijecce-lide-sledovali-jeho-utrpeni-na-internetu

Položil si niekto otázku, koľko sa dajú skladovať pohonné hmoty, plyn a koľko elektrická energia?
Jedno vypnutie siete, ale je po mobilite. Aké jednoduché.
Nandrolon
24.03.21,04:01
Majitel Tesly se zasekl 15 hodin na nabíječce. Lidé sledovali jeho utrpení na internetu
Auto se nemohlo odpojit od Superchargeru. Tesla nepomohla, případ začala řešit až druhý den

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/majitel-tesly-se-zasekl-15-hodin-na-nabijecce-lide-sledovali-jeho-utrpeni-na-internetu

Položil si niekto otázku, koľko sa dajú skladovať pohonné hmoty, plyn a koľko elektrická energia?
Jedno vypnutie siete, ale je po mobilite. Aké jednoduché.
Celá "zelená elektrika" stojí iba na dotáciách, či už fotovoltaika na streche, alebo elektroauta.
Ak by nebolo dotácií, ani pes by po tom neštekol.
Je dosť smiešne, ak niekto LiIon batérie považuje za ekologické. Asi nikdy nevidel, čo po nich po likvidácii ostane, pričom radšej nespomínam, že zásoby líthia na zemi sú obmedzené....
pavol54
24.03.21,04:08
Majitel Tesly se zasekl 15 hodin na nabíječce. Lidé sledovali jeho utrpení na internetu
Auto se nemohlo odpojit od Superchargeru. Tesla nepomohla, případ začala řešit až druhý den

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/majitel-tesly-se-zasekl-15-hodin-na-nabijecce-lide-sledovali-jeho-utrpeni-na-internetu

Položil si niekto otázku, koľko sa dajú skladovať pohonné hmoty, plyn a koľko elektrická energia?
Jedno vypnutie siete, ale je po mobilite. Aké jednoduché.
Celá "zelená elektrika" stojí iba na dotáciách, či už fotovoltaika na streche, alebo elektroauta.
Ak by nebolo dotácií, ani pes by po tom neštekol.
Je dosť smiešne, ak niekto LiIon batérie považuje za ekologické. Asi nikdy nevidel, čo po nich po likvidácii ostane, pričom radšej nespomínam, že zásoby líthia na zemi sú obmedzené....
aj plasty sú ekologické(do doby ukončenia používania na účel pre ktorý boli vyrobené ) ich zbytky po spotrebiteľskej životnosti sa nachádzajú aj na dne mariánskej priekopy a aj v telách rýb.
Dáša_
24.03.21,04:10
Celá "zelená elektrika" stojí iba na dotáciách, či už fotovoltaika na streche, alebo elektroauta.
Ak by nebolo dotácií, ani pes by po tom neštekol.
Je dosť smiešne, ak niekto LiIon batérie považuje za ekologické. Asi nikdy nevidel, čo po nich po likvidácii ostane, pričom radšej nespomínam, že zásoby líthia na zemi sú obmedzené....

za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
Nandrolon
24.03.21,04:12
Celá "zelená elektrika" stojí iba na dotáciách, či už fotovoltaika na streche, alebo elektroauta.
Ak by nebolo dotácií, ani pes by po tom neštekol.
Je dosť smiešne, ak niekto LiIon batérie považuje za ekologické. Asi nikdy nevidel, čo po nich po likvidácii ostane, pričom radšej nespomínam, že zásoby líthia na zemi sú obmedzené....

za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
Normálne auto dymí z výfuku, elektrické dymia z komínov elektrární...
pavol54
24.03.21,04:17
Majitel Tesly se zasekl 15 hodin na nabíječce. Lidé sledovali jeho utrpení na internetu
Auto se nemohlo odpojit od Superchargeru. Tesla nepomohla, případ začala řešit až druhý den

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/majitel-tesly-se-zasekl-15-hodin-na-nabijecce-lide-sledovali-jeho-utrpeni-na-internetu

Položil si niekto otázku, koľko sa dajú skladovať pohonné hmoty, plyn a koľko elektrická energia?
Jedno vypnutie siete, ale je po mobilite. Aké jednoduché.
keď nakúpiš dostatočnú zásobu kondenzátorov:) ak sa neprerazí dielektrikum tak nekonečne dlho a na pohonné hmoty ak nemáš dosť kanistrov je dobrá aj vaňa v kúpeľni:) ale potom nekupuj kondenzátory lebo, to by malo fatálne následky. :) a plyn sa dá skladovať tak že vykopeš jamu v obývačke a napustíš plynom:) Prípady ktoré sa viac menej stali a nie sú zapísané v Darwinovom zozname
Nandrolon
24.03.21,04:22
Majitel Tesly se zasekl 15 hodin na nabíječce. Lidé sledovali jeho utrpení na internetu
Auto se nemohlo odpojit od Superchargeru. Tesla nepomohla, případ začala řešit až druhý den

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/majitel-tesly-se-zasekl-15-hodin-na-nabijecce-lide-sledovali-jeho-utrpeni-na-internetu

Položil si niekto otázku, koľko sa dajú skladovať pohonné hmoty, plyn a koľko elektrická energia?
Jedno vypnutie siete, ale je po mobilite. Aké jednoduché.
keď nakúpiš dostatočnú zásobu kondenzátorov:) ak sa neprerazí dielektrikum tak nekonečne dlho a na pohonné hmoty ak nemáš dosť kanistrov je dobrá aj vaňa v kúpeľni:) ale potom nekupuj kondenzátory lebo, to by malo fatálne následky. :) a plyn sa dá skladovať tak že vykopeš jamu v obývačke a napustíš plynom:) Prípady ktoré sa viac menej stali a nie sú zapísané v Darwinovom zozname
Superkondenzátory alebo superkapacitory sú iba na začiatku svojej cesty...
https://www.aliexpress.com/item/4001300706573.html?ug_edm_item_id=4001300706573&creative_img_ind=3&tracelog=rowan&rowan_id1=spaml_multiple_product_components_combin ation_1_en_US_2021-03-21&rowan_msg_id=vojtCOWS_214_$f469bc82244243bfa0027e1 caa6cd51a&ck=in_edm_other
buchač
24.03.21,05:51
Nenenene....to nie je Biden, ktorý ani za mlada nemal takúto kondičku.
:D :D :D

https://www.facebook.com/daniel.kristof.311/videos/657496288526259
pavol54
24.03.21,06:13
Celá "zelená elektrika" stojí iba na dotáciách, či už fotovoltaika na streche, alebo elektroauta.
Ak by nebolo dotácií, ani pes by po tom neštekol.
Je dosť smiešne, ak niekto LiIon batérie považuje za ekologické. Asi nikdy nevidel, čo po nich po likvidácii ostane, pričom radšej nespomínam, že zásoby líthia na zemi sú obmedzené....

za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
Normálne auto dymí z výfuku, elektrické dymia z komínov elektrární...
namieste je porovnanie účinnosti zariadení slúžiacich na premenu energie z jedného druhu na iný. spaľovací motor premena tepelnej energie na mechanickú: účinnosť(podľa režimu práce ) je .....
tepelná turbína premena tepelnej energie na elektrickú a u konečného užívateľa na mechanickú : účinnosť......
buchač
24.03.21,06:24
za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/582217-slovensko-ma-sancu-zabojovat-o-velku-fabriku-na-baterie/

...a keď prípadne bude fabrika, tak kde ju postavia ?
...ale šak na Západe je pekná rovina, žiaden cúg, ekológia jak oči...na Východe síce nič nie je, ale aspoň ľuft je čistý.
BXLmiami
24.03.21,06:52
Čítam tú hysteriu okolo Cibuľkovej-vie mi niekto povedať kto je tá známa komička Salátová?V živote som o nej nepočula :-)))
buchač
24.03.21,07:04
Čítam tú hysteriu okolo Cibuľkovej-vie mi niekto povedať kto je tá známa komička Salátová?V živote som o nej nepočula :-)))
Ona je v podstate známa...svoju kariéru začala v " Slovensko má talent " ako komička v stand-up comedy show.
Ale šak posúď sama, či je dobrá...podľa mňa aj hej.
https://www.youtube.com/results?search_query=simona
BXLmiami
24.03.21,07:21
Dik,no ja pozerám telku minimálne,ujde ale že by nejaký zázrak?
No,som iná generácia, ,,osobnosti" typu Ostrihoňová,Saypha,Salátová atd pre mňa nie sú osobnosti.Čo už.
buchač
24.03.21,07:29
Počkaj, počkaj...kto tu vraví o osobnostiach v tomto prípade ? Lebo ja veru nie...;)
Simonu a iných som pozeral (skôr počúval) na Comedy club po večeroch, taký podmaz pri šití kožených vecí...:) Preto viem, o čo sa jedná.
Ale inak, Simona vcelku dobre išla po Cesnačke...mohla aj viac.
misoft
24.03.21,10:08
za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/582217-slovensko-ma-sancu-zabojovat-o-velku-fabriku-na-baterie/

...a keď prípadne bude fabrika, tak kde ju postavia ?
...ale šak na Západe je pekná rovina, žiaden cúg, ekológia jak oči...na Východe síce nič nie je, ale aspoň ľuft je čistý.
Prdlajs nič nie je... je - a hodne - PCB :D - obrovské zásoby. Na desaťročia!
BXLmiami
24.03.21,10:53
Ludia sú niekedy podarení.Vraj ešte 2 lockdowny a sú Vianoce :-).
buchač
24.03.21,13:58
Korčok informoval, že ministri sa zhodli na tom, že Rusko predstavuje komplexnú bezpečnostnú výzvu – od ďalekého severu cez Baltské a Čierne more až po východné Stredomorie a subsaharskú Afriku, kde vytvára oblúk silnejúcej destabilizujúcej a znepokojujúcej vojenskej prítomnosti. Aliancia podľa jeho slov na to musí primerane reagovať.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/582300-korcok-nato-ma-zaujem-o-obnovenie-dialogu-s-ruskom-moskva-vsak-na-ponuky-nereaguje/

Neskutočné hovado...aj s tlusťochom modroknižkárom.
Jarka 1
24.03.21,14:04
Dnes som videla videjko. Ruský vodca ako ostreľovač. Tri rany a dotyčný sa po každej potkol na schodoch do lietadla. Nedalo sa nesmiať.
buchač
24.03.21,14:10
Ruský vodca ako ostreľovač.
:D :D :D :D :D

https://www.facebook.com/nomaddreamso/videos/396983694613635
sito
24.03.21,14:11
Jar je tu, bolo by treba siať. Ale na Slovensku začína žatva tým, čo zasiali pred rokom. Dočkaj času ako hus klasu. A klasy padajú, na čo ešte čakajú?! :D

Zaujímavé, utekajú od koryta, aby sa k nemu vrátili. :D
Nandrolon
24.03.21,16:44
Majitel Tesly se zasekl 15 hodin na nabíječce. Lidé sledovali jeho utrpení na internetu
Auto se nemohlo odpojit od Superchargeru. Tesla nepomohla, případ začala řešit až druhý den

https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/majitel-tesly-se-zasekl-15-hodin-na-nabijecce-lide-sledovali-jeho-utrpeni-na-internetu

Položil si niekto otázku, koľko sa dajú skladovať pohonné hmoty, plyn a koľko elektrická energia?
Jedno vypnutie siete, ale je po mobilite. Aké jednoduché.
keď nakúpiš dostatočnú zásobu kondenzátorov:) ak sa neprerazí dielektrikum tak nekonečne dlho a na pohonné hmoty ak nemáš dosť kanistrov je dobrá aj vaňa v kúpeľni:) ale potom nekupuj kondenzátory lebo, to by malo fatálne následky. :) a plyn sa dá skladovať tak že vykopeš jamu v obývačke a napustíš plynom:) Prípady ktoré sa viac menej stali a nie sú zapísané v Darwinovom zozname
Superkondenzátory alebo superkapacitory sú iba na začiatku svojej cesty...
https://www.aliexpress.com/item/4001300706573.html?ug_edm_item_id=4001300706573&creative_img_ind=3&tracelog=rowan&rowan_id1=spaml_multiple_product_components_combin ation_1_en_US_2021-03-21&rowan_msg_id=vojtCOWS_214_$f469bc82244243bfa0027e1 caa6cd51a&ck=in_edm_other

Ani som neotvoril . lebo je to škoda čítať = príroda NIE JE blbec , teda nerobí viac ako musí = na kondenzátory majú takú nízku hustotu, že na ne nejazdia ani hračkárske autíčka
Však preto som písal, že to reálne ešte nefunguje a keď áno, tak za 100x väčšie peniaze ako klasická batéria, prípadne akumulátor....
kukučka
24.03.21,17:28
Jaruš, fuj, fuj, dostaneš po dupe a pôjdeš do kúta. :--- :D
misoft
24.03.21,18:04
Hmmmm.... v Suezskom prieplave jedna "maličká" lodička (len 400m dlhá) dostala šmyk :D (alebo aquaplaning ?) a zaštorcovala sa od kraja po kraj.....
https://pbs.twimg.com/media/ExMx0oTVoAQz63L?format=jpg&name=medium
Nandrolon
25.03.21,05:01
Hmmmm.... v Suezskom prieplave jedna "maličká" lodička (len 400m dlhá) dostala šmyk :D (alebo aquaplaning ?) a zaštorcovala sa od kraja po kraj.....
https://pbs.twimg.com/media/ExMx0oTVoAQz63L?format=jpg&name=medium
Včera som pozeral, poriadny kolos. Zdá sa mi, že na STV1 hovorili o 500m dĺžke a 59 m šírke.
misoft
25.03.21,08:46
Tí toho napíšu - tu je oficiálne: https://www.vesselfinder.com/?imo=9811000
400m dĺžka, 59m šírka, výtlak cca 220 000T.
misoft
25.03.21,12:55
Nandrolon
25.03.21,13:36
Páči sa mi, ako sú ortodoxní oľajnisti a esesáci tu z fóra zalezení ako vši...
:-)))))))))))))))))
Jarka 1
25.03.21,15:15
nandy a ty ako vieš, kto je tu ortodoxní oľajnista, alebo esesák? Bol si s niekým za plentou, keď sa hlasovalo? Každý má právo na svoj názor.
Nandrolon
25.03.21,15:20
Čítať viem a pamäť mi slúži, keďže to tu sami písali.
PS: áno, každý máme právo na svoj názor, preto ho aj občas napíšem.
Tie strany iba reprezentujú svoju voličskú základňu, takže ináč to proste dopadnúť nemohlo.
Nepredpokladám, že by rómovia z osád volili niekoho normálneho.
marjankaj
25.03.21,15:27
Nepredpokladám, že by rómovia z osád volili niekoho normálneho.
A kto z nich je tam normálny?
Jarka 1
25.03.21,15:31
Janko, tam normálneho nenájdeš ani s Huublovým teleskopom :D
marjankaj
25.03.21,15:32
Janko, tam normálneho nenájdeš ani s Huublovým teleskopom :D
Šak preto nechodím voliť.
Nandrolon
25.03.21,16:01
Nepredpokladám, že by rómovia z osád volili niekoho normálneho.
A kto z nich je tam normálny?
Ak beriem Oľajno ako základ, tak väčších debilov a nevzdelancov tam už niet, takže oproti ním je každý iba lepší.
Normálni do politiky nejdú. Iba menší alebo väčší sociopati.
bjuty smis
25.03.21,18:18
Páči sa mi, ako sú ortodoxní oľajnisti a esesáci tu z fóra zalezení ako vši...
:-)))))))))))))))))
možno si len povedali, že už nedajú šancu prepitému kysuckémi kkt-i, aby im urážal mrtvych rodičov....
Nandrolon
25.03.21,18:43
Raz oravský, raz kysucký, počuj, nie si ty Matovič?
:-)))))

- skôr si myslím, že sa hanbia za svojich voccov, tak sú zalezení v kanáloch.
Však ten tvoj Šulín je akurát odborník na povalenie vlády. Kedysi bol odborník, ale zrejme po 20tich rokoch má už vyšnupaný mozog.
bjuty smis
25.03.21,19:33
nechápem, prečo tie kysuce, vulgarizmus aj neospraviditelné chovanie berie na seba.....
Nandrolon
25.03.21,19:53
nechápem, prečo tie kysuce, vulgarizmus aj neospravidelné chovanie berie na seba.....
Sám sebe onikať, treba vyhľadať lekársku pomoc.
korela
25.03.21,19:53
Čítať viem a pamäť mi slúži, keďže to tu sami písali.
PS: áno, každý máme právo na svoj názor, preto ho aj občas napíšem.
Tie strany iba reprezentujú svoju voličskú základňu, takže ináč to proste dopadnúť nemohlo.
Nepredpokladám, že by rómovia z osád volili niekoho normálneho.
Ono sa to raz zákonite zlepší, ak sa ich štátu nepodarilo doteraz zaškoliť, príde pomoc zvonku. Nicholson chystá návrat, žena sa chce venovať v krajine Rómom.
https://www.youtube.com/watch?v=hhkz1vD0p0w&ab_channel=Startitup
korela
25.03.21,19:54
Inak neviem prečo tento názov videa, ja v zázname počujem slovko narcizmus.
misoft
25.03.21,21:01
za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
Pozoruhodné je jedno - žiadna energia, využívaná človekom NIE JE čistá!
Z obnoviteľných zdrojov? Veterná? Slnečná? Geotermálna, Vodná? Na to, aby sa tá energia získala, je potrebné postaviť zostrojiť zariadenie, ktoré ju bude získavať z vetra, slnka, vody, zeme, vody - teda niečo postaviť, dať tam zariadenia (stroje), potom ju treba niekam dopraviť - treba drôty, stĺpy..... a to všetko sa tiež musí vyrobiť - teda vyťažiť ruda, spracovať na oceľ, vyrobiť sklolaminát.... na to potrebuješ chemikálie. Ako sa to vyrobí? Bez znečistenia, emisií to sa NEVYROBÍ.
Takže aj keby sa Grétka roztrhla a predtým bojovala za ekológiu - houno je jej to platné, pretože aby sa niečo "čisté" získalo, musí sa to získať niečim, čo sa "špinavo" vyrobilo. Efekt "čistého" sa objaví neskôr, ale je to relatívne, pretože predtým sa to riadne zasvinilo.
Nandrolon
26.03.21,04:54
za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
Pozoruhodné je jedno - žiadna energia, využívaná človekom NIE JE čistá!
Z obnoviteľných zdrojov? Veterná? Slnečná? Geotermálna, Vodná? Na to, aby sa tá energia získala, je potrebné postaviť zostrojiť zariadenie, ktoré ju bude získavať z vetra, slnka, vody, zeme, vody - teda niečo postaviť, dať tam zariadenia (stroje), potom ju treba niekam dopraviť - treba drôty, stĺpy..... a to všetko sa tiež musí vyrobiť - teda vyťažiť ruda, spracovať na oceľ, vyrobiť sklolaminát.... na to potrebuješ chemikálie. Ako sa to vyrobí? Bez znečistenia, emisií to sa NEVYROBÍ.
Takže aj keby sa Grétka roztrhla a predtým bojovala za ekológiu - houno je jej to platné, pretože aby sa niečo "čisté" získalo, musí sa to získať niečim, čo sa "špinavo" vyrobilo. Efekt "čistého" sa objaví neskôr, ale je to relatívne, pretože predtým sa to riadne zasvinilo.
Beriem jedno, že podľa môjho názoru je najčistejšia jednoznačne geotermálna a vodná, tie sú aj ako tak účinné.
Ale elektrická? Veď tá je možno "menej zelená" ako benzín...
pavol54
26.03.21,06:52
za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
Pozoruhodné je jedno - žiadna energia, využívaná človekom NIE JE čistá!
Z obnoviteľných zdrojov? Veterná? Slnečná? Geotermálna, Vodná? Na to, aby sa tá energia získala, je potrebné postaviť zostrojiť zariadenie, ktoré ju bude získavať z vetra, slnka, vody, zeme, vody - teda niečo postaviť, dať tam zariadenia (stroje), potom ju treba niekam dopraviť - treba drôty, stĺpy..... a to všetko sa tiež musí vyrobiť - teda vyťažiť ruda, spracovať na oceľ, vyrobiť sklolaminát.... na to potrebuješ chemikálie. Ako sa to vyrobí? Bez znečistenia, emisií to sa NEVYROBÍ.
Takže aj keby sa Grétka roztrhla a predtým bojovala za ekológiu - houno je jej to platné, pretože aby sa niečo "čisté" získalo, musí sa to získať niečim, čo sa "špinavo" vyrobilo. Efekt "čistého" sa objaví neskôr, ale je to relatívne, pretože predtým sa to riadne zasvinilo.
Beriem jedno, že podľa môjho názoru je najčistejšia jednoznačne geotermálna a vodná, tie sú aj ako tak účinné.
Ale elektrická? Veď tá je možno "menej zelená" ako benzín...
Treba rozpitvať zákon zachovania energie a účinnosť pri premene z jedneho druhu na iný. 1,00(množstvo získanej energie premenou) - 0,xx účinnosť( premena energie na požadovanú formu)= 0,yy straty( premena získanej energie na nepožadované druhy). Najčistejšia energia je tá čo ostatne viazaná v pôvodnom stabilnom stave.
Nandrolon
26.03.21,07:15
To je ktorá? Napr. prúd vody, nie?
Dáša_
26.03.21,07:15
za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
Pozoruhodné je jedno - žiadna energia, využívaná človekom NIE JE čistá!
Z obnoviteľných zdrojov? Veterná? Slnečná? Geotermálna, Vodná? Na to, aby sa tá energia získala, je potrebné postaviť zostrojiť zariadenie, ktoré ju bude získavať z vetra, slnka, vody, zeme, vody - teda niečo postaviť, dať tam zariadenia (stroje), potom ju treba niekam dopraviť - treba drôty, stĺpy..... a to všetko sa tiež musí vyrobiť - teda vyťažiť ruda, spracovať na oceľ, vyrobiť sklolaminát.... na to potrebuješ chemikálie. Ako sa to vyrobí? Bez znečistenia, emisií to sa NEVYROBÍ.
Takže aj keby sa Grétka roztrhla a predtým bojovala za ekológiu - houno je jej to platné, pretože aby sa niečo "čisté" získalo, musí sa to získať niečim, čo sa "špinavo" vyrobilo. Efekt "čistého" sa objaví neskôr, ale je to relatívne, pretože predtým sa to riadne zasvinilo.

a ešte si treba pridať aj to, že raz príde aj k likvidácii týchto zariadení - všetkých. a to tiež nebude také jednoduché a čisté.
Nandrolon
26.03.21,07:29
za mňa je celkom "pozoruhodné" vydávať elektrické autá za ekologické, lebo vraj spotrebujú iba čistú energiu. No čistú ako čistú. Len je to znečisťovanie presunuté ďalej, kde ho nie je tak vidieť. Napríklad do uhoľných elektrární. Lebo jadro nie.
Pozoruhodné je jedno - žiadna energia, využívaná človekom NIE JE čistá!
Z obnoviteľných zdrojov? Veterná? Slnečná? Geotermálna, Vodná? Na to, aby sa tá energia získala, je potrebné postaviť zostrojiť zariadenie, ktoré ju bude získavať z vetra, slnka, vody, zeme, vody - teda niečo postaviť, dať tam zariadenia (stroje), potom ju treba niekam dopraviť - treba drôty, stĺpy..... a to všetko sa tiež musí vyrobiť - teda vyťažiť ruda, spracovať na oceľ, vyrobiť sklolaminát.... na to potrebuješ chemikálie. Ako sa to vyrobí? Bez znečistenia, emisií to sa NEVYROBÍ.
Takže aj keby sa Grétka roztrhla a predtým bojovala za ekológiu - houno je jej to platné, pretože aby sa niečo "čisté" získalo, musí sa to získať niečim, čo sa "špinavo" vyrobilo. Efekt "čistého" sa objaví neskôr, ale je to relatívne, pretože predtým sa to riadne zasvinilo.

a ešte si treba pridať aj to, že raz príde aj k likvidácii týchto zariadení - všetkých. a to tiež nebude také jednoduché a čisté.
Najčistejšie to bude v noci zapáliť tak, aby nikoho nechytili. My sa budeme pozerať, pokrčíme plecami so slovami: "Aké nešťastie sa stalo", a firma môže prosperovať znova. A LiXXX /zahŕňa všetky akumulátory na báze líthia/, veľmi krásne horia.
Tweety
26.03.21,07:58
misoft
26.03.21,08:25
To je ktorá? Napr. prúd vody, nie?
Ani prúd vody nie je stabilný. Vlete je ho menej, na jar viacej. Aby bol vyrovnaný, musíš vodu akumulovať. Kde? Za priehradným múrom. Ako ho postavíš? Z betónu, na to potrebuješ štrk, piesok, vodu cement, žel. armatúry. Toto ako dostaneš? Štrk, piesok, vápenec, rudu musíš vyťažiť (potrebuješ stroje, tie potrebujú pohon, na ten treba palivá), potom spracovať (potrebuješ el. energiu, ďalšie stroje, chem. procesy), pritom vznikajú emisie, postaviť priehradu - potrebuješ znova stroje, do priehrady potrebuješ turbíny, transformátory, na distribúciu energie potrebuješ vedenie a stožiare, na to potrebuješ (viď vyššie)... a tak to ide dokolečka dokola. A účinnosť turbín? Nie je 100%! Ak má 80% - jupííííííí - ale i tak strácaš z energie, uloženej v tej vode.
Takže žiadna čistá energia - je to len a len pretransformovaná energia so všetkými "výhodami" a nedostatkami.
Nandrolon
26.03.21,08:28
Chytráci sú veru niektorí v štátnej správe: https://www.cas.sk/clanok/1106063/sokujuce-zistenia-o-praktikach-makoa-bude-vam-zle-co-vsetko-ako-sef-kriminalistov-stihol/
Ale na antigénové testy sa to nechytá ani zďaleka.
To budú raz súdy :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Ale zase či sa ich dožijú dotyční, lebo teraz sú prví v rade na očkovanie, ktovie, čo bude za 2-3 roky. Aj niektorí židia sa sami hlásili do pracovných táborov pracovať :-)
misoft
26.03.21,08:34
Čo bude za 2-3 roky? Veď je to jasné - Slovensko zahlási, že sa podarilo zaočkovať 75% obyvateľstva.

Veď vyšlo najavo, že keď vláda a modliaci sa minister mali možnosť kúpiť stanovené množstvo vakcín (cca 3 mil.) tak kúpili 600000 a neskôr, keď maji ešte dostať asi 2 milióny - nekúpili NIČ. A keď sa minulo, tak žobrali kade-tade (napr. Francúzi nám láskavo polslai 10000 ks. vakcín, lebo si objednali viac, než potrebovali).
Nandrolon
26.03.21,09:05
... Len aby za tie 2 -3 roky nezačali tí zaočkovaní "umierať ako muchy" a ďalšia záchrana bude pre nich zase očkovanie od Pfizeru a iných firiem.... Teraz je to hoax a za 2-3 roky to hádam NEBUDE realita. Ale ak by náhodou, tak neviem, čo by tí zaočkovaní robili, podľa mňa by došlo k celoeurópskemu psychickému zrúteniu, lebo keby sa pracháč dozvedel, že si dobrovoľne pichol niečo, na čo zomiera, neviem, neviem. Preto tá paralela s tými dobrovoľnými "koncentrákovými účastníkmi".

Ale zamyslel som sa dnes naj jednou vecou, keď sme tu minule diskutovali, ešte aj s Buchačom, že je taktiež veriaci....

Prečo nie je v SR uznaná aj Satanistická viera? Však podobne ako baptisti /Heger, Krajčí a možno aj Matovič a všetci jej prívrženci/ si tiež myslia, že je to tá správna viera a iba oni sú jediní vyvolení....

Lebo si myslím, že keď všetky viery, tak všetky viery, teda aj satanistická viera.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Satanizmus
BXLmiami
26.03.21,09:14
Pozri Nandrolon,ten vírus pomerne rýchlo mutuje a je možné a dokonca pravdepodobné,že problém -nejaký-bude dlhšiu dobu.Len v tomto momente pragmatické rozhodnuetie-aký máš výber?Covid alebo očkovanie.celkom jednoduché.
Nandrolon
26.03.21,09:21
Pozri Nandrolon,ten vírus pomerne rýchlo mutuje a je možné a dokonca pravdepodobné,že problém -nejaký-bude dlhšiu dobu.Len v tomto momente pragmatické rozhodnuetie-aký máš výber?Covid alebo očkovanie.celkom jednoduché.
Aké mám ja rozhodnutie?
Žiť tak, ako doteraz a vysporiadavať sa s prichádzajúcimi problémami tak, ako doteraz.
Každú chvíľu mi tu volajú s poistkami a oháňajú sa Covidom.....
Nechci vedieť, čo im hovorím.
Ja som za očkovanie, ale až po tom, keď to tu bude frčať povedzme 3-4-5 rokov. Všetky očkovania mám za sebou a aj dobrovoľnú chrípku, niekoľko rokov, ale nie každý rok.
Ak má byť za 12 mesiacov zaočkovaný "na rovnakej čiare ako nezaočkovaný", tak načo sa ponáhľať, keď ho radšej prekonám???
Okrem toho je tu ešte jeden hoax, ktorý som sa dnes dozvedel ústne /keďže isté weby nečítam/.
"Práve za tie mutácie bude zodpovedné očkovanie, lebo vírus sadne na iné orgány."
Som sa nasmial, ale či sa to za 2-3 roky nestane pravdou, to nevieš ani ty, hoci máš lekárske vzdelanie, narozdiel odo mňa /preto píšem že hoax/.
Ináč pamätáš si ty, s lekárskym vzdelaním, aký veľký hoax bol covidpass??????????????????????
BXLmiami
26.03.21,10:07
Prečítaj si moje príspevky.Od začiatku to píšem-každý má svoje práva.Aj tvoj zamestnávateľ,aj letušky a piloti,aj hotely,aj poistovne.Covid pas sa to právo každého na to aby ho nezaočkovaný nenakazil,prípadne aby zamestnávateľ kvôli jednotlivcovi nemusel odstaviť prácu nazavalo len teraz.
pavol54
26.03.21,10:10
To je ktorá? Napr. prúd vody, nie?
prúd vody je pohybová energia teda mechanická, ktorá vzniká uvolnením zo stabilného stavu napr priehrady z pôdy a pod. do neho sa dostala po dodaní energie na odparenie a následne vodných zrážok. pekný kolotoč čo? ale vždy fungovala automatická regulácia ako so zápornými tak aj kladnými spätnými väzbami :)
pavol54
26.03.21,10:14
... Len aby za tie 2 -3 roky nezačali tí zaočkovaní "umierať ako muchy" a ďalšia záchrana bude pre nich zase očkovanie od Pfizeru a iných firiem.... Teraz je to hoax a za 2-3 roky to hádam NEBUDE realita. Ale ak by náhodou, tak neviem, čo by tí zaočkovaní robili, podľa mňa by došlo k celoeurópskemu psychickému zrúteniu, lebo keby sa pracháč dozvedel, že si dobrovoľne pichol niečo, na čo zomiera, neviem, neviem. Preto tá paralela s tými dobrovoľnými "koncentrákovými účastníkmi".

Ale zamyslel som sa dnes naj jednou vecou, keď sme tu minule diskutovali, ešte aj s Buchačom, že je taktiež veriaci....

Prečo nie je v SR uznaná aj Satanistická viera? Však podobne ako baptisti /Heger, Krajčí a možno aj Matovič a všetci jej prívrženci/ si tiež myslia, že je to tá správna viera a iba oni sú jediní vyvolení....

Lebo si myslím, že keď všetky viery, tak všetky viery, teda aj satanistická viera.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Satanizmus
baptisti sú tiež kresťania(uznávajú vieru v Krista) je to jedna z protestantských cirkví(ktoré vznikali na protest proti stredovekému učeniu katolíckej cirkvi)
pavol54
26.03.21,10:16
Prečítaj si moje príspevky.Od začiatku to píšem-každý má svoje práva.Aj tvoj zamestnávateľ,aj letušky a piloti,aj hotely,aj poistovne.Covid pas sa to právo každého na to aby ho nezaočkovaný nenakazil,prípadne aby zamestnávateľ kvôli jednotlivcovi nemusel odstaviť prácu nazavalo len teraz.
zaočkovaný neznamená že nie je prenášačom vírusu
Nandrolon
26.03.21,10:22
Prečítaj si moje príspevky.Od začiatku to píšem-každý má svoje práva.Aj tvoj zamestnávateľ,aj letušky a piloti,aj hotely,aj poistovne.Covid pas sa to právo každého na to aby ho nezaočkovaný nenakazil,prípadne aby zamestnávateľ kvôli jednotlivcovi nemusel odstaviť prácu nazavalo len teraz.

Každý má právo na svoj názor, aj ty a aj ja. Určite nebudem míňať svoje drahocenné minúty dovolenky na opätovné prečítanie tvojich príspevkov, keď si ich pamätám.

Môj zamestnávateľ, teda ja? Lebo mám taktiež vo firme svoj podiel.

A teda prečo by mi mal niekto diktovať, keď idem niekde svojím autom/lietadlom???
Však tam nikto iný okrem mojej rodiny nie je.
Takže tie propagandistické veci z USA si strč do r**i a nechaj všetko na väčšine ľudí, aj očkovanie, aj testovanie, aj cestovanie a hlavne jeho spôsob. Mne môžu byť aerolínie úplne v prdeli a by som ich aj zajtra zrušil. Podľa rétoriky Matoviča - kto nemá na svoje, nech nelieta...
kukučka
26.03.21,10:26
Prečítaj si moje príspevky.Od začiatku to píšem-každý má svoje práva.Aj tvoj zamestnávateľ,aj letušky a piloti,aj hotely,aj poistovne.Covid pas sa to právo každého na to aby ho nezaočkovaný nenakazil,prípadne aby zamestnávateľ kvôli jednotlivcovi nemusel odstaviť prácu nazavalo len teraz.
Je x nákazlivých chorôb, doteraz nebolo na ne treba žiadne covid pasy, prečo práve teraz treba? Mám aj inú možnosť, žiadny covid, žiadne šprtanie v nose, žiadne očkovanie a nie som sama. Fašisti - áno, fašisti nás trestajú nezákonnými opatreniami a sedíme doma na zadku.
BXLmiami
26.03.21,10:31
Nuž je X krajín do ktorých ak chceš cestovať tak len s povinným očkovaním.To že sa to doteraz netýkalo Europy bolo šťastie,ktoré vlani skončilo.Doba pred Covidom minula,nasleduje doba s Covidom.
Nandrolon
26.03.21,10:39
Prečítaj si moje príspevky.Od začiatku to píšem-každý má svoje práva.Aj tvoj zamestnávateľ,aj letušky a piloti,aj hotely,aj poistovne.Covid pas sa to právo každého na to aby ho nezaočkovaný nenakazil,prípadne aby zamestnávateľ kvôli jednotlivcovi nemusel odstaviť prácu nazavalo len teraz.
Je x nákazlivých chorôb, doteraz nebolo na ne treba žiadne covid pasy, prečo práve teraz treba? Mám aj inú možnosť, žiadny covid, žiadne šprtanie v nose, žiadne očkovanie a nie som sama. Fašisti - áno, fašisti nás trestajú nezákonnými opatreniami a sedíme doma na zadku.
Škoda, že tu nie je žiadna poriadna fašistická strana, s pracovnými tábormi pre neprispôsobivých, s platenými VŠ, so zrušením všetkých dotácií vo všetkých sektoroch národného hospodárstva.
Hneď by bolo koho voliť.
Doteraz jediní fašisti sú Oľajnovci, ale aj to iba poloviční, lebo ich volili najviac tí, ktorí by skončili v tých táboroch....
Nandrolon
26.03.21,10:43
Nuž je X krajín do ktorých ak chceš cestovať tak len s povinným očkovaním.To že sa to doteraz netýkalo Europy bolo šťastie,ktoré vlani skončilo.Doba pred Covidom minula,nasleduje doba s Covidom.
Ale však to treba nechať na ľudí.
Nech sa očkujú, alebo neočkujú.
Tým očkovaným by malo byť prospešné, že niektorí sa neočkujú, lebo aspoň vykapeme, či nie?
Tak kde je problém?
Prečo my, ktorí sa nezaočkujeme máme ohrozovať vás, zaočkovaných???
Však kolektívna imunita funguje aj bez zaočkovania, s premorením.... Samozrejme neradi budete počuť, že za 2 roky ste zase na rovnakej čiare s nezaočkovanými, chápem a je to presne tak, ako to má byť, i keď proti pôvodnému plánu.
BXLmiami
26.03.21,10:45
No je to realita,nie že neradi.Nejako sa s vírusom stretne každý jeden.Len niekto cez vakcínu a niekto naplno Covid.Nejako to dopadne.U každého.
Nandrolon
26.03.21,11:00
No je to realita,nie že neradi.Nejako sa s vírusom stretne každý jeden.Len niekto cez vakcínu a niekto naplno Covid.Nejako to dopadne.U každého.
A niekto sa stretne a povie mu nazdar, maj sa.
Možno sa mu to iba 1 krát "podarilo", možno sa mu to podarí X krát.
To znamená, že klameš /som myslel, že si MUDr/.
Nie sú iba 2 možnosti, ale v reále 3. Ani jedna nie je ochranou na 100%.
1. očkovanie
2. ochorenie Covid 19
3. "nenakazenie sa" /imunita+nerizikové správanie/
BXLmiami
26.03.21,11:14
Tá 3 je vysoko nepravdepodobná.Všetky možnosti sú na stole.V medicíne a v Amerike je všetko možné.
Nandrolon
26.03.21,11:30
Tá 3 je vysoko nepravdepodobná.Všetky možnosti sú na stole.V medicíne a v Amerike je všetko možné.
Aha, takže v 1 domácnosti brat + manželka + 2 deti + 2 dôchodci.
Brat /mladý/ ťažký priebeh, deti nič, dôchodci s chron. chorobami nič.
Zistenie protilátok brat+manželka - brat veľmi vysoké /povedal vyhodnocujúci lekár/, žena - neprekonala Covid.
Ps: manželia žijú spolu.
Tú propagandu si nechaj...
BXLmiami
26.03.21,11:31
ešte nie je všetkým dňom koniec.
BXLmiami
26.03.21,11:35
ešte nie je všetkým dňom koniec.
Inak bola by som rada.keby to bola propaganda.Bol by to ten lepší variant.
Covid je ale ruská ruleta.Nie propaganda či tomu veríš alebo nie.
Nandrolon
26.03.21,13:01
ešte nie je všetkým dňom koniec.
Samozrejme, že nie je, možno sa nenakazia aj nabudúce, keďže očkovať sa nejdú. A možno, že áno. Možno, že pôjdú na pohreb aj očkovaným.
PS: očkovanie proti "ruskej rulete"?
:-))) presne tak možno bude aj účinkovať.
jar88
26.03.21,13:03
List predsedníctvu OĽANO:

Posledné týždne rozmýšľame, kde sme sa to dostali a nemám z toho dobrý pocit. Človeka, ktorý tu roky stál sám voči mafii, nám iní prikázali politicky popraviť a my sme povedali, že áno páni. Neviem s tým žiť a začína mi byť zo samého seba zle.

Pani Kolíková všade v médiách hovorí, ako jej Igor vždy držal chrbát a vo všetkom ju podporil. Až prišiel jeden deň a zlomila nad ním palicu, lebo porušil akési memorandum, o ktorom nakoniec vysvitlo, že nebolo ani dohodnuté a už vôbec nie podpísané. Akési čudné. Sulíka zase vytočil, lebo na tlačovke pri rozlúčke s Marekom povedal, že za Radičovej vlády ego spôsobilo pád vlády. Vraj neodpustiteľný zločin, za ktorý musí odísť z politiky. Akési čudné.

Týždne počúvam, že tento puč tu organizuje pani z prezidentského paláca. Až zrazu pani vyzve Igora, aby podal demisiu. To nedokázali urobiť ani Ficovi či Mečiarovi a hlavne sa do toho vôbec nemá čo starať, lebo nie jej, ale parlamentu, teda nám, sa vláda zodpovedá. Akési čudné. Mafia z basy vraj na jeho hlavu vypísala odmenu a zrazu tento lynč.

Igor je svojim spôsobom naozaj blázon. Blázon, ktorý sa roky nebál stáť proti nim, až ich porazil. Dokázal spolu s nami malý zázrak a vyhrali sme voľby. Porazil Fica, ako jediný a my spolu s ním. Nešťastie pandémie mu zobralo možnosť robiť normálnu politiku, ktorú sme ľuďom sľúbili. Urobil kopu chýb, ale nepamätám si na nič, čo malo ľuďom ublížiť.

Doviezol Sputnik a naši "kolegovia" to využili ako zámienku. Odstavili nám Mareka a teraz chcú odstaviť Igora. V čase, keď to najhoršie je za nami a svitá na lepšie časy, na neho verejne pľujú a robia z neho to najväčšie zlo, aby s takým menom z politiky odišiel. A my mlčíme. Ja nebudem. Rozhodol som sa, že v žiadnom prípade nepodporím chystanú verejnú potupnú rituálnu popravu Igora.

Príliš dlho sme ustupovali a boli sme mäkkí, až tí, ktorí rok podlo útočili na nás, dostali chuť nás totálne pokoriť. Keď zlomia Igora, nakoniec zlomia aj nás a to je cieľ. Chcú nás zničiť, lebo im smrdíme a zavadziame v ceste. Zlodejom, progresívcom, aj pani z paláca. Nastal čas, aby sme si uvedomili svoju silu. Je nás 53 a tú silu máme, nevzdávajme sa bez boja. Stál za nami, je čas sa postaviť za neho a našu dôstojnosť.

Moje rozhodnutie je pevné a nemenné, nebudem súčasťou poslaneckého klubu, ktorý sa rozhodne hodiť lídra svojho hnutia cez palubu. Budem mať vážný problém stáť za takouto koalíciou, ktorej súčasťou bude taký poslanecký klub.
Týmto vyzývam predsedníctvo Oľano, aby sa jasne vyjadrilo k našej iniciatíve.

Vážení kolegovia, ktorí pevne stojíte za Igorom, a súhlasíte s touto iniciatívou, podpíšte sa pod toto vyhlásenie.

Ďakujem
marjankaj
26.03.21,13:05
.
Prečo nie je v SR uznaná aj Satanistická viera? Však podobne ako baptisti /Heger, Krajčí a možno aj Matovič a všetci jej prívrženci/ si tiež myslia, že je to tá správna viera a iba oni sú jediní vyvolení....


Od roku 2017 sa zmenil počet z 20 000 na 50 000. Asi niekomu vadilo, aby sa tu stavali mešity.
§ 11
Návrh na registráciu cirkvi alebo náboženskej spoločnosti prípravný orgán cirkvi alebo náboženskej spoločnosti uvedený v § 10 ods. 2 môže podať, ak preukáže, že sa k cirkvi alebo náboženskej spoločnosti hlási najmenej 50 000 plnoletých členov, ktorí majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a sú občanmi Slovenskej republiky.
https://www.zakonypreludi.sk/zz/1991-308#cast1
https://sk.wikipedia.org/wiki/Cirkev_alebo_n%C3%A1bo%C5%BEensk%C3%A1_spolo%C4%8D nos%C5%A5
Nandrolon
26.03.21,13:19
Jar88
- daj meno, ktoré vemeno z SaS to napísalo.

Po klamstve, v 3. odseku, že to "nedokázali urobiť ani Ficovi alebo Mečiarovi" som prestal čítať.

Mastný vlas - pozemkový mafián Kiska po vražde /sakrálnej obeti/ Kuciaka, vyzval Fica na odstúpenie.
Takže dotyčný šňupač koksu nech najprv rozmýšľa a potom píše bájky.
pavol54
26.03.21,13:48
Nuž je X krajín do ktorých ak chceš cestovať tak len s povinným očkovaním.To že sa to doteraz netýkalo Europy bolo šťastie,ktoré vlani skončilo.Doba pred Covidom minula,nasleduje doba s Covidom.
aj psy musia byť pri ceste do cudziny vybavené očkovacími pasmi a začipovaní, ich páni ešte nie
misoft
26.03.21,14:02
Neboj sa - cestovné pasy už existujú, COVID pass sa pripravuje, možno i to čipovanie raz bude. Potom odpadnú cestovné pasy, covid pasy - bude stačiť len rukou mávnuť pre nejakou krabičkou a ideš.....
kukučka
26.03.21,17:00
No vidíš, donedávna si sa tu posmieval z konšpirácii, a nielen ty. Ktorá sa ešte nesplnila?
V Česku už majú v čítaní zákon o nových občianskych preukazoch nielen s covid pasom, ale aj s odtlačkami prstov. Myslíš, že ku nám nedôjde?
bjuty smis
26.03.21,17:06
písali to v olano či sas ? to je jedno....len beľmo na očiach a pena nenávisti na tlame..
bjuty smis
26.03.21,17:07
No vidíš, donedávna si sa tu posmieval z konšpirácii, a nielen ty. Ktorá sa ešte nesplnila?
V Česku už majú v čítaní zákon o nových občianskych preukazoch nielen s covid pasom, ale aj s odtlačkami prstov. Myslíš, že ku nám nedôjde?
ktorá sa naplnila ?
Nandrolon
26.03.21,17:28
Napr. Covid pass.

Pokiaľ viem, tak Oľajno vzniklo na základe SaS, lebo nebyť SaS, tak o psychopatovi nikto ani len netuší. Možno len nejakí trnavský baroví bitkári, ktorí by ho vykázali na chodník.
Podľa mňa to písal nejaký iniciatívny esesák. Dúfam, že neotvorí plynové komory.
pavol54
26.03.21,17:39
Napr. Covid pass.

Pokiaľ viem, tak Oľajno vzniklo na základe SaS, lebo nebyť SaS, tak o psychopatovi nikto ani len netuší. Možno len nejakí trnavský baroví bitkári, ktorí by ho vykázali na chodník.
Podľa mňa to písal nejaký iniciatívny esesák. Dúfam, že neotvorí plynové komory.
Vieš prečo nemá Sulík vlasy? Lebo keď si spomenie na časy ako ho zobral na kandidátku svojej strany, tak si trhá vlasy
misoft
26.03.21,17:42
anet
26.03.21,18:05
Nuž je X krajín do ktorých ak chceš cestovať tak len s povinným očkovaním.To že sa to doteraz netýkalo Europy bolo šťastie,ktoré vlani skončilo.Doba pred Covidom minula,nasleduje doba s Covidom.
X krajin? to asi nie. Skôr pár krajín.
Okrem toho, uz som sem davala odkaz Belgicko je proti diskriminacii pri cestovani neockovanych ludi, a som presvedcena, ze za to sa postavia aj ine krajiny. Nie vsetky musia liezt EU do zad.u lebo su zadlzeny az po usi.
Neviem si ani predstavit ako by zabranili ludom cestovat po EU, obnovia hranice? kontroly? to by bolo v rozpore s volnym pohybom po EU. Vid. nemcuri a oblubena Malorka.
A lety? neodletis z BA, odletis z Viedne, ak nie z Viedne tak z Prahy, Berlina ... atd.



aj psy musia byť pri ceste do cudziny vybavené očkovacími pasmi a začipovaní,
Ani toto nie je tak celkom pravda, USA, CA nejake pasy neriesia. Segra lieta s coklom a ma kus papiera od CA vetky a to je vsetko.
buchač
26.03.21,18:45
No vidíš, ...

Orwell ?
Nandrolon
26.03.21,19:36
Willby?
kukučka
26.03.21,20:04
fúú, žužu ste čítali?
misoft
27.03.21,09:18
Nejako asi nechápem ten "systém" COVID - ako som písal, v škôlke mali jednu POZ. - poslali ich domov s tým, že budú vyzvaní na PCR testy. OK. Lenže dnes moja 3/4 šla podľa výzvy na PCR test a - "nemáme vás v systéme" - teda žiadny test sa nekonal. Hlavne, že zamestnávateľ požaduje každý týždeň AG testy - moja podľa požiadavky zamestnávateľa bola vo štvrtok (pretože vtedy jej to vychádza). Pri PCR testoch jej odkázali, aby šla na ÚVZ, nech jej vystavia nový COVID pas (pritom v mobile ich už má aspoň desiatky uložené). Hlavná vec, že sa tam zodpovedne teperila.
Tak ako je to vlastne? Nikto im nepovedal, že ak už má AG test, nemôže na PCR test.
Direchtorka škôlky - dievčatá, oznámte, ako ste na tom.... - moja na to: Prídem až po sviatkoch, pretože je to veľký bordel, jedni sa vyhovárajú na druhých, nejasné pravidlá. A bude na 80%.
Možno som slabo hľadal, ale nikde som nenašiel, že po AG teste sa nesmie na PCR test.
buchač
27.03.21,17:52
veronikasad
27.03.21,18:39
Nejako asi nechápem ten "systém" COVID - ako som písal, v škôlke mali jednu POZ. - poslali ich domov s tým, že budú vyzvaní na PCR testy. OK. Lenže dnes moja 3/4 šla podľa výzvy na PCR test a - "nemáme vás v systéme" - teda žiadny test sa nekonal. Hlavne, že zamestnávateľ požaduje každý týždeň AG testy - moja podľa požiadavky zamestnávateľa bola vo štvrtok (pretože vtedy jej to vychádza). Pri PCR testoch jej odkázali, aby šla na ÚVZ, nech jej vystavia nový COVID pas (pritom v mobile ich už má aspoň desiatky uložené). Hlavná vec, že sa tam zodpovedne teperila.
Tak ako je to vlastne? Nikto im nepovedal, že ak už má AG test, nemôže na PCR test.
Direchtorka škôlky - dievčatá, oznámte, ako ste na tom.... - moja na to: Prídem až po sviatkoch, pretože je to veľký bordel, jedni sa vyhovárajú na druhých, nejasné pravidlá. A bude na 80%.
Možno som slabo hľadal, ale nikde som nenašiel, že po AG teste sa nesmie na PCR test.pred dvomi tyzdnami(piatok) som bola na PCR teste, lebo som mala vysetrenia v Bratislave. Objednavala som sa naň sama cez korona.gov, vyskocilo mi tam ze sa pri testovaní mám preukázať vymennym lístkom - nic odomna nechceli. V tom istom tyzdni (pondelok) som bola prvy raz na antigen.teste, potrebovala som ist na matriku a bez testu ma tam nepustili... Nebol žiadny problém s PCR testom (možno preto že na antigen som išla bez obj. a vysledok mi dali na lajstri, nie sms)
Nandrolon
28.03.21,06:10
Realita dnešných dní...
https://www.facebook.com/matovicovcirkus/videos/784852518796251
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
buchač
28.03.21,07:49
proti diskriminacii pri cestovani neockovanych ludi
Byrokrati, diktátori, despoti z Bruselu sa zahrávajú, celkom vážne s veľmi nebezpečnou vecou. Tou nebezpečnou vecou je zavedenie akýchsi Covid pasov. Totiž zavedenie Covid pasu, akéhokoľvek, jednoznačne zruší Schengenský dohovor o voľnom pohybe osôb v rámci štátov EÚ tohto dohovoru.
https://ferro.blog.pravda.sk/2021/03/28/ak-dovolime-diktatorom-z-eu-bruselu-vydatne-podporovanych-z-usa-toto-tak-je-s-nami-definitivny-koniec/
buchač
28.03.21,09:37
Pred pár dňami sa stretli pri stole Heger a Fico.
Podľa niektorých médií VRAJ Heger ZOTREL Fica...
https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/heger-zotrel-fica-priamom-prenose-odbornik-prichadza-verdiktom-nema-to-byt-premierom
Síce ja si to nemyslím, ale to je (nie iba) môj názor. Heger okolo seba plno papierov, tablet (na ktorý mu jeho štáb posielal rozumy), plno podkladov...tie mu boli ale na dve veci.
Na konci chlapec stratil nervy úplne a zotrel sa sám...

Dnes sa stretli znova na STV1. Situácia sa mierne opakuje....už len to zotretie na záver.
Holt, na starého politika ešte nedorástol.
...a ako zvyčajne, moderátor STV skáče do reči.