jar88
19.04.21,10:03
že priamo režírovali politické procesy v 50-- rokoch

Veru, veru...máš pravdu
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mccarthismus
Tebe vôbec nevadí, že porovnávaš neporovnateľné?
Radšej si prečítaj toto:
https://en.wikipedia.org/wiki/McCarthyism
Je to to isté, ale viac pravdivé.
jar88
19.04.21,08:07
Na čo sa zase zhovadujes ?
Čítal si o Tom aspoň vetu, ty muničák ??
Skľudni hormón.....
Čítam, počúvam, pozerám...a záver je ten, že to nie je okolo toho výbuchu až tak jednoduché, ako sa to prezentuje v našej tlači a ako to prezentujú dvaja hajzli - Tchor a Tlusťoch.

Ako som spomenul vyššie...už mi tu chýba jaroušek a jeho mokré sny.
Podľa reakcie sa dá usudzovať... že na muničáku si teda nebol, všakže. Takže nemáš, nemôžeš mať ani len páru o tom, ako to tam funguje.

Na celej tej situácii je smiešne hlavne jedno. To ako keby GRU mala len dvoch agentov 00X, ktorí stíhajú po celej Zemi robiť záškodnícku činnosť. To písal Ian Fleming...?
;) :D :D :D
Mojko, veď ty to máš v tej hlávke viac domotané, ako degeško v osade.
bjuty smis
19.04.21,09:42
Na čo sa zase zhovadujes ?
Čítal si o Tom aspoň vetu, ty muničák ??
Skľudni hormón.....
Čítam, počúvam, pozerám...a záver je ten, že to nie je okolo toho výbuchu až tak jednoduché, ako sa to prezentuje v našej tlači a ako to prezentujú dvaja hajzli - Tchor a Tlusťoch.

Ako som spomenul vyššie...už mi tu chýba jaroušek a jeho mokré sny.
Podľa reakcie sa dá usudzovať... že na muničáku si teda nebol, všakže. Takže nemáš, nemôžeš mať ani len páru o tom, ako to tam funguje.

Na celej tej situácii je smiešne hlavne jedno. To ako keby GRU mala len dvoch agentov 00X, ktorí stíhajú po celej Zemi robiť záškodnícku činnosť. To písal Ian Fleming...?
;) :D :D :D
ty skludni hormon a ja nebudem musieť takto reagovať

znova ti vravím,, radšej si o tom aspoň trochu prečítaj
a neodvádzaj pozornosť na to, či som ja bol, alebo nebol na muničáku...( mimochodom bol )p.s.--aj ked je to úplne irelevantné, v tomto prípade sa jednalo o obrovský areal s plotom povaleným od lesnej zvery, ktorý strážila sbs dôchodcami a mali tam sklady prenajaté súkromné fy
a miestny ani netušili, čo tam mali

....tak už neodvádzaj..
.
ale aj bolo zverejnené, ako sa tam dostali, takže si úplne mimo...

mimochodom, babiš má mať tlačovku a česká vláda chce zverejniť čo majú
pavol54
19.04.21,10:05
Na čo sa zase zhovadujes ?
Čítal si o Tom aspoň vetu, ty muničák ??
Skľudni hormón.....
Čítam, počúvam, pozerám...a záver je ten, že to nie je okolo toho výbuchu až tak jednoduché, ako sa to prezentuje v našej tlači a ako to prezentujú dvaja hajzli - Tchor a Tlusťoch.

Ako som spomenul vyššie...už mi tu chýba jaroušek a jeho mokré sny.
Podľa reakcie sa dá usudzovať... že na muničáku si teda nebol, všakže. Takže nemáš, nemôžeš mať ani len páru o tom, ako to tam funguje.

Na celej tej situácii je smiešne hlavne jedno. To ako keby GRU mala len dvoch agentov 00X, ktorí stíhajú po celej Zemi robiť záškodnícku činnosť. To písal Ian Fleming...?
;) :D :D :D
ty skludni hormon a ja nebudem musieť takto reagovať

znova ti vravím,, radšej si o tom aspoň trochu prečítaj
a neodvádzaj pozornosť na to, či som ja bol, alebo nebol na muničáku...( mimochodom bol )p.s.--aj ked je to úplne irelevantné, v tomto prípade sa jednalo o obrovský areal s plotom povaleným od lesnej zvery, ktorý strážila sbs dôchodcami a mali tam sklady prenajaté súkromné fy
a miestny ani netušili, čo tam mali

....tak už neodvádzaj..
.
ale aj bolo zverejnené, ako sa tam dostali, takže si úplne mimo...

mimochodom, babiš má mať tlačovku a česká vláda chce zverejniť čo majú
ako sa tam dostali? Predsa putin im poslal neviditeľný kabát , prileteli na komín a šup dole do skladu:), nastražili časovač podľa moskovského času a čukotského kalendára a šup domov:) Ale problém bjuty ich sledoval za rozpadnutou ohradou prezlečený za kisku.jr
bjuty smis
19.04.21,10:20
prečo strácaš nervy ?
ja to info mám....ty si lenivý, skôr len skôr neschopný ho získať..
pavol54
19.04.21,10:47
prečo strácaš nervy ?
ja to info mám....ty si lenivý, skôr len skôr neschopný ho získať..
už to tak neprežívaj lebo ti z toho drbne a keď znova prídeš k rozumu, tak sa z toho zblázniš, tak sa snaž uchovať zdravie
bjuty smis
19.04.21,10:50
to isto ,
to by som bol ako ty jeden tu úplne stačí
...
mimochodom, ty si tu začal ďalší deň prikladať, nie ja ...
pavol54
19.04.21,11:08
to isto ,
to by som bol ako ty jeden tu úplne stačí
...
mimochodom, ty si tu začal ďalší deň prikladať, nie ja ...
No vidíš kto tu nie je v poriadku: 07,32 bol môj príspevok alebo tvoj? tak kto tu prikladá a najmä prekrúca výroky iných tu diskutujúcich?
bjuty smis
19.04.21,12:30
jasné, že ťa vidím
len som ti odpovedal na tvoj príspevok....to si si nevšimol ? ani len do ráno si nebol schopný vydržať :)))))
ty máš svoje myšlienky poprekrúcané ako hrubé črevo, netreba ich už prekrúcať..
už si zistil, ako sa tam dostali ??
aj s druhým strážcom muničáku ? :)))
buchač
19.04.21,12:57
Nemáš vlastný názor, ideš v línii mainstreamu...kľudne môžeš ísť robiť pucfleka Naďovi, rozumeli by ste si.
bjuty smis
19.04.21,13:14
áno
česká vláda je mainstríím
ideš...

asi preto, že nečítam tie vaše ruské weby
nerobíš onucu putlerovi ??
buchač
19.04.21,15:16
Česká vláda je výsmech...velí jej slovák (bývalý štbák), ktorý poriadne nerozpráva ani po česky a ani po slovensky.
misoft
19.04.21,15:32
Hmmmm.... to mi pripomína tiež jedného politika čias minulých (už nebohý) -
"Vážení súdruzi....."
"Křasne jak v Přaze...."
(Tipnite si... kto to bol....)
pavol54
19.04.21,15:46
jasné, že ťa vidím
len som ti odpovedal na tvoj príspevok....to si si nevšimol ? ani len do ráno si nebol schopný vydržať :)))))
ty máš svoje myšlienky poprekrúcané ako hrubé črevo, netreba ich už prekrúcať..
už si zistil, ako sa tam dostali ??
aj s druhým strážcom muničáku ? :)))
do roku 1984 museli mať všetky muničáky divízneho typu dvojité oplotenie a na vnútornom signalizáciu na pult veliteľa stráže, každoročne sme robili revíziu hromozvodov a oddialených hromozvodových inštalácii nad plošinami NP3500 pravidelne sme robili KTP munície špeciálne bola uložená munícia PTRS A PLRS takže nemohlo dôjsť ani samovoľnému výbuchu ani výbuchu pomocou diverzantov. Po roku 1991 nastal taký bordel že ani glivice nebolo treba Inak vraj boli predvalni videní v trenčianskom muničáku keď kradli muníciu myslím že granáty:)
jar88
19.04.21,19:19
jasné, že ťa vidím
len som ti odpovedal na tvoj príspevok....to si si nevšimol ? ani len do ráno si nebol schopný vydržať :)))))
ty máš svoje myšlienky poprekrúcané ako hrubé črevo, netreba ich už prekrúcať..
už si zistil, ako sa tam dostali ??
aj s druhým strážcom muničáku ? :)))
do roku 1984 museli mať všetky muničáky divízneho typu dvojité oplotenie a na vnútornom signalizáciu na pult veliteľa stráže, každoročne sme robili revíziu hromozvodov a oddialených hromozvodových inštalácii nad plošinami NP3500 pravidelne sme robili KTP munície špeciálne bola uložená munícia PTRS A PLRS takže nemohlo dôjsť ani samovoľnému výbuchu ani výbuchu pomocou diverzantov. Po roku 1991 nastal taký bordel že ani glivice nebolo treba Inak vraj boli predvalni videní v trenčianskom muničáku keď kradli muníciu myslím že granáty:)
Mojko, zjavne si zabudol, že od vtedy prešlo 35 rokov.
Ty "odborník" by si mohol vymeniť na MO asi ešte aj Naďa.
pavol54
19.04.21,20:01
jasné, že ťa vidím
len som ti odpovedal na tvoj príspevok....to si si nevšimol ? ani len do ráno si nebol schopný vydržať :)))))
ty máš svoje myšlienky poprekrúcané ako hrubé črevo, netreba ich už prekrúcať..
už si zistil, ako sa tam dostali ??
aj s druhým strážcom muničáku ? :)))
do roku 1984 museli mať všetky muničáky divízneho typu dvojité oplotenie a na vnútornom signalizáciu na pult veliteľa stráže, každoročne sme robili revíziu hromozvodov a oddialených hromozvodových inštalácii nad plošinami NP3500 pravidelne sme robili KTP munície špeciálne bola uložená munícia PTRS A PLRS takže nemohlo dôjsť ani samovoľnému výbuchu ani výbuchu pomocou diverzantov. Po roku 1991 nastal taký bordel že ani glivice nebolo treba Inak vraj boli predvalni videní v trenčianskom muničáku keď kradli muníciu myslím že granáty:)
Mojko, zjavne si zabudol, že od vtedy prešlo 35 rokov.
Ty "odborník" by si mohol vymeniť na MO asi ešte aj Naďa.
a ty si neprečítal predposlednú vetu. Matematika nepustí 2021-1991 = 30
jar88
20.04.21,06:12
jasné, že ťa vidím
len som ti odpovedal na tvoj príspevok....to si si nevšimol ? ani len do ráno si nebol schopný vydržať :)))))
ty máš svoje myšlienky poprekrúcané ako hrubé črevo, netreba ich už prekrúcať..
už si zistil, ako sa tam dostali ??
aj s druhým strážcom muničáku ? :)))
do roku 1984 museli mať všetky muničáky divízneho typu dvojité oplotenie a na vnútornom signalizáciu na pult veliteľa stráže, každoročne sme robili revíziu hromozvodov a oddialených hromozvodových inštalácii nad plošinami NP3500 pravidelne sme robili KTP munície špeciálne bola uložená munícia PTRS A PLRS takže nemohlo dôjsť ani samovoľnému výbuchu ani výbuchu pomocou diverzantov. Po roku 1991 nastal taký bordel že ani glivice nebolo treba Inak vraj boli predvalni videní v trenčianskom muničáku keď kradli muníciu myslím že granáty:)
Mojko, zjavne si zabudol, že od vtedy prešlo 35 rokov.
Ty "odborník" by si mohol vymeniť na MO asi ešte aj Naďa.
a ty si neprečítal predposlednú vetu. Matematika nepustí 2021-1991 = 30
A ty si zas nepochopil, že v dnešnej dobe je zabezpečenie možné na neporovnateľne lepšej technickej úrovni, akú si kedy "študoval".
anet
20.04.21,06:29
buchač
20.04.21,06:53
A nakoniec...
..." Podľa doteraz zverejnených faktov mali dvaja ruskí tajní agenti odpáliť muníciu určenú na vývoz, k výbuchu však pravdepodobne nemalo dôjsť v sklade, ale na inom mieste. "

Čo je tak trochu čudné na tejto informácii ?
anet
20.04.21,07:12
Čo je tak trochu čudné na tejto informácii ?
Kuknem relaciu a potom si vytvorim nejaky nazor.
misoft
20.04.21,07:15
A nakoniec to budu agenti babraci :D https://www.ta3.com/clanok/1208681/agenti-amateri-zbabrali-vybuch-v-municnom-sklade-aj-otravu-skripalovcov.html
A čo sa čuduješ? Nastavili časovač správne, ale podľa moskovského času.... :D:D:D
pavol54
20.04.21,08:52
jasné, že ťa vidím
len som ti odpovedal na tvoj príspevok....to si si nevšimol ? ani len do ráno si nebol schopný vydržať :)))))
ty máš svoje myšlienky poprekrúcané ako hrubé črevo, netreba ich už prekrúcať..
už si zistil, ako sa tam dostali ??
aj s druhým strážcom muničáku ? :)))
do roku 1984 museli mať všetky muničáky divízneho typu dvojité oplotenie a na vnútornom signalizáciu na pult veliteľa stráže, každoročne sme robili revíziu hromozvodov a oddialených hromozvodových inštalácii nad plošinami NP3500 pravidelne sme robili KTP munície špeciálne bola uložená munícia PTRS A PLRS takže nemohlo dôjsť ani samovoľnému výbuchu ani výbuchu pomocou diverzantov. Po roku 1991 nastal taký bordel že ani glivice nebolo treba Inak vraj boli predvalni videní v trenčianskom muničáku keď kradli muníciu myslím že granáty:)
Mojko, zjavne si zabudol, že od vtedy prešlo 35 rokov.
Ty "odborník" by si mohol vymeniť na MO asi ešte aj Naďa.
a ty si neprečítal predposlednú vetu. Matematika nepustí 2021-1991 = 30
A ty si zas nepochopil, že v dnešnej dobe je zabezpečenie možné na neporovnateľne lepšej technickej úrovni, akú si kedy "študoval".
však vidieť a počuť ako zabezpečené sklady búchajú, ako sa na Slovensku strácajú granáty zo skladov vybavených najmodernejšou ochranou. Inak to nebola moja parketa to mala na starosti správa budov.
pavol54
20.04.21,09:59
A nakoniec to budu agenti babraci :D https://www.ta3.com/clanok/1208681/agenti-amateri-zbabrali-vybuch-v-municnom-sklade-aj-otravu-skripalovcov.html
dobrý tip na reláciu, vždy si rád vypočujem toho Šándora má celkom rozumné názory a aj závery proti ynteligentovi valáškovi alebo dostálovi ktorí by najradšej pred zalezením do kúta rozdávali rozpáleným hlavám samopaly a lístky na východ Ukrajiny
Nandrolon
21.04.21,04:31
Vidím, že zase si jeden zelený mozog kompenzoval absenciu nočnej kopulácie s manželkou, cez deň atakovaním bezdomovca....
https://www.youtube.com/watch?v=YLGHEJEcdeQ
pavol54
21.04.21,06:18
Vidím, že zase si jeden zelený mozog kompenzoval absenciu nočnej kopulácie s manželkou, cez deň atakovaním bezdomovca....
https://www.youtube.com/watch?v=YLGHEJEcdeQ
Ešte mu mal skontrolovať platný test a napariť pokutu. To je vzor Kiskizmu Ctihodní pripravia o existenciu, vyrobia bezdomovca a nakoniec ho štátna moc nakope. Nemá kradnúť ale mohli ho zavrieť podľa § -ov výnimočného stavu
pavol54
21.04.21,06:20
A nakoniec to budu agenti babraci :D https://www.ta3.com/clanok/1208681/agenti-amateri-zbabrali-vybuch-v-municnom-sklade-aj-otravu-skripalovcov.html
A čo sa čuduješ? Nastavili časovač správne, ale podľa moskovského času.... :D:D:D
Ten panelák v Prešove tiež mohli hodiť na rusov (alebo aspoň na rusnákov)
anet
21.04.21,06:26
Nandrolon
21.04.21,06:40
Ja si myslím, že na Naďa v osamotenej miestnosti medzi 4 očami /bez jeho ochrankárov/ keď zakričíš, tak bude mať okamžite fľak od rozkroku po topánky.
Taký je to tvrdý chlap.
lujza.j
21.04.21,08:30
Niektorym staci aj hnusny pohlad:---:D...na mna raz...taky precitlively "ta pani s tym nevludnym pohladom":D
bjuty smis
21.04.21,09:28
A nakoniec to budu agenti babraci :D https://www.ta3.com/clanok/1208681/agenti-amateri-zbabrali-vybuch-v-municnom-sklade-aj-otravu-skripalovcov.html
A čo sa čuduješ? Nastavili časovač správne, ale podľa moskovského času.... :D:D:D
Ten panelák v Prešove tiež mohli hodiť na rusov (alebo aspoň na rusnákov)
hodiť ?
aj tam boli ubytovaní v dobe výbuchu ??
pavol54
21.04.21,10:14
A nakoniec to budu agenti babraci :D https://www.ta3.com/clanok/1208681/agenti-amateri-zbabrali-vybuch-v-municnom-sklade-aj-otravu-skripalovcov.html
A čo sa čuduješ? Nastavili časovač správne, ale podľa moskovského času.... :D:D:D
Ten panelák v Prešove tiež mohli hodiť na rusov (alebo aspoň na rusnákov)
hodiť ?
aj tam boli ubytovaní v dobe výbuchu ??
a v muničáku na súkromnej munícii spávali v dobe výbuchu?
Nandrolon
21.04.21,10:29
A nakoniec to budu agenti babraci :D https://www.ta3.com/clanok/1208681/agenti-amateri-zbabrali-vybuch-v-municnom-sklade-aj-otravu-skripalovcov.html
A čo sa čuduješ? Nastavili časovač správne, ale podľa moskovského času.... :D:D:D
Ten panelák v Prešove tiež mohli hodiť na rusov (alebo aspoň na rusnákov)
hodiť ?
aj tam boli ubytovaní v dobe výbuchu ??
a v muničáku na súkromnej munícii spávali v dobe výbuchu?
No, u nás je to tak, že v akčnom rádiuse fabriky /priamo pri nej/ majú ukrajinci a srbi svoju ubytovňu. Ak by tam dal niekto dobre vypočítanú nálož, zobralo by aj ukrajinské a srbské devuchy :-))))))))))))
pavol54
21.04.21,11:20
A nakoniec to budu agenti babraci :D https://www.ta3.com/clanok/1208681/agenti-amateri-zbabrali-vybuch-v-municnom-sklade-aj-otravu-skripalovcov.html
A čo sa čuduješ? Nastavili časovač správne, ale podľa moskovského času.... :D:D:D
Ten panelák v Prešove tiež mohli hodiť na rusov (alebo aspoň na rusnákov)
hodiť ?
aj tam boli ubytovaní v dobe výbuchu ??
a v muničáku na súkromnej munícii spávali v dobe výbuchu?
No, u nás je to tak, že v akčnom rádiuse fabriky /priamo pri nej/ majú ukrajinci a srbi svoju ubytovňu. Ak by tam dal niekto dobre vypočítanú nálož, zobralo by aj ukrajinské a srbské devuchy :-))))))))))))
Žiadny priestor v prípade výpočtov ohrozenia nie bezpečný, len sa musí kalkulovať aká je pravdepodobnosť že tam bude účinok len si to preklop na porovnanie účinku tlakovej vody a tlakového plynu v závislosti na vzdialenosti od zdroja tlaku
pavol54
21.04.21,11:31
Vidím, že zase si jeden zelený mozog kompenzoval absenciu nočnej kopulácie s manželkou, cez deň atakovaním bezdomovca....
https://www.youtube.com/watch?v=YLGHEJEcdeQ
Ešte mu mal skontrolovať platný test a napariť pokutu. To je vzor Kiskizmu Ctihodní pripravia o existenciu, vyrobia bezdomovca a nakoniec ho štátna moc nakope. Nemá kradnúť ale mohli ho zavrieť podľa § -ov výnimočného stavu
Doplním minimálne štyria sa mohli sťažovať na porušenie GDPR, pretože pred natáčaním si mal filmár pýtať povolenie.:) Že je to absurdné, no boli spory kde bola námietka na súde akceptovaná
Nandrolon
21.04.21,12:00
A nakoniec to budu agenti babraci :D https://www.ta3.com/clanok/1208681/agenti-amateri-zbabrali-vybuch-v-municnom-sklade-aj-otravu-skripalovcov.html
A čo sa čuduješ? Nastavili časovač správne, ale podľa moskovského času.... :D:D:D
Ten panelák v Prešove tiež mohli hodiť na rusov (alebo aspoň na rusnákov)
hodiť ?
aj tam boli ubytovaní v dobe výbuchu ??
a v muničáku na súkromnej munícii spávali v dobe výbuchu?
No, u nás je to tak, že v akčnom rádiuse fabriky /priamo pri nej/ majú ukrajinci a srbi svoju ubytovňu. Ak by tam dal niekto dobre vypočítanú nálož, zobralo by aj ukrajinské a srbské devuchy :-))))))))))))
Žiadny priestor v prípade výpočtov ohrozenia nie bezpečný, len sa musí kalkulovať aká je pravdepodobnosť že tam bude účinok len si to preklop na porovnanie účinku tlakovej vody a tlakového plynu v závislosti na vzdialenosti od zdroja tlaku
Keďže je fabrika mimo zastavaného územia, teda X km k dedine a X km k mestu, tak tam by bol ten výpočet jednoduchý. Okolité svahy /je to v záreze/ by iba uľahčili deštrukciu odrazom tlakovej vlny. No fajne. :-)))))))))))))
Nandrolon
21.04.21,12:02
Vidím, že zase si jeden zelený mozog kompenzoval absenciu nočnej kopulácie s manželkou, cez deň atakovaním bezdomovca....
https://www.youtube.com/watch?v=YLGHEJEcdeQ
Ešte mu mal skontrolovať platný test a napariť pokutu. To je vzor Kiskizmu Ctihodní pripravia o existenciu, vyrobia bezdomovca a nakoniec ho štátna moc nakope. Nemá kradnúť ale mohli ho zavrieť podľa § -ov výnimočného stavu
Doplním minimálne štyria sa mohli sťažovať na porušenie GDPR, pretože pred natáčaním si mal filmár pýtať povolenie.:) Že je to absurdné, no boli spory kde bola námietka na súde akceptovaná
Ale v tom prípade by žabku súdili jednotlivci na chodbe pri výťahu do svojho jednoizbového bytu.
misoft
21.04.21,12:05
Vidím, že zase si jeden zelený mozog kompenzoval absenciu nočnej kopulácie s manželkou, cez deň atakovaním bezdomovca....
https://www.youtube.com/watch?v=YLGHEJEcdeQ
Chcel takto podporiť US kolegu - toho však dnes uznali vinným vo všetkých bodoch obžaloby z vraždy II. stupňa a (vraj) po sčítaní má dostať (až) 75 rokov.
Nandrolon
21.04.21,13:14
Vidím, že zase si jeden zelený mozog kompenzoval absenciu nočnej kopulácie s manželkou, cez deň atakovaním bezdomovca....
https://www.youtube.com/watch?v=YLGHEJEcdeQ
Chcel takto podporiť US kolegu - toho však dnes uznali vinným vo všetkých bodoch obžaloby z vraždy II. stupňa a (vraj) po sčítaní má dostať (až) 75 rokov.
Byť na mieste policajta, tak sa modlím za zdravie dotyčného. Ak by mal krvácanie pečene /a cirhózovým pacientom stačí málo/, tak od ublíženia na zdraví s následkom smrti ho delí už iba malý krôčik.
pavol54
21.04.21,14:23
Vidím, že zase si jeden zelený mozog kompenzoval absenciu nočnej kopulácie s manželkou, cez deň atakovaním bezdomovca....
https://www.youtube.com/watch?v=YLGHEJEcdeQ
Chcel takto podporiť US kolegu - toho však dnes uznali vinným vo všetkých bodoch obžaloby z vraždy II. stupňa a (vraj) po sčítaní má dostať (až) 75 rokov.
Byť na mieste policajta, tak sa modlím za zdravie dotyčného. Ak by mal krvácanie pečene /a cirhózovým pacientom stačí málo/, tak od ublíženia na zdraví s následkom smrti ho delí už iba malý krôčik.
Boli tam traja, to že sa tí dvaja len prizerali, nič nemení na skutku že čin spáchali ako skupina a šup za kováčikom( však paškovci(a to sa ich nezastávam) boli traja a jeden mlátil tú kočenku a všetci boli súdení)
buchač
21.04.21,14:37
Boli tam traja, to že sa tí dvaja len prizerali..... boli traja a jeden mlátil tú kočenku a všetci boli súdení)
Už sa nemôžem pozerať na to, ako drístaš.

https://tivi.cas.sk/video/2373016/brutalna-bitka-paskovcov-zachytena-na-videu-z-tych-zaberov-tuhne-krv-v-zilach/
pavol54
21.04.21,14:44
Boli tam traja, to že sa tí dvaja len prizerali..... boli traja a jeden mlátil tú kočenku a všetci boli súdení)
Už sa nemôžem pozerať na to, ako drístaš.

https://tivi.cas.sk/video/2373016/brutalna-bitka-paskovcov-zachytena-na-videu-z-tych-zaberov-tuhne-krv-v-zilach/
ja som videl len záver tej bitky, reprízy som nemal chuť pozerať
Nandrolon
21.04.21,15:15
Pavol, však si mal napísať, že ktorý k0k0t číta a pozerá videá na cas.sk. Však je to samý hoax :-)))))))))
pavol54
21.04.21,15:23
Pavol, však si mal napísať, že ktorý k0k0t číta a pozerá videá na cas.sk. Však je to samý hoax :-)))))))))
nechaj tak to je v princípe už nepodstatné. Podstata je tá že dvaja štátni zamestnanci asi čerpali voľno keď sa prizerali. Lóve idú hodinky za službu sa rátajú, dôchodok sa blíži čo im chýba. Do konca smeny vydržať.
Nandrolon
21.04.21,15:41
Pavol, však si mal napísať, že ktorý k0k0t číta a pozerá videá na cas.sk. Však je to samý hoax :-)))))))))
nechaj tak to je v princípe už nepodstatné. Podstata je tá že dvaja štátni zamestnanci asi čerpali voľno keď sa prizerali. Lóve idú hodinky za službu sa rátajú, dôchodok sa blíži čo im chýba. Do konca smeny vydržať.
Tí dvaja sa ho buď báli, alebo to bolí nejakí nováčkovia, alebo robili všetci to isté ale žiaľbohu kamera bola iba v tomto prípade.
Toho "borca" by mala Pani Rakovina za toto vystískať!
buchač
23.04.21,12:33
Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica v súčasnosti zamestnáva na plný úväzok nielen Vlhovú, ale aj asistenta hlavného trénera Mateja Gemzu a ďalšieho člena realizačného tímu, jej brata Borisa Vlhu.
https://www.teraz.sk/sport/lyzovanie-vlhova-uz-trenuje-v-jasne/543826-clanok.html

Strašne rád by som vedieť, že na akej funkcii je Vlhová...a zaujímala by ma aj výška platu (tipujem cca 1.500-2000€).
misoft
23.04.21,15:02
A hlavne, v akých hodnostiach..... :D:D:D
buchač
23.04.21,15:43
Neviem, že prečo sa rehoceš (bez príčiny jak opilecký cokot z Oravy)...to je akože na smiech ???
Matej Tóth dostal nadporučíka za olympijskú medailu...
Dodnes sa mi chce z neho grcať, ako plakal (a nie len on), že nemá z čoho žiť.

To sú akí profesionálni športovci ? Veď to je to isté, ako za socíku...ibaže za väčšie love.
Nandrolon
23.04.21,16:11
Ej, zase sa tu komusi už pol roka nepostavil, tak je nasratý.
A just :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))
lujza.j
23.04.21,17:06
Ked bola roky nazad novela fizlovskeho zakona...tak sa menila aj keš za hodnost....ale,ze velmi dole to islo....neviem ako to ostalo alebo sa menilo vojakom....u fizlov uz nebola hodnost o prachoch....ale o machrovani...
pavol54
23.04.21,19:53
Ej, zase sa tu komusi už pol roka nepostavil, tak je nasratý.
A just :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))
Pozná ju celý svet, nie je lepšia reklama pre Slovensko, nejaký moderátor za to že odrapká pár naučených viet je na tom platove rovnako
Nandrolon
24.04.21,05:35
Ej, zase sa tu komusi už pol roka nepostavil, tak je nasratý.
A just :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))
Pozná ju celý svet, nie je lepšia reklama pre Slovensko, nejaký moderátor za to že odrapká pár naučených viet je na tom platove rovnako
Toto bola reakcia na tú jeho "zátvorku".
Asi mu ešte nik nezlomil tú palicu o hlavu, čo chodí s ňou na tie ukrajinské "pšoky".
:-)))))))))))))
buchač
24.04.21,09:04
Toto bola reakcia na tú jeho "zátvorku".
Asi mu ešte nik nezlomil tú palicu o hlavu, čo chodí s ňou na tie ukrajinské "pšoky".
:-)))))))))))))
Počuj sem, ty pridrbané ožraté alkoholické hovado...už prestaň chlastať, aspoň nebudeš mať okno a budeš vedieť, čo a kde píšeš.
Si myslíš, že donekonečna budem bez reakcie prehliadať tvoje narážky a urážky ?

To akože ty by si mi mal zlomiť palicu o hlavu ? Človeče, šak by ti od námahy pukli popolníky, čo máš na raťafáku...
Nandrolon
24.04.21,09:12
Toto bola reakcia na tú jeho "zátvorku".
Asi mu ešte nik nezlomil tú palicu o hlavu, čo chodí s ňou na tie ukrajinské "pšoky".
:-)))))))))))))
Počuj sem, ty pridrbané ožraté alkoholické hovado...už prestaň chlastať, aspoň nebudeš mať okno a budeš vedieť, čo a kde píšeš.
Si myslíš, že donekonečna budem bez reakcie prehliadať tvoje narážky a urážky ?

To akože ty by si mi mal zlomiť palicu o hlavu ? Človeče, šak by ti od námahy pukli popolníky, čo máš na raťafáku...
Som sa nasmial, díky!
Popolníky? To si si ma pomýlil zrejme s niekým iným, zatiaľ ešte nemám žiadne okuliare, teda okrem slnečných, polarizačných a fotochromatických, všetky bez akýchkoľvek dioptrií.
Narážky na teba? Oj, ty vzťahovačné hoviadko.
Tebe sa zrejme niečo prisnije a myslíš si ráno, že je to pravda!
korela
24.04.21,11:30
Ej, zase sa tu komusi už pol roka nepostavil, tak je nasratý.
A just :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))
Pozná ju celý svet, nie je lepšia reklama pre Slovensko, nejaký moderátor za to že odrapká pár naučených viet je na tom platove rovnako
Pozná.
Ale keď Slovensko dostane Nobelovu cenu, to bude už iné zviditeľnenie.
anet
24.04.21,17:17
bjuty smis
25.04.21,11:45
a 2 000 000 000 .-€ v .......

https://dennikn.sk/minuta/2365223/?ref=mpm
pavol54
25.04.21,11:53
a 2 000 000 000 .-€ v .......

https://dennikn.sk/minuta/2365223/?ref=mpm
mali kúpiť ruské, tie stoja tretinu, alebo vo Vietname VDBT na ochranu vzdušného priestoru
bjuty smis
25.04.21,12:29
to by pellegrinimu s dankom neostalo na provízie....
pavol54
25.04.21,14:57
to by pellegrinimu s dankom neostalo na provízie....
lenže iné sú nekompatibilné s NATO, ak vieš ze zobrali, tak oznám očtk. Tie lietadlá sa platili teraz, takže Naď cáloval alebo americký výrobca (na korupciu sú dve strany a američania sú predsa takí čestní že oni by nedali ani cent úplatku) alebo ich chceš obviniť že dal?
bjuty smis
25.04.21,16:19
nevymýšlaj a naštuduj si, ako a kedy sa platilo...
buchač
25.04.21,16:26
Máš jedno...Naď je na vrchole blaha...že vraj „významný okamih v histórii nášho letectva“.
Kuwa...ešte tak vedieť, čím je ten okamih významný.
Nandrolon
25.04.21,16:47
Buchač, - Naď má aspoň "aku" kosačku, lebo na diskusiách sa písalo, že ťahá kábel....
bjuty smis
25.04.21,16:57
Máš jedno...Naď je na vrchole blaha...že vraj „významný okamih v histórii nášho letectva“.
Kuwa...ešte tak vedieť, čím je ten okamih významný.
nie
naĎ to od začiatku kritizoval ako predražené riešenie....
buchač
25.04.21,17:02
Tlusťoch už toho nakritizoval dosť...či ?
bjuty smis
25.04.21,17:07
ty snád tie stíhačky za 2 miliardy schvaluješ ???
buchač
25.04.21,17:10
Nie...predsa bola lacnejšia ponuka. Síce iné mašiny, ale pre účely Slovenska by postačovali.
bjuty smis
25.04.21,17:15
tak súhlasíš s nadom
a kritizuješ ho :))
buchač
25.04.21,18:05
tak súhlasíš s nadom
a kritizuješ ho :))
Ešte som sa nezbláznil, aby som s tým dilinom súhlasil. S ním sa proste nedá... a to teraz neberiem v úvahu, že je americký riťolez. Proste a jednoducho povedané...ak by to bol úplne iný jedinec (trebárs aj z môjho reálneho okolia), tak by som s ním nesúhlasil.

Ak by k niečomu došlo, tak hangáre a či stojanky s F16 by boli prvé na rade a zničené jedna radosť.

...a ozaj...voľakedy to boli dobré mašiny, no sú už zastaralejšie. Nevýhoda je jeden motor.
Ďalšia otázka je, že kde sa bude robiť údržba...žeby u Galka ? ;) :D
...atď, etc...
bjuty smis
25.04.21,18:21
ale však naď bol tiež proti ich nákupu, tak čo mu vyčítaš ???

a k tej zastaralosti :)))

"Verzia F-16V vzlietla prvýkrát 16. októbra 2015 a jej konštruktéri stavajú na dlhoročných operačných skúsenostiach z predchádzajúcich verzií F-16, ktorých bolo dodnes vyrobených viac ako 4500 kusov. Tieto stíhačky sa výborne osvedčili vo vojne v Perzskom zálive, v bývalej Juhoslávii, ale aj v izraelsko-libanonskom konflikte. F-16V čerpá z týchto bojových skúseností a zároveň prináša nové technológie, akými sú vylepšený radarový systém alebo pokročilá letecká výzbroj. Táto najnovšia generácia F-16 poskytuje pilotom lepšie situačné povedomie, ako mali posádky v predchádzajúcich verzií,“ píše o stíhačke leteckymagazin.sk.

Najnovšie modely F-16 V Block 70/72 kombinujú rozšírené schopnosti a vylepšenia predovšetkým v oblasti výzbroje, počítačových, navigačných a radarových systémov. Stíhačky sú vybavené palubnými rádiolokátormi AN/APG-83, čo je radar s aktívnym elektronickým skenovaním, ktorý prináša pilotom lepšie situačné povedomie, flexibilitu a rýchlejšie zameranie cieľa za každého počasia. Je schopný sledovať viac než 20 rôznych cieľov súčasne, mapuje terén vo vysokom rozlíšení a je tri- až päťkrát spoľahlivejší ako staršie radary.
misoft
25.04.21,19:19
Len aby sme nedostali F-16B! Koľko stojí F-16A/B? Teraz okolo 20 mil. $. F-16V Block stojí koľko? 50 mil.$ cca. Poliaci kupujú F-35 - síce drahšie ale 5. generácie. A F-16 V10/72 sú "len" 4++ generácie - teda staršie.
A 2 miliardy? Koľko ich nakúpia?
Inak - tie F-16 sú LEN modernizované a repasované staršie modely. Takže dodajú staré šunty na nové ceny. To sa potom kšeftuje.
bjuty smis
25.04.21,19:27
staré šunty..
samozrejme, však to píšu..
aj najnovší vw golf 8 je len starý šunt. len repasovaný.....

pellegriny s dankom nám kúpili 12 + 2 - 2miestne na výcvik.....
misoft
25.04.21,19:30
Aha - takže 12 x 50 = 600 mil.$ + tie dve 100 spolu 700-800 mil. $. K tomu ešte "príslušenstvo - povedzme 200 mil.$. A kam šiel ten zvyšok? Alebo žeby sme kupovali staré šunty za dvojnásobnú cenu?
buchač
26.04.21,16:47
Ako uvádza ÚVZ, zápasy môžu v dejisku sledovať iba diváci s negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu, nie starším ako 36 hodín a zároveň s výsledkom antigénového testu nie starším ako 12 hodín.
https://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/585851-fanusikovia-sa-vracaju-na-stadiony-pozrite-si-za-akych-podmienok/

Z diskusie :
" Sorry, ale toto môže napadnúť len choré hlavy. V pátek si zaplatim PCR.... v sobotu budem rychlo utekat na antigen, len abych sa na fotbale dusil v rusku na cerstvem vzduchu. Toto uz je moc. Mikas kee chodis na tl kvalitne lisohlavky? "
misoft
26.04.21,18:56
Fakt - to je fakt na hlavu padnuté. A ten, čo to "vymyslel" - buď mal zatmenie mozgu, alebo v tej hlave momentálne nič nemal (možno ak piliny).
bodliak
26.04.21,19:24
Ako uvádza ÚVZ, zápasy môžu v dejisku sledovať iba diváci s negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu, nie starším ako 36 hodín a zároveň s výsledkom antigénového testu nie starším ako 12 hodín.


ÚVZ nič také neuvádza. Ani LAMP, ani limit 36 hodín.
To len športovci majú aj v hlave sval ...

§4, ods.2 a)
hromadné podujatia jednorazovej povahy, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného
podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu na ochorenie
COVID-19 nie starším ako 12 hodín a ktoré budú ohlásené na miestne príslušnom regionálnom úrade
verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom
Nandrolon
27.04.21,04:00
Zase nejaký novinár najskôr písal článok a potom z neho ejakuloval.
buchač
27.04.21,04:33
misoft
27.04.21,05:25
Viedeňák sa pýta Blaváka:
- A máte u vás metro?
- My nemáme ani centimetro!
https://www.youtube.com/watch?v=Bg8XWX2wJKE
https://www.youtube.com/watch?v=XE97TX0Kqcw


BTW: kto si spomína na Alweg! Brácha (ako pamiatku) ešte stále má "lístok" na Alweg, keď v škole dávali tie príspevky naň.
https://www.vtedy.sk/vysoke-tatry-alweg-stavba-mladeze
https://www.vtedy.sk/alweg-vysoke-tatry-zbierka-doprava
https://plus7dni.pluska.sk/domov/co-stalo-milionmi-tatransku-jednokolajku-alweg-plesniveju
buchač
27.04.21,10:14
Ako uvádza ÚVZ, zápasy môžu v dejisku sledovať iba diváci s negatívnym výsledkom PCR alebo LAMP testu, nie starším ako 36 hodín a zároveň s výsledkom antigénového testu nie starším ako 12 hodín.


ÚVZ nič také neuvádza. Ani LAMP, ani limit 36 hodín.
To len športovci majú aj v hlave sval ...


Tak to sú tí športovci na tom oproti tebe oveľa lepšie.
Lebo ty v tej hlave nemáš nič...len sprostosti managera typu Galko a Naď.
bodliak
27.04.21,10:22
Lebo ty v tej hlave nemáš nič...len sprostosti managera typu Galko a Naď.

Na pátou kolej! Na pátou!
korela
27.04.21,10:23
Min. rok bolo na Slovensku najmenej sobášov od r. 1918.
Nandrolon
27.04.21,11:03
Sranda s tým núdzovým stavom.
Sulík zrejme zase pustí/pustil do nohavíc. Štartér bol frajer, ale teraz si sám sebe dal také nesplniteľné podmienky /500 hospitalizovaných do 20 dní/, že stiahne tú svoju riť a zahlasuje za.
Ale však u neho je to normálne.
Verím v 3. vlnu na jeseň a zase krásne prázdne cesty a ulice, zatvorené reštiky, krčmiská a krásne Vianoce!!!
:-))))))))))))))

Ináč veľmi som zvedavý, ale asi sa to nedozviem, či za 2-3-4 roky nebude masívny nárast sklerózy multiplex u maldých, a parkinsona/alzheimera u starších v súvislosti s očkovaním.

Už sa objavili informácie o herpese zoster v súvislosti s vakcínou. Niektorí si síce mylne myslia, že sa jedná o ochorenie kože :-)
BXLmiami
28.04.21,06:25
Herpes zoster sa rozvíja pri oslabenom organizme a očkovanie akoukoľvek vakcínou je oslabenie organizmu.Oslabenie organizmu v tom zmysle,že prebieha tvorba protilátok vyvolaná vakcináciou ktorá nás oslabí ako keby sme prekonávali iný typ infektu.
pavol54
28.04.21,06:44
Rusi odmietli kurence od slovenských chovateľov kvôli vtáčej chrípke, ktohovie či šukl nedá povolenie im aplikovať Sputnik V aspoň nejaké využitie:)
bjuty smis
28.04.21,08:05
Podobne ako pred časom Štátny ústav pre kontrolu liečiv vydala teraz ešte kritickejší posudok k Sputniku brazílska Národná agentúra pre dohľad nad zdravím - Anvisa.

"Nikdy nedovolíme, aby bez potrebných dôkazov boli milióny Brazílčanov vystavených výrobkom bez jasného dôkazu o ich kvalite, bezpečnosti a účinnosti alebo prinajmenšom bez priaznivého pomeru rizík a prínosov," tvrdí prezident Anvisy Antonio Barra Torres. Brazílski kontrolóri Sputnik V nepovolili v krajine používať.

Agentúra označila použitie Sputnika za príliš riskantné, zistila rozsiahle chyby v štúdiách, nebola schopná overiť bezpečnosť a účinnosť vakcíny.

Zhodnotenie brazílskych kontrolórov je zatiaľ najkomplexnejšie, keďže ide o podobne silnú inštitúciu, akou je pre Európsku úniu Európska lieková agentúra.
K rovnakým záverom prišiel ŠÚKL

Najzávažnejšie zistenie brazílskej liekovej agentúry poukazuje na to, že súčasťou vakcíny Sputnik sú aj bunky, ktoré v nej podľa európskych a brazílskych noriem vôbec nemajú byť.

Podľa zistení SME k rovnakým záverom už skôr dospel aj Slovenský ústav pre kontrolu liečiv pri vlastnej analýze ruskej vakcíny. Aj toto zistenie bolo dôvodom, prečo očkovanie ruskou vakcínou na Slovensku ústav neodporučil.

Odhalené bunky pochádzajú z výrobného procesu vakcíny. Pomáhajú pri vytvorení adenovírusu, čo je úmyselne znefunkčnený a pre človeka neškodný vírus, ktorý pomáha dopraviť do tela očkovaného informáciu o stavbe jedného konkrétneho proteínu koronavírusu.

Brazílsky regulátor tvrdí, že adenovírus by sa vďaka prítomnosti buniek vo vakcíne mohol rozmnožiť aj v tele očkovaného. "To môže viesť k infekciám u ľudí a okrem iných zdravotných problémov môže spôsobiť škody a smrť, najmä u ľudí s nízkou imunitou a dýchacími problémami," tvrdí v stanovisku brazílsky úrad.
Normy nepodliezame

"Sú to bunky, ktoré pomáhajú ešte vo výrobe rozmnožiť defektný vírus (adenovírus). Podľa európskych noriem sa však nesmú dostať do samotnej vakcíny," hovorí virologička Tatiana Betáková z Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied.

"My v Európe nepodliezame tieto kritériá a vďaka tomu sa nevystavujeme riziku," vysvetľuje všeobecne proces posudzovania v Európskej únii.

Betáková predpokladá, že množstvo buniek, ktoré sa dostanú do tela očkovaných, je malé a zdravému človeku zrejme nespôsobí žiadne komplikácie. "U veľmi citlivých osôb, napríklad so zníženou imunitou sa môžu niektoré symptómy ochorenia objaviť," tvrdí.

Podľa informácie SME rovnaké bunky opakovane odhalil aj ŠÚKL. Keby pri testoch zohľadnili ruské voľnejšie normy, výsledok by vyšiel uspokojujúco.

Ostatné vakcíny fungujúce na rovnakom princípe ako Sputnik - takzvané vektorové vakcíny - podobné problémy nezaznamenali. Ide o vakcíny od AstraZenecy či Johnson & Johnson.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22647082/vakcina-sputnik-obsahuje-bunky-ktore-tam-nemaju-co-hladat.html
bjuty smis
28.04.21,08:06
Čo zistila brazílska Národná agentúra pre dohľad nad zdravím

Po zohľadnení všetkej predloženej dokumentácie, údajov získaných pri osobných inšpekciách a informácií od iných regulačných orgánov použitie vakcíny neschválila a označila použitie Sputnika V proti covidu za príliš riskantné.
Zistila chyby vo vývoji vo všetkých fázach klinických štúdií. Neexistuje dostatok údajov o kontrole kvality, bezpečnosti a účinnosti.
Adenovírusy, ktoré sú vo vakcíne použité, sú schopné sa ďalej množiť a spôsobiť ochorenie.
V celom procese výroby Sputnika nebola zabezpečená dostatočná kontrola možnej kontaminácie vakcíny nečistotami či inými vírusmi.
Nebolo možné identifikovať výrobcov produktov, ktoré používajú pri výrobe ruskej vakcíny. Neboli zistené ani žiadne výrobné podmienky, ktoré by preukazovali, že výrobky sú vyrábané a kontrolované dôsledne.,
Inšpekčnému tímu odmietli prístup do zariadení Gamalejovho inštitútu, ktorý vyvinul vakcínu.
Nandrolon
28.04.21,11:17
Herpes zoster sa rozvíja pri oslabenom organizme a očkovanie akoukoľvek vakcínou je oslabenie organizmu.Oslabenie organizmu v tom zmysle,že prebieha tvorba protilátok vyvolaná vakcináciou ktorá nás oslabí ako keby sme prekonávali iný typ infektu.
Predpokladám, že toto má byť iba "doplnenie" môjho príspevku. Veď to je hádam každému s dokončenou povinnou školskou dochádzkou jasné, netreba na to lekárske a farmaceutické vzdelanie.

Ak to mala byť oponentúra na môj príspevok, tak ktorá časť môjho príspevku koliduje s týmto príspevkom?
misoft
28.04.21,11:52
Čo zistila brazílska Národná agentúra pre dohľad nad zdravím

Po zohľadnení všetkej predloženej dokumentácie, údajov získaných pri osobných inšpekciách a informácií od iných regulačných orgánov použitie vakcíny neschválila a označila použitie Sputnika V proti covidu za príliš riskantné......................
Tkaže - Anvisa nedostala všetky dokumenty, EMA nedostala všetky dokumenty, ŠUKL nedostal všetky dokumenty - som zvedavý, čo zistia Maďari! Tí asi "majú" dokumenty, alebo nie? Ak nemajú - tak ich skúmanie sa bude rovnať skúmaniu ŠUKL, Avnisa, EMA = bode rovnaký výsledok, rozhodnutie.
Pokiaľ však povedia, že majú dokumenty - otázka bude AKÉ dokumenty, OD KOHO dokumenty. Sú originálne, alebo len fiktívne? Ak budú originálne, bude otázka, PREČO oni dostali a ostatní nie? Ak budú fiktívne, bude otázka, je maďarské leboratórium oprávnené vydávať rozhodnutie, Bude potom maďarské laboratóriu VYRADENÉ zo siete certifikovaných laboratóríí? Ak vydá falošné výsledky, rozhodnutie - bude brané na zodpovednosť? Bude stíhané za podvod? Ak sa dospeje k zisteniu, že ich rozhodnutie je podvod a Bláznovič sa bude opierať o sfalšovaný výsledok - BUDE ON trestne stíhaný za pokus o všeobecné ohrozenie?

Priveľa otázok, priveľa nejasností, priveľa zahmlievania, priveľa klamstva.....
pavol54
28.04.21,12:42
Čo zistila brazílska Národná agentúra pre dohľad nad zdravím

Po zohľadnení všetkej predloženej dokumentácie, údajov získaných pri osobných inšpekciách a informácií od iných regulačných orgánov použitie vakcíny neschválila a označila použitie Sputnika V proti covidu za príliš riskantné......................
Tkaže - Anvisa nedostala všetky dokumenty, EMA nedostala všetky dokumenty, ŠUKL nedostal všetky dokumenty - som zvedavý, čo zistia Maďari! Tí asi "majú" dokumenty, alebo nie? Ak nemajú - tak ich skúmanie sa bude rovnať skúmaniu ŠUKL, Avnisa, EMA = bode rovnaký výsledok, rozhodnutie.
Pokiaľ však povedia, že majú dokumenty - otázka bude AKÉ dokumenty, OD KOHO dokumenty. Sú originálne, alebo len fiktívne? Ak budú originálne, bude otázka, PREČO oni dostali a ostatní nie? Ak budú fiktívne, bude otázka, je maďarské leboratórium oprávnené vydávať rozhodnutie, Bude potom maďarské laboratóriu VYRADENÉ zo siete certifikovaných laboratóríí? Ak vydá falošné výsledky, rozhodnutie - bude brané na zodpovednosť? Bude stíhané za podvod? Ak sa dospeje k zisteniu, že ich rozhodnutie je podvod a Bláznovič sa bude opierať o sfalšovaný výsledok - BUDE ON trestne stíhaný za pokus o všeobecné ohrozenie?

Priveľa otázok, priveľa nejasností, priveľa zahmlievania, priveľa klamstva.....
jeden známy obchodoval so zahraničím(pred vstupom do únie) a ak nechceli na rovinu povedať že niečo nechcú, tak si navymýšľali takých blbostí čo ešte potrebujú, že dodávateľ pochopil že treba príliš veľa úsilia na to aby sa obchod zrealizoval (a vraj je to bežná vec)
Nandrolon
28.04.21,15:07
Toto je Pán, ostatní sú len deti...
https://m.youtube.com/user/FIGHTERINNATURE11/about
jar88
28.04.21,17:59
Aha - takže 12 x 50 = 600 mil.$ + tie dve 100 spolu 700-800 mil. $. K tomu ešte "príslušenstvo - povedzme 200 mil.$. A kam šiel ten zvyšok? Alebo žeby sme kupovali staré šunty za dvojnásobnú cenu?
Ak je nedostatok vedomostí, začínajú nablblé úvahy.
-------
Obchod za viac ako 1,5 miliardy eur

Nákup 14 stíhačiek je najväčší jednorázový modernizačný projekt v histórii samostatného Slovenska. Základná zmluva za 800 miliónov dolárov zahŕňa nákup a údržbu najnovšej verzie F‑16V Block 70/72 pre vzdušné sily OS SR. Celková hodnota zmluvy vrátane výcviku personálu, munície a dvojročnej logistickej pomoci predstavuje 1,59 miliardy eur.
----------
Ešte si nám zabudol spomenúť skutočnosť, že sa ten šunt na skovensku ani neotočí.
https://www.youtube.com/watch?v=SiAW6u4Yt1w
jar88
28.04.21,18:07
Len aby sme nedostali F-16B! Koľko stojí F-16A/B? Teraz okolo 20 mil. $. F-16V Block stojí koľko? 50 mil.$ cca. Poliaci kupujú F-35 - síce drahšie ale 5. generácie. A F-16 V10/72 sú "len" 4++ generácie - teda staršie.
A 2 miliardy? Koľko ich nakúpia?
Inak - tie F-16 sú LEN modernizované a repasované staršie modely. Takže dodajú staré šunty na nové ceny. To sa potom kšeftuje.
Aby si nabudúce zas netrepal, doplň si vedomosti.
https://en.wikipedia.org/wiki/General_Dynamics_F-16_Fighting_Falconhttps://en.wikipedia.org/wiki/General_Dynamics_F-16_Fighting_Falcon
https://sk.wikipedia.org/wiki/Mikojan-Gurevi%C4%8D_MiG-29
https://sk.wikipedia.org/wiki/Suchoj_Su-27
korela
28.04.21,20:02
Vláda SR: Povoľte verejné ZHROMAŽDENIA a dodržujte pravidlá verejného OBSTARÁVANIA
.
https://www.youtube.com/watch?v=a541Kuo1TZw&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
buchač
29.04.21,05:54
Daj pokoj s Bukinom...ten ide podľa svojho scénara, teda dáva to, čo sa mu hodí.
Raz Ivermectín áno a o pár dní už nie.
-------------------------------------
Ivermektín tu majú na každom rohu, no zdravotníctvo im kolabuje.
https://www.startitup.sk/ivermektin-tu-maju-na-kazdom-rohu-no-zdravotnictvo-im-kolabuje-india-sa-meni-na-megaohnisko-koronavirusu/
https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/586148-princ-charles-vyzyva-k-akcii-kyslik-pre-indiu/
buchač
29.04.21,06:46
vyšetrovateľ by NEROZUMNÉHO označil za toho , kto NEVIE podať kvakifikované TO ! ! !
Tstststs.....

P.S.:
TO sa dá podať aj ústnou formou a teda nekvalifikovane.
Horšie ale je, že " kvalifikovaní " vyšetrovatelia (napr. absolvent veteriny - mal som možnosť sedieť oproti nemu) sú pohromou procesu.
Úplne iný záver je, ak kvalifikovaní (teda absolventi práva) kvalifikovane trestný proces odsúvajú do pááá.
pavol54
29.04.21,07:18
dvaja bieloruskí generáli si dohodli seansu s organizátormi prevratu v ruskej reštike priamo pod kamerami ruskej tajnej služby - blud ako vráta, keby tak uskutočnili stretnutie na Ukrajine alebo v Poľsku, to by bolo dôveryhodné:) (do 24 hodín by generál bol mimo službu)
dvaja ruskí agenti si objednali obhliadku Vrbetíc, síce ich nikto nevidel ale ako dôkaz je dôveryhodné.:)
bjuty smis
29.04.21,09:46
ideš pavol...:))
tebe snád podklady posiela priamo bláha
pavol54
29.04.21,09:49
ideš pavol...:))
tebe snád podklady posiela priamo bláha
ja mu posielam. A čo na tom príspevku nie je pravda? konkretizuj
korela
29.04.21,14:48
Daj pokoj s Bukinom...ten ide podľa svojho scénara, teda dáva to, čo sa mu hodí.
Raz Ivermectín áno a o pár dní už nie.
-------------------------------------
Ivermektín tu majú na každom rohu, no zdravotníctvo im kolabuje.
https://www.startitup.sk/ivermektin-tu-maju-na-kazdom-rohu-no-zdravotnictvo-im-kolabuje-india-sa-meni-na-megaohnisko-koronavirusu/
https://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/586148-princ-charles-vyzyva-k-akcii-kyslik-pre-indiu/
Prosím ťa, ty na čo vlastne reaguješ zasa? Video trvá iba 4,5 minúty a nie je tam ani zmienka o Ivermectíne. Zasa od veci ako mnohokrát.
buchač
29.04.21,15:02
Zasa od veci ako mnohokrát.
Ááááále trt od veci...reagujem na dilina Bukiho...pozerať a počúvať ho viac ako minútu je už priveľa.
Od veci ??? Zamysli sa nad sebou...keby som mal reagovať na tie tvoje bláboly bez ladu a skladu v dennú a či nočnú hodinu, tak čistý koniec.
korela
29.04.21,15:10
Zasa od veci ako mnohokrát.
Ááááále trt od veci...reagujem na dilina Bukiho...pozerať a počúvať ho viac ako minútu je už priveľa.
Od veci ??? Zamysli sa nad sebou...keby som mal reagovať na tie tvoje bláboly bez ladu a skladu v dennú a či nočnú hodinu, tak čistý koniec.
Kvôli nikomu si svoj daný biorytmus meniť nebudem. Stále rovnako pridávam na Porade príspevky od svojej registrácie. Dochádzajú ti argumenty, keď sa ideš znižovať k takýmto poznámkam?
buchač
29.04.21,15:14
Dochádzajú ti argumenty, keď sa ideš znižovať k takýmto poznámkam?
Argumentov mám na rozdávanie.
Neznižuj sa k poznámkam, nebudem mať poznámky....ako vravím, riešil som Bukiho a nie teba.
Nandrolon
29.04.21,15:26
Dochádzajú ti argumenty, keď sa ideš znižovať k takýmto poznámkam?
Argumentov mám na rozdávanie.
Neznižuj sa k poznámkam, nebudem mať poznámky....ako vravím, riešil som Bukiho a nie teba.
Už si ho namaľoval krvou tvojej /pardón/ jeho matky???
buchač
29.04.21,15:46
Dochádzajú ti argumenty, keď sa ideš znižovať k takýmto poznámkam?
Argumentov mám na rozdávanie.
Neznižuj sa k poznámkam, nebudem mať poznámky....ako vravím, riešil som Bukiho a nie teba.
Už si ho namaľoval krvou tvojej /pardón/ jeho matky???
Nie...namaľoval som to krvou tvojej ženy... (pardón) šľapky
Nandrolon
29.04.21,15:59
Dochádzajú ti argumenty, keď sa ideš znižovať k takýmto poznámkam?
Argumentov mám na rozdávanie.
Neznižuj sa k poznámkam, nebudem mať poznámky....ako vravím, riešil som Bukiho a nie teba.
Už si ho namaľoval krvou tvojej /pardón/ jeho matky???
Nie...namaľoval som to krvou tvojej ženy... (pardón) šľapky
To je potom, keď ti zlomila tvoju palicu s rohom o hlavu a myslel si si, že to je jej krv?
pavol54
29.04.21,16:27
Čo zistila brazílska Národná agentúra pre dohľad nad zdravím

Po zohľadnení všetkej predloženej dokumentácie, údajov získaných pri osobných inšpekciách a informácií od iných regulačných orgánov použitie vakcíny neschválila a označila použitie Sputnika V proti covidu za príliš riskantné.
Zistila chyby vo vývoji vo všetkých fázach klinických štúdií. Neexistuje dostatok údajov o kontrole kvality, bezpečnosti a účinnosti.
Adenovírusy, ktoré sú vo vakcíne použité, sú schopné sa ďalej množiť a spôsobiť ochorenie.
V celom procese výroby Sputnika nebola zabezpečená dostatočná kontrola možnej kontaminácie vakcíny nečistotami či inými vírusmi.
Nebolo možné identifikovať výrobcov produktov, ktoré používajú pri výrobe ruskej vakcíny. Neboli zistené ani žiadne výrobné podmienky, ktoré by preukazovali, že výrobky sú vyrábané a kontrolované dôsledne.,
Inšpekčnému tímu odmietli prístup do zariadení Gamalejovho inštitútu, ktorý vyvinul vakcínu.
Rusi odobrali zo svojej dodávky na Slovensku vzorky na vlastnú kontrolu. Začína byť jasné prečo.
bjuty smis
29.04.21,16:35
ideš pavol...:))
tebe snád podklady posiela priamo bláha
ja mu posielam. A čo na tom príspevku nie je pravda? konkretizuj
odkial máš, že ich nik nevidel ?
však majú video záznamy..v správach na čt hovoril majitel hotela, kde boli ubytovaní....prero, lebo majú vlastnú strelnicu, ktorú aj hned využili...( agent fóóšingtonu však :)))
boli zverejnené faxy, či emaily aj s ich foto, kde žiadajú o vstup dóóareálu a kontrolu...
ty asi kým nebudeš mať ich priznanie, neuveríš....
korela
29.04.21,16:42
Moskovskí penzisti sa vyhýbajú očkovaniu Sputnikom V. Neveria mu. Lákajú ich na finančný bonus.
https://www.teraz.sk/spravy/moskva-laka-dochodcov-na-ockovanie-po/544394-clanok.html
.
Mladá lekárka po očkovaní Astrou dve noci po s teplotou 39,5 C.
A to po exotickej krásnej dovolenke, t. j. úplne oddýchnutá. Študovala mimo SK, pracujúca mimo SK a aj krajiny štúdia.
bjuty smis
29.04.21,16:51
čo by za to státisíce, asi už aj miliony obetí covidu dalo.....
Nandrolon
29.04.21,16:52
Moskovskí penzisti sa vyhýbajú očkovaniu Sputnikom V. Neveria mu. Lákajú ich na finančný bonus.
https://www.teraz.sk/spravy/moskva-laka-dochodcov-na-ockovanie-po/544394-clanok.html
.
Mladá lekárka po očkovaní Astrou dve noci po s teplotou 39,5 C.
A to po exotickej krásnej dovolenke, t. j. úplne oddýchnutá. Študovala mimo SK, pracujúca mimo SK a aj krajiny štúdia.
Asi nebudeš súhlasiť, ale tá dovolenka, z ktorej sa vrátila brutálne oddýchnutá, to bol na imunitný systém nápor ako sviňa.
anet
29.04.21,17:20
Vcera som na TA3 zazrela, ze Biden zaciatkom jula chce vyhlasit koniec pandemie v USA :D
pavol54
29.04.21,17:36
ideš pavol...:))
tebe snád podklady posiela priamo bláha
ja mu posielam. A čo na tom príspevku nie je pravda? konkretizuj
odkial máš, že ich nik nevidel ?
však majú video záznamy..v správach na čt hovoril majitel hotela, kde boli ubytovaní....prero, lebo majú vlastnú strelnicu, ktorú aj hned využili...( agent fóóšingtonu však :)))
boli zverejnené faxy, či emaily aj s ich foto, kde žiadajú o vstup dóóareálu a kontrolu...
ty asi kým nebudeš mať ich priznanie, neuveríš....
ja poviem že podľa záznamov u mňa boli pred desiatimi rokmi marťania. Ty vždy naivne veríš tomu čomu chceš aby bola pravda všetky fakty prekrútiš Koho výroky si v tejto oblasti všímam je Šandor ten nič také nehovoril, dokonca tvrdil že svojou okatou činnosťou kryli niečo iné. A fotka z roku 2014 by nebola? a komplet dokumentácia hotela za 10 rokov by nebola? Česi boli machri na vyrábanie "dokonalej dokumentácie spätne"
anet
29.04.21,17:41
korela
29.04.21,18:00
Moskovskí penzisti sa vyhýbajú očkovaniu Sputnikom V. Neveria mu. Lákajú ich na finančný bonus.
https://www.teraz.sk/spravy/moskva-laka-dochodcov-na-ockovanie-po/544394-clanok.html
.
Mladá lekárka po očkovaní Astrou dve noci po s teplotou 39,5 C.
A to po exotickej krásnej dovolenke, t. j. úplne oddýchnutá. Študovala mimo SK, pracujúca mimo SK a aj krajiny štúdia.
Asi nebudeš súhlasiť, ale tá dovolenka, z ktorej sa vrátila brutálne oddýchnutá, to bol na imunitný systém nápor ako sviňa.
Nepísala som, že sa očkovala deň po príchode. Dopriala si ten pobyt ako odmenu za prvú atestáciu. Možno darček od rodičov. A vôbec, má teraz veľmi šťastné obdobie, je to jedno ... Ale takú reakciu teda sama nečakala.
Čo píšeš, je to možné, neviem to posúdiť.
korela
29.04.21,18:20
Na Porade bol založený taký ženský kútik, odišiel do zabudnutia. Asi by som to vložila skôr tam.
Včera som sa preklikala ku https://www.blesk.cz/galerie/celebrity-svetove-celebrity/968088/luxusni-obzerstvi-pljuscenkovy-zeny-kvetiny-sladene-se-snidani-a-honosny-servis?foto=0, celkom príjemné zátišia s raňajkami, mne lahodné pre oko.
Titulok si netreba všímať, keby som sa ja držala takého obžerstva, bolo by dobre. :-)) Raňajky nie sú mojím hlavným jedlom odjakživa. Nie som tu v tom sama.
bjuty smis
30.04.21,04:04
ideš pavol...:))
tebe snád podklady posiela priamo bláha
ja mu posielam. A čo na tom príspevku nie je pravda? konkretizuj
odkial máš, že ich nik nevidel ?
však majú video záznamy..v správach na čt hovoril majitel hotela, kde boli ubytovaní....prero, lebo majú vlastnú strelnicu, ktorú aj hned využili...( agent fóóšingtonu však :)))
boli zverejnené faxy, či emaily aj s ich foto, kde žiadajú o vstup dóóareálu a kontrolu...
ty asi kým nebudeš mať ich priznanie, neuveríš....
ja poviem že podľa záznamov u mňa boli pred desiatimi rokmi marťania. Ty vždy naivne veríš tomu čomu chceš aby bola pravda všetky fakty prekrútiš Koho výroky si v tejto oblasti všímam je Šandor ten nič také nehovoril, dokonca tvrdil že svojou okatou činnosťou kryli niečo iné. A fotka z roku 2014 by nebola? a komplet dokumentácia hotela za 10 rokov by nebola? Česi boli machri na vyrábanie "dokonalej dokumentácie spätne"

:))) Našťastie ste rusaci dostali vo voľbách poriadne po frnaku a nik vás v parlamente nezastupuje
Opísal si akurát seba..
Tu máš Sándora...som rad, že mu veris...
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/676824/sandor-o-vrbeticich-akt-statni-agrese-podceneni-u-hamacka-i-amaterismus-ruskych-agentu.html
A preco neveríš aj bis ?
pavol54
30.04.21,04:45
ideš pavol...:))
tebe snád podklady posiela priamo bláha
ja mu posielam. A čo na tom príspevku nie je pravda? konkretizuj
odkial máš, že ich nik nevidel ?
však majú video záznamy..v správach na čt hovoril majitel hotela, kde boli ubytovaní....prero, lebo majú vlastnú strelnicu, ktorú aj hned využili...( agent fóóšingtonu však :)))
boli zverejnené faxy, či emaily aj s ich foto, kde žiadajú o vstup dóóareálu a kontrolu...
ty asi kým nebudeš mať ich priznanie, neuveríš....
ja poviem že podľa záznamov u mňa boli pred desiatimi rokmi marťania. Ty vždy naivne veríš tomu čomu chceš aby bola pravda všetky fakty prekrútiš Koho výroky si v tejto oblasti všímam je Šandor ten nič také nehovoril, dokonca tvrdil že svojou okatou činnosťou kryli niečo iné. A fotka z roku 2014 by nebola? a komplet dokumentácia hotela za 10 rokov by nebola? Česi boli machri na vyrábanie "dokonalej dokumentácie spätne"

:))) Našťastie ste rusaci dostali vo voľbách poriadne po frnaku a nik vás v parlamente nezastupuje
Opísal si akurát seba..
Tu máš Sándora...som rad, že mu veris...
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/676824/sandor-o-vrbeticich-akt-statni-agrese-podceneni-u-hamacka-i-amaterismus-ruskych-agentu.html
A preco neveríš aj bis ?
ja verím najmä powersovi ako ukazoval tú irackú chemickú bojovú látku bez ochrany pred novinárskou verejnosťou tiež mu ju predložila dôveryhodná spravodajská služba. Ty si tak nekonečne ynteligentný že ak ti niekto povie niečo čo ti nepasuje tak hneď nálepkuješ. To že si ty agentom CIA je tvoj problém
pavol54
30.04.21,05:34
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom
Nandrolon
30.04.21,06:07
Práve som dočítal článok na túto tému.
https://www.noviny.sk/politika/603653-vlada-sa-v-programovom-vyhlaseni-zaviazala-nezvysovat-danove-zatazenie-heger-vsak-zvazuje-vyssiu-dph

A to ešte bude náreku, keď od 1.7.2021 sa zruší hranica 22 Eur na DPH z tretích krajín.
https://www.dph.sk/33/od-1-jula-2021-budu-podliehat-dph-aj-zasielky-zo-statov-mimo-eu-do-22-eur-uniqueiduchxzASYZNakR305SNRs3BEO48KlrXcdWcEWLDBR_9 8/
Čo už, asi tu niekto zdraží nožíky, lebo tam aliexpress predstavuje väčšinovú čiastku výrobných nákladov :-))

Som ale zvedavý, ako sa s tým vysporiadajú dopravcovia. Lebo v extrémne kurióznom prípade to môže vyzerať, že zásielka 1 euro, vyrúbené DPH 0,20 eura a poplatok za vybavenie 4-6 eur.
misoft
30.04.21,08:02
https://www.crz.gov.sk/data/att/2863034.pdf
A je to vonku.
A podľa analýzy - táto zmluva (neviem riadne posúdiť) je vrcholne nevýhodná pre SK.
Je tam podmienka "take and pay" - zober a zaplať, podmienka zaplatiť do 15-dní, podmienka že aj keď bude platba vykonaná, predajca nezaručuje dodanie celej dodávky, podmienka, že po zaplatení za všetko zodpovedá kupujúci - tade aj za to, ak by vakcína bola neúčinná, alebo škodlivá (a vrátenie by muselo byť podložené lab. testami, ktoré však nie je možné vykonať, lebo nie je kompletná dokumentácia, podľa ktorej sa to dá kontrolovať).
Takže Bláznovič podpísal úplné "vazalstvo" Rusku, nečítal to, on by bol takto schopný podpísať zmluvu, ktorou by odstúpil územie SR Ruskej federácii.
A Krajčí? Ten nevedel absolútne nič!
Nandrolon
30.04.21,08:05
Možno by si sa len divil, čo všetko bude "nakadené" v zmluvách s Pfizer, Moderna, Astra.
misoft
30.04.21,08:09
Veď i na tie sme zvedaví.... lenže tie zmluvy uzatvárala EÚ....
bjuty smis
30.04.21,08:15
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom
zase celé klamstvo
pavol54
30.04.21,08:30
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom
zase celé klamstvo
Včera počúvam JOJ a Heger pripustil že DPH bude 25%(teda klamstvo V PRIAMOM PRENOSE?) Alebo ty si počúval inú jojku alebo jojkanie?
pavol54
30.04.21,08:32
https://www.crz.gov.sk/data/att/2863034.pdf
A je to vonku.
A podľa analýzy - táto zmluva (neviem riadne posúdiť) je vrcholne nevýhodná pre SK.
Je tam podmienka "take and pay" - zober a zaplať, podmienka zaplatiť do 15-dní, podmienka že aj keď bude platba vykonaná, predajca nezaručuje dodanie celej dodávky, podmienka, že po zaplatení za všetko zodpovedá kupujúci - tade aj za to, ak by vakcína bola neúčinná, alebo škodlivá (a vrátenie by muselo byť podložené lab. testami, ktoré však nie je možné vykonať, lebo nie je kompletná dokumentácia, podľa ktorej sa to dá kontrolovať).
Takže Bláznovič podpísal úplné "vazalstvo" Rusku, nečítal to, on by bol takto schopný podpísať zmluvu, ktorou by odstúpil územie SR Ruskej federácii.
A Krajčí? Ten nevedel absolútne nič!
Ani ostatní výrobcovia neznášajú následky očkovania
Tweety
30.04.21,08:32
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom
zase celé klamstvo
Včera počúvam JOJ a Heger pripustil že DPH bude 25%(teda klamstvo V PRIAMOM PRENOSE?) Alebo ty si počúval inú jojku alebo jojkanie?
Zle si počúval, pretože na otázku odpovedal záporne, a teda že nebude 25%.
bjuty smis
30.04.21,08:37
tvoj príspevok bol o inom....ty nevieš, čo si písal. na čo som reagoval ??,
zase klameš....
Nandrolon
30.04.21,08:57
Možno nie 25, ale 26 :-))))))))
Ja si dnes chcem pozrieť včerajšie Na hrane, lebo som dostal zreferované, že letničiarsky baptista Heger tam odpovedal ako mentálne retardovaný a nesvojprávny.
pavol54
30.04.21,09:03
tvoj príspevok bol o inom....ty nevieš, čo si písal. na čo som reagoval ??,
zase klameš....
tak sprav výklad o čom bol príspevok ty si lepší jasnovidec ako moja priateľka tá keď šúcha guľu vie čo si myslím teba musia v CIA dobre oceňovať
bjuty smis
30.04.21,09:27
správy na hnojke nepozerám
ale vo všetkých správach, denníkoch píšu, že hrozí dalšia koaličná kríza a matovič je zase v spore zo sulíkom kvôli daňovej brzde. že sulík chce zakotviť priamo do ústavy, že sa nesmie zdvíhať daňové zaťaženie...

naozaj na jojke bolo, že chce zdvíhať dane ??

a ty tu na drzo zase klameš a napíšeš, že chce zdvíhať dph
ty klameš tak prirodzene, že si to ani neuvedomuješ
dalšie klamstvá z tvojho príspevku ?

-Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH,-.kradli úplne všade..pozri rezervy, ppa, informatizáciu, drevo

- Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH - akých ? čo ukradli ?

- Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. -potom treba voličov smerohlasu priamo izolovať v lliečebna, smradov zlodejských

-Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. - naštuduj si
bjuty smis
30.04.21,09:28
Nandrolon
30.04.21,09:33
5% SaS ako pivo 12-ka si môže hovoriť čo chce.
Ak bude SME MAFIA hlasovať ZA, prejde im to.
pavol54
30.04.21,14:08
tu máš a už neklam
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/211473/Sulik-Nebudeme-suhlasit-s-vyssimi-danami-je-to-klucova-vec
smer už teraz nekradne každý rok 3 či 6 mld tak vláda má sústu peňazí navyše. Sám sulík tvrdí že MF uvažuje o zvýšení dph, ani len to čo prilepíš nečítaš
kukučka
30.04.21,14:13
Silné A Samoľúbe reči na tlačovkách, ale hlasoval aspoň raz proti?
bjuty smis
30.04.21,15:18
skús to niekedy aj ty....čo MF......uvažovať

a potom možno zbadáš rozdiel medzi :

so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH a-
- MF uvažuje...

ale ty tam rozdiel nevidíš, však.....
babka - ježibabka
01.05.21,05:47
Nemám predplatné, ale tento vagabund a .................(namiesto bodiek si dajte čo chcete) musel byť riadne presvedčivý, keď toľko ľudí v diskusii súhlasí, že sme národ zlodejov a vagabundov. Podľa seba súdim teba. https://index.sme.sk/c/22639342/lutoval-ze-prisiel-na-slovensko-jeho-podnik-teraz-rozpredavaju.html
pavol54
01.05.21,06:02
Nemám predplatné, ale tento vagabund a .................(namiesto bodiek si dajte čo chcete) musel byť riadne presvedčivý, keď toľko ľudí v diskusii súhlasí, že sme národ zlodejov a vagabundov. Podľa seba súdim teba. https://index.sme.sk/c/22639342/lutoval-ze-prisiel-na-slovensko-jeho-podnik-teraz-rozpredavaju.html
upresni s modrou alebo červenou kockovanou viazankou. O tom s modrou vieme že je vagabund a Blaha by povedal vrah srbov
pavol54
01.05.21,09:10
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom


Zvýšenie DPH a na odplatu zníženie iných daní.
iné dane neplatím len dph a spotrebné na phm
Nandrolon
01.05.21,09:33
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom


Zvýšenie DPH a na odplatu zníženie iných daní.
Iným daniam sa človek môže buď vyhnúť /nemusí vlastniť auto alebo obmedzí jazdenie-daň z palív, bude menej piť-daň z liehu, nemusí fajčiť-daň z tabakových výrobkov/, alebo ich minimalizovať. Ak ti zvýšia DPH o 5%, tak každý zamestnanec bude mať defacto o 5% nižšiu výplatu a každý dôchodca o 5% nižší dôchodok, lebo DPH platíš od všetkého, aj od produktov, kde sú aj tie "iné dane".
Neovplyvní to až tak moc podnikateľov - platcov DPH, lebo tí si častokrát do nákladov dávajú aj časť svojej súkromnej spotreby a tam si tú DPH uplatnia od štátu.
Ale zamestnanec/dôchodca nemá ako zasiahnuť, resp. ovplyvniť DPH. Jedine tak, a to bude môj prípad, že zase začnem viac míňať v iných štátoch ako u nás, lebo to bude ešte o 5% výhodnejšie ako dnes.
veronikasad
01.05.21,10:31
Este zalezi na tom, na aké produkty bude zvýšená sadzba DPH. Len dúfam ze nie na základné potraviny
pavol54
01.05.21,11:32
Este zalezi na tom, na aké produkty bude zvýšená sadzba DPH. Len dúfam ze nie na základné potraviny
Ak sa nemá zvýšiť celkom daňové zaťaženie a ak firmy ktoré reálne podnikajú vo výrobnej činnosti majú tržby menšie ako 100 000 eur určite neplatia dane z príjmu alebo ak tak minimálne (najviac som platil vtedy keď bola daňová licencia až 480) plus CD plus daňové zaťaženie robotníkov je pri príjme do 1000 je 100 to pri dvoch 2400 to znamená za firmu ročne daň cca 3000 plus rozdiel dph 10000 ale aká je to pálka pri veľkých firmách alebo vysokoziskových kanceláriách ? Ak sa má vybrať na daniach napr 1 000 000. Ak sa zníži nepriama daň, tak priame dane ktoré sú na výber bezpečnejšie sa musia zvýšiť aby bol splnený plán výberu.
V prvom rade by som zrušil paušály
pavol54
01.05.21,11:38
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom


Zvýšenie DPH a na odplatu zníženie iných daní.
Iným daniam sa človek môže buď vyhnúť /nemusí vlastniť auto alebo obmedzí jazdenie-daň z palív, bude menej piť-daň z liehu, nemusí fajčiť-daň z tabakových výrobkov/, alebo ich minimalizovať. Ak ti zvýšia DPH o 5%, tak každý zamestnanec bude mať defacto o 5% nižšiu výplatu a každý dôchodca o 5% nižší dôchodok, lebo DPH platíš od všetkého, aj od produktov, kde sú aj tie "iné dane".
Neovplyvní to až tak moc podnikateľov - platcov DPH, lebo tí si častokrát do nákladov dávajú aj časť svojej súkromnej spotreby a tam si tú DPH uplatnia od štátu.
Ale zamestnanec/dôchodca nemá ako zasiahnuť, resp. ovplyvniť DPH. Jedine tak, a to bude môj prípad, že zase začnem viac míňať v iných štátoch ako u nás, lebo to bude ešte o 5% výhodnejšie ako dnes.
čo asi hodíš do súkromnej spotreby balík kancelárskeho papieru, benzín do kosačky, ale chleba z mliekom ti kontrola vyradí, DPH to je valec, skôr by som povedal že sa dá optimalizovať zisk nedepháčkovými operáciami na vstupe, ale aj tam nemôžeš preplatiť robotníkov krovinorez za 20 000
misoft
01.05.21,14:32
Este zalezi na tom, na aké produkty bude zvýšená sadzba DPH. Len dúfam ze nie na základné potraviny
:eek:
To si sem písať NEMALA! Ešte niekto z Bláznovičovho okolia to prečíta a on bude schopný to urobiť!
Nandrolon
01.05.21,16:20
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom


Zvýšenie DPH a na odplatu zníženie iných daní.
Iným daniam sa človek môže buď vyhnúť /nemusí vlastniť auto alebo obmedzí jazdenie-daň z palív, bude menej piť-daň z liehu, nemusí fajčiť-daň z tabakových výrobkov/, alebo ich minimalizovať. Ak ti zvýšia DPH o 5%, tak každý zamestnanec bude mať defacto o 5% nižšiu výplatu a každý dôchodca o 5% nižší dôchodok, lebo DPH platíš od všetkého, aj od produktov, kde sú aj tie "iné dane".
Neovplyvní to až tak moc podnikateľov - platcov DPH, lebo tí si častokrát do nákladov dávajú aj časť svojej súkromnej spotreby a tam si tú DPH uplatnia od štátu.
Ale zamestnanec/dôchodca nemá ako zasiahnuť, resp. ovplyvniť DPH. Jedine tak, a to bude môj prípad, že zase začnem viac míňať v iných štátoch ako u nás, lebo to bude ešte o 5% výhodnejšie ako dnes.
čo asi hodíš do súkromnej spotreby balík kancelárskeho papieru, benzín do kosačky, ale chleba z mliekom ti kontrola vyradí, DPH to je valec, skôr by som povedal že sa dá optimalizovať zisk nedepháčkovými operáciami na vstupe, ale aj tam nemôžeš preplatiť robotníkov krovinorez za 20 000
Jedna vec je DPH, druhá vec je zníženie nákladov /daň z príjmu/.
Čo tam hodia aj tam a aj tam?
Autá celej rodiny.
Telefóny /paušály/.
Určité konkrétne zariadenia, náradie.
Niektorí aj elektriku, plyn.
A milión ďalších vecí. Kreativite sa medze nekladú. Vzorom v tomto môže byť Pán Vareha.
A keď sa spojí ešte v spolupráci viacero firiem, fajný karusel na dojenie štátu je na svete.
veronikasad
01.05.21,17:31
Nandy, zabudol si na expremiera, kolko km denne najazdila jeho matka na starej Octávii ...
Cesťátky sa aj teraz vyrábajú jedna radosť, dokonca v tom pomáhajú podnikatelom aj niektoré účtovníčky ...
Nandrolon
01.05.21,17:33
Bola to fábia :-))))))
U starých popolníc sú cesťáky častokrát výhodnejšie ako ho mať v majetku. Hlavne, keď si daný človek vie sám pretáčať tachometer na vyšší nábeh.
veronikasad
01.05.21,17:40
Bola to fábia :-))))))
to je jedna firma ...
Nandrolon
01.05.21,17:45
Bola to fábia :-))))))
to je jedna firma ...
Zrejme mala ešte mechanické lanko tachometra, tak vŕtačka mu frčala nonstop. :-)))
pavol54
01.05.21,20:09
Bola to fábia :-))))))
U starých popolníc sú cesťáky častokrát výhodnejšie ako ho mať v majetku. Hlavne, keď si daný človek vie sám pretáčať tachometer na vyšší nábeh.
len u firemných predkladáš stazku a spotrebu u súkromných stačí odpočet podľa automapy x kilometrovné, (taká š105 kúpená za 53000 Kčs zarobila bez problémov na tri) tak načo pretáčať pretože medzitým môžeš jazdiť kdekoľvek aj tankovať
Nandrolon
02.05.21,04:48
Bola to fábia :-))))))
U starých popolníc sú cesťáky častokrát výhodnejšie ako ho mať v majetku. Hlavne, keď si daný človek vie sám pretáčať tachometer na vyšší nábeh.
len u firemných predkladáš stazku a spotrebu u súkromných stačí odpočet podľa automapy x kilometrovné, (taká š105 kúpená za 53000 Kčs zarobila bez problémov na tri) tak načo pretáčať pretože medzitým môžeš jazdiť kdekoľvek aj tankovať
Pretáčať netreba u bežného použitia, tam väčšinou schováš svoje cesty za služobné a všetko sedí.
Ale pri 600km/denne, teda pri 21 dňoch 12600km a verím tomu, že ten, kto už vykazuje 600/denne bude vykazovať nie 21 dní v mesiaci ale maximum, teda 31 alebo 30 dní a to je 18 000/18 600 km mesačne !!
To už by som radšej pretáčal, lebo to musí priťahovať kontroly a čo ak kontrola bude chcieť vidieť/overiť to súkromné auto?
pavol54
02.05.21,05:59
Bola to fábia :-))))))
U starých popolníc sú cesťáky častokrát výhodnejšie ako ho mať v majetku. Hlavne, keď si daný človek vie sám pretáčať tachometer na vyšší nábeh.
len u firemných predkladáš stazku a spotrebu u súkromných stačí odpočet podľa automapy x kilometrovné, (taká š105 kúpená za 53000 Kčs zarobila bez problémov na tri) tak načo pretáčať pretože medzitým môžeš jazdiť kdekoľvek aj tankovať
Pretáčať netreba u bežného použitia, tam väčšinou schováš svoje cesty za služobné a všetko sedí.
Ale pri 600km/denne, teda pri 21 dňoch 12600km a verím tomu, že ten, kto už vykazuje 600/denne bude vykazovať nie 21 dní v mesiaci ale maximum, teda 31 alebo 30 dní a to je 18 000/18 600 km mesačne !!
To už by som radšej pretáčal, lebo to musí priťahovať kontroly a čo ak kontrola bude chcieť vidieť/overiť to súkromné auto?
podľa akého zákona môže kontrola overovať stav tachometra na súkromnom vozidle? Pretože na súkromnom vozidle môžeš kombinovať súkromné cesty s pracovnými za podmienky že na konci roka zaplatí firma za to vozidlo cestnú daň. Voľakedy platilo že pre oprávnenosť vykázania pracovnej cesty si mal doložiť hodnoverným dokladom že si tam bol parkovací lístok, potvrdenie od kontaktovanej firmy, alebo hotovostný nákup (phm, bloček o nákupe hocičoho hoci aj lístka verejnej dopravy a pod) Inak pretočenie tachometra je dosť veľký prieser či?
misoft
02.05.21,06:17
.................................................. .......Inak pretočenie tachometra je dosť veľký prieser či?
Myslíš? Možno, ale koľkí pretáčači boli postihnutí? Koľkým to bolo dokázané? Veď ešte aj dnes nájdeš inzeráty na staré rachotiny s 50000 km - lebo stačí, vymeniť odometer (vraj starý pokazený) a hneď je to iné. A drahšie.
pavol54
02.05.21,06:28
Nandy, zabudol si na expremiera, kolko km denne najazdila jeho matka na starej Octávii ...
Cesťátky sa aj teraz vyrábajú jedna radosť, dokonca v tom pomáhajú podnikatelom aj niektoré účtovníčky ...
Kto robí účtovníctvo vie ako je to s dotáciami. Skončia na účte 648 ak by som nemal žiadny 500 pohyb tak platím z výšky dotácie 19 (15%) daň z príjmu. Ak dostane politická sročka (OĽANO so 6 členmi) miliónovú dotáciu na činnosť platí z toho daň19% ? A ešte nás všetkých chce ošklbať na potrebe 25%
pavol54
02.05.21,06:38
.................................................. .......Inak pretočenie tachometra je dosť veľký prieser či?
Myslíš? Možno, ale koľkí pretáčači boli postihnutí? Koľkým to bolo dokázané? Veď ešte aj dnes nájdeš inzeráty na staré rachotiny s 50000 km - lebo stačí, vymeniť odometer (vraj starý pokazený) a hneď je to iné. A drahšie.
čo je stará rachotina ja mám 12 ročné mám 70000 z toho 2/3 na pracovné cesty. Reálne by som mal cca 25000
Nandrolon
02.05.21,06:56
Pavol54 - neviem podľa akého zákona, ale všetko, čo je v nákladoch musí byť preukázateľné, to hovoria postupy účtovníctva, takže prinajmenšom podľa toho.
600 km denne sa dá najazdiť, výnimočne, ale ak to niekto vykazuje 365 dní v roku, tak je to technicky nemožné, proste jednoznačný podvod.
A áno, môžeš jazdiť aj súkromne, to by mal teda na tachometri ešte viac ako tých 600km/denne.

Pretáčanie tachometrov je u nás národný šport.
Podľa mňa každé jedno auto v "dobrej cene" je pretočené. Keďže u nás sa to netrestá, nikto nebol potrestaný, tak ja sa pýtam, prečo by autobazár tie autá NEMAL pretáčať?
To by si sami sebe ukrajovali z koláča?
Sami dobrovoľne by zarábali menej ako "pokútne môžu"?
Jeden kúpil veľkú manažérsku limuzínu, ktorú si kupovali manažéri na diaľkové trasy a aj na súkromnú spotrebu. Keď ju kupoval a prepočítal som km na mesiac, tak mi vyšlo, že mesačne najazdil na nej 500 km :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
To by musel byť nejaký dedko s plienkami, ktorý chodí denne do mesta z dediny do obchodu, aj to by mu ledva vyšlo.
Ale to auto stálo veľmi veľa, tak sa ma opýtal, že prečo by malo byť pretočené?
Na to som mu odpovedal protiotázkou, že prečo by pretočené nemalo byť?
A bol kľud.
Každý jeden podnikateľ, ktorý predáva ojazdené autá pretáča, má na to dokonca zamestnaných mechanikov, lebo dnes je to trošku o inom ako kedysi, ale všetko sa dá, až na super najmodernejšie autá, ale také v autobazároch ani nenájdeš.
Mal som dávnejšie 1 auto z autobazáru, ale kupoval som ho s vedomím, že je pretočené a vôbec mi to ani nevadilo, počítal som s tým. Treba byť proste realista s pesimistickým pohľadom na vec. Potom nie je človek prekvapený a nemá prebdené noci.
pavol54
02.05.21,07:07
Nandy spýtam sa: Používaš svoje súkromné auto pre potreby zamestnávateľa? Ak áno ako vykazuješ jeho použitie? Je to tak dôveryhodné že by daňová kontrola (ak je neskorumpovaná) dal pod ten údaj podpis? Ostatné všetko okolo toho je čo by bolo keby bolo.
Nandrolon
02.05.21,07:35
Áno používam, zamestnávateľ mi za konkrétne dni platí cestnú daň a vykazujem si to na cesťáku. Mám to preukázateľné viacerými dokladmi /určité odovzdanie a prebratie zásielky/ a hlavne ja čapujem do auta 100-vku, ale vykazujem si podľa konkrétnych dní sumu 95-ky /predpísané palivo pre moje auto/ zo štatistického úradu za konkrétny týždeň. Ale určite nejazdím 600 denne :-)
A samozrejme, že na tacháči mi mesačne pribudne násobne viac ako vykážem.
Bloky zo zahraničných čerpacích staníc by mi asi neuznali :-)
Mám to úplne čisté zo všetkých strán, daňová kontrola by nemala a nebude mať s tým problém, keďže každoročne to prechádza audítorskou kontrolou.
pavol54
02.05.21,08:42
Áno používam, zamestnávateľ mi za konkrétne dni platí cestnú daň a vykazujem si to na cesťáku. Mám to preukázateľné viacerými dokladmi /určité odovzdanie a prebratie zásielky/ a hlavne ja čapujem do auta 100-vku, ale vykazujem si podľa konkrétnych dní sumu 95-ky /predpísané palivo pre moje auto/ zo štatistického úradu za konkrétny týždeň. Ale určite nejazdím 600 denne :-)
A samozrejme, že na tacháči mi mesačne pribudne násobne viac ako vykážem.
Bloky zo zahraničných čerpacích staníc by mi asi neuznali :-)
Mám to úplne čisté zo všetkých strán, daňová kontrola by nemala a nebude mať s tým problém, keďže každoročne to prechádza audítorskou kontrolou.
na cesťáku nepíšeš stav tachometra ale počet km z A do B a tie ti nahodí program podľa automapy spotrebu máš naprogramovanú podľa veľkého techničáku(ak jazdíš úsporne) , a bločky nedokladáš ani keby si tankoval pol na pol(nafta + repkáč) Vždy si hovorím "nic víc nic míň"
Nandrolon
02.05.21,09:28
PHM vykazuješ 2 spôsobmi:
1. bloky s palivom kľudne prémiovým
2. priemerná cena podľa Š.Ú. predpísaného paliva v techničáku.
- spotreba je z techničáku, kilometre si dávam sám, podľa trasy, akou idem.
lujza.j
02.05.21,09:28
pavol54
02.05.21,10:24
https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/05/02/koho-ockovat-a-ktorou-vakcinou/
Veľmi sa čudujem tejto zvláštnej "lekárskej vakcinovacej praxi" To už môžu rovno zriadiť veľkokapacitné očkovacie centrá pre panny (proti rakovine krčku maternice) Otázka očkovača pred matkou "mali ste už styk" dcéra odpovie "nie" a šup je zaočkovaná. Podobne prídem k očkovačovi ste nemocní? "nie" a šup vakcínu. Pritom by to obvoďák videl z dokumentácie čo mi je ten by ma mal objednať, (ak budem chcieť) a doporučiť ktorú mám dostať. A riadi to generál liečenia. Amatéri
lujza.j
02.05.21,14:06
V de...popieračov covidu a ativaxerov budu špehovat tajny...konec japonec:D
Nandrolon
02.05.21,14:09
DE sú fašisti, nevieš o tom, však to sú Hitlerovi potomkovia?!
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

PS: ja plne podporujem vakcináciu. Čím viac ľudí zavakcinovaných okolo mňa, tým mám menšie riziko nákazy, aj keď je mi to jedno.
A možno to vyrieši do budúcna aj dôchodkový systém!
pavol54
02.05.21,17:29
1986 Černobyľ fakticky fyzikálna zbraň hromadného ničenia koľko ľudí zomrelo alebo má následky na Slovensku?
2020 COVID 19 fakticka biologická zbraň hromadného ničenia. koľko ľudí naň zomrelo alebo ku dnešnému dňu následky na Slovensku?
pavol54
03.05.21,06:18
Súhlasím s Uhríkom rodinné prídavky zvýšiť cez daňový bonus, (v opačnom prípade to budú len posilnené sociálne príspevky pre lajdákov aby mali dosť sily vyrábať nové zdroje pre poberanie rodinných prídavkov to je môj názor)
Nandrolon
03.05.21,06:23
Matovič to chce dať v prvom rade svojim voličom, teda rómom. Ak to prejde, tak za chvíľu ich tu bude ako hadov a dph 35%.
korela
03.05.21,08:39
pavol54
03.05.21,08:51
Už žiadna tyčinka do nosa. Nemci odhalia covid z očí pomocou aplikácie

https://science.hnonline.sk/nove-technologie/2339685-uz-ziadna-tycinka-do-nosa-nemci-odhalia-covid-z-oci-pomocou-aplikacie
čo bude s prebytočnými tyčinkami v Nemecku? No Slovensko ich s radosťou odkúpi podobne ako s potravinami II. kategórie
Nandrolon
03.05.21,10:55
Už žiadna tyčinka do nosa. Nemci odhalia covid z očí pomocou aplikácie

https://science.hnonline.sk/nove-technologie/2339685-uz-ziadna-tycinka-do-nosa-nemci-odhalia-covid-z-oci-pomocou-aplikacie
čo bude s prebytočnými tyčinkami v Nemecku? No Slovensko ich s radosťou odkúpi podobne ako s potravinami II. kategórie
Neboj sa, toto je jednoznačne slepá ulička, banda nejakých pseudovedcov by sa chcela nabaliť.
Už vidím, ako na niečo takéto postačuje obyčajný mobil a foťák za 5 korún v ňom. To by musel byť mobil prinajmenšom so skenerom sietnice a už vidím tú spoľahlivosť u alergikov, alebo niekoho, koho deň predtým prefúkne v aute, prípadne stačí sa previezť na bicykli bez okuliarov....
pavol54
03.05.21,11:39
Už žiadna tyčinka do nosa. Nemci odhalia covid z očí pomocou aplikácie

https://science.hnonline.sk/nove-technologie/2339685-uz-ziadna-tycinka-do-nosa-nemci-odhalia-covid-z-oci-pomocou-aplikacie
čo bude s prebytočnými tyčinkami v Nemecku? No Slovensko ich s radosťou odkúpi podobne ako s potravinami II. kategórie
Neboj sa, toto je jednoznačne slepá ulička, banda nejakých pseudovedcov by sa chcela nabaliť.
Už vidím, ako na niečo takéto postačuje obyčajný mobil a foťák za 5 korún v ňom. To by musel byť mobil prinajmenšom so skenerom sietnice a už vidím tú spoľahlivosť u alergikov, alebo niekoho, koho deň predtým prefúkne v aute, prípadne stačí sa previezť na bicykli bez okuliarov....
včera som dýchol policajtke z 20 cm na alkotester niekedy nepredstaviteľná vymoženosť. Pochopiteľne bez alk. Na to som si "musel" pridať že voľakedy som vodičáky za alkohol bral tak by som si nedovolil piť. Ona na to to ste mohli hneď povedať že ste bol náš. Len som jej nepovedal že som mal právo lampasákom. Takže aj tester na covid môže mať senzory nastavené
Nandrolon
03.05.21,14:51
Neviem, čo znamená z 20 cm. To akože bezdotykovo? Lebo policajný dräger musí mať priamy a silný prietok vzduchu z pľúc a ten prietok upravuje náustok, ktorý má aj spätnú klapku.
Bezdotykové som videl iba na aliexpresse.
pavol54
03.05.21,15:21
Neviem, čo znamená z 20 cm. To akože bezdotykovo? Lebo policajný dräger musí mať priamy a silný prietok vzduchu z pľúc a ten prietok upravuje náustok, ktorý má aj spätnú klapku.
Bezdotykové som videl iba na aliexpresse.
žiadny náustok cez okno som jej ukázal doklady, potom ma vyzvala aby som stiahol okno, natiahla ruku s dregrom aby bola mimo povedala aby som dýchol na otvor , pýtam sa fúknuť že nie len silnejšie dýchnuť
Nandrolon
03.05.21,15:23
Zaujímavé.
Ešte som sa s tým nestretol.
BXLmiami
04.05.21,04:22
https://liptakpeter.blog.pravda.sk/2021/05/02/koho-ockovat-a-ktorou-vakcinou/
Veľmi sa čudujem tejto zvláštnej "lekárskej vakcinovacej praxi" To už môžu rovno zriadiť veľkokapacitné očkovacie centrá pre panny (proti rakovine krčku maternice) Otázka očkovača pred matkou "mali ste už styk" dcéra odpovie "nie" a šup je zaočkovaná. Podobne prídem k očkovačovi ste nemocní? "nie" a šup vakcínu. Pritom by to obvoďák videl z dokumentácie čo mi je ten by ma mal objednať, (ak budem chcieť) a doporučiť ktorú mám dostať. A riadi to generál liečenia. Amatéri
Ved by sa už zbláznili chudáci.Plesli by ambulancie a šli do dôchodku.Na obvodákov pozor.:-))
BXLmiami
04.05.21,07:17
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
babka - ježibabka
04.05.21,08:35
Len tak mimochodom. Včera som bola u pani Dr. na kontrole. Pýtala som sa pri mojej diagnóze na očkovanie, nakoľko je národ rozdelený. Jedni sú za iní proti. (aj moji chalani). Po vlastnej skúsenosti s covidom mi jednoznačne očkovanie doporučila. Bola som na poliklinike a bolo veľa ľudí, takže som tam strávila tri hodiny. Na tom istom poschodí na chodbe prebiehalo počas mojej prítomnosti očkovanie, tak asi bolo dosť veľa záujemcov.
pavol54
04.05.21,08:42
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
a ešte aj vši lonové = homonymum novinári
bjuty smis
04.05.21,09:32
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
kto vie, čo ty považuješ za nezávislú tlač..
to miestne antivaxerské hviezdy inde čerpajú svoje múdra....
Dáša_
04.05.21,10:02
Len tak mimochodom. Včera som bola u pani Dr. na kontrole. Pýtala som sa pri mojej diagnóze na očkovanie, nakoľko je národ rozdelený. Jedni sú za iní proti. (aj moji chalani). Po vlastnej skúsenosti s covidom mi jednoznačne očkovanie doporučila. Bola som na poliklinike a bolo veľa ľudí, takže som tam strávila tri hodiny. Na tom istom poschodí na chodbe prebiehalo počas mojej prítomnosti očkovanie, tak asi bolo dosť veľa záujemcov.

K tomu očkovaniu starších som si prečítala. Veľa ľudí hovorí, že nikam nechodia, že sú len doma. Rodina dáva pozor. Áno, to všetko je pravda. Lenže práce seniorom sa častejšie prihodí, že sa dostanú do nemocnice. A tam sa kľudne dostane na izbu s niekým, kto v testoch vychádza negatívne. Lebo je v inkubačnej dobe, ani o tom nevie. A covid sa rozvinie po 3 dnoch. A čo potom? Nemocnice fakt nie su na to, aby mal každý samostatnú izbu so sociálnym zariadením
Kvaka
04.05.21,10:43
To človeka nepoteší, ak tu padajú "hlavy" len preto, že Igor si dupne. Včera večer som čítala o tom očkovaní mladých, aj vysvetlenie, čo a prečo, ako sa vyjadril Suja. Hneď mi napadlo, že to bude mať dohru. Aj malo. Dnes sa stotožňujem s príspevkom v debate k článku https://www.aktuality.sk/clanok/887870/koronavirus-sefa-nczi-roberta-suju-odvolali/
Citujem príspevok
"Igor Visarionovič napísal jeden zo svojich legendárnych statusov. Tentoraz o tom, že na ministerstve zdravotníctva bude tiecť krv ,lebo testovať 16 ročných TAK TO NÉÉ!! Že starší nemajú záujem ho nezaujíma. Lendvarský sa preľakol tak silno, že je pochybnosť či bol generálom oprávnene .Vyhovoril sa na informatikov, lebo tí znesú všetko. Ich generálny riaditeľ urobil včera tlačovku a a s východniarskou nonšalantnosťou oznámil, že žiadnu chybu neurobili, ale presne postupovali podľa vyhlášky, ktorú podpísal ten vydesený bývalý generál. V momente, keď mi došlo, že mladý odkazuje Matovičovi a Lendvarskému, že sú blbci mi došlo, že toto "nem dopadne dobre". Generálny riaditeľ urobil dobre,ukázal,že sa nebojí a nechce mať s tou bandou nič spoločné.".
lujza.j
04.05.21,11:19
Kvakuš...ja som o tom cele zamyslenie citala ako sa tu cely rok "robili"nariadenia,zakony.....po napade-šteku na fb...aj toto tam bolo spomenute...ako spustili registraciu a hned aj stopli
lujza.j
04.05.21,11:49
Kvaka
04.05.21,11:59
Však sa tieto "pandemické" predpisy robia stále pod tlakom, v strese, či sa MU to bude páčiť, či to takto myslel, potom sa robia chyby. Napríklad výnimky z testovania sa pri obmedzení pohybu síce dajú pre 65+, ale text predpisu je tak napísaný, že v podstate je táto výnimka takmer všade popretá. Môžeš ísť bez testu tak ako vždy, iba do prírody a do potravín a lekární a ešte asi k doktorom, ako ku ktorým.:)
To alibisti tak píšu, že uvedú viacej možností, potom podľa reakcie okolia vysvetlia, ako to bolo myslené. :)
Pýtam sa seba, každý deň, čo si zase zajtra matelko vymyslí, čo mu napadne. Kiež by to bola taká "pecka", čo by ho už nadobro odstavila, aj by som pristala. Každý nech robí to, čo vie.
lujza.j
04.05.21,12:23
Na kiahne a zaškrt sa kolko krat ockovalo...nestacila nahodou jedna včela?!
lujza.j
04.05.21,12:23
lujza.j
04.05.21,12:31
Takze seniorov ockovat..keby sa nahodou dostali do spitalu..fuha....takze neg.test co sa tu pol roka testuje...je v spitaly uz na figu..lebo co ak covid za 3 dni...co tak teda pre istotu dat tych novohospital. niekde do "karantennej"izby.....
A potom... ludia chytia aj prenasaju covid aj po zaockovani a aj tazky priebeh MÔŽE...byt...vsetko je indivindi....lebo kazdy jedinec je indivindi....
Kvaka
04.05.21,12:34
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
kto vie, čo ty považuješ za nezávislú tlač..
to miestne antivaxerské hviezdy inde čerpajú svoje múdra....
Ty to tak vidíš, ja nie. Málokto je skutočný antivaxer, akurát dosť ľudí vyčkáva, kým bude viac informácií, lebo.....človek sa bojí. Je tu veľa nejasností.
Prečo sa napríklad očkujú aj tí, čo ochorenie prekonali??? Ba dokonca sa budú očkovať skôr ako po 3 mesiacoch od ochorenia. Veď majú imunitu z prekonaného ochorenia, nie? Ak očkovacia látka na covid bola vyvinutá vlani, vtedy bola iná mutácia vírusu, ako je teraz, takže pri ich očkovaní to nie je zatiaľ nijaká aktualizácia účinku. Protilátky klesajú, ale imunita by mala ostať.
Aj proti chrípke sa očkuje "aktuálnou vakcínou".
Na národnom portáli zdravia pred tromi mesiacmi písali k tým novým vakcínam typu mRNA, citujem: "Dôležitá informácia však je, že doposiaľ nebol takýto typ vakcíny schválený pre ľudské použitie, a preto je dôležité, aby sa dôsledne sledovali všetky aspekty, ktoré potom budú vyplývať z klinického skúšania.". Takže sa stále skúša, s podpisom dobrovoľne.
Klasické vakcíny dnes k dispozícii v podstate ani nemáme.
kukučka
04.05.21,12:44
Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Nandrolon
04.05.21,13:25
Kedy ich už niekto zaočkuje vakcínou 7,62x39?
:-))))))
misoft
04.05.21,13:28
Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Ale akosi sa im to nedarí - samotní Rusi im neveria (asi vedia prečo).
buchač
04.05.21,14:06
s podpisom dobrovoľne
Si predstav, že dobrovoľne a to dokonca s podpisom súhlasíš aj s liečbou obyčajným Acylpirínom...či ?
---------------------------------------

Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Hm...a Sloboďáči na grcáči čo vravia ?
lujza.j
04.05.21,14:17
Porovnavat aspirin/acylpoš co sa pouziva viac ako 100 rokov....s mRNA vakcinou?!
pavol54
04.05.21,14:19
Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Ale akosi sa im to nedarí - samotní Rusi im neveria (asi vedia prečo).
ty si sa nechal ktorou zaočkovať?
anet
04.05.21,14:28
Už sme na dobrej ceste :D dosiahnu "svoju" kolektivnu" imunitu a prestanu otravovat. https://www.ta3.com/clanok/1209935/jarcuska-po-testoch-na-protilatky-sme-na-dobrej-ceste-ku-kolektivnej-imunite.html
kukučka
04.05.21,15:04
s podpisom dobrovoľne
Si predstav, že dobrovoľne a to dokonca s podpisom súhlasíš aj s liečbou obyčajným Acylpirínom...či ?
---------------------------------------

Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Hm...a Sloboďáči na grcáči čo vravia ?
Veď si zisti, či nemôžeš?
či, či, či
kukučka
04.05.21,15:07
Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Ale akosi sa im to nedarí - samotní Rusi im neveria (asi vedia prečo).
Očkujú sa a nielen v Rusku, skoro celý svet. Jední veria a tí druhí, ak aj neveria, zrejme z donútenia, ja ti nevím, Karle.
buchač
04.05.21,15:16
či, či, či
Sranda musí byť...teda, mala by byť.

Porovnavat aspirin/acylpoš co sa pouziva viac ako 100 rokov....s mRNA vakcinou?!
Ale šak jasné...a preto aj tak prirovnávam.
Predsa nik nemôže chcieť okamžitú garanciu a perfektné (bez vedľajších oných) výsledky...alebo snáď hej.
Predsa aj poniektoré nové technológie v autách skončili tak, že ich výrobcovia museli urobiť hromadné zvolávačky, lebo po nejakej dobe sa zistilo, že technológia je na trt...
bjuty smis
04.05.21,15:39
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
kto vie, čo ty považuješ za nezávislú tlač..
to miestne antivaxerské hviezdy inde čerpajú svoje múdra....
Ty to tak vidíš, ja nie. Málokto je skutočný antivaxer, akurát dosť ľudí vyčkáva, kým bude viac informácií, lebo.....človek sa bojí. Je tu veľa nejasností.
Prečo sa napríklad očkujú aj tí, čo ochorenie prekonali??? Ba dokonca sa budú očkovať skôr ako po 3 mesiacoch od ochorenia. Veď majú imunitu z prekonaného ochorenia, nie? Ak očkovacia látka na covid bola vyvinutá vlani, vtedy bola iná mutácia vírusu, ako je teraz, takže pri ich očkovaní to nie je zatiaľ nijaká aktualizácia účinku. Protilátky klesajú, ale imunita by mala ostať.
Aj proti chrípke sa očkuje "aktuálnou vakcínou".
Na národnom portáli zdravia pred tromi mesiacmi písali k tým novým vakcínam typu mRNA, citujem: "Dôležitá informácia však je, že doposiaľ nebol takýto typ vakcíny schválený pre ľudské použitie, a preto je dôležité, aby sa dôsledne sledovali všetky aspekty, ktoré potom budú vyplývať z klinického skúšania.". Takže sa stále skúša, s podpisom dobrovoľne.
Klasické vakcíny dnes k dispozícii v podstate ani nemáme.
len u nás je už skoro 12 000 obetí,,,,čo myslíš, tiež by vyčkávali, keby dostali šancu ?

očkujú sa, aby neumreli....to je môj názor......imunita získaná chorobou, aj očkovaním je len dočasná....podla aktuálných vedomostí

žiadna očkovacia látka zatiaľ účinnosť proti covidu nestratila..
Darina1234
04.05.21,15:54
Bjuty samé nezmysly, už len bez vzdelania človek musí vedieť, že po prekonaní choroby si nás imunitný systém chorobu dobre zapamätá, bunkovú imunitu si doštuduj
buchač
04.05.21,16:03
už len bez vzdelania človek musí vedieť, že po prekonaní choroby si nás imunitný systém chorobu dobre zapamätá, bunkovú imunitu si doštuduj
Hm...nechcem byť zlý, ALE ty ju máš naštudovanú ?...tú bunkovú imunitu.
Keďže si vzdelaná, tak by si mohla vedieť, že imunitný systém môže mať zlú pamäť.
bjuty smis
04.05.21,16:06
neviem, či píšeš o sebe, ale prečo sa teda očkuje proti chrípke každý rok ?
prečo teda očkujú aj ľudí po prekonaní choroby ?

naozaj sú tí profesori všetci bez vzdelania ?
misoft
04.05.21,16:11
Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Ale akosi sa im to nedarí - samotní Rusi im neveria (asi vedia prečo).
ty si sa nechal ktorou zaočkovať?
Ja nepotrebuje sa očkovať. A ak - tak takú, aká mi patrí.
Ale ty si sa čím nechal zaočkovať? Asi nejakým placebom, alebo len fyziologickým roztokom....
https://dennikn.sk/2294138/paradoxy-sputnika-v-rusi-sa-nim-ockovat-nechcu-su-opatrnejsi-ako-matovic-ci-zeman/
https://www.trend.sk/spravy/komplikacie-ockovani-sputnikom-malo-rusku-10-ludi-4-zomreli-uviedol-euobserver
Inak - tieto plátky nemusím, ale na "každém šprochu - pravdy trochu".
Posúdiť nemôžem, beriem s rezervou, ale na 100% to tam nebude také ružové, ako sa zdá. A Rusom sa dá veriť tak na cca 50%.
Darina1234
04.05.21,16:26
Buchac nie som vzdelaná, nikde som to neuviedla, takže mi nevkladaj do textu svoje vyjadrenia, aj autoimúnne ochorenia poznám mám ich niekoľko,
Darina1234
04.05.21,16:27
Bjuty preštuduj si ako vznikajú vakcíny proti chrípke, toto mi určitý pán profesor zo SAV dokonale vysvetlil
buchač
04.05.21,16:33
Buchac nie som vzdelaná, nikde som to neuviedla, takže mi nevkladaj do textu svoje vyjadrenia, aj autoimúnne ochorenia poznám mám ich niekoľko,
Počkaj, počkaj...vyššie uvedené neber osobne a už vôbec nie ako nejakú urážku.
Pod pojmom " vzdelaný " som predsa nemyslel ako lekárske vzdelanie, lež ako normálneho jedinca, ktorý má aký-taký prehľad o danom...

No vidíš...máš autoimúnne oné...ja ti mám aj auto a aj imúnne ochorenie..
;) :D
lujza.j
04.05.21,16:36
Co ma 12000 obeti s ockovanim..tych mali liecit...od zaciatku!! A nie,ze clovek ma covid a boji sa ci obvodak zdvihne telefon...a ked uz zdvihne tak ci mu napise lieky...a nie,ze kupte si zazvor a paralen a čau..uz mi nevolajte....
..igorko a spol. mal hned pirule
bjuty smis
04.05.21,16:40
Bjuty preštuduj si ako vznikajú vakcíny proti chrípke, toto mi určitý pán profesor zo SAV dokonale vysvetlil
už to len pochopiť....

neprotirečíš si ?
načo by vznikali nové vakcíny proti chrípke ?
však :

" už len bez vzdelania človek musí vedieť, že po prekonaní choroby si nás imunitný systém chorobu dobre zapamätá, bunkovú imunitu si doštuduj "
Darina1234
04.05.21,16:44
Lujza, naši pani doktori zavreli ambulancie a hotovo, spoza okienka ambulovali detskí lekari niektorí, v nemocnici liečili neúčinným drahým remdesivirom, teraz zase drahými protilatkami , farma biznis pretlačil svoje,
Darina1234
04.05.21,16:46
Bjuty neprotirečim si, ako píšem, doštuduj si vznik chrípkových vakcín a pochopíš o čom je očkovanie proti chripke
buchač
04.05.21,17:04
Lujza, naši pani doktori zavreli ambulancie a hotovo, spoza okienka ambulovali detskí lekari niektorí, v nemocnici liečili neúčinným drahým remdesivirom, teraz zase drahými protilatkami , farma biznis pretlačil svoje,
No dobre...ALE čo sú to tí " naši "...? Ktoré mesto a či okres ?
Lebo tí " naši " fungovali, dá sa povedať, že v pohode...teda, aspoň čo ja viem.

Farma biznis pretlačil to svoje ?
Kurňa, no ja teda neviem...keď nie sú lieky, tak je zle. Keď sú lieky nedostatkové, tak je to ešte horšie.
Ďalšia varianta je, že lieky sú, sú drahé...no sú (vraj, možno, asi, podľa niekoho) neúčinné, neoverené, na trt, nebezpečné, ohrozujúce...
Darina1234
04.05.21,17:27
Buchac, pacienti, ktorí mali určenú diagnózu a potrebovali len kontrolu a predpis liekov, tak sa vedeli spojiť s lekárom, horšie sú na tom ľudia, ktorí museli čakať na vyšetrenia a operácie, lebo sa nedá, presúva sa všetko, remdesivir bol tu na SK neúčinný ale podával sa pacientom, však ho treba minúť, zdravotníctvo je už veľký biznis, to Ti hádam nemusim ani vysvetlovat
bjuty smis
04.05.21,17:31
Co ma 12000 obeti s ockovanim..tych mali liecit...od zaciatku!! A nie,ze clovek ma covid a boji sa ci obvodak zdvihne telefon...a ked uz zdvihne tak ci mu napise lieky...a nie,ze kupte si zazvor a paralen a čau..uz mi nevolajte....
..igorko a spol. mal hned pirule
neuveritelné....fakt...
buchač
04.05.21,17:37
remdesivir bol tu na SK neúčinný ale podával sa pacientom,
Hm...takže dobre chápem, že inde bol účinný ??? :rolleyes: :cool:
Sa podával ... no teraz sa už nepodáva.
Ale čo už, ak sa podal 10tim a aspoň jednému pomohol, tak fajn.
Aj s Ivermektínom to bola bomba...a India je teraz v solídnej prdely.

...a ozaj...zdravotníctvo bol vždy veľký bizňys...tak povediac od počiatku sveta.
Darina1234
04.05.21,17:48
Áno poukazuje sa na pandemiu v Indii ohľadom invemerktinu, no akosi sa pozabudlo na hustotu osídlenia milónov Indov, nás košický Luník je prepych oproti ním, a tiež čo sa tam odohralo aký obrad kúpeľný,
pavol54
04.05.21,18:02
Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Ale akosi sa im to nedarí - samotní Rusi im neveria (asi vedia prečo).
ty si sa nechal ktorou zaočkovať?
Ja nepotrebuje sa očkovať. A ak - tak takú, aká mi patrí.
Ale ty si sa čím nechal zaočkovať? Asi nejakým placebom, alebo len fyziologickým roztokom....
https://dennikn.sk/2294138/paradoxy-sputnika-v-rusi-sa-nim-ockovat-nechcu-su-opatrnejsi-ako-matovic-ci-zeman/
https://www.trend.sk/spravy/komplikacie-ockovani-sputnikom-malo-rusku-10-ludi-4-zomreli-uviedol-euobserver
Inak - tieto plátky nemusím, ale na "každém šprochu - pravdy trochu".
Posúdiť nemôžem, beriem s rezervou, ale na 100% to tam nebude také ružové, ako sa zdá. A Rusom sa dá veriť tak na cca 50%.
neočkuješ tak neveríš tým čo nám štát dáva. bez okecávania a na iných ukazuješ.
korela
04.05.21,18:46
Rusi majú svoje štyri a tými očkujú, vraj, aké - neviem,
Ale akosi sa im to nedarí - samotní Rusi im neveria (asi vedia prečo).
ty si sa nechal ktorou zaočkovať?
Ja nepotrebuje sa očkovať. A ak - tak takú, aká mi patrí.
Ale ty si sa čím nechal zaočkovať? Asi nejakým placebom, alebo len fyziologickým roztokom....
https://dennikn.sk/2294138/paradoxy-sputnika-v-rusi-sa-nim-ockovat-nechcu-su-opatrnejsi-ako-matovic-ci-zeman/
https://www.trend.sk/spravy/komplikacie-ockovani-sputnikom-malo-rusku-10-ludi-4-zomreli-uviedol-euobserver
Inak - tieto plátky nemusím, ale na "každém šprochu - pravdy trochu".
Posúdiť nemôžem, beriem s rezervou, ale na 100% to tam nebude také ružové, ako sa zdá. A Rusom sa dá veriť tak na cca 50%.
neočkuješ tak neveríš tým čo nám štát dáva. bez okecávania a na iných ukazuješ.
Vysvetľuje rozdiel v reakciách na očkovacie látky medzi ľuďmi čo covid prekonali a ktorí nie.
Je v tom zreteľný rozdiel. Všetko je iba na začiatku.
Každý by si mal zistiť, či ho prekonal alebo nie. Od cca 3:30 min.
https://www.youtube.com/watch?v=zQuikVo5Gac&ab_channel=Dr.IgorBukovsk%C3%BD%E2%80%93AKV
korela
04.05.21,18:49
A nechať si odporučiť svojím praktickým lekárom druh vakcíny, ako tu luj pripla článok z blogu MUDR. Liptáka.
korela
04.05.21,19:06
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
kto vie, čo ty považuješ za nezávislú tlač..
to miestne antivaxerské hviezdy inde čerpajú svoje múdra....
Aj Pročko si myslí svoje o vstupe Sorosa do ich práce. Hanzelová sa dušuje, že píše slobodne. To bolo rečí, že Fulmek vystrnadil Pentu. Iba uvoľnil miesto.
Ale k Pročkovi, pod lampou býva najväčšia tma. Tvrdil, že každý majiteľ ovplyvňuje ľudí cez svoje médium, načo by si ho predsa kupoval. Nevidí však, že jeho "šéf" si takto podmanil pomaly ale isto celé "jednoduchšie" Slovensko cez jeden jediný malý každotýždenný stĺpček. Ani sa tým netajil. Ešte bol mladý ...
Inak dopočúvať ten rozhovor je nad ľudské sily, a toto nás zastupuje a rozhoduje o nás.
Svoju zašlú slávu v Markíze by už mohol prestať spomínať, čo komu vtedy dala jeho činnosť ľuďom, čím pozdvihol ľudí, čo im odovzdal?
Siločiary sa priťahujú, aj s Ruskom, aj teraz.
https://www.youtube.com/watch?v=fLdWBvvH2MI&ab_channel=SME
lujza.j
04.05.21,19:21
.
korela
04.05.21,19:22
neviem, či píšeš o sebe, ale prečo sa teda očkuje proti chrípke každý rok ?
prečo teda očkujú aj ľudí po prekonaní choroby ?

naozaj sú tí profesori všetci bez vzdelania ?
Tú otázku si položil úplne triezvy?
A spomenúť práve prof. ... bez slov.
pavol54
05.05.21,02:27
neviem, či píšeš o sebe, ale prečo sa teda očkuje proti chrípke každý rok ?
prečo teda očkujú aj ľudí po prekonaní choroby ?

naozaj sú tí profesori všetci bez vzdelania ?
niektorí bez vzdelania si možno tak budú hovoriť, akurát dnes si hovoria minister financií bez vzdelania, predseda parlamentu bez vzdelania(samozrejme v Rusku, lebo u nás to nie je možné)
pavol54
05.05.21,02:51
Lipčic by sa mal posnažiť zatiaľ mu uniká stela kiriakides europska komisárka pre zdravie a potraviny určite jej fico strčil 4 miliony aby schválila vakcíny možno keby mala 5 tak dá aj sputnik
misoft
05.05.21,03:23
Lipčic by sa mal posnažiť zatiaľ mu uniká stela kiriakides europska komisárka pre zdravie a potraviny určite jej fico strčil 4 miliony aby schválila vakcíny možno keby mala 5 tak dá aj sputnik
Práve si dokázal, že si d*e*b*i*l, čo o vakcínach hovno vie. Odkedy v EÚ schvaľuje použitie vakcín komisárka pre zdravie a bezpečnosť potravin? Ani jej funkciu nevieš poriadne napísať. Lieky a vakcíny predsa schvaľuje pre EÚ EMA! (ale to ty nevieš - ako vždy). A čo má s tým Fico? Jeho nemusím, ale on sa do toho na 100% nemontoval.
pavol54
05.05.21,03:33
Lipčic by sa mal posnažiť zatiaľ mu uniká stela kiriakides europska komisárka pre zdravie a potraviny určite jej fico strčil 4 miliony aby schválila vakcíny možno keby mala 5 tak dá aj sputnik
Práve si dokázal, že si d*e*b*i*l, čo o vakcínach hovno vie. Odkedy v EÚ schvaľuje použitie vakcín komisárka pre zdravie a bezpečnosť potravin? Ani jej funkciu nevieš poriadne napísať. Liešky a vakcíny predsa schvaľuje pre EÚ EMA! (ale to ty nevieš - ako vždy). A čo má s tým Fico? Jeho nemusím, ale on sa do toho na 100% nemontoval.
No vidíš až budeš chápať písaný text, tak to tvoje šieste slovo v poslednom príspevku vyryješ na dubovú doštičku a budeš si ju búchať o hlavu kým ju nerozbiješ, neboj sa viackrát si dokázal že otras mozgu neutrpíš. Apropo čo je liešok?
Nandrolon
05.05.21,03:43
Aj Pročko si myslí svoje o vstupe Sorosa do ich práce. Hanzelová sa dušuje, že píše slobodne. To bolo rečí, že Fulmek vystrnadil Pentu. Iba uvoľnil miesto. Ale k Pročkovi, pod lampou býva najväčšia tma. Tvrdil, že každý majiteľ ovplyvňuje ľudí cez svoje médium, načo by si ho predsa kupoval. Nevidí však, že jeho "šéf" si takto podmanil pomaly ale isto celé "jednoduchšie" Slovensko cez jeden jediný malý každotýždenný stĺpček. Ani sa tým netajil. Ešte bol mladý ... Inak dopočúvať ten rozhovor je nad ľudské sily, a toto nás zastupuje a rozhoduje o nás. Svoju zašlú slávu v Markíze by už mohol prestať spomínať, čo komu vtedy dala jeho činnosť ľuďom, čím pozdvihol ľudí, čo im odovzdal? Siločiary sa priťahujú, aj s Ruskom, aj teraz. https://www.youtube.com/watch?v=fLdWBvvH2MI&ab_channel=SME

Pročko je iba malý agresívny polcigáň, ktorému keď nejdú kšefty, tak by kľudne zabíjal.

Odpad, hnoj, spodina, zabávač pre dolných 10 000 IQáčov.
bjuty smis
05.05.21,04:01
neviem, či píšeš o sebe, ale prečo sa teda očkuje proti chrípke každý rok ?
prečo teda očkujú aj ľudí po prekonaní choroby ?

naozaj sú tí profesori všetci bez vzdelania ?
Tú otázku si položil úplne triezvy?
A spomenúť práve prof. ... bez slov.
Každým príspevkom musíš ukazovať ako sa strácaš ?
Ešte ťa stále niekde prenasledujem ?
Aký je dnes rok?
BXLmiami
05.05.21,04:31
Na kiahne a zaškrt sa kolko krat ockovalo...nestacila nahodou jedna včela?!
Na kiahne ano-nechcem vidieť tie srdcervúce reflexy keby tak každému na pleci ostala statočná jazva ako nám všetkým po očkovaní na kiahne,na ostatné sa očkovanie opakuje viac x.
BXLmiami
05.05.21,04:38
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
kto vie, čo ty považuješ za nezávislú tlač..
to miestne antivaxerské hviezdy inde čerpajú svoje múdra....
Ty to tak vidíš, ja nie. Málokto je skutočný antivaxer, akurát dosť ľudí vyčkáva, kým bude viac informácií, lebo.....človek sa bojí. Je tu veľa nejasností.
Prečo sa napríklad očkujú aj tí, čo ochorenie prekonali??? Ba dokonca sa budú očkovať skôr ako po 3 mesiacoch od ochorenia. Veď majú imunitu z prekonaného ochorenia, nie? Ak očkovacia látka na covid bola vyvinutá vlani, vtedy bola iná mutácia vírusu, ako je teraz, takže pri ich očkovaní to nie je zatiaľ nijaká aktualizácia účinku. Protilátky klesajú, ale imunita by mala ostať.
Aj proti chrípke sa očkuje "aktuálnou vakcínou".
Na národnom portáli zdravia pred tromi mesiacmi písali k tým novým vakcínam typu mRNA, citujem: "Dôležitá informácia však je, že doposiaľ nebol takýto typ vakcíny schválený pre ľudské použitie, a preto je dôležité, aby sa dôsledne sledovali všetky aspekty, ktoré potom budú vyplývať z klinického skúšania.". Takže sa stále skúša, s podpisom dobrovoľne.
Klasické vakcíny dnes k dispozícii v podstate ani nemáme.
Som dosť v šoku ako si to vysvetlujete.
Takže skúsim-1/čoho sa bojíš prosím ťa?Také isté riziko ako pri vakcine ti hrozí pri takmer každom lieku.Tých sa nebojíš?
2-Ochorenie prekonali...mali by mať imunitu.No mali by mať.Ale nie vždy majú.
3-Radšej nejaké stretnutie s covidom ako nijaké.Máš menšiu pravdepodobnosť fatálneho priebehu.Ale je to medicína tak ano stať sa môže.
4-Klasické vakcíny nemáma?Máme je to Astra Zeneca,Sputnik a myslím že aj čínska.Ved preto su tam teploty a klby a neviem čo že je to klasická vakcína.Aj deti po očkovaní hexavakcínuj statočne teplotujú.
pavol54
05.05.21,04:39
neviem, či píšeš o sebe, ale prečo sa teda očkuje proti chrípke každý rok ?
prečo teda očkujú aj ľudí po prekonaní choroby ?

naozaj sú tí profesori všetci bez vzdelania ?
Tú otázku si položil úplne triezvy?
A spomenúť práve prof. ... bez slov.
Každým príspevkom musíš ukazovať ako sa strácaš ?
Ešte ťa stále niekde prenasledujem ?
Aký je dnes rok?
kde píše že ju prenasleduješ. Inak šípkový princ dnes sa píše rok 2021, niektorí prespia dobu to určite tu boli ruskí špióni dávali uspávacie prostriedky:)
buchač
05.05.21,04:42
Som dosť v šoku ako si to vysvetlujete.
Takže skúsim-....
Neskúšaj - nevysvetlíš...;)
BXLmiami
05.05.21,04:43
Bjuty samé nezmysly, už len bez vzdelania človek musí vedieť, že po prekonaní choroby si nás imunitný systém chorobu dobre zapamätá, bunkovú imunitu si doštuduj
Väčšinou ano.Menšina nie.Kde patriš?Toto je medicína.Nevypočítaš.2+2 je málokedy 4.
buchač
05.05.21,04:48
keby tak každému na pleci ostala statočná jazva ako nám všetkým po očkovaní na kiahne,
Trt do nejakej jazvy...ale keď nevládzeš vyjsť také tri schody, to je už iný level.
Alebo inak ? Radšej mať jaziev a štichov až do het a behať po vlastných ako sa nechať s čistou pokožkou tlačiť vo vozíku.
Nandrolon
05.05.21,05:00
Dosť veľa toho posrali "politické celebrity", ktoré sa nechali očkovať bez ihly, prípadne s nasadeným krytom.
Tým nemyslím hoaxy a upravené videá, ktorých je taktiež dosť, ale zaznamenal som 2 videá, mám dojem že jedno nejaká kanadská politička a tam bolo jasne vidno, že je to podvod.
Týmto naštartovali nezastaviteľnú lavínu reakcií a hoaxov.
Však si mohla dať pichnúť aspoň fyziologický roztok, ale takto retardované video, keď v dnešnej dobe sú teleobjektívy už aj v mobiloch, je problém vyšťať sa v hore aby sa človek nenašiel niekde na nete....
Čistá demencia.
pavol54
05.05.21,05:26
Dosť veľa toho posrali "politické celebrity", ktoré sa nechali očkovať bez ihly, prípadne s nasadeným krytom.
Tým nemyslím hoaxy a upravené videá, ktorých je taktiež dosť, ale zaznamenal som 2 videá, mám dojem že jedno nejaká kanadská politička a tam bolo jasne vidno, že je to podvod.
Týmto naštartovali nezastaviteľnú lavínu reakcií a hoaxov.
Však si mohla dať pichnúť aspoň fyziologický roztok, ale takto retardované video, keď v dnešnej dobe sú teleobjektívy už aj v mobiloch, je problém vyšťať sa v hore aby sa človek nenašiel niekde na nete....
Čistá demencia.
Základnou úlohou politikov je naviesť zmätok do hláv plebsu aby nevedeli rozlíšiť kde je pravda kde uvedenie do omylu, lepšie sa spracovávajú. (Asi tak ako vo filme utekajúci zločinec zakričí na dav že bol napadnutý naháňajúcim, kým sa dav zorientuje kde je pravda je zločinec tatam)
misoft
05.05.21,07:42
.........Apropo čo je liešok?
Obyčajný preklep - lieky
bjuty smis
05.05.21,07:52
neviem, či píšeš o sebe, ale prečo sa teda očkuje proti chrípke každý rok ?
prečo teda očkujú aj ľudí po prekonaní choroby ?

naozaj sú tí profesori všetci bez vzdelania ?
Tú otázku si položil úplne triezvy?
A spomenúť práve prof. ... bez slov.
Každým príspevkom musíš ukazovať ako sa strácaš ?
Ešte ťa stále niekde prenasledujem ?
Aký je dnes rok?
kde píše že ju prenasleduješ. Inak šípkový princ dnes sa píše rok 2021, niektorí prespia dobu to určite tu boli ruskí špióni dávali uspávacie prostriedky:)
cca 2 roky ma obviňuje..o iného
Kvaka
05.05.21,08:23
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
kto vie, čo ty považuješ za nezávislú tlač..
to miestne antivaxerské hviezdy inde čerpajú svoje múdra....
Ty to tak vidíš, ja nie. Málokto je skutočný antivaxer, akurát dosť ľudí vyčkáva, kým bude viac informácií, lebo.....človek sa bojí. Je tu veľa nejasností.
Prečo sa napríklad očkujú aj tí, čo ochorenie prekonali??? Ba dokonca sa budú očkovať skôr ako po 3 mesiacoch od ochorenia. Veď majú imunitu z prekonaného ochorenia, nie? Ak očkovacia látka na covid bola vyvinutá vlani, vtedy bola iná mutácia vírusu, ako je teraz, takže pri ich očkovaní to nie je zatiaľ nijaká aktualizácia účinku. Protilátky klesajú, ale imunita by mala ostať.
Aj proti chrípke sa očkuje "aktuálnou vakcínou".
Na národnom portáli zdravia pred tromi mesiacmi písali k tým novým vakcínam typu mRNA, citujem: "Dôležitá informácia však je, že doposiaľ nebol takýto typ vakcíny schválený pre ľudské použitie, a preto je dôležité, aby sa dôsledne sledovali všetky aspekty, ktoré potom budú vyplývať z klinického skúšania.". Takže sa stále skúša, s podpisom dobrovoľne.
Klasické vakcíny dnes k dispozícii v podstate ani nemáme.
Som dosť v šoku ako si to vysvetlujete.
Takže skúsim-1/čoho sa bojíš prosím ťa?Také isté riziko ako pri vakcine ti hrozí pri takmer každom lieku.Tých sa nebojíš?
2-Ochorenie prekonali...mali by mať imunitu.No mali by mať.Ale nie vždy majú.
3-Radšej nejaké stretnutie s covidom ako nijaké.Máš menšiu pravdepodobnosť fatálneho priebehu.Ale je to medicína tak ano stať sa môže.
4-Klasické vakcíny nemáma?Máme je to Astra Zeneca,Sputnik a myslím že aj čínska.Ved preto su tam teploty a klby a neviem čo že je to klasická vakcína.Aj deti po očkovaní hexavakcínuj statočne teplotujú. Z čoho si v šoku?? Netvrdím nikde opak tvojho, akurát mám právo sa báť, určite nie som sama. Jedna mozgová príhoda v rodine po chrípkovej vakcíne ma brzdí, preto ešte čakám, asi kým sa pozbiera viacej informácií, konkrétne k Pfizeru. Určite sa dám zaočkovať. Ale ak mám možnosť byť ešte chvíľu izolovaná, tak počkám na očkovanie minimálne do leta, bo si myslím, že som ochorenie mala vlani v lete, takže po roku.
Ten tvoj bod 3 je taký alibistický, áno, aj na chrípku nebola vždy aktuálne nastavená vakcína a hovorievalo sa, že aspoň trochu pomôže zmierniť priebeh ochorenia, že lepšia ako žiadna.

Stále si myslím, že očkovanie tých, čo covid mali, dokonca už po týždni od prekonaného ochorenia je nepremyslené. Aj výskumy hovoria, že najlepšia imunita je z prekonaného ochorenia. Ak má niekto poruchu imunity, ak sa mu nevytvorili protilátky z ochorenia, tak z očkovania sa už vytvoria? Však to by musel dostať do tela rovno hotové protilátky.

Také isté riziko hrozí pri lieku ako pri vakcíne? Však všetko čo do seba pcháme, má nejaké vedľajšie účinky, nikde som nepísala, že nie sú pri iných liekoch. Ale je to rozdielne, ako pri ktorom, sú aj väčšie aj menšie riziká, lekár vždy upozorní na plusy a mínusy, výsledný benefit je rozhodujúci. Lenže bežné lieky sú riadne registrované a vakcíny sú iba podmienečne registrované, teda klinické skúšanie prebieha celosvetovo. Keby si bola izolovaná a nepracovala, ty by si nečakala na viac výsledkov z pfizeru??? Určite tu je viac takých domasedov, čo čakajú na viac informácií, je to normálne, ak môžu a vedia sa chrániť. Viem, že nie každý môže čakať, niektorí chodia do práce, niektorí chcú cestovať, niektorí sú v domovoch. Inak, domovy dôchodcov sú už všetky zaočkované?? Tam by mali byť čo najskôr.
Klasické vakcíny nie sú pre nás starších, takže my ich k dispozícii prakticky nemáme, tak som to myslela. :) Asi každý o nich vie, prepierajú ich médiá. Okrem tebou vymenovaných je k dispozícii aj od johnson. A kdesi som čítala, že ruská ma zloženie prvej dávky obdobné, ako astra a druhú dávku ako johnson, má aj rozdielny pôvod adenovírusu, rokmi overený. Takže by mohla byť najúčinnejšia, keby som bola mladšia, počkala by som si na ňu. :)))
pavol54
05.05.21,08:41
Prešla som si dennú tlač a poviem Vám som celkom rada že v minulom storočí neexistovala ,, nezávislá"tlač.Mať vtedy našich novinárov tak dodnes tu máme pravé kiahne záškrt atd.
kto vie, čo ty považuješ za nezávislú tlač..
to miestne antivaxerské hviezdy inde čerpajú svoje múdra....
Ty to tak vidíš, ja nie. Málokto je skutočný antivaxer, akurát dosť ľudí vyčkáva, kým bude viac informácií, lebo.....človek sa bojí. Je tu veľa nejasností.
Prečo sa napríklad očkujú aj tí, čo ochorenie prekonali??? Ba dokonca sa budú očkovať skôr ako po 3 mesiacoch od ochorenia. Veď majú imunitu z prekonaného ochorenia, nie? Ak očkovacia látka na covid bola vyvinutá vlani, vtedy bola iná mutácia vírusu, ako je teraz, takže pri ich očkovaní to nie je zatiaľ nijaká aktualizácia účinku. Protilátky klesajú, ale imunita by mala ostať.
Aj proti chrípke sa očkuje "aktuálnou vakcínou".
Na národnom portáli zdravia pred tromi mesiacmi písali k tým novým vakcínam typu mRNA, citujem: "Dôležitá informácia však je, že doposiaľ nebol takýto typ vakcíny schválený pre ľudské použitie, a preto je dôležité, aby sa dôsledne sledovali všetky aspekty, ktoré potom budú vyplývať z klinického skúšania.". Takže sa stále skúša, s podpisom dobrovoľne.
Klasické vakcíny dnes k dispozícii v podstate ani nemáme.
Som dosť v šoku ako si to vysvetlujete.
Takže skúsim-1/čoho sa bojíš prosím ťa?Také isté riziko ako pri vakcine ti hrozí pri takmer každom lieku.Tých sa nebojíš?
2-Ochorenie prekonali...mali by mať imunitu.No mali by mať.Ale nie vždy majú.
3-Radšej nejaké stretnutie s covidom ako nijaké.Máš menšiu pravdepodobnosť fatálneho priebehu.Ale je to medicína tak ano stať sa môže.
4-Klasické vakcíny nemáma?Máme je to Astra Zeneca,Sputnik a myslím že aj čínska.Ved preto su tam teploty a klby a neviem čo že je to klasická vakcína.Aj deti po očkovaní hexavakcínuj statočne teplotujú. Z čoho si v šoku?? Netvrdím nikde opak tvojho, akurát mám právo sa báť, určite nie som sama. Jedna mozgová príhoda v rodine po chrípkovej vakcíne ma brzdí, preto ešte čakám, asi kým sa pozbiera viacej informácií, konkrétne k Pfizeru. Určite sa dám zaočkovať. Ale ak mám možnosť byť ešte chvíľu izolovaná, tak počkám na očkovanie minimálne do leta, bo si myslím, že som ochorenie mala vlani v lete, takže po roku.
Ten tvoj bod 3 je taký alibistický, áno, aj na chrípku nebola vždy aktuálne nastavená vakcína a hovorievalo sa, že aspoň trochu pomôže zmierniť priebeh ochorenia, že lepšia ako žiadna.

Stále si myslím, že očkovanie tých, čo covid mali, dokonca už po týždni od prekonaného ochorenia je nepremyslené. Aj výskumy hovoria, že najlepšia imunita je z prekonaného ochorenia. Ak má niekto poruchu imunity, ak sa mu nevytvorili protilátky z ochorenia, tak z očkovania sa už vytvoria? Však to by musel dostať do tela rovno hotové protilátky.

Také isté riziko hrozí pri lieku ako pri vakcíne? Však všetko čo do seba pcháme, má nejaké vedľajšie účinky, nikde som nepísala, že nie sú pri iných liekoch. Ale je to rozdielne, ako pri ktorom, sú aj väčšie aj menšie riziká, lekár vždy upozorní na plusy a mínusy, výsledný benefit je rozhodujúci. Lenže bežné lieky sú riadne registrované a vakcíny sú iba podmienečne registrované, teda klinické skúšanie prebieha celosvetovo. Keby si bola izolovaná a nepracovala, ty by si nečakala na viac výsledkov z pfizeru??? Určite tu je viac takých domasedov, čo čakajú na viac informácií, je to normálne, ak môžu a vedia sa chrániť. Viem, že nie každý môže čakať, niektorí chodia do práce, niektorí chcú cestovať, niektorí sú v domovoch. Inak, domovy dôchodcov sú už všetky zaočkované?? Tam by mali byť čo najskôr.
Klasické vakcíny nie sú pre nás starších, takže my ich k dispozícii prakticky nemáme, tak som to myslela. :) Asi každý o nich vie, prepierajú ich médiá. Okrem tebou vymenovaných je k dispozícii aj od johnson. A kdesi som čítala, že ruská ma zloženie prvej dávky obdobné, ako astra a druhú dávku ako johnson, má aj rozdielny pôvod adenovírusu, rokmi overený. Takže by mohla byť najúčinnejšia, keby som bola mladšia, počkala by som si na ňu. :)))
Nemám dôveru k súkromným obchodným spoločnostiam čo majú produkty ktorých výsledok sa môže prejaviť podstatne neskôr a nebude sa na koho obrátiť lebo budú zlikvidované alebo po bankrote: výroba liekov, stavby dlhodobého použitia, výroba energie z jadra.
lujza.j
05.05.21,09:09
Na kiahne a zaškrt sa kolko krat ockovalo...nestacila nahodou jedna včela?!
Na kiahne ano-nechcem vidieť tie srdcervúce reflexy keby tak každému na pleci ostala statočná jazva ako nám všetkým po očkovaní na kiahne,na ostatné sa očkovanie opakuje viac x.
Ale nie kazdy rok..ako pri chripke...a pri tejto covid chripke to inak nebude....predpokladam...lebo strach a panika medzi ludmi je mega....a prašule,prašule...reakcia na moju susedu z vidieka,ktora vyčkava s ockovanim ako vela ludi...od zaockovanej...."no skorej neumreš"...takze vakcinacna masaž na jednotku...ked sa nedas zaockovat umreš...
buchač
05.05.21,09:34
Stále si myslím, že očkovanie tých, čo covid mali, dokonca už po týždni od prekonaného ochorenia je nepremyslené. Aj výskumy hovoria, že najlepšia imunita je z prekonaného ochorenia. Ak má niekto poruchu imunity, ak sa mu nevytvorili protilátky z ochorenia, tak z očkovania sa už vytvoria? Však to by musel dostať do tela rovno hotové protilátky.

Tu ide ale o niečo úplne iné. Lebo ak má niekto poruchu imunity, tak má proste vyššiu šancu chytiť nejaké pľuhavstvo.....či ?
Ešte by som rád vedieť, že ako sa vytvoria protilátky napríklad pri cukrovke alebo rakovine.

Ja som bol s polovičkou včera na očkovaní...fásli sme Pfizera a fertig. Bez čakania, bez zdržovania...
lujza.j
05.05.21,09:44
lujza.j
05.05.21,09:47
Bud rad,ze bez cakania...v nedelu v šturove padol system....zima -stari ludia...chodte niekde na 2h a čau...kam?vsetko zatvorene...nezajem....termin predobedom....dosli dom az vecer..a to autom...ti co vlakom kedy asi...
Nandrolon
05.05.21,09:52
Jarka 1
05.05.21,10:00
Dnes na Exprese mal Závodský ako hostí MUDr. Macháčová a MUDr. Viszlayová. Rozprávali o skúsenostiach z praxe o covide, pacientoch, následkoch a niečo aj z liečby. Naozaj sa oplatí vypočuť si to. Konečne informácie z praxe pre ľudí.
pavol54
05.05.21,10:01
https://domov.sme.sk/c/22653250/droba-seliga-a-zitnanska-sedeli-v-bare-v-case-zakazu-vychadzania.html

Čo na to tunajšia koaličná úderka?
Jedni si robia čo chcú a druhí majú dodržiavať opatrenia?
Tákého!!!
opozičná úderka to nemohla byť lebo im doporučil šeliga aby ticho sedeli šuchali nohami a čakali kedy príde NAKA
Nandrolon
05.05.21,10:07
Šeliga si najskôr zrejme vypil a potom opeľoval kolegyňu.
pavol54
05.05.21,10:08
Šeliga si najskôr zrejme vypil a potom opeľoval kolegyňu.
Nacvičoval matovičove populačné doporučenia
Nandrolon
05.05.21,10:13
To si myslel tie kopulačné :-)))))))))))))
Možno sa ospravedlní a #DobreBude!
lujza.j
05.05.21,11:02
BXLmiami
05.05.21,12:37
Na kiahne a zaškrt sa kolko krat ockovalo...nestacila nahodou jedna včela?!
Na kiahne ano-nechcem vidieť tie srdcervúce reflexy keby tak každému na pleci ostala statočná jazva ako nám všetkým po očkovaní na kiahne,na ostatné sa očkovanie opakuje viac x.
Ale nie kazdy rok..ako pri chripke...a pri tejto covid chripke to inak nebude....predpokladam...lebo strach a panika medzi ludmi je mega....a prašule,prašule...reakcia na moju susedu z vidieka,ktora vyčkava s ockovanim ako vela ludi...od zaockovanej...."no skorej neumreš"...takze vakcinacna masaž na jednotku...ked sa nedas zaockovat umreš...
Ani nie pokiaľ to a vnímam z praxe tak covid je taký dokončovač.Je nejaký problém,zoperuje sa ,všetko sa zdá dobré,covid a dovidenia.Oslabený organizmus to nezvládne,čo by bez covida dal.Ale to sú len moje pozorovania.Treba to s otvorenou hlavou sledovať,veľký výber nemáme.Musíme sa prispôsobiť realite,to že ju na kompe popierame nám veľmi nepomôže.