lujza.j
05.05.21,16:02
Ja som po roku nazor nezmenila...ak budem musiet dam iba sputnik...nie je ..nedam sa...mam 51r spolahnem na svoju imunitu...ziadne lieky neberiem..povazujem sa za zdravu..BMI ziadna obezita ani nadvaha....ano, ale aj tak je to indivindi...
O tychto vakinach sa povie iba A....B je uz hoax,konšpiracia...a potom kto dnes vie..co bude s ockovanim za pol roka..rok...
Ja osobne by som uzila experimentalny liek...ak by som bola v stave buď/alebo....tak to beriam aj pri tychto experimentalnych vakcinach...fajzer/moderna urcite...
Preco vakcina preskakuje liečbu?!
To,ze je manipulacia so skutocnymi info...a pravda je niekdeeee....to je dalsia tragedia...
kukučka
05.05.21,15:01
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom
zase celé klamstvo
https://e.dennikn.sk/2378607/co-obsahuje-matovicov-velky-tresk-v-daniach-a-odvodoch/?_ga=2.169083553.1225058023.1620229923-975049902.1620229923
Nandrolon
05.05.21,15:27
Matovič je proste človek s hostilným správaním. Podľa mňa to robí naschvál a má radosť, keď "nasiera" ľudí bez príčiny. Iba tak, pre potešenie. Aj tu by sa takí našli.
pavol54
05.05.21,15:41
Matovič je proste človek s hostilným správaním. Podľa mňa to robí naschvál a má radosť, keď "nasiera" ľudí bez príčiny. Iba tak, pre potešenie. Aj tu by sa takí našli.
Ale nasrať pani Brinkovú - to sa nenosí a nezabúda
bjuty smis
05.05.21,15:43
Ficovi stačilo na refundáciu rozkrádačiek len 20% DPH, Matovič so Sulíkom potrebujú na preplatenie svojich zlodejstiev 25% DPH "SOM rád". Voliči tejto bandy by mali nosiť špeciálne odznačky (napríklad "sluis for matovič," a podobne ) aby sa im normálni ľudia oblúkom vyhli. Ale 2% na zbrojenie bude aj keby na chleba nebolo. škoda kšefty a manká v skladoch potravín sa nedajú riešiť výbuchom
zase celé klamstvo
https://e.dennikn.sk/2378607/co-obsahuje-matovicov-velky-tresk-v-daniach-a-odvodoch/?_ga=2.169083553.1225058023.1620229923-975049902.1620229923
a ?
prebrali sme to tam dosť podrobne, na čo to vyťahuješ ?
misoft
05.05.21,15:46
"-Náčrt reformy obsahoval zvýšenie sadzby DPH z 20 na 25 %, ale aj výpočet odvodov a daní zo superhrubej mzdy a rušenie daňových a odvodových výnimiek.
-Minister financií Igor Matovič poprel, že by DPH mala stúpnuť až na 25 %, potvrdil však, že zvýšiť sa môže. Potvrdil aj zámer zvýšiť podporu rodinám s deťmi na 200 eur na dieťa. Ako to bude financovať, chce zverejniť neskôr.
-Pôvodný neoficiálny plán s DPH 25 % by bol v koalícii v navrhovanej podobe ťažko priechodný. Nové zámery ministra financií nechceli koaličné strany príliš komentovať, odvolávali sa na nedostatok informácií."
- takže výpočet odvodov zo superhrubej mzdy - bude viac....
- mala stúpnuť na 25% - ale zvýšiť sa môže....
- plán s 25% by nepresšiel - a čo takto 30%?.....
U tohto trnafského oného si človek nikdy nie je istý, čo vymyslí, vypotí....
Nandrolon
05.05.21,15:47
pavol54
05.05.21,15:52
Nevedel som o čom píšeš, ale asi o tomto?
https://paje.blog.pravda.sk/2020/03/05/boli-olano-a-soltesz-v-nedelu-na-koberceku-u-americkej-velvyslankyni-brinkovej/
áno o tejto pani, A taká zmienka o sputniku zdvihne zo stoličky aj jej šéfa, o nákupe už ani nehovorím.
pavol54
05.05.21,16:55
Moraváci hovoria : Pre správny a duševne vyrovnaný život treba Jednou denne stolicu, jednou za týden devčicu, jednou za mesic vopicu. Ale to by bola dobrá daňová motivácia za tieto úkony skoro ako daňová licencia firiem(platila sa aj keď bola strata)
misoft
05.05.21,17:56
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/586818-krajniak-ide-menit-dochodkovy-vek-a-zvysovat-pozostalostne-penzie/
"Krajniak ide definitívne ZRUŠIŤ dôchodkový strop. Pozostalostné penzie chce zvýšiť"
Teraz je 64 rokov. Čo môže byť po reforme? Kto to vie? Čo vymyslia politici?
Aby sa nestalo, že do dôchodku sa dostaneš akurát na márach!
pavol54
07.05.21,06:15
V dobe zákazu návštev kaderníctiev si niektoré stále zákazníčky objednali súkromnú službu doma.-za príplatok
V dobe zákazu návštev krčiem si lakomý "slušný slovák" z 5000 platu nemôže objednať súkromný katering do bytu, aby mohol piť ako fico, tak aby ho nikto nevidel. K lopate alebo k motyke tam môžu v jarku po práci piť, ak by mali tú drzosť cez pracovnú dobu, tak po nafúkaní na konci smeny, zistí že robil zadarmo .
anet
07.05.21,08:40
jar88
07.05.21,08:44
"-Náčrt reformy obsahoval zvýšenie sadzby DPH z 20 na 25 %, ale aj výpočet odvodov a daní zo superhrubej mzdy a rušenie daňových a odvodových výnimiek.
-Minister financií Igor Matovič poprel, že by DPH mala stúpnuť až na 25 %, potvrdil však, že zvýšiť sa môže. Potvrdil aj zámer zvýšiť podporu rodinám s deťmi na 200 eur na dieťa. Ako to bude financovať, chce zverejniť neskôr.
-Pôvodný neoficiálny plán s DPH 25 % by bol v koalícii v navrhovanej podobe ťažko priechodný. Nové zámery ministra financií nechceli koaličné strany príliš komentovať, odvolávali sa na nedostatok informácií."
- takže výpočet odvodov zo superhrubej mzdy - bude viac....
- mala stúpnuť na 25% - ale zvýšiť sa môže....
- plán s 25% by nepresšiel - a čo takto 30%?.....
U tohto trnafského oného si človek nikdy nie je istý, čo vymyslí, vypotí....
Tak sa zdá, že ekonomické vedomosti pána Katušku tak skoro neprekonáš.
Predpokladám že vieš, že Katuška je ekonomický analfabet.
jar88
07.05.21,08:52
Podstatné je, že ani Mikloš nechápe Matovičovu genialitu.
Ešte že bol ochotný priznať, že ani on nevedel nájsť spôsob, ako zabrániť zneužívanie jeho "geniálnych" reforiem. Pritom Matovič vie, ako eliminovať šedú zónu, prípadne čiernu prácu v ekonomike.
https://www.youtube.com/watch?v=6GBh6hrbL08
lujza.j
07.05.21,09:03
https://www.ta3.com/clanok/1210212/zena-po-ockovani-astrazenecou-zomrela-na-trombozu-zmeni-sa-ockovacia-strategia.html
Ked mam pridruzene dg.a drapnem covid...umrem na covid....ked mam pridružene dg a umrem po ockovani tak som umrela na pridruzene dg.
Obcas asi aj pravda... ked sa nie je naco vyhovorit:(
pavol54
07.05.21,09:09
Podstatné je, že ani Mikloš nechápe Matovičovu genialitu.
Ešte že bol ochotný priznať, že ani on nevedel nájsť spôsob, ako zabrániť zneužívanie jeho "geniálnych" reforiem. Pritom Matovič vie, ako eliminovať šedú zónu, prípadne čiernu prácu v ekonomike.
https://www.youtube.com/watch?v=6GBh6hrbL08
Aká čierna práca ak chcem dotáciu tak musím mať potvrdenie že som nebol stíhaný za čiernu prácu čierna práca teda neexistuje
anet
07.05.21,09:17
Ked mam pridruzene dg.a drapnem covid...umrem na covid....ked mam pridružene dg a umrem po ockovani tak som umrela na pridruzene dg.
Obcas asi aj pravda... ked sa nie je naco vyhovorit:(
V principe, uz tak ci tak som kazdym dnom blizsie k smrti.
Mna skor zaujima to prehodnotenie vakcinacnej strategie :D
Ale inak trombofiliu mame ako rodinnu anamnezu.
lujza.j
07.05.21,09:45
Počkaj ...predstavujem si zmenu očkovacej strategie........................stale nič:D:---
Lezala som kedysi davno na ukvch ba....podozrenie tromboflebitida...nakoniec dopler...vsecko ok...a nie nebrala som antikonc a nefajciarka...lebo hned su vyhovorky preco....babka margit prezila 2x emboliu...
anet
07.05.21,12:01
pavol54
07.05.21,12:44
Kolíková na detektor lži
Fico na testy z matematiky pre 9 ročník
buchač
07.05.21,12:57
Naď: Vojaci si zaslúžia nové pekné uniformy
07.05.2021

Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že vojaci si zaslúžia nové uniformy a chcel by začať s ich výmenou počas tohto volebného obdobia.
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/6359-nad-vojaci-si-zasluzia-nove-pekne-uniformy?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar&utm_campaign=tvpravda_rightbox

Ja tvrdím, že je to jeden bláááázon...
anet
07.05.21,13:42
Aj ja.

Napriek tomu viem ( J.N. 3 rohy , penalta) , že
celý svoj ďalší život mám PRED sebou! :D
Jasne :D no, ved svet je veliky a cely zivot pred nami :---
jar88
07.05.21,14:06
Podstatné je, že ani Mikloš nechápe Matovičovu genialitu.
Ešte že bol ochotný priznať, že ani on nevedel nájsť spôsob, ako zabrániť zneužívanie jeho "geniálnych" reforiem. Pritom Matovič vie, ako eliminovať šedú zónu, prípadne čiernu prácu v ekonomike.
https://www.youtube.com/watch?v=6GBh6hrbL08
Aká čierna práca ak chcem dotáciu tak musím mať potvrdenie že som nebol stíhaný za čiernu prácu čierna práca teda neexistuje
Podstatou nieje tá čierna práca.
Dôležitejšie je to zjednodušenie a jednoduché financovanie cez dph. Pritom je jedno či by bola DPH 25% alebo aj 30%. Bežnú rodinu s deťmi by to aj tak nijako nepostihlo. No a tých ostatných by to stálo zhruba 20 až 30 eur mesačne.
----------------------------
To je asi super tragédia.
jar88
07.05.21,14:11
Naď: Vojaci si zaslúžia nové pekné uniformy
07.05.2021

Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že vojaci si zaslúžia nové uniformy a chcel by začať s ich výmenou počas tohto volebného obdobia.
https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/6359-nad-vojaci-si-zasluzia-nove-pekne-uniformy?utm_source=pravda&utm_medium=box-sidebar&utm_campaign=tvpravda_rightbox

Ja tvrdím, že je to jeden bláááázon...
Blázon je iba pre tých, čo nechápu.
Nechápu čo sa vlastne deje.
-------------------------------------
Napríklad preberá múzeum SNP pod ministerstvo obrany.
Nandrolon
07.05.21,16:14
Máš priepustku z psychiatrie, alebo idú zase voľby???
bjuty smis
08.05.21,08:46
pavol54
08.05.21,08:50
dobre to ten nad robí :)))

https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/ostro-obul-motorkarov-su-to-vlastizradcovia-uzitocni-idioti/4
doviezli chýbajúcu muníciu na dalšie objekty. Inak magnezitka bola voľakedy strategická firma možno aj výbuch tej pece majú na krku:)
bjuty smis
08.05.21,09:31
aj si oprášil pioniera v stodole ?
buchač
08.05.21,09:33
dobre to ten nad robí :)))

https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/ostro-obul-motorkarov-su-to-vlastizradcovia-uzitocni-idioti/4
Tlusťoch s modrou knižkou by mal najprv premýšľať a až potom niečo dať.
Naď je jeden oný (že chuj)...ešte nič dobré neurobil pre túto republiku.
---------------------------------
" NAĎ sa ostro obul do MOTORKÁROV: Sú to vlastizradcovia a užitoční IDIOTI!
Minister obrany Jaroslav Naď sa na sociálnej sieti obul do motorkárov, ktorí si vyslúžili tvrdú kritiku za PROPAGOVANIE nepriateľských názorov.
Ostrou kritikou však nešetril, keď ich nazval vlastizradcami a užitočnými idiotmi. "Ak to nevedeli, sú to užitoční idioti. Ak to vedeli, sú to vlastizradcovia k
KONAJÚCI v záujme cudzej mocnosti," napísal."

Takže propagácia amerických názorov je teda v poriadku ?
Kto koná viac v záujme cudzej mocnosti viac ako Naď a Korčok (a aj Čaputová)...?...a teda slovami Naďa sú títo vlastizradcovia a (neužitoční) idioti.
------------------------------------
"... je jasné, že ruské spravodajské služby majú v našich krajinách konkrétne ciele. A veruže priateľské nie sú," pokračoval vo svojej kritike. "

No né...americké tajné služby sú len v Antarktíde, Arktíde, na Mesiaci a inde nie.
-------------------------------------
Naď preberá Múzeum SNP pod svoj rezort.
Len aby sa ďalšie generácie nedočkali toho, že sa história bude meniť ako na západe...kde sa úplne opomínajú historické fakty ohľadom 2. svetovej vojny.

Debil chce nové uniformy ? No to by som rád vedieť, že ktoré. Predpokladám, že maskáče to asi nebudú.
Lenže na kieho frasa vojsku parádne uniformy, ktoré si oblečú raz do roka ? Mal by sa skôr starať o to, aby boli výstrojné sklady plné materiálu, ktorý sa bežne nosí a ktorého je nedostatok.
bjuty smis
08.05.21,09:48
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
buchač
08.05.21,10:00
Ty nevieš čítať ? Keď len otvorí svoju hubu, tak lietajú okamžite americké hovná...

Hm...krajina, ktorá je tisíce kilákov od nás vzdialená, je náš spojenec ?
Rusi sú hrozba ? Hm...prečo nám potom dodávajú strategické suroviny, tak to mi je otázka.

Ľudia vo voľbách vedeli akurát veľké hovno.
Snáď mi nechceš tvrdiť, že študenti sú v obraze...či ? Tých zaujíma akurát ajfón a energeťák. Degeši sa politike rozumejú ako hus do piva...dôchodcovia si radšej pozrú chujoviny na TvNarkóza a TvGRC. Nemáš poňatia, čo sa deje mimo BA...absolútne nemáš páru...toto v DenníkuN nepíšu a bulvár už vôbec nie.
pavol54
08.05.21,10:02
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
akým smerom sa máme uberať - však na východ či?
Kvaka
08.05.21,10:41
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
Ja len k tomuto, čo píšeš: ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať a to je výborné
Myslím si, že to nie je výborné, ľudia vo voľbách dali jasne najavo, že nechcú Fica, akurát moc taktizovali...mysleli si, že SaS bude mať veľa hlasov, tak všade len šušušu dajte hlasy aj Matovičovi, bo Sulík to má isté. Takto sa asi ľudia prerátali a vyhral vďaka tomu ten, čo mal byť do počtu. A že mu z toho prepne, to sa dalo čakať.

pozn.: Dakedy sme mali po krk ZSSR, teraz máme po vyše hlavy USA. :) :) :)
pavol54
08.05.21,10:53
dobre to ten nad robí :)))

https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/ostro-obul-motorkarov-su-to-vlastizradcovia-uzitocni-idioti/4
Tlusťoch s modrou knižkou by mal najprv premýšľať a až potom niečo dať.
Naď je jeden oný (že chuj)...ešte nič dobré neurobil pre túto republiku.
---------------------------------
" NAĎ sa ostro obul do MOTORKÁROV: Sú to vlastizradcovia a užitoční IDIOTI!
Minister obrany Jaroslav Naď sa na sociálnej sieti obul do motorkárov, ktorí si vyslúžili tvrdú kritiku za PROPAGOVANIE nepriateľských názorov.
Ostrou kritikou však nešetril, keď ich nazval vlastizradcami a užitočnými idiotmi. "Ak to nevedeli, sú to užitoční idioti. Ak to vedeli, sú to vlastizradcovia k
KONAJÚCI v záujme cudzej mocnosti," napísal."

Takže propagácia amerických názorov je teda v poriadku ?
Kto koná viac v záujme cudzej mocnosti viac ako Naď a Korčok (a aj Čaputová)...?...a teda slovami Naďa sú títo vlastizradcovia a (neužitoční) idioti.
------------------------------------
"... je jasné, že ruské spravodajské služby majú v našich krajinách konkrétne ciele. A veruže priateľské nie sú," pokračoval vo svojej kritike. "

No né...americké tajné služby sú len v Antarktíde, Arktíde, na Mesiaci a inde nie.
-------------------------------------
Naď preberá Múzeum SNP pod svoj rezort.
Len aby sa ďalšie generácie nedočkali toho, že sa história bude meniť ako na západe...kde sa úplne opomínajú historické fakty ohľadom 2. svetovej vojny.

Debil chce nové uniformy ? No to by som rád vedieť, že ktoré. Predpokladám, že maskáče to asi nebudú.
Lenže na kieho frasa vojsku parádne uniformy, ktoré si oblečú raz do roka ? Mal by sa skôr starať o to, aby boli výstrojné sklady plné materiálu, ktorý sa bežne nosí a ktorého je nedostatok.
...v Antarktíde ....a u Merkelovej a k nie v kancelárii minimálne na odposluchu hovorov (To sa predsa spojencom nerobí)
pavol54
08.05.21,10:56
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
Ja len k tomuto, čo píšeš: ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať a to je výborné
Myslím si, že to nie je výborné, ľudia vo voľbách dali jasne najavo, že nechcú Fica, akurát moc taktizovali...mysleli si, že SaS bude mať veľa hlasov, tak všade len šušušu dajte hlasy aj Matovičovi, bo Sulík to má isté. Takto sa asi ľudia prerátali a vyhral vďaka tomu ten, čo mal byť do počtu. A že mu z toho prepne, to sa dalo čakať.

pozn.: Dakedy sme mali po krk ZSSR, teraz máme po vyše hlavy USA. :) :) :)
Matovičovi dali hlasy čo naleteli jeho tzv " volebnému referendu" spomínaš 10 otázok ?
bjuty smis
08.05.21,11:56
Ty nevieš čítať ? Keď len otvorí svoju hubu, tak lietajú okamžite americké hovná...

Hm...krajina, ktorá je tisíce kilákov od nás vzdialená, je náš spojenec ?
Rusi sú hrozba ? Hm...prečo nám potom dodávajú strategické suroviny, tak to mi je otázka.

Ľudia vo voľbách vedeli akurát veľké hovno.
Snáď mi nechceš tvrdiť, že študenti sú v obraze...či ? Tých zaujíma akurát ajfón a energeťák. Degeši sa politike rozumejú ako hus do piva...dôchodcovia si radšej pozrú chujoviny na TvNarkóza a TvGRC. Nemáš poňatia, čo sa deje mimo BA...absolútne nemáš páru...toto v DenníkuN nepíšu a bulvár už vôbec nie.
Ty vieš ?
Tak sa nauč aj chápať vítané
Áno, sme spojenci..sme v NATO..to nevieš?
Sú tisíce km a aj tak garantujú oni mier v Európe..nik iný to nedokáže
Áno, rusaci sú hrozba..
Hej, nik sa politike nerozumie ...aspoň ze ty áno
A máš poňatie, čo sa deje....preto si volil mafiu a Kollára?
buchač
08.05.21,12:01
dobre to ten nad robí :)))

https://www1.pluska.sk/gal/spravy/z-domova/ostro-obul-motorkarov-su-to-vlastizradcovia-uzitocni-idioti/4
Ešte na doplnenie.
Naď sa obul do ruských motorkárov kvôli tomu, že prechádzali Slovenskom, aby podporili Rusko.
Pýtam sa, čo je na tom zlého ?
Že cez Slovensko prechádzajú vojenské transporty plné zbroje, tak to je v poriadku ?...podotýkam, že išlo o americké transporty s americkou technikou a americkými vojakmi.
Pýtam sa, čo je na tom dobré ?


Motorkári Noční vlci Tlusťochovi vadia....?
Naď by radšej privítal motorkárov z Ameriky, ich zbrane, drogy...?
bjuty smis
08.05.21,12:04
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
Ja len k tomuto, čo píšeš: ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať a to je výborné
Myslím si, že to nie je výborné, ľudia vo voľbách dali jasne najavo, že nechcú Fica, akurát moc taktizovali...mysleli si, že SaS bude mať veľa hlasov, tak všade len šušušu dajte hlasy aj Matovičovi, bo Sulík to má isté. Takto sa asi ľudia prerátali a vyhral vďaka tomu ten, čo mal byť do počtu. A že mu z toho prepne, to sa dalo čakať.

pozn.: Dakedy sme mali po krk ZSSR, teraz máme po vyše hlavy USA. :) :) :)
Američania nás vojenský obsadili ? Nasadili nám bankovú vládu a zničili ekonomiku??
Ale ok, 100 ľudí 100 chuti..
Aj dakedy nemal každý ZSSR po krk...šťastné kolaborovali s okupantmi a dodnes za nimi plaču..
buchač
08.05.21,12:04
Sú tisíce km a aj tak garantujú oni mier v Európe..nik iný to nedokáže

Ta sme sa pobavili........:D :D :D

P.S.:
Nechaj si nejaké vtipy aj na neskôr.
pavol54
08.05.21,12:09
Ty nevieš čítať ? Keď len otvorí svoju hubu, tak lietajú okamžite americké hovná...

Hm...krajina, ktorá je tisíce kilákov od nás vzdialená, je náš spojenec ?
Rusi sú hrozba ? Hm...prečo nám potom dodávajú strategické suroviny, tak to mi je otázka.

Ľudia vo voľbách vedeli akurát veľké hovno.
Snáď mi nechceš tvrdiť, že študenti sú v obraze...či ? Tých zaujíma akurát ajfón a energeťák. Degeši sa politike rozumejú ako hus do piva...dôchodcovia si radšej pozrú chujoviny na TvNarkóza a TvGRC. Nemáš poňatia, čo sa deje mimo BA...absolútne nemáš páru...toto v DenníkuN nepíšu a bulvár už vôbec nie.
Ty vieš ?
Tak sa nauč aj chápať vítané
Áno, sme spojenci..sme v NATO..to nevieš?
Sú tisíce km a aj tak garantujú oni mier v Európe..nik iný to nedokáže
Áno, rusaci sú hrozba..
Hej, nik sa politike nerozumie ...aspoň ze ty áno
A máš poňatie, čo sa deje....preto si volil mafiu a Kollára?
"Rusáci sú hrozba" aká? Pred viac ako 80 rokmi vykrikoval jeden fúzatý "židáci sú hrozba" a hneď bol problém vyriešený. Počul som že Biden- klan má najväčší profit zo ziskov Naftogazu, vraj sú z toho platení "pohrobkovia banderovcov"
bjuty smis
08.05.21,12:10
Sú tisíce km a aj tak garantujú oni mier v Európe..nik iný to nedokáže

Ta sme sa pobavili........:D :D :D

P.S.:
Nechaj si nejaké vtipy aj na neskôr.
Kto podľa teba garantuje mier v Európe, pán pobaveny ?
pavol54
08.05.21,12:15
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
Ja len k tomuto, čo píšeš: ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať a to je výborné
Myslím si, že to nie je výborné, ľudia vo voľbách dali jasne najavo, že nechcú Fica, akurát moc taktizovali...mysleli si, že SaS bude mať veľa hlasov, tak všade len šušušu dajte hlasy aj Matovičovi, bo Sulík to má isté. Takto sa asi ľudia prerátali a vyhral vďaka tomu ten, čo mal byť do počtu. A že mu z toho prepne, to sa dalo čakať.

pozn.: Dakedy sme mali po krk ZSSR, teraz máme po vyše hlavy USA. :) :) :)
Američania nás vojenský obsadili ? Nasadili nám bankovú vládu a zničili ekonomiku??
Ale ok, 100 ľudí 100 chuti..
Aj dakedy nemal každý ZSSR po krk...šťastné kolaborovali s okupantmi a dodnes za nimi plaču..
keď sa pomýliš tak sa správne spýtaš. Ktorá banka je naša? áno máme tu nasadenú bankovú vládu z cudzích bánk. Akú že to máme ekonomiku? (Ak nerátam montovne v rukách zahraničného kapitálu? a lacných otrokov v nich? a vysoký zahraničný dlh ktorý je splatný len spotrebou teda DPH?) Vlastne máme niečo, Fico vrátil Gabčíkovo Slovákom
bjuty smis
08.05.21,12:20
Ty nevieš čítať ? Keď len otvorí svoju hubu, tak lietajú okamžite americké hovná...

Hm...krajina, ktorá je tisíce kilákov od nás vzdialená, je náš spojenec ?
Rusi sú hrozba ? Hm...prečo nám potom dodávajú strategické suroviny, tak to mi je otázka.

Ľudia vo voľbách vedeli akurát veľké hovno.
Snáď mi nechceš tvrdiť, že študenti sú v obraze...či ? Tých zaujíma akurát ajfón a energeťák. Degeši sa politike rozumejú ako hus do piva...dôchodcovia si radšej pozrú chujoviny na TvNarkóza a TvGRC. Nemáš poňatia, čo sa deje mimo BA...absolútne nemáš páru...toto v DenníkuN nepíšu a bulvár už vôbec nie.
Ty vieš ?
Tak sa nauč aj chápať vítané
Áno, sme spojenci..sme v NATO..to nevieš?
Sú tisíce km a aj tak garantujú oni mier v Európe..nik iný to nedokáže
Áno, rusaci sú hrozba..
Hej, nik sa politike nerozumie ...aspoň ze ty áno
A máš poňatie, čo sa deje....preto si volil mafiu a Kollára?
"Rusáci sú hrozba" aká? Pred viac ako 80 rokmi vykrikoval jeden fúzatý "židáci sú hrozba" a hneď bol problém vyriešený. Počul som že Biden- klan má najväčší profit zo ziskov Naftogazu, vraj sú z toho platení "pohrobkovia banderovcov"
Ja ti neviem karle, ale čo žijem, okupovali nás len oni..
bjuty smis
08.05.21,12:26
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
Ja len k tomuto, čo píšeš: ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať a to je výborné
Myslím si, že to nie je výborné, ľudia vo voľbách dali jasne najavo, že nechcú Fica, akurát moc taktizovali...mysleli si, že SaS bude mať veľa hlasov, tak všade len šušušu dajte hlasy aj Matovičovi, bo Sulík to má isté. Takto sa asi ľudia prerátali a vyhral vďaka tomu ten, čo mal byť do počtu. A že mu z toho prepne, to sa dalo čakať.

pozn.: Dakedy sme mali po krk ZSSR, teraz máme po vyše hlavy USA. :) :) :)
Američania nás vojenský obsadili ? Nasadili nám bankovú vládu a zničili ekonomiku??
Ale ok, 100 ľudí 100 chuti..
Aj dakedy nemal každý ZSSR po krk...šťastné kolaborovali s okupantmi a dodnes za nimi plaču..
keď sa pomýliš tak sa správne spýtaš. Ktorá banka je naša? áno máme tu nasadenú bankovú vládu z cudzích bánk. Akú že to máme ekonomiku? (Ak nerátam montovne v rukách zahraničného kapitálu? a lacných otrokov v nich? a vysoký zahraničný dlh ktorý je splatný len spotrebou teda DPH?) Vlastne máme niečo, Fico vrátil Gabčíkovo Slovákom
Ekonomiku máme takú, že máme najvyššiu životnú úroveň v histórii
K čomu potrebuješ Slovensku banku ? Konkrétne poprosím..
pavol54
08.05.21,12:28
Ty nevieš čítať ? Keď len otvorí svoju hubu, tak lietajú okamžite americké hovná...

Hm...krajina, ktorá je tisíce kilákov od nás vzdialená, je náš spojenec ?
Rusi sú hrozba ? Hm...prečo nám potom dodávajú strategické suroviny, tak to mi je otázka.

Ľudia vo voľbách vedeli akurát veľké hovno.
Snáď mi nechceš tvrdiť, že študenti sú v obraze...či ? Tých zaujíma akurát ajfón a energeťák. Degeši sa politike rozumejú ako hus do piva...dôchodcovia si radšej pozrú chujoviny na TvNarkóza a TvGRC. Nemáš poňatia, čo sa deje mimo BA...absolútne nemáš páru...toto v DenníkuN nepíšu a bulvár už vôbec nie.
Ty vieš ?
Tak sa nauč aj chápať vítané
Áno, sme spojenci..sme v NATO..to nevieš?
Sú tisíce km a aj tak garantujú oni mier v Európe..nik iný to nedokáže
Áno, rusaci sú hrozba..
Hej, nik sa politike nerozumie ...aspoň ze ty áno
A máš poňatie, čo sa deje....preto si volil mafiu a Kollára?
"Rusáci sú hrozba" aká? Pred viac ako 80 rokmi vykrikoval jeden fúzatý "židáci sú hrozba" a hneď bol problém vyriešený. Počul som že Biden- klan má najväčší profit zo ziskov Naftogazu, vraj sú z toho platení "pohrobkovia banderovcov"
Ja ti neviem karle, ale čo žijem, okupovali nás len oni..
Jasné, aj Nemci tu boli pred 76 rokmi na pozvanie to nebola okupácia V Nemeckej, Kališti a inde si robili vatry priateľstva a že pri nich niektorí zhoreli to bola ich neopatrnosť že? Rovnako boli všetky cudzie vojská na pozvanie i keď som proti každej cudzej vojenskej čižme
bjuty smis
08.05.21,12:45
Ty si myslíš, že mám viac ako 76 r.?
Alebo čo si nepochopil na mojom príspevku ?
pavol54
08.05.21,13:14
Ty si myslíš, že mám viac ako 76 r.?
Alebo čo si nepochopil na mojom príspevku ?
a ty čo si nepochopil na mojej poslednej vete? Apropo tvoji rodičia tu žili prečo nebojovali proti okupantom vari zo strachu alebo mali primerané živobytie? Lebo po roku 89 zrazu všetci dovtedajší prisluhovači(lebo aktívni odporcovia nemohli nič), boli zrazu odvážni môj otec nesúhlasil s povojnovým režimom tak radšej ani nerobil, (kým ho nedonútili)veď on komunistov podporovať nebude ("Chudák nedožil sa víťazstva kapitalizmu v roku 1989)
Nandrolon
08.05.21,13:51
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
Moji spojenci sú viac rusi ako američania. Rusi sú naši skutoční bratia tak, ako česi, poliaci. Američani sú pre mňa hrozba, votrelci, satanská krv.

PS: Už sa teším na voľby, ako si táto koalícia potvrdí svoju pozíciu. Smer si ju potvrdil dokopy na 12 rokov. Hádam Pavlínka nebude na tom horšie, či???
Alebo tie voľby nebudú, lebo sú z nich všetci posraní???
bjuty smis
08.05.21,13:55
Ty si myslíš, že mám viac ako 76 r.?
Alebo čo si nepochopil na mojom príspevku ?
a ty čo si nepochopil na mojej poslednej vete? Apropo tvoji rodičia tu žili prečo nebojovali proti okupantom vari zo strachu alebo mali primerané živobytie? Lebo po roku 89 zrazu všetci dovtedajší prisluhovači(lebo aktívni odporcovia nemohli nič), boli zrazu odvážni môj otec nesúhlasil s povojnovým režimom tak radšej ani nerobil, (kým ho nedonútili)veď on komunistov podporovať nebude ("Chudák nedožil sa víťazstva kapitalizmu v roku 1989)
Pochopil som ju a vôbec na ňu nereagujem, prečo ? Na čo narazas ?
Čo sem tahas mojich rodičov, si pri zmysloch ? Kvôli nim nás Rusi okupovali ?
Nandrolon
08.05.21,14:03
Ináč som trochu na tých rusoch aj nasratý. Mohli ešte s tou záchranou počkať, nech tu nemci viac poupratujú. Verím tomu, že aj porada.sk by mala oveľa menej členov. Hlavne tých s určitými "nosatými" koreňmi.
pavol54
08.05.21,14:03
Ty si myslíš, že mám viac ako 76 r.?
Alebo čo si nepochopil na mojom príspevku ?
a ty čo si nepochopil na mojej poslednej vete? Apropo tvoji rodičia tu žili prečo nebojovali proti okupantom vari zo strachu alebo mali primerané živobytie? Lebo po roku 89 zrazu všetci dovtedajší prisluhovači(lebo aktívni odporcovia nemohli nič), boli zrazu odvážni môj otec nesúhlasil s povojnovým režimom tak radšej ani nerobil, (kým ho nedonútili)veď on komunistov podporovať nebude ("Chudák nedožil sa víťazstva kapitalizmu v roku 1989)
Pochopil som ju a vôbec na ňu nereagujem, prečo ? Na čo narazas ?
Čo sem tahas mojich rodičov, si pri zmysloch ? Kvôli nim nás Rusi okupovali ?
Sovieti(Rusi, Ukrajinci, Lotyši, Estónci, Gruzínci atď) , ale mali ich vyhnať, bojovať proti nim. Alebo to bolo každému jedno? asi vedeli prečo všetci sklopili uši. V tedy sa všetci báli "hrýzť", a teraz tu každý hrdinsky "poštekáva" A ty čo si sa nepostavil na odpor proti okupantom?
pavol54
08.05.21,14:10
neviem síce, kde propaguje americké názory- pouč ma - ale ok...

aj ked sa ti to evidentne nepáči, amíci sú naši spojenci...
rusi sú pre nás bezpečnostná hrozba....

boli tu aj ministraničky s retardami na čele, čo sa chceli bratať s rusákmi - štetináč, danko, marček, komanči a podobný odpad-ale ludia vo volbách dali jasne najavo, akým smerom sa máme uberať
a to je výborné...
Moji spojenci sú viac rusi ako američania. Rusi sú naši skutoční bratia tak, ako česi, poliaci. Američani sú pre mňa hrozba, votrelci, satanská krv.

PS: Už sa teším na voľby, ako si táto koalícia potvrdí svoju pozíciu. Smer si ju potvrdil dokopy na 12 rokov. Hádam Pavlínka nebude na tom horšie, či???
Alebo tie voľby nebudú, lebo sú z nich všetci posraní???
Všetci sa chcú uberať na východ jedni s "vzpriamenou pravicou", iní s "puškou". To vieš pre nich je 150 miliónové Rusko hrozba, čo ak napadne 500 miliónovú EU+ 300 mil USA?
bjuty smis
08.05.21,14:13
Ty si myslíš, že mám viac ako 76 r.?
Alebo čo si nepochopil na mojom príspevku ?
a ty čo si nepochopil na mojej poslednej vete? Apropo tvoji rodičia tu žili prečo nebojovali proti okupantom vari zo strachu alebo mali primerané živobytie? Lebo po roku 89 zrazu všetci dovtedajší prisluhovači(lebo aktívni odporcovia nemohli nič), boli zrazu odvážni môj otec nesúhlasil s povojnovým režimom tak radšej ani nerobil, (kým ho nedonútili)veď on komunistov podporovať nebude ("Chudák nedožil sa víťazstva kapitalizmu v roku 1989)
Pochopil som ju a vôbec na ňu nereagujem, prečo ? Na čo narazas ?
Čo sem tahas mojich rodičov, si pri zmysloch ? Kvôli nim nás Rusi okupovali ?
Sovieti(Rusi, Ukrajinci, Lotyši, Estónci, Gruzínci atď) , ale mali ich vyhnať, bojovať proti nim. Alebo to bolo každému jedno? asi vedeli prečo všetci sklopili uši. V tedy sa všetci báli "hrýzť", a teraz tu každý hrdinsky "poštekáva" A ty čo si sa nepostavil na odpor proti okupantom?
No nebol som ešte na svete, ty estonec a lotys..
Ty si čo robil v 68 ??
pavol54
08.05.21,14:29
Ty si myslíš, že mám viac ako 76 r.?
Alebo čo si nepochopil na mojom príspevku ?
a ty čo si nepochopil na mojej poslednej vete? Apropo tvoji rodičia tu žili prečo nebojovali proti okupantom vari zo strachu alebo mali primerané živobytie? Lebo po roku 89 zrazu všetci dovtedajší prisluhovači(lebo aktívni odporcovia nemohli nič), boli zrazu odvážni môj otec nesúhlasil s povojnovým režimom tak radšej ani nerobil, (kým ho nedonútili)veď on komunistov podporovať nebude ("Chudák nedožil sa víťazstva kapitalizmu v roku 1989)
Pochopil som ju a vôbec na ňu nereagujem, prečo ? Na čo narazas ?
Čo sem tahas mojich rodičov, si pri zmysloch ? Kvôli nim nás Rusi okupovali ?
Sovieti(Rusi, Ukrajinci, Lotyši, Estónci, Gruzínci atď) , ale mali ich vyhnať, bojovať proti nim. Alebo to bolo každému jedno? asi vedeli prečo všetci sklopili uši. V tedy sa všetci báli "hrýzť", a teraz tu každý hrdinsky "poštekáva" A ty čo si sa nepostavil na odpor proti okupantom?
No nebol som ešte na svete, ty estonec a lotys..
Ty si čo robil v 68 ??
Písal na pokyn zástupcu riaditeľa vápnom na ihriskový plot "vrzli dvere vrzli pánty, prišli piati okupanti"(bolo to 5 štátov museli nemuseli?) Za to nám dal Dubčekov rohlík a mne za to vybavil na miestnej pošte detskú prácu -mohol som roznášať v sobotu noviny za 5 Kčs/deň aby sme mali s bratom v nedeľu na kino. Ale si sa chválil že si poctivo slúžil pre tých istých okupantov, prečo si neodmietol vojenskú službu? Bál si sa že sa pose..ieš v Sabinove Takých hrdinov poznáme. Ak by ti rozkázali že budeš v popravčej čate s radosťou by si to urobil. Však si liezol do prdele veliteľom ako pisár
bjuty smis
08.05.21,14:41
Zase úplne mimo...
Rukoval som D-90
Nandrolon
08.05.21,14:44
Pisári na vojne, to bola vlastne civilka a filcky lampasákov. Tí vojnu ako takú nezažili. Boli to také "ľadvinky" na posmech...
pavol54
08.05.21,14:58
Pisári na vojne, to bola vlastne civilka a filcky lampasákov. Tí vojnu ako takú nezažili. Boli to také "ľadvinky" na posmech...
V 90 už vôbec to sa už ani necvičilo, len sa čakalo a kecalo
Nandrolon
08.05.21,15:21
Pokiaľ si nemal to šťastie a netrafilo ťa výročné cvičenie. Od nástupu sme 12 mesiacov naň makali, 4 dni do civilu sme sa v noci na Lešti zakopávali do zeme / okolo 20.9./
Ale nemenil by som za nič.
bjuty smis
08.05.21,15:33
Pisári na vojne, to bola vlastne civilka a filcky lampasákov. Tí vojnu ako takú nezažili. Boli to také "ľadvinky" na posmech...
V 90 už vôbec to sa už ani necvičilo, len sa čakalo a kecalo
D -90 je apríl 1990, nie 90- roky ako isto vieš...ešte sa cvičilo skoro do konca roka..
A áno, mal som fajn vojnu...držal som s gumami a vybranými kamarátmi...
Rozdeľoval som služby a sám vieš, že je rozdiel ísť na 2 hod. Škrabať zemaký a na nočnú stráž do municaku pri -15-20 C,.......a tak sa aj ku mne zakladaní chovali

Alebo sme už trošku od ruských okupantov odbočili, však...
pavol54
08.05.21,15:34
Pokiaľ si nemal to šťastie a netrafilo ťa výročné cvičenie. Od nástupu sme 12 mesiacov naň makali, 4 dni do civilu sme sa v noci na Lešti zakopávali do zeme / okolo 20.9./
Ale nemenil by som za nič.
No ja som mal to šťastie na štyri cvičenia ročne s tým že 2x tam išla technika štabáky a 2x všetky jednotky čo neboli zrámcované Najväčšia pecka bola cvičná mobilizácia motostreleckej divízie cca 15000 a presun zo šumavy na Lešť (tam som videl prvýkrát živého "okupanta" boli tam ale nevychádzali s kasární.
Nandrolon
08.05.21,15:40
Pokiaľ si nemal to šťastie a netrafilo ťa výročné cvičenie. Od nástupu sme 12 mesiacov naň makali, 4 dni do civilu sme sa v noci na Lešti zakopávali do zeme / okolo 20.9./
Ale nemenil by som za nič.
No ja som mal to šťastie na štyri cvičenia ročne s tým že 2x tam išla technika štabáky a 2x všetky jednotky čo neboli zrámcované Najväčšia pecka bola cvičná mobilizácia motostreleckej divízie cca 15000 a presun zo šumavy na Lešť (tam som videl prvýkrát živého "okupanta" boli tam ale nevychádzali s kasární.
Ja som sa akýmkoľvek streľbám a akciám vytešoval. Na jedny streľby z Sa58 som "skoro" dorazil z dovolenky cca 250 km od kasární. Nakoniec som si povedal, že však ešte budú ďalšie :-))
Keby som v čase ZVS nemal frajerku /terajšiu manželku/, už by som sa chystal možno do výsluhového dôchodku.
pavol54
08.05.21,15:43
Pisári na vojne, to bola vlastne civilka a filcky lampasákov. Tí vojnu ako takú nezažili. Boli to také "ľadvinky" na posmech...
V 90 už vôbec to sa už ani necvičilo, len sa čakalo a kecalo
D -90 je apríl 1990, nie 90- roky ako isto vieš...ešte sa cvičilo skoro do konca roka..
A áno, mal som fajn vojnu...držal som s gumami a vybranými kamarátmi...
Rozdeľoval som služby a sám vieš, že je rozdiel ísť na 2 hod. Škrabať zemaký a na nočnú stráž do municaku pri -15-20 C,.......a tak sa aj ku mne zakladaní chovali

Alebo sme už trošku od ruských okupantov odbočili, však...
Nočná stráž sa menila po dvoch hodinách x 2 a od rána od 6 spali na pričniach ešte tých -15 tak na Orave alebo na Šumave. A tí okupanti tu neboli kvôli nám ale kvôli útočným abmíciam našich súčasných kolegov, Prvý krát chcel Churchil zaútočiť na ZSSR 1.07.1945 a to nie je propaganda o tom sú dokumenty v archíve preto aby sa nepokakali potrebovali v1949 založiť NATO
bjuty smis
08.05.21,15:54
Keď si toľko pamätáš, isto si pamätáš aj to, že som bol v tachove nie v senci...
Ok ..rusaci nad teda ochraňovali, nie okupovali...

Pred vrahmi z wolstrítu....preto asi desaťtisíce čechoslovákov zo strachu pred nimi emigrovali do ZSSR...:))))
Si ty teda číslo....
bjuty smis
08.05.21,15:58
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
Kvaka
08.05.21,16:09
pavol54
08.05.21,17:08
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
zase zbytočne štekáš ja som nebol MV ale MNO, aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. NATO vzniklo v roku 1949, VZ v roku 1955, berlínsky múr 1961, Kubánska kríza 1962 všetko "mierové kroky" To už nehovorím a Vietname a pod
bjuty smis
08.05.21,17:11
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
zase zbytočne štekáš ja som nebol MV ale MNO, aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. NATO vzniklo v roku 1949, VZ v roku 1955, berlínsky múr 1961, Kubánska kríza 1962 všetko "mierové kroky" To už nehovorím a Vietname a pod
Nie, nestekam
A už vôbec nie zbytočne...
Iba reagujem na tvoje bludy
pavol54
08.05.21,17:15
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
zase zbytočne štekáš ja som nebol MV ale MNO, aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. NATO vzniklo v roku 1949, VZ v roku 1955, berlínsky múr 1961, Kubánska kríza 1962 všetko "mierové kroky" To už nehovorím a Vietname a pod
Nie, nestekam
A už vôbec nie zbytočne...
Iba reagujem na tvoje bludy
ty za to musíš byť platený
bjuty smis
08.05.21,17:18
Vlastne aj tie elektrické drôty, mínové polia, psami roztrhanie ľudia a zastrelení tebou podobnými bola naša ochrana....pred americanmi
Tak dikes...
zase zbytočne štekáš ja som nebol MV ale MNO, aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. NATO vzniklo v roku 1949, VZ v roku 1955, berlínsky múr 1961, Kubánska kríza 1962 všetko "mierové kroky" To už nehovorím a Vietname a pod
Nie, nestekam
A už vôbec nie zbytočne...
Iba reagujem na tvoje bludy
ty za to musíš byť platený
Ty musíš prejavovať svoje IQ...
bjuty smis
08.05.21,17:19
bjuty smis
08.05.21,17:21
Kolko tých amerických útočníkov ste teda takto dolapili ??
buchač
08.05.21,17:33
pavol54
08.05.21,18:59
Kolko tých amerických útočníkov ste teda takto dolapili ??
Keď sa okolo nás obšmietali tak určite nevystrčili nos z diplomatického vozidla. Ale píš si že čakali kým prišla VB. No vidíš my sme sa ich nesmeli ani dotknúť na to boli zložky bezpečnosti
misoft
09.05.21,04:20
..........................................aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. .......................
A od koho?
Ajajaj.......... tak ten ktosi ti riadne bludy nakecal.
Ešte v 1980 boli (a možno i dlhšie). Žiaľ! A boli i agenti- provokatéri aj v radoch armády - ŠtB mala svoje pazúry všade - aj u kontrášov (tiež poriadna zberba to bola).
Na jednom z mojich pôsobísk sme "sedeli" vedľa PS-ákov - vojaci ešte ako-tak ušli, ale velenie? :eek: Snáď ich vyberali z radov kriminálnikov.
A drôty boli i tam, kde aj turisti chodili - napr. Devín... sútok Moravy a Dunaja, tam to bolo priamo na očiach, bumažky obyvatelia ukazovali denno-denne Xkrát.
pavol54
09.05.21,06:50
..........................................aj aj som počul že voľakedy boli elektrické drôty a míny zrušené okolo roku 1960. .......................
A od koho?
Ajajaj.......... tak ten ktosi ti riadne bludy nakecal.
Ešte v 1980 boli (a možno i dlhšie). Žiaľ! A boli i agenti- provokatéri aj v radoch armády - ŠtB mala svoje pazúry všade - aj u kontrášov (tiež poriadna zberba to bola).
Na jednom z mojich pôsobísk sme "sedeli" vedľa PS-ákov - vojaci ešte ako-tak ušli, ale velenie? :eek: Snáď ich vyberali z radov kriminálnikov.
A drôty boli i tam, kde aj turisti chodili - napr. Devín... sútok Moravy a Dunaja, tam to bolo priamo na očiach, bumažky obyvatelia ukazovali denno-denne Xkrát.
1980 určite nebolo vo vedení 250 V a viac. Práve som prišiel na útvar a chodili sme tam ošetrovať pevnosti z I.ĆSR(to málo kto vedel že boli zahrnuté do obranných plánov) Pred každým vstupom sme to museli koordinovať s príslušným veliteľom PS, pretože sme tam chodili v civile s civilnou značkou na PPDD. Na otázku či nás tie drôty nezabijú sa zasmial nad našou naivitou že to už dávno nie je (ale maximálne signálku) V rámci dohovoru OBSE 1975 sa likvidovali posledné( u nás už neboli), pretože bol v rozpor v trestnom zákone: za nelegálne opustenie republiky bola nejaká sadzba a ten kto skončil na drôtoch vlastne dostal trest smrti
bjuty smis
09.05.21,09:30
V roku 1968 došlo k uvoľneniu hraníc. Prakticky otvorené hranice uľahčili ďalšiu vlnu povojnovej emigrácie po invázii vojsk Varšavskej zmluvy 21. augusta 1968. V rokoch 1968 až 1971 opustilo Česko-Slovensko asi 74 000 utečencov. Toto uvoľnenie hraníc bolo však krátke a po ňom sa najmä zlepšovalo technické vybavenie. Už od roku 1966 bolo namiesto vysokého napätia v plote nízke a táto „signálna línia“ (signálka, ako ju volali pohraničníci) reagovala na dotyk (skrat alebo uzemnenie) a tak upozorňovala okamžite už na pokus o prestrihnutie alebo podlezenie plota. Navyše sa ďalej rozrástla sieť pozorovacích veží až ich celkový počet dosiahol 314.
bjuty smis
09.05.21,09:33
Počty obetí železnej opony podľa výskumu českého Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovenských hraníc so Spolkovou republikou Nemecko a Rakúskom v rokoch 1948 – 1989 bolo na strane „narušiteľov“ štátnej hranice:

zastrelených 145 osôb
usmrtených elektrinou 96 osôb
utopených 11 osôb (ďalších 50 osôb bolo nájdených utopených v pohraničných riekach)
z obavy pred zatknutím spáchalo samovraždu 16 osôb
v dôsledku zostrelenia, zrážky s vojenským lietadlom alebo havárie zahynulo 5 osôb
v automobiloch havarovaných o pohraničné zátarasy zomrelo 5 osôb
mínami v ženijnom zátarase boli usmrtené 2 osoby
na zlyhanie organizmu tesne po zatknutí zomrela 1 osoba
na následky zranení spôsobených služobnými psami zomrela 1 osoba



ochrancovia ...
pavol54
09.05.21,09:57



Počty obetí železnej opony podľa výskumu českého Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovenských hraníc so Spolkovou republikou Nemecko a Rakúskom v rokoch 1948 – 1989 bolo na strane „narušiteľov“ štátnej hranice: zastrelených 145 osôb usmrtených elektrinou 96 osôb utopených 11 osôb (ďalších 50 osôb bolo nájdených utopených v pohraničných riekach) z obavy pred zatknutím spáchalo samovraždu 16 osôb v dôsledku zostrelenia, zrážky s vojenským lietadlom alebo havárie zahynulo 5 osôb v automobiloch havarovaných o pohraničné zátarasy zomrelo 5 osôb mínami v ženijnom zátarase boli usmrtené 2 osoby na zlyhanie organizmu tesne po zatknutí zomrela 1 osoba na následky zranení spôsobených služobnými psami zomrela 1 osoba ochrancovia ... Medzi obeťami boli aj napr. bratia Mašínovci alebo aj stíhaní kriminálnici ktorí spáchali ťažké zločiny a chceli si zabezpečiť beztrestnosť útekom za hranice, lebo nie každý bol utečenec z politického presvedčenia. Elektrina V ČSSR bola vypnutá 31.12.1965 Minule som čítal že toho "chudáka bývalého školáka prenasledovaného vraha učiteľa čo policajti zastrelili v Priekope kam zaradíš? Alebo vo Francúzsku čo podrezal učiteľa a polícia ho zastrelila kam zaradíš? Aj týchto prenasledovali komunisti?

bjuty smis
09.05.21,10:52
Skús to napísať po slovensky
misoft
09.05.21,11:57
mimotemy
Zlyhalo mu formátovanie - preto tie kliky-haky-baky...
bjuty smis
09.05.21,12:27
To je len detail, tam zlyhalo niečo úplne iné:))))
buchač
09.05.21,12:59
bjuty...a čo zlyhalo pri tomto debilovi ?
Na to som narážal, že ako sa pomaly, no iste prepisujú dejiny...
https://www.facebook.com/gustav.murin/posts/4193974557313842
kukučka
09.05.21,13:24
Len ako reakcia, študovať to nebudem, koľko z tých mŕtvych na slovenských a koľko českých hraniciach? A taktiež emigrantov? A k tomu prepisovaniu dejín len toľko: pri oslobodzovaní našej republiky padlo niekoľko desiatok američanov a tiež niekoľko desiatok rusov. Len tých rusov niekoľko desiatok tisíc!
"Nepatrný rozdiel", že?
pavol54
09.05.21,13:30
Mrzí ma asi som brnkol do nejakej klávesy pred odoslaním. zopakujem
buchač
09.05.21,13:34
Navyše sa ďalej rozrástla sieť pozorovacích veží až ich celkový počet dosiahol 314.
Hm...a vieš o tom, že pozorovacie veže boli aj na hraniciach, ktoré smerovali do spriateľených krajín ? Čiže do Maďarska, do Poľska, a aj do ZSSR...

Keby som ich nevidel, tak ani nevravím.
pavol54
09.05.21,13:43
Počty obetí železnej opony podľa výskumu českého Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovenských hraníc so Spolkovou republikou Nemecko a Rakúskom v rokoch 1948 – 1989 bolo na strane „narušiteľov“ štátnej hranice:

zastrelených 145 osôb
usmrtených elektrinou 96 osôb
utopených 11 osôb (ďalších 50 osôb bolo nájdených utopených v pohraničných riekach)
z obavy pred zatknutím spáchalo samovraždu 16 osôb
v dôsledku zostrelenia, zrážky s vojenským lietadlom alebo havárie zahynulo 5 osôb
v automobiloch havarovaných o pohraničné zátarasy zomrelo 5 osôb
mínami v ženijnom zátarase boli usmrtené 2 osoby
na zlyhanie organizmu tesne po zatknutí zomrela 1 osoba
na následky zranení spôsobených služobnými psami zomrela 1 osoba



ochrancovia ...
31.12.1965 bola vypnutá elektrina na hraniciach ČSSR
Zastrelených bolo 145 otázka je koľko z nich bolo emigrantov z politického presvedčenia a koľko bolo ťažkých kriminálnikov ktorí utekali pred potrestaním na západ Napr. bratia Mašínovci, alebo vrahovia čo uniesli lietadlo a zastrelili pilota alebo desiatky iných? A kam zaradiť "chudáka bývalého študenta" ktorý nedávno zavraždil učiteľa v Priekope potom ho polícia zastrelila, alebo to bola iná situácia? Alebo ten migrant čo podrezal vo Francúzsku učiteľa a polícia ho chudáka zastrelila alebo situácia s migrantmi ktorí organizujú násilie v Európe a zabíjajú to sú tiež úbožiaci ktorým bolo ublížené, keď ich polícia postrieľala? Sú tí policajti vrahovia?
Nandrolon
09.05.21,14:30
Počty obetí železnej opony podľa výskumu českého Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovenských hraníc so Spolkovou republikou Nemecko a Rakúskom v rokoch 1948 – 1989 bolo na strane „narušiteľov“ štátnej hranice:

zastrelených 145 osôb
usmrtených elektrinou 96 osôb
utopených 11 osôb (ďalších 50 osôb bolo nájdených utopených v pohraničných riekach)
z obavy pred zatknutím spáchalo samovraždu 16 osôb
v dôsledku zostrelenia, zrážky s vojenským lietadlom alebo havárie zahynulo 5 osôb
v automobiloch havarovaných o pohraničné zátarasy zomrelo 5 osôb
mínami v ženijnom zátarase boli usmrtené 2 osoby
na zlyhanie organizmu tesne po zatknutí zomrela 1 osoba
na následky zranení spôsobených služobnými psami zomrela 1 osoba



ochrancovia ...
Chudáci, emigrovali za lepším kapitalistickým životom a nakoniec dostali na hraniciach "rýchly kapitalizmus", kde sa nikto s nikým "neserie".
V podstate dnešný kapitalista by povedal, že tak im treba. Silnejší a múdrejší prežijú, slabší zahynú.....
Nandrolon
09.05.21,14:31
Mrzí ma asi som brnkol do nejakej klávesy pred odoslaním. zopakujem

Mne toto urobí vždy, keď dám rozšírené formátovanie príspevku....
misoft
09.05.21,14:42
mimotemy

Mrzí ma asi som brnkol do nejakej klávesy pred odoslaním. zopakujem
Toto sa stáva aj iným - je to jednoducho chyba v programe. I mne niekedy takto vyskočí (a potom buď píšem znova, alebo opravujem).
pavol54
09.05.21,14:42
Počty obetí železnej opony podľa výskumu českého Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovenských hraníc so Spolkovou republikou Nemecko a Rakúskom v rokoch 1948 – 1989 bolo na strane „narušiteľov“ štátnej hranice:

zastrelených 145 osôb
usmrtených elektrinou 96 osôb
utopených 11 osôb (ďalších 50 osôb bolo nájdených utopených v pohraničných riekach)
z obavy pred zatknutím spáchalo samovraždu 16 osôb
v dôsledku zostrelenia, zrážky s vojenským lietadlom alebo havárie zahynulo 5 osôb
v automobiloch havarovaných o pohraničné zátarasy zomrelo 5 osôb
mínami v ženijnom zátarase boli usmrtené 2 osoby
na zlyhanie organizmu tesne po zatknutí zomrela 1 osoba
na následky zranení spôsobených služobnými psami zomrela 1 osoba



ochrancovia ...
Chudáci, emigrovali za lepším kapitalistickým životom a nakoniec dostali na hraniciach "rýchly kapitalizmus", kde sa nikto s nikým "neserie".
V podstate dnešný kapitalista by povedal, že tak im treba. Silnejší a múdrejší prežijú, slabší zahynú.....
Ako som písal niektorí kriminálnici pred útekom tu zanechali krvavú stopu(zabitých civilov) a o utrpenie pozostalých sa nikto nezaujíma?
Nandrolon
09.05.21,14:45
Počty obetí železnej opony podľa výskumu českého Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovenských hraníc so Spolkovou republikou Nemecko a Rakúskom v rokoch 1948 – 1989 bolo na strane „narušiteľov“ štátnej hranice:

zastrelených 145 osôb
usmrtených elektrinou 96 osôb
utopených 11 osôb (ďalších 50 osôb bolo nájdených utopených v pohraničných riekach)
z obavy pred zatknutím spáchalo samovraždu 16 osôb
v dôsledku zostrelenia, zrážky s vojenským lietadlom alebo havárie zahynulo 5 osôb
v automobiloch havarovaných o pohraničné zátarasy zomrelo 5 osôb
mínami v ženijnom zátarase boli usmrtené 2 osoby
na zlyhanie organizmu tesne po zatknutí zomrela 1 osoba
na následky zranení spôsobených služobnými psami zomrela 1 osoba



ochrancovia ...
Chudáci, emigrovali za lepším kapitalistickým životom a nakoniec dostali na hraniciach "rýchly kapitalizmus", kde sa nikto s nikým "neserie".
V podstate dnešný kapitalista by povedal, že tak im treba. Silnejší a múdrejší prežijú, slabší zahynú.....
Ako som písal niektorí kriminálnici pred útekom tu zanechali krvavú stopu(zabitých civilov) a o utrpenie pozostalých sa nikto nezaujíma?
Osobne by som to zaviedol aj teraz.
Slušný človek neuteká, ak sa chcel narodiť inde, bohužiaľ, musí dúfať v reinkarnáciu a teda si mal hodiť slučku.
Tých vrahov mali kántriť o sto šesť.
Ja si tiež poviem, že nechcem mať iba milión eur :-)))))))))))))) ale miliardu. Tak mám ísť lúpiť a vraždiť?
Žijem s tým, čo mi osud nadelil ak sa mi nepáči, vždy je tu možnosť samovraždy.
misoft
09.05.21,14:48
Treba však rozlišovať, kto a prečo utekal. Zlodej, vrah a iný grázel - len preto, aby ho nečapli a nešiel spravodlivo sedieť. Ale taký obyčajný občan, ktorý si neopatrne hubu otvoril preto, aby nešiel nespravodlivo sedieť, len za to, že mu "ušla" z huby pravda.
pavol54
09.05.21,14:49
Počty obetí železnej opony podľa výskumu českého Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu[31]. Pri pokuse o prechod česko-slovenských hraníc so Spolkovou republikou Nemecko a Rakúskom v rokoch 1948 – 1989 bolo na strane „narušiteľov“ štátnej hranice:

zastrelených 145 osôb
usmrtených elektrinou 96 osôb
utopených 11 osôb (ďalších 50 osôb bolo nájdených utopených v pohraničných riekach)
z obavy pred zatknutím spáchalo samovraždu 16 osôb
v dôsledku zostrelenia, zrážky s vojenským lietadlom alebo havárie zahynulo 5 osôb
v automobiloch havarovaných o pohraničné zátarasy zomrelo 5 osôb
mínami v ženijnom zátarase boli usmrtené 2 osoby
na zlyhanie organizmu tesne po zatknutí zomrela 1 osoba
na následky zranení spôsobených služobnými psami zomrela 1 osoba



ochrancovia ...
Chudáci, emigrovali za lepším kapitalistickým životom a nakoniec dostali na hraniciach "rýchly kapitalizmus", kde sa nikto s nikým "neserie".
V podstate dnešný kapitalista by povedal, že tak im treba. Silnejší a múdrejší prežijú, slabší zahynú.....
Ako som písal niektorí kriminálnici pred útekom tu zanechali krvavú stopu(zabitých civilov) a o utrpenie pozostalých sa nikto nezaujíma?
Osobne by som to zaviedol aj teraz.
Slušný človek neuteká, ak sa chcel narodiť inde, bohužiaľ, musí dúfať v reinkarnáciu a teda si mal hodiť slučku.
Tých vrahov mali kántriť o sto šesť.
Ja si tiež poviem, že nechcem mať iba milión eur :-)))))))))))))) ale miliardu. Tak mám ísť lúpiť a vraždiť?
Žijem s tým, čo mi osud nadelil ak sa mi nepáči, vždy je tu možnosť samovraždy.
Neviem či by na ukrajinskej teraz najstráženejšej hranici dávali pusinky vyzbrojeným migrantom
buchač
09.05.21,14:49
mimotemy

Mrzí ma asi som brnkol do nejakej klávesy pred odoslaním. zopakujem
Toto sa stáva aj iným - je to jednoducho chyba v programe. I mne niekedy takto vyskočí (a potom buď píšem znova, alebo opravujem).
Ak sa bavíme o písaní cez počítač, tak chyba je jednoznačne na strane pána veľkomožného majiteľa stránky, ergo Richarda.

Ak formátovanie v jednom prehliadači ide a v druhom nie, tak kde inde môže byť chyba ?
Lebo v Opere, ktorú nie jeden neuznáva, formátovanie funguje, no v iných prehliadočoch to tak nie je. Ale šak jasné, lepší je ten prehliadač, kde vyskakuje viac reklám, čiže je aj vyšší profit...
Proste aký pán, taký krám...
pavol54
09.05.21,14:53
Treba však rozlišovať, kto a prečo utekal. Zlodej, vrah a iný grázel - len preto, aby ho nečapli a nešiel spravodlivo sedieť. Ale taký obyčajný občan, ktorý si neopatrne hubu otvoril preto, aby nešiel nespravodlivo sedieť, len za to, že mu "ušla" z huby pravda.
Veď som písal že to číslo nerozlišuje koľkí boli emigranti z politického presvedčenia (teda pre otvorenie huby) ani koľkí strieľali po psákoch pri pokuse o prechod
misoft
09.05.21,14:54
Je to chyba systému webhostingu, chyba programu na webstránky - za toto ani Richard nemôže. Jednoducho (neviem, v čom je táto stránka tvorená - html5, html, Java, C++...) - zle sa to skompiluje a potom vyhodí v tvare zápisu (viď tie TAGy <...>) - to už je vyššie dievčenská... bežný užívateľ (aj ten, čo stránku vytvoril a hodil na webhosting) to neovplyvní.
Nandrolon
09.05.21,14:56
Misoft 100% súhlas, snáď aj ostatní pochopili, že sa jedná o zveličenie. Samozrejme, že výnimky existujú a nie všetci boli vrahovia. Lenže ak niekto išiel s tým, že na hraniciach zabije mladých vojakov, ktorí majú život pred sebou, len aby "IM BOLO DOBRE", tak ich mali vystrieľať, lebo na svoj cieľ nemôžeš použiť život iných.
Toto sa ospravedlniť nedá, lebo dobre vedeli, ako to je. Ak bol utečenec, ktorému tu "bolo zle" alebo si "otvoril hubu" a aj tak išiel prekročiť hranice, radšej by som zastrelil jeho, ako by mal on niekoho dieťa, otca, brata, syna....
To hádam nikto nespochybní.
Zrejme moje slová spochybnia všetci tí, ktorí už 2 životy obetovali - Kuciak a jeho frajerka. Ale všetko sa im vráti.
buchač
09.05.21,15:01
Je to chyba systému webhostingu, chyba programu na webstránky - za toto ani Richard nemôže. Jednoducho (neviem, v čom je táto stránka tvorená - html5, html, Java, C++...) - zle sa to skompiluje a potom vyhodí v tvare zápisu (viď tie TAGy <...>) - to už je vyššie dievčenská... bežný užívateľ (aj ten, čo stránku vytvoril a hodil na webhosting) to neovplyvní.
Tomu ja nerozumiem...
ALE ako je potom možné, že Opera nevytvára chyby vo formátovaní a iné prehliadače hej ?
Skús priložiť fotku skopírovaním adresy cez viaceré prehliadače a uvidíš výsledok.
misoft
09.05.21,15:05
No akurát... kvôli nejakej fotke si inštalovať 5-6 prehliadačov....
pavol54
09.05.21,15:09
Navyše sa ďalej rozrástla sieť pozorovacích veží až ich celkový počet dosiahol 314.
Hm...a vieš o tom, že pozorovacie veže boli aj na hraniciach, ktoré smerovali do spriateľených krajín ? Čiže do Maďarska, do Poľska, a aj do ZSSR...

Keby som ich nevidel, tak ani nevravím.
"vidové hlásky PVO" na zisťovanie veľmi nízko letiacich objektov, mimo dosah radarov
buchač
09.05.21,15:40
No akurát... kvôli nejakej fotke si inštalovať 5-6 prehliadačov....
No Bóóóže....ja ich mám zopár...Opera, Firefox, Safari, Chromý, IE, Bing. Posledné tri ale nepoužívam ...
babka - ježibabka
09.05.21,16:00
mimotemy

Mrzí ma asi som brnkol do nejakej klávesy pred odoslaním. zopakujem
Toto sa stáva aj iným - je to jednoducho chyba v programe. I mne niekedy takto vyskočí (a potom buď píšem znova, alebo opravujem).


Mrzí ma asi som brnkol do nejakej klávesy pred odoslaním. zopakujem

Mne toto urobí vždy, keď dám rozšírené formátovanie príspevku....
Stáva sa to aj pri kopírovaní z iného zdroja ako je Porada.
buchač
09.05.21,16:53
Len ako reakcia, študovať to nebudem, koľko z tých mŕtvych na slovenských a koľko českých hraniciach? A taktiež emigrantov? A k tomu prepisovaniu dejín len toľko: pri oslobodzovaní našej republiky padlo niekoľko desiatok američanov a tiež niekoľko desiatok rusov. Len tých rusov niekoľko desiatok tisíc!
"Nepatrný rozdiel", že?
Fakt nepatrný...
By som doplnil otázkou.

Keď je USA taká krajina, ako je potom možné, že je v nej rasizmus jak vyšitý...v poniektorých štátoch dokonca horší ako za čias Hitlera ?

Zaujímavé je, že niekde sa ostnaté a betónové ploty rušili, tak v poslednej dobe sa inde ploty stavať začali...
Bolo by zaujímavé vedieť, že koľko úmrtí bolo zaznamenaných na hranici Mexico-USA.
Pár minút a číslo je na svete...;)

" Od roku 2014 takmer 2 500 úmrtí
Región obklopujúci hranice medzi USA a Mexikom je jedným z najnebezpečnejších miest pre migrantov a ich počet každoročne rastie. MMP zdokumentovala od roku 2014 celkovo 2 403 úmrtí, z toho 497 v roku 2019. "

...a aj títo išli za lepším životom...či ?
misoft
09.05.21,17:02
No Bóóóže....ja ich mám zopár...Opera, Firefox, Safari, Chromý, IE, Bing. Posledné tri ale nepoužívam ...
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
To sa chváliš, alebo nadávaš?
buchač
09.05.21,17:05
Konštatujem....LEN konštatujem.
Keby som sa chválil, tak by som mal tých prehliadačov viac....
Keby som len IE a Chromého, tak to by som veru nadával...jeden horší ako druhý.
misoft
09.05.21,17:14
Nejde o to, KOĽKO ich máš, ale AKO z nich vyťažíš maximum a prispôsobíš si ich.
buchač
09.05.21,17:38
Si odbočil od pridania fotky ku využitiu ... čo je solídna výhybka.
Ale aby som odpovedal ?
Mne stačia Opera a Firefox. Lebo ide o to, že niektoré linky sa proste nedajú otvoriť tu alebo tam. Zvyšok ma nezaujíma.
Nandrolon
09.05.21,17:55
A dosť. Raz dva, tri!
Rozprávajte sa cez dvor.
:-))))))))))))))))))))))
Buchač, Misoft, raz za 200 rokov mám dobrú náladu a vy takto!
pavol54
10.05.21,03:33
Dobrá finta Objednal som si niečo.
Dnes ráno mail od slovenskej pošty "Váš balík čaká na doručenie uhraďte sumu 2,99 ...." Ešte raz pozriem odosielateľa tá adresa už som ich odpálil do koša. Ale tá suma do takej 50 sa človek nezamýšľa však bežná suma objednávaného tovaru cez e schop . No nepošli aby bol balík doma!!! .:)
misoft
10.05.21,07:14
Pche! Takýchto mi chodí do "super" schránok kopa - ale na Gmail a Outlook ani jedna. Automaticky síce dávam blok, ale adresy odosielateľa sa menia - klasický odrb.
buchač
10.05.21,14:38
V tejto chvíli na Slovensku chýbajú dve až tri tisícky lekárov. Ak prirátame ordinujúcich penzistov a tých, ktorí sa do dôchodku chystajú, počet narastie o tri- až štyritisíc. Ešte väčší problém je nedostatok sestier: aby sa Slovensko vyrovnalo priemeru Európskej únie, malo by ich byť o 14-tisíc viac.
...
„Kto môže, odchádza do zahraničia, kto môže, odchádza do dôchodku," upozorňuje prezident Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár.
...
Minulý týždeň v rozhovore pre Pravdu Lengvarský povedal, že má informácie o medikoch, piatakoch, ktorí študujú v Martine, a najlepší už podpísali zmluvy s nemeckými firmami.
-----------------------------------------------
Ani sa radšej nevyjadrujem...
lujza.j
10.05.21,15:05
Dobrá finta Objednal som si niečo.
Dnes ráno mail od slovenskej pošty "Váš balík čaká na doručenie uhraďte sumu 2,99 ...." Ešte raz pozriem odosielateľa tá adresa už som ich odpálil do koša. Ale tá suma do takej 50 sa človek nezamýšľa však bežná suma objednávaného tovaru cez e schop . No nepošli aby bol balík doma!!! .:)
Palino mavam to pravidelne v maile...aj od posty aj od dhl...:Dvzdy pytaju take "drobky"
pavol54
10.05.21,15:19
Dobrá finta Objednal som si niečo.
Dnes ráno mail od slovenskej pošty "Váš balík čaká na doručenie uhraďte sumu 2,99 ...." Ešte raz pozriem odosielateľa tá adresa už som ich odpálil do koša. Ale tá suma do takej 50 sa človek nezamýšľa však bežná suma objednávaného tovaru cez e schop . No nepošli aby bol balík doma!!! .:)
Palino mavam to pravidelne v maile...aj od posty aj od dhl...:Dvzdy pytaju take "drobky"
Vždy takéto blbosti chodia ako spam občas si niečo otvorím (väčšinou informácie predajcov a akciách napr.tonery a pod)
pavol54
10.05.21,15:21
V tejto chvíli na Slovensku chýbajú dve až tri tisícky lekárov. Ak prirátame ordinujúcich penzistov a tých, ktorí sa do dôchodku chystajú, počet narastie o tri- až štyritisíc. Ešte väčší problém je nedostatok sestier: aby sa Slovensko vyrovnalo priemeru Európskej únie, malo by ich byť o 14-tisíc viac.
...
„Kto môže, odchádza do zahraničia, kto môže, odchádza do dôchodku," upozorňuje prezident Slovenskej lekárskej komory Marian Kollár.
...
Minulý týždeň v rozhovore pre Pravdu Lengvarský povedal, že má informácie o medikoch, piatakoch, ktorí študujú v Martine, a najlepší už podpísali zmluvy s nemeckými firmami.
-----------------------------------------------
Ani sa radšej nevyjadrujem...
"súkromné zdravotné poisťovne majú nárok na zisk" kričala súčasná koalícia keď bola v opozícii
bjuty smis
10.05.21,16:10
to si krásne zhrnul, čo spravil smer za 12 rokov, čo mal zdravotníctvo.....
si proste jednotka.....
pavol54
10.05.21,16:22
to si krásne zhrnul, čo spravil smer za 12 rokov, čo mal zdravotníctvo.....
si proste jednotka.....
Však viem že som, ale tebe potiaľ pamäť nesiaha ako ste vykrikovali že tú ficovu drzosť zakázať zisk akcionárom zdravotnej poisťovne budú splácať aj naši vnuci a to nezaviedol fico (a spor vyhral), ale niektorý jeho predchodca. Nabudúce reaguj aspoň na to čomu sa rozumieš. Kto platil lekárov fico alebo zdravotné poisťovne podľa zmluvných výkonov? Len tak na okraj odvody sa platia zo mzdy, kto za to môže že naši otroci majú nižší príjem ako nezamestnaní (a migranti)v krajine sídla investora? Fico tlačil na zvyšovanie minimálnej mzdy kto tomu bránil? Že by podnikatelia za potlesku dnešnej koalície?
bjuty smis
10.05.21,16:53
ale no tak....to by ešte tak vypadalo, keby sa tu vyjadrovalo len k tomu, čomu rozumieš
chýbal by si tu :))

dal si zo desať riadkov žlče , ale k tým 12 r. riadania zdravotníctva smradohlasom nič

to zlá opozícia je na vine, lebo na fico vykrikovala :)))))))))))))))) tá je teda na vine
nie ten, kto to riadil
buchač
10.05.21,17:18
to si krásne zhrnul, čo spravil smer za 12 rokov, čo mal zdravotníctvo.....
Zasa montuješ do problematiky ..." lebo Smer "...?
Nie je problém zakopaný niekde inde ?
Lebo podľa mňa je trochu od veci, že študent absolvuje (zadarmo) štúdium u nás a po jeho skončení (niekedy už počas neho - viď vyjadrenie Lengvarského) vezme nohy na plecia a hajde ta het.
Poznámka - výraz "zadarmo" síce nie je správny, nakoľko sa nejaké poplatky platia, no oproti spoplatnenému štúdiu je to zanedbateľná položka. Predsa vonku sa platia iné pálky, ktoré absolvent spláca asi toľko rokov, ako u nás hypo za byt.

Takže by som povedal (a to nie po prvý krát), že nech sa za štúdium platí a potom kto chce, nech páli do péčka.

...a ani nevravím, že na Slovensku je VŠ až do het...poniektoré vznikli len za účelom hromadenia zisku (dotácie na študenta). Absolventov sociálnej práce a podobne ("veľmi potrebných") VŠ z kadejakých Horných Dolných je jak naprdených.
Podobne je to aj so strednými školami, ktoré klesli na úroveň učňoviek, kde berú študentov bez prijímačiek.

Takže áno, problém je niekde úplne inde. Predsa je úplne jedno, ktorá vláda (koalícia) vládne. Je bežnou praxou, že jedna partia chce zmeniť zákon, no opozícia to nepodporí. Po voľbách sa strany otočia...bývalá opozícia predloží ten istý návrh, no bývalá koalícia ho nepodporí.
...ľudí - obyvateľov - príslušníkov štátu majú politici u prdele...prípadne v nej.
bjuty smis
10.05.21,17:56
a koho ho tam mám preboha montovať, ked mali 12 rokov ministra zdravotníctva a pavol to v klude hádže na súčasnú koalíciu ????
to je neuveritelné, čo si schopný zadreť.....

že treba spoplatniť vš tvrdím odjakživa.........
korela
10.05.21,21:34
ale no tak....to by ešte tak vypadalo, keby sa tu vyjadrovalo len k tomu, čomu rozumieš
chýbal by si tu :))

dal si zo desať riadkov žlče , ale k tým 12 r. riadania zdravotníctva smradohlasom nič

to zlá opozícia je na vine, lebo na fico vykrikovala :)))))))))))))))) tá je teda na vine
nie ten, kto to riadil

29.03.2006, 00:00
Zdravotníci hodili Dzurindovi plášte

https://slovensko.hnonline.sk/156852-zdravotnici-hodili-dzurindovi-plaste
buchač
11.05.21,03:49
Bývalý šéf Lekárskeho odborového združenia Marián Kollár je tiež riadne číslo...
Za ním nezaostávajú aj tí ostatní.
Ak by na nich nabehla NAKA, to by bolo žúžo pre zamestnacov, že komu sa dobrovoľne roky skladali na blahobyt.
anet
11.05.21,10:45
korela
11.05.21,12:39
Ako na hojdačke, život so stromami, bez stromov, so stromami.
https://www.facebook.com/100044163742722/videos/2901722696737176
lujza.j
11.05.21,13:05
https://www.ta3.com/clanok/1210578/dovolenky-rodinne-stretnutia-ak-vahate-s-vakcinou-toto-vas-ma-presvedcit.html
:D ale im nakladajú komentujúci
Vakcina je sloboda....slobodne mozes drapnut covida baskde:D
Bubo daj aj slévu 15%
anet
11.05.21,16:19
Astru pozastavili https://www.ta3.com/clanok/1210619/ockovanie-astrazenecou-na-slovensku-pozastavili-dostane-ju-len-jedna-skupina.html
Inak mi vyskocilo na FB ze za Sputnika sa bude platit 20 melka :eek: fuuu
misoft
12.05.21,07:26
"Inak mi vyskocilo na FB ze za Sputnika sa bude platit 20 melka"
Tam toho popíšu. A často poriadne nezmysly a hovädiny. Alebo niekto zase rozosiela HOAX.
anet
12.05.21,07:57
BXLmiami
12.05.21,09:56
Prebehla som dnešnú tlač a vyzerá že pre naše médiá nie je dôležité dianie vo Francii.Ešte že máme Čechov.
BXLmiami
12.05.21,09:57
A prvý raz som platila kreditkou z Tatra banky podľa nových pravidiel a vyzerá že aj posledný raz.Tá banka neuveriteľne diskriminuje starších.
Nandrolon
12.05.21,10:48
A prvý raz som platila kreditkou z Tatra banky podľa nových pravidiel a vyzerá že aj posledný raz.Tá banka neuveriteľne diskriminuje starších.
Môžeš napísať k tomu viac?
A kreditnou, alebo debetnou?
BXLmiami
12.05.21,11:09
A prvý raz som platila kreditkou z Tatra banky podľa nových pravidiel a vyzerá že aj posledný raz.Tá banka neuveriteľne diskriminuje starších.

Takže karta obsahuje aj dátum narodenia a podľa veku znižuje rýchlosť bankových operácií , aby babky stíhali ?
Aj ty raz budeš dedko :-))) A možno skôr ako si myslíš :-))
BXLmiami
12.05.21,11:10
A prvý raz som platila kreditkou z Tatra banky podľa nových pravidiel a vyzerá že aj posledný raz.Tá banka neuveriteľne diskriminuje starších.
Môžeš napísať k tomu viac?
A kreditnou, alebo debetnou?
Kreditkou ale je to jedno,vyžaduje to otvoriť internet banking a dať tam kod a to do 6 sekund.Tiež takí de bil ko via za počítačom,ktorých stred sveta je počítač.
pavol54
12.05.21,11:43
A prvý raz som platila kreditkou z Tatra banky podľa nových pravidiel a vyzerá že aj posledný raz.Tá banka neuveriteľne diskriminuje starších.
Môžeš napísať k tomu viac?
A kreditnou, alebo debetnou?
Kreditkou ale je to jedno,vyžaduje to otvoriť internet banking a dať tam kod a to do 6 sekund.Tiež takí de bil ko via za počítačom,ktorých stred sveta je počítač.
tatrabanka sú zlodeji mňa okradli o 140 000 Sk hneď na začiatku(1996) to bola pálka ( ZMENILI mi podmienky neodvolateľného akraditívu )
pavol54
12.05.21,11:44
Prebehla som dnešnú tlač a vyzerá že pre naše médiá nie je dôležité dianie vo Francii.Ešte že máme Čechov.
Voľačo som postrehol aj na slovensku 1 - spravodajstvo
misoft
12.05.21,11:50
Nandrolon
12.05.21,12:34
A prvý raz som platila kreditkou z Tatra banky podľa nových pravidiel a vyzerá že aj posledný raz.Tá banka neuveriteľne diskriminuje starších.
Môžeš napísať k tomu viac?
A kreditnou, alebo debetnou?
Kreditkou ale je to jedno,vyžaduje to otvoriť internet banking a dať tam kod a to do 6 sekund.Tiež takí de bil ko via za počítačom,ktorých stred sveta je počítač.
Myslel som, že v kamennom obchode...
buchač
12.05.21,12:41
Premiér Eduard Heger (OĽANO) počas rokovania vlády a po zasadnutí koaličnej rady informoval, že štát podporí rodiny, ktoré sa pre pandémiu ocitli v hmotnej núdzi, sumou 333 eur na jedno dieťa.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/587624-rodiny-v-hmotnej-nudzi-dostanu-na-jedno-dieta-333-eur/
======================================

https://www.youtube.com/watch?v=vzBgFgCJSoM
Kvaka
12.05.21,12:44
Banky prešli pri platbách kartou cez internet na na silnú autentifikáciu používateľa.
Alebo mobilná aplikácia banky alebo cez internet banking. Tiež už neplatím takto kartou, nechcem do mobilu žiadnu aplikáciu banky a cez internet banking asi komplikácia, ako čítam. Neskúšala som. Objednávam na dobierku, niekde sa dá platiť dopravcovi tiež kartou.
BXLmiami
12.05.21,13:01
A prvý raz som platila kreditkou z Tatra banky podľa nových pravidiel a vyzerá že aj posledný raz.Tá banka neuveriteľne diskriminuje starších.
Môžeš napísať k tomu viac?
A kreditnou, alebo debetnou?
Kreditkou ale je to jedno,vyžaduje to otvoriť internet banking a dať tam kod a to do 6 sekund.Tiež takí de bil ko via za počítačom,ktorých stred sveta je počítač.
Myslel som, že v kamennom obchode...
Aj v kamennom obchode.Prihláste sa do IB na potvrdenie platby.Nech idú do kelu a nazad,nechcem v mobile banku..
Nandrolon
12.05.21,13:03
Takže nakoniec sa pracovité rodiny, ktoré odvádzajú najviac vôbec nepodporia, ale príspevok dostanú zas iba cigáni, prespanky a lemry.
Že ma to vôbec neprekvapuje. Nech im padne na úžitok. My ostatní to prežijeme a vôbec by sme nechceli žiť tie ich posrané a degenerované životy!
:-))))))))))))))
T
Ale jedno je zaujímavé. Stále sa o tom iba diskutuje, a peniaze nikde :-))))
Nandrolon
12.05.21,13:08
A prvý raz som platila kreditkou z Tatra banky podľa nových pravidiel a vyzerá že aj posledný raz.Tá banka neuveriteľne diskriminuje starších.
Môžeš napísať k tomu viac?
A kreditnou, alebo debetnou?
Kreditkou ale je to jedno,vyžaduje to otvoriť internet banking a dať tam kod a to do 6 sekund.Tiež takí de bil ko via za počítačom,ktorých stred sveta je počítač.
Myslel som, že v kamennom obchode...
Aj v kamennom obchode.Prihláste sa do IB na potvrdenie platby.Nech idú do kelu a nazad,nechcem v mobile banku..
Správne chápem, že v potravinách pred pokladňou sa musíš NA MOBILE prihlásiť do IB a zadať nejaký kód? A ten príde SMS?
No, to si potom riadne Tatrabanka chráni, komu poskytne svoje peniaze...Lebo ak by toto robila s peniazmi klienta /platba debetnou kartou/, tak ráno by už neexistovala...
Čosi mi tu nehrá...
Platím viackrát denne debetnou Visa a max zadávam svoj PIN.
buchač
12.05.21,13:28
to si krásne zhrnul, čo spravil smer za 12 rokov, čo mal zdravotníctvo.....
Zasa montuješ do problematiky ..." lebo Smer "...?
Takže áno, problém je niekde úplne inde. Predsa je úplne jedno, ktorá vláda (koalícia) vládne. Je bežnou praxou, že jedna partia chce zmeniť zákon, no opozícia to nepodporí. Po voľbách sa strany otočia...bývalá opozícia predloží ten istý návrh, no bývalá koalícia ho nepodporí.
...ľudí - obyvateľov - príslušníkov štátu majú politici u prdele...prípadne v nej.

TU MÁŠ MARKANTNÝ príklad toho, o čom som vravel.
Započúvaj sa pozorne...jedna strana niečo navrhla a druhá/hé to zamietli.
VÝSLEDOK ? Ten je snáď jasný...kurvy vo vláde/parlamente osrali tých, čo makajú...a dajú tým, ktorí hovno robia.

https://www.youtube.com/watch?v=VFDHvYRkPZo
Nandrolon
12.05.21,13:41
Buchač, keby tá tvoja mafiánska k*rva, ktorú si volil dodržala slovo a podporila návrh na plošných 300,-, tak by to určite prešlo.
Ozaj, a za chvíľu by tu mala byť Matovičova reforma a 200,- na dieťa KAŽDÝ MESIAC.
Bože môj, čo budeme s toľkými prachmi robiť, tapetovať?
misoft
12.05.21,14:24
Správne chápem, že v potravinách pred pokladňou sa musíš NA MOBILE prihlásiť do IB a zadať nejaký kód? A ten príde SMS?
No, to si potom riadne Tatrabanka chráni, komu poskytne svoje peniaze...Lebo ak by toto robila s peniazmi klienta /platba debetnou kartou/, tak ráno by už neexistovala...
Čosi mi tu nehrá...
Platím viackrát denne debetnou Visa a max zadávam svoj PIN.
No to by bola pekná volovina. Kvôli 5€ platených kartou otvárať IB, ťukať PIN... a to všetko sú dáta! V obchodoch nie sú verejné WiFi (a to sú často nezabezpečené), takže data - a tie zase zaplatíš operátorovi.
Ja som na tej zatracovanej Prima - ponúkali aplikáciu Peňaženka - lenže je to to isté - buď WiFi, alebo dáta (a to vraj je zadarmo - h0vn0 zadarmo!) - takže ja si platím 1€ navyše a mám len SMS. A to mesačne používam kartu MINIMÁLNE 30x (rekord bol 95x za mesiac :D - tak si spočítajte, koľko by som zaplatil za dáta a koľko za tie SMS zaplatím -1 slovom JEDNO euro). Ak si zoberieš, koľko dát pretečie len pri aktivácii apky, prihlásenie na IB, odoslanie požiadavky, prijatie PINu, odoslanie ďalších dát - a odrazu máš za deň fuč 50-100kB. Ak nemáš od operátora neobmedzené dáta - PREPLATÍŠ len na tých dátach. A v Prime - ak cez internet - máš aj ePIN pri platbe kartou - a ani aplikáciu ti netreba.
Nandrolon
12.05.21,14:58
Vlastne idú "odškodňovať" údenáčov, ktorí nepracovali a presne rovnaké peniaze im pravidelne chodili počas celej korony presne rovnako, ako kedykoľvek pred ňou. To v ktorej mongoloidnej zdegenerovanej hlave sa mohlo toto zrodiť?
Volebná korupcia v priamom prenose.
bjuty smis
12.05.21,15:39
to si krásne zhrnul, čo spravil smer za 12 rokov, čo mal zdravotníctvo.....
Zasa montuješ do problematiky ..." lebo Smer "...?
Takže áno, problém je niekde úplne inde. Predsa je úplne jedno, ktorá vláda (koalícia) vládne. Je bežnou praxou, že jedna partia chce zmeniť zákon, no opozícia to nepodporí. Po voľbách sa strany otočia...bývalá opozícia predloží ten istý návrh, no bývalá koalícia ho nepodporí.
...ľudí - obyvateľov - príslušníkov štátu majú politici u prdele...prípadne v nej.

TU MÁŠ MARKANTNÝ príklad toho, o čom som vravel.
Započúvaj sa pozorne...jedna strana niečo navrhla a druhá/hé to zamietli.
VÝSLEDOK ? Ten je snáď jasný...kurvy vo vláde/parlamente osrali tých, čo makajú...a dajú tým, ktorí hovno robia.

https://www.youtube.com/watch?v=VFDHvYRkPZo
1 100 000 x 300...........aby som bol za fešáka....

a kto to zaplatí povedal ?.
buchač
12.05.21,16:31
1 100 000 x 300...........aby som bol za fešáka....
a kto to zaplatí povedal ?.
Pre mňa, za mňa...buď si aj za čáva....

ALE mňa nezaujíma teraz...že kto, kde a ako vezme love na tie mimoriadne prídavky.
Mne momentálne ide o princíp.
Ako Nandrolon spomenul (výnimočne rozmýšľal ?), tak predsa je to jednoznačné ".. ktorí nepracovali a presne rovnaké peniaze im pravidelne chodili počas celej korony presne rovnako, ako kedykoľvek pred ňou. "...alebo si iného názoru ?
Lebo dlhodobo nezamestnaní (biely a či čierny) neprišiel o nič.
Lenže pracujúci sa dostali na dobrovoľno - povinnú nezamestnanosť a v nie jednom prípade išlo o oboch rodičov. Pri takomto prípade šlo o pokles príjmu do domácnosti až o 50%....každý možno pozná niekoho takého zo svojho okolia.
...a včul by mal podľa prvotných informácií dostať trt ? Aspoň, že sa dilinovia spamätali a poopravili to vyplatenie mimoriadnych prídavkov aj pre ostatných (ak som dobre čítal).
bjuty smis
12.05.21,17:22
neštudoval som to, ale pomáhať najchudobnejším deťom je ok
či majú rodičov osadníkov, alebo bielych ožranov ....
určite 100x lepšie ako vlaky zadarmo pre dôchodcov a 13 dôchodky

dávať len tak mirnix-dirnix stámilony je hodne populistu, vagabunda a smerohlasáka....

presne takto sa to začalo v grécku...

potom sa dostane k moci teploš a dá len tak 660 evri ?
a potom harabín, lebo dá 14,15 a 16dôchodok ???
Kvaka
12.05.21,17:34
Mali by urobiť kompromis.
Táto veta "Ako vyčíslil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), suma 333 eur bude do leta vyplatená 45.693 deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi by mala byť inak, možno aj takto: Ako vyčíslil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), suma 333 eur bude do leta vyplatená xxxxx deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi spôsobenej pandémiou. Asi to tak aj mysleli, možno aj chceli, ale rýchlo reagovali na návrh Hlasu. Ja som to počúvala a myslela som, že to takto aj bude.
buchač
12.05.21,17:39
Mali by urobiť kompromis.
deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi
Aký kompromis ???
Deti/rodiny, ktoré sa nachádzali v hmotnej núdzi pred koronou, boli v nej aj počas korony...a budú v nej aj po korone. Niektoré budú v tej hmotnrj núdzi až do smrti...
misoft
12.05.21,17:56
Mali by urobiť kompromis.
Táto veta "Ako vyčíslil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), suma 333 eur bude do leta vyplatená 45.693 deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi by mala byť inak, možno aj takto: Ako vyčíslil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina), suma 333 eur bude do leta vyplatená xxxxx deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi spôsobenej pandémiou. Asi to tak aj mysleli, možno aj chceli, ale rýchlo reagovali na návrh Hlasu. Ja som to počúvala a myslela som, že to takto aj bude.
Ja som len zvedavý, ako k tomu počtu došiel....
anet
12.05.21,18:04
A ty veríš tomu, že ONI budú mať nejakú zodpovednosť? Tůdle! Opäť to zaplatí občan - plebs.
To ze budu "zodpovedny" som nikde nepisala ani netvrdila (take este nebolo ani nebude). Len ze ta suma je :eek:
kukučka
12.05.21,19:19
a koho ho tam mám preboha montovať, ked mali 12 rokov ministra zdravotníctva a pavol to v klude hádže na súčasnú koalíciu ????
to je neuveritelné, čo si schopný zadreť.....

že treba spoplatniť vš tvrdím odjakživa.........
A ktorá vláda dala postaviť nové nemocnice?
korela
12.05.21,20:20
Zaujalo.
Ľudia by vedeli rozprávať, a verím, že raz budú, a nielen rozprávať, ak prežijú.

https://www.youtube.com/watch?v=rSogoIz1I6E&ab_channel=PolitikaDnes
korela
12.05.21,20:49
Mali by urobiť kompromis.
deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi
Aký kompromis ???
Deti/rodiny, ktoré sa nachádzali v hmotnej núdzi pred koronou, boli v nej aj počas korony...a budú v nej aj po korone. Niektoré budú v tej hmotnrj núdzi až do smrti...
A prečo?
korela
12.05.21,21:16
Myslela som si, že nakúpením Sputnika si zachráni zadok pred odvolaním, ešte si vravím, celkom vydarený ťah a ocenia to aj ním nenávidení starší ľudia a zabije jednou ranou dve muchy.
Ale nie, Sputnika je málo, tak akurát, aby chute narobil, a nepustil ho aj tak starším, lebo ho určili pre 50-60 r.
Niekoho rodina musela prežiť poriadnu traumu, keď nie rodina, tak ten postihnutý.
Ako sa dieťa večer teší na rozprávku, tak ja na ráno, akú novú "legrácku" prinesie nový deň. :-))
Nandrolon
13.05.21,04:24
Mali by urobiť kompromis.
deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi
Aký kompromis ???
Deti/rodiny, ktoré sa nachádzali v hmotnej núdzi pred koronou, boli v nej aj počas korony...a budú v nej aj po korone. Niektoré budú v tej hmotnrj núdzi až do smrti...
A prečo?
Preto, aby mohli poberať všetky sociálne výhody s tým spojené, proste v cigánskych osadách to tak chodí.
Nandrolon
13.05.21,04:26
Ale však Matovič približne pred týždňom hovoril, že ide dať návrh /nejakú reformu/, ktorej výsledkom bude 200 eur/nezaopatrené dieťa každý mesiac, že to bude najvyššia finančná podpora detí v EÚ. Dokonca sa vyhrážal, že ak to neprejde, je pripravený odísť z vlády. Takže ešte týždeň počkať na tú reformu. Hovoril, že do 2-3 týždňov ju predstaví.
PS: bolo to v správach na RTVS cca týždeň späť.
Ale ako vieme, tento chorý človek si robí z ľudí dobrý deň, takže nakoniec z tej reformy mu možno prejde iba zvýšenie daní a tých 200/eur mesačne všetkým nahradí jednorázovými 333 eurami pre cigánov.
Škoda, že Fico a Kaliňák nie sú takí mafiáni ako o nich hovoril, už by dávno čuchal fialky a bolo nám 100x lepšie!
pavol54
13.05.21,04:31
Mali by urobiť kompromis.
deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi
Aký kompromis ???
Deti/rodiny, ktoré sa nachádzali v hmotnej núdzi pred koronou, boli v nej aj počas korony...a budú v nej aj po korone. Niektoré budú v tej hmotnrj núdzi až do smrti...
A prečo?
Preto, aby mohli poberať všetky sociálne výhody s tým spojené, proste v cigánskych osadách to tak chodí.
Buď rád že len toľko, migranti ak sa pustia by mali dostávať okolo 890 mesačne (jednotná podpora v celej eu)
pavol54
13.05.21,04:35
Niekedy reakčná myšlienka predbehne prečítaný text. V USA vypadol ropovod colonial pipeline. Sarkastická myšlienka: "to bola určite ruská gru". Čítam ďalej a vraj je za tým hackerská skupina napojená na Rusov. No aký som "chytrý" bjuty bude koment?
buchač
13.05.21,04:42
Mali by urobiť kompromis.
deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi
Aký kompromis ???
Deti/rodiny, ktoré sa nachádzali v hmotnej núdzi pred koronou, boli v nej aj počas korony...a budú v nej aj po korone. Niektoré budú v tej hmotnrj núdzi až do smrti...
A prečo?
Lebo maco medveď na štyri...
Žeby preto, lebo sa od čias Márie Teréezie nezmenili ? Žeby preto, že ich nezmenilo žiadne spoločenské zriadenia a ani metóda cukru a biča ? Žeby preto, lebo...doplniť vetu-dôvody podľa vlastného uváženia.
BXLmiami
13.05.21,04:55
a koho ho tam mám preboha montovať, ked mali 12 rokov ministra zdravotníctva a pavol to v klude hádže na súčasnú koalíciu ????
to je neuveritelné, čo si schopný zadreť.....

že treba spoplatniť vš tvrdím odjakživa.........
A ktorá vláda dala postaviť nové nemocnice?
Načo?
BXLmiami
13.05.21,05:00
Ale však Matovič približne pred týždňom hovoril, že ide dať návrh /nejakú reformu/, ktorej výsledkom bude 200 eur/nezaopatrené dieťa každý mesiac, že to bude najvyššia finančná podpora detí v EÚ. Dokonca sa vyhrážal, že ak to neprejde, je pripravený odísť z vlády. Takže ešte týždeň počkať na tú reformu. Hovoril, že do 2-3 týždňov ju predstaví.
PS: bolo to v správach na RTVS cca týždeň späť.
Ale ako vieme, tento chorý človek si robí z ľudí dobrý deň, takže nakoniec z tej reformy mu možno prejde iba zvýšenie daní a tých 200/eur mesačne všetkým nahradí jednorázovými 333 eurami pre cigánov.
Škoda, že Fico a Kaliňák nie sú takí mafiáni ako o nich hovoril, už by dávno čuchal fialky a bolo nám 100x lepšie!
Ked už to musí prijať mal by tam dať podmienku že dá peniaze len tým čo strávia čas a urobia si okolo domu poriadok.Peniaze sa vyhadzovať na smetisko nemajú.
pavol54
13.05.21,05:16
Ale však Matovič približne pred týždňom hovoril, že ide dať návrh /nejakú reformu/, ktorej výsledkom bude 200 eur/nezaopatrené dieťa každý mesiac, že to bude najvyššia finančná podpora detí v EÚ. Dokonca sa vyhrážal, že ak to neprejde, je pripravený odísť z vlády. Takže ešte týždeň počkať na tú reformu. Hovoril, že do 2-3 týždňov ju predstaví.
PS: bolo to v správach na RTVS cca týždeň späť.
Ale ako vieme, tento chorý človek si robí z ľudí dobrý deň, takže nakoniec z tej reformy mu možno prejde iba zvýšenie daní a tých 200/eur mesačne všetkým nahradí jednorázovými 333 eurami pre cigánov.
Škoda, že Fico a Kaliňák nie sú takí mafiáni ako o nich hovoril, už by dávno čuchal fialky a bolo nám 100x lepšie!
Ked už to musí prijať mal by tam dať podmienku že dá peniaze len tým čo strávia čas a urobia si okolo domu poriadok.Peniaze sa vyhadzovať na smetisko nemajú.
Teda pridať k nejakej odmene za prácu = daňový bonus, za dvesto a viac euro k platu by sa im oplatilo robiť aj prácu ktorú teraz odmietajú. Otec okolo roku 1963 robil s cigáňom, tento bol vysmiaty keď na výplatu spolu s rodinnými prídavkami bral viac ako všetci ostatní.
Nandrolon
13.05.21,05:26
Jednoznačne to malo byť buď v podobe daňového bonusu, alebo spätne zisťovať odvody z minulosti /napr. pred 8. materskou/...
pavol54
13.05.21,06:12
Očkovanie Astrou zenecca zastavené. Je to len kvôli medializovaným dvom úmrtiam na krvné zrazeniny? veď percentuálny pomer úmrtí na zrazeniny je zanedbateľný voči percentuálnym úmrtiam neočkovaných na covid. Alebo čo?
Tweety
13.05.21,06:14
Očkovanie Astrou zenecca zastavené. Je to len kvôli medializovaným dvom úmrtiam na krvné zrazeniny? veď percentuálny pomer úmrtí na zrazeniny je zanedbateľný voči percentuálnym úmrtiam neočkovaných na covid. Alebo čo?
Je to aj preto. že máme málo vakcíny, treba ju pre tých, čo čakajú na druhú dávku. Minister už vysvetlil, čo je za tým.
Nandrolon
13.05.21,06:24
anet
13.05.21,06:41
Potešilo aj dojalo :)
https://youtu.be/paVO_afik0w
anet
13.05.21,06:46
Kvaka
13.05.21,08:01
Mali by urobiť kompromis.
deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi
Aký kompromis ???
Deti/rodiny, ktoré sa nachádzali v hmotnej núdzi pred koronou, boli v nej aj počas korony...a budú v nej aj po korone. Niektoré budú v tej hmotnrj núdzi až do smrti...
A prečo?
Preto, aby mohli poberať všetky sociálne výhody s tým spojené, proste v cigánskych osadách to tak chodí.
Ja som takých ale vylúčila z podpory tým, že som doplnila text tak, že pomoc iba tým v hmotnej núdzi, ktorí sú tam z dôvodu pandémie. Asi sme sa nepochopili?
lujza.j
13.05.21,08:35
Astra v eu konci...uz som to citala mozno dva tydny nazad....az tento tyzden,ze eu nepodpisala dalsiu obj.
pavol54
13.05.21,08:48
Očkovanie Astrou zenecca zastavené. Je to len kvôli medializovaným dvom úmrtiam na krvné zrazeniny? veď percentuálny pomer úmrtí na zrazeniny je zanedbateľný voči percentuálnym úmrtiam neočkovaných na covid. Alebo čo?
Je to aj preto. že máme málo vakcíny, treba ju pre tých, čo čakajú na druhú dávku. Minister už vysvetlil, čo je za tým.
"aj preto" slovná hračka, vata
Nandrolon
13.05.21,09:00
Mali by urobiť kompromis.
deťom, ktoré sa nachádzajú v rodinách v hmotnej núdzi
Aký kompromis ???
Deti/rodiny, ktoré sa nachádzali v hmotnej núdzi pred koronou, boli v nej aj počas korony...a budú v nej aj po korone. Niektoré budú v tej hmotnrj núdzi až do smrti...
A prečo?
Preto, aby mohli poberať všetky sociálne výhody s tým spojené, proste v cigánskych osadách to tak chodí.
Ja som takých ale vylúčila z podpory tým, že som doplnila text tak, že pomoc iba tým v hmotnej núdzi, ktorí sú tam z dôvodu pandémie. Asi sme sa nepochopili?
Reagoval som všeobecne.
K tvojej úprave len toľko, že áno, takto by to bolo spravodlivé. Ale nikdy by to neprešlo, lebo oni nechcú dať koronou postihnutým ľuďom, oni chcú dať mentálne postihnutým údenáčom /svojim voličom/, ktorí iba naťahujú ruky od narodenia až po hrob.
A potom sa budú chváliť, ako pomohli deťom a ich rodičom.
Kollár nepotrebuje smiešnych 3 000 jednorázovo, keď mu štát nalieva jeho rádio státisícami a nepretržite.
korela
13.05.21,09:19
bjuty smis
13.05.21,09:21
a koho ho tam mám preboha montovať, ked mali 12 rokov ministra zdravotníctva a pavol to v klude hádže na súčasnú koalíciu ????
to je neuveritelné, čo si schopný zadreť.....

že treba spoplatniť vš tvrdím odjakživa.........
A ktorá vláda dala postaviť nové nemocnice?
nemocnice posledné roky zatvárame
kde nám chýba ?
bjuty smis
13.05.21,09:25
Niekedy reakčná myšlienka predbehne prečítaný text. V USA vypadol ropovod colonial pipeline. Sarkastická myšlienka: "to bola určite ruská gru". Čítam ďalej a vraj je za tým hackerská skupina napojená na Rusov. No aký som "chytrý" bjuty bude koment?
čo tam chceš komentt ?
preto sú rusáci izolavaní a pod sankciami
putin už inú cestu nemá...
Nandrolon
13.05.21,09:25
Takmer polovica slobodných rodičov je ohrozená chudobou https://www.slsp.sk/sk/aktuality/2020/4/20/takmer-polovica-slobodnych-rodicov-je-ohrozena-chudobou



V niektorých prípadov /podľa mňa vo väčšine, aspoň v mojom okolí/ ide o ich slobodné rozhodnutie.

Ja poznám partnerov s dvomi nezaopatrenými deťmi, bývajú spolu, nie sú zosobášení, ona na materskej.

V sociálnej poisťovni bude určite vychádzať tá slobodná mama s dvoma deťmi ako sociálny prípad.

Realita je ale úplne iná. Ak by boli zosobášení, zrazu by to bola solventná rodina /vzhľadov na príjem muža/.
korela
13.05.21,09:26
Asi pred 2-3 rokmi som videla na YT dokument, myslím pre ČT. Názov asi v duchu buď Mé děti alebo pod. Neviem ho nájsť.
Išlo o rozhovor s otcom 20 detí, 10 s prvou manželkou, ďalších s druhou, oveľa mladšou.
Vrátil sa z Čiech späť na Slovensko. Išlo o 60 r. Róma, celý film bol hotová selanka. Pokojný život, nič im nechýbalo ku šťastiu. Voľne rozprával o svojom živote, nejako ich počas nakrúcania deti nevyrušovali.
korela
13.05.21,09:41
Takmer polovica slobodných rodičov je ohrozená chudobou https://www.slsp.sk/sk/aktuality/2020/4/20/takmer-polovica-slobodnych-rodicov-je-ohrozena-chudobou



V niektorých prípadov /podľa mňa vo väčšine, aspoň v mojom okolí/ ide o ich slobodné rozhodnutie.

Ja poznám partnerov s dvomi nezaopatrenými deťmi, bývajú spolu, nie sú zosobášení, ona na materskej.

V sociálnej poisťovni bude určite vychádzať tá slobodná mama s dvoma deťmi ako sociálny prípad.

Realita je ale úplne iná. Ak by boli zosobášení, zrazu by to bola solventná rodina /vzhľadov na príjem muža/.
Nemusí, kontrolujú to, ženy niečo podpisujú v socpoist.
Chápem, o čom hovoríš.
Mňa by zaujímalo, či sa pri takýchto a podobných štatistikách zahŕňajú aj Rómovia, alebo sa automaticky s nimi po tejto stránke nepracuje. Detto ako vstupujú do štatistík nezamestnaných,

V tých voľných zväzkoch nikto nie je víťazom, ženy ťahajú za kratší koniec, a nie sú nijako štátom chránené., keby prišli o partnera. Nič moc.
Treba poznať trochu dôvernejšie týchto ľudí. Mnohí sa berú po dlhých rokoch iba preto, že "podľahli" dnešnému trendu. A sú to väčšinou muži, ktorí sa obávajú vstúpiť do manželstiev iba kvôli svojím peniazom.
korela
13.05.21,09:42
a koho ho tam mám preboha montovať, ked mali 12 rokov ministra zdravotníctva a pavol to v klude hádže na súčasnú koalíciu ????
to je neuveritelné, čo si schopný zadreť.....

že treba spoplatniť vš tvrdím odjakživa.........
A ktorá vláda dala postaviť nové nemocnice?
nemocnice posledné roky zatvárame
kde nám chýba ?
Ktoré napr.?
bjuty smis
13.05.21,09:46
ty nevieš, ako sa fico a hlasosmer starali o nás a zdravotníctvo...

vlastne už viem....to pretoô, lebo opozícia kričala

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/306477-male-nemocnice-zaniknu-treba-sa-s-tym-zmierit/
pavol54
13.05.21,09:59
Niekedy reakčná myšlienka predbehne prečítaný text. V USA vypadol ropovod colonial pipeline. Sarkastická myšlienka: "to bola určite ruská gru". Čítam ďalej a vraj je za tým hackerská skupina napojená na Rusov. No aký som "chytrý" bjuty bude koment?
čo tam chceš komentt ?
preto sú rusáci izolavaní a pod sankciami
putin už inú cestu nemá...
vedel som presne aká bude odpoveď. prečo? "lebo medveď"
bjuty smis
13.05.21,10:10
čo si vedel ?
že nebudem komentovať tvoje sarkastické myšlienky, ?
Tweety
13.05.21,11:17
misoft
13.05.21,11:21
Nooo, tipujem ze do koca roka su z SK amici zbalení :D https://ekonomika.pravda.sk/firmy-a-trhy/clanok/587560-matovic-odletel-do-usa-v-pittsburgu-sa-ma-rokovat-o-buducnosti-u-s-steel/
To máš jedno!
Odídu bubble gum hamburgermani a prídu netopieržrúti.
Nandrolon
13.05.21,12:01
A ešte omajgádi :-))
pavol54
13.05.21,12:23
Bolo by dobre keby tí čo sú vylúčení z podpory 333eur, podali žalobu za diskrimináciu dobrý právnik by sa už vynašiel.
korela
13.05.21,16:30
Zaujalo.
Ľudia by vedeli rozprávať, a verím, že raz budú, a nielen rozprávať, ak prežijú.

https://www.youtube.com/watch?v=rSogoIz1I6E&ab_channel=PolitikaDnes
S čím nesúhlasí mínuskár, s tým, že sa prestali vykonávať preventívky prakticky zo dňa na deň? O čom sa vyjadruje Raši, je pravda. Znížila sa zdravotná starostlivosť o pacientov. Išlo mi najmä o túto časť videa.
buchač
13.05.21,16:49
Asi pred 2-3 rokmi som videla na YT dokument, myslím pre ČT. Názov asi v duchu buď Mé děti alebo pod. Neviem ho nájsť.
Išlo o rozhovor s otcom 20 detí, 10 s prvou manželkou, ďalších s druhou, oveľa mladšou.
Vrátil sa z Čiech späť na Slovensko. Išlo o 60 r. Róma, celý film bol hotová selanka. Pokojný život, nič im nechýbalo ku šťastiu. Voľne rozprával o svojom živote, nejako ich počas nakrúcania deti nevyrušovali.
Tie tvoje Čechy....
Škoda, že si nepripojila video o cigánovi. Možno by tam bolo aj spomenuté, že či a ako a hlavne z čoho platil (skôr neplatil) alimenty na tých 10 detí s prvou ženou.
Vieš, teba beriem s obrovskou rezervou...nedávaš komplet informácie a keď niečo dáš, tak je to skreslené.
...apropó...či jedno decko alebo 10, aj tak je to jedno...cigánov nič nevyruší z ich pokojného života.
Nepoznáš ani jedného cigána osobne, v živote si nebola v ich dome (neverím a neuverím tomu...neexistuje) a ideš tu dávať info ohľadom ich života na základe skresleného dokumentu ?
korela
13.05.21,17:38
Hľadám ho už nejaký čas, márne, nemám šťastie.
Skôr sa spýtam, čo máš s Čechmi ty? Jednoducho prišli za ním domov urobiť rozhovor, teda už na Slovensko. Príbeh s 20 deťmi zaujal.

Stále podsúvaš, čo sa ti zachce.
Tým posledným odsekom sa ma nepriamo pýtaš, a keď ti odpoviem, aj tak ti to nemám ako dokázať, ty máš skreslené videnie a chápanie.
Niekoľkokrát som tu spomenula na Porade, že v detstve som sa s nimi hrávala, jedna rodina bývala blízko, v dome s dvomi miestnosťami, 3 deti - dievčatká, chatrč obitá s vlnitými plechmi z rozvinutých sudov, vnútri hlinená podlaha a upratané a total čisto. V tej rodine nikto nezvýšil hlas, skromní, slušní. Proste pokora. Všetci z okolia sme sa s nimi hrali. Aj maďarské aj bulharské deti. Všetky tri sa vyučili, párkrát som ich v dospelosti stretla, jedna z nich bola dokonca v Smotánke, pohybovala sa medzi hudobníkmi.
Áno, no možno o 2-3 km bolo cigánske geto, tých rozmiestnili ktovie kam. Jama dávno zasypaná, dnes zastavaná.
Dnešní z okolia, ktorých rodičia za socíka pracovali, pracujú aj ich deti. Nemám problém sa s nikým porozprávať, ani s nimi. Zdravíme sa.
Vzdialenostne najbližší mi občas pokosil, ich dieťa chodilo poctivo do škôlky, nielen na predškolskú. A sestra, tá má nadmieru slušné miesto. V jeho rodine sú zamestnaní všetci, otec a on je na invalidnom. Dg viem.
Preto som položila otázku, prečo sú chudobní (pri príspevkoch). Nemusia byť.
Kto im dopomohol opäť k chudobe po 89? Kto ich v tom stave udržuje?
Asi pred cca 8 rokmi som sem priložila komplet informácie, ako sa Fínom podarilo zaškoliť 98% róm. detí. iba 2 % neskončili povinnú školskú dochádzku (16 r.). Trvalo im to 30 rokov.

P.S. Nicholson plánuje niekedy návrat, jeho žena sa im chce venovať. To je predsa úlohou štátu.
pavol54
14.05.21,09:53
Pobavilo ma : Pri výbuchu vo Vrbieticich sa stratilo 1000 RPG 7, 800 SA VZ 58,500 uk59 a 1000 pištolí No uložené v prepravných bedniach sú to cca 3 plné avie Asi si to pred výbuchom odniesli tí dvaja agenti GRU :), lebo hasiči našli len pár rozmetaných zničených samopalov
Nandrolon
14.05.21,10:36
Rozčúlil ma svinský a zavádzajúci článok, kde sa naši politici, napr. ejakulát KLUS na svojom FB chvália, ako by to bola ich robota, že česi nás preradili do menej rizikovej krajiny.
https://spravy.rtvs.sk/2021/05/ziadna-izolacia-podmienky-pre-slovakov-cestujucich-do-ceska-sa-zmiernili/

Klasicky zmýšľajúci človek, ktorý nechodí do ČR by si myslel že fajn, už je možné voľné cestovanie.

Ale až potom človek zistí, že je to iba smerom zo SR DO ČR.
Smerom domov do SR, je potrebná karanténa, dokonca aj pre tých, ktorí majú kompletné očkovanie za sebou, tak sa pýtam načo je to očkovanie?
Jedinou výhodou očkovania pri návrate do SR je tá, že očkovaný človek si 14-dňovú karanténu môže skrátiť na 5 dní na základe ZAPLATENÉHO PCR TESTU /ako samoplatca/.

To je demencia, čo?

Debilné nariadenia odmietam dodržiavať a budem chodiť naďalej s mobilom v leteckom režime NA SVOJE VLASTNÉ RIZIKO CEZ LESNÉ CESTY.
lujza.j
14.05.21,11:54
http://www.netky.sk/clanok/riaditelka-zaviedla-30-minutovu-masturbacnu-prestavku-pre-zamestnancov-zrelaxovat-mozu-v-specialnom-kutiku
:---
Som si spomenula..ako moji kolegovia ked som mala v kalendari napisane velkym VOLNO vzdy dopisali masturbačne:D:---sranda musi byt...
korela
14.05.21,17:24
Takéto aleje sa mi páčia, dlhá ulica, ešte aj s lavičkami, to nebýva bežné. Šamorín. Kolmica na Hlavnú.
https://www.google.com/maps/@48.031768,17.3116104,3a,75y,66.62h,90.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSe26mzezV7vQcVjKelB5lw!2e0!7i1 3312!8i6656
Dáša_
14.05.21,18:26
Takéto aleje sa mi páčia, dlhá ulica, ešte aj s lavičkami, to nebýva bežné. Šamorín. Kolmica na Hlavnú.
https://www.google.com/maps/@48.031768,17.3116104,3a,75y,66.62h,90.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSe26mzezV7vQcVjKelB5lw!2e0!7i1 3312!8i6656

Neďaleko je veľmi dobrá zmrzlináreň (https://dennikn.sk/1502335/zmrzlinar-jusuf-ahmeti-kvalitna-zmrzlina-nekvapka/?cst=c9a9336e108c0209bfe317ae5dace2a4edba288f).

Niektoré z tých lavičiek majú na sebe štítky. Sú venované zrejme osobnostiam mesta.
korela
14.05.21,18:33
Dlhšie som tam nebola, vtedy ešte neboli.
Ale bez irónie, najradšej sme sedávali tam, kde mali oproti vo dvore vlkodava. Toho každý deň človek nestretne.
bjuty smis
14.05.21,18:34
jusuf je priamo tam, nie nedaleko....
bjuty smis
14.05.21,18:46
jusuf je priamo tam, nie nedaleko....
a veky vekúce
Dáša_
15.05.21,04:50
Z rozhovoru s Davidom Černým, českým výtvarníkom:

"Kto však chce, aby ľudia vyhynuli?

Však už na tom makáme, vyhynieme na vlastnú debilitu. Zaujal ma jeden pokus, ktorý pred rokmi urobili v Spojených štátoch. Vytvorili kolóniu potkanov, bolo to akváriu s rozmermi 15x15 metrov. V ňom mali potkany všetko, najmä absolútny dostatok potravy.

A čo sa stalo: najprv prišiel boom, aj o tú potravu, ktorej bol dostatok, sa bili. Potom sa prestali biť a namiesto toho sa začali šialene rozmnožovať. A po štyroch rokoch sa to skončilo tak, že samci stratili záujem o sex a akurát si navzájom čistili srsť. Robili sa krásnymi. A vyhynuli.

Lebo nemali sex?

Nemali sex a samci sa starali len sami o seba. A to mali nekonečný prísun energie."

Čítajte viac: https://kultura.sme.sk/c/22658925/david-cerny-rozhovor.html
korela
15.05.21,06:45
Aký máš pocit z tej lode? Pocit, nie názor.
korela
15.05.21,08:47
Zajac: Matovič nám ako podporu v kampani ponúkol priestor vo svojich novinách zadarmo. Potom nám fakturoval tisícky eur za článok

https://dennikn.sk/2384320/zajac-matovic-nam-ako-podporu-v-kampani-ponukol-priestor-v-jeho-novinach-zdarma-potom-nam-fakturoval-tisicky-eur-za-clanok/
pavol54
15.05.21,10:22
Voľakedy neprispôsobiví pridelené byty vybývali, dnes ich rovno vypaľujú
Nandrolon
15.05.21,15:42
pavol54
16.05.21,04:03
Príklad:
Vodič autobusu spôsobí úmyselne vážnu dopravnú nehodu, preradia ho za trest na vodiča služobného osobného auta? Myslím si že mu zoberú vodičák a dlhú dobu bude jazdiť bez naštartovaného motora v garáži.
Generálny prokurátor sa "neúmyselne" pomýli vo svojich povinnostiach a za trest ho preradia na nižšiu prokurátorskú funkciu. podľa Boha spravodlivosti by už mal len doma na gauči(alebo inde) čítať trestný zákon.
lujza.j
16.05.21,07:25
Najväčším kupujúcim spoločnosti BioNTech je stále Európska únia: Brusel zjavne objednáva od všetkých výrobcov oveľa viac dávok, ako sú obyvatelia Únie. Ďalších 900 miliónov je už objednaných od spoločnosti BioNTech na obdobie od decembra tohto roku do roku 2023 s opciou na ďalších 900 miliónov.

https://superradio-minhen.de/veliki-planovi-biontecha-sa-zaradenim-milijardama/
misoft
16.05.21,14:25
Príklad:
Vodič autobusu spôsobí úmyselne vážnu dopravnú nehodu, preradia ho za trest na vodiča služobného osobného auta? Myslím si že mu zoberú vodičák a dlhú dobu bude jazdiť bez naštartovaného motora v garáži.
Generálny prokurátor sa "neúmyselne" pomýli vo svojich povinnostiach a za trest ho preradia na nižšiu prokurátorskú funkciu. podľa Boha spravodlivosti by už mal len doma na gauči(alebo inde) čítať trestný zákon.
Pali - a ty si to nezažil? Na vojne? Niekto niečo doyebal - takže sa riešilo, poyebať, potrestať, preveliť na inú funkciu - často vyššiu.
pavol54
16.05.21,18:06
Príklad:
Vodič autobusu spôsobí úmyselne vážnu dopravnú nehodu, preradia ho za trest na vodiča služobného osobného auta? Myslím si že mu zoberú vodičák a dlhú dobu bude jazdiť bez naštartovaného motora v garáži.
Generálny prokurátor sa "neúmyselne" pomýli vo svojich povinnostiach a za trest ho preradia na nižšiu prokurátorskú funkciu. podľa Boha spravodlivosti by už mal len doma na gauči(alebo inde) čítať trestný zákon.
Pali - a ty si to nezažil? Na vojne? Niekto niečo doyebal - takže sa riešilo, poyebať, potrestať, preveliť na inú funkciu - často vyššiu.
áno, ak mal za sebou vojenského pána boha
Katy a R
17.05.21,08:11
pobavilo ma - hlavne ten koment že "realitka, ktorá presťahuje aj železničný nadjazd" (a zadarmo) :D.
https://bratislava.zoznam.sk/fotografia-stahovakov-bavi-internet-ignorovanie-znaciek-sa-im-vypomstilo/
pavol54
17.05.21,09:09
pobavilo ma - hlavne ten koment že "realitka, ktorá presťahuje aj železničný nadjazd" (a zadarmo) :D.
https://bratislava.zoznam.sk/fotografia-stahovakov-bavi-internet-ignorovanie-znaciek-sa-im-vypomstilo/
lenže kto pozná výšku svojho auta kým nepozrie do techničáku a tá v malom nie je napísaná, preto som si ju napísal zvnútra na sklo
pavol54
17.05.21,18:00
Ktože to len propagoval budovanie hrádzok na zadržiavanie vody v roku 2011?
korela
18.05.21,06:57
Riaditeľ pražskej ZOO, https://www.facebook.com/miroslav.bobek

Miroslav Bobek
15. mája o 19:22 ·

Naše babička 98 let odvezena záchrankou do Rokycanská nemocnice. Podle všeho nic zvlášť závažného, umístili ji tam ovšem na pokoj s nemocným covidem-19. Na to konto pak byla převedena na covidovou jednotku s tím, že další se bude řešit v pondělí. To myslíte vážně, pane řediteli Šímo? A co na to Ministerstvo zdravotnictví České republiky?
pavol54
18.05.21,10:03
Ktože to len propagoval budovanie hrádzok na zadržiavanie vody v roku 2011?
Minister Mičovský práve potvrdil že hrádzky boli robené neodborným spôsobom v rámci verejno prospešných projektov (za vedenia Radičovej)
buchač
18.05.21,11:07
Riaditeľ pražskej ZOO, https://www.facebook.com/miroslav.bobek

Miroslav Bobek
15. mája o 19:22 ·

Naše babička 98 let odvezena záchrankou do Rokycanská nemocnice. Podle všeho nic zvlášť závažného, umístili ji tam ovšem na pokoj s nemocným covidem-19. Na to konto pak byla převedena na covidovou jednotku s tím, že další se bude řešit v pondělí. To myslíte vážně, pane řediteli Šímo? A co na to Ministerstvo zdravotnictví České republiky?

....a má byť teraz čo ??? Pán riaditeľ si potreboval uľaviť ?
Koľkých ľudí na Slovensku takto šupli ? Lenže ako vždy, ty musíš urvať niečo ohľadom čechúňov.
Nandrolon
18.05.21,13:15
misoft
18.05.21,13:24
Ktože to len propagoval budovanie hrádzok na zadržiavanie vody v roku 2011?
Minister Mičovský práve potvrdil že hrádzky boli robené neodborným spôsobom v rámci verejno prospešných projektov (za vedenia Radičovej)
Rudno nad Hronom - i tam bola protipovodňová hrádza nad dedinou - BOLA! Už nie je! A dedina nižšie - blesková povodeň z pretrhnutej hrádze.
Kto má pod palcom vodné toky? Kto má pod palcom vodné stavby? Správa povodia Hrona. Pod koho spadá Správa povodia Hrona? Pod SVP. Pod koho spadá SVP? Pod MPaRV. Kto je tam ministrom? Ten, čo teraz len konštatuje.
Tu nejde o to, kto a ako postavil, ide aj o to, kto sa o to stará, kontroluje... a ako vidieť - nekontrolovali, nestarali sa dlhé roky - takže všetko hodiť na Radičku - to je také univerzálne... akosi pričasto sa to používalo za ZDERU a čudujem sa, že Mičovský to zrovna použil.
pavol54
18.05.21,13:33
Ktože to len propagoval budovanie hrádzok na zadržiavanie vody v roku 2011?
Minister Mičovský práve potvrdil že hrádzky boli robené neodborným spôsobom v rámci verejno prospešných projektov (za vedenia Radičovej)
Rudno nad Hronom - i tam bola protipovodňová hrádza nad dedinou - BOLA! Už nie je! A dedina nižšie - blesková povodeň z pretrhnutej hrádze.
Kto má pod palcom vodné toky? Kto má pod palcom vodné stavby? Správa povodia Hrona. Pod koho spadá Správa povodia Hrona? Pod SVP. Pod koho spadá SVP? Pod MPaRV. Kto je tam ministrom? Ten, čo teraz len konštatuje.
Tu nejde o to, kto a ako postavil, ide aj o to, kto sa o to stará, kontroluje... a ako vidieť - nekontrolovali, nestarali sa dlhé roky - takže všetko hodiť na Radičku - to je také univerzálne... akosi pričasto sa to používalo za ZDERU a čudujem sa, že Mičovský to zrovna použil.
To by som si nebol taký istý tým tvrdením že patrí pod povodie Hrona, ale v tomto princípe všetka pôda, vegetácia aj divoká zver patrí pod pôdohospodárstvo, okrem medveďov a vlkov ktorým nerušený život (aj na úkor ľudí) garantuje životné prostredie
buchač
18.05.21,14:20
Ktože to len propagoval budovanie hrádzok na zadržiavanie vody v roku 2011?
Minister Mičovský práve potvrdil že hrádzky boli robené neodborným spôsobom v rámci verejno prospešných projektov (za vedenia Radičovej)
Rudno nad Hronom - i tam bola protipovodňová hrádza nad dedinou - BOLA! Už nie je! A dedina nižšie - blesková povodeň z pretrhnutej hrádze.
Kto má pod palcom vodné toky? Kto má pod palcom vodné stavby? Správa povodia Hrona. Pod koho spadá Správa povodia Hrona? Pod SVP. Pod koho spadá SVP? Pod MPaRV. Kto je tam ministrom? Ten, čo teraz len konštatuje.
Tu nejde o to, kto a ako postavil, ide aj o to, kto sa o to stará, kontroluje... a ako vidieť - nekontrolovali, nestarali sa dlhé roky - takže všetko hodiť na Radičku - to je také univerzálne... akosi pričasto sa to používalo za ZDERU a čudujem sa, že Mičovský to zrovna použil.
Hm...

1. Obaja sa v niečom mýlite...ale to je jedno, ako som videl videá, tak voda tiekla až do het. Kto nemal/má uzatvorenú poistku, tak horko zaplače.

2. Hrádzky nemôžu na celom Slovensku v žiadnom prípade robiť VPP, nakoľko takúto prácu im nemôže nik prikázať.
Danú hrádzu robila firma zvolenská firma Vodoles.

3. Ono by sa nemalo používať " Lebo Smer, Radičová, Dzurinda, Mečiar "...ono by sa malo používať " Lebo majitelia lesov "....nakoľko to, čo sa v nich deje, je už cez čiaru.
Potom nečudo, že vodu nemá čo zadržiavať, pôtočik naberie na mohutnosti a berie všetko, čo mu príde do cesty.
Nandrolon
18.05.21,14:50
Častokrát je dôvod prozaickejší. Ale hentých sa to asi netýka.
Ľudia stavajú v povodňových zónach, a potom sa čudujú, že príde voda.
pavol54
18.05.21,15:01
Častokrát je dôvod prozaickejší. Ale hentých sa to asi netýka.
Ľudia stavajú v povodňových zónach, a potom sa čudujú, že príde voda.
Prírodné podmienky neboli nastavené na účinkovanie klímy tretieho tisícročia. Otázka je kto spôsobil vznik klímy tretieho tisícročia. Prdiace kravy to určite neboli, lebo tie sú tu tisícky rokov, ale nebývalá spotreba všetkých druhov energií v prospech človeka od dôb priemyselnej revolúcie.
bjuty smis
18.05.21,15:14
Ktože to len propagoval budovanie hrádzok na zadržiavanie vody v roku 2011?
Minister Mičovský práve potvrdil že hrádzky boli robené neodborným spôsobom v rámci verejno prospešných projektov (za vedenia Radičovej)
dnes máš zase formu :))))
pavol54
18.05.21,15:40
Ktože to len propagoval budovanie hrádzok na zadržiavanie vody v roku 2011?
Minister Mičovský práve potvrdil že hrádzky boli robené neodborným spôsobom v rámci verejno prospešných projektov (za vedenia Radičovej)
dnes máš zase formu :))))
Mám ju každý deň a ty zase si mimo ako každý deň? Ja počúvam denne správy na Slovensku 1 a tebe ešte nenapísali čo si máš myslieť?
bjuty smis
18.05.21,16:08
ty tu každý deň akurát klameš a dávaš totálne kraviny....
ako môžeš tak sprosto klamať ?

zacituj toho mičovského - nie že by bolo podstatné, čo povedal, ale aj to sprosto prekrúcaš a klameš..

a tie debiliny o písaní a myslení si nechaj pre ludí tvojho iq........
pavol54
18.05.21,16:54
ty tu každý deň akurát klameš a dávaš totálne kraviny....
ako môžeš tak sprosto klamať ?

zacituj toho mičovského - nie že by bolo podstatné, čo povedal, ale aj to sprosto prekrúcaš a klameš..

a tie debiliny o písaní a myslení si nechaj pre ludí tvojho iq........
No ty musíš dokázať že klamem, ty už si ako tí tvoji čo chcú aby nevinní dokázali svoju nevinu, opak je pravdou Ty musíš dokázať vinu a klamstvo, si ako tvoji vládni blekota a jekota čo sa zase hádajú
bjuty smis
18.05.21,16:59
klameš, že :
Minister Mičovský práve potvrdil že hrádzky boli robené neodborným spôsobom v rámci verejno prospešných projektov (za vedenia Radičovej)


povedal toto :

Prehrádzka, ktorá sa pretrhla, mala zrejme chybu v konštrukcii či údržbe.

Prehrádzka mala podľa Mičovského viac ako desať rokov a manipulačný poriadok k nej nebol zrejme dodržaný. „Aj dobre vybudovaná prehrádzka tak potom stratí zmysel,” poznamenal. Povodie má 1200 hektárov a všetky potoky smerujú na prehrádzku, ktorá bola pretrhnutá. Agrorezort kontaktoval hydrometeorológov, ktorí potvrdili, že na jeden meter štvorcový spadlo 35 milimetrov zrážok, čo je 450 000 kubíkov vody. „To je obrovské množstvo,” skonštatoval Mičovský.
Lesníci s čistým svedomím

Minister tvrdí, že lesníci majú v tomto prípade čisté svedomie, pretože analýza a evidencia ukázali, že v okolí vyrúbali len dvojpercentnú plochu lesa. Nedostatky Mičovský vidí najmä v hradení bystrín. V rámci toho sa budovali nové prehrádzky, zároveň sa udržiavali staré. Kedysi to bola vysoká špecializácia lesníkov, v súčasnosti sa však na to nevymedzuje dostatok financií. „Keďže sme túto činnosť zanedbali, treba považovať prípad v Rudne nad Hronom za memento, pretože takýchto prehrádzok bolo vybudovaných stovky až tisíce, ktoré buď zanikli, alebo sú nefunkčné,” povedal šéf agrorezortu. Považuje za potrebné, aby sa táto činnosť vrátila do kancelárií ministerstva, lesníckych škôl a prevádzok.

Financiách na hradenie by sa podľa Mičovského mohli použiť aj z plánu obnovy. Chce na tom spolupracovať s ministerstvom životného prostredia.
buchač
18.05.21,17:17
Kedysi to bola vysoká špecializácia lesníkov, v súčasnosti sa však na to nevymedzuje dostatok financií. „Keďže sme túto činnosť zanedbali, treba považovať prípad v Rudne nad Hronom za memento, pretože takýchto prehrádzok bolo vybudovaných stovky až tisíce, ktoré buď zanikli, alebo sú nefunkčné,” povedal šéf agrorezortu.
---------------------
Považuje za potrebné, aby sa táto činnosť vrátila do kancelárií ministerstva, lesníckych škôl a prevádzok.

Zasa len peniaze...
Ale na druhej strane sú vyrúbané stromy silným lákadlom pre ich majiteľov....príkladov v dennej tlači plno...a čo vidím denno-denne, tak ani nevravím.
Takých hrádzok by sa dalo postaviť plno...ale otázka znie, kde ich stavať. Tam, kde nie je les, kde sa v prípade dažďov vytvorí plno potôčikov ? Ten posledný potok-rieka už potom nestíha...
-----------------------
To je predsa jasné, že je potrebné vrátiť všetko dobré, čo VŠETKY predchádzajúce vlády dojebabrali.
Ono to je ľahko niečo zrušiť, horšie je to s opakom.
pavol54
18.05.21,17:24
chyba konštrukcie je čo ? základ pre neodborný spôsob vyhotovenia. ale ty tomu nerozumieš
bjuty smis
18.05.21,17:54
neuveritelné...
z teba museli mať na vojenskom učilišti radosť....
pavol54
18.05.21,18:03
neuveritelné...
z teba museli mať na vojenskom učilišti radosť....
učilište som nikdy neabsolvoval to len učni, ale na vysokej mali radosť , a dokonca aj v konštrute Trenčín, len tak si ma nevybrali do konštrukčného tímu pri návrhu zbrane, To vieš moja diplomovka reálne fungovala. ale ty nevieš čo je to konštrukčný tím, tvoj šéf ti predčítaval svoju plagiátorskú prácu dúfam že si udržal svoje zadržiavajúce funkcie od dojatia
bjuty smis
18.05.21,18:49
a preto tak sprosto klameš ?

čo povedal mičovský som ti skopíroval, ty neudržaná zadržiavacia funkcia

kde povedal to, čo tu sprosto klameš ty ???


to ti tvoj prepitý šéf nadiktoval, čo má všetkých spoluzlodejov v base ??
Nandrolon
19.05.21,06:58
Môže sa takto správať na verejných sociálnych sieťach psychicky zdravý, inteligentný a vzdelaný jedinec?
Podľa mňa nie.
To, že je táto osoba ministrom financií je na zaplakanie.
Toto už hraničí so zbavením svojprávnosti a zatvorením vo vypolstrovanej miestnosti.

On ak skončí vo vláde, tak ho buď zavrú do Ilavy /lepší prípad/, alebo to bude hrať na blázna a skončí vysmiaty na psychiatrii.
https://www.topky.sk/cl/10/2117585/FOTO-Matovic-sa-v-ociach-vtipkarov-zmenil-na-svojho-Maciaka--Moze-za-to-jeho-status--niektore-vtipy-asi-nerozdychal
anet
19.05.21,07:09
buchač
19.05.21,14:36
neuveritelné...
z teba museli mať na vojenskom učilišti radosť....
učilište som nikdy neabsolvoval to len učni,
Hm....
https://www.valka.cz/Vojenske-stredni-skoly-c512801
misoft
19.05.21,17:19
neuveritelné...
z teba museli mať na vojenskom učilišti radosť....
učilište som nikdy neabsolvoval to len učni, ale na vysokej mali radosť , a dokonca aj v konštrute Trenčín, len tak si ma nevybrali do konštrukčného tímu pri návrhu zbrane, To vieš moja diplomovka reálne fungovala. ale ty nevieš čo je to konštrukčný tím, tvoj šéf ti predčítaval svoju plagiátorskú prácu dúfam že si udržal svoje zadržiavajúce funkcie od dojatia
Ešte sem napíš, že si sa podieľal na konštrukcii Dany, alebo Zuzany - a ja "padnem" na riť.
A teraz ešte tú o Červenej čiapočke, prosím.....
buchač
20.05.21,18:19
" Na zdržanlivosť a PRIMERANOSŤ pri používaní sily vyzval minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok počas svojej štvrtkovej návštevy Izraela,...."

Si kladiem otázku.
ČO je to tá primeranosť ?
misoft
21.05.21,03:01
Asi tým myslel používanie primeraných šutríkov.... max. do 5cm priemeru....:D
pavol54
23.05.21,17:30
neuveritelné...
z teba museli mať na vojenskom učilišti radosť....
učilište som nikdy neabsolvoval to len učni, ale na vysokej mali radosť , a dokonca aj v konštrute Trenčín, len tak si ma nevybrali do konštrukčného tímu pri návrhu zbrane, To vieš moja diplomovka reálne fungovala. ale ty nevieš čo je to konštrukčný tím, tvoj šéf ti predčítaval svoju plagiátorskú prácu dúfam že si udržal svoje zadržiavajúce funkcie od dojatia
Ešte sem napíš, že si sa podieľal na konštrukcii Dany, alebo Zuzany - a ja "padnem" na riť.
A teraz ešte tú o Červenej čiapočke, prosím.....
že by PRAM? ak si o tom počul
misoft
24.05.21,04:30
A vieš, že som o tom počul? Patrilo to do môjho "odboru".... a čo si navrhoval - hádam len nie jednotlivé články pásov.
:---
pavol54
24.05.21,07:49
A vieš, že som o tom počul? Patrilo to do môjho "odboru".... a čo si navrhoval - hádam len nie jednotlivé články pásov.
:---
ak nevieš takú maličkosť tak podvozok je BVP predlžený o jedno pojazdové koleso, taký chytrák ako ty by mohol vedieť že číslené označenie zbraní čs výroby bol rok vykonania vojskových skúšok. A 152 mm SHkH DANA bola aký vzor? A ZUZANA nie je náhodou 155 mm (unifikovaná ráž NATO. na zbraniach existuje aj BVZ ak ti to niečo hovorí. Nejaký veliteľ batérie by to mohol vedieť. Niektoré výroky sa pamätajú do smrti. Slová hlavného oponenta "škoda že ste vojak u nás by ste si našli miesto"
misoft
24.05.21,08:55
No veď dobre píšem - články pásov si vymýšľal. :D
A trepeš. Na pásovom podvozku T-72 155mmSHkH sa volala Himalaya.
Takže - kto je tu neznalý?
Zbytočne sa tu nestrápňuj - vynálezca, armádny boss, t.č. agropodnikateľ, ktorý sa snaží možno snaží o krátenie daní....
buchač
24.05.21,09:35
ak nevieš takú maličkosť tak podvozok je BVP predlžený o jedno pojazdové koleso,
.....
taký chytrák ako ty by mohol vedieť že číslené označenie zbraní čs výroby bol rok vykonania vojskových skúšok. A 152 mm SHkH DANA bola aký vzor? A ZUZANA nie je náhodou 155 mm (unifikovaná ráž NATO. na zbraniach existuje aj BVZ ak ti to niečo hovorí.
No ja neviem. ale predlženie o jedno koleso nemohla byť v tej dobe nejaká zvlášť konštrukčne ťažká úloha.
Tiež urvatie mínomentu do veže miesto kanóna nič svetoborné...či ?
https://www.securitymagazin.cz/defence/shm-vz85-prams-automaticky-nabijeny-minomet-na-prodlouzenem-podvozku-bvp1-1404062553.html


No veď dobre píšem - články pásov si vymýšľal. :D
A trepeš. Na pásovom podvozku T-72 155mmSHkH sa volala Himalaya.
Takže - kto je tu neznalý?
Zbytočne sa tu nestrápňuj - vynálezca, armádny boss, t.č. agropodnikateľ, ktorý sa snaží možno snaží o krátenie daní....
Himalaya sa LEN vyvíjala...do výroby sa nedostala....zvyšok si naštudovať.
https://sk.wikipedia.org/wiki/155mm_samohybn%C3%A1_kan%C3%B3nov%C3%A1_h%C3%BAfni ca_vz._2000_Zuzana
pavol54
24.05.21,10:33
ak nevieš takú maličkosť tak podvozok je BVP predlžený o jedno pojazdové koleso,
.....
taký chytrák ako ty by mohol vedieť že číslené označenie zbraní čs výroby bol rok vykonania vojskových skúšok. A 152 mm SHkH DANA bola aký vzor? A ZUZANA nie je náhodou 155 mm (unifikovaná ráž NATO. na zbraniach existuje aj BVZ ak ti to niečo hovorí.
No ja neviem. ale predlženie o jedno koleso nemohla byť v tej dobe nejaká zvlášť konštrukčne ťažká úloha.
Tiež urvatie mínomentu do veže miesto kanóna nič svetoborné...či ?
https://www.securitymagazin.cz/defence/shm-vz85-prams-automaticky-nabijeny-minomet-na-prodlouzenem-podvozku-bvp1-1404062553.html


No veď dobre píšem - články pásov si vymýšľal. :D
A trepeš. Na pásovom podvozku T-72 155mmSHkH sa volala Himalaya.
Takže - kto je tu neznalý?
Zbytočne sa tu nestrápňuj - vynálezca, armádny boss, t.č. agropodnikateľ, ktorý sa snaží možno snaží o krátenie daní....
Himalaya sa LEN vyvíjala...do výroby sa nedostala....zvyšok si naštudovať.
https://sk.wikipedia.org/wiki/155mm_samohybn%C3%A1_kan%C3%B3nov%C3%A1_h%C3%BAfni ca_vz._2000_Zuzana
čo ja mám s kolesami a pásmi ? Ak budeš vedieť čo je to skratka BVZ tak sa ozvi a na ten minomet som robil optimalizačný výpočet. To nie je návrh nožíka, ani to nie nič svetoborné
buchač
24.05.21,12:36
čo ja mám s kolesami a pásmi ?
.....................
Ak budeš vedieť čo je to skratka BVZ tak sa ozvi
.....................
a na ten minomet som robil optimalizačný výpočet.
....................
To nie je návrh nožíka, ani to nie nič svetoborné
Ešte tak pochopiť, čo som napísal...respektíve nenapísal.
.....................
Myslíš pod BVZ = brzdovratné zariadenie ?
Každý kanón ho predsa má...dokonca aj pištoľ...
.....................
No a teraz čo, že si robil výpočet ? Sa mám/e teraz z toho posrať ?
Choď si na povalu listovať (pospomínať) vo svojich zošitkoch a skriptách...mi pripomínaš Matoviča...ten tiež mal na povale lajstrá a pritom klamal (vymýšľal) až do het.

Aby si bol v obraze, tak ja som sa zúčastnil projektu Prečerpávajúca elektráreň Čierny Váh alebo Zlieváreň Hronec...a chválim sa ?
......................
Návrh nožíka nie je absolútne žiaden problém. Ten mám hotový za pár minút alebo si urobím podľa štandartných vzorov jednotlivých typov.
Lenže tá robota je už trochu iný level...to sú hodiny a hodiny neskutočnej piplačky...to nie je nejaké smiešne nakladanie kapusty alebo leča....ktoré v konečnom dôsledku nie sú ani len jedlé.
pavol54
24.05.21,12:43
čo ja mám s kolesami a pásmi ?
.....................
Ak budeš vedieť čo je to skratka BVZ tak sa ozvi
.....................
a na ten minomet som robil optimalizačný výpočet.
....................
To nie je návrh nožíka, ani to nie nič svetoborné
Ešte tak pochopiť, čo som napísal...respektíve nenapísal.
.....................
Myslíš pod BVZ = brzdovratné zariadenie ?
Každý kanón ho predsa má...dokonca aj pištoľ...
.....................
No a teraz čo, že si robil výpočet ? Sa mám/e teraz z toho posrať ?
Choď si na povalu listovať (pospomínať) vo svojich zošitkoch a skriptách...mi pripomínaš Matoviča...ten tiež mal na povale lajstrá a pritom klamal (vymýšľal) až do het.

Aby si bol v obraze, tak ja som sa zúčastnil projektu Prečerpávajúca elektráreň Čierny Váh alebo Zlieváreň Hronec...a chválim sa ?
......................
Návrh nožíka nie je absolútne žiaden problém. Ten mám hotový za pár minút alebo si urobím podľa štandartných vzorov jednotlivých typov.
Lenže tá robota je už trochu iný level...to sú hodiny a hodiny neskutočnej piplačky...to nie je nejaké smiešne nakladanie kapusty alebo leča....ktoré v konečnom dôsledku nie sú ani len jedlé.
a potom si zistil že sa neuživíš tak si utiekol na vojnu
buchač
24.05.21,13:00
a potom si zistil že sa neuživíš tak si utiekol na vojnu
Poopravím ťa...
Potom som zistil, že neuživím rodinu a preto som šiel na vojnu.
Na rozdiel od teba, kde ťa rodičia v podstate neuživili doma v hlinenom domčeku a preto ťa vydrbali do učilišťa hneď po základnej škole, aby si mal čo do úst a kde zložiť hlavu.


P.S.:
Ak chceš pokračovať v takejto debate, nemám problém...lenže potom sa zasa odmlčíš na pár týždňov.
Nandrolon
25.05.21,11:17
Takto sa potichúčky tuneluje rozpočet bez zašpinenia si rúk, po malých odrobinkách.
5 mil. eur sem, 5 mil. eur tam...
https://www.crz.gov.sk/zmluva/5594984/?fbclid=IwAR1IfOKgw6n03moR_g2Twtlzziq94c_Qo-dmO-zRx152wN2TRzb0ZMZfjNs
PS: čo už. Pred 35 rokmi sme sa hrávali s gumipuškami, možno naše vnúčence budú neposlušnosť vykazovať kombinovanými rušičkami signálov :-))
Katy a R
25.05.21,11:23
Nandy - tak som prebehla letmo tú zmluvu - a som z toho jeleň - plno všelijakých usmernení na všetko možné - ale vôbec neviem, že načo to vlastne je?? (voľáka som nechápavá či čo)
To akože nám budú poštu doručovať dronmi??? - ty vieš, o čom to je?
Nandrolon
25.05.21,11:39
Nandy - tak som prebehla letmo tú zmluvu - a som z toho jeleň - plno všelijakých usmernení na všetko možné - ale vôbec neviem, že načo to vlastne je?? (voľáka som nechápavá či čo)
To akože nám budú poštu doručovať dronmi??? - ty vieš, o čom to je?
Ja som tu zmluvu radšej ani nečítal, ale tipujem že je to na špehovanie ľudí, teda poslušnosť v opatreniach, prípadne infrakamerou meranie teploty.
Iné využitie dronov /viacvrtuľové sračky/ ma nenapádajú. Zachytil som čosi, že na túto tému sa už robia v číne testy....
Ale tu ide iba o jednu pragmatickú vec. Naliať NENÁVRATNE cez 5 mil. eur tým správnym ľuďom, však oni už nejaký záver využitia dajú a keď nie, tak vymyslia...
Čítať tú zmluvu je dobrovoľné krátenie si života o daný čas. V podstate všetko o čo ide má byť už v jej názve.
Edit, tak som ju rýchlo preletel, v podstate cez 260 strán omáčiek hodné nejakého študenta filozofickej fakulty.
To mohlo byť napísané na 10-tich stranách... Ale mne teda slohy nikdy nešli, musím uznať.
misoft
25.05.21,14:03
a potom si zistil že sa neuživíš tak si utiekol na vojnu
To by sa skôr dalo tvrdiť o tebe!
kukučka
25.05.21,14:49
Ste tu traja vojaci a neviete sa dohodnúť, jak potom vyzerá naša armáda...