buchač
01.08.21,20:20
kukuč...šak čítaj, prečítaj poriadne moje argumenty...potom vrav o prekrúcaní.

Ale vieš čo ?
Dlabem na to, vzývajte si svoju bohyňu Korelu, ktorej sa nesmie oponovať...
kukučka
01.08.21,18:29
Nudíš sa? Ak máš chuť, nože okomentuj očkovaciu lotériu. Podľa mňa je to hanebnosť.
buchač
01.08.21,18:41
Nudíš sa? Ak máš chuť, nože okomentuj očkovaciu lotériu. Podľa mňa je to hanebnosť.
Málokedy sa nudím...ešte aj dnes som sa venoval svojmu koníčku.

Lotéria ? Ráno ešte neboli info, ako sú teraz. Ale čo som si ich prečítal, nuž fasa vymyslené.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/596350-matovic-v-den-startu-loterie-ukazal-vyherne-sumy-pozrite-si-kolko-mozete-vyhrat/
Asi bude potrebné pozerať každý deň RTVS, aby vedel, kedy bude vlastne to žrebovanie, respektíve volanie výhercovi....lebo čas v článku nejak nevidím.

Je to proste Matovi/pi/čovina.

DOPLNENIE podľa informácií.

Kto sa chce zúčastniť lotérie, musí byť nielen očkovaný, ale musí mať aj počítač alebo podobné zariadenie, aby na lotériovej stránke vyplnil dotazník. Ten zatiaľ nie je k dispozícii, ale vraj bude. Sľubujú, že ešte 1. augusta večer…

V dotazníku chcú vedieť meno, adresu, telefón, rodné číslo, e-mail… Pritom všetky tieto údaje má už štát niekoľkokrát zaznamenané.

Kto chce vyhrať 100-tisícovú prémiu, musí sledovať reláciu verejnoprávnej televízie. Nie preto, aby videl, či je všetko čisté a transparentné. Ale preto, lebo v rámci programu zaznie heslo. Potom moderátor alebo niekto zodpovedný zavolá na vyžrebované telefónne číslo a jeho majiteľ musí zodvihnúť do 20 sekúnd. Nie, nie, ešte nemá peniaze v kešeni. Najskôr musí povedať heslo.
kukučka
02.08.21,09:03
Nechcela som pokyny, nepotrebujem a nevzala by som také peniaze, ani keby som nemala čo jesť.
sito
02.08.21,10:57
Nudíš sa? Ak máš chuť, nože okomentuj očkovaciu lotériu. Podľa mňa je to hanebnosť.
Málokedy sa nudím...ešte aj dnes som sa venoval svojmu koníčku.

Lotéria ? Ráno ešte neboli info, ako sú teraz. Ale čo som si ich prečítal, nuž fasa vymyslené.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/596350-matovic-v-den-startu-loterie-ukazal-vyherne-sumy-pozrite-si-kolko-mozete-vyhrat/
Asi bude potrebné pozerať každý deň RTVS, aby vedel, kedy bude vlastne to žrebovanie, respektíve volanie výhercovi....lebo čas v článku nejak nevidím.

Je to proste Matovi/pi/čovina.

DOPLNENIE podľa informácií.

Kto sa chce zúčastniť lotérie, musí byť nielen očkovaný, ale musí mať aj počítač alebo podobné zariadenie, aby na lotériovej stránke vyplnil dotazník. Ten zatiaľ nie je k dispozícii, ale vraj bude. Sľubujú, že ešte 1. augusta večer…

V dotazníku chcú vedieť meno, adresu, telefón, rodné číslo, e-mail… Pritom všetky tieto údaje má už štát niekoľkokrát zaznamenané.

Kto chce vyhrať 100-tisícovú prémiu, musí sledovať reláciu verejnoprávnej televízie. Nie preto, aby videl, či je všetko čisté a transparentné. Ale preto, lebo v rámci programu zaznie heslo. Potom moderátor alebo niekto zodpovedný zavolá na vyžrebované telefónne číslo a jeho majiteľ musí zodvihnúť do 20 sekúnd. Nie, nie, ešte nemá peniaze v kešeni. Najskôr musí povedať heslo.

:D:D:D ... ojebala mačka, ojebala vtáčka ... :D
misoft
02.08.21,12:20
Podnikanie na Slovensku....stačí len porovnať ceny.

49,90€ za dva kusy...takže za jeden kus 25€
http://www.mediashopsk.eu/produkt/livington-sumo-slicer-1-%2B-1/785/4
Poštovné je 10€...skoro ma vystrelo.
https://www.mediashop.sk/?o=informacie


3,37€ za jeden kus
https://www.aliexpress.com/item/1005001947924476.html?spm=a2g0o.search0304.0.0.18c 62d32ROPrjM&algo_pvid=1df77031-9d9b-4b1d-bdfa-b4eef0a7e003&algo_exp_id=1df77031-9d9b-4b1d-bdfa-b4eef0a7e003-24
Poštovné z druhého konca sveta letecky je 10,67
Oliwa to vyššie napísala - 49,90+44,90 za dva - odrb jak vyšitý. A nižšie som písal - Mediashop si nahadzuje marže 100 a viac % - často až 300-500%.
Je to banda podvodníkov - kúpia lacno, premenujú a draho predajú.
A navyše - z PLASTU! Kdeže sú tie doby, keď sa takéto ručné vecičky vyrábali z poctivého kovu?
buchač
02.08.21,13:21
Podnikanie na Slovensku....stačí len porovnať ceny.

Oliwa to vyššie napísala - 49,90+44,90 za dva - odrb jak vyšitý. A nižšie som písal - Mediashop si nahadzuje marže 100 a viac % - často až 300-500%.
Je to banda podvodníkov - kúpia lacno, premenujú a draho predajú.
A navyše - z PLASTU! Kdeže sú tie doby, keď sa takéto ručné vecičky vyrábali z poctivého kovu?
Kuwa fix...ma neser. Na kerú máriu reaguješ, keď si mimo až do het...
To už tu fakt neviete čítať a pochopiť dané ???
Olive som to presne a jasne vyvetlil, že čo a ako sa veci majú.
Čo si nižšie popísal, to ti BXL rozbila na franforce.
misoft
02.08.21,19:12
mimotemy


Kuwa fix...ma neser. Na kerú máriu reaguješ, keď si mimo až do het...
To už tu fakt neviete čítať a pochopiť dané ???
Olive som to presne a jasne vyvetlil, že čo a ako sa veci majú.
Čo si nižšie popísal, to ti BXL rozbila na franforce.
Ďuri - spľasni - praskneš.
A) BXL reagovala na REKLAMY!!!!!
B) Platia za reklamy telkám, platia podľa zákonov SR všetky náležitosti.
Teda sa vyjadrila k PROPAGÁCII výrobkov!
My sa tu bavíme o tom, ako zarábajú.
C) Vieš veľké guľové, ako takéto oné pracujú. Ty poznáš svoju hand made (za ktorú ručíš a je tam tvoja práca - teda i cena môže byť vysoká), ale ten Mediashop len preberá a nakupuje vo veľkom výrobky od iných a nahadzuje svoje logá a za to si dáva nekresťansky zaplatiť.

Takže sa k takým obchodom práve TY nevyjadruj a nedávaj sem svoje drísty!
buchač
02.08.21,20:35
Kuwa fix...ma neser. Na kerú máriu reaguješ, keď si mimo až do het...
To už tu fakt neviete čítať a pochopiť dané ???
Olive som to presne a jasne vyvetlil, že čo a ako sa veci majú.

My sa tu bavíme o tom, ako zarábajú.
Takže sa k takým obchodom práve TY nevyjadruj a nedávaj sem svoje drísty!
Ak sa vrátim spätne, tak vidím, že túto tému som načal ja....či ???
Mne je u prdele ten zvyšok.
Zatiaľ stíhaš...chápeš, čo vravím ?

Oliva zareagovala, nuž som jej objasnil, ako sa veci majú...nájdi si to.
Chápeš, stíhaš ? Alebo mám písať pomaly, aby si mohol aj pomaly čítať ?

...a keby si vedel, čo sa deje v tom pozadí obchod, tak to nestráviš.
Inými slovami povedané - nemáš ani len páru z oblasti obchodu. Maximálne zbehneš do Tesca, zdrbeš pokladníčku...a to sú tie tvoje znalosti v obchode.

P.S.:
Vyjadruješ sa ku všetkému možnému, len nie k meritu veci. A ak dostaneš pádne argumenty, tak omyl nepriznáš ani za Boha...proste neexistuje, ale víriť vodu budeš aj naďalej.
Proste inými slovami ....no neviem, neviem, kto tu drísta.
Nandrolon
03.08.21,05:17
misoft
03.08.21,07:15
...a keby si vedel, čo sa deje v tom pozadí obchod, tak to nestráviš.
Inými slovami povedané - nemáš ani len páru z oblasti obchodu. Maximálne zbehneš do Tesca, zdrbeš pokladníčku...a to sú tie tvoje znalosti v obchode.
Som synom obchodníka! 42 rokov pracoval v obchode - takže VIEM, ako to v obchodoch chodí.
Veď ty by si ani inventúru nevedel urobiť! Maximálne spočítať na chalupe počet pilníkov, brúsok....
buchač
03.08.21,08:16
...a keby si vedel, čo sa deje v tom pozadí obchod, tak to nestráviš.
Inými slovami povedané - nemáš ani len páru z oblasti obchodu. Maximálne zbehneš do Tesca, zdrbeš pokladníčku...a to sú tie tvoje znalosti v obchode.
Som synom obchodníka! 42 rokov pracoval v obchode - takže VIEM, ako to v obchodoch chodí.
Veď ty by si ani inventúru nevedel urobiť! Maximálne spočítať na chalupe počet pilníkov, brúsok....
Hehehe...syn obchodníka za socíku ? Kde boli v ponuke prázdne háky alebo splesnetá zelenina ?
Akože si ty inventúru robil ? Kde ? V obchode ? Počítal mastné háky alebo prázdne prepravky ?
Aleže nesranduj, to je ti inventúra ?

Manželku mám obchodníčku...44 rokov pracovala v obchodnej sfére...od predavačky, cez majsterku odborného výcviku po ekonomické oddelenie firmy až po vedúce funkcie...a to nie iba za socíku, ale aj za tvrdého kapitalizmu.

P.S.:
Ešte ťa to baví...?
Ozaj...a už si si pozrel reklamu Mediašopy ohľadom akcie 1 + 1 ?
Nandrolon
03.08.21,10:21
Akože 1+1=3 ?
Alebo v čom konkrétne?
To, čo hovorí je realizovateľné a táto čvarga to rada využije, ak bude mať tú možnosť.

Čo tak pozrieť Zákon 180/2014 Z.z., par. 4 a prestať robiť zo seba debila?
bjuty smis
03.08.21,10:39
Zaujímavé.
https://www.youtube.com/watch?v=EMcTRcOqBfo

fašista KLAME
čo tam po ústave
nácek povedal , tak je to pravda....
Nandrolon
03.08.21,10:54
Ústava je základ /zákon zákonov/. Preto napr. chodím stále cez hranice a ani sa neregistrujem a netestujem. I keď teraz asi dlhšie nepôjdem, aspoň odpočnem.
Kiež by boli všetci tak uvedomelí ako ja.
Videl si to Harabínove video z maďarska?
Ak by nemal pravdu, tak z tých hraníc by šiel rovno v putách do CPZ.
alaya1
03.08.21,18:48
https://www.ta3.com/clanok/205505/na-slovensku-zaznamenali-tisice-neziaducich-ucinkov-po-ockovani-aj-niekolko-umrti
A kolko je neziaducich ucinkov hoci po obycajnych beznych liecivach.
Možno by ani nemuseli byť. Dobrý praktický lekár vie, komu čo predpisuje, a odborný lekár má pred sebou všetky dg pacienta. Možno to chce trochu viac ako iba 15 min. na pacienta.

Včera som si vypočula 3 hod. záznam z debaty o očkovaní ešte z r. 2013, náhodu prišiel pod ruku.
Nech niekto tej matke zdravého dievčatka z publika (až úplne v závere) použije argument, keď im po očkovaní osleplo, že pri každom lieku je upozornenie (alibizmus) na nežiadúce účinky. Nejde iba o túto možnosť, ale aj hrubé zľahčovanie svojho lekárskeho postavenia. Lekár nevie predvídať? Nepozná svojho pacienta?

V celej EU je očkovanie detí dobrovoľné, a u nás povinné, rodičia sa sankcionujú.
Rodič sa v zahraničí môže rozhodnúť, či dá dieťa zaočkovať jednou látkou, alebo kombináciami. U nás táto možnosť nie je. Aj keby si ju rodič zaplatil. (Záznam z. 2013.)
V Čechách to ide.

Išlo o očkovanie v troch rokoch veku, po prešetrení ich prípadu sa posunulo na vek 5 rokov.
Štát im hradí pomôcky, plus mesačne 18 eur. K odškodneniu nedošlo.

https://www.youtube.com/watch?v=7S0lrxCuaFU&ab_channel=TheChinaJasmin
Povinné očkovanie - beseda mesačníka Dieťa
Hostia besedy:
● farmaceutka Mgr. Anna Wenclová
● chemik doc. Ing. Josef Prousek, CSc.
● morálny teológ, bioetik ThDr. René Balák, PhD.
● právničky Mgr. Mária Globánová a JUDr. Katarína Bystrická

Za podporu myšlienky otvorenej besedy odborníkov s rodičovskou verejnosťou ďakujeme aj politikom a občianskym aktivistom:
● bývalej poslankyni Mgr. Ľudmile Muškovej
● poslankyni JUDr. Márii Ritomskej
● poslancovi doc. RNDr. Jozefovi Mikloškovi, DrSc.
● občianskemu združeniu Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania a Slobode v očkovaní
Korela to si kde vzala, ze vsade inde je očkovanie deti dobrovolne? To snad nemyslis vazne a vies to doložiť relevantnými podkladmi..
buchač
03.08.21,19:44
V celej EU je očkovanie detí dobrovoľné, a u nás povinné, rodičia sa sankcionujú.

Korela to si kde vzala, ze vsade inde je očkovanie deti dobrovolne? To snad nemyslis vazne a vies to doložiť relevantnými podkladmi..

Rozseknem gordický uzol ? Pritom je to tak jednoduché.
Ak jeden číta to alebo onô, tak aj vie, pravda je niekde uprostred. Platí, že v EU je očkovanie aj dobrovoľné a aj povinné...záleží od toho, proti čomu sa deti očkujú.

Všetky členské štáty EÚ/EHP majú svoj imunizačný program. Vo väčšine krajín EÚ/EHP očkovanie nie je povinné. V 12 krajinách EÚ/EHP je očkovanie detí proti niektorým chorobám povinné, ale v uvedených krajinách nie sú tieto povinné vakcíny vždy rovnaké.
Krajiny EÚ/EHP dosiahli vysokú mieru zaočkovanosti prostredníctvom povinného a nepovinného očkovania.
Každý členský štát EÚ/EHP rozhoduje o tom, či je očkovanie na jeho území povinné alebo nepovinné. Vlády pritom zohľadňujú rôzne faktory, ako je systém zdravotníctva, právny poriadok a kultúrne zvyklosti.
https://vaccination-info.eu/sk/ockovanie/kedy-ockovat/povinne-alebo-odporucane-ockovanie

Informácie o tom, v ktorých krajinách je očkovanie povinné, sa nachádzajú v plánovači očkovaní
https://vaccine-schedule.ecdc.europa.eu/
bjuty smis
04.08.21,07:11
Nandrolon
04.08.21,09:18
tu máš dalšie veľké víťazstvo :))

https://dennikn.sk/2491020/harabin-si-stale-mysli-ze-je-sudca-chcel-aby-sa-nadalej-voci-nemu-viedli-disciplinarne-konania-a-ziadal-odskodnenie-50-tisic/?ref=tit1
Tak už teda dostal pokutu za to, že sa neregistroval, netestoval a neočkoval?
Alebo nie?
Jáj, zabudol som, že naši zelenáči to skúšajú iba na tých, čo sa poserú a zaregistrujú a dobrovoľne otestujú, ešte aj zaplatia. Ináč mám dojem, že teraz je to zadarmo. Ja mám vo firme zadarmo test na protilátky a ešte som ho ani raz nevyužil, ani neplánujem, ako kopec iných vecí SATARMO.
korela
04.08.21,17:20


Toto sa kedy dokáže urobiť?


Tie písmená v znakoch znamenajú čo?
kukučka
04.08.21,20:44
Stáva sa to občas aj mne, neviem či to nesúvisí s formátovaním, krátky text sa dá opraviť, dlhý radšej znovu.
Namiesto slov. pravopisu ako dľžne a iné znaky to dá napr. š - malo to byť š.
buchač
05.08.21,05:10
Výtvarníka Kalmusa zbili pri odhaľovaní busty Dubčekovi v Martine
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22715344/peter-kalmus-napadnutie-bitka.html

Pýtam sa....čo má/mal tento žid proti Dubčekovi, že sa takto realizoval ?

Hehehe...ale dobre mu, hajzlovi, dobre mu tak. Už pri buste Biľaka, ktorú polial, si koledoval o nakladačku.
Tweety
05.08.21,06:46
https://1.bp.blogspot.com/-hJ9colYSGXQ/YQuFNo_b_YI/AAAAAAAAgCs/k0s0AmGaO3siOspCIMgyz4JrHV_gf3zJwCLcBGAsYHQ/w640-h436/1.png
bjuty smis
05.08.21,08:24
https://www.aktuality.sk/clanok/v2s714w/mytnik-3-byvala-sefka-danovakov-lenka-wittenbergerova-sa-priznala/

slučka sa sťahuje....

Z čoho obvinili Výboha: prevzal úplatok pre Pellegriniho v škatuli od šampanského. Kuruc zase v obale od vína

Oligarcha Miroslav Výboh mal podľa výpovedí vystupovať ako sprostredkovateľ úplatku pre bývalého štátneho tajomníka ministerstva financií, dnes lídra opozičného Hlasu Petra Pellegriniho. Peniaze boli za elektronickú pokladnicu.
Podľa informácií Denníka N ho stíhajú za úplatok, ktorý si mal vypýtať ešte pred siedmimi rokmi pre vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií, expremiéra a dnes lídra Hlasu Petra Pellegriniho.

Proti Výbohovi vypovedá bývalý šéf finančnej správy František Imrecze, ale aj podnikateľ Michal Suchoba. Obaja sú v kauze Mýtnik obvinení a po stredajšej akcii im pribudli obvinenia z ďalších štyroch skutkov podplácania.
lujza.j
05.08.21,13:36
Veď práve keď dostaneš všetky vakcíny...a ak si dovolíš povedať na jednu jedinu-podmienečne schválenú,že ju nechceš tak si antivaxer.... takže keď vypijem akýkoľvek alkohol okrem bechereovky...tak som abstinent...to je fajné
lujza.j
05.08.21,13:44
Výtvarníka Kalmusa zbili pri odhaľovaní busty Dubčekovi v Martine
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22715344/peter-kalmus-napadnutie-bitka.html

Pýtam sa....čo má/mal tento žid proti Dubčekovi, že sa takto realizoval ?

Hehehe...ale dobre mu, hajzlovi, dobre mu tak. Už pri buste Biľaka, ktorú polial, si koledoval o nakladačku.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/08/05/kalmus-s-pomocou-medii-siril-loz-o-jeho-zbiti-do-bezvedomia-matica-slovenska-a-ocita-svedkyna-reaguju/
Možno aj takto to bolo...
lujza.j
05.08.21,15:00
Terezia13
05.08.21,17:00
Pat a Mat v akcii
kukučka
05.08.21,17:33
Neviem či nový financminister, alebo je tam ešte niekto múdrejší? domrvil daňový bonus a nejakú dotáciu na stravu, /hm, v zavretých školách, veď delta bububu/.Účtovníčky sa mu poďakujú a čo ešte rodičia.
buchač
05.08.21,18:21
slučka sa sťahuje....

Z čoho obvinili Výboha: prevzal úplatok pre Pellegriniho v škatuli od šampanského. Kuruc zase v obale od vína

....im pribudli obvinenia z ďalších štyroch skutkov podplácania.
Obvinenia sú jedna vec a dôkazné bremeno je vec druhá.
Za chvíľu to bude v zmysle hesla..." Koho ešte nenabonzoval (vraj kajúcnik) Makó, nech sa hlási u súdruha Žinčicu..."
Si myslíš, že jeho drísty budú môcť brať v úvahu do nekonečna ?

Ale dobre...berú hajzli, jak o život.
...a myslíš si, že berú len tí na najvyšších miestach ? No nie, neberú len oni. Na svoje si prídu aj tí na najnižších postoch.
bjuty smis
06.08.21,05:11
aký mako ?
v príspevku je jasne uvedené imrezce a suchoba
kazimírová pravá ruka

a snád naozaj neveríš ficovým drístom, že súdy zatvárajú ľudí na základe výpovede jedného človeka...
buchač
06.08.21,11:28
Tóth sa rozlúčil s kariérou v poli porazených
https://sport.pravda.sk/oh-2020/clanok/596865-toth/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Skončil a môže ísť do riti...len si urobil výlet (a nie je z tých našich osamotený) za štátne...
Už nebude darmožráčom, pekne krásne makať... a plakať môže, koľko chce, trt mu to bude platné.
Kuwa, sa mi bičak vo vačku otvára, keď si pomyslím, že henten oný (a nie iba on) je profesionálny vojak...a teda berie plný a nie malý plat plus ostatné výhody za činnosť, ktorá s vojskom nemá absolútne nič spoločné.
bjuty smis
06.08.21,15:07
Tóth sa rozlúčil s kariérou v poli porazených
https://sport.pravda.sk/oh-2020/clanok/596865-toth/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox

Skončil a môže ísť do riti...len si urobil výlet (a nie je z tých našich osamotený) za štátne...
Už nebude darmožráčom, pekne krásne makať... a plakať môže, koľko chce, trt mu to bude platné.
Kuwa, sa mi bičak vo vačku otvára, keď si pomyslím, že henten oný (a nie iba on) je profesionálny vojak...a teda berie plný a nie malý plat plus ostatné výhody za činnosť, ktorá s vojskom nemá absolútne nič spoločné.
fíha, tak už aj olympíjský víťaz nám vadí ?
zbytočne máš oň obavy, on na úrad práce, ani makať určite nepôjde...

armádne kluby sú všade na svete

si sa nechal uniesť diskusiou na pravde ) tam mu mu nikdy neodpustíte, že kritizoval rusákov za doping....
ale aj oni majú CSKA....
buchač
06.08.21,16:34
fíha, tak už aj olympíjský víťaz nám vadí ?
zbytočne máš oň obavy, on na úrad práce, ani makať určite nepôjde...

si sa nechal uniesť diskusiou na pravde ) tam mu mu nikdy neodpustíte, že kritizoval rusákov za doping....

Si chcel povedať bývalý olympijský víťaz...či ? Ale to je jedno.
Či vyhral alebo nie...bude lacnejší chlieb ? No nie, nebude...akurát som započul, že cena chleba pôjde hore.

Nenenene...ja na jeho doping v podstate seriem. Ak sa nechal nachytať, jeho problém.
Mňa skôr dojalo, ako vyplakával....skoro mi slza vyhŕkla.
-----------------------------
Prečítaj si SMEčku, čo o ňom napísali. Z určitých (skreslených) informácií mi je na grc.
https://sportnet.sme.sk/spravy/matej-toth-a-jeho-vynimocny-pribeh-oh-tokio-2020-2021/
" Na sústredenie do Mexika raz potreboval 60-tisíc korún. „Otec doteraz spomína, ako sa mu pretočili oči tak, že mu bolo vidno len bielka,“ spomína Tóth.
Neskutočná pííííčovina od debila...toto môže povedať len nezainteresovaným.
------------------------------
Hm...takže keď sa iným profesionálnym vojakom nadáva do zelených gúm, tak je to v poriadku. Ale on je proste hrdina...
Tak ti poviem...Tóth má hodnosť nadrotmajster, no určite nemá na páske toľko, ako maník tej istej hodnosti niekde na útvare, lebo má určite viac (predpokladám, že 2x viac).

Jasné, že nepôjde na UP...celý život hovno robil, bude v tom pokračovať aj naďalej.
https://www.akademiamatejatotha.sk/#cennik


....a nehnevaj sa....ísť na vyslovene na olympijský výlet (nakoľko nemal absolútne žiadnu šancu na pódiové umiestnenie) je trochu od veci....ale šak ostatne, nič nové.
lujza.j
06.08.21,17:05
Buchi strašne si ty alergićni na sportašov ....ja iba na niektorých:---:Da iba niekedy...
buchač
06.08.21,17:29
Buchi strašne si ty alergićni na sportašov ....ja iba na niektorých:---:Da iba niekedy...
Ale nie...nie je to až tak strašné. ;)
Mňa ti len irituje, že z kadejakého športovca sa robí niečo naviac.
Pritom koľkí po skončení kariéry išli pekne do pá a ani pes po nich neštekne.
Ani nevravím, že čo všetko sa už považuje za šport a dostane sa to aj na OH.
...a že prachy a politika ovládli aj najvyššie športové udalosti, tak ani nevravím.
Toto ma serie najviac...a preto ani šport nepozerám (respektíve len niečo a aj to iba občas).
lujza.j
06.08.21,18:11
Ja si vždy spomeniem na našich tenistov keď mali ísť reprezentovať do Ria tuším..madam bolela päta...o dva týždne už hrala niekde za keš...a panko sa bál komára....
Táto olympiáda išla mimo mňa...dajako som nenatrafila na moj tenis...a to môj chlapec tam nechýbal...
kukučka
06.08.21,19:46
Nesledovala som z OH nič, /telka sa v lete nezapína/, ale toto potešilo
https://sportnet.sme.sk/diskusia/tenis-belinda-bencicova-zlato-striebro-reakcia-oh-tokio-2020-2021/
kukučka
06.08.21,19:49
A keď už je reč o OH, nože kuk na YT otvárací ceremoniál z Londýna, pamätáte si ho niekto? Nechcem robiť z témy o zdraví bulvár, pokec.
buchač
06.08.21,19:49
..madam bolela päta...
Presne...ukázala harakter (ako by Béla povedal)...

Nepozeral som veru OH ani ja...mám inej roboty.
Ale doplním z iného súdka. Keď sa už okrem politiky a peňazí tlačí aj otázka pohlaví, tak to je už priveľa.
kukučka
06.08.21,19:52
Pre mňa naj reprezentantka Slovenska je Martina Moravcová.
Tweety
07.08.21,06:18
A takto si tam gazdovali na spoločnom zo spoločného.?! https://index.sme.sk/c/22716592/kauza-mytnik-oligarchovia-smeru-a-vyhodene-miliony.html
buchač
07.08.21,10:59
A takto si tam gazdovali na spoločnom zo spoločného.?! https://index.sme.sk/c/22716592/kauza-mytnik-oligarchovia-smeru-a-vyhodene-miliony.html
...a teraz daj niečo z Tupiek...a daj aj niečo ohľadom terajšej garnitúry.
Kľudne môžeš začať Mihálom...
Uvidíme, čo vyjde na povrch, keď skončia s vládnutím hentí hajzlíci...

P.S.:
Tým nechcem povedať, že smeráci sú čistí jak ľalia.
bjuty smis
07.08.21,11:24
A takto si tam gazdovali na spoločnom zo spoločného.?! https://index.sme.sk/c/22716592/kauza-mytnik-oligarchovia-smeru-a-vyhodene-miliony.html
...a teraz daj niečo z Tupiek...a daj aj niečo ohľadom terajšej garnitúry.
Kľudne môžeš začať Mihálom...
Uvidíme, čo vyjde na povrch, keď skončia s vládnutím hentí hajzlíci...

P.S.:
Tým nechcem povedať, že smeráci sú čistí jak ľalia.
však daj ty
okrem teba zatiaľ nik nevie
daj teda
Nandrolon
07.08.21,15:07
Ja viem, ty Sprostý a Sprostá!
anet
07.08.21,15:18
A takto si tam gazdovali na spoločnom zo spoločného.?! https://index.sme.sk/c/22716592/kauza-mytnik-oligarchovia-smeru-a-vyhodene-miliony.html
...a teraz daj niečo z Tupiek...a daj aj niečo ohľadom terajšej garnitúry.
Kľudne môžeš začať Mihálom...
Uvidíme, čo vyjde na povrch, keď skončia s vládnutím hentí hajzlíci...

P.S.:
Tým nechcem povedať, že smeráci sú čistí jak ľalia.
však daj ty
okrem teba zatiaľ nik nevie
daj teda
A nie je to jedno? Vsetci kradli, kradnu a kradnut budu.
Vo vyspelej krajine sa obcan nemusi zaujimat o politiku, lebo je jedno kto bude prdiet do parlamentnej stolicky, stale bezny obcan bude mat zakladne socialne a pravne istoty.
Na SK za 30 rokov nedokazali NIC, istoty ziadne ... jedine stale vacsi dlh (kolko je to teraz? 55 miliard?).
O 2,5 roka tato vlada pojde do prdele, dobre nabalena ...
Ty kokso, uz len ked vezmem ze taka Zaborska sa drzi pri koryte dobrych 25 rokov aj s tym jej interupcnym zakonom.
buchač
07.08.21,16:48
A nie je to jedno? Vsetci kradli, kradnu a kradnut budu.

Presne...a to tvrdím celý čas (možno si si aj všimla).
Len niekto nie a nie za toho Boha to pochopiť.
Proste lebo Smer a fertig.
Ja si zapindám aj na jedných a aj na druhých...lebo všetci bez rozdielu kradnú až do het, podľa svojich možností a schopností.
Ono sa s tým využitím situácie aj počíta, ale ja tú nenažranosť proste nechápem. Veď si omočím zobák a život ide ďalej. No tí naši ctihodní by sa najradšej vyváľali.

Tak dumem.
Makó je kajúcnik. Bral ťažké úplatky, kradol, zneužíval, využíval...a teraz je na slobode, lebo spolupracuje.
S určitou dávkou nadsádzky by sa dalo uvažovať aj nad otázkou..." prečo nie na slobode aj Černák ?" Veď ten tiež spolupracuje/val...či ?
kukučka
07.08.21,18:17
Pamätáte si ten výsmech ministra kultúry ktorý ušiel pred hercami? A čo teraz Budaj vo Svite? To je aké verejné neverejné rokovanie?
https://fb.watch/7eBoIrh3r7/
anet
07.08.21,18:41
Presne...a to tvrdím celý čas (možno si si aj všimla).
Len niekto nie a nie za toho Boha to pochopiť.
S tebou tazko, lebo jeden by si myslel, ze v istom veku clovek zahodi pokrytectvo a zacne sa vyjadrovat jasne, strucne a vecne. Ked clovek zacne veci nazyvat pravym menom, hned to poniektori lahsie pochopia.
buchač
07.08.21,20:43
Niečo ohľadom olympiády/iád.
Ironicky napísané...ale žiaľ, až príliš pravdivé. Doporučujem prečítať celé.

Ale správny funkcionár je predsa top manažér, síce nikdy neurobil ani jeden drep, ale jeho úloha je predsa čisto riadiaca. Našiel sa aj v šírení tradície, podporovaní kultu úsilia, opovrhovaní nebezpečenstva, láske k vlasti, ušľachtilosti a rytierskom duchu a kontakte s umením a filozofiou... A ostatné kecy... Tiež ma dojali myšlienky o filozofickom základe, honosnosti cieľov, úžasnej patriotistickej a duchovnej atmosfére, v ktorej sa sviatky mladosti konajú... A sme doma... Funkcionári naposledy vypotili, že hry treba modernizovať, propagovať inovácie, treba ísť s dobou a zapojiť mládež... A bum... Skejt, surfovanie, BMX, basket traja na troch, vraj bude aj tancovačka breakdance a možno príde aj kúzelník... Ak toto má byť svetlá budúcnosť, tak antickí atléti sa musia v hrobe obracať... Už tam chýba iba kolobežka, fresbee, squash a kolieskové korčule...
https://blog.sme.sk/slamenik/sport/vymenim-golf-za-snooker
kukučka
08.08.21,03:13
Na FB Watch som pred chvíľou videla video, ku ktorému sa už neviem vrátiť a nevšimla som si ani dátum atď, nič, len že to bolo z východu, písmo "hieroglyfy", chcela som vám ho tu priložiť, pre zvláštny spôsob záchrany utopeného dieťaťa, ktoré matka vytiahla z vody, bolo tam dosť ľudí, chlap s ním behal horedole, vytriasal z neho vodu? Okolo nich zopárkrát a dieťa držal zvláštnym spôsobom, viselo mu dole hlavou na chrbte, ako keď ho máte na koni a nedrží sa, padne dozadu. Potom mu dosť dlho dával na zemi masáž srdiečka a podarilo sa, dieťa sa prebralo!
bjuty smis
08.08.21,09:50
A nie je to jedno? Vsetci kradli, kradnu a kradnut budu.

Presne...a to tvrdím celý čas (možno si si aj všimla).
Len niekto nie a nie za toho Boha to pochopiť.


takže nevieš, nič nedáš a stále dokola točíš to, čo ti zlodeji do hlavy natlkli

presne tam chcú voličov mať....aby si povedali, že všetci sú rovnakí,rovnako kradnú, ani voliť netreba...
kukučka
08.08.21,10:04
Len očkovať a testovať dookola, už len na zdravých deťoch zarábať. V tvojom denníku N už majú džury v hlavách aj s ministrom školstva.
buchač
08.08.21,10:07
takže nevieš, nič nedáš
Jasné, že viem...viem napríklad, že som včera dokončil jednu zákazku.
Samozrejme, že ju nedám len tak, ale nechám si ju zaplatiť.
;) :D :D :D
Nandrolon
08.08.21,10:40
Len očkovať a testovať dookola, už len na zdravých deťoch zarábať. V tvojom denníku N už majú džury v hlavách aj s ministrom školstva.
Netestujem sa, neočkujem sa, a reštike, kde budú cez jesenný lockdown pýtať test nedám utržiť ani cent, nech skrachujú.
Ale očkovanie plne podporujem, nech sa dá čo najviac, kľudne aj novorodencov.
anet
08.08.21,12:26
Ha, az sa minie grecka abeceda, budu nove mutacie podla suhvezdi :D https://news.sky.com/story/covid-19-variants-could-be-named-after-constellations-once-greek-alphabet-is-used-up-who-official-says-12376314
Ja som vedela, preco ma zaujalo vesmirne cestovanie :---
bjuty smis
08.08.21,13:08
takže nevieš, nič nedáš
Jasné, že viem...viem napríklad, že som včera dokončil jednu zákazku.
Samozrejme, že ju nedám len tak, ale nechám si ju zaplatiť.
;) :D :D :D
a si spokojný...ok

na N-ku je rozhovor s makom...dosť podrobný..prečítaj si....
a potom povedz, či sú všetci rovnakí
buchač
08.08.21,13:34
a si spokojný...ok
To budem zajtra, keď pokosím...
Nandrolon
09.08.21,02:01
Ha, az sa minie grecka abeceda, budu nove mutacie podla suhvezdi :D https://news.sky.com/story/covid-19-variants-could-be-named-after-constellations-once-greek-alphabet-is-used-up-who-official-says-12376314
Ja som vedela, preco ma zaujalo vesmirne cestovanie :---
Nech idú do riti aj s celou delta nádchou.
misoft
09.08.21,11:44
Niečo ohľadom olympiády/iád.
Ironicky napísané...ale žiaľ, až príliš pravdivé. Doporučujem prečítať celé.

...................
https://blog.sme.sk/slamenik/sport/vymenim-golf-za-snooker
Absolútny súhlas.... degradovali klasické disciplíny, ktoré od antiky ukazovali zdatnosti ľudského tela na komerčné disciplíny, ktoré často mnoho obyčajných ľudí nepozná... Freesbee - decká sa hrali s "lietajúcim tanierom", golf - kedysi šport snobov, rovnako ako tenis, skate - zábavka mladých.. atď., atď.
Klasické - vzpieranie, zápasenie, ľahká atletika, kolektívne športy, ktoré sme poznali z rôznych športových "mitingov" - tak tie sú vraj neatraktívne.
Prdlajs... pre niektoré spoločnosti, lobbistov NEVYNÁŠAJÚ! A zase sme len pri prachoch!
misoft
09.08.21,11:53
Minulý týždeň som bol pozrieť mamu - samozrejme - šprtací test nutný!
Nosošprtačka sa ma pýta, či som niekde vedený, kedy som naposledy robil ten test.
Ja len som poznamenal, že naposledy to bolo, keď to ten Bláznovič dal celoplošne - inak to nepotrebujem - žiadne testy, žiadne včeličkovanie.
No - ale včuleky som už vedený pod nejakým tým číslom na ten smiešny "pas".

Ono tým oným hore niekedy nedochádza, že nie každý človek sa MUSÍ nakaziť tým čínskym "votrelcom" - že každý človek má inú PRIRODZENÚ imunitu, že niekto môže byť medzi stovkou pozitívnych a predsa nič nechytí.
anet
09.08.21,16:15
Ono tým oným hore niekedy nedochádza, že nie každý človek sa MUSÍ nakaziť tým čínskym "votrelcom" - že každý človek má inú PRIRODZENÚ imunitu, že niekto môže byť medzi stovkou pozitívnych a predsa nič nechytí.
No musi, inak nebudu prasule. Nemala prva miliarda dojst v juni, potom ze v auguste ...
Inak mi je smiesne, ze si vobec myslia, ze by ma k ockovaniu mal presvedcit nejaky politik, starosta ... ci ina osoba, napr. sused.
lujza.j
09.08.21,17:24
Duski všetci neočko v septembri umrú... povedali očkovaní...
kukučka
09.08.21,17:43
Nie, nie, musia sa pridať, na kom by testovali grafen? :---
babka - ježibabka
09.08.21,18:02
Duško v domovoch asi majú svoje predpisy. Vyžadujú test aj od zaočkovaných :confused:. Neviem, či vo všetkých.
lujza.j
09.08.21,18:03
Všade samé šmakociny:D
sito
09.08.21,18:14
Duski všetci neočko v septembri umrú... povedali očkovaní...

:D Mne už tancuje zubatá za ritu. Mám u nej očko, nemám u nej očko? Očkovaní ju uplatili? A čo na to NAKA, prokurátori, sudcovia? Koho budú súdiť, páliť, bosorky? Aj tak bolo. Aj tak bude? :D
kukučka
09.08.21,18:28
Nas nedogoňat! :D
kukučka
09.08.21,19:05
Neviem či nový financminister, alebo je tam ešte niekto múdrejší? domrvil daňový bonus a nejakú dotáciu na stravu, /hm, v zavretých školách, veď delta bububu/.Účtovníčky sa mu poďakujú a čo ešte rodičia.

Rodičia školopovinných detí zajtra dôležitý termín 10.8. na nejaké vyhlásenie, viete o tom niečo?
Mila123
09.08.21,19:09
Neviem či nový financminister, alebo je tam ešte niekto múdrejší? domrvil daňový bonus a nejakú dotáciu na stravu, /hm, v zavretých školách, veď delta bububu/.Účtovníčky sa mu poďakujú a čo ešte rodičia.

Rodičia školopovinných detí zajtra dôležitý termín 10.8. na nejaké vyhlásenie, viete o tom niečo?
potrebuješ pomôcť? nemáš Draka? tam je to pekne vysvetlené.....(a nemám už školopovinné dieťa)
kukučka
09.08.21,19:35
Nie nemám, ani som nemala, nepracujem, nepotrebujem. Len mi nedá pokoj ten zajtrajší dátum a výstraha, že neprihlasujte si deti od 6 do 15 rokov na obedy, lebo ak zavrú školy, nebudete mať ani obedy, ani daňový bonus. 10.8. 2021 je definitívny dátum a nebude sa môcť bonus uplatniť spätne ani v daňovom priznaní. Môžem sa mýliť a v žiadnom prípade nechcem robiť paniku. Ak sa mýlim, opravte ma, zmažem.
Ale ak mám pravdu a niekto má napr. tri školopovinné deti, môže prísť o dosť eur, tak preto. Hoc aj jedno. Radšej bonus a obedy si platiť sám.
veronikasad
09.08.21,19:47
Kukuč, o termíne nič neviem, ale je to skutočne tak ako píšeš. Ak niekto (okrem rodín v hmotnej núdzi) bude poberať príspevok na obedy , nárok na daňový bonus, ani ten základný, mať nebude. Ako to bude v čase pandemie, keď zatvoria školy, nikto netuší ...
Mila123
09.08.21,19:56
Kukuč, o termíne nič neviem, ale je to skutočne tak ako píšeš. Ak niekto (okrem rodín v hmotnej núdzi) bude poberať príspevok na obedy , nárok na daňový bonus, ani ten základný, mať nebude. Ako to bude v čase pandemie, keď zatvoria školy, nikto netuší ...
do 10 08 2021 musí zriaďovateľ (napr. škola) nahlásiť počty detí na OÚ, ktorých zákonný zástupca si uplatní dotáciu na obedy zadarmo. pre detí navštevujúce posledný ročník MŠ a ZŠ......
buchač
09.08.21,20:00
veronikasad
09.08.21,20:08
...že neprihlasujte si deti od 6 do 15 rokov na obedy, ...
Holt dilema...ale šak si čítni.
https://www.google.com/search?q=neprihlasujte+si+deti+od+6+do+15+rokov++n a+obed&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01xYfwjS1ygwgaq_U-PvN2VNOLEpA%3A1628542676273&ei=1JYRYcqBEI3ClAb-9KvACw&oq=neprihlasujte+si+deti+od+6+do+15+rokov++na+obed&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQghEKABOgcIABBHELADOgQIIRA VSgQIQRgAULevAljBmQNghaIDaAFwAngAgAHRD4gBsSKSAQ0wL jIuNi41LTEuOS0xmAEAoAEByAEIwAEB&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwjKu-Gd6qTyAhUNIcUKHX76CrgQ4dUDCA0&uact=5
Trošku poopravím vetu "neprihlasujte si deti od 6 do 15 rokov na obedy". Na obedy chodiť môžu, ale okrem rodín v hmotnej núdzi, si rodičia budú platiť stravu v plnej výške, inak nebudú mať nárok ani na základný daňový bonus ... Týka sa to samozrejme pracujúcich rodičov, ktorí splňajú podmienku ročného príjmu vo výške 6-násobku min.mzdy alebo mesačný príjem 1/2 min.mzdy.
kukučka
09.08.21,20:11
https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina/dotacie-pre-deti/poskytovanie-dotacii-na-stravu-v-novom-skolskom-roku-2021-2022.html?page_id=1102173&fbclid=IwAR0AbNJcqGM2m4U37BqBT8JdKc-zQZnAxjtuTCoaN-HZowb25LYFHsBrr3s

škola, škôlka: v termíne do 10.08.2021 doručiť aktualizovaný zoznam detí, na ktoré žiada poskytnutie dotácie od 01.09.2021 do 31.12.2021, a to na novom tlačive Zoznam detí oprávnených na poskytnutie dotácie na stravu. V tejto súvislosti odporúčame žiadateľovi/zriaďovateľovi, aby čo možno najskôr informoval fyzickú osobu, v ktorej starostlivosti dieťa je, že k poskytnutiu dotácií na stravu je nevyhnutné predložiť: potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, potvrdenie, že dieťa žije v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minima, čestné vyhlásenie o neuplatnení nároku na zvýšený daňový bonus.

Rodičia - ak chcete mať obedy zadarmo. Do 10.8. treba odovzdať Čestné vyhlásenie, že si neuplatňujete nárok na daňový bonus.
veronikasad
09.08.21,20:12
Nandrolon
10.08.21,04:08
Neviem či nový financminister, alebo je tam ešte niekto múdrejší? domrvil daňový bonus a nejakú dotáciu na stravu, /hm, v zavretých školách, veď delta bububu/.Účtovníčky sa mu poďakujú a čo ešte rodičia.

Rodičia školopovinných detí zajtra dôležitý termín 10.8. na nejaké vyhlásenie, viete o tom niečo?
áno, ale nie je to až tak pravda. Každopádne sme pre istotu volali na obecný úrad.
Ide o to, že ľudia sa boja, aby škola nedala automaticky obedy zadarmo a tým pádom rodič príde o KOMPLET CELÝ daňový bonus. Sú tam nejaké výnimky, aby sa to netýkalo zaúdených, lebo tí majú aj teraz a aj po novom všetko zadarmo.
Nahlásené to máme.
Tu je k tomu aj video s vysvetlením. https://www.facebook.com/daniela.zemanovaustupska/posts/10219268997385092
anet
10.08.21,06:48
Neviem či nový financminister, alebo je tam ešte niekto múdrejší? domrvil daňový bonus a nejakú dotáciu na stravu, /hm, v zavretých školách, veď delta bububu/.Účtovníčky sa mu poďakujú a čo ešte rodičia.
Rodicia o tom vedia len poniektori. Horsie je, ze o tom poriadne nevedia veduce jedalni. Vraj naco im davaju tie cestne prehlasenia, ze pokial nie je v hmotnej nudzi i tak nic nedostane (dievca je sama s 2 detmi a pracuje na dohodu, kde nezarobi ani minimalnu mzdu a nejaky danovy bonus este v zivote nemala).
Obedy zdarma boli podla mna dobra vec. Aj dcera ma spoluziaka, kde rodic peniaze radsej prepije, akoby mal zaplatit dietatu obed.
Za mna, len dalsie zlyhanie a hanba tejto vlady.
Nandrolon
10.08.21,06:59
Ak je v hmotnej núdzi, tak má nárok aj na obed zdarma aj na plný daňový bonus.
buchač
10.08.21,07:01
Obedy zdarma boli podla mna dobra vec.
Za mna, len dalsie zlyhanie a hanba tejto vlady.
Obedy zdarma neboli ani za socíku...
Čo sa týka terajších obedov, tak ide len a len o zvýhodňovanie cigánov...

Ale pozrel som sa na net, že čo a ako. Tak stupídne a očierňujúco napísaný článok je proste umenie napísať. Autor by si zaslúžil 1-2 po pysku a bejzbolkou po rukách, aby v budúcnosti nezavádzal a nepísal blbosti (čítaj píčoviny). Kuwa...a že vraj investigatívna žurnalistika.
https://www.aktuality.sk/clanok/853748/socialisticke-jedalne-zanechali-v-nejednom-nasincovi-traumu-co-ponukaju-dnesnym-skolakom/
Doporučujem prečítať aj diskusiu.
anet
10.08.21,07:04
Nie je v hmotnej nudzi, brigaduje. Jedine co pobera su pridavky a nahradne vyzivne.
anet
10.08.21,07:10
https://www.aktuality.sk/clanok/853748/socialisticke-jedalne-zanechali-v-nejednom-nasincovi-traumu-co-ponukaju-dnesnym-skolakom/
Doporučujem prečítať aj diskusiu.
Tak ja nahodou niektore socialisticke jedla z jedalne varim dodnes a neviem sa ich prejest, napr. knedla, paradajkova omacka a masko, koprova omacka ... dcera ma rada dukatove buchticky.
Pamatam ked dcera, deti v skolke dostali v ramci "zdraveho stravovania" na obed nejake morske prisery. Nikto nejedol, este aj ucitelky z toho naplo :D
bjuty smis
10.08.21,07:51
socialistické jedlá :))))))))))))
Tweety
10.08.21,09:11
Čo je na takej kôprovej omáčke socialistické? :rolleyes::D Chudák kôpor... :)
:---Asi len to, že je to furt a stále mňamka, ktorá prekonala aj socializmus. :---
anet
10.08.21,09:12
Ja neviem, ale pamatam si take privarky prave zo skolskej jedalne. A dnes to malokto vari, aspon teda z mojho okolia. Pre vacsinu je kopor bleee ... a ja ked mozem este aj do zemiakoveho privarku ho trosku dam. Mmmch moja dcera to tiez nechce :mad:
kukučka
10.08.21,09:47
Idem zavárať uhorky a fazuľku, takže ho mám čerstvý, no ani ten z kyslých uhoriek nevýjde nazmar, rozmixujem ho v domácej tatárke aj s mrkvou a cibuľou.
buchač
10.08.21,10:03
Idem zavárať uhorky a fazuľku, takže ho mám čerstvý, no ani ten z kyslých uhoriek
To je zaujímavé...niekto koprofku ani za svet, no zavárané uhorky stlačí až do het.
Niekto brojí proti tým " socialistickým jedlám " (viď debilizmus na Aktualitách), na druhej strane vydáva za lakocinku grcové žemle z Mekáča...jedol som len raz - prvý a posledný krát.

Ale dalo by sa povedať...hlad je najlepší kuchár.
Čo by dali za koprofku influenceri, ktorí sa predháňajú všeliakými jedlami zo všetkých strán sveta, ak by nemali čo do úst.
Dáša_
10.08.21,10:32
Idem zavárať uhorky a fazuľku, takže ho mám čerstvý, no ani ten z kyslých uhoriek
To je zaujímavé...niekto koprofku ani za svet, no zavárané uhorky stlačí až do het.
Niekto brojí proti tým " socialistickým jedlám " (viď debilizmus na Aktualitách), na druhej strane vydáva za lakocinku grcové žemle z Mekáča...jedol som len raz - prvý a posledný krát.

Ale dalo by sa povedať...hlad je najlepší kuchár.
Čo by dali za koprofku influenceri, ktorí sa predháňajú všeliakými jedlami zo všetkých strán sveta, ak by nemali čo do úst.

no neviem, či vieš, ale o kôprovke influenceri spievajú ódy :)

https://www.instagram.com/p/B70vU5ZgEEE/

https://www.instagram.com/p/CAnE6mmgo_M/

https://www.instagram.com/p/CBJLTvlBLqd/

treba si pozrieť tých, čo hľadajp to dobré. A nie tých, čo len hejtujú
buchač
10.08.21,10:47
no neviem, či vieš, ale o kôprovke influenceri spievajú ódy :)
treba si pozrieť tých, čo hľadajp to dobré. A nie tých, čo len hejtujú
Nie, neviem...a na Instagrame nie som...úplne mi stačí, že som na FB...už aj to je veľa.
Influencerov mám na saláme...v podstate všetkých. Ide o to, že tie relácie o varení, tzv. show sa mi vyslovene zhnusili. Ešte aj tie, čo som občas pozrel, už aj to je pasé.
Hodnotenia a či recenzie ? To ti je také trochu neobjektívne...

Ale inak v pohode...radšej nech takíto propagujú tie obyčajné jedlá z čias našich starkých, ako keby mali dávať do popredia kadejaké oné....že ništ na veľkom tanieri, jeden zemiačik alebo 10 ks cestovín, prípadne 38 zrniečok ryže...to celé dookola pokvapkané akože omáčkou.....
Kuwa, no niečo famóóózne, ani pes by to nesežral....maximálne by sa Bukino od blaha odbavil, že aké zdravé jedlo. ;) :D :D :D
misoft
10.08.21,11:09
Duski všetci neočko v septembri umrú... povedali očkovaní...
Ak sa v septembri ozvem - tak som mŕtvy.... :D:D:D
misoft
10.08.21,11:16
Kukuč, o termíne nič neviem, ale je to skutočne tak ako píšeš. Ak niekto (okrem rodín v hmotnej núdzi) bude poberať príspevok na obedy , nárok na daňový bonus, ani ten základný, mať nebude. Ako to bude v čase pandemie, keď zatvoria školy, nikto netuší ...
Nikto netuší? Ale tuší, tuší.... cap záhradník (financmajster) - zase sa na niečom "ušetrí".....
sito
10.08.21,11:53
Kukuč, o termíne nič neviem, ale je to skutočne tak ako píšeš. Ak niekto (okrem rodín v hmotnej núdzi) bude poberať príspevok na obedy , nárok na daňový bonus, ani ten základný, mať nebude. Ako to bude v čase pandemie, keď zatvoria školy, nikto netuší ...
Nikto netuší? Ale tuší, tuší.... cap záhradník (financmajster) - zase sa na niečom "ušetrí".....

Ale tuší! Zbojník to je! Tradičný. Devina pri hlave.

Nie všetci sa poserú pri čísle 9. (okrem rodín v hmotnej núdzi) :D ;)

Peniaze, peníže, peneži je treba. Na všetko! Aj na umieranie, či nie? ;)
mari2x
10.08.21,13:18
Neviem či nový financminister, alebo je tam ešte niekto múdrejší? domrvil daňový bonus a nejakú dotáciu na stravu, /hm, v zavretých školách, veď delta bububu/.Účtovníčky sa mu poďakujú a čo ešte rodičia.
Rodicia o tom vedia len poniektori. Horsie je, ze o tom poriadne nevedia veduce jedalni. Vraj naco im davaju tie cestne prehlasenia, ze pokial nie je v hmotnej nudzi i tak nic nedostane (dievca je sama s 2 detmi a pracuje na dohodu, kde nezarobi ani minimalnu mzdu a nejaky danovy bonus este v zivote nemala).
Obedy zdarma boli podla mna dobra vec. Aj dcera ma spoluziaka, kde rodic peniaze radsej prepije, akoby mal zaplatit dietatu obed.
Za mna, len dalsie zlyhanie a hanba tejto vlady.

Obedy zadarmo neboli celé obedy zadarmo!
Bol to iba príspevok 1,2 € / dieťa / obed, takže pochybujem , že z € 20 niekto navarí pestrý predpísaný obed.
anet
10.08.21,14:29
Obedy zadarmo neboli celé obedy zadarmo!
Bol to iba príspevok 1,2 € / dieťa / obed, takže pochybujem , že z € 20 niekto navarí pestrý predpísaný obed.
Cena obedu v ZŠ bola 1,15, dotacia bola 1,20 takže rodicia deti nedoplacali nic!
Kedze nakupuju vo vacsich mnozstvach, tak ver ze dokazu celkom slusne navarit.
Okrem toho, ak su deti v druzine do 16 hod. tak deti mali aspon tu moznost mat nieco teple v zaludku. Nehovoriac o tom, ze aspon v jedalni nepocitovali nejake majetkove rozdiely.
buchač
10.08.21,14:55
Cena obedu v ZŠ bola 1,15, dotacia bola 1,20 takže rodicia deti nedoplacali nic!
Kedze nakupuju vo vacsich mnozstvach, tak ver ze dokazu celkom slusne navarit.
Okrem toho, ak su deti v druzine do 16 hod. tak deti mali aspon tu moznost mat nieco teple v zaludku. Nehovoriac o tom, ze aspon v jedalni nepocitovali nejake majetkove rozdiely.
No ja sa nejdem priečiť, nie moja kapusta, deti už v škôlke/škole nemám.
Ale pokiaľ si spomínam, tak mladí vraveli niečo o pravidelnom zvyšovaní poplatkov za obed.

Nedoplácali akurát ...šak vieme kto...a deti zo sociálnych rodín.
Neviem, či máš vedomosť o tom, že ak je v škole viac ako 50% detí zo zlých sociálnych pomerov, tak neplatia automaticky všetky deti.
To akože detí cigánov sú v družine...? Neblázni, skoro som sa kávou oblial...:D

Nejde o nakupovanie vo veľkom....a to absolútne nie. Vidím pravidelne pracovníčku zo školskej kuchyne, ako nakupuje v normálnych potravinách.
Tu ide skôr o nastavení v zmysle ..." jeden deň hojno, druhý deň hubeles "...pracovníčka kuchyne v podstate čaruje, aby sa nevarilo jednotvárne, aby to bolo aj chutne a hlavne, aby sa zmestila do finančného rozpočtu.
anet
10.08.21,15:07
To akože detí cigánov sú v družine...? Neblázni, skoro som sa kávou oblial...:D

Ha, ti maju ine vymozenosti ... sukromne ZS, ako jazercan kuk napr. sem https://szsgalakticka.edupage.org/a/profil-skoly

A v principe mi to moze byt tiez jedno, ja uz som si zvykla, ze aj desiaty balim pre 3 deti a nie pre jednu.
anet
10.08.21,15:17
Ale pokiaľ si spomínam, tak mladí vraveli niečo o pravidelnom zvyšovaní poplatkov za obed.

.
Nandrolon
10.08.21,15:23
Obedy zadarmo neboli celé obedy zadarmo!
Bol to iba príspevok 1,2 € / dieťa / obed, takže pochybujem , že z € 20 niekto navarí pestrý predpísaný obed.
Cena obedu v ZŠ bola 1,15, dotacia bola 1,20 takže rodicia deti nedoplacali nic!
Kedze nakupuju vo vacsich mnozstvach, tak ver ze dokazu celkom slusne navarit.
Okrem toho, ak su deti v druzine do 16 hod. tak deti mali aspon tu moznost mat nieco teple v zaludku. Nehovoriac o tom, ze aspon v jedalni nepocitovali nejake majetkove rozdiely.
My sme v ZŠ aj tak doplácali nejakú réžiu, okolo 5 eur a v meste to bolo okolo 10-15/mesačne. Naša ale okrem polievky väčšinou aj tak nič nejedla a doma varíme aj tak 7x týždenne. Takže chodiť nebude, bude skôr doma.
Edit: školy tú tabuľku evidentne obišli tým poplatkom s názvom réžia... Ale ako píšem, smiešnych 4-5 eur/mesačne. Lebo aj kolegovci z práce, všetci doplácali. A skutočne to nebola tá "pokuta za neodhlásenie v neprítomnosti".
buchač
10.08.21,15:28
anet...ale šak v poriadku, že sa odratáva 1,20 z ceny obeda.
Lenže jeden rok bola cena 3€ a na ďalší už 4€...(Poznámka - čísla sú fiktívne).
anet
10.08.21,15:42
buchac, nejde o cenu ... ide o to, ze vsetky deti, bez rozdielu mali teple jedlo.
Tento rok napr. bude cena obedu 1,30 eur. A i ked moja v jedalni tiez skoro nic nezje ... just bude chodit, nech sa nauci ze nie len mnamky doma vyjedat :D A kredit do automatu jej obmedzim :D
Nandrolon
11.08.21,07:20
Potešilo.
https://zilina.zoznam.sk/sokujuci-inzerat-hovori-za-vsetko-neberieme-ockovanych-mrna-vakcinami/
Ak si môže zamestnávateľ dovoliť prijať iba zaočkovaného, jednoznačne si môže dovoliť aj prijať iba nezaočkovaného.
Na záver zaujímavá citácia článku, ako sa k tomu vyjadril Národný inšpektorát práce:
"Ďalej nám tiež uviedol, že neexistuje oprávnenie zamestnávateľa, aby zisťoval alebo žiadal potvrdenie od zamestnanca či je alebo nie je zaočkovaný proti koronavírusu"
Takže raz môže vyžadovať, inokedy nie.
romana147
11.08.21,15:55
buchac, nejde o cenu ... ide o to, ze vsetky deti, bez rozdielu mali teple jedlo.
Tento rok napr. bude cena obedu 1,30 eur. A i ked moja v jedalni tiez skoro nic nezje ... just bude chodit, nech sa nauci ze nie len mnamky doma vyjedat :D A kredit do automatu jej obmedzim :D

No ako píšeš, že všetky deti mali teplé jedlo a tvoja skoro nič nezje , tak teplé jedlo mali hladné deti a prieberčivé (rodičia s dostatočným príjmom ) ani nie.
Nandrolon
11.08.21,17:23
buchac, nejde o cenu ... ide o to, ze vsetky deti, bez rozdielu mali teple jedlo.
Tento rok napr. bude cena obedu 1,30 eur. A i ked moja v jedalni tiez skoro nic nezje ... just bude chodit, nech sa nauci ze nie len mnamky doma vyjedat :D A kredit do automatu jej obmedzim :D

No ako píšeš, že všetky deti mali teplé jedlo a tvoja skoro nič nezje , tak teplé jedlo mali hladné deti a prieberčivé (rodičia s dostatočným príjmom ) ani nie.
Odkiaľ máš, že prieberčivé dieťa má automaticky solventných rodičov?
Môžem napísať sám za seba, že ja som nejedol v škole ani doma takmer nič, aj keby to bolo neviem čo. Proste celkový odpor k jedlu. Určité jedlá /morské "hovná", červy a kobylky/ by som nezjedol ani keby som išiel od hladu zomrieť.
Nie každý dokáže zjesť všetko.
anet
11.08.21,18:02
No ako píšeš, že všetky deti mali teplé jedlo a tvoja skoro nič nezje , tak teplé jedlo mali hladné deti a prieberčivé (rodičia s dostatočným príjmom ) ani nie.
Kolko zje je pre mna nepodstatne. Podstatne pre mna je, ze ked sadne do auta a zahlasi ze je hladna, jej s kludnym svedomim poviem, ze mala jest v skole obed. Kazdy den si pozriem jedalny listok, viem co je schopna zjest a co nie.
Takze bez ohladu na jednotlivcov, obedy "zadarmo" bol podla mna dobry socialny benefit a zrusili to iba preto ... lebo Fico.
A ak vezmem trochu matematiky, DB mali 23,22 + obedy.
Teraz maju 39,47 - napr. 26 eur (ak vezmeme 20 prac.dni x 1,30 jeden obed) = 13,47 este rodicov odrbali o 9,75.
Oliwa
12.08.21,06:20
No ako píšeš, že všetky deti mali teplé jedlo a tvoja skoro nič nezje , tak teplé jedlo mali hladné deti a prieberčivé (rodičia s dostatočným príjmom ) ani nie.
Kolko zje je pre mna nepodstatne. Podstatne pre mna je, ze ked sadne do auta a zahlasi ze je hladna, jej s kludnym svedomim poviem, ze mala jest v skole obed. Kazdy den si pozriem jedalny listok, viem co je schopna zjest a co nie.
Takze bez ohladu na jednotlivcov, obedy "zadarmo" bol podla mna dobry socialny benefit a zrusili to iba preto ... lebo Fico.
A ak vezmem trochu matematiky, DB mali 23,22 + obedy.
Teraz maju 39,47 - napr. 26 eur (ak vezmeme 20 prac.dni x 1,30 jeden obed) = 13,47 este rodicov odrbali o 9,75.
Kedy sa stalo, že niektorá vláda (či už konzervatívna alebo táto liberálna) spravila niečo výrazné pre ľudí, resp. pre rodiny s deťmi? Napr. rodinné prídavky - čo kúpite za 25,50 mesačne dojčaťu, školkárovi či vysokoškolákovi? Prečo nie sú odstupňované podľa veku dieťaťa ako napr. v iných krajinách + iné benefity? Vek odchodu do dôchodku stále predlžujú, ale počet dní dovolenky aj prázdnin zostáva nezmenený. Prečo ešte nik nenavrhol, aby rodičia s nezaopatrenými/malými deťmi mali viac dovolenky, kedže starí rodičia budú pomaly nútení pracovať, až kým ich nevynesú, lebo - demograficky starneme, nemá kto robiť, deti sa nerodia, resp. ich nahradil fenomén pes namiesto dieťaťa?
Nandrolon
12.08.21,06:41
Dávam 100% súhlas.
Kde je Matovičových 200 eur/mes na dieťa?
Alebo sa inšpiroval Ficom a dá to mesiac pred voľbami?
Toľko nadávali a vyčísľovali, o koľko centov dvíhal Fico prídavky na dieťa a teraz sa deje presne do bodky to isté.
Kde je "hovnomet", ktorý mi tu osobne stále vypisoval, o koľko mi dvihol prídavky Fico?????
anet
12.08.21,13:26
Kedy sa stalo, že niektorá vláda (či už konzervatívna alebo táto liberálna) spravila niečo výrazné pre ľudí, resp. pre rodiny s deťmi? Napr. rodinné prídavky - čo kúpite za 25,50 mesačne dojčaťu, školkárovi či vysokoškolákovi? Prečo nie sú odstupňované podľa veku dieťaťa ako napr. v iných krajinách + iné benefity? Vek odchodu do dôchodku stále predlžujú, ale počet dní dovolenky aj prázdnin zostáva nezmenený. Prečo ešte nik nenavrhol, aby rodičia s nezaopatrenými/malými deťmi mali viac dovolenky, kedže starí rodičia budú pomaly nútení pracovať, až kým ich nevynesú, lebo - demograficky starneme, nemá kto robiť, deti sa nerodia, resp. ich nahradil fenomén pes namiesto dieťaťa?
Presne tak!
Viem si predstavit aj dalsi socialny benefit, prioritne zamestnavat na statnych uradoch osamelych rodicov ... ale nie, to by tie papalasske zadky tam nemohli natlacit svojich.
Socialna demokracia ma nieco do seba ... ale to by musela najprv fungovat. Uz 30 rokov sa vo vlade tocia ako psy nahanajuci si vlastny chvost. Pritom nic nemusia vymyslat, staci okopirovat z inych krajin. Vymyslene uz nevymyslis.
Slovensko nikdy nebolo, nie je a nikdy nebude socialny a pravny stat!
kukučka
12.08.21,17:57
anet
12.08.21,18:19
sito
13.08.21,06:32
misoft
13.08.21,21:12
Od pondelka sa začne "humor" - stravovacie podniky si budú určovať, koho pustia... možno sa niekto ani na pivo nedostane....
Nandrolon
14.08.21,04:39
Tiež sa na to teším. Oni budú púšťať, ale alibisticky možno budú dávať na dvere, že vstup neočkovaným zakázaný a takto budú zodpovednosť prenášať na ľudí.
Do podniku, kde bude toto visieť nevkročím a pôjdem inde. To zase bude náreku z poklesu tržieb, lebo nie iba ja sa tak zachovám...
misoft
14.08.21,07:26
To budú zmätky! Predstav si taký hotel.... sú radi, že majú zaplnené na 75%. Očkovaní, testovaní, netestovaní.... A teraz čo? Nestestovaní - vypadnite? Mám testovaných - niektorí - vypadnite!, lebo nesplňujem nariadenú kapacitu. Príde očkovaný - žiaľ, nedostane ubytovanie, lebo kapacita prekročená. Alebo vyhodí všetkých a bude len očkovaných?
Tak či tak - pôjdu zase ku dnu!
lujza.j
14.08.21,07:35
Personal má byť aký...?!sú radi, že vôbec nejaký...o zákazníkoch ani nehovorím......nik to robiť nechce...lebo aj tak zavru...
misoft
14.08.21,07:36
Šak to! Buď budú stratoví, ale platiť štátu musia, alebo to zavrú a opäť sú stratoví. Často až tak, že potom len konkurz, krach....
misoft
14.08.21,07:57
Kotrba zase začal dávať svoje zaručené "recepty"...
https://zive.aktuality.sk/clanok/1jj73zk/kotleba-si-pomylil-covid-s-chorobou-z-oziarenia-tentoraz-radi-uzivat-jod/

Vraj je to "vzdelaný" učiteľ.... takže asi nevie, na čo sa jód používa.
buchač
14.08.21,08:24
Takých vzdelaných je plná prdel (čítaj = naša vláda a parlament)...prípadne aj inde.
Ale nimi sa mainstream nejak nezapodieva...
buchač
14.08.21,08:26
To budú zmätky! Predstav si taký hotel.... sú radi, že majú zaplnené na 75%. Očkovaní, testovaní, netestovaní.... A teraz čo? Nestestovaní - vypadnite? Mám testovaných - niektorí - vypadnite!, lebo nesplňujem nariadenú kapacitu. Príde očkovaný - žiaľ, nedostane ubytovanie, lebo kapacita prekročená. Alebo vyhodí všetkých a bude len očkovaných?
Tak či tak - pôjdu zase ku dnu!

Šak to! Buď budú stratoví, ale platiť štátu musia, alebo to zavrú a opäť sú stratoví. Často až tak, že potom len konkurz, krach....
Ty si jak jarné počasie...kadiaľ vietor, tadiaľ dážď...

...a apropó...aby si bol v obraze, tak hotel a reštiky sú v tomto prípade niečo iné.
buchač
14.08.21,08:29
Personal má byť aký...?!sú radi, že vôbec nejaký...o zákazníkoch ani nehovorím......nik to robiť nechce...lebo aj tak zavru...
Zákazníci ? Prečo nenazveš pravým výrazom ?
Veď v poniektorých prípadoch sa jedná o vyslovené hovadá a kuwy, ktoré si myslia, že sú niečo viac.
Aj tu sú také osôbky v ženskom vydaní...radšej ich nemenujem.
lujza.j
14.08.21,08:48
Buchi veru som chcela napísať ako ľudia zdebilneli...od min.jesene keď decko naposledy ako barman/čašník....brigádovala.... drzé opice...
Nandrolon
14.08.21,10:19
Personal má byť aký...?!sú radi, že vôbec nejaký...o zákazníkoch ani nehovorím......nik to robiť nechce...lebo aj tak zavru...
Zákazníci ? Prečo nenazveš pravým výrazom ?
Veď v poniektorých prípadoch sa jedná o vyslovené hovadá a kuwy, ktoré si myslia, že sú niečo viac.
Aj tu sú také osôbky v ženskom vydaní...radšej ich nemenujem.
Chlapec - tí zákazníci alias kurvy sú v 99% prípadoch očkovaní. U vás je to ináč ako u nás, nesranduj.
edit: problém je, že ti zaočkované kurvy si vyžadujú extra prístup.
buchač
14.08.21,11:37
Personal má byť aký...?!sú radi, že vôbec nejaký...o zákazníkoch ani nehovorím......nik to robiť nechce...lebo aj tak zavru...
Zákazníci ? Prečo nenazveš pravým výrazom ?
Veď v poniektorých prípadoch sa jedná o vyslovené hovadá a kuwy, ktoré si myslia, že sú niečo viac.
Aj tu sú také osôbky v ženskom vydaní...radšej ich nemenujem.
Chlapec - tí zákazníci alias kurvy sú v 99% prípadoch očkovaní. U vás je to ináč ako u nás, nesranduj.
edit: problém je, že ti zaočkované kurvy si vyžadujú extra prístup.
Očuj mladý...zasraného chlapca máš doma.

Baví sa niekto s tebou ?
Nemiešaj sa do debaty, keď sa starší rozprávajú...a radšej mlč, keď sa do problematiky nerozumieš.
Kto tu vraví o očkovaných alebo neočkovaných zákazníkoch ? Ja alebo Lui ? My nie, takže len ty...nuž mi tu nesplietaj o extra prístupe zaočkovaných.
Nandrolon
14.08.21,11:41
Personal má byť aký...?!sú radi, že vôbec nejaký...o zákazníkoch ani nehovorím......nik to robiť nechce...lebo aj tak zavru...
Zákazníci ? Prečo nenazveš pravým výrazom ?
Veď v poniektorých prípadoch sa jedná o vyslovené hovadá a kuwy, ktoré si myslia, že sú niečo viac.
Aj tu sú také osôbky v ženskom vydaní...radšej ich nemenujem.
Chlapec - tí zákazníci alias kurvy sú v 99% prípadoch očkovaní. U vás je to ináč ako u nás, nesranduj.
edit: problém je, že ti zaočkované kurvy si vyžadujú extra prístup.
Očuj mladý...zasraného chlapca máš doma.

Baví sa niekto s tebou ?
Nemiešaj sa do debaty, keď sa starší rozprávajú...a radšej mlč, keď sa do problematiky nerozumieš.
Kto tu vraví o očkovaných alebo neočkovaných zákazníkoch ? Ja alebo Lui ? My nie, takže len ty...nuž mi tu nesplietaj o extra prístupe zaočkovaných.
ak nechápeš podstatu diskusie, teda očkovaní vs. neočkovaní, tak nepoučuj.
Okrem toho chlapče, keby si bol môj syn, tak už máš ritisko modrú ako on. :-)))
buchač
14.08.21,13:07
Pche...daj ešte nejaký vtip.

......sa tu rehocem, že zasran ide nazývať chlapa na dôchodku, že vraj "chlapče"...:D :D :D

...a ozaj...naser si a choď zmlátiť celú family. Veď predsa zajtra sa z toho vyspovedáš.
Nandrolon
14.08.21,14:27
Pche...daj ešte nejaký vtip.

......sa tu rehocem, že zasran ide nazývať chlapa na dôchodku, že vraj "chlapče"...:D :D :D

...a ozaj...naser si a choď zmlátiť celú family. Veď predsa zajtra sa z toho vyspovedáš.
Tak si choď všetkých ponatierať, pán dedo, lepšie?
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))
anet
14.08.21,16:59
Heger ... tam kde su tie regiony vyraznejsie zaockovane mozme ocakavat, ze sa tam ta pandemia bude vyrazne aj viac sirit :D :D :D
cas 15:40 https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/283460#949
misoft
14.08.21,17:54
Pekné sprostosti tliachal....
buchač
14.08.21,18:14
Dnes 20:13 Nandrolon: Buchač - uzavrime formálny mier. Ja som Rusko, ty Amerika, súhlasíš?

Moja odpoveď je nižšie...
Nandrolon
14.08.21,19:13
Dnes 20:13 Nandrolon: Buchač - uzavrime formálny mier. Ja som Rusko, ty Amerika, súhlasíš?

Moja odpoveď je nižšie...
Však takto to beriem aj ja, ale bez drbnutých videí, ktoré nepozerám.
Zavíja mi tu nejaký 12-válec. Som sa dnes ráno manželky opýtal, či ten vrtuľník mám zostreliť a ísť sedieť za modelárčinu, tak sa zasmiala, neskôr, keď si uvedomila okolnosti, tak ju smiech prešiel...
misoft
16.08.21,14:04
Takže začali s lotériou... a hneď je problém.
Jednu vylosovali, zavolali, lenže "nestihla" prečítať z telky... prišla o 400000€. Dôvod? Šla cez net (možno IPTV). Tam je oneskorenie od 18- 30 sek - takže to v lehote 20 sek. "nestihla".
Som zvedavý, ako to vyriešia... ale asi nijak, predsa nebudú rozdávať prachy....
Nandrolon
16.08.21,16:38
Ľudia by sa radi na ňu vyzbierali.
letavizu 1
16.08.21,17:57
misoft
16.08.21,19:53
Ľudia by sa radi na ňu vyzbierali.
E-e! Čo s takou použitou guľkou? Už skoro nič. Ale taká pucka - tá sa dá použiť opakovane, bez straty kvality :D.
Xazi
17.08.21,05:20
Takže začali s lotériou... a hneď je problém.
Jednu vylosovali, zavolali, lenže "nestihla" prečítať z telky... prišla o 400000€. Dôvod? Šla cez net (možno IPTV). Tam je oneskorenie od 18- 30 sek - takže to v lehote 20 sek. "nestihla".
Som zvedavý, ako to vyriešia... ale asi nijak, predsa nebudú rozdávať prachy....

Pravidla sutaze su jasne definovane v statute loterie a platia pre kazdeho rovnako. Zaockovat, registrovat, sediet v nedelu pri telke Je vseobecne znamy fakt, ze oneskorenie netu je 15-20 sekund. Dokonca mam rozdiel v posune signalu pri sledovani cez Skylink a UPC asi 5 sekund. Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov. Takze jednoznacne plati 20 sekund pre kazdeho rovnako. Prva pani to v pohode bez problemov stihla . Dalsi na mobile nevideli precitat heslo
buchač
17.08.21,05:48
.... ze oneskorenie netu je 15-20 sekund....
...ty budeš "oneskorený" asi tiež...
Xazi
17.08.21,05:58
pozeras sa do zrkadla ?
buchač
17.08.21,06:28
pozeras sa do zrkadla ?
Ty sa radšej pozri, čo za slint si napísal ohľadom tej " fantastickej " lotérie...
Keď si prečítaš aj náležité články k téme, tak je jasné, že drbnutý Matovič zasa niečo nedotiahol do konca...
------------------------------------
Fakt budeš oneskorený, keď si schopný napísať hento


Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov.
Kuwa...a pre koho je tá lotéria ?
To už aj v tomto prípade sa bude národ deliť na lotériových a tých druhých ? Nie je už dosť rozoštvaný na očkovaných a na antivaxerov ?

Si domyslel, si premýšľal, čo za ujovinu si napísal ?
Ako už nie jeden spomenul, tak určité povolania proste nemajú šancu sedieť v nedeľu doma na riti a sledovať stupídnu lotériu. Tiež ide aj o iných...

Zaujímavé je jedno.
Lotéria v prdely - nevyhráš kvôli vyhlasovateľovi, lebo to nedotiahol.
Aplikácie v prdely - ale prídeš na hranicu a jeden má problém, lebo appka nie je funkčná.

Tak o čom to je ?
...a ty tu ideš mne niečo vravieť o zrkadle ?
Ty budeš asi iný level...z Kráľovstva krivých zrkadiel....a Matovič bude tvoj kráľ, keď ho (špinu jednu skurwenú) obhajuješ....či ?
Choď si provokovať starú mať a nezasieraj tu svojimi hlúpymi názormi.
Nandrolon
17.08.21,06:33
Kolega išiel na služobku do nemecka, mal prekonaný Covid a aj papier od toho. Registroval sa na e-hranici asi na 5. krát, a nezobralo mu tú výnimku. Tak sme sa minule dosmiali, že zhruba po 2 týždňoch čo chodil denno denne do práce MHD, tak mu prišla SMS, že môže ukončiť karanténu :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Podotýkam, že to nie je žiaden "macher" čo vie maximálne akurát zapnúť PC. Je to programátor-vývojár.
No, a takto vypadá odjakživa celá IT v štátnej správe. Nepoprepájané databázy, v Rakúsku berieš prídavky a zároveň aj u nás. Naši nie sú schopní posielať pokuty za dopravné priestupky do zahraničia, pričom zahraničie tu posiela všetkým ako na páse. E-hranica to je tak hlúpe, že nemám viac k tomu čo dodať a čudujem sa každému jednému, čo sa tam dobrovoľne registruje z akéhokoľvek dôvodu. Zásielky z 3. krajín od 1.7. idú asi v režime pokazenej práčky, lebo vyberajú sa smiešne sumy od buka do buka, dokonca jednému nechceli dať doklad, lebo že nemajú aký vydať.
Tu nie je nič poprepájané, nič sa nezdieľa, ak by sa niekto neregistroval do lotérie, tak sa tam nedostane lebo oni ani nevedia kto je a kto nie je očkovaný. Niečo ako hromadné testovanie, kde nebol ani jeden notebook, všetko písali ručne na papiere, ktoré zrejme skončili v zbere papiera a šofér mal na borovičku.
Oliwa
17.08.21,06:34
Irituje ma, keď sú ľudia manipulovaní politikmi, "novinármi" či médiami, že ide o lotériu.
Pritom každý normálny človek vie, že lotéria je niečo celkom iné:
lotéria, -ie žen. r. druh hry, založenej na náhode, pri ktorej vyhráva majiteľ lósu, ktorého číslo sa vytiahlo
https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=lot%C3%A9ria
Preto sa ani v samotnom štatúte tento termín neuvádza, keďže aj na MF toľko vedia, že ide o súťaž o finančnú odmenu (s podmienkami). A že súťaž nerovná sa lotéria.
Zato je tam zreteľne uvedené, že "Databázou očkovaných sa na účely tohto štatútu rozumie databáza fyzických osôb zaočkovaných proti COVID-19 vedená NCZI".
Čo bránilo tomu (keď už to "musí" byť), vyžrebovať v priamom prenose výhercov za účasti notára rovno z tejto databázy, bez akejkoľvek ďalšej registrácie, šaškovania a diskriminácie (zrakovo, sluchovo či rečovo handicapovaných alebo jednoducho profesií, ktoré pracujú na smeny či sú v službe a nemôžu v nedeľu večer sedieť pred televízorom, lebo ako sa ukázalo, net nestačí)? Žeby - zdravý rozum? A špajza už nie je prázdna?
Oliwa
17.08.21,06:57
Včera v správach - čašníci v akcii - kontrola OTP (očkovaní, testovaní, "prekonavší":().
Akú šancu má personál zistiť, či covid preukaz, ktorý mu hosť/zákazník strčí pod nos (v mobile či na papieri), patrí naozaj dotyčnému? Nijakú, keďže nemá právo identifikovať ho podľa OP, nakoľko požiadať o nahliadnutie doň smie len pri predaji alkoholu pri podozrení, že ide o osoby mladšie ako 18r.
V iných službách ani to...
Celé zle... Niečo je zhnité v tomto štáte slovenskom... :mee:
Xazi
17.08.21,07:01
@ buchac. Loteria je pre zaockovanych, tak sorry. Nemas ziaden narok zapojit sa. Nemusis citat moje nazory. Svojimi urazkami zakryvas, ze ti dosli argumenty. Dalsiu komunikaciu s tebou povazujem za bezpredmetnu.
buchač
17.08.21,07:35
@ buchac. Loteria je zaockovanych, tak sorry. Nemas ziaden narok zapojit sa. Nemusis citat moje nazory. Svojimi urazkami zakryvas, ze ti dosli argumenty. Dalsiu komunikaciu s tebou povazujem za bezpredmetnu.
- Prvé dve vety mi nedávajú význam..
- Nediktuj mi, čo mám alebo nemám čítať, potiažmo na čo mám reagovať.
- Koho som urazil ? Teba a tým, že píšeš ujoviny ? Veď je to môj názor...
Urazil som snáď Matoviča ? Nesranduj. Ak by som napísal, že Matovič je kuwa, tak je to urážka všetkých prostitútok sveta...lebo Matovič je až tak neskutočne neskutočná kuwa.
Tí, čo zdieľajú jeho názory a neustále mu drukujú ? Mali by im vziať volebné právo...ba v poniektorých prípadoch aj OP.

Vyššie si spomenul niečo o tom význame, že ľudia nemajú používať mobil a PC.
Takže sa vráť do doby kamennej a používaj klinové písmo a nepíš cez mobil...nedá sa to čítať a máš v texte plno chýb.
Nandrolon
17.08.21,08:28
Včera v správach - čašníci v akcii - kontrola OTP (očkovaní, testovaní, "prekonavší":().
Akú šancu má personál zistiť, či covid preukaz, ktorý mu hosť/zákazník strčí pod nos (v mobile či na papieri), patrí naozaj dotyčnému? Nijakú, keďže nemá právo identifikovať ho podľa OP, nakoľko požiadať o nahliadnutie doň smie len pri predaji alkoholu pri podozrení, že ide o osoby mladšie ako 18r.
V iných službách ani to...
Celé zle... Niečo je zhnité v tomto štáte slovenskom... :mee:
Toto ma napadlo ako prvé, keď som to videl minule na RTVS.
Ako môže čašník vedieť, že som osoba z QR kódu, ktorý bude pravý, lebo si ho skopírujem od kolegu do mobilu???
Nechcel som to tu verejne písať, lebo to je už fakt o hubu takéto hlúposti.
pavol54
17.08.21,11:59
Včera v správach - čašníci v akcii - kontrola OTP (očkovaní, testovaní, "prekonavší":().
Akú šancu má personál zistiť, či covid preukaz, ktorý mu hosť/zákazník strčí pod nos (v mobile či na papieri), patrí naozaj dotyčnému? Nijakú, keďže nemá právo identifikovať ho podľa OP, nakoľko požiadať o nahliadnutie doň smie len pri predaji alkoholu pri podozrení, že ide o osoby mladšie ako 18r.
V iných službách ani to...
Celé zle... Niečo je zhnité v tomto štáte slovenskom... :mee:
Toto ma napadlo ako prvé, keď som to videl minule na RTVS.
Ako môže čašník vedieť, že som osoba z QR kódu, ktorý bude pravý, lebo si ho skopírujem od kolegu do mobilu???
Nechcel som to tu verejne písať, lebo to je už fakt o hubu takéto hlúposti.
ako nainštalujem QR cod do nokie3310?
pavol54
17.08.21,12:07
Takže začali s lotériou... a hneď je problém.
Jednu vylosovali, zavolali, lenže "nestihla" prečítať z telky... prišla o 400000€. Dôvod? Šla cez net (možno IPTV). Tam je oneskorenie od 18- 30 sek - takže to v lehote 20 sek. "nestihla".
Som zvedavý, ako to vyriešia... ale asi nijak, predsa nebudú rozdávať prachy....

Pravidla sutaze su jasne definovane v statute loterie a platia pre kazdeho rovnako. Zaockovat, registrovat, sediet v nedelu pri telke Je vseobecne znamy fakt, ze oneskorenie netu je 15-20 sekund. Dokonca mam rozdiel v posune signalu pri sledovani cez Skylink a UPC asi 5 sekund. Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov. Takze jednoznacne plati 20 sekund pre kazdeho rovnako. Prva pani to v pohode bez problemov stihla . Dalsi na mobile nevideli precitat heslo
pravidlá platia pre každého: sleduje program rtvs 1, vidí, počuje a vie čítať (hluchí, slepí, analfabeti majú smolu)
anet
17.08.21,12:47
Toto ma napadlo ako prvé, keď som to videl minule na RTVS.
Ako môže čašník vedieť, že som osoba z QR kódu, ktorý bude pravý, lebo si ho skopírujem od kolegu do mobilu???
Nechcel som to tu verejne písať, lebo to je už fakt o hubu takéto hlúposti.
Od zaciatku bolo jasne, ze tie covid pasy su nezmysel. Na SK nic nefunguje ... https://nethemba.com/sk/moznost-plosneho-ziskania-a-zneuzitia-eu-vakcinacnych-certifikatov/
EU od zaciatku hovorila i o tom ze databazy si budu viest staty, ale nie ich zdielat. Ak je niekto ockovany napr. v Rakusku, alebo Polsku, ci Madarsku ako to nejaky casnik overi.
Xazi
17.08.21,12:54
Takže začali s lotériou... a hneď je problém.
Jednu vylosovali, zavolali, lenže "nestihla" prečítať z telky... prišla o 400000€. Dôvod? Šla cez net (možno IPTV). Tam je oneskorenie od 18- 30 sek - takže to v lehote 20 sek. "nestihla".
Som zvedavý, ako to vyriešia... ale asi nijak, predsa nebudú rozdávať prachy....

Pravidla sutaze su jasne definovane v statute loterie a platia pre kazdeho rovnako. Zaockovat, registrovat, sediet v nedelu pri telke Je vseobecne znamy fakt, ze oneskorenie netu je 15-20 sekund. Dokonca mam rozdiel v posune signalu pri sledovani cez Skylink a UPC asi 5 sekund. Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov. Takze jednoznacne plati 20 sekund pre kazdeho rovnako. Prva pani to v pohode bez problemov stihla . Dalsi na mobile nevideli precitat heslo
pravidlá platia pre každého: sleduje program rtvs 1, vidí, počuje a vie čítať (hluchí, slepí, analfabeti majú smolu)

Stretnu sa dva slepe kone. Jeden hovori druhemu " pocuj, nepojdeme na Velku Pardubicku ? " Druhy " Jasne, ze pojdeme.Nevidim prekazku "
misoft
17.08.21,13:17
Pravidla sutaze su jasne definovane v statute loterie a platia pre kazdeho rovnako. Zaockovat, registrovat, sediet v nedelu pri telke Je vseobecne znamy fakt, ze oneskorenie netu je 15-20 sekund. Dokonca mam rozdiel v posune signalu pri sledovani cez Skylink a UPC asi 5 sekund. Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov. Takze jednoznacne plati 20 sekund pre kazdeho rovnako. Prva pani to v pohode bez problemov stihla . Dalsi na mobile nevideli precitat heslo
A teraz: kto "pripravoval" ten štatút lotérie?

Inak - ohľadom oneskorenia. Dal som si tú námahu. Keďže mám telky (3x) s DVB-T, DVB-C, DVB-S - tak som tú DVB-T (terestrial) - DVB-C (digital.kanály) o DVB-C (analog.kanály) + stream cez ofikostránku + aplikáciu (k DVB-C) vyskúšal.
Ako základ (bod 0 - nula) bolo DVB-T
DVB-C (analóg.kanály) +5sek
DVB-C (digital.kanály) +8sek
internet - stránka TV +22sek
internet - aplikácia operátora +37sek
Jasné, že "nenesie", ale ani "neprihliada" (nepočíta s inými možnosťami sledovania) - teda nepísane stanovil neprimeranú podmienku - SLEDOVAŤ jedine cez terestriálne vysielanie DVB-T - a to je diskriminačné.
pavol54
17.08.21,17:13
800 miliónové zoskupenie štátov nedokázalo skrotiť 40 miliónový štát zložený s pestovateľov maku, to dokáže poriadne nasr...ť
buchač
17.08.21,18:30
Nájdi rozdiel :

- Z Kábulu vyrazilo druhé české evakuačné lietadlo....
- Stále pracujeme na tom, aby náš slovenský vojenský špeciál prišiel do Kábulu a mohol odtiaľ prioritne odviezť slovenských občanov,“ povedal Korčok.
lujza.j
17.08.21,18:38
Nezabudnem keď kolegyňa bola na dov.v thajsku....nepriek tomu,že nebol čas dažďov...zaplavy... volala konzulovi..chcela info k evakuácii....on nevie on je teraz na obede... vždy keď hlásia, že ak má občan problém kde sa má obrátiť... vždy si spomeniem na toto....
misoft
17.08.21,20:58
Nájdi rozdiel :

- Z Kábulu vyrazilo druhé české evakuačné lietadlo....
- Stále pracujeme na tom, aby náš slovenský vojenský špeciál prišiel do Kábulu a mohol odtiaľ prioritne odviezť slovenských občanov,“ povedal Korčok.
Česi majú viacej lietadiel :D:D:D - a my máme "schopných" miništrantov....
Xazi
18.08.21,12:11
Pravidla sutaze su jasne definovane v statute loterie a platia pre kazdeho rovnako. Zaockovat, registrovat, sediet v nedelu pri telke Je vseobecne znamy fakt, ze oneskorenie netu je 15-20 sekund. Dokonca mam rozdiel v posune signalu pri sledovani cez Skylink a UPC asi 5 sekund. Takze tato loteria nie je pre zavislakov na mobil a PC. V statute sa jasne pise, ze vyhlasovatel nenesie zodpovednost za funkcnost operatorov. Takze jednoznacne plati 20 sekund pre kazdeho rovnako. Prva pani to v pohode bez problemov stihla . Dalsi na mobile nevideli precitat heslo
A teraz: kto "pripravoval" ten štatút lotérie?

Inak - ohľadom oneskorenia. Dal som si tú námahu. Keďže mám telky (3x) s DVB-T, DVB-C, DVB-S - tak som tú DVB-T (terestrial) - DVB-C (digital.kanály) o DVB-C (analog.kanály) + stream cez ofikostránku + aplikáciu (k DVB-C) vyskúšal.
Ako základ (bod 0 - nula) bolo DVB-T
DVB-C (analóg.kanály) +5sek
DVB-C (digital.kanály) +8sek
internet - stránka TV +22sek
internet - aplikácia operátora +37sek
Jasné, že "nenesie", ale ani "neprihliada" (nepočíta s inými možnosťami sledovania) - teda nepísane stanovil neprimeranú podmienku - SLEDOVAŤ jedine cez terestriálne vysielanie DVB-T - a to je diskriminačné.
Loteria je dobrovolna a kazdy ucastnik suhlasil s jej podmienkami. Rovnake podmienky maju loterie v zahranici. Takze nemaju ziadnu sancu uspiet na sude. Vyhry v loteriach su pravne nevymahatelne
buchač
18.08.21,13:22
... a kazdy ucastnik suhlasil s jej podmienkami. Rovnake podmienky maju loterie v zahranici.
Počuj ty podmienka...zasa mudruješ ?
Veď aj najsámmúdrejší debil financminister Mudrovič priznal, že podmienky nie sú rovnaké...veď mu nič iné ani neostalo.
https://dennikn.sk/2506505/matovic-slubuje-zmenu-pravidiel-ockovacej-loterie-sutaziacej-ktora-nevyhrala-to-nepomoze-vravi-pravnik/
Ako môže byť niečo v poriadku, keď to vymyslel práve henten chuj ? Dokonca má tú smolu, že sa nemôže ani tej zodpovednosti zbaviť.
misoft
18.08.21,15:13
Loteria je dobrovolna a kazdy ucastnik suhlasil s jej podmienkami. Rovnake podmienky maju loterie v zahranici. Takze nemaju ziadnu sancu uspiet na sude. Vyhry v loteriach su pravne nevymahatelne
Možno! Lenže iný právnik by sa chytil niečoho iného - neprimerané, nejasné, diskriminujúce podmienky. To už je právne vymáhateľné. Navyše - jedná sa o štátnu lotériu - z peňazí štátu.
A keď to vyhlásil štát - je to verejný prísľub - a ten je vymáhateľný.
anet
18.08.21,15:43
buchač
18.08.21,15:50
Lebo krajiny na vyspelom Západe sú pred nami...a keď v inom nás predbehli, prečo by nemohli aj v tomto ohľade ? ;) :D :D :D
bjuty smis
18.08.21,15:58
Nájdi rozdiel :

- Z Kábulu vyrazilo druhé české evakuačné lietadlo....
- Stále pracujeme na tom, aby náš slovenský vojenský špeciál prišiel do Kábulu a mohol odtiaľ prioritne odviezť slovenských občanov,“ povedal Korčok.
ale no tak...

na kýho ďasa sem zasa dávaš tých čehúňov ?

kto je na nich zvedavý ??? :))
Xazi
18.08.21,16:07
Loteria je dobrovolna a kazdy ucastnik suhlasil s jej podmienkami. Rovnake podmienky maju loterie v zahranici. Takze nemaju ziadnu sancu uspiet na sude. Vyhry v loteriach su pravne nevymahatelne
Možno! Lenže iný právnik by sa chytil niečoho iného - neprimerané, nejasné, diskriminujúce podmienky. To už je právne vymáhateľné. Navyše - jedná sa o štátnu lotériu - z peňazí štátu.
A keď to vyhlásil štát - je to verejný prísľub - a ten je vymáhateľný.
A co je nejasne ? Pre p. Lydku bolo vsetko jasne a potesilo ju 101 000 €. Vsetci pravnici sa vyjadruju zatial rovnako. Ziadny by nezobral zastupovanie vymahania 400 000 € - vopred prehnane.
buchač
18.08.21,16:11
na kýho ďasa sem zasa dávaš tých čehúňov ?
kto je na nich zvedavý ??? :))
Ja teda rozhodne nie...svojim spôsobom mám čehúňov u riti.
Ale snáď sme sa pochopili, že poukazujem na neschopákov ... či Tchorčoka alebo Spuchliaka. Kuwa...hentí dvaja by si zaslúžili skopať do kocky pracovnými topánkami s kovovou špicou.
Pokiaľ sa hentí dvaja hajzli spamätajú, tak bude aj po evakuácii...lebo hentí dvaja potrebujú ejakulovať na iných "frontoch".
bjuty smis
18.08.21,16:15
na kýho ďasa sem zasa dávaš tých čehúňov ?
kto je na nich zvedavý ??? :))
Ja teda rozhodne nie...svojim spôsobom mám čehúňov u riti.
Ale snáď sme sa pochopili, že poukazujem na neschopákov ... či Tchorčoka alebo Spuchliaka. Kuwa...hentí dvaja by si zaslúžili skopať do kocky pracovnými topánkami s kovovou špicou.
Pokiaľ sa hentí dvaja hajzli spamätajú, tak bude aj po evakuácii...lebo hentí dvaja potrebujú ejakulovať na iných "frontoch".

ale však boris povedal, že max. 10 a ani o jedného viac ...
ta načo lietadlo ?
buchač
18.08.21,16:29
ta načo lietadlo ?
Tiež pravda...
Nemaj boja...pešo ich príde oveľa viac.
Možno u nás ich pár ostane, ale v konečnom dôsledku má Európa po p..i...

Si sledoval správy ?
Hentí dvaja hajzli robia tajnosti ohľadom času a miesta pristánia špeciálu. Otázka znie, že prečo.

Kukni aj na henten blog...fotka je vskutku výpovedná, teda okrem iného.
https://elenaistvanova.blog.pravda.sk/2021/08/18/iba-pravda-10-dobra-rada-ministrovi-nadovi/
bjuty smis
19.08.21,05:23
aby dnes na tlačovke zahviezdili....také ľahké nevieš...

naozaj sa bojíš 10 -20 afgáncov , niektorých aj s manželkami a detmi, čo pomáhali naším vojakom ?
už z toho je jasné, že to nie sú žiadny teroristi
Nandrolon
19.08.21,05:59
Oni to síce povedali v zmysle, že 10 - 20 osôb, ale v skutočnosti to bude 10-20 rodín a to vyjde trošku iné číslo.
Dúfam, že si tie "rodinky" budete pekne držať v BA.
buchač
19.08.21,07:06
aby dnes na tlačovke zahviezdili....také ľahké nevieš...

naozaj sa bojíš 10 -20 afgáncov , niektorých aj s manželkami a detmi, čo pomáhali naším vojakom ?
už z toho je jasné, že to nie sú žiadny teroristi
Niekedy mám dojem, že len skúšaš ostatných a čakáš na reakcie, aby si mohol argumentovať...lenže argumentácia je občas od veci.
Takže asi takto...Tlusťoch a Tchorčok ešte nikdy nezahviezdili...a keď aj, tak len v negatívnom slova zmysle.
Slovensko (ba Československo) nemalo vo svojej histórii tak podvratné živly, ako sú títo dvaja. Dokonca ešte aj Mníchovská zrada je proti tým dvom malina, nakoľko vtedajšia garnitúra nemala veľmi na výber. Lenže títo dvaja sa cieľavedome pchajú terajším okupantom (áno, tak by sa dala nazvať EU,USA, NATO) do riti....a s veľkou radosťou sa pridáva " naša prezidentka ", ktorú som mal donedávna na háku. Vybehla zo skládky, no v poslednej dobe padá na dno latríny jedna radosť. Najhoršia prezidentka...predbehla ešte aj Kisku, a to je už čo povedať.

Nie, nebojím sa, nemám prečo...keď sa nebojím cigánov, prečo by som sa mal báť pár jedincov, čo majú šály večne na hlave ?
Zapamätaj si jedno (poučím ťa, ak nevieš)...moslim a či cigán je frajer zásadne len v skupine...inak je pekne tichúčko.
babka - ježibabka
19.08.21,07:48
Hodím mimo politiky.
Lalala, čože som ja dostala.
Cezplotový máčik, bude na koláčik.
Dal mi sused, dostávali v družstve. :D
misoft
19.08.21,08:32
A pokračovanie....
Nie som žiadne drevo,
mám ja básnicke črevo.
Kam sa na mňa hrabete,
som lepšia ako Goethe.
:---
pavol54
19.08.21,10:53
aby dnes na tlačovke zahviezdili....také ľahké nevieš...

naozaj sa bojíš 10 -20 afgáncov , niektorých aj s manželkami a detmi, čo pomáhali naším vojakom ?
už z toho je jasné, že to nie sú žiadny teroristi
Keby tam nikto nešiel, tak by im nemuseli pomáhať. keď pomáhali našim žoldnierom, čo dostali zaplatené z našich daní, nech sa o nich starajú, prečo zase my všetci?
bjuty smis
19.08.21,11:53
však vieš, kde sa môžeš sťažovať...

https://dennikn.sk/2506401/fico-hral-v-afganistane-s-vojakmi-aj-futbal-poslal-ich-tam-najviac-dnes-hovori-o-totalnej-prehre/?ref=inm

.....„Tento incident nemôže nič zmeniť na postoji vlády Slovenska v boji proti terorizmu. Slovenskí vojaci zostanú v Afganistane a uvedomujú si význam svojej misie. Akonáhle by sme sa naplašili a pri každom incidente by sme uvažovali o tom, že skončíme s bojom proti terorizmu, tak by teroristi vyhrávali,“ vyhlásil Fico po zabití čatára Kavuliaka......


a fico dnes :

"Akékoľvek pokusy slniečkarov a neoliberálov vyvážať ich predstavy o demokracii a reformách do krajín tohto typu, sú od samého začiatku do konca odsúdené na neúspech," povedal Fico.



čo toto je za človeka.........
bjuty smis
19.08.21,11:55
aby dnes na tlačovke zahviezdili....také ľahké nevieš...

naozaj sa bojíš 10 -20 afgáncov , niektorých aj s manželkami a detmi, čo pomáhali naším vojakom ?
už z toho je jasné, že to nie sú žiadny teroristi
Niekedy mám dojem, že len skúšaš ostatných a čakáš na reakcie, aby si mohol argumentovať...lenže argumentácia je občas od veci.
Takže asi takto...Tlusťoch a Tchorčok ešte nikdy nezahviezdili...a keď aj, tak len v negatívnom slova zmysle.
Slovensko (ba Československo) nemalo vo svojej histórii tak podvratné živly, ako sú títo dvaja. Dokonca ešte aj Mníchovská zrada je proti tým dvom malina, nakoľko vtedajšia garnitúra nemala veľmi na výber. Lenže títo dvaja sa cieľavedome pchajú terajším okupantom (áno, tak by sa dala nazvať EU,USA, NATO) do riti....a s veľkou radosťou sa pridáva " naša prezidentka ", ktorú som mal donedávna na háku. Vybehla zo skládky, no v poslednej dobe padá na dno latríny jedna radosť. Najhoršia prezidentka...predbehla ešte aj Kisku, a to je už čo povedať.

Nie, nebojím sa, nemám prečo...keď sa nebojím cigánov, prečo by som sa mal báť pár jedincov, čo majú šály večne na hlave ?
Zapamätaj si jedno (poučím ťa, ak nevieš)...moslim a či cigán je frajer zásadne len v skupine...inak je pekne tichúčko.

tu už si tuším prešiel od borisa k republike....
zmenil si teda slovník...
korela
19.08.21,14:19
keby sme neboli v eu, tak máte polovičné dôchodky a vyššie ceny....
"Tak som dnes v nemenovanom obchode vzal do ruky vrecúško s tromi veľkými petržlenmi. Nad nimi bola cenovka 2,56 euro teda. Tak som sa potešil a chválil v duchu Igora, že nielenže zvíťazil nad pandémiou, nad zdravým rozumom, aj nad spoluobčanmi, ale ešte aj hospodárenie štátu sa vylepšilo!
Lenže chyba lávky. Tá cena nebola za jeden kg petržlenu, ale len za to vrecúško. Malo 350 gramov. Po prepočte cca 8,50 e za kilo!!!
Absolútne bez konkurencie. A ak by sa zdalo, že nám to sem doviezol zahnívajúci kapitalista – chyba lávky. Domáci pestovateľ od Senca. "
Text MUDR. Jozef Marec
bjuty smis
19.08.21,14:59
to je ten dezolátny podvracač z kysúc
prečo mu veríš ?

https://kompaszliav.sk/petrzlen-korenovy

ale akú by to malo mať výpovednú hodnotu netuším
daj teda hned tabulku, kolko stojí 1 kg petržlenu v krajinách mimo eú a hlavne, čo z toho vyplýva

kolko musí robiť obyvatel eu na 1 kg petrželu voči obyvatelom mimo eu...

prípadne, kolko stojí 1kg petržlenu vo venezuele, alebo kldr a prečo teda žerú trávu, ak je tam lacnejší...
korela
19.08.21,15:24
to je ten dezolátny podvracač z kysúc
prečo mu veríš ?

https://kompaszliav.sk/petrzlen-korenovy

ale akú by to malo mať výpovednú hodnotu netuším
daj teda hned tabulku, kolko stojí 1 kg petržlenu v krajinách mimo eú a hlavne, čo z toho vyplýva

kolko musí robiť obyvatel eu na 1 kg petrželu voči obyvatelom mimo eu...

prípadne, kolko stojí 1kg petržlenu vo venezuele, alebo kldr a prečo teda žerú trávu, ak je tam lacnejší...
Momentálne nevidím dôvod vyrábať nejaké porovnávania.
Do Metra nechodím, na Kompas zliav detto, a letáky od určitého dátumu (konkr. od vhadzovania Bratislavska do schránky :)))))))) ) bez čítania vyhadzujem hneď ako prídu.
Prečo sa riadiš letákovými cenami? Keď budú k dispozícii niekedy aj akciové nehnuteľnosti, tak potom možno.
korela
19.08.21,15:34
Keď som bola pred takmer 10 r. rok na zelenine, tak vtedy som mala možnosť sledovať ceny najlepšie. Najviac ma stáli nákupy na jar, už vtedy zeler po 3 eurá/kg v Bille.
Tu sa môžeš inšpirovať cenami ako-tak slovenskými, a nie zmeskou z celého sveta. https://www.svetbedniciek.sk/en/category/zelenina?page=6
buchač
19.08.21,15:38
keby sme neboli v eu, tak máte polovičné dôchodky a vyššie ceny....
"Tak som dnes v nemenovanom obchode vzal do ruky vrecúško s tromi veľkými petržlenmi. Nad nimi bola cenovka 2,56 euro teda. Tak som sa potešil a chválil v duchu Igora, že nielenže zvíťazil nad pandémiou, nad zdravým rozumom, aj nad spoluobčanmi, ale ešte aj hospodárenie štátu sa vylepšilo!
Lenže chyba lávky. Tá cena nebola za jeden kg petržlenu, ale len za to vrecúško. Malo 350 gramov. Po prepočte cca 8,50 e za kilo!!!
Absolútne bez konkurencie. A ak by sa zdalo, že nám to sem doviezol zahnívajúci kapitalista – chyba lávky. Domáci pestovateľ od Senca. "
Text MUDR. Jozef Marec
Hm...predpokladám, že domáci pestovateľ svoje produkty aj predáva. Takže logicky z toho vyplýva, že by mal ovládať problematiku predaja....či ?
Jeden z povinných údajov na cenovke je ten najdôležitejší = cena za kilogram a nie za kus(balenie).

Doktor medecíny by sa mal venovať liečeniu pacientov a nie zelenine.
buchač
19.08.21,15:43
Keď budú k dispozícii niekedy aj akciové nehnuteľnosti, tak potom možno.
Veď aj sú....:D :D :D
Najlepšie sú tie akcie, keď príde dedič (trvalé bydlisko Bláááva) na rodnú hrudu predať nehnuteľnosť po svojich starkých...
Ono sa to pomaly nazýva " Vtipnejší vyhráva "... čím vyššia cena, tým viac rehotu.
Ak sa jeden chce pobaviť, nech zablúdi na ponuku realitných kancelárií...
bjuty smis
19.08.21,15:57
to je ten dezolátny podvracač z kysúc
prečo mu veríš ?

https://kompaszliav.sk/petrzlen-korenovy

ale akú by to malo mať výpovednú hodnotu netuším
daj teda hned tabulku, kolko stojí 1 kg petržlenu v krajinách mimo eú a hlavne, čo z toho vyplýva

kolko musí robiť obyvatel eu na 1 kg petrželu voči obyvatelom mimo eu...

prípadne, kolko stojí 1kg petržlenu vo venezuele, alebo kldr a prečo teda žerú trávu, ak je tam lacnejší...
Momentálne nevidím dôvod vyrábať nejaké porovnávania.
Do Metra nechodím, na Kompas zliav detto, a letáky od určitého dátumu (konkr. od vhadzovania Bratislavska do schránky :)))))))) ) bez čítania vyhadzujem hneď ako prídu.
Prečo sa riadiš letákovými cenami? Keď budú k dispozícii niekedy aj akciové nehnuteľnosti, tak potom možno.

aby som ich aj vedel dokázať..
prečo sa riadiš cenami trubiroha z blogu ?
bjuty smis
19.08.21,16:02
keby sme neboli v eu, tak máte polovičné dôchodky a vyššie ceny....
"Tak som dnes v nemenovanom obchode vzal do ruky vrecúško s tromi veľkými petržlenmi. Nad nimi bola cenovka 2,56 euro teda. Tak som sa potešil a chválil v duchu Igora, že nielenže zvíťazil nad pandémiou, nad zdravým rozumom, aj nad spoluobčanmi, ale ešte aj hospodárenie štátu sa vylepšilo!
Lenže chyba lávky. Tá cena nebola za jeden kg petržlenu, ale len za to vrecúško. Malo 350 gramov. Po prepočte cca 8,50 e za kilo!!!
Absolútne bez konkurencie. A ak by sa zdalo, že nám to sem doviezol zahnívajúci kapitalista – chyba lávky. Domáci pestovateľ od Senca. "
Text MUDR. Jozef Marec
Hm...predpokladám, že domáci pestovateľ svoje produkty aj predáva. Takže logicky z toho vyplýva, že by mal ovládať problematiku predaja....či ?
Jeden z povinných údajov na cenovke je ten najdôležitejší = cena za kilogram a nie za kus(balenie).

Doktor medecíny by sa mal venovať liečeniu pacientov a nie zelenine.
ale zas nepodceňuj toho kysuckého dezoláta
však pozri, ako odhalil kovid

„Ten vírus tu proste bol a je. Sú tu infikované možno stovky ľudí, len sa o nich nevie a oni sami to takisto nevedia. Keby tá pacientka z Krásna nad Kysucou nemala zápal pľúc a nebola pozitívne testovaná, tak sa po víruse aktívne nepátra a nikto by o ňom nevedel. Veď takmer nikto neochorel klinicky,“ hovorí lekár Jozef Marec.
Súvisiaci článok Koronavírus u jednej z pracovníčok si vyžiadal masívne testovanie Čítajte

Podľa jeho názoru keď sa bude podrobne testovať a hľadať ďalšie a ďalšie rozvetvené kontakty, tak ich môže byť čoskoro trebárs 300, ale, stále sa nič nedeje. Dýchacie cesty detí sú podľa jeho slov prirodzeným rezervoárom tzv. „starých" koronavírusov. „Učil som sa o nich na fakulte ešte pred 40 rokmi, štyri kmene vieme diagnostikovať.



potom , ked to vypuklo radšej zaliezol ako tunajšie antivaxerská trojka.....

tá zas zalezie teraz na jesen...
bjuty smis
20.08.21,06:45
Nandrolon
20.08.21,08:57
to je ten dezolátny podvracač z kysúc
prečo mu veríš ?

https://kompaszliav.sk/petrzlen-korenovy

ale akú by to malo mať výpovednú hodnotu netuším
daj teda hned tabulku, kolko stojí 1 kg petržlenu v krajinách mimo eú a hlavne, čo z toho vyplýva

kolko musí robiť obyvatel eu na 1 kg petrželu voči obyvatelom mimo eu...

prípadne, kolko stojí 1kg petržlenu vo venezuele, alebo kldr a prečo teda žerú trávu, ak je tam lacnejší...
Ten dezolátny podvracač z Kysúc podporuje očkovanie a sám je už pichnutý dvomi dávkami Pfizeru. Máš pravdu, čistý dezolát.
... edit:
Kde zaliezol? na svoje detské oddelenie a JIS, kde je už veľmi dlhú dobu primár, lebo v odbornosti tu nemá žiadnu konkurenciu???
buchač
20.08.21,09:05
pozri sa...wanda to vybaví

Pche...
Nandrolon
20.08.21,09:12
misoft
20.08.21,09:18
........................... a letáky od určitého dátumu (konkr. od vhadzovania Bratislavska do schránky :)))))))) ) bez čítania vyhadzujem hneď ako prídu.....................
No PEKNE!
Ty NERECYKLUJEŠ? A potom sa divíš, že hajzelpapier opäť zdražel....:D:D:D
misoft
20.08.21,09:20
pozri sa...wanda to vybaví

https://dennikn.sk/2509245/wanda-adamik-hrycova-zachranuje-filmarov-z-afganistanu-pred-branou-letiska-mi-este-stoji-36-ludi-aj-s-dietatom-podcast-video/?ref=tit
No musí ich zachrániť! Koho odsadí do nejakého seriálu, kde bude treba Arabov?
bjuty smis
20.08.21,10:08
pozri sa...wanda to vybaví

https://dennikn.sk/2509245/wanda-adamik-hrycova-zachranuje-filmarov-z-afganistanu-pred-branou-letiska-mi-este-stoji-36-ludi-aj-s-dietatom-podcast-video/?ref=tit
No musí ich zachrániť! Koho odsadí do nejakého seriálu, kde bude treba Arabov?
čo viem, tak v MI a okolí ich máte dosť :)
pavol54
20.08.21,12:01
no nie je to krásny život podnikateľa?
13.08 piatok volá inšpektor od veterinárov prídem na kontrolu a odoberiem vzorky
pondelok volá inšpektorka zo SIŽP Bratislava v stredu prídeme na inšpekciu kvôli ambrózii
štvrtok zaparkujem auto po návrate z cesty, pred firmou zaparkuje auto vystúpia dve ženy my sme z inšpektorátu práce
dnes je piatok 15 00 dúfam že už nikto nepríde
Záver ak podnikateľ žiada o riešenie SIŽP príde po mesiaci odpoveď "budeme riešiť"
Ak nás krivo udá smradľavý udavač, kontroly sa len tak sypú.
anet
20.08.21,12:34
ROZHOVOR s prof. RNDr. JAROSLAVEM TURÁNKEM, CSc., DSc.
https://vimeo.com/588431091
buchač
20.08.21,13:07
ROZHOVOR s prof. RNDr. JAROSLAVEM TURÁNKEM, CSc., DSc.
https://vimeo.com/588431091
...kde (v pí..i) bol doteraz ???

Týýý kokos....vznik nadácie len a len kvôli corone ? Sila....
V sekcii " Príbehy " som zbadal dilina Dušeka...no nezabiješ ?
misoft
20.08.21,13:17
ROZHOVOR s prof. RNDr. JAROSLAVEM TURÁNKEM, CSc., DSc.
https://vimeo.com/588431091
...kde (v pí..i) bol doteraz ???

Týýý kokos....vznik nadácie len a len kvôli corone ? Sila....
V sekcii " Príbehy " som zbadal dilina Dušeka...no nezabiješ ?
Klídek.... Nadace!!! Pre Čechúňov (i keď sa nevylučuje, že prilezie i sem..).
anet
20.08.21,13:23
[... som zbadal dilina Dušeka...no nezabiješ ?
Neuveris, ale neviem kto je Dusek, ani nejaky dezolat z Kysuc o ktorom sa tu pise.
Profesor ma zaujal, tak som si ho kukla a pripla sem.
misoft
20.08.21,13:25
Veď píšem - klídek... Ja už takéto onačiny ani neotváram.... a mám POKOJ!
buchač
20.08.21,13:29
Klídek.... Nadace!!! Pre Čechúňov (i keď sa nevylučuje, že prilezie i sem..).
Kuwa...na kieho frasa reaguješ ? Dokonca až tak od veci.
Ešte mi začni prekladať do češtiny a ma rovno vystrie...

Si nepochopil, že ide o niečo úplne iné, ako o českú nadáciu ???



[... som zbadal dilina Dušeka...no nezabiješ ?
Neuveris, ale neviem kto je Dusek, ani nejaky dezolat z Kysuc o ktorom sa tu pise.
Profesor ma zaujal, tak som si ho kukla a pripla sem.
Ty nevieš, kto je Dušek ? Mi nevrav, že si nevidela film " Pelíšky ". Tam hral toho pridrbaného učiteľa....

Profesor ? Hm...pár mesačný.
anet
20.08.21,13:40
Ty nevieš, kto je Dušek ? Mi nevrav, že si nevidela film " Pelíšky ". Tam hral toho pridrbaného učiteľa....

Pelišky som videla asi len raz, aj to z velkej dialky :D
anet
20.08.21,13:44
Profesor ? Hm...pár mesačný.
Tak musel si to asi aj obhajit aby sa nim stal.
https://www.avcr.cz/cs/o-nas/aktuality/Deset-vyjimecnych-vedcu-a-vedkyn-se-stalo-doktory-ved/
korela
20.08.21,13:45
........................... a letáky od určitého dátumu (konkr. od vhadzovania Bratislavska do schránky :)))))))) ) bez čítania vyhadzujem hneď ako prídu.....................
No PEKNE!
Ty NERECYKLUJEŠ? A potom sa divíš, že hajzelpapier opäť zdražel....:D:D:D
Čo má byť na tvojom príspevku vtipné?
Kde si nechal logiku?
misoft
20.08.21,13:51
Veď "vyhadzuješ"... Ja tu dávam do kontajnera na papier. To je rozdiel.... Na logiku si zabudla práve ty.

https://gulas.sme.sk/upload/posts/3/13/132513/large/06ea508a82ded77830661e3bceb6962e.jpg
misoft
20.08.21,13:52
korela
20.08.21,13:59
Veď "vyhadzuješ"... Ja tu dávam do kontajnera na papier. To je rozdiel.... Na logiku si zabudla práve ty.

https://gulas.sme.sk/upload/posts/3/13/132513/large/06ea508a82ded77830661e3bceb6962e.jpg
Nedám sa zatiahnuť do zbytočnej debaty o papieri len preto, že niekomu nedochádza.
Nemáme kontajner pre starý papier, iba na bioodpad zo záhrady a komunálny.
To ti mám zdokumentovať miesto, kde ho odkladám?
Starneme, či čo? Detinský prístup.
pavol54
20.08.21,16:07
Heger ide na krymskú platformu, nemal by ísť Matovič na platformu Podkarpatskej Rusi, ak ju zriadime? Ktorú mimochodom vymenil za Sputnik V ako tvrdil?
Nandrolon
20.08.21,18:30
https://gulas.sme.sk/upload/posts/6/13/132516/large/cefa411a5d02501a5bacc53f50625f2e.jpg
Tu som sa narodil a zrejme aj umriem. Či už na Covid, alebo niečo iné. Očkovať sa nemienim.
buchač
21.08.21,16:43
https://www.facebook.com/karlovavesonline/posts/4380156025377106

...ešte keby tak do Blavy zavítal nejaký medveď a pozvŕtal pár blavákov, to by bolo fajn.
Prajem to hlavne kaviarenským povaľačom.
marjankaj
21.08.21,17:12
...ešte keby tak do Blavy zavítal nejaký medveď a pozvŕtal pár blavákov, to by bolo fajn.
Buchy to o čom točíš?:eek:
korela
21.08.21,17:26
Už prišli na chuť aj kukurici, tak možné je všetko.
Aj podľa príspevku je vidno, že možné je všetko.
korela
21.08.21,17:26
buchač
21.08.21,17:28
Link si nečítal ?

Karlova Ves
16. augusta o 8:50 ·
POZOR NA DIVIAKY
Zaznamenali sme viacero podnetov na množiace sa výskyty diviakov, napr. na Starých gruntoch, pred víkendom aj v Parku SNP v Líščom údolí, kde jeden z poľovníkov videl cca 40 ks diviakov, vrátane veľkých samcov aj prasníc s malými.
Pri tomto počte je zver nevyspytateľná a nebezpečná, preto buďte pri strete s ňou opatrní.
--------------------------------
Tu ide totiž fakt o to, že pokiaľ sa nejaký medveď nezatúla do Blavy a nikoho nenapadne, tak sa situácia asi fakt nezmení...a hlavne v zmýšľaní tých všeliakých kaviarenských ochrancov - povaľačov, ktorí z bezpečia a z diaľky mudrujú o problematike okolo medveďov.

Sorry, ale nejaký " Zásahový tím Štátnej ochrany prírody " na čele s jeho šéfom je len obyčajná pijavica, ktorá je prisatá na peniazoch.
Sorry, ale robiť výjazd kvôli jednému medveďovi 44x za sebou ??? To je proste choré.

...a toto tu ??? Nenachádzam slov nad takouto stupiditou. Ale čo už čakať od Kotolníckeho domovníka ?

„Apelujeme na všetkých ľudí, miestnych podnikateľov a samosprávu, aby sa správali zodpovedne pri zabezpečovaní odpadu. Ak si nechceme zničiť bohatstvo autentickej prírody, ktoré sme zdedili po svojich predkoch, chovajme sa voči nej s rešpektom a úctou. Problémy nikdy nespôsobujú medvede, ale neporiadni ľudia, ktorí ich doslova lákajú na prah svojich domovov alebo reštaurácií.“
anet
22.08.21,07:48
V poslednej dobe citam medzi riadkami vyjadrenia medialnych analytikov "Zdá sa, že azda v závere pandémie začíname uplatňovať princíp, ktorý sme mali zaviesť už na začiatku,"
https://www.ta3.com/clanok/209503/analytik-obavam-sa-ze-planovane-dobrovolne-samotestovanie-prilis-nezafunguje

Tak som si googlila a vlastne: "Pandémia sa skončí, keď sa svet rozhodne ju ukončiť," povedal generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus v piatok v Ženeve o globálnej epidémii COVID-19
https://www.voanews.com/covid-19-pandemic/who-chief-pandemic-will-end-when-world-chooses
Môže na to byť deň, keď WHO vyhlási, že pandémia sa skončila. Tento typ oznámenia však pre väčšinu pravdepodobne nebude znamenať skutočný koniec pandémie. Pre niektorých – tých, ktorí obnovili normálny život – sa pandémia už skončila. Pre ostatných bude pandémia pokračovať nielen účinkami ochorení súvisiacich s ochorením COVID-19, ale aj hospodárskymi ťažkosťami, politickou nestabilitou, sociálnou dislokáciou a zdravotnými problémami nesúvisiaci s covidom
http://blog.practicalethics.ox.ac.uk/2021/08/the-end-of-the-covid-19-pandemic/
Na druhej strane, cielom je zaockovat do aprila 2022 70% co sa na SK urcite nepodari, ale mozu umelo cisla navysi, tym ze pichnu ochotnym 3 davku, mozno aj 4,5,6. :D
Nandrolon
22.08.21,08:13
Potešilo, že som včera z návštevy trošku pripitý nemusel dať sprievodcu z okna. Mal som to na pláne ale každý iba pozdravil. Počas celej cesty viacerými vlakmi som nemal rúšku na ksichte, vrátane väčších staníc v plnom vlaku.
Podľa hovnometa by som mal byť zajtra na kyslíku, lebo určite som sa nakazil....
Nandrolon
22.08.21,08:42
... keďže sa udialo to, čo sa mi udialo /moravský ogar do mňa autom treskol/, okrem toho som mal byť už pochovaný, lebo som zamyslený z práce na viacnásobnom priechode pre chodcov /chodím na bicykli, nie vedľa neho/, takmer vošiel do dráhy kamiónu, kde mesiac späť zabilo ženu... Je mi už všetko jedno a som sa rozhodol urobiť niečo hlúpe. Našťastie nie som vo väzbe, lebo k činu neprišlo.... Ale dnes ešte idem 40 km na bicykli, tak "ktovie". Každopádne už som bezrúškovec, lebo pošťatí potkani pokrikovali.
kozlíček
22.08.21,09:45
Potešilo, že som včera z návštevy trošku pripitý nemusel dať sprievodcu z okna. Mal som to na pláne ale každý iba pozdravil. Počas celej cesty viacerými vlakmi som nemal rúšku na ksichte, vrátane väčších staníc v plnom vlaku.
Podľa hovnometa by som mal byť zajtra na kyslíku, lebo určite som sa nakazil....
No veľmi rýchlo by som ťa schladil.Takýchto frajerov "zbožňujem" a rád si na nich zgustnem.Z okna by som ťa nedával,ale kyslíka by som ti ubral požehnane.Boha by si prosil.
Nandrolon
22.08.21,10:12
Potešilo, že som včera z návštevy trošku pripitý nemusel dať sprievodcu z okna. Mal som to na pláne ale každý iba pozdravil. Počas celej cesty viacerými vlakmi som nemal rúšku na ksichte, vrátane väčších staníc v plnom vlaku.
Podľa hovnometa by som mal byť zajtra na kyslíku, lebo určite som sa nakazil....
No veľmi rýchlo by som ťa schladil.Takýchto frajerov "zbožňujem" a rád si na nich zgustnem.Z okna by som ťa nedával,ale kyslíka by som ti ubral požehnane.Boha by si prosil.
Stretnúť by si ma veru nechcel, tomu ver. Ak by si ma začal buzerovať, tak si skončil a ja tiež, akurát vo väzbe za ťažké ublíženie na zdraví.
Takých trtkov tvojho kalibru je habadej.
kukučka
22.08.21,10:39
... keďže sa udialo to, čo sa mi udialo /moravský ogar do mňa autom treskol/, okrem toho som mal byť už pochovaný, lebo som zamyslený z práce na viacnásobnom priechode pre chodcov /chodím na bicykli, nie vedľa neho/, takmer vošiel do dráhy kamiónu, kde mesiac späť zabilo ženu... Je mi už všetko jedno a som sa rozhodol urobiť niečo hlúpe. Našťastie nie som vo väzbe, lebo k činu neprišlo.... Ale dnes ešte idem 40 km na bicykli, tak "ktovie". Každopádne už som bezrúškovec, lebo pošťatí potkani pokrikovali.

nandy, nerúhaj sa :)
anet
22.08.21,18:27
lujza.j
22.08.21,20:04
PCR testovanie konci v decembri 2021, nevie rozlisit chripku od covidu :D https://www.reuters.com/article/factcheck-covid19-pcr-test-idUSL1N2P42U5?fbclid=IwAR23cCYLlnjwSGQJG4SHIsTfyxv PG_BzGXPJuV9mdYflj7FGxuW1yRLyGSE
Táto info ma už nejakú chvíľku...teda viem o nej už nejaký patek,ale ja som hoaxer,konšpirator:---sme popredu:D koľko ľudí by malo lepšiu psychiku pri liečbe ak by im povedali,že majú "iba" chrípku.... najväčší Zuzou ocenený vedec na testy už vyvyja...termín má náhodou do 31.12.2021:D
anet
22.08.21,20:15
Lui, to s Cekanom viem. Dezolati vs. svedkovia covidovy ... to sme dopadli.
Nandrolon
23.08.21,03:15
Lui, to s Cekanom viem. Dezolati vs. svedkovia covidovy ... to sme dopadli.
Ten peroxidový cigáň nech radšej vyvinie niečo pre vlastnú komunitu.
Dáša_
23.08.21,04:40
Jožo Ráž :) https://www.youtube.com/watch?v=PFGjig0JMY8&t=121s



Skalné sanktuárium na hore Butkov
buchač
23.08.21,10:06
Aj takýmto spôsobom sa pretvára história.

https://sport24.pluska.sk/ostatne/ostatne/foto-pohlavari-urobili-pedofilnu-prehliadku-spartakiady-nechybala-erotika-nemanzelsky-sex?itm_site=centrum&itm_template=hp&itm_modul=topbox&itm_area=sport&itm_position=4

Nebol som ani na jednej jedinej, nikdy som spartakiádu necvičil...ale henten slint mohol napísať len kaviarenský povaľač typu Hríb alebo Havran.
...ale v diskusii ho dali dole riadne. ;)
buchač
23.08.21,11:15
Sektársky premiér sa zasa predviedol...
Kuwa, to je vláda jak oči...jeden väčší dilino ako druhý.
kozlíček
23.08.21,11:17
Potešilo, že som včera z návštevy trošku pripitý nemusel dať sprievodcu z okna. Mal som to na pláne ale každý iba pozdravil. Počas celej cesty viacerými vlakmi som nemal rúšku na ksichte, vrátane väčších staníc v plnom vlaku.
Podľa hovnometa by som mal byť zajtra na kyslíku, lebo určite som sa nakazil....
No veľmi rýchlo by som ťa schladil.Takýchto frajerov "zbožňujem" a rád si na nich zgustnem.Z okna by som ťa nedával,ale kyslíka by som ti ubral požehnane.Boha by si prosil.
Stretnúť by si ma veru nechcel, tomu ver. Ak by si ma začal buzerovať, tak si skončil a ja tiež, akurát vo väzbe za ťažké ublíženie na zdraví.
Takých trtkov tvojho kalibru je habadej.
Myslíš?A stretnúť ťa?Netúžim po tom,nakoľko mám rád slušných fyzicky zdatných ľudí a nie pripitých chudákov.Vieš, nikto na tomto svete nie je zbytočný. Aj ten najväčší hlupák môže slúžiť aspoň ako zlý príklad.A ty tým príkladom si.Želám ti hlavne veľa triezveho a zmyslu plného správania.Nerobíš hanbu len sebe,ale aj tvojím blízkym.Maj sa pekne!!!
misoft
23.08.21,11:36
pozri sa...wanda to vybaví

https://dennikn.sk/2509245/wanda-adamik-hrycova-zachranuje-filmarov-z-afganistanu-pred-branou-letiska-mi-este-stoji-36-ludi-aj-s-dietatom-podcast-video/?ref=tit
No musí ich zachrániť! Koho odsadí do nejakého seriálu, kde bude treba Arabov?
čo viem, tak v MI a okolí ich máte dosť :)
To sú len murgoši - a sú rozlezení po celom Slovensku. Aj v Jarovniciach - a to ti je bratm - cca 90 kilákov od nás.
Ale prejdi sa po okolí i ty - na 100% nájdeš nejaké to Méchikocity, alebo Lasveget.
misoft
23.08.21,13:03
Nandrolon
23.08.21,13:15
Potešilo, že som včera z návštevy trošku pripitý nemusel dať sprievodcu z okna. Mal som to na pláne ale každý iba pozdravil. Počas celej cesty viacerými vlakmi som nemal rúšku na ksichte, vrátane väčších staníc v plnom vlaku.
Podľa hovnometa by som mal byť zajtra na kyslíku, lebo určite som sa nakazil....
No veľmi rýchlo by som ťa schladil.Takýchto frajerov "zbožňujem" a rád si na nich zgustnem.Z okna by som ťa nedával,ale kyslíka by som ti ubral požehnane.Boha by si prosil.
Stretnúť by si ma veru nechcel, tomu ver. Ak by si ma začal buzerovať, tak si skončil a ja tiež, akurát vo väzbe za ťažké ublíženie na zdraví.
Takých trtkov tvojho kalibru je habadej.
Myslíš?A stretnúť ťa?Netúžim po tom,nakoľko mám rád slušných fyzicky zdatných ľudí a nie pripitých chudákov.Vieš, nikto na tomto svete nie je zbytočný. Aj ten najväčší hlupák môže slúžiť aspoň ako zlý príklad.A ty tým príkladom si.Želám ti hlavne veľa triezveho a zmyslu plného správania.Nerobíš hanbu len sebe,ale aj tvojím blízkym.Maj sa pekne!!!
Tak sme sa ty hlupák zasmiali, život ide ďalej. Poslúžil si.
bjuty smis
24.08.21,07:35
Odborári z KOZ nebudú organizovať protestné zhromaždenia v septembri. Pôvodne plánovali demonštrovať v Košiciach, v Žiline a v Bratislave, vyplýva z listu o zisťovaní záujmu zúčastniť sa na protestoch, na ktorý sa odvoláva TASR.
.
fi co s náckami ostal sám
buchač
24.08.21,09:11
Nebuď jak Tódová...keď cituješ, tak celé...neprispôsobuj si svojmu cieľu. Ono aj tento odsek dáva svoj význam.

„Predstavenstvo KOZ SR sa na svojom rokovaní 18. augusta zaoberalo aj témou organizovania protestných aktivít. Napriek tomu, že termíny protestných zhromaždení plánované v septembri zrušilo, problematika protestov nie je uzatvorená, definitívne rozhodne snem KOZ SR koncom septembra,“ povedala pre TASR hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov Martina Némethová.

KOZ ... a to je kto alebo čo ?
To sú tí, čo sa riadia heslom..." Kade vietor, tadiaľ lístie "...?
Veď tých najvyšších by sa dalo zaradiť medzi politikov. Kradnú rovnako, zavádzajú rovnako...rovnaká partička hajzlov.
Nandrolon
24.08.21,12:18
Pobavilo ako sa školy snažia tlačiť rodičov, aby prejavili a potvrdili DOBROVOĽNE záujem o kloktací PCR test.

Áno, my pracujúci rodičia netúžime po inom, iba aby našim deťom zistili "nejakú pozitivitu" a my potom budeme poslušne ako ovce doma na PN-kách.
Také veľké hovno im potvrdím. Testovať svoje deti nechám iba ak to bude povinné.
Ak mi dajú domov zdarma samotesty, tak ich nájdu bezdomovci ako nepoužité v kontajneri.
misoft
24.08.21,12:41
Už vidím, ako sa žiaci a žiačky pred odchodom "samo"testujú....
Urobí sa test a čo potom? Odnesú ho ukázať do školy?
Alebo - test - 1 čiaročka = OK, 2 čiaročky = panika doma - "ty jedna fľa*ra, ským si je**la? -Šak si tehotná", o chvíľu 3. čiaročka = úľava - "Jáááj, to je len COVID".
bjuty smis
24.08.21,12:56
Nebuď jak Tódová...keď cituješ, tak celé...neprispôsobuj si svojmu cieľu. Ono aj tento odsek dáva svoj význam.

„Predstavenstvo KOZ SR sa na svojom rokovaní 18. augusta zaoberalo aj témou organizovania protestných aktivít. Napriek tomu, že termíny protestných zhromaždení plánované v septembri zrušilo, problematika protestov nie je uzatvorená, definitívne rozhodne snem KOZ SR koncom septembra,“ povedala pre TASR hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov Martina Némethová.

KOZ ... a to je kto alebo čo ?
To sú tí, čo sa riadia heslom..." Kade vietor, tadiaľ lístie "...?
Veď tých najvyšších by sa dalo zaradiť medzi politikov. Kradnú rovnako, zavádzajú rovnako...rovnaká partička hajzlov.
Aha...
Takže koncom septembra rozhodnú, či sa zúčastnia série septembrových protestov, ktoré majú začať 1. septembra...šak dobre...
Nandrolon
24.08.21,13:47
Už vidím, ako sa žiaci a žiačky pred odchodom "samo"testujú....
Urobí sa test a čo potom? Odnesú ho ukázať do školy?
Alebo - test - 1 čiaročka = OK, 2 čiaročky = panika doma - "ty jedna fľa*ra, ským si je**la? -Šak si tehotná", o chvíľu 3. čiaročka = úľava - "Jáááj, to je len COVID".
Tento súhlas je na kloktacie PCR v škole.
Samotesty plánovali rozdávať. Nech si ich strčia do riti.
misoft
24.08.21,13:49
anet
24.08.21,13:59
korela
24.08.21,14:29
Fraška na pokračovanie:
https://zive.aktuality.sk/clanok/ycxnbsr/8-tisic-ludi-caka-na-kody-viac-nez-dva-tyzdne-nemozu-vyhrat-v-ockovacej-loterii/
Ja to nejako nesledujem, videla som však video so záznamom s tou nešťastnicou, čo prišla o 400 tis. eur.
.
Ale mne ide z princípu o inú podmienku tejto lotérie, iba som ju započula v rozhlase, možno je už aj tá upravená.

Zaregistrovať sa do lotérie môže človek očkovaný na Slovensku, s trvalým bydliskom v SR, ale musí mať bankový účet vedený v SR. ???
Z akého dôvodu? Veď ide o obyvateľa tejto republiky, má tu trvalé bydlisko, je jej o b č a n o m. Predpokladám, že sa na Slovensku aj vyskytuje, takže ak sú vakcíny účinné, tak bude prínosom pre zaočkovanosť.
korela
24.08.21,14:33
A ešte by ma zaujímalo, kto dostal honorár za námet a ako je to s autorstvom televíznej očkovacej lotérie.
Nandrolon
24.08.21,14:36
A ešte by ma zaujímalo, kto dostal honorár za námet a ako je to s autorstvom televíznej očkovacej lotérie.
Lotéria to nie je, je to súťaž a to je niečo iné.
buchač
24.08.21,14:39
Ja to nejako nesledujem, videla som však video so záznamom s tou nešťastnicou, čo prišla o 400 tis. eur.
.
Ale mne ide z princípu o inú podmienku tejto lotérie, iba som ju započula v rozhlase, možno je už aj tá upravená.

Zaregistrovať sa do lotérie môže človek očkovaný na Slovensku, s trvalým bydliskom v SR, ale musí mať bankový účet vedený v SR. ???
Z akého dôvodu? Veď ide o obyvateľa tejto republiky, má tu trvalé bydlisko, je jej o b č a n o m. Predpokladám, že sa na Slovensku aj vyskytuje, takže ak sú vakcíny účinné, tak bude prínosom pre zaočkovanosť.
Ja to nesledujem vôbec...už len z toho titulu, že moderátor je Forgáč.
Jeho hlúpe vtipy, stupídny a nevhodný smiech mi proste lezie na nervy.
Chlapec zarobil dosť....už by si mohol tie falošné zuby dať urobiť...veď to má v hube nahádzané ako lopaty a rýľe v kôlni.

Ale poďme k veci samotnej.
Slováci sa skladali, skladajú na neskutočne drahé operácie druhým...a tu sa šmahom ruky rozhadzujú až do het...

Niekde som postrehol info, že spomínaný Forgáč má za tých pár minút denne honorár 30 tisíc....či je alebo nie je pravdou, to ja neviem.
Nandrolon
24.08.21,14:48
Tých 30 litrov mesačne je reálnych.
Už 10 rokov späť zarábali raketoví inžinieri ako Bičan, Rozboril, Pročko a podobní vyše 20 000 eur/ mesačne každý jeden jediný...
edit: - ešte som zabudol na vetroňára Dangla. I keď tam na pohovore asi hodnotili maximálne otvorenie úst
:-))))))))))))
misoft
24.08.21,16:46
Fraška na pokračovanie:
https://zive.aktuality.sk/clanok/ycxnbsr/8-tisic-ludi-caka-na-kody-viac-nez-dva-tyzdne-nemozu-vyhrat-v-ockovacej-loterii/
Ja to nejako nesledujem, videla som však video so záznamom s tou nešťastnicou, čo prišla o 400 tis. eur.
.
Ale mne ide z princípu o inú podmienku tejto lotérie, iba som ju započula v rozhlase, možno je už aj tá upravená.

Zaregistrovať sa do lotérie môže človek očkovaný na Slovensku, s trvalým bydliskom v SR, ale musí mať bankový účet vedený v SR. ???
Z akého dôvodu? Veď ide o obyvateľa tejto republiky, má tu trvalé bydlisko, je jej o b č a n o m. Predpokladám, že sa na Slovensku aj vyskytuje, takže ak sú vakcíny účinné, tak bude prínosom pre zaočkovanosť.
Ale veď je to nad Slnko jasné..... musia mať predsa "prehľad" o tom, aké financie má občan - aby mu to potom niekedy inokedy "spočítali" pri inej "príležitosti" - napr. nejaké poplatky, odvody, dane a pod.
lujza.j
24.08.21,17:29
Dnes po rokoch v poluse...okrem iných pokynov na dverách.....treba sa zdržať kašlania a kýchania.....:D
Nandrolon
24.08.21,17:34
Najideálnejšie by to bolo zobrať komplexne a teda zdržať sa dýchania.
buchač
24.08.21,17:39
Troch hadov som dnes mierne sledoval...Sektár, Tchor a Tlusťoch sa vyjadrovali k Afganistanu.
...nedalo sa na plno, také niečo zvládne len silný žalúdok.
sito
24.08.21,17:49
[QUOTE="korela"]

....či je alebo nie je pravdou, to ja neviem.

:D ... ajajaj... Poznáš? Zadarmo nehrabalo, nehrabe ani hrabať nebude! Či? Výhra je výhra. A biznis je biznis. 1. našiel prázdnu špajzu. 2. tiež našiel prázdnu špajzu. Ale, 1. keď sa dostal ku kase, nie svojej, nemá žiadnu, len tú štátnu. A keď siahol až na samé dno? Heuréka!!! Mám! Našiel som aj na hazard, nie len s peniazmi ... :D
korela
24.08.21,18:55
Tých 30 litrov mesačne je reálnych.
Už 10 rokov späť zarábali raketoví inžinieri ako Bičan, Rozboril, Pročko a podobní vyše 20 000 eur/ mesačne každý jeden jediný...
edit: - ešte som zabudol na vetroňára Dangla. I keď tam na pohovore asi hodnotili maximálne otvorenie úst
:-))))))))))))
To bolo aj za socíka. Z kultúry sú najmä herci spoľahlivým pilierom vlád. Prečo by si ich nevydržiavali?
korela
24.08.21,18:58
Fraška na pokračovanie:
https://zive.aktuality.sk/clanok/ycxnbsr/8-tisic-ludi-caka-na-kody-viac-nez-dva-tyzdne-nemozu-vyhrat-v-ockovacej-loterii/
Ja to nejako nesledujem, videla som však video so záznamom s tou nešťastnicou, čo prišla o 400 tis. eur.
.
Ale mne ide z princípu o inú podmienku tejto lotérie, iba som ju započula v rozhlase, možno je už aj tá upravená.

Zaregistrovať sa do lotérie môže človek očkovaný na Slovensku, s trvalým bydliskom v SR, ale musí mať bankový účet vedený v SR. ???
Z akého dôvodu? Veď ide o obyvateľa tejto republiky, má tu trvalé bydlisko, je jej o b č a n o m. Predpokladám, že sa na Slovensku aj vyskytuje, takže ak sú vakcíny účinné, tak bude prínosom pre zaočkovanosť.

" 2. Súťažiaci ďalej berie na vedomie, že za účelom vyplácania výhry v súťaži je potrebné pri registrácii uviesť bankový účet v tvare IBAN vedený v banke so sídlom na území Slovenskej republiky alebo pobočky zahraničnej banky s miestom činnosti na území Slovenskej republiky, na ktorý sa má vyplatiť výhra (t. j. IBAN s kódom Slovenskej republiky začínajúci SK).
Chýba mi v odpovedi dôvod.
duves
25.08.21,09:11
Problemy
anet
25.08.21,09:31
Katy a R
25.08.21,09:44
Chýba mi v odpovedi dôvod.
korela - aký dôvod tam chceš? Jednoducho sú dané nejaké podmienky (štatút) - a basta. A ľudia ich buď akceptujú, alebo neakceptujú. je to každého vec - nikto nikoho nenúti sa zúčastniť .
Poznám v okolí takých, čo sú očkovaní - a vôbec neuvažujú o účasti v tejto lotérii.
A len osobne si myslím, že MF len tak nevypláca peniažky hocikde do zahraničia.
anet
25.08.21,10:33
Ja som asi cisty debil, ale ja tomu ich automatu nerozumiem. Farbickam este ako tak, ale tomu rozdelovaniu po stlpcoch nie: ne/očkovaní, s testom, po covide / očkovaní, s testom, po covide / očkovaní
https://domov.sme.sk/c/22723667/okresy-covid-automat-farba-koronavirus-opatrenia-rozdelenie.html
a to som sa teraz docitala, ze existuje aj nejaky jocker, ze je nejake pravidlo ze susedny okres nemoze byt o 2 stupne lepsi, ci horsi ...
Nandrolon
25.08.21,11:01
Treba ti také hovadiny sledovať?
Nedokážeš už žiť normálne ako pred Covidom?
anet
25.08.21,12:10
Treba ti také hovadiny sledovať?

Treba, potrebujem tomu najprv rozumiet aby som v tom nasla ciernu dieru, cez ktoru dostanem co chcem :D
buchač
25.08.21,12:23
nasla ciernu dieru, cez ktoru dostanem co chcem :D
...a ty si čo ? Transgender ? ;) :D :D :D :D :D