tutiola
06.03.09,10:05
viď ,,Niečo sladké" pod názvom Zákusok z obyčajnej mikrovlnky
sonab
06.03.09,09:12
Tiez mam niekolko vyrobkov tejto znacky a so vsetkymi som velmi spokojna. Su sice pomerne drahe, ale kvalitne - niektore z nich mam uz roky-rokuce a stale sluzia rovnako dobre.
andreaS
06.03.09,09:18
ja som doteraz zmagorena z ich chlebnika... u nas sa na chlieb nepouziva vobec... dovod je taky, ze za dva-tri dni mame vsetko vnutri take plesnive, ze sme snad vyprodukovali novu plesen :D

co sa mysli pod tym vetrat ho denne?? Ja ho mam v spajzi, kde je trosku chladnejsie... mohli by ste mi to presnejsie vysvetlit ako nato?
janaGT
06.03.09,10:33
ja som doteraz zmagorena z ich chlebnika... u nas sa na chlieb nepouziva vobec... dovod je taky, ze za dva-tri dni mame vsetko vnutri take plesnive, ze sme snad vyprodukovali novu plesen :D

co sa mysli pod tym vetrat ho denne?? Ja ho mam v spajzi, kde je trosku chladnejsie... mohli by ste mi to presnejsie vysvetlit ako nato?

ja mám chlebník TW ale nie pekára, taký čo bol v akcii niekedy minulý rok.
Som spokojná, raz za týždeň resp. podľa potreby z neho poberiem otrusinky,
a každá deň ho nechávam otvorený tak 10 minút, napr. keď chystám malej do školy jesť, tak ho nechám vetrať. Nemám zatiaľ problémy a mám ho okolo roka.
daria29
06.03.09,13:10
andrea, ad koho si kupila chlebník,mal ti onom vsetko povedat,ako sa používa!glebník skus prelozit na iné miesto,ci tam nemáte nejako vlhko.v prvom rade hodobre poumývaj,dezinfekcia octom,dobre vysušit,na radiator ajpol hodinu.chlieb tam nejde v sácku !ak je cerstvo upecený,nechaj ho vychladnút,denne ho otvor,vetraj,ked pripravujes jedlo.týždenne ho dezinfikuj octom. daria
andreaS
06.03.09,13:18
kocky vdaka, vyskusame...

daria: no ehm... ja som si ho kupila sama sebe... dala som sa ukecat na poradkynu ci ako sa tam tomu hovori, ale viditelne som bola len dalsou ciarkou mojej veducej, aby sa mohla osamostatnit... a strasne ma nebavili tie ich stretnutia... som sa tak citila ako v sekte.. no a ten chlebnik bol vtedy v akcii, tak som zobrala dva.. jeden sebe a jeden na predaj... lenze nikto mi o nom nic nepovedal.. jedine co mi v nom chyba je daka podlozka na krajanie (netusim, ci sa da vobec dokupit) no a teraz ten druhy chcem darovat svagrine do noveho bytu a nerada by som jej dala nieco s cim bude nakoniec nespokojna :) tak snad vase rady zaberu a ak nie, tak potom asi kupujeme pecivo, kt. si zrejme uz domov kupime plesnive...
anivaj
06.03.09,19:22
ahojte, chcela by som sa opýtať poradkýň, mám detskú fľašu s cumlíkom a zmazalo sa mi na nej odmerky, dá sa reklamovať? a cumlík? dá sa kúpiť náhradný, lebo ten náš má už veľkú dieru, inak je tá fľaša super, nesmrdí po mliečku aj keď tam ostane aj celú noc,
daria29
07.03.09,12:54
andrea,jasne tvoja veduca vytvorila skupinu,dostala odmenu,a tebe chýbaju skúsenosti,ale to je jednoduche,všetko ti povedia na stredisku,ak nieco nevies urcite ti radi poradia.tak mas chlebník s takou mriežkou v predu?kondenzkontrol,pod ten sa dá dokupit pvc podlozka,minele bola v akcii.ten funguje tiež dobre,dokonca sa tam môže dat aj zmrz. chlieb,do rána sa rozmrazí.neviem ako to funguje v žiline,ale v blave mame dobré sedenia,tam sa dozvieme nové info,akcie,ukažky atd.no ak ta to nezaujíma,nechaj to tak, naša veduca jefajn,mame to príjemné,ajrôznescenky,program atd,teda žiadna sekta.vsetko dobré ti želám.
daria29
07.03.09,13:09
ahojte, chcela by som sa opýtať poradkýň, mám detskú fľašu s cumlíkom a zmazalo sa mi na nej odmerky, dá sa reklamovať? a cumlík? dá sa kúpiť náhradný, lebo ten náš má už veľkú dieru, inak je tá fľaša super, nesmrdí po mliečku aj keď tam ostane aj celú noc,
anivaj,tiež cumlík sa dá kupit,stál okolo70,-sk je to silikon.tak tiež skús reklamovat flasku,môžes len získat.
KATA50
07.03.09,20:30
Ešte sa trochu vrátim ku podložke . Pracuje sa na nej naozaj vynikajúco. Aj mne sa zo začiatku posúvala. Raz bola veľmi mokrá,:mad: potom málo mokrá. Tak som vyskúšala toto: :rolleyes: Keďže je to plast, vždy pred natiahnutím na linku ju cekú osprchujem teplou vodou a potom klasicky ako tapetu prilepím na linku... vytlačím zpod nej všetku vodu a perfektne drží. Nesmie sa pod ňu dostať vzduch. Vyskúšajte. :)
vuki
15.03.09,21:11
recept na parené buchty v mikrovlnke (vynikajúce)

30dkg polohrubej múky
3 dkg kvasníc
1 kl cukru
2,5 dcl teplej vody
1 vajce, trošku soli.
Všetko dáme do misky kysky a necháme 2x puknúť.
Plníme do mafinovej formy.Za lyžicu cesta, lekvár alebo ovocie
a zase cesto, asi tak do 3/4
vuki
15.03.09,21:13
recept na parené buchty v mikrovlnke (vynikajúce)

30dkg polohrubej múky
3 dkg kvasníc
1 kl cukru
2,5 dcl teplej vody
1 vajce, trošku soli.
Všetko dáme do misky kysky a necháme 2x puknúť.
Plníme do mafinovej formy.Za lyžicu cesta, lekvár alebo ovocie
a zase cesto, asi tak do 3/4
daria29
17.03.09,12:47
vuki- podla tvojho receptu neviem komu sa tie buchty podaria !tak sa oprav!ak si nová tupperacka ?vies co je doležité? cas v tej microvlnke,mozes mat z toho cesta aj susienky...len tolko.inak do cesta sa môze dat aj kusok mliecnej cokolady,lekvar davam vedla buchty,mozes si namácat kolko chces.ak sa naplní mafin,forma,tiež sa cesto nechá trocha kysnut.
daria29
17.03.09,12:54
vuki-recept si napísala,ale neviem komu sa podla neho podaria tie buchty?si asi tupperacka,alebo si bola na prezentácii,nepíses kolko sa maju napr.varit v micro?inak stoho môzu ostat kamene.každa micro je iná,teda napís orientacný cas!ak sa naplní mafinka,treba cesto nechat este kysnut,trocha.do cesta miesto lekvaru davam kockucokolady,dzem dam vedla buchty,a moze sa namácat,niekedy dzem tecie von.len tolko.
daria29
17.03.09,12:57
to teda neviem preco sa mi to napísalo 2 krát! omluvam sa
erzet
17.03.09,13:08
to teda neviem preco sa mi to napísalo 2 krát! omluvam sa
Opakovanie je matka múdrosti.
kkllc
17.03.09,13:12
Vema,
ak zistíš, prečo ten chlebík plesnivie, napíš to sem, aby som vedela, čo mám robiť. VeĎ hádam nevyhodím chlebník za 600 Sk len tak ...
Vopred Ďakujem!
Treba ho každý deň aspoň 2x otvoriť, aby sa tam vymenil vzduch.
vuki
17.03.09,20:51
opravujem sa, prepačte
nechávam kysnúť iba v kyske , ked to dám do maffinovej formy, tak to už aj dávam do mikrovlnky na 2 min. (750 W).
A ak sa to naplní do 3/4 tak žiaden lekvár netečie
Sisenko
25.03.09,20:58
čaute. Výrobky z tupperware poznám už 2 roky vďaka svojej svokre, ktorá ich má doma neúrekom a ja ich tak isto používam. Som s nimi veľmi spokojná a postupne si kupujem aj vlastné. Najlepšia vec, akú som z toho použila je výrobok na halušky, neviem presne ako sa to volá. Odporúčam každej gazdinke,ktorá ich často robí. Momentálne čakám na chlebník, ktorý dostanem za prezentáciu. Som rada, že som sa niečo viac o ňom dozvedela vďaka vám.
paradnicaaa
27.03.09,06:28
No totoooooooo ako by to bol moj prispevok.....zurila som aka som truba :))))))))
JAJA11
27.03.09,06:45
mimotemy Tonko, čiastočne s Tebou súhlasím - dlhšiu dobu zastávam názor, že poriadny obchodník nepotrebuje chodiť za zákazníkom "za dvere" a vynukovať svoj výrobok. Tiež som počula a čítala toho dosť, aby som sa v tomto len utvrdila.
No v prípade Tupperware nemôžem súhlasiť. Nikto ma neprišiel z tejto firmy obťažovať domov cez dvere a vnucovať mi svoje presvedčenie. Rozhodneš sa sám a slobodne, či nejakú predvádzačku u seba doma chceš, alebo nie.;)
Vieš, v obchode kúpiš mištičiek koľko chceš, no zatiaľ mám skúsenosť, že predavačka mi určite neporadí, kým neprídem a nepoviem - toto presne chcem.

Súhlasila by som s týmto názorom, kebyže Tupperware je ochotné mi oznámiť cenu a predať svoje výrobky aj bez inštruktáže. Ja si chcem len kúpiť niečo, čo už poznám a nepotrebujem na to prezentáciu. Ozvala som sa už mailom cez ich stránky, písala som tým, ktoré robia predvádzacie akcie a stále som nedostala odpoveď. Takže si predsa len o nich myslím, že keďže nechcem prezentáciu, nemôžu mi nanútiť nič ďalšie, tak nemajú o mňa záujem. :o
Ale s tými domácimi prezentáciami je to pravda - nedávno som sa zúčastnila takej (mama ma presvedčila, lebo mala problém niekoho zohnať), ale mali ste vidieť to "profesionálne" správanie predajcov, keď sme nič nekúpili. (Pritom, mamu tá pani, ktorá dohadovala tú prezentáciu, nechcela informovať o čo ide a ubezpečila ju, že nevadí ak nikto nič nekúpi - malo ísť o prezentáciu o zdraví- nakoniec to bol predaj UV lampy, čističa vzduchu a paplónov z ovčieho rúna). :( A o cenách ani nehovorím - v obchode je to za menej ako polovicu. A rovnako svokrovci nedávno naleteli a nakúpili kopec úplne zbytočných vecí, lebo ich presvedčili, ako im to predávajú výhodne. Keď sme si s mužom dali tú námahu a spočítali, koľko by za to dali v obchode, vyšlo nám to asi na tretinu toho, čo zaplatili. A nakúpili 90 % vecí, ktoré ani nepotrebujú. Povedali sme im, aby už na také akcie radšej nechodili. :o
erzet
30.03.09,18:08
mimotemy
Tu by mali byť recepty. Názor na Tupperware je iný problém, tak isto ako o predaji.


Súhlasila by som s týmto názorom, kebyže Tupperware je ochotné mi oznámiť cenu a predať svoje výrobky aj bez inštruktáže. Ja si chcem len kúpiť niečo, čo už poznám a nepotrebujem na to prezentáciu. Ozvala som sa už mailom cez ich stránky, písala som tým, ktoré robia predvádzacie akcie a stále som nedostala odpoveď. Takže si predsa len o nich myslím, že keďže nechcem prezentáciu, nemôžu mi nanútiť nič ďalšie, tak nemajú o mňa záujem. :o
Ale s tými domácimi prezentáciami je to pravda - nedávno som sa zúčastnila takej (mama ma presvedčila, lebo mala problém niekoho zohnať), ale mali ste vidieť to "profesionálne" správanie predajcov, keď sme nič nekúpili. (Pritom, mamu tá pani, ktorá dohadovala tú prezentáciu, nechcela informovať o čo ide a ubezpečila ju, že nevadí ak nikto nič nekúpi - malo ísť o prezentáciu o zdraví- nakoniec to bol predaj UV lampy, čističa vzduchu a paplónov z ovčieho rúna). :( A o cenách ani nehovorím - v obchode je to za menej ako polovicu. A rovnako svokrovci nedávno naleteli a nakúpili kopec úplne zbytočných vecí, lebo ich presvedčili, ako im to predávajú výhodne. Keď sme si s mužom dali tú námahu a spočítali, koľko by za to dali v obchode, vyšlo nám to asi na tretinu toho, čo zaplatili. A nakúpili 90 % vecí, ktoré ani nepotrebujú. Povedali sme im, aby už na také akcie radšej nechodili. :o
JAJA11
30.03.09,18:31
mimotemy
Tu by mali byť recepty. Názor na Tupperware je iný problém, tak isto ako o predaji.

Ospravedlňujem sa, ale kde sú tu tie recepty ? :o
palma13
31.03.09,08:40
JAJA11: skus si prelistovat predchadzajuce stranky a v diskusii najdes par celkom dobrych receptov :-) Inak ja mam tupper hrniec s vrchnakom a sitkom ako sucast mikrovlnky (mam varenie v pare a pod funkcie), tak tiez hladam vhodne recepty, co by sa v tom vsetko dalo robit.
daria29
31.03.09,18:39
jaja 11"su tu recepty,ale aj radyked niekto nieco potrebuje vediet.nesuhlasím s tebouo tej cene,preco ti niekto nepovie cenu,to jezaujímavé,ale cenu sa dozvieš npr.na stranke tupperware.sktam je aktuálna ponuka s cenou!a je pravda,nemusíš si nič kupit,je ale dobré,pozriet si prezentaciu,používanie,postup.más pravdu,predaj paplonou,hrncou,bola som na prezent,a ta pani ani nedebatovala sludmi,co nič nekupili,to sa mi nepácilo! palma 13 "más hrniec s vrchnákom,sitkom, to bol darček? je bordovej farby? obrát sa na pani,ktorá ti to dala! ale napíš,a ja ti nieco poradím.
palma13
01.04.09,08:29
daria29: ten hrniec je tmavozelenej farby a bol sucastou balenia mikrovlnky Whirlpool so 6. zmyslom :-) Som s nim velmi spokojna, vacsinou v tom robim zeleninu na pare a tiez maso.
Mam ale Maxi Fix a nemam k tomu ziadne recepty. Vie mi tu niekto nejake poslat? :)
Rada by som mala aj Tupperware sitko na specle, za nejaku vyhodnu cenu. Ozve sa mi niekto z BA alebo DS s ponukou?
daria29
04.04.09,19:04
palma tak to nieje od tupper,ale nevadí,ak je do micro,tak ja robím :zeleninu s vegetou,potom soté so zeleninou,ryzu,skus aj zemiaky,porež na rovnaké kusky,daj trocha vody,3-4 lyž.môžeš aj zemiaky v šupe,prepichni ich,môžes aj zemiaky ako francuzke,len nebudu mat kôrku,brokolicu so struhaným syrom.puding- 2 krát ho premiesam po 3 minutach,bez pokrievky.specle momentalne nie su v akcii.ako to,že nedostavate recepty pri objednavke?to sa da ajdodatocne ,treba sa ozvat!mix fix:normalne palacinkove cesto sa tam vymieša,zo zaciatku daj malo mlieka,potom si pridaj podla potreby.rôzne ovocnénápoje"mlieko,jahody,alebo banan,džem,med,atd..miešaš tampuding,zatrepku,v prvom rade nalej do nadobytekuté a potom prášok alebo muku,,ladova káva:50mlstudenej vody,1,5lyž nescafé clasic,1,5lyž kryštal.cukor,1-2 kocky ladu,,,koktail lásky:štava z 3 mandariniek,1 citrona,1 lyžička tepleho medu z mixujeme s 2 kalíškami džinu...atd
palma13
06.04.09,09:00
daria29, je to tupperware, ma to oznacenie na spodu nadoby :) asi to bola specialna seria vyrobena pre Whirlpool. Vdaka za tipy na recepty, vyskusam :)
rozum
28.08.09,13:02
Chcem vedieť aké máte skúsenosti s ryžovačom?
daria29
29.08.09,15:37
ja mam skusenosti dobré.musela som prísť na to ,ako to najlepsiefunguje,záleží od ryže,ja dám trocha oleja,vegetu,zalejem teplou vodou,micro zapnem na 2 krát ,aby som to pomiešala.
janaGT
30.08.09,16:03
ja mam skusenosti dobré.musela som prísť na to ,ako to najlepsiefunguje,záleží od ryže,ja dám trocha oleja,vegetu,zalejem teplou vodou,micro zapnem na 2 krát ,aby som to pomiešala.

na koľko minút zapínaš mikrovlnku?
Nachtigal
30.08.09,18:17
aj ja mám pár kúskov Tuperka a používam ich stále, mala som aj miskurýchlokysku ale dcérka si ju vzala do Írska ...... kúpila som ju ešte v dobe keď stála 500 Sk.
rozum
30.08.09,18:34
No áno nikdy to neboli lacné veci ale teraz sú ešťe drahšie.Od Taprw.mám toho dosť ale teraz som si kúpila ryžovač a chcem vedieť aké máte s ním skúsenosti.
daria29
30.08.09,18:50
až teraz som sa dostala k počítaču,tak odpoviem ,ryžu dávam na 2 krát do microv po 5 minut.prvý raz ju pomiešam,potom ju nechám tak ,aby ešte prišla k sebe.info -teraz je práve kyska v akcii,stojí 17 eu ,dobrá cena.
Nachtigal
31.08.09,06:39
teraz som si spomenula a musím sa usmievať, prezerám recepty TW, že keď som dostala od mamy k narodeninám Micro plus, prvé, čo som v nej piekla bol "Koláč lenivej žienky" a to bola kamarátka u mňa na návšteve, cca za 15 minút sme fúkali horúci koláč ku káve....boli sme zvedavé ako chutí.....mňam:D
Lenka1979
31.08.09,06:57
Prosím Vás, dá sa niekde...na nejakej stránke... a pod. objednať výrobky Tupperware? Chcela by som misku rýchlokysku a rada by som videla aj iné výrobky. Kamarátka si to veľmi chváli.
Ďakujem.
daria29
31.08.09,08:48
Lenka 1979 najdi si stranku tupperware.sk,najdeš tam vždy nové akcie,výrobky,recepty,ak sa niečo potrebuješ spýtať,napíš mi.
Lenka1979
31.08.09,09:03
Lenka 1979 najdi si stranku tupperware.sk,najdeš tam vždy nové akcie,výrobky,recepty,ak sa niečo potrebuješ spýtať,napíš mi.

daria29, ďakujem veľmi pekne. Ozvem sa.
ninkaalea
14.09.09,19:51
da sa to objednat aj u mna,napiš čo potrebuješ a dohodneme sa.
alla66
14.09.09,20:24
Lenka 1979 najdi si stranku tupperware.sk,najdeš tam vždy nové akcie,výrobky,recepty,ak sa niečo potrebuješ spýtať,napíš mi.
mimotemynenašla som na stránke Tupperware ceny výrobkov...nie sú tam?
Llívia
14.09.09,21:03
Ceny sú v katalógoch, príp. v akciových letákoch. Na ich stránke sa dalo zaregistrovaťa a vtedy posielali akciový leták s cenami, ale ceny platné za všetky výrobky neposlali nikdy.
daria29
16.09.09,18:18
dnes som zbadala že je nová stránka Tupperware,pekná,ceny suiba na akciové výrobky,ceny katalogové sa daju pozret iba v katalogu,je tiež nový.Na cenu výrobku sa pytam neskôr,ked viem čo ten výrobok dokáže,ako sa používa,ako je trvácny,všestranný,ak sa mi zdá,že výrobok si nemôžem teraz dovolit,tak ho mám v merku,a ak je v akcii,tak si ho kupim za menšiu cenu.ja som sa to naučila v mojom dôchodkovom veku,že si kupim radšej kvalitnu vec,drahšiu,ale trvácnu,a premyslenu do detailov.samozrejme v obchode sa to nedozviem,ale od poradcu,ten má povedať všetky nápady,navody,rady ,nemôžete byt nespokojné!
SabKar
19.09.09,18:48
Dobry vecer.Moze mi niekto poradit kde a na koho by som sa mala obratit ked mam nejake zle skusenosti s poradkynou Tupperware?A ked si myslim ze ma oklamala a vyuzila?Poradte mi prosim Vas.Dakujem SabKar.
daria29
21.09.09,18:54
Ako ťa oklamala?Ceny su dané v katalogu alebo v letáku,tam je napísanéaj za aku objed,dostaneš darček,ak robíš prezentáciu tiež je v letáku napísané,čo máš dostať...potom podľa toho odkial si ,možeš zavolať do distribučného strediska,adresy a čísla tel.suv katalogu v zadnej časti.alebo si najdi na internete stranku Tupperware.sk a tam napíš.ak chceš, este sa ma môžeš opýtať.daria
gabika2001
22.09.09,13:37
výrobky z firmy TUPPERWARE sú super, sama ich už dosť dlho používam, len mi trošku dlhšie trvalo kým som si zvykla, no a ceny? sú vyššie ale sledujem akcie a vtedy nakupujem a poradkyňa mi rada poradí napr. nejaký nový recept aj ako ktorú vec používať, odporúčam každej z nás
SabKar
22.09.09,18:54
Ahoj Daria 29!Na to stredisko som uz volala,a dozvedela som sa pekne novinky a som s nich sklamana.Z ucty k starsim nebudem menovat tu pani aj ked mam na nu alergiu.Dala som sa nahovorit aby som vyskusala robit poradkinu no len to co mi povedala pani na distribucnom stredisku mi ona vobec nepovedala,ze som mala ist niekde podpisat zmluvu aze sa da dohodnut do kedy treba spravit objednavku pri ktorych mi mala pomahat aj ona.Po mojich dvoch tyzdnoch stresu som to vzdala a ona sa mi od vtedy neozvala a aj darcek co som mala mat jednak s prezentacie a aj z objednavky si napisala na seba.A to jej spravanie nebolo nejak pekne.No a teraz mi porad ako sa mam ja zachovat?Hm?
flori
23.09.09,12:33
myslim ze zapor je len v cene :)
jenifer207
06.10.09,16:45
môžem sa ťa spytať da sa stejto stranky plastikware objednavať aj na slovensko?maš stym skusenosti?
daria29
06.10.09,18:07
jenifer207 nerozumiem koho a čo sa pýtaš?sme na Slovensku,je to Tupperware,a dá sa zohnať cez poradcu,tu na Slovensku aj na celom svete,
ABBA
09.10.09,14:46
Ahoj, davnejšie som nečítala príspevky, ale tento Tvoj ma prekvapil.Tvoja poradkyňa Ti naozaj mala pomocť aj so štartovacou ukážkou, a darčeky za prezentáciu Ti mala taktiež odovzdať. Distributorka to samozrejme mala riešiť! Na stredisku sa podpisuje Sprostredkovateľská zmluva, pri ktorej si preberáš aj tašku s výrobkami. Ani tú nemáš???Tak potom sa jej veľmi čudujem, čo vlastne od Teba chcela.
lotty
10.10.09,19:57
Ahoj, Tupperware poznam a kupujem uz dlho a som s vyrobkami velmi spokojna. Co velmi chvlaim je dozivotna zarucna doba. Ak sa ti nejaky vyrobok pouzivanim pokazi, alebo poskodi (pozor, nie mechanicke poskodenie), tak ti ho vymenia. Mne sa tak pokazil (prestal tesnit) vrchnak na rychlokyske a teraz mam novy - vymeneny :-) a mozem ju pouzivat dalej. kazdopadne odporucam.;)
simonecka
14.10.09,11:33
Dobrý deň, robím pre túto firmu a nikomu sa nevnucujeme.Je to na každom ako sa rozhodne. Ja som veľmi spokojná a preto to odporúčam svojim známim a kamarátom.
Nachtigal
14.10.09,18:29
mám kamarátky, ktoré sa pravidelne stretávajú na prezentáciách tejto firmy a musím povedať, že si to užívajú! Točia sa u každej doma a tak si zabezpečujú darčeky od firmy. Sem tam pozvú aj niekoho nového a je len na ňom, či sa k nim pridá. Keď nechce, druhýkrát tam už nemusí ísť! Ja som to vzdala tiež. Ale keď budem mať peniažky tak sa vrátim.:D
mirbod
20.02.10,09:10
rad by som ta poprosil ako sa s tou miskou pracuje mam ju ale nemam navod na jej pouzivanie.Napriklad kysnute cesto atd
sway
20.02.10,09:18
rad by som ta poprosil ako sa s tou miskou pracuje mam ju ale nemam navod na jej pouzivanie.Napriklad kysnute cesto atd

posielam Ti link, na ich stránke sú recepty aj postupy...;)
http://www.tupperware.cz/cps/rde/xchg/czsk/hs.xsl/38_1168.html
daria29
20.02.10,17:43
mirbod,je veľa ludi čo maju podarované veci ,to je pekné,aleje potomveľmi vhodné pozrieť prezentáciu,kde je povedané a ukázané ako sa pracuje s miskou,načo sa ešte používa aťď.sway ťa odporučila na link,ale to su recepty .všetky výrobky od fi tupper su veľmi kvalitné,veľmi využitelné,ale trebaku nim výklad,rady,návody,triky.
ak dáš do misky ingrediencie na kys.cesto,mlieko ktorým zarábaš ,maj viac teplé,cesto nemusíš vôbec vypracovávať,len ho pomiešaj,aby bolo kompaktné,misku zatvor,a do 5 min sa otvorí sama,potom ešte raz cesto trochu premiešaj,zatvor,keď sa znova otvorí,môžeš z cestom pracovať,je vykysnuté. z 1 kg do 15 min ,ak správne pracuješ ,jecesto vykysnuté.
nubi
10.12.10,14:02
Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať ktorá misa - thermo misa alebo profi misa je lepšia, ktorá udrží jedlo dlhšie teplé?
Ďakujem
daria29
10.12.10,20:31
každa misa je na niečo iné.dlchšie drží teplo thermo , preto aj ten názov.ak je misa plná, mala by držať teplotu cca 60stup asi 1,5 hod. Ak chceme učinok zvýšiť,nalej trochu vriacej vody do spodnej misy. Ak chceš zase niečo chladiť , tak tam môžeš rozdrviť lad.
nubi
13.12.10,19:14
Ďakujem. Tak si radšej objednám thermo misu. Aj keď aj profi misa by sa u nás uživila ;)
Na tú profi misu som sa pýtala, lebo som niekde čítala skúsenosti žien, že aj v profi mise im vydrží jedlo dlho teplé.
Magduša
15.12.10,13:04
Mama mi dala podložku aby som vyskúšala namiesto dosky na miesenie cesta.

No pri valkaní cesta sa mi posúva, aj ked som tu trochu zospodu namočila.
Čo mám robiť aby sa neposúva?
macika78
15.12.10,16:24
Mama mi dala podložku aby som vyskúšala namiesto dosky na miesenie cesta.

No pri valkaní cesta sa mi posúva, aj ked som tu trochu zospodu namočila.
Čo mám robiť aby sa neposúva?

Tak ja mam doma podlozku, uz cez 10 rokov, aby bola skladna je zrolovana a to mi prekaza pri manupulaci s nuo, pretoze mi na stole nedrzi tvar a staca sa mi do rulicky. Po okrajoch si musim podlozku pridrziavat mukou a miskami co mi pri valkani zase vadi.No mam aj inu podlozku zn. TESCOMA a tu ked hodim na stôl hned sa mi doslova prisaje. Dokonca sa na nej da aj piect, ale ja ju pouzivam len na valkanie, na drobenicku (melence), medovnicky...proste pouzivam, uz len Tescomu a Tupperware sa mi neosvedcila To je moja skusenost!
Llívia
15.12.10,19:43
Macika78, nie je náhodu podložka z Tescomy silikónová? TW podložka je z iného materiálu.
daria29
15.12.10,20:27
možno vam trochu pomôžem ,teda poradím. podložka na valkanie sa prisaje na kuch linku alebo na stôl tak že ju namočíme, a potom prejdeme utierkou po podložke, aby sa prebyt vzduch vytlačil, a podložka sa prisaje. množstvo ,kolko namočiť, zistíte samé. podložka sa roluje tak, že z vonku je farba, teda ak ju dáte na stôl, okraje smeruju dole, nie hore,niektoré to tak robia, to je zle.netreba podložku rolovať moc , teda na velkosť valčeka.raz za čas je dobré podložku odmasti vo vani v horucej vodeso saponátom, aby sa vam prisala.tiež stôl odmastiť. ak sa vám predsa lennachytá, skuste dať pod podložku mokru utierku, alebo vreckovku? na podložke nemiesim, valkám, valkáme cesto od stredu von.vôbec ju nemusíte mučiť pri kys.ceste, ale treba ju potreť olejom, slabo ,ako film, ak je treba muku dame, ale minimum, podla cesta. na pečenie sa používa silikonova podl, môžte na nej cesto vyvalkať -napr lístkové, a potom aj upiecť. možno vam to trochu pomôže. všetko dobré vam želám.
Zvedavôčka
15.12.10,23:47
Tak ja mam doma podlozku, uz cez 10 rokov, aby bola skladna je zrolovana a to mi prekaza pri manupulaci s nuo, pretoze mi na stole nedrzi tvar a staca sa mi do rulicky. Po okrajoch si musim podlozku pridrziavat mukou a miskami co mi pri valkani zase vadi.No mam aj inu podlozku zn. TESCOMA a tu ked hodim na stôl hned sa mi doslova prisaje. Dokonca sa na nej da aj piect, ale ja ju pouzivam len na valkanie, na drobenicku (melence), medovnicky...proste pouzivam, uz len Tescomu a Tupperware sa mi neosvedcila To je moja skusenost!

Macika, podlozka z Tescomy, ktora sa "prilepi" je "silikonova" a presne taku (ale z omnoho kvalitnejsieho silikonu) ma aj Tupperware. Neda sa porovnavat neporovnatelne :) Mam ju vyskusanu, takze viem o com hovorim. Ti iste plati aj pre silikonove formy na pecenie, porovnavat Tescomu a Tupper je ako prirovnat Trabant a Mercedec (oboje su auta :D). Viem, ze Tupper je drahy, ale ta investicia sa iste oplati. Ja som ju aspon neolutovala. A ani na podlozku, s ktorou mate Vy problem nedam dopustit. Moja ale funguje (mozno preto, ze ju mam stale navinutu na valceku, vzdy ju poriadne odmastim aj z rubovej strany a tiez zalezi na podklade - na niektorych typoch pracovnych dosiek a umakartovych stoloch jednoducho nedrzi, ale nie je to vada podlozky, ale podkladu).
Llívia
16.12.10,05:29
Tupperware tiež nie je až taký dokonalý. Pracovná podložka sa nám rozlepila, pritom bola stále zvinutá potlačenou stranou nahor (je k nej originál taký plastový pásik, čo ju drží, tak presne na túto hrúbku bola zvinutá, na tenšie nie). Určite je však na vaľkanie a spracovanie cesta lepšia než klasická drevená doska (napr. miliónkrát ľahšie umývanie :D), tiež to, že pri potretí tenkou vrstvou oleja sa na ňu cesto nelepí na rozdiel od klasickej drevenej dosky).
Čo sa týka silikónových podložiek a foriem na pečenie - máme TW, máme Tescomu, máme aj nejaké "neznačkové" z Lidla a všetky majú jednu spoločnú vadu - po upečení je jedlo napáchnuté od formy. Strašne je to poznať na chuti, preto sme prestali tieto silikónové formy používať - na plech dávame teflónovú podložku, z nej jedlo nenapáchne a formy používame klasické.
bikam
16.12.10,06:27
Llívia (http://www.porada.sk/member.php?u=37215) Dnes, 07:29 AM

Tupperware tiež nie je až taký dokonalý. Pracovná podložka sa nám rozlepila, pritom bola stále zvinutá potlačenou stranou nahor (je k nej originál taký plastový pásik, čo ju drží, tak presne na túto hrúbku bola zvinutá, na tenšie nie). Určite je však na vaľkanie a spracovanie cesta lepšia než klasická drevená doska (napr. miliónkrát ľahšie umývanie :D), tiež to, že pri potretí tenkou vrstvou oleja sa na ňu cesto nelepí na rozdiel od klasickej drevenej dosky).
Čo sa týka silikónových podložiek a foriem na pečenie - máme TW, máme Tescomu, máme aj nejaké "neznačkové" z Lidla a všetky majú jednu spoločnú vadu - po upečení je jedlo napáchnuté od formy. Strašne je to poznať na chuti, preto sme prestali tieto silikónové formy používať - na plech dávame teflónovú podložku, z nej jedlo nenapáchne a formy používame klasické.

Liívia, prečo píšeš "mimotémy"? Veď si písala k téme, na 100% s tebou súhlasím, ale nemohla som ti dať užitočný bod. Tak ti ho dávam aspoň takto slovne.
Tupperware za tú cenu, akú stojí, nie je stopercentný :rolleyes:. Toť môj názor.
Magduša
16.12.10,06:47
Mama mi dala podložku aby som vyskúšala namiesto dosky na miesenie cesta.

No pri valkaní cesta sa mi posúva, aj ked som tu trochu zospodu namočila.
Čo mám robiť aby sa neposúva?

Dakujem za rady, asi som urobila chybu, lebo mam je natočenú na valčeku farbou dole (tmavomodrá s kombináciou svetlomodrej) - idem pretočiť a uvidím.
sway
16.12.10,07:18
Llívia (http://www.porada.sk/member.php?u=37215) Dnes, 07:29 AM

Tupperware tiež nie je až taký dokonalý. Pracovná podložka sa nám rozlepila, pritom bola stále zvinutá potlačenou stranou nahor (je k nej originál taký plastový pásik, čo ju drží, tak presne na túto hrúbku bola zvinutá, na tenšie nie). Určite je však na vaľkanie a spracovanie cesta lepšia než klasická drevená doska (napr. miliónkrát ľahšie umývanie :D), tiež to, že pri potretí tenkou vrstvou oleja sa na ňu cesto nelepí na rozdiel od klasickej drevenej dosky).
Čo sa týka silikónových podložiek a foriem na pečenie - máme TW, máme Tescomu, máme aj nejaké "neznačkové" z Lidla a všetky majú jednu spoločnú vadu - po upečení je jedlo napáchnuté od formy. Strašne je to poznať na chuti, preto sme prestali tieto silikónové formy používať - na plech dávame teflónovú podložku, z nej jedlo nenapáchne a formy používame klasické.

Liívia, prečo píšeš "mimotémy"? Veď si písala k téme, na 100% s tebou súhlasím, ale nemohla som ti dať užitočný bod. Tak ti ho dávam aspoň takto slovne.
Tupperware za tú cenu, akú stojí, nie je stopercentný :rolleyes:. Toť môj názor.


Dakujem za rady, asi som urobila chybu, lebo mam je natočenú na valčeku farbou dole (tmavomodrá s kombináciou svetlomodrej) - idem pretočiť a uvidím.

Babulky nič nemusí byť dokonalé, ale poviem Vám iba toľko, že čokoľvek sa mi pokazilo, aj po rokoch, nevyhodila som nič, a krásne mi vymenili pokazený výrobok za novučký! (napríklad naposledy sa mi po 3 rokoch rozlomila vývrtka a praskla mi brúska na nože a už mám nové), tak ak máte problém treba jednoducho výrobok reklamovať v tejto firme funguje doživotná záruka. Fakt som nadšená. Skúste to riešiť takto.:)
Llívia
16.12.10,08:56
Sway, veď aj sme. Ja netvrdím, že TW výrobky sú zlé, to by som do nich sama pár stoviek SKK nevrazila a príď sa pozrieť, v dvoch skriniach máme len ich Kráľovné poličiek + hádaj, čo máme v mrazáku? :rolleyes:
Podložku vymenili, taktiež Mix fix, keď sa na ňom zotrela stupnica (ale zotiera sa aj na novom), Rýchlokysku, keď nedržal vrchnák.

Príspevkom som sa chcela vyjadriť svoj názor na výrobky zo silikónu. Tie by som už od nich ani od žiadnej inej firmy nekúpila, resp. by som v nich nepiekla, lebo po pečení je jedlo strašne cítiť tým silikónom (?) a pach je cítiť aj pri pečení. (Pri mrazení jedlo nenapáchne od formy.)
zlobinka
10.07.14,06:33
chcem sa opytat mate aj cestovinku, ryzovac,omeletku do mikrovlnky? pouzivate a ste spokojny?
avalik
10.07.14,06:55
chcem sa opytat mate aj cestovinku, ryzovac,omeletku do mikrovlnky? pouzivate a ste spokojny?

na ryzovac nedam dopustit :D
aktaK
10.07.14,07:17
na tu dozivotnu zaruku by som sa rada opytala, ako funguje?

nakolko mam dost vela veci od nich, vsetko starsie ako 10 - 15 rokov,
ale ziadne doklady, od koho som kupovala, ako v tomto pripade prebieha reklamacia?
avalik
10.07.14,07:24
na tu dozivotnu zaruku by som sa rada opytala, ako funguje?

nakolko mam dost vela veci od nich, vsetko starsie ako 10 - 15 rokov,
ale ziadne doklady, od koho som kupovala, ako v tomto pripade prebieha reklamacia?

Vďaka presným formám, kvalite používaného materiálu a prísnym výstupným kontrolám sa na výrobky Tupperware vzťahuje časovo
neobmedzená záruka na materiálové a výrobné chyby.

Záruka sa nevzťahuje na poškodenie výrobkov Tupperware vzniknuté bežným opotrebením alebo spôsobené ich nesprávnym použitím
a manipuláciou. Výrobky s vadami materiálu alebo s výrobnými chybami môžete prostredníctvom vašej poradkyne kdekoľvek
bezplatne vymeniť. Tupperware si vyhradzuje právo meniť ceny, farby, tvar a kombinácie výrobkov.
http://www.tupperware.sk/sk/zaruka
aktaK
10.07.14,08:14
dakujem za odpoved, len sa chcem opytat, pokial viem, ze poradkyna, ktora mi vsetko predala uz davno sa tomuto nevenuje, mam kontaktovat hociktoru inu a tá mi to ochotne
zariadi, resp. sprostredkuje?

chápem správne, ze poradkyna = predajkyna?
avalik
10.07.14,08:21
dakujem za odpoved, len sa chcem opytat, pokial viem, ze poradkyna, ktora mi vsetko predala uz davno sa tomuto nevenuje, mam kontaktovat hociktoru inu a tá mi to ochotne
zariadi, resp. sprostredkuje?

chápem správne, ze poradkyna = predajkyna?

ano, ale ak by bol problem tak kontaktuj distribucne stredisko v tvojom okoli - najdes v danom linku
aktaK
10.07.14,08:22
este raz dakujem
aktaK
22.08.18,08:18
dobrý den, takze hladám kontakt na poradkynu, prasklo mi viečko z misky,
potrebovala by som dokúpiť náhradný kus, je to vobec mozne?
a tiez neveiem, či este tento produkt vyrábajú, je to uz cez 15 rokov...

sú to 3 misky do seba zapadajuce, vsetky bielej farby, vrchnáky sú: zelený, oranžový a červený, vie mi niekto poradit, na koho sa mám obratiť v Poprade?
misoft
22.08.18,08:27
https://www.tupperware.sk/sk/kontaktujte-nas
https://sk-sk.facebook.com/tupperwarebratislava/


Ale... po 15-tich rokoch je už iný sortiment - pochybujem, že budú náhradné diely.
aktaK
22.08.18,08:35
dakujem, vsak tohoto sa obavam, nebol to lacný kauf...