HeLK
01.06.24,17:46
Dobrý deň prosím vás potrebujem radu , vlastníme časť pozemku (600m2) mimo zastavaného územia obce - aj dosť mimo obce, vedľajší majiteľ pozemku, chce odkúpiť od nás pozemok ale my mu ho nechceme predať za tú smiešnu sumu čo ponúka- otázka znie môže sused podať na súd žiadosť o vydraženie pozemku?
HeLK
01.06.24,16:51
Prepáč ak som položil alebo formuloval zle otázku, ale som riadne naštvaný na to. Ja viem že je to MOJ pozemok, ale ja nie som právnik. Viem že majiteľ susedného pozemku , chce veľmi moju časť pozemku a ja mu ho nechcem predať za smiešnu sumu ktorú mi ponúka. Preto ak mám inak položiť otázku budem rád keď poradíte.Ďakujem
marjankaj
01.06.24,16:55
Veď sa spýtaj svojej mamičky.
buchač
01.06.24,17:02
HeLK (Dnes 19:51)
- Ja viem že je to MOJ pozemok, ale ja nie som právnik.
- Viem že majiteľ susedného pozemku , chce veľmi moju časť pozemku a ja mu ho nechcem predať za smiešnu sumu ktorú mi ponúka.
- Preto ak mám inak položiť otázku budem rád keď poradíte.Ďakujem
==================
- Na toto je potrebné právnické vzdelanie ???
Si robíš prdel ?

- Ti priložil ku hlave pištoľ, aby si podpísal ?
Alebo sa inak realizoval ?

- Ako inak by si chcel položiť otázku ?
Veď už v samotnej podstate ide o do neba volajúcu hlúposť...
HeLK
01.06.24,17:03
No takú hlúpu odpoveď si nechaj pre seba.
pavol54
01.06.24,17:03
zatiaľ platí zákon "cena dohodou". Urči cenu buď ju akceptuje alebo nie. Vydržanie platí len vtedy, ak by ju dlhodobo využíval, a to by si nedostal nič
buchač
01.06.24,17:10
HeLK (Dnes 20:03) No takú hlúpu odpoveď si nechaj pre seba.
=====================
Priateľu hlúpy...na hlúpu otázku len hlúpa odpoveď.
Nerád radím hlupákovi, ale v tvojom prípade urobím výnimku.

" Radiť hlupákovi je ako pomáhať vrahovi.“
" Chorému pomôž,ale hlupákovi neraď. "
ivka70
01.06.24,17:30
Vydražiť sa sa len nieco, co ide do dražby, cize musel by si mat nejake dlhy, exekucie a exekutor by ten pozemok dal do dražby. A v dražbe by ho sused kupil.

Asi mas skôr na mysli vydržanie. Vydržať sa da napr. pozemok, ktory nema vlastnika a niekto ho v dobrej viere uziva ako svoj.
Pozemok, ktory ma znameho vlastnika, sa neda vydržať.
HeLK
01.06.24,17:46
ďakujem pekne za odpoveď.
HeLK
01.06.24,17:47
ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie .
OneUp
01.06.24,18:03
Bruchac Tak preco tu kazdemu " radis " blbecku ?:
Martuk
01.06.24,18:55
daj si gule na spravne miesto a stanov si cenu, za ktoru si ochotny ten pozemok predat. Ked sused povie nie, tak ste sa dohodli a dalej nie je co riesit. ON chce kupit nie ty. Ked nepristupi na tvoju cenu, tak nekupi nic.
HeLK
01.06.24,19:46
ďakujem pekne za odpoveď.