Sylviaa
02.06.24,09:32
Známa má o niekoľko stoviek vyšší plat len preto, že pracuje na štátnej škole. Náhodou sme sa po rokoch stretli a čudovala sa, že o tom neviem (teda že štátne platia lepšie). Učíme rovnaký predmet, obidve sme "staré poctivky", máme rovnaký počet odučených rokov, len maličkosť - ona zarába o niekoľko stoviek viac. Skutočne jej to zo srdca prajem, je to pracantka, ale to som i ja a veru väčšina učiteľov, prečo by mali byť dvojaké tabuľky, dva metre na hodnotenie ich práce?? Je tu niekto kompetentný, kto by mi vedel seriózne odpovedať? Ďakujem.
buchač
02.06.24,08:45
Odpoveď si už dostala na Modrom koníkovi. ;)
Ale rozviniem o konkrétne linky.

------------------------------------------------------
CITUJEM :

" So svetskými školami ich spájajú rovnaké platy či zdroje..."
https://www.katolickenoviny.sk/tema/category/tema/article/cirkevne-skoly-ponukaju-viac.xhtml

...a v neposlednej miere Zákon 553/2003, § 1. odst. 1, písmeno

j) školy, v ktorých sa vzdelávanie považuje za sústavnú prípravu na povolanie4a) v zriaďovateľskej pôsobnosti štátom uznanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti4b) a inej právnickej osoby alebo fyzickej osoby,4c) ak ide o pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, ak ďalej nie je ustanovené inak,

k) základné umelecké školy, materské školy, jazykové školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti štátom uznanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti4b) a inej právnickej osoby alebo fyzickej osoby,4c) ak ide o pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov, ak ďalej nie je ustanovené inak,

https://www.epi.sk/zz/2003-553
Sylviaa
02.06.24,09:17
Áno dostala, ale radšej sa opýtam aj inde, na Koňa istotne nechodí každý :-) , podobne ako ani sem. Ale vďaka ti za odpoveď.
ivka70
03.06.24,05:04
Treba zistit, v com je rozdiel.
Mate tabulkovy funcny plat, ten by ste mali mat rovnaky, ak mate uznany rovnaky pocet odpracovanych rokov.

Rozdiel moze byt v priplatkoch a osobnom ohodnoteni. Priplatky ovplyvnuju rozne aktivity (napr. triednictvo, kruzky, uvazok nad standardny, nadcasy a pod.) Osobne ohodnotenie je individualne, to neovplyvnis.
Takze porovnajte najskor to, co mate ako uznane , ci si spravne posudena podla zakona, kde je rozdiel. Potom sa k tomu da vyjadrit.