Millanku
04.06.24,09:47
Dobrý deň,

Minulý mesiac (5.2024) mi oznámili výpoveď z dôvodu zrušenia prac. pozície (neoficiálne vedeli, že uvažujem nad materskou). Výpovedná doba je na jeden mesiac do 30.6.2024. Do tohoto času si čerpám zvyšok dovolenky a tzv: platené voľno (registrujú ma ako by som bol v práci, ale nemám už čo robiť fyzicky).
21.6.2024 mi vychádza možnosť materskej dovolenky po 6T od narodenia maličkej.
Oznámil som v práci - papier mi potvrdili, ale oni si trvajú na tom, že od 21.do 30.6 ma budú registrovať ako by som chodil do práce a vyplatia mi aj náležitosti, napriek tomu, že už budem oficiálne na materskej.
Nebude problém s príjmom počas materskej? Ako mám postupovať? Ak budem mať takýto príjem, neovplyvní mi to dávky v nezamestnanosti po materskej? Ďakujem za akúkoľvek radu.
ivka70
04.06.24,08:12
To sa trochu mylia, pre vas plati

zze/2001-311/64/2/

To znamena ,ze ak nastupite na materku 21.6., vs PP neskonci 30.6. (pretoze ste v ochrannej lehote od 21.6.), ale skonci az poslednym dnom materskej, pripadne az rodicovskej ,ak by ste medzitym pisomne oznamili, ze po poberani materskeho pokracujete poberanim rodicovskeho (teda z do 3 rokov dietata.
Az potom vas PP skonci poslednym dnom toho obdobia.

Teda ak neoznamite, ze na dalsom zamestnavani netrvate.
Millanku
04.06.24,08:23
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď,
To by prišlo vhod. Výpoveď som ale prevzal protipodpisom, neznamená to to isté ako netrvaní na PP?

Mne skôr ide o to ako zabrániť, aby ma registrovali/vyplácali v období od 21.do 30.6. Dnes mi to oznámili a bol som v šoku.
Navrhli mi ísť na materskú až 1.7., nebolo by to menej komplikované?
ivka70
04.06.24,08:28
Nie, prevzatie vypovede nie je vzadnie sa vypovednej lehoty.
Pre nich by to bolo jenoduchsie, ale vy nemate dovod sa vzdat svojich prav, a nastup ste uz pisomne oznamili.
Jednoducho od 21.6. ste na materskej, teda nemozu vam platit nic, a ak budu ,je to ich problem, do SP sa odvadza cela suma, za cely mesiac, neda sa priradit k dnom.

Upozornite ich na ten paragraf, ze vas PP neskonci teraz a aj pripadne odstupne (ak je narok) dostanete az potom)
Millanku
04.06.24,08:32
Mnohokrát vďaka.
Millanku
04.06.24,08:39
Dobre a čo sa týka ukončenia PP potom pripadá na nasledujúci deň po skončení materskej/rodičovskej, alebo ešte plus tých cca 10 dní (náhrada od 21do 30.6)
Mnohokrát vďaka.
veronikasad
04.06.24,08:41
Kedy si zamestnávateľovi písomne oznámil, že nastupujes na rodičovskú dovolenku s poberanim dávky materske? Odkedy trvá pracovný pomer vo firme?
ivka70
04.06.24,09:47
Posledny den RD bude aj poslednym dnom PP (tam si opat treba splnit oznamovaciu povinnost mesiac dopredu pisomne). Za tie dni uz ziadna nahrada nebude (jedine ak by bola nejaka nevycerpana dovolenka, tak tu preplatia v ten mesiac ku koncu PP)