tyntyn
06.06.24,09:02
Dobrý deň,

zamestnanci (verejná správa) kvoli podujatiam pracovali v sobotu, kedy bezne nepracuju.
Prvé podujatie sa konalo na pracovisku, kde odpracovali 5,5 hodin od 6:00-12:00, za čo maju narok na stravny listok, nadčas 5,5 hod. a príplatok za prácu v sobotu-5,5 hod.(mali polhodinovu prestávku). Potom sa presunuli na širavu,kde sa konalo dalsie podujatie. Na toto už mali vypísaný cesťak, kedže pracovali mimo pracoviska. Odpracovali od 12:30- 17:30, pričom nerátam do nadčasu cestovanie, takže nadčas vychadza 5 hodin, k tomu preplatenie stravneho 7,80 € a príplatok za prácu v sobotu 5 hodín. (polhodinovu prestávku nemali). Niektorí odpracovali na sirave iba 3 hodiny, takže stravné im nevyjde, nadčas a príplatok áno.
Vynimkou je šofér, ktorý musel ostať na šírave až do 20:00, čím už za celý deň presiahol 12 hod. ,kedže rátam aj cestovanie do nadčasu. Od 6:00 do 12:00 (na pracovisku s prestavkou) a od 12:00 do 20:00 (cestak-sirava - aj tu mal mat prestavku?). Nadčas teda u šofera bude 13,5 hod. alebo iba 13 hod., ma narok na stravny listok a preplatenie cesťaku 7,80 € a príplatok za sobotu 13,5 hod alebo iba 13 hod.

Mám to prosím správne? Ďakujem.
ivka70
06.06.24,10:39
za nadcasove zmeny mate definovny stravny listok v kolektivnej zmluve alebo niekde inde? lebo za nadcasovu zmenu narok nie je.

Cas do stravneho na pracovnej ceste sa pocita cely cas, od zaciatku cetovania az po navrat ... takze narok na stravne na pracovnej ceste treba pocitat inak.
tyntyn
06.06.24,10:53
áno v kolektivnej zmluve máme uvedene že v prípade ralizácie takýchto podujatí patri listok.

Ano pre vypočet stravneho som zohladnila celý čas vratane cestovania, ale mna zaujimal len nadčas. a hlavne u sofera.....
ivka70
06.06.24,11:00
povinna prestavka je najneskor po 6 hodinach prace ... sofer ma este povinne prestavky podla zakona o premavke na cest. k. ...tak si pozri, kde mal povinnu prestavku a kolko