sances
10.06.24,16:27
Ahojte poraďáci, som tu znovu s prosbou o pomoc - vytvorením grafu veternej ružice v Exceli.
Nenašiel som nič čo by mi celkom vyhovovalo, preto si dovolím pootravovať vás.
V prílohe je Excelovský súbor kde sú zadané parametre - kam fúka vietor. (nie odkiaľ ako by to bolo asi malo byť)
Ide mi o to aby sa v grafe (ktorý neviem zostrojiť, preto je tam len obrázok) otáčala červená šípka v smere "kam fúka vietor" podľa hodnoty v C10.
Vrcholom rozkoše by v tomto prípade bolo ešte aj zobrazenie poryvov a rýchlosti vetra podľa hodnou v C13 a C14 - veľkosťou a farbou kužeľa - od stredu smerom von, podľa hodnoty, farba od zelenej po červenú - niečo ako teplomer v Exceli.
Úplne postačí aj funkcia otočnej šípky.. možno niekto také už riešil. Zmeňte dizajn ak potrebujete, hlavne aby bolo všetkým pri pohľade na to hneď jasné, ktorým smerom fúka vietor.. Ďakujem všetkým ktorý dočítali až sem, venovali mi čas, a všetkým poraďákom ktorí mi tu vždy dobre poradili.
ivka70
10.06.24,14:47
sances
10.06.24,15:04
Ďakujem Ivka, hľadať kompas ma nenapadlo, vyskúšam, veľmi by som chcel aby "krivka" - šípka, mala smerový ukazovateľ.
No všetko postupne, prvý úspech bude keď bude ukazovateľ fungovať a to ešte v tvare kruhu.. ďakujem
ivka70
10.06.24,18:11
sipku vies v grafe krasne nastavit (format data point, end arrow type)