mandyla
11.06.24,13:59
Moja staručká mačka sa asi zavadila o niečo ostré(pletivo na plote?) a poranila si labku. Má otvorenú ranku trochu väčšiu ako zápalková hlavička. Ošetrila som ju ale neviem ako by som zabránila infekcii. Má ju opuchnutú. Je na to nejaká pomôcka čo sa na labku natiahne a drži sa na nej pri chôdzi?
Chobot
11.06.24,12:21
- Ranu vydezinfikovať peroxidom
- zastaviť krvácanie
- ak sa dá, môžeš ranu nastriekať akutolom (rýchloobväz).

Mačke to zbytočne zaviažeš obväzom, ona si to strhne. Treba ju nechať pár dní tak, ona sa z toho vylíže. Keby po pár dňoch sa ti zdala iná, potom stačí ísť k veterinárovi. To, že to má teraz opuchnuté nevadí. Takú malú ranu nie je potrebné šiť. Mačky mávajú po vzájomných bitkách oveľa väčšie rany.
Victoria44
21.06.24,08:36
Ahoj, prepáč že sa ti mačka poranila.

Určite je najlepšie ísť s ňou čo najskôr k veterinárovi, aj keď sa to zdá ako malé poranenie. Mačky majú veľmi citlivú pokožku a rýchlo sa im môže dostať infekcia, hlavne keď si labku poranili von.

Veterinár ti určite dá nejakú mast alebo sprej na dezinfekciu a zacelenie rany. Možno ti aj odporučí nejaké antibiotikum, aby sa predišlo infekcii. Tiež ti poradí, ako ranu ošetrovať doma.
Kým nepôjdeš k doktorovi, skús labku jemne očistiť vlažnou vodou a nejakou jemnou dezinfekciou, napr. Betadine. Ale opatrne, nechceš ju ešte viac podráždiť. Potom ju nech má v suchu a čistote. Skús ju trochu obväzovať, ale len na chvíľu kým nepôjdete von, nech sa ti z toho nezačne potácať. Najlepšie je ale nechať to na odborníka.

Dúfam že to nebude nič vážne a mačka sa rýchlo uzdraví! Dávaj na ňu pozor a choď čím skôr k veterinárovi. Daj vedieť ako to dopadlo!

S pozdravom, Victoria :-) (https://mazzani.pl)
Chobot
21.06.24,10:10
Po 2 týždňoch to už má aj zahojené. A to si sa registrovala len kvôli tomu, aby si toto napísala?

Prečo mám pocit, že tvoj profil bude čoskoro vymazaný?