Legna
12.06.24,12:57
Chcela by som poprosiť o radu,
doposiaľ sme členov komisií vyplácali vo výplatnom termíne (čiže voľby konané v máji boli vyplatené vo výplate v júni za máj). Podľa Vyhlášky MV SR 308 o výdavkoch spojených s voľbami sme mali za to, že postupujeme správne podľa § 5 ods. 3 - odmena sa vyplatí do 45 dní po vykonaní volieb.

Vzhľadom k tomu, že niektorým členom sa to nepáčilo a sťažovali sa Okresnej volebnej komisii, mali sme z Okresného úradu telefonát, že konáme protizákonne a účelovo viazané prostriedky sa majú vyplácať v deň konania volieb po ukončení práce volebnej komisie v hotovosti.

Viete mi prosím Vás poradiť, či naozaj konáme protizákonne alebo sa naďalej môžeme držať uvedenej Vyhlášky? Pretože po tomto telefonáte sme zostali celkom zmätení.

Ďakujem
misoft
12.06.24,13:13
Vyhláška píše jedno, ale je tam dôvod, kedy vyplatiť okamžite ("ak nemajú v deň konania volieb nárok na náhradu podľa § 36 ods. 1 zákona," - asi sa tým myslí náhrada mzdy.
Podľa mňa - nespokojenci potrebovali prachy, aby to "oslávili" :D. Okresný úrad môže namietať, ale aj oni sa musia držať zákona. Podľa mňa - nie je to protizákonné, pretože odmenu dostanú tak, či tak.
Ľubica2
12.06.24,13:25
Tiež vyplácame odmeny pre členov OVK v riadnom výplatnom termíne. Je to odmena, ktorá je oslobodená od daní a odvodov t.j. ideme cez mzdový soft so všetkými náležitosťami. Avšak nakoľko je zúčtovanie volieb do 8.7.2024, tak ich budeme vyplácať cez zálohu a vyúčtovanie bude 0.