jabas
15.06.24,13:29
Dobrý deň, prosím Vás, možno ste sa už stretli niekto s takým prípadom. Ide o s. r. o., nie je platca DPH, konateľom je len jedna osoba, s ktorou je skutočne veľmi ťažké komunikovať. Ten konateľ mal aj svoje osobné problémy, bol nútený vyhlásiť osobný bankrot. Problém je ale v tom, že mi ostali niektoré nevysporiadané záväzky za minulé roky. A neviem, ako sa ich mám zbaviť, keďže bol ten bankrot. Teraz už firma „zarába“, ale tak, že s terajším zamestnávateľom má dohodu na svoju s. r. o. Dostáva „výplatu“ ale zase nie na firemný účet, ale svoj osobný. Keďže nemá ani firemný účet, ani neviem ako mám zaúčtovať tie prijaté výplaty, ktoré boli uhradené. V ruke mám prakticky iba faktúry, ktoré „zarobil“. A skutočne veľmi ťažká komunikácia je s týmto pánom. Prosím, obraciam sa na Vás skúsenejších. Ďakujem za rady a prajem pekný slnečný deň.
pavol54
15.06.24,11:43
pekne domotané nikto nevie čo je čo
jabas
15.06.24,12:26
Áno, aj pre mňa je to domotané. A sama mám čo robiť, aby som sa v tom aj ja zorientovala. Taký prípad som ešte nemala. A preto sa pýtam, či sa s tým niekto stretol. Visia mi neuhradené záväzky ešte z minulého obdobia - pred vyhlásením bankrotu, firemný účet nie je - iba súkromný (konateľov).