Ivu85
23.06.24,18:37
Ahojte, potrebujem radu. Rodičia si dali postaviť chatku na záhrade, žiaľ vybrali firmu horšiu ako Päť a Mat. Okrem toho že meškajú už tri mesiace, je absolútne dodzubana. Žiaľ moja mama dôchodkyňa im to postupne celé zaplatila. Samozrejme fotodokumentáciu som spravila, ale moja otázka, je reálne docieliť súdne,alebo mimosúdne s takouto firmou aby to alebo napravili,alebo vrátili peniaze? Žiaľ až pred asi mesiacom dal na tú firmu negatívnu recenziu na internet chlap,ktorý sa s nimi už rok súdi presne kôli tomuto. Ďakujem za každy postreh, že prikladám iba zopár fotiek z obrovského mnozstva
Martuk
23.06.24,18:08
obavam sa, ze jedine cez znalecky posudok a sud
Ivu85
23.06.24,19:30
Výsledok súdu v môj prospech mi zrejme nikto nezaručí?
Negoce
23.06.24,20:25
mali podpísanú dohodu ? zmluvu o dielo? zmluvu na výstavbu chaty? stavebné povolenie existuje? nájdi si stavený dozor, z dôvodu objektívnosti posúdenia výstavby chatky...........
buchač
24.06.24,09:07
Negoce (Včera 23:25) mali podpísanú dohodu ? zmluvu o dielo? zmluvu na výstavbu chaty? stavebné povolenie existuje? nájdi si stavený dozor, z dôvodu objektívnosti posúdenia výstavby chatky...........
=========================
To je všetko pekné...ALE :
- ak by bol stavebný dozor, robota by mohla byť aj tak odfláknutá
- detto je to aj pri zmluve na výstavbu
- podobne rovnako aj o dohode
- na výstavbu určitých chatiek nie je potrebné povolenie, ale to neznamená, že z chatky urobí kôlňu na náradie.
- atď
Tu predsa ide o to, že niekto chcel majiteľa solídne odrbať.

Nie jeden dom sa postavil bez zmlúv, bez povolenia, bez stavebného dozoru...no pritom bola kvalita stavby ako z učebnice.
Ale ak je majiteľ firmy lempl, tak to potom aj tak vyzerá.

...a ozaj...len letmý pohľad na stavebné dosky naznačuje, ako keby už boli niekde inde použité.