milagros208
26.06.24,12:56
Zdravím. Prišla mi pokuta za dodatočné hlásenie o vyúčtovaní dane z dôvodu zvýšenia dane (odvodovej povinnosti). Ide o to, že v riadnom hlásení som do riadku 8 a 9 uviedla nesprávnu čiastku, daň (odvodovú povinnosť) a odvedené preddavky na daň poníženú o sumu daňového bonusu, ktorý bol vyplatený z prostriedkov zamestnávateľa a v 3. mesiaci požiadaný o vrátenie z DÚ. Nesúhlasím s pokutou, keďže táto chyba vo vykázaní nemala vplyv na daňový odvod a v podstate mám zaplatiť pokutu za to, že nám DÚ vrátil daňový bonus z dôvodu, že sme nemali v mesiacoch február a marec dostatočný odvod dane a nemohli si tak daňový bonus ponížiť z odvodovej povinnosti. Aké mám možnosti sa proti tomuto rozhodnutiu brániť? Ďakujem.
Negoce
26.06.24,11:30
sankcia je za čo? konkrétne
milagros208
26.06.24,12:19
Sankcia bola vyrubená za to, že v riadnom hlásení bola nesprávne uvedená nižšia suma dane a odvedených preddavkov a na základe výzvy na odstránenie pochybností, bola odvodová povinnosť v dodatočnom hlásení vyššia o 4000€, čo je suma daňového bonusu, ktorý sme si nemohli ponížiť z preddavkov dane a žiadali o vrátenie DÚ. V skratke : ja som v riadnom hlásení na r. 5 uviedla sumu daňového bonusu, ktorý sme skutočne vyplatili a nie sumu daňového bonusu, o ktorý sme ponížili preddavok na daň. V dodatočnom hlásení som to opravila ako to bolo skutočne uvedené na r. 5 za rok 2023 a tým vzniklo zvýšenie dane a sankcia bola vyrubená za obdobie od 1.5. do 20.5. Pritom hlásenie som podala 12.3. a keby mi prišla výzva na odstránenie chýb skôr, bola by som podala opravné hlásenie do 30.4. a bez sankcie.
Negoce
26.06.24,12:30
penále to boli?
milagros208
27.06.24,04:36
Pokuta.
veronikasad
27.06.24,05:21
Koľko bola pokuta?
Mne sa tohto roku tiež v jednej firme stala pikoska. Nacitavam prehľady aj hlásenia zo súboru (SW Olymp), pred odoslaním si ich na FS vytlacim, mám riadne vyplnené hlásenie. 2.5.:mi volala správkyňa, že za jednu firmu má nulové hlásenie, bez zamestnancov. Kázala mi počkať na výzvu a až potom poslať dodatočné. Či prišla nejaká pokuta neviem, firma mi nič nehlásila...