Lenka Lienka 23
27.06.24,08:08
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zamestnanca, ktorý poberá daňový bonus na študenta. V mesiaci jún vykonal štátnu záverečnú skúšku (Bc.) prvého stupňa. Priniesol mi aj doklad zo školy, že ukončil štúdium. Od septembra pokračuje na 2. stupni VŠ ( Ing.) za júl a august mu daňový bonus nevyplácame, že? Dakujem za odpoveď
tigy
27.06.24,06:19
Podľa mňa vyplácate, viď článok Jozefa Mihála:

Študent úspešne ukončil štúdium, pokračuje v dennom štúdiu na 2. stupni VŠ, zápis na 2. stupeň VŠ je najneskôr 31.10.2024:

Daňový bonus a prídavok na dieťa sa poberá naďalej.

Štát platí zdravotné poistenie naďalej.

Aj tu pripomeňme, že dohoda o brigádnickej práci študentov sa môže uzatvoriť len so študentom, ktorý nedosiahol vek 26 rokov.

Skončený bakalár môže brigádovať formou dohody o brigádnickej práci študentov, pri uzatvorení dohody o brigádnickej práci študentov sa nevyžaduje potvrdenie o štúdiu, ak sa dohoda uzatvára v období od skončenia štúdia v dennej forme vysokoškolského štúdia prvého stupňa do 31. októbra 2024. Pre takúto osobu sa pri uzatváraní dohody nevyžaduje potvrdenie o štúdiu, ale doklad o ukončení štúdia na prvom stupni vysokej školy.

Ak sa dohoda o brigádnickej práci študentov uzavrela ešte pred štátnicami, pokračuje naďalej až do dňa, dokedy bola dohodnutá. Ukončenie štúdia na prvom stupni vysokej školy nie je dôvodom na predčasné ukončenie dohody o brigádnickej práci študentov.

https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=1142
Negoce
27.06.24,06:48
ak máte istotu, že pokračuje v štúdiu, DB vyplácate naďalej.....
ak zastavíte, doplatíte DB v RZD.....
dohodnite sa s oprávnenou osobou