tomme_
27.06.24,18:24
Dobrý deň, ahojte. Prosím o radu. Pred týždňom mi priniesli žumpu 10m3. Žumpa sa zatial nevyužíva. Avšak rohy stien aj podlahy sú vlhké. Pri osadzani žumpy bolo v jame bahno a trocha vody. Nieje to Poľska žumpa preto mam strach či náhodou nepresakuje alebo nezateká. Trochu pršalo a zatieklo cez poklop takže vlhká podlaha mi je jasne ale viac ma nervujú tie rohy/spoje. Prosím je toto v poriadku? Ďakujem vám za rady.
Martuk
27.06.24,18:32
zumpa na co? na splasky, bobky a odpadovu vodu? Ak hej, tak ti moze byt uplne jedno, ci presakuje alebo nie, nakolko ak je to zumpa na hovna, tak ti nic nepomoze, vykaly su proste agresivne a casom (max behom 1 az 2 rokov) ti rozozeru cokolvek, co by si tam dal, aby si zabranil priesakom a pripadnej kontaminacii spodnej vody.

Dalej, ako sam pises toto moze byt sposobene zdvihnutim hladiny vody po osadeni, voda sa dostala dovnutra a teraz vysycha, resp. beton ju casom vypije. Aspon vidis, ci je zumpa osadena rovno. Ale podla toho furt mokreho flaku na druhej fotke mam pochybnosti rovnosti osadenia.
Chobot
28.06.24,06:13
S istotou ti asi nepovie nikto, ale podľa mňa to bude len skondenzovaná voda. Posledné dni bolo veľmi vlhko a dole, v žumpe je chladnejšie, ako vonku, tak vlhký vzduch ti tam skondenzoval.
bjuty smis
28.06.24,06:26
máš certifikát o nepriepustnosti žumpy, tak mu ver a netráp sa...

ostatní si musia pracne navŕtať diery pred uvedením do prevádzky :)))