nana989
28.06.24,06:47
Dobrý deň, ako premiestniť tovar dovezený letecky z Indie cez Viedenské letisko. Špedička, ktorá potom kamiónom doviezla tovar na Slovensko je regitrovaná v CZ, má teda CZ IČDPH. Na CZ faktúre má uvedenú hodnotu dopravy a clo a poznámky že tovar bol premiestnený z Indie do Viedne a z Viedne na Slovensko. Tovar a aj k tomu prislúchajúce náklady mám teda premiestniť od toho CZ dodávateľa, ktorý nám ho prepravil z Viedne?
ivka70
28.06.24,04:56
kde ten tovar mas (na Slovensku?) a kam ho chces premiestnit? spedicka asi nie je dodavatel tovaru
nana989
28.06.24,06:20
potrebujem ho premiestniť alebo nakupiť z Eu pre nemeckeho odberateľa, ktorý je tu registorvaný pre DPH podľa §5, teraz prišiel fyzicky do Viedne z Indie, tovaru faktúru mám od indického majiteľa, museli ho precliť v Rakúsku keďže tam prišiel....
ivka70
28.06.24,10:36
a kto ho v EU kupil od toho indickeho dodavatela, ked ty ho chces kupit od niekoho z EU?
nana989
28.06.24,10:40
fakturačna adresa tovaru je ta zahranična osoba, ktora ma sidlo v Nemecku ale sklad na Slovensku a tovar vstupil do Eu nie v Nemecku ale teraz cez Viedeň