bellacucina
02.07.24,12:48
Dobrý deň prajem! V obci kde bývame každý druhý víkend sa konajú narodeninové oslavy, ktoré trvajú od poobeda až do piatej rána. A už nielen cez víkendy ale aj cez týždeň. Kultúrny dom sa nachádza v strede dediny a v blízkosti sú rodinné domy. Nadmerný hluk obťažuje občanov, vôbec sa nedá spať. Môžem v takomto prípade zavolať políciu? Od obecného úradu nie sú vydané žiadne výnimky z nočného kľudu a žiadne oznámenia o tom, že sa idú konať takéto "akcie". Ďakujem za odpovede!
marjankaj
02.07.24,11:12
Povoľujem ti zavolať políciu.
Chobot
02.07.24,12:11
Políciu môžeš zavolať kedykoľvek. Aj bez dôvodu. Len potom si následky nesieš ty.

Ale podľa mňa problém bude inde - v tebe. Ty budeš ten typ mestského prisťahovalca, ktorému vadí na dedine všetko - od kikiríkania kohútov, cez brechot psov, smrad z kravína, muchy, komáre, krik detí ... až po tie oslavy. Neverím, že každá oslava ja tak bujará, že nemôžeš kvôli tomu v noci spať. Alebo že na každej oslave hulákajú do piatej rána. Možno sú to svadby a nie narodeniny. Ty si mala akú svadbu. Boli ste celú noc ticho? Nehrala ti hudba? Keby ti prišiel niekto na svadbu, že ste hluční, tak by si ho určite poslala do pr..le.

Keď si sa sťahovala, tak si musela vedieť, čo máš v okolí domu. A teda rátať s rizikom, že v kulturáku sa dejú "kultúrne akcie". Alebo si čakala, že tam budú len v nedeľu premietať filmy pre deti o druhej?

Tiež bývam v malom meste. Nejaký čas som býval u svokrovcov, čo tiež bývajú kúsok od kulturáku. Tiež sa tam konali rôzne oslavy, kolotoče, hudba, cigánska a pod. Nikdy mi nenapadlo sťažovať sa na hluk.

Ale veď zavolaj na nich políciu, ak máš pocit, že je to hlučné. Ostatní susedia si čo myslia? Budeš potom v dedine veľmi "obľúbená".
Martuk
02.07.24,17:34
ako pisal marjankaj udelujeme ti povolenie zavolat statnu policiu. dovody budes musiet udat sama a nasledky znasat sama. Chobot ti to dostatocne vysvetlil a pokial to nepochopis a dostatocne nezdovodnis, tak je to tvoj problem. Pretoze citujem kazdy druhy vikend sa konaju narodeninove oslavy, ktore trvaju od poobeda az do piatej do rana, by si musela adekvatne zdovodnit a zdokladovat. Si tu 5 rokov a mas 12 prispevkov, tak by si mala vediet, ako sa chovat. Takze si vytiahni hlavu z prdele, poprav si gule a osobne ries problemy s ludmi, s ktorymi mas problem. Ale nemyslim si, ze problem bude v tych ludoch.
OneUp
02.07.24,17:46
Cisty zakomplexovany chuj aj tvojimi radami
Martuk
02.07.24,17:56
ako aj ty ty minuskovy debil, ktory nevie dat jedinu schopnu radu, mater aj s fotrom ta mali poriadne ujebat, ked si sa narodil, ty alternativny zmrd. Kedy si ty aj tvojimi schizofrennymi prezyvkami volakomu poradil? Kedy??? Nikdy.
OneUp
02.07.24,18:03
A ty si co jej poradil ? Okrem urazok
Martuk
02.07.24,18:04
citaj debilko citaj, ale to ta ocividne nikto nenaucil
OneUp
02.07.24,18:26
Ved citam chuju tvoju radu. Ze si ma vytiahnut hlavu z prdele