ella22
04.07.24,16:44
Ahoj, viete mi prosím poradiť alebo ma informovať,či existuje nejaký časový úsek, kedy najneskôr mi musí zamestnávateľ oznámiť výpoveď?
Konkrétne som momentálne na rodičovskej dovolenke a 7.9 mi končí. Je len na zamestnávateľovi kedy mi to dá vedieť alebo ma určený čas?( Napríklad 2tyzdne pred nástupom do práce)
veronikasad
04.07.24,15:41
Pokiaľ nemáš pracovný pomer na dobu určitú, ktorý končí dňom dohodnutým v pracovnej zmluve, počas rodičovskej dovolenky ti zamestnávateľ nemôže dať výpoveď.
Naopak, tvojou povinnosťou je mesiac vopred písomne oznámiť ukončenie rodičovskej dovolenky a prip.termin nástupu do práce. Ak zamestnávateľ pre teba nemá prácu, výpoveď ti môže doručiť až po skončení rodičovskej dovolenky, prip.dohodnut sa na ukončení pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce
ella22
04.07.24,18:59
Mne už po ukončení materskej písali, že mám poslať písomne či budem do 3 rokov dieťaťa na RD, kde som mala uviesť dátum nástupu do práce. Následne som volala a pýtala som sa ich či im to mám ešte dostatočne poslať mesiac pred nástupom do práce a odpovedalo že nie.
Chobot
04.07.24,19:41
Ako už veronika napísala, počas RD ti nemôžu dať výpoveď. Ale ak nastupuješ 7.9., tak v daný deň, alebo ktorýkoľvek nasledujúci deň ti môžu dať výpoveď. Alebo sa s tebou môžu dohodnúť na ukončení PP ku ktorémukoľvek dňu, napr. aj ku dňu 8.9.
veronikasad
04.07.24,20:28
Treba znovu oznámenie o ukončení rodičovskej dovolenky - písomne, mesiac vopred. Po skončení MD sa nahlasuje predbežné trvanie rodičovskej dovolenky.