jan_co
05.07.24,07:28
Ahojte, chystáme sa autom do Splitu a chcel by som si overiť či Google mapy , waze ponúkajú najlepšiu voľbu podľa vašich skúseností . Kadiaľ jazdíte vy do Chorvátska??? Ďakujem za každú odpoveď
buchač
05.07.24,06:32
Furt a stále len o tom jednom...trochu, takpovediac, trápne.
jan_co
05.07.24,07:10
Trápne ako tento nepodstatný komentár ??? Ak nemáš čo k téme načo reaguješ?
misoft
05.07.24,12:59
Skúsenosti? G-mapy, Waze ti ponúknu len to, na čo majú podklady. A snažia sa vypočítať podľa tvojich požiadaviek. Takže - ak nechceš cestovať podľa autoatlasu (a často po rozbitých cestách, po poľných len preto, že je bez poplatku, alebo najkratšia) - tak len tie navigácie.
A každý má svoju preferovanú trasu (a nemusí tebe vyhovovať), pokiaľ začneš "podľa skúseností" kombinovať - tak pocestujem miesto 10 hodín až 10 dní.
BTW: táto otázka je o ničom (ako aj iné, ktoré si sem hodil). A z tvojej strany - je naozaj trápna, či sa ti to páči, alebo nie!
jan_co
05.07.24,13:06
Vlastne ďalší komentár o ničom bez výpovednej hodnoty...smutné životy vediete ľudia fakt
buchač
05.07.24,13:30
jan_co (Dnes 10:10) Trápne ako tento nepodstatný komentár ??? Ak nemáš čo k téme načo reaguješ?
=========================
Prečo by som nereagoval, ak je tvoja otázka taká, aká je ... čiže v tej podstate fakt trápna (rovnako ako aj ostatné, čo si sem dal) ???
Ale aby som vysvetlil, o čo mi vlastne ide.

Aplikácie teraz sú absolútne vedľajšie. Niekto ide podľa tej, druhý podľa inej...a ten ďalší si vystačí iba s klasickou papierovou automapou.

Pýtaš sa, kadiaľ ísť, ktorá cesta je najkratšia ?
Ono mapy ju vyberú a aj určia...no takých šikovníkov je plno a v tom momente je cesta, takpovediac, preplnená.
Potom už len stačí nejaká nehoda alebo iná udalosť, kde sa z viacerých jazdných pruhov vozidlá musia radiť do jedného a čas cestovania sa okamžite predlžuje. Ak sa cesta uzavrie úplne, tak ani nevravím.
Čiže odpoveď na tvoju otázku je jednoduchá.
Vyberiem si trasu podľa svojho gusta, natankujem, štartnem a idem....
Inak...najlepšia cesta je teraz cez Ukrajinu. ;)
----------------------------------------
Ale ako sledujem rôzne informácie na nete alebo v médiách, tak sa tam rozoberá, kde kúpiť diaľničné známky, kde natankovať a podobne. Tieto informácie považujem za smiešne, lebo ušetriť pár éčiek je ničom.
Už mi tam chýba len info, že kde sa má po ceste cestujúci vysrať...

P.S.:
Onehdá som veľa času strávil na služobných cestách.
Šoférovi som skoro vždy povedal (podľa okolností), aby šiel cestou - necestou...a takto som spoznával krásy Slovenska.

...ozaj, taká poznámka.
Je plno jedincov, čo sa chvália, kde všade vo svete boli. No vo vlastnej krajine by sa stratili a aj tu potrebujú na cestovanie aplikáciu.
---------------------------------------------------------------
jan_co (Dnes 16:06) Vlastne ďalší komentár o ničom bez výpovednej hodnoty...smutné životy vediete ľudia fakt
===========================
Ty si celý výpovedný...;)
Kuwa...ani len to nevieš, že nemáš nárok na dovolenku pri prevoze ženy do pôrodnice.
To akú EXTRA dovolenku by si chcel ??? Tri dni ? :D :D :D
Choď vrátiť školné a pýtaj si dva ústrižky, ak by si jeden stratil... :--- :--- :--- :cool: