mona091
13.07.24,18:29
Pekny den, prosim, ake mame moznosti, vyhliadli sme si byt, ktorý ponukala RK na zaklade sporstredkovatewlskej zmluvy s predavajucim, po odsuhlaseni podmienok sme chceli vyplatit zalohu, RK nam predlozila buducu zmluvu, ktora vsak bola katastrofalna, bez dolezitiych ustanoveni, jedine, co tam bolo bol ucet RK, kde sme mali vyplatit zalohu, a ze suhlasime s odmenou pre RK vo vyske zalohy. Zmluvu sme pripomienkovali, ziadali sme o prerobenie, vratane ustanvenia o celej kupnej sume, procese a forme jej vyplatenia. RK nam odmietla spravit doplnenia a zmeny, udajne, kym nie je vyplatena zaloha, tak nic menit nebudu, predavajucej sme navrhli pripravu zmluv cez pravnika na nase naklady, avsak predavajuca sa boji ist mimo RK z dovodu zmluvnej pokuty, a nakoniec nam RK napisala, ze nam ten byt nepredaju, je nejaka mznost, co s tym? MOze si RK dovolit oficialne ponukany byt, ze ho nam nepreda, a to z dovodu, ze nesuhlasime so znenim zmluvy. co suvisi aj s vyplatenim zalohy?
buchač
13.07.24,20:50
Predpokladám, že nejakú kópiu budúcej zmluvy máš k dispozícii...či ?

Na základe takejto nedopracovanej zmluvy a odmietnutie urobenie doplnení je to dôvod na odstúpenie od kúpy...samozrejme, že to isté sa týka aj predajcu a tým pádom aj faktu, že zmluvná pokuta padá.

Zálohu realitke by som rozhodne NEPLATIL v žiadnom prípade !

P.S.:
Uvedené dávam na základe vlastných skúseností...podrobnosti nie sú dôležité.
mona091
13.07.24,21:02
dakujem, odstupenie od sprostredkovatelskej zmluvy predavajucej s RK sme navrhli, avsak je to jednoduchsia zena, a RK jej zdoraznuje zmluvnu pokutu, ze nesmie s nami hovorit, a tiez jej uz prislubila isteho noveho kupujuceho, aj ked ja si myslim, ze ju zavadza, zalohu som nechcela dat RK, ale ako zalohu kupnej sumy pre kupujucu, aktualne je RK na nas agresivna, a napisala nam, dokonca s vykricnikmi, ze byt, aj keby to tito dalsi nezobrali, aj tak nam ho nepreda, ja vsak uvazujem, ci si moze oficialne RK dovolit nepredat inzerciami ponukany byt, to je akoby som chcela kupit tovar v obchode, ale mne by ho nechceli dat, iba inym, nehovoriac o tom, ze ona ako RK ma za ulohu sprostredkovat obchod, nie predkladat bez opravneia, vzdelania, splnomocnenia zmluvy, ktore ma riesit pravnik, a ako ceresnicka, RK diktuje zmluvne body, pricom nie je zmluvnou stranou a odmieta pripomienkovanie zmluvnych stran - strasne