Natty
14.07.24,21:47
Od priznania ID je % invalidity roky na dolnej hranici. Žiadne navýšenie o 10 % aj napriek ďalšej pridruženej úzko súvisiacej diagnóze. Po zmene zákona je v rámci diagnózy, na ktorú je priznaný ID, rozsah zvýšený až do plnej invalidity. Po aktuálnom posúdení zostala dolná hranica. Nerozumiem, načo je tam potom to rozmedzie, keď vždy priznajú len tú dolnú hranicu. Ide o ťažkú formu už pri dolnej hranici, tak ak má byť horná hranica, má lekár uviesť, že ide o ťažkú formu ťažkej formy, aj keď oficiálne stupne táto diagnóza nemá? Máte niekto iné skúsenosti s priznaním vyššieho % v rámci vašej hlavnej diagnózy, ako len na dolnej hranici?
ivka70
15.07.24,04:36
Máte niekto iné skúsenosti s priznaním vyššieho % v rámci vašej hlavnej diagnózy, ako len na dolnej hranici?
Ano, poznam takych, co dostali aj hornu hranicu, je to na posudeni lekara.
Jana Motyčková
15.07.24,06:29
mám skúsenosti s priznaním vyššej ako minimálnej hranice, a to aj v prípade keď to iślo na "plnú" invaliditu. Pri 1 diagnóze. Ale je to len vec posúdenia lekára.
veronikasad
15.07.24,06:45
Máš už rozhodnutie posudkovej komisie ? % invalidity je uvedené len v jednom riadku ? Zvykne bývať % za hlavnú diagnozu (dosť často na spodnej hranici) + % za ostatné dgn.
Dáša_
15.07.24,06:55
áno, mne bola priznaná horná hranica plus navýšenie. Priamo posudkovým lekárom po preštudovaní podkladov. Pôvodne prichádzal so zakrúýkovaným nižším percentom, po vyšetrení to zvýšil na maximálnu možnú hranicu. Ale neprekračuje to hranicu pre plnú invaliditu.
Natty
15.07.24,10:45
Rozhodnutie nemám a ani nebudú posielať, keďže sa nemenilo %. Poslali mi iba zápisnicu, takže sa nemám voči čomu odvolať. Akurát mi už neurčili ďalšiu kontrolnú lekársku prehliadku. Je nepotrebná. Na SP mi poradili, aby som podala žiadosť o prehodnotenie a doložila nové správy. Mám len jednu novú, zato komplexnú správu na hlavnú a pridruženú diagnózu. Ísť do toho? Bojím sa, aby mi nevzali to, čo už mám.
veronikasad
15.07.24,10:52
Koľko % máš priznaných? Kedy dovŕšis dôchodkový vek pre starobný dôchodok?
Natty
15.07.24,11:29
60 %. Do dôchodku 18 rokov.
veronikasad
15.07.24,11:32
To je ešte ďaleko... Prehodnotenie zdravotného stavu môžeš žiadať tuším az po 6 mesiacoch.