ady23
16.07.24,16:24
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Dostala som výpoveď, že som sa stala nadbytočnou, zamestnávateľ rozhodol o zrušení prac.miesta, s cielom zvyšiť efektívnosť práce a pre org.zmeny, ktorých cielom je znížiťpočty zamest. na uvedenej pozícii.. Je nás asi 8 technikov /rovnaká pozícia/, ktorý sme na 4 pobočkach tu na Slovensku, vzájomne sa zastupujeme, k prac.zmluve máme dodatok o pracovných cestach do firiem, ktoré sú pre všetkých rovnaké, všetci jazdíme po celom Slovensku. Jediný rozdiel v zmluve je miesto výkonu práce. Výpoveď sme dostali 3, z dvoch pobočiek, výpoveď začína plynúť od 1.6.2024. Čo ma však zarazilo, na jednej z pobočiek je kolega, ktorý bol prijatý na dobu určitú, ktorá mu končila 30.6. a zamestnávateľ mu predlžil pracovný pomer, nechápem, kedže sa snaží znížiť počty zamestnancov v našej pracovnej pozícii. Pričom nikomu z nás neponúkol jeho prácu. Je to síce iná pobočka, iné miesto výkonu práce na zmluve, ale reálne všetci zamestnanci robíme to isté, cestujeme, kde je potrebné po celom SK. Je takáto výpoveď napadnuteľná, buď z dôvodu, že sme nedostali ponuku miesta, alebo z dôvodu, že napriek znižovaniu zamestnancov na našej pozícii, predlži zamestnávateľ zmluvu na dobu neurčitú ? Ďakujem za odpoveď.
ivka70
16.07.24,15:02
Nie je napadnutelna. Zamestnavatel sa rozhoduje, ktore miesto zrusi a ktore necha.
Len preto, ze kolegovi koncila doba urcita, nemate narok na to miesto, ktore ma. To miesto nebolo a nie je volne, aby vam ho musel zamestnavatel ponuknut. Aj predlzenie jeho zmluvy je na rozhodnuti zamestnavatela.