Rozalka
16.03.08,13:33
- a ďalší sa ma pýtal na cenu takýmto spôsobom - mám príjem za rok 300.000,- zakoľko mi urobíte účto ?
príjemnú nedeľu a do stihnutia
Anik
Na otázky tohto typu odpovedám (záleží od predmetu podnikania): chcela by som nový televízor/nový dom/nový kabát ... koľko to bude stáť?
na údiv :eek: a to ako mám vedieť, aký chcete (televízor/dom/kabát)?
potom aj ja odpovedám :eek: a ako mám vedieť, koľko máte dokladov a aké sú náročné na spracovanie?
olala1
16.03.08,13:00
Majiteľ: máš už hotovú uzávierku za minulý rok?:)
Ekonóm: Nie:)
Majiteľ: Dôvod? veď už je druhý pracovný týždeň v novom roku:cool:

:D mna sa to spytal 8.1.
Zoltán Kovács
16.03.08,13:03
Ty aspoň okná máš umyté ale čo ja ,robila som bratovi J.Ú priniesol v taštičke bločky podotýkam šalátové vydanie pokial som to dokončila aj s daňovým priznaním trvalo to 5 noci keď som to mala hotové tak som mu to dala popodpisovať a on vraví no ale aj mi to odnesieš na to daňové. Však ty máš kopu času :mad: podľa neho a tým sa naša debata skončila žiadné poďakovanie iba veľké h........
A to je rodina tak čo mám čakať od iných ................


V týchto prípadoch prehltnem a nepoviem nič. Len v duchu sa pohladkám po ramene a pridám slová: Dobre Zolko, na dnes už máš vykonaný dobrý skutok. Snáď ti to raz niekdo niekde zráta. :D
Rozalka
16.03.08,13:04
:D mna sa to spytal 8.1.
To je tiež asi týpek, čo si myslí, že "veď to len nahádžete do PC ... "
soo
17.03.08,01:11
No poviem vam povodne som sem prisla hladat nieco ine, ale tato tema ma zaujala a uz sa tu smejem na prispevkoch riadne dlho ...
prispejem teda aj ja:
nakolko je "danove" v plnom prude nerobim nic ine len sedim za compom...a makam jak blbec... viete si predstavit ako ma pobavila otazka mojho priatela dnes rano (po 5 hodinovom spanku) "mojko a co mas dnes v plane robit " ? :D;):) ... na zabitie ;):D
ZuzanaP
17.03.08,06:14
Včera som dávala podpisovať SZČO DP typ B, dlhšie som čakala na všetky doklady, lebo nebol schopný mi ich doniesť. Pýtam sa ho, že čo bude ešte potrebovať, lebo ide brať úver, tak mi povedal, že ja som v podstate čakal na DP!!!! :eek:Doklady si môžeš ešte nechať....
Marianna01
17.03.08,19:11
Ja som zistila, že otvorenie kancelárie verejne prístupnej má svoje čaro - už sa ku mne dostala aj sfetovaná "dáma", ktorú som pre istotu vo dverách hneď upozornila, že za to treba platiť (minulý týždeň som mierne šokovala jednu pani výrokom, že "to nevypisujem" zadarmo...). Tak ma uistila, že si po vypísané DP príde, až keď dostane sociálku... :o ešteže jej tento štát vráti aj zaplatenú daň vo výške necelých 2000 korún! :rolleyes:

No ale zas na druhú stranu - dnes mi platil klient, ktorý zháňal papiere necelé dva mesiace - vždy mu niečo chýbalo, a keď som mu predložila faktúru, bez slova pridal ešte tisícku... :):):) kiež by týchto klientov pánboh zoslal viac :D
Alexa.k
17.03.08,19:54
Ja som tento rok zažila po prvý krát príjemný šok - kamoška mi hovorí či by som neurobila DP pre jej priateľa bolo to koncom roka 2007. Čakala som klasiku igelitkára - tak jej hovorím že ano ale musí mi priniesť papiere ešte v priebehu januára aby som to v pohode stihla.
Doniesol - Vystavených fatúr 11 a 25 prijatých - kniha faktúr v tabulke, každá faktúra košielku s miestom pre zaučtovanie a podpis, rovnako aj pokladňa všetky PPD aj VPD, peňažný denník- s malinkými chybičkami krásy - všetky tabulky na USB klúči - 2 čisté tlacivá DP FO B, Výkazy aj náhradné keby som sa pomýlila.
Na moju otázku kto ho to naučil - povedal viete moja mama je účtovníčka a povedala mi že ked v tom mám bordel tak nech mi to vyráta niekto iný.
Fakt by som chcela vedieť ako jej odovzdávajú klienti papiere.

Vrcholom všetkého bolo keď sa ma spýtal či mi bude stačiť 5000.- Sk že mama mu to robila doteraz za tolko.
Naprázno som preglgla a povedala som mu že to bude aj za menej. Tešil sa ako malé decko.
Minulý týžden som nu dala daňové dal mi 3000.- Sk a ešte mi v skalke založil nové jazierko. /robí záhradného architekta/.
Keď odchádzal volal mame ze už sa nenechá vydierať a že už DP má.
Kazu
18.03.08,10:56
To je ale riadny očipuč :eek: Večná škoda jej ako účtovníčky. Mohla by si otvoriť školiace stredisko pre igelitkárov. :D
Katka0208
18.03.08,13:07
No, s radostou Vam zdelim svoje nedavne skusenosti.
Jedna znama mi vola: Pocuvaj, mam na teba prosbu, sestra potrebuje urobit danove. Ja: Dobre, ma vsetky potvrdenia? Ona: hej ma. PRID SI PO TO !!! Skoro mi spadla sanka, ale... prezila som.
Samozrejme, ze som nesla. Doniesla ich ona a uz aj vypisane osobne udaje v DP, samozrejme, ze vacsina tam kde nema byt. Asi si myslia, ze ked si vypisu osobne udaje, tak im to urobim zadarmo.
O par dni vola dotycna zase: Pocuvaj, treba urobit DP aj ocovi. Ja: Ok, ma vsetky potvrdenia? Ona: ma, prid si po to, ale k nemu domov. Ja: (vrrrrrrr, ale nie do mobilu) Nemam cas, dones to k sebe do prace.
Ked som si po to zasla, tak mi hned oznamila, ze to mam potom aj odniest na DU, ze on nema cas. Hned som si vsimla, ze chyba jedno potvrdenie, tak jej to hovorim a ona ma zase poslala k nim domov. No to uz bol vrchol a vtedy som na nu vysypala, ze ja po nic chodit nebudem, ze po pracu si nechodim. A ked niekto nieco chce, tak nech pride za mnou. A ze za pracu beriem tolko a tolko. Moja mila znama ostala ako obarena a samozrejme so vsetkym suhlasila.
Ked som jej ale potom doniesla potvrdenie z DU zase na mna vysypala: Preco si to doniesla mne? Odnes to ocovi.
Takze.... su proste nepoucitelni...
Marianna01
18.03.08,20:38
Vrcholom všetkého bolo keď sa ma spýtal či mi bude stačiť 5000.- Sk že mama mu to robila doteraz za tolko.
Naprázno som preglgla a povedala som mu že to bude aj za menej. Tešil sa ako malé decko.
Minulý týžden som nu dala daňové dal mi 3000.- Sk a ešte mi v skalke založil nové jazierko. /robí záhradného architekta/.
Keď odchádzal volal mame ze už sa nenechá vydierať a že už DP má.

Tomu sa hovoria kvalitné rodinné vzťahy. Ja by som sa do smrti urazila, keby mi moja mamina chcela zaplatiť... a to sme pre jej pracovisko -nie priamo pre ňu -aj s manželom urobili prácu za niekoľko desiatok tisíc...

Ale zas na druhej strane sa hovorí - kamaráti buďme, dlhy si plaťme. Lenže tam ide o kamarátov, tak neviem, či to pani chytila z toho správneho konca. :rolleyes:
heja3
19.03.08,05:47
Pre tých čo majú slabý žalúdok, jedia, pijú kávičku, je tu UPOZORNENIE - NEČÍTAŤ!

Z morbídneho súdka (pre tých, čo majú radi čierny humor, ale ozaj čierny).
Spracovávam účto pre pohrebníctvo.
Na faktúry na rakvy a ostatné veci okolo som si už zvykla.:(
Včera som kontrolovala bločky - a čo to tu je?
Faktúrka z METRA.
A čo je na faktúrke? Okrem čistiacich potrieb, NEREZOVÝ VYKOSŤOVACÍ NôŽ.
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek:

Presne takto ma to ovalilo nepripravenú ako vás....
Hneď sa mi otočil žalúdok, ale keďže ho mám ako-tak silný, tak sa podržal.
Hovorím to mužíčkovi, a ten hneď že FUJ.
A ja, že na čo myslí, veď tam treba nôž na čečinu, stuhy atď.:rolleyes:

Čo by som v tej chvíli dala za igelitku na urobenie účta z nejakej "normálnej firmy" :mee:
Kazu
19.03.08,07:12
Pre tých čo majú slabý žalúdok, jedia, pijú kávičku, je tu UPOZORNENIE - NEČÍTAŤ!

Z morbídneho súdka (pre tých, čo majú radi čierny humor, ale ozaj čierny).
Spracovávam účto pre pohrebníctvo.
Na faktúry na rakvy a ostatné veci okolo som si už zvykla.:(
Včera som kontrolovala bločky - a čo to tu je?
Faktúrka z METRA.
A čo je na faktúrke? Okrem čistiacich potrieb, NEREZOVÝ VYKOSŤOVACÍ NôŽ.
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: :eek::eek::eek::eek::eek:

Presne takto ma to ovalilo nepripravenú ako vás....
Hneď sa mi otočil žalúdok, ale keďže ho mám ako-tak silný, tak sa podržal.
Hovorím to mužíčkovi, a ten hneď že FUJ.
A ja, že na čo myslí, veď tam treba nôž na čečinu, stuhy atď.:rolleyes:

Čo by som v tej chvíli dala za igelitku na urobenie účta z nejakej "normálnej firmy" :mee:

:D:D:D:D:D Teda toto bolo dobrééé :D:D:D:D:D
Keď pôjdem pre chleba mrknem do márnice načo môžu používať vykosťovák. Dám vedieť :---
Simonab
19.03.08,07:13
Uff a to som si povedala, čítajúc varovanie, že čo také strašné tam môže byť. Ale priznám sa mám dosť aj keď ako vravíš nôž potrebujú na všeličo. Zlatí moji igelitkári.
heja3
19.03.08,08:15
Práve preto som tam dala výstrahu, lebo ani ja nemusím takéto "morbiďačiny"
a niekto je ešte citlivejší.
Ale nenapíš to. Veď to je perlička z účtovnej kancelárie ako vyšitá.

Hrklo ma to asi tak, ako kolegove maily, kde niečo dlhšie pozoruješ a zrazu niečo od veci z obrazovky vyskočí s mraziacim výkrikom. (Minule tam bolo: nájdite rozdiely na 2 obrázkoch. Tak pozerám na to dosť dlho, a zrazu taká zakrvavená príšera s vreskotom...bŕŕŕŕŕŕŕ - infarkt)
ZuzanaP
19.03.08,08:40
Práve preto som tam dala výstrahu, lebo ani ja nemusím takéto "morbiďačiny"
a niekto je ešte citlivejší.
Ale nenapíš to. Veď to je perlička z účtovnej kancelárie ako vyšitá.

Hrklo ma to asi tak, ako kolegove maily, kde niečo dlhšie pozoruješ a zrazu niečo od veci z obrazovky vyskočí s mraziacim výkrikom. (Minule tam bolo: nájdite rozdiely na 2 obrázkoch. Tak pozerám na to dosť dlho, a zrazu taká zakrvavená príšera s vreskotom...bŕŕŕŕŕŕŕ - infarkt)
mimotemyTo poznám, mám silný žalúdok, ale nerada sa ľakám....mimotemy
Ivana Š
19.03.08,20:24
Dnes má môj švagor meniny, boli sme mu gratulovať
Robím mu aj účtovníctvo, aj som mu všetko potrebné dala podpísať , a tak medzi rečou sa ma opýtal, či mám toho ešte veľa.
Posťažovala som sa, že ešte mám toho dosť (a stále čakám toho zabudnutého, ktorý vlani prišiel 30.3.)
a potom som sa pochválila - p. XY už mám spraveného, p. YZ som včera urobila .....
a švagor zahlásil: "Ešteže som tu od začiatku debaty, lebo len tak - bez chápania súvislostí,že sa bavíme o daňových priznaniach - (toho som spravila, urobila, ten je hotový) - by som si nepomyslel, že si účtovníčka, ale...
Monika Kováčová
19.03.08,21:23
ku mne chodia v posledných dňoch klienti akokeby mimochodom sa pýtať, či už majú hotové daňové:
Odpovedám: Práve vás robím. Prípadne: Ste rozrobený. Alebo: Dajte mi ešte hodinu a budete hotový...
Ajuška
19.03.08,21:24
...Dajte mi ešte hodinu a budete hotový...

...sa neráta za "rýchlovku"... dúúúfam...:rolleyes:....
Zita5
19.03.08,21:38
ku mne chodia v posledných dňoch klienti akokeby mimochodom sa pýtať, či už majú hotové daňové:
Odpovedám: Práve vás robím. Prípadne: Ste rozrobený. Alebo: Dajte mi ešte hodinu a budete hotový...


:rolleyes:Monika .......
M3G
19.03.08,22:10
Pridám aj ja perličky z tohoto týždňa:

1. Kancelárska stolička za 160.000 Sk....citujem klienta: "v podstate je to masážna posteľ, ale operadlo sa dá aj zdvihnúť a deklarovať ako kancelársku stoličku". Uvedené sa mi stalo vo firme, čo robí autodopravu a trvalo mi niekoľko telefonátov, pokiaľ som ich presvedčil, že to asi neobhájia :mad:

2. Jeden klient mi celý deň vyvolával, že sa potrebuje so mnou stretnúť. Keď sme sa konečne stretli, doniesol mi 40.000 Sk. Pozerám na neho, že to je začo, veď mi nič nedlží... on na to: "Mám teraz peniaze, tak som ti doniesol dopredu, vypočítaj si sám na aké to bude obdobie". Doklad samozrejme nechcel a mám mu vystaviť faktúry a PPD neskôr, keď budem mať čas.....keby boli všetci takí, už som zo dňa na deň milionár.
cloe
19.03.08,22:42
Tak to máš pekného klienta, ticho závidím...;)
Ja som to mala opačne, celý týždeň vyvolávam a nič:D
Eulalia
20.03.08,04:40
Túto tému jednoducho nemôžem vynechať. Krásne na nej vidno, ako sa blíži deň D:D Čím je dátum vyšší, tým sú tu príspevky krásnejšie:---
Vydržať!:---
Ibaka
20.03.08,09:18
ku mne chodia v posledných dňoch klienti akokeby mimochodom sa pýtať, či už majú hotové daňové:
Odpovedám: Práve vás robím. Prípadne: Ste rozrobený. Alebo: Dajte mi ešte hodinu a budete hotový...
No to sa majú, ja mám práve rozrobeného sám seba!!!!!!!!!:mee:
Kazu
20.03.08,12:07
:D:D:D:D:D Teda toto bolo dobrééé :D:D:D:D:D
Keď pôjdem pre chleba mrknem do márnice načo môžu používať vykosťovák. Dám vedieť :---

No tak som bola mrknúť našich funebrákov. Ubezpečili ma, že pri robote vykosťovák nepotrebujú. ..... a mala si počuť ten rehot :D:D
cactus
20.03.08,12:33
No tak som bola mrknúť našich funebrákov. Ubezpečili ma, že pri robote vykosťovák nepotrebujú. ..... a mala si počuť ten rehot :D:D

bola som na to zvedavá, že čo ti povedia....:confused::confused::confused:
a dalo sa to čakať...:D:D:D
zuzana.š.
20.03.08,14:01
Akurát nahrávam faktúry jedného ml. muža. Spôsob úhrady na faktúrach: DAŇOVý PREVOD.
Kazu
20.03.08,14:34
No to sa majú, ja mám práve rozrobeného sám seba!!!!!!!!!:mee:
Ty sa robíš sááám ?:eek::eek::eek: Ty nemáš na účtovníčku? :D:D:D
Ajuška
20.03.08,14:52
Ty sa robíš sááám ?:eek::eek::eek: Ty nemáš na účtovníčku? :D:D:D

...Zuzkaaa....:rolleyes:...myslela si ozaj účtovníčku?...:D:D:D....
Lydka R
20.03.08,14:53
Dnes doniesol klient papiere za minulý rok a že či stihnem do 25 -teho, keď treba odovzdať. Keď som mu povdala, že DP sa odovzdáva až do 31. on že, joj, tak to som doniesol ešte skoro...
Zoltán Kovács
20.03.08,15:01
Dnes doniesol klient papiere za minulý rok a že či stihnem do 25 -teho, keď treba odovzdať. Keď som mu povdala, že DP sa odovzdáva až do 31. on že, joj, tak to som doniesol ešte skoro...

:D:D:D Igelitkár.....
VladoaKatka
20.03.08,15:02
Dnes doniesol klient papiere za minulý rok a že či stihnem do 25 -teho, keď treba odovzdať. Keď som mu povdala, že DP sa odovzdáva až do 31. on že, joj, tak to som doniesol ešte skoro...

Lydka a nechcel papiere zobrať, že príde 28-ho...:)

Ja už mám všetko, len ma ešte čaká pomoc neveste. Tá ešte má spraviť jedno DP a keď pýtala od dotyčného pána potvrdenie o príjme z ČR, on na ňu vyvalil oči... že čo..., o odklad nepožiadal, tak môžeme čakať, že 31. alebo v najlepšom 28-ho prinesie potvrdenie.
Kazu
20.03.08,15:09
...Zuzkaaa....:rolleyes:...myslela si ozaj účtovníčku?...:D:D:D....

Snáááď nie účtovníka :D:D:D
Ibaka
20.03.08,15:16
Ty sa robíš sááám ?:eek::eek::eek: Ty nemáš na účtovníčku? :D:D:D
Veru sám, ale chcem si to dať robiť lebo je to o ničom-----jéééééj až teraz mi svitlo--- samozrejme že účtovníctvo! :)
willma
20.03.08,16:19
Veru sám, ale chcem si to dať robiť lebo je to o ničom-----jéééééj až teraz mi svitlo--- samozrejme že účtovníctvo! :) Hele kolego, ako ja poznám hasičov, tak tým veru zapaľuje rýchlejšie :D:D:D, ;)
Rozalka
20.03.08,18:47
Ja som si už dnes spokojne hovela, že mám všetky februárové DPH hotové, všetky účtovníctva hotové a na budúci týždeň len vytlačím pre 3 klientov DP, výkazy a poznámky. Tak aby som to nemala také jednoduché, "dofrčal" jeden bývalý klient, dávno som ho už vymazala z mojej hlavy. Vlani si všetko vyplnil sám, podľa predchádzajúceho roka (v podstate je to "mŕtva" firma), aj priznanie si spravil sám.
ALE: v marci 2007 dostal z Obchodného registra líst, že ho vymazujú, lebo nenavýšil základné imanie na 200 tisíc (bože, koľko rokov som mu za to "hrýzla" uši! veď zato v podstate odišiel, že som vraj naňho veľmi naliehala). Takže firma má záväzky, má preddavky na obstaranie majetku a peniaze v pokladnici. Nemám potuchy, čo s tým všetkým. Ale keď čakal doteraz, hoci mal podať priznanie do 3 mesiacov, tak je to už úplne jedno, kedy to odovzdá.
Ibaka
20.03.08,19:28
Nie je to z účovnej ale inej kancelárie ale dúfam že nevadí: školil som bezpečnosť práce v jednej obci -boli tam aj tzv. aktivační zamestnanci, ktorých zaujať je veľký problém. Vysvetľoval som im zakázané práce na rebríku (snažím sa požívať ich slovník), povedal som že na rebríku musia pracovať s pevnou obuvou, nie napr.v šlapkách. Musím ich aj preskúšať, čo ma najviac baví, tak som sa jedného génia, ktorí sa tváril že ma počúva, spýtal na zakázané činnosti na rebríku , odpovedal že na rebríku nesmú pracovať šlapky.....
Rozalka
20.03.08,19:39
Musím ich aj preskúšať, čo ma najviac baví, tak som sa jedného génia, ktorí sa tváril že ma počúva, spýtal na zakázané činnosti na rebríku , odpovedal že na rebríku nesmú pracovať šlapky.....
V podstate mal pravdu, vieš si to predstaviť, ako by tam pracovali? ;)
Ibaka
20.03.08,19:49
V podstate mal pravdu, vieš si to predstaviť, ako by tam pracovali? ;)
Ale ano, mal pravdu a skúšku spravil.
Lydka R
20.03.08,19:53
Nie je to z účovnej ale inej kancelárie ale dúfam že nevadí: školil som bezpečnosť práce v jednej obci -boli tam aj tzv. aktivační zamestnanci, ktorých zaujať je veľký problém. Vysvetľoval som im zakázané práce na rebríku (snažím sa požívať ich slovník), povedal som že na rebríku musia pracovať s pevnou obuvou, nie napr.v šlapkách. Musím ich aj preskúšať, čo ma najviac baví, tak som sa jedného génia, ktorí sa tváril že ma počúva, spýtal na zakázané činnosti na rebríku , odpovedal že na rebríku nesmú pracovať šlapky.....

No odpovedal, ako pochopil...
Ja ich tiež školím v inej oblasti a niektoré ich odpovede a výroky ma dvíhali zo stoličky.
M3G
20.03.08,20:01
Tak to máš pekného klienta, ticho závidím...;)
Ja som to mala opačne, celý týždeň vyvolávam a nič:D

Neboj, mám aj takých - a požehnane....momentálne mám po splatnosti už takmer 300tisíc (a to robím iba služby!), mnohí čušia, ani nemuknú:mad:...asi vedia, že na nich teraz nemám čas.
calawen
21.03.08,16:40
Mne včera zavolal človek u ktorého som do mája 2007 robila účtovníctvo, že nech mu dám adresu (sťahovala som sa do iného mesta) a on mi pošle doklady na vypracovanie účtovníctva za rok 2007, samozrejme aj priznania... Že či to stíham do konca marca.:rolleyes: Len podotýkam, že minulý rok som mu účtovníctvo pre DP spracovávala 2 mesiace a papiere pripravovala 2. apríla o druhej ráno...:(
zuzana.š.
22.03.08,09:09
Jednému pánovi vrátili z DU daňové priznanie, že ho má podpísať.

Keď som mu odovzdávala daňové priznanie, napísala som mu na lístok: 3 x podpísať, tam kde sú krížiky. /označila som mu to ceruzkou/.
A on sa podpísal na daňové priznanie troma krížikmi.
kattka.c
22.03.08,09:16
:D to snád nie..... :D
Rozalka
22.03.08,09:27
Jednému pánovi vrátili z DU daňové priznanie, že ho má podpísať.

Keď som mu odovzdávala daňové priznanie, napísala som mu na lístok: 3 x podpísať, tam kde sú krížiky. /označila som mu to ceruzkou/.
A on sa podpísal na daňové priznanie troma krížikmi.
A si si istá, že sa vedel aj inak?
Ibaka
22.03.08,15:29
No odpovedal, ako pochopil...
Ja ich tiež školím v inej oblasti a niektoré ich odpovede a výroky ma dvíhali zo stoličky.
A môžeš niečo prezradiť, ak je to uverejniteľné?
heja3
25.03.08,12:34
No tak som bola mrknúť našich funebrákov. Ubezpečili ma, že pri robote vykosťovák nepotrebujú. ..... a mala si počuť ten rehot :D:D

Ale moja pohrebáčka asi áno..... na tie čečiny a stuhy. Ja jej to tam dám do nákladov, veď nech sa aj daňová kontrola niekedy zasmeje...... keby jej náhodou prišli......:)
ZuzanaP
26.03.08,04:46
Včera prišla za mnou sestra, aby som jej pomohla s účtovaním na šibeničkách, veľmi tomu nerozumela, tak som sa jej to snažila vysvetliť. Pozerala som si jej poznámky v zošite, veľa vecí mala prefotených, lebo sa tým hodinám vyhýba ako čert krížu a zbadala som, že strana aktív je debatná a nie debetná.....

Aspoň som sa pobavila...:)
monchi
26.03.08,11:14
Pri kontrole dlhodobého majetku sa zistilo, že medzi dopravnými prostriedkami je zaradený výťah v budove ;))
a okrem iného i snežné delo ;)))
Ivana Š
26.03.08,20:00
Včera prišla za mnou sestra, aby som jej pomohla s účtovaním na šibeničkách, veľmi tomu nerozumela, tak som sa jej to snažila vysvetliť. Pozerala som si jej poznámky v zošite, veľa vecí mala prefotených, lebo sa tým hodinám vyhýba ako čert krížu a zbadala som, že strana aktív je debatná a nie debetná.....

Aspoň som sa pobavila...:)

mimotemy aj aktíva sa porozprávali :) a možno sa aj pobavili
Ivana Š
26.03.08,20:35
mimotemy aj aktíva sa porozprávali :) a možno sa aj pobavili

zlezaradil nech aspoň aktíva medzi sebou debetujú a zabavia sa
ja mám dnes zábavu - ráno so synom na odber krvi , a od 10:00 účtujem a ešte furt účtujem, už sa mi oči krížia :mad:
Vikt
28.03.08,08:00
No co som vcera zazila? Zistila som, ze jedna faktura bola uhradena v 3/2007 a do dnesneho dna v ucto chyba doklad o uhrade. Tak som konatela zacala urgovala podotykam od 1/2008, ze ma tento doklad dodat a samozrejme , ze to ostalo na poslednu chvilu a vcera mi vitazoslavne zavolal, ze konecne to uz "vybavil" a ze doklad mi donesie v utorok pooobede t.j. 1.4.2008. Na moju otazku, ze preco az v utorok mi odpovedal, ze teraz sa uctovnicka v tej firme tomu nemoze venovat, lebo robi danove priznanie.
CHAAAAPETE? Obral ma o vsetky sily a chut spolupracovat ....
Asi nepochopil, ze aj mne ide o uzavretie uctovnictva a ze tie blocky potrebujem do terminu 31.3.2008. Niekedy mam pocit, ze spolupracujem s .... ani to neviem pomenovat a asi ani nechcem, lebo len tazko by sa mi ulavilo.
ZuzanaP
28.03.08,08:38
No co som vcera zazila? Zistila som, ze jedna faktura bola uhradena v 3/2007 a do dnesneho dna v ucto chyba doklad o uhrade. Tak som konatela zacala urgovala podotykam od 1/2008, ze ma tento doklad dodat a samozrejme , ze to ostalo na poslednu chvilu a vcera mi vitazoslavne zavolal, ze konecne to uz "vybavil" a ze doklad mi donesie v utorok pooobede t.j. 1.4.2008. Na moju otazku, ze preco az v utorok mi odpovedal, ze teraz sa uctovnicka v tej firme tomu nemoze venovat, lebo robi danove priznanie.
CHAAAAPETE? Obral ma o vsetky sily a chut spolupracovat ....
Asi nepochopil, ze aj mne ide o uzavretie uctovnictva a ze tie blocky potrebujem do terminu 31.3.2008. Niekedy mam pocit, ze spolupracujem s .... ani to neviem pomenovat a asi ani nechcem, lebo len tazko by sa mi ulavilo.


Nech si následky znáša on.... Jaj, toto ma tiež vie pekne nas..ť.
Petra29
28.03.08,10:22
Po zhliadnutí správ spred niekoľkých dní sa ma zákonitá polovička pýta: "Peťka komu som venoval 2% svojich daní?"
Pozn.:daňová povinnosť bola nulová:-))
denisie
28.03.08,10:38
.tak ako som predpokladala prihlásili sa ešte dvaja živnostníci 26.03.08 že potrebujú vypísať DP atď...domnienka že to bude rýchlovka však rýchlo odfrčala, oni sami totiž nevedeli koľko mesiacov v roku podnikali a koľko zaplatili odvody...akože doklad o platbe nič....a keď som ich požiadala o potvrdenie o platení životnej poistky....museli doma prehrabať celý byt......a aj tak neúspešne.........
je to tak....všetci majú čas a myslia si že to je v pohode vypísať a za hodinu hotové.....to hej ale keby to majú aspoň v poriadku
bepo
28.03.08,11:31
je to tak....všetci majú čas a myslia si že to je v pohode vypísať a za hodinu hotové.....
Asi je, ja som bol min týždeň na daňovom a že si tam ľudia na kolene vypisovali,gumovali a opravovali DP ma trochu prekvapilo ale bol tam chlapík čo si to vyplňoval na notebúku,možno robil celé účto za rok a to už klobúk dole :)
calawen
28.03.08,12:00
tak ten človek nemá chybu...:D
ilbi
28.03.08,13:49
A si si istá, že sa vedel aj inak?
Keďže sa podpísal (až) troma krížikmi, tak asi disponuje aj akademickým titulom :-);)
zuzu247
28.03.08,18:44
Táto téma je úplne super, v dnešných dňoch, ale ja sa musím pochváliť, čo za trapas som vyrobila dnes ja. Samozrejme na poslednú chvíľu som chcela rýchlo rýchlo vyplniť DP B jednému známemu, s tým že účto už bolo hotové, no formalitka;). Keď som zistila, že nemám potvrdenie o príjme od zamestnávateľa (časť roka bol zamestnancom). Tak prehádžem kanceláriu, volám mu, on obráti dom hore nohami. Nikde. (v noci odchádza do zahraničia) Infarktové stavy, tak si idem aspoň vytriediť papiere na vyhodenie. Hádajte, čo som tam asi našla... Hľadané potvrdenie.:eek: Asi nastáva čas, kedy už nielen klienti, ale aj ja vyrábam problémy.;)
Rozalka
28.03.08,18:46
:rolleyes:Pritom aký dobrý "šmirák" to mohol byť ...:rolleyes:
svetluška
28.03.08,19:24
Teší ma ,že nie som sama,čo začína hľadať,spravila som DP jednej známej pred dvomi týždňami,prišla si pre neho 27.3.08/veď načo by sa ponáhľala/všetko som prehrabala a nič.
Dnes som ho našla v koši na prádlo.Už aby bol koniec,nebola som vonku 2 mesiace.Želám vetkým poraďákom pokojný budúci týždeň s vypnutými mobilmi a telefonmi a normálnym obednajším
jedlom a pekným počasím
Zoltán Kovács
28.03.08,19:26
Teší ma ,že nie som sama,čo začína hľadať,spravila som DP jednej známej pred dvomi týždňami,prišla si pre neho 27.3.08/veď načo by sa ponáhľala/všetko som prehrabala a nič.
Dnes som ho našla v koši na prádlo.Už aby bol koniec,nebola som vonku 2 mesiace.Želám vetkým poraďákom pokojný budúci týždeň s vypnutými mobilmi a telefonmi a normálnym obednajším
jedlom a pekným počasím

Ružový sen. :mee:
Aljok
28.03.08,19:47
:rolleyes:Pritom aký dobrý "šmirák" to mohol byť ...:rolleyes:
:D:D:D
Aljok
28.03.08,19:52
je to tak....všetci majú čas a myslia si že to je v pohode vypísať a za hodinu hotové.....to hej ale keby to majú aspoň v poriadku
Dnes som mala telefonát okolo 19,45 hod. Neznámy pán chcel odomňa DP. Keď som sa opýtala či nevolá náhodou trochu neskoro, tak sa čudoval, že veď on to už má na kope a ešte mám na to 3 dni. Hádajte čo som mu odpovedala...:D:D:D
danushka
28.03.08,20:16
Dnes som mala telefonát okolo 19,45 hod. Neznámy pán chcel odomňa DP. Keď som sa opýtala či nevolá náhodou trochu neskoro, tak sa čudoval, že veď on to už má na kope a ešte mám na to 3 dni. Hádajte čo som mu odpovedala...:D:D:D
No ja by som mu povedasla presne to isté;)...
Rozalka
28.03.08,21:03
Včera mi volal zákazník, že potrebuje k úveru vyplniť nejaké tabuľky. Ja: nakedy? On: no ešte dnes. Ja: tak doneste tie tlačivá a uzávierkový šanón, uvidím, čo sa bude dať spraviť. Samozrejme, priniesol len tlačivá, tak som si musela všetky potrebné zostavy spracovať. Dnes mi volá, keď som na MT videla, kto volá, hneď naňho (ani k slovu som ho nepustila): príďte si pre tie výkazy, a ak ešte dačo máte, tak to prosím skráťte. On na to: radšej pošlem manželku.
Prečo si ľudia berú úver v daňovej sezóne???
Zoltán Kovács
28.03.08,21:05
Včera mi volal zákazník, že potrebuje k úveru vyplniť nejaké tabuľky. Ja: nakedy? On: no ešte dnes. Ja: tak doneste tie tlačivá a uzávierkový šanón, uvidím, čo sa bude dať spraviť. Samozrejme, priniesol len tlačivá, tak som si musela všetky potrebné zostavy spracovať. Dnes mi volá, keď som na MT videla, kto volá, hneď naňho (ani k slovu som ho nepustila): príďte si pre tie výkazy, a ak ešte dačo máte, tak to prosím skráťte. On na to: radšej pošlem manželku.
Prečo si ľudia berú úver v daňovej sezóne???

Lebo majú k tomu prispôsobené daňové priznania, aby vyhoveli podmienkam v banke.
Jana Acsová
30.03.08,07:19
Dnes ráno na O.K. rádiu hlásili:

Pekné pohodové ráno želá Ivana. Ono by na tom nebolo nič čudné, keby Ivana nebola účtovníčka. EŠTE JEDEN DEŇ.

Kto by to povedal, že O.K. rádio je také nadčasové? :D Asi ho začnem počúvať.:)
Marianna01
30.03.08,08:15
Náhodou, minulý týždeň sa na exprese jedna naša pani účtovníčka "rozčuľovala, že akí sú klienti strašne nezodpovední, že chodia na poslednú chvíľu, nedonesú kompletnú dokumentáciu, že si myslia, že DP aj s ročným účtovníctvom budú mať za 25 min. hotové... skrátka, pomastila nám brušká. Dúfam, že v tú hodinu počúvalo expres celé slovenské podnikateľské aj skoropodnikateľské prostredie!!!
Marianna01
30.03.08,08:17
Ružový sen. :mee:

aby nám tie ružové okuliare nespadli hneď, ako si spomenieme na DPH... a výplaty... a hlásenia... a oznámenia...:eek:
Revange
30.03.08,12:27
Zo života:

Klient: "A môžem dať do účtovníctva kravatu za 1000,- Sk ?"
Ja: "Nie, nemôžete !"
Klient: " Predsa musím dobre reprezentovať pri jednaniach našu firmu a v 300 korunovej kravate to predsa nie je možné !":)
apo
30.03.08,13:24
Zo života:

Klient: "A môžem dať do účtovníctva kravatu za 1000,- Sk ?"
Ja: "Nie, nemôžete !"
Klient: " Predsa musím dobre reprezentovať pri jednaniach našu firmu a v 300 korunovej kravate to predsa nie je možné !":)

Keď si dá na kravatu ručne vyšiť svoje logo, tak kravata môže stáť aj 10 tisíc, len aby to potom nebolo už umelecké dielo, lebo to by firmu mohol síce reprezentovať, ale základ dane by mu to neznížilo.:cool:

apo
dogicka
31.03.08,04:45
Pridám moju sobotňajšiu skúsenosť: Minulý rok som robila DP B jednej pani od nás (príjem zo zamestnania+príjem z prenájmu). Tento rok sa neozvala. V sobotu večer o 19.00 mi zvoní telefón, volala dotyčná pani: Ahoj, koniec daňového obdobia sa blíži, kedy môžem zajtra prísť? Ja som dorábala ešte posledných 5 DP, a až ma nadvihlo pri drzom tóne. Vravím jej, že zajtra nie som doma. A ona neveriacki: Ty nie si zajtra doma? Tak prídem dnes o 21.00, lebo skôr mi to nevychádza. Vtedy som už vyzerala takto:eek: Mala som je hneď poslať ............ Ale urobila som jej DP. Keď si včera poň prišla pýta sa, čo je dlžná (určite čakala, že za to nebudem nič chcieť ako minulý rok) dala som jej potvrdenku, oznámila som jej sumu a veľmi ma potešilo, že potom ona vyzerala takto :eek: A myslím, že jej ten výraz ostane ešte dosť dlho :D

Ale mám aj opačnú skúsenosť. Jedna známa mi volala 20. marca, že potrebujú s manželom urobiť DP (obaja príjem zo zamesnania+príjem z prenájmu), s tým, že účtovníčka, čo jej v januári DP sľúbila vypracovať, jej práve oznámila, že to nestihne. Tak sme sa dohodli. Keď prišlo na platenie a povedala som sumu, zaplatila mi dvojnásobok koľko som pýtala s vysvetlením: Tak ja prídem neskoro, ty mi pomôžeš, tak ti to predsa musím nejako vrátiť. Vtedy som tiež vyzerala takto:eek:, ale z iného dôvodu.
ZuzanaP
31.03.08,05:18
Ale mám aj opačnú skúsenosť. Jedna známa mi volala 20. marca, že potrebujú s manželom urobiť DP (obaja príjem zo zamesnania+príjem z prenájmu), s tým, že účtovníčka, čo jej v januári DP sľúbila vypracovať, jej práve oznámila, že to nestihne. Tak sme sa dohodli. Keď prišlo na platenie a povedala som sumu, zaplatila mi dvojnásobok koľko som pýtala s vysvetlením: Tak ja prídem neskoro, ty mi pomôžeš, tak ti to predsa musím nejako vrátiť. Vtedy som tiež vyzerala takto:eek:, ale z iného dôvodu.

Takých si treba vážiť.....
ZDENIELA
31.03.08,11:16
V piatok, 28.3. som konečne začala robiť jedno DP, na ktoré som sa nemohla dočkať dokladov - FO, činnosť autodoprava. Priateľka majiteľa mi to konečne doniesla a samozrejme chýba kniha jázd. Kášem - priniesť!!! Na druhý deň ráno došla s knihou a so slovami od podnikateľa: " A to je čo za účtovníčku, keď nevie urobiť daňové bez knihy jázd?" :eek:
.... má pravdu, treba ma vymeniť, som celkom neschopná ... :D
Evaman
31.03.08,12:00
Asi je, ja som bol min týždeň na daňovom a že si tam ľudia na kolene vypisovali,gumovali a opravovali DP ma trochu prekvapilo ale bol tam chlapík čo si to vyplňoval na notebúku,možno robil celé účto za rok a to už klobúk dole :)

Tak toto som dnes zazila na DU KE ked jeden pan v rade predo mnou si pytal prazdne tlaciva.Na to dobehla asi jeho uctovnicka a nasledne sa zacali dohadovat kde ich vyplnia. Ona ze doma a on ju presviedcal , ze naco ze tu na stole je to v pohode ze ved to len vyplnit tlaciva....... :eek:ako to dopadlo neviem lebo ked som odchadzala este sa rozhodovali...:D:D
Dav
31.03.08,12:00
Dnes, 10:30 mi zvoní telefón ..." už to máte, a ozaj, urobíte aj dcére?, tam som jej dala potvrdenia". Pritom pôvodnú igelitku som dostala v piatok poobede.:eek::eek::eek:
Zoltán Kovács
31.03.08,12:13
Včera poobede asi o 16.30 mi volal klientov brat. Totiž klient v 10/2007 odišiel do Írska pracovať, a dohodli sme sa, že jeho brat v priebehu februára dodá chýbajúce doklady za 11 a 12/2007. Takže volá, kedy má doniesť doklady. Odpovedal som mu, že je uplne jedno kedy, nakoľko DP už teraz nebude na čas spravené a odovzdané.
kolariko
31.03.08,18:44
Klient donesie účtovníčke "igelitku".Keď si ju pretriedi, zavolá mu a pýta sa, že kde má odoslané faktúry číslo 1/2007 a 2/2007?
No, ja som začal podnikať až od marca.....:eek:
evina
31.03.08,19:24
Klient donesie účtovníčke "igelitku".Keď si ju pretriedi, zavolá mu a pýta sa, že kde má odoslané faktúry číslo 1/2007 a 2/2007?
No, ja som začal podnikať až od marca.....:eek:

:D:D:D
Martasch
31.03.08,19:24
Klient donesie účtovníčke "igelitku".Keď si ju pretriedi, zavolá mu a pýta sa, že kde má odoslané faktúry číslo 1/2007 a 2/2007?
No, ja som začal podnikať až od marca.....:eek:


Ja som mala niečo podobné - faktúru č. 11/2007 a 12/2007, pretože začal podnikať v novembri. Iný mal zasa 2x 8/2007, pretože v auguste fakturoval 2 odberateľom.
evina
31.03.08,19:27
ja som včera o jednej v noci vyplnila, vytlačila a poskladala celá spokojná svoje, a potom sa lepšie zahľadím a akosi mi tam chýbal odpočet 12 000 na životné poistenie...:D
ZuzanaP
01.04.08,04:24
Ja som mala niečo podobné - faktúru č. 11/2007 a 12/2007, pretože začal podnikať v novembri. Iný mal zasa 2x 8/2007, pretože v auguste fakturoval 2 odberateľom.


Tiež mám taký prípad, ak začne pracovať v roku u iného odberateľa, automaticky začne číslovať od 01. Takže v roku má napr. aj trikrát fa č. 01/2007...:D
Simonab
01.04.08,05:44
Mne včera o 19:15 volá klient, že kuká noviny v TV, že či mu netreba tú daň zaplatiť.:eek: Pritom DP spravené už takmer tri týždne. No niekedy mám pocit že jednému nestačí povedať ešte aj papierik napísať s presnými údajmi. Už fakt neviem.:o
abel
01.04.08,05:47
Mne včera o 19:15 volá klient, že kuká noviny v TV, že či mu netreba tú daň zaplatiť.:eek: Pritom DP spravené už takmer tri týždne. No niekedy mám pocit že jednému nestačí povedať ešte aj papierik napísať s presnými údajmi. Už fakt neviem.:o
Simonka, ale dobrý účtovník za svojho klienta tú daň aj zaplatí.;)
Maruška54
01.04.08,05:55
Mne včera o 19:15 volá klient, že kuká noviny v TV, že či mu netreba tú daň zaplatiť.:eek: Pritom DP spravené už takmer tri týždne. No niekedy mám pocit že jednému nestačí povedať ešte aj papierik napísať s presnými údajmi. Už fakt neviem.:o
Ja som mala pred šiestou dva telefonáty ako cez kopirák. Jedna zákazníčka sa pýtala či bolo treba napísať na príkaz na úhradu aj VS, druhá pre zmenu daň uhradila na účet stavebného sporenia v ČSOB. Obidve sa ma pýtali čo teraz.
Simonab
01.04.08,06:01
Ja som mala pred šiestou dva telefonáty ako cez kopirák. Jedna zákazníčka sa pýtala či bolo treba napísať na príkaz na úhradu aj VS, druhá pre zmenu daň uhradila na účet stavebného sporenia v ČSOB. Obidve sa ma pýtali čo teraz.
No mne tiež volala minulý týždeň klientka inak veľmi zodpovedný človek ( kázala som jej daň zaplatiť tak okolo 28.3. presne v ten deň aj volala), že čo má robiť lebo v internet bankingu jej neponúka k.s. 1744, že čo teraz s tým. Tak jej vravím napíšte to tam určite vám to zoberie. No tak mi volá o 5 minút celá vytešená "ono mi to naozaj prešlo." :---
ZuzanaP
01.04.08,06:03
Volá mi drahý, že u nich v práci (na stavbe) sa vedie diskusia, že zostatok peňazí na účte sa mal tiež zdaniť.... No nie sú zlatí?:D:D:D

Hovorím mu, aby sa ich opýtal, že koľkí to spravili....;)
Maruška54
01.04.08,06:07
Volá mi drahý, že u nich v práci (na stavbe) sa vedie diskusia, že zostatok peňazí na účte sa mal tiež zdaniť.... No nie sú zlatí?:D:D:D

Hovorím mu, aby sa ich opýtal, že koľkí to spravili....;)
Informácie tohto druhu zbožňujem "môj kamarát mi povedal..."
Katka0208
01.04.08,07:09
Neviem či to patrí medzi perličy, ale...
Včera o pol piatej poobede riadne unavená (chrbát už bolel až až), ledva vnímajúca som všetky údaje zálohovala, všetko vytlačila a išla som urobiť doplnenie uzávierkových zápisov. Len jedna chybička sa stala. Namiesto doplnenia som vybrala možnosť Ročný prevod a zrušenie zápisov. Takže si viete predstaviť čo sa stalo... samozrejme, že sa komplet všetko vymazalo. Uf uf uf... Trošku dlhšie som predýchavala, ale nakoniec som sa ukľudnila s tým, že to mám zálohované. Takže ešteže tak. Neviem či som jediná komu sa to v živote stalo, ale dúfam, že nie :-)
Aňuška
01.04.08,07:33
Včera mi volá bývalý klient, či sa odovzdalo ročné hlásenie na DÚ.
Ja na to, že si ho zobral odo mňa vo februári s tým, že si ho zanesie na
DÚ sám, lebo tam mal v ten deň cestu.
On: No dobre, ale neviete, či som tam naozaj bol a či som ho odovzdal?:eek:
apo
01.04.08,09:46
mimotemyPozdravujem všetkých slovenských poľovníkov a pripájam sa k oslave Dňa vtákov.:):):)


apo
mpca
01.04.08,10:49
mimotemy a ja pozdravujem všetkých lesníkov a lesníčky .. :)

ps: pozor s gratulaciou "Všetko najlepšie ku dňu Vtákov" podla od dnes platného zákona to môže "stáť" za tisícku :o :rolleyes:
apo
01.04.08,11:01
Nerozumiem súvislosti s tou tisíckou.

apo
Dav
01.04.08,11:02
Nerozumiem súvislosti s tou tisíckou.

apo

mimotemy

nie je to novela novely zákona o sexuálnom obťažovaní na pracovisku???????????????
mpca
01.04.08,12:21
mimotemy no je to o tej novele a "sdzobníku" :rolleyes:
Marianna01
05.04.08,17:46
Simonka, ale dobrý účtovník za svojho klienta tú daň aj zaplatí.;)

Nevysmievajte sa, ano?!!! Ja taký dobrý účtovník som! Pretože klient mi podpísal bianko DP (škoda, že nie aj šek) a keďže odcestoval do zahraničia, bola som taká dobrá a zaplatila mu aj daň. Len pár stokorún, ale tuším prvý a posledný krát. Viem síce na 100%, že ich dostanem naspäť, ale ten blbý pocit, keď si spomeniem, že som za niekoho zaplatila daň...
Eulalia
06.04.08,04:12
Nevysmievajte sa, ano?!!! Ja taký dobrý účtovník som! Pretože klient mi podpísal bianko DP (škoda, že nie aj šek) a keďže odcestoval do zahraničia, bola som taká dobrá a zaplatila mu aj daň. Len pár stokorún, ale tuším prvý a posledný krát. Viem síce na 100%, že ich dostanem naspäť, ale ten blbý pocit, keď si spomeniem, že som za niekoho zaplatila daň...
Predpokladám, že ten Tvoj klient išiel na "zaslúženú" dovolenku niekam do Karibiku, keď tak úspešne zvládol DP;) A dúfam, že si za to zaúčtuješ aj nejakú províziu, aby si mala aspoň na víkend niekde na Slovensku:---
cabs161
06.04.08,10:38
Zakaznik : K faktúre potrebujem aj dodací list, že som od Vás tovar prevzal pri dodaní tovaru
Predajca : Dodací list nikto od nás nechcel ani ho nedávame. Veď keď Vám to dodajú tak im poviete, že je to všetko a tým je to prebrané
uzivatel_1001
07.04.08,09:55
po tom co som si precital rozne pribehy s igelitkarmi a ilegalitkarmi som zbadal na bleskovkach tento clanok
"Gipsy Kings prídu iba s igelitkami"
... nema to sice nic s uctovnictvom, ale v prvom momente ma napadlo," uctovnici traste sa " :D
Kazu
07.04.08,11:40
po tom co som si precital rozne pribehy s igelitkarmi a ilegalitkarmi som zbadal na bleskovkach tento clanok
"Gipsy Kings prídu iba s igelitkami"
... nema to sice nic s uctovnictvom, ale v prvom momente ma napadlo," uctovnici traste sa " :D

Slovenských účtovníkov desia igelitkári len v posledný marcový týždeň :---:---:---:--- My už máááme fajroooont :D:D:D:D
calawen
07.04.08,15:26
Dnes ešte v našej firme dokončujú ročné zúčtovanie dane a kolegyňa sa pýta zamestnanca. "Chcete dakomu darovať 2 % z dane?"
Zamestnanec opovie: "Áno, sebe do vrecka":rolleyes:
aladin
07.04.08,16:53
Tak toto som dnes zazila na DU KE ked jeden pan v rade predo mnou si pytal prazdne tlaciva.Na to dobehla asi jeho uctovnicka a nasledne sa zacali dohadovat kde ich vyplnia. Ona ze doma a on ju presviedcal , ze naco ze tu na stole je to v pohode ze ved to len vyplnit tlaciva....... :eek:ako to dopadlo neviem lebo ked som odchadzala este sa rozhodovali...:D:D
NA DU KE 4 som taketo videl okolo 13.00...ale je to mozne ze takych bolo viac v ten den
Anja111
08.04.08,05:06
Dnes ešte v našej firme dokončujú ročné zúčtovanie dane a kolegyňa sa pýta zamestnanca. "Chcete dakomu darovať 2 % z dane?"
Zamestnanec opovie: "Áno, sebe do vrecka":rolleyes:
Tiež mi zavolal klient, že mama by mu chcela darovať 2 % z dane, tak čo má urobiť... :eek:
atka4
16.05.08,20:22
Tiež mi zavolal klient, že mama by mu chcela darovať 2 % z dane, tak čo má urobiť... :eek:
No, ja by som nadiktovala číslo účtu ;)
(že to asi máme bohatých rodičov-isto nejaký dôchodca, ktorý nevie, kde by ten dôchodok minul....)
Anja111
20.05.08,07:58
Klient si zobral auto na lízing. Účtujem VBU a zrazu "úhrada provízie pre poisťovňu za uzatvorenie zákonného poistenia vo výške 550 Sk". :eek:
Pátrala som teda, čo to má byť?! Klient tvrdil, že to si poisťovňa riadne účtuje a tak som mu poradila, aby tam zavolal, nech mu pošlú doklad. Vraj sa nevedeli vynačudovať, až kým nakoniec spoločnými silami neprišli na to, že aktívny sprostredkovateľ poistenia si dal vyplatiť províziu na svoj súkromný účet...
mamminta
07.06.08,07:29
Klient si zobral auto na lízing. Účtujem VBU a zrazu "úhrada provízie pre poisťovňu za uzatvorenie zákonného poistenia vo výške 550 Sk". :eek:
Pátrala som teda, čo to má byť?! Klient tvrdil, že to si poisťovňa riadne účtuje a tak som mu poradila, aby tam zavolal, nech mu pošlú doklad. Vraj sa nevedeli vynačudovať, až kým nakoniec spoločnými silami neprišli na to, že aktívny sprostredkovateľ poistenia si dal vyplatiť províziu na svoj súkromný účet...

vôbec sa nevyznám v účtovníctve, ale môj zdravý sedliacky rozum hovorí, že toto "nem ok"
Rozalka
07.06.08,10:57
Nie je to síce o účtovníctve, ale stalo sa na recepcii účtovníckej kancelárie:
Jeden (veľmi nafúkaný) klient ukázal prstom na nástenný kalendár (obrázok dvojveže Petronas v Malajzii) - tam som bol.
Odpoveď recepčnej - prstom ukázala na obraz zo svojho rodiska: a ja zase som bola tu.
abel
26.06.08,06:30
"Účtovné výkazy sú ako bikiny. To, čo ukazujú, je zaujímavé, ale to, čo skrývajú, je ešte zaujímavejšie." :D:D:D
Gabriela Chovanová
29.06.08,18:08
Tak poteším účtovným dvojzmyslom.
Na jednom účtovnom doklade som našla označenie INTERNÝ ÚD
g.
Ivana Š
30.06.08,17:37
Jednému klientovi som našla medzi dokladmi faktúru s príjmovým dokladom s textom:
330,- Sk suma slovom: Trystotrydsať
cactus
30.06.08,18:14
Jednému klientovi som našla medzi dokladmi faktúru s príjmovým dokladom s textom:
330,- Sk suma slovom: Trystotrydsaťtak to je syla
Kathryn
30.06.08,18:20
Jednému klientovi som našla medzi dokladmi faktúru s príjmovým dokladom s textom:
330,- Sk suma slovom: Trystotrydsať

Možno je to zámer, rozptýliť prípadnú daňovú kontrolu. :)
Dav
30.06.08,18:23
Jednému klientovi som našla medzi dokladmi faktúru s príjmovým dokladom s textom:
330,- Sk suma slovom: Trystotrydsať
Koruna posilňuje, máme tvrdú menu....:D:D:D
apo
23.07.08,14:59
Dnes som komunikoval s klientom cez E-mail a chcel som informáciu či prenajaté vozidlo Hyunday Santafé je osobné, alebo nákladé kôli odpočtu dph:

Moja pošta:
Máte faktúry za prenajaté Santafé, je to osobné, ale nákladne vozidlo.
Klient:
Santafé nemáme.
Moja pošta:
Máte dve faktúry od M.. jedna je na Ford Trafik a jedna na Santafé:
Klient:
Trafik je nákladné vozidlo.
Moja pošta:
Ja viem, Trafik nákladné, čítajte riadne čo Vám píšem. Máte dve
faktúry a na jednej je Santafé.
Klient:
Pán M.. povedal, že je osobné.

A to trvalo 5 hodín.

apo
Jana Acsová
23.07.08,15:00
:D :D :D A je to.
apo
23.07.08,15:04
klienti nosil faktúry z jednej reštaurácie za závodné stravovanie. Faktúry vystavovala pani magistra. Deň dodania.
31.2.2008
31.4.2008

Vravel som si ak bude aj 31.6.2008 pôjdem pani magistru navštíviť osobne ako vyzerá.

Nenavštívil som ju, nakoľko jún mal už iba 30 dní.

apo
azla
23.07.08,15:11
Nenavštívil som ju, nakoľko jún mal už iba 30 dní.

apo

Možno ešte Ti dá príležitosť v septembri,... možno v novembri. Ešte máš nádej ...:)
sway
23.07.08,15:47
Dnes som komunikoval s klientom cez E-mail a chcel som informáciu či prenajaté vozidlo Hyunday Santafé je osobné, alebo nákladé kôli odpočtu dph:

Moja pošta:
Máte faktúry za prenajaté Santafé, je to osobné, ale nákladne vozidlo.
Klient:
Santafé nemáme.
Moja pošta:
Máte dve faktúry od M.. jedna je na Ford Trafik a jedna na Santafé:
Klient:
Trafik je nákladné vozidlo.
Moja pošta:
Ja viem, Trafik nákladné, čítajte riadne čo Vám píšem. Máte dve
faktúry a na jednej je Santafé.
Klient:
Pán M.. povedal, že je osobné.

A to trvalo 5 hodín.

apo


krááásne :D:D:D
Milan Benka
23.07.08,16:02
Mám klienta.
Jeho slová: Poďme riešiť nákladovosť prevádzky
v preklade znamenajú
Je vysoký hospodársky výsledok, je potrebné zvýšiť náklady ( samozrejme bez toho, aby ho to stálo nejaké peniaze)
ZuzanaP
24.07.08,04:10
Dnes som komunikoval s klientom cez E-mail a chcel som informáciu či prenajaté vozidlo Hyunday Santafé je osobné, alebo nákladé kôli odpočtu dph:

Moja pošta:
Máte faktúry za prenajaté Santafé, je to osobné, ale nákladne vozidlo.
Klient:
Santafé nemáme.
Moja pošta:
Máte dve faktúry od M.. jedna je na Ford Trafik a jedna na Santafé:
Klient:
Trafik je nákladné vozidlo.
Moja pošta:
Ja viem, Trafik nákladné, čítajte riadne čo Vám píšem. Máte dve
faktúry a na jednej je Santafé.
Klient:
Pán M.. povedal, že je osobné.

A to trvalo 5 hodín.

apo


mimotemyPri Santa Fé je možnosť odpočtu DPH :)mimotemy
brm
24.07.08,07:09
devucha vypĺňala vyhlásenie k odpočtom...do kolonky stav napísala: dcéra...mimochodom jej ocinko je riaditeľom v tej firme:D
Jana Acsová
24.07.08,07:15
mimotemyPri Santa Fé je možnosť odpočtu DPH :)mimotemy
mimotemy Nie je to pravidlo ale tento problém sem skutočne nepatrí.
SAIVI
24.07.08,08:13
Dajte im do nákladov aj ponožky a vence. Ja som nechcela dať do nákladov značkovú vychádzkovú obuv, košele po 1000,.-sk a pánske bundy po cca 3000,- sk/tri do roka/ klient /koordinátor bezpečnosti práce/ povedal, aby som to dala,že on si to obháji. Dala som. Bola daňová kontrola a on si to obhájil. Som ja blbá alebo z DÚ vanie človečina?


...náš klient si kúpil lyžiarsky sveter za vyše 4000,- a neoblomne si stál za tým že to chce do účtovníctva, že keby vedel že mu to tam nedáme, tak by si ho nekupoval ...že terz čo s tým. ...vraj mu je zima ked chodí po zákazkách : ))


... ďaľší moj klient mával každý týždeň na faktúre z Metra medzi tovarom do baru 3balenie slíp - už sme sa na ňom smiali, že ich používa jednorázovo : )

...a jeden si bol schopný urobiť živnosť na taxi službu, len aby si mohol uplatniť odpočet DPH z osobného auta...
patricia3
24.07.08,18:07
Tak toto nás dostalo!!!!!!!!
patricia3
24.07.08,18:19
Jéééééj to bolo dobré, vy nám robíte učtovníctvo-asi...!
patricia3
24.07.08,18:24
Moja teta robí účtovníctvo a nevie, kde jej hlava stojí. Raz stretla jednu slečnu, peknú kočku, ktorá má vždy úplnou náhodou frajera, ktorý je z rodiny, kde sa úspešne podniká (slečna chodila aj s mojim bratrancom, viem o tom svoje..).
Slečna : "Ahoj, jej taka som rada, že som ťa stretla, chcela by som ťa pozvať na kávu, potrebujem sa naučiť učtovníctvo, lebo u frajera robí taká stará, tak keby si mi to vysvetlila, mohol by ju vykopnúť!"
Teta:(smrť v očiach) "Ale to sa nedá vysvetliť pri káve, to je zložité, musela by si ísť prinajmenšom na kurz, niekto by sa ti musel stále venovať, aby si to mohla pochopiť"
Slečna: " No ved ja viem,že to musím pochopiť, no ved to mi rýhlo vysvetlíš to p p p" -stále opakovala písmeno P a premýšlala..
Teta: "Podvojné účtovníctvo"
Slečna: "Ano, presne to! To podvojné!!!!"

Mne ked to teta rozprávala, akurát som vypisovala výkazy-musela som ich prepisovať, tak som sa smiala.
aeneida
06.08.08,09:07
miláčik, ten pulóver stál 5 000 !!! :D
aeneida
06.08.08,09:08
a už ste vydeli daňové priznanie s kolonkou Titul vyplnenú nasledovne???

ROBOTNÍK :D
aeneida
06.08.08,09:09
a už ste videli s tvrdým y?? pardón
Tweety
06.08.08,09:11
a už ste videli s tvrdým y?? pardón
Nie, to určite ešte nie, prosím, oprav si to.:)
ZEvina
06.08.08,09:14
miláčik, ten pulóver stál 5 000 !!! :D

som nepochopila :eek::confused:
tuta
06.08.08,09:25
a už ste vydeli daňové priznanie s kolonkou Titul vyplnenú nasledovne???

ROBOTNÍK :D

Asi sa rozhodol uvádzať titul :D:D:D
apo
06.08.08,09:34
Asi sa rozhodol uvádzať titul :D:D:D

To nie je titul,

to je pozostatok starej éry keď robotnícky pôvod bola výsada a negovala negatívny dopad po ktorom sa človek s vysokoškolským vzdelaní vzdiali od más.mimotemy

apo
Rozalka
06.08.08,18:09
Klient si bol podpísať akési tlačivá a mal dosť "krkolomný" podpis.
Ja: fíha, podpisujete sa ako doktor.
On: však mám maturitu!
cactus
06.08.08,18:11
Klient si bol podpísať akési tlačivá a mal dosť "krkolomný" podpis.
Ja: fíha, podpisujete sa ako doktor.
On: však mám maturitu!

to je sila.... ;)
Maruška54
11.09.08,17:43
Pýtam si od zákazníčky dátum úhrady dane do štvrťročného prehľadu. Poslala mi na zdrape papiera "Dátum úhrady cca 25.8.2008"
ola
30.09.08,15:11
Vo výdavkových dokladoch som našla: Tampóny OB normál a šampón Schauma intenziv.
Myslím, že v reštaurácii kde robia sami chlapi by sa to dalo zdôvodniť, no nie?
chi :D
Kazu
30.09.08,15:24
Vo výdavkových dokladoch som našla: Tampóny OB normál a šampón Schauma intenziv.
Myslím, že v reštaurácii kde robia sami chlapi by sa to dalo zdôvodniť, no nie?
chi :D

Však je to reštaurácia. :--- Keď sa chlapi pobijú, tampón im zastaví krvácanie z nosa, to musí uznať aj daňová kontrola. :D:D:D
abel
14.10.08,08:46
Klient, ktorý má dvoch zamestnancov, má v nákladoch 3 mobilné telefóny. Pýtal sa ma, či si môže dať do nákladov ďalší telefón - od toho istého operátora. Tak som spýtala, ako si to obháji pred daňovou kontrolou. Jeho odpoveď: No ja mám 2 - z jedného volám ja klientom a na druhý volajú klienti mne :cool:
cactus
14.10.08,09:01
Klient, ktorý má dvoch zamestnancov, má v nákladoch 3 mobilné telefóny. Pýtal sa ma, či si môže dať do nákladov ďalší telefón - od toho istého operátora. Tak som spýtala, ako si to obháji pred daňovou kontrolou. Jeho odpoveď: No ja mám 2 - z jedného volám ja klientom a na druhý volajú klienti mne :cool:



Dobre vedieť...:D:D:D
Rozalka
14.10.08,19:28
Na otázku klienta, či môže navštíviť erotický salón, som odpovedala kladne. Teraz sa čuduje, prečo som mu vrátila doklad nezaúčtovaný, keď som mu povedala, že môže ísť. Ja: no ale ja som odpovedala len na otázku, či môžete ísť, nepýtali ste sa, či to pôjde do VOZD. :D
brm
15.10.08,08:14
Na otázku klienta, či môže navštíviť erotický salón, som odpovedala kladne. Teraz sa čuduje, prečo som mu vrátila doklad nezaúčtovaný, keď som mu povedala, že môže ísť. Ja: no ale ja som odpovedala len na otázku, či môžete ísť, nepýtali ste sa, či to pôjde do VOZD. :D
a prečo nie??!! veď je to regenerácia pracovnej sily...:D
Dav
16.10.08,13:50
a prečo nie??!! veď je to regenerácia pracovnej sily...:D
Tak to poďme skomplikovať - ak má aj zamestnancov, tak preplatiť zo Sociálneho fondu vstupenku a jemu to zdaniť 19% ako nepeňažný príjem zo SF:D:D:D
brm
18.10.08,17:35
Tak to poďme skomplikovať - ak má aj zamestnancov, tak preplatiť zo Sociálneho fondu vstupenku a jemu to zdaniť 19% ako nepeňažný príjem zo SF:D:D:D
budeš sa smiať, ale ja som takúto požiadavku na preplatenie zo sociálfondu dostala...:D som už stará vojna, a myslela som si, že ma už neprekvapí nerozhádže nešokuje...ale toto ma vtedy naozaj dostalo
betulka
19.10.08,16:27
Mali by sme napísať petíciu Billovi Gatesovi, nech pohne so zadkom. Asi zaspali dobu, že ešte nikto z Američanov nič také nevymyslel. Zase ich musia Slováci inšpirovať ;););).


trosku mimotemyno z dobrých zdrojov mam informacie, ze v Korei (Juznej) maju na kazdej fakturke ciarový kód - v ktorom su uz ulozene základné informácie o fakturke . - este ze nie aj predkontacia, bo by sme casom mohli byt bez prace
Dav
19.10.08,16:31
trosku mimotemyno z dobrých zdrojov mam informacie, ze v Korei (Juznej) maju na kazdej fakturke ciarový kód - v ktorom su uz ulozene základné informácie o fakturke . - este ze nie aj predkontacia, bo by sme casom mohli byt bez prace
mimotemy Tak budeme písať údaje pre tie čiarové kódy:D
apo
19.10.08,19:00
trosku mimotemyno z dobrých zdrojov mam informacie, ze v Korei (Juznej) maju na kazdej fakturke ciarový kód - v ktorom su uz ulozene základné informácie o fakturke . - este ze nie aj predkontacia, bo by sme casom mohli byt bez prace

Táto perlička keď bude skutočnosťou sa mi bude celkom páčiť. Mne osobne pripadá veľmi blbé, že ako klepice prepisujeme údaje z faktúr do účtovného softvéru.

Čo je klepica:
Ešte okolo roku 1980 to bola veľmi žiadaná administratívna činnosť. Klepica sedela pri dierovacom stroji na ktorom bola iba číselná klávesnica (pozdejšie už podobná tým dnešným) a od rána celý deň prepisovala z ručne vypísaného formulára A4 číselné údaje, ktoré niekto predpísal napríklad z faktúr. Týmto klepiciam z toho občas aj šibalo. Výsledkom jej práce bolo 20kg kvalitného kartónu s množstvom vydierovaných malých otvorov. Tieto kartóniky - dierne štítky sa potom komplikovaným spôsobom ďalej spracovávali a až po dlhom procese z nich bola datábaza faktúr a rôznych iných agend.

Takže niekedy mám pocit, že aj my účtovníci sme z 2/3 tými klepicami a z 1/3 robíme to čo je ozaj prácou účtovníka. Potom sa nečudujme, že niekto odmieta našu prácu poriadne zaplatiť. V Južnej Kórei si vážia ľudskú prácu a niekto vymyslel jednotnú štruktúru čiarkového kódu a je to praráda keď v čiarkovom kóde sú všetky základné údaje o faktúre. Des to vidíme na pošte, že SIPO a aj niektoré poštové poukážky pri okienku zosníma jedným bliknutím snímacej lampy :)A JE TO.

apo
Januška
21.10.08,12:58
Zamestnankyňa bola so svojim psom u lekára a žiadala preplatiť deň ako náhradu, lebo ja som povedala, že zamestanci majú nárok na ďalších 7 dní, ak doprevádzajú k lekárovi člena rodiny.
Tweety
21.10.08,13:15
Zamestnankyňa bola so svojim psom u lekára a žiadala preplatiť deň ako náhradu, lebo ja som povedala, že zamestanci majú nárok na ďalších 7 dní, ak doprevádzajú k lekárovi člena rodiny.
To nič nie je, ale mala som kolegyňu, ktorá chcela byť na MD keď mala jej sučka malé.:---
Tinika
21.10.08,13:31
To nič nie je, ale mala som kolegyňu, ktorá chcela byť na MD keď mala jej sučka malé.:---

Tak to je fakt dobré :D:D:D
AlaNR
23.10.08,08:23
Tak to poďme skomplikovať - ak má aj zamestnancov, tak preplatiť zo Sociálneho fondu vstupenku a jemu to zdaniť 19% ako nepeňažný príjem zo SF:D:D:D

Nech počítam, ako počítam, tak mi to nejako stále nevychádza.
To bude komplikované zaúčtovať, pretože u neho nejde o príjem ale o výdaj, nie?:D:D
Tweety
23.10.08,08:26
Nech počítam, ako počítam, tak mi to nejako stále nevychádza.
To bude komplikované zaúčtovať, pretože u neho nejde o príjem ale o výdaj, nie?:D:D
Dalo by sa uvažovať o kompenzácii príjmu a výdavku.:---:---
Kazu
23.10.08,09:23
Keby sa zaúčtovalo ako príspevok na "amortizáciu vlastného náradia v používaní" možno by to nebolo treba ani zdaňovať :D
Tweety
23.10.08,09:24
Keby sa zaúčtovalo ako príspevok na "amotizáciu náradia v používaní" možno by to nebolo treba ani zdaňovať :D
Žeby 5,5O za každý cm:---
Rozalka
23.10.08,17:44
Ja (klientovi): chcem vás len upozorniť, že je treba podať štvrťročné DPH, mohli by ste doniesť doklady?
On: ale veď ja som ročný plátca DPH.

:D:D:D:D
apo
23.10.08,18:12
Smernice EÚ pripúšťajú najdlhšie zdaňovanie ročné.
Čo sa dá robiť, predbehol dobu.:)

apo
abel
23.10.08,18:44
Ja (klientovi): chcem vás len upozorniť, že je treba podať štvrťročné DPH, mohli by ste doniesť doklady?
On: ale veď ja som ročný plátca DPH.

:D:D:D:D
Dnes som stretla na ulici klientku a spýtala som sa jej, kedy mi mieni priniesť doklady k DPH za celý štvrťrok. S vytreštenými očami na mňa pozrela: veď až v pondelok je posledný deň, či nie?
Kazu
23.10.08,18:52
Smernice EÚ pripúšťajú najdlhšie zdaňovanie ročné.
Čo sa dá robiť, predbehol dobu.:)

apo

Naše DÚ nie sú v EÚ ale na Slovensku. Chlapec musí o kúsok cúvať :D
Dav
23.10.08,18:54
Nech počítam, ako počítam, tak mi to nejako stále nevychádza.
To bude komplikované zaúčtovať, pretože u neho nejde o príjem ale o výdaj, nie?:D:D
Zaúčtuje sa čerpanie Sociálneho fondu voči zamestnancovi. On dostane peniaze, preplatenú vstupenku. Ale podľa zásad čerpania SF tento príjem podlieha zdaneniu, preto sa mu tento jeho príjem, preplatenie vstupenky, zdaní 19 %, zrážkovou daňou. :---
abel
23.10.08,18:59
Ozaj, a pracovníčky poskytujúce tie služby, si môžu uplatniť vo výdavkoch 60 %? Veď je to najstaršie remeslo na svete :rolleyes:
Dav
23.10.08,19:03
Ozaj, a pracovníčky poskytujúce tie služby, si môžu uplatniť vo výdavkoch 60 %? Veď je to najstaršie remeslo na svete :rolleyes:Bol jeden starý vtip, aký je rozdiel medzi ČSSR a Švédskom. Oni majú Gustáva, my sme mali Gustáva, ani majú korunu, my máme korunu, akurát oni zdanili k...y a my sme s....ili dane:rolleyes:. Tak sa pýtam, či podávajú príslušníčky najstaršieho remesla daňové priznanie ako SZČO, alebo majú závislú činnosť?:---
brčko
31.10.08,11:07
Aj ked to nie je z účtovnej kancelárie, som sa dobre zasmiala.

Manžel mi hovorí, že príspevok pri narodení dieťaťa od zamestnávatela dostaneme na účet hned a "DPH-čku" mu stiahnu až vo výplate.

Ked som sa mu smiala, že čo to za "DPH", tak sa obhajoval, že ved je to tiež 19% :)
Johanka
18.12.08,13:27
http://www.porada.sk/t97269-kedy-zdanit.html
Nech žijú voľné živnosti :D !
verca2
13.01.09,10:05
Pripájam dnešný zážitok.

Kolega: "dobrý deň, pri telefóne pán Mrkvička"
Druhá strana: "dobrý deň, volám vám kvôli vystaveniu daňového dokladu k zaplatenej zálohe, ktorú sme vám včera 12.1.09 zaplatili na účet a poprosím Vás, aby ste ho vystavili ešte do roka 2008"
Kolega: "ale ja Vám ho môžem vystaviť už iba do roku 2009"
Druhá strana: "ale ved na to podľa zákona máte 15 dní... takže stíhate do roka 2008 "
Marianna01
13.01.09,10:29
Takže niekedy mám pocit, že aj my účtovníci sme z 2/3 tými klepicami a z 1/3 robíme to čo je ozaj prácou účtovníka. Potom sa nečudujme, že niekto odmieta našu prácu poriadne zaplatiť. V Južnej Kórei si vážia ľudskú prácu a niekto vymyslel jednotnú štruktúru čiarkového kódu a je to praráda keď v čiarkovom kóde sú všetky základné údaje o faktúre. Des to vidíme na pošte, že SIPO a aj niektoré poštové poukážky pri okienku zosníma jedným bliknutím snímacej lampy :)A JE TO.

apo

Reagujem síce na starší príspevok, ale nech: na pošte síce zosníma pri okienku jedným bliknutím, ale sumy už dohadzuje klepica. Takže naozaj A je to. Len sa rozhodnime, či sme za Pata alebo Mata.:D
apo
13.01.09,10:43
To je dobrééé.

apo
willy
16.01.09,01:05
Aj ja niečo pridám.
Dnes mi volal klient. "Viete, vybral som na konci roka z účtu 300 tisíc, aby nikto nevedel, že som ich mal, lebo zostatok na účte by mi zdanili a zobrali a to ja nechcem. Sused mi to poradil...". :eek::eek::eek:
Ešte pomerne dlho po skončení hovoru som sa škeril.

A ešte jeden:
nedávno mi jeden klient - krabicár (nie igelitkár, tam mu to nevošlo) doniesol doklady, že či mu spracujem DP, lebo do konca januára to potrebuje. Tak fajn, veď v pohode, urobím. Druhý deň mi ten istý expert volá, vraj či už môže prísť pre daňové, aby ho odovzdal. Tak som mu povedal, že Coperfield je na dovolenke, ja nečarujem. :D Keď som mu navyše povedal, že má ZD cca 250 tis., či ešte náhodou nemá nejaké doklady na zníženie ZD, tak mi povedal: veď vy ste dobrý, tak niečo urobte, aby mi vyšlo tak, že budem plusový, ale daň nezaplatím, lebo živím rodinu...

Čo dodať.... proste naši klienti ;)
Marianna01
16.01.09,06:42
ešteže nechcel, aby si zaúčtoval to "živenie rodiny" - nejaký ten chlieb, maslo, školné... dá sa, nie :D

nič si z toho nerob. Ja som vlani mala igelitkára - starého známeho, ktorý po tom, čo mi odovzdal doklady, zostal zhrozený z výslednej daň. povinnosti - cca 35tis. Tak som si dala námahu, keďže pracoval v zahraničí, nástojila som na uplatnení stravného a vreckového, všetko som mu napísala, ako má spraviť cesťáky. Po asi mesačnej tortúre došlo k vyúčtovaniu. Keď som mu povedala sumu (oproti nie známym asi tak tretinovú), vytiahol z peňaženky peniaze a hodil mi ich na stôl so slovami - si drahá. Prisahám, keby medzi nami nebol stôl, jednu mu struhnem.
Tak som mu doporučila, aby si našiel lacnejšiu účtovníčku, ktorá mu to spraví za päťsto (ešte SK), ale tých 35tisíc na daň nech si pripraví, somár jeden. Strašne ma vtedy vytočil. Človek mu zachráni niekoľko desiatok tisíc, ale zrejme to má robiť zadarmo.
Darmo - platí staré známe: za dobrotu na žobrotu.


Ale mala som aj prípad, keď sa ma opýtali - a za to sa aj platí? :D To už mi bolo ozaj veľmi do smiechu.
Aljok
16.01.09,06:48
Tento rok už volal?:D
Marianna01
16.01.09,07:00
ešte nie :D ale stretla som ho a tváril sa veľmi kamarátsky, takže tú lacnejšiu si asi nenašiel :D:D:D
Aljok
16.01.09,07:25
Ten chudák Ti vlastne urobil službu. Namiesto neho teraz môžeš robiť účto niekomu inému za plnú cenu, takže na tom zarobíš. :D
A keby ozaj prišiel, tak mu povedz, že nemáš čas, lebo si s ním už nepočítala...;)
Potrestal takto sám seba. Tak mu treba. :---
Maruška54
16.01.09,07:44
Ale mala som aj prípad, keď sa ma opýtali - a za to sa aj platí? :D To už mi bolo ozaj veľmi do smiechu.[/quote]

Ja som si pripadala ako žobrák keď sa ma zákazníčka pri RZZP spýtala "A za to sa platí? Veď poisťovne to robia zadarmo"
Marianna01
16.01.09,12:54
Ale mala som aj prípad, keď sa ma opýtali - a za to sa aj platí? :D To už mi bolo ozaj veľmi do smiechu.

Ja som si pripadala ako žobrák keď sa ma zákazníčka pri RZZP spýtala "A za to sa platí? Veď poisťovne to robia zadarmo"[/quote]

V tomto prípade sa opýtam, či zarába denne len 300...alebo koľko korún (podľa toho, čo za RZZP pýtam), pretože vystáť tam tú šóru je na jeden deň a zarobiť môže oveľa viac.
Marianna01
16.01.09,12:58
Môj dnešný príspevok - chvalabohu kladný:

vlani mi klient skompletizoval doklady asi týždeň pred 31. 3. a mal príjmov neúrekom, výdajov striedmejšie a hlavu v smútku. Poučený z vlaňajška doniesol doklady dnes. Chcel predbežne vedieť, ako mu to vychádza - poznáme. Tak len som mu spočítala príjmy, a skoro som spadla zo stoličky, keď som zistila, že decembrovou faktúrou prekročil 1,5mil. hranicu o 92tis. Tak som ho rovno s vypísanou registráciou poslala na DU. Keby prišiel budúci týždeň, ako pôvodne chcel, bol by dátum prešvihol. Tak si len vydýchol, pozrel do plafóna a zašepkal - tuším nado mnou niekto bdie.:) (chcela som podotknúť, že jeho účtovníčka, ale zahryzla som si do jazyka :D )
Emwa
16.01.09,16:02
V stredu popoludni mi klientka doniesla klasicku plnu igelitku,ja tomu hovorim
seno-slama. O tom, ze som ukladala a triedila doklady cely dalsi den, vecer vo stvrtok je volam, ze este nahodou nema u seba doklady. A odpoved, teda, hej, este ma nejake. Vo stvrtok vecer este doniesla zvysok, s úsmevom na tvari mi oznamila, ze od buduceho tyzdna do konca januara tu nebude. A to este nema vyplaty za 12/2008, vykazy , tiez aj k MV. Zaverecna veta, ked odchadzala " a neviete mi povedat, ako vychadza DPH?"
Zmohla som sa len na.... ale ja nie som kuzelni, ked ste teraz doniesli doklady..
pozerala som na nu asi takto:eek: a ona na mna takto:eek::eek:, teda ako ze to neviem. Hned sa mi zlepsila nalada.
p.s. podotykam, ze je to ing.....
Maruška54
16.01.09,16:43
Ja som si pripadala ako žobrák keď sa ma zákazníčka pri RZZP spýtala "A za to sa platí? Veď poisťovne to robia zadarmo"

V tomto prípade sa opýtam, či zarába denne len 300...alebo koľko korún (podľa toho, čo za RZZP pýtam), pretože vystáť tam tú šóru je na jeden deň a zarobiť môže oveľa viac.[/quote]
Tú sumu 300 si trafila akurát a ešte poznámočka že ona má poisťovňu ktorá sídli v Bratislave, takže cestovné Malacky-Bratislava a možno aj dvakrát. Tiež som sa s ňou rozlúčila a povedala som jej nech si hľadá novú účtovníčku a najradšej takú ktorá jej to bude robiť zadarmo.
Rozalka
16.01.09,18:02
Jedna moja klientka, ktorá si mzdy robí sama, ma dnes prekvapila výkazmi do ZP a SP za december - boli vyhotovené v €.
Zmohla som sa jedine na :eek::eek::eek:
Tweety
16.01.09,18:04
Jedna moja klientka, ktorá si mzdy robí sama, ma dnes prekvapila výkazmi do ZP a SP za december - boli vyhotovené v €.
Zmohla som sa jedine na :eek::eek::eek:
Určite sa namakala, ale zbytočne :mad:, € až od januára. :)
Rozalka
16.01.09,18:07
Nielen že sa namakala, ešte si dala tú námahu, že si šla vziať nové tlačivá.
A do SP použila tie s predtlačenými "0" na druhom d.m.
Tweety
16.01.09,18:10
Nielen že sa namakala, ešte si dala tú námahu, že si šla vziať nové tlačivá.
A do SP použila tie s predtlačenými "0" na druhom d.m.
NIekedy prílišná snaha stojí za ..... :)
Marianna01
17.01.09,07:16
no a stretli ste sa s tým, že neplatca DPH, ktorý prevádzkuje reštauráciu a plánuje do budúcna aj ubytovanie, ale ešte nemá povolenie, vyfakturuje ubytovanie celej firmy z Tramtárie, kde na faktúre uvádza všetko veľmi pekne uvedené podľa zákona o DPH - rozúčtovaný základ, 19% DPH, suma spolu, dokonca uvedené IČ DPH... :cool: minulý týždeň sme opravovali zopár takýchto faktúr u nového klienta...;)
Marianna01
17.01.09,07:18
a ďalšia vec: dajte si pozor, ako niekomu vysvetľujete princíp DPH. Pretože som ho včera vysvetlila novoregistrovanému klientovi, registrácia zo zákona. No a mňa nič lepšie nenapadlo, ako uviesť mu príklad, kde výdavky tvorili presnú polovicu z príjmov. Potom som ho hodinu nevedela uviesť z omylu, že DPH, ktorú musí odviesť štátu, netvorí presnú polovicu DPH, ktorú vyfakturuje svojim klientom. :rolleyes:
Rozalka
19.01.09,18:58
Dnes ma zákazník "priklincoval" o stoličku takto:
On: Čo mám robiť, teraz mám 2 europokladne a jednu korunovú.
Ja::eek:
On: jednu valutovú som mal minulý rok a teraz mám jednu valutovú eurovú, jednu korunovú a jednu korunovú eurovú.
Ja: :eek::eek:

No možno 10 minút trvalo, kým som pochopila, že
- v jednej pokladnici (valutovej) má k 31.12. 2008 určitý obnos v €
- druhú pokladnicu (eurovú) - začiatkom jan. vybral z účtu €, aby mal na "míňanie"
- tretiu - korunovú eurovú - stav Sk k 31.12.2008 - zmenil na eurá

A ešte dlhšiu chvíľu mi trvalo vysvetliť mu, že to má teraz jednu pokladňu, v eurách, nech si to dá spolu.
Viete čo spravil?
Z dvoch vreciek nohavíc vytiahol eurá a vopchal ich do peňaženky. :D:D:D
Dáša_
19.01.09,19:11
Viete čo spravil?
Z dvoch vreciek nohavíc vytiahol eurá a vopchal ich do peňaženky. :D:D:D
Zjavne si mu to dobre vysvetlila - pochopil :D:D
ZuzanaP
29.01.09,05:37
Pozerám klientovu knihu tržieb za predchádzajúce roky, ktorú mu vypisovala jeho účtovníčka:rolleyes:.

Na stranách, kde sa zapisujú denné tržby - vypísané len stlpce GT1, GT2, GT3bez denného obratu.
Kde sa zapisujú mesačné tržby - v kolonke mesačný obrat - opísané GT1, no som žasla....:):rolleyes: Hovorím klientovi, že mali ste zaujímavé tržby po minulé roky, no pozeral na mňa ako keby som spadla z Marsu.
abel
29.01.09,09:25
Dnes ma zákazník "priklincoval" o stoličku takto:

To je presne to, čo som včera písala Evke - Maríne a na čom sa vraj dobre pobavila. Niekedy musím 5 minút rozmýšľať, čo sa ma klient vlastne pýta, a ďalších 5 minút, kým si preložím jeho odpoveď do reči môjho kmeňa. :rolleyes: Rozalka, ale klobúk dolu pred tebou, tvojmu klientovi by som zrejme nerozumela. Ale zrejme každá si už poznáme tých svojich.
Dáša_
04.02.09,15:08
Som si dnes spomenula na rozpravanie mojho manžela. Pred rokmi pracoval v istej štátnej inštitúcii, kde chodili podnikatelia a platili isté čiastky štátu.
Na otázku, "ako budete platiť, v hotovosti alebo cez účet?" sa podnikateľ hlboko zamyslel a povedal "exekúciou" :D:D
JankaO
04.02.09,15:44
Som si dnes spomenula na rozpravanie mojho manžela. Pred rokmi pracoval v istej štátnej inštitúcii, kde chodili podnikatelia a platili isté čiastky štátu.
Na otázku, "ako budete platiť, v hotovosti alebo cez účet?" sa podnikateľ hlboko zamyslel a povedal "exekúciou" :D:D
:D:D:DTomu sa hovorí - premyslené a plánované podnikanie:D....
Anik
06.02.09,18:58
tiež som sa včera zabavila, keď som dostala Fa od klienta, ktorému budem robiť DP - faktúra za január 30.1 FA za február 30.2 a takto pekne pokračujeme až do decembra
pekné nie ?
Anika
marina8
06.02.09,19:46
myslim, ze sekciu " perlicky z uctovnej kancelarie" budem navstevovat castejsie, taky zachvat smiechu pri 2 europokladniach " vo vrecku" nohavic a pri " platbe exekuciou" som davno nemala :D:D:D:D
az mi slzy vyhrkli od smiechu :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
dakujem za sprijemnenie dna;)
ZuzanaP
09.03.09,11:33
V sobotu sa ma snažil presvedčiť jeden "paušalista", že ak mu niekto vystaví faktúru za práce, môže si ju pripočítať k 40 % a k odvodom. Vraj ekonómky jeho kamarátov to tak bežne robia:D.
veronikasad
09.03.09,11:42
V sobotu sa ma snažil presvedčiť jeden "paušalista", že ak mu niekto vystaví faktúru za práce, môže si ju pripočítať k 40 % a k odvodom. Vraj ekonómky jeho kamarátov to tak bežne robia:D.
tie, ktoré som spomínala v tomto príspevku, určite ano. Už som videla všeličo ...

http://www.porada.sk/963125-post6.html
Marianna01
09.03.09,15:35
Mňa dnes - 09.03. - prekvapil klient s požiadavkou na vypracovanie ročného zúčtovania zdravotného poistenia :eek:. O tom ešte ani nesnívam :---
evina
09.03.09,15:37
Mňa dnes - 09.03. - prekvapil klient s požiadavkou na vypracovanie ročného zúčtovania zdravotného poistenia :eek:. O tom ešte ani nesnívam :---

Ja o tom nesnívam našťastie nikdy... :D:D

P.S. Nemyslím tým, že ich nemusím robiť .... musím...
Marianna01
09.03.09,15:41
Ja o tom nesnívam našťastie nikdy... :D:D

P.S. Nemyslím tým, že ich nemusím robiť .... musím...

Sa máš!!! :rolleyes:
Mne sa už sníval aj thriller s klientom, ktorému som mala oznámiť nepríjemnú správu o obrovskom zisku (teda toto nebolo nepríjemné, skôr tá daňová povinnosť). Normálne som večer zaspala na nejakom thrilleri, ale zvuk som vnímala. Mne sa sníval strašne tmavý, tajomný sen, kde na konci dlhej, tmavej chodby sa otvárali dvere. V nich sa zjavili 3 osoby - a keď sa priblížili, bol to ten klient aj s príbuzenstvom...:eek::eek::eek: a potom že robotička v pohodičke, teple...:cool:
evina
09.03.09,15:42
Sa máš!!! :rolleyes:
Mne sa už sníval aj thriller s klientom, ktorému som mala oznámiť nepríjemnú správu o obrovskom zisku (teda toto nebolo nepríjemné, skôr tá daňová povinnosť). Normálne som večer zaspala na nejakom thrilleri, ale zvuk som vnímala. Mne sa sníval strašne tmavý, tajomný sen, kde na konci dlhej, tmavej chodby sa otvárali dvere. V nich sa zjavili 3 osoby - a keď sa priblížili, bol to ten klient aj s príbuzenstvom...:eek::eek::eek: a potom že robotička v pohodičke, teple...:cool:

Daňové thrillery sa mi snívajú bežne:D, ale horory našťastie nie ;)
Dáša_
09.03.09,15:56
Mňa dnes - 09.03. - prekvapil klient s požiadavkou na vypracovanie ročného zúčtovania zdravotného poistenia :eek:. O tom ešte ani nesnívam :---

A nechcel to zdravotne poistenie náhodou za predchádzajúci rok, teda 2007?

lebo ja som tiez dnes jedneho takeho mala :D
evina
09.03.09,16:02
A nechcel to zdravotne poistenie náhodou za predchádzajúci rok, teda 2007?

lebo ja som tiez dnes jedneho takeho mala :D


:D:D:D
Marianna01
09.03.09,18:59
A nechcel to zdravotne poistenie náhodou za predchádzajúci rok, teda 2007?

lebo ja som tiez dnes jedneho takeho mala :D

čo sa s nimi vreco roztrhlo ? :D:D
ale môj chcel dopredu - za 2008 (teda aspoň dúfam :eek: vôbec ma nenapadlo sa ho pýtať, či to náhodou nechce za 2007 :eek::eek::eek: no to by bol gól! Ja som mu povedala, že v júni :D)
Maruška54
09.03.09,19:06
Mňa dnes - 09.03. - prekvapil klient s požiadavkou na vypracovanie ročného zúčtovania zdravotného poistenia :eek:. O tom ešte ani nesnívam :---
Nie je niečo vo vzduchu? Odo mňa pýtala zamestnankyňa pri výstupe "Tlačivo zdravotného poistenia" Hovorím"Tlačivo k RZZP bude až niekdy v máji". Ona sa nedala odbyť že veď predchádzajúca účtovníčka jej to ružovobiele tlačivo vytlačila na počkanie:confused:
Tweety
09.03.09,19:11
čo sa s nimi vreco roztrhlo ? :D:D
ale môj chcel dopredu - za 2008 (teda aspoň dúfam :eek: vôbec ma nenapadlo sa ho pýtať, či to náhodou nechce za 2007 :eek::eek::eek: no to by bol gól! Ja som mu povedala, že v júni :D)
Na RZZP nemyslíš, ale na majora Gagarina áno, strašnéé.:--- A to si hovoríš účtovník:--- To je teda prístup ku klientovi.:---
Marína
09.03.09,21:14
Prvý príspevok od 1m.o.n.i.k.a a hneď taká krásna perlička.:) http://www.porada.sk/978371-post41.html Výborný postreh.
endzi1
18.03.09,17:18
drzost niektorych ludi nepozna hranic...
endzi1
18.03.09,17:22
samozrejme, ze som reagovala na starsi prispevok a nepodarilo sa mi ho odcitovat v odpovedi.. :))) zelam krasny den vsetkym...
barbara6
19.03.09,11:59
tak s týmto mám problém stále...:o(nie aby sme si pomáhali, my si este polená budeme hádzať pod nohy...
svobodova
20.03.09,05:43
Pred pár dňami sa u nás zastavil "tesco igelitkár" s tým, či mu vraj "urobíme dane". Keďže mal niekoľko druhov príjmov, poučili sme ho ,aké doklady treba doložiť. Po hodine sa nás spýtal: a to akože budete chcieť aby som Vám aj niečo za to zaplatil? Však to máte za chvíľu hotové. Veď mi vraveli, že to je ľahké. Len vyplníte pár riadkov. Nakoniec sa spýtal: však to si môžem spraviť aj sám, nie?
Tweety
20.03.09,06:09
Pred pár dňami sa u nás zastavil "tesco igelitkár" s tým, či mu vraj "urobíme dane". Keďže mal niekoľko druhov príjmov, poučili sme ho ,aké doklady treba doložiť. Po hodine sa nás spýtal: a to akože budete chcieť aby som Vám aj niečo za to zaplatil? Však to máte za chvíľu hotové. Veď mi vraveli, že to je ľahké. Len vyplníte pár riadkov. Nakoniec sa spýtal: však to si môžem spraviť aj sám, nie?
A spravil?
ZuzanaP
20.03.09,07:54
Začínajúci SZČO, živnosť založená 22.12.08, "vie", že prvý rok je "oslobodený" od platenia daní...:D Tak veselo berie faktúry iným SZČO, čo majú vysoký základ dane...:( Už má vraj na konte nejakých 600 000.... Pekné nie?:rolleyes:
Monika Kováčová
20.03.09,07:56
Začínajúci SZČO, živnosť založená 22.12.08, "vie", že prvý rok je "oslobodený" od platenia daní...:D Tak veselo berie faktúry iným SZČO, čo majú vysoký základ dane...:( Už má vraj na konte nejakých 600 000.... Pekné nie?:rolleyes:
ty vole, to je silná káva
andreaS
20.03.09,08:10
ale ako bude sokovany ked mu vypocitaju odvody do SP :D
ZuzanaP
20.03.09,08:34
ale ako bude sokovany ked mu vypocitaju odvody do SP :D
To bude a dúfam, že sa poučí... Kde na to tí ľudia chodia:rolleyes:
brm
20.03.09,09:14
mnooo, chodia na to asi tam, kde dávajú odpočitateľnú položku aj na nevládneho svokra...:)
veronikasad
20.03.09,09:18
Začínajúci SZČO, živnosť založená 22.12.08, "vie", že prvý rok je "oslobodený" od platenia daní...:D Tak veselo berie faktúry iným SZČO, čo majú vysoký základ dane...:( Už má vraj na konte nejakých 600 000.... Pekné nie?:rolleyes:
no, keďže tie faktúry nie sú zadarmo - ak si uplatní paušálne výdavky, možno na tú daň si aj zarobil ...
ZuzanaP
20.03.09,09:42
no, keďže tie faktúry nie sú zadarmo - ak si uplatní paušálne výdavky, možno na tú daň si aj zarobil ...
možno....
tuta
20.03.09,11:59
Práve som bola informovaná od jednej pani učiteľky /nechcem nikoho uraziť/, ale ak by vraj mala program tak si daňové priznanie pre manžela urobí sama. :eek::eek::eek:
Tweety
20.03.09,12:03
Práve som bola informovaná od jednej pani učiteľky /nechcem nikoho uraziť/, ale ak by vraj mala program tak si daňové priznanie pre manžela urobí sama. :eek::eek::eek:
A kde je problém? veď programov je habadej. Len rozumu načim.
Monika Kováčová
20.03.09,12:16
no veď na porade je rozumu dosť a zadarmo.:cool: Stačí sa spýtať.:cool:
tuta
20.03.09,12:21
Monika, určite by jej tu nikto neporadil, že si môže znížiť výdavky desiatimi kúpno-predajnými zmluvami a ak bude treba doloží ďalšie.
Ale veď v prípade kontroly to bude obhajovať sam manžel.
Načo sa rozčuľovať, šak je pred nami pracovný víkend.
Len kus som popísala a je mi lepšie.:D
Tweety
20.03.09,12:22
no veď na porade je rozumu dosť a zadarmo.:cool: Stačí sa spýtať.:cool: To hej a niektorí ušetria aj na poďakovani.
Assea
20.03.09,14:07
Ja do telefónu: "Ale pani Slámeková, vy ste mi zabudli do toho šanonu dať vystavené faktúru a príjmové doklady. Mám tu výdavkové pokladničné... banku... odovdy... ale nevidím faktúrky čo ste vystavovali vy....!"

Jáááj? to som vám nepovedala? To mi vy musíte povedať koľko môžem zarobiť, ..... tak aby sme priznali pár eur daň

;-))))))))))
Aljok
20.03.09,14:09
Práve som bola informovaná od jednej pani učiteľky /nechcem nikoho uraziť/, ale ak by vraj mala program tak si daňové priznanie pre manžela urobí sama. :eek::eek::eek:
:D:D:D Len ju nechaj....

Mne klient (teraz už chvalabohu bývalý) - igelitkár keď sa dozvedel akú sumu mi má zaplatiť vysvetlil, že:
1. dokladov je málo,
2. nemá tam nič zložité na účtovanie,
3. tá práca nie je ani pre účtovníčku - odborníčku, ale skôr pre pomocnú účtovníčku,
4. je to len obyčajné nahodenie do programu, ktoré mi mohlo trvať maximálne hodinu...a ja som mu vypočítala takú vysokú sumu (mal podstatne viac položiek ako za minulý rok).
Asi chcel zjednať nižšiu cenu...
A tak som si dala tú námahu a jeho doklady som mu vrátila v pôvodnom stave.
Tie moje vypracované aj s DP skončili v skartovačke.;):D
Ten pocit bol na nezaplatenie.:):):)

Len škoda, že nemôžem byť pri tom ako bude budúcu "obeť" presviedčať, že to má urobiť skoro zadarmo...:D:D:D
Aj keď nechápem prečo si to neurobí sám keď má v ŽL vedenie účtovníctva a je to také ľahké, jednoduché a netrvá to ani hodinku...:---:---:---
Nuž možnosť som mu dala. Nebudem ho predsa chudáka zdierať z kože.:rolleyes::D
Paula
20.03.09,14:21
Ja do telefónu: "Ale pani Slámeková, vy ste mi zabudli do toho šanonu dať vystavené faktúru a príjmové doklady. Mám tu výdavkové pokladničné... banku... odovdy... ale nevidím faktúrky čo ste vystavovali vy....!"

Jáááj? to som vám nepovedala? To mi vy musíte povedať koľko môžem zarobiť, ..... tak aby sme priznali pár eur daň

;-))))))))))


:D že vraj vy musíte:D Teta Slámeková sa raz dočká a nebude to za pár a nebude to v eurách :cool:
Dáša_
20.03.09,14:24
mnooo, chodia na to asi tam, kde dávajú odpočitateľnú položku aj na nevládneho svokra...:)

" Ja budem mať vysokú odpočitateľnú položku - ja platím na 3 nemanželské deti " :D:D
Dáša_
20.03.09,14:28
Ja som mala klientku - maloobchodná predajna sro v kombinacii s Fo a nedokazala pochopit, že ked mi dodá hodnotu inventury na sklade 31.3 o deviatej, ja nie som schopná to celé dokončiť načas. To bolo ešte v časoch, ked sw na vyplnanie suvahy a vysledovky bolo poskromne - pekne krasne sa prepisovalo ručne, maximalne na písacom stroji. :D

(po pravde, ja som to stihla, ale nasledujuci rok by som to dostala 31.3 az na obed.)
Melnick
21.03.09,00:58
Musím sa podeliť o krásny výrok. Prišla za mnou pani s otázkou:
" A vy robíte aj to podôstojné účtovníctvo ??????:D:D:D:D Mala som čo robiť, aby som ju neoprskala.:):---
Melnick
21.03.09,08:27
" Ja budem mať vysokú odpočitateľnú položku - ja platím na 3 nemanželské deti " :D:D
No Dáši ,máš sa čím chváliť. Chúďatá deťúrence, aspoň ich kedy-tedy navštíviš?:eek::eek::eek:
Dáša_
21.03.09,08:40
No Dáši ,máš sa čím chváliť. Chúďatá deťúrence, aspoň ich kedy-tedy navštíviš?:eek::eek::eek:

to bola samozrejme citácia jedného klienta :D:D:D

Ale inak, medzi nami dievčatami, bol to celkom fešák:cool:
Maruška54
21.03.09,09:16
Musím sa podeliť o krásny výrok. Prišla za mnou pani s otázkou:
" A vy robíte aj to podôstojné účtovníctvo ??????:D:D:D:D Mala som čo robiť, aby som ju neoprskala.:):---
Ja by som tej neznámej pani dala jeden veľký poraďácky bod lebo naozaj to čo niekedy robíme je pod našu dôstojnosť
brm
23.03.09,05:35
to bola samozrejme citácia jedného klienta :D:D:D

Ale inak, medzi nami dievčatami, bol to celkom fešák:cool:
veď zato mal to stádo nemanželských ľavobočkov...:) kvôli rozumu to asi nebolo...
Marianna01
23.03.09,13:33
citujem - stavbára živnostníka, ktorý sa musel zo zákona stať platiteľom DPH!!!:
ja by som vašu robotu bral, však tu len tak sedíte za počítačom v teple, ešte aj hudbu počúvate. Na moju poznámku, že mi deti o chvíľu budú hovoriť teta, lebo chodím domov o polnoci povedal, že však to len teraz mám roboty tak na týždeň dva a potom celý rok veget. :eek:
No nezabili by ste ho?
Marianna01
23.03.09,13:37
Začínajúci SZČO, živnosť založená 22.12.08, "vie", že prvý rok je "oslobodený" od platenia daní...:D Tak veselo berie faktúry iným SZČO, čo majú vysoký základ dane...:( Už má vraj na konte nejakých 600 000.... Pekné nie?:rolleyes:

nad takým sa už nepozastavujem. Otázka typu - nechcete faktúru pre svojich klientov? je v celku bežná ...

Viac sa pozastavujem nad tým, že manželia - on SZČO, ona sro. SZČO vysoký príjem, manželka sa opýtala, prečo mu ona nemôže vystaviť faktúru, však to poníži príjem obidvom!!! A to je dlhoročná obchodníčka, pracuje s milionovými obratmi, DPH, vývoz, dovoz - skrátka som nechcela veriť svojim ušom, čo to tu vypotila. A mala som problém jej to vyvrátiť. :cool:
Rozalka
23.03.09,18:02
Zrejme podobná dvojica, on FO, ona SRO, počula som, ako mu 29.12 milo zaševelila: Všetko som vybrala z účtu, skoro nič nebudeme zdaňovať ...
andreaS
23.03.09,18:04
joooj, tak to si ine "hefty" :-D
Dáša_
23.03.09,18:13
Dlhoročný podnikatel s obrovskými obratmi, veľkoobchod.

A tu záhlasi:"Predstavte si, mne učtovníčka iba pred dvoma rokmi prezradila, že dane, čo zaplatím, nejdu do nákladov" :)))
Marianna01
24.03.09,05:47
Dlhoročný podnikatel s obrovskými obratmi, veľkoobchod.

A tu záhlasi:"Predstavte si, mne učtovníčka iba pred dvoma rokmi prezradila, že dane, čo zaplatím, nejdu do nákladov" :)))
ale no to čo si tá účtovníčka dovoľuje!!! :--- To je zaujímavé, čo všetko tie hnusné mrchy účtovníčky neprezradia svojim klientom/zamestnávateľom. Viete vy čo? Ja sa vôbec nečudujem, že ich každý len ohovára, hovorí, že aj tak celý rok nič nerobia - lebo práve som na to prišla - je to tak!!! :D:D:D
tuta
24.03.09,08:01
ale no to čo si tá účtovníčka dovoľuje!!! :--- To je zaujímavé, čo všetko tie hnusné mrchy účtovníčky neprezradia svojim klientom/zamestnávateľom. Viete vy čo? Ja sa vôbec nečudujem, že ich každý len ohovára, hovorí, že aj tak celý rok nič nerobia - lebo práve som na to prišla - je to tak!!! :D:D:D


Máš pravdu Marianna čo už len je toto za robotu sedieť pekne v teplučku, počúvať hudbu, popíjať kávičku ...
Marianna01
25.03.09,14:41
aby sme neboli stále len negatívne, dievčatá, dnes sme sa zabavili na fakt krásnej perličke.

Klientka - dôležité, že je krajčírka, doniesla doklady na daňové priznanie. K faktúram mala vypísané pokladničné doklady, ktoré nemala prispinkované napr. zošívačkou alebo spinkami, prípadne hodené len tak, ale krásne prišpendlené špendlíkmi so sklenou hlavičkou. :):):) Veľmi milé...:)
durisovad
25.03.09,15:13
Pekne. Predstavujem si, ako zvarac popripina elektrodami.
wagner
25.03.09,15:41
:D:D:D:D:D - mám oprskaný monitor
ZuzanaP
26.03.09,06:32
Prišla za mnou ekonomka jedného SZČO, že či bude možné vymeniť faktúry v našom účtovníctve za rok 2008, lebo čísloval faktúry 1.2008, 2.2008 a nie 1/2008, 2/2008. Hovorím, veď číslovanie môže mať akékoľvek. No ale vraj daňováci to neradi vidia.:rolleyes::eek:
Kazu
26.03.09,07:19
Dnes som prišla do obchodu a predavačka mi vraví: No konečne čosi urobili aj pre nás, malých živnostníkov. Čo na to hovoríte? Prekvapená pozerám a ona pokračuje: Už je to v zákone, že príjmy do 5 000 000 /päť miliónov/ sú oslobodené od dane. Iba si budeme robiť dva stĺpce. Do jedného príjem a do druhého výdaj a keď nevyjde 5 miliónov tak neplatíme dane. Preto sa pýtam vás: Ušlo mi niečo??? :eek::eek::eek:
evina
26.03.09,07:23
Dnes som prišla do obchodu a predavačka mi vraví: No konečne čosi urobili aj pre nás, malých živnostníkov. Čo na to hovoríte? Prekvapená pozerám a ona pokračuje: Už je to v zákone, že príjmy do 5 000 000 /päť miliónov/ sú oslobodené od dane. Iba si budeme robiť dva stĺpce. Do jedného príjem a do druhého výdaj a keď nevyjde 5 miliónov tak neplatíme dane. Preto sa pýta vás: Ušlo mi niečo??? :eek::eek::eek:

Dokonalé...:D
Marianna01
26.03.09,07:31
Dokonalé...:D

no a skús im to potom vyhovoriť...
ozaj a slovné spojenie DPH im tiež nič nebude hovoriť
Ajuška
26.03.09,08:06
... Ušlo mi niečo??? :eek::eek::eek:
Zuzi... ledaa ak si si pri tom cvrklaa... :rolleyes: ...
Sifosp
26.03.09,13:57
Mam jedneho kamosa zivnostnika, ktory v Tatrach nahana turistov a za skok padakom berie peniaze bez blocku alebo faktury, lebo take podnikanie vraj zakon nepovoluje, blizsie som to neskumal. Ma vysle faktury v roku 2008 asi za 200000sk, ked robil pre firmy nejake timbildingy, to su vsetky vykazane prijmy. DP aj ucto mu bude robit manzelka, ktora v tom nema prax. Po rady chodi ku mne alebo mojej manzelke uctovnicke. Samozrejme, prijima, len, co im vyhovuje, aj ked nechape to uplne, a je to zadarmo ako kamaratska sluzba. Po svojej analyze usudila, ze manzelovi vyjde nulova dan, lebo si na kazdy den spravi cestak s pouzitim sukromneho vozidla, tohto roku kupil . Podotykam, ze sice kazdy den, ked bolo priaznive pocasie zarabal, ale bez blocku, ci fakturacie. Ach jaj. To, ze zaraba na cierno, ma vraj odkonzultovane s knazmi, lebo je veriaci, tvrdi, ze mu stat legalne nedovoluje zarabat. Ved, co je kralove patri kralovi, a co je Bozie patri Bohu.:mee: Ja si myslim, ze sa najprv mal pytat uctovnika a az potom knaza...:D

Ale to by nebolo vsetko. Dnes mi jeho zena volala, ze ked manzelovi vyjde nulova dan, tak ci si ona moze namiesto neho uplatnit danovy bonus. ... :, aj ked zarabala iba pol roka a pol roka bola na materskej. Podotykam, ze jej manzel ma este ciastkovy uvazok v profesii, ktoru vystudoval, kde si cely rok uplatnoval danovy bonus.

Jaaaaaaaaj, ja som uz zene zakazal im davat nejake uct. a danove rady. Aby nase priatelstvo netrvalo iba do jeho prvej danovej kontroly:eek:

Poradte mi ako si nepokazit kamaratstvo. Vdaka.:mee:
ola
26.03.09,14:37
Poradte mi ako si nepokazit kamaratstvo. Vdaka.:mee:

Neviem či by sa toto malo považovať za kamarátstvo, kde jeden stále dáva a druhý len berie.
tuta
26.03.09,14:38
V tomto prípade, každá rada ťažská.
andreaS
26.03.09,14:42
sifosp aj ola... to je teda ina silna kava...

tiez teraz riesim dilemu ako dalej s kamaratkinou mamou... zarobi velmi slusne a nechce platit ziadne dane... rozhodla sa to riesit po svojom, lenze to nakoniec mozem zliznut ja... kedze ona chce, aby som jej vsetko co mi dala proste zauctovala do VOZD... pritom minimalne polovicu veci som jej neodporucala... ona ze to riskne... chcem si nachystat daky papier, kt. mi po odovzdani uctovnictva ona podpise ale nielen podpise ale chcem aby aj vlastnou rukou napisala ze suhlasi s obsahom a berie na seba plnu zodpovednost atd, aby ma este nebodaj po danovej kontrole neobvinila, ze sak to je moja vina, ze to ma zauctovane vo VOZD ked to tam nema byt... a po tychto skusenostiach s nou uz nemam chut jej robit uctovnictvo a obavam sa reakcie kamaratky...
brm
27.03.09,07:11
Pekne. Predstavujem si, ako zvarac popripina elektrodami.
čím tak môže lepiť svoje doklady okresný inseminátor??:D