Sifosp
27.03.09,19:36
chcem si nachystat daky papier, kt. mi po odovzdani uctovnictva ona podpise ale nielen podpise ale chcem aby aj vlastnou rukou napisala ze suhlasi s obsahom a berie na seba plnu zodpovednost atd, aby ma este nebodaj po danovej kontrole neobvinila, ze sak to je moja vina, ze to ma zauctovane vo VOZD ked to tam nema byt... a po tychto skusenostiach s nou uz nemam chut jej robit uctovnictvo a obavam sa reakcie kamaratky...Presne tak, by som to riesil s cudzimi ludmi, ak by mi nezalezalo na mojom obchodnom mene. Ale s kamosmi?
Ivana Š
27.03.09,19:22
čím tak môže lepiť svoje doklady okresný inseminátor??:D

už včera som chcela zareagovať, mám švagra murára, tak doklady by mohli byť prilepené klébrom alebo cementom, prípadne montážnou penou,

ale toto je dilema!
ktoré resp. koho ? :D:D:D
andreaS
27.03.09,20:18
sifosf: no to je vskutku tazke... len na druhu stranu v mojom pripade netuzim aby jej raz prisla danova kontrola a dorubili take penale za chybne danove priznanie, ze nakoniec by to mohla este aj vymahat odo mna... preto to tak chcem aj ked je to kamaratkina mama... proste ona chce ist doslova hlavou proti muru, napriek mojim radam proste ona nechce platit dan a hotovo... to ze velmi slusne zarobila akosi zabudla... a najhorsie na tom je este aj fakt, ze od novembra mi vyvolavala (volala november, december a na novy rok ani tuk) a ja jej nato jasne doneste, cim skor spravime, tym skor mozeme riesit... takto tyzden pred danovym toho vela nenahutame... preto si nemyslim ze si skazim meno tym, ze po nej budem ziadat podpisat ten papier... lebo ak by to nepodpisala, tak tym by mi skazila meno, ze by osm si zlizla nieco co nieje moja vina...
Januška
31.03.09,12:31
Prikladám môj zážitok : v sobotu (28.3.) pracujem v plnej paráde a iba tak náhodou som stretla na chodbe konateľa jednej firmy, ktorej robím účto. Má hotové DP už asi mesiac a stále nemá čas sa u mňa zastaviť. Teraz mu hovorím, že kedy si príde podpísať doklady, lebo na DU mu to nosím sama.
A on, že v stredu, (1.4.) lebo skôr nemá čas. Ja som sa zatvárila primerane situácii a hovorím, že to už ani nemusí chodiť. A on: " čo sa urážaš?"
Potrebuje toto dáky komentár ?
Farks
31.03.09,12:39
Prikladám môj zážitok : v sobotu (28.3.) pracujem v plnej paráde a iba tak náhodou som stretla na chodbe konateľa jednej firmy, ktorej robím účto. Má hotové DP už asi mesiac a stále nemá čas sa u mňa zastaviť. Teraz mu hovorím, že kedy si príde podpísať doklady, lebo na DU mu to nosím sama.
A on, že v stredu, (1.4.) lebo skôr nemá čas. Ja som sa zatvárila primerane situácii a hovorím, že to už ani nemusí chodiť. A on: " čo sa urážaš?"
Potrebuje toto dáky komentár ?

Tak to naozaj nepotrebuje žiadny komentár.... konečne som sa zasmiala :Dv tomto dneska pre mňa veľmi stresujúcom dni :D:D:D
AlaNR
01.04.09,05:37
Včerajšia hláška jedného živnostníka v montérkach pri ceste na daňový úrad:
Čím väčšia strata, tým viac mi štát vráti...
Stačilo mi:D
apo
01.04.09,09:55
:):) Je skoro 13 hodín, to je čas keď je ráno pre účtovníkov, ktorí prebdeli noc pred podávaním daňových prinaní. :):)

Pozdravujem Poraďákov a prajem im do nového daňového veľa síl a zdravia.

apo
Aknazuz
04.04.09,14:15
Tá posledná noc pre mňa nebola v marci jediná, ale pretože ide veľká noc, už som stihla urobiť výplaty pre 50 ľudí a na poradu som sa dostala až dnes. Ďakujem za prianie, pokračujem ešte RZZP, našťastie až v júni ...
ZuzanaP
17.04.09,11:24
Jedna "účtovníčka" pri tvorení analytických účtov v Omege pozaklikávala všetky možnosti na záložke nastavenia:eek::D, čiže napr. 501 001 je účet aktív, nákladový, pasív, výnosový, korekčný aj nedaňový.....

No som len čumela ako "hrča z dosky", keď mi to povedala....:mee:
Darma111
17.04.09,11:49
Klient donesie doklady, na jednom zdrape papiere rozpísané sumy a platby.
Klient: "Toto som platil z účtu - za telefón a internet."
Otázka: " A kde sú faktúry?"
Klient: "A to treba faktúry? Všetky som vyhodil."
Darma111
23.04.09,08:42
Toto je skúsenosť môjho známeho konateľa a zároveň účtovníka s. r. o.

Prevzal som účtovníctvo po kolegovi a sú tam nejaké nezrovnalosti čo sa týka úhrad DPH a vrátenia nadmerných odpočtov. Chcela si ich zosúladiť s DÚ, chcel vedieť presne aký tam má byť stav, kedže v dokladoch spoločnosti to nesedelo, proste bol v tom bordel.
Prišiel na DÚ a pokne slušne požiadal pracovníčku DÚ dostal odpoveď:

" A to teraz chcete... pozrite koľko tu máme ľudí... a teraz sa neviem dostať do systému... ale vlastne to je tajná informácia to Vám nemôžem povedať...."
Marianna01
23.04.09,08:51
ja mám krásny včerajší zážitok - nie z kancelárie, ale z autobusu. Cestovala som večer domov, za moje sedadlo si sadli dvaja mladíci - jeden z nich výrazný EMO štýl. O niečom sa rozprávali - nepočúvala som ich, aj keď to bol dosť hlasný hovor, čítala som si. Len som zrazu začula čosi o drobnom hmotnom majetku. Tak som nastražila uši - viete, profesionálna deformácia. Neviem presne, o čo išlo, z debaty mi vyplynulo, že o akési auto (!). Dojala ma poznámka chlapca v EMO štýle - ja predsa viem, že drobný hmotný majetok je nad 90tisíc (predpokladám korún)!, Mňa neprej..bú, ja mám ekonomickú :D:D:D

boh nás ochraňuj pred emoekonómami :D
Gabi03
23.04.09,08:57
ja mám krásny včerajší zážitok - nie z kancelárie, ale z autobusu. Cestovala som večer domov, za moje sedadlo si sadli dvaja mladíci - jeden z nich výrazný EMO štýl. O niečom sa rozprávali - nepočúvala som ich, aj keď to bol dosť hlasný hovor, čítala som si. Len som zrazu začula čosi o drobnom hmotnom majetku. Tak som nastražila uši - viete, profesionálna deformácia. Neviem presne, o čo išlo, z debaty mi vyplynulo, že o akési auto (!). Dojala ma poznámka chlapca v EMO štýle - ja predsa viem, že drobný hmotný majetok je nad 90tisíc (predpokladám korún)!, Mňa neprej..bú, ja mám ekonomickú :D:D:D

boh nás ochraňuj pred emoekonómami :D

:D :D :D Som sa zabavila. :D
daraka
24.04.09,15:53
Tak som sa dobre pobavila na vašich príspevkoch:D:D super téma

aj ja prispejem:

31.3.toho roku volám klientovi: Kedy si prídeš po DP?
jeho odpoveď: Ja ho nemám?

týždeň predtým mi jeho syn priniesol od neho doklady a jemu bol vziať na DÚ tlačivo a to mu dal.:rolleyes:
Sabadka
24.04.09,16:21
j

boh nás ochraňuj pred emoekonómami :D



No tak tento výraz si zapamätám je bohovičný:D:D:D:D
Viera 2
25.05.09,22:36
Moja najpríhoda z kancelárie...vlastne z dovolenky.
V sobotu, pár hodín po odchode zo Slovenska, ma na gréckych hraniciach oblial pot, keď som si spomenula, že klientka nemá pripravenú odhlášku zamestnanca do sociálnej poisťovne ku koncu mesiaca, ktorý vychádzal na stredu ďalší týždeň. V snahe nemíňať veľa na telefón, posielam vzápätí sms s pokynmi klientke: "Treba odniesť do stredy na sociálnu poisťovňu odhlášku XY. Je tam pani YX, ktorá je veľmi milá, pomôže ti s vypísaním."
V utorok okolo obeda mi zapípal mobil. Celá rodina zostala v šoku z môjho záchvatu smiechu....mala som naozaj problém im tú sms reprodukovať:
"Som v strede, tu nič také nie je, ani tá pani tu nepracuje, čo teraz? Tu je len úrad práce"
Milá klientka totiž išla do... Stredy nad Bodrogom...
tuta
26.05.09,05:47
Moja najpríhoda z kancelárie...vlastne z dovolenky.
V sobotu, pár hodín po odchode zo Slovenska, ma na gréckych hraniciach oblial pot, keď som si spomenula, že klientka nemá pripravenú odhlášku zamestnanca do sociálnej poisťovne ku koncu mesiaca, ktorý vychádzal na stredu ďalší týždeň. V snahe nemíňať veľa na telefón, posielam vzápätí sms s pokynmi klientke: "Treba odniesť do stredy na sociálnu poisťovňu odhlášku XY. Je tam pani YX, ktorá je veľmi milá, pomôže ti s vypísaním."
V utorok okolo obeda mi zapípal mobil. Celá rodina zostala v šoku z môjho záchvatu smiechu....mala som naozaj problém im tú sms reprodukovať:
"Som v strede, tu nič také nie je, ani tá pani tu nepracuje, čo teraz? Tu je len úrad práce"
Milá klientka totiž išla do... Stredy nad Bodrogom...

:D:D:D Dávka smiechu skoro ráno nikdy neuškodí.
ZuzanaP
03.06.09,04:13
Včera mi volá kamoška, jej nastavajúcemu svokrovi som robila DP - prenajímajú byt, že on to DP zabudol odovzdať, čo z toho bude mať. A to som jej ho dávala hotové niekedy koncom februára, začiatkom marca.....:D
ivako
04.06.09,05:38
Teraz som mala zaujímavý telefonát s konateľom firmy, ktorému idem urobiť zmluvu výkone funkcie konateľa. Oznámila som mu, aké bude platiť odvody a daň. Ten sa zhrozil, akú daň? Veď on počul, že od júna sa prestávajú dane platiť a prečo to ja neviem, keď o tom všade rozprávajú. Nakoniec, asi po 10 min. telefonovania a presviedčania, že to tak nemôže byť, ma napadlo, či to nebude deň daňovej slobody. S veľkým potešením mi povedal, no vidíš, že o tom vieš..... Ale keď som mu vysvetlila, čo to je, tak ho nadšenie prešlo.
Gabi03
04.06.09,05:40
Teraz som mala zaujímavý telefonát s konateľom firmy, ktorému idem urobiť zmluvu výkone funkcie konateľa. Oznámila som mu, aké bude platiť odvody a daň. Ten sa zhrozil, akú daň? Veď on počul, že od júna sa prestávajú dane platiť a prečo to ja neviem, keď o tom všade rozprávajú. Nakoniec, asi po 10 min. telefonovania a presviedčania, že to tak nemôže byť, ma napadlo, či to nebude deň daňovej slobody. S veľkým potešením mi povedal, no vidíš, že o tom vieš..... Ale keď som mu vysvetlila, čo to je, tak ho nadšenie prešlo.

A takýto ľudia riadia firmy. :D :D :D
Viera 2
10.06.09,21:35
Znovu som účtovala firmu klienta - mimochodom seriózny pomerne mladý muž - ktorý ma už niekoľko rokov trápi tým, že mu vždy dávam tú istú otázku: To ste mi prečo nedali faktúru číslo 13? Odpoveď: Ja faktúru 13 nikdy nerobím.
Spočiatku som sa snažila to pochopiť, alebo protestovať...teraz len čakám, ako sa s takouto poverčivosťou vysporiada prípadná kontrola :)
danushka
10.06.09,22:01
Znovu som účtovala firmu klienta - mimochodom seriózny pomerne mladý muž - ktorý ma už niekoľko rokov trápi tým, že mu vždy dávam tú istú otázku: To ste mi prečo nedali faktúru číslo 13? Odpoveď: Ja faktúru 13 nikdy nerobím.
Spočiatku som sa snažila to pochopiť, alebo protestovať...teraz len čakám, ako sa s takouto poverčivosťou vysporiada prípadná kontrola :)
:D:D:D
No ale podľa všetkého sa mladému darí nie?
Vlado.s
10.06.09,22:43
Dámy a páni. Ja nie som ani účtovník, ani ekonóm ani nič podobné. Čítal som Vaše príspevky a tiež ma veľmi pobavili. Fakt Vám absolútne nezávidím Vašu prácu, ale naopak klobúk dole. Fakt máte tie peniaze oddreté. Tak sa držte a hlavne majte pevné nervy, lebo podľa toho čo som čítal, tak niektorých klientov máte skutočne na porazenie.
Kája.
11.06.09,09:47
Znovu som účtovala firmu klienta - mimochodom seriózny pomerne mladý muž - ktorý ma už niekoľko rokov trápi tým, že mu vždy dávam tú istú otázku: To ste mi prečo nedali faktúru číslo 13? Odpoveď: Ja faktúru 13 nikdy nerobím.
Spočiatku som sa snažila to pochopiť, alebo protestovať...teraz len čakám, ako sa s takouto poverčivosťou vysporiada prípadná kontrola :)


Ja sa pridávam, tiež mám takého.
Polly404
29.06.09,12:32
Pýtam sa kamaráta - živnostníka (kaviareň-bar): Kto Ti robí účto?
On: Ja sám.
Ja: Klobúk dolu, keď to vieš.
On: Vieš, ja som génius.

Asi o 2 týždne.
On: Nepozrela by si sa mi pre istotu na to účto?
Ja: Ale kľudne, prines doklady a účtovníctvo.
O chvíľu sa dovalí s fasciklom. Otvorím fascikél a vidím v každom euroobale účty a faktúry (v jednom obale jeden mesiac) a žiadne bankové výpisy.
Pýtam sa: A kde máš výstupy? Veď toto sú len doklady.
On: Čo kde mám? Výstupy? A to je čo?

Nehovoriac o tom, že som sa okamžite do toho pustila a hneď, ako som to dorobila (a nahnala ho zahláiť prevádzku, otváracie hodiny a pod., o čom nemal ani šajnu, že to treba) sa mu začali valiť kontroly raz z mestského úradu, raz daňováci, ... ale mal to bez chyby a odvtedy každému hovorí, ako som ho zachránila v hodine dvanástej.
hanelie
29.06.09,12:35
btw

som sa okamžite do toho pustila
čokoládku akej značky si dostala?:D
Marianna01
30.06.09,18:25
btw

čokoládku akej značky si dostala?:D


ha! mohla byť rada, že jej aspoň poďakoval!!! :D:D:D
Polly404
01.07.09,07:57
Odvtedy mám u neho každé ráno kávičku grátis.
Hepi
01.07.09,08:01
Odvtedy mám u neho každé ráno kávičku grátis.
Bez raňajok?
Polly404
01.07.09,08:21
Bez raňajok. :-(
Nika
01.07.09,08:37
Bez raňajok. :-(

nebuď hamižná........;):D
Januška
01.07.09,10:08
Účtujem už dlhšie jednu firmu, kde sú 2 konatelia bez pracovného pomeru. Teraz zamestnali prvú pracovníčku, urobila som prvú výplatu a poslala som im mailom platobný príkaz ( pochopiteľne s poznámkou, že toto treba uhradiť, aby nezabudli). O hodinu mi telefonoval konateľ , a aj v tóne hlasu bolo cítiť, aký je hrdý na seba že hneď splnil môj príkaz. A poučil ma: mzdy sú každý mesiac, tak zadal trvalý :confused: bankový príkaz a už mu nemusím posielať žiaden platobný príkaz.
P.S. mám taký čudný pocit, že nepochopí čo to je fond pracovného času, dovolenka , PN atď. Zas budem zláááááá.
mirpo
06.07.09,09:48
Účtujem už dlhšie jednu firmu, kde sú 2 konatelia bez pracovného pomeru. Teraz zamestnali prvú pracovníčku, urobila som prvú výplatu a poslala som im mailom platobný príkaz ( pochopiteľne s poznámkou, že toto treba uhradiť, aby nezabudli). O hodinu mi telefonoval konateľ , a aj v tóne hlasu bolo cítiť, aký je hrdý na seba že hneď splnil môj príkaz. A poučil ma: mzdy sú každý mesiac, tak zadal trvalý :confused: bankový príkaz a už mu nemusím posielať žiaden platobný príkaz.
P.S. mám taký čudný pocit, že nepochopí čo to je fond pracovného času, dovolenka , PN atď. Zas budem zláááááá.
S podobným problémom som sa tiež už stretla, ale myslela som, že to už nikoho iného napadnúť nemôže :D:D:D A vidím........ môže :D
Maruška54
03.08.09,06:26
Tiež sa vám množia telefonáty že sa zvyšujú odvody lebo v televízii to hlásili? Ja som mala už štyri.
veronikasad
03.08.09,06:33
Tiež sa vám množia telefonáty že sa zvyšujú odvody lebo v televízii to hlásili? Ja som mala už štyri.
však sa zvyšujú, ale nie tým, ktorí platia z minima ...
Maruška54
04.08.09,08:32
lenže mne volajú práve tí čo platia z minima, ale keď v televízii to hlásili
tuta
04.08.09,10:36
Lebo tí čo platia z minima sú najpoctivejší.
goldfinger
04.08.09,11:52
Jeden klient min. rok organizoval konferenciu. Jeden z dokladov, ktore mi k tomu doniesol, bol naskrabany rukou na zdrape papiera a stalo tam:
(nema su vymyslene)

"Ja, dolupodpisany Jozko Mrkvicka z Modry, cestne prehlasujem, ze som od Tomasa z firmy XY prevzal 200 Sk za 4 litre bieleho vina" 10. aprila, Modra
;)
michelle84
13.08.09,07:58
Inventárna karta za rok 2007
Názov DHIM: ?
Cena: 3.000,- Sk (99,58 EUR) prepočítané konverzným kurzom


:D:D:D

V roku 2007 sme už vedeli konverzný kurz? A ten názov majetku no comment :D
Marianna01
25.09.09,12:38
tí, ktorí náhodou nesedíte, si sadnite, lebo neuveríte, čo sa mi práve prihodilo. Ešte stále som z toho mierne mimo - a fakt neviem, či je to na smiech alebo na plač:

V januári tohto roka prišiel ku mne klient, ktorý podniká už ôsmy rok. Účtovníčku mal neďaleko miesta svojho podnikania- ale čím ďalej, tým viac pýtala za jednoduché účtovníctvo. Tak sa rozhodol, že prejde ku mne. Dohodli sme sa s tým, že je od 01 do 03 práceneschopný, a teda sme za 1. štvrťrok podali nulové priznanie k DPH. Stále som ho ale obháňala, nech donesie doklady z predchádzajúceho roka - priznania, ročné zúčtovania, hlásenie, prehľady - a skrátka veci, ktoré ešte v tomto roku môžme potrebovať. S tým, že to, čo som videla ako spracované účtovníctvo, nebolo v najlepšom poriadku - zas nemôžem povedať, že to bol čistý chaos, ale sme sa dohodli, že sa pozriem na predchádzajúce roky, či je to všetko OK, či sú tam všetky podania, ktoré by mali byť za neho aj zamestnancov. Samozrejme, pani účtovníčka sa asi urazila, že od nej odišiel, tak dodala doklady až minulý týždeň. Doniesla ich dcéra môjho klienta, ktorá to tu len položila. Keďže som mala veľa inej práce, doklady ako boli v šanónoch, sme pichli do skrine. Dnes tu bol klient, vytiahli sme teda doklady, že ich zbežne prebehneme - a na moje počudovanie vidím: originál potvrdené potvrdenia o podaní daňových priznaní, hlásení, prehľadov, mesačných výkazov asi 20 rôznych firiem, ktoré pani účtovníčka spracúva - doklady v 3 šanónoch...!!! Ja žasnem - posledné potvrdenia boli z 1. štvrťroka tohto roka - to jej tie šanóny nechýbajú?!

Teraz rozmýšľam, čo s tým - klientovi telefón nezdvíha, nemám sa s ňou ako skontaktovať a mne tu svietia a zaberajú miesto 3 šanóny cudzích dokladov.

Ak sa však naštvem a nedodá klientovi všetko, čo má, zavolám na tel. čísla firiem, ktoré sú na hláseniach a potvrdeniach uvedené a opýtam sa ich, či im niečo náhodou nechýba - a či nechcú zmeniť účtovníčku.

Nerozumiem, ako jedna účtovníčka môže odovzdať niekomu doklady iných firiem - a to originál potvrdenia o podaní, podpísané daňovým úradom a ďalšími inštitúciami, podpísané konateľmi a fyzickými osobami... som z toho zhrozená, nerozumiem - mňa by asi porazilo, keby sa mi niečo podobné prihodilo, zúfalá by som obháňala dotyčného, že má moje doklady - a ona sa tvári ako mŕtvy chrobák, vôbec nepokladá za dôležité dostať tieto doklady späť.

Nechápem...:eek::eek::eek:
Gabi03
25.09.09,12:46
tí, ktorí náhodou nesedíte, si sadnite, lebo neuveríte, čo sa mi práve prihodilo. Ešte stále som z toho mierne mimo - a fakt neviem, či je to na smiech alebo na plač:

V januári tohto roka prišiel ku mne klient, ktorý podniká už ôsmy rok. Účtovníčku mal neďaleko miesta svojho podnikania- ale čím ďalej, tým viac pýtala za jednoduché účtovníctvo. Tak sa rozhodol, že prejde ku mne. Dohodli sme sa s tým, že je od 01 do 03 práceneschopný, a teda sme za 1. štvrťrok podali nulové priznanie k DPH. Stále som ho ale obháňala, nech donesie doklady z predchádzajúceho roka - priznania, ročné zúčtovania, hlásenie, prehľady - a skrátka veci, ktoré ešte v tomto roku môžme potrebovať. S tým, že to, čo som videla ako spracované účtovníctvo, nebolo v najlepšom poriadku - zas nemôžem povedať, že to bol čistý chaos, ale sme sa dohodli, že sa pozriem na predchádzajúce roky, či je to všetko OK, či sú tam všetky podania, ktoré by mali byť za neho aj zamestnancov. Samozrejme, pani účtovníčka sa asi urazila, že od nej odišiel, tak dodala doklady až minulý týždeň. Doniesla ich dcéra môjho klienta, ktorá to tu len položila. Keďže som mala veľa inej práce, doklady ako boli v šanónoch, sme pichli do skrine. Dnes tu bol klient, vytiahli sme teda doklady, že ich zbežne prebehneme - a na moje počudovanie vidím: originál potvrdené potvrdenia o podaní daňových priznaní, hlásení, prehľadov, mesačných výkazov asi 20 rôznych firiem, ktoré pani účtovníčka spracúva - doklady v 3 šanónoch...!!! Ja žasnem - posledné potvrdenia boli z 1. štvrťroka tohto roka - to jej tie šanóny nechýbajú?!

Teraz rozmýšľam, čo s tým - klientovi telefón nezdvíha, nemám sa s ňou ako skontaktovať a mne tu svietia a zaberajú miesto 3 šanóny cudzích dokladov.

Ak sa však naštvem a nedodá klientovi všetko, čo má, zavolám na tel. čísla firiem, ktoré sú na hláseniach a potvrdeniach uvedené a opýtam sa ich, či im niečo náhodou nechýba - a či nechcú zmeniť účtovníčku.

Nerozumiem, ako jedna účtovníčka môže odovzdať niekomu doklady iných firiem - a to originál potvrdenia o podaní, podpísané daňovým úradom a ďalšími inštitúciami, podpísané konateľmi a fyzickými osobami... som z toho zhrozená, nerozumiem - mňa by asi porazilo, keby sa mi niečo podobné prihodilo, zúfalá by som obháňala dotyčného, že má moje doklady - a ona sa tvári ako mŕtvy chrobák, vôbec nepokladá za dôležité dostať tieto doklady späť.

Nechápem...:eek::eek::eek:

Tak ty sa kľudne môžeš smiať, tá druhá nech plače. :) No a dôležité to bude pokladať asi až na konci roka, keď bude robiť DP. :rolleyes:
Lianka
25.09.09,12:48
Samozrejme, pani účtovníčka sa asi urazila, že od nej odišiel, tak dodala doklady až minulý týždeň. ....

Tiez mam novu klientku od 1.1.2009, ktora mi este neodovzdala doklady za predchadzajuce roky, ani uzavierky, DP. Jednoducho - nemoze to od svojej byvalej uctovnicky dostat - same vyhovorky, preco dnes nie, preco tento tento tyzden nie a pod. Mame podozrenie, ze tam ma asi vela nedorobkov, ktore ktovie kedy chce este urobit (to nepriznala, samozrejme). Udajne je a vzdy bola strasne zaneprazdnena, preto aj klientka od nej odisla, lebo DPH vzdy od nej dostala 25. poobede, na ziadne konzultacie apod. nebol cas... :eek:


Nerozumiem, ako jedna účtovníčka môže odovzdať niekomu doklady iných firiem - a to originál potvrdenia o podaní, podpísané daňovým úradom a ďalšími inštitúciami, podpísané konateľmi a fyzickými osobami... som z toho zhrozená, nerozumiem - mňa by asi porazilo, keby sa mi niečo podobné prihodilo, zúfalá by som obháňala dotyčného, že má moje doklady - a ona sa tvári ako mŕtvy chrobák, vôbec nepokladá za dôležité dostať tieto doklady späť.

Nechápem...:eek::eek::eek:

Napodobne :eek::eek::eek:.
kattka.c
25.09.09,12:53
mne sa sem-tam stane, ked preberiem uctovnictvo ze ho ma klient vytlacene na smirakoch inej firmy :eek:
Marianna01
25.09.09,12:59
mne sa sem-tam stane, ked preberiem uctovnictvo ze ho ma klient vytlacene na smirakoch inej firmy :eek:

šmiráky inej firmy by som ešte predýchala :confused: - ale originály podaní? to je na mňa silná káva...:cool:
kattka.c
25.09.09,13:02
šmiráky inej firmy by som ešte predýchala :confused: - ale originály podaní? to je na mňa silná káva...:cool:

je to sila .... fakt nechapem ... :confused: ... by ma zaujimalo, kedy jej zacnu chybat tie originaly ...teda kedy si vsimne ze ich vlastne nema :D
Marianna01
29.09.09,12:57
tak, dnes je 29. - a ešte stále sa nikto nezháňa po dokladoch... :eek: to je fakt divné

naozaj rozmýšľam, či nezavolám na telefónne čísla uvedené na podaniach, nech si tí jej klienti prídu ku mne po doklady... len neviem, či jej nespravím až moc zle - či to spravila z absolútnej nedbanlivosti, alebo sa jej to skrátka len podarilo - ale zas - 3 šanóny?! :cool:
cactus
29.09.09,13:09
tak, dnes je 29. - a ešte stále sa nikto nezháňa po dokladoch... :eek: to je fakt divné

naozaj rozmýšľam, či nezavolám na telefónne čísla uvedené na podaniach, nech si tí jej klienti prídu ku mne po doklady... len neviem, či jej nespravím až moc zle - či to spravila z absolútnej nedbanlivosti, alebo sa jej to skrátka len podarilo - ale zas - 3 šanóny?! :cool:

určite už rozmýšľa, že kam sa podeli?
Lianka
29.09.09,13:18
určite už rozmýšľa, že kam sa podeli?

Podla mna:

a) este nezistila, ze jej chybaju - pride na to, az ked bude nieco z tych sanonov potrebovat, resp. v obdobi podavania danovych priznani,
b) mozno uz tusi, kam sa asi podeli - ale nema odvahu sa ozvat novej uctovnicke ani byvalemu klientovi :confused:,
c) ktovie...
Lianka
29.09.09,13:20
naozaj rozmýšľam, či nezavolám na telefónne čísla uvedené na podaniach, nech si tí jej klienti prídu ku mne po doklady... len neviem, či jej nespravím až moc zle - či to spravila z absolútnej nedbanlivosti, alebo sa jej to skrátka len podarilo - ale zas - 3 šanóny?! :cool:

Ja by som to nerobila - nevolala by som im. Najskor by som to vybavila cez toho klienta, co od nej odisiel - zabalila mu sanony, a nech jej ich odnesie, resp. nech jej da vediet, ze sanony su u neho. ;)
cactus
29.09.09,13:20
Podla mna:

a) este nezistila, ze jej chybaju - pride na to, az ked bude nieco z tych sanonov potrebovat, resp. v obdobi podavania danovych priznani,
b) mozno uz tusi, kam sa asi podeli - ale nema odvahu sa ozvat novej uctovnicke ani byvalemu klientovi :confused:,
c) ktovie...

a čo keď náhodou je už bez vlasov?
Monika Kováčová
29.09.09,14:09
bože Marianna, nikam nevolaj... prelustrujem kancel najskôr, či mi nechýbajú... :D::)
v tomto človek nikdy nevie...:eek:
Marianna01
30.09.09,05:17
tak ste ma potešili týmito reakciami :D


Ja by som to nerobila - nevolala by som im. Najskor by som to vybavila cez toho klienta, co od nej odisiel - zabalila mu sanony, a nech jej ich odnesie, resp. nech jej da vediet, ze sanony su u neho. ;)

cez klienta sa to vybaviť nedá - skúšala som, pani účtovníčka nedvíha telefón, zatajuje sa :rolleyes:


a čo keď náhodou je už bez vlasov?

:D:D nový look?


bože Marianna, nikam nevolaj... prelustrujem kancel najskôr, či mi nechýbajú... :D::)
v tomto človek nikdy nevie...:eek:

Monika, hľadaj, hľadaj :D ale nevoláš sa Mária... ibaže by si mala iný nick ako meno :rolleyes:

V každom prípade, ak niekomu z Hlohovca chýbajú papiere, sú u mňa...!!! Môžte sa pre ne hlásiť - píšte sem, alebo SS, dohodneme sa :D:D:D
Marianna01
30.09.09,11:46
už sa vraj ozvala - pýta doklady späť....:D
Muška
30.09.09,12:07
- pýta doklady späť....:D

Správne malo byť ..... prosí na kolenách a pripisuje Ťa do závete :D
cactus
30.09.09,12:15
a nemá hlavu ako koleno?
Ajuška
30.09.09,12:15
Správne malo byť ..... prosí na kolenách a pripisuje Ťa do závete :D
:D:D:D...alebo tŕpne ešte len na aké chyby jej prídeš...:D:D:D
evina
30.09.09,12:17
bože Marianna, nikam nevolaj... prelustrujem kancel najskôr, či mi nechýbajú... :D::)
v tomto človek nikdy nevie...:eek:

:D:D:D
Marianna01
01.10.09,05:23
Správne malo byť ..... prosí na kolenách a pripisuje Ťa do závete :D


:D:D:D skúsim jej to navrhnúť :D
JarkaL
09.10.09,11:28
Nahadzovala som bankové výpisy a skoro som odpadla. V správe pre prijímateľa môj klient uvádza:
- prepáč, že meškám
- prepáč, zabudol som
- tentoraz som to stihol načas
(to odkazuje jednej živnostníčke, čo pre nich pracuje a nepravidelne jej uhrádza faktúry)
ZuzanaP
09.10.09,11:34
Nahadzovala som bankové výpisy a skoro som odpadla. V správe pre prijímateľa môj klient uvádza:
- prepáč, že meškám
- prepáč, zabudol som
- tentoraz som to stihol načas
(to odkazuje jednej živnostníčke, čo pre nich pracuje a nepravidelne jej uhrádza faktúry)

:Dmilé:D
Hansa
09.10.09,11:38
Nahadzovala som bankové výpisy a skoro som odpadla. V správe pre prijímateľa môj klient uvádza:
- prepáč, že meškám
- prepáč, zabudol som
- tentoraz som to stihol načas
(to odkazuje jednej živnostníčke, čo pre nich pracuje a nepravidelne jej uhrádza faktúry)

...firma ma externého bezpečáka, ktorý mesačne vystavuje faktúry a majiteľ firmy sa s ním osobne pozná.
Taktiež som nahadzovala bankové výpisy a v správe pre prijímateľa bolo: "To musíš fakturovať tak často?".
Ivana Š
12.10.09,19:05
Dnes k nám na firmu nabehla daňová kontrola a keďže naša vedúca ich už z predchádzajúcich kontrôl pozná, dokonca s manželkou jedného z nich kedysi pracovala v jednom podniku, tak sa v rámci predkontrolného zdvorilostného rozhovoru spýtala na dotyčnú manželku, na jej zdravie a ďalšiu kariéru.

Nato jej kontrolór odpovedal:
"No, ja neviem, ako sa má. My sme už štyri roky rozvedení"

Začali sme dobre:D
Rozalka
13.10.09,18:23
Často som na faktúrach za pneumatiky videla odtlačok pneumatiky a som si tak pohútala, čo to - kde tie doklady váľajú a prečo je tu odtlačok? Kvôli vzorke?

Tak dnes sa záhada vyriešila: tá faktúra bola priviazaná na pneumatiku, a takto sa vlastne vzorka dostala na ňu.

Pobavilo ma to ...
Marianna01
23.10.09,10:52
ja neviem, aj vy máte takých popletených klientov?!?!?!

účtujem výpis z účtu - dotyčný na sociálku platí miesto odvodu z minima zaokrúhlených 90€. Ale zato na zdravotku len 37,64 :eek: kde nabral túto sumu, to teda netuším. Predýcham, idem ďalej - uhradená daňová povinnosť DPH - miesto 42,30 zaokrúhlene - 43! Však nech majú radšej viac, no nie? :cool::cool::cool: na porazenie, koľko zbytočnej roboty kvôli 70 centom, ktoré si radšej mohol nechať.
promont maja
23.10.09,12:22
Dnes som sa dobre pobavila. Mám pred sebou faktúru a v nej vetičku: "Nie som platca depehy." Úžasné ....
Marianna01
23.10.09,12:59
a pre istotu mám dnes ďalšiu perličku:

vystavená faktúra na nasl. sumy: základ: 2688,7, DPH 630, Spolu 3319,38. Keď som sa ho pýtala, ako prišiel na tieto sumy, dostala som vysvetlenie: mám dostať 3319,38 €, toto krát 19%, to je DPH a to odpočítam od 3319,38 :eek: - na dvoch faktúrach celkom slušný rozdiel...
Keď som zúfalá volala odberateľovi s malou dušičkou a návrhom na dobropisovanie, tváril sa celkom chápavo. Nakoniec po 2 telefonátoch mi zavolal, že tomu vôbec nerozumie a dal mi číslo na p. účtovníčku. Keď som jej zavolala, zistila som, že našťastie nemá uzatvorené DPH, lebo len teraz dostala podklady... a dotyčný odberateľ rovnakým spôsobom počíta DPH...:eek: no tichý úžas.
Chvalabohu sme faktúry opravili, trošku sa v telefóne zasmiali, mám z nej veľmi príjemný pocit. Ak si náhodou prečíta tento príspevok (určite bude vedieť, že je reč o nás ;)), srdečne ju pozdravujem :)
Maruška54
23.10.09,13:10
ja neviem, aj vy máte takých popletených klientov?!?!?!

účtujem výpis z účtu - dotyčný na sociálku platí miesto odvodu z minima zaokrúhlených 90€. Ale zato na zdravotku len 37,64 :eek: kde nabral túto sumu, to teda netuším. Predýcham, idem ďalej - uhradená daňová povinnosť DPH - miesto 42,30 zaokrúhlene - 43! Však nech majú radšej viac, no nie? :cool::cool::cool: na porazenie, koľko zbytočnej roboty kvôli 70 centom, ktoré si radšej mohol nechať.
jeden môj zákazník pravidelne zaokruhľuhoval úhrady faktúr na 0,50 hal, xkrát som mu to vysvetľovala že takto sa zaokruhľuje len pri platbách v hotovosti...nepochopil to a robí to aj teraz
Viera 2
02.12.09,02:16
Najnovšia perlička z dnešnej noci - klient, ktorý mi pravidelne "pije krv" rôznymi špekuláciami, aby všetko dokonale sedelo tip-top, mi doniesol doklady na predbežnú uzávierku, aby sa vedel do konca roka zariadiť. V poslednom čase ma viackrát vytočil, zdá sa, že pomsta bude sladká: Pri spočítavaní dokladov za PHL som sa lepšie prizrela úhrade za jednu položku pri nafte. Ako sa zatvári, keď sa ho opýtam, či si rozširoval živnosť, keďže na bločku je úhrada za "Pepino jahoda"...no dúfam, že vám to budem môcť popísať ;)
kendy
02.12.09,06:00
Správne malo byť ..... prosí na kolenách a pripisuje Ťa do závete :D

Som zvedava, ako toto dopadlo... Mohla si jej pri odovzdavani odkazat, ze si to skontrolovala a ma tie doklady v poriadku :D
mpca
02.12.09,06:24
Najnovšia perlička z dnešnej noci - klient, ktorý mi pravidelne "pije krv" rôznymi špekuláciami, aby všetko dokonale sedelo tip-top, mi doniesol doklady na predbežnú uzávierku, aby sa vedel do konca roka zariadiť. V poslednom čase ma viackrát vytočil, zdá sa, že pomsta bude sladká: Pri spočítavaní dokladov za PHL som sa lepšie prizrela úhrade za jednu položku pri nafte. Ako sa zatvári, keď sa ho opýtam, či si rozširoval živnosť, keďže na bločku je úhrada za "Pepino jahoda"...no dúfam, že vám to budem môcť popísať ;)
Zaujímavý výber,, ešte že tam neje Pepino XL,,, :):D:D:---:---:---:o
Rozalka
21.12.09,18:50
Miesto: účtovnícka kancelária

Po dlhšietrvajúcom vysvetľovaní, čo je to deň dodania, mladý účtovník postaršiemu klientovi: "Kedy ste pocítili potrebu pýtať peniaze?"
Klient: 10.12.
Účtovník: to je deň dodania

Môj pohľad bol asi veľmi udivený, lebo účtovník sa otočil potom ku mne a tichúčko pošuškal: no ako mu to inak mám vysvetliť?
AlaNR
21.12.09,21:08
Ja som dnes objavila po maródke na stole od nášho zákazníka zoznam faktúr za tovar, ktorý sme mu fakturovali, zároveň priložil aj bankové výpisy, pokladničné doklady, potvrdenky z TenExpresu....
Bez listu, bez mailu, len čisto doklady...
Tak neviem, či mu to mám zaúčtovať :D, alebo mi len chcel ukázať, že aha mám doklady:rolleyes:... no, uvidíme aká perla z neho zajtra vypadne, keď mu zavolám, o čo vlastne ide...
Gabi03
04.01.10,13:24
Dnes som hovorila s krátko spolupracovníkom - klientom a zároveň dodávateľom, že spravíme vzájomný zápočet. Po mojej otázke, či to môžme dať ešte do roku 2009 (kvôli inventarizácii), alebo už do roku 2010, jeho odpoveď bola, že to dajme do roku dvetisíc dveväťdesiat. :))
Tuším sa mi toľko nebude chcieť čakať a držať to v pamäti. :)))
danushka
04.01.10,13:34
Dnes som hovorila s krátko spolupracovníkom - klientom a zároveň dodávateľom, že spravíme vzájomný zápočet. Po mojej otázke, či to môžme dať ešte do roku 2009 (kvôli inventarizácii), alebo už do roku 2010, jeho odpoveď bola, že to dajme do roku dvetisíc dveväťdesiat. :))
Tuším sa mi toľko nebude chcieť čakať a držať to v pamäti. :)))
...aj závet priložil?:D
Dav
04.01.10,14:35
...aj závet priložil?:D
:D Dosledujem to - dám si do pripomienkovača. Ja som totiž do 5.1.20010 na PN:D:D
Rozalka
04.01.10,17:41
Dnes som hovorila s krátko spolupracovníkom - klientom a zároveň dodávateľom, že spravíme vzájomný zápočet. Po mojej otázke, či to môžme dať ešte do roku 2009 (kvôli inventarizácii), alebo už do roku 2010, jeho odpoveď bola, že to dajme do roku dvetisíc dveväťdesiat. :))
Tuším sa mi toľko nebude chcieť čakať a držať to v pamäti. :)))


...aj závet priložil?:D


:D Dosledujem to - dám si do pripomienkovača. Ja som totiž do 5.1.20010 na PN:D:D


A mne teraz kto umyje monitor?

PS:
práve som si usrkavala becherovečku a skončila mimo mňa
Nika
04.01.10,19:11
PS:
práve som si usrkavala becherovečku a skončila mimo mňa


dostaneš k náhrade ...:mad:..... toľkááá škoda :eek:........;):D
Marianna01
15.01.10,16:29
ja som sa včera dozvedela, že zrejme očakávam od klientov za účtovníctvo aj fľašu vína. Nie dve, len jednu.
Prišla totiž jedna pani s áčkovým daňovým priznaním. Bola mi povedomá, tak som sa jej opýtala, či už u mňa bola. Povedala, že áno, už vlani som jej robila DP a dala som jej vignetku, tak mala na mňa číslo :D:D:D

Akurát tu bol klient - kamarát, radšej som sa na neho ani nepozrela, aby som nevyprskla :D . A ten potom mi "vynadal", že rozdávam vignetky a očakávam, že mi ich klienti vrátia aj s fľašou :D:D:D
mysimis
15.01.10,16:34
A mne teraz kto umyje monitor?

PS:
práve som si usrkavala becherovečku a skončila mimo mňa

Rozalka, takže Ty vyrábaš DP pod vplyvom becherovečky????:D:D:D
A darí sa Ti to takto????:D:D:D
marina8
15.01.10,16:38
ja som sa včera dozvedela, že zrejme očakávam od klientov za účtovníctvo aj fľašu vína. Nie dve, len jednu.
Prišla totiž jedna pani s áčkovým daňovým priznaním. Bola mi povedomá, tak som sa jej opýtala, či už u mňa bola. Povedala, že áno, už vlani som jej robila DP a dala som jej vignetku, tak mala na mňa číslo :D:D:D

Akurát tu bol klient - kamarát, radšej som sa na neho ani nepozrela, aby som nevyprskla :D . A ten potom mi "vynadal", že rozdávam vignetky a očakávam, že mi ich klienti vrátia aj s fľašou :D:D:D

tak to by sme mali prerobit cennik uctovnych prac, lebo uz nam zacinaju pomaly ale iste platit v naturaliach :eek:;) uz nie len kava a bonboniera, ale " vyssi level";):D:D:D
bude to dobre vyzerat:
1. DP A jeden prijem: flasa 1 ks
2. DP A viacero prijmov: pocet flias zavisi od poctu potvrdeni

a tak dalej, a kym sa dostanem k s.r.o., tak zistim, ze ked mi to vsetko " zaplatia" tak som jak druhe METRO:eek:;) velkosklad chlastu;)
Dáša_
15.01.10,16:46
tak to by sme mali prerobit cennik uctovnych prac, lebo uz nam zacinaju pomaly ale iste platit v naturaliach :eek:;) uz nie len kava a bonboniera, ale " vyssi level";):D:D:D
bude to dobre vyzerat:
1. DP A jeden prijem: flasa 1 ks
2. DP A viacero prijmov: pocet flias zavisi od poctu potvrdeni

a tak dalej, a kym sa dostanem k s.r.o., tak zistim, ze ked mi to vsetko " zaplatia" tak som jak druhe METRO:eek:;) velkosklad chlastu;)

nahodou, mne sa v istých prípadoch naturálny obchod celkom pozdáva - ke´d máš napríklad klienta, čo doma chová kravky na mlieko, prípadne chovajú bykov na mäso, robia syry, tvaroh...
Alebo také domáce vajíčka (silne mi to pripomenulo básnikov :D )y niektorý
možno by niektorý aj vymaľoval - vlastne ja som už dostala zaplatené tým, že mi obložili, čo bolo treba napríklad

len aby to ale neskončilo ale pri domácej samohonke :)))
marina8
15.01.10,16:50
nahodou, mne sa v istých prípadoch naturálny obchod celkom pozdáva - ke´d máš napríklad klienta, čo doma chová kravky na mlieko, prípadne chovajú bykov na mäso, robia syry, tvaroh...
Alebo také domáce vajíčka (silne mi to pripomenulo básnikov :D )y niektorý
možno by niektorý aj vymaľoval - vlastne ja som už dostala zaplatené tým, že mi obložili, čo bolo treba napríklad

len aby to ale neskončilo ale pri domácej samohonke :)))

tak v istych pripadoch ano, ja mam vymalovane za 1/2 roka uctovnictva
a kachlicky sme robili tiez barter, ze som spocitala dlhy za minule obdobie priratala k tomu ucto uz za rok 2010 a cele to odratala od kachliciek;):eek:
a v nedelu si idem po keramicku misu, to je urok za omeskanie platby:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
wagner
15.01.10,17:00
tak to by sme mali prerobit cennik uctovnych prac, lebo uz nam zacinaju pomaly ale iste platit v naturaliach :eek:;) uz nie len kava a bonboniera, ale " vyssi level";):D:D:D
bude to dobre vyzerat:
1. DP A jeden prijem: flasa 1 ks
2. DP A viacero prijmov: pocet flias zavisi od poctu potvrdeni

a tak dalej, a kym sa dostanem k s.r.o., tak zistim, ze ked mi to vsetko " zaplatia" tak som jak druhe METRO:eek:;) velkosklad chlastu;)
Len aby tým chlastom nebolo domáce čučo.
Dáša_
15.01.10,17:24
a a tak ma pri tých bartroch napadlo, to sa tu nenajde nikto, čo by robil účtovníctvo erotickému salónu ????
tuta
15.01.10,17:28
a a tak ma pri tých bartroch napadlo, to sa tu nenajde nikto, čo by robil účtovníctvo erotickému salónu ????

:D:D:D:D:D:D:D
idem čistiť monitor
Marianna01
15.01.10,17:38
k chlastu sme už došli, moji milí.
Dostala som už pollitrovku becherovky a fľašku Hubertu :D

teraz neviem - vyzerám na to? :eek: doteraz len káva a bomboška, sem-tam čokoláda (čo sa pri kilách navyše a nočnej práci dá pochopiť) - ale chlast? Nepostrehla som červenejúci nos. Občas síce nesúvisle táram, keď ma zaskočia nejakou opodstatnenou nehoráznosťou, ktorú im vyviedol štát (napríklad že musia robiť daňové priznanie), ale nemyslela som si, že vyzerám na akloholika...:rolleyes::D
Marianna01
15.01.10,17:39
a a tak ma pri tých bartroch napadlo, to sa tu nenajde nikto, čo by robil účtovníctvo erotickému salónu ????

no len či by sa v tých salónoch našlo toľko pánov v ponukovom katalógu... ;)
danushka
15.01.10,17:40
a a tak ma pri tých bartroch napadlo, to sa tu nenajde nikto, čo by robil účtovníctvo erotickému salónu ????
...hej, aby sa mi manžel tlačil na výber naturálií...:eek:
...no určite...
Marianna01
15.01.10,17:50
tak to by sme mali prerobit cennik uctovnych prac, lebo uz nam zacinaju pomaly ale iste platit v naturaliach :eek:;) uz nie len kava a bonboniera, ale " vyssi level";):D:D:D
bude to dobre vyzerat:
1. DP A jeden prijem: flasa 1 ks
2. DP A viacero prijmov: pocet flias zavisi od poctu potvrdeni

a tak dalej, a kym sa dostanem k s.r.o., tak zistim, ze ked mi to vsetko " zaplatia" tak som jak druhe METRO:eek:;) velkosklad chlastu;)

ozaj, napadlo ma, že niečo obdobné mi vyrobili baby, ktoré mali predajne okolo mňa 2 roky dozadu, len to platilo naopak.
To sa nám narodilo 5 šteniatok, s ktorými sme nevedeli, čo robiť. Mali sme ich všade a nikto nechcel také krásne šteniatka. Ponúkala som ich kade-tade. Raz som sa vrátila od klienta a na skrini oproti dverám som mala nalepený plagát:

"Akcia!!! K daňovému priznaniu 1 šteniatko zdarma!"

:D:D:D:D
Marianna01
15.01.10,18:12
a ďalšia vec - akurát spracovávam účtovníctvo klienta, ktorý je od. r. 2001 platcom DPH a minulý štvrťrok mu robili z DU miestne zisťovanie...:D Náš DU sa naozaj snaží riešiť veci promptne. U tohto istého klienta od r. 2004 ešte stále nemám odsúhlasený koeficient daňovým úradom :)
sway
15.01.10,18:13
podelím sa s Vami som sa narehotala....

klien mi priniesol do dokladov faktúru od prepravcu tovaru, text bol:

fakturjeme Vám za prepravu tam a späť
Rozalka
15.01.10,18:53
Rozalka, takže Ty vyrábaš DP pod vplyvom becherovečky????:D:D:D
A darí sa Ti to takto????:D:D:D

a čas si nepozrela? 04-01-10, 07:41 PM
Ja doma nepracujem, na to chodím do práce. Ntb mám ako hobby a relax ....
Dav
15.01.10,19:12
podelím sa s Vami som sa narehotala....

klien mi priniesol do dokladov faktúru od prepravcu tovaru, text bol:

fakturjeme Vám za prepravu tam a späť
...to nevymyslíš, to je život:D:D:D
Dav
15.01.10,19:19
tak to by sme mali prerobit cennik uctovnych prac, lebo uz nam zacinaju pomaly ale iste platit v naturaliach :eek:;) uz nie len kava a bonboniera, ale " vyssi level";):D:D:D
bude to dobre vyzerat:
1. DP A jeden prijem: flasa 1 ks
2. DP A viacero prijmov: pocet flias zavisi od poctu potvrdeni

a tak dalej, a kym sa dostanem k s.r.o., tak zistim, ze ked mi to vsetko " zaplatia" tak som jak druhe METRO:eek:;) velkosklad chlastu;)
Ako budeš účtovať o vratných obaloch:eek: :D:D:Dlen skladová evidencia a vrátiš darcovi prázdne, alebo budeš mať ďalší benefit pri zálohovaných fľašiach? Potom nezabudni, odpočítateľná položka sú náklady na umytie fľaše:---:---:D:D
marina8
15.01.10,19:45
Ako budeš účtovať o vratných obaloch:eek: :D:D:Dlen skladová evidencia a vrátiš darcovi prázdne, alebo budeš mať ďalší benefit pri zálohovaných fľašiach? Potom nezabudni, odpočítateľná položka sú náklady na umytie fľaše:---:---:D:D

nic im nevratim, aspon nieco spenazim;):D:D
truch
15.01.10,20:00
B]
:D Dosledujem to - dám si do pripomienkovača. Ja som totiž do 5.1.[B]20010 na PN:D:D

To je ale dlhá PN, tebe je, že si tak dlho požiješ:):):)
Dav
15.01.10,20:06
[B]B]

To je ale dlhá PN, tebe je, že si tak dlho požiješ:):):)
:D
Ale čo z toho, keď budem choráááá:mee::mee::mee:
:D:D:D:D:D
wagner
15.01.10,20:39
:D
Ale čo z toho, keď budem choráááá:mee::mee::mee:
:D:D:D:D:D
To chceš byť do roku 20010 chorá? To si kde nabrala?
Dav
15.01.10,20:44
To chceš byť do roku 20010 chorá? To si kde nabrala?
:cool:jedna nula hore - dole....:---:---:---Doktorka mi písala ukončenie PN a písala, ako bola zvyknutá dva -nula-nula desať .Ja som si písala ukončenie PN, ako som bola zvyknutá - dva-nula-nula-desať...a je to :D:D:D
wagner
15.01.10,20:55
:cool:jedna nula hore - dole....:---:---:---Doktorka mi písala ukončenie PN a písala, ako bola zvyknutá dva -nula-nula desať .Ja som si písala ukončenie PN, ako som bola zvyknutá - dva-nula-nula-desať...a je to :D:D:D
Tak si choď pýtať aj PN dovtedy. Myslím, že by sa v SP chytali za hlavu.
AlaNR
16.01.10,10:21
Ako budeš účtovať o vratných obaloch:eek: :D:D:Dlen skladová evidencia a vrátiš darcovi prázdne, alebo budeš mať ďalší benefit pri zálohovaných fľašiach? Potom nezabudni, odpočítateľná položka sú náklady na umytie fľaše:---:---:D:D

Nie sú náhodou fľašky od alkoholu - NEVRATNÉ?
Kazu
16.01.10,17:57
Nie sú náhodou fľašky od alkoholu - NEVRATNÉ?

A keď budú od piva? Však aj pivo je chlast :D
AlaNR
16.01.10,18:56
A keď budú od piva? Však aj pivo je chlast :D

Je, to je pravda, ale "ňé taký fajnový" :D

Spraviť DP za pivo, šak by som ho ubila....
mata82
19.01.10,17:49
Ozval sa mi potenciálny klient mailom, že či robím jednoduché aj podvojné účto, a ja že áno, že teda o ktoré majú záujem a či sú platcovia DPH (mesačný alebo Q) a odpoveď: chceme jednoduche aj podvojne, sme platca dane - dávame mesačne preddavok :eek: :o tak teraz fakt neviem čo sú :confused:
Dáša_
19.01.10,18:31
a a tak ma pri tých bartroch napadlo, to sa tu nenajde nikto, čo by robil účtovníctvo erotickému salónu ????

Asi ste už počuli také: "Davaj pozor na to, čo si želáš, lebo by sa ti to mohlo splniť"

Skúste hádať, akého klienta dostal dnes manžel :D:D:D

Len musím dohliadnuť, aby si náhodou nechcel vyberať palmáre v naturáliach :cool::cool::cool:
Rozalka
19.01.10,18:59
Ozval sa mi potenciálny klient mailom, že či robím jednoduché aj podvojné účto, a ja že áno, že teda o ktoré majú záujem a či sú platcovia DPH (mesačný alebo Q) a odpoveď: chceme jednoduche aj podvojne, sme platca dane - dávame mesačne preddavok :eek: :o tak teraz fakt neviem čo sú :confused:

Mala som takého klienta, ktorý na otázku, kedy prinesie doklady za I. Q, aby som mohla spraviť DPH odpovedal: ja som ročný platiteľ DPH. :D
Dáša_
19.01.10,19:01
Ozval sa mi potenciálny klient mailom, že či robím jednoduché aj podvojné účto, a ja že áno, že teda o ktoré majú záujem a či sú platcovia DPH (mesačný alebo Q) a odpoveď: chceme jednoduche aj podvojne, sme platca dane - dávame mesačne preddavok :eek: :o tak teraz fakt neviem čo sú :confused:

a možno budeš mať šťastie, a ide o jedného klienta s dvoma firmami. Naviac, ak platí mesačné preddavky na daň z príjmu, tak má zrejme slušné zisky a ocení aj prácu účtovníčky :cool::cool:
tuta
19.01.10,19:03
Ono niektorí sú aj roční platitelia zdravotného a sociálneho poistenia. :D:D:D
Marianna01
20.01.10,15:01
tak mne sa dnes ozval klient, že teda už donesie bločky za 4. Q, ak to nestihne cez víkend, tak potom budúci týždeň...

a nezabite ho!
lusil329
21.01.10,11:42
i ja môžem prispieť jednou perličkou:
naša fakturantka vystavuje faktúry za tovar jednému odberateľovi, vždy jej odberateľ povedal, že aby fakturovala xy kg a konečnú sumu jej vždy nadiktoval, ale asi ho to už prestalo baviť, ked mi raz táto naša fakturantka volala do účtarne a pýtala sa ma: prosím ťa , kolko mám fakturovať za kg tomu odberateľovi? on mi vždy napísal kolko kíl a konečnú sumu a teraz mi len poslal koľko kíl odobrali...

asi je veľmi zložité kuknúť do predchádzajúcej faktúry a sumu vydeliť kilami..:eek:
Lianka
21.01.10,14:52
Ono niektorí sú aj roční platitelia zdravotného a sociálneho poistenia. :D:D:D

Ja mam jedneho kvaratalneho :D, a nie a nie to zmenit.
Marianna01
23.01.10,13:17
Mám na stole práve doklady od klienta, ktorý má aj živnosť aj sro. Tak sa rozhodol, že nebude platiť 2x poplatky banke, zrušil účet na živnosť a všetky platby týkajúce sa živnosti prichádzajú a odchádzajú z účtu sro :eek::mad: Na zabitie!
stanley080
25.01.10,20:29
Jeden potencialny klient (kamarat) sa ma pyta: prosim ta, ake su teraz prahy, odkedy sa moze dat dlhodoby hmotny majetok jednorazovo do nakladov?
ja: a naco to potrebujes vediet?
on: mam tu faktury za skolenia tak chcem vediet ci to mozem dat naraz alebo to treba odpisovat :-)
Majka
25.01.10,21:01
BOMBASTICKA REALNA PROBLEMATIKA :):):) som si niekt.precitala fakt super a to prinasa zivot takze clovek sa smeje cez slzy :)


no moj stryko mi pri kazdej uzavierke PO s.r.o. povie tak to urob aby ma nezavreli :)
Maruška54
26.01.10,06:04
v jednej firme pracuje zamestnankyňa na polovičný úvazok a málokedy jej vychádza zrážka dane ale jedenkrát prešvihla danú čiastku tak vyšlo zraziť daň...bolo že to vysvetľovania z mojej strany prečo načo začo ale zaklincovala to tým keď mi 10.januára volala že ona nie je plátca dane a či som jej už tú daň vrátila
Johanka
26.01.10,08:09
Ono niektorí sú aj roční platitelia zdravotného a sociálneho poistenia. :D:D:D
Práve včera ma jeden skoroklient presviedčal, že on má vo Všeobecnej ZP DOHODNUTÉ, že ZP platí na výzvu . Vraj mu to dohodla jeho mzdárka ...
Naposledy bol zamestnaný v roku 1999, odvtedy je SZČO ;). Rozlúčili sme sa s tým, že ja jemu a ani svojej práci nerozumiem a ide sa ponúknuť inde.
Tak som zase raz zostala za blbú :--- , ale vnútorne šťastnú, že odišiel a dúfam, že sa nikdy nevráti :).
azla
26.01.10,10:10
Mám na stole práve doklady od klienta, ktorý má aj živnosť aj sro. Tak sa rozhodol, že nebude platiť 2x poplatky banke, zrušil účet na živnosť a všetky platby týkajúce sa živnosti prichádzajú a odchádzajú z účtu sro :eek::mad: Na zabitie!

Navrhujem to ešte prilepšiť, vystaviť k tomu účtu platobné karty (pred deti, manželku, frajerku ....):rolleyes::D:D:D:D:D:D

Marianna zaujímalo by ma, ked si ho nezabila, ako to riešiš, alebo ako si to vyriešila .
ZuzanaP
26.01.10,11:51
Posielala som svojim klientom SMS o zmene výšky odvodov v nasledovnom znení (aby sa mi to zmestilo do jednej SMS):
Poistné za 01/2010, splatné do 08.02.2010 v novej výške:
zdravotné: € 44,73
sociálne: € 96,90

včera sa ma klient opýtal, že to som mu čo poslala????:mad::eek::D
azla
26.01.10,11:55
Opíš mu, že Ti odseklo koniec správy.:D:rolleyes: (ktorý znel)


....budem platiť za Vás a v termíne.
Marianna01
29.01.10,16:01
Navrhujem to ešte prilepšiť, vystaviť k tomu účtu platobné karty (pred deti, manželku, frajerku ....):rolleyes::D:D:D:D:D:D

Marianna zaujímalo by ma, ked si ho nezabila, ako to riešiš, alebo ako si to vyriešila .

...žije, nanešťastie, lebo momentálne strašne zúri, koľko musel zaplatiť DPH, tak robí zo života peklo všetkým naokolo.

A riešim to ... pohľadávky voči zamestnancom, vrátenie do pokladne, v JU kópia výpisu z účtu+vklad do pokladne príslušná suma+výdaj za to, čo to bolo. V PU samozrejme rozpočítanie aj výdavkov za vedenie účtu na VOZD a VNZD... robota len málilinko navyše, že? A to som ho už presvedčila, že 2 účty platiť musí, no ale keďže som mu vypočítala takúto DPH, tak ma má na háku a jednoducho to neurobí. Keby neplatil načas (dokonca aj vopred), tak už viete čo...
Marianna01
29.01.10,16:05
Posielala som svojim klientom SMS o zmene výšky odvodov v nasledovnom znení (aby sa mi to zmestilo do jednej SMS):
Poistné za 01/2010, splatné do 08.02.2010 v novej výške:
zdravotné: € 44,73
sociálne: € 96,90

včera sa ma klient opýtal, že to som mu čo poslala????:mad::eek::D

mňa zvozil nádejný klient, ktorý tento rok avizoval, že možno si "dá ku mne urobiť papiere", že ako to, že som mu nedala vedieť, že SP a ZP odvody sa zvýšili, lebo to predsa je moja povinnosť mu to oznámiť. Keď som namietla, že je povinnosťou každého podnikateľa sledovať novely zákonov a nimi sa riadiť, tak na mňa doslova skríkol, že to čo si predstavujem, kedy to on má stíhať tieto kraviny čítať, veď to by nemal čas ani pracovať. Tak som mu ľadovým hlasom z antarktiku povedala, že aj ja musím pracovať, nielen čítať tie "kraviny" zvané zákon, a kam by som došla, keby som všetkým ľuďom, ktorý sa kdesi zmienili, že možno... viete čo, budem vyvolávať a upozorňovať ich na všetky zmeny, ktoré sa ich týkajú. Už sa viac neozval a ja mám pravdepodobne o jedného chumaja igelitkára menej, chvalabohu.
Marianna01
11.02.10,14:16
tak nie, moje nádeje boli zbytočné... z nádejného klienta sa stal reálny. Prišiel, doniesol papiere na stôl a sadol si a opýtal sa: ako to teda vyzerá? ja na to, že dobre. Chvíľu nechápavo pozeral, potom sa opýtal, že koľko bude platiť. Tak som mu povedala sumu, čo od neho budem chcieť. Zas chvíľu nechápavo pozeral (celý čas som sa mu milo usmievala do očí). Opýtal sa, odkiaľ to viem, keď som ešte jeho papiere nevidela. Povedala som mu, že z toho množstva, ktoré doniesol, mi to tak vychádza... stále nechápavo na mňa pozeral, normálne som mu čítala na tvári niečo v zmysle - tá buď nie je úplne normálna, alebo je taká sakra dobrá, že už to vie. Tak som sa nad ním uľútostila, láskavo mu vysvetlila, že tak za týždeň si môže zavolať a uvidíme, ako mu to vychádza... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Assea
18.02.10,06:06
:-))) pridám aj ja jeden nedávny milý zážitok


21.01.2010 odovzdávam priznanie DPH za 4Q... so slovami že stačí jeden podpis a treba ho čím skôr poslať... najneskôr 25teho.... a som kľudná...

asi 29.01.2010 mi zazvoní telefón a klient sa pýta: Prosím Vás tú DPH-čku stačí poslať či odniesť, koľko platím (na priznaní: nadmerný odpočet :D )?.... skoro som padla na riť a pýtam sa prečo to vlastne držal týžden na stole, že už je po termíne a bude sankcia... Klient: "nie nie.... ja som pozeral správy! a tam hovorili že termín je do 1.2.2010, pretože 31. je nedeľa.... tak som mu povedala že si mýli pojmy s dojmami :D.... že daň z motorových vozidiel a daň z pridanej hodnoty nie je to isté....

Nechápal.... :o :o :o
Zoltán Kovács
18.02.10,06:09
:-))) pridám aj ja jeden nedávny milý zážitok


21.01.2010 odovzdávam priznanie DPH za 4Q... so slovami že stačí jeden podpis a treba ho čím skôr poslať... najneskôr 25teho.... a som kľudná...

asi 29.01.2010 mi zazvoní telefón a klient sa pýta: Prosím Vás tú DPH-čku stačí poslať či odniesť, koľko platím (na priznaní: nadmerný odpočet :D )?.... skoro som padla na riť a pýtam sa prečo to vlastne držal týžden na stole, že už je po termíne a bude sankcia... Klient: "nie nie.... ja som pozeral správy! a tam hovorili že termín je do 1.2.2010, pretože 31. je nedeľa.... tak som mu povedala že si mýli pojmy s dojmami :D.... že daň z motorových vozidiel a daň z pridanej hodnoty nie je to isté....

Nechápal.... :o :o :o

Ja pre takéto prípady nosím sám na DÚ priznania DPH, a mám v šuflíku asi 10-15 pečiatok od klientov. Im iba hlásim (sms, mail, telefón) koľko a kam platiť.
azla
18.02.10,06:55
Ja pre takéto prípady nosím sám na DÚ priznania DPH, a mám v šuflíku asi 10-15 pečiatok od klientov. Im iba hlásim (sms, mail, telefón) koľko a kam platiť.

Nie som účtovná kancelária, ale robím jednému účtovníctvo popri práci.:rolleyes:

Neprišiel si po DP k dani z MV, tak 1.2.2010 mu volám, nech si príde lebo je posledný termín....a on že je odcestovaný v Česku, čo teraz.:confused:

Vravím, že to podpíšem opečiatkujem za neho a odovzdám, len nech zaplatí.
Poprosil ma, či by som ja ..... dobré:), aj zaplatila som.
Na ďalší deň sa mi ospravedlňoval, že nestihne za mnou prísť, lebo odchádza naspäť na otočku.
Dobré:)....., že kvôli tomu som sa zo spánku nebudila.
.
.
Dnes je 18.-ého, ani on, ani peniaze , ešte ani nedoniesol podklady na fakturáciu za január .......:D:rolleyes:
Dav
18.02.10,07:00
Nie som účtovná kancelária, ale robím jednému účtovníctvo popri práci.:rolleyes:

Neprišiel si po DP k dani z MV, tak 1.2.2010 mu volám, nech si príde lebo je posledný termín....a on že je odcestovaný v Česku, čo teraz.:confused:

Vravím, že to podpíšem opečiatkujem za neho a odovzdám, len nech zaplatí.
Poprosil ma, či by som ja ..... dobré:), aj zaplatila som.
Na ďalší deň sa mi ospravedlňoval, že nestihne za mnou prísť, lebo odchádza naspäť na otočku.
Dobré:)....., že kvôli tomu som sa zo spánku nebudila.
.
.
Dnes je 18.-ého, ani on, ani peniaze , ešte ani nedoniesol podklady na fakturáciu za január .......:D:rolleyes:
ak použiješ ten istý postup pri DPH a pri dani z príjmu, bude ťa milovať:D:D:D
Zita5
18.02.10,07:07
Nie som účtovná kancelária, ale robím jednému účtovníctvo popri práci.:rolleyes:

Neprišiel si po DP k dani z MV, tak 1.2.2010 mu volám, nech si príde lebo je posledný termín....a on že je odcestovaný v Česku, čo teraz.:confused:

Vravím, že to podpíšem opečiatkujem za neho a odovzdám, len nech zaplatí.
Poprosil ma, či by som ja ..... dobré:), aj zaplatila som.
Na ďalší deň sa mi ospravedlňoval, že nestihne za mnou prísť, lebo odchádza naspäť na otočku.
Dobré:)....., že kvôli tomu som sa zo spánku nebudila.
.
.
Dnes je 18.-ého, ani on, ani peniaze , ešte ani nedoniesol podklady na fakturáciu za január .......:D:rolleyes:

Si dobrá duša :) Len aby si teraz nemala zvýšený počet objednávok na DP nakoľko vlastne u Teba je to komplet servis včetne platby dane .:rolleyes::)

P.S. Nie , ale teraz vážne , ja osobne by som to nezaplatila . Však dnes existuje aj internet banking na ktorý sa môže pripojiť aj v inej krajine . Nie je problém mu nadiktovať po telefóne číslo účtu DU ,VS,KS sumu .
jacekova
18.02.10,07:15
Nie som účtovná kancelária, ale robím jednému účtovníctvo popri práci.:rolleyes:

Neprišiel si po DP k dani z MV, tak 1.2.2010 mu volám, nech si príde lebo je posledný termín....a on že je odcestovaný v Česku, čo teraz.:confused:

Vravím, že to podpíšem opečiatkujem za neho a odovzdám, len nech zaplatí.
Poprosil ma, či by som ja ..... dobré:), aj zaplatila som.
Na ďalší deň sa mi ospravedlňoval, že nestihne za mnou prísť, lebo odchádza naspäť na otočku.
Dobré:)....., že kvôli tomu som sa zo spánku nebudila.
.
.
Dnes je 18.-ého, ani on, ani peniaze , ešte ani nedoniesol podklady na fakturáciu za január .......:D:rolleyes:


je skvelé mať "skvelého" klienta....
Ja som urobila DPH za 3.Q/2009. Klient ma poprosil, či to za neho nepošlem a on mi potom príde zaplatiť moju faktúru.... Nič. Povedala som si že neva, počkám do ďalšieho štvrťroku. Volal mi, že za 4.Q/2009 nemá žiadne doklady, tak si sám podá DPH (veď vie zaškrtnúť,že nemal daň.povinnosť). Takže peniaze zase nič. Povedala som si neva, mám jeho doklady, bude potrebovať DP FO 2009. Práve mi volá jeho priateľka, že môj "skvelý klient" je v base a potrebuje jeho doklady pre policajtov..... :eek:
už nemám čo dodať.... a čo teraz? uvidím-neuvidím peniaze? mám-nemám jej dať doklady?:confused::confused::confused:
Zoltán Kovács
18.02.10,07:23
je skvelé mať "skvelého" klienta....
Ja som urobila DPH za 3.Q/2009. Klient ma poprosil, či to za neho nepošlem a on mi potom príde zaplatiť moju faktúru.... Nič. Povedala som si že neva, počkám do ďalšieho štvrťroku. Volal mi, že za 4.Q/2009 nemá žiadne doklady, tak si sám podá DPH (veď vie zaškrtnúť,že nemal daň.povinnosť). Takže peniaze zase nič. Povedala som si neva, mám jeho doklady, bude potrebovať DP FO 2009. Práve mi volá jeho priateľka, že môj "skvelý klient" je v base a potrebuje jeho doklady pre policajtov..... :eek:
už nemám čo dodať.... a čo teraz? uvidím-neuvidím peniaze? mám-nemám jej dať doklady?:confused::confused::confused:

Mal som podobný prípad, asi 12 rokov dozadu. Doklady som vydal len policajtom. Prišli pre to osobne v doprovode kontrolórok z DÚ, spísali sme zápisnicu čo všetko som odovzdal. Iným spôsobom by som nevydal doklady.
azla
18.02.10,07:28
Keď sa to tak zoberie, ona je pre Teba cudzia osoba.
Teraz ma napadajú také čierne myšlienky, že jej ich odovzdáš, môžu sa "stratiť" a bude na Teba.....:D:rolleyes:

PS: a teraz vidím, že Zolo už odpovedal predomnou v podobnom duchu.:rolleyes:
jacekova
18.02.10,07:56
Mal som podobný prípad, asi 12 rokov dozadu. Doklady som vydal len policajtom. Prišli pre to osobne v doprovode kontrolórok z DÚ, spísali sme zápisnicu čo všetko som odovzdal. Iným spôsobom by som nevydal doklady.



nooo, to je fakt. moooooc dakujem za myslienku... dnes chce prist pre doklady. poviem,ze bud s policajtmi a zápisnicou, alebo nech nechodí.
Kazu
18.02.10,08:12
je skvelé mať "skvelého" klienta....
Ja som urobila DPH za 3.Q/2009. Klient ma poprosil, či to za neho nepošlem a on mi potom príde zaplatiť moju faktúru.... Nič. Povedala som si že neva, počkám do ďalšieho štvrťroku. Volal mi, že za 4.Q/2009 nemá žiadne doklady, tak si sám podá DPH (veď vie zaškrtnúť,že nemal daň.povinnosť). Takže peniaze zase nič. Povedala som si neva, mám jeho doklady, bude potrebovať DP FO 2009. Práve mi volá jeho priateľka, že môj "skvelý klient" je v base a potrebuje jeho doklady pre policajtov..... :eek:
už nemám čo dodať.... a čo teraz? uvidím-neuvidím peniaze? mám-nemám jej dať doklady?:confused::confused::confused:

No, len aby bol v tej base. Možno je to len margetingový ťah, ako od teba vylákať doklady a prinútiť ťa dobrovoľne sa rozlúčiť s euráčkami.
promont maja
18.02.10,08:12
Ja som mala prednedávnom telefonát od jedného svojho klienta, keď sa ma dotyčný opýtal. či som mu už zaplatila daň z príjmu za rok 2009 ... neovládla som sa, dobre som sa pobavila a zasmiala som sa ... až ma to napokon mrzelo a vysvetlila som mu, že si tieto veci musí zaplatiť zo svojich ...
azla
18.02.10,08:13
nooo, to je fakt. moooooc dakujem za myslienku... dnes chce prist pre doklady. poviem,ze bud s policajtmi a zápisnicou, alebo nech nechodí.

Len nech príde, ....keď už ju budeš mať u seba, tak najprv žiadaj zaplatiť a potom začni riešiť, .....že asi jej môžeš odovzdať iba za prítomnosti policajtov a zápisnice. (že Ti volali z polície:D:rolleyes:)
jacekova
18.02.10,09:20
Len nech príde, ....keď už ju budeš mať u seba, tak najprv žiadaj zaplatiť a potom začni riešiť, .....že asi jej môžeš odovzdať iba za prítomnosti policajtov a zápisnice. (že Ti volali z polície:D:rolleyes:)


no aj to tak veru urobím :-) dakujem za podporu ;)
AlaNR
18.02.10,09:39
Sranda je tiež, keď sa vráti v roku 2010 zákazník z 3 ročného výkonu trestu a presvedčuje vás, že ste mu neposlali faktúru z roku 2008, že on by si pamätal, keby niečo také prevzal... Až ma svrbel jazyk, že odkedy sa faktúry doručujú do vlastných rúk do väznice...:D Ale slušnosť mi nedovolila ;)
Daphne
18.02.10,09:51
mne sa zadarilo......chcela som si s kolegynou odsuhlasit sadlo :) Co tam po salde, ze ano :)) Ale najlepsie na tom je, ze keby na to prislo tak veru je co odsuhlasovat.
azla
18.02.10,09:53
AlaNR
18.02.10,10:02
mne sa zadarilo......chcela som si s kolegynou odsuhlasit sadlo :) Co tam po salde, ze ano :)) Ale najlepsie na tom je, ze keby na to prislo tak veru je co odsuhlasovat.


a máš väčšie záväzky alebo pohľadávky? :D
Marianna01
18.02.10,17:54
a máš väčšie záväzky alebo pohľadávky? :D

ja som zvedavá, ako príde k jednostrannému zápočtu :D
azla
18.02.10,21:31
Nie som účtovná kancelária, ale robím jednému účtovníctvo popri práci.:rolleyes:

Neprišiel si po DP k dani z MV, tak 1.2.2010 mu volám, nech si príde lebo je posledný termín....a on že je odcestovaný v Česku, čo teraz.:confused:

Vravím, že to podpíšem opečiatkujem za neho a odovzdám, len nech zaplatí.
Poprosil ma, či by som ja ..... dobré:), aj zaplatila som.
Na ďalší deň sa mi ospravedlňoval, že nestihne za mnou prísť, lebo odchádza naspäť na otočku.
Dobré:)....., že kvôli tomu som sa zo spánku nebudila.
.
.
Dnes je 18.-ého, ani on, ani peniaze , ešte ani nedoniesol podklady na fakturáciu za január .......:D:rolleyes:

Toto som písala ráno.

.... klient prišiel a vyrovnal :), dokonca chcel už zaplatiť aj za celý rok (ešte nemá DP):rolleyes:

On asi číta Poradu ....:D:rolleyes::)
jacekova
19.02.10,06:15
Toto som písala ráno.

.... klient prišiel a vyrovnal :), dokonca chcel už zaplatiť aj za celý rok (ešte nemá DP):rolleyes:

On asi číta Poradu ....:D:rolleyes::)


whááááw, gratulujem :-) ;)
Maruška54
19.02.10,06:56
Toto som písala ráno.

.... klient prišiel a vyrovnal :), dokonca chcel už zaplatiť aj za celý rok (ešte nemá DP):rolleyes:

On asi číta Poradu ....:D:rolleyes::)
hm...koľko asi našich klientov je tu zaregistrovaných a my o tom ani nevieme
ZuzanaP
19.02.10,09:37
Klientka doniesla doklady, knihu pokladnice. To je vám iný zážitok - kniha pokladnice... Mesačné uzávierky nesedia, ak spočítam denné, lieta to hore dole. Tak som si v exceli nahodila mesačné a denné uzávierky a vyšiel mi rozdiel cca 20 euro....

Vôbec nemám chuť pátrať, kde sa stala chyba, či len zabudla nejakú uzávierku nalepiť:rolleyes:
riasch
19.02.10,12:09
Upozornila som podnikateľov - manželský pár, že im nebezpečne narastá stav v pokladni.
Reakcia manželky - Tak tu je dôkaz, že máš frajerku.
Daphne
19.02.10,13:37
upozornenie ..... mate minusovy stav v pokladni.chyba xyz € .
odpoved..... tak mi to tam dolozte
:)
promont maja
22.02.10,05:48
Klientka doniesla doklady, knihu pokladnice. To je vám iný zážitok - kniha pokladnice... Mesačné uzávierky nesedia, ak spočítam denné, lieta to hore dole. Tak som si v exceli nahodila mesačné a denné uzávierky a vyšiel mi rozdiel cca 20 euro....

Vôbec nemám chuť pátrať, kde sa stala chyba, či len zabudla nejakú uzávierku nalepiť:rolleyes:
Skús si pozrieť číslovanie denných úzávierok ... buď ti niečo chýba, alebo je tam zaujímavé zaokrúhľovanie ...
JarkaL
23.02.10,10:43
Práve účtujem, robím DPH a čo som nenašla v pokladni? Doklad z IKEY na 200€. Keďže majú doklady aké majú, navštívila som ich stránku a naťukala kód uvedený da doklade, lebo som nevedela identifikovať, čo to je. Nebudem predsa vyrušovať konateľa, ktorý je na lyžovačke.
Je to posteľný matrac. Už je doklad mimo šanónu.
Johanka
23.02.10,10:58
Práve účtujem, robím DPH a čo som nenašla v pokladni? Doklad z IKEY na 200€. Keďže majú doklady aké majú, navštívila som ich stránku a naťukala kód uvedený da doklade, lebo som nevedela identifikovať, čo to je. Nebudem predsa vyrušovať konateľa, ktorý je na lyžovačke.
Je to posteľný matrac. Už je doklad mimo šanónu.
Čo máš proti posteľným matracom ? Pri správnom použití možno prinesie viac príjmov ako čokoľvek iné, čo zaúčtuješ bez mihnutia oka :D:D:D.
Hansa
23.02.10,10:58
Práve účtujem, robím DPH a čo som nenašla v pokladni? Doklad z IKEY na 200€. Keďže majú doklady aké majú, navštívila som ich stránku a naťukala kód uvedený da doklade, lebo som nevedela identifikovať, čo to je. Nebudem predsa vyrušovať konateľa, ktorý je na lyžovačke.
Je to posteľný matrac. Už je doklad mimo šanónu.

...náš šéfinko si firemnou kartou platil drahú značkovú obuv. Tiež sme zistili na internete podľa bloku čo to bolo, pripomenuli mu to a on sa vykrúcal, že nevie ako sa to mohlo stať?!:eek:
Hansa
23.02.10,11:00
...moja perlička prednedávnom - robila som daňové priznanie známemu môjho muža a zo mňa vyhŕklo: "Ako dobre zarába. Je slobodný?!"
pavla.p
23.02.10,11:10
Môj trapas, resp. príhoda, hoci nie som účtovná kancelária:
Pomáhala som pracovníkovi vypĺňať žiadosť o roč. zúčtovanie, pýtala som sa, vysvetľovala a v kolonke odpočet na manželku, som sa spýtala, aký má príjem, či tam nie je náhodou možnosť odpočtu, pracovník odpovedal: viete, manželka zomrela a ja na to : tak to je dobre, môžeme ísť ďalej...
Kazu
23.02.10,11:30
Mám rada úprimnosť a viem oceniť aj snahu vzdelávať sa a získavať nové vedomosti. Ale keď je tej úprimnosť veľa .... :eek::mad::---
Prišiel večer "akože známy" aj s manželkou. Posedeli, pojedli, popili, porozprávali, lepšie povedané povypytovali a ja ťava ochotná som hovorila, vysvetľovala, oponovala, dokazovala, na papierik výpočty robila ..... v dobrej viere, že konverzujeme o veciach aktuálnych súčasných. Pri rozlúčke to zaklinovali slovami. "Ná šak tý svine už nevjeďá, co by sa tý knihy pýtali. Šak ket by sem tý knišky nakúpiu, aj na pjet tisíc by to vyšluo. Na také rozhadzování ja teda peníze nemám. To já račik takto dojdem, aj sa povyprávjame aj sa dozvím co potrebujem". Len mi sánka spadla. Kým som sa spamätala manžel sa otočil ku mne a hovorí: No vidíš aká si ty sprostá a ty peniaze rozhadzuješ. Nevieš aj ty takto k niekomu na rozumy zájsť? Budeš to mať zadarmo a ešte sa aj naješ.
hnedoočka
23.02.10,11:58
...náš šéfinko si firemnou kartou platil drahú značkovú obuv. Tiež sme zistili na internete podľa bloku čo to bolo, pripomenuli mu to a on sa vykrúcal, že nevie ako sa to mohlo stať?!:eek:

jáj, to náš šéfo doniesol asi 30 cm pokladničný doklad zo záhradníctva na rôzne druhy osív, záhradníckeho výsevného substrátu, tekutého hnojiva, rukavíc a jedny hrable:Vraj čo sa dá , nech zúčtujem do firmy.Podotýkam, sme stavebná firma - tak som mu vrátila so slovami , že tie hrable by ušli,ale celý blok a ešte od majiteľa je viac než do očí bijúci doklad....:rolleyes:
hnedoočka
23.02.10,12:01
Mám rada úprimnosť a viem oceniť aj snahu vzdelávať sa a získavať nové vedomosti. Ale keď je tej úprimnosť veľa .... :eek::mad::---
Prišiel večer "akože známy" aj s manželkou. Posedeli, pojedli, popili, porozprávali, lepšie povedané povypytovali a ja ťava ochotná som hovorila, vysvetľovala, oponovala, dokazovala, na papierik výpočty robila ..... v dobrej viere, že konverzujeme o veciach aktuálnych súčasných. Pri rozlúčke to zaklinovali slovami. "Ná šak tý svine už nevjeďá, co by sa tý knihy pýtali. Šak ket by sem tý knišky nakúpiu, aj na pjet tisíc by to vyšluo. Na také rozhadzování ja teda peníze nemám. To já račik takto dojdem, aj sa povyprávjame aj sa dozvím co potrebujem". Len mi sánka spadla. Kým som sa spamätala manžel sa otočil ku mne a hovorí: No vidíš aká si ty sprostá a ty peniaze rozhadzuješ. Nevieš aj ty takto k niekomu na rozumy zájsť? Budeš to mať zadarmo a ešte sa aj naješ.


Kazu ,keby si bola bližšie, i ja by som došla na priateľskú debatu....:D:D...šak pjet tisíc sa i mne zídze...
Kika69
24.02.10,21:42
Nie som účtovná kancelária, ale prispejem: jeden môj dobrý kamarát, začal vlani podnikať, že či mu nevypracujem DP. Podniká so svojim kamošom, jemu robí DP účtovná kancelária.
On poučený od kamoša, že čo všetko dávajú jemu do nákladov, tak v snahe si čo najviac znížiť daňovú povinnosť mi začal vyratúvať:
-cestovné náhrady za kilometre (to je O.K.) , ale tiež amortizáciu ! (podotýkam využíva súkromné auto, ktoré nemá v obchodnom majetku),
sadzba za km je 6,50 Sk, vravím mu, že nie, sadzba je 0,183 Eur, ale podľa neho je to určite 6,50 Sk.
Radím mu, aby si spravil knihu jázd a nech prinesie bločky za nákup PHM, na to mi povie, že on si môže do knihy jázd vypísať aj viac km, ako má bločkov na tankovanie, reku ako to myslí, však musí mať podklad k tankovaniu a k prepočtu je potrebná cena PHM v čase nákupu a on na to, že však napr. on môže tankovať aj v zahraničí a ako FO si nemôže uplatniť do nákladov bloček zo zahraničia, to môžu len právnické osoby...:eek: no som len čumela. A dnes mi zavolal, že či sa nenahnevám, ale to účto dá spraviť radšej tej účtovnej kancelárii, kde účtujú aj jeho kamošovi, no normálne mi odľahlo, že sa s ním nemusím aspoň "vadiť", že čo môže a čo nemôže dať do výdavkov.
Ale inak ho mám moc rada, je to fajn človek. :)

PS: Ak by mal predsa len v niečom pravdu, tak ma prosím upozornite, je to možné, že mne niečo ušlo, alebo to mám zle naštudované. :rolleyes:
Dav
24.02.10,21:58
Kolega mi hovorí, že či mu urobím ročné zúčtovanie dane. Vysvetlila som mu, že v jeho prípade jedine DP A, ale nech mi donesie všetko, a urobím mu to namiesto ročného. Dobre. Doniesol. Všetko. Aj manželkine, že teda aj ona potrebuje A. Pozerala som potvrdenia, a hovorím - ale toto je za minulý rok = 2008. Veď ja účtujem 2009 = bežný rok, 2010 = nový rok, tak 2008= minulý rok. Kolega mi veľmi vierohodne vysvetlil, že teraz je rok 2010, minulý je 2009. Tak som si v hlave pretočila dátumovku, zobrala december 2009 a účtujem časové rozlíšenia poistiek. Rok 2010 na bežné poistné, rok 2009 na náklady minulých období. Doúčtovala som poistky, šla si uvariť kávu, okysličil sa mi mozog,:eek: pozerám, že čo to mám pred sebou :eek::D tak som pekne predkontácie prepísala, v PC opravila a do 31.3. nech mi nikto nevraví, že 2010 je bežný rok:D:---:D:)
Kazu
25.02.10,08:42
Nie som účtovná kancelária, ale prispejem: jeden môj dobrý kamarát, začal vlani podnikať, že či mu nevypracujem DP. Podniká so svojim kamošom, jemu robí DP účtovná kancelária.
On poučený od kamoša, že čo všetko dávajú jemu do nákladov, tak v snahe si čo najviac znížiť daňovú povinnosť mi začal vyratúvať:
-cestovné náhrady za kilometre (to je O.K.) , ale tiež amortizáciu ! (podotýkam využíva súkromné auto, ktoré nemá v obchodnom majetku),
sadzba za km je 6,50 Sk, vravím mu, že nie, sadzba je 0,183 Eur, ale podľa neho je to určite 6,50 Sk.
Radím mu, aby si spravil knihu jázd a nech prinesie bločky za nákup PHM, na to mi povie, že on si môže do knihy jázd vypísať aj viac km, ako má bločkov na tankovanie, reku ako to myslí, však musí mať podklad k tankovaniu a k prepočtu je potrebná cena PHM v čase nákupu a on na to, že však napr. on môže tankovať aj v zahraničí a ako FO si nemôže uplatniť do nákladov bloček zo zahraničia, to môžu len právnické osoby...:eek: no som len čumela. A dnes mi zavolal, že či sa nenahnevám, ale to účto dá spraviť radšej tej účtovnej kancelárii, kde účtujú aj jeho kamošovi, no normálne mi odľahlo, že sa s ním nemusím aspoň "vadiť", že čo môže a čo nemôže dať do výdavkov.
Ale inak ho mám moc rada, je to fajn človek. :)

PS: Ak by mal predsa len v niečom pravdu, tak ma prosím upozornite, je to možné, že mne niečo ušlo, alebo to mám zle naštudované. :rolleyes:

Viem si to predstaviť. :D V tej kancelárii to musí byť samý samostatný, hlavný, finančný a určite aj riaditeľ a možno aj konateľ. Nech mu to len urobia. Ja sa tu na tom dobre bavím a do prvej kontroly bude aj chlapec určite celý vysmiaty.:)
Kika69
25.02.10,09:06
Viem si to predstaviť. :D V tej kancelárii to musí byť samý samostatný, hlavný, finančný a určite aj riaditeľ a možno aj konateľ. Nech mu to len urobia. Ja sa tu na tom dobre bavím a do prvej kontroly bude aj chlapec určite celý vysmiaty.:)


Neviem, ako to beží v tej kancelárii, možno len oni ako klienti sú zle informovaní, čo všetko im dávajú do nákladov. :confused: Fakt neviem posúdiť, ale som rada, že som sa zbavila toho "nátlaku", že čo všetko tam mám dať. Ale čím ma dorazil, pred chvíľou tu bol po svoje papiere, že ich odnesie do tej účtovnej kancelárie a pýtam sa ho, či si už spravil tú knihu jázd alebo mu to spravia v kancelárii a on na to, že mu povedali, že si knihu jázd robiť nemusí, ale že to stačí vtedy, ak to budú pýtať. :eek: Teda, ak bude mať kontrolu z DÚ, že oni to budú pýtať aj tak pár dní predtým a vtedy to stačí dorobiť. :rolleyes:
Johanka
25.02.10,09:48
Kolega mi hovorí, že či mu urobím ročné zúčtovanie dane. Vysvetlila som mu, že v jeho prípade jedine DP A, ale nech mi donesie všetko, a urobím mu to namiesto ročného. Dobre. Doniesol. Všetko. Aj manželkine, že teda aj ona potrebuje A. Pozerala som potvrdenia, a hovorím - ale toto je za minulý rok = 2008. Veď ja účtujem 2009 = bežný rok, 2010 = nový rok, tak 2008= minulý rok. Kolega mi veľmi vierohodne vysvetlil, že teraz je rok 2010, minulý je 2009. Tak som si v hlave pretočila dátumovku, zobrala december 2009 a účtujem časové rozlíšenia poistiek. Rok 2010 na bežné poistné, rok 2009 na náklady minulých období. Doúčtovala som poistky, šla si uvariť kávu, okysličil sa mi mozog,:eek: pozerám, že čo to mám pred sebou :eek::D tak som pekne predkontácie prepísala, v PC opravila a do 31.3. nech mi nikto nevraví, že 2010 je bežný rok:D:---:D:)
A čo tak skoro :--- ? Ja oslavujem príchod nového roka až 30. 9. :D.
Kazu
25.02.10,09:54
Neviem, ako to beží v tej kancelárii, možno len oni ako klienti sú zle informovaní, čo všetko im dávajú do nákladov. :confused: Fakt neviem posúdiť, ale som rada, že som sa zbavila toho "nátlaku", že čo všetko tam mám dať. Ale čím ma dorazil, pred chvíľou tu bol po svoje papiere, že ich odnesie do tej účtovnej kancelárie a pýtam sa ho, či si už spravil tú knihu jázd alebo mu to spravia v kancelárii a on na to, že mu povedali, že si knihu jázd robiť nemusí, ale že to stačí vtedy, ak to budú pýtať. :eek: Teda, ak bude mať kontrolu z DÚ, že oni to budú pýtať aj tak pár dní predtým a vtedy to stačí dorobiť. :rolleyes:

A kto mu to dorobí? Oni? Mám silného tušáka, že tých pár dní pred kontrolou mu povedia, že si to má dorobiť on.
Kika69
25.02.10,10:55
A kto mu to dorobí? Oni? Mám silného tušáka, že tých pár dní pred kontrolou mu povedia, že si to má dorobiť on.

Predpokladám, že on, len potom sa môže chytať za hlavu, hlavne, keď dovtedy prejde zopár rokov. :rolleyes:
promont maja
25.02.10,12:13
Predpokladám, že on, len potom sa môže chytať za hlavu, hlavne, keď dovtedy prejde zopár rokov. :rolleyes:
Ja neviem, ale mne to tak vychádza, že im to účtovníctvo robí chlap ... tí si to vždy tak " zjednodušia" ... ( nechcem sa tým ale dotknúť všetkých mužov, pretože pár svetlých výnimiek je aj tu na porade) ...
romanpp
26.02.10,08:30
Ja neviem, ale mne to tak vychádza, že im to účtovníctvo robí chlap ... tí si to vždy tak " zjednodušia" ... ( nechcem sa tým ale dotknúť všetkých mužov, pretože pár svetlých výnimiek je aj tu na porade) ...

Som chlap, ale KJ klientom robím (a vrelo im odporúčam aby si to nechali urobiť - neviem si reálne predstaviť, že by si to robili sami = musí to predsa sedieť na halier), len každého klienta veľmi dôrazne upozorňujem, že za KJ mi možno nakoniec zaplatia viacej ako za účtovníctvo.

Neviem aké s tým máte skúsenosti Vy ostatní, ale mne to skutočne tak vychádza. Klient prinesie doklady o tankovaní + ďalšie doklady o "tankovaní" a ku tomu žiadne záznamy o jazdách. Ja mu z toho veľmi rád urobí KJ - ale aj si to nechám zaplatiť.
ZuzanaP
26.02.10,08:58
Ak vám klient donesie potvrdenia o ubytovaní, robíte mu cestovné príkazy?
promont maja
26.02.10,09:47
Som chlap, ale KJ klientom robím (a vrelo im odporúčam aby si to nechali urobiť - neviem si reálne predstaviť, že by si to robili sami = musí to predsa sedieť na halier), len každého klienta veľmi dôrazne upozorňujem, že za KJ mi možno nakoniec zaplatia viacej ako za účtovníctvo.

Neviem aké s tým máte skúsenosti Vy ostatní, ale mne to skutočne tak vychádza. Klient prinesie doklady o tankovaní + ďalšie doklady o "tankovaní" a ku tomu žiadne záznamy o jazdách. Ja mu z toho veľmi rád urobí KJ - ale aj si to nechám zaplatiť.
Máš úplnú pravdu v tom, že si to mnohí nevedia spracovať ... ale je to presne tak, ako hovoríš, na to sme tu my - účtovníci, hoci som sa ešte nestretla s babou účtovníčkou, ktorá by brala tieto veci na ľahkú váhu ... ale s chlapmi ( niekoľkými) už áno. Mám skôr takú skúsenosť ...
dogicka
26.02.10,11:04
Som chlap, ale KJ klientom robím (a vrelo im odporúčam aby si to nechali urobiť - neviem si reálne predstaviť, že by si to robili sami = musí to predsa sedieť na halier), len každého klienta veľmi dôrazne upozorňujem, že za KJ mi možno nakoniec zaplatia viacej ako za účtovníctvo.

Neviem aké s tým máte skúsenosti Vy ostatní, ale mne to skutočne tak vychádza. Klient prinesie doklady o tankovaní + ďalšie doklady o "tankovaní" a ku tomu žiadne záznamy o jazdách. Ja mu z toho veľmi rád urobí KJ - ale aj si to nechám zaplatiť.

Obdivujem všetkých, ktorí svojim klientom robíte knihu jázd. Ja knihy jázd nerobím, nemá to vôbec nič spoločné s účtovníctvom. Predsa keď podnikám, mám aj určité povinnosti, a k tomu patrí aj vedenie knihy jázd. Tiež klientom prízvukujem, že knihu jázd musia viesť, väčšina si dá povedať a pekne si každý deň večer zapíšu, kam chodili a vtedy im aj všetko sedí.
Nerozumiem ale, prečo by mi mala KJ sedieť na halier. Ak klient odflákne KJ, mne pri prepočte podľa TP vyjde nadspotreba, ktorú zaúčtujem. Klienta na to samozrejme upozorním. Ale naozaj ma hnevá predstava, že ja ako účtovník, by som mala byť zodpovedná za vedenie KJ! A už vôbec si neviem predstaviť, že by som viedla KJ pri SRO za viaceré autá!
Ale súhlasím, že už keď sa ju niekto odhodlá urobiť namiesto klienta, mal by si to nechať pekne zaplatiť.:D
dogicka
26.02.10,11:12
A mám aj klientov, ktorí aj napriek niekoľkonásobným upozorneniam KJ nevedú s tým, že oni si ju dorobia potom. A to už fakt nie je a nemôže byť moja zodpovednosť. A nemyslím si, že len ja sama mám tento typ klientov.....
Rozalka
26.02.10,18:31
Som presvedčená, že neberiem účtovníctvo na ľahkú váhu, ale KJ nerobím nikomu, len na auto, ktoré mám pridelené.
Ako môžem vedieť, kto kadiaľ jazdil?
Veru, mnohí klienti po nahlásení DK vypisujú, vypisujú, vypisujú atď.
Súhlasím s dogickou, s účtovníctvom to má spoločné len toľko, aby to bolo správne zaúčtované z hľadiska predpisov platných pre vedenie účtovníctva.
ZuzanaP
27.02.10,13:30
Často majú na faktúrach klienti napísané: faktúrujem Vám prevedené práce.... ale aké?:rolleyes:
Kazu
27.02.10,16:09
Ja som napísala: faktúrujeme vám strašné laty. Asi by som sa strašne dlho načakala kým by to zaplatili.:D:D:D
Rozalka
27.02.10,17:08
Často majú na faktúrach klienti napísané: faktúrujem Vám prevedené práce.... ale aké?:rolleyes:

Naša pani slovenčinárka nás naučila:
Prevádza sa len koza cez jarok a peniaze z jednej strany pokladničnej knihy na druhú .......
Kika69
27.02.10,18:21
Ja neviem, ale mne to tak vychádza, že im to účtovníctvo robí chlap ... tí si to vždy tak " zjednodušia" ... ( nechcem sa tým ale dotknúť všetkých mužov, pretože pár svetlých výnimiek je aj tu na porade) ...

Ja len upresňujem, že v tomto konkrétnom prípade sa jedná o ženy. Mňa len dorazilo, že v tej účtovnej kancelárii mu poradili, aby si KJ nerobil, stačí až pred kontrolou ...niežeby viedli klientov k tomu, aby mali všetko v poriadku a v súlade so zákonmi, ale ich ešte nabádajú, že však to nemusí...:rolleyes:
Anik
28.02.10,19:30
dnes som sa pobavila
dostala som Fa na zaúčtovanie dodávateľ úplne všetky údaje v poriadku a odberateľ Maroš
suma na Fa je len 690,03 tak načo mať v poriadku ostatné náležitosti
dobré nie ?
Rozalka
28.02.10,20:01
Ja som už tiež účtovala faktúru z hotela, adresát Mr.Shimai, nič viac. Ani po 2 rokoch nie je uhradená a teraz ma napadol majiteľ, vraj ako som mohla takú neúplnú faktúru zaúčtovať ... a stále ju evidovať ako neuhradenú (medzi nami, ja som presvedčená, že zaplatil cash), určite by si recepčná nedovolila takto vystaviť faktúru bez akýchkoľvek údajov. Akurát sa pozabudlo vypísať PD.
Dav
05.03.10,20:03
Dostalo sa mi do rúk Potvrdenie o zdaniteľnej mzde 2009, na ňom prilepený ružový lístok "málo, nevrátia" :eek:. Spravila som z toho DP A a vyšla zamestnanecká prémia za 11 mesiacov...nad 100 €. :eek::eek:
Pritom som sa k tomu dostala kombináciou metód "profesionálna deformácia" a "výsluch".:---
Poradila by som tej ekonómke, nech si nájde iný zdroj obživy:mad::mee:
IKA K
06.03.10,20:59
Ja mám tiež milú spomienku, ktorá mi urobí náladu každý rok v období daňových priznaní...
Jedna /už teraz veľmi dobrá známa/ ma poprosila asi pred 3 rokmi, že či by som sa jej nepozrela na učtovníctvo, že ona to má veľmi jednoduché - mala živnosť na ubytovanie v súkromí. Pozrieť sa môžem, ak budem vedieť pomôžem. No to som nevedela, že druhý deň cestuje na liečenie a vráti sa až v polovici apríla. A čo všetko budem potrebovať, aby som jej poznačila na lístok,Že ona mi pošle po jej susede. Tak som písala - knihu ubytovaných, PPD, bank. výpisy....... A suseda doniesla ...... Stolový kalendár - kuchárka a v ňom poznačené priezviská typu : prvý víkend -Novák Jano s 2 deťmi na 2-3 dni, ďalší víkend ......
V prvom momente ma to veľmi pobavilo, vybuchla som smiechom, až potom som si uvedomila, že čo ma vlastne čaká ... Kúpila som Knihu ubytovaných a začala evidovať všetkých hostí, aby som sa dopátrala k sume za ubytovanie, lebo na začiatku roku v kalendári bolo veľkými písmenami poznamenaná cena ubytovania x Sk/1 osoba/ 1 noc. Strávila som pri tom celé sviatky Veľkej noci, izolovaná od rodiny, zatvorená v pracovni, kde som sa zatajila pred každou návštevou. A známa mi volala : " Aj u vás je tak krásne počasie ako tu ? Práve sa vraciam z prechádzky "...
Po návrate veľmi ďakovala, že som jej všetko vybavila, a ešte k spokojnosti. Stali sme sa dobrými známymi a navštevujeme sa dodnes, hoci už má zrušenú živnosť.
Llívia
06.03.10,21:23
mimotemy
Som chlap, ale KJ klientom robím (a vrelo im odporúčam aby si to nechali urobiť - neviem si reálne predstaviť, že by si to robili sami = musí to predsa sedieť na halier), len každého klienta veľmi dôrazne upozorňujem, že za KJ mi možno nakoniec zaplatia viacej ako za účtovníctvo.

Neviem aké s tým máte skúsenosti Vy ostatní, ale mne to skutočne tak vychádza. Klient prinesie doklady o tankovaní + ďalšie doklady o "tankovaní" a ku tomu žiadne záznamy o jazdách. Ja mu z toho veľmi rád urobí KJ - ale aj si to nechám zaplatiť.
Zamestnávateľ tiež len prinesie doklady o tankoví a žiadne záznamy o jazdách a účtovník/čka vycucaj si to z prsta, kde som bolo, koľko som prešiel, či to vôbec bola "služobná" cesta a nezaplatí to nikto. :mad:

Mimochodom, to máš dosť odvahu robiť knihu jázd len na základe dokladov o tankovaní (a podporuješ tým nezodpovednosť klientov, ktorí potom túto zodpovednosť hádžu na krk niekomu inému, t.j. účtovníkom).
Monika Kováčová
07.03.10,08:58
mimotemy

Mimochodom, to máš dosť odvahu robiť knihu jázd len na základe dokladov o tankovaní (a podporuješ tým nezodpovednosť klientov, ktorí potom túto zodpovednosť hádžu na krk niekomu inému, t.j. účtovníkom).
SUPER MEGA SÚHLAS
Rozalka
07.03.10,17:15
Popri príprave obeda som si chcela trochu prepripraviť inventúrne zápisy mojich klientov. Mám už niekoľko rokov tie isté, pretože sú uvedené všade v záhlaví meno účtovnej jednotky + adresu, v zápise mená členov inventarizačných komisíí, preto sa mi zdalo jednoduchšie (tabuľka excell) 2009 nahradiť 2010, 2008 nahradiť 2009 a Sk nahradiť EUR.
Aké bolo moje prekvapenie, keď po vypĺňaní prvej firmy som našla:
tuzemEURej meny
odberatelia/dodávatelia tuzemEURí
a v dvoch IK som v mene členky mala ...EURová, iný člen zas ...EURý
:D:D:D:D:D:D :D
alenka1
08.03.10,06:36
Spracovala som za rok 2008 kamarátovi účtovníctvo. Pokladňa šalát, banka - aj súkromné platby /vypátrať/, faktúry došlé aj vyšlé, kontrola DPH - kvartálny plátca /DP si robil sám/, poradenstvo v priebehu roka telefonicky, 270 položiek v denníku. Komplet účtovníctvo aj s DP + výkazy za 400 Eur. Tento rok "dám si spraviť DP v normálnej účtovnej firme, oni berú za položku 2 eurá a to sa mi viac oplatí"!!!!!
Tak teraz neviem, poraďte ako sa mám stať "normálnou" účtovnou firmou po 20 rokov živnosti.
Dáša_
08.03.10,06:48
Spracovala som za rok 2008 kamarátovi účtovníctvo. Pokladňa šalát, banka - aj súkromné platby /vypátrať/, faktúry došlé aj vyšlé, kontrola DPH - kvartálny plátca /DP si robil sám/, poradenstvo v priebehu roka telefonicky, 270 položiek v denníku. Komplet účtovníctvo aj s DP + výkazy za 400 Eur. Tento rok "dám si spraviť DP v normálnej účtovnej firme, oni berú za položku 2 eurá a to sa mi viac oplatí"!!!!!
Tak teraz neviem, poraďte ako sa mám stať "normálnou" účtovnou firmou po 20 rokov živnosti.


no však 2€ na položku, to je 200 položiek za rok :D:D, celkom by ma zaujímalo, čo bude hovoriť po faktúre od normálnej účtovnej firmy
Zita5
08.03.10,07:26
Klient - paušálne výdavky :

priniesol:

Živnostenský list
Pozastavenie živnosti v roku 2010
Pár faktúr , ktoré začínajú od čísla 42009 až 8 2009 , 112009-122009
Platil zdravotné poistenie , doklad nemá

Na otázku kde má bankový výpis odpovedal, zahodil som ho do koša ako každý iný papier .:D:) Tak som ho poslala do banky .

No neviem čo vybaví , zajtra odchádza do Anglicka :)
Dav
08.03.10,07:42
Klient - paušálne výdavky :

priniesol:

Živnostenský list
Pozastavenie živnosti v roku 2010
Pár faktúr , ktoré začínajú od čísla 42009 až 8 2009 , 112009-122009
Platil zdravotné poistenie , doklad nemá

Na otázku kde má bankový výpis odpovedal, zahodil som ho do koša ako každý iný papier .:D:) Tak som ho poslala do banky .

No neviem čo vybaví , zajtra odchádza do Anglicka :)

Už pár rokov prešlo odvtedy, ale ešte mám zimomriavky :
Klient doniesol faktúry, potvrdenia o platbe za telefón, zopár príjmových dokladov, podacie lístky k cestnej dani za auto. Samozrejme okolo 28.3.
Pýtam sa : banka -nemám, faktúry za telefón -nemám, doklady o PHM (doprava) -nemám, poisťovne - neplatil som. Pohľadávky - všetko mi zaplatili, tak ako som písal - v deň splatnosti faktúry.
No tak pekne hľadať cenu PHM podľa dátumov stasiek, počítať spotrebu, aby aspoň niečo bolo.
Zlatý kliniec programu : Kontrola DÚ , zavolali ma ako 3. osobu - a prečo ste neúčtovali bankové výpisy. Vypleštila som oči, že veď mi povedal, že nemá bankový účet. Trochu som sa s nimi pochytila, keď som im vysvetľovala, že na to, aby som mohla účtovať bankový výpis, by som ho najprv musela vidieť. Tak podnikateľ šiel do banky po výpisy, PHM uznali, a ja som bleskovo deň/noc nahrávala bankové výpisy, aby boli na DÚ spokojní. :mee::mee:
Odvtedy, keď mi povie niekto, že nemá banku, poviem, aby mi k tomu podpísali čestné prehlásenie...zázračne si spomenú, že nejaký účet je:eek::mad:
Zita5
08.03.10,07:53
Klient - paušálne výdavky :

priniesol:

Živnostenský list
Pozastavenie živnosti v roku 2010
Pár faktúr , ktoré začínajú od čísla 42009 až 8 2009 , 112009-122009
Platil zdravotné poistenie , doklad nemá

Na otázku kde má bankový výpis odpovedal, zahodil som ho do koša ako každý iný papier .:D:) Tak som ho poslala do banky .

No neviem čo vybaví , zajtra odchádza do Anglicka :)

Takže dal si spraviť výpisy za celý rok 2009 . 1 BV = 3,30 x 12 = 39,83 Euro len tak vyhodil do koša:D , tak ako aj iný papier .BV bude mať do 3 dní .
romanpp
09.03.10,14:55
Spracovala som za rok 2008 kamarátovi účtovníctvo. Pokladňa šalát, banka - aj súkromné platby /vypátrať/, faktúry došlé aj vyšlé, kontrola DPH - kvartálny plátca /DP si robil sám/, poradenstvo v priebehu roka telefonicky, 270 položiek v denníku. Komplet účtovníctvo aj s DP + výkazy za 400 Eur. Tento rok "dám si spraviť DP v normálnej účtovnej firme, oni berú za položku 2 eurá a to sa mi viac oplatí"!!!!!
Tak teraz neviem, poraďte ako sa mám stať "normálnou" účtovnou firmou po 20 rokov živnosti.

Jednoducho "malý ekonomický génius".

Klient mi platí mesačne zálohu 70,- €. Vraj je to veľmi veľa.

Za rok 2008 mal v denníku cez 2.500 položiek-riadkov. Momentálne už má 8 BÚ. Tri vozidlá. KJ robím ja podľa účtovných dokladov a miesta tankovania.

On: "Veď bratovi to robí účtovná firma za 350,- € za rok."
Ja: "A koľko toho má brat?" (akože dokladov a podobne).
On: "A čo ja viem, asi tak ako ja."
Ja: "Tak si to zistite a prenásobte × 0,85 €/položka a uvidíte čo Vám vyjde. Ak sú lacnejší, okamžite si to dajte od 01.01.2010 robiť u nich."

Vždy hľadím na klientov prospech - aj keby som ho mal stratiť.

Neviem čo zistil, ale pri nasledujúcej návšteve:
Ja: "Tak čo ste zistil - som veľmi drahý?"
On: "Ale veď ja som nepovedal že ste drahý."
Ja: "Hneď po daňových priznaniach Vám urobím vyúčtovanie a dopredu počítajte s tým, že ďalej pôjdeme asi na zálohu 150,- € mesačne."

Najlepšia obrana je útok.

IMHO: V mnohých prípadoch človek len zbytočne melie pantom.

Odvtedy ani nenadškrtol, že by snáď chcel odísť.
romanpp
09.03.10,15:52
mimotemy

Prosím, len tak mimochodom, neviete mi niekto narýchlo poradiť?

Viem že existuje nejaký predpis, ktorý hovorí o tom, že nájom (napríklad za kanceláriu) sa musí fakturovať a účtovať tak aby bolo jasné koľko sa platí za nájom a koľko za služby spojené s nájmom. Už ho pár dní neviem nájsť.

pls, help
svobodova
09.03.10,20:52
Tak na tohto klienta len tak nezabudnem, spýtal sa ma či budem chcieť za to účtovníctvo aj zaplatiť. Veď počul, že tam vypíšem len nejké riadky. Skoro som odpadla.
calawen
10.03.10,07:56
Pýtala som od klienta, ktorý si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku a daňový bonus na dieťa rodné čísla a mená. Poslal mi iba rodné čísla. Keď som pýtala mená (bez diakritiky), napísal mi, že euro....
sway
10.03.10,07:58
Pýtala som od klienta, ktorý si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku a daňový bonus na dieťa rodné čísla a mená. Poslal mi iba rodné čísla. Keď som pýtala mená (bez diakritiky), napísal mi, že euro....

šak keď chceš od neho samé kraviny...:):):):)

tak zasa bolo odpovedané mne....:D:D:D:D to si nevyberieme.....
jamajka
10.03.10,17:13
Musím sa vám vykecať, lebo tak som sa nahnevala... Dnes som sa vybrala do sociálnej poisťovne zaniesť výpisy z DP klientov, ktorí už majú odovzdané DP. Ja viem, že je zavčasu .... Pani v podateľni pri okienku mi povedala, že nakoľko ich mám veľa ona mi ich nemôže zobrať, mám si doma spísať zoznam osôb, za ktoré ich podávam, prísť naspäť, odovzdať aj s tel. číslom v podateľni a oni mi potom zavolajú kedy si môžem pre to prísť.... Mala som ich 12 a pri okienku nebola ani noha....
Llívia
10.03.10,18:21
mimotemy
Musím sa vám vykecať, lebo tak som sa nahnevala... Dnes som sa vybrala do sociálnej poisťovne zaniesť výpisy z DP klientov, ktorí už majú odovzdané DP. Ja viem, že je zavčasu .... Pani v podateľni pri okienku mi povedala, že nakoľko ich mám veľa ona mi ich nemôže zobrať, mám si doma spísať zoznam osôb, za ktoré ich podávam, prísť naspäť, odovzdať aj s tel. číslom v podateľni a oni mi potom zavolajú kedy si môžem pre to prísť.... Mala som ich 12 a pri okienku nebola ani noha....

Nediv sa takémuto prístupu, keď si si dovolila obťažovať pani veľkomožnú zamestnankyňu Sociálnej poisťovne. Snáď by si nechcela, aby vo svojom pracovnom čase a hneď, keď si zmyslíš ju otravovať, ti niečo potvrdzovala, rátala, vyplňovala atď.
(čítajte to aj s tou iróniou medzi riadkami. Inak, ja to nechápem, našťastie väčšina úradníkov je "normálny", ale vždy sa nájde jeden veledôležitý úradník - debil, ktorý dokáže človeka poriadne vytočiť a nas..ť. Vďaka takémuto debilovi sú potom všetci úradníci debili, a to bez ohľadu, či sedia v štátnych úradoch, alebo v kancelárii na firme.)
Kazu
10.03.10,19:16
Musím sa vám vykecať, lebo tak som sa nahnevala... Dnes som sa vybrala do sociálnej poisťovne zaniesť výpisy z DP klientov, ktorí už majú odovzdané DP. Ja viem, že je zavčasu .... Pani v podateľni pri okienku mi povedala, že nakoľko ich mám veľa ona mi ich nemôže zobrať, mám si doma spísať zoznam osôb, za ktoré ich podávam, prísť naspäť, odovzdať aj s tel. číslom v podateľni a oni mi potom zavolajú kedy si môžem pre to prísť.... Mala som ich 12 a pri okienku nebola ani noha....

Majú tam nejaké nové inštrukcie, aj ja som dnes musela na vrátnici /podateľni?/ nahlasovať meno, číslo OP a to som len chcela medzi dverami od jednej veľmi milej a ochotnej úradničky počuť odpovedˇ "áno" alebo "nie". Poviem vám, že skôr som to vybavila ako dotyčný dôležitý pán ešte dôležitejšie zapísal moje iniciály a hodinu.:D
Dav
10.03.10,19:30
Majú tam nejaké nové inštrukcie, aj ja som dnes musela na vrátnici /podateľni?/ nahlasovať meno, číslo OP a to som len chcela medzi dverami od jednej veľmi milej a ochotnej úradničky počuť odpovedˇ "áno" alebo "nie". Poviem vám, že skôr som to vybavila ako dotyčný dôležitý pán ešte dôležitejšie zapísal moje iniciály a hodinu.:D
A nedali Ti lístok "Návšteva č. XX" , aby si si ho pripla?:eek: Lebo mne sa tej cti ušlo.:cool: Len neviem, kde si ma telefonicky overovali a zapisovali. Navrhla som im rovno zlepšovák - aby tam chodili ľudia rovno s výpisom z Registra trestov, nie starším ako 3 mesiace...náhodou som mala ten môj so sebou:---. Som fakt zvedavá, kto a prečo to vymyslel:mad::eek::mee:
Llívia
10.03.10,19:32
Majú tam nejaké nové inštrukcie, aj ja som dnes musela na vrátnici /podateľni?/ nahlasovať meno, číslo OP a to som len chcela medzi dverami od jednej veľmi milej a ochotnej úradničky počuť odpovedˇ "áno" alebo "nie". Poviem vám, že skôr som to vybavila ako dotyčný dôležitý pán ešte dôležitejšie zapísal moje iniciály a hodinu.:D
mimotemy To si snáď robíš srandu! To vážne zapisujú každého, kto tam príde? "Super", takže nie fronty pri dverách jednotlivých oddelení, ale fronty pri vchodových dverách do SP.
Dav
10.03.10,19:36
mimotemy To si snáď robíš srandu! To vážne zapisujú každého, kto tam príde? "Super", takže nie fronty pri dverách jednotlivých oddelení, ale fronty pri vchodových dverách do SP.
U nás všetkých, kto ide mimo veľkej haly, určenej pre stránky, kde sú z jednej strany tety a z druhej strany stránky;)
Llívia
10.03.10,19:49
mimotemyNeviem, ako sa cítiš ty, ale ja sa cítim ako človek a nie stránka a označenie stránka a stránkové hodiny ma tiež riadne s...e. Úrady a úradníci by si mali uvedomiť, že tam chodia ľudia a nie "stránky".
To označovania a zapisovanie: neviem si predstaviť, ako to funguje (alebo ako by to fungovalo) na tunajšej SP - tam človek vojde cez jedny dvere, vyjde po schodoch cez ďalšie dvere na chodbu, na ktorej sú na oboch stranách kancelárie. Niečo ako podateľňa tu nefunguje. Ale viem si živo predstaviť, ako by dopadol "zapisovateľ" pri vchodových dverách, keby tam teraz pri raňajších mínusových teplotách zdržoval ľudí. :D
Ešte mi tak napadlo, nepýtajú od vás ešte aj číslo topánok?!
Kazu
10.03.10,20:08
U nás je taký maličky vchodový grcálek, ak sú tam 4 ľudia tak majú narváno, piaty už stojí rovno vonku. A to je tam /teda aspoň nedávno ešte býval/ aj stolík s knihou príchodov zamestnancov.
Rozalka
10.03.10,20:15
Tie "stránky" mi pripomenuli jednu príhodu, keď jeden z našich dvoch DÚ bol na "vyhnalove" - takmer v roliach Nitry, bola som "stránka" u správkyne a z druhej kancelárie nakukla pracovníčka so slovami:
Nie je tu nejaký daňový subjekt, ktorý by ma odviezol do mesta?
A keďže jediný "daňový subjekt" široko-ďaleko som bola ja, tak som ju odviezla. :D
ZuzanaP
11.03.10,05:28
Musím sa vám vykecať, lebo tak som sa nahnevala... Dnes som sa vybrala do sociálnej poisťovne zaniesť výpisy z DP klientov, ktorí už majú odovzdané DP. Ja viem, že je zavčasu .... Pani v podateľni pri okienku mi povedala, že nakoľko ich mám veľa ona mi ich nemôže zobrať, mám si doma spísať zoznam osôb, za ktoré ich podávam, prísť naspäť, odovzdať aj s tel. číslom v podateľni a oni mi potom zavolajú kedy si môžem pre to prísť.... Mala som ich 12 a pri okienku nebola ani noha....

Včera som bola tiež na SP v PB, zamrzol im systém, tak mi pani povedala, že ona si napíše moje meno, t. č. a keď prídem s ďalším, tak ma tieto už budú čakať zaevidované. Som jej hovorila, že sa zastavím asi tak o dva týždne, že v pohode. Tak len dúfam, že tam naozaj aj budú a nebudem musieť ich robiť nanovo. :)
dogicka
11.03.10,06:15
Mám dosť veľa koncoročných klientov-igelitkárov. V 90% im lepšie vychádza paušál. Včera mi jeden klient doviedol aj kamoša. Pri zbežnom prezretí dokladov mi bolo jasné, že lepšie vyjde paušál. A chcela som od neho doklady za predchádzajúci rok. Vravím mu: nechajte mi tu doklady, keď to budem mať hotové, zavolám vám. A on mi na to: Ale veď moji kamaráti chodia k p. účtovníkovi XY a ten im DP typ B - paušál urobí na počkanie a už vôbec ho nezaujíma predchádzajúci rok .....
Tak teraz neviem či som prehnane aktívna....
AlaNR
11.03.10,06:43
Tie "stránky" mi pripomenuli jednu príhodu, keď jeden z našich dvoch DÚ bol na "vyhnalove" - takmer v roliach Nitry, bola som "stránka" u správkyne a z druhej kancelárie nakukla pracovníčka so slovami:
Nie je tu nejaký daňový subjekt, ktorý by ma odviezol do mesta?
A keďže jediný "daňový subjekt" široko-ďaleko som bola ja, tak som ju odviezla. :D

:D Niektoré kancelárie tam boli predelené tak, že pri oknách neboli steny. Na mňa skoro priskočilo, keď som spoza skrine zbadala hlavu daňováčky z druhej kancelárie... A hlavne som mala zo začiatku čo robiť, aby som namiesto u správkyne, neskončila v labáku výskumného ústavu. Chvalabohu, že sú už v meste, ale tam to tiež nie je bohviečo. Minule prerábali kúpeľne, tak sme trištvrte hodinu stáli pred dverami správkyne a za chrbtom nám rúcali obkladačky. Vyšla som odtiaľ, ako keby som to búrala ja.
Llívia
11.03.10,17:04
mimotemy
Mám dosť veľa koncoročných klientov-igelitkárov. V 90% im lepšie vychádza paušál. Včera mi jeden klient doviedol aj kamoša. Pri zbežnom prezretí dokladov mi bolo jasné, že lepšie vyjde paušál. A chcela som od neho doklady za predchádzajúci rok. Vravím mu: nechajte mi tu doklady, keď to budem mať hotové, zavolám vám. A on mi na to: Ale veď moji kamaráti chodia k p. účtovníkovi XY a ten im DP typ B - paušál urobí na počkanie a už vôbec ho nezaujíma predchádzajúci rok .....
Tak teraz neviem či som prehnane aktívna....

Dogicka a mnohé a mnohí ďalší, tak toto a podobné situácie s klientami vám vôbec nezávidím. Dobre viem, aké je občas skoro nemožné o niečom presvedčiť šéfov v "klasickom" zamestnaní (a to je väčšinou šéf v počte 1 ks), príp. presvedčiť nejakých "vlastných" zamestnancov. No mať tak niekoľko "problémových" a "nepresvedčiteľných" klientov, tak sa asi dávno utopím (v perinách), alebo sa hodím pod lietadlo (čo práve opúšťa zem) :)
dogicka
12.03.10,06:19
mimotemy

Dogicka a mnohé a mnohí ďalší, tak toto a podobné situácie s klientami vám vôbec nezávidím. Dobre viem, aké je občas skoro nemožné o niečom presvedčiť šéfov v "klasickom" zamestnaní (a to je väčšinou šéf v počte 1 ks), príp. presvedčiť nejakých "vlastných" zamestnancov. No mať tak niekoľko "problémových" a "nepresvedčiteľných" klientov, tak sa asi dávno utopím (v perinách), alebo sa hodím pod lietadlo (čo práve opúšťa zem) :)

Ja to väčšinou beriem s nadhľadom. Klienta, ktorý mi neverí a musím ho stále presviedčať, že viem o čom hovorím, zvyknem poslať za iným účtovníkom. Zatiaľ všetci ostali, tak neviem, asi potom uverili:D
pavla.p
13.03.10,12:00
Bola som mladá, to zn. že to bolo pred mnohými a mnohými rokmi. Do kancelárie prišiel pracovník, vtedy čiastočný invalid a pri preberaní nejakých náležitostí som zahlásila: viete normálny pracovník musí odpracovať 8,5 hod., Vy len 4 hodiny. Ešte dnes keď sa občas stretneme hlási: ešte nie som normálny, ale stále pracujem.
Llívia
17.03.10,15:30
Ja to väčšinou beriem s nadhľadom. Klienta, ktorý mi neverí a musím ho stále presviedčať, že viem o čom hovorím, zvyknem poslať za iným účtovníkom. Zatiaľ všetci ostali, tak neviem, asi potom uverili:D
Ty ich môžeš aspoň poslať za iným účtovníkom, ale keby som ja tak poslala šéfa, on by mi asi poslal do ...... :D a skončila by som na dlažbe.
lenkak
17.03.10,15:41
Robila som známej DP. Mala príjem zo zamestnania a tam aj vyplatený bonus na dieťa. Dôrazne ma však upozorňovala, aby som nezabudla, že mám zohľadniť v DP ešte aj daňovú úľavu na dieťa. :eek: Veď kto by nechcel aj bonus aj úľavu. :D:D:D
brčko
17.03.10,16:03
Majú tam nejaké nové inštrukcie, aj ja som dnes musela na vrátnici /podateľni?/ nahlasovať meno, číslo OP a to som len chcela medzi dverami od jednej veľmi milej a ochotnej úradničky počuť odpovedˇ "áno" alebo "nie". Poviem vám, že skôr som to vybavila ako dotyčný dôležitý pán ešte dôležitejšie zapísal moje iniciály a hodinu.:D

ešte si zabudla napísať, že si pre teba musí prísť pani z kancelárie (s podatelne asi nie). Aspon pre mna si prišli, ked som si vybavovala gridkartu k svojmu osobnému účtu v SP ba okolie (predpokladám o tejto pobočke píšeš) ešte niekedy v novembri, či decembri. Ale register= prijímanie RLFO... je vo vedlajšej budove aj s vybavovaním dôchodkov a bez preukazovania OP.
dogicka
17.03.10,16:42
Ty ich môžeš aspoň poslať za iným účtovníkom, ale keby som ja tak poslala šéfa, on by mi asi poslal do ...... :D a skončila by som na dlažbe.

Netreba to brať doslovne. Ja by som tiež ostala na dlažbe, keby som nemala dosť klientov....:)
Dana7
19.03.10,11:48
Volám klientovi, v nádeji, že už mám účto nahraté, skontrolované a chýba mi iba inventúra skladu.
Tak mu volám, či má tú inventúru hotovú, spokojná sama so sebou.....
A on mi povie, už na nej začne ešte len robiť. Tak toto povedal 15.2. A že inventúra k 31.12.
Človek sa snaží a na čo?:rolleyes:

Podobná skúsenosť. Volám klientk máš urobenú inventúru tovaru? Odpoveď. Nie.
Úč.: Ale keď príde kontrola bude problém, vo výkaze o majetku a záväzkoch musí byť stav zásob.
Kl.: Tak tam napíš dajaké číslo.
Úč: No dobre, ale to sa budeš musieť potom ty strafiť do tej sumy.
Kl.: Však keď príde kontrola ja im poviem, že to číslo mám od účtovníčky.
Úč.: No až na to, že ak by sme to robili tak ako sa má tak to číslo musím dostať ja od teba.
kL: A to fakt???? To ozaj ja musím robiť inevntúru??

Tak to sa potom ozaj fajn pracuje.
Dáša_
19.03.10,11:51
Podobná skúsenosť. Volám klientk máš urobenú inventúru tovaru? Odpoveď. Nie.
Úč.: Ale keď príde kontrola bude problém, vo výkaze o majetku a záväzkoch musí byť stav zásob.
Kl.: Tak tam napíš dajaké číslo.
Úč: No dobre, ale to sa budeš musieť potom ty strafiť do tej sumy.
Kl.: Však keď príde kontrola ja im poviem, že to číslo mám od účtovníčky.
Úč.: No až na to, že ak by sme to robili tak ako sa má tak to číslo musím dostať ja od teba.
kL: A to fakt???? To ozaj ja musím robiť inevntúru??

Tak to sa potom ozaj fajn pracuje.

ja som mala klientku, od ktorej sa mi pravidelne podarilo vymámiť hodnotu skladu 31.3. A to bolo podvojné účtovníctvo, takže doúčtovať, vypočítať daň, zaúčtovať, dorobiť výkazy, poznamky .... Horor každý rok. Ale zbavila som sa jej - kríza nekríza, ja mám nervy iba jedny.
Dana7
19.03.10,11:56
ja som mala klientku, od ktorej sa mi pravidelne podarilo vymámiť hodnotu skladu 31.3. A to bolo podvojné účtovníctvo, takže doúčtovať, vypočítať daň, zaúčtovať, dorobiť výkazy, poznamky .... Horor každý rok. Ale zbavila som sa jej - kríza nekríza, ja mám nervy iba jedny.

Aj ja už pracujem na tom, aby som sa tých "super poriadnych" klientov v dohľadnej dobe zbavila.

Dnes som jednému klientovi oznámila výšku dane. Keďže bola dosť vysoká skoro zinfartovtal a zdrbal ma, že čo mu to oznamujem na poslednú chvíľu. Asi zabudol, že doklady o príjmoch z prenájmu mi doniesol asi týždeň predtým. Takže nakoniec vždy si to odnesie účtovník.
ErikaDP
19.03.10,15:37
Moja kamoška chodí robiť do istej firmy záverečné práce k uzavierke a zostaveniu danoveho priznania. Vo firme maju zamestnanú "účtovníčku" kotrá vedie účtovnú agendu cez rok. Moja kamoška sa jej pri kompletovaní opýtala, či už má pripravené a vypísané aj Poznámky. A táto účtovníčka jej začudovane odpovedala, že ona si robí svoje poznámky len tak ceruzkou na papier ... nemala ani tušenia že Poznámky sú súčasťou závierky.
berry
29.03.10,11:53
Mne dnes ( 29.03.2010 )volal jeden pán , že potrebuje urobiť DP. Živnostník v stavebníctve , "zamestnáva" iných živnostníkov. A keď som sa ho spýtala , že koľko má dokladov, tak povedal , že nevie presne ale veľa nie, a keď som sa ho spýtala, že koľko má odoslaných faktúr tak že okolo 250,- . Tak som sa s ním rozlúčila.
Ivana Š
03.04.10,15:29
Vlani som jednému chalanovi robila účtovníctvo - tohto roku sa prišiel spýtať, niekedy začiatkom februára, či môže prísť. Môže, nech prinesie igelitku. Vedela som už síce, že pôjdem na dva týždne do nemocnice na diagnostické vyšetrenie, ale vedela som tiež , že stíham. Len chalan sa zľakol, dal si DP aj RZZP urobiť u inej. Ani mi to neoznámil, a ja som ho stále mala na pamäti, ešte som sa aj osobne bola spýtať, či nezabudol, že do podania DP sú 3 dni, že mi stále nepriniesol podklady.
Akurát tam aj jeho mama bola, a aby som sa nehnevala, že to inej dali spraviť, (čo som sa rozhodne nehnevala, lebo chalan mladý nezodpovedný vždy nosil všetko neskoro) a aká som zlatučká, že sa takto o nich starám ...

1.4. mi mladý volal - čo má robiť, lebo tá nová to nestihla...
Ivana Š
03.04.10,16:28
A ešte jedna - doslova perla :confused:

robili sme s kolegyňou ročné zúčtovanie zamestnancom, pri tých :mee: platoch im vychádzala aj zamestnanecká prémia

prišla vedúca a nás pekne zd... zjezdila, že čo to robíme, veď u nás nikomu zamestnanecká prémia nevychádza, a ani nikto na ňu nemá nárok, lebo zamestnanec nesmie mať iný príjem ako zo závislej činnosti, to stačí aby mal napr. kartičku na zľavu z Jednoty alebo z Tesca a to má u nás každý zamestnanec...
obe sme len zírali :eek::eek::eek:
Dav
03.04.10,17:15
Urobila som DP vo svojej firme, urobila som A starej mame synovej frajerky,urobila som B paušál+ZČ kamarátovi...zašla som s tým na DÚ, 31.3. o12:15.. Volám kamarátovi, nech za mnou dobehne s pečiatkou a podpisom, že stojím v rade na DÚ. Dobehol, podpísal, opečiatkoval, a že teda ma odvezie, kde chcem ísť. Vybrala som si UPSVaR, lebo som mala ešte Výkaz o povinnosti zamestnávať zdravotne postihnutých. Na úrade mi najprv povedali, že podateľňu majú o pol km ďalej, potom, že to mám odniesť na Sociálnu poisťovňu... Zasyčala som na nich, že nech ma láskavo nikam neposielajú, lebo som unavená a zlostná, tak ich veľmi ľahko pošlem niekam ja. Že výkaz patrí na ich adresu aj pracovisko. Po tomto mojom (n)asertívnom vyjadrení si ktosi spomenul, že by som sa mohla opýtať kdesi v kancelárii na 2.poschodí....Bolo to tam. Zbavila som sa výkazu, sadla ku kamarátovi do auta, že teda ja som skončila, čo má on.Myslela som na programe. Odpoveď ma neskutočne pobavila -"Nóó, mladšieho brata..." Tak som 31.12.marca o 14:00 robila posledné DP, ale ľavou zadnou, lebo v programe a A-čko. Odvtedy si užívam voľno (a antibiotiká ).
Zita5
03.04.10,17:23
Urobila som DP vo svojej firme, urobila som A starej mame synovej frajerky,urobila som B paušál+ZČ kamarátovi...zašla som s tým na DÚ, 31.3. o12:15.. Volám kamarátovi, nech za mnou dobehne s pečiatkou a podpisom, že stojím v rade na DÚ. Dobehol, podpísal, opečiatkoval, a že teda ma odvezie, kde chcem ísť. Vybrala som si UPSVaR, lebo som mala ešte Výkaz o povinnosti zamestnávať zdravotne postihnutých. Na úrade mi najprv povedali, že podateľňu majú o pol km ďalej, potom, že to mám odniesť na Sociálnu poisťovňu... Zasyčala som na nich, že nech ma láskavo nikam neposielajú, lebo som unavená a zlostná, tak ich veľmi ľahko pošlem niekam ja. Že výkaz patrí na ich adresu aj pracovisko. Po tomto mojom (n)asertívnom vyjadrení si ktosi spomenul, že by som sa mohla opýtať kdesi v kancelárii na 2.poschodí....Bolo to tam. Zbavila som sa výkazu, sadla ku kamarátovi do auta, že teda ja som skončila, čo má on.Myslela som na programe. Odpoveď ma neskutočne pobavila -"Nóó, mladšieho brata..." Tak som 31.12. o 14:00 robila posledné DP, ale ľavou zadnou, lebo v programe a A-čko. Odvtedy si užívam voľno (a antibiotiká ).

Ozaj 31.12.?:)
Ivana Š
03.04.10,17:29
Ozaj 31.12.?:)

trochu preklep ale matematicky logický 31.12. = 31.1+2=3 :)

(pomáham teraz dcére riešiť rovnice a tam to takto pekne nevychádza :mad:
Dav
03.04.10,17:30
Ozaj 31.12.?:)
:D:D:DTo som tomu dala:D:D:D
Dav
03.04.10,17:32
trochu preklep ale logický 31.12. = 31.1+2=3 :)

(pomáham teraz dcére riešiť rovnice a tam to takto pekne nevychádza :mad:
Aj tak, ale skôr = koniec roka je, keď odovzdám DP:---:---:D
Rozalka
14.04.10,17:28
Dve perličky k zamestnaneckej prémii:
1) z pohľadu zamestnávateľa: ja som žiadne prémie nerozdával, nepomýlili ste sa pri výplatách?
2) z pohľadu zamestnanca: robím dlhšie, mám vyšší plat a predsa mi šéf dal menšiiu zamestnaneckú prémiu?
:D:D
Ivana Š
14.04.10,19:29
Dve perličky k zamestnaneckej prémii:
1) z pohľadu zamestnávateľa: ja som žiadne prémie nerozdával, nepomýlili ste sa pri výplatách?
2) z pohľadu zamestnanca: robím dlhšie, mám vyšší plat a predsa mi šéf dal menšiiu zamestnaneckú prémiu?
:D:D


a tie hádky medzi zamestnancami :mad: a dotazy na mzdárku: prečo má ona viac, ako ja :mad:
Anik
15.04.10,17:38
včera som počítala koľko mi má pán podnikateľ zaplatiť
toľko je za účto
toľko za mzdy - jeho odpoveď - ja nepotrebujem výplatné pásky
Llívia
15.04.10,19:23
Anika, správne ti povedal, on ich nepotrebuje:D (iba zamestnanci, porušenie zákona mu asi tiež nič nehovorí). Mimochodom, neuvažovala si nad tým, že ty by si mala platiť jemu za to, že on je taký veľkorysý a dáva ti prácu?!

(Ber to vyššie napísané ako iróniu a cynizmus. Ja síce nepodnikám, ale keď som bola nezamestnaná a ozývali sa mi firmy, tak väčšina z nich na moju odpoveď na výšku platu (čo bolo len pár eur nad to, čo by mi museli dať podľa stupňa náročnosti práce) reagovala otázkami typu: toľko? a to chcete oficiálne? a pod.)
mimi
26.08.10,12:22
Klientka mi zavolala, že sa rozhodla správne číslovať vydané faktúry. Pomyslela som si, že najlepšie je sa rozhodnuť v auguste, načo to riešiť v januári :-) Poradila som jej pár variant číslovania. Ale nedalo mi, a opýtala som sa jej: A doteraz ste ako číslovali faktúry? Klientka: Predsa takto : 01, 001, 0001, 00001 .... Ešte teraz sa z toho spamätávam :-)))))
Nika
26.08.10,14:25
Klientka mi zavolala, že sa rozhodla správne číslovať vydané faktúry. Pomyslela som si, že najlepšie je sa rozhodnuť v auguste, načo to riešiť v januári :-) Poradila som jej pár variant číslovania. Ale nedalo mi, a opýtala som sa jej: A doteraz ste ako číslovali faktúry? Klientka: Predsa takto : 01, 001, 0001, 00001 .... Ešte teraz sa z toho spamätávam :-)))))


... asi jej už došli nuly... :D
lenkak
26.08.10,16:19
šéfova žena si kupovala tampóny, doniesli doklad, plno tovarových položiek a tampóny medzi položkami. Doklad bol na vysokú sumu, tak som im len oznámila, že tie tampóny dám ako osobnú spotrebu, a ostatok bol tovar, ten si aj zapríjemkovali. Uznali že ok, len najlepší bol šéf, ktorému to nedalo a vraví mi: "nemôžeme tie tampóny dať ako VOZD s tým, že ich akože dáme ženám, čo robia pri pokladni?

Čo nájdem v igelitkárom ani nehovorím. Od chleba, čokolády, liekov, mäsa a pod.
misoft
26.08.10,22:15
Klientka mi zavolala, že sa rozhodla správne číslovať vydané faktúry. Pomyslela som si, že najlepšie je sa rozhodnuť v auguste, načo to riešiť v januári :-) Poradila som jej pár variant číslovania. Ale nedalo mi, a opýtala som sa jej: A doteraz ste ako číslovali faktúry? Klientka: Predsa takto : 01, 001, 0001, 00001 .... Ešte teraz sa z toho spamätávam :-)))))
A na koľkých nulách ste sa nakoniec dohodli? :---:---:---
blcha
27.08.10,06:56
Typický slovenský stavbár napísal na svoju faktúru obrovským tlačeným písmom "SOM NEPLATIČ !!!"
Dáša_
27.08.10,07:08
Typický slovenský stavbár napísal na svoju faktúru obrovským tlačeným písmom "SOM NEPLATIČ !!!"


ja som to tu už voľakedy písala, na otázku "Ako budete platiť" prišla odpove´d "Exekúciou" (očakávane bolo prevodom alebo v hotovosti :D:D )

No aspon su niektorí podnikatelia úprimní :cool::cool::cool:
Anik
09.01.11,07:42
dnes som sa dozvedela, že je zmenený spôsob zasielania Fa z riadneho na elektronický, niekedy v apríli tak hovorím vytlač mi Fa z PC a ona - nemám po úhrade som ich zlikvidovala :):):)
Saska21
27.01.11,12:21
Zamestnanec a ročné zúčtovanie dane:
Mzdárka: "Doneste mi sobášny list"
Zamestnanec: "Koho? Manželkin?"
Ivana Š
04.03.11,18:25
účtujem dodávateľskú faktúru a tam, že
forma úhrady -DO VLASTNÝCH RÚK :)
Llívia
04.03.11,21:21
Veď správne to napísali, nie? :D:D:D:)
Llívia
04.03.11,21:25
Síce nie z účtovnej kancelárie, ale zo života:
chalani robili inventúru materiálu. Ich inventúrny súpis sa skladal z názvu materiálu (čo mi moc nepomohlo, lebo na sklade mám napr. položku "omietka" a evidujem na nej všetky druhy, typy omietok od všetkých výrobcov), oni to označil napr. "XX 621 U 710". Za každým materiálom nasledovali čiarky. Tými čiarkami uviedli množstvo. Nevadí, že niekto balí napr. tie omietky do 4 kg, 8 kg, 15 kg, 40 kg vriec.
"Najlepšie" bolo, keď som sa prelúskala cez ich názvy, tak som zistila, že dve položky (boli to práve omietky, ktoré chalani označili konkrétnym názvom typu "XX 621 U 710) vôbec neboli nakupované. Pýtala som na tie položky zodpovedného pracovníka, ktorý materiálu spisoval: "Čo to je?" Pracovník pozrel na papier a povedal: "To ani nemáme." :D Alebo: "To je nejaká blbosť, musím to pozrieť." :D
(Vážne netuším, kto tú inventúru robil, keď to bolo jeho písmo a on bol pri nej :cool::rolleyes:)
abm
05.03.11,08:05
Pekný deň. Minulý týždeň mi zavolal známy, ktorý minulý rok plánoval otvoriť živnosť s príspevkom od ÚPSVR, vraj brat by potreboval spracovať účto a DP. Pýtala som sa ho čo on."No od mája mám živnosť a dostal som aj peniaze z ÚPSVR a to aj ja potrebujem?"?!?:eek: :) :mee:- Dnes sa na to chystám. Tak príjemnú prácu všetkým!
zuzana.š.
10.03.11,07:52
Teraz mi doniesla jeden plnú igelitku papierov a vraví: "RAdšej som Vám to priniesol skôr, 31. nebudem doma."
lenkak
10.03.11,08:09
Mňa zaskočila :eek: moja kolegyňa, poslala som im DP, a prišla mi odpoveď, čo z toho má poslať na Daňový úrad?
Či aj DP, Súvahu, VZaS - pričom už spolupracujeme nejaký ten rok, a ona to má na starosti dať podpísať a poslať, alebo odovzdať, asi nerozmýšľa čo robí. :(:confused::eek:
misoft
10.03.11,16:25
Práve že asi začala rozmýšľať :D.
Llívia
10.03.11,20:01
A bolo jej to na škodu (to rozmýšľanie) :D. Keby mechanicky/automaticky urobila to, čo robí každý rok, nemusela nikam volať a pýtať sa, čo kam treba poslať :D.
Rozalka
10.03.11,20:38
Mám vo zvyku pred uzatvorením roka aj u štvrťročných platiteľov prezrieť resp. aj zaúčtovať doklady z nového roka (či dačo neobjavím, čo patrí ešte do minulého roka).
Dnes mi takáto klienta doklady priniesla, medzi nimi mala aj výkazy do SP, ZP a výplatné pásky (robí si mzdy sama - pre seba a 1 zamestnanca). Hneď som si všimla, že na tlačive SP sú predtlačené nuly, takže použila staré tlačivo, "nahádzala" som údaje u seba do PC a skoro padla sánka: NČZD 335,47.
Okrem toho aj daň je vypočítaná zle.
Ale aspoň jedna dobrá správa: ZP je v poriadku.
Darmo som jej volala, už mi tf nezdvihla.
Monika Kováčová
17.03.11,06:15
U nás v kancelárii v zápale práce:
Kolegyňa: "Kam dávaš autolekárničku?"
Ja: "Vieš čo, ja ju nosím asi v kufri, odkedy mi to tam dali v predajni, ja som ju ešte ani nevidela..."
Kolegyňa: /výbuch smiechu/: "ja sa pýtam, či materiál, alebo réžia..."
Marianna01
17.03.11,09:21
Typický slovenský stavbár napísal na svoju faktúru obrovským tlačeným písmom "SOM NEPLATIČ !!!"

aká to úprimnosť!!! :D :D :D dúfam, že si si zobral zálohu vopred! :D
Anik
17.03.11,14:42
- volám klientke že jej robím papiere a súrne potrebujem niečo vysvetliť a dodať a ona namňa - ja teraz nemôžem pracujem, mi asi nikdy nepracujeme, lebo ak niekto niečo potrebuje buď taká dobrá pozri sa mi nato aj keď to ani umňa nieje
minulý rok - klientka zamestnaná v práčovni vraj na dohodu +živnosť
rzzp B - volá mi urobila si zle rzzp ani tlačivo si nedala správne tak som nabehla na zp a tam som zistila, že ona bola v pracovnom pomere a preto tlačivo nesedí -idúc zo ZP je volám, že viem čo je vo veci a že potrebuje potvrdenie od zamestnávateľa a urobíme opravné a ona namňa -teraz mi to nehovor idem do práce a musím sa sústrediť niesom vôbec schopná rozmýšľať - tak som to nechala tak --doteraz
len tak rozmýšľam nad tým či sa aj ja nemusím teraz viac sústrediť na prácu a nedvíhať tel.
willy
27.03.11,20:56
Práve pozerám faktúru za tovar a v kolónke dátum dodania/daňová povinnosť napísané: podľa pošty :D:D:D
Rád by som videl ten úžas v tvári kontrolóra na daňovom a tiež by som chcel vedieť, kde to softvér do DPH zaráta :D
Rozalka
29.03.11,18:10
Včera prišiel klient a pýta sa: "No, ako to vyšlo?"
Ja: "Vrátia vám 3000 na dani"
On: "Ako to, ja som si vyrátal 3900. To znamená, že mám 900 daň? Ja som si vyrátal, že daň bude 0."

Vytiahol peňaženku (potešila som sa, že ide platiť :rolleyes:), ale vytiahol lístok, kde mal rozpísané príjmy a výdavky po mesiacoch.
Príjmy za rok boli v poriadku, výdavky vyššie o 4500.
Hovorím mu, že mal cca 600 nedaňové výdavky.
On: "No ale aj tak je rozdiel skoro 4T, to je nehorázne" - viac a viac zvyšoval hlas a sťaby rástol nadomňa.

Pozriem na lístok, v marci na pohľad vyššie výdavky ako v iných mesiacoch.
Ja: "Preddavok na daň ste zahrnuli do výdavkov?"
On: "A nemal som?"
:eek::eek::eek:
Ja: "Nebodaj by ste chceli zahrnúť preddavok do výdavkov, znížiť daň a potom chcieť naspäť celý preddavok?!?"

Ako postupne rástol a zvyšoval hlas, zrazu sa scvrkol na malú kôpočku, tichučkú a medovo-sladkú.
:D:D:D:D Veľmi som bola so sebou spokojná.
Llívia
29.03.11,18:20
Robila som JÚ pre známeho. V záväzkoch mal neuhradenú jedinú faktúru. Keďže viem, že všetko platí, volala som mu, či túto faktúru uhradil. On, že áno - v hotovosti. Tak som iniciatívne zavolala do firmy, aby mi poslali doklad. Na druhý deň volá majiteľ firmy (SZČO), že on to nemá, t.j. že ani tú faktúru (ktorú on sám vystavovala a podpisoval) nemá. :eek: Hneď na to spustil: "Je odberateľ platca DPH? Nie je? No, to ja neviem, aké čachre sme tam robili. Vyhoďte tú faktúru." :eek::confused::mad:
(Toto nie je veselá príhoda, ale realita, čo sa deje. Jednoducho, niekto zinkasuje peniaze, vyhodí faktúru a má peniaze "na drevo". :mad: Aj v zamestnaní tŕpnem, aby si niektorý zo živnostníkov, ktorí robia pre firmu, nevyhodili faktúry vyplatené v hotovosti, pretože to by bol potom prúser. Šéfovi som XYZ-krát hovorila, že treba s nimi pouzatvárať zmluvy o diela, alebo aspoň objednávky + odovzdávacie protokoly na vykonanú prácu - myslím si, že toto je ďalší dôkaz o tom, že skutočne práce vykonali, v prípade, že by "stopili" faktúru. A to nehovorím o tom, že občas niečo aj posejú a ako od nich vymáhať spôsobenú škodu? :eek:)
Katka0208
30.03.11,13:58
Áááá.... už sa to začína.... Môžem ti zaplatiť, keď mi uhradia faktúry? Môžem ti zaplatiť, keď mi vyplatia daňový bonus? Môžem ti zaplatiť na splátky? Tak toto..... čo som ja.....? A tak na oživenie, práve som "dorobila" jedného szčo, ktorý..... si sklad absolútne neviedol, do pokladne blokoval predaj tovaru vo väčšom množstve ako ho nakúpil (totálna katastrofa), odvody do ZP platil skoro každý mesiac v inej sume, veď načo by tam na šeku vypisoval aj centy, uzávierkové pásky a správy z pokladne ďalšia katastrofa, no najväčšia sranda je, že mi doniesol doklady o úhrade nájmu firemných priestorov, no na MsÚ mu nevystavili PPD ale VPD, tak mu volám, že čo mu teda vracali a on, že nič, že to vždy on platil.... Tak ja už teda nechápem ako môžu na MsÚ vystaviť namiesto jedného dokladu iný.... Ale... szčo bola aj tak v riadnej strate, takže mu je všetko jedno. Hlavne nech nepovie, že mi vyplatí účto, keď bude v zisku.... To už by som sa asi nedočkala nikdy... Prajem pekný deň a ešte veľa veľa sily :)
Dáša_
30.03.11,14:04
Včera prišiel klient a pýta sa: "No, ako to vyšlo?"
Ja: "Vrátia vám 3000 na dani"
On: "Ako to, ja som si vyrátal 3900. To znamená, že mám 900 daň? Ja som si vyrátal, že daň bude 0."

Vytiahol peňaženku (potešila som sa, že ide platiť :rolleyes:), ale vytiahol lístok, kde mal rozpísané príjmy a výdavky po mesiacoch.
Príjmy za rok boli v poriadku, výdavky vyššie o 4500.
Hovorím mu, že mal cca 600 nedaňové výdavky.
On: "No ale aj tak je rozdiel skoro 4T, to je nehorázne" - viac a viac zvyšoval hlas a sťaby rástol nadomňa.

Pozriem na lístok, v marci na pohľad vyššie výdavky ako v iných mesiacoch.
Ja: "Preddavok na daň ste zahrnuli do výdavkov?"
On: "A nemal som?"
:eek::eek::eek:
Ja: "Nebodaj by ste chceli zahrnúť preddavok do výdavkov, znížiť daň a potom chcieť naspäť celý preddavok?!?"

Ako postupne rástol a zvyšoval hlas, zrazu sa scvrkol na malú kôpočku, tichučkú a medovo-sladkú.
:D:D:D:D Veľmi som bola so sebou spokojná.


keby si nebola z NR, tak poviem, že si chytila toho, ktorého som minulý rok odmietla robiť, lebo vždy si to všetko spočítal na listočku a terorizoval ma otázkami. každý rok rovnakými (porovnavala som maily) na to som už nervy nemala :D:D