rdb
30.03.11,16:07
Ako SZCO som ucto prestal robit, ked mi pred vela rokmi jeden podnikatel volal, ze potrebuje SKONTROLOVAT uctovnictvo a VYPLNIT DP. Ze on ma pekne vsetko ulozene.
Mal.
Vsetko pekne ulozene znamena, kopa papierikov nahadzana vo velkej krabici od televizora.
Odvtedy to volam televizne uctovnictvo. A este bol prekvapeny ze preco to za tych 5 dni do 31 nestihnem a preco sa mi zda, ze chcem za to naozaj zaplatit ako za rocnu pracu.
Dáša_
30.03.11,14:14
Ako SZCO som ucto prestal robit, ked mi pred vela rokmi jeden podnikatel volal, ze potrebuje SKONTROLOVAT uctovnictvo a VYPLNIT DP. Ze on ma pekne vsetko ulozene.
Mal.
Vsetko pekne ulozene znamena, kopa papierikov nahadzana vo velkej krabici od televizora.
Odvtedy to volam televizne uctovnictvo. A este bol prekvapeny ze preco to za tych 5 dni do 31 nestihnem a preco sa mi zda, ze chcem za to naozaj zaplatit ako za rocnu pracu.


ja som zase raz dostala poukladane doklady k podvojnému účtovníctvu podľa veľkosti papiera - bez ohľadu na to, čo to je :D:D
Ajuška
30.03.11,14:19
...rozmaznaní ste... fakt je Vám ťažko vyhovieť...;):---...
Rozalka
30.03.11,15:38
keby si nebola z NR, tak poviem, že si chytila toho, ktorého som minulý rok odmietla robiť, lebo vždy si to všetko spočítal na listočku a terorizoval ma otázkami. každý rok rovnakými (porovnavala som maily) na to som už nervy nemala :D:D

Aj vlani som ho robila, tak to isto nie je tvoj. Ale možno bude v nasledujúci, lebo sa mu naše služby zdajú pridrahé, tak dúfam, že v nasledujúcich rokoch si ho užije niekto iný.
PS:
Namiesto 50 (s DPH)/mesiac si našiel firmu, ktorá mu to bude robiť za 40/mesiac. Aby nebol prekvapený, ja si myslím, že mu zabudli povedať, že to je cena bez dane.
ladyrs
30.03.11,15:47
ja som zase raz dostala poukladane doklady k podvojnému účtovníctvu podľa veľkosti papiera - bez ohľadu na to, čo to je :D:D

poriadok musí byť :D:D:D:D
Tweety
30.03.11,16:21
poriadok musí byť :D:D:D:D
Tak, tak, musí, povedala baba a šupla ho.... pod posteľ.:---
rdb
31.03.11,10:22
ja som zase raz dostala poukladane doklady k podvojnému účtovníctvu podľa veľkosti papiera - bez ohľadu na to, čo to je :D:D
Jejda tak toto ma nadobro poskladalo! :D
plavčík
31.03.11,10:32
Pred rokmi som volala do pobočky Soc.poistenia na záp.Slovensku , aby som si overila dáke údaje - bol bežný pracovný deň a asi 14,00 hod.
A dodnes sa zabávam na komunikácii:

ja: Dobrý deň tam je Sociálna pisťovňa v ...
oni: ná áno
ja: prosím chcela by som si overiť údaje....
oni: ná tu už nikdo nééníí
ja: To už o 14,00 hod tam nik nie je??? a do koľkej pracujú???
oni: OČKAJTE KUKNEM SA NA DVERE...

Tak ma to pobavilo, že sa musela pani na druhom konci pozrieť na dvere že do kedy robia ....

a do dnešného dňa keď niečo neviem, alebo si musím niečo zistiť používam toto "tetino"

OČKAJTE KUKNEM SA NA DVERE/ samozrejme v tvrdom Trnavskom nárečí - tak to najlepšie vyznie... no na tú tetu na druhej strane nemá moja výslovnosť
plavčík
31.03.11,10:37
mám jednu perličku... keď sa nabiehalo na IČ DPH tak sme v rámci úpravy databáz zisťovať či sa jedná o fyzickú alebo právnicku osobu.
No a v návala práce / a môjho zblbnutia:D:D/ som sa jedného pána spýtala:
...a Vy ste fyzická alebo PSYCHICKÁ osoba...


nemusím Vám zdvôrazňovať , že na druhom konci telefónu vybuchol smiech a mne až potom došlo čo som povedala a tak sme sa smiali spolu.

Pán mi odpovedal, že je síce právnicka osoba , ale keď to naša databáza tak vyžaduje, nech tam kľudne napíšem - psychická.:D:D:D
ZuzanaP
31.03.11,11:39
Pred rokmi som volala do pobočky Soc.poistenia na záp.Slovensku , aby som si overila dáke údaje - bol bežný pracovný deň a asi 14,00 hod.
A dodnes sa zabávam na komunikácii:

ja: Dobrý deň tam je Sociálna pisťovňa v ...
oni: ná áno
ja: prosím chcela by som si overiť údaje....
oni: ná tu už nikdo nééníí
ja: To už o 14,00 hod tam nik nie je??? a do koľkej pracujú???
oni: OČKAJTE KUKNEM SA NA DVERE...

Tak ma to pobavilo, že sa musela pani na druhom konci pozrieť na dvere že do kedy robia ....

a do dnešného dňa keď niečo neviem, alebo si musím niečo zistiť používam toto "tetino"

OČKAJTE KUKNEM SA NA DVERE/ samozrejme v tvrdom Trnavskom nárečí - tak to najlepšie vyznie... no na tú tetu na druhej strane nemá moja výslovnosť

mimotemynezdvihla to náhodou pani upratovačka?:Dmimotemy
plavčík
31.03.11,12:31
Pre ZuzanuP :
no nemyslím si, že to bola pani upratovačka...možno to bola dáka vrátnička... nemám jej to za zlé, že tak reagovala a v tom momente sa mi to zdalo véééľmi smiešne.;)
Dav
01.04.11,08:33
Obrazová príloha k zákonu 431/2002 o účtovníctve, § 10
Katka0208
03.04.11,19:11
Teraz som mala jedného klienta, ktorý pracoval pre stavebnú firmu, vykonával pre nich stavebné práce. Vystavil im faktúru na peknú neguľatú sumu, oni mu ju uhradili v hotovosti. On si však myslel, že to MUSÍ byť na účte, tak poslal svoju žienku nech mu to vloží na účet, že to bude akože tá úhrada faktúry. Takže mu to tam vložila presne na cent a ešte pod tým píše jej meno :)))))) Ten istý klient si kúpil kosačku a že: Zaúčtuj mi to tam. Pýtam sa ho ako si to obháji, tak povedal: Veď si musím pokosiť pred firmou (prevádzku má v bytovke). Samozrejme som to vyhodila. A ešte si kúpil stravné lístky (350 eur), nech má vyššie výdavky, ale..... bohužiaľ :) potvrdenie o úhrade mu VRAJ na pošte nedali :))))))
ZuzanaP
20.04.11,08:44
Od nového klienta som pýtala účtovnú závierku minulého roka - kvôli začiatočným zostatkom. A výkaz o príjmoch a výdavkoch nesedí s daňovým priznaním :o. Normálne som o sebe chvíľku pochybovala....:D
jacekova
20.05.11,10:37
nedá mi nenapísať...
mám nového klienta a doniesol mi pekne zotriedené doklady. Ale to čo som našla ma pobavilo:

blok na ibalgin, dámske vložky, blok z McDonaldu, drahá pánska voňavka, šperky pre manželku a podobné potrebné veci k podnikaniu :-)
urobil aj pekný cestovný príkaz, ku ktorému je aj prilepený blok z benzínky. nebol by to problém, keby natankoval, ale on si cez CP chce nechať preplatiť ľadový čaj a kartón malboriek :-)))
promont maja
20.05.11,11:18
... a čo Ti bráni ... pekne mu to vyplať ... a v hotovosti ...

... ja by som mu to možno zúčtovala aj ako výdaj z jeho pokladne :):):) ... hoci je jasné, že si to z daní neodpíše ... ale bude aspoň spokojný ...

... mala som minule tiež jeden telefonát ... či už som ( za svojho klienta ... teda) za ňho zaplatila dane ... a smiechu som sa nezdržala = nedalo sa ... a tak si zo mňa pri takýchto príležitostiach uťahujú, či som im tie ich dane už zaplatila, keď som takááá zlatá ...
jacekova
20.05.11,11:24
no svätá pravda... človek sa veru pobaví :-)
jacekova
23.05.11,11:21
nedá mi nepodeliť sa:

u nového klienta som našla bloček, na ktorom je vaječný likér a ešte nejaké alko. hore je rukou dopísané PITNÝ REŽIM!!!

no asi odpadnem :-)))
promont maja
23.05.11,13:27
... asi ho dosť smädilo ... chudáka ... mala by si mu navrhnúť, že potrebuješ k tomu aj internú smernicu ... na ten pitný režim ... a možno sa dozvieš čo a koľko toho denne vypije ... či?

... ale Ťa aj ľutujem ... vyzerá to na problémy do budúcna, ak mu to nezaúčtuješ tak, ako si to on predstavuje ...
jacekova
23.05.11,20:00
ďakujem za pochopenie... neviem či sa mám pri takomto klientovi smiať, alebo radšej plakať...:mee:

ako klientovi vysvetlím, že isté veci sa do nákladov nedávajú (keď jeho jediný argument je, že aj iní si to dávajú a navyše si chce takto znižovať pokladňu)... :confused:

ale prečo zrovna takými blokmi ako napr. nákup dámskych vložiek, šperky pre manželku, x blokov PHM na diesel, hoci má benzín a podobne.... :eek:

no bude ma to stáť ešte veľa úsilia, vysvetliť to... :(
Paula
23.05.11,20:09
ďakujem za pochopenie... neviem či sa mám pri takomto klientovi smiať, alebo radšej plakať...:mee:

ako klientovi vysvetlím, že isté veci sa do nákladov nedávajú (keď jeho jediný argument je, že aj iní si to dávajú a navyše si chce takto znižovať pokladňu)... :confused:

ale prečo zrovna takými blokmi ako napr. nákup dámskych vložiek, šperky pre manželku, x blokov PHM na diesel, hoci má benzín a podobne.... :eek:

no bude ma to stáť ešte veľa úsilia, vysvetliť to... :(


Šetri si dušu pre svojich srdcu blízkych (tí Ťa potrebujú viac ako on) a expertovi nič nevysvetľuj. Ako už bolo často tu radené, žiadaj na každý smiešny bloček / faktúru jeho vlastnoručne napísaný príkaz v znení "Žiadam účtovať ako daňovo uznaný výdavok/náklad" + podpis ;)
promont maja
24.05.11,04:06
... želám Ti pevné nervy ... budeš ich pri ňom potrebovať ...

... a čo sa týka argumentov, že aj iní si to a to dávajú do nákladov ... tak aj keď áno, tak určite nie do takých, ktoré ovplyvňujú základ dane ...

... kedysi dávno som mala takého klienta, resp. klientov ( bolo to združenie) ktorí mi vehementne vysvetľovali, že medzi daniarmi sú aj ľudia, ktorí nemajú ani maturitu a že si všetko obhája pred kontrolou sami a bez akýchkoľvek problémov ... že s tým nemajú ani ten najmenší problém a nech im dám do nákladov všetko, o čom rozhodnú, a že si za tým budú stáť ... a výsledok ... pri prvej avízovanej daňovej kontrole sa v robote celý týždeň neobjavil ani jeden z nich a všetko nechali na mňa ... hoci telefonicky avízovaná kontrola napokon nedošla ( najprv si zisťovali, koľko toho je ... ) ... no asi išlo iba o miestne zisťovanie, ktoré sa dodnes nekonalo ... nehovoriac o tom, že som to ( že to napokon bude iba na mne ...), a možno práve pre tie ich ubezpečenia, nenechala tak, a všetko bolo zúčtované v rámci zákona ... keďže som bola a som živnostník a za chyby v účtovaní som bola zodpovedná ja osobne ...
jacekova
11.07.11,11:23
zavolal mi klient, aby som mu napísala nejaké potvrdenie pre banku, že mu bol vyplatený podiel na zisku za minulý rok....

tak som nejaké napísala. zrazu si ho čítam a našla som zaujímavý preklep:
" Spoločnosť potvrdzuje, že vyplatila spoločníkovi podiel na jeho skromný účet" :-)

no neviem, či je skromný.....:-) viem, že tam malo byť sukromný :-)
promont maja
11.07.11,13:00
... krásne ... aký pekný preklep.
tuta
13.07.11,10:30
Dostala sa mi do rúk faktúra od českého dodávateľa. Faktúra obsahuje klauzulu o nezaplatení a účtovaní úroku za každý deň omeškania a pokutu za každú vymáhanú, alebo postúpenú pohľadávku.
Celá táto klauzula je ukončená slovami: a BUDU PĚKNĚ NAŠTVANÝ A VŠEM TO RĚKNU :D
ZuzanaP
30.08.11,04:21
Jeden náš obchodný partner mal veľmi trefnú poznámku: v sro by mal byť nepárny počet konateľov, ale traja sú už veľa :D
promont maja
30.08.11,07:09
... toto je známa pravda ... aj keď existujú výnimky ... no poznám aj taký slogan od Petra Nagy-a: "Pravdy sú len jedny ..." ..
JarkaL
18.10.11,23:50
Poraďte, do ktorého mesiaca mám zaúčtovať doklad za umývanie auta, keď na bločku z reg. pokladne je dátum 25.00.2011?
Predložili mi to teraz s dokladmi za september.:)
IvetaH
19.10.11,19:02
No poviem vám, aj ja mám klienta, ktorý mi nedáva bankový výpis lebo "ani vlastnej žene ho neukazuje", tak mi ho nosí už dva roky jeho žena. A všetci sme spokojní.
skuku
28.10.11,09:54
ja som si raz nasla na vypise z bu poznamku, ze "vypalne". nie rucne, ale oficialne zadane pri uhrade.
Rozalka
29.10.11,13:31
Klient (SZČO) ma dostal na pokraj smiechu: "Založil som si jednoosobovú SRO, už ma prestalo baviť byť podnikateľom, konečne budem zase zamestnancom" ....... :D:D:D:D:D:D Takmer som vybuchla.
Rozalka
31.10.11,17:27
Klient: predali sme pozemok, čo bude s daňami?
Ja: a mali ste ho v majetku?
Klient: čo ste!?! veď tam bola 2metrová burina ...

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Ivana Š
31.10.11,17:28
mala si mu povedať - nevadí, zdaníme aj tú
Rozalka
31.10.11,17:36
:):D
Gina Er
31.10.11,19:38
ale veď to účtovníctvo je celkom zábavné.....niekedy :D
Mila123
31.10.11,19:48
poznáte v účtovníctve tzv. bulharskú konštantu.........
Mila123
01.11.11,05:35
poznáte v účtovníctve tzv. bulharskú konštantu.........

Dva základné typy bulharských konštánt
1. Pomocou bulharskej konštanty sa dá vypočítať správny výsledok aj z chybne zostavenej rovnice alebo chybného matematického modelu. Jej najprízemnejším cieľom je dosiahnuť, aby sa výsledok príkladu uvedený v učebnici zhodoval s našim výsledkom. Najvznešenejším cieľom môže byť zosúladenie nehodnej reality so vznešenou teóriou. Pozor, táto konštanta sa nazýva bulharskou aj preto, že ide o premennú! Konštantou je len v rámci používania toho istého vzorca, aj to len v prípade, že sme ju vypočítali správne.
2. bulharskou konštantou nazýva aj konštanta pre výpočet čohosi, čo nemá vopred daný výsledok, a bulharskou ju nazývame preto, že je "vycucaná z prsta" a nikto nevie zdôvodniť, prečo má takú hodnotu akú má. Tento typ bulharskej konštanty sa s obľubou používa pri výpočte poplatkov a daní.

mať takú kolegyňu, kolegu, kt. rád používa bulharskú konštantu....no pán Boh zaplať...
zk24
02.11.11,19:55
Keď ma klient požiadal, aby som už v septembri vypočítala mzdy do konca roka a predpripravila daňové priznanie za zamestnancov (on lekár a sestrička, on zároveň prenajíma nehnuteľnosť), hovorím si ok, predpripraviť sa to dá, aby sa dalo kalkulovať s nákladmi a predbežným výsledkom hospodárenia do konca roka...... Ale keď ma požiadal aby som vypočítala mzdy a predpripravila RZD a DPFO za rok 2012, tak to ma fakt dostal :D

".....Slečna, vy určite kedy budem mať dovolenku, a vtedy ju mať budem..... veď to nie je problém vypočítať dopredu no nie? Vy to určite zvládnete".

Myslíte že by daňový úrad čumel keby som im poslala DPFO 2011 a zároveň už aj 2012? :D
zk24
02.11.11,19:57
Rakúska klientka sa ma dnes pýta, s polonemecko-anglicko-českým prízvukom: "Polib mi prdel" is something like "Fuck the duck"?

No kto by túto prácu nemiloval :D
Mila123
02.11.11,19:58
2011 si viem predstavť, už je aj na svete tlačivo, ale 2012???? čumím aj ja....
zk24
02.11.11,19:59
2011 si viem predstavť, už je aj na svete tlačivo, ale 2012???? čumím aj ja....

Čakám na to tlačivo už od septembra :D Mám to predbežne vyplnené do tlačiva r.2010, už len prepíšem a môžem podať :D
Mila123
02.11.11,20:08
Čakám na to tlačivo už od septembra :D Mám to predbežne vyplnené do tlačiva r.2010, už len prepíšem a môžem podať :D
čo ma zaráža na klientoch? keď prídu 31.12. , popr. zavolajú lebo by radi,či rady doniesli doklady, aby veľa neplatili dane....nech ich ešte spracujem...na Silvestra!!!!!čumím.....
zk24
02.11.11,20:33
Klient spravil výber z banky v hotovosti cca 2,000 € pred Vianocami (asi na osobné darčeky).... tak mu hovorím, že musím zaúčovať že to bol "výber na vklad do pokladne", teda zaúčtovať na 211-Pokladnica 2,000 €, s tým, že po Vianociach to vyriešime....
On mi 26.12.volá že je na ceste z Viedne do kancelárie v BA, že kde nájde tu pokladnicu, kam sa vložili tie peniaze, že by ich teraz potreboval :D :D :D :D :D
bodliak
02.11.11,20:43
ja som si raz nasla na vypise z bu poznamku, ze "vypalne". nie rucne, ale oficialne zadane pri uhrade.

To dávam bežne, hlavne platby typu daň z motorovych vozidiel a podobné.
Ivana Š
03.11.11,05:33
čo ma zaráža na klientoch? keď prídu 31.12. , popr. zavolajú lebo by radi,či rady doniesli doklady, aby veľa neplatili dane....nech ich ešte spracujem...na Silvestra!!!!!čumím.....

a ako pozeráš na tých, ktorí prinesú doklady 30.3.? Ja takých poznám :mad:
na tých čumím :eek: kde v pekle boli doteraz?
Mila123
03.11.11,06:17
a ako pozeráš na tých, ktorí prinesú doklady 30.3.? Ja takých poznám :mad:
na tých čumím :eek: kde v pekle boli doteraz?
a naj je na tom to, že ti s úsmevom na perách povedia, reso. opýtajú sa, veď máme ešte čas, až zajtra sa musí podať DP......
nedám sa, poviem s úsmevom, že za toto spracovanie im pripočítam 100 % prirážku......:D
ešte jedna výhoda zo zákona, stačí 31.3. informovať DÚ o predĺženie lehoty.......(zákonodarcovia mysleli na nás)
Ivana Š
03.11.11,07:25
a naj je na tom to, že ti s úsmevom na perách povedia, reso. opýtajú sa, veď máme ešte čas, až zajtra sa musí podať DP......
nedám sa, poviem s úsmevom, že za toto spracovanie im pripočítam 100 % prirážku......:D
ešte jedna výhoda zo zákona, stačí 31.3. informovať DÚ o predĺženie lehoty.......(zákonodarcovia mysleli na nás)

myslime na seba - lepšia je tá prirážka, 100 % ;)
eva.toth
03.11.11,08:08
Klient /FO/ prišiel za mnou, že kúpil dve autá pre deti, nech mu to zaradím do vozového parku, kde už 2 autá má /nemá ani 1 zamestnanca/. Vravela som mu, že ťažko si to obháji pred daňovou kontrolou, aby mal v nákladoch odpisy za 4 autá. Vravel, nech sa nestarám, jedným chodí do banky, druhým na poštu, tretím za klientmi a štvrtým na daňový úrad.
Letko
03.11.11,09:49
Presne tak robím takýchto neporiadnikov aj ja. Prípadné kontroly riešim operatívne.



Ja som sa už poučil - minulý a tento rok je rok zmien, t.j. buď to nebudem robiť zadarmo, alebo to nebudem robiť vôbec a čuduj sa svete :D funguje to. Ak môžem poradiť - je dobré klientov naučiť na určitý štandard, služby ktoré iné firmy napr. nechcú alebo nemôžu poskytovať. Za určitý čas si zvyknú a potom im poviem - máte toho veľa, cena bude taká a taká. Väčšinou súhlasia.

Inak mám aj ďalších pacientov:
- jednému vždy musím všetko vysvetľovať, avšak, akonáhle sa vzdiali, na všetko zabudne. Keď ho potom vyzvem, aby splnil to, čo sľúbil, čuduje sa, čo to chcem. Znova mu vysvetlím a znova na to kašle. Takto sa mi stalo, že namiesto 2 áut používal v podnikaní 3(tretie bolo prenajaté na základe ústnej dohody), natankoval na to 200000 Sk nafty a ja som to zistil až po roku....už sa mi takýchto vecí s ním stalo x-razy. Avšak ešte nevie, že tento rok s ním končím.

- ďalší pacient neuznáva PPD a VPD - učím ho to už 4 roky, ale bez výsledku(na zaplatenú faktúru si dáva háčik, podpis alebo niečo iné-podľa nálady). Po určitom období ho konečne zastihnem a dám mu odsúhlasiť záväzky a pohľadávky. Čuduje sa tiež a nemôže pochopiť, prečo nemá toľko pohľadávok a záväzkov uhradených.

- tretí môj pacient(inak všetci traja sú kamaráti) mi nosí faktúry, od kadekoho a nevie mi vysvetliť, čo to vlastne na faktúre kupoval, potom si spomenie, že to vlastne kupoval frajerke šperky a manželke nábytok do kuchyne. Naopak tie doklady, ktoré mi má doniesť, mi nedá. Minule mi po roku a pol doniesol podnikateľský účet, ktorý založil v inej krajine - vraj toto som doma našiel, či to náhodou nebudem potrebovať. Tiež ho púšťam po závierke k vode.

A ešte som zabudol na jedného pacienta - Vraj bankové tajomstvo(tvrdia banky, keď sa pýtate na nejaké informácie bežného pracovníka banky) - to platí dovtedy, pokiaľ nemáte v banke príbuznú, čo vie veľa rozprávať. Párkrát sa preriekol(ani nevedel ako), že vie veľa o mojej finančnej situácii. Ale v tej banke končím, dúfam že čoskoro.

Niekto povie, že účtovníctvo je nuda, ale v mojej firme nie, ja som už mal toľko zážitkov(niektoré ani nemôžem spomenúť), že by som mohol napísať knihu.

V banke sme tiež mali jednu tárajku, ktorá takto prišla o miesto a bolo na ňu podané trestné oznámenie.
Mila123
03.11.11,14:25
ja som sa stretla s tvrdením, že ak v zime , na poľadovici išlo nákladné auto hore kopcom, šmýkalo sa mu, prešmykovali na kolesá .....cesta nebola posypaná.....a otázka môjho klienta? či si môže napísať viac km na tej ceste s poznámkou, že nemohol do kopca vyjsť.....ja som čumela, smiechu som sa nezdržala.....
zk24
03.11.11,14:26
Skapem :D
skuku
12.01.12,11:02
zamestnankyna jednej firmy uhradzala dan zo zavislej cinnosti a do poznamky uviedla prvykrat: DPH z prijmu FO a druhykrat: Dan z prijmov FO zo zavislej cinnosti
lenkak
20.01.12,19:58
dnes som posielala mailom kolegynke výkazy, a hneď na prvý riadok som jej napísala: stačí poslať budúci týždeň.
Za dve hodinky mi telefonuje, či výkazy musí poslať dnes, či nestačí v pondelok. :D :D
Ale aspoň že si všimla, že mail má prílohu. :rolleyes:
calawen
20.01.12,20:01
volám s klientom, že predbežne po zúčtovaní všetkých dokladov, čo mi priniesol mu vychádza zisk 13 200 EUR a on na to - to som bol taký šporovlivý? :rolleyes:
lenkak
20.01.12,20:01
včera mi volajú z jednej prevádzky, či som niečo nemenila v programe cez server, nevedeli sa tam dostať a či mne funguje pripojenie. Ja som nemenila nič, ani upgrade,ja som sa prihlásiť vedela, aj administrátor išiel, a tak mi nadiktovali heslo. Dohodli sme sa, že sa im na to pozriem. Nešlo mi to, reku skúsim dať veľké písmená, mali kombináciu čísel a písmen, rozbehlo sa to. :D Zabudli že majú dať veľké písmená. :confused:
Gabhus
21.01.12,05:38
No a mne sa stalo, že do zahraničia som posielala niečo mailom a chceli sa mi poďakovať, tak dali poďakovanie do prekladača a prišlo mi že nieˇ"ďakujem krásne", ale ďakujem že ste krásna:D:D Kto má pozná, vie že mal ten zahraničný čistú pravdu...:---
azla
21.01.12,17:43
Myslím si, že Ti to dobre padlo. (aj ja by som sa potešila takému emailu.)
Anik
25.02.12,20:12
stretla som včera jednu pani pracujúcu na živnosť v Rakúsku a presviedčala ma a čudovala sa, že neviem, že toho roku sa podávajú DP až do konca apríla. A ja som sa jej opýtala a ten apríl nebude náhodou 2. ? a ona nato, ale apríl nie?
jacekova
20.03.12,12:28
volala mi klientka, že už 3 dni nevie nájsť razítko a nemôže opečiatkovať DP za sro.....

dnes mi napísala mail: "A už som našla aj tú pečiatku po troch dňoch hľadania. hneď je deň krajší, s pečiatkou :-)
jacekova
20.03.12,12:31
pred týždňom som poslala mail klientovi v takomto znení:
"ozaj vy ešte máte u seba original toho dokladu o kupe auta z ČR....

Keďže ste mi dodnes nedali všetky doklady, nemôžem účtovať a ukončiť DP, tak v prílohe je oznámenie na daň.úrad, že sa daň.priznanie podá neskôr. Vytlačte si to 2x a zaneste na daň.úrad".

Dnes mi klient volá: "Práve som na DÚ a to im mám tú faktúru za kúpu auta len tak položiť do podateľne???" :confused::eek:
Nechápala som.... hovorím, že tú faktúru treba zaniesť mne a nie na DÚ. Im treba dať to oznámenie o neskoršom podaní DP.............
a on: "jááááj, ale to som si nevytlačil" :rolleyes:
lujza.j
20.03.12,13:09
mimotemy bože dievčatá ako to vy dokážete s tými vašimi "klientmi" ved to sú čistí magori:eek:
jacekova
20.03.12,13:18
mimotemy bože dievčatá ako to vy dokážete s tými vašimi "klientmi" ved to sú čistí magori:eek:

ja si niekedy skôr myslím, že ja som z inej planéty, lebo mi poniektorí klienti nerozumejú a mám pocit, že pri nich hovorím po čínsky
lujza.j
20.03.12,13:29
aj tak ste kúzelníčky....
Ivana Š
20.03.12,14:37
kiežby boli klienti tiež tohto názoru, Lui :)
msa
20.03.12,15:25
nie je to síce z účtovníctva, ale tiež dám jeden: v bývalej firme sme si chodievali na sekretariát po doklady, bol tam aj fax, a jeden obchodný kolega, keď odosielal fax , hneď po tom známom faxovom signále nahol sa k tomu faxu a povedal: "Dobrý deň, práve Vám posielam fax", :D:D:D, večne sme sa na tom šúľali.
Ivana Š
22.03.12,20:52
dnes riešim jedného problémového chvalabohu už je vyriešený, aj vytlačený
ale som sa aj poučila o histórii letectva
veľká česká firma, objednávka na jednej strane na stavebné práce
na druhej strane toto
Dáša_
28.03.12,08:28
Dnešný náš dialóg s majiteľom firmy
On: "Ja vôbec netuším, kde mám peniaze. Veď tento rok som ani z banky nevyberal"
ja: "Dotácie pokladne počas roka 20 tisíc, 40 tisíc, 2x70 tisíc a potom ešte pár menších súm"
on - zdesený pohľad

Teraz to išiel spracovávať domov :) Som zvedavá, čo sa dozviem:)
JAJA11
28.03.12,09:10
To je asi problém všetkých, pravidelne ho riešim s podnikateľmi :-)
Anik
29.03.12,11:53
telefonát pre 10 minútami - čakala som kto dlhšie vydrží - zjavne moja klientka. Volám Potrebujeme podať DP - z druhej strany sa ozve v tel. a je nejaký problém? ešte dobre,že som sedela. Raz za mesiac mi prinesú knihu tržieb, nákup materiálu,zaplatené nájomné a to je všetko - no nespravíte z toho v pohode celé DP?
keď som si pýtala výpis z účtu a zaplatenie odvodov aspoň a faktúry za energie opýtala sa ma či aj to treba no dobre pohľadám to. Dobré nie?
Ivana Š
29.03.12,12:01
Anik - ona vydrží dlhšie telefonovať a my musíme s nervami vydržať :D
jacekova
23.04.12,09:20
ja sa fakt pri mojej práci dobre zabavím..........

klient minulý rok založil sro a už zvažuje, že sa radšej zamestná a sro zruší. veď min.rok bol v strate, DPH vyšla nula... vysvetlila som mu, že zrušiť sro neni tak jednoduché ako zrušiť živnosť.... vraj prečo, veď ak neplatí žiadne dane ani DPH, tak ho proste zrušia, nie? že on si to predstavuje ako s elektrikou.... keď neplatí, tak ho proste vypnú... :eek::D
Ivana Š
21.05.12,17:02
zabavila som sa
účtujem bankové výpisy oneskorenca - odložené DP
katastrofa, súkromné platby z podnikateľského účtu, ale to nechcem komentovať
pobavil ma VÚ 11 - platba istému mobilnému operátorovi a v poznámkach komentár (nechcem robiť antireklamu neuvediem ho)
" XY už nikdy viac!!!"
vo výpise z účtu VÚ 12 som platbu identifikovala na prvý pohľad podľa komentára :D
"po*ebte sa" :D
srska
21.05.12,17:38
zabavila som sa
účtujem bankové výpisy oneskorenca - odložené DP
katastrofa, súkromné platby z podnikateľského účtu, ale to nechcem komentovať
pobavil ma VÚ 11 - platba istému mobilnému operátorovi a v poznámkach komentár (nechcem robiť antireklamu neuvediem ho)
" XY už nikdy viac!!!"
vo výpise z účtu VÚ 12 som platbu identifikovala na prvý pohľad podľa komentára :D
"po*ebte sa" :D


v poznámke pri prevode cez ib :D? a platba koľko? 12,90 ?
Ivana Š
21.05.12,17:52
cez IB, faktúry boli viac ako 50 € chalan platil a musel platiť, lebo mal viazanosť
a v novembri mu nervy povolili - a musel pridať komentár
a v decembri asi nervy praskli :D
sway
21.05.12,17:58
Volá mi vystrašená klientka, že jej prišli dva listy z DÚ a že má žalúdok úplne stiahnutý... tak sa jej pýtam že čo píšu, ona že preto mi volá, že či neviem čo by v nich mohlo byť, že sú ešte na pošte.... skoro ma švihlo.....
Halli
21.05.12,17:58
ja som tiež raz napísala do poznámky"...a viac o Vás nechcem ani počuť"..:)
Halli
21.05.12,17:59
ale radšej som mala ...to čo on...
Ivana Š
21.05.12,18:15
Volá mi vystrašená klientka, že jej prišli dva listy z DÚ a že má žalúdok úplne stiahnutý... tak sa jej pýtam že čo píšu, ona že preto mi volá, že či neviem čo by v nich mohlo byť, že sú ešte na pošte.... skoro ma švihlo.....

vešteckú guľu alebo jasnovidecké schopnosti nemáš? :D
Jarka 1
23.05.12,08:40
Volal mi klient, že si nedávno kúpil koňa, len tak pre radosť. Má ho kdesi ustajneného a už mu docvaklo, že však to treba aj platiť a kôň potrebuje žrať. Tak mám zistiť, ako to dostane do nákladov. Opýtala som sa na súvis s podnikaním, tak vymyslel, že bude na ňom voziť deti.
Nasledoval dialóg:
Ja: A ten príjem za vozenie budete púšťať cez registračku, alebo ako?
On: Dlhé ticho.
Ja: No nejako toho koňa v súvislosti s podnikaním treba využívať.
On: A to by sa nedalo, že by som na ňom akože jazdil za klientami?
Ja: V reále možno áno, ale mi povedzte, kde toho koňa priviažete, keď prídete do Bratislavy.
On: Žiadna odpoveď.
srska
23.05.12,08:53
Volal mi klient, že si nedávno kúpil koňa, len tak pre radosť. Má ho kdesi ustajneného a už mu docvaklo, že však to treba aj platiť a kôň potrebuje žrať. Tak mám zistiť, ako to dostane do nákladov. Opýtala som sa na súvis s podnikaním, tak vymyslel, že bude na ňom voziť deti.
Nasledoval dialóg:
Ja: A ten príjem za vozenie budete púšťať cez registračku, alebo ako?
On: Dlhé ticho.
Ja: No nejako toho koňa v súvislosti s podnikaním treba využívať.
On: A to by sa nedalo, že by som na ňom akože jazdil za klientami?
Ja: V reále možno áno, ale mi povedzte, kde toho koňa priviažete, keď prídete do Bratislavy.
On: Žiadna odpoveď.
tu:rolleyes:
Jarka 1
23.05.12,09:04
Super miesto, tam by sa koník iste vyšantil a aj niečo iné...
Ivana Š
23.05.12,09:11
čo už tí klienti nevymyslia :D

ale celkom by ma pobavilo, keby v súvislosti s podnikaním mi klient priniesol doklady na koni :)

a to ešte možno kôň má vyššie IQ ako podaktorí klienti ;)
jacekova
23.05.12,16:17
Volá mi vystrašená klientka, že jej prišli dva listy z DÚ a že má žalúdok úplne stiahnutý... tak sa jej pýtam že čo píšu, ona že preto mi volá, že či neviem čo by v nich mohlo byť, že sú ešte na pošte.... skoro ma švihlo.....

toto sa mne stáva úplne pravidelne...
ada159
23.05.12,16:25
toto sa mne stáva úplne pravidelne...

toto je veľmi známe aj mne, aj ked je na pošte listo zo socialnej alebo zdravotnej poisťovňe.
Anik
02.07.12,14:20
mám firmu - 1 dohodár, stále si chodí ku mne po výplatnú pásku -výpl. deň 30. v mesiaci -jeho rodina bola u mňa v piatok tak som mu po nej poslala výplatnú pásku, dala ju akože pani podnikateľke a nič sa viac nedialo. Pán si dnes prišiel po pásku a ja že som ju už poslala, že ak ju nemá on isto ju má pani majiteľka. Spokojný odišiel. Asi o hodinu som mala telefonát - že ja som síce poslala preňho pásku, ale tam bolo jej meno, tak jej vysvetľujem, že hore na páske je jej meno, lebo pracuje v jej firme a že nech sa pozrie na tú pásku ešte raz a zistí, že je to jeho páska. A ona : aha aj tak ju musíte vytlačiť ešte raz, lebo ja som ju vyhodila. Milé nie ?:):):)
Ivana Š
02.07.12,14:26
ešte že výplatnú pásku vyhodí, to pochopím

ale minule mi sesternica zapotila, čo za zbytočné papire mi bývalá firma posiela, hneď to hádžem do koša

a bol to zápočtový list :eek:
AlaNR
03.09.12,11:40
Dnes ma pobavil E-mail:

Dobry den,dakujem za objednavku, fakturu ste nam poslali ale vratene DPH.
Nedavno sme Vas inforomovali ze uz sme platci DPH, mozte poslat fakturu novu ?

Čo k tomu dodať?

Aj takíto "podnikatelia" sú na Slovensku.... :D :D
srska
19.11.12,21:41
dnes:
živnostník registrovaný na živ. úrade od 97, dodal faktúru bez dič. po dopyte na dú a po oznámení ičo odpoveď - "ešte sa nestihol zaregistrovať" :eek:
Mila123
19.11.12,21:45
u nás zase fičí miesto symbolu syndróm......(bonznem klietov- lekári) aj v tom hľadajú dg........taký variabilný syndróm......:D
srska
19.11.12,21:47
u nás zase fičí miesto symbolu syndróm......(bonznem klietov- lekári) aj v tom hľadajú dg........taký variabilný syndróm......:Dfajta sama o sebe:D
Mila123
19.11.12,21:48
fajta sama o sebe:D
jasne....ale solventná a platiaca..... :D
srska
19.11.12,21:53
jasne....ale solventná a platiaca..... :Da furt plačú (ten kto plače - tomu treba zobrať :D )
misoft
19.11.12,23:27
...tiež syndróm ....
MIRKA111
06.02.13,11:33
No mňa dnes "dorazil" jeden pán, prišiel si požiadať o odporúčanie do práce...
možno by to ani nebol problém, keby mi nepovedal, že tu robil pred 27 rokmi ...
No hold ako presne trafil koľko mám rokov...
pavol54
06.02.13,11:43
No mňa dnes "dorazil" jeden pán, prišiel si požiadať o odporúčanie do práce...
možno by to ani nebol problém, keby mi nepovedal, že tu robil pred 27 rokmi ...
No hold ako presne trafil koľko mám rokov... pred 27 rokmi, 27 ročná, ... dobrá perlička
marion
06.02.13,20:07
Tak to poznam :-(
Anik
12.02.13,19:48
dnes mi volala jedna kamarátka, s ktorou si z času na čas pomáhame v prípade potreby. Dcéra potrebuje urobiť DP,či jej urobím -potrebuje "pomoc". Tak jej hovorím, že nech sa zastaví. Medzi rečou mi hovorí, ale to účtovníctvo má byť urobené v Alfe, tak jej vysvetľujem, že ja mám MRP. Volá mi asi tak o 10 min., že či by som to nemohla urobiť v Alfe tak som jej vysvetlila, že nemohla a som rada, že tak - snaha z mojej strany bola, ale na charitatívne účely program kupovať nebudem
prajem Vám všetkým nech sa Vám darí
veronikasad
12.02.13,19:50
dnes mi volala jedna kamarátka, s ktorou si z času na čas pomáhame v prípade potreby. Dcéra potrebuje urobiť DP,či jej urobím -potrebuje "pomoc". Tak jej hovorím, že nech sa zastaví. Medzi rečou mi hovorí, ale to účtovníctvo má byť urobené v Alfe, tak jej vysvetľujem, že ja mám MRP. Volá mi asi tak o 10 min., že či by som to nemohla urobiť v Alfe tak som jej vysvetlila, že nemohla a som rada, že tak - snaha z mojej strany bola, ale na charitatívne účely program kupovať nebudem
prajem Vám všetkým nech sa Vám darí
Anik, nemusíš kupovať - majú bezplatnú demoverziu, vrátane SW na vyplňanie DP. Možno chcela, aby si ju obsluhu ALFy naučila a ona potom mohla "zarábať.
mondes
12.02.13,19:54
A koľko pohybov môžeš účtovať v demoverzii? Pretože ja keď som mala demo, tak som si nahodila pohľ. a záväzky, ale v PD som mohla urobiť len 1 úhradu a dalej ma nepustilo.
veronikasad
12.02.13,19:57
A koľko pohybov môžeš účtovať v demoverzii? Pretože ja keď som mala demo, tak som si nahodila pohľ. a záväzky, ale v PD som mohla urobiť len 1 úhradu a dalej ma nepustilo.
V akej výške bola úhrada ?

V demoverzii je možné v každom účtovnom roku zaúčtovať najviac 250 dokladov do peňažného denníka so súčtom zdaniteľných príjmov maximálne 3 500 EUR a v sklade mať najviac 50 skladových kariet s maximálne 120 skladovými pohybmi. Ak tieto limity počas jedného účtovného roka neprekročíte, môžete v demoverzii viesť účtovníctvo zadarmo a legálne. Verziu si môžete kedykoľvek bezplatne aktualizovať z našej internetovej stránky. Pri prechode na vyššiu zostavu ALFA plus zostanú Vaše údaje zachované.
Anik
12.02.13,19:58
Veronika o tom softe samozrejme viem, ale je to charita, nemám rada keď si niekto kladie takýmto spôsobom podmienky, ak by to bolo o komunikácii vyzeralo by to ináč, ale toto sa mi nepáči a nebudem to akceptovať
mondes
12.02.13,19:59
Aha, tk zrejme tá úhrada bola vyššia, už si to nepamätám.
andreaS
13.02.13,17:24
po starom to bolo do 200tis SKK ... dobre to okresali pri prepocte...
Ofélia
13.02.13,22:24
Zdravím Vás. Rada čítam Vaše perličky z účtovníctva :). Ja sa nemôžem pochváliť podobnou ale inou.
Poradca na môj dotaz: Ako som mal vedieť že zákon z roku 2011 bol v r. 2012 novelizovaný. :).
Anik
11.02.14,14:50
oprášim trochu túto témičku
dnes ma dosť bolela hlava. Ale keď som bola nútená vytiahnuť tento živnostenský list tak som sa schuti zasmiala čo človek dokáže.
Zrejme pracovníčka na ŽÚ pri odovzdávaní ŽL ukázala nech sa klient podpíše, že to prevzal. On namiesto podpisu napísal :Prevzal
Oliwa
14.02.14,18:00
oprášim trochu túto témičku
dnes ma dosť bolela hlava. Ale keď som bola nútená vytiahnuť tento živnostenský list tak som sa schuti zasmiala čo človek dokáže.
Zrejme pracovníčka na ŽÚ pri odovzdávaní ŽL ukázala nech sa klient podpíše, že to prevzal. On namiesto podpisu napísal :Prevzal
A ktože ho vie? Čo ak sa náhodou naozaj volal "Prevzal"? :D Veď ak sa niekto môže volať trebárs Donutil...:) A tá pracovníčka toho chudáka Prevzala donútila, aby to nielen prevzal, ale aj podpísal...:---
Mňa pobavil aj dátum oživenia témy - Lomikare, Lomikare /takmer/ do roka a do dňa...;)
Anik
14.02.14,18:30
Vieš Oliwa, ale ja toho prevzala poznám osobne a od maličkého decka, iba preto ma to tak pobavilo.
Oliwa
14.02.14,18:55
Vieš Oliwa, ale ja toho prevzala poznám osobne a od maličkého decka, iba preto ma to tak pobavilo.
Tak v tom prípade 1:0 pre Teba, keďže vieš, kto to prevzal... ;):)
BlackRoses
21.03.14,16:02
Dnes si tak triedim bločky, ktoré mi trebalo spracovať, okrem klasických firemných ma pobavil aj bloček na nákup slnečných okuliarov a podprsenky :) Rozmýšlam ako by to obhájil :)
misoft
21.03.14,16:07
Dnes si tak triedim bločky, ktoré mi trebalo spracovať, okrem klasických firemných ma pobavil aj bloček na nákup slnečných okuliarov a podprsenky :) Rozmýšlam ako by to obhájil :)


Tip:

Zapálené oči pri pohľade na zákazníkov.

Opadnuté prsia pri neustálom skláňaní sa tam dole..... :D
pavol54
21.03.14,17:37
Dnes si tak triedim bločky, ktoré mi trebalo spracovať, okrem klasických firemných ma pobavil aj bloček na nákup slnečných okuliarov a podprsenky :) Rozmýšlam ako by to obhájil :)
to závisí od toho kto podnika či on alebo ona, Ak on tak tá podprsenka je uznateľný výdavok(repre predmety) ak ona by to mohlo byť tiež, ak by sa jej činnosť približovala k masážnym, potom je to pracovný odev a aj tie okuliare by som zdôvodnil
BlackRoses
21.03.14,17:47
Je to vodič taxíka, jeho bločky sú prevažne PHM :) takže slnečné okuliare a podprsenku určite nie :)))
pavol54
22.03.14,11:30
Je to vodič taxíka, jeho bločky sú prevažne PHM :) takže slnečné okuliare a podprsenku určite nie :)))
aj lekárničku so sebou nosí a nie je doktor, tak prečo by nemohol nosiť pre prípad prvej pomoci podprsenku a nohavičky čo ak uteká nejaká od svojho klienta naostro:---? A inak ten taxikár si slnečné okuliare do nákladov dať môže a ty ich v aute nepoužívaš?
promont maja
25.03.14,21:44
... ešte včera ma pobavil jeden môj klient ... zaslala som mu daňové priznanie (http://www.porada.sk/danove-priznanie#__AUTOKW) vo formáte *.pdf pre jeho internú potrebu ( hovorím tomu " keby niečo") ... a doniesol mi toto daňové priznanie (http://www.porada.sk/danove-priznanie#__AUTOKW) vytlačené vo formáte A5 a aj pekne krásne podpísané ...
witch
01.05.14,09:55
Tak to ja robím externé účto do PL :-). Náš dodávateľ nám pošle tovar a faktúru vo worde, že nech si to upravím, podľa kusov, čo skutočne poslal a či má správne súčty, dátumy a tak. Tak chlapi vyložia kamion a zrátajú, ja opravím faktúru, pošlem ju mailom dodávateľovi a za pol roka ju dostanem podpísanú s pečiatkou. Robia mi trochu problém poľské číslovky, ale inak nám to funguje.