Ivenka
01.11.10,17:28
HPP - doba neurčitá od 13.9.2010
Pracovný úväzok - plný - týždeň 5 hod - 5 dní.
Nepustí ma dať skrátený zakliknúť a ak dám iný ako plný potom sa neviem napasovať na 1 hod/denne.
mzdarka renca
01.11.10,16:28
Toto mám nastavené pri kalendári týždeň 5 h a 5 d. Ale dáva mi že úväzok plný a mám zaškrtnuté, že prepočítať uväzok. Nemala som nastup v priebehu mesiaca, nemá tam fakt ísť dopočet do VZ pre Zdr.poisťťovňu ? Doplatok do min. mzdy zmažem ale čo s odvodmi ?

nahrala som si fiktívneho zamestnanca a mne to odvody ráta z tej sumy, ktorú som si ja zadala.

pri tom nahrávaní v personalistike som nahrala:
pracovný úväzok 1/4 (aj ked je to blbosť, ale je to najbližšie)
Týždeň 5 hod. a 5 dní a zaklikla som skrátený podľa § 49
veronikasad
01.11.10,16:30
HPP - doba neurčitá od 13.9.2010
Pracovný úväzok - plný - týždeň 5 hod - 5 dní.
Nepustí ma dať skrátený zakliknúť a ak dám iný ako plný potom sa neviem napasovať na 1 hod/denne.
nemôžeš tam mať plný - v zlomku treba zadať tých 5 hod. týždenne.
Utekám na domovú schôdzu, skús sa s tým potrápiť - tu je chyba. Nedá to opraviť v uzatvorenom mesiaci ...
Ivenka
01.11.10,16:32
Renča takto to baví. Ja idem stále cez personalistiku a tam si odklikavám deň, ktorý pracoval. Nerobím dlho s tým programom a z Príručky som paff. Načo tam vlastne služí ten kalendár ?
Ivenka
01.11.10,16:36
Vypočítalo mi to výplatu 32,50 a dalo mi doplatok 27,50 :(
mzdarka renca
01.11.10,16:36
Renča takto to baví. Ja idem stále cez personalistiku a tam si odklikavám deň, ktorý pracoval. Nerobím dlho s tým programom a z Príručky som paff. Načo tam vlastne služí ten kalendár ?

ja som si toho fiktívneho nahrala tak, že robí denne 1 hod. čo je týždenne 5 hod.
dochádzku si robím už priamo v mzde, nie v personalistike, dám si generovať mzdu a cez opravu potom všetko nahrám, ako má byť.
mzdarka renca
01.11.10,16:39
Vypočítalo mi to výplatu 32,50 a dalo mi doplatok 27,50 :(

akú má dohodnutú mzdu v prac. zmluve, nahrám si presne tú istú, len s tým, že ja robím tú fiktívnu mzdu za 11/2010, ale to by nemal byť veľký rozdiel, aj keď sú v novembri 2 sviatky.
Ivenka
01.11.10,16:41
Renča, čiže ty vlastne mzdu cez personalistiku nezadávaš ? Urobíš mzdu iba vo výpočte, kde zadám výšku mzdy-tarif a upravím hodiny keďže nemám v ponuku skrátený PP aký potrebujem ?
mzdarka renca
01.11.10,16:45
Renča, čiže ty vlastne mzdu cez personalistiku nezadávaš ? Urobíš mzdu iba vo výpočte, kde zadám výšku mzdy-tarif a upravím hodiny keďže nemám v ponuku skrátený PP aký potrebujem ?

zadám si raz, pri nástupe zamestnanca v personalistike mesačnú mzdu a dochádzku a ostatné si robím priamo v mzdách.

akú má v PZ mesačnú mzdu?
Ivenka
01.11.10,16:49
V PZ má 38,4625 a má stupeň náročnosti 2. A dochádzku zadám iba prvý krát ? Veď to mi potom nesedia prac.a voľné dni.
Vo výplate mu potom zadám Tarif už zvýšený ? Lebo ináč mi dá iba základ.
mzdarka renca
01.11.10,16:54
V PZ má 38,4625 a má stupeň náročnosti 2. A dochádzku zadám iba prvá krát ? Veď to mi potom nesedia prac.a voľné dni.

už tu je chyba, pri stupni náročnosti sa MM prepočíta koeficientom 1,2, t.z., následovné:

MM 307,70 / 40 h./týždeň
prepočet do stupňa náročnosti: 307,70 x 1,2 = 369,24
369,24 : 40 x 5 = 46,155

46,155 je minimálna mzda pri skrátenom úvazku 5 hod./týždeň pri stupni náročnosti 2
Ivenka
01.11.10,17:01
Mám v PZ mzdu 46,155. V Personalistike zadám Tarif tiež 46,155. Potom dám vygenerovať výplatu. Vypočíta mi nejakú mzdu a dá mi doplatok do min.mzdy.
Čiže potom opravím na skutočný počet odpr.hodín čiže 13 a doplatok do min.m,zdy zmažem ?
A potom mi vypočíta mzdu 120,01 Eur. :(
mzdarka renca
01.11.10,17:10
Mám v PZ mzdu 46,155. V Personalistike zadám Tarif tiež 46,155. Potom dám vygenerovať výplatu. Vypočíta mi nejakú mzdu a dá mi doplatok do min.mzdy.
Čiže potom opravím na skutočný počet odpr.hodín čiže 13 a doplatok do min.m,zdy zmažem ? Som sprostá.

nie si sprostá, si nemysli, že mne to na začiatku práce s Olympom nerobilo vrásky, ešte dodnes mávam sem tam problémy s prácou v Olympe.

sprostá by si bola vtedy, keby si to nechala tak a problém neriešila;):) , ale ty naopak si šikulka a chceš mať veci v poriadku.

tak, a poviem ti, že aj mne to počíta do minimálneho mzdového nároku, doporučujem ti, aby si v stredu zavolala do krosu, lebo chyba je už hneď pri zadávané úväzku, lebo program pozná len tie úväzky, čo sú tam predvolené. Na 100% existuje postup, ako to obísť a ten ti poradia v krose.
Ivenka
01.11.10,17:12
To som si myslela pred 3 hodinymi. Toľko sa s tým bavím. Takže na tento krát ho oklamem a budem to riešiř s Krosom. Si poklad Reni aj Veronika. Potom hodím čo s tým.
mzdarka renca
01.11.10,17:20
To som si myslela pred 3 hodinymi. Toľko sa s tým bavím. Takže na tento krát ho oklamem a budem to riešiř s Krosom. Si poklad Reni aj Veronika. Potom hodím čo s tým.

super, daj prosím vedieť:)
veronikasad
01.11.10,18:05
Mám v PZ mzdu 46,155. V Personalistike zadám Tarif tiež 46,155. Potom dám vygenerovať výplatu. Vypočíta mi nejakú mzdu a dá mi doplatok do min.mzdy.
Čiže potom opravím na skutočný počet odpr.hodín čiže 13 a doplatok do min.m,zdy zmažem ?
A potom mi vypočíta mzdu 120,01 Eur. :(
Kde si zobrala 120,01€ keď mesačná mzda je 46,155€?

Skontroluj si ešte v personalistike ako máš zadané platenie sviatkov - mala by si mať mesačnou mzdou.
(odprac.hodin vr. sviatku je 14)
mzdarka renca
01.11.10,18:13
Kde si zobrala 120,01€ keď mesačná mzda je 46,155€?

Skontroluj si ešte v personalistike ako máš zadané platenie sviatkov - mala by si mať mesačnou mzdou.
(odprac.hodin vr. sviatku je 14)

Veronika, takéto úväzky robia šarapatu a tých 120 eur si program asi vycucal z prsta:D (robí to aj mne). Už chyba je pri zadávaní prac. úväzku v personalistike, nedá sa to korektne nahrať, ale ako som písala vyššie, isto je aj na tieto prípady v programe nejaká skrytá finta:)
veronikasad
01.11.10,18:17
Reni, aký úväzok si dala do pracovnej zmluvy ? Po schôdzi mi to moc nemyslí, nemala by tam byť 1/8?

Pri skrátenom úväzku sú tam 3 operácie, ktoré musia byť správne zadané - inak mzdu a odvody nevypočíta dobre.
mzdarka renca
01.11.10,18:20
mala by to byť 1/8, ale konkrétne taký úvazok tam neni, či?
veronikasad
01.11.10,18:22
mala by to byť 1/8, ale konkrétne taký úvazok tam neni, či?
tak ho zadaj v desat.číslach, nie zlomku = 0,125. Kým tam nebude presný uväzok, výplata nebude správna.
mzdarka renca
01.11.10,18:30
tak ho zadaj v desat.číslach, nie zlomku = 0,125. Kým tam nebude presný uväzok, výplata nebude správna.

Veronika, ale ja to tam mám na tvrdo, je to hneď prvé okienko, plný úväzok, 1/2, 3/4 a pod.
rodina1
01.11.10,18:32
... nechcem sa moc do tejto debaty pliesť (ani momentálne nemám prístup na Olymp), ale keď som začínala, bola som na školení, kde pri zadávaní skráteného pracovného úväzku bolo povedané nasledovné (mali sme pracovníčku, ktorá pracovala 14 hod. týždenne):
úväzok sa vypočíta ako 14/40=0,35 a toto číslo sa zadá ako úväzok. Teda, nemusí to byť zlomok.
... možno v tom je problém.Čiže úväzok = 0,35, počet dní = 5, počet hodín = 14. A zakliknúť, že ide o skrátený úväzok podľa § 49.
Takto to mám napísané v poznámkach zo školenia.
veronikasad
01.11.10,18:33
Veronika, ale ja to tam mám na tvrdo, je to hneď prvé okienko, plný úväzok, 1/2, 3/4 a pod.
Reni, nedá sa to prepísať, veď to svieti na žlto? - zmaž a napíš číslo 0,125
veronikasad
01.11.10,18:35
Jarmilka, presne tak to tvrdím aj ja - zmazať a prepísať na 0,125 + ostatné nastavenia a výplata vrátane odvodov musí byť OK
rodina1
01.11.10,18:36
Veronika, písali sme v rovnaký čas. Tiež si myslím, že to nemusí byť zlomok.
veronikasad
01.11.10,18:39
Prednadstavené sú zlomky, ale keď uväzok tomu nezodpovedá, treba to matermaticky prerátať a napísať v des.číslach.
mzdarka renca
01.11.10,18:41
no baby, ste geniálne, a to som mala odkial vedieť, že to možno prepísať? :-)))))))
veronikasad
01.11.10,18:43
Keď sa budeš toľko trápiť ako pred pár rokmi ja - prídeš na to sama ... Tiež mi tam vychádzali také somariny, ako dnes Ivenke ...
mzdarka renca
01.11.10,18:46
prepísala som si ten úväzok na 1/8 a dalo mi to automaticky tých 0,125 a už mi to nerobí šarapatu a nedopočítava už žiaden doplatok do min, mzdového nároku. počíta to už správne. ďakujem, aspoň som sa naučila ako správne nahrať skrátený úväzok v Olympe.

PS: ja som na žiadnom školení na Olymp nebola, som samouk, preto tie medzery:D
rodina1
01.11.10,18:52
... Reni, aj tak si šikulka :)
veronikasad
01.11.10,18:54
Ja som tiež nebola na žiadnom vstupnom školení, preto som sa s tymi úväzkami toľko natrápila. Hotline tiež volám minimálne, snažím sa najsť riešenie sama ...
mzdarka renca
01.11.10,18:58
ďakujem, dodnes som v mzdách, ktoré robím v olympe nemala takýto úväzok, len 1/2 a s tým som problém nemala, ale pri takýchto, vidíš, že áno. a najlepšie na tom je to, že som chcela pomôcť a pomohli ste vy mne.
jedno veľké ďakujem a cmuk
Ivenka
02.11.10,07:22
Dievčatá ja som včera už na to nemala nervy ale vidím že Veronika to poriešila. Presne ako píše treba použiť zlomok a ten tam treba dať ináč to nefunguje - ujo v Krose mi to povedal. Oddnes ruším skrátené pracovné úväzky :) Ďakujem.
rodina1
02.11.10,07:28
zlomkom to nepôjde, treba tam zadať číslo s desatinným miestom
Ivenka
02.11.10,07:31
Taká som z toho vytešená, že som to napísala zlé. Jasne, že desatinné číslo.
Llívia
02.11.10,07:43
Vytlačila som si štvrťročný prehľad. Nezobrazil sa mi v ňom vyplatený daňový bonus. V čom môže byť chyba?

Volala som do Krosu a chyba je v tom, že v tabuľke "Dokumenty" - "Odvod dane" pri "Nastaveniach" (tlačidlo úplne dole v strede tabuľky) je potrebné mať zakliknutú voľbu "Uhradené v dobe splatnosti". Potom sa mi už daňový bonus v tlačive zobrazil vo všetkých riadkoch, kde mal byť.
Ak nebola daň uhradená, tak ju treba vymazať z prevodných príkazov, pretože z prevodných príkazov ťahá program údaje do riadku č. 8 v prehľade.

Dátumy do r. č. 8 program ťahal podľa dátumu generovania prevodných príkazov. Ak bola daň uhradená v iný deň, kde to zmením?

A ešte: keďže daň za 7. a 8. mesiac nebola uhradená, vymazala som ju z prevodných príkazov. Pri generovaní príkazu za 9. mesiac mi do sumy dane na úhradu program zarátal aj mesiace 7 a 8. Toto treba tiež vždy zmeniť ručne alebo sa dá niekde v programe nastaviť, aby to takto nesčitoval?
rodina1
02.11.10,07:46
nedá sa to zmeniť v prevodných príkazoch? nastaviť sa na prevodný príkaz, dať opraviť a v ňom zadať dátum úhrady? (nie som v Olympe, tak presne neviem :()
Llívia
02.11.10,07:47
Asi áno. Teraz som si generovala jeden prevodný príkaz nanovo, tak mi do prehľadu natialho dátum úhrady dane dnes, t.j. 2.11.2010.

Edit: Vyskúšala som to podľa tvojej rady a funguje to. :)
Ďakujem za super radu. :)
miriza
10.11.10,08:41
Prosím Vás ako zmením v Olympe priezvisko zamestnankyne, ktorá sa vydala tak aby sa mi dal vygenerovať aj registračný list na SP.
veronikasad
10.11.10,08:45
Prosím Vás ako zmením v Olympe priezvisko zamestnankyne, ktorá sa vydala tak aby sa mi dal vygenerovať aj registračný list na SP.
Neviem o tom, že by sa táto zmena dala robiť cez SW
miriza
10.11.10,08:55
Nie nedá sa, je to možné len cez manuálny vstup. dík
greguska
20.11.10,13:26
Prosím Vás ako zmením v Olympe priezvisko zamestnankyne, ktorá sa vydala tak aby sa mi dal vygenerovať aj registračný list na SP.
v novej verzii to už pôjde :)
truch
24.11.10,07:28
Mám problém s DoVP. Minulý rok som dotyčnému, ktorý pracoval na DoVP od 26.11.2009 do 30.11.2009 vyplatila peniaze v termíne decembrovej výplaty 1.12.2009. Do prehľadu za 4.kvartál 2009 mi zrážkovú daň dalo do riadkov 9 a 12 /daň vybraná zrážkou a odvodová povinnosť/. Daň bola odvedená 4.1.2010 a v prehľade za 1.kvartál bola v riadku 13. V hlásení o vyúčtovaní dane za rok 2009 mi tým vznikol rozdiel, rovnajúci sa presne sume zrážkovej dane. Je mi jasné, že keď bola odvedená v 1/2010 nemôže byť v prehľade za rok 2009. Je to takto správne? Idem totiž robiť aj tento rok rovnakú DoVP a mám obavu, že zase ten ročný výkaz bude čudný. Ten odvod zrážkovej dane urobil Olymp sám až v januári 2010 a podľa zákonu je to ok. Rozmýšľam, či tú dohodu nedám až v januári, aby sa mi tie výkazy zase nepos....
truch
24.11.10,09:02
Už to mám, po debate s Veronikousad, vyriešené. Ak sa dohoda urobí v decembri, vyplatí vo výplatnom termíne v januári, odvodová povinnosť bude v hlásení za 1 kvartál v januári a odvod zrážkovej dane v 1 kvart, vo februári, teda všetko v ročnom prehľade za rok 2011.
KEJKA
28.11.10,10:28
Stalo sa, že spoločnosť zamestnala na 2 dni dohodára - vykonal prácu, odišiel, odhlásila som ho. Ku koncu mesiaca ho opäť zavolali, spísali dohodu zasa na 1 deň. Teda mám u jedného pracovníka dve DOVP v oktobri.
Výplatu urobilo jednu - jedna výplatná páska, jeden riadok v mesačnom prehľade SP.
EZU teraz hlási chybu /eviduje dve DVP, ale len 1 riadok v MVP/, neviem ju odstrániť elektronickým podaním. Prihlášky aj odhlášky sú akceptované, tie už zrušiť nemôžem. Mesačný výkaz je tiež v poriadku, ale formálne tam asi mali byť dva riadky s rovnakým r.č. - osobitne na každú dohodu, nie jeden. OLYMP však vygeneruje jednu mzdu, to by som musela zadať dva samostatné pracovné pomery, čo nechcem.
Blbé je, že som odklikla opätovnú kontrolu, takže mi to nedovolí ani manuálne opraviť na stránke e-podateľne SP.
Uvádzam, ak by sa to niekomu zišlo. Podľa tejto skúsenosti v budúcnosti buď počkám a pošlem odhlášku neskôr /čo je v rozpore s predpismi/, alebo sa pokúsim stornovať odhlášku, alebo odhlásšku pošlem ako opravný RLFO s posunutým dátumom.
=============
mimochodom na EZU sa nedá od rána prihlásiť.
veronikasad
28.11.10,10:33
Kejka, nestretla som sa v praxi s dvomi dohodami v jednom mesiaci - len pracovný pomer + dohoda. Myslím si, že by v mesačnom výkaze mali byť dva riadky od tohto dohodára, s rovnakým r.č.

Elektronicky výkazy neposielam, s tým ti nepomôžem.
KEJKA
28.11.10,10:38
hej, ved mňa to napadlo, uviedla som to ako skúsenosť pre poučenie iným. Dve DVP v jednom mesiaci na jedného človeka je neštandardná vec, tak ma komplikácia zaskočila. Je to však reálne - dotyčný urobil jednorazovku, tak som ho odhlásila, lebo prácu ukončil. Lenže na 28.10. bola zasa uzavretá DVP, lebo sa vyskytla potreba ešte jednej jednorazovky - teda spolu dve dohody.
Nechcem zadávať dva PP, kvôli ďalšiemu výkazníctvu v budúcnosti, takže OLYMP urobí jednu výplatu, z čoho je problém v MVP. Teraz to už viem, len EZU je momentálne nedostupné, tak musím počkať.
KEJKA
28.11.10,12:47
takže EZU
Z dôvodu začlenenia služieb EZU (podávanie MV a RLFO) do systému
Elektronické služby SP je sytém EZU nedostupný.
objavila sa nová hláška

Z dôvodu začlenenia služieb EZU (podávanie MV a RLFO) do systému
Elektronické služby SP je systém EZU nedostupný.


Elektronické služby SP budú dostupné na stránke

https://esluzby.socpoist.sk od pondelka 29.11.2010 od 8:00
greguska
29.11.10,18:29
ahojte,
zamestnankyňa je na RD, v decembri jej končí a podľa všetkého odchádza na základe dohody o ukončení PP. Môžete poradiť, čo všetko urobiť ;-) Dovolenku našťastie nemá žiadnu prenesenú.

Myslím, že najprv v olympe zrušiť RD - k tomu RLFO (1x ukončenie RD, 1x ukončenie prerušenia), potom ukončenie PP... K tomu čo všetko ?
RLFO - do sociálky
oznámenie do zdravotnej
ELDP - do sociálky, či zamestnanocovi - či aj aj ?
potvrdenie o mzde ? aj keď bola na RD ?

A dátum ? Môže byť rovnaký aj ukončenie RD aj ukončenie PP ?

ďakujem !
KEJKA
29.11.10,19:51
ahojte,
zamestnankyňa je na RD, v decembri jej končí a podľa všetkého odchádza na základe dohody o ukončení PP. Môžete poradiť, čo všetko urobiť ;-) Dovolenku našťastie nemá žiadnu prenesenú.

Myslím, že najprv v olympe zrušiť RD - k tomu RLFO (1x ukončenie RD, 1x ukončenie prerušenia), potom ukončenie PP... K tomu čo všetko ?
RLFO - do sociálky
oznámenie do zdravotnej
ELDP - do sociálky, či zamestnanocovi - či aj aj ?
potvrdenie o mzde ? aj keď bola na RD ?

A dátum ? Môže byť rovnaký aj ukončenie RD aj ukončenie PP ?

ďakujem !
ELDP do sociálky, ak zam-ec chce, tak sa nebránim
potvrdenie o mzde - áno
dátumy môžu byť rovnaké, ak to tak aj bude v skutočnosti.
zápočtový list...................
hanelie
02.12.10,08:52
prosím skúsenejších poraďákov o radu:
v mesiaci október som zasielala cez EZU prerušenie SP, teraz v decembri chcem ukončiť prerušenie, ale vypisuje mi chybu: nepodarilo sa zistiť existenciu otvoreného prerušenia - čo s tým? // začiatok prerušenia je v poriadku, prešiel cez EZU - nevedia mi poradiť ani v krose ani na sp
ďakujem za odpoveď
hanelie
02.12.10,10:16
tak som to nakoniec vypnila ručne :) , chyba bola v tom, že bolo treba uviesť aj ten začiatok prerušenia, čo však v programe olymp nie je možné // len aktuálny mesiac// takisto znovu aj dôvod prerušenia
greguska
06.12.10,13:02
práve mám ten istý problém... ďakujem za tip !

ale mám už napísaný list do SP, keďže zasielam aj ELDP pribalila som im tam aj ten nešťastný RLFO :)
miriza
04.01.11,07:23
Akú zložku mzdy použijem pri poskytnutí darčekových predmetov zamestnancom. Chceme použiť sociálny fond. 610 - nepeňažný príjem?
KEJKA
04.01.11,07:39
Akú zložku mzdy použijem pri poskytnutí darčekových predmetov zamestnancom. Chceme použiť sociálny fond. 610 - nepeňažný príjem?
prečo 610?, Pre SF máš skupinu 5xx, napr. 512, alebo 521
miriza
04.01.11,07:42
Chcem to dať cez výplatné pásky ako nepeňažný príjem zo sociálneho fondu.
KEJKA
04.01.11,07:48
a?
robí to problém použiť kod 521? tiež je to nepeňažný príjem.
tie darčeky sa budú zdaňovať.
Majka
04.01.11,17:21
Prajem pekny vecer mzdarom v Olympe,
ja mam tento sW tiez asi 3roky ale mala som len troch dohodarov zatial takze specialne skolenia ziadne nemam a som tiez samouk a nie som mzdar.
Teraz by som od januara mala mat 1 zamestnanca na prac.pomer.

Prosim Vas viete mi poradit ako a co z podstatnych udajov nahodit ked je to zamestnanec na HPP a je to jedho druhy HPP? u prveho zamestnavatela ma minimalnu mzdu tam podpisane aj vyhlasenie,bonus na deti a pod.
Pozerala som zakonnik prace je to tak, ze tyzdenny prac. cas u oboch zamestnavatelov spolu nemoze presiahnut 48hod.? Odvody plati u oboch zamestnavatelov zo mzdy ale treba sledovat max. VZ spolu u oboch?
KEJKA
04.01.11,17:26
prvého zamestnávateľa neriešiš. Rob tak, akoby mal len toto jedno zamestnanie, akurát ti nemôže podpísať vyhlásenie k mzde, teda nebudeš mu odpočítavať nezdaniteľnú sumu ani dávať bonus.
To OLYMP bude riešiť automaticky, lebo nezaškrtneš vyhlásenie.
Pracovný úväzok, fond pracovnej doby, VZ atp. všetko budeš sledovať iba za seba - teda len za aktuálneho zamestnávateľa.
odvody a dane sa vysporiadajú tam, kde požiada o RZD a RZZP - zrejme u toho prvého zamestnávateľa.
veronikasad
04.01.11,17:32
Prajem pekny vecer mzdarom v Olympe,
ja mam tento sW tiez asi 3roky ale mala som len troch dohodarov zatial takze specialne skolenia ziadne nemam a som tiez samouk a nie som mzdar.
Teraz by som od januara mala mat 1 zamestnanca na prac.pomer.

Prosim Vas viete mi poradit ako a co z podstatnych udajov nahodit ked je to zamestnanec na HPP a je to jedho druhy HPP? u prveho zamestnavatela ma minimalnu mzdu tam podpisane aj vyhlasenie,bonus na deti a pod.
Pozerala som zakonnik prace je to tak, ze tyzdenny prac. cas u oboch zamestnavatelov spolu nemoze presiahnut 48hod.? Odvody plati u oboch zamestnavatelov zo mzdy ale treba sledovat max. VZ spolu u oboch?
akú hrubú mzdu bude mať u vás ?
Majka
04.01.11,17:57
u nas by mal myt hrubu mzdu 750eur.
Majka
04.01.11,17:58
v personalistike v udajoch zamestnanca je udaj Subezny PP ten sa pouziva v takomto pripade ked ma viac prac.pomerov?
veronikasad
04.01.11,18:34
v personalistike v udajoch zamestnanca je udaj Subezny PP ten sa pouziva v takomto pripade ked ma viac prac.pomerov?
ano, ale u toho istého zamestnávatela.
veronikasad
04.01.11,18:35
u nas by mal myt hrubu mzdu 750eur.
Ak má u prvého zamestnávatela min.mzdu a u vás 750€, max.vymer.základ nepresiahne.
Majka
05.01.11,09:58
u prveho zamestnavatela ma mzdu 307,70 uvazok 20dni/160 hod. mesiacne, odvody do SP a ZP, vycisl.dovolenku, a na vypl. paske vycislenu odpocitatel.polozku na danovnika.
v nasej firme by mal mat mzdu 750 Eur v hrubom.
KEJKA
05.01.11,13:58
prvého zam-eľa neriešiš - už som ti o tom písala. ty mu odpočítač odvody zo 750 EUR a zdaníš 750-odvody. Na konci roka mu dáš Prehľad o príjme.
veronikasad
06.01.11,20:38
Ahojte, dotaz nesúvisí priamo s témou, lebo tlačivo na ktoré sa pýtam sa nedá vyplniť v SW OLYMP.

Ak má firma viac zamestnancov, v I. časti žiadosti o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu uvádzate všetkých zamestnancov, alebo len zamestnanca, za ktorého žiadate vrátiť poistné ?

Vyplňala som len vo firme s jedným zamestnancom - teraz som na pochybách ...
KEJKA
12.01.11,15:00
potvrdenie o príjme....OLYMP vypisuje tlačivo za celý rok, aj ked mzdy reálne vyplatené neboli - ako to má byť správne?
Zam-eľ dlhuje mzdy - výplaty od oktobra 2010, teraz vyplatil september. Rovnako dlhuje odvody a daň.
Prehľad 4.Q. - riadky o úhrade nevyplním ani dátum ani sumu
Potvrdenie o mzde - len skutočne vyplatené mzdy do 25.1.2011?
Hlásenie 2010 - zúčtované mzdy alebo vyplatené?
RZD 2010 zo zúčtovaných miezd, áno?
Mária.K.
12.01.11,17:43
potvrdenie o príjme....OLYMP vypisuje tlačivo za celý rok, aj ked mzdy reálne vyplatené neboli - ako to má byť správne?
Zam-eľ dlhuje mzdy - výplaty od oktobra 2010, teraz vyplatil september. Rovnako dlhuje odvody a daň.
Prehľad 4.Q. - riadky o úhrade nevyplním ani dátum ani sumu Ak sa mzdy nevyplatili, nevyplňujú sa ani riadky v ktorých by mala byť uvedená zrazená daň a ani riadky, v ktorých by mala byť uvedená odvedená daň.
Potvrdenie o mzde - len skutočne vyplatené mzdy do 25.1.2011? Len skutočne vyplatené mzdy do 31.1.2011.
Hlásenie 2010 - zúčtované mzdy alebo vyplatené? Len skutočne vyplatené mzdy do 31.1.2011.
RZD 2010 zo zúčtovaných miezd, áno? Len skutočne vyplatené mzdy do 31.1.2011.
Do výkazov sa neuvádzajú ani sumy, ktoré boli vyplatené z prostriedkov garančného fondu.
Odpoveď v texte.
janaGT
14.01.11,08:34
pod akým kódom mám zadať neprítomnosť v práci z dôvodu účasti na pohrebe starého rodiča (babičky).
blondy
14.01.11,08:44
pod akým kódom mám zadať neprítomnosť v práci z dôvodu účasti na pohrebe starého rodiča (babičky).
Zadáš to pod kódom 360 - Osobné prekážky - platené priemerom (paragraf)
janaGT
14.01.11,08:55
ďakujem
Llívia
14.01.11,09:21
Zamestnanci dostanú príspevok zo SF na stravenky. Dá sa toto zadať pod nejakým kódom?
Kód 512 a 521 je zdaňovaný, nedá sa použiť, tieto príspevky sa nezdaňujú.
veronikasad
14.01.11,09:42
Zamestnanci dostanú príspevok zo SF na stravenky. Dá sa toto zadať pod nejakým kódom?
Kód 512 a 521 je zdaňovaný, nedá sa použiť, tieto príspevky sa nezdaňujú.
Lívia, príspevok zamestnávatela na stravovanie (je jedno či z nákladov zamestnávatela, alebo zo SF) v zmysle ZP nie je predmetom dane zo závislej činnosti. Nezadávaš ho v OLYMPe ako nepeňažný príjem. Preto sa z neho nebudú platiť po 1.1.2011 ani odvody

Alebo zle čítam a chceš im zo SF dávať finančný príspevok - cez výplatu ?
Llívia
14.01.11,10:14
Čítaš dobre, je to príspevok zo SF (teda, že zamestnanci zaplatia za stravenky menej, resp. vôbec nič, keďže počas celého roka sa na stravenky zo SF neprispievalo a dá sa až jednorazovo v 12/2010). Viem, že sa to nezdaňuje. Chcela som nájsť spôsob, aby zamestnanci nejako videli na páskach, že im bol tento príspevok poskytnutý.
veronikasad
14.01.11,10:20
Príspevok zamestnanca strhávate zamestnancom zo mzdy ?
Celkom nerozumiem tomu čo chceš urobiť. Príspevkom zo SF môžeš vykryť len zníženie ceny SL, ktorú zaplatí v decembri.
Llívia
14.01.11,12:26
Áno, strhávame im to zo mzdy. Teraz za december nebudú platiť nič alebo len málo (podľa počtu straveniek im ich hodnotu príspevok pokryje celú alebo alebo z väčšej časti).
Chcela som dať na pásku položku v zmylse:
Čerpanie SF - príspevok na stravenky 20 EUR.

Aby videli, že za stravenky neplatia nič, naopak, že im to zaplatil zamestnávateľ, že im bolo poskytnuté nejaké plnenie zo SF. (Takto na páskach síce uvidia, že za stravu neplatia nič, ale po čas si nebudú pamätať, že to išlo zo SF.)
Majka
21.01.11,14:02
Prosim Vas ,viete mi poradit ako a kam mam zadat v Olympe datum uhrady dane aby mi to zobrazilo v Q. prehlade v riadku 1 a v riadku 8 pisalo aj datum zrazenej a odvedenej dane? dakujem velmi pekne.
sway
21.01.11,14:11
Prosim Vas ,viete mi poradit ako a kam mam zadat v Olympe datum uhrady dane aby mi to zobrazilo v Q. prehlade v riadku 1 a v riadku 8 pisalo aj datum zrazenej a odvedenej dane? dakujem velmi pekne.

do riadku 1 Sw ťahá dátum podľa nastavenia:Organizácia, podnik v podnikových údajoch "deň určený na výplatu miezd" a úhradu do riadku 8 ťahá z vygenerovaného prevodného príkazu za príslušnú mzdu - tam si treba vždy opraviť dľa skutočného dátumu úhrady. ;)
Majka
21.01.11,14:26
do riadku 1 Sw ťahá dátum podľa nastavenia:Organizácia, podnik v podnikových údajoch "deň určený na výplatu miezd" a úhradu do riadku 8 ťahá z vygenerovaného prevodného príkazu za príslušnú mzdu - tam si treba vždy opraviť dľa skutočného dátumu úhrady. ;)

super dakujem,toto ma ani nenapadlo mysl. som ze tam niekde najdem moznost zadat datum zrazenej dane... dakujem,prajem pekny den
lydus2001
24.01.11,06:09
ahojte, chcem sa ešte opýtať, či je taký prehľad správny, teda myslím tým 1. riadok, kde ťahá posledný dátum v mesiaci, ako dátum, určený na výplatu miezd, lebo my sme aj do prvého riadku zvykli písať dátum podľa úhrady. ďakujem
Aňuška
24.01.11,07:58
ahojte, chcem sa ešte opýtať, či je taký prehľad správny, teda myslím tým 1. riadok, kde ťahá posledný dátum v mesiaci, ako dátum, určený na výplatu miezd, lebo my sme aj do prvého riadku zvykli písať dátum podľa úhrady. ďakujem

Oprav si v Organizácia, Podnik, Deň určený na výplatu miezd,
kde uveď skutočný dátum, kedy boli vyplatené mzdy.
KEJKA
13.02.11,12:55
Hlásenie r.15 - čo nastaviť v OLYMPE, aby mi tam vypísalo sumu ZP za rok 2009, o ktorú som znížila úhradu zrážkovej dane v 04-05/2010?
r.13...........300EUR
r.16=r17.....270EUR skutočne zaplatené, lebo ZP2009=30 EUR
/čísla uvedené ako príklad/
ďakujem.

ZP mám uvedenú v r. E a F, ale matematicky by mi mala sedieť aj časť III.
KEJKA
13.02.11,17:51
posúvam.................je to otázka - č.583
dakujem
KEJKA
15.02.11,05:25
posúvam
KEJKA
15.02.11,07:56
posúvam
veronikasad
15.02.11,08:01
Kejka, nemám prípad ako ty (zamestnávatela, ktorý odpočítaval ZP zo zrazenej dane). Trápiš sa s tým už viac dní, prečo nezavoláš do KROSu ? Mám to urobiť za teba ?
KEJKA
15.02.11,08:40
aha-tak to ma nenapadlo. Bože aké jednoduché, občas ma treba nakopnúť.
Idem na to. A dám vedieť.
ekonom99
15.02.11,08:49
choď na stránku firmy KROS a prihlás sa cez internet na bezplatný vstupný seminár. Aspoň základy sa tam dozvieš.
veronikasad
15.02.11,12:05
Otázka od Kejky nie je otázka začiatočníka, ktorá sa rozoberá na vstupnom seminári ...
veronikasad
23.02.11,18:29
Hlásenie r.15 - čo nastaviť v OLYMPE, aby mi tam vypísalo sumu ZP za rok 2009, o ktorú som znížila úhradu zrážkovej dane v 04-05/2010?
r.13...........300EUR
r.16=r17.....270EUR skutočne zaplatené, lebo ZP2009=30 EUR
/čísla uvedené ako príklad/
ďakujem.

ZP mám uvedenú v r. E a F, ale matematicky by mi mala sedieť aj časť III.
Kejka, chyba nebola v tvojom PC

Jedná sa o opravný upgrade, v ktorom sú opravené:

!!! Úprava v RZD pri výpočte zamestnaneckej prémie v prípade vyplatených príspevkov z úradu práce. Viac informácii nájdete v prílohe (http://www.kros.sk/31048).


chyba pri výpočte náhrady príjmu počas PN. Program dal do zložky mzdy N02_náhrada príjmu počas PN 55 % nesprávny počet dní RO v prípade, ak počas prvých troch dní trvania PN (zložka mzdy N01_náhrada príjmu počas PN 25 %) dosiahlo trvanie nemocenského poistenia 90 dní.
chyba pri výpočte odvodu poistenia v nezamestnanosti u zamestnancov s invalidným dôchodkom (40-70%), ktorí zároveň dovŕšili dôchodkový vek v prípade, ak v januári mali zadanú náhradu príjmu počas PN.
vypĺňanie riadku 15 - priznaná a vyplatená suma zamestnaneckej prémie, o ktorú sa znižuje zrážková daň na tlačive Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2010. Ak sa zamestnanecká prémia skutočne odpočítala od zrážkovej dane, program tento riadok nevyplnil.
Adula
27.02.11,09:18
Pri ročnom zúčtovaní mi pri vytlačení tlačiva nenapíše nezdaniteľnú časť na daňovníka, zamestanec má nárok na zames.prémiu. V čom môže byť chyba? Program Olymp. Dakujem. Ada
rodina1
27.02.11,09:36
Pri ročnom zúčtovaní mi pri vytlačení tlačiva nenapíše nezdaniteľnú časť na daňovníka, zamestanec má nárok na zames.prémiu. V čom môže byť chyba? Program Olymp. Dakujem. Ada
Pokiaľ má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu, tak NZČD sa neuvádza.
Adula
27.02.11,09:38
Diki moc.
Llívia
28.02.11,06:47
Kam v Olympe zadávam neplatené voľno zamestnanca (okrem výplat) tak, aby som mohla vytlačiť registračný list pre poisťovňu?
rodina1
28.02.11,08:52
Kam v Olympe zadávam neplatené voľno zamestnanca (okrem výplat) tak, aby som mohla vytlačiť registračný list pre poisťovňu?
Ak vo výplate zadáš kód A20 (neplatené voľno zamestnanca (žiadané)), tak potom sa ti dá vytlačiť aj RLFO pre poisťovňu.
Llívia
28.02.11,09:08
Ak vo výplate zadáš kód A20 (neplatené voľno zamestnanca (žiadané)), tak potom sa ti dá vytlačiť aj RLFO pre poisťovňu.
Ďakujem za odpovedď.
To som už spravila - do výplaty som kód A20 zadala. Neplatené voľno začal zamestnanec čerpať dnes. Dala som exportovať registračné listy FO od dnešného dátumu. Omega vypisuje: "Pri behu programu sa vyskytla neočakávaná chyba 1-2301--.... Automation error". Teraz som to skúšala, zase tá istá chyba :mad:. Takže idem volať na ich hot-line.
Majka
28.02.11,20:08
Prosim vas pekne o radu, v Olympe robim len mzdu dohodara, od januara 2011 mi negunguje generovanie vykazov do soc.poistovne,resp. ked si dam vygenerovat vykaz odvod.soc.poist. za januar 2011 zobrazi mi prazdne tlacivo /zelene/ bez udajov firmy,zamestnanca.... mzdu za januar sice nemal ale vykaz sa ma posielat, avsak min. rok 2010 mi v poriadku nacitavalo zostavy a udaje do vykazov.....
prosim kde mam chybu? dakujem.
KEJKA
28.02.11,20:19
dala si si vygenerovať výplatu, aj ked prázdnu?
Majka
28.02.11,20:29
Kejka,ano dala, mam tam stale moznost r. 2010 vykazy a ono mi to stiahne tam do cervenych kt. boli platne min. rok, ale nie do aktualnych
Jana_clenka
01.03.11,09:01
Kejka,ano dala, mam tam stale moznost r. 2010 vykazy a ono mi to stiahne tam do cervenych kt. boli platne min. rok, ale nie do aktualnych
Je to pracovník s pravidelným alebo nepravidelným príjmom ? Zelené tlačivá sú pre nepravidelných a posielajú sa len za mesiac, kedy bol príjem. Červené tlačivá (aj tie sú nové, ale farebne nezmené) sú pre pravidelných a posielajú sa každý mesiac.
Majka
01.03.11,09:32
Janka, su to osoby zamestnane na pracu na dohodu, kt. maju mzdu len ked nieco urobia, takze ak to spravne chapem nepravidelny prijem... mzda bola vyplatena 8-12 mes. v januari,februari nie a bude asi v aprili....
prosim ta kde si k tomu nastudujem legislativu a info o vykazovani, na stranke soc.poistovne som hladala do noci info nenasla som. dakujem.
Jana_clenka
01.03.11,10:05
Janka, su to osoby zamestnane na pracu na dohodu, kt. maju mzdu len ked nieco urobia, takze ak to spravne chapem nepravidelny prijem... mzda bola vyplatena 8-12 mes. v januari,februari nie a bude asi v aprili....
prosim ta kde si k tomu nastudujem legislativu a info o vykazovani, na stranke soc.poistovne som hladala do noci info nenasla som. dakujem.

Mne veľmi pomohlo toto:
http://www.socpoist.sk/zmeny-vo-vybere-poistneho/39118s#povinnosti-zamestnavatela

Okrem iného sa tu o Výkaze poistného a príspevkov (nový-zelený) píše:
"Týmto tlačivom zamestnávateľ nikdy nevykazuje fyzickú osobu, vykonávajúcu práce na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (vykazujú sa na tlačive Mesačný výkaz poistného a príspevkov a Mesačný výkaz poistného a príspevkov – príloha)."

Ale priznám sa, že ma teraz mätie dohodár, ktorý nemá pravidelný príjem ...
Jana_clenka
01.03.11,10:09
Aj toto je super ... už to tu na porade niekde je, ale neublíži ak to sem dám :-)
http://www.employment.gov.sk/index.php?SMC=1&id=19638
Ivenka
09.03.11,12:19
Priznám sa, že som nehľadala v téme napriek tomu Vás poprosím o radu. Vytlačila som si Hlásenie-OLYMP a nedá mi do zostavy 1 pracovníka dohodára. Mám tam aj iných, neviem kde je zrada. Ďakujem za pomoc.
janka67
09.03.11,12:29
Do časti V. hlásenia sa uvádzajú iba zamestnanci, príjem ktorých bol zdaňovaný preddavkovou daňou t. j. neuvádzajú sa do tejto časti zamestnanci, ktorým sa príjem zdaňoval zrážkovou daňou.
Takže si pozri, akou daňou mal tento dohodár zdaňovaný príjem a ak to bola daň zrážková, tak je správne, že program Ti tohto zamestanca nedáva do časti V.
Ivenka
09.03.11,12:46
A dohodár si musí urobiť RZ sám ? Čím vyšší dátum tým toho menej viem. Ďakujem.


Už som to našla v poučení. Čiže dohodár si musí urobiť RZ sám. ????
janka67
09.03.11,13:04
Ak dohodár mal len príjmy zo závislej činnosti RZD mu urobiť môžeš, ale meno a príjem a ostatné údaje neuvedieš do časti V. hlásenia v prípade, ak jeho príjem bol zdanený zrážkovou daňou.
Ivenka
10.03.11,07:15
Už som to pochopila. Ďakujem. :)
Llívia
17.03.11,11:49
Keď je zamestnanec na neplatenom voľne, mám pri kóde položky A20 vyklikať všetky dni v kalendári aj s víkendami alebo len pracovné dni? Ak vyklikám aj víkendy, program hlási chybu - prekročený FPČ. Kam ešte do programu (okrem výplat) mám zadať čerpanie neplateného voľna? (Zo soc. poisťovne je odhlásený.)
nedielka
22.03.11,18:28
Prosim Vas pekne,co znamena cervena kolonka vo vypocte miezd? Vlastne ta kolonka ,kde je zaskrtnuty plat je cervena,ostatne mam ok sive..To znamena asi kdesi chybu,ale uz som vsetko odkontrolovala..tak neviem.Kto mi pomoze?
veronikasad
22.03.11,18:32
Prosim Vas pekne,co znamena cervena kolonka vo vypocte miezd? Vlastne ta kolonka ,kde je zaskrtnuty plat je cervena,ostatne mam ok sive..To znamena asi kdesi chybu,ale uz som vsetko odkontrolovala..tak neviem.Kto mi pomoze?
červeným sa zobrazuje chyba vo výpočte. Objavilo sa ti to pri mene zamestnanca po generácii mzdy ? Aké zložky mzdy máš zadané na karte zamestnanca ?
nedielka
22.03.11,18:38
Aha,v rozuctovani som mala ZP..takze to tam nemam davat,rozuctuje sa to uz samo..Som ja blba.Dik.pekny vecer
veronikasad
22.03.11,18:40
Aha,v rozuctovani som mala ZP..takze to tam nemam davat,rozuctuje sa to uz samo..Som ja blba.Dik.pekny vecer
nerozumiem tomu, čo si napísala.

Mne sa červeným zobrazuje napr. v prípade, ak mám v zložke mzdy nadčasový príplatok a prácu nadčas. Po generácii mzdy cez oprav treba vtedy vstúpiť do vygenerovanej mzdy a označiť deň, za ktorý chcem nadčas a nadčasový príplatok uplatniť.
Ak v tom mesiaci nadčas nerobil, obidve zložky mzdy zmažem.
nedielka
22.03.11,18:45
No,ja som mala v personalnej karte zamestnanca- zlozky mzdy- rozuctovanie- tam som si pridala zdravotne poistenie, a ked to odtial vymazem,tak je to policko pri vypocte mzdy ok.Takze do toho rozuctovania uz nic nedavam.
veronikasad
22.03.11,18:47
No,ja som mala v personalnej karte zamestnanca- zlozky mzdy- rozuctovanie- tam som si pridala zdravotne poistenie, a ked to odtial vymazem,tak je to policko pri vypocte mzdy ok.Takze do toho rozuctovania uz nic nedavam.
prečo pridávaš odvody ? SW je nastavený tak, že ak zadáš správnu zložku mzdy, sú k nej priradené správne odvody.

Skontroluj si ich na záložkách pod výpočtom mzdy.
nedielka
22.03.11,18:50
No uz som to pochopila,predtym som mala iba 2 dohodarov a teraz pribudli 2zamestnanci.Tak som to tak blbo robila.pekny vecer Ti zelam!
Llívia
22.03.11,19:58
Keď je zamestnanec na neplatenom voľne, mám pri kóde položky A20 vyklikať všetky dni v kalendári aj s víkendami alebo len pracovné dni? Ak vyklikám aj víkendy, program hlási chybu - prekročený FPČ. Kam ešte do programu (okrem výplat) mám zadať čerpanie neplateného voľna? (Zo soc. poisťovne je odhlásený.)
Nemáte s týmto skúsenosti?
Llívia
15.04.11,07:41
Keď je zamestnanec na neplatenom voľne, mám pri kóde položky A20 vyklikať všetky dni v kalendári aj s víkendami alebo len pracovné dni? Ak vyklikám aj víkendy, program hlási chybu - prekročený FPČ. Kam ešte do programu (okrem výplat) mám zadať čerpanie neplateného voľna? (Zo soc. poisťovne je odhlásený.)
1. Zadáva sa ešte niekam inam v Olympe, že mal zamestnanec neplatené voľno?
Mal ho celý mesiac. Do výpočtu miezd som dala položku A20 neplatené voľno - žiadané a obdobie som zadala od 1.3.2011 do 31.3.2011. Vypočítanú mesačnú mzdu (dávam ju spracovať naraz za všetkých pracovníkov cez "Generuj") program nevynuloval. Pri ukladaní mzdy program vypísal: "Do FPČ chýba 184 hod." a pri pracovníkovi svieti červený štvorček = chyba. To vždy pri neplatenom voľne svieti červený štvorček?

2. Nedoplatok z RZZP za zamestnanca som zadala cez "Zrážky" - "Zúčtovanie zdravotného poistenia". Mám to správne?
Nedoplatok musí zamestnávateľ zraziť celý naraz, alebo ho môže zraziť v niekoľkých častiach najneskôr do 30.6.?
rodina1
15.04.11,10:30
1. Zadáva sa ešte niekam inam v Olympe, že mal zamestnanec neplatené voľno?
Mal ho celý mesiac. Do výpočtu miezd som dala položku A20 neplatené voľno - žiadané a obdobie som zadala od 1.3.2011 do 31.3.2011. Vypočítanú mesačnú mzdu (dávam ju spracovať naraz za všetkých pracovníkov cez "Generuj") program nevynuloval. Pri ukladaní mzdy program vypísal: "Do FPČ chýba 184 hod." a pri pracovníkovi svieti červený štvorček = chyba. To vždy pri neplatenom voľne svieti červený štvorček? skúšobne som to vyškúšala, ale zrejme treba vymazať aj jeho základnú mzdu. Aby v danej zložke bolo len a20. Skús.

2. Nedoplatok z RZZP za zamestnanca som zadala cez "Zrážky" - "Zúčtovanie zdravotného poistenia". Mám to správne?
Nedoplatok musí zamestnávateľ zraziť celý naraz, alebo ho môže zraziť v niekoľkých častiach najneskôr do 30.6.?
Zákon o zdravotnom poistení
§ 19
(11) Platiteľ poistného je povinný odviesť nedoplatok príslušnej zdravotnej poisťovni najneskôr do 30. júna kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie poistného vykonalo; nedoplatok zamestnanca, za ktorého vykonal ročné zúčtovanie poistného zamestnávateľ, je povinný odviesť tento zamestnávateľ. Ustanovenie prvej vety neplatí, ak výška nedoplatku platiteľa poistného nedosiahne najmenej 3 eurá. Ustanovenia § 15 ods. 2 a 3 a § 17 ods. 4, 5 a 7 platia rovnako aj pre nedoplatok.

Takže zamestnávateľ je povinný nedoplatok odviesť najneskôr do 30. 6. Podľa mňa, ak sa so zamestnancom dohodne na splátkach, môže zamestnancovi tento nedoplatok stŕhať po častiach tak, aby posledná suma nedoplatku bola odvedená najneskôr do 30. 6.


:cool:
Llívia
15.04.11,11:22
Rodina1, ďakujem.
rodina1
15.04.11,11:24
Llívia, niet za čo ... dúfam, že ti to pomohlo :)
janaGT
15.04.11,11:48
zamestnankyňa sa vydala, zmenila som jej v personalistike priezvisko, avšak mi to nevytvorilo RLFO. a neviem prečo ...
rodina1
15.04.11,11:49
zamestnankyňa sa vydala, zmenila som jej v personalistike priezvisko, avšak mi to nevytvorilo RLFO. a neviem prečo ...
Janka, zmenila si aj stav?
janaGT
15.04.11,11:58
Janka, zmenila si aj stav?

áno, rodinný stav som dala vydatá, doteraz mala rozvedená
rodina1
15.04.11,11:59
áno, rodinný stav som dala vydatá, doteraz mala rozvedená
A pri potvrdení sa ťa to nepýtalo, aby si zadala dátum zmeny?
janaGT
15.04.11,12:02
nie, nepýtalo sa nič
janaGT
15.04.11,12:05
Jarmilka, už to mám. Nemala som uzatvorený 03/11 a zmenu som urobila v person. až v 04/11. Tak už je to OK.
rodina1
15.04.11,14:28
:)
Llívia
18.04.11,10:45
1. Zadáva sa ešte niekam inam v Olympe, že mal zamestnanec neplatené voľno?
Mal ho celý mesiac. Do výpočtu miezd som dala položku A20 neplatené voľno - žiadané a obdobie som zadala od 1.3.2011 do 31.3.2011. Vypočítanú mesačnú mzdu (dávam ju spracovať naraz za všetkých pracovníkov cez "Generuj") program nevynuloval. Pri ukladaní mzdy program vypísal: "Do FPČ chýba 184 hod." a pri pracovníkovi svieti červený štvorček = chyba. To vždy pri neplatenom voľne svieti červený štvorček? skúšobne som to vyškúšala, ale zrejme treba vymazať aj jeho základnú mzdu. Aby v danej zložke bolo len a20. Skús.
Vymazala som mesačnú mzdu, lenže červený štvorček svieti ďalej.
Neviem, či svieti vždy, keď má zamestnanec neplatené voľno, alebo či mám niekde chybu. Do Krosu volať nemôžem, momentálne nemáme zaplatenú podporu.
rodina1
18.04.11,10:46
Vymazala som mesačnú mzdu, lenže červený štvorček svieti ďalej.
Ako si to robila?
Llívia
18.04.11,11:07
Najskôr som všetkým zamestnancom vygenerovala mzdu. Potom som mu dala do mzdy položku A20 na celý mesiac a vymazala som vygenerovanú mzdu. Štvorček svieti ďalej a pri ukladaní mzdy sa objaví hlásenie "Do FPČ chýba 184 hod." V položke A20 program automaticky doplní 31 dní. Zadala som tam ručne 184 hod., vtedy program nehlási žiadnu chybu, pri mzde "svieti" zelená kvačka. Vymazala som tých 184 hod., lebo neviem, či to nemá niekde náväznosti.
veronikasad
18.04.11,11:09
Lívia, ale ak si položku nepl.volno zadávala cez pridaj, základnú mzdu ti mal SW "vymazať" sám. Máš tam aj iné zložky mzdy ?

(neriešila som ešte celomesačné neplatené volno - skús zavolať na hotline, ak to nefunguje správne).
rodina1
18.04.11,11:12
Llívia, tiež som to robila tak, ako ty. Vygenerovala som mzdu, išla som cez oprav, zadala cez pridaj a20 a vymazala som mzdu, ktorú som mala nahodenú kódom 10. Dala som dátum odkedy dokedy. Potvrdila som OK, upozornilo ma, že zamestnancovi chýba 184 hodín, dala som OK a kvačka bola zelená (žiaden červený štvorček)
Llívia
18.04.11,11:13
Práveže A20 som dávala cez "Pridaj" a základnú mzdu SW nevymazal. Nič iné tam zadané nemám.
(Htoline - nemáme zaplatené.)
Llívia
18.04.11,11:15
Skúsila som to ešte raz - A20 na celý mesiac a mzdu SW opäť nevymazal.

Dopĺňam: vymazala som ju ručne, dala uložiť, hlásenie "DO FPČ chýba 184 hod.", potvrdila som a svieti zelená kvačka. Asi sa Olymp nechal konečne presvedčiť, že je to správne.:D
rodina1
18.04.11,11:18
znova som to urobila, a v pohode
Llívia
18.04.11,11:24
Aj u mňa to už funguje. Skúsila som to aj v apríli - a svieti zelená.
Je to záhada, ale už to funguje.
Ďakujem. :)
veronikasad
18.04.11,13:29
Lívia, ak máš legálny SW, hotline od 8-min.do 14-tej (tuším, že funguje až do 15-tej), zaplatený mať nemusíš. je súčasťou ročnej aktualizácie. Platený hotline je po 16-tej.
Llívia
18.04.11,18:29
Veronikasad, ďakujem, viem, že poradenstvo je súčasťou ročnej aktualizácie = BALÍK PODPORY - momentálne ho nemáme zaplatený (písala som o tom v nejakom predchádzajúcom príspevku). Softvér máme legálny.
Majka
19.04.11,12:35
Dobry den,
prosim Vas pekne ako si mam nastavit, dala som prvy krat generovat mzdu na trv.prac.pomer, za 3/2011 mame len jedneho zamestnanca, dan bola 71,98 a neviem z akeho dovodu mi do Prehladu stiahlo tuto dan do riadku 3 v Prehlade a nie do riadku 1, dalej ju v riadku c. 4 a v riadku 7 mame spravne 71,98 ...
prosim viete mi poradit co mam zle? Nemam plateny hotline, info po telefone mam len do 15,30
dakujem velmi pekne
Mila123
19.04.11,12:38
Momentálne Olymp má chybu v ELDP, nesprávne počíta kalendárne dni vylúč. dôb.....vraj informovali o tom ale mne sa ich info nedonieslo....tak som im napísala e-mail --- olymp@kros.sk a cca 2 hodinky som mala odpoveď........
Aňuška
19.04.11,17:05
Momentálne Olymp má chybu v ELDP, nesprávne počíta kalendárne dni vylúč. dôb.....vraj informovali o tom ale mne sa ich info nedonieslo....tak som im napísala e-mail --- olymp@kros.sk a cca 2 hodinky som mala odpoveď........
Doplním: chyba sa vyskytne iba v prípade, ak pokračuje PN z minulého roka. Vtedy dáva chybné kalendárne dni vylúč. doby aj v roku 2010 aj v r. 2011. Chyba by mala byť odstránená v novej verzii, ktorá je plánovaná na júl. Teraz sa to dá odstrániť tak, že sa vrátite do decembra, odklikne sa fajočka pokračovania, vytlačí sa ELDP a vrátite fajočku pokračovania PN späť.
tinkas
25.05.11,11:31
ahojte poradáci ako zadať v olympe prečepranie dovolenky - vrátenie?? zamestnanec skončil PP ale zistila som že ma prečepranu dovolenku tak ju musim dať na vrátenie. je to mzdová položka č. 312? a akým spôsobom to zadať do výpočtu mzdy ...stači len napríklad -115,88eur???
truch
25.05.11,11:41
Zadanie prečerpanej dovolenky

Dovolenku, ktorú si zamestnanec vyčerpal ale následne na ňu stratil nárok (napr. si na začiatku roka vyčerpal celoročnú dovolenku a ukončil pracovný pomer) je potrebné zamestnancovi pri ukončení pracovného pomeru z výplaty zraziť. Na zrazenie prečerpanej dovolenky použijete zložku mzdy 312_zrazenie náhrady mzdy za dovolenku. Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní, mínusový počet hodín a čiastku program automaticky doplní. Táto zložka mzdy poníži vymeriavací základ na zdravotné poistenie aj daň.
Bubačik
27.05.11,13:29
Hotline v Kros-e je v ramci Balika podpory poskytovany od 8.00 do 15.30hod.
truch
28.05.11,12:12
Včera som bola v rámci otvorených dní Krosu na školení. Zaujalo ma, že si môžem z Olympu tlačiť rôzne zostavy, len stlačením pravého tlačitka myšky sa dostanem do excelu a upravím si čo potrebujem:)
Napríklad klasický zoznam pracovníkov, len s menom a priezviskom, ktorý použijem ako prezenčku:)
miriza
01.06.11,08:22
Ahojte, na akom dokumente mám zaslať do zdravotnej poisťovne to, že zamestnanec je na PN. Výkazy zasielam elektronicky.
ZuzanaP
01.06.11,08:32
Ahojte, na akom dokumente mám zaslať do zdravotnej poisťovne to, že zamestnanec je na PN. Výkazy zasielam elektronicky.

Exporty - exporty zdravotného poistenia - zmena platiteľa a vyberiete príslušnú zdravotnú poisťovňu, urobíte export a potom podáte cez elektronickú podateľňu :)
miriza
01.06.11,08:34
Ďakujem pekne už som to medzitým našla a aj poslala :). Len mám ešte pracovníčku v Dôvere a tam posielam poštou, lebo je tam sama, to som ešte nenašla tú dôveru.
blondy
01.06.11,11:32
Ďakujem pekne už som to medzitým našla a aj poslala :). Len mám ešte pracovníčku v Dôvere a tam posielam poštou, lebo je tam sama, to som ešte nenašla tú dôveru.
Vo výstupoch : Oznamovacia povinnosť - zmeny platiteľa zdrav.poistenia - ...
janaGT
13.06.11,08:30
dajú sa v olympe zoraďovať zamestnanci podľa stredísk? kde mám v personalistike uviesť číslo strediska, kam zamestnanca začleňujem?
Aňuška
13.06.11,08:55
dajú sa v olympe zoraďovať zamestnanci podľa stredísk? kde mám v personalistike uviesť číslo strediska, kam zamestnanca začleňujem?

Dajú:
V záložke Organizácia, Štruktúra podniku si vytvoríš strediská.
V personalistike si v Pracovných údajoch, Stredisko začleníš pracovníkov do príslušných stredísk a potom si ich môžeš cez záložku Organizačná štruktúra (napravo na monitore) vyberať podľa stredísk napr. pri nahrávaní výplat, alebo robiť výber v personalistike atď.
Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ak nie, pýtaj sa.
janaGT
16.06.11,13:02
Dajú:
V záložke Organizácia, Štruktúra podniku si vytvoríš strediská.
V personalistike si v Pracovných údajoch, Stredisko začleníš pracovníkov do príslušných stredísk a potom si ich môžeš cez záložku Organizačná štruktúra (napravo na monitore) vyberať podľa stredísk napr. pri nahrávaní výplat, alebo robiť výber v personalistike atď.
Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ak nie, pýtaj sa.

Aňuška, prosím ťa, urobila som to podľa pokynov, avšak napr. vo výstupe Výplatná listina, sa mi nedá rozčleniť na tieto strediská, v nastaveniach dokumentu pri tlači sú tieto políčka bledosiví a nedajú sa zakliknúť
blondy
17.06.11,05:21
Aňuška, prosím ťa, urobila som to podľa pokynov, avšak napr. vo výstupe Výplatná listina, sa mi nedá rozčleniť na tieto strediská, v nastaveniach dokumentu pri tlači sú tieto políčka bledosiví a nedajú sa zakliknúť
a skúšala si si to aj vytlačiť na obrazovku? aj ja mám tieto políčka bledosivé, nedá sa mi do nich zakliknúť, aj napriek tomu mám výplatnú listinu za každé stredisko na osobitnej strane
janaGT
17.06.11,05:29
neskúšala ... idem to vyskúšať ...
janaGT
17.06.11,05:32
super ... ide to, vôbec ma nenapadlo pozrieť to na obrazovke, keď som to mala bledo sivé :)
Ďakujem!
janaGT
20.06.11,04:51
skúste mi poradiť,
je lepšie naučiť sa robiť v programe, ktorý používala bývalá účtovníčka, ktorý je podľa mňa úplne otrasný alebo nahodiť do olympu, ktorý poznám, mzdy od začiatku roka pre 120 ľudí a ďalej už robiť len v ňom ...
veronikasad
20.06.11,04:57
skúste mi poradiť,
je lepšie naučiť sa robiť v programe, ktorý používala bývalá účtovníčka, ktorý je podľa mňa úplne otrasný alebo nahodiť do olympu, ktorý poznám, mzdy od začiatku roka pre 120 ľudí a ďalej už robiť len v ňom ...
Janka, ak chceš začať s novým mzdovým SW, doporučujem k 1. januáru - nie v priebehu roka. So spätným nahadzovaním miezd sa veľmi natrápiš ...S Olympom robím, je fajn, keď prídeš na všetky jeho "muchy". Ktorý že je to ten iný otrasný SW ?
janaGT
20.06.11,05:01
Janka, ak chceš začať s novým mzdovým SW, doporučujem k 1. januáru - nie v priebehu roka. So spätným nahadzovaním miezd sa veľmi natrápiš ...S Olympom robím, je fajn, keď prídeš na všetky jeho "muchy". Ktorý že je to ten iný otrasný SW ?

Veronika, práveže olymp poznám, som s ním veľmi spokojná. Robila som v ňom 3 roky v inej firme. Jasné, že sa sem tam niečo nájde, v čom sa treba poradiť.
Som si vedomá aj toho, že sa s nahadzovaním miezd natrápim, avšak ak by som v ňom začala od 1.1. tak či tak tam musím nahodiť všetky osobné údaje, posledné priemerky .... milión vecí ... ale potom by to už šlo jak po masle ...
A ten otras sw je od TP soft B. Bystrica
blondy
20.06.11,05:06
Veronika, práveže olymp poznám, som s ním veľmi spokojná. Robila som v ňom 3 roky v inej firme. Jasné, že sa sem tam niečo nájde, v čom sa treba poradiť.
Som si vedomá aj toho, že sa s nahadzovaním miezd natrápim, avšak ak by som v ňom začala od 1.1. tak či tak tam musím nahodiť všetky osobné údaje, posledné priemerky .... milión vecí ... ale potom by to už šlo jak po masle ...
A ten otras sw je od TP soft B. Bystrica
Ja som niečo podobné riešila, ale už bol september... tak som tie 4 mesiace sa trápila v tom starom softe a od 1.1 šups nahodiť všetko do olympu... je to dosť veľa 120 ľudí... personalistiku budeš musieš aj tak ponahadzovať... asi by som do toho išla. budeš to mať potom jednoduchšie aj pri ročnom zúčtovaní
veronikasad
20.06.11,05:10
TP soft nepoznám, skús zavolať do Krosu, či sa nedajú preklopiť údaje. Lebo sa naozaj natrápiš, ak sa budeš chcieť trafiť do mesačných výkazov z iného SW. Predtým ale skús pozrieť cenu - na 120 ľudí to bude riadna pálka. V piatok som platila ročný balík podpory pre 60 zamestnancov 276,48€.
janaGT
20.06.11,05:18
TP soft nepoznám, skús zavolať do Krosu, či sa nedajú preklopiť údaje. Lebo sa naozaj natrápiš, ak sa budeš chcieť trafiť do mesačných výkazov z iného SW. Predtým ale skús pozrieť cenu - na 120 ľudí to bude riadna pálka. V piatok som platila ročný balík podpory pre 60 zamestnancov 276,48€.

do krosu som už volala, údaje sa nedajú preklopiť ... a viem aj to, že to bude pálka cez 3 000 eur, ale platila by to firma, kde som začala pracovať. Ide o to, že doteraz mzdy robila, resp. ešte robí externá účtov níčka, ktorá ich spracováva v tom tp softe, takže tak či tak budeme musieť kúpiť nejaký soft, a či zaplatím tp alebo olymp, to je už jedno. Externhá má 3- mesačnú výpovednú lehotu, počas ktorej sa mám rozhodnúť, v akom softe ich chcem spracovávať.
tinkas
20.06.11,08:04
ja som minulý rok tiež prehadzovala zo starého sofweru do olympu...síce iba 12 zamestnancov a 3 mesiace...ale som rada, že som to urobila...a ked clovek ide podľa výplatných pások, tak to nie je až take hrozne, ked si clovek najde na to system..:)
janaGT
20.06.11,09:16
ani nevieš, ako si ma potešila :)
janaGT
21.06.11,05:03
kde treba uviesť v olympe, že zamestnanec je sporiteľom v 3. pilieri? vidím tam len 2. pilier ....
KEJKA
21.06.11,05:39
3.pilier neriešiš, platí si to zam-ec sám, pri RZD iba nahodíš sumu, ktorú zaplatil na základe ním prineseného potvrdenia.
janaGT
21.06.11,05:53
3.pilier neriešiš, platí si to zam-ec sám, pri RZD iba nahodíš sumu, ktorú zaplatil na základe ním prineseného potvrdenia.

a v prípade, ak mu prispieva aj zamestnávateľ?
Paula
21.06.11,06:02
kde treba uviesť v olympe, že zamestnanec je sporiteľom v 3. pilieri? vidím tam len 2. pilier ....


V personalistike treba pridať zrážku poistného . V ponúknutom okne zadáš sumu za zamestnávateľa i za zamestnanca.
Sylvi
30.06.11,08:37
Ahoj poradaci, potrebovala by som poradit ako postupovat ak je zamestnankina ma materskej aby mi ju netahalo do výkazov do ZP? Mam dat ukoncenie ZP? ale potom si vyhodi hlasku ze zam.nieje v ziadnej poistovni.... do výkazov co sa zasielaju do SP mi ju netaha.
dakuejm
Sylvi
30.06.11,08:38
zabudla som dopisat v programe OLYMP
ZEvina
30.06.11,08:50
Ahoj poradaci, potrebovala by som poradit ako postupovat ak je zamestnankina ma materskej aby mi ju netahalo do výkazov do ZP? Mam dat ukoncenie ZP? ale potom si vyhodi hlasku ze zam.nieje v ziadnej poistovni.... do výkazov co sa zasielaju do SP mi ju netaha.
dakuejm

No práveže opačne - aj do výkazov do SP by Ti to malo ťahať nulové stavy. Ak je vaša zamestnankyňa a nemá ukončený PP, tak sa vykazujú nuly.
Sylvi
30.06.11,09:06
pozrela som si prílohu výkazu SP a ano pri jej rodnom čísle sú 0 tak to by bolo potom v poriadku. Zaujíma ma skor ta vec ze pri výkazoch do ZP mi dáva počet prihlásených zamest. 16 a počet zamest,za ktorých sa platí poistné 15. Nemali by byť tieto čísla rovnake?
lydus2001
30.06.11,09:22
to je dobré, máte 16 zamestnancov, ale iba za 15 sa pláti poistné, lebo 1 je na materskej
Sylvi
30.06.11,09:32
dakujem
KEJKA
30.06.11,15:34
prosím vás, má OLYMP aj verziu pre spracovanie miezd podľa českej legislatívy? /poslala som im otázku/, pýtam sa tu preto, že ak niekto máte s nimi skúsenosť, napíšte.
nemá a ani neuvažujú - volali mi z KROSu.
Sylvi
07.07.11,10:17
ahojte, existuje v olympe verzii standart neaka celková rekapitulácia kde by bol zobrazeny pocet celkovych odprac. dni/hodín, nemoc. náhrady, náhrady za dovo., nadčasy, prípadne odstupne/odchodne, hruby príjem, celkovo odvody, dan....proste rekapitulácia všetkeho, nepotrebujem to mat členené ani na mena ani strediska. Nasla som tam neake zostavy ale neobsahuju vsetko co by som potrebovala.
dakujem
rodina1
07.07.11,10:22
ahojte, existuje v olympe verzii standart neaka celková rekapitulácia kde by bol zobrazeny pocet celkovych odprac. dni/hodín, nemoc. náhrady, náhrady za dovo., nadčasy, prípadne odstupne/odchodne, hruby príjem, celkovo odvody, dan....proste rekapitulácia všetkeho, nepotrebujem to mat členené ani na mena ani strediska. Nasla som tam neake zostavy ale neobsahuju vsetko co by som potrebovala.
dakujem
Neskúšala si zostavu: REkapitulácia výplatných pások za obdobie ...?
Sylvi
07.07.11,10:40
Neskúšala si zostavu: REkapitulácia výplatných pások za obdobie ...?
dakujem uz som skusila a niečo take som hladala, dakujem este raz. Ja som stale skusala rekapitulaciu zložiem mzdy.:)
Danielle369
17.07.11,08:10
Pracovníčka nastúpila na materskú 9.7.2011...Potrebujem vytlačiť aj Potvrdenie na účely uplatnenia ND.
Zadala som položku NO5-materská 60% a potvrdenie mám prázdne..kde robím chybu?
rodina1
17.07.11,12:01
Pracovníčka nastúpila na materskú 9.7.2011...Potrebujem vytlačiť aj Potvrdenie na účely uplatnenia ND.
Zadala som položku NO5-materská 60% a potvrdenie mám prázdne..kde robím chybu?
Dani, teraz som to "cvične" vyskúšala, a ide mi to.
Máš vo vygenerovanej výplate pri kóde N05 zakliknuté aj dni v kalendári? A potom ešte zakliknúť "neukončené".
Danielle369
17.07.11,12:26
Jarinka dakujem..nemala som zakliknuté dni ani neukončené...
dakujem velmi pekne
lydus2001
26.07.11,06:24
ahojte, poraďte prosím, kde sa dá v Olympe nastaviť Kód pracovnej činnosti zamestnanca podľa Klasifikácie zamestnaní na 6 miest (KZAM-R). Robím teraz prvýkrát štatistiku Trexima 1-04. Ďakujem.
Mila123
26.07.11,06:30
ahojte, poraďte prosím, kde sa dá v Olympe nastaviť Kód pracovnej činnosti zamestnanca podľa Klasifikácie zamestnaní na 6 miest (KZAM-R). Robím teraz prvýkrát štatistiku Trexima 1-04. Ďakujem.
netuším kde to je...aj ja robím Treximu, ale dámy z nej vo väčšine volajú a urobíme ju telefonicky.....
ak si ja nedám rady, s čím koľkek, píšem do olympu olymp@kros.sk
a cca do 3 hodín mám správnu odpoveď, a ak je to zložitejšie, dokonca aj telefonujú....
pekný deň...
lydus2001
26.07.11,06:38
ďakujem, tak tam asi skúsim napísať.
Erislava
26.07.11,07:26
V Olympe už síce nerobím, ale riešila by som to v personalistike na záložke Ostatné, potom Povolanie a cez F7 sa otvorí zoznam profesiií, ktorý treba naplniť, zadá sa názov profesie a číselný kód.
Majka
29.07.11,11:43
prosim vas pekne, v com mozem mat problem ked mi olymp generuje do Prehladu zrazene preddavky dane do roadku 3 a nie do riadku 1??? prvy Q mi isiel spravne, aj minuly rok, a teraz neviem kde nastal problem nic som nemenila prezeram jednotlive mesiace mam vsetko spravne. velmi pekne dakujem
veronikasad
29.07.11,11:47
prosim vas pekne, v com mozem mat problem ked mi olymp generuje do Prehladu zrazene preddavky dane do roadku 3 a nie do riadku 1??? prvy Q mi isiel spravne, aj minuly rok, a teraz neviem kde nastal problem nic som nemenila prezeram jednotlive mesiace mam vsetko spravne. velmi pekne dakujem
riadok 1 máš prázdny ? Nevykázala si v RZD preplatok ?
Majka
29.07.11,11:50
ano riadok jedna je prazdny, ja som RZD nerobila nakolko sme do februara mali len jedneho dohodara, potom dohodar zmeneny na trv.prac.pomer. takze zo zuct. dane min.roku to nema nic spolocne. neviem kde si to mam pozriet proco mi z vygenerovanej mzdy stiahne preddavkovu dan do r. 3 ...
orchideamm
01.08.11,14:13
Ahojte ,robí niekto personalistiku v tomto SW a je v Bardejove?
Prosím potrebujem vysvetliť .

Ďakujem
veronikasad
01.08.11,16:13
Ahojte ,robí niekto personalistiku v tomto SW a je v Bardejove?
Prosím potrebujem vysvetliť .

Ďakujem
Ak máš legálny SW, zavolaj hotline Krosu. Navigujú ťa ... Alebo zadaj konkrétnu otázku na Porade.
orchideamm
01.08.11,16:19
Ak máš legálny SW, zavolaj hotline Krosu. Navigujú ťa ... Alebo zadaj konkrétnu otázku na Porade.



.... nemám , dostala som pracovnú ponuku personalistika, mzdy a administratíva a to všetko v OLYMP- KROS ,HOUR ale ja ani nemám potuchy.
preto sa pýtam či je tu niekto z BJ aby som sa pozrela na to ako sa tam robí aj keď si myslím ze SW su podobne ale aj tak je dobre si to pozrieť.

Ďakujem
veronikasad
01.08.11,16:23
.... nemám , dostala som pracovnú ponuku personalistika, mzdy a administratíva a to všetko v OLYMP- KROS ,HOUR ale ja ani nemám potuchy.
preto sa pýtam či je tu niekto z BJ aby som sa pozrela na to ako sa tam robí aj keď si myslím ze SW su podobne ale aj tak je dobre si to pozrieť.

Ďakujem
Ak to moc nesúri, Kros robieva aj bezplatné prezentácie SW. Zúčastnila som sa ich niekolkokrát, vždy sa dá niečo nové naučiť ... Skús pozrieť na ich stránke, či náhodou nebežia aj teraz.
orchideamm
01.08.11,16:30
Ak to moc nesúri, Kros robieva aj bezplatné prezentácie SW. Zúčastnila som sa ich niekolkokrát, vždy sa dá niečo nové naučiť ... Skús pozrieť na ich stránke, či náhodou nebežia aj teraz.


...veď práve,že mi to dosť súri, preto by som radšej ak by mi to len niekto ukázal čo a ako to tam funguje.
veronikasad
01.08.11,16:32
...veď práve,že mi to dosť súri, preto by som radšej ak by mi to len niekto ukázal čo a ako to tam funguje.
ak by si bola z PD - nie je problém ... Možno sa ti niekto ozve.
veronikasad
01.08.11,16:35
Ak ešte nemáš, skús si aspoň stiahnuť demoverziu

http://www.kros.sk/11046#subory
lydus2001
02.08.11,08:17
ahojte, neviete mi náhodou poradiť, či sa dá z Olympu vytiahnuť koľko hodín nadčasu odrobili jednotliví zamestnanci od začiatku roka...? ďakujem
Aňuška
02.08.11,08:48
ahojte, neviete mi náhodou poradiť, či sa dá z Olympu vytiahnuť koľko hodín nadčasu odrobili jednotliví zamestnanci od začiatku roka...? ďakujem

-Dokumenty
- Rekapitulácia zložiek mzdy
- Ročne po zamestnancoch
(vyberieš s vypočítanou mzdou a skontroluješ rok)
- Výber položiek - klik na trojuholníček - zadané
- Mzdová položka - 140 mzda za nadčas
a v dokumente máš údaj aj o hodinách

Môžeš si dokument urobiť za všetkých, alebo ak chceš len niektorých, tak si ich označ, príp. len jedného, tak daj aktuálny riadok.
Erislava
02.08.11,08:49
Dá sa to cez rekapituláciu zložiek mzdy, zadá sa rok, meno zamestnancov a kód zložky 140, alebo je to vidno aj na mzdovom liste.
lydus2001
02.08.11,10:12
ďakujem vám veľmi pekne :)
maartin
07.08.11,12:11
ahojte,
chcel by som sa styptat, ako mam nastavit cerpanie starej dovolenky, lebo ja ked si vytvaram nahradu mzdy 310 berie mi z tohtorocnej dovolenky, a inu volbu ako 310 na nahrady miezd z dovoleniek tam nemam
veronikasad
07.08.11,14:09
ahojte,
chcel by som sa styptat, ako mam nastavit cerpanie starej dovolenky, lebo ja ked si vytvaram nahradu mzdy 310 berie mi z tohtorocnej dovolenky, a inu volbu ako 310 na nahrady miezd z dovoleniek tam nemam
aj "starú" dovolenku preplácaš priemerom za predchádzajúci kal.štvrťrok.

Alebo sa pýtaš, kde máš nastaviť nárok na dovolenku z predch. kal.roka ?
maartin
08.08.11,07:35
Alebo sa pýtaš, kde máš nastaviť nárok na dovolenku z predch. kal.roka ?
Presne o to mi ide. Pozeram do toho uz druhy den a neviem to rozlusknut.
veronikasad
08.08.11,07:44
Presne o to mi ide. Pozeram do toho uz druhy den a neviem to rozlusknut.
Martin, ale neodpovedal si, či riešiš priemerku alebo ako zadať starú dovolenku.
maartin
08.08.11,07:52
ako zadat staru dovolenku.

ak to mam presne opisat: po tom ako vygenerujem mzdy, pridam nahrady miezd za dovolenky zamestnancom, ktori ich cerpali, pridam ich cez "davku" 310.
Mam ale zamestnanca, ktoremu zvysila stara dovolenka. Ak sa pozriem na jeho kartu v personalistike, stale ju ma konstatnu. Ukazuje mi to policko s nazvom "Predosla". Ak mu aj platim nahradu mzdy za dovolenku, stale sa mu odpocita ta ku ktorej mu narok vznika tento rok.
Aňuška
08.08.11,07:55
V personalistike v záložke "Mzdové údaje" si nahraj do okienka "Predošlá" nárok starej dovolenky a čerpanie sa zadáva tým istým kódom ako dovolenka bežného roka, t.j. zložkou 310.
veronikasad
08.08.11,07:55
V personalistike na karte zamestnanca - cez mzdové údaje - dni dovolenky - predošlá (doplníš počet dní starej dovolenky).

Pozri sa na výplatnú pásku, tam máš spočítanú starú aj novú dovolenku a z toho odpočítané celkové čerpanie. Stará aj nová sa platí aktuálnym priemerom (z predch.kal.štvrťroka)

Čerpanie starej dovolenky vo finančnom vyjadrení vidíš len v rezervách.
maartin
08.08.11,08:04
aha, ze potom v personalistike to okienko pri dovolenkach "predosla" sa ani pocas roka nemeni pri cerpani? zostava stale take ako sa prenieslo s predosleho roku?
btt12
09.08.11,14:45
Dobry den, vedel by mi niekto poradit postup ako zadat zrazku zo mzdy z dovodu exekucneho pripadu? Zamestnanec ma minimalnu mzdu. Pripadne ako nastavit, ak ma viac exekucnych prikazov, aby sa pri nevycerpani limitu zrazila automaticky dalsia? Dakujem
lydus2001
10.08.11,05:00
v personalistike - zrážky - pridaj - ostatné - zrážka nariadená súdom, a tu vyplníš: použiť od (napíšeš tam nasledujúci mesiac, kedy exekúcia prišla), výpočet: po životné minimum a do žltého okienka a aj do okienka po tým napíše sumu, ktorá sa má zraziť a ak je pohľadávka prednostná, tak zaškrtneš aj políčko prednostná pohľadávka, ak nie, tak to nezaškrtuješ, potom vyplniš aj dátum doručenia, kedy exekúcia prišla, popis, tam dáš číslo exekúcie a ešte vyberieš spôsob, buď v hotovosti, ak ešte nemáš exekučný príkaz a nevieš číslo účtu alebo ak už máš aj exekučný príkaz, tak číslo účtu exekútora.
A tiež je dôležité do mzdových údajov v personalistike vyplniť počet vyživovaných osôb buď pre výživné alebo iné zrážky.
Ak si nahodíš všetky exekúcie, tak program už bude automaticky zrážať buď postupne jednostlivé exekúcie alebo pomerne, ak ich prišlo súčastne viac.

233/1995 - exekučný poriadok, od § 66 je exekúcia zrážkami zo mzdy
ak má minimálnu mzdu, tak by ťa mohol zaujímať § 74
(1) Platiteľ mzdy je povinný oznámiť exekútorovi, že nemôže vykonávať zrážky zo mzdy povinného, pretože povinný počas troch mesiacov nepoberá mzdu aspoň v takej výške, aby sa z nej mohli vykonávať zrážky.
btt12
10.08.11,13:30
v personalistike - zrážky - pridaj - ostatné - zrážka nariadená súdom, a tu vyplníš: použiť od (napíšeš tam nasledujúci mesiac, kedy exekúcia prišla), výpočet: po životné minimum a do žltého okienka a aj do okienka po tým napíše sumu, ktorá sa má zraziť a ak je pohľadávka prednostná, tak zaškrtneš aj políčko prednostná pohľadávka, ak nie, tak to nezaškrtuješ, potom vyplniš aj dátum doručenia, kedy exekúcia prišla, popis, tam dáš číslo exekúcie a ešte vyberieš spôsob, buď v hotovosti, ak ešte nemáš exekučný príkaz a nevieš číslo účtu alebo ak už máš aj exekučný príkaz, tak číslo účtu exekútora.
A tiež je dôležité do mzdových údajov v personalistike vyplniť počet vyživovaných osôb buď pre výživné alebo iné zrážky.
Ak si nahodíš všetky exekúcie, tak program už bude automaticky zrážať buď postupne jednostlivé exekúcie alebo pomerne, ak ich prišlo súčastne viac.

233/1995 - exekučný poriadok, od § 66 je exekúcia zrážkami zo mzdy
ak má minimálnu mzdu, tak by ťa mohol zaujímať § 74
(1) Platiteľ mzdy je povinný oznámiť exekútorovi, že nemôže vykonávať zrážky zo mzdy povinného, pretože povinný počas troch mesiacov nepoberá mzdu aspoň v takej výške, aby sa z nej mohli vykonávať zrážky.

Velmi pekne dakujem, len nerozumiem tomu, co som vyznacila cervenou. Ved aj z minimalnej mzdy je mozne este zrazat, nie?
Aňuška
10.08.11,14:16
Záleží na tom aká je výška nepostihnuteľnej sumy na vyživované osoby.
lydus2001
10.08.11,16:43
Velmi pekne dakujem, len nerozumiem tomu, co som vyznacila cervenou. Ved aj z minimalnej mzdy je mozne este zrazat, nie?

zrážka môže vyjisť aj z minimálnej mzdy, ale ak napr. má manželku a dieťa (deti), tak je dosť možné, že už zrážka nevyjde. počkaj 3 mesiace, v každom si to vypočítaj a ak ani raz nevyjde exekúčná zrážka, tak daj vedieť exekútorovi.
btt12
10.08.11,17:40
zrážka môže vyjisť aj z minimálnej mzdy, ale ak napr. má manželku a dieťa (deti), tak je dosť možné, že už zrážka nevyjde. počkaj 3 mesiace, v každom si to vypočítaj a ak ani raz nevyjde exekúčná zrážka, tak daj vedieť exekútorovi.

Nema ani manzelku ani deti a zrazku mi nevyrata. Netreba vyplnit este nieco v personalistike napr. do policka cista mzda pracovnik alebo do policka ciastka?
btt12
10.08.11,17:44
Mozno pomoze, ak budem konkretna:
minimalna mzda
CNa (neviem, ci zohrava ulohu, mozno ano kvoli vreckovemu, ktore tiez podlieha zdaneniu a odvodom) 108
exekucia 127,69 EUR
Mohli by ste niekto nahodit do programu a vypocitat? Bola by som vdacna, lamem si s tym hlavu a neviem sa dopracovt k vysledku.
Mila123
10.08.11,17:44
Nema ani manzelku ani deti a zrazku mi nevyrata. Netreba vyplnit este nieco v personalistike napr. do policka cista mzda pracovnik alebo do policka ciastka?

prepočítaj si to ručne.....
btt12
10.08.11,17:54
prepočítaj si to ručne.....

Zrazka mi vychadza 44,26 EUR, je to spravne?
Mila123
10.08.11,18:20
Zrazka mi vychadza 44,26 EUR, je to spravne?

ak si neviem rady s Olympom, píšem e-mail a cca 2-3 hodiny a mám odpoveď.....popr. zo ZA zavolajú...a poradia ti....skús napísať na olymp@kros.sk
lydus2001
11.08.11,05:03
Mozno pomoze, ak budem konkretna:
minimalna mzda
CNa (neviem, ci zohrava ulohu, mozno ano kvoli vreckovemu, ktore tiez podlieha zdaneniu a odvodom) 108
exekucia 127,69 EUR
Mohli by ste niekto nahodit do programu a vypocitat? Bola by som vdacna, lamem si s tym hlavu a neviem sa dopracovt k vysledku.

prepočítala som to v Olympe:
počítala som s minimálnou mzdou 317 eur, bez detí, bez manželky, s cestovnou náhradou nad zákon 108 eur vyplatenou mimo mzdy a ako bežnú pohľadávku (čiže z 1 tretiny). čistá mzda mi vyšla 246,48, exekučná zrážka mi vyšla 44,19 eur, zamestnancovi tak ostane 202,29 eur.
Za 3 mesiace by mala byť exekúcia ukončená.
lydus2001
11.08.11,05:24
Nema ani manzelku ani deti a zrazku mi nevyrata. Netreba vyplnit este nieco v personalistike napr. do policka cista mzda pracovnik alebo do policka ciastka?

pripájom aj foto z Olympu ako to má byť vyplnené v personalistike - zrážky, nikde inde nič nevypĺňaš. Program by to už mal vyrátať sám.
btt12
11.08.11,13:53
pripájom aj foto z Olympu ako to má byť vyplnené v personalistike - zrážky, nikde inde nič nevypĺňaš. Program by to už mal vyrátať sám.

Podla rucneho vypoctu to tak vychadza aj mne, vreckove sice vyplacam ako sucast mzdy, ale to na vyske cistej mzdy nic nemeni. V personalistike to mam takto vyplnene, tak ja neviem... Urobim to asi tak, ze zadam zrazku dohodou vo vyske 44.19 EUR a bude.
ajkariky
13.08.11,21:00
Prosím, kde robím chybu v personalistike mám zadaný štandartný kalendár , ale keď generujem mzdu mesiac júl nedá mi tam 1 deň sviatok len 20 dní pracovných, tak isto mám v personalistike zadané platiť sviatky priemerom, tak neviem čo s tým mám,ďakujem.Robí mi to iba pri jednom zamestnancovi u iných je to o.k A ešte jedna otázočka pri tomto istom zamest. mám označeného červene ?keď mu robím mzdu neviem prečo? môže to mať súvis a stále mi tam ťahá PN ktorú má už ukončenú.
KEJKA
13.08.11,21:18
máš asi zaškrtnuté pokračovanie PNky a tá spadá na ten sviatok.
alebo máš z minulého mesiaca nastavenú dovolenku resp. iný dôvod na dátum, ktorý je v júli sviatok.
červene to svieti, lebo olymp vie, že je mzda zle generovaná.
ajkariky
14.08.11,17:51
máš asi zaškrtnuté pokračovanie PNky a tá spadá na ten sviatok.
alebo máš z minulého mesiaca nastavenú dovolenku resp. iný dôvod na dátum, ktorý je v júli sviatok.
červene to svieti, lebo olymp vie, že je mzda zle generovaná.
ďakujem Kejka idem si to celé znovu prezrieť.
ajkariky
15.08.11,12:51
Zadanie prečerpanej dovolenky

Dovolenku, ktorú si zamestnanec vyčerpal ale následne na ňu stratil nárok (napr. si na začiatku roka vyčerpal celoročnú dovolenku a ukončil pracovný pomer) je potrebné zamestnancovi pri ukončení pracovného pomeru z výplaty zraziť. Na zrazenie prečerpanej dovolenky použijete zložku mzdy 312_zrazenie náhrady mzdy za dovolenku. Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní, mínusový počet hodín a čiastku program automaticky doplní. Táto zložka mzdy poníži vymeriavací základ na zdravotné poistenie aj daň.
Ja sa veľmi ospravedlňujem vôbec neviem ako sa mi to stalo nechcela som klik na nevhodné a neviem ako to vymazať
ajkariky
15.08.11,12:53
Zadanie prečerpanej dovolenky

Dovolenku, ktorú si zamestnanec vyčerpal ale následne na ňu stratil nárok (napr. si na začiatku roka vyčerpal celoročnú dovolenku a ukončil pracovný pomer) je potrebné zamestnancovi pri ukončení pracovného pomeru z výplaty zraziť. Na zrazenie prečerpanej dovolenky použijete zložku mzdy 312_zrazenie náhrady mzdy za dovolenku. Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní, mínusový počet hodín a čiastku program automaticky doplní. Táto zložka mzdy poníži vymeriavací základ na zdravotné poistenie aj daň.
ako sa mi to mohlo stať ospravedlňujem sa chcela som dať jasné že súhlasím
ajkariky
16.08.11,16:48
V olympe, PN celý mesiac a vo výkaze do SP mi dáva počet kalendárnych dní 0, je to správne, nemalo by byť 31 za mes. júl 2011.ďakujem za pomoc.
Mila123
16.08.11,18:55
V olympe, PN celý mesiac a vo výkaze do SP mi dáva počet kalendárnych dní 0, je to správne, nemalo by byť 31 za mes. júl 2011.ďakujem za pomoc.

je to oki...má to tak byť.......
ajkariky
16.08.11,19:25
je to oki...má to tak byť.......
ďakujéééééééééém
Majka
25.08.11,10:59
dobry den, prosim vas ja by som si len potrebovala ujasnit ohladom TPP a nastupu na MD, mam zamestn. kt. nastupuje 1.9. na MD ...
1/ v personalistike zadam Oprava udajov pracovnika-Zlozky mzdy - novy riadok vyberiem si N05 materske a zadam datum od kedy?
2/ neviem najst tlacivo potvrdenie pre socialku s vymeriavac.zakladmi pre vypocet materskeho do socialky...
v prirucke to neviem najst a v olympe som len samouk....
3/ do zdravotnej poistovne je potrebne nahlasit zmenu nastup na MD zamestnanca.
HEBA
31.08.11,09:36
Mám licenciu na 5 pracovníkov. Do júna som spracovavála mzdy
len dvom pracovníkom, jeden z nich k 30.05.2011 skončil pracovný pomer, t zn. ostal jeden pracovník. Od 01.07.2011 by som potrebovala spracovávať pre ďalších štyroch ale program to nedovolí. Pri generovaní 5. pracovníka mi vypisuje: " Pre zamestnanca nie je možné generovať výplatu, pretože presahuje počet zamestnancov, pre ktorých sú zakúpené práva na užívanie programu. Riadne som ukončila pracovný pomer dotýčného pracovníka /aspoň si myslím/,neviem prísť na to kde som mohla urobiť chybu. Prosím poradíte ?
Elena
Aňuška
31.08.11,09:48
Program sleduje počet vygenerovaných výplat v aktuálnom mesiaci. Vyzerá to tak, že máš už 5 výplat vygenerovaných.
Nemáš náhodou viac firiem a súčet výplat je viac ako 5?
HEBA
31.08.11,10:58
Nie, v júli mám vygenerovaných výplat pre 4 pracovníkov a 5.-ho už nedovolí vygenerovať program.
Ivenka
31.08.11,11:00
Mne sa to raz stalo, že mi vygenerovalo v skúšobnom príklade viac výplat, teda mi započítalo moje 4 + 2 v skúšobnom a potom ma to nepustilo. Musela som volať do Krosu a pani mi to na diaľku opravila príp.zmenila prístupové heslo.
HEBA
31.08.11,13:20
Ďakujem za Vaše odpovede, asi budem musieť aj ja zavolať
Príjemný deň
Elena
elmajka
06.09.11,06:15
Viete mi niekto poradiť ako vykázať v programe OLYMP ak má pacovníčka prečerpané P /56 hod./, bola u lekára, nemá žiadne NV ani dovolenku. Mám to vykázať ako neplatené pr.volno, akým druhom mzdy a čo z toho vyplýva pre zamestnanca a čo pre zamestnávateľa. Ďakujem
elmajka
06.09.11,08:14
Nikto nemá takéto skúsenosti? Prosím !!!!
blondy
06.09.11,08:23
Viete mi niekto poradiť ako vykázať v programe OLYMP ak má pacovníčka prečerpané P /56 hod./, bola u lekára, nemá žiadne NV ani dovolenku. Mám to vykázať ako neplatené pr.volno, akým druhom mzdy a čo z toho vyplýva pre zamestnanca a čo pre zamestnávateľa. Ďakujem
Takýto deň nahodíš pod kódom A15, povinnosti nie sú žiadne, zamestnanec na to má nárok, avšak už ako ospravedlnené ale neplatené pracovné voľno
Erislava
06.09.11,08:32
Ja by som ešte odhlásila zamestnanca zo SP, a aj zo ZP, pretože počas tohto dňa zamestnanec nepoberá príjem zo závislej činnosti a ani náhradu príjmu atď.
blondy
06.09.11,08:41
Ja by som ešte odhlásila zamestnanca zo SP, a aj zo ZP, pretože počas tohto dňa zamestnanec nepoberá príjem zo závislej činnosti a ani náhradu príjmu atď.
ďakujem za upozornenie,
v SP nahlásiť neplatené voľno pod kodom 1 -čerpanie pracovného voľna bez náhrady mzdy, a v ZP na jeden deň odhlásiť ako zamestnanca, lehota je do konca nasledujúceho mesiaca(ZP)
elmajka
06.09.11,09:42
Ďakujem
carry
12.09.11,12:26
Dobry den,
chcela by som sa opytat ako ste spokojni s tymto softwarom? Odporucate ho zaciatocnikom? Alebo skôr nejaky iny software? Dakujem za kazdy postreh!
veronikasad
12.09.11,12:33
Dobry den,
chcela by som sa opytat ako ste spokojni s tymto softwarom? Odporucate ho zaciatocnikom? Alebo skôr nejaky iny software? Dakujem za kazdy postreh!
robila si už s nejakým mzdovým SW ? Znalosť zákonov ?

Robím s ním asi 6 rokov, predtým som robila mzdy ručne. Zvládla som ho sama - pravidelne sa zúčastňujem školení poriadaných KROS-om.

Vyskúšaj bezplatnú prezentáciu
http://www.kros.sk/predvedenie

Od čias, kedy som ho kupovala ja veľmi stúpla jeho cena. Oceňujem aktuálnu legislatívu a dobrý hotline.
carry
19.09.11,13:14
Zial, nerobila som so ziadnym softwerom a co sa tyka znalosti zakonov, su ciastocne. Momentalne prechadzam rôznymi skoleniami. Ale zaujimalo ma prave to co si uviedla v poslednej vete, aktualizacie legislativy, servis, ...
msa
20.09.11,08:22
mne sa veľmi páči, je jednoduchý, aj pre začiatočníkov, vedia rýchlo zapracovať každú zmenu, a pracovníci vedia poradiť aj po telefone, či už sa otázka týka softweru, legislatívy alebo tak. Môžem odporučiť.
dara
26.09.11,16:57
Dobrý deň, prosím skúsenjších o radu. Do registračného listu FO (taktiež iba meno a priezvisko FO, bez adresy) a registračného listu zamestnávateľa mi neberie komplet údaje o spoločnosti (berie iba názov, nie adresu). Už som prešla aj manuál k programu, mám to zadané v nastaveniach, ako sa píše v programe, naozaj neviem kde môže byť chyba. Pri mesačných výkazoch napr. do SP, mi berie kompletné údaje. Prosím Vás stretol sa s tým niekto? Veľmi bymi to pomohlo. Ďakujem
msa
27.09.11,04:59
skús zavolať rovno do krosu, pôjdu s tebou krok za krokom a uvidíš, že sa nebudeš dlho trápiť.
Mila123
27.09.11,05:09
aj mne pri RL FO neberie všetky údaje, tie sa nemusia vyplňovať.....na prílohe, resp. zadnej strane originálneho RL FO to je uvedené....popr. na web. stránke SP...
dara
27.09.11,06:51
No snáď len základné údaje, ako bydlisko FO, adresa PO sa tam uvádzať musia. Prešla som celý pokec k tomu a mám to nastavené podľa Krosu, tak prosím, ak niekto má s tým skúsenosti, ako ste to vyriešili? Budem to musieť dopísať rukou.
Mila123
27.09.11,06:59
RL FO ak je nový zamestnanec (prihláška) budeš mať všetky i zamestnancove i zamestnávateľove údaje.....ak budeš dávať prerušenie, zmenu, odhlášku a pod. na FL FO budeš mať iba meno a priezvisko , pohlavie a RČ a iba názof firmy, jej IČO a IČZ...a napr. dátum (pri zmene)....