mondes
17.12.12,09:18
Ďakujem veľmi pekne. Je to vynikajúce, určite si to preštudujem. Zatiaľ ešte nemám "ostrú"verziu, ale plánujem si ju zakúpiť. Na ich stránke som našla "podpora škôl" a tam mali nejaké príklady, tak som si ich prešla.
Ešte sa Vás chcem opýtať, že akú verziu by som si mala zakúpiť, či štandard, či profesionál. Od nového roku mám robiť mzdy, cca. 15 zamestnancov. Neviem, či mi postačí štandard, alebo je lepšie už profesionál (snáď po čase budem mať väčší počet zamestnancov.) Vďaka.
KEJKA
17.12.12,09:03
Ďakujem veľmi pekne. Je to vynikajúce, určite si to preštudujem. Zatiaľ ešte nemám "ostrú"verziu, ale plánujem si ju zakúpiť. Na ich stránke som našla "podpora škôl" a tam mali nejaké príklady, tak som si ich prešla.
Ešte sa Vás chcem opýtať, že akú verziu by som si mala zakúpiť, či štandard, či profesionál. Od nového roku mám robiť mzdy, cca. 15 zamestnancov. Neviem, či mi postačí štandard, alebo je lepšie už profesionál (snáď po čase budem mať väčší počet zamestnancov.) Vďaka.mám podstatne viac zamestnancov kumulatívne vo viacerých firmách a zatiaľ mi stále stačí štandard.
mondes
17.12.12,15:48
Hmm, včera mi volali z Krosu, že teraz majú nejakú zľavu (okrem tých 25%) na program Olymp profesionál. Vraj je tam viac funcií. Podmienkou je to, že musím mať v predmete podnikania vedenie účtovníctva, čo aj mám. Takže ak by som si zakúpila profesionál do 50 zamestnancov, tak vraj budem platiť 676 Eur a štandard by ma vyšiel do 900 Eur. Je to dobrý rozdiel. Ale napadla mi jedna vec, či upgrade na profesionál nebude drahší ako na standard. Čo myslíte?
KEJKA
17.12.12,15:53
to ver, že bude drahší. ja mám štandard a balík podpory na rok 2013 mi fakturujú akurát dnes v sume 230 EUR, chystám sa im "prehovoriť" do duše.
mondes
17.12.12,16:06
Fúúúha, to je dobrá pálka. No zajtra mi má pani volať, ako som sa rozhodla, tak sa musím popýtať. Ďakujem pekne.
veronikasad
17.12.12,16:08
Hmm, včera mi volali z Krosu, že teraz majú nejakú zľavu (okrem tých 25%) na program Olymp profesionál. Vraj je tam viac funcií. Podmienkou je to, že musím mať v predmete podnikania vedenie účtovníctva, čo aj mám. Takže ak by som si zakúpila profesionál do 50 zamestnancov, tak vraj budem platiť 676 Eur a štandard by ma vyšiel do 900 Eur. Je to dobrý rozdiel. Ale napadla mi jedna vec, či upgrade na profesionál nebude drahší ako na standard. Čo myslíte?
Tu máš cenník OLYMPU, neviem či tá cena Profesionála, keď si doteraz mzdy nemala, je konečná. Keď som sa na to informovala na školení (mám štandard), odomňa chceli nejaký dosť vysoký poplatok za prechod do Profesionála - niečo podobné ako ALFA+. Tých vylepšení pre bežnú firmu tam zase nie je tolko, aby som ten poplatok platila.

http://www.kros.sk/cennikolymp#program

Ďalšia finta je v tom, že Profesional je až od 50 zamestnancov, ak tolko miezd mesačne robiť nebudeš, zbytočne zaplatíš za SW aj každý rok za aktualizáciu, ktorá sa odvíja od počtu zamestancov v zakúpenom SW.
Kedykolvek, ak by sa ti počet zamestnancov zvýšil, môžeš si dokúpiť rozšírenie OLYMPu.
KEJKA
17.12.12,16:34
Fúúúha, to je dobrá pálka. No zajtra mi má pani volať, ako som sa rozhodla, tak sa musím popýtať. Ďakujem pekne.to sú také obchodné oblbovačky.
Profesionál je od 50 zam-cov, a porovnala to so štandardom do 50 zam-cov. Aká úúúžasná úspora!!!
Ale výhoda štandardu je v tom, že si môžeš kúpiť balík na toľko zam-cov, koľko reálne potrebuješ. Takže ak cca 15-tak si kúp balík štandard do 20 zamestnancov a ten je aj s DPH za 460,80 EUR. Budeš mať aj rezervu a za upgrate zaplatíš cca 90 EUR s DPH na rok.
mrkni si ten cenník.
mondes
17.12.12,16:38
Tu máš cenník OLYMPU, neviem či tá cena Profesionála, keď si doteraz mzdy nemala, je konečná. Keď som sa na to informovala na školení (mám štandard), odomňa chceli nejaký dosť vysoký poplatok za prechod do Profesionála - niečo podobné ako ALFA+. Tých vylepšení pre bežnú firmu tam zase nie je tolko, aby som ten poplatok platila.

http://www.kros.sk/cennikolymp#program

Ďalšia finta je v tom, že Profesional je až od 50 zamestnancov, ak tolko miezd mesačne robiť nebudeš, zbytočne zaplatíš za SW aj každý rok za aktualizáciu, ktorá sa odvíja od počtu zamestancov v zakúpenom SW.
Kedykolvek, ak by sa ti počet zamestnancov zvýšil, môžeš si dokúpiť rozšírenie OLYMPu.

No práveže je teraz nejaká výnimka, že ak mám v predmete podnikania "vedenie účtovníctva" tak je tá možnosť zakúpenia Profesionála v cene 676 Eur (50 zamestnancov). A samozrejme som sa pýtala aj na štandard v počte zamestnancov 50, tak mi pani povedala, že cca. nejak do 900 Eur. Určite nebudem mať teraz tých zamestnancov 50, ale keďže som si vybavila dotáciu z UP a tam som uviedla Olymp do 50 zamestnancov (kázali napísať čo najviac), tak som si povedala, že ak mám tú možnosť, tak si zakúpim "väčší" program. Ale na druhej strane, nebudem zbytočne platiť vysoký upgrade, ak nebudem mať tých zamestnancov 50.
Rozhodla som sa, že si zakúpim Olymp s menším počtom zamestnancov a neskôr podľa potreby doplním. Ďakujem Vám za Vaše rady.
KEJKA
17.12.12,17:33
a ten Profesional podľa mňa by si aj tak nevyužila, lebo
ProfesionálOproti zostave Štandard rozšírená o Bonusové funkcie (http://www.kros.sk/olymp#dopln_funkcie). Zostava je vhodná pre firmy, ktorým mzdy v programe spracováva viac užívateľov s rôznymi prístupovými právami. V zostave je možné viesť mzdovú agendu pre viac firiem. V jednej databáze (firme) môžu súčasne pracovať maximálne traja užívatelia a program môže byť nainštalovaný najviac na štyroch počítačoch.
Profesionál účtovná firma
Obsahuje rovnaké funkcie ako zostava Profesionál a je určená pre účtovné firmy, ktoré externe spracovávajú mzdy iným spoločnostiam a túto činnosť (spracovanie miezd, vedenie účtovníctva) majú zapísanú v predmete podnikania. Veľkosť licencie je minimálne pre 50 zamestnancov. Cena zostavy je zvýhodnená oproti zostave OLYMP Profesionál. Zostava sa dodáva iba s hardvérovým kľúčom a je potrebné, aby všetky počítače s programom OLYMP boli v počítačovej sieti. Cena za Balík podpory sa počíta z nezľavnenej ceny zostavy OLYMP Profesionál.
KEJKA
18.12.12,18:10
to ver, že bude drahší. ja mám štandard a balík podpory na rok 2013 mi fakturujú akurát dnes v sume 230 EUR, chystám sa im "prehovoriť" do duše.problém som vyriešila, KROS zareagoval promptne. SW Olymp som znížila z 50 na 25 zamestnancov, poslali mi k tomu jednoduché tlačivo-žiadosť, tú som im mailom poslala vyplnenú.
Obratom prišla akceptácia, že mi pošlu predfaktúru na zníženú licenciu - obnovenie balíka v tejto nižšej verzii + poplatok 8 EUR, čo mi pripadá slušné.
Paula
18.12.12,18:16
Toto ma zaujalo, tiež chcem spolovičniť...ale múdra som už zaplatila včera po starom. Akosi som neverila, že ....
veronikasad
18.12.12,19:39
Myslím, že sa dí s Krosom dohodnúť. Zavolaj tam, pošlú ti novú faktpru a preplatok vrátia.
KEJKA
20.12.12,20:47
problém som vyriešila, KROS zareagoval promptne. SW Olymp som znížila z 50 na 25 zamestnancov, poslali mi k tomu jednoduché tlačivo-žiadosť, tú som im mailom poslala vyplnenú.
Obratom prišla akceptácia, že mi pošlu predfaktúru na zníženú licenciu - obnovenie balíka v tejto nižšej verzii + poplatok 8 EUR, čo mi pripadá slušné.poslali predfaktúru, takže som polovicu ušetrila. Teraz čakám na licenciu, ale tá aj tam má byť až od nového roka, mám čas.
KEJKA
28.12.12,11:52
je k dispozícii nová verzia OLYMP 13.
dá sa stiahnuť aj pred 1.1.2013, bude funkčná, ak som zmenila = zúžila licenciu?
veronikasad
28.12.12,12:18
je k dispozícii nová verzia OLYMP 13.
dá sa stiahnuť aj pred 1.1.2013, bude funkčná, ak som zmenila = zúžila licenciu?
Je funkčná, mám ju stiahnutú od včera. Zníženie počtu zamestnancov nemá žiadny vplyv na funkčnosť.
janaGT
29.12.12,15:15
mám zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti od 11.9.2012, teraz som si všimla, že mi olymp počíta aj odvody do zdravotnej poisťovne :( kde som mohla urobiť chybu?
janaGT
30.12.12,07:48
mám zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti od 11.9.2012, teraz som si všimla, že mi olymp počíta aj odvody do zdravotnej poisťovne :( kde som mohla urobiť chybu?

neviete nikto???
truch
30.12.12,09:22
neviete nikto???
Janka, nezadala si mu do os. údajov ZP? Nemám doma soft, tak sa mi nedá pozrieť:(
Aňuška
30.12.12,10:20
Tak, ako píše truch: Odkontroluj, či nemá zadanú zdravotnú poisťovňu v personalistike.
veronikasad
30.12.12,10:29
Ahojte, skúšal niekto odhlášku zamestnávateľa do SP cez OLYMP ? Treba niečo zadať aj v nastaveniach, alebo stačí ukončenie prac.pomeru posledného zamestnanca ? (zatiaľ mám prázdne tlačivo, hľadám chybu prečo ? )
ErikaDP
30.12.12,11:39
veronikasad,
toto som našla v Helpe k Olympu, podľa toho musiš mať nastavený mesiac v kotrom je súčasne aj zadaný koniec prac.pomeru posledného zamestnanca a pre ZP skončenie poistenie tohto zamestnanca v zdravotke a na tlačovom formulari zakliknute členioť podľa typu,

tu je textz z HELPU Olymp:

Registračný list zamestnávateľa
Program vyplní odhlášku len v tom mesiaci, v ktorom ukončuje pracovný pomer posledný zamestnanec. Pri odhláške sa vyplnia iba oddiely 1, 2 resp.3 (iba FO) a v oddieli 4 iba dátum odhlásenia.
Program označí, či sa jedná o prihlášku, odhlášku alebo zmenu len v tom prípade, ak je na tlačovom formulári označené políčko "Členiť podľa typu".

Oznámenie zamestnávateľa do ZP
Tlačivo Oznámenie o vzniku, zmene alebo zániku platiteľa poistného slúži na prihlásenie, odhlásenie alebo nahlásenie zmeny zamestnávateľa do zdravotných poisťovní.
Oznámenie o zániku sa urobí vtedy, ak sa ukončil pracovný pomer s posledným zamestnancom poisteným v danej zdravotnej poisťovni.
KEJKA
30.12.12,12:09
Ahojte, skúšal niekto odhlášku zamestnávateľa do SP cez OLYMP ? Treba niečo zadať aj v nastaveniach, alebo stačí ukončenie prac.pomeru posledného zamestnanca ? (zatiaľ mám prázdne tlačivo, hľadám chybu prečo ? )
nič netreba nastavovať, ale musíš byť v mesiaci, kde máš ukončenie PP posledného zamestnanca.
Možno len skontrolovať to nastavenie podľa typu.
Akurát mi vadí, že toto tlačivo treba posielať, nedá sa podať elektronicky.
Lubica3
30.12.12,15:28
nie je súčasne konateľom? vtedy tam ťahá aj ZP
KEJKA
01.01.13,21:38
je k dispozícii nová verzia OLYMP 13.
dá sa stiahnuť aj pred 1.1.2013?
túto verziu potrebujete na prihlášky, odhlášky dohodárov. Je nová štruktúra, súbory .xml z r. 2012 sa nedajú po 1.1.2013 použiť.
Takže je nutné inštalovať novú verziu.
veronikasad
04.01.13,14:05
Prihlasujeme dohodára na dôchodkové poistenie, ktorý pracuje na dohodu už od roku 2012 a pokračuje v práci aj v roku 2013. Znamená to, že pri exporte RLFO máme označiť políčko Prihláška na dôchodkové poistenie?



Odpoveď:

Nie, dohodárov doprihlásite len cez označovacie políčko Prihláška. Program vygeneruje typ RLFO na základe nastavení v Pracovných pomeroch v Personalistike (typ dohody, pravidelný / nepravidelný príjem, výnimka z dôchodkového poistenia).




Políčka Prihláška / Odhláška na dôchodkové poistenie slúžia len pre prihlásenie / odhlásenie študentov z dôchodkového poistenia v priebehu trvania dohody o brigádnickej práci študentov a to v prípadoch uvedených nižšie:


http://www.kros.sk/data/newsletter/20130102_38588/74abfc20220592594fcdefdaca7ec5ed.png (http://www.kros.sk/index.php?s-cv-contentID=38617&s-cv-viewType=ORIGINAL&t=rtPlain)



žiak / študent si môže uplatniť výnimku z platenia dôchodkového poistenia z dohody o brigádnickej práci študenta u jedného zamestnávateľa podľa vlastného výberu (uplatňovanie výnimky môže medzi zamestnávateľmi ľubovoľne meniť aj každý mesiac). Z takejto dohody neplatí zamestnanec ani zamestnávateľ odvody na starobné, invalidné poistenie a rezervný fond solidarity.


v niektorých prípadoch je však potrebné, aby ste aj takéhoto zamestnanca v priebehu trvania dohody prihlásili na dôchodkové poistenie (použijete voľbu Prihláška na dôchod. poistenie) aj napriek uplatňovaniu výnimky, a to ak:



príjem z dohody presiahne stanovenú sumu:



66 € u žiakov do 18. rokov veku (do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom žiak dovŕši 18 rokov),


155 € u ostatných študentov (do konca kalendárneho roka, v ktorom študent dovŕši 26 rokov),



odvody na dôchodkové poistenie budú počítané len z príjmu presahujúceho uvedené hranice príjmov,




si študent chce uplatniť výnimku z platenia dôchodkového poistenia u iného zamestnávateľa,








ak si vo Vašej firme naopak študent neuplatňoval výnimku z dôchodkového poistenia (bol prihlásený na dôchodkové poistenie) a chce si ju uplatniť, študenta odhlásite z dôchodkového poistenia pomocou voľby Odhláška na dôchod. poistenie,
ErikaDP
11.01.13,06:03
Ahojte, skúšal niekto odhlášku zamestnávateľa do SP cez OLYMP ? Treba niečo zadať aj v nastaveniach, alebo stačí ukončenie prac.pomeru posledného zamestnanca ? (zatiaľ mám prázdne tlačivo, hľadám chybu prečo ? )
Veronikasad, toto už asi maš poriešené, ale doplním možno sa zíde v buducnosti:
Mne nechcel program vytlačt prihlášku zamestnávateľa, kotrý už v minulisti bol zametnávateľa, ( Odhlaška zamestanvatela bola v priebehu decembra 2012 a nasledne v priebehu januaára sa stal znovu zamestnávateľom, v Olympe mi nešla tlačiť prihláška zamestnávateľa : stale davalo len zmenu )

Problem bol nasledovný:
Všetci dodecembra kedykoľvek od začiatku zamestnávateľa musia mať zaevidované okrem ukončenia pracovného pomeru aj ukončenie pri všetkých zmenách prac. pomeru, t.j. napriklad ak maš zmeny v prac. zmluvach ohladne výšky paltu a podobne, ku každej takejto zmene treba zaevidovať ukončenie zmeny t.j. datum ukončenia prac. pomeru.
msa
15.01.13,08:57
myslíte, že môžem urobiť prihlášku do ZP takto: Dohodár o prac.činnosti, pravidelný príjem, pracuje len v SO,NE. Označila som si v programe dni, ktoré bude pracovať a program mi vygeneroval jedno dlhé oznámenie v znení, že napr.: 5.1 Z, 6.1 K,,, 12.1 Z, 13.1 K,,19.1 Z, 20.1K,, 26.1 Z, 27.1K a odoslala som to takto do ZP . bolo to akceptované, no ale či to je správne? ďakujem .
veronikasad
15.01.13,09:28
myslíte, že môžem urobiť prihlášku do ZP takto: Dohodár o prac.činnosti, pravidelný príjem, pracuje len v SO,NE. Označila som si v programe dni, ktoré bude pracovať a program mi vygeneroval jedno dlhé oznámenie v znení, že napr.: 5.1 Z, 6.1 K,,, 12.1 Z, 13.1 K,,19.1 Z, 20.1K,, 26.1 Z, 27.1K a odoslala som to takto do ZP . bolo to akceptované, no ale či to je správne? ďakujem .
Kto je dohodár ?
msa
15.01.13,12:39
zle formulované, teda: SZČO prihlasuje zamestnanca na dohodu o PČ.
veronikasad
15.01.13,13:46
zle formulované, teda: SZČO prihlasuje zamestnanca na dohodu o PČ.
pochopila som, len som sa pýtala kto je tým dohodárom, ktorého prihlasuje do ZP, lebo nie na každého sa vzťahuje ozn.povinnosť.
janaGT
15.01.13,16:24
prosím vás, tú opravu dohodárov treba urobiť po uzavretí 12/12? lebo mám 12 mesiac ešte otvorený, cez personalistiku, oprav, som zadala pravidelný príjem ... ale žiadny RLFO sa mi nevygeneroval :(
Lubica3
15.01.13,16:28
Ja som to robila v otvorenom januári a generovalo to pekne nové prihlášky od 1.1.2013 podľa nových kódov - podľa toho o koho išlo a mala som to aj akceptované...
janaGT
15.01.13,16:30
aha, tak musím december uzavrieť ... a urobilo ti hneď aj Sp aj ZP?
mondes
15.01.13,16:35
mám zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti od 11.9.2012, teraz som si všimla, že mi olymp počíta aj odvody do zdravotnej poisťovne :( kde som mohla urobiť chybu?

Prosím Vás, mňa ohľadom toho zaujíma, že prečo by ste nemali platiť odvody aj za tohto zamestnanca? Je evidovaný n UP? Ďakujem.
janaGT
15.01.13,16:42
mala som ho evidovaného aj na úrade práce, ale v roku 2012 sa ZP za dohodádrov neplatilo .. až od 1.1.13 sa platí - teda dúfam sa nemýlim, lebop už je tých zmien až až asi na každého
Mila123
15.01.13,16:49
áno je to tak, z dohôd sa v r. 2012 ani ZP neplatí....
janaGT
15.01.13,16:55
Ja som to robila v otvorenom januári a generovalo to pekne nové prihlášky od 1.1.2013 podľa nových kódov - podľa toho o koho išlo a mala som to aj akceptované...

nejde mi to ani v 01/13:(
a dokonca som skúsila vygenerovať mzdu za 01/13 pre dohodára, ale nevypočítalo mi to ani odvod do ZP ani na SP dôch.poistenie
čo všetko treba zmeniť v personalistike?
veronikasad
15.01.13,16:57
nejde mi to ani v 01/13:(
a dokonca som skúsila vygenerovať mzdu za 01/13 pre dohodára, ale nevypočítalo mi to ani odvod do ZP ani na SP dôch.poistenie
čo všetko treba zmeniť v personalistike?
Janka, mzdu dohodára "po novom" bude možné generovať až vo verzii, ktorá vyjde okolo 25.1.
Zatial rob len prihlášky, tie fungujú.
mondes
15.01.13,17:00
Ďakujem, takže si to musím zhrnúť. Ale otázku zadám do témy o dohodách.:-)
janaGT
15.01.13,17:04
Veronička, ty si poklad! na SP mi prihlášku urobilo, ale na ZP nie ... už fakt neviem, kde robím chybu
msa
15.01.13,18:53
nejde mi to ani v 01/13:(
a dokonca som skúsila vygenerovať mzdu za 01/13 pre dohodára, ale nevypočítalo mi to ani odvod do ZP ani na SP dôch.poistenie
čo všetko treba zmeniť v personalistike?

a máš v personalistike zadaný vznik ZP a vybranú ZP?
msa
15.01.13,18:53
pochopila som, len som sa pýtala kto je tým dohodárom, ktorého prihlasuje do ZP, lebo nie na každého sa vzťahuje ozn.povinnosť.

evidovaný na UP
Paula
26.01.13,08:46
Prosím o radu, ako ste doprihlasovali do Soc. poisťovne DOPČ na dobu neurčitú. Pri generovaní RLFO cez oznamovaciu povinnosť nie je možné nezadať dátum "do" . Alebo volím nesprávny postup?
Ďakujem.
Paula
26.01.13,09:04
DOPČ
truch
26.01.13,09:31
"do Soc. poisťovne DOPČ na dobu neurčitú"
Mila, Paula píše o DoPČ, nie o DoVP.

​(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia.
Pauli, ak nedostaneš odpoveď v pondelok sa pozriem, ako som to posielala:)
Paula
26.01.13,10:10
Vďaka, podrobný postup ma veľmi poteší -:)
truch
28.01.13,07:18
Paula, ja v prihláške nemám dátum "do", mám tam vznik - dátum zhodný so vznikom dohody /1.1.2011/ nové tam mám len dátum vzniku poistenia - 1.01.2013.
Prihlášku som robila hneď začiatkom januára, prešla mi bez problémov:) Skúšala som mu vygenerovať januárovú mzdu, v novej verzii 13.10 pekne zrazí odvody aj dohodárovi.
Paula
28.01.13,08:02
Teraz už len potrebujem si overiť, či mi dobre vygenerovalo okienko na vrchu = zamestnanec, typ 5 . Ide o DOPČ, pravidelný príjem, dôchodca na dohodu.
truch
28.01.13,08:05
pozri si prihlášku v Olympe, ja tam mám typ 5:) /cez oznamovacia povinnosť-RL/, tam uvidíš, či to máš v poriadku
Paula
28.01.13,08:09
Z nej som to teraz "opisovala" ...takže dobre. Vrelá vďaka .
Negoti
31.01.13,16:38
Dobrý deň...

zapochybovala som, či som správne či nie zadala mzdu, resp. prečo to tak je....
ZC zamestnaný od 27 12 2012
výplata za 12/2012
VZ ( resp. HM ) 200€


VZ pre ZP obaja či ZC či ZĽ je 200€
VZ pre SP, IP, PvN je na oboch stranách po 200€


ale poistenie nemocenské je krátené, to viem prečo (VZ za mesiac 12/2012 bol 1153,50€ )


VZ pre zamestnávateľa sedí....
1153,50/31 x 5= 186
ale VZ pre zamestnanca je iba 86 € (pritom majú obaja rovnaké stropy)......
je problém v tom, že daný zamestnanec už mal v 12/2012 PP ale iba do 12 12 2012 so mzdou iba 200€?
(vedľ. pracovný pomer), nie dohoda


mzdy som si dala u uvedeného ZC vygenerovať, i napriek tomu, program mu dal do VZ pre NP iba 86 € ?
je toto správne?
Negoti
31.01.13,16:55
posúvam......
Negoti
31.01.13,17:23
posúvam......
Negoti
31.01.13,17:54
ozaj nikto?
Negoti
31.01.13,18:11
vážne nikto?
veronikasad
31.01.13,18:14
Dobrý deň...

zapochybovala som, či som správne či nie zadala mzdu, resp. prečo to tak je....
ZC zamestnaný od 27 12 2012
výplata za 12/2012
VZ ( resp. HM ) 200€


VZ pre ZP obaja či ZC či ZĽ je 200€
VZ pre SP, IP, PvN je na oboch stranách po 200€


ale poistenie nemocenské je krátené, to viem prečo (VZ za mesiac 12/2012 bol 1153,50€ )


VZ pre zamestnávateľa sedí....
1153,50/31 x 5= 186
ale VZ pre zamestnanca je iba 86 € (pritom majú obaja rovnaké stropy)......
je problém v tom, že daný zamestnanec už mal v 12/2012 PP ale iba do 12 12 2012 so mzdou iba 200€?
(vedľ. pracovný pomer), nie dohoda


mzdy som si dala u uvedeného ZC vygenerovať, i napriek tomu, program mu dal do VZ pre NP iba 86 € ?
je toto správne?
Aká je mesačná mzda zamestnanca ?
Negoti
31.01.13,18:16
Aká je mesačná mzda zamestnanca ?

cca ak by odpracoval celý mesiac cca 1200 €
KEJKA
31.01.13,18:26
pridám skúsenosť s novou verziou OLYMP - ak by niekto potreboval.
potrebovala som vytlačiť odhlášku zamestnávateľa, lebo k 31.12.2012 boli ukončené všetky PP, DOVP a v januári nikto nie je zamestnaný.
Vytlačilo prázdny formulár a údaje odhlášky až na dalšej voľnej strane
Problém sme vyriešili až v spolupráci s hotline KROS
individuálne nastavenia, bolo treba napevno určiť okraje /nikdy predtým som to nemusela robiť/ , kliknuť na okienko "nova tlač"
následne už vytlačilo vyplnený formulár, ale sro označilo ako FO.
oprava - v nastaveniach musí byť vyplnený údaj 112, že ide o sro, s.r.o. skratka musí byť v okienku vedľa obchodného mena .
podotýkam, že túto odhlášku zam-eľa som v predchádzajúcej verzii vytlačila bez akýchkoľvek problémov so stávajúcimi nastaveniami.
Asi dopracovali nejaké kontroly navyše.
veronikasad
31.01.13,18:30
cca ak by odpracoval celý mesiac cca 1200 €
nemôžeš písať cca, musíš mať v zložkách mzdy stanovenú mesačnú mzdu a z nej ti SW vyráta hrubú mzdu a vymeriavací základ do jednotlivých fondov.
Ak potrebuješ navýšiť VZ pre výpočet nemocenského a ide o mesiac december, je to vhodné cez odmenu a nie základnú mzdu.
Negoti
31.01.13,18:33
pýtala som sa, či je možné, aby mal zamestnávateľ na NP iný VZ ako zamestnanec????, takto mi to dal Kros, resp. Olymp.......
Negoti
31.01.13,18:47
pýtala som sa, či je možné, aby mal zamestnávateľ na NP iný VZ ako zamestnanec????, takto mi to dal Kros, resp. Olymp.......

nikto?
Negoti
31.01.13,19:07
pýtala som sa, či je možné, aby mal zamestnávateľ na NP iný VZ ako zamestnanec????, takto mi to dal Kros, resp. Olymp.......
ozaj mi nik neporadí?
Negoti
31.01.13,19:28
pýtala som sa, či je možné, aby mal zamestnávateľ na NP iný VZ ako zamestnanec????, takto mi to dal Kros, resp. Olymp.......
vzdávam sa......
truch
01.02.13,09:27
pýtala som sa, či je možné, aby mal zamestnávateľ na NP iný VZ ako zamestnanec????, takto mi to dal Kros, resp. Olymp.......
najlepšie bude ak zavoláš priamo do Krosu, určite ti poradia
truch
01.02.13,09:29
Urobila som januárové výplaty, všetko mi prešlo bez problémov:) Aj dohoda je správne vypočítaná, výkazy mi prešli všetky, aj mesačné hlásenie na DÚ:)
Katarina-fa
01.02.13,09:43
ked stahujete novu verziu z olympu vypinate si antivirusovy program? ja som mala dost velky problem pri stahovani 13.11 verzie (predtym sa mi to nestalo) ale naslo mi pri instalacii virusovy subor a tym padom ma nepustilo do programu, dvakrat som obnovovala udaje, dvakrat mi stiahlo virus, v krose mi povedali, ze pri stahovani novej verzie si treba vypnut antivirusovy program, resp. zmenit, pretoze maju problemy s programom Avira - takze zrejme sa budem musiet pozriet po novom programe
Negoti
01.02.13,11:45
pýtala som sa, či je možné, aby mal zamestnávateľ na NP iný VZ ako zamestnanec????, takto mi to dal Kros, resp. Olymp.......
včera som im písala, bez odpovede , dnes som urgovala e-mailom 2x, došla mi trpezlivosť a
volala som do Krosu, prv mi nevedeli odpovedať.......
potom sa kukli na to......
a potom sa pýtali na akej verzii robím mzdy, či je aktuálne (jasne, že iba na aktuálnej), ale inak to nemá s tým nič spoločné......
a potom sa mi pani snažila vysvetliť maximálne VZ a krátenie podľa počtu kalendárnych dní v mesiaci a trvania poistenia (zamestnania v uvedenom mesiaci)
a potom sa priznala, že mali softvérovú chybu......
a to mi 2 x volala, že si overí moje tvrdenie.....

pýtala som sa, ako opraviť mzdy za mesiac 12/2012 až po 01 02 2013, odpoveď znela normálne....
ak som sa jej pýtala, že v tomto prípade, predsa platí , že ak neboli mzdy vyplatené do 31 01 , nepatria so roka 2012.......ani nepokračujem, nebaví ma to, aby som naháňala niekoho, kto je zodpovedný za svoju prácu a dokazovať mu, že má chybu.....
ak by som mala staršiu verziu, chybu by som urobila určite ja.......:eek:
veronikasad
01.02.13,11:51
Negoti, v ktorej verzii je tá SW-vá chyba ?
Negoti
01.02.13,14:20
Negoti, v ktorej verzii je tá SW-vá chyba ?
nie som v práci.......nepamätám si, v pondelok napíšem ........
Mila123
01.02.13,14:48
včera som im písala, bez odpovede , dnes som urgovala e-mailom 2x, došla mi trpezlivosť a
volala som do Krosu, prv mi nevedeli odpovedať.......
potom sa kukli na to......
a potom sa pýtali na akej verzii robím mzdy, či je aktuálne (jasne, že iba na aktuálnej), ale inak to nemá s tým nič spoločné......
a potom sa mi pani snažila vysvetliť maximálne VZ a krátenie podľa počtu kalendárnych dní v mesiaci a trvania poistenia (zamestnania v uvedenom mesiaci)
a potom sa priznala, že mali softvérovú chybu......
a to mi 2 x volala, že si overí moje tvrdenie.....

pýtala som sa, ako opraviť mzdy za mesiac 12/2012 až po 01 02 2013, odpoveď znela normálne....
ak som sa jej pýtala, že v tomto prípade, predsa platí , že ak neboli mzdy vyplatené do 31 01 , nepatria so roka 2012.......ani nepokračujem, nebaví ma to, aby som naháňala niekoho, kto je zodpovedný za svoju prácu a dokazovať mu, že má chybu.....
ak by som mala staršiu verziu, chybu by som urobila určite ja.......:eek:
si dobrá, keď vieš nájsť "skrytú" chybu v programe :D
KEJKA
06.02.13,18:08
ešte sa nedá robiť ročné zúčtovanie preddavkov?
teda nedá - pri pokuse mi OLYMP oznámil, že v momentálne najnovšej verzii nie je RZD zapracované.
Paula
06.02.13,18:34
RZD a taktiež Hlásenie o vyúčtovaní dane bude zapracované až v ďalšej verzii programu (13.20)!
...bolo v mailiku od KROSu.
verziu 13.20 plánujeme vydať v priebehu februára 2013
Mila123
06.02.13,18:41
ako nech sa nehnevajú majú chybu na chybe......
dnes som počítala mzdy, dal mi priemer pre náhrady mzdy z 5-tich odpracovaných dní za 4Q/2012.....
a čo tak pravdepodobný ? nechápem to, zajtra idem volať, so, zvedavá čo mi natárajú, kde je chyba.....
janaGT
09.02.13,16:22
poprosím o radu:
zamestnanec ukončil PP k 18.1.13, na základe § 69 - nevyplatenie mzdy, patrí mu aj 2 mesačná náhrada mzdy ... pottebujem túto náhradu dostať do mzdy, v krose mi poradili, že pod k´dom 380 ... avšak tento kód pýta pevnú čiastku ... alebo počet dní ... koľko tam mám dať? 60 dní? 62 dní? už fakt neviem ....
veronikasad
09.02.13,16:23
poprosím o radu:
zamestnanec ukončil PP k 18.1.13, na základe § 69 - nevyplatenie mzdy, patrí mu aj 2 mesačná náhrada mzdy ... pottebujem túto náhradu dostať do mzdy, v krose mi poradili, že pod k´dom 380 ... avšak tento kód pýta pevnú čiastku ... alebo počet dní ... koľko tam mám dať? 60 dní? 62 dní? už fakt neviem ....
Janka, vyrátaj si sumu
priemer na dovolenku za posl. štvrťrok x denný prac.čas x 21.74 x 2 mesiace
janaGT
09.02.13,16:25
ďakujem Veronika, zajtra to vyskúšam, snáď to tak pôjde
janaGT
09.02.13,16:33
ešte jedna otázka ... mesačné prehľady už podávame bez V. časti, však? pre istotu :)
Mila123
09.02.13,16:35
ešte jedna otázka ... mesačné prehľady už podávame bez V. časti, však? pre istotu :)
áno, podávame tak ako minulého roku, len sú skrátené o časť s RČ , menom, adresou a pod.
veronikasad
09.02.13,16:37
ešte jedna otázka ... mesačné prehľady už podávame bez V. časti, však? pre istotu :)
V OLYMP-e sú už nové tlačivá, Hlásenie za rok 2012 ešte nie je.
L-M
11.02.13,19:25
Dobrý večer rada by som si overila, ak máte niekto skúsenosti.
Ak idem vracať ZC- daň , ktorá mu bola omylom strhnutá v RZD za rok 2011- daň bola 0,07 € a ZC si neuplatňoval DB ani postup podľa § 50. V tomto prípade do 3,32 € som mu nemala daň strhnúť. Tak to idem teraz vyrovnať. Má sa táto vrátená daň dostať do 3. riadku prehľadu? Ak som to správne pochopila tak áno, ale nemám s tým skúsenosti. V Olympe mi poradili , aby som ju ZC pridala do mzdy cez zrážky- preddavková daň,mínusom. Ale keď budem robiť RZD za r.2012, potom budem musieť ručne upraviť odvedenú daň, lebo mi tam strhne tých 7 centov, ktoré mu teraz vrátim. Bude to takto O.K? Ďakujem vopred za radu
L-M
14.02.13,12:07
Dobrý večer rada by som si overila, ak máte niekto skúsenosti.
Ak idem vracať ZC- daň , ktorá mu bola omylom strhnutá v RZD za rok 2011- daň bola 0,07 € a ZC si neuplatňoval DB ani postup podľa § 50. V tomto prípade do 3,32 € som mu nemala daň strhnúť. Tak to idem teraz vyrovnať. Má sa táto vrátená daň dostať do 3. riadku prehľadu? Ak som to správne pochopila tak áno, ale nemám s tým skúsenosti. V Olympe mi poradili , aby som ju ZC pridala do mzdy cez zrážky- preddavková daň,mínusom. Ale keď budem robiť RZD za r.2012, potom budem musieť ručne upraviť odvedenú daň, lebo mi tam strhne tých 7 centov, ktoré mu teraz vrátim. Bude to takto O.K? Ďakujem vopred za radu

posúvam
VERONIKA6
19.02.13,11:35
Poradí mi niekto, kde v programe OLYMP vypočítať priemery za štvrťrok?
Paula
19.02.13,11:53
Olymp priemery vypočítava automaticky.
Mila123
19.02.13,11:54
Olymp priemery vypočítava automaticky.
a v niektorých prípadoch chybne......
mondes
19.02.13,17:11
Olymp priemery vypočítava automaticky.

Tak potom prečo ak som zadávala zamestnanca do personalistiky z iného softu a zadala som priemer za 4.Q. 2012, tak pri generovaní mzdy mi naskočilo okienko, že aký je pravdepodobný zárobok zamestnanca?
veronikasad
19.02.13,18:10
Poradí mi niekto, kde v programe OLYMP vypočítať priemery za štvrťrok?
Ide o zamestnanca, ktorý mal spracované mzdy v OLYMPE v III. štvrťroku ?
L-M
25.02.13,08:56
Dobrý večer rada by som si overila, ak máte niekto skúsenosti.
Ak idem vracať ZC- daň , ktorá mu bola omylom strhnutá v RZD za rok 2011- daň bola 0,07 € a ZC si neuplatňoval DB ani postup podľa § 50. V tomto prípade do 3,32 € som mu nemala daň strhnúť. Tak to idem teraz vyrovnať. Má sa táto vrátená daň dostať do 3. riadku prehľadu? Ak som to správne pochopila tak áno, ale nemám s tým skúsenosti. V Olympe mi poradili , aby som ju ZC pridala do mzdy cez zrážky- preddavková daň,mínusom. Ale keď budem robiť RZD za r.2012, potom budem musieť ručne upraviť odvedenú daň, lebo mi tam strhne tých 7 centov, ktoré mu teraz vrátim. Bude to takto O.K? Ďakujem vopred za radu

Nevie mi prosím nikto poradiť?
Antea
05.03.13,15:43
Od 1.3. mi v Olympe nedáva dokumenty na obrazovku, keď dám tlačiareň vytlačí normálne. Neviete náhodou, prosím vás, kde môže byť zrada?
Antea
05.03.13,16:29
Posúvam
Paula
05.03.13,17:19
Žiaľ, netuším, prečo.
janaGT
08.03.13,17:03
dorábala som pre jednu firmu mzdy od 05/12 - 12/12, a nedá sa mi odoslať xml súbor do SP, vypisuje chyby, aj pri tlači ide už nový typ tlačiva, neviete mi poradiť, čo s tým?
KEJKA
08.03.13,19:49
nemám to odskúšané, ale zadávaš, že podávaš opravný?
a ak chceš podávať opravný, tak môžeš podať tak, že manuálne doplníš údaje do pôvodného súboru - vyberieš zo zoznamu podaných dokumentov a prepíšeš údaje.
veronikasad
08.03.13,20:46
dorábala som pre jednu firmu mzdy od 05/12 - 12/12, a nedá sa mi odoslať xml súbor do SP, vypisuje chyby, aj pri tlači ide už nový typ tlačiva, neviete mi poradiť, čo s tým?
Včera som pomáhala kamarátke so mzdami za rok 2012, tiež nám "nahodilo" nové tlačivá. Ona však má výkazy odoslané, tak sme to ďalej neriešili. Zavolaj na hotline do KROSu, zrejme budeš potrebovať staršiu verziu OLYMPu.
janaGT
11.03.13,06:38
nie opravný, nový ... nemali urobené mzdy od mája 2012 vôbec, tak som ich dorábala ...
veronikasad
14.03.13,07:56
Ahojte, aké máte skúsenosti na iných DU s odovzdávaním ročného Hlásenia za r.2012?
Včera som ich chcela odovzdať na našom DU a pracovníčka podatelne ma upozornila, že Hlásenie musí byť kompletné, vrátane prázdnych strán č.IV. a V., ktoré SW Olymp netlačí v prípade, že na nich nie sú uvedení žiadni zamestnanci. Vraj daňovníkov budú vyzývať na doplnenie, ak tlačivo nebude kompletné.

Písala som do KROSu, dostala som odpoveď, že si mám stiahnuť prázne strany zo stránky DR.
Aljok
14.03.13,08:45
Ahojte, aké máte skúsenosti na iných DU s odovzdávaním ročného Hlásenia za r.2012?
Včera som ich chcela odovzdať na našom DU a pracovníčka podatelne ma upozornila, že Hlásenie musí byť kompletné, vrátane prázdnych strán č.IV. a V., ktoré SW Olymp netlačí v prípade, že na nich nie sú uvedení žiadni zamestnanci. Vraj daňovníkov budú vyzývať na doplnenie, ak tlačivo nebude kompletné.

Písala som do KROSu, dostala som odpoveď, že si mám stiahnuť prázne strany zo stránky DR.

Načo sú im prázdne strany? Veď im na 1. strane uvediem koľko strán ktorej časti vypĺňam...
Paula
14.03.13,08:54
Tety asi nevedia čítať alebo sú nemchápavé.
veronikasad
14.03.13,10:41
Načo sú im prázdne strany? Veď im na 1. strane uvediem koľko strán ktorej časti vypĺňam...
Presne na to som sa spýtala aj ja pracovníčky podatelne. Vraj včera dostali usmernenie, že Hlásenie má byť kompletné a kto ho nepredloží (nemôžu odmietnuť také prevziať), správca dane bude vyzývať na doplnenie.
Paula
14.03.13,10:46
Hlavne, že o tom usmernení vedia iba oni. Zrejme ten ich úžasný systém si pýta aj prázdnu stranu.
veronikasad
14.03.13,10:48
Čakala som v odpovedi od KROSu, že si to preveria - odkázali ma na prázdne tlačivo zo stránky DR SR.
Paula
14.03.13,11:05
Mňa by zaujímalo, či kričí pri el. podávaní. Ja ešte nemám odvahu tak podávať.
veronikasad
14.03.13,11:22
Mňa by zaujímalo, či kričí pri el. podávaní. Ja ešte nemám odvahu tak podávať.
Volala som s Jankom (manualom), vraj bez problémov pred dvomi týždňami podal (nekompletné) a nikto z DU sa mu neozval.
Paula
14.03.13,11:38
Ešte nemali usmernenie alebo niektoré tety nevedia, čo so sebou -:)
Aljok
14.03.13,12:11
Mňa by zaujímalo, či kričí pri el. podávaní. Ja ešte nemám odvahu tak podávať.
Pauli, podávala som 8/3/13 len so stranou 4 a nekričalo. V poriadku vytlačilo len str. 4. Po prečítaní Tvojho príspevku som skúsila naimportovať to isté a už mi vyhadzuje chybu a dolu je hláška :
Úplne a správne podané tlačivo RH musí obsahovať všetky strany - t.j. minimálny počet strán pre IV. a V. časť je jedna.
Paula
14.03.13,12:28
Tak to asi musí byť komplet. Aj pri daň. priznaní sa odovzdávajú všetky strany i v prípade, že je strana bez záznamu. Ale potom je chyba v softe krosáckom.
veronikasad
14.03.13,12:31
Tak to asi musí byť komplet. Aj pri daň. priznaní sa odovzdávajú všetky strany i v prípade, že je strana bez záznamu. Ale potom je chyba v softe krosáckom.Ale Krosáci to nechcú riešiť. Odporučili mi vytlačiť si prázdnu stranu z DR SR. (posielam v papierovej forme)
Aljok
14.03.13,12:47
Tak to asi musí byť komplet. Aj pri daň. priznaní sa odovzdávajú všetky strany i v prípade, že je strana bez záznamu. Ale potom je chyba v softe krosáckom.
Cez eDANE keď vyhodí chybu stačí len dopísať 1 do okienka pre IV. alebo V. stranu, zamestnancov necháš nulu a je OK. Potom vytlačí aj tú prázdnu....
Aljok
14.03.13,12:49
Ale Krosáci to nechcú riešiť. Odporučili mi vytlačiť si prázdnu stranu z DR SR. (posielam v papierovej forme)
Radšej naimportuj do eDANE a vytlač celé tlačivo odtiaľ, pretože do tej prázdnej musíš dopisovať DIČ a počet strán a jedno budeš mať tlačené a druhé perom?
Aljok
14.03.13,15:35
Ale Krosáci to nechcú riešiť. Odporučili mi vytlačiť si prázdnu stranu z DR SR. (posielam v papierovej forme)
Už si to rozmysleli. Opravia po 1.4.2013. Prišiel mi tento mail :



Vážený používateľ programu OLYMP,

chceli by sme Vás informovať, že v aplikácii eDane je nastavená nová kontrola pri odosielaní Hlásenia o vyúčtovaní dane za rok 2012.

Môžete sa stretnúť s nasledovnými chybami pri odosielaní Hlásenia:





Úplné a správne tlačivo RH musí obsahovať všetky strany,
t. j. minimálny počet strán pre IV. a V. časť je 1



aj v prípade, že nemáte žiadneho zamestnanca v IV. alebo v V. časti je potrebné, aby ste do počtu strán dali 1 a do počtu uvedených zamestnancov 0 alebo políčko ponechajte prázdne.






http://www.kros.sk/data/newsletter/20130314_39795/12a2e229946a86c397f30a510b3a8748.png (http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ekros%2Esk%2Findex%2Ephp%3Fs %2Dcv%2DcontentID%3D39803%26s%2Dcv%2DviewType%3DOR IGINAL%26t%3DrtPlain)





Ak je na riadku 8 - suma ZP väčšia ako 0, na r. 5 - NČZD na daňovníka môže byť len 0 alebo nevyplnený údaj



ak má zamestnanecnárok na zamestnaneckú prémiu je potrebné prepísať sumu nezdaniteľnej časti na 0.






http://www.kros.sk/data/newsletter/20130314_39795/d17ca9ef2c908b1273c6715224b065cb.png (http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ekros%2Esk%2Findex%2Ephp%3Fs %2Dcv%2DcontentID%3D39806%26s%2Dcv%2DviewType%3DOR IGINAL%26t%3DrtPlain)





Právna forma musí byť vyplnená, ak je daňovníkom právnická osoba



ak máte v Podnikových údajoch (Organizácia - Podnik) na karte Iné vyplnený kód PF u zamestnávateľa, ktorý je FO, stačí ak po načítaní exportu do eDaní tento kód PF vymažete.







http://www.kros.sk/data/newsletter/20130314_39795/40bb41678b015427a54d765453069794.png



Ak zasielate Hlásenie v papierovej forme, potrebné úpravy môžete urobiť taktiež cez aplikáciu eDane (nájdete na stránke www.drsr.sk (http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Edrsr%2Esk%2F)), z ktorej sa dá upravené Hlásenie aj vytlačiť. Postup, akým spôsobom upravíte Hlásenie v eDaniach nájdete v prílohe (http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ekros%2Esk%2F39802).

O doplnenej kontrole sme sa dozvedeli dnes a uvedené skutočnosti zapracujeme do ďalšej verzie programu 13.30, ktorú plánujeme zverejniť po 1. apríli 2013. Hlásenie je potrebné odovzdať najneskôr do 30. 4. 2013.
evinka33
15.03.13,15:42
prosim o pomoc, robím prvýkrát ročné zúčtovanie v programe Olymp jednej zamestnankyni - dve malolete deti, z toho jedno dovršilo 3 roky v novembri 2012, v januari 2012 pracovala na dohodu, v juni 1 mesiac u ineho zamestnavatela kde si uplatnila aj danovy bonus na obidve deti a nezd.čiastku, a potom od jula v nasej firme - odvtedy si uplatnuje aj daň.bonus a nezd.čiastku. V ročnom zúčtovaní preddavkov mi ukazuje riadok 10 nárok na daňový bonus v úhrne sumu 293,38 a potom aj riadok 11 priznaný a vyplatený daň.bonus tá istá suma. Mám v riadku 10 ručne opraviť sumu na 498,48 (celoročný daň. bonus na 2 deti) ? A myslíte že je to ok keď jej zatiaľ vychádza preplatok dane cca 300 eur? môže to byť z toho že 5 mesiacov nepracovala, len poberala rodičovský ?
mondes
15.03.13,15:50
prosim o pomoc, robím prvýkrát ročné zúčtovanie v programe Olymp jednej zamestnankyni - dve malolete deti, z toho jedno dovršilo 3 roky v novembri 2012, v januari 2012 pracovala na dohodu, v juni 1 mesiac u ineho zamestnavatela kde si uplatnila aj danovy bonus na obidve deti a nezd.čiastku, a potom od jula v nasej firme - odvtedy si uplatnuje aj daň.bonus a nezd.čiastku. V ročnom zúčtovaní preddavkov mi ukazuje riadok 10 nárok na daňový bonus v úhrne sumu 293,38 a potom aj riadok 11 priznaný a vyplatený daň.bonus tá istá suma. Mám v riadku 10 ručne opraviť sumu na 498,48 (celoročný daň. bonus na 2 deti) ? A myslíte že je to ok keď jej zatiaľ vychádza preplatok dane cca 300 eur? môže to byť z toho že 5 mesiacov nepracovala, len poberala rodičovský ?

Ak si u iného zamestnávateľa uplatnila bonus na 2 deti za mesiac, tak nemôže si nárokovať na celoročný bonus, ale ponížený o výšku uplatneného DB.
evinka33
15.03.13,19:31
ďakujem za odpoveď, ale do vedľajšej záložky "podklady pre zúčtovanie dane" som zadala údaje od toho iného zamestnávateľa a potom mi ten riadok 10 dáva hodnotu 293,38 - v našej firme DB 252,36 + 41,02 jún u iného zamestnávateľa. Tak aká má byť tá suma v riadku 10 Ročného zúčtovania .. keď mi to tam ťahá už priamo údaje aj od iného zamestnávateľa - mám nechať 293,38 alebo 498,48 alebo teda 457,46 (t.j.498,48-41,,02) ? a suma riadkov 10 a 11 má byť rovnaká? ďakujem za trpezlivosť ...
mondes
15.03.13,19:48
ďakujem za odpoveď, ale do vedľajšej záložky "podklady pre zúčtovanie dane" som zadala údaje od toho iného zamestnávateľa a potom mi ten riadok 10 dáva hodnotu 293,38 - v našej firme DB 252,36 + 41,02 jún u iného zamestnávateľa. Tak aká má byť tá suma v riadku 10 Ročného zúčtovania .. keď mi to tam ťahá už priamo údaje aj od iného zamestnávateľa - mám nechať 293,38 alebo 498,48 alebo teda 457,46 (t.j.498,48-41,,02) ? a suma riadkov 10 a 11 má byť rovnaká? ďakujem za trpezlivosť ...

Hmm, podľa mňa, ak mala za rok 2012 príjem nad cca. 1963 Eur, (čo si myslím, že mala), tak by tam mala byť suma 457,46 Eur. Ale nieviem, prečo ti tam dáva tých 293,38 Eur. Ledaže by nemala príjem, aký potrebuje na uplatnenie bonusu. No, nechám to na skúsenejších.:)
evinka33
15.03.13,20:06
práveže príjem mala cca 4000 .. neviem si s tým poradiť podľa zákona o DP by mala mať nárok na vrátenie DB aj za mesiace čo bola na rodičovskej dovolenke ... myslíte že mám pridať ešte jednu záložku do "podkladov pre zúčtovanie dane" kde vypíšem len nárok na DB za tie mesiace na rodičovskej a ostatné kolonky nechám prázdne?