Kathryn
12.11.08,13:16
Ja som sa dnes poriadne vyľakala, keď som ráno odomkla vchodové dvere, tak kľučka bola z vonkajšej strany odšrobovaná. Zlodejovi sa nepodarilo prekonať bezpečnostné dvere, ale vlastne ani netuším, či je možné takto sa dostať do domu. Báť sa budem až do soboty, lebo dovtedy je manžel v zahraničí, snáď ho to odradilo a nepríde znova. A určite si idem pohľadať niečo na obranu :mee:
Rozalka
12.11.08,17:08
Noóóóó, nožno by si mala vymazať, že si sama doma. Čo keď aj zlodej chodí na poradu?
Bionda
12.11.08,17:09
no tiež si myslím, že by mala tvrdiť, že je doma stále...
ZuzanaP
14.11.08,09:17
Tento týždeň sa toho nakopilo:D. Zakladali sme s. r. o., zapísali nám nesprávnu výšku splateného imania, na Inšpektoráte práce nám na potvrdenie dali IČO inej firmy a na doklade z Metra máme tiež iné IČO, ale DIČ súhlasí. Asi nejakí kancelárski škriatkovia:D. Ešteže už ide predĺžený víkend.
cactus
14.11.08,09:25
Tento týždeň sa toho nakopilo:D. Zakladali sme s. r. o., zapísali nám nesprávnu výšku splateného imania, na Inšpektoráte práce nám na potvrdenie dali IČO inej firmy a na doklade z Metra máme tiež iné IČO, ale DIČ súhlasí. Asi nejakí kancelárski škriatkovia:D. Ešteže už ide predĺžený víkend.
Moorphyho zákony fungujú...
Kathryn
14.11.08,15:31
Noóóóó, nožno by si mala vymazať, že si sama doma. Čo keď aj zlodej chodí na poradu?



no tiež si myslím, že by mala tvrdiť, že je doma stále...

Snáď na poradu nechodia :rolleyes:. Aj keď pri toľkých cenných radách by som sa nečudovala :). A už nie som sama.
Eulalia
14.11.08,18:34
Snáď na poradu nechodia :rolleyes:. Aj keď pri toľkých cenných radách by som sa nečudovala :). A už nie som sama.
A manžel o tom vie, že už nie si sama?;):---:D:)
jonatanmika
14.11.08,18:52
A manžel o tom vie, že už nie si sama?;):---:D:)

Však aspon za neho niekto porobí jeho /zanedbané/ domáce povinnosti.
Kathryn
15.11.08,03:35
A manžel o tom vie, že už nie si sama?;):---:D:)

Dúfam že áno, veď je tu so mnou ;). Krásny predlžený víkend. :)
mirpo
19.11.08,10:27
Včera som dostala opäť do schránky poštu niekoho cudzieho. Keby to bolo aspoň z našej ulice, ale poštárka netrafila meno, ulicu ani číslo domu:mad::confused:
Už som si myslela, že s tou našou poštou je už všetko v poriadku, ale ako vidím, nie je.
Poštu som príjemcovi doručila sama, lebo po mojich skúsenostiach neviem, či by mu ju doručili.


__________________
Človek by mal byť dnes múdrejší ako včera ;)
rohff11
19.11.08,10:48
ja som bol dnes na poliklinike ohľadom vstup. prehliadky ( som zdravý) a sestrička mi pov. že tu dnes lekár neni, a že mám ísť k 2.hej, tam som čakal milión nervóznych slovákov, tak som išiel za riaditeľom, ten tam nebol, a tak som jeho asistentke pov. že ani po 19 r. po revolúcii tu nič nefunguje, ako celé SK :(
Zdenka 0705
19.11.08,12:18
Ja som zase zrušila s nemenovaným operátorom zmluvu o pripojení, len chyba bola, že poštou a 1. trieda....Na predajnom mieste som bola 2x, poradie piate, tak som to riešila poštou...a včera došla faktúra :-(
Výpoveď nedošla, fa treba zaplatiť a na pošte podať reklamáciu...tá bude do 30 dní vyriešená...hmmm a faktúry budem za ten čas musieť platiť, aj keď číslo nevyužívam....Zatiaľ neviem, kto je vinník, či pošta, či operátor....:-(
abel
19.11.08,12:30
V inej téme som čítala tento príspevok:
Komentár od XXXX 06-11-08 11:30 AM

Dobrý deň,
preštudovala som si príspevky v tejto téme, no nie som si istá výsledkom preto Vás prosím o odobrenie:
momentálne budúca mamička má nástup na materskú v 7/2009:
Nechcem tam robiť mrník, len som si tak laicky prepočítala, že ak by aj nastupovala na materskú hneď 1. 7. 2009, termín pôrodu je 12. 8. 2008. A keďže tehotenstvo trvá 10 lunárnych mesiacov, t. j. 40 týždňov, otehotnieť by mala 6. 11. 2008. ;););) Tomuto ja hovorím plánované rodičovstvo ;););)

Toto je jeden z mála príspevkov na Porade, ktorému som sa úprimne zasmiala, takže ma potešil.
Bionda
19.11.08,12:31
Mňa jedna klientka nasr... la , po komunikácii s výrobcom ( ona nehovorí žiadnym cudzím jazykom a pochybujem aj o tom, že slovenskému rozumie napriek tomu, že ním hovorí:eek:) som dohodla presne špecifikáciu akú chcela, keď som jej zaslala preložené potvrdenie so špecifik. ako objednala na odkontrolovanie, ona si vymyslela, že už chce inú špecifikáciu a keď som jej vybavila zmenu, tak nakoniec povedala, že ona to chce tak, ako pôvodne objednala.... no jeden vy sa z toho.... ešte , že to nerobím zadarmo (ach jaj)....
Jara
19.11.08,12:32
Ja som dnes smutná, že na Porade sa každým dňom nejako zhoršujú vzťahy, je tu veľa hádok a dokonca že v téme o etikete Porady je zase akýsi spor... Sledujem to už dlhší čas a je mi stale smutnejšie, že tu chýba tolerancia. Potešilo by ma, keby sme boli k sebe milší.
sojciakova
19.11.08,12:55
Ja si nemyslím, že by sa tu zhoršili vzťahy. Len má každý z nás nárok na svoj názor a ten prezentuje. Pri tom množstve ľudí sa ani nečudujem, že je tu toľko rôznych názorov a pohľadov na jednu a tú istú vec. ;) A že to občas zaškrípe? No a čo. Každý kto sa ozve musí počítať s tým, že niekto iný má na to svoj názor a bude ho prezentovať.:D Veď o tom je táto porada. Alebo nie?
Bionda
19.11.08,13:15
Ja úplne súhlasím s tým, aby si každý prezentoval vlastný názor, avšak hádanie sa najmä tu na porade znamená, že niekto niekomu ide názor vyvracať alebo vnucovať jeho alebo jednoducho mu vadí, že niekto má iný .:)
hanelie
19.11.08,14:45
momentálne budúca mamička má nástup na materskú v 7/2009:
Nechcem tam robiť mrník, len som si tak laicky prepočítala, že ak by aj nastupovala na materskú hneď 1. 7. 2009, termín pôrodu je 12. 8. 2008. A keďže tehotenstvo trvá 10 lunárnych mesiacov, t. j. 40 týždňov, otehotnieť by mala 6. 11. 2008. ;););) Tomuto ja hovorím plánované rodičovstvo ;););)
:confused:
mysimis
19.11.08,15:00
Ja úplne súhlasím s tým, aby si každý prezentoval vlastný názor, avšak hádanie sa najmä tu na porade znamená, že niekto niekomu ide názor vyvracať alebo vnucovať jeho alebo jednoducho mu vadí, že niekto má iný .:)

Tiež som toho názoru, aby sme si prezentovali svoje názory, ale mali by sme sa aj naučiť akceptovať názory druhých, vziať ich na vedomie a nie si dokazovať, že ten môj názor je najlepší.....
ZuzanaP
20.11.08,05:49
Prečo sa ja musím rozčulovať hneď takto zrána. Objednala som si cez jeden zásielkový obchod kabelku, po ktorej som dlho túžila. Každý deň som netrpezlivo otvárala schránku a stále nič, žiadne oznámenie o uložení zásielky. Tak som písala do obchodu a dnes mi prišla odpoveď, že sa im zásielka vrátila ako neprevzatá:eek:. Teraz kde je chyba? V zásielkovom obchode, na pošte alebo v tom, že nám susedia kradnú letáky a mohli spolu s nimi vytiahnúť aj lístok o uložení zásielky!!!:mad::mad::mad:
sojciakova
20.11.08,06:07
Tiež som toho názoru, aby sme si prezentovali svoje názory, ale mali by sme sa aj naučiť akceptovať názory druhých, vziať ich na vedomie a nie si dokazovať, že ten môj názor je najlepší.....
Tohto názoru že máme akceptovať názory iných som aj ja,no každý z nás má inú povahu a to sa prejavuje aj pri príspevkoch.Niekto tu je nepozorovaný a stačí mu to, iný sa snaží upozorniť na seba aj nie zrovna vydarenými názormi. Už je to raz tak. S tým nič neurobíme. Na nevhodný príspevok netreba reagovať a časom zapadne do zabudnutia.
milagros208
20.11.08,06:33
Mňa minule nahnevala informácia v médiách o nadmernom užívaní antibiotík. Lekári tvrdili, že ľudia, a hlavne rodičia detí si sami pýtajú antibiotiká. Boli obdobia, keď moje deti boli častejšie choré a brali aj častejšie antibiotiká. Nikdy som si sama nevypýtala antibiotíka, dokonca som sa vždy spýtala, či je to nevyhnuté liečiť to antibiotikami. Zakaždým mi ich dali. A keďže sa v tom nejako nevyznám, nedovolila som si neuposlúchnuť rady lekára, pretože v žiadnom prípade nechcem svojim deťom škodiť. Ale že to my sme na vine, že sa používa toľko antibiotík, ma dosť naštvalo. Lekári skoro zakaždým predpíšu antibiotiká. Aspoň ja som mala také skúsenosti.
Bionda
20.11.08,07:16
Prečo sa ja musím rozčulovať hneď takto zrána. Objednala som si cez jeden zásielkový obchod kabelku, po ktorej som dlho túžila. Každý deň som netrpezlivo otvárala schránku a stále nič, žiadne oznámenie o uložení zásielky. Tak som písala do obchodu a dnes mi prišla odpoveď, že sa im zásielka vrátila ako neprevzatá:eek:. Teraz kde je chyba? V zásielkovom obchode, na pošte alebo v tom, že nám susedia kradnú letáky a mohli spolu s nimi vytiahnúť aj lístok o uložení zásielky!!!:mad::mad::mad:
Zuzka, mne vo väčšine spoločnosť, ktorá zasiela tovar, napíše deň, v ktorý mi to bolo odoslané a do 3-och dní by som to mala mať a ak nie, mám ísť sama na poštu sa opýtať.
Mne sa tiež stalo niečo podobné a odvtedy žiadam, aby mi dali avízo o odoslaní objednávky. Teraz pred sviatkami to bude riadna " divočina" na pošte.:)
sojciakova
20.11.08,07:27
U nás detská lekárka predpisuje antibiotiká fakt len keď už nie je iná možnosť. Dieťa popočúva, predpíše sirup a ak ten nezaberie potom dáva antibiotiká. Ja som s týmto prístupom spokojná no väčšina rodičov na ňu nadáva. Vraj čo je to za doktorka, veď to dieťa kašle a ona nepredpíše antibiotiká. Potom sa s ňou hádajú, až im tie antibiotiká nakoniec dá. Ja osobne nad tým krútim hlavu, nechápem to, pretože práve tie deti čo hltajú antibiotiká bývajú najviac choré. Akoby boli antibiotiká všeliek na všetko. Na druhej strane som cez leto z kliešťa schytala boleriózu. Stačilo aby mi moja doktorka predpísala tri dávky antibiotík a bola by som v poriadku. Lekárka mi však na fľak dala len dytiaden a poslala ma domov. Teraz behám po vyšetreniach a nemám z toho teda radosť.
ZuzanaP
20.11.08,07:38
Zuzka, mne vo väčšine spoločnosť, ktorá zasiela tovar, napíše deň, v ktorý mi to bolo odoslané a do 3-och dní by som to mala mať a ak nie, mám ísť sama na poštu sa opýtať.
Mne sa tiež stalo niečo podobné a odvtedy žiadam, aby mi dali avízo o odoslaní objednávky. Teraz pred sviatkami to bude riadna " divočina" na pošte.:)


Bionda, máš pravdu, budem to musieť začať tak robiť. Ale je to na nervy. A tak som sa tešila... Keď to dnes pošlú na dobierku prvou triedou, v pondelok by som to mala mať.... To bude čurbes na pošte, nech ma nes..ú.:D
Bionda
20.11.08,08:19
Bionda, máš pravdu, budem to musieť začať tak robiť. Ale je to na nervy. A tak som sa tešila... Keď to dnes pošlú na dobierku prvou triedou, v pondelok by som to mala mať.... To bude čurbes na pošte, nech ma nes..ú.:D
Ja teraz čakám objednaný tovar, mám info , že mi bol odoslaný 19-teho, takže uvidíme , dáme pošte ešte nejaký čas :D .
Pred sviatkami sa mi tiež stalo, že mi 2 zásielky- bohužiaľ už boli zaplatené, neprišli vôbec- zmizli na pošte:D:D . Najabsurdnejšie je na tom, že tá druhá bola vlastne mnou reklamovaná odosielateľovi, že neprišla, tak mi zaslal novú :D - ani tá sa ku mne nedostala.
ZuzanaP
20.11.08,08:24
Ja teraz čakám objednaný tovar, mám info , že mi bol odoslaný 19-teho, takže uvidíme , dáme pošte ešte nejaký čas :D .
Pred sviatkami sa mi tiež stalo, že mi 2 zásielky- bohužiaľ už boli zaplatené, neprišli vôbec- zmizli na pošte:D:D . Najabsurdnejšie je na tom, že tá druhá bola vlastne mnou reklamovaná odosielateľovi, že neprišla, tak mi zaslal novú :D - ani tá sa ku mne nedostala.


19-teho čoho, dúfam, že novembra. Ja som sa na našu poštu už sťažovala, lebo si svoju robotu nerobia poriadne. No uvidíme, či to teraz príde.
Melnick
20.11.08,08:40
Ja teraz čakám objednaný tovar, mám info , že mi bol odoslaný 19-teho, takže uvidíme , dáme pošte ešte nejaký čas :D .
Pred sviatkami sa mi tiež stalo, že mi 2 zásielky- bohužiaľ už boli zaplatené, neprišli vôbec- zmizli na pošte:D:D . Najabsurdnejšie je na tom, že tá druhá bola vlastne mnou reklamovaná odosielateľovi, že neprišla, tak mi zaslal novú :D - ani tá sa ku mne nedostala.
Musela si si objednať fakt niečo pekné :D:D:D keď aj poškodené stálo za to uchmatnúť. :mad:
Ja mám skúsenosť : Posielala som väčsie množstvo peňazí - ešte federálnych 1000 korunáčiek - do Prahy v cennom liste - list došiel - otvorený a bez koruniek.:mad:
Bionda
20.11.08,08:44
V jednej f. - odosielali sa stravné lístky - poistené na hodnotu doporučene, vždy cez leto a pred Vianocami- strácali sa pravidelne. Inak to šlo Ok.
Pri reklamáciách nám pošta tvrdila, že to je spôsobené brigádnikmi:)
Melnick
20.11.08,09:00
Mne je jedno kto - nech si zodpovedajú za to tak, ako si my musíme zodpovedať pred kontrolami, v prípade že dáme spracovať účtovníctvo brigádničke . No nie ????:)
Halli
20.11.08,09:24
Mne je jedno kto - nech si zodpovedajú za to tak, ako si my musíme zodpovedať pred kontrolami, v prípade že dáme spracovať účtovníctvo brigádničke . No nie ????:)

Majka, horšie že nás si ľahko najdu :D, ale ak voláš do nejakej spoločnosti, tak všade sedia na linke chuďatká operatori, ktorí za nič nemôžu a všetko treba písomne do nemoty urgovať...ak sa vobec dovoláš :rolleyes:...u mna stačí zaklopať a dvere sú otvorené :) a ja prvá na rane :D
Melnick
20.11.08,09:30
Majka, horšie že nás si ľahko najdu :D, ale ak voláš do nejakej spoločnosti, tak všade sedia na linke chuďatká operatori, ktorí za nič nemôžu a všetko treba písomne do nemoty urgovať...ak sa vobec dovaláš :rolleyes:...u mna stačí zaklopať a dvere sú otvorené :) a ja prvá na rane :D
často aj v pyžame.:D:D:D
Rozalka
20.11.08,12:54
Mňa dnes veľmi :):)potešila svojou návštevou Lenka1979.
Ale teraz :mee::mee::mee:, lebo už odišla.
cactus
20.11.08,13:05
Mňa dnes veľmi :):)potešila svojou návštevou Lenka1979.
Ale teraz :mee::mee::mee:, lebo už odišla.
tak to vám bolo hej...
erzet
20.11.08,13:09
Predstavte si. V utorok 11.11.2008 som posielal taký balíček ako list z Dubnice do Horných Orešian (19 km od Trnavy). A viete koľko cestoval? Mama dostala oznámenie o uložení zásielky 18.11.2008. To ešte nie sú Vianoce.
Zita5
20.11.08,13:10
Mňa dnes veľmi :):)potešila svojou návštevou Lenka1979.
Ale teraz :mee::mee::mee:, lebo už odišla.


Mňa dnes veľmi potešili svojou návštevou Rozalka a Lenka 1979, som veľmi rada , že som mala možnosť Lenku1979 stretnúť osobne .:):):)
Ešte viac moja duša bude potešená , ak Lenka1979 napíše , že už je doma a všetko bolo v poriadku .Tým mám na mysli , že cesta späť prebiehala v poriadku , lebo je veľmi škaredé počasie a ona vlastne musí prejsť skoro celé Slovensko .
arizona
20.11.08,16:04
Prečo sa ja musím rozčulovať hneď takto zrána. Objednala som si cez jeden zásielkový obchod kabelku, po ktorej som dlho túžila. Každý deň som netrpezlivo otvárala schránku a stále nič, žiadne oznámenie o uložení zásielky. Tak som písala do obchodu a dnes mi prišla odpoveď, že sa im zásielka vrátila ako neprevzatá:eek:. Teraz kde je chyba? V zásielkovom obchode, na pošte alebo v tom, že nám susedia kradnú letáky a mohli spolu s nimi vytiahnúť aj lístok o uložení zásielky!!!:mad::mad::mad:
Mne sa také niečo dávnejšie tiež stalo...
Odvtedy si žiadam zaslať avízo a potom telefonicky "otravujem" poštu, či mi to ešte nedošlo. Určite nie sú nadšení,ale ešte nikdy ma neodmietli s tým,že sa nepozrú:---
Alebo, ak je to možné,dávam si zaslať kuriérom,s tými nemávam problémy...
Halli
20.11.08,16:04
Mňa dnes veľmi potešili svojou návštevou Rozalka a Lenka 1979, som veľmi rada , že som mala možnosť Lenku1979 stretnúť osobne .:):):)
Ešte viac moja duša bude potešená , ak Lenka1979 napíše , že už je doma a všetko bolo v poriadku .Tým mám na mysli , že cesta späť prebiehala v poriadku , lebo je veľmi škaredé počasie a ona vlastne musí prejť skoro celé Slovensko .

Zitka tak to nás mohla pozbierať predtým po ceste všetky...aj my by sme ťa radi videli :D
tuta
20.11.08,16:14
Mňa dnes veľmi :):)potešila svojou návštevou Lenka1979.
Ale teraz :mee::mee::mee:, lebo už odišla.


To muselo byť príjemné stretnutie. Mám pocit, že Lenke sa splnil sen.
Rozalka
20.11.08,18:21
Zitka tak to nás mohla pozbierať predtým po ceste všetky...aj my by sme ťa radi videli :D
Bolo by to veľmi dobré, ale v tom aute aj Lenka mala problémy sa zmestiť, hoci je super štíhla, bola medzi kolegami len tak utisnutá, no kde by ešte vás popchala?
Ale čo nie je môže byť, dojdite niekedy, dobre?
Halli
20.11.08,18:38
Bolo by to veľmi dobré, ale v tom aute aj Lenka mala problémy sa zmestiť, hoci je super štíhla, bola medzi kolegami len tak utisnutá, no kde by ešte vás popchala?
Ale čo nie je môže byť, dojdite niekedy, dobre?

Rozálka ďakujem za pozvanie, možno raz zalarmujem Elen a prekvapkáme Vás :D
Zita5
20.11.08,18:46
Rozálka ďakujem za pozvanie, možno raz zalarmujem Elen a prekvapkáme Vás :D

Jéééj to by bolo báječnééééééééé ......:);)
Halli
20.11.08,18:50
Jéééj to by bolo bájačnééééééééé ......:);)

No Zitka, tak aj ty si ma potešila týmto výkrikom, tak musím hneď napísať Elen na Skypko, čo tu riešime :D a vymyslieť čosik:D
Melnick
20.11.08,18:52
No Zitka, tak aj ty si ma potešila týmto výkrikom, tak musím hneď napísať Elen na Skypko, čo tu riešime :D a vymyslieť čosik:D
A Elen to vie skôr, ako jej "skypneš". :D:D:D
Rozalka
20.11.08,18:56
Majka, pridaj sa aj Ty, tu na dolniakoch ešte nesneží .... ale vraj v nedeľu začne.
Halli
20.11.08,19:01
A Elen to vie skôr, ako jej "skypneš". :D:D:D

Elen je stíhačka :D:D, papa vypínam bednu :)
Melnick
20.11.08,19:05
Majka, pridaj sa aj Ty, tu na dolniakoch ešte nesneží .... ale vraj v nedeľu začne.

Ja som dievča z hôr - ja sa snehu nebojííííím. :D:D:D





http://www.martinus.sk/data/tovar/_m/42/m42804.jpg (http://www.martinus.sk/data/tovar/_l/42/l42804.jpg)
kabatik
20.11.08,22:20
Požičal som chlapom auto aby doviezli cement. Kedže sa im trochu vysypalo, tak zobrali vysavač a povysávali kufor. Ten vysavač si poožičali od zákazníka. Dnes ma volal aby som sa išiel pozrieť čo moji chlapi vyviedli. Hrôza!! On to bol vysávač s vodným filtrom / vodník/ a oni ho nevyliali. Ostatné si domyslíte.
Melnick
21.11.08,06:31
:D:D
Požičal som chlapom auto aby doviezli cement. Kedže sa im trochu vysypalo, tak zobrali vysavač a povysávali kufor. Ten vysavač si poožičali od zákazníka. Dnes ma volal aby som sa išiel pozrieť čo moji chlapi vyviedli. Hrôza!! On to bol vysávač s vodným filtrom / vodník/ a oni ho nevyliali. Ostatné si domyslíte.
Pozri kabatik, hoď do inzercie, že predáš kvalitnú dlaždicu:D:D:D
Lenka1979
21.11.08,07:15
Ahojte dievčence,
hlásim šťastný návrat domov:) aj do práce. :(
Cesta bola dobrá, až na Donovaly a sem-tam prekročenú rýchlosť...:rolleyes:, ale dalo sa. Ďakujem Rozalke a Zitke5 za príjemnú spoločnosť a teším sa veľmi na ďalšie spoločné stretnutia.... tentokrát možno v BJ:):):)
Lenka
abel
21.11.08,16:00
Požičal som chlapom auto aby doviezli cement. Kedže sa im trochu vysypalo, tak zobrali vysavač a povysávali kufor. Ten vysavač si poožičali od zákazníka. Dnes ma volal aby som sa išiel pozrieť čo moji chlapi vyviedli. Hrôza!! On to bol vysávač s vodným filtrom / vodník/ a oni ho nevyliali. Ostatné si domyslíte.
Škoda, že sa to nedá ohodnotiť, lebo toto je príspevok presne do tejto témy. Teda predpokladám, že teba to rozčúlilo, ale - čo budem tajiť - väčšina z nás sa na tom dobre zasmiala.
Halli
21.11.08,16:19
Škoda, že sa to nedá ohodnotiť, lebo toto je príspevok presne do tejto témy. Teda predpokladám, že teba to rozčúlilo, ale - čo budem tajiť - väčšina z nás sa na tom dobre zasmiala.


A ešte som aj "škoďáčka" , a teším, že to urobili chlopi...to by bolo tohóó, keby tak ženy :eek::D
arizona
21.11.08,16:31
Požičal som chlapom auto aby doviezli cement. Kedže sa im trochu vysypalo, tak zobrali vysavač a povysávali kufor. Ten vysavač si poožičali od zákazníka. Dnes ma volal aby som sa išiel pozrieť čo moji chlapi vyviedli. Hrôza!! On to bol vysávač s vodným filtrom / vodník/ a oni ho nevyliali. Ostatné si domyslíte.
Ach,tí muži...ja som si spomenula na jednu príhodu: jeden sused si dal prerobiť kúpelku.Samé luxusné vecičky a trisková vaňa s mnohými funkciami... júj,aký bol na ňu pyšný...
Záverom dal vymaľovať celý byt. Ale čistotní maliari mu počas maľovania vylievali zbytky farby do tej novej krásnej vane. Mysleli si, že to pred príchodom majiteľa poumývajú:D:eek::mee:.Ale farby tam zaschli ,trisky a bublinky sa nedali používať a kúpelka sa musela znovu búrať a meniť vaňa...
kabatik
21.11.08,18:27
:D:D
Pozri kabatik, hoď do inzercie, že predáš kvalitnú dlaždicu:D:D:D
A ako bonus zánovný vysávač.
BXLmiami
24.11.08,06:28
Malá dokumentácia práce lekára a poistovne-práve som otvorila dopis,kde mi vrátili vyučtovanie za september,vraj vadná disketa,zrejme poštou.Takže držali to tam celý oktober a prakticky celý november,je 24.11.vrátim im to poštou naspať,realne tie peniaze uvidím v januári.Asi ma porazí.:confused:
AlaNR
24.11.08,10:53
Mňa doobeda rozčuľovalo, že mi je stašne zima.
V chladičke som vyňúrila zbytok fernetu z nejakej poslednej firemnej oslavy, rozliala som ho kolegovcom, lebo im bolo tiež zima a už nám je hej..:---..
Len aby teraz nikto nepovedal, že treba ísť niekam autom, to neukecáme:D
Gabi03
24.11.08,10:58
Mňa doobeda rozčuľovalo, že mi je stašne zima.
V chladičke som vyňúrila zbytok fernetu z nejakej poslednej firemnej oslavy, rozliala som ho kolegovcom, lebo im bolo tiež zima a už nám je hej..:---..
Len aby teraz nikto nepovedal, že treba ísť niekam autom, to neukecáme:D

A ja blbá som si ráno zapla ohrievač.... :eek: :D :D
AlaNR
24.11.08,11:25
:D:D:D super Gabi,
mňa o chvíľku zasa potrasie, lebo som si pri čítaní Tvojej odpovede, oprskla klávesnicu kávou... :o
kabatik
24.11.08,12:29
My sme sa boli raz kúpať v krytej plavárni. Kolegyňa vošla po krk do vody a vybafla na nás.: "Aká je voda?"
Skoro sme sa všetci utopili .
Elena Navrátilová
24.11.08,13:41
My sme sa boli raz kúpať v krytej plavárni. Kolegyňa vošla po krk do vody a vybafla na nás.: "Aká je voda?"
Skoro sme sa všetci utopili .

:D:D:D
ZDENIELA
25.11.08,07:28
A ja takto kukám :eek: :eek: :eek: mám pod menom V.I.P. člen ...
Ďakujem, veľmi potešilo :--- a príjemne zohrialo pri srdiečku

P.S.: a budú teraz z toho aj neaké provízie :D:D:D
sojciakova
25.11.08,10:50
A ja takto kukám :eek: :eek: :eek: mám pod menom V.I.P. člen ...
Ďakujem, veľmi potešilo :--- a príjemne zohrialo pri srdiečku

P.S.: a budú teraz z toho aj neaké provízie :D:D:D

Gratulujem k titulu V.I.P člen. Teraz si už medzi nami vážená osoba. Táto provízia Ti nestačí?:D:D:D
michelle84
26.11.08,05:49
Neviem, či to mám zaradiť do srandičiek, ale skúsim sem :) Včera som mala pero v ruke, chcela som ho odložiť, aj som ho odložila do pohárika s perami. Lenže vedľa pohárika s perami mám hrnček s čajom. Včera sa mi prvýkrát stalo, že som pero odložila do hrnčeka s čajom :D Ale som si to hneď všimla, ktovie, ako by mi potom chutil čaj :D:D:D
cactus
26.11.08,05:52
Neviem, či to mám zaradiť do srandičiek, ale skúsim sem :) Včera som mala pero v ruke, chcela som ho odložiť, aj som ho odložila do pohárika s perami. Lenže vedľa pohárika s perami mám hrnček s čajom. Včera sa mi prvýkrát stalo, že som pero odložila do hrnčeka s čajom :D Ale som si to hneď všimla, ktovie, ako by mi potom chutil čaj :D:D:D

Keď pero písalo aj potom, tak ten čaj nie je dôležitý...
stefan.m54
26.11.08,06:36
...dobre,že si sa nenapila z hrnčeka s perami...
michelle84
26.11.08,06:38
...dobre,že si sa nenapila z hrnčeka s perami...

To sa mi ešte nestalo :) možnože sa stane, keď budem prepracovaná :D
stefan.m54
26.11.08,06:44
...pozor,pozor.Ty už si prepracovaná keď strkáš perá do hrnčeka s čajom....
michelle84
26.11.08,06:51
...pozor,pozor.Ty už si prepracovaná keď strkáš perá do hrnčeka s čajom....

Včera som bola prepracovaná, samé čísla, tak som už nerozmýšľala :) ale zase keď si pomyslím na tie tvoje dobroty, tak budem mysľou pri jedle :)
Dav
26.11.08,06:52
To sa mi ešte nestalo :) možnože sa stane, keď budem prepracovaná :D
A písať lyžičkou si ešte neskúšala?:):---
michelle84
26.11.08,07:05
A písať lyžičkou si ešte neskúšala?:):---

Neviem, nespomínam si, možno ma to čaká pri ročnej závierke :)
stefan.m54
26.11.08,08:03
Ja mám väčší problém.Neviem čo si mám obliecť.Treba mi ísť odhádzať sneh pred dom a nový digiteplomer na balkóne mi ukazuje + 25,4 st.C.Stačia mi "bermudyšľapky",alebo "vetrovkačapicašál"?
mirpo
26.11.08,08:23
Ja mám väčší problém.Neviem čo si mám obliecť.Treba mi ísť odhádzať sneh pred dom a nový digiteplomer na balkóne mi ukazuje + 25,4 st.C.Stačia mi "bermudyšľapky",alebo "vetrovkačapicašál"?
Dobrý teplomer :D:D Pošli na lampáreň:)
michelle84
26.11.08,08:32
Dobrý teplomer :D:D Pošli na lampáreň:)

Teplomer je asi v poriadku, len slniečko viac zasvietilo. Ja to bežne pozorujem na teplomeri a v lete mávam aj 45 stupňov :)
Olice
26.11.08,08:39
Ja mám väčší problém.Neviem čo si mám obliecť.Treba mi ísť odhádzať sneh pred dom a nový digiteplomer na balkóne mi ukazuje + 25,4 st.C.Stačia mi "bermudyšľapky",alebo "vetrovkačapicašál"?
Netráp sa s odhadzovaním snehu, pri teplote +25,4 st. C sa roztopí coby dup, a Teba aspoň nebudú bolieť ruky:);).
mirpo
26.11.08,08:40
Teplomer je asi v poriadku, len slniečko viac zasvietilo. Ja to bežne pozorujem na teplomeri a v lete mávam aj 45 stupňov :)
Správne umiestnený teplomer nemá byť umiestnený na priamom slnku. :)My sme tak min. rok kúpili dig. teplomer, ktorý ukazoval vždy o 15 stupňov viac.
stefan.m54
27.11.08,05:32
...nie dnes,ale včera poobede ma potešilo.RPPuZL.B1K.To predsa poteší každého.
Petra Nová
27.11.08,12:22
Tento týždeň ma potešilo, že som na Porade našla niekoľko skvelých príspevkov, dobrých rád a krásnych obrázkov:). Nebudem ich konkretizovať, aby som nejaký, rovnako skvelý, dobrý a pekný, nevynechala. Sú to práve oni, ktoré ma vždy vylákajú na Poradu. A keďže ich je dosť, nie je to s Poradou vôbec také zlé, aj keď dochádza k rôznym stretom názorov, myšlienok a presvedčení. A napriek spôsobu jej fungovania. Takže som potešená.:):)
Rozalka
27.11.08,19:31
...nie dnes,ale včera poobede ma potešilo.RPPuZL.B1K.To predsa poteší každého.
Možno by ma to potešilo, no vôbec neviem, o čom to je ...

Mňa dnes potešilo, že vnúčence (sme už takí, postarší, ktorých deťúrence odrástli) našich zamestnancov budú mať u nás v práci Mikuláša.
Ale ja môžem len :mee::mee::mee:, lebo nemám žiadne vnúčence.
tinaM
27.11.08,19:40
Možno by ma to potešilo, no vôbec neviem, o čom to je ...

Mňa dnes potešilo, že vnúčence (sme už takí, postarší, ktorých deťúrence odrástli) našich zamestnancov budú mať u nás v práci Mikuláša.
Ale ja môžem len :mee::mee::mee:, lebo nemám žiadne vnúčence.
:)
arizona
27.11.08,19:43
Možno by ma to potešilo, no vôbec neviem, o čom to je ...

Mňa dnes potešilo, že vnúčence (sme už takí, postarší, ktorých deťúrence odrástli) našich zamestnancov budú mať u nás v práci Mikuláša.
Ale ja môžem len :mee::mee::mee:, lebo nemám žiadne vnúčence.

A ja :mee::mee::mee:,lebo v práci nemáme žiadneho Mikuláša:rolleyes:
Rozalka
27.11.08,19:49
To je veľkááááááááá chyba. Však si nejakého objednajte.
Olice
27.11.08,19:55
A ja :mee::mee::mee:,lebo v práci nemáme žiadneho Mikuláša:rolleyes:
A my veru budeme mať Mikuláša, aj čerta, aj anjelikov, tak ako každý rok, a kopec všelijakého programu, a bude veselo:).
arizona
27.11.08,19:57
Nó, ja som dnes mala deň!:mad::mee:
-Od rána ma vytáčala kolegyňa,ktorá od rána behala jak nervózny tyger.
-Potom sa mi neušiel obed, lebo poslali omylom o jeden menej...
-Tak som zavolala do reštiky, skade nám ho vozia,že si ho po práci vyzdvihnem. "ok"
- Samozrejme, že zabudli...
-Hladná prídem do obchodu(veď som aj tak plánovala doplniť zásoby)
-S kopcovito naloženým vozíkom pri platení zisťujm, že som stratila plat.kartu.
-Trapas a šok!
-Našťastie mám dostatok peňazí na zaplatenie(len jednu štangľu salámy musím trápne vrátiť:o:rolleyes:)
-Za tie peniaze som plánovala natankovať,lebo som na rezerve...
Dúfam, že zajtra nezostanem niekde trčať na ceste z práce domov s práznou nádržou,bez peňazí a bez karty:mee::D
Nika
27.11.08,20:00
Možno by ma to potešilo, no vôbec neviem, o čom to je ...

Mňa dnes potešilo, že vnúčence (sme už takí, postarší, ktorých deťúrence odrástli) našich zamestnancov budú mať u nás v práci Mikuláša.
Ale ja môžem len :mee::mee::mee:, lebo nemám žiadne vnúčence.

Ja mám vnučku ale nemáme v práci Miluláša. Môžem požičať aj dcéru....;)
Ja mám taký zážitok s Mikulášom. Dcéra mala necelých 19 keď sa vnučka narodila a stále vyzerá veľmi mlado. Boli sme na takej jednej Mikulášskej akcii a chceli dať balíček aj jej . Že vraj má 15 :)
tinaM
27.11.08,20:04
Nó, ja som dnes mala deň!:mad::mee:
-Od rána ma vytáčala kolegyňa,ktorá od rána behala jak nervózny tyger.
-Potom sa mi neušiel obed, lebo poslali omylom o jeden menej...
-Tak som zavolala do reštiky, skade nám ho vozia,že si ho po práci vyzdvihnem. "ok"
- Samozrejme, že zabudli...
-Hladná prídem do obchodu(veď som aj tak plánovala doplniť zásoby)
-S kopcovito naloženým vozíkom pri platení zisťujm, že som stratila plat.kartu.
-Trapas a šok!
-Našťastie mám dostatok peňazí na zaplatenie(len jednu štangľu salámy musím trápne vrátiť:o:rolleyes:)
-Za tie peniaze som plánovala natankovať,lebo som na rezerve...
Dúfam, že zajtra nezostanem niekde trčať na ceste z práce domov s práznou nádržou,bez peňazí a bez karty:mee::D
Tomu sa naozaj hovorí blbý deň:cool:.
Len aby si si nenašla aj vybielený účet.
cactus
28.11.08,04:41
Nó, ja som dnes mala deň!:mad::mee:
-Od rána ma vytáčala kolegyňa,ktorá od rána behala jak nervózny tyger.
-Potom sa mi neušiel obed, lebo poslali omylom o jeden menej...
-Tak som zavolala do reštiky, skade nám ho vozia,že si ho po práci vyzdvihnem. "ok"
- Samozrejme, že zabudli...
-Hladná prídem do obchodu(veď som aj tak plánovala doplniť zásoby)
-S kopcovito naloženým vozíkom pri platení zisťujm, že som stratila plat.kartu.
-Trapas a šok!
-Našťastie mám dostatok peňazí na zaplatenie(len jednu štangľu salámy musím trápne vrátiť:o:rolleyes:)
-Za tie peniaze som plánovala natankovať,lebo som na rezerve...
Dúfam, že zajtra nezostanem niekde trčať na ceste z práce domov s práznou nádržou,bez peňazí a bez karty:mee::D

a nezabudla si náhodou nahlásiť tiež stratu karty?
abel
28.11.08,05:11
Mňa začína rozčuľovať, keď za mnou začínajú prichádzať klienti s neotvorenými obálkami zo Sociálnej poisťovne so slovami: toto mi dnes prišlo... :mad::mad::mad:
ZDENIELA
28.11.08,05:28
Mňa začína rozčuľovať, keď za mnou začínajú prichádzať klienti s neotvorenými obálkami zo Sociálnej poisťovne so slovami: toto mi dnes prišlo... :mad::mad::mad:
Elenka, a ty ako správny účtovník, cvičený v telepatii určite už vopred vieš, čo sa v nej skrýva ...
Veď tvoji klienti to o tebe vedia tiež a preto sa neunúvajú tú obálku ani otvoriť
Bionda
28.11.08,14:50
Ja som tiež asi ako Arizona, mala jeden deň - blbec- ráno som v dobrom išla nie sebe , ale mužovi pomôcť, za neho vložiť peniaze na účet jednej spoločnosti do ich banky. Tam teta odo mňa chcela r.č. a ja že na čo, nech si napíše č.op a moje meno a ona, že aby to spoločnosť vedela identifikovať- čo ma popudilo, že veď ja nie som ten od koho to čakajú a veď je tam v.s. ten je dôležitý, ani to nepomohlo a stále len moje r.č. chcela, že keď sa im vrátia "!!" peniaze- tak aby ma vedeli identifikovať- adresu odo mňa nechcela- tak zase som nepochopila na čo? to r.č. , ale jasné aj tak si napísala len to r.č.!!
Chcem odísť z domu- z garáže- pred garážou (to máme dvojgaráž) si ujko nechal odstavené veľké nákladné auto a vykladá tovar- to som sa riadne ponáhľala a ujko, že mám vydržať, že už len 10 krbov vyloží.....viete si predstaviť ako som sa :eek: jedovala.
A to aby nebolo dosť: klientka, ktorej sme bezplatne zapožičali vzorky- pri preberaní vzoriek späť sme zistlil, že ona jednu predala- tvárila sa ako bohyňa- smiala sa nám do tváre- no pri jej prístupe pochybujem aj o uhradení- keď jej faktúru pošlem- ja som tvrdila, že políciu na ňu treba volať. ....
Hádam ma čaká dnes aj niečo lepšie:)
arizona
28.11.08,14:58
a nezabudla si náhodou nahlásiť tiež stratu karty?
Nie, nezabudla. Našťastie som mala číslo pre takýto prípad v mobile.Ale tetula na telefóne bola zlatá, neblokla mi ju celkom.Iba dočasne,ak by som ju našla ,mám zavolať a odblokuje ju, aby som si nemusela vybavovať novú.Nevedela som, že aj to je možné.:) Chystám sa cez víkend hľadať,no pochybujem...:mee:
branislavp
28.11.08,15:31
Noóóóó, nožno by si mala vymazať, že si sama doma. Čo keď aj zlodej chodí na poradu?
Zlodej vôbec nemusí byť na porade, môže si to zistiť tak iba náhodou cez "google", keď je šikovný a hľadá a hľadá.... potom nájde aj toto......
Dav
01.12.08,17:41
Včera som dala do oleja k rezňom aj svoj malíček. Dnes sa mi pokazil televízor - vôbec sa nedá zapnúť. V byte som pristihla už tretiu moľu. V práci som si zmenila pracovnú dobu z "dokedy musím" na "dokedy vládzem" . Kamarátka má ERP pokladňu so sumami neplatných mincí, bez zaokrúhlenia. Už hodinu jej hľadám rozdiel 1,- Sk medzi mesačnou páskou a dennými uzávierkami, a vôbec to z tých +0,10 Sk,-0,20 Sk neviem napočítať. Psíčica mi vyťahala zo smetí servítky, ktorými som poprekladala tie včerajšie rezne, a ako bonus vybrala z koša aj zeler , uvarený v polievke. Stolovať išla do obývačky, na koberec, kde som horemenovaný zeler pristúpila a rozniesla po byte na topánkach.:mee::D:D:D
P.S. Aha, a ešte ma vyhadzuje internet a stretko v Lc dnes nebolo.
Rozalka
01.12.08,17:46
Oli, najlepšie urobíš, ak si ľahneš hore pupkom a dnes už nič nerob, prosím ťa.
Kazu
01.12.08,17:51
:D:D:D Lepšie by to už ani šľak netrafil. :D:D:D: Viem si predstaviť tvoje nervy.
wagner
01.12.08,18:09
Vieš, hovorí sa, že keď sa darí, tak sa darí:mad:. Neboj sa, zajtra svitne slnečný deň.:o Obývačku vyčistíš, pracovnú dobu si zase zmení na koľko musíš a život bude hneď krajší.:) Prajem pekný večer a ešte krajšie slnečné ráno.
Anja111
01.12.08,18:10
Že by bolo niečo v ovzduší? V sobotu sa mi pokazila pračka, v nedeľu žehlička a šijací stroj... Dnes neprišiel opravár pračky, hoci to sľúbil, a navyše ma ešte prestáva poslúchať PC... :confused:
Kazu
01.12.08,18:19
Vieš, hovorí sa, že keď sa darí, tak sa darí:mad:. Neboj sa, zajtra svitne slnečný deň.:o Obývačku vyčistíš, pracovnú dobu si zase zmení na koľko musíš a život bude hneď krajší.:) Prajem pekný večer a ešte krajšie slnečné ráno.

Zajtra má pršať :D
wagner
01.12.08,18:30
Pozri si počasie, dážď hlásia až na poóbedie, teda ráno bude slnečné. Pršať bude až v stredu, lebo ja sa budem musieť pešo presunúť z Unikliniky do mesta na školenie
Maruška54
01.12.08,18:30
Včera som dala do oleja k rezňom aj svoj malíček. Dnes sa mi pokazil televízor - vôbec sa nedá zapnúť. V byte som pristihla už tretiu moľu. V práci som si zmenila pracovnú dobu z "dokedy musím" na "dokedy vládzem" . Kamarátka má ERP pokladňu so sumami neplatných mincí, bez zaokrúhlenia. Už hodinu jej hľadám rozdiel 1,- Sk medzi mesačnou páskou a dennými uzávierkami, a vôbec to z tých +0,10 Sk,-0,20 Sk neviem napočítať. Psíčica mi vyťahala zo smetí servítky, ktorými som poprekladala tie včerajšie rezne, a ako bonus vybrala z koša aj zeler , uvarený v polievke. Stolovať išla do obývačky, na koberec, kde som horemenovaný zeler pristúpila a rozniesla po byte na topánkach.:mee::D:D:D
P.S. Aha, a ešte ma vyhadzuje internet a stretko v Lc dnes nebolo.
U nás sa hovorí " Na pos...ého aj záchod spadne"
Dav
01.12.08,20:59
Že by bolo niečo v ovzduší? V sobotu sa mi pokazila pračka, v nedeľu žehlička a šijací stroj... Dnes neprišiel opravár pračky, hoci to sľúbil, a navyše ma ešte prestáva poslúchať PC... :confused:

Uff, dobrá trojkombinácia, pred sviatkami:eek:A PC ako prémia k tomu ...:confused:
jozka56
01.12.08,21:06
Dav, posielam kvietky na ukľudneniehttp://tbn0.google.com/images?q=tbn:7dusX656jSJj3M:http://www.nahuby.sk/images/fotosutaz/2007/11/11/zuzka_kisova_92875.jpgj:---. Máš to za sebou, nás to určite čaká:D:D:D. Ja tomu hovorím "vytočená donemlátom".
Dav
01.12.08,21:18
Dav, posielam kvietky na ukľudneniehttp://tbn0.google.com/images?q=tbn:7dusX656jSJj3M:http://www.nahuby.sk/images/fotosutaz/2007/11/11/zuzka_kisova_92875.jpgj:---. Máš to za sebou, nás to určite čaká:D:D:D. Ja tomu hovorím "vytočená donemlátom".
Veď z času na čas sa dni takto vydaria každému:rolleyes:. Ale liečivá sila poraďáckych priateľstiev urobila svoje, aspoň ma nešvihlo. Veľké riadenie ma čaká a neminie - do Vianoc sa chce osamostatniť dcéra, a tak bude sťahovanie,triedenie, upratovanie, prekladanie nábytku...:eek: Koberec a mole sa popri tom zvládnu tiež. A ten môj nevychovaný pažravý psisko má hneď vedľa smetného koša 10 kg vrece s granulami, veľmi provizórne uzavreté , lebo kvôli tomu, že z komory budeme brať veci pre dcéru, sme si tam nedali do cesty granule...
jozka56
01.12.08,21:35
DAV Miník posiela Wendičke veľkú bočenku za to, že je taká múdra. Mužskému osadenstvu chcela dokázať aké je dôležité zjesťhttp://tbn3.google.com/images?q=tbn:ASBnzcNKeezdSM:http://inetfood.sk/images/celer%2520copy.jpg, servítky boli len klišé. j:---:D:D:D
arizona
02.12.08,03:34
Že by bolo niečo v ovzduší? V sobotu sa mi pokazila pračka, v nedeľu žehlička a šijací stroj... Dnes neprišiel opravár pračky, hoci to sľúbil, a navyše ma ešte prestáva poslúchať PC... :confused:
Aspoň Ježiško moc nemusí rozmýšľať nad darčekom:)
Taký výber!:D
Kazu
02.12.08,07:27
Včera to ovzdušie naozaj nebolo v norme :--- Manžel vbehol do domu a zo zvyku /však len vbehne a vybehne načo zatvárať dvere?/ tie dvere nechal pootvorené a vošla aj mačka. Nevedel o nej a tá beštia chlpatá nechala pozdrav v obývačke. Keď som vypla Poradu a šla do bytu, akurát manžel ventiloval pľúca :--- .... a tú obývačku tiež, bol tam smrad ako v Carihrade :D:D:D
Dievčatko
02.12.08,07:35
Zdravím všetkých,

chcela by som iba varovať všetkých kolegov mzdárov a mzdárky, aby si dali pozor na spoluprácu s účtovnou firmou "Jopo" z BA. Prácu požadujú ihneď a kompletne, no na zaplatenie za ňu si počkáte. Ja čakám už 3 mesiace na pár korún. Takže - ak práca pre nich - tak jedine cash a ihneď pri odovzdaní práce.
Možno by stálo za to, zaviesť aj akýsi zoznam neserióznych podnikateľov a spoločností, pretože takéto informácie jednoducho chýbajú.

Prajem pekný a úspešný deň.

Ľ.
ZuzanaP
02.12.08,07:51
Ja som sa dnes ráno zobudila a pozerám, dvere na skrini otvorené. Budím drahého, že pozri, máme otvorené dvere na skrini. Nadprirodzené sily alebo som bola v noci námesačná?! :D:confused:
kabatik
02.12.08,09:39
Ja som sa dnes ráno zobudila a pozerám, dvere na skrini otvorené. Budím drahého, že pozri, máme otvorené dvere na skrini. Nadprirodzené sily alebo som bola v noci námesačná?! :D:confused:
A ten čo odtiaľ utekal sa nenaučil za sebou zatvárať?
Dav
02.12.08,09:48
Ja som sa dnes ráno zobudila a pozerám, dvere na skrini otvorené. Budím drahého, že pozri, máme otvorené dvere na skrini. Nadprirodzené sily alebo som bola v noci námesačná?! :D:confused:

Šaty vyšli z módy...:D:D:D
kabatik
02.12.08,10:31
Ja som sa dnes ráno zobudila a pozerám, dvere na skrini otvorené. Budím drahého, že pozri, máme otvorené dvere na skrini. Nadprirodzené sily alebo som bola v noci námesačná?! :D:confused:

Žena má muža na služobke a chce ho prekvapiť.
Kúpi vstavané skrine do spálne.Technik skrine dovezie a namontuje.
Žena celá šťastná večer ide spať. Keď zrazu popod okná prejde
električka a skrine sa s rachotom zosypú. Ráno zavolá technika,
povie čo sa stalo. Ten neverí ale skrine znova poskladá.
Večer sa situácia zopakuje. Električka .... a skrine spadnú.
Na ďalší deň žena zavolá technika.
Ten príde, skrine zmontuje, ale že si teraz už počká čo sa stane.
Večer sa zatvorí do skrine a čaká.
V tom sa manžel vráti, obdivuje skrine, otvorí a vidí chlapa.
- A Ty tu čo robíš?
Technik hovori : - Rovno ma zmláť, lebo aj tak mi neuveríš, že tu
čakám na električku.
kabatik
02.12.08,10:35
Zdravím všetkých,

chcela by som iba varovať všetkých kolegov mzdárov a mzdárky, aby si dali pozor na spoluprácu s účtovnou firmou "Jopo" z BA. Prácu požadujú ihneď a kompletne, no na zaplatenie za ňu si počkáte. Ja čakám už 3 mesiace na pár korún. Takže - ak práca pre nich - tak jedine cash a ihneď pri odovzdaní práce.
Možno by stálo za to, zaviesť aj akýsi zoznam neserióznych podnikateľov a spoločností, pretože takéto informácie jednoducho chýbajú.

Prajem pekný a úspešný deň.

Ľ.
Nie je to ten slávny JOPO z markízy?
ZuzanaP
02.12.08,12:41
Šaty vyšli z módy...:D:D:D


xixi, to poviem drahému, veď idú Vianoce....:D
liba2
02.12.08,12:59
Žena má muža na služobke a chce ho prekvapiť.
Kúpi vstavané skrine do spálne...........kabatik, to bolo milé :D :D :D
Dav
02.12.08,16:33
Včera to ovzdušie naozaj nebolo v norme :--- Manžel vbehol do domu a zo zvyku /však len vbehne a vybehne načo zatvárať dvere?/ tie dvere nechal pootvorené a vošla aj mačka. Nevedel o nej a tá beštia chlpatá nechala pozdrav v obývačke. Keď som vypla Poradu a šla do bytu, akurát manžel ventiloval pľúca :--- .... a tú obývačku tiež, bol tam smrad ako v Carihrade :D:D:D
:eek::confused::mad: Tak proti tomuto bol ten zeler ružička:D:D
Dav
02.12.08,16:42
Kde som sa sťažovala, idem sa chváliť. Okrem toho pokazeného televízora mám v pivnici "kádrovú rezervu" - ešte jeden TV, na ktorom bol pokazený zvuk. Doniesli sme ho do bytu, obtreli z nánosu prachu,ponajviac našimi tričkami, dali do elektriky. Obraz áno, zvuk nie. Že skúsime ešte repráky od PC, napadlo nádejného zaťa. Ale repráky mali tenšiu koncovku. Tak že teda pôjde do opravy aj tento TV. Wendynke nedalo, čo sa to tam deje, prešla pomedzi zaťa a TV, kývla chvostom, samozrejme v priestore zať-TV sa ušlo chvostom obidvom. Preskočila statická elektrina z chvostu na TV a z TV sa ozvalo ..."a tieto prípady...":eek::eek::eek::D:D:D:D. Zvuk v TV sa opravuje klepnutím psím chvostom:rolleyes: :D:D:D
abel
02.12.08,16:47
Mohli by ste začať písať už niečo pozitívne? Pračku aj žehličku by som nejako oželela, ale mne počítač celkovo vypovedal poslušnosť. :mee::mee::mee: Nemohla by som tu vyhlásiť nejakú dobročinnú zbierku? Alebo aspoň dobré čísla na športke poraďte... ;)
kabatik
02.12.08,17:36
Mohli by ste začať písať už niečo pozitívne? Pračku aj žehličku by som nejako oželela, ale mne počítač celkovo vypovedal poslušnosť. :mee::mee::mee: Nemohla by som tu vyhlásiť nejakú dobročinnú zbierku? Alebo aspoň dobré čísla na športke poraďte... ;)

Mne keď zhorí v PC napr. grafika, tak sa teším, že budem mať novú. http://nd.blog.cz/o/ouky-douky.blog.cz/obrazky/25368799.gif
kabatik
02.12.08,18:06
MŇA ROZČUĽUJE, ŽE SA MUSÍM KAŽDÚ CHVÍĽU PRIHLASOVAŤ. SAMÉ MA TO ODHLÁSI. Je to len u mňa, alebo je to tak blbo nastavené?http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik207.gif
Dav
02.12.08,18:53
MŇA ROZČUĽUJE, ŽE SA MUSÍM KAŽDÚ CHVÍĽU PRIHLASOVAŤ. SAMÉ MA TO ODHLÁSI. Je to len u mňa, alebo je to tak blbo nastavené?http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik207.gif
Keď som sa prihlásila na Poradu, zaškrtla som si políčko "zapamätať". Mňa vyhadzuje iba z internetu - spojenie sa rozpojí:mad:. A pripojenie je véééééľmi pomááááléééé.
wagner
02.12.08,19:23
kabatik, asi Ťa to odhlási preto, lebo prilepuješ veľa príspevkov :D a aby si mali čas poraďáci utrieť monitor, tak Ťa zatiaľ odhlásia:D:D:D
arizona
02.12.08,19:28
MŇA ROZČUĽUJE, ŽE SA MUSÍM KAŽDÚ CHVÍĽU PRIHLASOVAŤ. SAMÉ MA TO ODHLÁSI. Je to len u mňa, alebo je to tak blbo nastavené?http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik207.gif
Odhlasovať Ťa môže,keď máš viacej nickov na porade!
kabatik
02.12.08,20:39
Odhlasovať Ťa môže,keď máš viacej nickov na porade!
Mam len jeden! A keď sa na bytovom družstve pripájajú baby na poradu z jednej siete , tiež to pustí len jednu? Asi nie. A Vás to neodhlasuje pri nečinnosti asi za 10minút?
jozka56
02.12.08,20:42
Kabatik máš pravdu, aj mňa odhlasuje porada pri nečinnosti. Zatiaľ som neskúmala čas. j:---
kabatik
02.12.08,20:50
kabatik, asi Ťa to odhlási preto, lebo prilepuješ veľa príspevkov :D a aby si mali čas poraďáci utrieť monitor, tak Ťa zatiaľ odhlásia:D:D:D
http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik301.gifhttp://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik186.gifhttp://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik235.gif
jozka56
02.12.08,20:55
Kabatik všímaj si aj pozitívne reakcie.j:---http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10448.gif
ondrejvla
02.12.08,20:59
Aj ja sa posťažujem, dnes, keď som bola na opätovnom odbere krvi, nakoľko lekári trvajú na odberoch a rozbore každé dva týždne, sestra u lekárky mi povedala, že mi už nebudú môcť robiť odbery, že je to drahé a že ako prídu ostatní pacienti k tomu, že ja mám stále zlé výsledky a preto sa musia odbery opakovať. Musela som zdržiavať slzy, verte, radšej by som bola, keby som vôbec nemusela chodiť po bolestivých vyšetreniach, aby som sa nakoniec dozvedela, že výsledky sú pozitívne, sedimentácia 100/145, že opäť treba gastroskopiu, CT pľúc, lebo voľačo tam pribúda, a vari nestačí, že si musím denne robiť glykemický profil, či 5x denne pichať inzulín... A vôbec, ak tak uvažujem, ako prídu potom tí pacienti, ktorí síce inzulín nepotrebujú, ale ja ho mám aj za nich? ( Aj keď si musím všetky lieky platiť) Neviem, ale nebolo by lepšie, keby mi dali do žily hadičku s kohútikom a ja by som na biochémiu len prišla s pohárikom čerstvo napustenej? Poraďte, ako sa vyhnúť všetkým vyšetreniam - nebolo by lepšie ľahnúť si a čakať, či bude aj zajtra? To by už mala sestra v ordinácii všeobecnej lekárky pokojnejšie rána, nie? Alebo, mám požiadať niekoho, že ja tie vyšetrenia potrebujem a budem si ich aj uhrádzať? Veď z tých koruniek, čo mám odložené na drevené pyžamo by vari vystačilo aj na to... No veru neviem, ale asi nposlúchnem lekárov a prestanem na tie odbery chodiť...
durisovad
02.12.08,21:04
Toto je snad sen, este som nepocula, ze by lekar, resp. sestra take nieco povedali. Ved to je zrele na staznost tomu uradu nad zdravotnou starostlivostou! Nad hadickou, usporami ani rezignaciou vobec nerozmyslaj a toho, co Ti patri, sa dozaduj. Ved si do zdravotnickej kasy uz poplatila dost na to, aby Ta mohli vysetrovat a liecit. Ak sa im to bude zdat malo, povedz im, ze mozu zobrat z mojho konta, ja chvala Bohu zdravotnictvo vyuzivam velmi malo a za cely zivot som zaplatila tiez dost.
jozka56
02.12.08,21:04
Ondrejvla a to tvrdenie "sestričky" Ti potvrdila aj pani doktorka? Neviem akým právom tieto súdy vôbec sestričky vyslovia. Hrôza. Ty sa pekne dožaduj svojich pravidelných vyšetrení. j:---
kabatik
02.12.08,21:09
Kabatik máš pravdu, aj mňa odhlasuje porada pri nečinnosti. Zatiaľ som neskúmala čas. j:---
Som si to všimol a chcel som napísať, že konečne aj niekto iný ma ten istý problém. Aby som nevypadal ako blbec. Ale dával som fotky do krásnych fotografií tak som sa oneskoril. Sorry.
http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik170.gif
ondrejvla
02.12.08,21:11
Ondrejvla a to tvrdenie "sestričky" Ti potvrdila aj pani doktorka? Neviem akým právom tieto súdy vôbec sestričky vyslovia. Hrôza. Ty sa pekne dožaduj svojich pravidelných vyšetrení. j:---

No lekárke som ešte nič nehovorila, ani som po odbere k nej nešla, zdržiavala som plač, a doma som sa vyplakala na celý mesiac. No čo už, sestry sú ešte pred titulom lekárky, rozhodujú o všetkom.
durisovad
02.12.08,21:15
Toto je kliatba slusnych ludi - mudrejsi ustupi a preto sa blbci maju tak dobre. To si predsa ziadna sestra dovolit nemoze, aby rozhodovala, co treba a co netreba urobit pacientovi. Ty si, Vlasticka, asi nespravila dobre, ze si to lekarke nepovedala, tym, ze si sa vyplakala, si ublizila len sebe. Svojich prav sa len pekne dozaduj a ak nepochodis, skus vymenit lekara a tym padom aj sestricku.
kabatik
02.12.08,21:16
Ondrejvla. Daj to na dohľad a opýtaj sa poisťovne či v tomto smere ovplyvňuje lekára. Všetko totiž začína a aj konči v zdravotnej poisťovni. Myslím, že máš právo na toľko odberov, koľko potrebuješ. Ja tiež chodím na krv / cholesterol/ a niekedy je dobrý a niekedy horší, ale keby mi toto sestrička povedala, tak to by bol rámus. Treba urobiť vietor, aj ked to nemáš v povahe. Len tak z princípu. http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik192.gif
jozka56
02.12.08,21:22
Ondrejvla, prosím Ťa nedaj sa ovplyvniť sestričkou, Tvoje zdravie je prvoradé, dožaduj sa svojich vyšetrení j:---http://tbn2.google.com/images?q=tbn:4ZZCyhiOiHQypM:http://www.gifts2pinas.com/pictures/flowers/Roses/rose6-big.jpg
ondrejvla
02.12.08,21:23
Ondrejvla. Daj to na dohľad a opýtaj sa poisťovne či v tomto smere ovplyvňuje lekára. Všetko totiž začína a aj konči v zdravotnej poisťovni. Myslím, že máš právo na toľko odberov, koľko potrebuješ. Ja tiež chodím na krv / cholesterol/ a niekedy je dobrý a niekedy horší, ale keby mi toto sestrička povedala, tak to by bol rámus. Treba urobiť vietor, aj ked to nemáš v povahe. Len tak z princípu. http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik192.gif

Viem urobiť cirkus, pokiaľ sa zastávam iných, teda vedela som ešte kým som bola tzv.zdravým človekom. Teraz som rada, že prežívam a viem, že proti vetru sa cikať nemá... no a vraj ani pľuvať.
Ja som sa len chcela posťažovať.
durisovad
02.12.08,21:28
Ak je pravda, ze zdielana radost je dvojnasobna a bolest polovicna, potom toto asi splnilo ucel. Ale aj tak sa skus zamysliet nad svojimi pravami a uplatnuj si ich. Alebo najdi niekoho, kto by sa vedel bit za Teba tak ako sa Ty zasadzujes za inych.
jozka56
02.12.08,21:38
Ondrejvla urob pre seba všetko, čo by si urobila pre iných. Nie je v tom rozdiel. Zložíš vďaku sama sebe, to je veľmi dôležité.
Dav
03.12.08,04:24
No lekárke som ešte nič nehovorila, ani som po odbere k nej nešla, zdržiavala som plač, a doma som sa vyplakala na celý mesiac. No čo už, sestry sú ešte pred titulom lekárky, rozhodujú o všetkom.
:eek:Nad sestrami krútim hlavou, ale veď odbery u nás robia sestry na príkaz lekára, tak neviem, akým právom sa ozvali - príkaz nadriadeného a zákon o potrebnom počte vyšetrení...:eek::cool:
abel
03.12.08,06:47
Viem urobiť cirkus, pokiaľ sa zastávam iných, teda vedela som ešte kým som bola tzv.zdravým človekom. Teraz som rada, že prežívam a viem, že proti vetru sa cikať nemá... no a vraj ani pľuvať.
Ja som sa len chcela posťažovať.
No teda Vlastička, keď už to neurobíš kvôli sebe, tak pre Poradu musíš. My ťa tu potrebujeme denne, tak sa pre nás bi ako lev. A sestričke oznám, že keď na ňu vyrukuje čo len 50 % Porady, tak si rozmyslí, či odbery robiť alebo nie. A keď ťa zbadá v čakárni, prvú ťa bude volať dnu. Len aby sme z nej neurobili nezamestnanú !!!!!!:mad:
abel
03.12.08,07:05
Mňa rozčuľuje veta, ktorá už mesiac svieti na stránke socpoist pri overení saldokonta: Na tejto časti aplikácie sa pracuje. Funkcionalita bude sprístupnená do 02.12.2008
Najprv tam bolo do 25. 11. 2008, potom termín predĺžili, teraz sa nesnažia ani o to. :mad::mad::mad:
Kazu
03.12.08,07:41
Aj ja sa posťažujem, dnes, keď som bola na opätovnom odbere krvi, nakoľko lekári trvajú na odberoch a rozbore každé dva týždne, sestra u lekárky mi povedala, že mi už nebudú môcť robiť odbery, že je to drahé a že ako prídu ostatní pacienti k tomu, že ja mám stále zlé výsledky a preto sa musia odbery opakovať. Musela som zdržiavať slzy, verte, radšej by som bola, keby som vôbec nemusela chodiť po bolestivých vyšetreniach, aby som sa nakoniec dozvedela, že výsledky sú pozitívne, sedimentácia 100/145, že opäť treba gastroskopiu, CT pľúc, lebo voľačo tam pribúda, a vari nestačí, že si musím denne robiť glykemický profil, či 5x denne pichať inzulín... A vôbec, ak tak uvažujem, ako prídu potom tí pacienti, ktorí síce inzulín nepotrebujú, ale ja ho mám aj za nich? ( Aj keď si musím všetky lieky platiť) Neviem, ale nebolo by lepšie, keby mi dali do žily hadičku s kohútikom a ja by som na biochémiu len prišla s pohárikom čerstvo napustenej? Poraďte, ako sa vyhnúť všetkým vyšetreniam - nebolo by lepšie ľahnúť si a čakať, či bude aj zajtra? To by už mala sestra v ordinácii všeobecnej lekárky pokojnejšie rána, nie? Alebo, mám požiadať niekoho, že ja tie vyšetrenia potrebujem a budem si ich aj uhrádzať? Veď z tých koruniek, čo mám odložené na drevené pyžamo by vari vystačilo aj na to... No veru neviem, ale asi nposlúchnem lekárov a prestanem na tie odbery chodiť...

Tak toto bolo hneď zrána trochu tuhé kafééé. Musela som si to zopár krát prečítať a trochu to predýchať. Nechcela som napísať hneď prvé, čo mi slina na jazyk doniesla, musela by som celé riadky vybodkovať. Vlasti, toto si nenechaj ľúbiť. Sestrička nemá v pracovnej náplni komentovanie tvojich laboratórnych výsledkov a nie je ani účtovníčka, aby sa na svoju prácu pozerala cez čísla. Veľmi dôrazne by som jej pripomenula na akej dlhej reťazi sú jej právomoci a s lekárkou by som sa porozprávala tiež. Tu už nemôžeš brať ohľad na to, že za seba nevieš tak bojovať. Vidíš, na teba neberie ohľad ani zdravotná sestra, ktorá by prvá mala byť ohľaduplná. Chápem, že každý niekedy nemá svoj deň /ani sestrička/ , no ale totóóó??? To je predsa len priveľa!
KvetkaK
03.12.08,07:48
Tak toto bolo hneď zrána trochu tuhé kafééé. Musela som si to zopár krát prečítať a trochu to predýchať. Nechcela som napísať hneď prvé, čo mi slina na jazyk doniesla, musela by som celé riadky vybodkovať. Vlasti, toto si nenechaj ľúbiť. Sestrička nemá v pracovnej náplni komentovanie tvojich laboratórnych výsledkov a nie je ani účtovníčka, aby sa na svoju prácu pozerala cez čísla. Veľmi dôrazne by som jej pripomenula na akej dlhej reťazi sú jej právomoci a s lekárkou by som sa porozprávala tiež. Tu už nemôžeš brať ohľad na to, že za seba nevieš tak bojovať. Vidíš, na teba neberie ohľad ani zdravotná sestra, ktorá by prvá mala byť ohľaduplná. Chápem, že každý niekedy nemá svoj deň /ani sestrička/ , no ale totóóó??? To je predsa len priveľa!
Máš pravdu, to je naozaj silné kafééé, čo si už tie sestričky dovoľujú. Človek sa čoraz viac stretáva s tým, že sestrička sa správa dôležitejšie ako doktor,-ka a rozhoduje o veciach do ktorých ju nič nieje. Ja si spomínam, keď som chcela prejsť k jednej pani doktorke a sestrička ma hneď pri dverách odbila že majú veľa pacientov a blablabla. A keď som sa potom dostala k samotnej doktorke, tak s tým vôbec nemala problém a mala som si priniesť kartu.
Vlastička určite to nenechaj tak a nesmieš sa takto ľahko vzdávať. ;)
iriska
03.12.08,08:08
Viete, každý vraví, že treba žiť v harmónii a každý deň, čo sa takto rozhodnem žiť ma niekto tak na............................ (vytočí), že sa mi zastavuje rozum. Ako aj teraz, keď toto čítam.
Maruška54
03.12.08,08:39
Pacient je ako pinpongová loptička, musí si vypočuť odkazy lekárnika lekárovi, lekárov medzi sebou a tak podobne. To sú veci o ktorých by pacient nemal vôbec vedieť. Vlasti ja to robím takto "Nabudúce si nasaď klobúk na hlavu aj keď pomyselný a vkráčaj so vztýčenou hlavou do ambulancie na odber". Držím palce!
Maruška54
03.12.08,08:40
Ešte som zabudla poznamenať, na takéto typy mám slogan "Nech ide robiť ku kravám keď nevie robiť s ľuďmi" i keď aj to teliatko je živý tvor.
ALDA
03.12.08,09:17
Vlasti, aby si si nemyslela, že iba tebe sa prihodilo takéto jednanie, ale ja som zažila ešte zaujímavejšiu príhodu. Vieš, vždy je potrebné pozerať na to negatívne aj pozitívne.

Mala som srdcový kolaps, pretože nie som človek, ktorý by hneď /podľa mňa/ otravoval záchrannú službu, ktorú mu lekárka s ktorou som telefonovala doporučila, dostala som sa na polikliniku k internistke. Tá ma stabilizovala a na moje počudovanie zavolala rýchlu záchrannú službu aj s lekárom!!! Tá prišla a to, čo som zažila, bol silvestrovský program: Lekárka žiadala prevoz do BA na kardiológiu, záchr. služba tvrdila aj s mladou lekárkou, že som OK a stačí do Modry. Začali sa hádať a ja som musela na lôžku ležať a všetko počúvať. Tvrdili, že ma v BA nepríjmu a kto to zaplatí, internistka, že ona osobne ak sa tak stane a stále na mňa nakúkali, že som už OK a internistka povedala, že môžem skolabovať každú minútu, ale už nadobro. Injekcia v žile, tak som skríkla a dala zavolať syna z čakárne.
Ten vybavil príjem v BA priamo s primárom, s ktorým sanitár osobne telef., že bude čakať. Silvester ešte iba príde: Do sanitky ma viezli na vozíku, počas cesty /s húkačkou/ mi raz lekárka merala tlak!!! Po príchode do nemocnice som už šla po svojich, jeden sanitár išiel do bufetu a druhý sa ma spýtal, či mi je dobre. Lekárka odovzdala nejaké papiere na ambulanciu a odišla. Keď vyšla sestrička skoro odpadla, že ma nechali samu /obliekala sa ešte pacientka u primára/ a tu zrazu za 20 min. prišli zo záchrannej služby, že zabudli v sanitke kartu-tak sa ponáhľali.
Keď sa mi tento stav zopakoval tento rok, tak som zasa šla na polikliniku a internistka ma zasa chcela poslať rýchlou záchr. službou, nepodarilo sa jej už môj stav stabilizovať, tak som podpísala papier, že ma odvezie syn.
Musím dodať, že ho poučila, čo má robiť ak by som odpadla. V nemocnici sa hnevali, že ma takto poslala, musela som sa priznať, že po mojich skúsenostiach som to riskla a ona za to nemôže.
Vidíš Vlasti, na jednej strane človek, ktorý Ti pomôže a potom....
Na krv chodím aj ja každé dva týždne a ešte sa takto nikto ku mne nezachoval ako k Tebe a volám ich upírky.
Vlasti nedaj sa a drž sa. Pre jednu .....hádam nebudeš plakať a kaziť si zdravie!!!! Je ale smutné, že človek musí stále iba platiť a platiť a potom, ked potrebuje pomoc musí bojovať okrem choroby aj s takýmito vraj ľudmi.
ALDA
03.12.08,09:53
Musím ešte dodať, že som v tv sledovala práve reláciu o záchrannej službe a verte, že ma pálili prsty a chcela som zavolať moju skúsenosť, pretože tam stále poučovali, čo máme a ako máme rozprávať, keď telefonujeme. Chcela som sa spýtať, či sme vôbec schopní také niečo vedieť, ked sa nevedia dohodnúť ani s lekárom odborníkom.
Na druhej strane som nechcela ich prácu znevážiť a kaziť ich meno pre takýchto necitlivých "kolegov".

Vlasti, mám ešte jeden z mnohých bolestivých príbehov z prostredia ambulancie.
Moja mamina mala zhubný nádor v oku. Oko jej vybrali a etš žila 25 rokov a zomela na mozgovú príhodu. Lekárka jej neverila, že vidí všeličo a po 3 mesiacoch už bolo neskoro.
Keď som so synom prišla na očné vyšetrenie sa ma spýtala na maminu. Ke´d som jej oznámila, že zomrela. ale nie na očnú diagnozu, sestrička vyhľadala jej kartu a predo mnou ju začala šklbať. No hrúza, čo mi prebehlo hlavou, mohla počkať, kým odídem. Lekárka mi zdôraznila, že si mám so súrodencami obchádzať očných lekárov /neviem, čo to znamená/ a že stačí povedať, že matka mala zhubný nádor v oku.
Žabinka
03.12.08,11:29
Mňa dnes potešila kontrola z Úradu práce. Prišla pani a pán, dôležito sa tváriaci, že kontrola zamestnancov. Keďže zamestnancov nemáme, poďakovali sa za rýchle vybavenie a odišli. :D
Bionda
03.12.08,11:55
Ja som sa dnes presvedčila, že celá kampaň a peniaze čo išli do kampane so zavedením eur je riadne okrádanie. P. Barát síce hovorí ako to fajn zvládli.......
Volala som na info liku, že kedy dostaneme informačný materiál s eurokalkulačkou (je 3.12.2008. (nieže by som to nevyhnutne potrebovala, ale kalkulačku som chcela dať ešte našim a keď sme to už všetci zaplatili, mali by sme to aj všetci dostať!!!!).. pani mi povedala, že už nič nedostaneme, že už kalkulačky nemajú , takže ak aj na okolí- bývame v dome, ani iní nedostali, oni sa od toho dištancujú a na vine je asi pošta. Nuž neviem, či práve takto vyzerá úspešná kampaň.
Nuž asi - zatiaľ som sa len pýtala na okolí našej ulice, boli sme asi vybratí na to, aby sme materiál neobdržali, ako tí čo to uvládnu aj bez, nuž koľká dôvera ......:eek:
Bionda
03.12.08,11:58
Alebo si niektorí myslíte, že už aj takéto čosi sa kradne??? To tí ľudia na pošte potrebujú aj takéto materiály o zavedení Eur-a?
Ak sa kradne už aj toto....... nemám slov......
Je to hnus!
Nika
03.12.08,12:55
Alebo si niektorí myslíte, že už aj takéto čosi sa kradne??? To tí ľudia na pošte potrebujú aj takéto materiály o zavedení Eur-a?
Ak sa kradne už aj toto....... nemám slov......
Je to hnus!

Nekradne. Eurokalkulačky boli prísne evidované a keď sa nedali doručiť(napr. niekto nemá dvierka na schránke...) museli byť zapísané prečo a vrátené.
Bionda
03.12.08,13:03
My dvierka na schránke máme, nemali dôvod nám to a ani našim susedom nedoručiť, práveže pani na infolinke povedala, že nám to môžno ukradli na pošte, alebo zo schránky( máme na kľúčik).
Nika, ja nie som si vôbec istá, že tebou uvádzané opatrenia boli až takéto precízne- teda v globále. (možno niekde áno, ale určite nie všade).
Nika
03.12.08,13:07
Nika, ja nie som si vôbec istá, že tebou uvádzané opatrenia boli až takéto precízne- teda v globále. (možno niekde áno, ale určite nie všade).

Je to možné....ruku do ohňa za poštu nedám......
judita1971
03.12.08,13:13
čo sa týka sestričiek, tak som mala zaujímavosť pred deviatimi rokmi, keď som šla rodiť . Bola nedeľa, zaklopala som na okienko pôrodnice a povedala som, že idem rodiť. Šla som bez bolesti, lebo som azda jedna z mála, čo nemám vtedy bolesti:D , lekári tomu vravia bezbolestný pôrod. Sestrička mi povedala, aby som sa šla prezliecť. A ja že kde, lebo je nedeľa a šatne boli zavreté. Ona :eek: no na záchod. Len som takto oči vyočila :eek::eek:, že či to myslí vážne a opýtala som od nej osušku. Ona načo mi treba osušku. A ja jej na to, aby som mala do čoho dieťa zabaliť, veď keď sa tam môžem prezliecť, tak ho hneď tam aj okúpem :D:D:D. Hneď ma brala na izbu. A ani o pätnásť minút bol chlapec na svete.
OKAA
03.12.08,13:43
Judita,:D:D:D výborne si to vyriešila!!!Som sa pobavila:D:D:D
durisovad
03.12.08,20:24
Judita, z teba by si mala vziat priklad nasa kamaratka Vlasticka a tiez by sa mala spravat takto asertivne. Velmi som spokojna, ze sa najdu aj taki ludia ako si ty.
abel
03.12.08,20:33
Mňa rozčuľuje veta, ktorá už mesiac svieti na stránke socpoist pri overení saldokonta: Na tejto časti aplikácie sa pracuje. Funkcionalita bude sprístupnená do 02.12.2008
Najprv tam bolo do 25. 11. 2008, potom termín predĺžili, teraz sa nesnažia ani o to. :mad::mad::mad:

Nielenže ešte aj večer 3. 12. 2008 tam svieti tá istá veta, ale pribudla aj ďalšia:
Dôležité oznamy: ·Z dôvodu technickej údržby bude systém elektronického zberu údajov (EZU) nedostupný dňa 4.11.2008 v čase od 16:30 hod. do 18:30 hod.
Takže pozor, pred mesiacom tam nechoďte. A možno príde aj Mikuláš :(
stefan.m54
04.12.08,06:04
Včera večer,keď som sa vrátil z "ajpivečka" a vydoloval diľkové ovládanie TV spod spiacej manželky prepol som na STV 1.V priamom prenose "celebrity"odpočítavali nabehnuté peniažky a dávali si akésy "stávky".Na tom všetkom ma zarazilo,že hodnota príspevkov od darcov bola uvedená len v SK.Nevidel som začiatok,možno to tam bolo vysvetlené,ale ak nie tak pre nich neplatí zákon o duálnom zobrazovaní cien?Nemala byť hodnota uvedená aj v eurách?
bobino38
04.12.08,06:50
Včera večer,keď som sa vrátil z "ajpivečka" a vydoloval diľkové ovládanie TV spod spiacej manželky prepol som na STV 1.V priamom prenose "celebrity"odpočítavali nabehnuté peniažky a dávali si akésy "stávky".Na tom všetkom ma zarazilo,že hodnota príspevkov od darcov bola uvedená len v SK.Nevidel som začiatok,možno to tam bolo vysvetlené,ale ak nie tak pre nich neplatí zákon o duálnom zobrazovaní cien?Nemala byť hodnota uvedená aj v eurách?
..no to teda je problém:-))
erzet
04.12.08,07:05
..no to teda je problém:-))
Sme v téme: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo. Tak ho to potešilo alebo rozčúlilo.
AlaNR
04.12.08,12:22
Mňa potešilo, koľko sa včera na tej estévéčke pre detičky vyzbieralo...
Keď som videla tú sumu, tak pre slzy v očiach som si ani nestihla všimnúť, že to duálne nezobrazili...
Zita5
04.12.08,13:46
Mňa dnes potešilo stretko :
http://www.porada.sk/886792-post1709.html
cactus
04.12.08,13:47
Mňa dens potešilo stretko :
http://www.porada.sk/886792-post1709.html

Malo by dostať meno SUPERSTRETKO.
Melnick
04.12.08,18:58
Mňa dnes smutne potešil jeden príbeh odvysielaný v TV Narkóza. V Santiagu de Chile na diaľnici sa ocitol pes a nevedel sa dostať na druhú stranu. Pri jednom pokuse ho zachytilo auto, no nezabilo ho,iba zranilo. Za malú chvíľu prišiel ku zranenému psíkovi iný psík a celou silou sa ho snažil dotiahnuť na krajnicu dialnice, aj sa mu to podarilo. NEUVERITEĽNÉ . Všetko to snímala kamera a neskôr záchranári odviezli zraneného psíka.
Niekedy sa ani človek nezachová tak ako ten psík. Chcela by som poznať pokračovanie tohto príbehu. Možno oslovím môjho známeho z chilskej TV či niečo o tom nebude vedieť. :mee:
erzet
04.12.08,19:05
Betlehem v Ilave. Ježiš, Mária, Jozef a partizán.
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=30348&d=1228421108
erzet
05.12.08,07:00
Sklamalo ma že ideme od 1.1.2009 na 60% platu
erzet
05.12.08,19:11
Betlehem v Ilave
janomila
05.12.08,19:19
Sklamalo ma že ideme od 1.1.2009 na 60% platu
Nebuď sklamaný, možno budeš raz ešte vďačný za tých "aspoň" 60 %. Po tom, ako každý deň sledujem v TV ako prichádzajú ľudia o prácu sa to môže veľmi ľahko stať.:mee:
erzet
05.12.08,19:24
Nebuď sklamaný, možno budeš raz ešte vďačný za tých "aspoň" 60 %. Po tom, ako každý deň sledujem v TV ako prichádzajú ľudia o prácu sa to môže veľmi ľahko stať.:mee:
Ďakujem
Melnick
05.12.08,19:48
Sklamalo ma že ideme od 1.1.2009 na 60% platu

Nemyslím si, že takto by mala vyzerať vianočná odmena.:eek:
cactus
06.12.08,06:18
Pozri :

Nitra
šak ja viem, že je to môj výrok :D:D:D
liba2
06.12.08,06:28
Betlehem v Ilave. Ježiš, Mária, Jozef a partizán.

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=30348&d=1228421108To potvrdzuje, že dobrých ľudí sa všade veľa zmestí :D .
Melnick
06.12.08,16:07
To potvrdzuje, že dobrých ľudí sa všade veľa zmestí :D .
A je to v poriadku dovtedy, kým nám nezačnú masírovať mozgy, že ich zachránil ten partizán.:D:D:D
ALDA
06.12.08,16:50
Mňa dnes rozčúlilo, že som stará a veru hlúpa a chcela som sa vzdať Porady pre človeka, ktorý po prečítaní dnešných príspevkov ozaj nie je hoden, aby som si jeho reakcie všímala. No čo už: Človek sa učí celý život. Odhadnúť človeka viem hlavne iba pri osobnom stretnutí.
Elena Navrátilová
06.12.08,17:19
Je mi smutno, že zo stretnutia ktoré bolo zverejnené, účastníci príjemní a aj atmosféra bola ako vždy na stretnutiach z porady super. Mohol sa zúčastniť každý. Téma sa zrazu zvrtne na invektívne príspevky. Podľa mňa je rozdiel keď sa niekto dohodne s niekým na káve. Je to stretnutie dvoch ľudí. Stále nevidím totiž dôvod aby účastníkov stretnutia niekto otitulov honosným názvom fekálii... to je naozaj úbohé a hovorí o tom človeku veľmi veľa. Alebo niekoho urážal nakŕmením. Pritom niekto sa stretnutia zúčastní "inkognito" a vraj šikulka. Ale musím uznať, že áno šikulka... Aj keď nemyslím, že to bolo práve na tomto stretnutí v Nitre. Nakoľko prítomný by ju poznal. Inak mi prítomnosť nikoho na žiadnom stretnutí nikdy nevadila. Veď sme ľudia. Síce stále je to len o vizuálnom kontakte. Je mi z toho skutočne veľmi smutno.
Elena Navrátilová
07.12.08,08:50
Ja ani nepoznám inú atmosféru na stretnutiach z porady... len príjemnú a srdečnú. Ale ja chrbtovú kosť mám určite. Nemusím sa veru pred nikým skláňať a dokonca sa môžem každému pozrieť aj priamo do očí. ;):):---:D
Zitulda
07.12.08,11:38
Po dlhšom čase som náhodou som klikla na túto tému. Vždy začnem poslednou stranou a jeho prvým príspevkom od Erzetu. Ale potom pri príspevku Aldi mi vyrazilo dych, následne som s úžasom čítala Elenku.To snáď nie je možné a z môjho pohľadu neuveriteľné, čoho sú niektorí ľudia schopní?!
Aldi, aj mne sa stalo že som sa cítila ako Ty, aj ja som si vravela že som stará, a že vždy sa učíme. Neviem síce čo sa stalo, že si tak roztŕpčene písala, ale toľko Ti môžem povedať, že ľudská hlúposť a arogancia vie nesmierne bolieť. Stávame sa zraniteľnejšie, s obavami čakáme kto? kedy? a prečo? je taký zlomyselný?. Hlúpe a zraňujúce narážky, niekedy dvojzmyselné uťahovačky, čo mnohí povedia že "zo srandy", mňa osobne bolia a mrzia, a som neuveriteľne rozčarovaná z nich. A tak si hovorím a trochu mi to pomáha, keď sa cítim "pod psa" že " keby ľudská zloba, arogancia a nadutosť kvitla, by mnoho ľudí chodilo ako rozkvitnutý ružový ker". No a neboli by sme v ružovej záhrade.
Takže toto je to, čo ma dnes rozčúlilo a nestalo sa to vôbec mne.
ola
07.12.08,13:22
... ako môže niekto napísať, že má "chrbtovú kosť" a pritom sa skrývať a počúvať ľudí pri vedľajšom stole? Toto ma nerozčúlilo ani ma to nepotešilo, akurát mi to ukázalo "pravú tvár" toho niekoho.
ola
07.12.08,14:27
Alda, prosím ťa skús tu priložiť link, kde ťa nazval že si stará a hlúpa. Lebo to sem píšeš ako keby ťa tak on nazval. Jedna vec je to čo si človek myslí o sebe a druhá vec je to čo naozaj povie druhý. On nič také nepovedal. Ani nikoho nenazval honosným názvom fekálií.
Tak prosím neklamte.

... nie som síce Alda, ale teraz prekrúcaš TY! Ja som to hneď pochopila po prvom prečítaní, že si to Alda napísala sama na seba. Prečítaj si to ešte raz. /Alda, ak to tak nie je, ospravedlň ma/
A ty odkiaľ z toho príspevku vieš, že to bolo mierené na Bastiana? hm? je tam nejaké konkrétne meno?
zuhl
07.12.08,14:57
Jasné, takže keď túto tému niekto otvorí, tak si pomyslí, že väčšina odborníkov, ktorí vždy dobre radili a pomohli toľkým ľudom sú prefíkané líšky a Bastian, jeho "ženuška", kamarátka a spol., ktorí skoro v každej téme zapárajú a stále sa ozývajú sú tí najväčší svätci a okolo hlavy majú svätožiaru....pozor, aby ste nezhoreli.
Elena Navrátilová
07.12.08,15:03
Vedela som som, že príde táto reakcia. Prečítaj si ako som to napísala. Napísala som,že to je schválne napísané tak,aby to vyzeralo tak, že to písal on. Ste prefíkané ako líšky. Keď túto tému otvorí niekto, kto nevidel včerajšie vymazené príspevky tak si vytvára obraz z toho,čo si tu prečíta.Keby som sa tu neozvala,tak by ste to tu dokolečka opakovali, akokeby to povedal on.

K tomu vášmu vymyslenému otitulovaniu účastníkov stretnutia honosným názvom fekálií nepoviete nič? Patrí sa takto si vymýšlať? Ste zákerné v tom,že keď chcete o niekom vytvoriť hnusný obraz, tak neváhate použiť tie najodpornejšie spôsoby.

Ten obraz si tu buduješ sám. A rád.
Halli
07.12.08,15:07
Včera som do témy Nitra verejne napísala, že môj manžel sa istý čas na porade neukáže.Richardovi to sľúbil..

Ďakujeme, že ste sľub dodržali, poprosíme aj celé ostatné osadenstvo doma , aby sa zdržalo ;) a s Nickom z krajiny zázrakov...
Melnick
07.12.08,16:04
Môj príbytok je pripravený . :D:D:D:D
kukučka
07.12.08,16:34
niekedy si treba dať od niektorých vecí, udalostí i ľudí odstup a pozrieť sa potom hlavne na seba. Nie je to vždy príjemné, zato potrebné.

včera ma prekvapil tento mail:
janomila
07.12.08,17:20
niekedy si treba dať od niektorých vecí, udalostí i ľudí odstup a pozrieť sa potom hlavne na seba. Nie je to vždy príjemné, zato potrebné.

včera ma prekvapil tento mail:
Milá kukučka, už dávno som nečítala niečo tak pekné a zároveň bolestné a pravdivé. Ja to hovorím trocha inak. Keby dnes Ježiš prišiel kázať do Ríma a náhodou by zablúdil do Vatikánu, zavreli by ho za poburovanie a žobranie. Hanbím sa za to, kam sme to, ako ľudia dopracovali. Z Vianoc je cirkus, ktorý je len o míňaní peňazí a mastení kapsy obchodníkov. Fuj! Vianočné piesne už pred Vianocami nemôžem ani počúvať, pretože už fungujú ako odrhovačky v každom obchode, a môžem byť koľkokrát rada, že mám ešte zdravé uši, aby som ich mohla počúvať, pretože sa bojím, že mi v tej tlačenici niekto rozbije hlavu. Pomaly by človeka aj ušliapali. No a na dovŕšenie sa ma dnes už tretia suseda pýtala, kedy budem umývať okná. Keď som povedala, že som ich umyla pred troma týždňami a teraz nebudem, jej pohľad ma presvedčil, že nie som správny kresťan so správnym prístupom k sviatkom. Takže šťastné a veselé.:)
Petra Nová
07.12.08,17:30
niekedy si treba dať od niektorých vecí, udalostí i ľudí odstup a pozrieť sa potom hlavne na seba. Nie je to vždy príjemné, zato potrebné.

včera ma prekvapil tento mail:
Kukučka, pravdivé slová a múdre myšlienky. Ten list v prílohe je na mňa trochu pridlhý, ale príležitostne si ho prečítam. Ale k tým Tvojim pôvodným slovám, by som pridala ešte to, že veľa múdrych myšlienok sa dá nájsť aj na obrázkoch v susednej rozprávkovej téme. Len je asi ťažšie sa nimi riadiť, ako ich tam prilepiť.
Janurka
07.12.08,17:48
Dnes som po čase opäť zablúdila do tejto témy a je mi smutno. Prečítala som si asi 8 posledných strán. Pri čítaní príspevku od Ondrejvly som sa tkmer neubránila slzám. Aj ja mám pár nepríjemných skúseností so zdravotníckym personálom. Ondrejvla, netráp sa, povznes sa nad to, tí ľudia nestoja za to, aby sme im venovali nejakú pozornosť. Svojím správaním len dokazujú, že sú na mieste, kde nemajú čo robiť. Želám veľa zdravíčka.
Elena Navrátilová
07.12.08,17:55
Kľudne na stretko z porady choď. Určite sa stretneš s príjemnými a srdečnými ľuďmi. To len takí čo nikdy na žiadnom stretku z porady neboli priamo účastní tu píšu a hodnotia tých čo ich nikdy nevideli, neporozprávali sa.
To je najlepšie si ani nevšímať.
Melnick
07.12.08,18:11
tretia suseda pýtala, kedy budem umývať okná. Keď som povedala, že som ich umyla pred troma týždňami a teraz nebudem, jej pohľad ma presvedčil, že nie som správny kresťan so správnym prístupom k sviatkom. Takže šťastné a veselé.:)
Moja milá, si oveľa lepšia ako ja- menila som okná v auguste a nemienim ich ničiť zbytočným šúchaním. To čo robia Tvoje susedky, u mňa urobil výdatný dáždik. Mimochodom mám psa, ktorý si stojí v plnej kráse na parapete a čumí cez okno čo varím. To by som sa naumývala.:D:D:D
kukučka
07.12.08,22:35
Elenka.

Hovoril som vám, že je "spratek". Síce odborník,ale hubatá.

Ka Mil

a kde Milan, na tom milom, srdečnom a príjemnom? nuž veru milé stretnutie!

Naložila ti? Na 100% si si zaslúžil, čo povieš?
Eulalia
08.12.08,04:07
Áno Kukučka tam.
JA nemám problém to povedať hocikde a hocikedy, lebo je to PRAVDA.

A keď si zvedavý - príď aj ty - ale nezabudni : dobrých ľudí sa veľa zmestí.

Ka Mil

P.S.
Kto s čím bojuje, s tým aj zahynie.

Milan, dúfam, že si uvedomuješ, že to Tvoje P.S. platí aj pre Teba.
Eulalia
08.12.08,04:31
Evka .

Fénix mi maličké dedičstvo zanechal.
A JA rozhodnem, kedy odídem - ak ti to nevadí.

P.S.
Mne zaučenému právnikovi to vôbec nevadí, ak to bude za PRAVDU .
Nepochopil si ma, ale to nevadí. A mne už v podstate nič na Porade nevadí. Ja už sem chodím len zo zvyku a z nostalgie.
A k tej pravde - koľko ľudí, toľko právd. A to, čo bolo včera pravdou, dnes už neplatí, už je to úplne inak.
Mám taký pocit, že si "zoberiem svoju gitaru" a pôjdem.....
Petra Nová
08.12.08,07:50
a kde Milan, na tom milom, srdečnom a príjemnom? nuž veru milé stretnutie!

Naložila ti? Na 100% si si zaslúžil, čo povieš?
Vieš Kukučka, niekto vie s veľkou ľahkosťou a nonšalantnosťou kázať : o “Svojej PRAVDE“, o “spratkovi, čo patrí do kúta“ , o “STÁDE, ktoré veľmi dobre poslúži“, o “verejnoprávnosti a spravodlivosti , za ktoré bojuje“, o “ láske k ľuďom, kde na pohlaví nezáleží“, o “vnúčatách a šťastnej rodinke“, udeľovať na pravo a ľavo rady a rozhrešenia, posudzovať a hodnotiť druhých. A k tomu treba vnímavých poslucháčov, bez publika to nie je ono. Ale o tom „stáde, ktoré veľmi dobre poslúži“, tam určite nehovoril. Tak sa netreba čudovať, že to bolo na milom, srdečnom a príjemnom. Možno ani nebola potrebná tá štrúdľa.
Eulalia
08.12.08,08:43
Dostala som zopár mailov, zopár SS-iek, mala som zopár telefonátov a ešte k tomu sa mi niekto zrejme nabúral do mailovej schránky. No a z toho, čo som sa podozvedala, milé moje kamarátky, sadli ste na lep. Pardón, na štrúdľu.

Takže beriem svoju gitaru a odchádzam. Aspoň na nejaký čas si chcem oddýchnuť od toho, čo sa tu deje a čo je apriori proti duchu a zámerom tejto stránky.

Želám Vám šťastné a veselé Vianoce a v novom roku veľa zdravia.
Danila
08.12.08,09:21
Vieš Kukučka, niekto vie s veľkou ľahkosťou a nonšalantnosťou kázať : o “Svojej PRAVDE“, o “spratkovi, čo patrí do kúta“ , o “STÁDE, ktoré veľmi dobre poslúži“, o “verejnoprávnosti a spravodlivosti , za ktoré bojuje“, o “ láske k ľuďom, kde na pohlaví nezáleží“, o “vnúčatách a šťastnej rodinke“, udeľovať na pravo a ľavo rady a rozhrešenia, posudzovať a hodnotiť druhých. A k tomu treba vnímavých poslucháčov, bez publika to nie je ono. Ale o tom „stáde, ktoré veľmi dobre poslúži“, tam určite nehovoril. Tak sa netreba čudovať, že to bolo na milom, srdečnom a príjemnom. Možno ani nebola potrebná tá štrúdľa.Aj Ty si spratek? Aj ja som spratek. Idem za Euláliou. Cítim tu pach z dymovnice. A štrúdle mi nechutia. Držím líniu.

Šťastné a veselé. Možno v novom roku Porada naberie zdravý dych. Ja jej to želám. :):):)
Petra Nová
08.12.08,11:22
Dostala som zopár mailov, zopár SS-iek, mala som zopár telefonátov a ešte k tomu sa mi niekto zrejme nabúral do mailovej schránky. No a z toho, čo som sa podozvedala, milé moje kamarátky, sadli ste na lep. Pardón, na štrúdľu.

Takže beriem svoju gitaru a odchádzam. Aspoň na nejaký čas si chcem oddýchnuť od toho, čo sa tu deje a čo je apriori proti duchu a zámerom tejto stránky.

Želám Vám šťastné a veselé Vianoce a v novom roku veľa zdravia.
Eulalia, momentálne svieti vpravo dole pri citovanom príspevku –2. Neviem, kto ti strelil tú prvú. Ale k tej druhej sa priznávam ja. Tá moja mínuska je za to, že odchádzaš, aj keď dúfam, že len na krátky čas. Je to zlé rozhodnutie. Ak vylúčený člen, s neunavnými nickmi, usiluje o zotrvanie na Porade a je obhajovaný ako slušný, milý a kultivovaný, dokonca s doporučením adminovi , aby si s ním podebatoval, tak nechápem, prečo by mal z Porady odchádzať ten člen, u ktorého netreba obhajovať, ani oznamovať svetu, že je slušný, milý a kultivovaný, a to svojim naturelom. A už z princípu by sa nemal dať znechutiť tými najempatickejšími, najslušnejšími, s chrbtovou kosťou, ktorí tento rozdiel nevedia rozlíšiť a zrejme ani pochopiť. Keby som mala ďalšie nicky, tak Ti dám mínusky aj tými ďalšími. Ale ono sa možno pridá aj niekto ďalší.
Richard
08.12.08,11:44
Prosím prestaňte sa tu hádať, lebo všetky oddychovky zatvorím aj registrácie aby tu nemal kto chodiť provokovať.
Gabi03
08.12.08,11:47
Ak by to niekoho zaujímalo....
nejak som prehliadla zákon, ktorým sa ustanovuje, že fyzické inventúry je potrebné spraviť do 31.12.2008. :( A to sme už našich odberateľov informovali o intentúrach v januári. :((
michelle84
08.12.08,11:53
Gabi03 gratulujem Ti k 100 bodovej hranici ocenenia :)
Gabi03
08.12.08,11:54
Gabi03 gratulujem Ti k 100 bodovej hranici ocenenia :)

Ďakujem.
Ale teraz sa cítim, že by som si nezaslúžila ani jeden bod. :(
kabatik
08.12.08,12:05
Prosím prestaňte sa tu hádať, lebo všetky oddychovky zatvorím aj registrácie aby tu nemal kto chodiť provokovať.
Mňa dnes rozčúlilo / skôr zarazilo/, že poraďáci sa dokážu takto hrozne pohádať. Považoval som toto fórum za oázu mieru , pokoja a pomoci.http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik217.gif
Melnick
08.12.08,12:10
Mňa dnes rozčúlilo / skôr zarazilo/, že poraďáci sa dokážu takto hrozne pohádať. Považoval som toto fórum za oázu mieru , pokoja a pomoci.http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik217.gif
Neplač kabatik, aj v dobrom manželstve to občas zaškrípe .:(
Zasa bude dobre, uvidíš. :)
Elena Navrátilová
08.12.08,12:14
Ďakujem.
Ale teraz sa cítim, že by som si nezaslúžila ani jeden bod. :(

Gabika, prečo sa tak cítiš? Kvôli inventúram? Prosím Ťa ... však sa to dá aj inak zdôvodniť. ;)
Gabi03
08.12.08,12:17
Gabika, prečo sa tak cítiš? Kvôli inventúram? Prosím Ťa ... však sa to dá aj inak zdôvodniť. ;)

Vieš, mám pocit, že mi to prerastá cez hlavu.
Uzávierka, prvý krát audit, inventúry, prechod na Euro, problémy v SW s prechodom.... :(
No nevadí, ja to prežijem. :) A keď nie, tak ma to zbytočne trápi, nie?! :D
Elena Navrátilová
08.12.08,12:22
Vieš, mám pocit, že mi to prerastá cez hlavu.
Uzávierka, prvý krát audit, inventúry, prechod na Euro, problémy v SW s prechodom.... :(
No nevadí, ja to prežijem. :) A keď nie, tak ma to zbytočne trápi, nie?! :D

To je len pocit zodpovednosti. Takže to je v pohode. To zvládneš a to ostatné nech Ťa ani nenapadne. ;)
MarcelkaT
08.12.08,12:56
Potešilo má, ako na DÚ mi vyšli v ústrety. Klobúk dole......
mirpo
08.12.08,13:23
Potešilo ma, že náš odvlhčovač funguje ako má a vlhko z nášho domčeka viditeľne mizne. :---
judita1971
08.12.08,13:41
Vieš, mám pocit, že mi to prerastá cez hlavu.
Uzávierka, prvý krát audit, inventúry, prechod na Euro, problémy v SW s prechodom.... :(
No nevadí, ja to prežijem. :) A keď nie, tak ma to zbytočne trápi, nie?! :D

takýto pocit mám aj ja, neviem, mám byť chobotnicou ? Mám pocit, že to všetko akurát zaujíma mňa... Kolegyňa čo má robiť inventúry berie cez celé vianočné prázdniny dovolenku.... že nemá porobené prevody v majetku v jednotlivých miestnostiach ? ona to nestíha, tak asi do polovice júna by si to mohla naplánovať...... dnes mi robila návrhy na vyradenie, nedala tam dôvod vyradenia, keď som jej to vrátila, tak mi povedala,že stačilo povedať...., vyradenia nerobí prvýkrát..... dnes mi korkové nástenky dala do skladu čistiacich... a kvôli mne - lebo som jej nezobrala príjemku - ju musela opravovať,..... veď stačilo povedať, že to chcem mať v majetku..... inak robí majetok.... ide ma infarkt lapiť, ani sa nemôžem sústrediť na prácu..... :mad::mad::mad: ako si človek môže robiť robotu, za čo je platený, keď musím robiť to za čo je platený niekto iný..... už mi pri nej nepomáha ani imaginárny kruh, za ktorým je ona asi 300 m, aj tak to nepomáha a zlosť ma neprechádza.... je to na mňa veľa..... cez rok to akosi znášam, ale ku koncu roka,,,, je to všetko akosi ...... na figu..... zaujíma niekoho, že si potrebujem už konečne oddýchnuť..... ?
Lenka1979
08.12.08,13:41
Ďakujem.
Ale teraz sa cítim, že by som si nezaslúžila ani jeden bod. :(
... aj mňa potešilo, že Gabika dostala 100-stý bod. To je super Gabika!!!
PS: a nemaj také škaredé pocity, každý pridelený bod je za určité zásluhy, a tie na porade určite máš.:)
kukučka
08.12.08,15:08
Prosím prestaňte sa tu hádať, lebo všetky oddychovky zatvorím aj registrácie aby tu nemal kto chodiť provokovať.

Obhajujeme tu našu Poradu a ty napíšeš toto?
Melnick
08.12.08,15:20
zaujíma niekoho, že si potrebujem už konečne oddýchnuť..... ?
Nezaujíma, ver mi. A ak s tým neurobíme niečo my samé,potom plačeme na nesprávnom hrobe.:o:o:o
judita1971
08.12.08,16:24
Nezaujíma, ver mi. A ak s tým neurobíme niečo my samé,potom plačeme na nesprávnom hrobe.:o:o:o

tentoraz mi pomohlo vyliať si dušu na porade...... lekárka mi v minulosti doporučila, aby som si na pracovný stôl dala fotku svojich detí, to preto, aby som nezabudla pre koho sa mi oplatí žiť, a zachovať si zdravie...... asi dnes po dlhšom čase pretiekol džbán, :o v práci sa snažím mať všetko OK, ale zvládnuť naraz byť personalista, mzdár, rozpočtár, účtovník niekedy dá poriadne zabrať, a hlavne teraz. A tí naši páni hore len schvaľujú novelizácie zákonov, je ich toľko, že mám čo robiť aby som to všetko stíhala registrovať, ešte že tu máme poradu... a na mzdy DRAKA.

V minulosti som už z práce mala zdravotné problémy - skolaboval mi imunitný systém:o nechcem sa tam dostať znova. Pomohla mi zmena práce. Teraz by mi pomohla - samostatná miestnosť.:D. Viete si predstaviť, že horeuvedené práce robím na sekretariáte ?
cloe
08.12.08,18:19
tentoraz mi pomohlo vyliať si dušu na porade...... lekárka mi v minulosti doporučila, aby som si na pracovný stôl dala fotku svojich detí, to preto, aby som nezabudla pre koho sa mi oplatí žiť, a zachovať si zdravie...... asi dnes po dlhšom čase pretiekol džbán, :o v práci sa snažím mať všetko OK, ale zvládnuť naraz byť personalista, mzdár, rozpočtár, účtovník niekedy dá poriadne zabrať, a hlavne teraz. A tí naši páni hore len schvaľujú novelizácie zákonov, je ich toľko, že mám čo robiť aby som to všetko stíhala registrovať, ešte že tu máme poradu... a na mzdy DRAKA.

V minulosti som už z práce mala zdravotné problémy - skolaboval mi imunitný systém:o nechcem sa tam dostať znova. Pomohla mi zmena práce. Teraz by mi pomohla - samostatná miestnosť.:D. Viete si predstaviť, že horeuvedené práce robím na sekretariáte ?

Judita, to je takmer ako by si hovorila o mne. Momentálne som tiež v štádiu, kedy viem, že musím so sebou niečo urobiť, lebo môže byť neskoro.
Impulzom k zamysleniu bolo moje stretnutie so svokrou, ktorá ma dlhšiu dobu nevidela a sa zhrozila sa ako vyzerám. Chudá, bledá, chorobný výzor,..., škoda hovoriť. Tak mi tiež povedala, že ak sa chcem dožiť vnúčat, mala by som sa vážne zamyslieť a nebrať to na ľahkú váhu.
Celkom ma vykoľajila, ale samozrejme má pravdu. Tak som začala chodiť spať pred polnocou, riadne papám, začnem chodiť na dlhé prechádzky a do plavárne... No ale ktovie dokedy mi to vydrží. Počítam tak do budúceho týždňa:confused:
judita1971
08.12.08,18:37
Judita, to je takmer ako by si hovorila o mne. Momentálne som tiež v štádiu, kedy viem, že musím so sebou niečo urobiť, lebo môže byť neskoro.
Impulzom k zamysleniu bolo moje stretnutie so svokrou, ktorá ma dlhšiu dobu nevidela a sa zhrozila sa ako vyzerám. Chudá, bledá, chorobný výzor,..., škoda hovoriť. Tak mi tiež povedala, že ak sa chcem dožiť vnúčat, mala by som sa vážne zamyslieť a nebrať to na ľahkú váhu.
Celkom ma vykoľajila, ale samozrejme má pravdu. Tak som začala chodiť spať pred polnocou, riadne papám, začnem chodiť na dlhé prechádzky a do plavárne... No ale ktovie dokedy mi to vydrží. Počítam tak do budúceho týždňa:confused:


:) ja až tak nevyzerám ....... nie som až v takom štádiu....len si dávaj pozor, mne sa to začalo tým, že sa mi začali vyhadzovať fľaky, potom som začala puchnúť.... výsledky krvi behali hore, dole, raz dobre, raz zle..... ja taký čas beriem aj antioxidanty a pijem s prestávkami žihľavový čaj na prečistenie krvi, aby sa mi nezanášal organizmus. Stačilo mi raz mať také zdravotné problémy. Teraz, keď som nervózna, ale veľmi, tak sa mi vyhádžu fľaky:D a vtedy si poviem prrrrrrrrrr. stop . zhlboka dýchaj.... idem na srandičky na poradu....
ale dnes som ešte fľaky nemala.;)
judita1971
08.12.08,18:43
zlezaradil trocha mimo témy, späť ma vráti aj to, že mám 2 spolužiačky z triedy, ktoré v tridsiatke mali mozgovú porážku:mee:.
Gabi03
09.12.08,05:56
Tak choď iba cez svetelné križovatky.:D

Hehe, tak toto ma zrána pobavilo. :D A hor sa do práce.
erzet
09.12.08,07:38
Prosím prestaňte sa tu hádať, lebo všetky oddychovky zatvorím aj registrácie aby tu nemal kto chodiť provokovať.
Prosím Vás. Čo sú "oddychovky"? Odkiaľ a kam siahajú? Čo sú odborné témy? Čo by ste zatvorili? Aj Poraďácku kaviareň?
janomila
09.12.08,17:55
Dnes som sa poriadne nie rozčúlila, ale poriadne nasr....a. Dcéra mi v škole sedí vedľa spolužiačky, ktorá už dvakrát mala vši. Doteraz sme sa tomu vždy vyhli, no dnes som jej vyčesala dve krásne životaschopné zvieratká.:mad::mad: Zajtra ráno si pôjdem "pokecať" s učiteľkou. Buď to bude riešiť, alebo to budem riešiť ja. Aby niekto sústavne nosil vši, tak to už treba riešiť. A keď si mamička nedá povedať, budeme to riešiť inak.
Eulalia
10.12.08,05:11
mirybak
Junior Member


Členom od: 09-12-08
Príspevky: 27
Súhlasil: 15x
Získal 0 súhlasov
v 0 príspevkoch
PoradaBody: 0
Pozri naňho zozadu,
kde sa nohy spájajú.

Uvidíš tam kapsu malú,
čo kobyly rady majú.

No ty hľadaj niekde inde,
nápadník keď k tebe príde.

Či nemá aj pod čapicou,
čo ? zakrýva dlhou šticou ?????
.
-1

Tak čo, dievčatá, ako sa Vám pozdáva táto štrúdľa? Ešte Vám ten mak nezhorkol?
Elena Navrátilová
10.12.08,05:14
Evka, nechápem skutočne o čo Ti ide...
ZuzanaP
10.12.08,06:17
Švagrinke končila viazanosť u mobilného operátora, tak si šla vybrať do predajne nový telefón. Na jej veľké prekvapenie, nový telefón na jej meno už niekto prebral.:eek: Ako je to možné? Čo sa stalo? Kde je chyba?

Spísali sťažnosť a dnes majú čakať na vyjadrenie. To som teda zvedavá.
Petra Nová
10.12.08,07:18
Dnes ma nepotešila, ale ani neprekvapila táto báseň

Perla môjho ducha

Autor : Karas Milan , umelecké meno ka-mil

Pozri naňho zozadu,
kde sa nohy spájajú.

Uvidíš tam kapsu malú,
čo kobyly rady majú.

No ty hľadaj niekde inde,
nápadník keď k tebe príde.

Či nemá aj pod čapicou,
čo ? zakrýva dlhou šticou ?????
-------------------------------------------------------------------------
Geniálna, nezameniteľná, kultivovaná, slušná, príjemná a hlavne od srdca.
-------------------------------------------------------------------------
Doplnok:
Milan, keď moja mailová prosba nezabrala, skúsim Ťa požiadať cez tento príspevok. Prestaň ma oceňovať Tvojimi rybacími, blblými a neviem ešte akými nickami. Za to sľubujem dve veci . Napíšem Ti, že si môj kamarát a že Ťa mám rada:D. Tak ako nicky - RudyhoB, ..., atď. A koláčik dobre ocukrujem, aby bol pekne šťavnatý:);). Neboj sa, to vyznanie bude vo všetkej počestnosti, aby sa Tvoja pani neurazila. Len ma prestaň vyznamenávať Tvojimi parabodmi, pretože tie ostatné sa cítia popri tých Tvojich nekonformne:mee::mee::mee:.
ola
10.12.08,07:39
... že Vás toto stále ešte baví. Horšie ako malé deti, ktoré sa hádžu o zem keď im niekto nevyhovie.

O čom to tu celé je?
To fakt nemáte iné na robote len stále dúchať do rozpálenej vyhne?
Petra Nová
10.12.08,07:46
Spravidla do toho, čomu nerozumiem, sa nemiešam. A o to, čo mám alebo nemám na robote nemusí mať nikto starosť.
Petra Nová
10.12.08,10:36
Dostala som zopár mailov, zopár SS-iek, mala som zopár telefonátov a ešte k tomu sa mi niekto zrejme nabúral do mailovej schránky.
mimotemyAni veriť sa mi nechce, že by si niekto urobil výlet do Tvojej mailovej schránky. Bolo by to porušením listového tajomstva. Kto to bol, by nebolo problém zistiť. Ale Tebe je to asi jasné.
Olice
10.12.08,17:10
Určite ma nepotešilo dnešné zistenie, že na človeku urobí podvod jeho vlastný súrodenec. Nestalo sa to priamo mne, ale môjmu manželovi a tým pádom sa ma to aj dotýka. Pri dnešnom pozostalostnom konaní vyšlo na svetlo sveta, že jeden zo súrodencov predal niekoľko tisíc metrov štvorcových pôdy, ktorá malo byť predmetom pozostalosti. Môžem povedať, že toto zistenie nás ani nerozčúlilo, len sme z toho nesmierne smutní, pretože takýto ťah pod pás sme nečakali ani vo sne. Komu má už človek veriť, keď nie vlastnej rodine.....
Elena Navrátilová
10.12.08,17:12
Určite ma nepotešilo dnešné zistenie, že na človeku urobí podvod jeho vlastný súrodenec. Nestalo sa to priamo mne, ale môjmu manželovi a tým pádom sa ma to aj dotýka. Pri dnešnom pozostalostnom konaní vyšlo na svetlo sveta, že jeden zo súrodencov predal niekoľko tisíc metrov štvorcových pôdy, ktorá malo byť predmetom pozostalosti. Môžem povedať, že toto zistenie nás ani nerozčúlilo, len sme z toho nesmierne smutní, pretože takýto ťah pod pás sme nečakali ani vo sne. Komu má už človek veriť, keď nie vlastnej rodine.....

Oli, k tomuto nemám slov... to je jednoducho nepochopiteľné.
Olice
10.12.08,17:17
Oli, k tomuto nemám slov... to je jednoducho nepochopiteľné.
Elenka, to máš pravdu, ale ešte nie je povedané posledné slovo, zrejme bude mať naše súdnictvo o jeden prípad viac, aj keď sa mi takéto handrkovanie v rodine z duše protiví:mee:.
Elena Navrátilová
10.12.08,17:22
Elenka, to máš pravdu, ale ešte nie je povedané posledné slovo, zrejme bude mať naše súdnictvo o jeden prípad viac, aj keď sa mi takéto handrkovanie v rodine z duše protiví:mee:.

Vieš, práve v takýchto prípadoch zistíš kto je rodina, kto priateľ... aj keď na druhej strane žiadne peniaze sveta nestoja za zlé vzťahy v rodine ale prečo by ste sa mali vzdať niečoho keď sami potrebujete. Ako všetci. On sa ani nemieni dorovnať?
jozka56
10.12.08,19:38
MILAN a čo takto večer "pohoda, klídek a tabáček", nedokážeš? j:---
kabatik
10.12.08,21:18
Sú ľudia, ktorým robí dobre dobre a sú ľudia, ktorým robí dobre zle. Uf.http://nd.blog.cz/o/ouky-douky.blog.cz/obrazky/25368914.gif
AlaNR
11.12.08,08:39
Určite ma nepotešilo dnešné zistenie, že na človeku urobí podvod jeho vlastný súrodenec. Nestalo sa to priamo mne, ale môjmu manželovi a tým pádom sa ma to aj dotýka. Pri dnešnom pozostalostnom konaní vyšlo na svetlo sveta, že jeden zo súrodencov predal niekoľko tisíc metrov štvorcových pôdy, ktorá malo byť predmetom pozostalosti. Môžem povedať, že toto zistenie nás ani nerozčúlilo, len sme z toho nesmierne smutní, pretože takýto ťah pod pás sme nečakali ani vo sne. Komu má už človek veriť, keď nie vlastnej rodine.....

Nám sa stalo niečo podobné, tiež z vlastnej rodiny. Po starých rodičoch dedili moja mama a môj jediný bratranec z maminej strany. Pozemok aj dom mali vo vlastníctve on 3/4 a mamina 1/4. Rozhodol sa, že to teda predá, nakoľko býva asi 100 km od toho domu, takže ho nemohol využívať tak ako keby býval trošku bližšie, a prevdupovediac, ani nemal záujem. Tak prišiel, s maminou podpísali splnomocnenie, že môže všetky úkony robiť on, nakoľko moja mama má 70 rokov, a aby sa nemusela terigať po notároch.
Dom "sa" predal, už je aj opravený, nový majiteľ z neho spravil palác a moja mamina od bratranca ešte stále nedostala vyplatený svoj 1/4 podiel. To máme za to, že v rámci dobrých rodinných vzťahov sme dôverovali jednému slušne povedané naničhodníkovi, ktorý neváha odžubať vlastnú rodinu....
Ajuška
11.12.08,19:01
Rozčúlilo??? :confused: ...Nieee... bohužiaľ sklamalo... za tieto dni poznanie... "ako" sa narába s potenciálom v pozícii = pacient = exportovaný do lôžkovej časti Ružinovskej nemocnice... :mee: ...človek pochopí vážne až keď skúsi... ;) ... Logiku v tom ich tiež "systéme" príjmu pacienta naozaj netreba hľadať... iba (s)proste absolvovať... :cool: ...
Potešilo??? :--- ...že som si po operačnom zákroku dcéru objala celú a živú... Nesporne aj skvelé výnimky... ktoré sa tom chaose predsa len našli...
P.S... musela som sa sem... nechce sa mi fakliť do luftu.......... :rolleyes: ....
janomila
12.12.08,18:42
Už niekoľko dní sa zamýšľam nad tým, že by sme si mohli založiť novú tému, v ktorej by sme mohli nájsť naše naozajstné celebrity. Nejakú anketu ako mali Česi ich GEN - galéria elity národa. Doviedlo ma k tomu to, keď som mala pustenú Markízu a ako celebritu mi tam celý čas prezentovali nateplelého kaderníka s kolagénovou hubou. Môj synátor sa ma pýtal, kto to je, keď je v telke a ja som bohuprisahám nevedela, ako mám deväťročnému chlapcovi vysvetliť, čo je na tom človeku tak zaujímavé, že sa mu venuje toľko vysielacieho času. Už ma takéto veci totálne vytáčajú. Mená ako Barabáš, MUDr. Koza, rád saleziánov, ktorý sa venuje tým najpotrebnejším, ľudia, ktorí si vezmú opustené deti do starostlivosti, tým sa vysielací čas nevenuje. Milí poraďáci, koho by ste vy dali do galérie elity národa?:confused:
JankaO
12.12.08,19:02
Už niekoľko dní sa zamýšľam nad tým, že by sme si mohli založiť novú tému, v ktorej by sme mohli nájsť naše naozajstné celebrity. Nejakú anketu ako mali Česi ich GEN - galéria elity národa. Doviedlo ma k tomu to, keď som mala pustenú Markízu a ako celebritu mi tam celý čas prezentovali nateplelého kaderníka s kolagénovou hubou. Môj synátor sa ma pýtal, kto to je, keď je v telke a ja som bohuprisahám nevedela, ako mám deväťročnému chlapcovi vysvetliť, čo je na tom človeku tak zaujímavé, že sa mu venuje toľko vysielacieho času. Už ma takéto veci totálne vytáčajú. Mená ako Barabáš, MUDr. Koza, rád saleziánov, ktorý sa venuje tým najpotrebnejším, ľudia, ktorí si vezmú opustené deti do starostlivosti, tým sa vysielací čas nevenuje. Milí poraďáci, koho by ste vy dali do galérie elity národa?:confused:
Každého, charakterného človeka, ktorý svoj bohatý pozitívny potenciál nevyužíva a nezneužíva na prezentáciu seba samého ako celebritu.
willma
13.12.08,07:13
Slovník cudzích slov (akademický)
Druhé, doplnené a upravené slovenské vydanie, SPN 2005.
Akademický slovník cizích slov, Academia Praha.

celebrita -y ž. ‹l› významná, známa osobnosť, vážená vo svojom odbore al. v spoločnosti

Slovník slovenského jazyka
Hlavný redaktor dr. Štefan Peciar, CSc. Bratislava: Vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied 1959 – 1968.

celebrita, -y, -rít ž. kniž. významná, slávna osobnosť
tak ja teda neviem čo také je také významné na prezentovaných kaderníkoch a moderátorkácha ostatných tzv. "celebritách" a čo také prevratné a záslužné a osožné porobili, okrem toho, že sa pretŕčajú pred kamerami.:mad:
zsazsula
13.12.08,08:37
Ahojte musim to napisať lebo asi puknem včera sme mali vo firme vyplatu kaźdý zamestnanec dostal k výplate 50Eur-nákupnu poukažku na vianoce

Odozva miesto ďakujem: ,,veď to nie firma dava, ale štát však štát každému dáva aj dôchodcom ,,:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::ma d:

Aj Vám dáva štát niečo na Vianoce???????????????????????????????
kabatik
13.12.08,11:23
Bol som dnes nakupovať v Hypernove. Pri jednom regáli stáli dve predavačky / asi 20-tky/ a jeden predavač rovnakého veku. Prišla jedna pani a namierila si to rovno k tomu chalanovi a vraví:
-Prosím, Vás. Kde máte vajcia?
Tie baby okamžite padli do regála a rehotali sa tam medzi múkami.
Ten chalan sa na ňu pozrel a vraví:
- Poďte so mnou. Ukážem Vám.
Tak toto som nevydržal ani ja a zaryl som sa do košíka. Keď sa vrátil pozrel sa na tie kolegyne a vraví im:
- Aká zvedavá pani.
Tak, a teraz sme sa tam rehotali až nám slzy tiekli. Jedna vraví:
- A ukázal si jej?
A tá druhá- A bola spokojná?
Radšej som už odišiel a v dobrej nálade som polovicu vecí pozabúdal. Potom som to musel ísť dokúpiť.
Nika
13.12.08,11:27
Bol som dnes nakupovať v Hypernove. Pri jednom regáli stáli dve predavačky / asi 20-tky/ a jeden predavač rovnakého veku. Prišla jedna pani a namierila si to rovno k tomu chalanovi a vraví:
-Prosím, Vás. Kde máte vajcia?
Tie baby okamžite padli do regála a rehotali sa tam medzi múkami.
Ten chalan sa na ňu pozrel a vraví:
- Poďte so mnou. Ukážem Vám.
Tak toto som nevydržal ani ja a zaryl som sa do košíka. Keď sa vrátil pozrel sa na tie kolegyne a vraví im:
- Aká zvedavá pani.
Tak, a teraz sme sa tam rehotali až nám slzy tiekli. Jedna vraví:
- A ukázal si jej?
A tá druhá- A bola spokojná?
Radšej som už odišiel a v dobrej nálade som polovicu vecí pozabúdal. Potom som to musel ísť dokúpiť.

:D:D:D:D
willma
13.12.08,14:30
a mám oprskaný monitor :D:D:D:D
arizona
14.12.08,16:53
Kabátik, pri čítani Tvojho príspevku som si spomenula na jednu príhodu,ktorá sa stala dávnejšie.

Stála som v rade pri váhe,keď sa ešte kurence vážili.
Jedna babka sa pýtala mladého predavača: "synak a čerstvé je to kurátko?"
A predavač : " áno babka,ešte pred chvíľou behalo s usratou riťou v hydinárňach po dvore"
-"no dobre synak, tak mi ho odvážete...:D:D:D
Všetci v rade sme sa rehotali, len babka bola vážna a spokojná,aké má čerstvé kurátko...
kabatik
14.12.08,18:13
Mne sa stalo niečo podobné čo ma aj trochu rozčúlilo a potom aj pobavilo, lebo som si neskôr uvedomil, že to je dobrý fór. Toho predavača som však vôbec nepoznal. Tak posúďte moje zmiešané pocity.
Bol som v obchode kupovať rádio. Pýtam sa predavača:
- Keď tu kúpim aj vysávač dáte mi zľavu?
A on na to:
Keď chcete aj s pravú.
http://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik185.gifhttp://www.nactileti.net/grafika/3dsmajlici/smajlik186.gif
Marianna01
15.12.08,11:57
Mňa dnes dostal nový klient. Najprv ma potešil, lebo sa správa zodpovedne a doniesol mi účtovníctvo minulý týždeň, aby sme predbežne vedeli, na čom je a nie aby odo mňa 31. 3. očakával zázraky, že mu nejako znížim dane. Po predbežnom prezretí jeho dokumentácie som žiadala z podnikateľského zámeru časť - čerpanie dotácie, určenie, keďže dostal dotáciu z UP a nevedela som, čo už vyčerpal a čo nie. Pred dnešným stretnutím sme mali už 2 sedenia, kde som mu vysvetlila, na čo tez jeho podnik. zámer potrebujem. Dnes ho síce doniesol, ale priam ma obviňoval, že chcem nazrieť do jeho súkromia !!!, keď chcem vidieť jeho podnikateľský zámer. Keď som podotkla, že som mu už 2x vysvetlila, na čo to potrebujem a ktorú časť potrebujem, povedal mi, že aj tak nerozumie súvislostiam, akú má spojitosť jeho dotácia s jeho účtovníctvom. Skoro ma porazilo. Buď som naozaj taká sprostá, že neviem vysvetliť takúto jednoduchú vec, alebo je tu sprostý niekto iný. V každom prípade ma vážne štve, že UP organizuje týždňové semináre, kde učia žiadateľov, ako si správne napísať podnikateľský zámer, ale aby svojim "zverencom" vysvetlili zásady čerpania dotácie, to ich teda nenapadne.
Vážne ma to vytočilo, takmer som ho poslala do...mov aj s jeho papiermi. Aj keď som už niekoľko dní nad nimi strávila, bola by som ochotná obetovať ich v mene mojej naštvanosti. Nakoniec som to predýchala, zobrala papier a nakreslila som mu, ako sa taká dotácia chová v účtovníctve v prípade ne/čerpania. Na nervy :cool::cool::cool::eek::eek::eek:
Jara
15.12.08,13:29
Potešilo ma, že som sa stala V.I.P. člen. Možno už dávnejšie, lebo som pozerala, že dávnejšie som mala tých 40 bodov, ale až dnes som si všimla tu červenu VIP-ku. Na tom iste nezáleži, ale hneď je mi akosi milšie. Som rada ak som niekomu pomohla a ďakujem hlavne tým, ktorí pomáhaju dennodenne mne. Tak všetkým vďaka a pekný dníček :D:D:D
Kazu
15.12.08,17:38
Mňa dnes dostal nový klient. Najprv ma potešil, lebo sa správa zodpovedne a doniesol mi účtovníctvo minulý týždeň, aby sme predbežne vedeli, na čom je a nie aby odo mňa 31. 3. očakával zázraky, že mu nejako znížim dane. Po predbežnom prezretí jeho dokumentácie som žiadala z podnikateľského zámeru časť - čerpanie dotácie, určenie, keďže dostal dotáciu z UP a nevedela som, čo už vyčerpal a čo nie. Pred dnešným stretnutím sme mali už 2 sedenia, kde som mu vysvetlila, na čo tez jeho podnik. zámer potrebujem. Dnes ho síce doniesol, ale priam ma obviňoval, že chcem nazrieť do jeho súkromia !!!, keď chcem vidieť jeho podnikateľský zámer. Keď som podotkla, že som mu už 2x vysvetlila, na čo to potrebujem a ktorú časť potrebujem, povedal mi, že aj tak nerozumie súvislostiam, akú má spojitosť jeho dotácia s jeho účtovníctvom. Skoro ma porazilo. Buď som naozaj taká sprostá, že neviem vysvetliť takúto jednoduchú vec, alebo je tu sprostý niekto iný. V každom prípade ma vážne štve, že UP organizuje týždňové semináre, kde učia žiadateľov, ako si správne napísať podnikateľský zámer, ale aby svojim "zverencom" vysvetlili zásady čerpania dotácie, to ich teda nenapadne.
Vážne ma to vytočilo, takmer som ho poslala do...mov aj s jeho papiermi. Aj keď som už niekoľko dní nad nimi strávila, bola by som ochotná obetovať ich v mene mojej naštvanosti. Nakoniec som to predýchala, zobrala papier a nakreslila som mu, ako sa taká dotácia chová v účtovníctve v prípade ne/čerpania. Na nervy :cool::cool::cool::eek::eek::eek:

Ver tomu, že im to vysvetlili. Takého seminára som sa dávnejšie musela povinne zúčastniť a poviem ti pravdu, že som bola jediná, ktorá rozumela tomu, čo myslia pod pojmom čerpanie dotácie a účtovníctvo. :D
wagner
15.12.08,17:54
Teda neviem či vysvetlili. Ja som sa toho trojdňového seminára zúčastnila začiatkom decembra, ale o nejakom vysvetľovaní dotácie v súvislosti s účtovníctvom nemôžem povedať. Povedali akurát na čo sa môže dotácia použiť, aký je to príjem a v účtovníctve že je to príjem a výdaj. Punk-tum. Spoliehajú sa na to, že tí čo to nevedia, aj tak si dajú účtovníctvo niekomu robiť. A účtovníčka to spraví dobre:) . Takže sa ani nečudujem že sa klient tak správal, ako si písala. :---
ZuzanaP
16.12.08,05:22
Kamarátka sa zúčastnila takého seminára v oktobri a tam im tvrdili, že dotácia žiadno neovplyvní ich účtovníctvo, čiže ma nulový dopad na daň. Ale nerátali s paušálnymi výdavkami, pretože nemajú o nich ani šajnu.
ZDENIELA
16.12.08,05:22
Veru, ani ja som nestretla ani jedného, čo by vedel, alebo aspoň tušil, že dotácia má niečo aj so základom dane ...
Olice
16.12.08,05:35
Švagrinke končila viazanosť u mobilného operátora, tak si šla vybrať do predajne nový telefón. Na jej veľké prekvapenie, nový telefón na jej meno už niekto prebral.:eek: Ako je to možné? Čo sa stalo? Kde je chyba?

Spísali sťažnosť a dnes majú čakať na vyjadrenie. To som teda zvedavá.
Tak ako to dopadlo, zistili, kto prebral telefón?
ZuzanaP
16.12.08,05:47
Tak ako to dopadlo, zistili, kto prebral telefón?


Ešte nie, pani či slečna na predajnom mieste bola maximálne nepríjemná, vôbec sa nechcela so švagrinou baviť a posielala ju do Trenčína alebo do Žiliny, lebo oni nie sú neviem aká predajňa. Obul sa do toho drahý a lietali jak špinavé prádlo.

Podala sa oficiálna sťažnosť spolu s čestným prehlásením, že nebrala telefón, ani nepodpisovala dodatok ku zmluve a podali aj trestné oznámenie za zneužitie osobných údajov.

Švagriná si menila OP v lete a odvtedy ho nikde nedávala, okrem výberu dôchodku a na preberacom protokole, ktorý im ani nechceli ukázať, bolo už nové číslo OP. :eek:
Lenka1979
16.12.08,06:12
... no mne sa dnes začal "super" deň. Ráno som zaspala, nestihla som autobus do práce, a keď som už konečne do tej práce prišla, prišla som na to, že moje kľúče zostali v kancelárii na stole a šéf kanceláriu zamkol keď išiel domov a dnes je služobne mimo mesta.:o
Takže chlapci kolegovia museli dvere zvesiť z pántov, aby som sa dostala do kancelárie a odznova nastaviť dverové pánty...(no nebolo im z tých nervákov do smiechu a mne tiež):(
Dúfam,že koniec dňa bude krajší, lebo idem dcérke do škôlky na vianočné vystúpenie, verím, že to stihnem...;)