kornucikova
17.09.07,15:28
Manžel podniká v prenajatých priestoroch/má tam prevádzku- predajňu/. So súhlasom prenajímateľa mi manžel dáva 1 kanceláriu , na moje podnikanie/účtovníctvo na živnosť pre viac subjektov/- tiež si chcem tam zriadiť prevádzku . Akú zmluvu mám urobiť medzi mnou a manželom , keď mu nebudem za tú kanceláriu platiť nič, ani on mi neplatí za účtovníctvo, ktoré mu robím. Bude to Zmluva o podnájme , alebo Zmluva o výpožičke?
anklar
17.09.07,14:07
Mala by to byť Zmluva o podnájme. Aj tak si myslím, možno nesprávne, že ste dva rôzne subjekty a ako také, niečo si budete musieť navzájom účtovať.
kornucikova
17.09.07,14:18
Mohol by ma v tom ešte niekto uistiť?
JankaO
17.09.07,14:51
Manžel podniká v prenajatých priestoroch/má tam prevádzku- predajňu/. So súhlasom prenajímateľa mi manžel dáva 1 kanceláriu , na moje podnikanie/účtovníctvo na živnosť pre viac subjektov/- tiež si chcem tam zriadiť prevádzku . Akú zmluvu mám urobiť medzi mnou a manželom , keď mu nebudem za tú kanceláriu platiť nič, ani on mi neplatí za účtovníctvo, ktoré mu robím. Bude to Zmluva o podnájme , alebo Zmluva o
výpožičke?

Podľa mňa by bolo lepšie, keby manžel mal zmluvy na priestory, ktoré využíva na podnikanie on a vy na priestory, ktoré využívate na podnikanie vy. Už len z toho dôvodu, že nájomné, za priestory, ktoré on nevyužíva na podnikanie, by mu nemohli znižiť DZ .
Účtovníctvo pre vášho manžela nemusíte robiť na vašu živnosť, ani vám za ňu nemusí zaplatiť, ak sa tak dohodnete, ale ako blízky rodinný príslušník môžte pracovať v jeho firme a nemusíte mať uzatvorený pracovný pomer ani žiadnu zmluvu a neporušíte ani zákon o nelegálnej práci.