ivodrno
25.09.07,19:34
Dobrý deň,mam takýto problém:Včera som predala zakazničke nohavice,ktoré si riadne vyskušala.Dnes prišla s mamou,mama tvrdí,že su jej malé,ponukla som vačšie,ale mama trva na vrateni peňazí,vraj ma do 24 hod. nato pravo,aj ked su bez chyby.:)
d3 !Ur3
25.09.07,17:43
Nezodpovedáš, pretože sa nejedná o vadu.

M I E R
Chobot
26.09.07,06:21
Dobrý deň,mam takýto problém:Včera som predala zakazničke nohavice,ktoré si riadne vyskušala.Dnes prišla s mamou,mama tvrdí,že su jej malé,ponukla som vačšie,ale mama trva na vrateni peňazí,vraj ma do 24 hod. nato pravo,aj ked su bez chyby.:)

Nie si povinná zobrať tovar späť a vrátiť peniaze. Neviem, na základe čoho tak tvrdí. Nech ti dokáže, že je v práve.

Jedine keby sa jednalo o opakovanú reklamáciu, tak vtedy by sa dalo hovoriť o práve zákazníka na vrátenie tovaru.

Vrátiť tovar do 7 dní majú zákazníci právo len v prípade podomového alebo internetového (zásielkového) predaja aj bez dôvodu. V prípade "kamenných" obchodov to však neplatí.

Takže si v práve.
ivodrno
26.09.07,17:43
dakujem velmi pekne za vaše prispevky.:)
Halli
26.09.07,17:56
Dobrý deň,mam takýto problém:Včera som predala zakazničke nohavice,ktoré si riadne vyskušala.Dnes prišla s mamou,mama tvrdí,že su jej malé,ponukla som vačšie,ale mama trva na vrateni peňazí,vraj ma do 24 hod. nato pravo,aj ked su bez chyby.:)


Ja to zoberiem s inej strany: položí ťa to keď jej peniaze vrátiš? Vždy záleží na majiteľovi predajne ako sa zachová. /To odporučaju aj na SOIke/ Problém vystornovať to nieje. Možno kúpila niečo neuvážene a teraz to ľutuje... Máš síce pravo nevratiť jej ich, ale ver, že do obchodu viac nepríde.A možno keby si jej ich s úsmevom vrátila nakúpi u teba ešte viac...osobne by som si to veľmi vážila... aj tak sa dá...;).... bohužiaľ u nás to nieje bežná prax a v tomto sme veľmi pozadu, aj keď viem, že u nás by to okamžite ľudia zneužívali... je to všetko o prístupe predajcu a zákazníka... a o peniazoch :rolleyes: