surdo1
27.09.07,20:11
pekny vecer.chcel by som radu, aky mam narok na dieta.zijem z druzkou ktora ma 8 rocnu dceru.pred rokom sa nam spolu narodilo dieta,ktore ma aj moje priezvisko.som vedeny ako otec.co preto mam spravit aby sud pridelil dieta mne,pri nahodnom rohodnuti mojej druzky,mna sudit.ja mam o dieta zaujem,mam vlastny dom v ktorom spolu zijeme 2roky,ona by zila u rodicov.obaja sme nezamestnany.dakujem za prispevky.......
willma
27.09.07,19:04
prepáč ale asi som nepochopila o čo ti ide. Rozchádzate sa z družkou? Je neschopná matka? V tom prípade môžeš žiadať o zverenie dieťaťa do vlastnej opatery, ale musím ťa upozorniť, že zatiaľ je pravidlom, že pokiaľ matka a najmä takto maličkého dieťaťa nie je narkomanka, alkoholička alebo nemá nejakú závažnú psychiatrickú diagnózu, tak tvoje šance sú malé. A tiež sa domnievam, že družka nie je nezamestnaná, ale poberá rodičovský príspevok vzhľadom ku veku vášho spoločného dieťatka.
surdo1
27.09.07,21:25
dakujem za reakciu.ja by som nechcel stratit moje dieta.mam ho rad.obcas sa hadame,a bojim sa ze mna opusti a stratim dieta.teraz odisla k rodicom,po hadke.ze sa malo staram.nej vadia zbytocnosti.podla mna tam ma zle podmienky na zivot,a je mi z toho zle.6 dospelych,a 4 male deti ,v 3 izbovej bytovke.zivot je svina...............
karpis
28.09.07,04:45
Pokús sa vyriešiť situáciu medzi tebou a družkou tým, že si nájdeš prácu , čo je asi vo Vašom prípade najčastejší dôvod k hádkam pretože z RP sa naozaj vyžiť nedá a snáď sa to urovná. Život nie je sviňa, aký si ho spravíme taký je. A je naozaj krásny!!!
surdo1
29.09.07,09:06
daakujem za reakciu.je pravda ze pinda ze nemam stalu pracu.pracu hladam,ale financne som na tom nie najhorsie.je to furia,moji a jej priatelia sa snou nechcu uz sretavat.do vsetkych sa stara a ohovara.ale ja sa snazim stat pri nej.ale nepomaha nic.stale vykrika a stale sa jej nieco nepaci.odisla teraz rodicom,ze jej nepomaham z detmi.pri tom maloktory muz prebaluje,krmi,kupe,ale ja ano.a ked sa mi to nepodari urovnat,stratim moje dieta,a toho sa bojim,a preto je zivot svina. pekny den (-:
Danila
29.09.07,09:16
daakujem za reakciu.je pravda ze pinda ze nemam stalu pracu.pracu hladam,ale financne som na tom nie najhorsie.je to furia,moji a jej priatelia sa snou nechcu uz sretavat.do vsetkych sa stara a ohovara.ale ja sa snazim stat pri nej.ale nepomaha nic.stale vykrika a stale sa jej nieco nepaci.odisla teraz rodicom,ze jej nepomaham z detmi.pri tom maloktory muz prebaluje,krmi,kupe,ale ja ano.a ked sa mi to nepodari urovnat,stratim moje dieta,a toho sa bojim,a preto je zivot svina. pekny den (-:Skús sa na chvíľu odmlčať, kým sama nevyšle signál, že jej chýbaš...:)
hanelie
29.09.07,10:48
daakujem za reakciu.je pravda ze pinda ze nemam stalu pracu.pracu hladam,ale financne som na tom nie najhorsie.je to furia,moji a jej priatelia sa snou nechcu uz sretavat.do vsetkych sa stara a ohovara.ale ja sa snazim stat pri nej.ale nepomaha nic.stale vykrika a stale sa jej nieco nepaci.odisla teraz rodicom,ze jej nepomaham z detmi.pri tom maloktory muz prebaluje,krmi,kupe,ale ja ano.a ked sa mi to nepodari urovnat,stratim moje dieta,a toho sa bojim,a preto je zivot svina. pekny den (-:


a aký je tvoj podiel viny?
bv_alexandra
29.09.07,15:46
a aký je tvoj podiel viny?
Presne tak správny postreh, pretože na spolužitie ste boli dvaja, takže si myslím /aj z vlastnej skúsenosti / že aj na rozpade vzťahu má každý svoj podiel viny. A čo sa týka tvojej dcery myslím že je dostatočne veľká nato aby ju prípadne súd vypočul a môže povedať ona svoj názor na to s kým chce alebo nechce žiť. Moja dcera ako sedemročná stála pred súdom a skutočne povedala čo mala na srdiečku, aj ked je pravda že to bol pre nu veľký stres a pociťovala určitu zodpovednosť že od nej všetko závisí.
A ešte niečo píšeš že máš dom a podobne, vieš v živote sú aj dôležitejšie veci ako len tie materiálne a finančné a to je: láska, zdravie v prvom rade, pohoda a veľa veľa iného čo človeka robí bohatým. ;)
Danila
29.09.07,16:06
Presne tak správny postreh, pretože na spolužitie ste boli dvaja, takže si myslím /aj z vlastnej skúsenosti / že aj na rozpade vzťahu má každý svoj podiel viny. A čo sa týka tvojej dcery myslím že je dostatočne veľká nato aby ju prípadne súd vypočul a môže povedať ona svoj názor na to s kým chce alebo nechce žiť. Moja dcera ako sedemročná stála pred súdom a skutočne povedala čo mala na srdiečku, aj ked je pravda že to bol pre nu veľký stres a pociťovala určitu zodpovednosť že od nej všetko závisí.
A ešte niečo píšeš že máš dom a podobne, vieš v živote sú aj dôležitejšie veci ako len tie materiálne a finančné a to je láska, zdravie v prvom rade, pohoda a veľa veľa iného čo človeka robí bohatým. ;)Ibaže tá láska sa nedá ani vyprosiť, ani vyhroziť. Zdravým rozumom to treba prijať a vyriešiť mimo dosahu dieťaťa. Inak je to len egoizmus. A kto čím hreší tým trestaný býva.
willma
29.09.07,20:05
Ešte by som doplnila, spolu majú len to maličké dítko, takže to pred súd určite nepôjde, 8 ročná dcérka je družkyna, inak súhlasím, na všetko sú väčšinou dvaja, ale nezabúdajte, že výnimky existujú, ten jeden sa môže prispôsobovať koľko len chce, robiť všetko pre to aby vzťah udržal, ale niektorým veciam zabrániť nemôže (chorobná žiarlivosť, hystéria a podobne) tam skutočne je bohužiaľ na vine len jeden z partnerov a ten druhý vo vzťahu len trpí a ustupuje a hľadá stále chybu v sebe.
surdo1
29.09.07,20:22
AKY JE MOJ PODIEL VINY......_hmmmmm myslim ze kazdy ma podiel viny v niecom.ja sa ho stale snazim najst.alexandra pise ze dom amaterialne veci nie su vsetko.ale cely zivot som sa sam snazil si to vybudovat svojpomocne.a ked som to mal ,tak v 35 rokoch som sa rozhodol pre rodinu,zo slobodnou mamickou a 8rocnou dcerou,a teraz 1 rocnou uz mojou vlastnou.a pri tom sa pozname vela rokov,ako kamaradi,a teraz vztah troskoce,na tom ze mi vycita ze sa o nich malo staram.ja si myslim ze maju vsetko.cim vias sa dava,tym viac sa potrebuje...............(-:
surdo1
29.09.07,20:28
wilma ...dakujem za pochopenie,pre mna mas velku pravdu..........a prisposobujem sa dost,lebo ich lubim a nechcem stratit.
surdo1
29.09.07,20:38
kto mi poradi ako ju nestratit????????
surdo1
29.09.07,20:44
mam ich rad!
Danila
30.09.07,05:07
mam ich rad!Tak toto už považujem z Tvojej strany za veľkú reklamnú kampaň. Za teátro. Raz a navždy vedz, že keď chceš brať, musíš aj dávať v rovnom diele. A tuším to má pokračovanie: Chceš celé srdce? nuž daruj žitie celé. / A nemedituj dookola./:) :---
Monika Kováčová
30.09.07,18:14
prečo si si ju nevzal za manželku a nevytvoril tak podmienky pre plnohodnotnú rodinu? možno tu niekde v neistote ženy bude pes zakopaný, nemyslíš....?
willma
30.09.07,19:40
Tak toto už považujem z Tvojej strany za veľkú reklamnú kampaň. Za teátro. Raz a navždy vedz, že keď chceš brať, musíš aj dávať v rovnom diele. A tuším to má pokračovanie: Chceš celé srdce? nuž daruj žitie celé. / A nemedituj dookola./:) :--- Danilka, opäť musím oponovať, ja som dávala čo sa dalo, ale hrniec niekedy musí vykypieť. Inak aj ja to považujem trošku za divadielko, ale zúfalí ľudia, sú schopní robiť zúfalé veci.A možno trošku pochopenia z našej strany, dokáže povzbudiť k ďalšiemu hľadaniu správnej cesty.
hanelie
01.10.07,07:55
mam ich rad!

a povedal si im to? a ich mamine, určite to nebola predtým než nastali problémy fúria, čo tak sa s ňou otvorene porozprávať?
/z vlastných skúseností/ podľa mňa dôvody na rozchod najmä ak sú tam detičky sú:
1. alkohol
2. psychické a fyzické týranie
všetko ostatné sa dá "predýchať" a rozchodiť,
Danila
02.10.07,07:32
Danilka, opäť musím oponovať, ja som dávala čo sa dalo, ale hrniec niekedy musí vykypieť. Inak aj ja to považujem trošku za divadielko, ale zúfalí ľudia, sú schopní robiť zúfalé veci.A možno trošku pochopenia z našej strany, dokáže povzbudiť k ďalšiemu hľadaniu správnej cesty.
Danka, možno to je o tom. Mám priateľku, ktorá o muža bojovala aj vtedy, keď si ho chodila vyzdvihnúť k milenkám:confused: . Jednoducho ja keď niekoho nechcem tak nechcem, aj keby mi lásku vyznával na všetkých, aj zahraničných televíznych a rozhlasových kanáloch.:)
Chobot
02.10.07,07:47
Mám priateľku, ktorá o muža bojovala aj vtedy, keď si ho chodila vyzdvihnúť k milenkám:confused: . Jednoducho ja keď niekoho nechcem tak nechcem, aj keby mi lásku vyznával na všetkých, aj zahraničných televíznych a rozhlasových kanáloch.:)

mimotemy
Doteraz som si myslel, že také niečo môže byť len v telenovelách typu Rodinné putá (teraz sa to volá Veľmi krehké vzťahy). :D :D :D
willma
02.10.07,08:08
Danilka, opäť musím oponovať, ja som dávala čo sa dalo, ale hrniec niekedy musí vykypieť. Inak aj ja to považujem trošku za divadielko, ale zúfalí ľudia, sú schopní robiť zúfalé veci.A možno trošku pochopenia z našej strany, dokáže povzbudiť k ďalšiemu hľadaniu správnej cesty.
Danka, možno to je o tom. Mám priateľku, ktorá o muža bojovala aj vtedy, keď si ho chodila vyzdvihnúť k milenkám:confused: . Jednoducho ja keď niekoho nechcem tak nechcem, aj keby mi lásku vyznával na všetkých, aj zahraničných televíznych a rozhlasových kanáloch.:) mimotemy Jo a inak o milenkách v mojom prípade neviem nič, tam boli zdravotné-psychické problémy a čím viac som sa snažila, tým to bolo horšie, vyhrážanie sa samovraždou a podobne. Pri starostlivosti o dve deti z toho s jedným na materskej, mať na krku ešte takéhoto chlapa, ďakujem neprosím. Je nám lepšie tak ako je, deti majú spokojnú maminu a nie sú stresované.
Marek K
03.10.07,06:46
a povedal si im to? a ich mamine, určite to nebola predtým než nastali problémy fúria, čo tak sa s ňou otvorene porozprávať?
/z vlastných skúseností/ podľa mňa dôvody na rozchod najmä ak sú tam detičky sú:
1. alkohol
2. psychické a fyzické týranie
všetko ostatné sa dá "predýchať" a rozchodiť,


A čo takto napríklad dlhodobá nevera?

1. Nebude lepšie dieťaťu a jednému rodičovi keď budú sami a druhý sa ukáže keď bude chcieť a bude mať čas na dieťa? A oni si nájdu vlastnú cestu a spôsob života.

2. Každý deň príde jeden rodič z práce, doma je asi 2 hodiny a odíde za niekým iným? Vráti sa tesne pred polnocou, alebo popolnoci. Ráno vstáva a akurát odnesie dieťa do škôlky, lebo ten kto sa stará a hrá poobede a večer nestíha, lebo nie je osamelý rodič a nemá nárok na úpravu času v práci????

Čo je lepšia možnosť 1. alebo 2. (ešte stále chceš zachrániť vzťah a aby dieťa trpelo keď trochu podrastie a pochopí to)

Je zlé ak dieťa nemá rodiča, ale ešte horšie ak má rodiča ktorý má prednejšie veci ako je ono. Dieťa je dar a tak sa k nemu treba správať.