ivanakodajova
01.10.07,13:57
Dobry den,
ako zivnostink som zhotovitel diela: vysadba stromov. Objednavatel pozaduje potvrdenie o BOZP zamestnancov.
Je to nutne ak pracu budem vykonavat ja s pomocou dalsieho zivnostnika a brigadnika zo Studentskeho servisu? Jedna sa o vysadbu stromov pred bytovkou, nic viac.
Dakujem.
willma
01.10.07,12:26
ako živnostníci ste zodpovední sami za seba, ale brigádnik musí byť preukázateľne preškolený, lebo už bude v pracovnom pomere
Black
01.10.07,12:31
Ano, je to nutne pre dohodara.
BOZP skolenie ma byt zamerane na prace, ktore budete vykonavat.
ivanakodajova
01.10.07,12:41
ako živnostníci ste zodpovední sami za seba, ale brigádnik musí byť preukázateľne preškolený, lebo už bude v pracovnom pomere
a nemal by v tomto pripade vydat potvrdenie o BOZP Studentsky servis?
Black
01.10.07,13:18
a nemal by v tomto pripade vydat potvrdenie o BOZP Studentsky servis?

Myslim ze ked som este kedysi davno pracoval ako student tak som podpisoval vseobecne skolenie BOZP. Skus sa opytat na studaku ako je to teraz.
barana
01.10.07,15:36
ako živnostníci ste zodpovední sami za seba
Znamena to ze zivnostnik nemusi mat skolenie o BOZP?
A ak v zmluve o dielo objednavatel vyzaduje potvrdenie o školeni BOZP od zivnostnika, ma nato pravo?
ivanakodajova
08.10.07,12:42
V studentskom servise nam povedali, ze brigadnici dostavaju pokyny o BOZP, ktore su potvrdene Servisom - tak snad to staci.

Este sa chcem spytat na zivnostnikov:
Mame potvrdenie o BOZP z aprila 2006 od zamestnavatela u ktoreho sme v tom case pracovali. Myslite, ze taketo potvrdenie moze posluzit aj ked sme teraz zivnostnici?
Problem je asi, ze sa jednalo o vtah zamestnanec-zamestnavatel a o iny druh cinnosti. I ked poucenie je v podstate o tych istych zakonoch a vyhlaskach...Co myslite?
muri
08.10.07,17:04
Aj zivnostnik musi mat skolenia a aj vypracovanu dokumentaciu BOZP a aj OPP. Aj odo mna ziadali moji kamarati vyskolenie o BOZP a OPP, ked pracovali pre nejaku organizaciu. Dokonca jeden musel dodat potvrdenie o skoleni aj pre inych zivnostnikov, ktori pre neho pracovali.
Skolenie sa vykonava raz za 2 roky, alebo pri legislativnych zmenach. To potvrdenie od byvaleho zamestnavatela uz nie je platne.
Black
09.10.07,12:13
Aj zivnostnik musi mat skolenia a aj vypracovanu dokumentaciu BOZP a aj OPP. Aj odo mna ziadali moji kamarati vyskolenie o BOZP a OPP, ked pracovali pre nejaku organizaciu. Dokonca jeden musel dodat potvrdenie o skoleni aj pre inych zivnostnikov, ktori pre neho pracovali.
Skolenie sa vykonava raz za 2 roky, alebo pri legislativnych zmenach. To potvrdenie od byvaleho zamestnavatela uz nie je platne.


Súhlasím a dopĺňam súvisiace citácie zo zákona č. 124/2006 Z. z.

§2, (2), písm. b.
Povinnosti a opatrenia ustanovené týmto zákonom sa v nevyhnutnom rozsahu vzhľadom na povahu činnosti vzťahujú aj na fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom1) a nie je zamestnávateľom, a na jeho príbuzných v priamom rade, súrodenca a manžela, ak sa podieľajú na plnení jej podnikateľských úloh,

a tiež:


§6, (4) Zamestnávateľ je povinný zabezpečiť, aby zamestnanci iného zamestnávateľa, ktorí budú vykonávať práce na jeho pracoviskách a v jeho priestoroch, dostali potrebné informácie a pokyny na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci platné pre jeho pracoviská a priestory, najmä informácie podľa § 7 ods. 6 písm. a) až c).

§6, (6) Zamestnávateľ je povinný starať sa o bezpečnosť a ochranu zdravia všetkých osôb, ktoré sa nachádzajú s jeho vedomím na jeho pracoviskách alebo v jeho priestoroch.