zmrzka333
10.03.10,21:56
Pekny podvecer. Chcem sa vam pochvalit s mojimi orchideami. Bala som sa,ze mi nepreziju,ale zacali mi vyhanat nove vyhonky a puciky. Tesim sa im velmi. Vcera sme si este kupili dve vandy,hoci odkvitnute,ale za super cenu. Dufam,ze sa im bude u mna darit,len si este musim vela veci nastudovat:---.
Jej jak to pekne oziva u teba a tie vandy su krasne aj bez kvetov
lusielaL
11.03.10,10:26
Pekny podvecer. Chcem sa vam pochvalit s mojimi orchideami. Bala som sa,ze mi nepreziju,ale zacali mi vyhanat nove vyhonky a puciky. Tesim sa im velmi. Vcera sme si este kupili dve vandy,hoci odkvitnute,ale za super cenu. Dufam,ze sa im bude u mna darit,len si este musim vela veci nastudovat:---.
Kristinagabi,pekne sa Ti dari,hlavne prvy obrazok-to bude kvetu.
andersenka
11.03.10,12:37
Pekny podvecer. Chcem sa vam pochvalit s mojimi orchideami. Bala som sa,ze mi nepreziju,ale zacali mi vyhanat nove vyhonky a puciky. Tesim sa im velmi. Vcera sme si este kupili dve vandy,hoci odkvitnute,ale za super cenu. Dufam,ze sa im bude u mna darit,len si este musim vela veci nastudovat:---.
to ti vyrástlo na starých - pôvodných stonkách? Super....naozaj veľa kvetov ťa bude onedlho tešiť........
Tie ostatné obrázky - to máš ondicium, cambriu? Alebo??
henrieta3
11.03.10,13:19
Pekny podvecer. Chcem sa vam pochvalit s mojimi orchideami. Bala som sa,ze mi nepreziju,ale zacali mi vyhanat nove vyhonky a puciky. Tesim sa im velmi. Vcera sme si este kupili dve vandy,hoci odkvitnute,ale za super cenu. Dufam,ze sa im bude u mna darit,len si este musim vela veci nastudovat:---.
Je vidiet, ze jar sa blizi, aj orchi ozivaju, kedy presadzte oncidie, ked maju ake dlhe cibiky? Dnes som odolala, nic som nekupila, ale vsade v kvetinarstvach maju krasne mini, biele, ruzove, aj 1 zltu som videla. Ked som vlani hladala, nenasla som.
henrieta3
11.03.10,13:21
Pekny podvecer. Chcem sa vam pochvalit s mojimi orchideami. Bala som sa,ze mi nepreziju,ale zacali mi vyhanat nove vyhonky a puciky. Tesim sa im velmi. Vcera sme si este kupili dve vandy,hoci odkvitnute,ale za super cenu. Dufam,ze sa im bude u mna darit,len si este musim vela veci nastudovat:---.
ta 2. onci je presadena, rozdelena? Ja mam cm male vyhonky, treba ich tak nechat na materskej rastline?
henrieta3
11.03.10,13:29
ta 2. onci je presadena, rozdelena? Ja mam cm male vyhonky, treba ich tak nechat na materskej rastline?
myslela som na tuto
henrieta3
11.03.10,17:22
myslela som na tuto
Dobry vecer, nikto sa tu neukazal, Kristinagabi, kde si kupila tie wandy?
kkaja
11.03.10,18:04
Ahojte babenky, mám veľkú radosť z mojej MDŽovej tak sa idem o ňu podeliť aj s vami. :)
kristinagabi
11.03.10,18:06
Dakujem vsetkym:).
Na 3.obrazoku mam Beallaru a ostatne su Brassia-pavucia orchidea. Mala som jednu velku a som ju rozobrala,bala som sa,ze ako dopadneme,ale vyzeraju nadejne.
Phala mi zacala vyhanat puciky,len ked som jej stonku odstrihla nad 3.pucikom. Velmi ma prekvapila,uz sa tesim:D.
Wandu som kupila v jednom malom kvetinarstve,boli posledne. Cena 7eur/ks. Podla mna dobre,nie? Len aby prezili...
zmrzka333
11.03.10,18:54
Dakujem vsetkym:).
Na 3.obrazoku mam Beallaru a ostatne su Brassia-pavucia orchidea. Mala som jednu velku a som ju rozobrala,bala som sa,ze ako dopadneme,ale vyzeraju nadejne.
Phala mi zacala vyhanat puciky,len ked som jej stonku odstrihla nad 3.pucikom. Velmi ma prekvapila,uz sa tesim:D.
Wandu som kupila v jednom malom kvetinarstve,boli posledne. Cena 7eur/ks. Podla mna dobre,nie? Len aby prezili...
wanda za 7 eur je super cena a este v takej velkosti a krasnom stave. Super kupa. Takze Phalu si odstrihla nad 3 ockom? A kedy zacala vyhanat nove stonky? Ja cakam ci moje tak pustia lebo tiez som odrezala nad 3 ockom.
kristinagabi
11.03.10,19:26
[QUOTE=zmrzka333;1332964]wanda za 7 eur je super cena a este v takej velkosti a krasnom stave. Super kupa. Takze Phalu si odstrihla nad 3 ockom? A kedy zacala vyhanat nove stonky? Ja cakam ci moje tak pustia lebo tiez som odrezala nad 3 ockom.[/QUOT
Zmrzka,tri mesiace po odkvitnuti som odstrihla a hned,max.do mesiaca mi zacala vyhanat novu kvetnu stonku,to sa jej zapacilo:D.
andersenka
12.03.10,11:52
Ahojte babenky, mám veľkú radosť z mojej MDŽovej tak sa idem o ňu podeliť aj s vami. :)
je nádherná :o))
andika5
12.03.10,12:23
ahojte potrebovala by som radu na narodeniny som dostala orchideu asi po 2 mesiacoch mi na stonke zacal rast bocny vyhonok a asi mesiac na to opadali kvety,potom mi zacala hnednut stonka tak som ju odrezala nad tym vyhonkom a teraz mi ostala tak listy ma krasne a aj mi rastie zo srdiecka novy list ale neviem co dalej ci ju mam presadit alebo ju nechat zatial tak,a mam este jednu ale ta nema az take pekne listy ale ako som si vsimla aj tej zacina rast novy list ale stonka nieje hneda je este zelena ale kvety uz nema asi 3 mesiace,obe kvietky som dostala asi v rovnakom case,poradi mi niekto?dakujem
henrieta3
12.03.10,13:30
Dakujem vsetkym:).
Na 3.obrazoku mam Beallaru a ostatne su Brassia-pavucia orchidea. Mala som jednu velku a som ju rozobrala,bala som sa,ze ako dopadneme,ale vyzeraju nadejne.
Phala mi zacala vyhanat puciky,len ked som jej stonku odstrihla nad 3.pucikom. Velmi ma prekvapila,uz sa tesim:D.
Wandu som kupila v jednom malom kvetinarstve,boli posledne. Cena 7eur/ks. Podla mna dobre,nie? Len aby prezili...
budu krasne, ked rozkvitnu, rozdelila si ich hned, alebo az ked mali vyhonky?
ta spiderka sa mi velmi paci, asi si ju objednam, v obchode som ju nevidela
lusielaL
12.03.10,13:38
Ahoj andika,vitam Ta medzi nami a zaroven by som Ti poradila na tej prvej ked Ti teraz rastie nova stonka s kvietkami,ak som dobre pochopila,teraz ju nepresadzaj.Na druhej ak Ti rastie novy listok mala by byt v poriadku aj ked nema 100% listky,nechaj ju podrast.
henrieta3
12.03.10,13:46
ahojte potrebovala by som radu na narodeniny som dostala orchideu asi po 2 mesiacoch mi na stonke zacal rast bocny vyhonok a asi mesiac na to opadali kvety,potom mi zacala hnednut stonka tak som ju odrezala nad tym vyhonkom a teraz mi ostala tak listy ma krasne a aj mi rastie zo srdiecka novy list ale neviem co dalej ci ju mam presadit alebo ju nechat zatial tak,a mam este jednu ale ta nema az take pekne listy ale ako som si vsimla aj tej zacina rast novy list ale stonka nieje hneda je este zelena ale kvety uz nema asi 3 mesiace,obe kvietky som dostala asi v rovnakom case,poradi mi niekto?dakujem
hned tu vedla mas o tom prispevok, ze odstrihla stonku, staraj sa o ne tak, ako tu pisu vyssie, teraz asi oddychuju
kristinagabi
12.03.10,16:19
budu krasne, ked rozkvitnu, rozdelila si ich hned, alebo az ked mali vyhonky?
ta spiderka sa mi velmi paci, asi si ju objednam, v obchode som ju nevidela
Henrieta,ked som ju kupovala,bola velmi velka,korene jej vycnievali z crepnika. Pockala som kym odkvitne a potom som rozdelila do styroch crepnikov. Na troch som uz objavila nove vyhonky.
andika5
12.03.10,16:20
ta stonka uz rastla skor a potom mi opadali listy a zhnedla stonka nad nou,ale dakujem
andika5
12.03.10,16:24
opravujem sa opadali mi kvety
henrieta3
12.03.10,17:30
Henrieta,ked som ju kupovala,bola velmi velka,korene jej vycnievali z crepnika. Pockala som kym odkvitne a potom som rozdelila do styroch crepnikov. Na troch som uz objavila nove vyhonky.
to je uzasne, ze sa ujali, urcite preto, ze bola silna, ja som vzdy pri kupe pozerala na listy, ale korene su asi dolezitejsie
henrieta3
12.03.10,17:33
opravujem sa opadali mi kvety
adika, pozri snad dve cisla dozadu, tam o tom niekto pise, alebo ju odfot a hod sem, tu je vela dobrych radkyn
kristinagabi
12.03.10,20:33
ahojte potrebovala by som radu na narodeniny som dostala orchideu asi po 2 mesiacoch mi na stonke zacal rast bocny vyhonok a asi mesiac na to opadali kvety,potom mi zacala hnednut stonka tak som ju odrezala nad tym vyhonkom a teraz mi ostala tak listy ma krasne a aj mi rastie zo srdiecka novy list ale neviem co dalej ci ju mam presadit alebo ju nechat zatial tak,a mam este jednu ale ta nema az take pekne listy ale ako som si vsimla aj tej zacina rast novy list ale stonka nieje hneda je este zelena ale kvety uz nema asi 3 mesiace,obe kvietky som dostala asi v rovnakom case,poradi mi niekto?dakujem
Andika,mohla by si dat foto. Ked ma zdrave korene,listy ja by som ich nepresadzala,kym nieje dovod.
Druhu skus odrezat nad tretim ockom,mne to pomohlo. Hnojit ich zvyknes?
zmrzka333
12.03.10,20:57
ahojte potrebovala by som radu na narodeniny som dostala orchideu asi po 2 mesiacoch mi na stonke zacal rast bocny vyhonok a asi mesiac na to opadali kvety,potom mi zacala hnednut stonka tak som ju odrezala nad tym vyhonkom a teraz mi ostala tak listy ma krasne a aj mi rastie zo srdiecka novy list ale neviem co dalej ci ju mam presadit alebo ju nechat zatial tak,a mam este jednu ale ta nema az take pekne listy ale ako som si vsimla aj tej zacina rast novy list ale stonka nieje hneda je este zelena ale kvety uz nema asi 3 mesiace,obe kvietky som dostala asi v rovnakom case,poradi mi niekto?dakujem

ta druha ma len zelenu stonku a nie su na nej uz ziadne kvety, tak tu stonku skrat nad tretim ockom od spodu. Na stonke mas take akoby pruzky tak si odrataj 3 od spodu a nad tretim pruzkom asi 1,5cm odstrihni vrch stonky, z toho pruzku (ocka) by mala pustit novu stonku s pukmi. A ked po odkvitnuti stonka zhnedne a zoschne tak ju odrez celu dole ale tak aby si neposkodila srdiecko. Na tej prvej orchidke stonka nezoschla cela? skus ju odfotit a priloz sem
lujza.j
12.03.10,21:33
ta druha ma len zelenu stonku a nie su na nej uz ziadne kvety, tak tu stonku skrat nad tretim ockom od spodu. Na stonke mas take akoby pruzky tak si odrataj 3 od spodu a nad tretim pruzkom asi 1,5cm odstrihni vrch stonky, z toho pruzku (ocka) by mala pustit novu stonku s pukmi. A ked po odkvitnuti stonka zhnedne a zoschne tak ju odrez celu dole ale tak aby si neposkodila srdiecko. Na tej prvej orchidke stonka nezoschla cela? skus ju odfotit a priloz sem

zmrzka mne teraz jedna phala ženie na kvitnutie z 5-teho spiaceho očka:D od spodu
andika5
12.03.10,22:06
zajtra ak bude casu prilozim aj foto,,a to mozem odstrihnut stonku aj ked este nieje hneda?a hnojim asi kazdy druhy treti tyzden alebo menej zalezi kedy si nato spomeniem pri polievani,a listy a korene by mali mat v poriadku
beba13
13.03.10,07:20
..môj nový prírastok do zbierky..
andika5
13.03.10,07:26
tak tu su....
Zdenka175
13.03.10,08:22
tak tu su....
Netreba ju presádzať.
lusielaL
13.03.10,09:26
Andika,tie orchidee su uplne v poriadku,hneda stonka neznamena ze je uz zla,mam viacero kvitnucich a niektore maju zelenu a niektore hnedu stonku.Na odstranenie je sucha,drevnata stonka.Mas tam aj novy vyhonok s pukmi na prvych obrazkoch.Tak isto neodstrihujem pravidelne nad tretim ockom,vyberiem si najkrajsie,teraz mi ide kvitnut jedna z druheho.
milka 60
13.03.10,11:44
Dievčatá z Ba , poradte, kde sa dajú v Ba kúpiť kokočipsy, dala som si kúpiť do Hornbachu a , že nemávaju, poradte:):)
henrieta3
13.03.10,11:52
Dievčatá z Ba , poradte, kde sa dajú v Ba kúpiť kokočipsy, dala som si kúpiť do Hornbachu a , že nemávaju, poradte:):)
neviem, co su kokocipsy, v baumaxe maju keramzit, koru, ale velmi hrubu, ked som otvorila balik, nic ine som nemala, tak som ju pouzila, lebo som musela presadzat a nejaku podu pre orchideu, neviem, ci to bola zemina, na omak akokeby humus
ak myslis, tie vlasy z kokosu, niekde na nete som citala, ze si ich pestovatelky vyrabaju z kok. orecha
milka 60
13.03.10,12:15
neviem, co su kokocipsy, v baumaxe maju keramzit, koru, ale velmi hrubu, ked som otvorila balik, nic ine som nemala, tak som ju pouzila, lebo som musela presadzat a nejaku podu pre orchideu, neviem, ci to bola zemina, na omak akokeby humus
ak myslis, tie vlasy z kokosu, niekde na nete som citala, ze si ich pestovatelky vyrabaju z kok. orecha
Ahoj Heňa, sama som ich ešte nemala, ale mali by to byť kúsky kokosu , ktoré treba preprať, lebo sú slané a používajú sa ako podstielka pre plazy, bohužiaľ v Pa ich nikde namejú a tak zisťujem, kde sa dajú kúpiť ,sú dobré pre orchidky
mata10
13.03.10,12:27
Ahoj Heňa, sama som ich ešte nemala, ale mali by to byť kúsky kokosu , ktoré treba preprať, lebo sú slané a používajú sa ako podstielka pre plazy, bohužiaľ v Pa ich nikde namejú a tak zisťujem, kde sa dajú kúpiť ,sú dobré pre orchidky
Kupite ich v chovatelských potrebach.
henrieta3
13.03.10,12:33
milka 60
13.03.10,12:43
tu som nasla, je to ono?
http://www.erzo-si.sk/erzo/eshop/4-1-VTAKY/124-2-HNIEZDA-A-OST-POTREBY/5/3034-Kokosove-vlakno-pre-stavbu-hniezda-30g
Heňa dakujem, ale to je kokovlákno a ja hľadám kokočipsy:):)
mata10
13.03.10,12:55
Henrieta Sayly ma odfotene v albume ako vyzeraju tie coco chipsy tak sa mrkni.
lujza.j
13.03.10,15:57
Kupite ich v chovatelských potrebach.

inak sa používajú ako podstielka pre plazy, preto chovateľské potreby :D
lujza.j
13.03.10,16:00
dievčatá akcia v Lidl, orchid mix od 18.3.2010, za 7,99e, výška cca. 50-60 cm
zmrzka333
13.03.10,16:31
zmrzka mne teraz jedna phala ženie na kvitnutie z 5-teho spiaceho očka:D od spodu
To je super, ale ked kocke 3 mesiace na stonke po odkvitnuti ani tuk tak by som odrezala nad 3.
zmrzka333
13.03.10,16:36
tak tu su....
ta co je na nej nova stonka tak tu nechaj tak. Ta ktora odkvitla pred troma mesiacmi a stonka je zelena a nezoschla strihni nad 3 ockom. Toto je moja rada ale mozno ti niekto poradi nieco ine. Tak si z toho nieco vyber a skus;)
mata10
13.03.10,18:05
Moj novy prirastok:D:D:D
andika5
13.03.10,18:48
neviem sa teraz rozhodnut ci tu zelenu stonku odrezat ci nie ak odrezem zelenu stonku nic sa jej nestane?
lujza.j
13.03.10,19:25
To je super, ale ked kocke 3 mesiace na stonke po odkvitnuti ani tuk tak by som odrezala nad 3.

zmrzka ja strihám vzdy pod miestom kde bol prvý kvet na stonke, ale čítala so aj o strihaní nad tretím očkom. mne sa môj spôsob osvedčil. už sa mi stalo, že mi stonka vyhnala opätovne, aj po ďalšom strihaní :D:D:D
lenus
13.03.10,19:57
neviem sa teraz rozhodnut ci tu zelenu stonku odrezat ci nie ak odrezem zelenu stonku nic sa jej nestane?
ja odstrihujem pod miestom, kde kvitla, ale ked je velmi vysoka, tak aj nizsie, a to aj ked je zelena. celkom dole som odstrihla, len ked mi uplne zoschla. jedna mi uz kvitne a na dalsej tiez daco rastie a tak sa mi zda, ze by to mohla byt aj keika (zajtra snad pofotim a prilepim). ja si myslim, ze nech odstrihnes kdekolvek, ona sa sama rozhodne, z ktoreho ocka a ci vobec nieco potlaci. mne napriklad jedna stonka zacala schnut, ale uz aj daco tlacila z ocka, tak som ju odstrihla nad tym ockom a prestala schnut.
ra.cermak
14.03.10,08:30
neviem sa teraz rozhodnut ci tu zelenu stonku odrezat ci nie ak odrezem zelenu stonku nic sa jej nestane?
u nás se vždy počká pokud uschne tak ho šmiknem ...jinak kolikrát obrazí ale každej to dělá jinak ;)
betrix
14.03.10,09:00
ja odstrihujem pod miestom, kde kvitla, ale ked je velmi vysoka, tak aj nizsie, a to aj ked je zelena. celkom dole som odstrihla, len ked mi uplne zoschla. jedna mi uz kvitne a na dalsej tiez daco rastie a tak sa mi zda, ze by to mohla byt aj keika (zajtra snad pofotim a prilepim). ja si myslim, ze nech odstrihnes kdekolvek, ona sa sama rozhodne, z ktoreho ocka a ci vobec nieco potlaci. mne napriklad jedna stonka zacala schnut, ale uz aj daco tlacila z ocka, tak som ju odstrihla nad tym ockom a prestala schnut.
Ahoj, ja som tiež strihala na d 3. očkom a teraz mi vyháňa 2 krásne kejky:), jedna z nich vyzerá , že hneď zakvitne. Keď som nechala stonku bez strihania, tak zakvitla ešte na konci. Takže si vyber- môžeš to meniť a uvidíš. Foto priložím, keď zakvitne.
andika5
14.03.10,11:02
tak sa asi pokusim odrezat zelenu a uvidim ze co sa stane,dakujem
podstrelena
14.03.10,13:53
Dobrý deň prajem, chcela by som sa vás opýtať ohľadom ŠKODCOV. Na orchidei sa robia fľaky na kvetoch zo zadnej strany, fľaky na listoch zo zadnej strany,na substráte ale aj na spodku črepníka sa robia PAVUČINKY(iba tu,nie na kvetoch, nie na listoch) a behajú tam malinké biele potvory.Takisto aj keď sa k orchidei priblížim, vyletí z tade sivočierna muška, ktorá lieta aj do iných kvetov.Prosím vás o radu,lebo sa mi to rozšírilo na všetky 3 a neviem čo stým. Postrek nefunguje a neviem ani čo je to za škodca. Vopred ďakujem.:confused: (na druhej fotografii sú tie malé biele sviňuchy:))
jacekova
14.03.10,14:00
pýcha môjho manžela...
henrieta3
14.03.10,14:16
Henrieta Sayly ma odfotene v albume ako vyzeraju tie coco chipsy tak sa mrkni.
sayly album sa mi nepodarilo najst
mata10
14.03.10,15:02
sayly album sa mi nepodarilo najst
Počkaj idem ti skopirovať obrazok.
mata10
14.03.10,15:12
sayly album sa mi nepodarilo najst
Tu sú:D:D
henrieta3
14.03.10,15:26
Tu sú:D:D
Dakujem, Matka, uz som nasla aj Sayly, krasna zbierka, tu poslednu mam aj ja, snad bude kvitnut
mata10
14.03.10,15:27
Dakujem, Matka, uz som nasla aj Sayly, krasna zbierka, tu poslednu mam aj ja, snad bude kvitnut
Držím palce.
lujza.j
14.03.10,15:55
pýcha môjho manžela...

krásna pýcha!!!!
zmrzka333
14.03.10,16:20
Dobrý deň prajem, chcela by som sa vás opýtať ohľadom ŠKODCOV. Na orchidei sa robia fľaky na kvetoch zo zadnej strany, fľaky na listoch zo zadnej strany,na substráte ale aj na spodku črepníka sa robia PAVUČINKY(iba tu,nie na kvetoch, nie na listoch) a behajú tam malinké biele potvory.Takisto aj keď sa k orchidei priblížim, vyletí z tade sivočierna muška, ktorá lieta aj do iných kvetov.Prosím vás o radu,lebo sa mi to rozšírilo na všetky 3 a neviem čo stým. Postrek nefunguje a neviem ani čo je to za škodca. Vopred ďakujem.:confused: (na druhej fotografii sú tie malé biele sviňuchy:))
Mne sa to skor zda ako plesen v substrate. biele svinuchy lozia alebo aj skacu? CI to nie je z vlhkeho substratu . A tie musky su sive ci cierne? Na plesen v substrate je dobry odvar z praslicky zriedeny s vodou a ponorit orchidku - mne to zabralo. Na musky sa da aj mospilan, postriekat celu rastlinu a tiez zaliat orchidku. Ak by si chcela viac info tak dam. Najprv by som riesila musky a biele svinuchy a tak plesen ak je to ona. Ale ak by to boli cervce tak mospilan tiez zaberie.
lusielaL
14.03.10,16:28
Ja by som podstrelenej radila miesto chemikalii radsej vybrat zo substratu,riadne ocistit,vysprchovat a zasadit do noveho vzhladom na to,ako pises ze tam mas toho viac.Ak sa robia pavucinky nieco tam je schovane,ja tieto nazvy tych potvor neovladam,ale mam s nimi ake-take skusenosti.
lusielaL
14.03.10,16:30
pýcha môjho manžela...
A Tvoja kedy bude?Pýcha myslim:---.
henrieta3
14.03.10,17:44
Mne sa to skor zda ako plesen v substrate. biele svinuchy lozia alebo aj skacu? CI to nie je z vlhkeho substratu . A tie musky su sive ci cierne? Na plesen v substrate je dobry odvar z praslicky zriedeny s vodou a ponorit orchidku - mne to zabralo. Na musky sa da aj mospilan, postriekat celu rastlinu a tiez zaliat orchidku. Ak by si chcela viac info tak dam. Najprv by som riesila musky a biele svinuchy a tak plesen ak je to ona. Ale ak by to boli cervce tak mospilan tiez zaberie.
Ja som teraz vsetko presadzala zo zeminy naspat do kory, tiez som mala v 1 kvetinaci dolu biele pavuciny akokeby, ale bola to plesen. A z toho dovodu mi aj odisli niektore listy. Nemas tam tiez zem? Lebo v kore by sa nemali v com udrzat. Inak osobne si myslim, ze orchi je ciastocne masozrava rastlina, lebo musky som mala v zemine niekolko rokov. Nepomohla ani vymena zeminy, ani pecena v rure, ale ked som doniesla 1. orchi domov, nachadzala som vedla nich, na parapete mrtve musky. A odvtedy nemam musky nikde.
Ja som robila 1 chybu, preliala som ich, aj teraz, ked su presadene, stale chodim okolo nich, ci by som nemala uz poliat, ale zdrzim sa, snad nevyschnu.
jacekova
14.03.10,17:49
A Tvoja kedy bude?Pýcha myslim:---.


no ja akosi nemám na orchidey trpezlivosť. sú veľmi náročné... ale manžel sa v tom vyžíva... nabudúce odfotím aj ďalšiu pýchu ;)
henrieta3
14.03.10,20:11
no ja akosi nemám na orchidey trpezlivosť. sú veľmi náročné... ale manžel sa v tom vyžíva... nabudúce odfotím aj ďalšiu pýchu ;)
Nasla som na nete stranku, pestovatel posiela vraj aj na dobierku, tu je adresa
chotec@lukscheiter.czchotec@lukscheiter.cz
http://www.lukscheiter.cz/index2.htm
janka51
15.03.10,06:28
Ahojte týždeň sa mi začína veľkým sklamaním, už pred 7.hod som bola v lídli a orchidky vôbec nemali a to je už druhý krát za sebou co dali do letáku a potom nikde nič. Je mi do mi do :mee:.
janakova29
15.03.10,06:39
Ahojte týždeň sa mi začína veľkým sklamaním, už pred 7.hod som bola v lídli a orchidky vôbec nemali a to je už druhý krát za sebou co dali do letáku a potom nikde nič. Je mi do mi do :mee:.
Janka51, akcia na orchidee začína až vo štvrtok 18.3.
paulinkaZH
15.03.10,06:57
Ahojte viete mi niekto povedat ci su toto nove kvetne vyhonky alebo to budu 3 nove rastlinky mojho cymbidia?! Dakujem
henrieta3
15.03.10,07:06
Ahojte viete mi niekto povedat ci su toto nove kvetne vyhonky alebo to budu 3 nove rastlinky mojho cymbidia?! Dakujem
ja nie som odbornik, ale pozri sa tu
http://www.orchideje.freepage.cz/cymbidium/
vo fotogalerii ma tiez podobny vyhonok
paulinkaZH
15.03.10,07:17
ja nie som odbornik, ale pozri sa tu
http://www.orchideje.freepage.cz/cymbidium/
vo fotogalerii ma tiez podobny vyhonok
no to som uz videla ale aj tak neviem co je co =o)) som s toho nejak mimo ked to vyzera rovnako =o)
henrieta3
15.03.10,07:41
no to som uz videla ale aj tak neviem co je co =o)) som s toho nejak mimo ked to vyzera rovnako =o)
pise o tom v denniku, ze su to kvetne stvoly, vyzera to, ako tie tvoje, bud trpezliva, uvidis
andersenka
15.03.10,07:55
Ahojte týždeň sa mi začína veľkým sklamaním, už pred 7.hod som bola v lídli a orchidky vôbec nemali a to je už druhý krát za sebou co dali do letáku a potom nikde nič. Je mi do mi do :mee:.
veď až od 18.3 som čítala v letáku majú mať ordidey mix.
Ale mne sa stalo zas na Valentína že som chodila,chodila a orchidky vôbec nemali.......
zmrzka333
15.03.10,08:39
Ahojte viete mi niekto povedat ci su toto nove kvetne vyhonky alebo to budu 3 nove rastlinky mojho cymbidia?! Dakujem
Na jednej stranke pisu ze treba to prehmatat jemne a ked tam ucitis take gulky tak je to kvetna stonka ale treba to robit opakovane ako to rastie.
lenus
15.03.10,09:10
Pridavam slubene fotky. Na prvych dvoch je ta, co mi znova zakvitla. Na tretej je, predpokladam, keika (ak sa mylim, opravte ma, prosim :))
henrieta3
15.03.10,09:17
Na jednej stranke pisu ze treba to prehmatat jemne a ked tam ucitis take gulky tak je to kvetna stonka ale treba to robit opakovane ako to rastie.
a preco prehmatavat, ved ked to vyrastie, bude jasne, co to je
henrieta3
15.03.10,09:20
Ahojte týždeň sa mi začína veľkým sklamaním, už pred 7.hod som bola v lídli a orchidky vôbec nemali a to je už druhý krát za sebou co dali do letáku a potom nikde nič. Je mi do mi do :mee:.
nebud smutna, chod do kvetinarstva a kup si tam nejaku peknu, si z BA?
henrieta3
15.03.10,09:23
Mne stale chodia po rozume tie pekne mini, ktore som videla minuly tyzden v kvetinarstvch, ale chcela by som vsetky 3, aby 1 nebolo medzi tymi velkymi smutno, ale nasi mi povedia, ze som sa zblaznila.
Pestujete niekto miniorchi?
Jara
15.03.10,11:50
Ja mám 4 mini. Myslím, že sú náročnejšie na pestovanie, nakoľko majú taký substrát ako mach a ten čoskoro začne plesnivieť. Jedna mi už tak odišla a teraz kontrolujem dve, lebo majú púčiky, tak mám obavy ich momentálne presadiť, aj keď jedna už má okrem púčikov aj keiku. Priložím Vám tu teraz fotečky z tých pár čo majú púčiky a ktoré mi teraz zakvitli, aj keď majú kvietkov skromne /možno je to zimou/, ale ja sa vytešujem aj jednému lístočku, či kvetu, tak som ich po včerajšiom kúpeli vyfotila, nech aj Vás trošku potešia.
zmrzka333
15.03.10,11:52
a preco prehmatavat, ved ked to vyrastie, bude jasne, co to je
to len ked sa nevedia dockat ze co to bude;)
andersenka
15.03.10,12:02
Mne stale chodia po rozume tie pekne mini, ktore som videla minuly tyzden v kvetinarstvch, ale chcela by som vsetky 3, aby 1 nebolo medzi tymi velkymi smutno, ale nasi mi povedia, ze som sa zblaznila.
Pestujete niekto miniorchi?
ja mam dve miniorchidky a tretiu som kupila mame na MDŽ.
Tie dve mam cca od leta, odkvitli, jednej sa nedarí, listy akoby gumovateli, presadila som ju a budem čakať či sa preberie, druhej sa darí - aj nový list jej vyšiel, presadila som ju normalne do kôroveho substratu a po pol roku od odkvitnutia aj odstranila stonku kedže sa s ňou nič nedialo, nech sa zbytočne nevysiluje. A tá tretia - ešte kvitne keďže bola nedávno kúpená, len dva púčiky kt. mala jej uschli :o(((
andersenka
15.03.10,12:04
Ja mám 4 mini. Myslím, že sú náročnejšie na pestovanie, nakoľko majú taký substrát ako mach a ten čoskoro začne plesnivieť. Jedna mi už tak odišla a teraz kontrolujem dve, lebo majú púčiky, tak mám obavy ich momentálne presadiť, aj keď jedna už má okrem púčikov aj keiku. Priložím Vám tu teraz fotečky z tých pár čo majú púčiky a ktoré mi teraz zakvitli, aj keď majú kvietkov skromne /možno je to zimou/, ale ja sa vytešujem aj jednému lístočku, či kvetu, tak som ich po včerajšiom kúpeli vyfotila, nech aj Vás trošku potešia.
ako ich kúpavaš? To používaš ako jedinú formu "zavlažovania"???

A ešte jedna moja nezodpovedaná otázka z minula - tyčinky na orchidee ako výživa, stretol sa s tým niekto?
janka51
15.03.10,12:09
nebud smutna, chod do kvetinarstva a kup si tam nejaku peknu, si z BA?
nie zo SNV bola som už aj v kvetinarstvach ale nič ma nezaujalo všetko len také bežné:mee:
andersenka
15.03.10,12:10
zmrzka ja strihám vzdy pod miestom kde bol prvý kvet na stonke, ale čítala so aj o strihaní nad tretím očkom. mne sa môj spôsob osvedčil. už sa mi stalo, že mi stonka vyhnala opätovne, aj po ďalšom strihaní :D:D:D
takže to chápať tak, že akonáhle ti odkvitnú všetky kvety striháš stonku ? Teda na mieste kde bol prvý kvet.......
Alebo nejakú dobu čakáš?
A čo urobiť v prípade ak je stonka "rozvetvená" už pri kúpe....odstrihnúť pod prvou rozvetvenou po odkvitnutí?
andersenka
15.03.10,12:13
nie zo SNV bola som už aj v kvetinarstvach ale nič ma nezaujalo všetko len také bežné:mee:
počkaj do toho 18. na LIDL, majú mať mix, takže predpokladam, že okrem phaly bude aj miltonia, oncidium či cambria.........tak takú "tigrovanú cambriu" by som veru zálusk mala.........
janka51
15.03.10,12:16
Mne stale chodia po rozume tie pekne mini, ktore som videla minuly tyzden v kvetinarstvch, ale chcela by som vsetky 3, aby 1 nebolo medzi tymi velkymi smutno, ale nasi mi povedia, ze som sa zblaznila.
Pestujete niekto miniorchi?
ja jednú mam od augusta a stále mi pekne kvitne, pred dvoma týždňami som bola v PP vbaumaxe mali krásne aj som si chcela ešte jednu kúpiť ale odradila má ta cena 14.90€ moja bola za 5.90€takže to je veľmi veľký rozdiel.:rolleyes:
janka51
15.03.10,12:21
Ja mám 4 mini. Myslím, že sú náročnejšie na pestovanie, nakoľko majú taký substrát ako mach a ten čoskoro začne plesnivieť. Jedna mi už tak odišla a teraz kontrolujem dve, lebo majú púčiky, tak mám obavy ich momentálne presadiť, aj keď jedna už má okrem púčikov aj keiku. Priložím Vám tu teraz fotečky z tých pár čo majú púčiky a ktoré mi teraz zakvitli, aj keď majú kvietkov skromne /možno je to zimou/, ale ja sa vytešujem aj jednému lístočku, či kvetu, tak som ich po včerajšiom kúpeli vyfotila, nech aj Vás trošku potešia.
jara maš ich krásne nech sa ti držia. Ja som moju mini pre ten mach presadila aj ked kvitla a vôbec jej to nevadilo.
andersenka
15.03.10,12:47
ja jednú mam od augusta a stále mi pekne kvitne, pred dvoma týždňami som bola v PP vbaumaxe mali krásne aj som si chcela ešte jednu kúpiť ale odradila má ta cena 14.90€ moja bola za 5.90€takže to je veľmi veľký rozdiel.:rolleyes:
to ti stále nové kvety vyháňa, alebo ti zo stonky nové vyhonky vyrástli?
Tie moje dve miniphaly kvitli po zakúpení cca 2 mesiace len......
andersenka
15.03.10,12:49
ja jednú mam od augusta a stále mi pekne kvitne, pred dvoma týždňami som bola v PP vbaumaxe mali krásne aj som si chcela ešte jednu kúpiť ale odradila má ta cena 14.90€ moja bola za 5.90€takže to je veľmi veľký rozdiel.:rolleyes:
to ti stále nové kvety vyháňa, alebo ti zo stonky nové vyhonky vyrástli?
Tie moje dve miniphaly kvitli po zakúpení cca 2 mesiace len......
eko1
15.03.10,13:01
Ahojte všetky milovníčky krásnych kvetov!
Janka51, ja som tiež zo SNV. Asi pred mesiacom mali v Kauflande mini za 6,99, chodila som ich obzerať, ale aj táto cena sa mi zdala dosť. Potom som išla asi po týždni a ako to tam býva - o kvety sa nik nestará, je tam teplo, kvetináčik malinký, vyschli, kvety aj púčiky zoschli, niektoré stonky odlomené a vypredávali to po 1 EUR. Keďže listy a korene boli v poriadku, tak som hneď kúpila 5 ks!!! Dve som presadila a teraz doma spia a 3 mám v robote, každej ide nový list a dnes ma ráno čakal 1. nový rozkvitnutý kvietok.
eko1
15.03.10,13:07
Ahojte všetky milovníčky krásnych kvetov!
Janka51, ja som tiež zo SNV. Asi pred mesiacom mali v Kauflande mini za 6,99, chodila som ich obzerať, ale aj táto cena sa mi zdala dosť. Potom som išla asi po týždni a ako to tam býva - o kvety sa nik nestará, je tam teplo, kvetináčik malinký, vyschli, kvety aj púčiky zoschli, niektoré stonky odlomené a vypredávali to po 1 EUR. Keďže listy a korene boli v poriadku, tak som hneď kúpila 5 ks!!! Dve som presadila a teraz doma spia a 3 mám v robote, každej ide nový list a dnes ma ráno čakal 1. nový rozkvitnutý kvietok.
andersenka
15.03.10,13:11
Ahojte všetky milovníčky krásnych kvetov!
Janka51, ja som tiež zo SNV. Asi pred mesiacom mali v Kauflande mini za 6,99, chodila som ich obzerať, ale aj táto cena sa mi zdala dosť. Potom som išla asi po týždni a ako to tam býva - o kvety sa nik nestará, je tam teplo, kvetináčik malinký, vyschli, kvety aj púčiky zoschli, niektoré stonky odlomené a vypredávali to po 1 EUR. Keďže listy a korene boli v poriadku, tak som hneď kúpila 5 ks!!! Dve som presadila a teraz doma spia a 3 mám v robote, každej ide nový list a dnes ma ráno čakal 1. nový rozkvitnutý kvietok.
no tak to je super pocit.............mne žial ešte orchidea znova nezakvitla a to nejaký ten rok ich už mám :(

No u nás v ZA som sa ešte nestretla s tým, žeby takto "vypredavali" orchidey za také "smiešne ceny"..........
eko1
15.03.10,13:36
Na konci stonky vyrástol nový púčik a ten rozkvitol, myslím, že to nie je až taký zázrak. Aj keď ma to samozrejme potešilo, lebo kúpa sa vyplatila.
henrieta3
15.03.10,13:51
Ja mám 4 mini. Myslím, že sú náročnejšie na pestovanie, nakoľko majú taký substrát ako mach a ten čoskoro začne plesnivieť. Jedna mi už tak odišla a teraz kontrolujem dve, lebo majú púčiky, tak mám obavy ich momentálne presadiť, aj keď jedna už má okrem púčikov aj keiku. Priložím Vám tu teraz fotečky z tých pár čo majú púčiky a ktoré mi teraz zakvitli, aj keď majú kvietkov skromne /možno je to zimou/, ale ja sa vytešujem aj jednému lístočku, či kvetu, tak som ich po včerajšiom kúpeli vyfotila, nech aj Vás trošku potešia.
Su zlate, vyzeraju ako velke, tak ja neviem, pojdem sa dnes este pozriet a skusim aspon 1, ak ich este budu mat.
henrieta3
15.03.10,13:53
Ahojte všetky milovníčky krásnych kvetov!
Janka51, ja som tiež zo SNV. Asi pred mesiacom mali v Kauflande mini za 6,99, chodila som ich obzerať, ale aj táto cena sa mi zdala dosť. Potom som išla asi po týždni a ako to tam býva - o kvety sa nik nestará, je tam teplo, kvetináčik malinký, vyschli, kvety aj púčiky zoschli, niektoré stonky odlomené a vypredávali to po 1 EUR. Keďže listy a korene boli v poriadku, tak som hneď kúpila 5 ks!!! Dve som presadila a teraz doma spia a 3 mám v robote, každej ide nový list a dnes ma ráno čakal 1. nový rozkvitnutý kvietok.
Tiez by som kupila za euro, tie, co som videla, su po 7 a chcela by som viac, snad pockam na ten Lidl, hoci tam som este nekupovala
henrieta3
15.03.10,13:56
Ahojte všetky milovníčky krásnych kvetov!
Janka51, ja som tiež zo SNV. Asi pred mesiacom mali v Kauflande mini za 6,99, chodila som ich obzerať, ale aj táto cena sa mi zdala dosť. Potom som išla asi po týždni a ako to tam býva - o kvety sa nik nestará, je tam teplo, kvetináčik malinký, vyschli, kvety aj púčiky zoschli, niektoré stonky odlomené a vypredávali to po 1 EUR. Keďže listy a korene boli v poriadku, tak som hneď kúpila 5 ks!!! Dve som presadila a teraz doma spia a 3 mám v robote, každej ide nový list a dnes ma ráno čakal 1. nový rozkvitnutý kvietok.
Dievcata, ak nahodou uvidite takuto akciu napiste sem, mne by sa tiez pacilo ju vypiplat a mat viac lacnejsich, ved je to skoda, oni to nakoniec zahodia.
Ma-Ba
15.03.10,14:16
ako ich kúpavaš? To používaš ako jedinú formu "zavlažovania"???

A ešte jedna moja nezodpovedaná otázka z minula - tyčinky na orchidee ako výživa, stretol sa s tým niekto?

Hnojiť týmto spôsobom orchideje sa neodporúča. Ja som ich raz použila na fialky, ale nebolo to nič moc.
dindi22
15.03.10,14:24
Ahojte, neviem, či tu už niekto písal, ale v Lidli je akcia na phaly za 7.99,-
janka51
15.03.10,15:19
to ti stále nové kvety vyháňa, alebo ti zo stonky nové vyhonky vyrástli?
Tie moje dve miniphaly kvitli po zakúpení cca 2 mesiace len......
Najprv stále na konci pribudali nové kvietočky a tak pustila novy bočný výhonok a ten kvitne ďalej:):):)
janka51
15.03.10,15:26
Ahojte všetky milovníčky krásnych kvetov!
Janka51, ja som tiež zo SNV. Asi pred mesiacom mali v Kauflande mini za 6,99, chodila som ich obzerať, ale aj táto cena sa mi zdala dosť. Potom som išla asi po týždni a ako to tam býva - o kvety sa nik nestará, je tam teplo, kvetináčik malinký, vyschli, kvety aj púčiky zoschli, niektoré stonky odlomené a vypredávali to po 1 EUR. Keďže listy a korene boli v poriadku, tak som hneď kúpila 5 ks!!! Dve som presadila a teraz doma spia a 3 mám v robote, každej ide nový list a dnes ma ráno čakal 1. nový rozkvitnutý kvietok.
Ahoj vítaj medzi nami ja také šťastie na také lacne som ešte nemala:mee:. Tak nech sa tým tvojim kráskam darí a nech sa čím skôr obsypu krásnymi kvetmi.;) A pri ďalšej takej akcii myslí aj na mňa.:):):)
janka51
15.03.10,15:31
Na konci stonky vyrástol nový púčik a ten rozkvitol, myslím, že to nie je až taký zázrak. Aj keď ma to samozrejme potešilo, lebo kúpa sa vyplatila.

To máš pravdu aj jeden vie veľmi potešiť ale neboj sa teraz začnú kvitnuť aj mne v zime kvitli len jeden dva kvietky a teraz mi už krásne kvitne 8 plus ta mini.
janka51
15.03.10,15:37
Tiez by som kupila za euro, tie, co som videla, su po 7 a chcela by som viac, snad pockam na ten Lidl, hoci tam som este nekupovala

Kľudne v lidli môžeš kúpiť držia sa dobré ja mam s tade 6 z kauflandu 8 a 4 z kvetinárstva len si pri kúpe všímaj aj korene nedaj sa zlákať kvetmi.:)
henrieta3
15.03.10,16:40
Kľudne v lidli môžeš kúpiť držia sa dobré ja mam s tade 6 z kauflandu 8 a 4 z kvetinárstva len si pri kúpe všímaj aj korene nedaj sa zlákať kvetmi.:)
Dnes som mini nekupila, tie, co boli pred 2 dnami pekne, su uz skoro suche, no a za 8 - 10 eur, bez kvetu, nestaraju sa v tych kvetinarstvach asi o ne. Teda, v tych 2, kde som bola ja. Podla mna tie male preto nekvitnu, lebo maju maly kochlik, ja by som dala do vacsieho.
Dianka2401
15.03.10,17:47
Na konci stonky vyrástol nový púčik a ten rozkvitol, myslím, že to nie je až taký zázrak. Aj keď ma to samozrejme potešilo, lebo kúpa sa vyplatila.
ta kupa bola vyborna :)
janka51
15.03.10,18:09
Dnes som mini nekupila, tie, co boli pred 2 dnami pekne, su uz skoro suche, no a za 8 - 10 eur, bez kvetu, nestaraju sa v tych kvetinarstvach asi o ne. Teda, v tych 2, kde som bola ja. Podla mna tie male preto nekvitnu, lebo maju maly kochlik, ja by som dala do vacsieho.
zatial do väčšieho netreba to im stači mne kvitne aj v takom
lujza.j
15.03.10,19:32
takže to chápať tak, že akonáhle ti odkvitnú všetky kvety striháš stonku ? Teda na mieste kde bol prvý kvet.......
Alebo nejakú dobu čakáš?
A čo urobiť v prípade ak je stonka "rozvetvená" už pri kúpe....odstrihnúť pod prvou rozvetvenou po odkvitnutí?

áno strihám pod prvým kvetom, ktorý bol na stonke. strihám vtedy keď je konček suchý, alebo sa mi zdá, že s neho nič nebude, alebo keď už mám nervy:(, že dlho nič.keď je rozvetvená, tak postupujem rovnako, ale takých vela nemám. celú stonku ak je ešte zelená strihám iba ak potrebuje orchidka byt menej vysilovaná napr. ak je maród a presádzam :D
lujza.j
15.03.10,19:58
no tak to je super pocit.............mne žial ešte orchidea znova nezakvitla a to nejaký ten rok ich už mám :(

No u nás v ZA som sa ešte nestretla s tým, žeby takto "vypredavali" orchidey za také "smiešne ceny"..........

ja si chodím kupovať odkvitnuté orchidky po 3,30e do malého sídliskového obchodíku-kvetinárstva, raz som sa opytala majiteľky, že či by mi nepredala ak bude mat odkvitnutú a za kolko, a bolo to. skús aj ty za opytanie nič nedáš:D:D:D
podstrelena
15.03.10,20:13
Mne sa to skor zda ako plesen v substrate. biele svinuchy lozia alebo aj skacu? CI to nie je z vlhkeho substratu . A tie musky su sive ci cierne? Na plesen v substrate je dobry odvar z praslicky zriedeny s vodou a ponorit orchidku - mne to zabralo. Na musky sa da aj mospilan, postriekat celu rastlinu a tiez zaliat orchidku. Ak by si chcela viac info tak dam. Najprv by som riesila musky a biele svinuchy a tak plesen ak je to ona. Ale ak by to boli cervce tak mospilan tiez zaberie.
Ďakujem pekne, biele mrchy iba lozia,vylietavajú mušky sivé(viditeľne vačšie ako loziace -mám pocit že tie lietajúce nové vajíčka kladú). Ohľadom tej plesni, sú to normálne pavučinky poťahané, jemné, nielen práve na koreňoch a povrchu,ale je to aj zo spodu. Od preliatia môže byť,som totiž začiatočník a na internete nájdem množstvo odlišných rád. A ešte čo sa týka toho odvaru,prosím Vás kde teraz zoženiem prasličku? A namočiť celú aj so zeminou?či vybrať? Ale jednoznačne Mospilan idem zháňať. Veľmi pekne ďakujem...:)
podstrelena
15.03.10,20:16
Ja by som podstrelenej radila miesto chemikalii radsej vybrat zo substratu,riadne ocistit,vysprchovat a zasadit do noveho vzhladom na to,ako pises ze tam mas toho viac.Ak sa robia pavucinky nieco tam je schovane,ja tieto nazvy tych potvor neovladam,ale mam s nimi ake-take skusenosti.
Dobrý deň, čítala som však, že by sa nemala presádzať počas kvitnutia. Ak teda môžem ako radíte, mám zabrániť kontaktu kvetov s vodou?(aj na tých su škarede škvrny:( ) Ďakujem:)
podstrelena
15.03.10,20:23
Ja som teraz vsetko presadzala zo zeminy naspat do kory, tiez som mala v 1 kvetinaci dolu biele pavuciny akokeby, ale bola to plesen. A z toho dovodu mi aj odisli niektore listy. Nemas tam tiez zem? Lebo v kore by sa nemali v com udrzat. Inak osobne si myslim, ze orchi je ciastocne masozrava rastlina, lebo musky som mala v zemine niekolko rokov. Nepomohla ani vymena zeminy, ani pecena v rure, ale ked som doniesla 1. orchi domov, nachadzala som vedla nich, na parapete mrtve musky. A odvtedy nemam musky nikde.
Ja som robila 1 chybu, preliala som ich, aj teraz, ked su presadene, stale chodim okolo nich, ci by som nemala uz poliat, ale zdrzim sa, snad nevyschnu.
Pekný deň, orchidejku som nechala v pôvodnom stave- v kôre. A čo sa týka tých mušiek,myslím si , že súvisia stými malinkými lezúcimi potvorami. Navyše,ako môžte vidieť podľa fotografií, na listoch sa robia škaredé škvrny, ešte škaredšie na kvetoch a zastavil sa celkový rast. Takže si myslím , že na jedálnom lístku orchideí asi niesú:( Preliatie prichádza v úvahu:(..Ďakujem:)
podstrelena
15.03.10,20:25
Ďakujem pekne, biele mrchy iba lozia,vylietavajú mušky sivé(viditeľne vačšie ako loziace -mám pocit že tie lietajúce nové vajíčka kladú). Ohľadom tej plesni, sú to normálne pavučinky poťahané, jemné, nielen práve na koreňoch a povrchu,ale je to aj zo spodu. Od preliatia môže byť,som totiž začiatočník a na internete nájdem množstvo odlišných rád. A ešte čo sa týka toho odvaru,prosím Vás kde teraz zoženiem prasličku? A namočiť celú aj so zeminou?či vybrať? Ale jednoznačne Mospilan idem zháňať. Veľmi pekne ďakujem...:)
A ešte jednu vec by som sa chcela opýtať, či môžem hnojiť tekutým hnojivom na orchodejky, keď je orchidea teda takto napadnutá, so zastaveným rastom. Ďakujem:)
avonka1
15.03.10,21:02
Dievčatá, asi ma budete považovať za šialenca, ale ja som vyprovokovala orchideu ku kvitnutiu:D!!! A to tým, že som na jej spiacu stonku ( ktorá pol roka nechcela kvitnúť ) prilepila papierové kvety- prácne povystrihované a pozlepované podľa originál živých kvetov:cool:. A teraz sa stonka "prebudila" k životu, vyháňa novú stonku z "očka" a aj nový list!!! Tak sa teším:D:D:D:D:D....
zmrzka333
15.03.10,21:33
Ďakujem pekne, biele mrchy iba lozia,vylietavajú mušky sivé(viditeľne vačšie ako loziace -mám pocit že tie lietajúce nové vajíčka kladú). Ohľadom tej plesni, sú to normálne pavučinky poťahané, jemné, nielen práve na koreňoch a povrchu,ale je to aj zo spodu. Od preliatia môže byť,som totiž začiatočník a na internete nájdem množstvo odlišných rád. A ešte čo sa týka toho odvaru,prosím Vás kde teraz zoženiem prasličku? A namočiť celú aj so zeminou?či vybrať? Ale jednoznačne Mospilan idem zháňať. Veľmi pekne ďakujem...:) toto je z jednej stranky:
Obyčejná přeslička z lékárny - nasypte ji do poloviny hrnku a zalijte plný hrnek vroucí vody. Nechte aspoň 10 minut louhovat. Potom naředit výluh do 10 litrů vody a postavte do tohoto roztoku květináč. Nectet okapat, uložte na místo. Lze používat opakovaně.
autor: Roman Kvač (Kutná Hora)
Ja som to urobila ako polovicnu davku do 5 litrov polovicne mnozstvo praslicky a orchidky som v tom nechala taku istu dobu ako ked ich normalne ponaram a plesen to zneskodnilo sice tam zostalo biele miesto ale uz je to neaktivne a plesen sa nesiri dalej
zmrzka333
15.03.10,21:37
A ešte jednu vec by som sa chcela opýtať, či môžem hnojiť tekutým hnojivom na orchodejky, keď je orchidea teda takto napadnutá, so zastaveným rastom. Ďakujem:)
Nie, ak je orchidka marod nema sa hnojit vobec len cista voda najlepsie dazdova
zmrzka333
15.03.10,21:39
Dievčatá, asi ma budete považovať za šialenca, ale ja som vyprovokovala orchideu ku kvitnutiu:D!!! A to tým, že som na jej spiacu stonku ( ktorá pol roka nechcela kvitnúť ) prilepila papierové kvety- prácne povystrihované a pozlepované podľa originál živých kvetov:cool:. A teraz sa stonka "prebudila" k životu, vyháňa novú stonku z "očka" a aj nový list!!! Tak sa teším:D:D:D:D:D....
a to ta ako napadlo takto ju provokovat?
avonka1
15.03.10,21:58
zmrzka, ani neviem... jednoducho ma napadlo, že možno bude žiarliť a posnaží sa. A zabralo to! :-DDDD asi to vyskúšam aj na ostatných :-)))
henrieta3
16.03.10,06:19
zmrzka, ani neviem... jednoducho ma napadlo, že možno bude žiarliť a posnaží sa. A zabralo to! :-DDDD asi to vyskúšam aj na ostatných :-)))
Kto sa v nich vyzna, ja som uz tu citala pribehy o tom, ze zabudli na nu a po case, niekde v kute sucha zacala kvitnut, stalo sa to aj mojej kamaratke, nechala na balkone v lete, na slnku, ze ju zahodi a ked si na nu spomenula, krasne kvitla
kto sa dnes chystal do lidla? bola by som zvedava, ake druhy maju, mozno napise
milvus
16.03.10,06:33
Zdravím Vás všetkých, orchideiky Vám budú kvitnúť stále, krásne, ale tiež potrebujú oddych. Nesmiete zabudnúť na základnú vec. Sú to rastliny z nižšej etáže pralesných porostov, to znamená nie priame slnko - to im škodí, nie prievan - ale čerstvý vzduch, nesmie prechladnúť - ale neznáša horúčavu. Vodu používať pokiaľ to ide čistú dažďovú (najlepšie je tá, ktorá sa po rozpršaní začne zberať za búrky) a keď nie je, tak prevarenú a riadne odstátú a neprehnojovať, lepšie je malinkatá koncentrácia a striekať na list. Predsa len tie ich korene sú hlavne na uchytenia sa a na dýchanie. No a pokiaľ Vám list začne schnúť, tak pozor, to znamená že má VEĽA vody a nie MÁLO!!!!
lusielaL
16.03.10,09:29
Dobrý deň, čítala som však, že by sa nemala presádzať počas kvitnutia. Ak teda môžem ako radíte, mám zabrániť kontaktu kvetov s vodou?(aj na tých su škarede škvrny:( ) Ďakujem:)
Ahoj,pises ze ju mas dost napadnutu od substratu az ku kvetom.Teraz je najdolezitejsie ako ju zachranit.Ci budu na nej kvety o tyzden kratsie,to by nemalo hrat ulohu-to sa stava ked sa presadza kvitnuca,hoci moje kvitli este dost dlho po presadeni.Ale v Tvojom pripade ak su listy aj kvety napadnute,opakujem moju radu,vsetko zle pokial mozno odstranit,zasadit do noveho,ak nahniva od spodu osetrit,nehnojit.Pytala si sa na kontakt kvetov s vodou-obcas sa stane ze treba orchidku osprchovat,treba ju potom dobre osusit,kvetom to neposkodi ale pozor na srdiecko.Tak si z toho nieco vyber ak chces...:);).
lusielaL
16.03.10,09:33
zmrzka, ani neviem... jednoducho ma napadlo, že možno bude žiarliť a posnaží sa. A zabralo to! :-DDDD asi to vyskúšam aj na ostatných :-)))
Ahoj,myslim ze na to posobili celkom ine podmienky a okolnosti,ale fantazii sa madze nekladu a ked Ti to urobilo radost,preco nie,aspon Ti prejde cas;).Pa.
sisima
16.03.10,09:55
par stran dozadu som citala o pouziti zemiakov... vyskusala som, a bola som nemilo prekvapena, objavili sa na nich take malinke hnede gulate chodiace tvory, mali menej nez 1mm, na prvy pohlad vyzerali ako smietky... o tychto som este nic nepocula :( pokus som vyskusala aj na druhy den, bolo ich uz menej a na treti sa neobjavil ziaden...
janka51
16.03.10,10:05
Kto sa v nich vyzna, ja som uz tu citala pribehy o tom, ze zabudli na nu a po case, niekde v kute sucha zacala kvitnut, stalo sa to aj mojej kamaratke, nechala na balkone v lete, na slnku, ze ju zahodi a ked si na nu spomenula, krasne kvitla
kto sa dnes chystal do lidla? bola by som zvedava, ake druhy maju, mozno napise

Ja sa chystám ale vo štvrtok potom dám vedieť čo som kúpila;)
Jara
16.03.10,10:45
[QUOTE=andersenka;1337619]ako ich kúpavaš? To používaš ako jedinú formu "zavlažovania"???

Andersenka, nakoľko je čas DP, tak sem troška menej chodím a vidím, že som ostala dĺžna odpoveď. To ja tak nazývam ich kúpanie. Prevarím si vedro vody, dám trošku hnojiva na orchidky a poukladám si ich s tými kvetináčmi do vane. Potom ich zalievam vodou úplne do plna. Postoja mi tak zhruba 1/2 hodinky a potom ich povyberám a nechám poriadne stiecť. Kvetináče na orchidky poutieram a potom do nich opäť vkladám stečené, suché orchidky. Takže je to dlhý proces. Do vane sa mi naraz nevmestia, takže to robím 2x. No dobré 2 hodinky času to chce. Poobzerám korene nové prírastky, pohovorím si s nimi a vyteším sa. Inak s nimi moc nič nerobím. Robím to tak raz za 10-14 dní. Týka sa to ale phaly, ostatným ako cymbidka alebo ludisia red velvet, alebo prekrasny črievičkovec chce inú starostlivosť. Inak to tyčinkové hnojivo sa ani mne moc neosvedčilo, používam sprayové na listy na orchidejky a bromélie a tiež tekuté na orchidee.
andersenka
16.03.10,11:41
[QUOTE=andersenka;1337619]ako ich kúpavaš? To používaš ako jedinú formu "zavlažovania"???

Andersenka, nakoľko je čas DP, tak sem troška menej chodím a vidím, že som ostala dĺžna odpoveď. To ja tak nazývam ich kúpanie. Prevarím si vedro vody, dám trošku hnojiva na orchidky a poukladám si ich s tými kvetináčmi do vane. Potom ich zalievam vodou úplne do plna. Postoja mi tak zhruba 1/2 hodinky a potom ich povyberám a nechám poriadne stiecť. Kvetináče na orchidky poutieram a potom do nich opäť vkladám stečené, suché orchidky. Takže je to dlhý proces. Do vane sa mi naraz nevmestia, takže to robím 2x. No dobré 2 hodinky času to chce. Poobzerám korene nové prírastky, pohovorím si s nimi a vyteším sa. Inak s nimi moc nič nerobím. Robím to tak raz za 10-14 dní. Týka sa to ale phaly, ostatným ako cymbidka alebo ludisia red velvet, alebo prekrasny črievičkovec chce inú starostlivosť. Inak to tyčinkové hnojivo sa ani mne moc neosvedčilo, používam sprayové na listy na orchidejky a bromélie a tiež tekuté na orchidee.
ďakujem.
Ja som si kúpila sprejové hnojivo na listy - a zatiaľ používam iba tú /no zatiaľ som striekala asi iba 2x/. Zatial nedávam tekuté, pretože nie je tam spomínané, že by bolo iba ako doplnkové.......
Mala som v ruke v predajni aj to kt. ty spomínaš - bolo tam uvedené ako spomínaš na orchidky a bromelie - ale iba ako doplnok k tekutému.
Tak preto som zvolila to

Ja ponáram aj cambriu a cattleyu, robím zle? Treba ich inak zalievať?
sayly
16.03.10,12:01
http://www.shop.schwerter-orchideenzucht.de/produktkategorie,22,2a,0,bluehende_Pflanzen.htm

baby pozrite, čo všetko si tu môžete objednať....sú tu nádherné druhy
Ma-Ba
16.03.10,12:23
Môžete si tam objednať aj toto, ale výhodné je objednať viac rastlín,pretože cena za dopravu je 30 EUR.Bolo by dobré keby sa viaceré dali dohromady.
andersenka
16.03.10,12:28
Môžete si tam objednať aj toto, ale výhodné je objednať viac rastlín,pretože cena za dopravu je 30 EUR.Bolo by dobré keby sa viaceré dali dohromady.
Ma-Ba a to je čo za druh? To je nejaký črievickovec?
Také som u nás v ZA v kvetinárstvach ešte ani nevidela a neviem či by som sa aj veru odvážila k pestovaniu takého niečoho krásneho :o)
Ma-Ba
16.03.10,12:42
Je to Phragmipedium caudatum - je to botanický druh. V kvetinárstvach ho nedostať. Myslím si, že sa dá zohnať len takto. Objednať u špec. dodávateľov ako napr. napísala sayly.
andersenka
16.03.10,12:48
Je to Phragmipedium caudatum - je to botanický druh. V kvetinárstvach ho nedostať. Myslím si, že sa dá zohnať len takto. Objednať u špec. dodávateľov ako napr. napísala sayly.
Ma-Ba ty si teda iný odborník..............klobúk dole pred tebou...
henrieta3
16.03.10,13:50
Ma-Ba ty si teda iný odborník..............klobúk dole pred tebou...
objednat sa da aj tu, uz som to sem raz davala, posiela aj na Slovensko
http://www.lukscheiter.cz/index2.htm (http://www.lukscheiter.cz/index2.htm)
lujza.j
16.03.10,18:33
Zdravím Vás všetkých, orchideiky Vám budú kvitnúť stále, krásne, ale tiež potrebujú oddych. Nesmiete zabudnúť na základnú vec. Sú to rastliny z nižšej etáže pralesných porostov, to znamená nie priame slnko - to im škodí, nie prievan - ale čerstvý vzduch, nesmie prechladnúť - ale neznáša horúčavu. Vodu používať pokiaľ to ide čistú dažďovú (najlepšie je tá, ktorá sa po rozpršaní začne zberať za búrky) a keď nie je, tak prevarenú a riadne odstátú a neprehnojovať, lepšie je malinkatá koncentrácia a striekať na list. Predsa len tie ich korene sú hlavne na uchytenia sa a na dýchanie. No a pokiaľ Vám list začne schnúť, tak pozor, to znamená že má VEĽA vody a nie MÁLO!!!!

fakt?:eek::eek::eek:
infinityfx21
16.03.10,18:36
Musím sa pochváliť,rastie nám nový lístok,teda asi dva.:):oTak som kupila orchidkám nové kochlíky.Chcela som novú kámošku,ale asi počkám na 18,čo bude v lidli.Snád sa nám zašťastí.Tak len tolko.Pekný večer.:)
lujza.j
16.03.10,19:20
Musím sa pochváliť,rastie nám nový lístok,teda asi dva.:):oTak som kupila orchidkám nové kochlíky.Chcela som novú kámošku,ale asi počkám na 18,čo bude v lidli.Snád sa nám zašťastí.Tak len tolko.Pekný večer.:)

fíha pekné kochlíčky, kde si kúpila?:)
ľucynka
16.03.10,19:34
orchidea má najradšej ranne netienene slnko a ma rada stalu poziciu, nema rada premiestnovanie z okna na okno. Stonku po odkvitnutí netreba strihať po uplnom uschnutí sama odpadne, pripadne zacne vyhanat z tej istej stonky dalsie puky a bude kvitnut.
lujza.j
16.03.10,20:26
orchidea má najradšej ranne netienene slnko a ma rada stalu poziciu, nema rada premiestnovanie z okna na okno. Stonku po odkvitnutí netreba strihať po uplnom uschnutí sama odpadne, pripadne zacne vyhanat z tej istej stonky dalsie puky a bude kvitnut.

prepáč to je k čomu príspevok:eek::eek::eek:
infinityfx21
16.03.10,21:45
fíha pekné kochlíčky, kde si kúpila?:)

V Nitre na tržnici v záhradkárskom.Treba len do nich porobiť dierky.Majú tam aj sklenené,rozne druhy.Tieto sú v cene od 0,60-0,90€,podla velkosti.Sklenené stáli okolo 6€,ale aj nad tými som poškulovala.
henrieta3
17.03.10,07:40
fíha pekné kochlíčky, kde si kúpila?:)
Pekne su, dierky tam boli, alebo si ich urobula, myslim tie na boku?
henrieta3
17.03.10,07:42
V Nitre na tržnici v záhradkárskom.Treba len do nich porobiť dierky.Majú tam aj sklenené,rozne druhy.Tieto sú v cene od 0,60-0,90€,podla velkosti.Sklenené stáli okolo 6€,ale aj nad tými som poškulovala.
Prepac, uz som citala, dierky.
foza
17.03.10,14:52
Milé pestovateľky, chcela by som Vás poprosiť o radu. Na orchidke mám keiku, ktorá akoby prestala rásť! Má 3 lístky / ten najväčší má 10 cm/ a 6 korienkov, z ktorých sú 4ks /2-3cm/ a 2ks niekoľko mm. Prosím poraďte mi, čo s ňou, bo sa mi zdá, akoby lístky začínali vráskavieť a scvrkávať sa. Ďakujem za rady.
henrieta3
17.03.10,15:17
Milé pestovateľky, chcela by som Vás poprosiť o radu. Na orchidke mám keiku, ktorá akoby prestala rásť! Má 3 lístky / ten najväčší má 10 cm/ a 6 korienkov, z ktorých sú 4ks /2-3cm/ a 2ks niekoľko mm. Prosím poraďte mi, čo s ňou, bo sa mi zdá, akoby lístky začínali vráskavieť a scvrkávať sa. Ďakujem za rady.
Urcite sa ti ozvu odbornicky, ja by som ju uz davno oddelila a zasadila, nevydrzala by som to. Oddelila som ovela mensiu oncidiu s malymi korienkami, uvidim, co sa stane.
foza
17.03.10,15:21
Urcite sa ti ozvu odbornicky, ja by som ju uz davno oddelila a zasadila, nevydrzala by som to. Oddelila som ovela mensiu oncidiu s malymi korienkami, uvidim, co sa stane.
A ti rastie?
janka51
17.03.10,16:58
A ti rastie?
Podľa mňa keiku už môžeš odobrať a zasadiť korienky už na to má, ale nepúšťa už ta keika kvetnu stonku?
foza
17.03.10,17:06
Podľa mňa keiku už môžeš odobrať a zasadiť korienky už na to má, ale nepúšťa už ta keika kvetnu stonku?
Áno kvetnú stonku má, ale púčiky, čo na nej boli mi poopadávali a aj teraz má na konci malinký púčik.
janka51
17.03.10,17:15
Áno kvetnú stonku má, ale púčiky, čo na nej boli mi poopadávali a aj teraz má na konci malinký púčik.

tak ja by som ju odobrala a zasadila
henrieta3
17.03.10,17:33
A ti rastie?
este neviem, je to len par dni, zatial nezvadla
Ma-Ba
17.03.10,18:07
Žofka, môžeš ju kľudne zasadiť, ale do malého kvetináčika.
lujza.j
17.03.10,18:09
Milé pestovateľky, chcela by som Vás poprosiť o radu. Na orchidke mám keiku, ktorá akoby prestala rásť! Má 3 lístky / ten najväčší má 10 cm/ a 6 korienkov, z ktorých sú 4ks /2-3cm/ a 2ks niekoľko mm. Prosím poraďte mi, čo s ňou, bo sa mi zdá, akoby lístky začínali vráskavieť a scvrkávať sa. Ďakujem za rady.

ja by som oddelila opatrne odštikla zo stonky kúsok pred a kúsok za keikom:D urob si kochlíček z malej fľašky od minerálky jasné že z dierkami, ale to predsa tebe nemusím písat:D ja mám tak zasadené dve miminka:D:D a dve mám na stonke čakám na korienky:(
zuzkahris
17.03.10,18:32
Ahojte, tak zajtra cestujeme k svokrovcom :) a v piatok budeme na výstave orchidejí v Budapešti :), takže v nedeľu vám popridávam fotky, taaaak veľmi s tešíííím :) :)
lujza.j
17.03.10,18:34
Ahojte, tak zajtra cestujeme k svokrovcom :) a v piatok budeme na výstave orchidejí v Budapešti :), takže v nedeľu vám popridávam fotky, taaaak veľmi s tešíííím :) :)

super, pekne to tam všetko pofoť :eek::eek: a uži si to za nás:D
lujza.j
17.03.10,18:49
baby akcia v Tesco od 24.3 - 30.3.2010 orchidka dvojstonková 6,99e
foza
17.03.10,18:53
Henrieta3, janka51, Ma-Ba, lujza.j, Zdenka175, ďakujem Vám veľmi pekne za rady, keiku teda zasadím.;)
zuzkahris
17.03.10,19:35
super, pekne to tam všetko pofoť :eek::eek: a uži si to za nás:D
Všetko pre vás pofotím a už sa teším ako sa s vami podelím o ten úžasný zážitok :)
henrieta3
18.03.10,05:48
Všetko pre vás pofotím a už sa teším ako sa s vami podelím o ten úžasný zážitok :)
Bude to fakt zazitok, urcite si aj nejaku krasavicu donesies domov.
Mne sa zdalo, ze v tesku mali byt od 18., v letaku som videla, ale nic nemali, mozno som sa pomylila.
janka51
18.03.10,06:53
Tak tu prikladám foto nového prírastku
janka51
18.03.10,06:56
Atu už je medzi svojimi kamarátkami
eko1
18.03.10,07:06
Bola si dnes v LIDLi? To je dnes kúpená? Ja som sa bola pozrieť, ale nič som nekúpila. Mali pekné....aj Kaufland dnes má mať orch, tak sa pôjdem cez obed tiež pokochať.
foza
18.03.10,07:07
Janka, je krásna a medzi kamarátkami sa jej určite bude páčiť.:):D
A aké mali druhy? Bolo z čoho vyberať?
janka51
18.03.10,07:15
Bola si dnes v LIDLi? To je dnes kúpená? Ja som sa bola pozrieť, ale nič som nekúpila. Mali pekné....aj Kaufland dnes má mať orch, tak sa pôjdem cez obed tiež pokochať.
áno to je z lídlu a do kauflandu ti škoda isť bola som aj tam a sú veľmi mizerné:(
janka51
18.03.10,07:22
Janka, je krásna a medzi kamrátkami sa jej určite bude páčiť.:):D
A aké mali druhy? Bolo z čoho vyberať?
Ako som Ti už písala len phali jeden črievičník a 3 minolty ale z tých 2 druhoch vybrať sa s nich nedalo:mee:
eko1
18.03.10,07:22
áno to je z lídlu a do kauflandu ti škoda isť bola som aj tam a sú veľmi mizerné:(
Peknú si si kúpila. Ja som len obzerala, mali krásne, vedela by som si vybrať.....vlastne možno nevedela, lebo rozhodovanie by bolo ťažké :---. Pred 2 týždňami som mala narodeniny a dostala som 3 nové, tak si musím dať pauzu. A v Lidli mali aj substrát, ale cenu som pri ňom nenašla, to som tam ešte nevidela.
foza
18.03.10,07:29
Peknú si si kúpila. Ja som len obzerala, mali krásne, vedela by som si vybrať.....vlastne možno nevedela, lebo rozhodovanie by bolo ťažké :---. Pred 2 týždňami som mala narodeniny a dostala som 3 nové, tak si musím dať pauzu. A v Lidli mali aj substrát, ale cenu som pri ňom nenašla, to som tam ešte nevidela.
Bol to substrát na orchidee?
janka51
18.03.10,07:31
Peknú si si kúpila. Ja som len obzerala, mali krásne, vedela by som si vybrať.....vlastne možno nevedela, lebo rozhodovanie by bolo ťažké :---. Pred 2 týždňami som mala narodeniny a dostala som 3 nové, tak si musím dať pauzu. A v Lidli mali aj substrát, ale cenu som pri ňom nenašla, to som tam ešte nevidela.
Ale ten substrát nie je dobrý je dosť jemný a dlho schne.
janka51
18.03.10,07:36
Peknú si si kúpila. Ja som len obzerala, mali krásne, vedela by som si vybrať.....vlastne možno nevedela, lebo rozhodovanie by bolo ťažké :---. Pred 2 týždňami som mala narodeniny a dostala som 3 nové, tak si musím dať pauzu. A v Lidli mali aj substrát, ale cenu som pri ňom nenašla, to som tam ešte nevidela.
Zabudla som Ti poďakovať za pochvalu. Ja by som si bola zobrala niektorú tu miltoniu ale keď si si všimla všetky mali na listoch hnede fľaky a ten črievičník mal dolámané listy.
janka51
18.03.10,07:39
[QUOTE=foza;1342262]Bol to substrát na orchidee?[/QUO
áno na orchidee ale ako hovorím nie je dobrý mala som ho a začali mi hniť korene je veľmi jemný.
henrieta3
18.03.10,07:39
Zabudla som Ti poďakovať za pochvalu. Ja by som si bola zobrala niektorú tu minoltu ale keď si si všimla všetky mali na listoch hnede fľaky a ten črievičník mal dolámané listy.
Peknu si kupila, len neviem, aka je minolta? Crievicku mam, 1 mi staci, crievicka je paphiopedilum?
foza
18.03.10,07:46
Peknu si kupila, len neviem, aka je minolta? Crievicku mam, 1 mi staci, crievicka je paphiopedilum?
Áno, črievička je zaužívaný názov odborný je paphilopedium a minolta nie je druh orchidei ale kancelárske zariadenie. Druh orchidei je miltónia.;)
janka51
18.03.10,07:51
Peknu si kupila, len neviem, aka je minolta? Crievicku mam, 1 mi staci, crievicka je paphiopedilum?
Už ma opravili nie je to minolta ale miltónia ospravedlňujem sa.
eko1
18.03.10,07:51
[QUOTE=foza;1342262]Bol to substrát na orchidee?[/QUO
áno na orchidee ale ako hovorím nie je dobrý mala som ho a začali mi hniť korene je veľmi jemný.
Možno by sa hodil pre mini. Janka, ja som ich tam ráno pozorne neobzerala, ale páčila sa mi tá Cambria a aj phaly niektoré.
bef
18.03.10,07:51
Peknu si kupila, len neviem, aka je minolta? Crievicku mam, 1 mi staci, crievicka je paphiopedilum?

Janka sa asi pomýlila a myslela Miltoniu lebo Minolta je skôr kopírka. :)

Pekný deň
foza
18.03.10,07:53
[QUOTE=foza;1342262]Bol to substrát na orchidee?[/QUO
áno na orchidee ale ako hovorím nie je dobrý mala som ho a začali mi hniť korene je veľmi jemný.
Ďakujem, dobre že máte skúsenosti s ním aj keď negatívne, bo potrebujem substrát a teraz viem, že si ho určite nekúpim.:)
henrieta3
18.03.10,07:54
Áno, črievička je zaužívaný názov odborný je paphilopedium a minolta nie je druh orchidei ale kancelárske zariadenie. Druh orchidei je miltónia.;)
Dakujem, tiez som sa cudovala, ze tu bolo slovo minolta, prosim ta, akej farby miltonia? dakujem.
eko1
18.03.10,08:00
Janka sa asi pomýlila a myslela Miltoniu lebo Minolta je skôr kopírka. :)

Pekný deň
Ale dievčatá, veď keď tu napíšem, že mám doma Minoltu, Camembert, Filantrop, Dermacol - tak všetkým musí byť jasné aké orch mám :D
janka51
18.03.10,08:01
Dakujem, tiez som sa cudovala, ze tu bolo slovo minolta, prosim ta, akej farby miltonia? dakujem.

Miltónie boli žlté.
foza
18.03.10,08:07
Dakujem, tiez som sa cudovala, ze tu bolo slovo minolta, prosim ta, akej farby miltonia? dakujem.
Miltónie majú rôzne farebné kombinácie, tak ako všetky ostatné druhy orchidei a tvarom pripomínajú sirôtky.:)
henrieta3
18.03.10,08:17
Miltónie majú rôzne farebné kombinácie, tak ako všetky ostatné druhy orchidei a tvarom pripomínajú sirôtky.:)
tu je pekna prezentacia
http://images.google.sk/images?hl=sk&source=hp&q=miltonia%20orchid&rlz=1R2ADRA_csSK334&aql=&oq=miltonia&gs_rfai=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi
foza
18.03.10,08:23
tu je pekna prezentacia
http://images.google.sk/images?hl=sk&source=hp&q=miltonia%20orchid&rlz=1R2ADRA_csSK334&aql=&oq=miltonia&gs_rfai=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi
Bóžinku to je pastva pre oči!!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek::eek:
henrieta3
18.03.10,08:26
foza
18.03.10,10:30
Som sa akurát vrátila z Lídla mali phaly, už len zvyšok asi 5ks nič moc len jednostonkové a farby také obyčajné, lenže miltónie tie boli nádherné rôzne fialovo-modrú, bordové-také zamatové tie boli prekrásne ,tiež bielu a bledunko žltú. Tiež cambrie boli tigrované a žlté. Nekúpila som nič, počkám si na Tescové, tam budú určite krajšie. Ja som skôr na phalaenopsisy aj keď tá bordová miltónia ma trošku mrzí.:rolleyes:
janka51
18.03.10,12:10
Som sa akurát vrátila z Lídla mali phaly, už len zvyšok asi 5ks nič moc len jednostonkové a farby také obyčajné, lenže miltónie tie boli nádherné rôzne fialovo-modrú, bordové-také zamatové tie boli prekrásne ,tiež bielu a bledunko žltú. Tiež cambrie boli tigrované a žlté. Nekúpila som nič, počkám si na Tescové, tam budú určite krajšie. Ja som skôr na phalaenopsisy aj keď tá bordová miltónia ma trošku mrzí.:rolleyes:
No a tu v SNV boli len žlté no žlto-bordove
henrieta3
18.03.10,12:29
No a tu v SNV boli len žlté no žlto-bordove
och, tak sna este pojdem, ked mali tigrovite, sa mi bude snivat o nich
infinityfx21
18.03.10,12:42
Zdravím.Oplatilo sa ráno skor vstať a isť do lidlu.Toto je výsledok.Neni ju asi pekne vidieť,fotila som aj s tým celofánom.A som smutná,lebo som musela jednej odstrihnúť kvety,žltli jej listy zo spodu,tak som pozrela korene a ostali jej asi tak 4.Musí zosilnieť.Urobila som dobre že som odcvakla kvietky?
infinityfx21
18.03.10,12:56
Bude to fakt zazitok, urcite si aj nejaku krasavicu donesies domov.
Mne sa zdalo, ze v tesku mali byt od 18., v letaku som videla, ale nic nemali, mozno som sa pomylila.

V tescu majú byť od 23.03.Dnes začali akcie v kauflande a v lidli.:)
infinityfx21
18.03.10,13:02
A ešte jedna otázka.Kolko ju mám nechať ak bola zabalená v tom obale,ja to volám celofán,?Čítala som že by sa tak mala nechať pár dní,kvoli klíme.Či vyberiem ju nech má vzduch?
janka51
18.03.10,13:06
Zdravím.Oplatilo sa ráno skor vstať a isť do lidlu.Toto je výsledok.Neni ju asi pekne vidieť,fotila som aj s tým celofánom.A som smutná,lebo som musela jednej odstrihnúť kvety,žltli jej listy zo spodu,tak som pozrela korene a ostali jej asi tak 4.Musí zosilnieť.Urobila som dobre že som odcvakla kvietky?

Je krásna nech Ti dlho svojimi kvetmi robí radosť a tu druhu verím že sa Ti podarí zachrániť.;)
janka51
18.03.10,13:07
A ešte jedna otázka.Kolko ju mám nechať ak bola zabalená v tom obale,ja to volám celofán,?Čítala som že by sa tak mala nechať pár dní,kvoli klíme.Či vyberiem ju nech má vzduch?
kľudne ju môžeš vybrať.
infinityfx21
18.03.10,13:25
Je krásna nech Ti dlho svojimi kvetmi robí radosť a tu druhu verím že sa Ti podarí zachrániť.;)

Ďakujem krásne za rady.Aj ja dufam že sa mi ju podarí zachrániť.Ked budem vidieť nové korene a aj vzdušné,tak už bude dobre.
henrieta3
18.03.10,13:31
V tescu majú byť od 23.03.Dnes začali akcie v kauflande a v lidli.:)
Pockam teda na tesko, uz to vydrzim, mam to pri dome. Navyse pri tych mojich pokusoch si ani novu nezasluzim.
infinityfx21
18.03.10,13:48
Pockam teda na tesko, uz to vydrzim, mam to pri dome. Navyse pri tych mojich pokusoch si ani novu nezasluzim.

Ale zaslúžiš.Ja mám s dnešnou 4 a z toho jeden je čistý suchárik v sáčku,neviem či z toho niečo bude,zatial ju nechám tak,druhej som dnes odstrihla kvety,žltli jej listy a chuderka prišla o nejake korene,tak aj tá je vo fáze asi zachranovania.Jedna mi vyhána listy,čo som fakt rada a nový prírastok,o tom neskor,kedže neviem ako sa zachová.Ale kupujem,nevzdávam sa.Takže tiež pokusy,som začiatočník a ešte neviem presne ako na ne.
lusielaL
18.03.10,14:05
Dievcata,vsetky kupujete,vidno ze ide jar,aj ja by som,ale sme dalej od mesta,tak sa aspon vytesujem z buducich kvietkov,par posielam na ukazku.Dohromady mi bude kvitnut 12,uz sa neviem dockat.
lujza.j
18.03.10,14:34
Dievcata,vsetky kupujete,vidno ze ide jar,aj ja by som,ale sme dalej od mesta,tak sa aspon vytesujem z buducich kvietkov,par posielam na ukazku.Dohromady mi bude kvitnut 12,uz sa neviem dockat.

12? pekné číslo! želám, aby mali kopu kvetou:D:D ja nekupujem aspoň sa snažím, moje priestorové možnosti som vyčerpala:mee:
henrieta3
18.03.10,14:37
Ale zaslúžiš.Ja mám s dnešnou 4 a z toho jeden je čistý suchárik v sáčku,neviem či z toho niečo bude,zatial ju nechám tak,druhej som dnes odstrihla kvety,žltli jej listy a chuderka prišla o nejake korene,tak aj tá je vo fáze asi zachranovania.Jedna mi vyhána listy,čo som fakt rada a nový prírastok,o tom neskor,kedže neviem ako sa zachová.Ale kupujem,nevzdávam sa.Takže tiež pokusy,som začiatočník a ešte neviem presne ako na ne.
Chudatka, ja mam tiez marodky, zo sacku som vybrala, nechcelo sa mi to odkryvat, ke tu bolo tolko rad, zasadila som normalne do malickych, od 1/2 l mineralky a cakam. Ja som ich ale vybrala z plesnivej zeminy, tak sa snad potesia.
Tiez si ju mala mokru?
lusielaL
18.03.10,14:40
12? pekné číslo! želám, aby mali kopu kvetou:D:D ja nekupujem aspoň sa snažím, moje priestorové možnosti som vyčerpala:mee:
Myslis?Podla mna to nejako vyriesis-viem z vlastnej skusenosti,tiez som si myslela priblizne pri 25-tich ze dost a dnes?Myslim si to znova,ale uz teraz viem ked uvidim nejaku vynimocnu ze je to ohrozene.:D:---
lujza.j
18.03.10,14:54
Myslis?Podla mna to nejako vyriesis-viem z vlastnej skusenosti,tiez som si myslela priblizne pri 25-tich ze dost a dnes?Myslim si to znova,ale uz teraz viem ked uvidim nejaku vynimocnu ze je to ohrozene.:D:---

nemyslím, ale chcem! zatial som sa zastavila pri množstve 40ks, ale momentálne mám možnost mat odkvit. po 2e, takže a mi tažko odoláva:D
henrieta3
18.03.10,15:02
Myslis?Podla mna to nejako vyriesis-viem z vlastnej skusenosti,tiez som si myslela priblizne pri 25-tich ze dost a dnes?Myslim si to znova,ale uz teraz viem ked uvidim nejaku vynimocnu ze je to ohrozene.:D:---
A kde mas 25 orchi? Ty mas ten stojan, co tu kedysi bol?
lusielaL
18.03.10,15:12
A kde mas 25 orchi? Ty mas ten stojan, co tu kedysi bol?
Pridaj raz tolko:D:D,ale necuduj sa su tu pestovatelky co maju omnoho viac.No mas pravdu,miesto je obcas problem,zatial mi stacia okna a na chodbe botniky.:)
henrieta3
18.03.10,15:20
nemyslím, ale chcem! zatial som sa zastavila pri množstve 40ks, ale momentálne mám možnost mat odkvit. po 2e, takže a mi tažko odoláva:D
Keby boli zdrave, vzala by som ich, mozes potom pripadne predavat. Ale ako vies, ake su, ked nekvitnu?
lujza.j
18.03.10,15:33
Keby boli zdrave, vzala by som ich, mozes potom pripadne predavat. Ale ako vies, ake su, ked nekvitnu?

tieto sú biele to viem, keby boli farebné asi by som neriešila priestor, hned by som ich vzala!!! sú od známej má kvetinárstvo. inak si bežne kupujem v inom kvetin. odkvitnuté za 3,30e buď sa nechám prekvapit, alebo viem farbu približne. mám s tým dobru skúsenosť sú ovela zdravšie, myslím korene sú ok, ešte som takú nezachraňovala, ako to robím pri kúpe v baumaxe alebo z hornbachu:mee:
lujza.j
18.03.10,15:42
Pridaj raz tolko:D:D,ale necuduj sa su tu pestovatelky co maju omnoho viac.No mas pravdu,miesto je obcas problem,zatial mi stacia okna a na chodbe botniky.:)

ja tiež chcem botníky na chodbe:D ale tvoja chodba je asi z oknami. mne zostáva mi už len okno u dcéry v izbe nem mám obavu, že tam neprežijú:mee:
lusielaL
18.03.10,16:41
ja tiež chcem botníky na chodbe:D ale tvoja chodba je asi z oknami. mne zostáva mi už len okno u dcéry v izbe nem mám obavu, že tam neprežijú:mee:
Ano mam tam okno.Okrem toho tiez vychovavam mamu,okno v jej izbe a nasej je na vychod a tuto jar tam vsetky nahadzuju kvety.Dva kvetinace sa jej podarilo zhodit,ale ujma nebola-vies si predstavit ako pokorne vzala moje vzdychanie?Ale nachala som jej ich nech ma nejaku zasluhu na ich kvitnuti.
infinityfx21
18.03.10,18:09
Chudatka, ja mam tiez marodky, zo sacku som vybrala, nechcelo sa mi to odkryvat, ke tu bolo tolko rad, zasadila som normalne do malickych, od 1/2 l mineralky a cakam. Ja som ich ale vybrala z plesnivej zeminy, tak sa snad potesia.
Tiez si ju mala mokru?

Mne tak kupila mamin,že ma poteší.No ale ked videla čo som porobila,tak sa netešila.Chudatko nemala žiadne srdiečko,listy boli ako keby spálené od slnka a vzdušný koren ani jeden a normálne,tých bolo pár.Síce kvitla,ale to som dala mamine do vázy a šup s ňou do sáčku.Je to total suché,tak neviem či z toho niečo bude.A tá druhá,no neviem,málo korenov sa mi na nej zdá a niektoré boli nahnité,tak som dneska ošetrovala.Uvidím.Ale nechávam ich,nádej umiera posledná.Urobím čo budem vedieť,za to nič nedám.
lujza.j
18.03.10,18:27
Ano mam tam okno.Okrem toho tiez vychovavam mamu,okno v jej izbe a nasej je na vychod a tuto jar tam vsetky nahadzuju kvety.Dva kvetinace sa jej podarilo zhodit,ale ujma nebola-vies si predstavit ako pokorne vzala moje vzdychanie?Ale nachala som jej ich nech ma nejaku zasluhu na ich kvitnuti.
vychodné okno je fajn, také mám tri, ale používam iba jedno. uvažujem o tom druhom dcérinom, tretie je spálňa to nič tam kvety nemám, no a potom dve na sever síce svetla dost, ale slnka málo. mne novo kvitnút žiadne nejdú:mee: ale listy a korene ženú skoro všetky :D vlastne jedna ide kvitnút ale tá kvitne v kuse za sebou zhodila kvety a hned hnala zo spiaceho očka:D dokonca ešte konček kvetnej stonky vyzerá aktívne, táto phala, je živý príklad, že sú to maximálne individuálne a nevyspytateľné kvietky, občas ma to síce mrzí, pretože sa o všetky starám rovnako a aj tak si každá robí čo chce :mad:ale aj tak ich zbožňujem :D:D:D
andersenka
19.03.10,08:26
v januári som neodolala jednej orchidke v ..............lenže ja blbá som ju pri teplote -11stupňov len tak prenášala, bolo to síce len nejakých 10-15 min. ale to stačilo na to aby omrzla :(
Samozrejme kvety, aj puky opadali, iba jeden kvet ostal a jeden sa rozvil a vydržal cca mesiac, čo som aj tak bola prekvapená.
Myslela som, že mi odíde celá orchid ........a na moje veľké prekvapenie a potešenie som si dnes všimla, že jej ide nový list :o) takže prežila..........a možno sa mi za takýto "šok" časom aj odvďačí novým kvitnutím.......
eko1
19.03.10,09:21
Mám otázku: Orchidey a vôňa - tie moje nevoňajú, ale v zime som bola v hypermarkete T, tam som obzerala orch., mali rôzne druhy a jedna krásne voňala. Ľutujem, že som ju nekúpila, spojenie krásny kvet a k tomu ešte vôňa = úplná dokonalosť. Neviete, ktoré druhy to voňajú a ako sú na tom s vôňou tie Vaše krásky?
lenus
19.03.10,09:46
Mám otázku: Orchidey a vôňa - tie moje nevoňajú, ale v zime som bola v hypermarkete T, tam som obzerala orch., mali rôzne druhy a jedna krásne voňala. Ľutujem, že som ju nekúpila, spojenie krásny kvet a k tomu ešte vôňa = úplná dokonalosť. Neviete, ktoré druhy to voňajú a ako sú na tom s vôňou tie Vaše krásky?
Povedala by som, ze to je uplne individualne, aspon pokial ide o phaly. Z mojich 10 vonaju 2, aj to nie rovnako intenzivne pocas celeho dna. Ak si dobre spominam, dievcata tu pisali, ze dendrobium nobile dost vonia. K ostatnym sa neviem vyjadrit :)
Ma-Ba
19.03.10,09:53
Voňajú aj - Miltoniopsis, Zygopetalum, Niektore Cambrie,ale asi najkrajšie voňajú Cattleye.
eko1
19.03.10,10:00
Voňajú aj - Miltoniopsis, Zygopetalum, Niektore Cambrie,ale asi najkrajšie voňajú Cattleye.
Vďaka, hneď si to zapíšem :)
henrieta3
19.03.10,13:50
Povedala by som, ze to je uplne individualne, aspon pokial ide o phaly. Z mojich 10 vonaju 2, aj to nie rovnako intenzivne pocas celeho dna. Ak si dobre spominam, dievcata tu pisali, ze dendrobium nobile dost vonia. K ostatnym sa neviem vyjadrit :)
Mne vonali krasne 2 oncidie, aspon si myslim, ze sa tak volaju, zlta a bordova. Zatial sa preberaju zo zimneho spanku, uvidim, ked zakvitnu opat.
Ma-Ba
19.03.10,14:07
Nové kvitnutia. Pinocchio- druhý kvet, Phal.
Toto čo som objavila na Dendrobiu Nobile ma doslova šokovalo. Keika začína kvitnúť.
Ma-Ba
19.03.10,14:10
Zakvitajúce Phragmipedium - 1 kvet v celej kráse. Pre mňa jeden z mnohých zázrakov prírody.
henrieta3
19.03.10,15:17
Nové kvitnutia. Pinocchio- druhý kvet, Phal.
Toto čo som objavila na Dendrobiu Nobile ma doslova šokovalo. Keika začína kvitnúť.
Su nadherne, je vidiet, ze byvas v dome, asi mate chladnejsie, alebo vlhkejsie v izbach, samozrejme, je to aj sikovnostou pestovatelky.
henrieta3
19.03.10,15:54
Su nadherne, je vidiet, ze byvas v dome, asi mate chladnejsie, alebo vlhkejsie v izbach, samozrejme, je to aj sikovnostou pestovatelky.
Opat zaujimava stranka, siroky sortiment sluzieb, rad, aj posiela, len som nenasla foto orchi.
http://products.plantae.sk/orchidey.htm
lujza.j
19.03.10,16:30
Zakvitajúce Phragmipedium - 1 kvet v celej kráse. Pre mňa jeden z mnohých zázrakov prírody.

úchvatné!!! príroda je teda "čarodejka" čumím ako puk:eek::eek::eek: dík, že som to mohla vidieť, si macher:D:D:D
Ma-Ba
19.03.10,17:13
Príroda je naozaj čarodejka , ale rastlina bola zakúpená s kvetnými pukmi, takže nie je to moja zásluha. Teším sa veľmi tomu, že puky okrem jedného, ktorý odpadol zostali a zakvitli. Ak zakvitne aj pod vplyvom mojej starostlivosti budem sa tešiť dvojnásobne.
pre henrieta - Dendrobia - som asi v januári dala do tepla a výdatne polievala. Výsledok sú nádherné výhony a kvet. Prekvapenie aj pre mňa to som nečakala.
Maruška54
19.03.10,17:23
pre henrieta - Dendrobia - som asi v januári dala do tepla a výdatne polievala. Výsledok sú nádherné výhony a kvet. Prekvapenie aj pre mňa to som nečakala.[/QUOTE]
prosím čo znamená výdatne polievala...ja som si kúpila odkvitnuté dendrobium do ktorého sa mi pustili nejaké mušky až mi zostali len pahýle ale sa nevzdávam teraz sa mi zdá že vyháňa nové korienky...mám ju namáčať častejšie ako raz za týždeň?
Ma-Ba
19.03.10,17:29
Dendrobium Nobile - o nich je reč. Výdatne asi tak, že som ich postavila do nádoby s vodou, do ktorej som pridala v tomto období už hnojivo. Nechala som ich poriadne "napiť" kvetináč bol ťažký, teda substrát riadne nasiakol, sú v teple. Sú na severovýchodnom okne. Dendrobium Nobile ja opadavé, takže na jednom mám tiež len pahýle, ale ja ich neodstraňujem.
Maruška54
19.03.10,17:37
tiež som ich neostránila a čakám som trpezlivá....prosím ťa ak by som mohla ešte otravovať...v januári som kúpila dve orchidee krajšiu som darovala susede stále jej nádherne kvitne má asi 16 kvetov...dnes zhrozená prišla ku mne že už jej zožltol druhý list a vzdušné korene sú úplne suché ale korene v kochlíku sú pekné nevedela som jej poradiť čo s ňou
Ma-Ba
19.03.10,17:40
Dendrobium Nobile - zožltnutie listu je bežné. Vzdušné korene ak sú suché, asi je nízka vzdušná vlhkosť, ale podľa mňa to nevadí.
Maruška54
19.03.10,17:42
jaj prepáč to som už písala o phale ožltol jej už druhý list a ten prvý odpadol pozerala som srdiečko to nie je poškodené
Ma-Ba
19.03.10,20:23
Maruška - ak v krátkom čase zožltne viac listov, to nebýva vždy v poriadku. Z vlastnej skúsenosti by som povedala, že to býva vždy znakom, že sa deje niečo zlé. Treba orchidku dobre prehliadnuť nie len srdiečko, ale či nehnije v mieste dotyku listov s kôrou.
Maruška54
20.03.10,04:05
Ma-Ba ďakujem zatiaľ som jej povedala nech ju asi dva týždne nenamáča ešte tam ostali tri pekné veľké listy hádam ju zachránime...susedka je vietnamka a veľmi sa potešila môjmu daru lebo jej to pripomína domov
Jara
20.03.10,06:48
Dendrobium Nobile - o nich je reč. Výdatne asi tak, že som ich postavila do nádoby s vodou, do ktorej som pridala v tomto období už hnojivo. Nechala som ich poriadne "napiť" kvetináč bol ťažký, teda substrát riadne nasiakol, sú v teple. Sú na severovýchodnom okne. Dendrobium Nobile ja opadavé, takže na jednom mám tiež len pahýle, ale ja ich neodstraňujem.

Ma-Ba, škoda, že si nenapísala skôr, že ich už treba dať do tepla. Ja mám dendrobium nobile ešte v chlade, ale tiež som ju poriadne namočila a dala hnojivo a púšťa mi nové výhonky. Tak teraz ju tiež dám do teplejšieho prostredia a uvidíme, čo to s ňou urobí. Inak ale máš úúúúžžžasne tie orchidky, si fakt super pestovateľka. Prajem ti stále viac a viac úspechov, veď aj svojimi radami nám tu veľmi pomáhaš.
sayly
20.03.10,07:31
Dendrobium Nobile - o nich je reč. Výdatne asi tak, že som ich postavila do nádoby s vodou, do ktorej som pridala v tomto období už hnojivo. Nechala som ich poriadne "napiť" kvetináč bol ťažký, teda substrát riadne nasiakol, sú v teple. Sú na severovýchodnom okne. Dendrobium Nobile ja opadavé, takže na jednom mám tiež len pahýle, ale ja ich neodstraňujem.

mne zatiaľ nobile neopadalo, mám ho už rok a pol, neviem síce, či Ti ide kvitnúť, ale možno to bude keika, z keiky...moje vyzeralo inak keď nahadzovalo puky...ale aj tak držím palce, aby to bol kvet
Ma-Ba
20.03.10,10:44
Presvedčí toto?
Ma-Ba
20.03.10,10:59
Jarka ďakujem, v teple nové výhony pekne "poskočia" + voda + svetlo.
Maruška54
20.03.10,11:39
Moje skromné pestovateľské úspechy

1. táto phala kvitla na Vianoce ale kvety hneď opadali a znova začala kvitnúť 8. marca

2. 3.4. materská rastlina s ktorou som sa lúčila ale predsa som sa o ňu starala a narástla mi keika, tá je zasadená a materskú rastlinu som ešte nevyhodila a vyháňa novú rastlinku

5. to nie je môj úspech to sú kúpené jedna vo štvrtok a druhá dnes ráno
Jara
20.03.10,11:47
Marušik, krásne. Si šikuľka, nech sa im darí. Potešili ma dnes pri makačke na DP som si odskočila a aj Ma-Ba ma prenádhernú dendrobium nobile
Maruška54
20.03.10,11:49
Ďakujem Jarka...ešte musím vzkriesiť dendrobium nobile a budem spokojná
janka51
20.03.10,14:27
Moje skromné pestovateľské úspechy

1. táto phala kvitla na Vianoce ale kvety hneď opadali a znova začala kvitnúť 8. marca

2. 3.4. materská rastlina s ktorou som sa lúčila ale predsa som sa o ňu starala a narástla mi keika, tá je zasadená a materskú rastlinu som ešte nevyhodila a vyháňa novú rastlinku

5. to nie je môj úspech to sú kúpené jedna vo štvrtok a druhá dnes ráno
maruška máš ich krásne :eek: nech sa im dari ;)
lujza.j
20.03.10,15:21
Príroda je naozaj čarodejka , ale rastlina bola zakúpená s kvetnými pukmi, takže nie je to moja zásluha. Teším sa veľmi tomu, že puky okrem jedného, ktorý odpadol zostali a zakvitli. Ak zakvitne aj pod vplyvom mojej starostlivosti budem sa tešiť dvojnásobne.
pre henrieta - Dendrobia - som asi v januári dala do tepla a výdatne polievala. Výsledok sú nádherné výhony a kvet. Prekvapenie aj pre mňa to som nečakala.

Ma-Ba nebuď skromná, aj ked bola kúpená s kvetnými pukmi, je to aj tvoja zásluha, že rozkvitla. sú tak komplikované kvety, že určite nie každej by sa vyvinuli do takej krásy!!!:D:D
sayly
20.03.10,15:23
Presvedčí toto?

no zle som to videla, mne najprv narástli na stonkách puky a tie potom rozkvitli, ale toto je vlastne to isté, len tomu bráni tá blanka, prajem Ti, aby Ti zakvitla celé nobile;)
divokova
20.03.10,15:40
Dobrý deň.Prosím vás neviete mi poradiť,kde by som zohnala Phaly červenej a hnedej farby.Obdivovateľka tejto stránky Anka
henrieta3
20.03.10,16:41
Dobrý deň.Prosím vás neviete mi poradiť,kde by som zohnala Phaly červenej a hnedej farby.Obdivovateľka tejto stránky Anka
Anka, ked napises, z akeho si mesta, snad poradia tie pestovatelky, ktore kupovali v poslednych dnoch.
Ma-Ba
20.03.10,19:01
Dobrý deň.Prosím vás neviete mi poradiť,kde by som zohnala Phaly červenej a hnedej farby.Obdivovateľka tejto stránky Anka

Anka - podľa toho akú červenú a hnedú si predstavuješ. Ak klasickú červenú a hnedú bez akýchkoľvek odtieňov to bude problém zohnať. Možno niekde u nemeckých predajcov.

lujza - ďakujem za uznanie, ale ak neskúsite nemôžete povedať, že Vy by ste to nedokázali.:);):)
divokova
20.03.10,19:25
Pochádzam od Brezna a čo sa týka tých farieb,môžu byť aj odtiene.Ďakujem Anka
Iconka
21.03.10,08:04
Moja najnovsia, v poradi stvrta orchidea.
henrieta3
21.03.10,08:16
Pochádzam od Brezna a čo sa týka tých farieb,môžu byť aj odtiene.Ďakujem Anka
Tak to ti neporadim, som z BA, skusaj kvetinarstva, aj ked si v inom meste. Na buduci tyzden budu mat v tesku, snad sa ti podari nieco najst.
henrieta3
21.03.10,08:18
Moja najnovsia, v poradi stvrta orchidea.
Velmi pekna farba, ja este d. nemam, ale ked sa pozbierju moje chore, aj tak budem mat plne okno a inde ich zatial nechcem davat, mate niekto oncidie?
henrieta3
21.03.10,08:28
Velmi pekna farba, ja este d. nemam, ale ked sa pozbierju moje chore, aj tak budem mat plne okno a inde ich zatial nechcem davat, mate niekto oncidie?
Este keby som niekde zohnala, uz som to vyssie pisala, tuto, o ktoru som prisla, Zygopetalum
lusielaL
21.03.10,09:14
Pochádzam od Brezna a čo sa týka tých farieb,môžu byť aj odtiene.Ďakujem Anka
Ahoj Anka,ja mam dva odtiene cervenej,len mi este nekvitnu,boli obe kupovane v Baumaxe,jedna v Nitre,druha v BB.A videla som asi pred mesiacom v zahradnom centre v NZ,takze si myslim ze by si mohla natrafit.Mam aj jednu fialovo-hnedu,alebo ako ju nazvat,ta mi bude onedlho kvitnut,tak sa pekne obzeraj a drzim palce aby si zohnala.
divokova
21.03.10,10:41
Ďakujem Vám za rady,skúsim viac zháňať v B.B.,koncom apríla tam bude výstava kvetov,snáď sa mi niečo podarí.Skúsim časom pridať moje krásky.Držím nám všetkým palce.
lujza.j
21.03.10,11:17
Anka - podľa toho akú červenú a hnedú si predstavuješ. Ak klasickú červenú a hnedú bez akýchkoľvek odtieňov to bude problém zohnať. Možno niekde u nemeckých predajcov.

lujza - ďakujem za uznanie, ale ak neskúsite nemôžete povedať, že Vy by ste to nedokázali.:);):)

Ma-Ba máš asi pravdu keď ja som taký "pokakajko" skúsit v byte pestovať niečo iné ako phale. a sú druhy ktoré máš ty, na ktoré by som si nikdy netrúfla!!! ale inak dík za postrčenie nebáť sa :D;)
foza
21.03.10,15:21
Milé pestovateľky, idem sa Vám pochváliť s orchidkou, ktorá mala byť na vyhodenie. Trvá síce dlho kým sa spamätá ale stojí to za to! Posúdte sami....
henrieta3
21.03.10,17:39
Milé pestovateľky, idem sa Vám pochváliť s orchidkou, ktorá mala byť na vyhodenie. Trvá síce dlho kým sa spamätá ale stojí to za to! Posúdte sami....
Nadherna, az 2 nove, ja zachranujem horsie pripady, nezostali mi take zdrave listy, 1 sa uz snazi, ale este nie je na fotenie, len snad 1 mm sa prediera, nech to nezakriknem.
henrieta3
21.03.10,17:48
Milé pestovateľky, idem sa Vám pochváliť s orchidkou, ktorá mala byť na vyhodenie. Trvá síce dlho kým sa spamätá ale stojí to za to! Posúdte sami....
Dalsi vyhonok bude uz asi kvietok, ako dlho trvalo, kym vysiel 1.listok?
infinityfx21
21.03.10,18:46
Ahojte.Potrebujem pomocť,neviem čo s tým.18.03 som kúpila orchidku a dneska na listoch som zbadala toto.Je to na jednom,ostatné to majú len na koncoch.Je to od slnka alebo nejaká plieseň?Ďakujem za pomoc.
Ma-Ba
21.03.10,19:11
Kde bola umiestnená? Ak mala priame slnko je to možné. Už aj teraz dokáže slniečko listy popáliť.
infinityfx21
21.03.10,19:21
Kde bola umiestnená? Ak mala priame slnko je to možné. Už aj teraz dokáže slniečko listy popáliť.

Ďakujem za odpoved.:)Sú sice umiestnené na parapete,máme južné okná,ale vždy mám stiahnuté žalúzie,malý poobede spí,tak aj preto.A mám to iba na tej novej,ostatné to nemajú.Čo s ňou mám teraz robiť?Krásne kvitne,tak neviem.:)
Ma-Ba
21.03.10,19:24
Ťažko povedať, ale môže to byť aj nejaká choroba. Viróza, alebo čo. Skús ju oddeliť od ostatných a uvidíš či sa to nebude šíriť. Ak by sa to šírilo ďalej po listoch bude ich treba odstrániť.
foza
21.03.10,19:27
Dalsi vyhonok bude uz asi kvietok, ako dlho trvalo, kym vysiel 1.listok?
Myslím, že asi 2 týždne. Suseda ju chcela vyhodiť bola v katastrofálnom stave, vôbec nemala žiadne korienky v zemi. Bola len položená na substráte, lístky boli zošúverené, tak som ju zasadila a postupne sa jej lístky vystierajú a púšťajú aj nové. Treba len veľa trpezlivosti!:) Verím, že za 2 mesiace budú aj kvietky!;)
zuzkahris
21.03.10,19:49
Ahojte, takže sľúbené fotky z výstavy orchidejí a bromélií v Budapešti pridávam do mojich albumov. Musím povedať, že okrem črevnej chrípky, ktorú sme s manželom dostali, tam bolo NÁDHERNE. Miesto piatku sme išli vyslabnutí v sobotu, ale stálo to za to. Fotku mojej prvej mini orchidejky, ktorú sme tam kúpili pridám zajtra, fotky z výstavy si môžte pozrieť tu :) : http://www.porada.sk/album.php?albumid=612
foza
21.03.10,20:05
No skoro som zabudla! Pridávam foto mojej novej keiky....žlto-zelená:)
janka51
22.03.10,06:36
No skoro som zabudla! Pridávam foto mojej novej keiky....žlto-zelená:)


Určite sa skoro zakorení a ani sa nenazdáš a kvietoček na teba urobí kuk:):):)
rozborova
22.03.10,06:40
Ahojte, takže sľúbené fotky z výstavy orchidejí a bromélií v Budapešti pridávam do mojich albumov. Musím povedať, že okrem črevnej chrípky, ktorú sme s manželom dostali, tam bolo NÁDHERNE. Miesto piatku sme išli vyslabnutí v sobotu, ale stálo to za to. Fotku mojej prvej mini orchidejky, ktorú sme tam kúpili pridám zajtra, fotky z výstavy si môžte pozrieť tu :) : http://www.porada.sk/album.php?albumid=612
Je to nádhera.
janka51
22.03.10,06:41
Ahojte.Potrebujem pomocť,neviem čo s tým.18.03 som kúpila orchidku a dneska na listoch som zbadala toto.Je to na jednom,ostatné to majú len na koncoch.Je to od slnka alebo nejaká plieseň?Ďakujem za pomoc.

infinity pravde podobne sú spálené od slnka. Nedotýkali sa náhodou skla na okne?
infinityfx21
22.03.10,06:48
infinity pravde podobne sú spálené od slnka. Nedotýkali sa náhodou skla na okne?

Ona má tie listy také,nie roztiahnuté,skor sú do výšky pri sebe.Myslím že sa nedotýkala okna,je dalej od skla.Listy má ale pevné,len tento je taký akoby už sa chystal vädnúť.Ved uvidím,či sa to bude šíriť alebo nie.Ďakujem za odpoved.Pekný deň.:)