Ma-Ba
31.03.10,14:03
A viete čo ma napadlo?Isť tak k Ma-Be na prax,teda aspoň čo sme začiatočníčky.Verím tomu,že pri nej by sme sa toho teda vela naučili...Snáď sa na mna za tento nápad nenahnevá:)
Nahnevať, nie prečo? Ale ja som len obyčajný amatér, niekedy aj babroš. Viete to je tak, ak si človek urobí nejakú predstavu a tá Vás sklame býva to horšie, ako keby ste žiadnu nemali.
Ale viete čo? Plánujeme urobiť zimnú záhradu, manžel mi ju sľúbil, ale kedy neviem. Tak potom by to mohlo byť, ako sme to už raz spomínali.
Prajem všetkým veľa zakvitnutých orchideí.
infinityfx21
31.03.10,12:12
Je to určite kvetna stonka len ja by som ju už teraz zasadila. Neviem ako Ti poradia odborníčky.

Janka ďakujem,už som ju tam šupla.Ved ona mi skoro ani nie mesiac chce znovu kvitnúť,len chudatko ma mizerné korienky.Asi je to bojovníčka a chce ukázať čo dokáže.Ved nechám sa prekvapiť.
infinityfx21
31.03.10,12:26
Nahnevať, nie prečo? Ale ja som len obyčajný amatér, niekedy aj babroš. Viete to je tak, ak si človek urobí nejakú predstavu a tá Vás sklame býva to horšie, ako keby ste žiadnu nemali.
Ale viete čo? Plánujeme urobiť zimnú záhradu, manžel mi ju sľúbil, ale kedy neviem. Tak potom by to mohlo byť, ako sme to už raz spomínali.
Prajem všetkým veľa zakvitnutých orchideí.

Pred takým ,,amatérom" ako sa nazývate skláňam hlavu.Vaše skúsenosti a rády hovoria za všetko.A tá zimná záhrada bude určite nádherná.Už teraz sa tešákujem na fotečky z nej.;)
Katy a R
31.03.10,13:00
Dievčatá zase radostná správa vo štvrtok budu v kauflande zas orchidky phaly po 6.99 € a dendrobium nobile po 7.99 € tak zajtra budem mať zas bezsennú noc.:):):)
... no ja som kúpila ... presne 5.3. a za týždeň opadali všetky listy .. kvet ostal dlhšie ... teraz je tam ešte posledný :mee::mee::mee:
.. a to som si vyberala, aby bolo dobré a pevné srdiečko... vyzerala dobre :confused::mee:
Katy a R
31.03.10,13:19
Aj keď si nemyslím, že je to pravda, skôr hoax...:confused: no neviem, čo vy nato:confused:

prišlo mi mailom..

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!
Vraj to nie je prvý prípad. Už to bolo aj v palme....
lenus
31.03.10,13:42
Aj keď si nemyslím, že je to pravda, skôr hoax...:confused: no neviem, čo vy nato:confused:

prišlo mi mailom..

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!
Vraj to nie je prvý prípad. Už to bolo aj v palme....

mimotemy strasne sa mi paci prispevok k tomuto na hoax.cz - "Kolega, čo má v kancelárií tarantulu, ju začal učiť pískať, ale potvora nechce....." :D nech si prinesieme domov hociaku rastlinu, ci uz z baumaxu, lidla, normalneho kvetinarstva, to je jedno, musime pocitat aj s tym, ze si mozeme priniest aj nejakeho zivocicha. nemalo by sa to stavat, ale na 100% to nikto nevyluci. mna osobne toto neodradi, maximalne budem viac okukovat rastlinku, ci tam nieco podozrive neuvidim, ale to som robila aj doteraz.
henrieta3
31.03.10,14:55
A máme prírastok z baumaxu po 3 €,konečne som natrafila asi na akciu.Má síce len 3 kvietky,ale vyzerá byť zdravá.Má pekné korene a 1mm lístok.Tak sa teším,to je predbolestné za vytrhnutý zub.:)
Ja som dnes uz tie mensie vyradene nenasla, kupila som 1 velku bielu phalu, este za 3 a taku s motylimi kridlami, neviem nazov, ta je krasna, idem ju presadit, lebo su preliate a v comsi cudnom., ta bola zlacnena zo 14 na 7,50. Ale je v machu, tak idem zistit, v com ma byt, aj nazov. A s tou velkou phalou pojdem na navstevu, ma pekne puky, lepsie, ako kytica ruzi.
infinityfx21
31.03.10,15:11
Ja som dnes uz tie mensie vyradene nenasla, kupila som 1 velku bielu phalu, este za 3 a taku s motylimi kridlami, neviem nazov, ta je krasna, idem ju presadit, lebo su preliate a v comsi cudnom., ta bola zlacnena zo 14 na 7,50. Ale je v machu, tak idem zistit, v com ma byt, aj nazov. A s tou velkou phalou pojdem na navstevu, ma pekne puky, lepsie, ako kytica ruzi.

Mne sa viac páčia tie stredné ako také velikánske.Mini mali po 12e,tie stredné po 5.99,6.99€.Ja som ešte natrafila na túto novú,mali ešte ale 4,ale už také chuďatká.Boli mi ich aj lúto.Dúfam že ju aspoň odfotíš.Takej kytici by som sa veru potešila.
infinityfx21
31.03.10,15:14
Ja som dnes uz tie mensie vyradene nenasla, kupila som 1 velku bielu phalu, este za 3 a taku s motylimi kridlami, neviem nazov, ta je krasna, idem ju presadit, lebo su preliate a v comsi cudnom., ta bola zlacnena zo 14 na 7,50. Ale je v machu, tak idem zistit, v com ma byt, aj nazov. A s tou velkou phalou pojdem na navstevu, ma pekne puky, lepsie, ako kytica ruzi.

A ešte som zabudla.Aj ja budem presádzať,lebo má zelené v substráte,asi je už starý.Ale neni moc mokrá ako bývajú inokedy.
henrieta3
31.03.10,15:33
Mne sa viac páčia tie stredné ako také velikánske.Mini mali po 12e,tie stredné po 5.99,6.99€.Ja som ešte natrafila na túto novú,mali ešte ale 4,ale už také chuďatká.Boli mi ich aj lúto.Dúfam že ju aspoň odfotíš.Takej kytici by som sa veru potešila.
uz viem, je to miltonia, aj ja mam rada tie stredne, ale tejto som neodolala, este taku nemam, odfotim, zajtra
infinityfx21
31.03.10,15:57
Aj keď si nemyslím, že je to pravda, skôr hoax...:confused: no neviem, čo vy nato:confused:

prišlo mi mailom..

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!
Vraj to nie je prvý prípad. Už to bolo aj v palme....

mimotemyEšte kým som nebola na MD,tak som pracovala vo firme,čo bola postavená na roli.Z francúzska chodil tovar,sem tam nejaké pavúčiky sa našli,ale bežne boli aj na roli a aj v záhradách..Je to dosť podobné tarantule,tak si ich môžete fakt doniesť domov kedykolvek a akokolvek.Je to nepríjemný pocit,ale je to tak.Ale nás to neodradí.:):)
Dianka2401
31.03.10,16:15
A máme prírastok z baumaxu po 3 €,konečne som natrafila asi na akciu.Má síce len 3 kvietky,ale vyzerá byť zdravá.Má pekné korene a 1mm lístok.Tak sa teším,to je predbolestné za vytrhnutý zub.:)
pekne predbolestne :) ma zaujimavu farbu
henrieta3
31.03.10,16:25
pekne predbolestne :) ma zaujimavu farbu
Ked ju odfotis, tak ju ukaz
henrieta3
31.03.10,16:27
A ešte som zabudla.Aj ja budem presádzať,lebo má zelené v substráte,asi je už starý.Ale neni moc mokrá ako bývajú inokedy.
ja som uz presadila, korene nic moc, neviem, co tam s nimi robia, bud su vyschnute, alebo premocene
henrieta3
31.03.10,16:31
mimotemyEšte kým som nebola na MD,tak som pracovala vo firme,čo bola postavená na roli.Z francúzska chodil tovar,sem tam nejaké pavúčiky sa našli,ale bežne boli aj na roli a aj v záhradách..Je to dosť podobné tarantule,tak si ich môžete fakt doniesť domov kedykolvek a akokolvek.Je to nepríjemný pocit,ale je to tak.Ale nás to neodradí.:):)
maly pavucik by im neuskodil, aspon by pojedol skodce
henrieta3
31.03.10,16:36
A máme prírastok z baumaxu po 3 €,konečne som natrafila asi na akciu.Má síce len 3 kvietky,ale vyzerá byť zdravá.Má pekné korene a 1mm lístok.Tak sa teším,to je predbolestné za vytrhnutý zub.:)
uz som nasla foto, nevedela som, ze je este v 600, nech ti robi radost
infinityfx21
31.03.10,19:16
pekne predbolestne :) ma zaujimavu farbu

Ďakujem,padla mi hneď do oka.
infinityfx21
31.03.10,19:21
uz som nasla foto, nevedela som, ze je este v 600, nech ti robi radost

Ďakujem.Aj ja som presadila,boli asi 4 korienky vysušené,ale celkom dobre.Fuj,ale ten substrát bol hnusný,úplne sa rozpadával.Asi tam bol dlho.
lujza.j
31.03.10,19:27
Tak to ešte neviem, lebo je moja prvá, ešte jej potrvá asi dosť dlho, kým nahodí korienky. Odpovedať by mali skúsenejšie pestovateľky.

mám dva keiky už zasadené rastú fakt pomaly:mee: ja si myslím že keď keik kvitne tak to je niečo výnimočné, tak isto ako samotný keik:D
lujza.j
31.03.10,19:35
dievčatá nechcem vám do toho kecať, ale nepreháňate to niekdy s tým presádzaním :confused: viem, že substrát je vela krát hrozný, posledné kúsky ktoré som si kúpila v baumaxe, tiež mali substrát jemný-hutný-preliate, tiež mi trhalo ruky, že presadiť do kôry, ale odolala som. niekedy mi je lúto, že ich vyrušujem, tam som narobila dierky do kochla pekne sa prevzdušnil a korienky sa rozbehli ako divé aj vzdušné aj vnútorné:D
infinityfx21
31.03.10,21:08
dievčatá nechcem vám do toho kecať, ale nepreháňate to niekdy s tým presádzaním :confused: viem, že substrát je vela krát hrozný, posledné kúsky ktoré som si kúpila v baumaxe, tiež mali substrát jemný-hutný-preliate, tiež mi trhalo ruky, že presadiť do kôry, ale odolala som. niekedy mi je lúto, že ich vyrušujem, tam som narobila dierky do kochla pekne sa prevzdušnil a korienky sa rozbehli ako divé aj vzdušné aj vnútorné:D

Lujzi neviem to posúdiť či preháňam alebo nie,ale ja musím.Mne sa ten substrát skrátka nepáči.A aspon im odstránim hnilé korienky.Možno im robím zle,vyruším ich,ale je to aj prevencia.Ak tá orchidka niečo má,tak to skor zistím,ako mi to prejde na ostatné.To je len môj názor,a istota že tam ozaj neni tá tarantula o ktorej sa tolko píše.Ja neviem,ale potom mám dobrý pocit,že je všetko o.k.:---
henrieta3
01.04.10,05:32
dievčatá nechcem vám do toho kecať, ale nepreháňate to niekdy s tým presádzaním :confused: viem, že substrát je vela krát hrozný, posledné kúsky ktoré som si kúpila v baumaxe, tiež mali substrát jemný-hutný-preliate, tiež mi trhalo ruky, že presadiť do kôry, ale odolala som. niekedy mi je lúto, že ich vyrušujem, tam som narobila dierky do kochla pekne sa prevzdušnil a korienky sa rozbehli ako divé aj vzdušné aj vnútorné:D
Kupovala som zlacnene, a boli v zlom stave, 1 mala vela hnilych korenov, ked ju chcem darovat, nemozem hnilu, a z miltonie sa dala zmykat voda, kvety uz pred koncom zivota, zachranim aspon rastlinu a su tam asi 4 korene, tak ich aj rozsadim. Ked kupim kvalitnu v kvetinarstve, necham ju na pokoji, to len tieto ubohe, co tam uz lezali ktovieako dlho.
infinityfx21
01.04.10,05:56
Kupovala som zlacnene, a boli v zlom stave, 1 mala vela hnilych korenov, ked ju chcem darovat, nemozem hnilu, a z miltonie sa dala zmykat voda, kvety uz pred koncom zivota, zachranim aspon rastlinu a su tam asi 4 korene, tak ich aj rozsadim. Ked kupim kvalitnu v kvetinarstve, necham ju na pokoji, to len tieto ubohe, co tam uz lezali ktovieako dlho.

Presne.keď má dobrý substrát,tak netreba.Len ja som asi na také kvalitné zatial nenatrafila.Bud boli mokre,alebo mali mach v kochli,alebo mi vypadavali z kochlíka.A zatial sa držia aj keď som ich presadila kvitnúce a kvitnú dalej,pfuj,pfuj,aby som nezariekla.A kvalitné si myslím že sú aj kapanek drahšie a s týmito chudatkami čo?Čo som videla phaly kvalitné,stáli 16€.A to sa mi zdá vela.Pekný deň.
janka51
01.04.10,07:19
Lujzi neviem to posúdiť či preháňam alebo nie,ale ja musím.Mne sa ten substrát skrátka nepáči.A aspon im odstránim hnilé korienky.Možno im robím zle,vyruším ich,ale je to aj prevencia.Ak tá orchidka niečo má,tak to skor zistím,ako mi to prejde na ostatné.To je len môj názor,a istota že tam ozaj neni tá tarantula o ktorej sa tolko píše.Ja neviem,ale potom mám dobrý pocit,že je všetko o.k.:---

Ja na tie tarantuly len toľko: že je to podľa mňa také bla bla blaaaaaaaaaa
henrieta3
01.04.10,07:21
Presne.keď má dobrý substrát,tak netreba.Len ja som asi na také kvalitné zatial nenatrafila.Bud boli mokre,alebo mali mach v kochli,alebo mi vypadavali z kochlíka.A zatial sa držia aj keď som ich presadila kvitnúce a kvitnú dalej,pfuj,pfuj,aby som nezariekla.A kvalitné si myslím že sú aj kapanek drahšie a s týmito chudatkami čo?Čo som videla phaly kvalitné,stáli 16€.A to sa mi zdá vela.Pekný deň.
Ked natrafis v kvetinarstve, moze byt tiez dobra cena, ale niekde to prehanaju. Tam je aj hned vidiet, ako sa o ne starali.
janka51
01.04.10,07:24
Ale musím sa Vám pochváliť pribudla mi dnes ďalšia phala hneď ako sa manžel na papka hodí mi foto do pc a pošlem.
janka51
01.04.10,07:46
Tak toto je môj nový prírastok z kauflandu a nemá ani zlý substrat ani hnilé korene a ani nepíska a mám z nej takú radosť ako malé dieťa. je 20 v poradí.
eko1
01.04.10,07:52
Tak toto je môj nový prírastok z kauflandu a nemá ani zlý substrat ani hnilé korene a ani nepíska a mám z nej takú radosť ako malé dieťa. je 20 v poradí.
Krásna! Blahoželám k 20.! Nech sa jej darí.
janka51
01.04.10,08:19
Krásna! Blahoželám k 20.! Nech sa jej darí.
Ďakujem pekne dúfam že bude:rolleyes::);)
Dianka2401
01.04.10,08:34
Tak toto je môj nový prírastok z kauflandu a nemá ani zlý substrat ani hnilé korene a ani nepíska a mám z nej takú radosť ako malé dieťa. je 20 v poradí.
je naozaj krasna :)
finis
01.04.10,09:00
Tak toto je môj nový prírastok z kauflandu a nemá ani zlý substrat ani hnilé korene a ani nepíska a mám z nej takú radosť ako malé dieťa. je 20 v poradí.

janka je kraaaaasna.naozaj.milujem zlte kvety.ja mam zatial jednu podbnej farby ako tato tvoja a prave sa chysta kvitnut.uz sa velmi tesim.
janka51
01.04.10,10:05
janka je kraaaaasna.naozaj.milujem zlte kvety.ja mam zatial jednu podbnej farby ako tato tvoja a prave sa chysta kvitnut.uz sa velmi tesim.
Ďakujem veľmi pekne je to taká zvláštna žlta žlta ani ju neviem popísať a tej Tvojej prajem nech Ti dlho kvitne.;)
janka51
01.04.10,10:08
je naozaj krasna :)
Ďakujem Dianka!
henrieta3
01.04.10,10:34
Ďakujem veľmi pekne je to taká zvláštna žlta žlta ani ju neviem popísať a tej Tvojej prajem nech Ti dlho kvitne.;)
Je velmi pekna, pripomina mi moju 1. - Adelu, ktora uz asi definitivne odisla, este je kusok v sacku.
Prosim o radu, presadila som miltoniu, 2.cast bude kvitnut, ma mat maly, alebo vacsi kochlik, mam obidva druhy, aby v nom uz mohla zostat tie 2 roky, dakujem.
beba13
01.04.10,11:37
to je cambria?
..tak dúfam že ano, lebo tak bola označená..
beba13
01.04.10,11:41
..dnes som si v kauflande kúpila dendrobium pre radosť
lujza.j
01.04.10,12:10
Tak toto je môj nový prírastok z kauflandu a nemá ani zlý substrat ani hnilé korene a ani nepíska a mám z nej takú radosť ako malé dieťa. je 20 v poradí.
jani hlavne že nepíska :D ale máš ich krásne;)
Zdenka175
01.04.10,12:11
dievčatá nechcem vám do toho kecať, ale nepreháňate to niekdy s tým presádzaním :confused: viem, že substrát je vela krát hrozný, posledné kúsky ktoré som si kúpila v baumaxe, tiež mali substrát jemný-hutný-preliate, tiež mi trhalo ruky, že presadiť do kôry, ale odolala som. niekedy mi je lúto, že ich vyrušujem, tam som narobila dierky do kochla pekne sa prevzdušnil a korienky sa rozbehli ako divé aj vzdušné aj vnútorné:D
To som pochopila, že robíš dierky do kvetináča, keď je rastlinka v kvetináči.??
Dianka2401
01.04.10,12:18
To som pochopila, že robíš dierky do kvetináča, keď je rastlinka v kvetináči.??

ja inac tiez robim dierky aj vtedy, ked je tam rastlinka
Dianka2401
01.04.10,12:21
baby, dnes som bola v lidli pozriet na tu akciu, co ste minule spominali, neboli to rastlinky, len umela dekoracia, kvety sice boli zive, porobene tak, ze boli v takych malych nadobkach, a cele to bolo zabalene v celofane... nic som teda nekupila... pritom tak som sa ne tesila :(
lujza.j
01.04.10,12:24
Lujzi neviem to posúdiť či preháňam alebo nie,ale ja musím.Mne sa ten substrát skrátka nepáči.A aspon im odstránim hnilé korienky.Možno im robím zle,vyruším ich,ale je to aj prevencia.Ak tá orchidka niečo má,tak to skor zistím,ako mi to prejde na ostatné.To je len môj názor,a istota že tam ozaj neni tá tarantula o ktorej sa tolko píše.Ja neviem,ale potom mám dobrý pocit,že je všetko o.k.:---
baby plne vás chápem!!! tak sme posadnuté týmito kvetmi, že už od dobroty nevieme čo by sme pre ne urobili lepšie. len vela krát obchodníci zarábajú na takých ako sme my - uchyláčkach čo kúpia aj to čo by iný už nekúpil!!!! ale my kúpime a pipleme sa s tým:rolleyes: a my sa potom z toho ešte vytešujeme že sme zachránili to čo by možno iný obchodník mimo SR "hodil do koša"
lujza.j
01.04.10,12:27
To som pochopila, že robíš dierky do kvetináča, keď je rastlinka v kvetináči.??

áno zdeni , opatrne pichám tam kde nie je korienok, alebo medzi korienky, alebo kde nie sú žiadne korienky.
Zdenka175
01.04.10,12:37
áno zdeni , opatrne pichám tam kde nie je korienok, alebo medzi korienky, alebo kde nie sú žiadne korienky.
To máš ale odvahu.:eek::eek::DJa dierujem len do prázdného, keď presádzam.:)
henrieta3
01.04.10,12:47
baby plne vás chápem!!! tak sme posadnuté týmito kvetmi, že už od dobroty nevieme čo by sme pre ne urobili lepšie. len vela krát obchodníci zarábajú na takých ako sme my - uchyláčkach čo kúpia aj to čo by iný už nekúpil!!!! ale my kúpime a pipleme sa s tým:rolleyes: a my sa potom z toho ešte vytešujeme že sme zachránili to čo by možno iný obchodník mimo SR "hodil do koša"
Mne to vyhovuje, tie zachranene su vdacnejsie, ved mam aj z kvetinarstva, ked je rozumna cena. Keby si ma videla, ako som tie, co tam minule mali podoprela, prichytila, myslela by si, ze mi sibe, ved je to kvet. No a ceny-staci sa pozriet na zahr. stranky.
lujza.j
01.04.10,14:02
To máš ale odvahu.:eek::eek::DJa dierujem len do prázdného, keď presádzam.:)

zdeni akurát som špehovala jednu čo som jej nedávno takto narobila dierky, rástol jej nový list a myslela som, že ešte porastie, ale asi už nie, lebo zo stredu sa tlačí další :D kupovala som ju v hornbachu bola som "oslepená" zvláštnou farebnou kombináciou, až doma som sa na ňu zadívala a zistila som, ž je to pekná "starena" už mala odstrihnuté 4kvetné stonky:rolleyes: / takže nejaký ten čas si prežila v horbachu/ a korienky nič moc,ale moje dieročky jej pomohli:D
dievčatá ja mám niekedy pocit, že vlastne my ked ich vykúpime z týchto "špecializovných" predajní tak to je pre nich vlastne vykúpenie:D:D:D
lujza.j
01.04.10,14:06
Mne to vyhovuje, tie zachranene su vdacnejsie, ved mam aj z kvetinarstva, ked je rozumna cena. Keby si ma videla, ako som tie, co tam minule mali podoprela, prichytila, myslela by si, ze mi sibe, ved je to kvet. No a ceny-staci sa pozriet na zahr. stranky.

heni nemyslela by som si, že ti šibe to určite nie!!! ja ked som si zlomila špičku kvetnej stonky tak som si fakt:mee: a to som si ja šibnutá odlomila aj potom čo mi zase začala rast.
infinityfx21
01.04.10,15:15
Tak toto je môj nový prírastok z kauflandu a nemá ani zlý substrat ani hnilé korene a ani nepíska a mám z nej takú radosť ako malé dieťa. je 20 v poradí.

Krásna je,v kauflande som ešte nekupovala.Nech vám dlho a krásne kvitne.


A videla som tie orchidky v lidli,sú to len kvietky vo vode,v takej tyčinke.To skôr kúpim živú.;)
infinityfx21
01.04.10,15:29
baby plne vás chápem!!! tak sme posadnuté týmito kvetmi, že už od dobroty nevieme čo by sme pre ne urobili lepšie. len vela krát obchodníci zarábajú na takých ako sme my - uchyláčkach čo kúpia aj to čo by iný už nekúpil!!!! ale my kúpime a pipleme sa s tým:rolleyes: a my sa potom z toho ešte vytešujeme že sme zachránili to čo by možno iný obchodník mimo SR "hodil do koša"

Veď to.Ale tak čo už s nami.No a nekúp orchidku aj ked je za polovicu a ešte má tri kvietky?Substrát to je to najmenej.Mám len 5 orchidiek a môžem si dokúpiť nový.Vybrala som len tie najväčšie kúsky a ostatný išiel do skalky.Ale nebanujem to.Stojí to za to.
infinityfx21
01.04.10,15:44
A ešte sa musím priznať.keď som kupovala orchidku v lidli,mala 2 stonky už odcvaknuté.A ja blbá som si myslela,jéj,mala 3 stonky.Keď mi raz zakvitne to bude krása.A aj ked sú vraj jednovýhonkové,tak som tomu neverila.A až teraz som to konečne pochopila,aspoň myslím.:---
beba13
01.04.10,16:10
mimotemy strasne sa mi paci prispevok k tomuto na hoax.cz - "Kolega, čo má v kancelárií tarantulu, ju začal učiť pískať, ale potvora nechce....." :D nech si prinesieme domov hociaku rastlinu, ci uz z baumaxu, lidla, normalneho kvetinarstva, to je jedno, musime pocitat aj s tym, ze si mozeme priniest aj nejakeho zivocicha. nemalo by sa to stavat, ale na 100% to nikto nevyluci. mna osobne toto neodradi, maximalne budem viac okukovat rastlinku, ci tam nieco podozrive neuvidim, ale to som robila aj doteraz.
.teda tak to som doteraz nikdy nerobila, ani ma nenapadlo že v kvetináči môže niečo prebývať, tak už aj letím skontrolovať či niečo nechovám:---:---:---
infinityfx21
01.04.10,16:25
.teda tak to som doteraz nikdy nerobila, ani ma nenapadlo že v kvetináči môže niečo prebývať, tak už aj letím skontrolovať či niečo nechovám:---:---:---

To je určite len komerčný ťah predajcov.Pokial ju fakt nenájdem osobne,neverím tomu,nakolko sa takej nohatej príšerky bojím.:(
janka51
01.04.10,18:42
To máš ale odvahu.:eek::eek::DJa dierujem len do prázdného, keď presádzam.:)
Zdeni aj ja porobím dierky aj keď v nej mám zasadené veď je pekne cez kachlik vidno kde sú korene a teraz aj keď kúpiš orchidku tak už na bočných stenách dierky nie sú. Tak len smelo dierky povypaľuj neboj sa neublížiš jej:)
zuzkahris
01.04.10,19:30
Ahojte, dnes som počula v rádiu rozhovor ohľadom tých tarantulí, ktorých hniezdo bolo údajne v kvetináči s orchideou. Odborník sa vyjadril, že sa jedná len o fámu, že to nieje možné , orchideje, ktoré si my kupujeme niesú vykopávané niekde v pralese, ale vypestované vo veľkom v pestovateľským podnikoch a už vôbec by tarantula nevytvárala piskľavý zvuk pri polievaní. Zvuky, ktoré pavúky vytvárajú niesú ľudským uchom počuteľné a jedná sa skôr a klopkajúci zvuk, nie piskľavý. Potom rozprával odborník na pavúky a ten sa vyjadril, že je viac druhov tarantulí, ale ani jeden nieje natoľko jedovatý, že by človeku vážne ublížil. Takže myslím si, že sa nemáme čoho báť, kľudne môžme bez obáv ďalej nakupovať :), niekto nás chcel postrašiť ;)
zmrzka333
01.04.10,20:29
A máme prírastok z baumaxu po 3 €,konečne som natrafila asi na akciu.Má síce len 3 kvietky,ale vyzerá byť zdravá.Má pekné korene a 1mm lístok.Tak sa teším,to je predbolestné za vytrhnutý zub.:)
Je nadherna, taku som este nevidela. Hned by som brala
arizona
02.04.10,05:30
Ahojte, dnes som počula v rádiu rozhovor ohľadom tých tarantulí, ktorých hniezdo bolo údajne v kvetináči s orchideou. Odborník sa vyjadril, že sa jedná len o fámu, že to nieje možné , orchideje, ktoré si my kupujeme niesú vykopávané niekde v pralese, ale vypestované vo veľkom v pestovateľským podnikoch a už vôbec by tarantula nevytvárala piskľavý zvuk pri polievaní. Zvuky, ktoré pavúky vytvárajú niesú ľudským uchom počuteľné a jedná sa skôr a klopkajúci zvuk, nie piskľavý. Potom rozprával odborník na pavúky a ten sa vyjadril, že je viac druhov tarantulí, ale ani jeden nieje natoľko jedovatý, že by človeku vážne ublížil. Takže myslím si, že sa nemáme čoho báť, kľudne môžme bez obáv ďalej nakupovať :), niekto nás chcel postrašiť ;)

Jedná sa o obyčajný hoax: http://www.hoax.cz/hoax/co-je-to-hoax
http://www.hoax.cz/hoax/palmy-s-pavouky/
zoznam hoax-ov : http://www.hoax.cz/hoax/databaze/
infinityfx21
02.04.10,06:53
Je nadherna, taku som este nevidela. Hned by som brala

Ďakujem Zmrzka.Aj mne sa páčila,tak som ju zobrala k nám domov.:)
infinityfx21
02.04.10,07:02
Problém.Stále mám mušky aj ked som všetky iné kvety dala z izby.Videla som ich aj na orchidkách ale nie v substráte.To som asi slepá na také potvory.Čítala som že pomáha aj jarová voda,ale keď kvitnú ,neublíži im to?Máte s tým skúsenosti?Alebo mám kúpiť nejaký postrek?Ešte skúsim pozrieť či to nejde pomimo okien,ale to pochybujem.Ďakujem za rady.Pekný víkend.
mata10
02.04.10,07:03
Môj nový včerajší prírastok:):):)
henrieta3
02.04.10,09:33
Problém.Stále mám mušky aj ked som všetky iné kvety dala z izby.Videla som ich aj na orchidkách ale nie v substráte.To som asi slepá na také potvory.Čítala som že pomáha aj jarová voda,ale keď kvitnú ,neublíži im to?Máte s tým skúsenosti?Alebo mám kúpiť nejaký postrek?Ešte skúsim pozrieť či to nejde pomimo okien,ale to pochybujem.Ďakujem za rady.Pekný víkend.
Mala som musky 2 roky, aj v kvetoch na balkone, nepomohlo vobec nic, ani chemia, ked som si kupila 1.orchi, zmizli, videla som ich mrtve na parapete, asi ich znicila, je to len moj nazor, ale tak to bolo. Jarovu vodu na orchi nedavaj. Dostat taku zltu lepku, zozen si to a daj do zeminy, pochytaju sa na to. Pekny svaitocny den.
Zdenka175
02.04.10,09:58
Problém.Stále mám mušky aj ked som všetky iné kvety dala z izby.Videla som ich aj na orchidkách ale nie v substráte.To som asi slepá na také potvory.Čítala som že pomáha aj jarová voda,ale keď kvitnú ,neublíži im to?Máte s tým skúsenosti?Alebo mám kúpiť nejaký postrek?Ešte skúsim pozrieť či to nejde pomimo okien,ale to pochybujem.Ďakujem za rady.Pekný víkend.
Mne niekedy zabralo preliatie jarovou vodou. Ale sú v kvetinárstvach žlté lepové doštičky. Zapichnú sa do kvetináča a ne sa lepia .
milka 60
02.04.10,10:27
Môj nový včerajší prírastok:):):)
Je nádherne ružová gratulujem:):)
mata10
02.04.10,10:51
Je nádherne ružová gratulujem:):)
Ďakujem Milka, ja som takú istú kúpila pred rokom mamke na narodeniny a stále jej kvitne asi len mesiac mala pauzu:),povedala mi že bola venovaná s lásky veď aj bola:D
infinityfx21
02.04.10,12:26
Henika a Zdenka vďaka za radu.Kúpim teda tie doštičky a snáď sa ich zbavím.Len dúfam že sa nezabývajú v orchidkách lebo ma šlahne.Pekný víkend.
Ma-Ba
02.04.10,15:03
Ahojte, dnes som počula v rádiu rozhovor ohľadom tých tarantulí, ktorých hniezdo bolo údajne v kvetináči s orchideou. Odborník sa vyjadril, že sa jedná len o fámu, že to nieje možné , orchideje, ktoré si my kupujeme niesú vykopávané niekde v pralese, ale vypestované vo veľkom v pestovateľským podnikoch a už vôbec by tarantula nevytvárala piskľavý zvuk pri polievaní. Zvuky, ktoré pavúky vytvárajú niesú ľudským uchom počuteľné a jedná sa skôr a klopkajúci zvuk, nie piskľavý. Potom rozprával odborník na pavúky a ten sa vyjadril, že je viac druhov tarantulí, ale ani jeden nieje natoľko jedovatý, že by človeku vážne ublížil. Takže myslím si, že sa nemáme čoho báť, kľudne môžme bez obáv ďalej nakupovať :), niekto nás chcel postrašiť ;)
Tak ma napadlo, či tú fámu nepustil manžel, niektorej z kúpychtivých žien, keď si nevedel poradiť zo svojou polovičkou, ktorá chcela stále novú orchidku?:confused::confused::confused::--- A keď to nešlo po dobrom, tak... pavúky sú pavúky. Ale my sme na také žartíky už veľké, no nie?;)
Zdenka175
02.04.10,17:38
Táto mi kvitne už 2 mesiace a ešte neotvorila všetky púčiky.:D Na 2 obrázku je odfotená po zakúpení pred rokom mala len jednu stonku. Chcela som ukázať začiatočníčkam, že nikdy nevieme ako nás orchidee prekvapia.Teraz kvitne z 3 stoniek.:
zuzkahris
02.04.10,18:14
Problém.Stále mám mušky aj ked som všetky iné kvety dala z izby.Videla som ich aj na orchidkách ale nie v substráte.To som asi slepá na také potvory.Čítala som že pomáha aj jarová voda,ale keď kvitnú ,neublíži im to?Máte s tým skúsenosti?Alebo mám kúpiť nejaký postrek?Ešte skúsim pozrieť či to nejde pomimo okien,ale to pochybujem.Ďakujem za rady.Pekný víkend.

Ja mám dobré skúsenosti s mäsožravkami - buď Rosičku alebo tučnice, krásne odchytávajú tie mušky - smútivky. Sú nimi priam obsypané a netreba použiť ani chémiu.
janka51
02.04.10,19:11
Môj nový včerajší prírastok:):):)
Maťka je krásna tiež si ju kúpila v kauflande?
Valcake
02.04.10,22:15
Ja mám dobré skúsenosti s mäsožravkami - buď Rosičku alebo tučnice, krásne odchytávajú tie mušky - smútivky. Sú nimi priam obsypané a netreba použiť ani chémiu.

zuzkahris, chcela som dať užitočné, ale nemám na to body. Ty si veľká šikulka na kvietky. Máš ich veľa a všetky sú krásne;)
Zdenka175
03.04.10,06:15
A táto sa ma rozhodla potešiť na Veľkú noc:D:)
henrieta3
03.04.10,06:39
Ja mám dobré skúsenosti s mäsožravkami - buď Rosičku alebo tučnice, krásne odchytávajú tie mušky - smútivky. Sú nimi priam obsypané a netreba použiť ani chémiu.
To je vyborny napad.
mata10
03.04.10,06:54
Maťka je krásna tiež si ju kúpila v kauflande?
Ano Janka v kauflande.
janka51
03.04.10,07:19
A táto sa ma rozhodla potešiť na Veľkú noc:D:)
Zdenka tak to nie je spravodlivé, už som sa zaprisahavala že už prestanem s tým kupovaním a Ty znovu vytasíš krásavicu akú ešte nemám:mee:. Je naozaj krásna:eek:, nebudem mať pokoj kým takú nezoženiem. Už rozmýšľam že asi budem musieť prestať chodiť na tie stránky lebo manžel sa ináč so mnou rozvedie.:):):)
lusielaL
03.04.10,09:11
Uz mi zacinaju rozkvitat,konecne.
Michelle051
03.04.10,09:32
Ahojte dievčatá :D Tak som tu zas po dlhšom čase a musím sa pochváliť biela orchidka rozkvitla a má asi 22 kvetov a prekvapila ma aj ružová ktorá dokvitla a už teraz vypúšta nové stonky- z tých starých + jednu novú už tretiu :D a mini orchidka no tak tá už asi mesiac nekvitne ale včera som zbadala že jej vyrastá keika takže radosť my robia :o urobila by som aj fotky ale foťák je v oprave :rolleyes: no o týžden vám ich určite odfotím ;)
Silvernola
03.04.10,11:04
Uz mi zacinaju rozkvitat,konecne.
Aj mňa sa rozhodli potešiť. A potešila som aj sama seba. Tá žltá je najnovší prírastok.
lujza.j
03.04.10,11:36
Zdenka tak to nie je spravodlivé, už som sa zaprisahavala že už prestanem s tým kupovaním a Ty znovu vytasíš krásavicu akú ešte nemám:mee:. Je naozaj krásna:eek:, nebudem mať pokoj kým takú nezoženiem. Už rozmýšľam že asi budem musieť prestať chodiť na tie stránky lebo manžel sa ináč so mnou rozvedie.:):):)
janka ked my sme zaprisahané, vždy len do vtedy pokiaľ nezbadáme nejakú vysnívanú "srdcovku" a potom máme okamžite amnéziu :D:D:D:---
lujza.j
03.04.10,11:38
Aj mňa sa rozhodli potešiť. A potešila som aj sama seba. Tá žltá je najnovší prírastok.
tá žltá teda je!!!:eek::eek::eek: krásavica
lesslie
03.04.10,16:01
Aj mňa sa rozhodli potešiť. A potešila som aj sama seba. Tá žltá je najnovší prírastok.
jeeeej krasavice mas doma :) mna dnes manzel potesil :) k prvemu vyrociu mi kupil dendrobko, taka som vytesena :))))
infinityfx21
03.04.10,16:20
Ja mám dobré skúsenosti s mäsožravkami - buď Rosičku alebo tučnice, krásne odchytávajú tie mušky - smútivky. Sú nimi priam obsypané a netreba použiť ani chémiu.

Jéj,asi budem za blbca:confused::confused:,ale vobec neviem aké sú to kvetinky,teda ak sú to kvetinky.Tá rosnička akože žabka?A aj by to pomohlo?Kde ich predávajú?Stačila by aj jedna?
infinityfx21
03.04.10,16:25
A ženušky moje.Vobec neviem čo mám robiť s tou orchidkou čo nemá korene ale asi sa chystá znovu kvitnúť.Dala som ju do kôry,ale trápi ma že nemá korienky ale raší z 3 spiacich očiek.Mám ju nechať tak?Čo s ňou?Stále nad ňou rozmýšlam.Či nemám si ju všímať?
henrieta3
03.04.10,16:33
A ženušky moje.Vobec neviem čo mám robiť s tou orchidkou čo nemá korene ale asi sa chystá znovu kvitnúť.Dala som ju do kôry,ale trápi ma že nemá korienky ale raší z 3 spiacich očiek.Mám ju nechať tak?Čo s ňou?Stále nad ňou rozmýšlam.Či nemám si ju všímať?
Mne sa 1 tiez tak pekne prebera, aj som ju uz poliala, spolu s ostatnymi, nechala by som ju tak. A dalsie 2 v sacku su stale v kome. neviem, ci nie je ta kora lepsia.
lesslie
03.04.10,16:35
to nie je rosnicka, ale rosicka...masozrava rastlinka..nekvitne, ale ma take mucholapky...kupis v kvetinarstve urcite :) ja sice nemam, ale napad je to dobry, ak budem mat musky, kupim :)
zuzkahris
03.04.10,17:34
zuzkahris, chcela som dať užitočné, ale nemám na to body. Ty si veľká šikulka na kvietky. Máš ich veľa a všetky sú krásne;)

Ďakujem veľmi pekne za pochvalu, veľmi odporúčam, na tie mušky to ozaj zaberá a pre tie ktoré neviete ako vyzerajú, tak tu sú Rosička-http://www.porada.sk/album.php?albumid=273&pictureid=3297
lesslie
03.04.10,17:52
[QUOTE=zuzkahris;1362588]Ďakujem veľmi pekne za pochvalu, veľmi odporúčam, na tie mušky to ozaj zaberá a pre tie ktoré neviete ako vyzerajú, tak tu sú Rosička-
jeeeeeej oni kvitnu? to som nevedela...ja som taku mala ked som bola mala...ale umrela dost rychlo... :( je krasna ta masozravka :)
lujza.j
03.04.10,18:03
A ženušky moje.Vobec neviem čo mám robiť s tou orchidkou čo nemá korene ale asi sa chystá znovu kvitnúť.Dala som ju do kôry,ale trápi ma že nemá korienky ale raší z 3 spiacich očiek.Mám ju nechať tak?Čo s ňou?Stále nad ňou rozmýšlam.Či nemám si ju všímať?

nemá vôbec žiadny korienok? ani žiadne vzdušné?
zuzkahris
03.04.10,18:20
[QUOTE=zuzkahris;1362588]Ďakujem veľmi pekne za pochvalu, veľmi odporúčam, na tie mušky to ozaj zaberá a pre tie ktoré neviete ako vyzerajú, tak tu sú Rosička-
jeeeeeej oni kvitnu? to som nevedela...ja som taku mala ked som bola mala...ale umrela dost rychlo... :( je krasna ta masozravka :)

Áno aj kvitnú, veľa ľudí si myslí, že uhynie, lebo akoby uschne, potom ju ľudia vyhodia, no o chvíľku začne pri materskej vyháňať novú mladú rastlinku a rastie ďalej.
infinityfx21
03.04.10,19:47
Mne sa 1 tiez tak pekne prebera, aj som ju uz poliala, spolu s ostatnymi, nechala by som ju tak. A dalsie 2 v sacku su stale v kome. neviem, ci nie je ta kora lepsia.

Ja fakt neviem čo je lepšie.Ona sa mi začala preberať v kochli,v sáčku a nad vodou,bez kôry.Tak som ju šupla do kôry a čakám.Len jej trošku orosím substrát.Druhú mám v sáčku a tá nič.Asi to chce čas a trpezlivosť.

Lesslie ďakujem za objasnenie.Preto mi tá moja rosnička bola divná.Určite to vyskúšam,už druhý rok sa neviem tých malých potvor zbaviť.

Lujzi,ona mala asi tri také ubohé vzdušné.Je už v kore,malému som zhabala flašku od jupíka,bola najmenšia.Nechcem ju už vyberať,ked je v kore ale zatial som nenašla nejakú zmenu.Vieš len to nechápem či sa moc nevysilý,ked sa rozhodla kvitnúť alebo čo to na mna chystá.Ved ja vás budem informovať čo a ako.
infinityfx21
03.04.10,19:56
[QUOTE=lesslie;1362597]

Áno aj kvitnú, veľa ľudí si myslí, že uhynie, lebo akoby uschne, potom ju ľudia vyhodia, no o chvíľku začne pri materskej vyháňať novú mladú rastlinku a rastie ďalej.

Ale aké to je pekné a že mäsožravé.Po sviatkoch ju hned budem zháňať.Ďakujem za radu.
lesslie
03.04.10,19:58
Ja fakt neviem čo je lepšie.Ona sa mi začala preberať v kochli,v sáčku a nad vodou,bez kôry.Tak som ju šupla do kôry a čakám.Len jej trošku orosím substrát.Druhú mám v sáčku a tá nič.Asi to chce čas a trpezlivosť.

Lesslie ďakujem za objasnenie.Preto mi tá moja rosnička bola divná.Určite to vyskúšam,už druhý rok sa neviem tých malých potvor zbaviť.

Lujzi,ona mala asi tri také ubohé vzdušné.Je už v kore,malému som zhabala flašku od jupíka,bola najmenšia.Nechcem ju už vyberať,ked je v kore ale zatial som nenašla nejakú zmenu.Vieš len to nechápem či sa moc nevysilý,ked sa rozhodla kvitnúť alebo čo to na mna chystá.Ved ja vás budem informovať čo a ako.
to ja by som bola rada, keby sa moja v sacku prebrala...sice je tam len tyzden, no chcem ju mat znova zivu a krasnu!! je mi za nou velmi smutno...snad ju zachranim...odkedy pises, ze tvoja zacala hnat na kvietok, tak tu svoju obzeram kazdy den :D ci nahodou aj ta moja neozila :)
nemas zac, ja som na to tiez najskor kukala, ze aku zabu treba, no potom som lepsie kukla a pochopila som :)
jajax
04.04.10,04:00
Jéj,asi budem za blbca:confused::confused:,ale vobec neviem aké sú to kvetinky,teda ak sú to kvetinky.Tá rosnička akože žabka?A aj by to pomohlo?Kde ich predávajú?Stačila by aj jedna?
to su mäsozrave rastliny a myslim ze sa daju bezne kupit.
jajax
04.04.10,04:03
ta odpoved bola celkom zbytocna:Dneviem co sa stalo ale tuto stranku mi neukazovalo,naskocila az ked som napisala odpoved:confused:;)
lesslie
04.04.10,07:12
ta odpoved bola celkom zbytocna:Dneviem co sa stalo ale tuto stranku mi neukazovalo,naskocila az ked som napisala odpoved:confused:;)
to nic to sa stava aj mne... :D
Zdenka175
04.04.10,10:17
Zdenka tak to nie je spravodlivé, už som sa zaprisahavala že už prestanem s tým kupovaním a Ty znovu vytasíš krásavicu akú ešte nemám:mee:. Je naozaj krásna:eek:, nebudem mať pokoj kým takú nezoženiem. Už rozmýšľam že asi budem musieť prestať chodiť na tie stránky lebo manžel sa ináč so mnou rozvedie.:):):)
Ďakujem Janka. Túto som kúpila na jeseň. Predávali ju vonku, mala som z nej obavy, že keď ju donesiem domov do tepla.:mee: Klop,klop. Je to moja najlepšia orchidea. :D:DListy má stále pevné, všetky korene sú ukážkové zelené, na konci majú také špičky. Vôbec nemám s ňou problémy.Ani ju nepresádzam. Keď bude celá zakvitnutá, ešte potom odfotím.:)
Zdenka175
04.04.10,10:18
Ja fakt neviem čo je lepšie.Ona sa mi začala preberať v kochli,v sáčku a nad vodou,bez kôry.Tak som ju šupla do kôry a čakám.Len jej trošku orosím substrát.Druhú mám v sáčku a tá nič.Asi to chce čas a trpezlivosť.

Lesslie ďakujem za objasnenie.Preto mi tá moja rosnička bola divná.Určite to vyskúšam,už druhý rok sa neviem tých malých potvor zbaviť.

Lujzi,ona mala asi tri také ubohé vzdušné.Je už v kore,malému som zhabala flašku od jupíka,bola najmenšia.Nechcem ju už vyberať,ked je v kore ale zatial som nenašla nejakú zmenu.Vieš len to nechápem či sa moc nevysilý,ked sa rozhodla kvitnúť alebo čo to na mna chystá.Ved ja vás budem informovať čo a ako.
Nechaj ju v tej kôre a na chvíľu ju obchádzaj. Potom uvidíš čo ďalej:)
henrieta3
04.04.10,12:02
Nechaj ju v tej kôre a na chvíľu ju obchádzaj. Potom uvidíš čo ďalej:)
Prijemnu sviatocnu nedelu, len par skusenosti s ozivovanim. 1, ktoru som dala na keramzit mokry, asi za tyzden zdvihla listy a zacala vypustat nejky kusok zo svojho tela, hned som ju presadila do kory, pusta dalej, koren, ci co, este neviem, listy, aj ked su vraskave, stvrdli. Dalsie 2 som dala do sackov, nad mokry keramzit, ale dnes som ich musela vybrat, ziadne pokroky, len listy zacali pod tym sackom zltnut. Tak som aj tie dala do kory, tiez do malej flasky od miner., 1/2 l, dierky a pod flasky mokry keramzit, aj som trosku vody na ne kvapla, teda na koru. Uvidim, su take znicene, ze horsie uz nebudu. Takze u mna sa sackova metoda neosvedcila. No a na dovazok mi krasna zlta spadla, ked som davala tieto na parapetu, ale mala stastie, lebo nebola presadena a vysypalo sa z nej plno mokrej zeminy. Takze definitivne novu, pokial nevidim, v com je, presadzam. Zdala sa mi cudna, lebo ju mam uz dlho a nic nevypusta, ani novy korienok, nemala ziaden pohyb. Nezlomila sa, tak jej snad v kore bude dobre. To su moje nove skusenosti. Pekny den.
henrieta3
04.04.10,12:04
Nechaj ju v tej kôre a na chvíľu ju obchádzaj. Potom uvidíš čo ďalej:)
Preto si myslim, infinity, ze v kore jej bude dobre.
jajax
04.04.10,14:37
prosím oradu tych co maju skusenosti s cymbidiom.raz do tyzdna ho polievam tak ze ho asi na 1/2 hodinu ponorim a necham vodu odtiect.zda sa byt uplne v poriadku aj vyhana dva nove vyhonky ale trochu ma trapi ze ma stale vlhky substrat.nie je zasadeny v kore ale v klasickom substrate.
mam s nim nieco robit alebo je to v poriadku?
infinityfx21
04.04.10,14:50
Preto si myslim, infinity, ze v kore jej bude dobre.

No Henika ja ju tak nechám,lebo sa jej to asi aj páči.Tie púčiky,myslím že sú to oni,tak to rastie.Len lístky má vráskavé,ale ona sa pozbiera,je to Xena,bojovníčka.A asi dám aj tú svokrinu do kôry,či sa náhodou nepreberie.

PRAJEM VAM VSETKYM KRASNU VELKU NOC,KTO CHCE AJ S VODOU,TU JA MOC NEMUSIM.:):):)
infinityfx21
04.04.10,15:40
to ja by som bola rada, keby sa moja v sacku prebrala...sice je tam len tyzden, no chcem ju mat znova zivu a krasnu!! je mi za nou velmi smutno...snad ju zachranim...odkedy pises, ze tvoja zacala hnat na kvietok, tak tu svoju obzeram kazdy den :D ci nahodou aj ta moja neozila :)
nemas zac, ja som na to tiez najskor kukala, ze aku zabu treba, no potom som lepsie kukla a pochopila som :)

Lesslie ja som rada že sa prebudila,len som čakala skôr korienky ako kvety.Dúfam že to zvládne a bude mať vela síl aj na rast korienkov.Veď ak zakvitne,dám foto.:)
lesslie
04.04.10,16:26
Lesslie ja som rada že sa prebudila,len som čakala skôr korienky ako kvety.Dúfam že to zvládne a bude mať vela síl aj na rast korienkov.Veď ak zakvitne,dám foto.:)
tak to dufam a ja, ze ti to prezije...treba jej verit, ked si uz ona sama veri :D tesim sa na to foto :)
privát
04.04.10,16:42
no a mne maród - miniorchidka to v sáčku po dlhých mesiacoch vzdala, dnes som ju s ťažkým srdcom vyhodila a tak to sľubne vypadalo ...
lesslie
04.04.10,16:53
no a mne maród - miniorchidka to v sáčku po dlhých mesiacoch vzdala, dnes som ju s ťažkým srdcom vyhodila a tak to sľubne vypadalo ...
tak to prajem uprimnu sustrast...nech je jej v orchideiovom nebicku najsamlepsie ako sa da...
infinityfx21
04.04.10,20:04
no a mne maród - miniorchidka to v sáčku po dlhých mesiacoch vzdala, dnes som ju s ťažkým srdcom vyhodila a tak to sľubne vypadalo ...

Nebuď smutná.Aj mne to dneska jedna vzdala a skončila ako tvoja.Bol to darček od maminy a o to je mi tažšie že sa ju nepodarilo zachrániť.:mee::mee::mee:
infinityfx21
04.04.10,20:17
Prijemnu sviatocnu nedelu, len par skusenosti s ozivovanim. 1, ktoru som dala na keramzit mokry, asi za tyzden zdvihla listy a zacala vypustat nejky kusok zo svojho tela, hned som ju presadila do kory, pusta dalej, koren, ci co, este neviem, listy, aj ked su vraskave, stvrdli. Dalsie 2 som dala do sackov, nad mokry keramzit, ale dnes som ich musela vybrat, ziadne pokroky, len listy zacali pod tym sackom zltnut. Tak som aj tie dala do kory, tiez do malej flasky od miner., 1/2 l, dierky a pod flasky mokry keramzit, aj som trosku vody na ne kvapla, teda na koru. Uvidim, su take znicene, ze horsie uz nebudu. Takze u mna sa sackova metoda neosvedcila. No a na dovazok mi krasna zlta spadla, ked som davala tieto na parapetu, ale mala stastie, lebo nebola presadena a vysypalo sa z nej plno mokrej zeminy. Takze definitivne novu, pokial nevidim, v com je, presadzam. Zdala sa mi cudna, lebo ju mam uz dlho a nic nevypusta, ani novy korienok, nemala ziaden pohyb. Nezlomila sa, tak jej snad v kore bude dobre. To su moje nove skusenosti. Pekny den.

Ja som dneska jednu musela pochovať.:mee:Už sa nedala zachrániť.Bola bez srdiečka a totalne mi to uschlo.Bol to darček od maminy,ale nič sa nedalo robiť.Keramzit nemám,a pravdu povediac sa mi ho nechce ísť zhánať.Ked som v baumaxe,pozerám len po orchidkách,po kôre ale keramzit ma nenapadne.A dúfam,že ho tak skoro potrebovať nebudem.A tej žltej si možno zachránila život aj ked ti spadla.:oDala by som aj bodíky,ale ešte nemožem.Príjemný zvyšok sviatkov.
Michelle051
05.04.10,06:05
Prajem krásnu Veľkú Noc
Veľa kupačov a šibačov vám priať teda nejdem :)
Ale prajem vám veľa kvietkov a veľa radosti s nimi :o
mata10
05.04.10,07:11
Dievčatá možete mi povedať či to nie je náhodou stonka,je to Bollopetalum.
henrieta3
05.04.10,07:28
Prajem krásnu Veľkú Noc
Veľa kupačov a šibačov vám priať teda nejdem :)
Ale prajem vám veľa kvietkov a veľa radosti s nimi :o

Mile dievcata, milovnicky orchi, ked sa zbavite vsetkych sibacov a kupacov, pozrite sa, prosim, na tento obrazok. Je to moja nova zlacnena, mala 3 kvety, horne boli opadane, ale kupila som ju kvoli krasnej farbe, vedela som, ze odpadnu. Ma 2 nove vyhonky, ale vrsok je suchy.
Nemala by som tu usychajucu cast odstrihnut, aby to nahodou cele neuschlo? Dakujem za radu, prijemny zvysok sviatocneho dna.
henrieta3
05.04.10,07:31
Mile dievcata, milovnicky orchi, ked sa zbavite vsetkych sibacov a kupacov, pozrite sa, prosim, na tento obrazok. Je to moja nova zlacnena, mala 3 kvety, horne boli opadane, ale kupila som ju kvoli krasnej farbe, vedela som, ze odpadnu. Ma 2 nove vyhonky, ale vrsok je suchy.
Nemala by som tu usychajucu cast odstrihnut, aby to nahodou cele neuschlo? Dakujem za radu, prijemny zvysok sviatocneho dna.
pardon, som ju neotocila
janka51
05.04.10,07:37
Dievčatá možete mi povedať či to nie je náhodou stonka,je to Bollopetalum.
zda sa mi že stonka kvetná
lujza.j
05.04.10,07:40
pardon, som ju neotocila
ja by som stonku šmykla pod tým kvietkom :) ja strihám pod miestom kde bol prvý kvietkom na stonke. ona je taká rozkonárená, ak nemá suché končeky možno hodí nejaké kvietky:)
infinityfx21
05.04.10,07:41
[QUOTE=henrieta3;1363379]pardon, som ju neotocila[/QUO


Je krásna a ešte len bude. :)
infinityfx21
05.04.10,08:23
Niečo na spríjemnenie tohto upršaného dňa.Je to len stiahnuté z netu,ale snáď vás to poteší.:)A tie čo niesú orchidky,sa mi strašne páčili.
janka51
05.04.10,08:24
pardon, som ju neotocila
není to na obrázku dobré vidieť, ale mne sa nezdá suché ja by som zatiaľ nestrihala uvidíš čo poradia druhe kočky.
infinityfx21
05.04.10,08:32
Niečo na spríjemnenie tohto upršaného dňa.Je to len stiahnuté z netu,ale snáď vás to poteší.:)A tie čo niesú orchidky,sa mi strašne páčili.
infinityfx21
05.04.10,08:33
Niečo na spríjemnenie tohto upršaného dňa.Je to len stiahnuté z netu,ale snáď vás to poteší.:)A tie čo niesú orchidky,sa mi strašne páčili.

Nechce mi sem dať tie obrázky.Jááj,budem asi zlá.:mad::mad::mad:
lujza.j
05.04.10,08:34
infinity, malý kochlíček od jupíja je fajn! nezabudni polievat častejšie, ved vieš menší kochel rýchlejšie preschne:) ja by som chvilu počkala a ked sa nebude nič diat na stonke, tak by som ju šmykla preč tak ako si písala, aby sa nevysilovala. nech dá radšej silu do nových korienkov, tie sú dôležitejšie!!! nech kvitne ked sa zotaví :D:D:D
infinityfx21
05.04.10,08:53
infinity, malý kochlíček od jupíja je fajn! nezabudni polievat častejšie, ved vieš menší kochel rýchlejšie preschne:) ja by som chvilu počkala a ked sa nebude nič diat na stonke, tak by som ju šmykla preč tak ako si písala, aby sa nevysilovala. nech dá radšej silu do nových korienkov, tie sú dôležitejšie!!! nech kvitne ked sa zotaví :D:D:D

Ďakujem krásne.Ono to tam rastie na tej stonke,zatial jej len rosím substrát,bojím sa ešte poliať.A vyzerá to fakt na kvety,potom priložím aj foto.

A čo som chcela pridať tie obrázky,mám ich v albume.Mrzí ma,že mi to sem nechce dať.:mee:
henrieta3
05.04.10,08:58
ja by som stonku šmykla pod tým kvietkom :) ja strihám pod miestom kde bol prvý kvietkom na stonke. ona je taká rozkonárená, ak nemá suché končeky možno hodí nejaké kvietky:)
tie vyhonky su ok, je tam pohyb, ten vrsok sa mi nepaci, aby to kvoli tomu neuschlo cele, teda odstrihnem, dakujem
henrieta3
05.04.10,09:03
tie vyhonky su ok, je tam pohyb, ten vrsok sa mi nepaci, aby to kvoli tomu neuschlo cele, teda odstrihnem, dakujem
je to 6.obrazok v albume, nepodarila sa mi dnes lepsie foto
takze odstrihnem tesne nad 1.vyhonkom?
henrieta3
05.04.10,09:07
je to 6.obrazok v albume, nepodarila sa mi dnes lepsie foto
takze odstrihnem tesne nad 1.vyhonkom?
tu je lepsi pohlad na ten suchy vrsok
infinityfx21
05.04.10,09:25
A takto nám to rastie.Som rada,ale fakt by som bola radšej korienky videla.Neni sú to kvetné stonky,alebo len púčiky?Ešte to tak nepoznám,je to prvá čo ma stresuje.
A táto žltá mala 1 púčik rozkvitnutý,dva sa len dlho chystali,potom som presadila a pozrite ako sa pýši.
infinityfx21
05.04.10,09:27
A takto nám to rastie.Som rada,ale fakt by som bola radšej korienky videla.Neni sú to kvetné stonky,alebo len púčiky?Ešte to tak nepoznám,je to prvá čo ma stresuje.
A táto žltá mala 1 púčik rozkvitnutý,dva sa len dlho chystali,potom som presadila a pozrite ako sa pýši.

Ospravedlnujem sa že som zabudla otočiť foto,snáď vám nesekne nikomu v krku.:)
henrieta3
05.04.10,09:36
Ospravedlnujem sa že som zabudla otočiť foto,snáď vám nesekne nikomu v krku.:)
a ako vyzera spodok, je to len ta haluzka? ved ju nechaj, ked sa jej to tak paci, asi nemusia mat korene, ked su v kore
lesslie
05.04.10,10:03
A takto nám to rastie.Som rada,ale fakt by som bola radšej korienky videla.Neni sú to kvetné stonky,alebo len púčiky?Ešte to tak nepoznám,je to prvá čo ma stresuje.
A táto žltá mala 1 púčik rozkvitnutý,dva sa len dlho chystali,potom som presadila a pozrite ako sa pýši.
v tom sa ti nevyznam ani ja este, ale chcela by som take vidiet aj na mojej :) moje akosi spinkaju stae vsetky....juuuuj uz nech sa preberuuu :)
janka51
05.04.10,11:14
A takto nám to rastie.Som rada,ale fakt by som bola radšej korienky videla.Neni sú to kvetné stonky,alebo len púčiky?Ešte to tak nepoznám,je to prvá čo ma stresuje.
A táto žltá mala 1 púčik rozkvitnutý,dva sa len dlho chystali,potom som presadila a pozrite ako sa pýši.
infinity môžeš sa tešiť pekne sa Ti to rozrasta, sú to kvetné stonky. Prajem Ti nech Ťa čo najskôr zasypú peknými kvetmi.;)
infinityfx21
05.04.10,11:36
infinity môžeš sa tešiť pekne sa Ti to rozrasta, sú to kvetné stonky. Prajem Ti nech Ťa čo najskôr zasypú peknými kvetmi.;)

Janka ďakujem.ja sa teším,ale ona nemá žiadne korienky,iba nejaké 3 vzdušné a aj tie sú nie moc dobré.Ale asi jej to tak vyhovuje,no obávam sa o ňu.
infinityfx21
05.04.10,11:39
a ako vyzera spodok, je to len ta haluzka? ved ju nechaj, ked sa jej to tak paci, asi nemusia mat korene, ked su v kore

Henika má asi 3 vzdušné korienky,ale aj tie sú mizerné.Je v kôre.Uvidím čo bude ďalej robiť.Ak pustí aspoň jeden koreň,tak už bude dobre.:o
infinityfx21
05.04.10,11:42
v tom sa ti nevyznam ani ja este, ale chcela by som take vidiet aj na mojej :) moje akosi spinkaju stae vsetky....juuuuj uz nech sa preberuuu :)

Neboj,aj tvoje sa preberú,len asi potrebujú čas.Ja stále len dokupujem kvitnúce,asi to ju povzbudilo.Vraj to pomáha.:)
lesslie
05.04.10,12:20
babulky!!! ja som taka nadsenaaaa :D isla som si popozerat moje spiace krasky, a moja jedna sa zobudila!!!! :D ma taky miniaturny listocek, jupiiiiiiiiiiiiiiii :D konecne :)
a ta moja v sacku.....kukla som ju a plesnivaaa :( tak som ju umyla, a dala do kory, uvidime co sa bude diat... :(
toky: 1. moje spiace krasky, 2. chudatko zo sacku, 3. a 4. listoceeeeek :D
henrieta3
05.04.10,12:21
Henika má asi 3 vzdušné korienky,ale aj tie sú mizerné.Je v kôre.Uvidím čo bude ďalej robiť.Ak pustí aspoň jeden koreň,tak už bude dobre.:o
Ked ma vzdusne, asi je to ok, staci jej to, mne 3 kvitli a korene boli hnile, zemina plesniva, len ju nebabri, koren zapusti, ani sa nenazdas
lesslie
05.04.10,12:23
Neboj,aj tvoje sa preberú,len asi potrebujú čas.Ja stále len dokupujem kvitnúce,asi to ju povzbudilo.Vraj to pomáha.:)
juuuuj jasne, ja viem, ze sa preberu...akurat pred chvilockou som jednu odhalila, taka som stastna :D
aj ja kupujem kvitnuce :) ked mi muz v sobotu kupil dendrobko, bolo na listku napisane, ze esential, no nevonalo...dnes som ho vykupala a naaaadherne vonia :) ako medik, cela kuchyna mi rozvoniava :D
henrieta3
05.04.10,12:26
babulky!!! ja som taka nadsenaaaa :D isla som si popozerat moje spiace krasky, a moja jedna sa zobudila!!!! :D ma taky miniaturny listocek, jupiiiiiiiiiiiiiiii :D konecne :)
a ta moja v sacku.....kukla som ju a plesnivaaa :( tak som ju umyla, a dala do kory, uvidime co sa bude diat... :(
toky: 1. moje spiace krasky, 2. chudatko zo sacku, 3. a 4. listoceeeeek :D
Presne, to som aj ja pisala, von zo sacku a do kory ich daj, ja som vsetky ulozila na okno a skusim sa ich tyzden ani nedotknut, lebo ich len obieham a babrem, nieco spadne, ine sa zlomi. Postriekala som zaclonu, nalejem trosku vody do keramzitu a az v piatok polievam.
henrieta3
05.04.10,12:28
babulky!!! ja som taka nadsenaaaa :D isla som si popozerat moje spiace krasky, a moja jedna sa zobudila!!!! :D ma taky miniaturny listocek, jupiiiiiiiiiiiiiiii :D konecne :)
a ta moja v sacku.....kukla som ju a plesnivaaa :( tak som ju umyla, a dala do kory, uvidime co sa bude diat... :(
toky: 1. moje spiace krasky, 2. chudatko zo sacku, 3. a 4. listoceeeeek :D
podla mna ta zo sacku este ma sancu, nema ovisnute- makke listy, teraz sa snad preberie
henrieta3
05.04.10,12:33
tu je lepsi pohlad na ten suchy vrsok
Prosim vas, ak este ma niekto nazor, odkial odstrihnut ten suchy vrch, napiste, len strihnem a necham ich v klude
mata10
05.04.10,12:51
Prosim vas, ak este ma niekto nazor, odkial odstrihnut ten suchy vrch, napiste, len strihnem a necham ich v klude
Odstrihni len suché časti.
Michelle051
05.04.10,14:36
Ja sa vám musím tiež priznať že som "zabila" jednu keiku... omylom som je zlomila korienok a ona sa potom z toho už nespametala.....:mee:

Asi včera som však zbadala keiku na mini orchidke z čoho sa strašne teším :) aj by som ju odfotila ale foťák je na reklamácii.... je straašne malilinká a má jeden lístoček a další jej rastie proste sa teším lebo má jedinú mini orchidku a hrozne sa my páči.

Edit: Vlastne som sa chcela opýtať za kolko asi vyrastie taká keika aby som ju mohla oddeliť od materskej rastliny
lesslie
05.04.10,14:45
podla mna ta zo sacku este ma sancu, nema ovisnute- makke listy, teraz sa snad preberie
noo ona tak nevyzera, no tie listy ma ako handricky, zvraskavene, makke...ale ma 3 vzdusne korene, co nie su nic moc ale snad ju udrzia pri zivote :) jeden som jej nechala na svetle, a dva som supla do kroy...mne sa ta sackova metoda nepacila od zaciatku....joooj ha len som ju tym este viac potrapila...
lesslie
05.04.10,14:47
Prosim vas, ak este ma niekto nazor, odkial odstrihnut ten suchy vrch, napiste, len strihnem a necham ich v klude
ja by som odstrihla len suchu cast...i ked mozno by som este pockala...ak to schnutie nebude pokracovat tak by som to tam nechala a pockala, co sa bude diat..ak bude schnutie pokracovat tak by som to odstrihla s takym pol centrimetrom ziveho...ale su tu ine odbornicky, co mozno poradia lepsie :)
lesslie
05.04.10,14:49
Presne, to som aj ja pisala, von zo sacku a do kory ich daj, ja som vsetky ulozila na okno a skusim sa ich tyzden ani nedotknut, lebo ich len obieham a babrem, nieco spadne, ine sa zlomi. Postriekala som zaclonu, nalejem trosku vody do keramzitu a az v piatok polievam.
ja si ho musim kupit ten keramzit...a mala by som si ist kamienkov nazbierat, nech maju dostatok vlhkosti v pomiskech, lebo teraz mam len take provizorne...
ja budem teraz tie moje obzerat asi casto :D
Dianka2401
05.04.10,15:29
Prosim vas, ak este ma niekto nazor, odkial odstrihnut ten suchy vrch, napiste, len strihnem a necham ich v klude
tiež by so strihala len suchu cast
Zdenka175
05.04.10,15:52
tu je lepsi pohlad na ten suchy vrsok
Ja po odkvitnutí strihám celú časť stonky pokiaľ boli kvety.Nechcem ich mať také vysoké. Tisnú sa potom do žaluzíí. :DNo niekedy sa nahodia púčiky hneď po odkvitnutí na konci a potom má po jednom kvete na každej stonke. :mee:Odstrihla som jej ich , aby sa nevysilovala nad druhým kolienkom od spodu. A pozerám a už zas rastie stonka z očka. Šikovnica:D:D
Zdenka175
05.04.10,15:55
Ja sa vám musím tiež priznať že som "zabila" jednu keiku... omylom som je zlomila korienok a ona sa potom z toho už nespametala.....:mee:

Asi včera som však zbadala keiku na mini orchidke z čoho sa strašne teším :) aj by som ju odfotila ale foťák je na reklamácii.... je straašne malilinká a má jeden lístoček a další jej rastie proste sa teším lebo má jedinú mini orchidku a hrozne sa my páči.

Edit: Vlastne som sa chcela opýtať za kolko asi vyrastie taká keika aby som ju mohla oddeliť od materskej rastliny
To je u každej rastliny individuálne. Na zasadenie je treba mať tak 3- a viac koreňov dlhých cca 5 cm .
evaj63
05.04.10,16:06
Ahojte,som tu nova a tiež pestujem orchidei.mam ich 7.len s jednou mam problém.vola sa miltoniopsis,krásne vonia,ale po týždni sa jej začali harmonikovat listy a kvety vednu.Neviem či ma malo vody alebo vela.aj som ju presadila ale zatial nevidno žiadne výsledky.poradte kto viete čo s nou aby mi neuhynula.velmi pekne dakujem.
šumina
05.04.10,16:09
Súhlasím s opatrným strihaním odkvitnutých stoniek, hlavne kým sú zelené, zásada nechať prvé očko.V botanickej záhrade som sa dozvedela, že hlavne na jeseň treba nižšiu nočnú teplotu(phaleonopsis), stačí nočné otvorené okno. Vyskúšala som, kvitne všetkých 7 farieb.Ja viem, je to ďaleko, ale oplatí sa, tieto druhy kvitnú hlavne počas zimy a potom vydržia až do leta.Neletniť vonku!!!Mne tak vykapali.Pekný večer.
janka51
05.04.10,16:25
Ja sa vám musím tiež priznať že som "zabila" jednu keiku... omylom som je zlomila korienok a ona sa potom z toho už nespametala.....:mee:

Asi včera som však zbadala keiku na mini orchidke z čoho sa strašne teším :) aj by som ju odfotila ale foťák je na reklamácii.... je straašne malilinká a má jeden lístoček a další jej rastie proste sa teším lebo má jedinú mini orchidku a hrozne sa my páči.

Edit: Vlastne som sa chcela opýtať za kolko asi vyrastie taká keika aby som ju mohla oddeliť od materskej rastliny
Za ako dlho narastie je ťažko povedať, musí mať 3 lístočky a u mini stačí 3 korienky 3-4 cm. Zasadiť do malinkých kachlíčkoch. Veľmi vhodné sú aj jednorazové poldecáky.
henrieta3
05.04.10,16:37
tiež by so strihala len suchu cast
Uz som odstrihla, dakujem za rady, nechcem, aby to vyschlo cele, ak sa nic nestane, bude mat 2 pekne vyhonky plne kvietkov.
infinityfx21
05.04.10,16:44
Za ako dlho narastie je ťažko povedať, musí mať 3 lístočky a u mini stačí 3 korienky 3-4 cm. Zasadiť do malinkých kachlíčkoch. Veľmi vhodné sú aj jednorazové poldecáky.

Janka tie poldecáčiky,super nápad.:):)
infinityfx21
05.04.10,16:49
Uz som odstrihla, dakujem za rady, nechcem, aby to vyschlo cele, ak sa nic nestane, bude mat 2 pekne vyhonky plne kvietkov.

Tak to budú krásne výhonky.Ja si tú moju nebudem všímať.Už som vybrala aj svokrinu zo sáčku a dala do kôry.Má ovisnuté listy ale snáď sa spamatá.Budem im rosiť substrát,keramzit som zase nekúpila,už si musím urobiť debilníček.:DPekný večer prajem.
henrieta3
05.04.10,16:55
Tak to budú krásne výhonky.Ja si tú moju nebudem všímať.Už som vybrala aj svokrinu zo sáčku a dala do kôry.Má ovisnuté listy ale snáď sa spamatá.Budem im rosiť substrát,keramzit som zase nekúpila,už si musím urobiť debilníček.:DPekný večer prajem.
Kup si ho, maju v Baumaxe, zide sa ti aj inokedy, ja ho mam vsede v miskach, lejem nan vodu, len ho dobre poumyvaj, je dost spinavy, pusta farbu, je fajn aj po polievani, nestoja v mokrom, ale na tych kamienkoch.
infinityfx21
05.04.10,16:56
Ahojte,som tu nova a tiež pestujem orchidei.mam ich 7.len s jednou mam problém.vola sa miltoniopsis,krásne vonia,ale po týždni sa jej začali harmonikovat listy a kvety vednu.Neviem či ma malo vody alebo vela.aj som ju presadila ale zatial nevidno žiadne výsledky.poradte kto viete čo s nou aby mi neuhynula.velmi pekne dakujem.

Ahoj.Vitaj medzi orchideárkami.Bolo by dobré keby si napísala ako často a akým sposobom ich polievaš.Určite ti tu poradia.Ja som sa tu vela dozvedela o pestovaní,za čo som všetkým ,,mojim zlatým rádcom"vďačná.A ak budeš mať čas,preštuduj si príspevky.Určite sa vela dozvieš.Tak vela šťastia.;)
henrieta3
05.04.10,16:59
Ahojte,som tu nova a tiež pestujem orchidei.mam ich 7.len s jednou mam problém.vola sa miltoniopsis,krásne vonia,ale po týždni sa jej začali harmonikovat listy a kvety vednu.Neviem či ma malo vody alebo vela.aj som ju presadila ale zatial nevidno žiadne výsledky.poradte kto viete čo s nou aby mi neuhynula.velmi pekne dakujem.
Aj ja som si 1 kupila, hned som ju aj rozsadila, lebo bola dlho v tme a nemala pekne listy. Vela som o nej citala, ma vraj radsej vodu, ako ostatne, aj rosenie, tak ju trosku postriekam cez zaclonu a ma keramzit v miske, dostane aj dnes donho vodu, mala hnile korene, tak len tie kamienky polejem. Neviem, kolko ma tvoja vody, pozri sa, ci nie je vysusena.
infinityfx21
05.04.10,16:59
Kup si ho, maju v Baumaxe, zide sa ti aj inokedy, ja ho mam vsede v miskach, lejem nan vodu, len ho dobre poumyvaj, je dost spinavy, pusta farbu, je fajn aj po polievani, nestoja v mokrom, ale na tych kamienkoch.

Však ja viem,len musím si to zapísať.Musím už aj koru kúpiť,lebo nikdy nevieš aký prírastok ti pribudne,čo ma vždy len poteší.:---
lujza.j
05.04.10,16:59
dievčatá pridávam foto jednej phale, ktorá kvitne možno rok v kuse s malými prestávkami. momentálne kvitne bez prestávky, pretože ako odkvitala tak sa ešte zdalo, že na konci stonky niečo hodí, ale rozmyslela si to a hneď začala hnať z 5teho očka, tak som nevedela, že čo bude s tým koncom, tak som chvílu počkala. nakoniec som ju šmykla, tak ako bežne pod miestom kde bol prvý kvet na stonke, oplatilo sa ukazuje sa že bude mat na stonke z ktorej už kvitla 11kvetou.:D:D:D
henrieta3
05.04.10,17:03
Však ja viem,len musím si to zapísať.Musím už aj koru kúpiť,lebo nikdy nevieš aký prírastok ti pribudne,čo ma vždy len poteší.:---
Veru, a ked tam uz budes, ktovie, co este donesies domov
infinityfx21
05.04.10,17:41
Veru, a ked tam uz budes, ktovie, co este donesies domov

No veď práve to.Ale novému prírastku sa len poteším,ak bude.Ak nie,budem sa tešiť z tých domácich.
Razitko
05.04.10,18:54
Tak som si v sobotu kúpil orchideu v baumaxe a tak som tu :)
samozrejme som ju v prvom rade chcel fotiť, takže pár fotiek:
(ak sa mi podarí ich sem vložiť :D)
Silvernola
05.04.10,19:09
Tak som si v sobotu kúpil orchideu v baumaxe a tak som tu :)
samozrejme som ju v prvom rade chcel fotiť, takže pár fotiek:
(ak sa mi podarí ich sem vložiť :D)
Pekné! Aj orchidka, aj foto.
Inak, vitaj medzi nami;):)
Razitko
05.04.10,19:45
Silvernola dík :-)
janka51
06.04.10,06:18
Tak som si v sobotu kúpil orchideu v baumaxe a tak som tu :)
samozrejme som ju v prvom rade chcel fotiť, takže pár fotiek:
(ak sa mi podarí ich sem vložiť :D)
Vítaj medzi nami! Je krásna:eek::eek::eek: nech sa jej darí a veľmi ma teší že už aj muži prepadli tejto vášni.:):):)
lesslie
06.04.10,08:05
Vítaj medzi nami! Je krásna:eek::eek::eek: nech sa jej darí a veľmi ma teší že už aj muži prepadli tejto vášni.:):):)
teraz uz len aby tomu orepadli aj nasi manzelia a vsetko bude uzasne :)

razitko vitaj :)
henrieta3
06.04.10,09:54
Tak som si v sobotu kúpil orchideu v baumaxe a tak som tu :)
samozrejme som ju v prvom rade chcel fotiť, takže pár fotiek:
(ak sa mi podarí ich sem vložiť :D)
Vitaj, razitko, veru, budem sa musiet nabuduce pohrat s fotkami, ked je tu takato konkurencia
infinityfx21
06.04.10,12:12
Tak som si v sobotu kúpil orchideu v baumaxe a tak som tu :)
samozrejme som ju v prvom rade chcel fotiť, takže pár fotiek:
(ak sa mi podarí ich sem vložiť :D)

Vitaj medzi nami,nech ti robí dlho radosť,a nezabudni jej kúpiť aj kámošku,dvom im bude veselšie.Pekný deň.:)
lusielaL
06.04.10,13:23
Ahojte,idem Vam ukazat tieto vytrvale kusy,uz to mali byt posledne kvety a pri poslednej prehliadke som objavila ze znova vytvolili puky.
lesslie
06.04.10,13:33
Ahojte,idem Vam ukazat tieto vytrvale kusy,uz to mali byt posledne kvety a pri poslednej prehliadke som objavila ze znova vytvolili puky.
fíííha, ako ti to pekne raší...tak nech len kvitnú, je tu jar, tak nech reprezentujú :) a nech robia radosť :)
vladan
06.04.10,13:35
ahojte, potrebovala by som poradit ohladne orchidei, dostala som ju asi pred dvoma rokmi, ked kvitla, potom mi kvietky odkvitli, ale ja som asi neskoro odstrihla tu odkvitajucu cast a stonka mi uplne vyschla. Asi rok po odkvitnuti mi vyrastol novy listok, potom asi rok nic a teraz mi rastie dalsi novy listok, no spodny mi zacina zltnut. Stonka je stale vyschnuta, nechala som ju tam, nic som s nou nerobila. Orchideu hnojim, teda teraz ked rastie ten novy listok, tak som zacala s hnojenim raz za 14 dni.
Ja som v pestovani orchidei novacik, takze urcite som nieco pokafrala. Je mozne, ze vyzenie novu stonku a bude este niekedy kvitnut?
Ale na druhej strane, mam aj druhu orchideu a o tu sa vzorne staram odkedy som ju dostala. Ked mi odkvitla, tak som odstrihla tu odkvitnutu cast nad tym kolienkom a teraz mi zacina kvitnut druhykrat.
Len pri tej prvej som to akosi zanedbala. Este jej je pomoci, alebo je kaput? Poradite mi? Dakujem
vladan
06.04.10,13:39
posielam aj fotku ako to chudatko vyzera :(
2009
06.04.10,13:39
Toto je môj nový prírastok. Dostala som ju úplne premočenú ešte z kvetináča tieklo fňuk. Nie je to črievička však? Na to má asi priveľký kvet. A od boku mi raší nový trs. Oni sa tak rozmnožujú?

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=292&pictureid=8643

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=292&pictureid=8642

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=292&pictureid=8641

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=292&pictureid=8638
lusielaL
06.04.10,13:41
Ahoj Vladan.Neboj sa chybu si urcite neurobila.Niektore sa snazia stale,ine dlhsiu dobu nic.Viem podla mojich,napr.tieto fialove,ako mam vyssie obr.2,kvitnu dookola.Ine uz ani neviem ake mam co mi davno nekvitli.Suchu stonku urcite odstrihni.Hnojenie je v poriadku.Zlty list kludne odstrihni,aj to je normalne ze obcas tie spodne zltnu.Nech sa dari.
lujza.j
06.04.10,13:42
Ahojte,som tu nova a tiež pestujem orchidei.mam ich 7.len s jednou mam problém.vola sa miltoniopsis,krásne vonia,ale po týždni sa jej začali harmonikovat listy a kvety vednu.Neviem či ma malo vody alebo vela.aj som ju presadila ale zatial nevidno žiadne výsledky.poradte kto viete čo s nou aby mi neuhynula.velmi pekne dakujem.

ja síce nemám žiadne miltónie, ja mám iba phale, ale v knihách píšu, je harmonikové listy u miltonie, sú zapríčinené nepravidelnou zálievkou:( ale určite sú tu holky čo majú miltonie a poradia ti:)
lusielaL
06.04.10,13:42
POCKAJ vLADAN,TO V POSTIELKE ALE NIE JE CHUDATKO:)
vladan
06.04.10,13:43
Ahoj Vladan.Neboj sa chybu si urcite neurobila.Niektore sa snazia stale,ine dlhsiu dobu nic.Viem podla mojich,napr.tieto fialove,ako mam vyssie obr.2,kvitnu dookola.Ine uz ani neviem ake mam co mi davno nekvitli.Suchu stonku urcite odstrihni.Hnojenie je v poriadku.Zlty list kludne odstrihni,aj to je normalne ze obcas tie spodne zltnu.Nech sa dari.

takze mam byt iba trpezliva?
vladan
06.04.10,13:43
POCKAJ vLADAN,TO V POSTIELKE ALE NIE JE CHUDATKO:)

yo, yo, to sa mi tam akosi zaplietlo :D
Silvernola
06.04.10,13:44
ahojte, potrebovala by som poradit ohladne orchidei, dostala som ju asi pred dvoma rokmi, ked kvitla, potom mi kvietky odkvitli, ale ja som asi neskoro odstrihla tu odkvitajucu cast a stonka mi uplne vyschla. Asi rok po odkvitnuti mi vyrastol novy listok, potom asi rok nic a teraz mi rastie dalsi novy listok, no spodny mi zacina zltnut. Stonka je stale vyschnuta, nechala som ju tam, nic som s nou nerobila. Orchideu hnojim, teda teraz ked rastie ten novy listok, tak som zacala s hnojenim raz za 14 dni.
Ja som v pestovani orchidei novacik, takze urcite som nieco pokafrala. Je mozne, ze vyzenie novu stonku a bude este niekedy kvitnut?
Ale na druhej strane, mam aj druhu orchideu a o tu sa vzorne staram odkedy som ju dostala. Ked mi odkvitla, tak som odstrihla tu odkvitnutu cast nad tym kolienkom a teraz mi zacina kvitnut druhykrat.
Len pri tej prvej som to akosi zanedbala. Este jej je pomoci, alebo je kaput? Poradite mi? Dakujem
Neboj sa, nepokafrala si nič. Ak si nájdeš čas a prečítaš si celú túto diskusiu, zistíš, že pri orchidkách máme jedinú istotu - a to tú, že nemáme žiadnu:D:D:D. Každá sa správa ináč a nikdy nemôžeš vopred vedieť, ako na tom bude tá tvoja, či bude kvitnúť desať mesiacov z dvanástich, alebo či zakvitne až po troch rokoch. Určite aj toto "riziko" je (okrem ich krásy) na nich také príťažlivé.
Všetky tu tajne dúfame :D že tá, ktorú som si práve kúpila (a bola to tá posledná, ako som sľúbila manželovi:---:---:---:---) mi bude kvitnúť stále a prinúti ku kvetu aj všetky moje tvrdohlavé.
lusielaL
06.04.10,13:45
fíííha, ako ti to pekne raší...tak nech len kvitnú, je tu jar, tak nech reprezentujú :) a nech robia radosť :)
lesslie dakujem,teraz jednej odpadli tri puky,ale postupne bude co pridavat,este bude kvitnut asi 14:---
vladan
06.04.10,13:47
dakujem zienky za odpovede. Tu druhu som dostala kvoli tej prvej, vraj sa tak nekvitnuce oberu od tych kvitnucich a aj tak nic. No uvidime, mozno sa teraz umudri, ked uvidi, ze ta druha "zas" kvitne.
Este raz dakujem, majte sa
lujza.j
06.04.10,13:53
Ahojte,idem Vam ukazat tieto vytrvale kusy,uz to mali byt posledne kvety a pri poslednej prehliadke som objavila ze znova vytvolili puky.

takéto vytrvalkyne potešia velmi!!! ja mám tiež teraz také jedna hodila ešte cca. 10:eek: a druhá 4:) niektoré sú šikulky. ale niektoré sú zase pekne lenivé:mad::mad::mad:
lujza.j
06.04.10,14:35
dievčatá chcela by som sa s vami podeliť a trošku pochválit čo sa mi podarilo. vo februári som sa rozhodla, že urobím niečo obkukané z českej stránky, že urobím omladenie rastlinky orchidky - phale. obe mali vela krásnych vzdušných korenov, ale pôvodné-staré už boli nič moc, ale hnilé neboli. tak som sa rozhodla, že staré šmyknem preč a použijem nové-vzdušné. tak som ich namočila do teplej vody, na jednej boli fakt dost dlhé mala som čo robit napchat ich do kochla, ale podarilo sa. už viem je sa mi to podarilo!. jedna ženie list a rozbehli sa aj korienky a druhej zatial iba korienky:D:D:D ak sa mi podarí dodám aj foto.:D:D
2009
06.04.10,14:46
Tak som si asi našla tú svoju novú ochchideu...Paphiopedilum hybrid. Toto som si našla a aj sa to podobá príspevku na stránke 326 príspevok 3254. Idem skúmať
henrieta3
06.04.10,14:47
ahojte, potrebovala by som poradit ohladne orchidei, dostala som ju asi pred dvoma rokmi, ked kvitla, potom mi kvietky odkvitli, ale ja som asi neskoro odstrihla tu odkvitajucu cast a stonka mi uplne vyschla. Asi rok po odkvitnuti mi vyrastol novy listok, potom asi rok nic a teraz mi rastie dalsi novy listok, no spodny mi zacina zltnut. Stonka je stale vyschnuta, nechala som ju tam, nic som s nou nerobila. Orchideu hnojim, teda teraz ked rastie ten novy listok, tak som zacala s hnojenim raz za 14 dni.
Ja som v pestovani orchidei novacik, takze urcite som nieco pokafrala. Je mozne, ze vyzenie novu stonku a bude este niekedy kvitnut?
Ale na druhej strane, mam aj druhu orchideu a o tu sa vzorne staram odkedy som ju dostala. Ked mi odkvitla, tak som odstrihla tu odkvitnutu cast nad tym kolienkom a teraz mi zacina kvitnut druhykrat.
Len pri tej prvej som to akosi zanedbala. Este jej je pomoci, alebo je kaput? Poradite mi? Dakujem
Ja by som odstrihla tu suchu stonku, nepotrebuje ju a ak vyhana novy listok, je ok, niekedy sa mi stalo, ked isiel novy, stary odchadda. Ked bude celkom makky, tiez ho daj prec, uvidis, aj zakvitne.
lujza.j
06.04.10,14:47
holky tu sú moje "mladice":D:D:D
janka51
06.04.10,15:48
dakujem zienky za odpovede. Tu druhu som dostala kvoli tej prvej, vraj sa tak nekvitnuce oberu od tych kvitnucich a aj tak nic. No uvidime, mozno sa teraz umudri, ked uvidi, ze ta druha "zas" kvitne.
Este raz dakujem, majte sa
vladan len nezabudni odstrihnúť tu suchu stonku a nech Ti čim skôr zakvitne.;)
foza
06.04.10,15:57
Pomóóóóc dievčatá prosím vás poradte mi čo mám robiť! Dnes som s hrôzou zistila, že orchidka, čo som zachraňovala nemá žiadny koreň. Ani jeden!:mee: Zdalo sa mi podozrivé, že spodné lístky žltnú a odpadnú ale nevenovala som tomu pozornosť, kedže stále vyrašil nový lístok. No ale ked dnes odpadol aj celkom nový lístok, tak mi to nedalo a vybrala som ju so substrátu a zistila som, že korene sú fuč!!! Písali ste tu o keramzite čo čo? Prosím vás ak máte niektorá skúsenosti, čo s orchidkou čo nemá ani jeden koreň ale lístky ešte sú zatial 2 a 3 sa už tlačí. Poradte!! Ďakujem
lesslie
06.04.10,16:21
holky tu sú moje "mladice":D:D:D
jeeeeeeeeeejdaaaaa...aj ja chcem takeeeee :) krasne ti rastu...a ten mini listocek mi pripomina ten moj , taky isty :) :) :)
drzim palcek, nech vyzenu aj stonku a puciky :)
lesslie
06.04.10,16:24
Pomóóóóc dievčatá prosím vás poradte mi čo mám robiť! Dnes som s hrôzou zistila, že orchidka, čo som zachraňovala nemá žiadny koreň. Ani jeden!:mee: Zdalo sa mi podozrivé, že spodné lístky žltnú a odpadnú ale nevenovala som tomu pozornosť, kedže stále vyrašil nový lístok. No ale ked dnes odpadol aj celkom nový lístok, tak mi to nedalo a vybrala som ju so substrátu a zistila som, že korene sú fuč!!! Písali ste tu o keramzite čo čo? Prosím vás ak máte niektorá skúsenosti, čo s orchidkou čo nemá ani jeden koreň ale lístky ešte sú zatial 2 a 3 sa už tlačí. Poradte!! Ďakujem
kup si keramzit, daj ho na podmisku nanho orchidku a daj vody tak, aby orchidka sa nedotykala vody...a potom uz len veeeeela trpezlivosti...drzim palecky...
mne sa sackova metoda neosvedcila, oschidka splesnivela..tak skus ten keramzit
henrieta3
06.04.10,16:30
Pomóóóóc dievčatá prosím vás poradte mi čo mám robiť! Dnes som s hrôzou zistila, že orchidka, čo som zachraňovala nemá žiadny koreň. Ani jeden!:mee: Zdalo sa mi podozrivé, že spodné lístky žltnú a odpadnú ale nevenovala som tomu pozornosť, kedže stále vyrašil nový lístok. No ale ked dnes odpadol aj celkom nový lístok, tak mi to nedalo a vybrala som ju so substrátu a zistila som, že korene sú fuč!!! Písali ste tu o keramzite čo čo? Prosím vás ak máte niektorá skúsenosti, čo s orchidkou čo nemá ani jeden koreň ale lístky ešte sú zatial 2 a 3 sa už tlačí. Poradte!! Ďakujem
Je to bojovnicka, asi koren nepotrebuje, ked bez korena aj niekomu kvitne. Tato je moja najbojovnejsia, nesla do sacku, ale na keramzit a pozri, ako sa snazi. To tenke su take nitky, ktore som nechala po odstraneni hnileho korena.
henrieta3
06.04.10,16:33
Je to bojovnicka, asi koren nepotrebuje, ked bez korena aj niekomu kvitne. Tato je moja najbojovnejsia, nesla do sacku, ale na keramzit a pozri, ako sa snazi. To tenke su take nitky, ktore som nechala po odstraneni hnileho korena.
nedala sa pripojit fotka
henrieta3
06.04.10,16:40
nedala sa pripojit fotka
keramzit je v tom bordovom obale, vela a mokry, ked si vsimnes, ide este 1 vyhonok, kvet som odrezala a dala dala do vody, tiez este nezvadol
ale dalsie 2, musel by sa stat zazrak
lesslie
06.04.10,17:01
keramzit je v tom bordovom obale, vela a mokry, ked si vsimnes, ide este 1 vyhonok, kvet som odrezala a dala dala do vody, tiez este nezvadol
ale dalsie 2, musel by sa stat zazrak
podla mna to prezije...drzim palecek :)
henrieta3
06.04.10,17:03
podla mna to prezije...drzim palecek :)
dakujem, tato asi ano, ale mam este bielu a 1 od dcery, len to ma drzi, ze to este stale skusam, uz by som ich inak davno zahodila, pozeram sa na ne stale, ako blazniva
lujza.j
06.04.10,17:50
holky tu sú moje "mladice":D:D:D

ešte som vám zabudla napísat, že vlastne tá velká v tom zelenom kochly, tak tá mala hnilobu srdiečka teraz tým, že som jej urobila to omladenie tak je to vlastne nová orchidka :D:D:D
lesslie
06.04.10,18:06
ešte som vám zabudla napísat, že vlastne tá velká v tom zelenom kochly, tak tá mala hnilobu srdiečka teraz tým, že som jej urobila to omladenie tak je to vlastne nová orchidka :D:D:D
A ako si ich omladila? :)
betrix
06.04.10,18:08
kup si keramzit, daj ho na podmisku nanho orchidku a daj vody tak, aby orchidka sa nedotykala vody...a potom uz len veeeeela trpezlivosti...drzim palecky...
mne sa sackova metoda neosvedcila, oschidka splesnivela..tak skus ten keramzit
Ahoj, ja zachraňujem už od júla jednu orchidku. Bola už v sáčku, zemine, zase v sáčku a potom konečne vyzeralo, že budú nové korene. Potom som čítala o keramzite, skúsila som, ale mne sa to neosvedčilo, začala plesnivieť, tak zase som z nej kúsok odrezala, zaškoricovala a dala ten posledný úbohý lístok bez koreňov do pôdy. To bol posledný pokus, ale veľmi neverím v dobrý výsledok.Ak z nej dačo bude, tak napíšem. Inak ostatné sa krásne prebúdzajú, takmer každá má nové lístky alebo vzdušné korene/jedna má 10 nových) alebo kejky. Jar je tu, už to zacítili.
lujza.j
06.04.10,18:09
A ako si ich omladila? :)
skús si prečítat môj príspevok 6177:)
lesslie
06.04.10,18:19
skús si prečítat môj príspevok 6177:)
oki.. :D bud som ho preskocila, alebo nevidela, idem citat :)
lesslie
06.04.10,18:21
skús si prečítat môj príspevok 6177:)
jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj sak viem :) pardon, za blbu otazku
andersenka
07.04.10,05:40
v príspevku č. 5827 /s priloženými foto/ som sa tešila z "drobátka" ktoré som si kúpila a malo cca 23 pukov, z tých však len 3 vykvitli, ostatné schnú a opadávajú :mee: :mee: :mee: a to som sa tešila že keď všetky vykvitnú bude to taký malý pekný zakvitnutý stromček........
Kde robím chybu?
Bojím sa, že tie 2 či 3 z očiek rašiace a pomalinky derúce sa stonky nevyrastú a "zakrpatejú"....:(
henrieta3
07.04.10,05:55
v príspevku č. 5827 /s priloženými foto/ som sa tešila z "drobátka" ktoré som si kúpila a malo cca 23 pukov, z tých však len 3 vykvitli, ostatné schnú a opadávajú :mee: :mee: :mee: a to som sa tešila že keď všetky vykvitnú bude to taký malý pekný zakvitnutý stromček........
Kde robím chybu?
Bojím sa, že tie 2 či 3 z očiek rašiace a pomalinky derúce sa stonky nevyrastú a "zakrpatejú"....:(
videla si, co je v kvetinaci? mozno tam bude problem, ale ked idu listky, naco sa bat dopredu, musi sa aklimatizovat, ktovie, ako zila predtym, niekde v tme v sklade
urcite niekto poradi, ja by som suche dala prec, aby mali vyzivu tie listy, kvitnut bude, ked sa ona rozhodne
henrieta3
07.04.10,05:56
v príspevku č. 5827 /s priloženými foto/ som sa tešila z "drobátka" ktoré som si kúpila a malo cca 23 pukov, z tých však len 3 vykvitli, ostatné schnú a opadávajú :mee: :mee: :mee: a to som sa tešila že keď všetky vykvitnú bude to taký malý pekný zakvitnutý stromček........
Kde robím chybu?
Bojím sa, že tie 2 či 3 z očiek rašiace a pomalinky derúce sa stonky nevyrastú a "zakrpatejú"....:(
ako sa tu hladaju stare prispevky, treba to cele prelistovat? dakujem
andersenka
07.04.10,06:02
ako sa tu hladaju stare prispevky, treba to cele prelistovat? dakujem
strana 583
Zdenka175
07.04.10,06:02
ako sa tu hladaju stare prispevky, treba to cele prelistovat? dakujem
Vidíš lištu s číslami strán? Je na začiatku a na konci strany.Keď nachvíľu pridržíš myš na čísle strany, ukáže ti aké čísla príspevkov obsahuje.
Zdenka175
07.04.10,06:05
v príspevku č. 5827 /s priloženými foto/ som sa tešila z "drobátka" ktoré som si kúpila a malo cca 23 pukov, z tých však len 3 vykvitli, ostatné schnú a opadávajú :mee: :mee: :mee: a to som sa tešila že keď všetky vykvitnú bude to taký malý pekný zakvitnutý stromček........
Kde robím chybu?
Bojím sa, že tie 2 či 3 z očiek rašiace a pomalinky derúce sa stonky nevyrastú a "zakrpatejú"....:(
Ona sa asi len aklimatizuje. :)Možno máš v izbe vysoké teploty.:( Keď sa pozrieš cez kvetináč na korene, vyzerajú OK?
foza
07.04.10,06:07
lesslie a henrieta3 ďakujem za rady! Orchidka je na keramzite, už len čakať čo sa bude diať. Priebežne budem informovať.:)
andersenka
07.04.10,06:31
Ona sa asi len aklimatizuje. :)Možno máš v izbe vysoké teploty.:( Keď sa pozrieš cez kvetináč na korene, vyzerajú OK?
nemám práveže vysoké teploty, skôr cez deň trošku chladnejšie, poobede viac teplo keď sa prikúri.........
Korene vyzeraju pekne, v poriadku.......... No však sa nechám prekvapiť čo tie nádejné rašiace stonky budú robiť, resp. či budú rásť....
finis
07.04.10,09:05
prajem vsetkym pekny den.som stastnou majitelkou piatich phalenopsisov, z toho je jeden mini.mam tieto kvietky velmi rada, ale nie som zase obzvlastny odbornik.uz par dni luskam tieto stranky, ale zatial som nenasla odpoved na moj problem.preto by som sa rada opytala niekoho kto vie.jedna z mojich orchidei vyzera dost biedne.prisla o vacsinu listov a tie posledne dva co jej zostali su makke a vraskave.mam podozrenie, ze sme ju asi preliali. precitala som si tu o sackovej metode a som rozhodnuta ju vyskusat.ale - orchidka vyhnala nedavno novu kvetnu stonku.este je iba asi 10cm.mam ju na rastlinke nechat alebo ju odstrihnut?kvetne puky ani nic podobne este nema.
a este by som mala jednu otazocku.vsimla som si tu nazor, ze ked kvetna stonka vyrasta zo stredu, rastlina sa znehodnocuje.moze niekto vysvetlit preco?jednu taku pachatelku totiz asi mam.

tak som nakoniec milu-zlatu presadila rovno do novej pody.kupila som dobry korovy substrat v hornbachu v brne.inak...mali tam super vyber aj orchidky a nie drahe vcelku.len skoda,uz som bola nad limit:).
pri presadzani sa splnili moje obavy a ukazalo sa, ze rastlinka nema skoro ziadne korene v kvetinaci.asi iba jeden a aj ten som musela zrezat a oskoricovat.tak som napchala do zeme aj 3-4 vzdusne co mala.tak teraz s napatim cakam co bude.kvetnu stonku som nechala, ale zacala uz od vrchu zltnut takze....no, neviem ,neviem.
inak, moja posledna phala co som si asi dva tyzdne dozadu kupila mi tiez robi starosti so schnutim a opadavanim kvetnych pukov.tak dufam, ze to iba trosku spasuje a ked sa prisposobi bude ok.
lesslie
07.04.10,13:01
lesslie a henrieta3 ďakujem za rady! Orchidka je na keramzite, už len čakať čo sa bude diať. Priebežne budem informovať.:)
niet za co...len nech sa jej podari pozviechat sa , kazdej jednej by bola skoda :)
lusielaL
07.04.10,13:04
Pre povzbudenie posielam posledneho mrzacika co nema ziadne korene a teraz zacina tlacit.
lesslie
07.04.10,13:19
Pre povzbudenie posielam posledneho mrzacika co nema ziadne korene a teraz zacina tlacit.
nema nejaky velky kochlik? ci to sa mi len zda?
Ma-Ba
07.04.10,13:22
tak som nakoniec milu-zlatu presadila rovno do novej pody.kupila som dobry korovy substrat v hornbachu v brne.inak...mali tam super vyber aj orchidky a nie drahe vcelku.len skoda,uz som bola nad limit:).
pri presadzani sa splnili moje obavy a ukazalo sa, ze rastlinka nema skoro ziadne korene v kvetinaci.asi iba jeden a aj ten som musela zrezat a oskoricovat.tak som napchala do zeme aj 3-4 vzdusne co mala.tak teraz s napatim cakam co bude.kvetnu stonku som nechala, ale zacala uz od vrchu zltnut takze....no, neviem ,neviem.
inak, moja posledna phala co som si asi dva tyzdne dozadu kupila mi tiez robi starosti so schnutim a opadavanim kvetnych pukov.tak dufam, ze to iba trosku spasuje a ked sa prisposobi bude ok.
Dôležité je zasadiť orchideu, ktorá má minimum koreňov do veľmi malého kvetináča. Inak substrát nepreschne a zhnijú aj zostávajúce korene.
Pri presádzaní sa odporúča vždy kvetné stonky zrezať. Zvlášť ak žltne, je už zbytočná.
Opadávanie pukov, môže byť zapríčenené nedostatkom svetla. Treba ju dať na najsvetlejšie miesto v byte.
Ma-Ba
07.04.10,13:36
Zaujímavosti z domova- Keika s dvomi srdiečkami 1,2 a 3 spoločný akoby chrbtami zrastený list pre jednu aj druhú - - také siamské dvojča. A ešte moja mini záhradka dendrobií.
Ma-Ba
07.04.10,13:52
Zaujímavosti zo zahraničia - pri presádzaní Epic.René Marquez - som objavila túto miniatúru. Kvitnúca orchidea na obr. je stiahnutá z int. len na isustráciu.
lusielaL
07.04.10,13:53
nema nejaky velky kochlik? ci to sa mi len zda?
Mas pravdu,ale ja si to pestujem tak,po svojom,ked tam strati korene nevyberam ju,akurat ked treba zaskoricovat.Uz 5 ks mi tam na starom mieste vytlacilo znova korene.:)
henrieta3
07.04.10,16:31
Zaujímavosti zo zahraničia - pri presádzaní Epic.René Marquez - som objavila túto miniatúru. Kvitnúca orchidea na obr. je stiahnutá z int. len na isustráciu.

ta 1.je tvoja?
lujza.j
07.04.10,18:14
dievčatá, teraz som dofrčla z baumaxu, zakúpila som si 4ks phalov, kus po 3eu. bolo síce vela bledých a bielych, ale dalo sa vybrat. samozrejme že moja chamtivost bola taká, že sa mi podarilo vybrat dve kde sú 2ks v kochly:eek:. no ale viete, že tip top nie sú:rolleyes: tak idem na ne:---
infinityfx21
07.04.10,18:23
dievčatá, teraz som dofrčla z baumaxu, zakúpila som si 4ks phalov, kus po 3eu. bolo síce vela bledých a bielych, ale dalo sa vybrat. samozrejme že moja chamtivost bola taká, že sa mi podarilo vybrat dve kde sú 2ks v kochly:eek:. no ale viete, že tip top nie sú:rolleyes: tak idem na ne:---

Super kúpa.Som zvedavá na fotečky.Ja ked poviem drahému že chcem ísť do baumaxu,už vie presne prečo a frfle.Ale ked som bola včera,nič moc.Mali 2 biele phaly,zlacnené,ale odolala som.Počkám,kým mi nezakvitne tá moja Xena,ovšem ak mi nejaká kráska nepadne do oka.
ex
07.04.10,19:04
prosím, má niekto skúsenosti s mäkkými listami orchideí a ako sa to dá upraviť, mám také totiž až 3 ks orchideí - po cca 4 mesiacoch doma začnú vždy listy mäknúť
lujza.j
07.04.10,19:26
Super kúpa.Som zvedavá na fotečky.Ja ked poviem drahému že chcem ísť do baumaxu,už vie presne prečo a frfle.Ale ked som bola včera,nič moc.Mali 2 biele phaly,zlacnené,ale odolala som.Počkám,kým mi nezakvitne tá moja Xena,ovšem ak mi nejaká kráska nepadne do oka.

super kúpa?:confused: tiež som si to myslela, ale istá si budem až po čase. už som ich rozsadila, uvidím čo bude:confused: fotečky nejaké mám:rolleyes:
lesslie
07.04.10,19:46
dievčatá, teraz som dofrčla z baumaxu, zakúpila som si 4ks phalov, kus po 3eu. bolo síce vela bledých a bielych, ale dalo sa vybrat. samozrejme že moja chamtivost bola taká, že sa mi podarilo vybrat dve kde sú 2ks v kochly:eek:. no ale viete, že tip top nie sú:rolleyes: tak idem na ne:---
juuuuuj tak to gratulujem...ja som tak nasla fialkovo zltkavo cervenu a su tam tri a jenda keika...no ked sa dari tak sa dari..tesim na fotocky :)
lesslie
07.04.10,20:13
super kúpa?:confused: tiež som si to myslela, ale istá si budem až po čase. už som ich rozsadila, uvidím čo bude:confused: fotečky nejaké mám:rolleyes:
jeeej tak ta 4 fotka je bohovska..teda orchidka na nej :) nadherna farba..aj ostatne su krasne, to je jasne :)
Silvernola
08.04.10,02:42
super kúpa?:confused: tiež som si to myslela, ale istá si budem až po čase. už som ich rozsadila, uvidím čo bude:confused: fotečky nejaké mám:rolleyes:
Pekné. Tušim sa prejavuje vplyv razitka:D:D:D
Ma-Ba
08.04.10,04:34
ta 1.je tvoja?
Áno je, ale to je len na skúšku čo bude z tohto mrňúsa. Inak pôvodná rastlina je rozsadená na dve.
sayly
08.04.10,04:46
Pomóóóóc dievčatá prosím vás poradte mi čo mám robiť! Dnes som s hrôzou zistila, že orchidka, čo som zachraňovala nemá žiadny koreň. Ani jeden!:mee: Zdalo sa mi podozrivé, že spodné lístky žltnú a odpadnú ale nevenovala som tomu pozornosť, kedže stále vyrašil nový lístok. No ale ked dnes odpadol aj celkom nový lístok, tak mi to nedalo a vybrala som ju so substrátu a zistila som, že korene sú fuč!!! Písali ste tu o keramzite čo čo? Prosím vás ak máte niektorá skúsenosti, čo s orchidkou čo nemá ani jeden koreň ale lístky ešte sú zatial 2 a 3 sa už tlačí. Poradte!! Ďakujem

nemám skúsenosti s keramzitom, ale mám skúsenosť so sáčkovou metódou, umy ju od starého substrátu, aj črepník umy, aby bol úplne čistý, zaškoricuj a vlož do prázdneho črepníka aj s listami, zavri do mikroténového sáčku, na ktorom urob pár dierok a daj na pôvodné miesto, po celý čas neros, nenamáčaj ani inak nedávaj do kontaktu s vodou, ja som už zachránila tak dve, jedna, čo som rosila splesnivela, preto žiadna voda, oni sa aj bez vody preberú, mala som jednu, ktorej zostali len listy, ani jeden jediný korienok nemala a teraz je už zachránená a vyháňa kvetnú stonku, keď rozkvitne, pochválim sa, len to chce trpezlivosť a veľkú, jednu mám ešte v sáčku od 16. januára, koreňov mi vyhnala asi 7, len sú ešte krátke, tak musím počkať kým podrastú....držím palce:D
sayly
08.04.10,04:57
prosím, má niekto skúsenosti s mäkkými listami orchideí a ako sa to dá upraviť, mám také totiž až 3 ks orchideí - po cca 4 mesiacoch doma začnú vždy listy mäknúť


vädnutie listov býva zapríčinené nedostatkom alebo prebytkom vody, najčastejšie je to prebytok a následné odhnívanie koreňov, treba to skontrolovať, či sú korene ok, musia byť zelené tvrdé a pevné, ak budú suché budú striebristozelené a spľasnuté a mokré a odhnité budú mäkké, prázdne a hnedé, tie treba všetky poodstrihávať a miesta zasypať škoricou (dezinfekcia), ak zostane dostatočné množstvo koreňov, tak nanovo zasadiť, ak nebude mať dosť koreňov, treba zachraňovať sáčkovou metódou, alebo ako baby píšu pomocou keramzitu, ale s tým nemám skúsenosť, nakoľko sa mi osvedčila sáčková metóda, nebudem vymýšľať s iným spôsobom zachraňovania
finis
08.04.10,06:13
Dôležité je zasadiť orchideu, ktorá má minimum koreňov do veľmi malého kvetináča. Inak substrát nepreschne a zhnijú aj zostávajúce korene.
Pri presádzaní sa odporúča vždy kvetné stonky zrezať. Zvlášť ak žltne, je už zbytočná.
Opadávanie pukov, môže byť zapríčenené nedostatkom svetla. Treba ju dať na najsvetlejšie miesto v byte.

dakujem za rady.musim priznat, ze som v tomto tazky amater.presadzala som po prvykrat a dost som mala, a stale mam, strach ako to dopadne. mensi kvetinacik som nedala (nenapadlo ma). snad s pridanim vzdusnych korenov to zvladnu.teraz mam stale obavy, ze som ju predsa mala dat radsej do sacku.ale uz ju nebudem babrat a pockam chvilku, ako to bude vyzerat.kvetnu stonku som odstrihla uz vcera odtial, ako zacala zltnut, ale po tvojej rade asi pojde cela.
s tym nedostatkom svetla by to aj mohla byt pravda.je sice na najsvetlejsom okne - J/JZ ale strcena v rohu a niekedy sa tam nechavali aj zaluzky zastrete.... zmenila som,uvidim.
este raz dakujem za pomoc.
henrieta3
08.04.10,06:20
dakujem za rady.musim priznat, ze som v tomto tazky amater.presadzala som po prvykrat a dost som mala, a stale mam, strach ako to dopadne. mensi kvetinacik som nedala (nenapadlo ma). snad s pridanim vzdusnych korenov to zvladnu.teraz mam stale obavy, ze som ju predsa mala dat radsej do sacku.ale uz ju nebudem babrat a pockam chvilku, ako to bude vyzerat.kvetnu stonku som odstrihla uz vcera odtial, ako zacala zltnut, ale po tvojej rade asi pojde cela.
s tym nedostatkom svetla by to aj mohla byt pravda.je sice na najsvetlejsom okne - J/JZ ale strcena v rohu a niekedy sa tam nechavali aj zaluzky zastrete.... zmenila som,uvidim.
este raz dakujem za pomoc.
Mne v sacku 2 splesniveli, ked som ich vybrala, dala do kory a na keramzit, zdvihli sa aj tie zvysne polosuche listy. Dala som im isty termin, potom pojdu do kosa, 1 ma tiez vzdusne korene, ta sa snad udrzi, ale ta 2. ma len 2 suche listy, odpadlo mi vsetko, ked som vybrala zo sacku, mam to aj v albume. Ale ked tu citam o roznych zazrakoch, dam im este sancu. Len by ma zaujimalo, ked niekto zachrani, ci to aj niekedy zakvitne, ale je to zrejme dlha cesta.
stonku odstrihni celu a daj na slnko, moje maju slnko len kratko rano, niektore davam aj neskor, slnko maju rady
henrieta3
08.04.10,06:24
Áno je, ale to je len na skúšku čo bude z tohto mrňúsa. Inak pôvodná rastlina je rozsadená na dve.
aj ja mam 1 liliputa, ale to som len skusala, nerobim si nadeje, ze z neho nieco bude, maly oncidik, mal korienky, ale zatial sa nic nedeje, 1 mi splesnivel, ale to je moja chyba, skoro som ho oddelila, keby som ho nechala doma, uz mohol kvitnut
henrieta3
08.04.10,06:25
dievčatá, teraz som dofrčla z baumaxu, zakúpila som si 4ks phalov, kus po 3eu. bolo síce vela bledých a bielych, ale dalo sa vybrat. samozrejme že moja chamtivost bola taká, že sa mi podarilo vybrat dve kde sú 2ks v kochly:eek:. no ale viete, že tip top nie sú:rolleyes: tak idem na ne:---
dobry nakup, ja tam uz nemozem vojst, mali aj ine druhy?
andersenka
08.04.10,06:25
ja v praci mam dve orchidky na parapete a dve na skrinke v blízkosti okna.
A tie na tej parepete kedže sa stále kúri som si všimla, že im mäknú listy :(
korene cez črepník vyzeraju dobré, ved som ich pred dvoma mesiacmi presádzala.
Zrejme to bude spôsobené tým, že im treba viac zálievky ako tým na skrinke, kedže zo spodu im sála viac tepla........
Máčala som si tam v priemere cca každe dva týždne, tieto na parapete asi skúsim každy tyždeň. Tej jednej ide aj nový lístok - ten je pekný, tvrdý....
Tak snáď im to pomôže............. a trošku viac preberie.....
Dala som im nedávno tyčinkovú výživu na orchidee (snáď ich to nezabije, ale posilní) a každý tyždeň im dávam ešte listovú v spreji :o
henrieta3
08.04.10,06:29
prosím, má niekto skúsenosti s mäkkými listami orchideí a ako sa to dá upraviť, mám také totiž až 3 ks orchideí - po cca 4 mesiacoch doma začnú vždy listy mäknúť
Po mojich skusenostiach, ti mozno hniju korene, nepreliala si ich? Popozeraj, v predch. prisp. je vsetko napisane, aj co sa komu prihodilo, presad do suchej kory, odstran tie pripadne hnile kusky, budu fajn.
henrieta3
08.04.10,06:33
ja v praci mam dve orchidky na parapete a dve na skrinke v blízkosti okna.
A tie na tej parepete kedže sa stále kúri som si všimla, že im mäknú listy :(
korene cez črepník vyzeraju dobré, ved som ich pred dvoma mesiacmi presádzala.
Zrejme to bude spôsobené tým, že im treba viac zálievky ako tým na skrinke, kedže zo spodu im sála viac tepla........
Máčala som si tam v priemere cca každe dva týždne, tieto na parapete asi skúsim každy tyždeň. Tej jednej ide aj nový lístok - ten je pekný, tvrdý....
Tak snáď im to pomôže............. a trošku viac preberie.....
Dala som im nedávno tyčinkovú výživu na orchidee (snáď ich to nezabije, ale posilní) a každý tyždeň im dávam ešte listovú v spreji :o
to teplo im asi nerobi dobre, mas tam odparovace?
infinityfx21
08.04.10,06:35
super kúpa?:confused: tiež som si to myslela, ale istá si budem až po čase. už som ich rozsadila, uvidím čo bude:confused: fotečky nejaké mám:rolleyes:

Sú nádherné.Neboj,u Teba im bude dobre.Nech ti robia radosť.
infinityfx21
08.04.10,06:37
super kúpa?:confused: tiež som si to myslela, ale istá si budem až po čase. už som ich rozsadila, uvidím čo bude:confused: fotečky nejaké mám:rolleyes:

A tú prvú a štvrtú hned by som brala.:)
henrieta3
08.04.10,06:38
to teplo im asi nerobi dobre, mas tam odparovace?
a este 1 skusenost, ked som vyberala hnile korene, neodstrihla som ich, ale tak potiahla, to hnile mi zostalo v ruke a na orchi taky tenky vlaskovy suchy pozostatok toho hnileho korena, mozno sa aj preto 1 drzi, snad tym prijima vyzivu
andersenka
08.04.10,06:46
to teplo im asi nerobi dobre, mas tam odparovace?
nie, nemám v práci odparovače, vyriešim to tak, že ich budem častejšie zalievať, a keď sa nebude kúriť, tak to zas obmedzím....
Jara
08.04.10,08:26
Babenky, chcem sa poďakovať Ma-Be za radu, aby som premiestnila dendrobium do tepla, lebo som počúvla a hneď sa mi odvďačil kvetmi :). Pridávam fotečky momentálne kvitnúcich a tiež nového prírastku, je to miltonia, vraj maceška tak po slovenský asi druh sirôtka. Počúvla som zase Ma-Bu, že treba byť odvážnejší a ísť aj do nových druhov. Tak po črievičke dendrobku a ludisii som sa odvážila aj na miltoniu ;). Pokochajte sa aj vy...
Zdenka175
08.04.10,08:32
Babenky, chcem sa poďakovať Ma-Be za radu, aby som premiestnila dendrobium do tepla, lebo som počúvla a hneď sa mi odvďačil kvetmi :). Pridávam fotečky momentálne kvitnúcich a tiež nového prírastku, je to miltonia, vraj maceška tak po slovenský asi druh sirôtka. Počúvla som zase Ma-Bu, že treba byť odvážnejší a ísť aj do nových druhov. Tak po črievičke dendrobku a ludisii som sa odvážila aj na miltoniu ;). Pokochajte sa aj vy...
Tá posledná je miltonia? Máš ju prvú?Ja som dostala taký omlad a len sa rozrastá a žiadne kvitnutie. Mám ju v priesvitnej pet fľaše.
Jara
08.04.10,08:48
Zdenka, na obale píše miltonia ale keď som sa pozerala do knihy , tak tam práve bolo napísané, že to často v obchodoch zle označia a já som našla presne takú a tam je, že je to miltoniopsis. Tak ešte uvidím, čo mi napíše naša odborníčka Ma-Ba, pretože podmienky sú odlišné pri týchto druhoch. Ta by mala mať v lete 15-20 stupňov a v zime 12. Potrebuje častejšiu, pravidelnú zálievku, ale nesmie byť mokrá a má rada letnenie, ale nie priame slnko. Tak uvidíme, či mi ešte niekedy tak pekne zakvitne ako teraz. Teším sa každej novej rastlinke, veď to poznáš.
sayly
08.04.10,09:29
ja v praci mam dve orchidky na parapete a dve na skrinke v blízkosti okna.
A tie na tej parepete kedže sa stále kúri som si všimla, že im mäknú listy :(
korene cez črepník vyzeraju dobré, ved som ich pred dvoma mesiacmi presádzala.
Zrejme to bude spôsobené tým, že im treba viac zálievky ako tým na skrinke, kedže zo spodu im sála viac tepla........
Máčala som si tam v priemere cca každe dva týždne, tieto na parapete asi skúsim každy tyždeň. Tej jednej ide aj nový lístok - ten je pekný, tvrdý....
Tak snáď im to pomôže............. a trošku viac preberie.....
Dala som im nedávno tyčinkovú výživu na orchidee (snáď ich to nezabije, ale posilní) a každý tyždeň im dávam ešte listovú v spreji :o

No treba začať polievať častejšie, raz za týždeň, prichádza jar a leto, vtedy sa orchydeiky polievajú výdatnejšie ako v zime a každý druhý týždeň pridať do zálievkovej vody hnojivo
sayly
08.04.10,09:32
Mne v sacku 2 splesniveli, ked som ich vybrala, dala do kory a na keramzit, zdvihli sa aj tie zvysne polosuche listy. Dala som im isty termin, potom pojdu do kosa, 1 ma tiez vzdusne korene, ta sa snad udrzi, ale ta 2. ma len 2 suche listy, odpadlo mi vsetko, ked som vybrala zo sacku, mam to aj v albume. Ale ked tu citam o roznych zazrakoch, dam im este sancu. Len by ma zaujimalo, ked niekto zachrani, ci to aj niekedy zakvitne, ale je to zrejme dlha cesta.
stonku odstrihni celu a daj na slnko, moje maju slnko len kratko rano, niektore davam aj neskor, slnko maju rady

aby v sáčku neplesniveli, musia mať zabezpečené vetranie, to znamená, že na sáčik treba porobiť dierky a raz za týždeň im treba vyvetrať, ďalšia základná vec je, že nesmú mať žiadnu vzdušnú vlhkosť, ani inú, keď sú v sáčiku, čiže žiadne rosenie, žiadna voda na dno...orchidee znesú skôr sucho, ako vlhko a to platí aj pri sáčkovej metóde;)
Zitulda
08.04.10,10:14
Prosím poradit...V minulom roku som skoro prišla o nádherné orchidejky, lebo boli napadnuté vlnatkami. Písala som o tom urobila som možné, aj nemožné, a po dvojnásobnom postreku Ciperom ECO mi zmizli. Na niektorých mi odišli aj lístky a teraz mi vyháňajú nové kejky. Problém mám len v tom, čo mám Ďalej robiť, lebo kvetináč je plný koreňov...ako ďalej. Dá sa vybrať , korene skrátiť a znova zasadiť?
Prvý obrázok je z čias, keď mi odhnívali aj listy od srdiečka a na druhom je ten isý kvietok(vlastne črep s korienkami, ale je tam už kejka.
Zitulda
08.04.10,10:19
Moja druhá prosba...kto pozná názov tejto kvetinky a ako ďalej s ňou, ako sa pestuje, je potrebné presadiť do vňčšieho kverináča, ako sa rozmnožuje.
andersenka
08.04.10,10:25
No treba začať polievať častejšie, raz za týždeň, prichádza jar a leto, vtedy sa orchydeiky polievajú výdatnejšie ako v zime a každý druhý týždeň pridať do zálievkovej vody hnojivo
ako som už písala ja im každý týždeň listy a vzdušné korene striekam listovou výživou na orchidey v spreji a do substratu som im dala tyčinky na orchidey, ktoré majú účinnosť až 2 mesiace...........


Listová výživa pro orchideje
podporuje u orchidejí zdravý a silný růst a jejich bohaté kvetení.
jednoduchá aplikace přímo na list a na vzdušné kořeny zajistí rostlině okamžitý příjem živin.
obsahuje smáčedlo, které napomáhá k lepšímu pokrytí listové plochy přípravkem a snadnějšímu příjmu živin rostlinou.
výrobek je připraven k okamžité aplikaci - READY FOR USE
Zitulda
08.04.10,10:42
A ďaľš dotaz...orchideu dendróbium som tiež zachraňovala proti vlnatkám, úspešne zachránená (iba napadnuté výhonky boli odstránené a teraz kvitne. Pri postreku mi suseda poradila, orezať výhonky, bolo ich veľa a dať do sáčku. Teraz po polroku mi sa v sáčku na niektorých odrezkoch objavujú korienky. Ako ich a do akej zeminy zasadiť?...ako hlboko a ako postupovať aby sa podarili pekné kvetinky vypestovať.
janka51
08.04.10,14:30
Moja druhá prosba...kto pozná názov tejto kvetinky a ako ďalej s ňou, ako sa pestuje, je potrebné presadiť do vňčšieho kverináča, ako sa rozmnožuje.
Zitulda názov tejto kvetiny neviem ale v databaze rastlin ju nájdeš a rozmnožuje sa odrezkami. Presadiť ju môžeš ale kým kvitne tak ju nechaj tak.
lujza.j
08.04.10,14:31
dobry nakup, ja tam uz nemozem vojst, mali aj ine druhy?

myslím, že áno, bolo to na dvoch stojanoch,ja som chabrala iba phale:D cybídia som tam videla a tuším aj miltonie, ale neviem presne:confused: možno v každom baumaxe budú mat pre nás iné "zdochlinky":D:D
janka51
08.04.10,14:35
Babenky, chcem sa poďakovať Ma-Be za radu, aby som premiestnila dendrobium do tepla, lebo som počúvla a hneď sa mi odvďačil kvetmi :). Pridávam fotečky momentálne kvitnúcich a tiež nového prírastku, je to miltonia, vraj maceška tak po slovenský asi druh sirôtka. Počúvla som zase Ma-Bu, že treba byť odvážnejší a ísť aj do nových druhov. Tak po črievičke dendrobku a ludisii som sa odvážila aj na miltoniu ;). Pokochajte sa aj vy...
Sú krásne nech sa im darí a neviem čo je na tom pravdy, ale čítala som že pri orchideach by sa nemalo držať ovocie.
Ma-Ba
08.04.10,14:36
Jarka - teším sa Tvojim kvietkom, hlavne to Dendrobium ma potešilo.
Miltoniopsis - je to čo máš, často to zamieňajú s Miltoniami. Ja som ju pestovala na okne v kuchyni, kde nemala priame slnko, teplota v zime cez deň cca 20 st, v noci menej. V lete bola vonku na zatienej parapete a na jeseň vyhnala kvetné výhony a kvitla. Krásne vonia.
Teraz je po presadení dúfam, že sa spamätá.
lujza.j
08.04.10,14:39
Sú nádherné.Neboj,u Teba im bude dobre.Nech ti robia radosť.
dakujem :D ked my sme všetky také snaživé ;), ale niekedy si myslím, že si to tie naše orchidky , pre tie zrady /nehody/ , ktoré nám urobia ani nezaslúžia :(
lujza.j
08.04.10,14:50
Prosím poradit...V minulom roku som skoro prišla o nádherné orchidejky, lebo boli napadnuté vlnatkami. Písala som o tom urobila som možné, aj nemožné, a po dvojnásobnom postreku Ciperom ECO mi zmizli. Na niektorých mi odišli aj lístky a teraz mi vyháňajú nové kejky. Problém mám len v tom, čo mám Ďalej robiť, lebo kvetináč je plný koreňov...ako ďalej. Dá sa vybrať , korene skrátiť a znova zasadiť?
Prvý obrázok je z čias, keď mi odhnívali aj listy od srdiečka a na druhom je ten isý kvietok(vlastne črep s korienkami, ale je tam už kejka.

ja som takto robila "omladenie" po hnilobe srdiečka ked vyrástla celá nová rastlina, tak som staré korene odstrihla a použila nové vzdušné:):)
janka51
08.04.10,14:50
Kočky v pondelok bude mať lidl orchidey dvoj stonkové po 7.99 €
lujza.j
08.04.10,14:51
ja v praci mam dve orchidky na parapete a dve na skrinke v blízkosti okna.
A tie na tej parepete kedže sa stále kúri som si všimla, že im mäknú listy :(
korene cez črepník vyzeraju dobré, ved som ich pred dvoma mesiacmi presádzala.
Zrejme to bude spôsobené tým, že im treba viac zálievky ako tým na skrinke, kedže zo spodu im sála viac tepla........
Máčala som si tam v priemere cca každe dva týždne, tieto na parapete asi skúsim každy tyždeň. Tej jednej ide aj nový lístok - ten je pekný, tvrdý....
Tak snáď im to pomôže............. a trošku viac preberie.....
Dala som im nedávno tyčinkovú výživu na orchidee (snáď ich to nezabije, ale posilní) a každý tyždeň im dávam ešte listovú v spreji :o
skús polievat hned, ako preschne substrát:D