infinityfx21
08.04.10,20:46
dakujem :D ked my sme všetky také snaživé ;), ale niekedy si myslím, že si to tie naše orchidky , pre tie zrady /nehody/ , ktoré nám urobia ani nezaslúžia :(

Veď hej.Ale zase keď sa odvďačia aj po dlhej,dlhej chvíly,tak to je pre nás odmena za ich spásu.Ktovie ako a kde by skončili.Aj keď ich nemôžme zachrániť všetky,čo sa nedá,tak aspoň niektoré.A aj keď si to niekedy nezaslúžia:cool:,to sa nedá nestarať sa o ne.No nie?:---
lujza.j
08.04.10,19:09
Veď hej.Ale zase keď sa odvďačia aj po dlhej,dlhej chvíly,tak to je pre nás odmena za ich spásu.Ktovie ako a kde by skončili.Aj keď ich nemôžme zachrániť všetky,čo sa nedá,tak aspoň niektoré.A aj keď si to niekedy nezaslúžia:cool:,to sa nedá nestarať sa o ne.No nie?:---
ved jasné! to je tým, že sme posadnuté týmito kvietkami:D:D
Razitko
08.04.10,20:57
Kočky v pondelok bude mať lidl orchidey dvoj stonkové po 7.99 €
nebol by som si istý dvojstonkovými (ilustračné foto) :)
Razitko
08.04.10,21:04
a keď som už tu, tak pár fotiek :)
janka51
08.04.10,21:15
nebol by som si istý dvojstonkovými (ilustračné foto) :)
prečo by si si nebol istý?
milka 60
08.04.10,21:22
Dievčatá prosím nestretli ste sa u nás s hnojivami:Biplantol, Lignohumát, Vermesfluid , ak ano prosím napíšte kto ich predáva, zzá sa , že zatial sú len v česku
Silvernola
09.04.10,02:04
Dievčatá prosím nestretli ste sa u nás s hnojivami:Biplantol, Lignohumát, Vermesfluid , ak ano prosím napíšte kto ich predáva, zzá sa , že zatial sú len v česku
Aj u nás, bežne v záhradkárstve. Aspoň v tom, kde nakupujem ja. Ten Lignohumát sa síce volá trošku ináč, ale zloženie je v podstate to isté.
andersenka
09.04.10,04:03
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?
KittyS
09.04.10,04:30
Ahojte, pripájam mail, ktorý ma tak trošku vystrašil, skúste sami niečok tomu povedať, ču je to možné....


"Toto som dostala od kamošky. Musím to podať ďalej.
>>
>> Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala
>> pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí
>> zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere)

>> vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v
>> skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej
>> vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula
>> !!!!
>>
>> Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale
>> začala sa kutrať v kvetináči...."
sayly
09.04.10,04:53
Ahojte, pripájam mail, ktorý ma tak trošku vystrašil, skúste sami niečok tomu povedať, ču je to možné....


"Toto som dostala od kamošky. Musím to podať ďalej.
>>
>> Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala
>> pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí
>> zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere)

>> vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v
>> skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej
>> vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula
>> !!!!
>>
>> Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale
>> začala sa kutrať v kvetináči...."


rozoberali sme to pár príspevkov dozadu, prečítaj si to, je tam aj vyjadrenie človeka v televízii, či v rádiu......je to proste hlúposť!!!
sayly
09.04.10,04:55
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?

môžu kľudne zostať v ozdobnom, nemusíš ich vyberať, no ak by si ich chcela mať v priesvitnom, existujú aj ozdobné, ktoré sú priesvitné, ja mám polovicu v nepriesvitných a evidentne im to neprekáža, niektoré tak mám aj 3 a viac rokov
Razitko
09.04.10,04:59
prečo by si si nebol istý?
Lebo je to Ilustračné foto, vôbec nemusia byť dvojstonkové :-)
andersenka
09.04.10,05:01
môžu kľudne zostať v ozdobnom, nemusíš ich vyberať, no ak by si ich chcela mať v priesvitnom, existujú aj ozdobné, ktoré sú priesvitné, ja mám polovicu v nepriesvitných a evidentne im to neprekáža, niektoré tak mám aj 3 a viac rokov
no lebo som sa po prečítaní toho príspevku zháčila..........kupila som si nie síce "orchideové" ozdobné črepníky, ale také obyčajné farebné plastové a dala do nich, na spodok kameň, aby mali viac vzduchu.... a pekne v nich ukážu..........
A zakvitli ti tie tvoje orchid už aj znova od zakúpenia?
Jara
09.04.10,05:01
Sú krásne nech sa im darí a neviem čo je na tom pravdy, ale čítala som že pri orchideach by sa nemalo držať ovocie.

Janka, aj ja som to čítala, že pri orchideach sa nemá držať ovocie. To bolo len náhodou na stole... :). Orchidejky mám na parapetách, to som len pozberala tie, čo práve kvitnú a už ich tam nemám, len na fotenie tam boli.
andersenka
09.04.10,05:02
Lebo je to Ilustračné foto, vôbec nemusia byť dvojstonkové :-)
posunte link na tú stranku, nemôžem sa na ich stránke dopracovať k akcii na orchidey. To budú iba phaly, či mix?
Razitko
09.04.10,05:07
Ahojte, pripájam mail, ktorý ma tak trošku vystrašil, skúste sami niečok tomu povedať, ču je to možné....
"Toto som dostala od kamošky. Musím to podať ďalej.
Kúpila si v IKEA orchideu, ...

Je to skrátka hoax (V počítačovém světě slovem HOAX nejčastěji označujeme poplašnou zprávu, která varuje před neexistujícím nebezpečím.)

Verze slovenská (r. 2010)

Práve mi kolegyňa hovorila zážitok. Musím to podať ďalej.

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!

Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale začala sa kutrať v kvetináči....

Poznámka redaktora
Vyjádření obchodního řetězce OBI (r.2002):

"Tato celá historka je smyšlená. Veškeré dovážené palmy nejsou
z volné přírody, ale ze zahradnických kultur, kde jsou množeny.

Veškeré rostliny mají také tzv. FYTO (rostlinolékařské povolení)."


Líbila se mi připomínka od jednoho čtenáře:

"Kolega, čo má v kancelárií tarantulu, ju začal učiť pískať, ale potvora nechce....."

:-DD
Jara
09.04.10,05:13
Prosím poradit...V minulom roku som skoro prišla o nádherné orchidejky, lebo boli napadnuté vlnatkami. Písala som o tom urobila som možné, aj nemožné, a po dvojnásobnom postreku Ciperom ECO mi zmizli. Na niektorých mi odišli aj lístky a teraz mi vyháňajú nové kejky. Problém mám len v tom, čo mám Ďalej robiť, lebo kvetináč je plný koreňov...ako ďalej. Dá sa vybrať , korene skrátiť a znova zasadiť?
Prvý obrázok je z čias, keď mi odhnívali aj listy od srdiečka a na druhom je ten isý kvietok(vlastne črep s korienkami, ale je tam už kejka.

Zitka, ty si šikuľka, keď sa ti to tak krásne podarilo. Toto ja považujem za úspech, keď máš takú nádhernú rastlinku ktorú si sama zachránila. Ja by som ju nechala tak. Darí sa jej a čo ak presadzaním jej ublížiš. Veď tie korene sú nádherné. Svedčia o tom, že je v poriadku, keď ich má toľko veľa. Tá kejka sa pekne rozrastá. Držím prsty nech ťa obdarí aj kvietkom.
VieraPopluharova
09.04.10,05:18
Ja mam doma asi 30 orchidei, kazde iny druh, teda skoro, pretože u nas zakupit okrem phalenophipsu, cimbidia, zygotamusu alebo vandy je trošku problem, ale všetky, ktore mam už od zakupenia zakvitli, i ked som sa trosku potrapila, s tym, ze niektore potrebuju i trosku priameho slnka, niektore i viac, ale ani jedna mi neodumrela, dokonca uz mam i svoje nove vypestovane, tie samozrejme este nezakvitli. Je jedno v akom su crepniku vonkajsom, ci priesvitnom alebo okrasnom plnom, az na Vandu, ktora sa pestuje len volne (ja ju mam v takom sklenenom valci, bez zeme, kamienkov) a kvitne, ale potrebuje neskorsie poobedne slnko.Skratka naozaj ich staci jedenkrat tyzdenne namocit na hodinku do vody do pol crepnika, nechať odtiecť, uloziť do okrasneho, alebo akehokolvek, po dvoch dnoch trosku prihnojit, nesmu sa hnojit suche na to pozor a uvidite, ze okrem vegetacneho pokoja co je 2-3 mesiace v roku budu kvitnut stale.Moje maju zrovna teraz vegetacny pokoj, ale ide mi kvitnut Vanda , tak ked zakvitne poslem foto.Prajem vsetkym vela uspechov.
Razitko
09.04.10,05:19
posunte link na tú stranku, nemôžem sa na ich stránke dopracovať k akcii na orchidey. To budú iba phaly, či mix?

Je to v letáku, včera som ho našiel v schránke:
Phalaenopsis priemer kvetináča 11,8cm výška cca 55cm kus 7,99€

Platí od 12.4.2010 do vypredania zásob
andersenka
09.04.10,05:47
Ja mam doma asi 30 orchidei, kazde iny druh, teda skoro, pretože u nas zakupit okrem phalenophipsu, cimbidia, zygotamusu alebo vandy je trošku problem, ale všetky, ktore mam už od zakupenia zakvitli, i ked som sa trosku potrapila, s tym, ze niektore potrebuju i trosku priameho slnka, niektore i viac, ale ani jedna mi neodumrela, dokonca uz mam i svoje nove vypestovane, tie samozrejme este nezakvitli. Je jedno v akom su crepniku vonkajsom, ci priesvitnom alebo okrasnom plnom, az na Vandu, ktora sa pestuje len volne (ja ju mam v takom sklenenom valci, bez zeme, kamienkov) a kvitne, ale potrebuje neskorsie poobedne slnko.Skratka naozaj ich staci jedenkrat tyzdenne namocit na hodinku do vody do pol crepnika, nechať odtiecť, uloziť do okrasneho, alebo akehokolvek, po dvoch dnoch trosku prihnojit, nesmu sa hnojit suche na to pozor a uvidite, ze okrem vegetacneho pokoja co je 2-3 mesiace v roku budu kvitnut stale.Moje maju zrovna teraz vegetacny pokoj, ale ide mi kvitnut Vanda , tak ked zakvitne poslem foto.Prajem vsetkym vela uspechov.
ďakujem za radu a podporu....
Čo sa týka hnojiva - používam "listovú výživu na orchidey" v spreji, v tomto období je odporučené 1x týždenne a ešte som do substratu dala tyčinky na orchidey....

Ja okrem phal mam aj oncidium - tomu sa darí, idú mu nové výhonky asi 3, catleu mam jednu - je biedna, ale idu jej tiež asi teraz 3 nové výhonky, tak sa snáď spamätáva.......a cambriu - ta akosi vegetuje, žiaden nový výhonok....
henrieta3
09.04.10,06:14
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?
Kolko pestovatelov, tolko rad, moja kamoska ich ma zasadene v normalnej zemine, priviezla si ich zo zahranicia, v ozdobnych hlinenych kvetinacoch, krasne kvitnu, mne tak skoro vsetky zhnili a splesniveli, polieva tiez raz za t.
infinityfx21
09.04.10,06:21
Ahojte, pripájam mail, ktorý ma tak trošku vystrašil, skúste sami niečok tomu povedať, ču je to možné....


"Toto som dostala od kamošky. Musím to podať ďalej.
>>
>> Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala
>> pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí
>> zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere)

>> vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v
>> skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej
>> vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula
>> !!!!
>>
>> Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale
>> začala sa kutrať v kvetináči...."

Ahoj myslím že sa toho nemusíš obávať,podla vyjadrenia z rádia,čo som tu čítala,moja blbá pamäť už nevie od koho..Naše orchidky sú pestované u pestovatelov od bábätka.Nie sú vykopané niekde v pralese aj s prekvapením:eek:.Je to síce nepríjemné HALO ale ja už nad tým nerozmýšlam.A ked mi niektorá kráska padne do oka,tak aj keby tam bola tarantula,tak ju kúpim a to mám z pavúkov strach:mad:.A tarantula vraj nepíska.Tak iba tolko.Pekný deň.:)
avonka1
09.04.10,09:55
infinity, ešte by si na takej kúpe aj zarobila- predáš tarantulu a môžeš si kúpiť ďalšiu orchidku... :-)))))))))
sayly
09.04.10,11:40
no lebo som sa po prečítaní toho príspevku zháčila..........kupila som si nie síce "orchideové" ozdobné črepníky, ale také obyčajné farebné plastové a dala do nich, na spodok kameň, aby mali viac vzduchu.... a pekne v nich ukážu..........
A zakvitli ti tie tvoje orchid už aj znova od zakúpenia?

samozrejme, že zakvitli, dokonca niekoľko krát, aj keiky vyhnali, na jednej mi ide už druhá keika v poradí a okrem toho vyháňa novú kvetnú stonku, minulý rok mi na nej kvitla súčasne aj keika aj nová stonka, pozri do albumu, tam ju mám odfotenú, momentálne sa väčšina chystá kvitnúť, tak sa teším a potom sa aj pochválim:D
KittyS
09.04.10,12:06
Je to skrátka hoax (V počítačovém světě slovem HOAX nejčastěji označujeme poplašnou zprávu, která varuje před neexistujícím nebezpečím.)

Verze slovenská (r. 2010)

Práve mi kolegyňa hovorila zážitok. Musím to podať ďalej.

Kúpila si v IKEA orchideu, doma ju poliala zvrchu a orchidea začala pískať (vydávať čudný zvuk). Keď sa to stalo aj po ďalšom poliatí zavolala do IKEA a tam jej povedali, že má všetko zatvoriť (okná, dvere) vyjsť z bytu a čakať na nich.... o pár minút sa dohrnulo komando v skafandroch a zobrali kvetináč do špeciálneho boxu. Až potom jej vysvetlili, že keď orchidea píska, tak v koreňoch má hniezdo tarantula !!!!

Vraj to nie je prvý prípad. Ja by som asi nevolala do predajne, ale začala sa kutrať v kvetináči....

Poznámka redaktora
Vyjádření obchodního řetězce OBI (r.2002):

"Tato celá historka je smyšlená. Veškeré dovážené palmy nejsou
z volné přírody, ale ze zahradnických kultur, kde jsou množeny.

Veškeré rostliny mají také tzv. FYTO (rostlinolékařské povolení)."


Líbila se mi připomínka od jednoho čtenáře:

"Kolega, čo má v kancelárií tarantulu, ju začal učiť pískať, ale potvora nechce....."

:-DD
Tak to som fakt rada:-)))
andika5
09.04.10,12:54
ahojte,vsimla som si na korienkoch take zeleno modre skvrny,ako keby to bola plesen,neviete nahodou co to je?a este som nasla na spodku listu taky hnedy fliacik.mozte miporadit?
janka51
09.04.10,15:20
Lebo je to Ilustračné foto, vôbec nemusia byť dvojstonkové :-)
Je pravda že nemusia ale ja najradšej kupujem tam väčšinou dvojstonkové sú a aj sa veľmi dobré držia.;)
janka51
09.04.10,15:23
posunte link na tú stranku, nemôžem sa na ich stránke dopracovať k akcii na orchidey. To budú iba phaly, či mix?
pravdepodebné phaly nepíše sa nič o mixe.
Razitko
09.04.10,15:49
pravdepodebné phaly nepíše sa nič o mixe.
skrátka je tam toto:
lujza.j
09.04.10,16:08
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?

andersenka, tá pani tam aj písala, že to má podľa nej nejaký význam?
lusielaL
09.04.10,16:31
Vseobecne je zname ze korene potrebuju svetlo.Ale nase pestovatelske rôznorodosti hovoria za vsetko.
evaj63
09.04.10,17:02
Dievčatá, ja mám orchidky na parapete nad radiátorom, namáčam ich pravidelne každu sobotu do odstátej vody na 1 hod aj cez zimu. Jedna mi už kvytne a dve sa chystaju čoskoro. A tá posledná sa ulakomila hneď na 2 keiky.Už sa teším na nové prírastky.
Ma-Ba
09.04.10,18:28
dievčence na inom fóre som čítala radu jednej pani ktorá radila, že pokial orchid kvitnú nechať ich aj v ozdobných kochloch, po odkvitnutí však z nich vybrať a nechať iba v tom priehľadnom....
Aký je Váš názor? Robí to takto aj niekto z Vás?
Nepočula som podobný názor, ani pestovateľskú skúsenosť.
Myslím si, že ak by chcela udržať substrát vlhký dlhšiu dobu malo by to zmysel. Ale nepoznáme jej pestovateľské podmienky, takže nemôžeme posúdiť správnosť toho čo robí a prečo to robí.
Moje podmienky pre pestovanie orchideí mi hovoria, že keramické kvetináče môžem používať, ale veľmi opatrne, niekedy ich úplne vylúčiť.
Ako sme už niekoľkokrát spoločne skonštatovali každá máme iné podmienky a aj vkus. Ak sa orchidkám darí v keramických kvetináčoch nič proti nim, ale ak má orchidea v ňom trpieť len preto, že ju chceme mať krajšiu tak prepáčte mi za výraz - to je hlúposť.
infinityfx21
09.04.10,20:50
infinity, ešte by si na takej kúpe aj zarobila- predáš tarantulu a môžeš si kúpiť ďalšiu orchidku... :-)))))))))

Dobrý nápad,len neviem kto by tu tarantulu chytil živú.Ja asi nie,brrr.
lesslie
09.04.10,20:55
babulky!!! dnes v kauflande phaly za 4,90 ....bohuzial, odolala som...bol so mnou manzel :D :D
Razitko
09.04.10,21:00
Aj zajtra? Lebo ak nie, tak už teraz je kaufland doosť zatvorený a tým pádom info oneskorené...
lesslie
09.04.10,21:21
jooj jasne, skor sa nedalo...mali by byt aj zajtra, teda aspov v Kauflande v prievidzi...su mierne za zenitom ale dalo by sa vybrat...snad som to nepokaslala oneskorenim :)
privát
10.04.10,11:13
to boli za takú nízku cenu miniorchidky? Všimla som si, že ceny v marketoch vzrástli cca o 2 eurá ako boli v minulom roku.
Razitko
10.04.10,11:34
bol som pozrieť v kauflande, ale orchideje mali po 6,99€ to radšej počkám na lidl, neboli bohvieaké, ale mali tam nejaké iné kvety pri nich, teda lepšie povedané kvet, pri ktorom bola cenovka 4,90 ...
Michelle051
10.04.10,16:00
Práve som si domov doniesla Miltoniopsis v domnení že je to Miltonia... :confused:nevadí.... s tymito orchidkami nemám žiadne skúsenosti.Pestujem len Phaly. V zime pôjde do izby kde sa nekúri.
Vonia tak pomarančovo je krásna ;)

http://www.csfpo.com/download/file.php?id=925

http://www.csfpo.com/download/file.php?id=926
mata10
10.04.10,16:22
Práve som si domov doniesla Miltoniopsis v domnení že je to Miltonia... :confused:nevadí.... s tymito orchidkami nemám žiadne skúsenosti.Pestujem len Phaly. V zime pôjde do izby kde sa nekúri.
Vonia tak pomarančovo je krásna ;)

http://www.csfpo.com/download/file.php?id=925

http://www.csfpo.com/download/file.php?id=926
Už sa teším na foto:)
Michelle051
10.04.10,16:28
henrieta3
10.04.10,16:34
Práve som si domov doniesla Miltoniopsis v domnení že je to Miltonia... :confused:nevadí.... s tymito orchidkami nemám žiadne skúsenosti.Pestujem len Phaly. V zime pôjde do izby kde sa nekúri.
Vonia tak pomarančovo je krásna ;)

http://www.csfpo.com/download/file.php?id=925

http://www.csfpo.com/download/file.php?id=926
mne sa fotky nedaju otvorit, hod este raz
iriska
10.04.10,16:35
túto som dostala v novembri, pomaličky začala kvitnúť, lebo bola ošľahnutá mrazom a v takejto podobe mi robí radosť už nejaký ten mesiac
henrieta3
10.04.10,16:39
túto som dostala v novembri, pomaličky začala kvitnúť, lebo bola ošľahnutá mrazom a v takejto podobe mi robí radosť už nejaký ten mesiac
krasna farba a bohate kvety, teda, cim ju krmis, ze je taka usilovna?
iriska
10.04.10,16:42
krasna farba a bohate kvety, teda, cim ju krmis, ze je taka usilovna?

darovaná z lásky... čo narobím? :) :)
VieraPopluharova
10.04.10,17:13
Ahojte,
prikladam foto ako som slubila, ta stredna je tá vanda, ktorú pestujem len tak v tom sklennom valci.
Dufam, ze sa Vam budu pacit a idu mi kvitnut dalsie 2 tak potom prilozim foto.
Prijemny zbytok vikendu.
beba13
10.04.10,18:24
..já som si dnes kúpila dalšiu pre potešenie, ked tie ostatné už pomaličky odkvitajú, a či vôbec zakvitnú neviem:---..no dúfam že ano
lujza.j
10.04.10,18:38
..já som si dnes kúpila dalšiu pre potešenie, ked tie ostatné už pomaličky odkvitajú, a či vôbec zakvitnú neviem:---..no dúfam že ano

peknučká:) ty nepochybuj či u teba zakvitnú, určite áno!!!:D
andika5
10.04.10,19:07
ahojte,vsimla som si na korienkoch take zeleno modre skvrny,ako keby to bola plesen,neviete nahodou co to je?a este som nasla na spodku listu taky hnedy fliacik.mozte miporadit?

ahojte neviem ci niekto cital moj prispevok tak pisem este raz naozaj neviem co to moze byt a bojim sa aby to nepreslo na tu druhu orch.,a mam este jednu otazocku dneska som si kupila dalsiu phalu ale vsimla som si az doma ze na crepniku ma taky zeleny flak vyzera to ako mach,moze to byt z vody a polievania?dakujem
Michelle051
11.04.10,03:57
VieraPopluharova
11.04.10,05:14
Co sa tyka zeleneho flaku na crepniku, ak to vyzera ako mach, tak to tam mozes nechat, pretoze orchidei su v podstate paraziti, ktory ziju z druhych , napr.: stromov, machu a pod., toho sa nemusis bat, len to sleduj ci je to naozaj mach a ak sa velmi bojis, tak to odstran, ale ja ked som si ista , ze ide o mach, tak ho tam nechavam.
VieraPopluharova
11.04.10,05:15
Michelle,
to si ma chcela nahnevat? Je nadherná, i ja mam taku, ale bohuzial uz odkvitnutu a ma teraz vegetacny pokoj. Naozaj je krasna.
Michelle051
11.04.10,06:33
Dakujem :D V lete ju dám na balkón a dúfam že sa bude dariť. V zime.. uvidíme pokúsim sa ju mať v nejakej studenšej izbe.
janka51
11.04.10,06:48
Ahojte,
prikladam foto ako som slubila, ta stredna je tá vanda, ktorú pestujem len tak v tom sklennom valci.
Dufam, ze sa Vam budu pacit a idu mi kvitnut dalsie 2 tak potom prilozim foto.
Prijemny zbytok vikendu.
Sú prekrásne :eek::eek::eek: phu..phu.. nech sa Ti držia.;)
janka51
11.04.10,06:55
ahojte neviem ci niekto cital moj prispevok tak pisem este raz naozaj neviem co to moze byt a bojim sa aby to nepreslo na tu druhu orch.,a mam este jednu otazocku dneska som si kupila dalsiu phalu ale vsimla som si az doma ze na crepniku ma taky zeleny flak vyzera to ako mach,moze to byt z vody a polievania?dakujem
Ak sú kerene pevné a tvrde tak si z toho nič nerob nie každé sú zelene ja tiež veľa mám takých a ani ten mach by nemal škodiť.
andika5
11.04.10,07:47
dakujem
lujza.j
11.04.10,11:54
tak som sa dievčatá dnes naštvala a aj ked sa to nerobí tak som ošmykala všetky kvetné stonky na mojich phaloch. na všetkých mi idú nové listy, korienky tak som ich týmto spôsobom chcela odľahčiť, ja viem, že čo je na orchidke zelené tak sa nestrihá, ale to taký môj individuálny pokus. na jednej som nechala, spiace očko sa tvári, že by sa mohlo zobudit - na tej už list dorástol. všetky stonky boli staré cca. viac ako 6 mes. a nič.:D:D:D
Dianka2401
11.04.10,12:13
evaj63
11.04.10,12:35
Včera som zas neodolala,pribudli mi dalšie dve krásky. Dendrob-phala a druha zygopetalum.Som nimi posadnutá!!!!!!!!!!
mata10
11.04.10,12:48
tak som sa dievčatá dnes naštvala a aj ked sa to nerobí tak som ošmykala všetky kvetné stonky na mojich phaloch. na všetkých mi idú nové listy, korienky tak som ich týmto spôsobom chcela odľahčiť, ja viem, že čo je na orchidke zelené tak sa nestrihá, ale to taký môj individuálny pokus. na jednej som nechala, spiace očko sa tvári, že by sa mohlo zobudit - na tej už list dorástol. všetky stonky boli staré cca. viac ako 6 mes. a nič.:D:D:D
Orchidei keď budú chceli kvitnúť vyženú novú stonku.
janka51
11.04.10,12:53
Neviem či som urobila dobré ale odstrihla som mojej phale takéto krásne kvety:mee:. Začali mi totiž vráskavieť listy, tak v kútiku duše verím že jej takto pomôžem a zachránim ju.
janka51
11.04.10,12:58
Neviem či som urobila dobré ale odstrihla som mojej phale takéto krásne kvety:mee:. Začali mi totiž vráskavieť listy, tak v kútiku duše verím že jej takto pomôžem a zachránim ju.
Ten list som neodfotila nejak dobré ale je zvráskavený cely a čo je divné tak ten najnovší je najviac zvráskavený tie spodné dva nie sú až také.
evaj63
11.04.10,13:24
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?:mad:
lujza.j
11.04.10,13:33
Orchidei keď budú chceli kvitnúť vyženú novú stonku.
tak nejak som to myslela:) napr. jedna mi nedávno odkvitla zostali jej 3 stonky, popri tom, ženie list aj korene divočia aj v kochly aj vo vzduchu. tak som všetky tri šmykla dolu, tým môže dat silu do listu, ktorý možno rýchlejšie vyrastie. a potom bude mat silu zase kvitnút-možno:confused:
lujza.j
11.04.10,13:37
Neviem či som urobila dobré ale odstrihla som mojej phale takéto krásne kvety:mee:. Začali mi totiž vráskavieť listy, tak v kútiku duše verím že jej takto pomôžem a zachránim ju.
tiež by to asi tak spravila. korene sú ok?
janka51
11.04.10,13:50
tiež by to asi tak spravila. korene sú ok?
Korene sú v poriadku tak neviem pochopiť prečo to tak je. 3 už mi vyhynuli 1 phala a 2 dendrobia.
foza
11.04.10,14:04
Neviem či som urobila dobré ale odstrihla som mojej phale takéto krásne kvety:mee:. Začali mi totiž vráskavieť listy, tak v kútiku duše verím že jej takto pomôžem a zachránim ju.
Janka, podľa mňa si vôbec nemusela kvetnú stonku strihať.:mee: Stačilo orchidku presadiť / určite je nejaký problém s koreňmi/ a lístky by sa vystreli.
Mám totiž osobnú skúsenosť, tiež som mala podobný problém s 2 orchidkami. Len som ich presadila a vôbec kvietky nezhodili ba dokonca aj púčiky čo mala rozkvitli. Len to chce trpezlivosť!:) Nie nadarmo sa hovorí trpezlivosť ruže prináša! V našom prípade samozrejme orchidky!;)
lujza.j
11.04.10,14:05
Korene sú v poriadku tak neviem pochopiť prečo to tak je. 3 už mi vyhynuli 1 phala a 2 dendrobia.
fúha, to je nepríjemné:mee: ak sú korene v poriadku, ja osobne netuším:confused: z čoho by som mohlo byt. hovorí sa ,že zdravé korene sú základ:rolleyes: je pravda, že zmena na listoch zvykne niečo signalizovať, ale ked sú korene ok, tak potom:confused:
foza
11.04.10,14:07
Korene sú v poriadku tak neviem pochopiť prečo to tak je. 3 už mi vyhynuli 1 phala a 2 dendrobia.
Vráskavé listy môžu byť následkom nedostatku alebo nadbytku vody!
Treba zvážiť či majú vody veľa alebo málo!?:)
janka51
11.04.10,14:25
Janka, podľa mňa si vôbec nemusela kvetnú stonku strihať.:mee: Stačilo orchidku presadiť / určite je nejaký problém s koreňmi/ a lístky by sa vystreli.
Mám totiž osobnú skúsenosť, tiež som mala podobný problém s 2 orchidkami. Len som ich presadila a vôbec kvietky nezhodili ba dokonca aj púčiky čo mala rozkvitli. Len to chce trpezlivosť!:) Nie nadarmo sa hovorí trpezlivosť ruže prináša! V našom prípade samozrejme orchidky!;)
Veď som ju minulí týždeň presadila, korene má v poriadku tak neviem prečo to je. Radšej som obetovala kvety ako prísť o celú. Neviem celú zimu sa mi držali a teraz keď som si myslela, že to bude už len lepšie tak ma takto zrádzajú. Asi to bude ta prehnaná starostlivosť.:)
janka51
11.04.10,14:27
fúha, to je nepríjemné:mee: ak sú korene v poriadku, ja osobne netuším:confused: z čoho by som mohlo byt. hovorí sa ,že zdravé korene sú základ:rolleyes: je pravda, že zmena na listoch zvykne niečo signalizovať, ale ked sú korene ok, tak potom:confused:
No to je ta záhada:confused:
foza
11.04.10,14:39
Veď som ju minulí týždeň presadila, korene má v poriadku tak neviem prečo to je. Radšej som obetovala kvety ako prísť o celú. Neviem celú zimu sa mi držali a teraz keď som si myslela, že to bude už len lepšie tak ma takto zrádzajú. Asi to bude ta prehnaná starostlivosť.:)
Janka, určite máš pravdu, že to je tou prehnanou starostlivosťou! Aj ja momentálne riešim problém vráskavenia a ochabnutia listov na mojich až štyroch orchidkách! Dnes som už ale nevydržala a aj napriek tomu, že nie je veľmi hodný čas na presádzanie som sa im pozrela na korene. Bola som mierne povedané zhrozená!!!! Aj napriek tomu, že krásne všetky kvitnú korene mali v katastrofálnom stave!!! Boli akoby také sploštené a veľa bolo vysušených. Len to tak šušťalo keď som ich vyberala zo substrátu. Kvetné stonky som ale nechala na nich a uvidím čo spravia. Buď - alebo.:o
lujza.j
11.04.10,14:40
Veď som ju minulí týždeň presadila, korene má v poriadku tak neviem prečo to je. Radšej som obetovala kvety ako prísť o celú. Neviem celú zimu sa mi držali a teraz keď som si myslela, že to bude už len lepšie tak ma takto zrádzajú. Asi to bude ta prehnaná starostlivosť.:)
ved to, stále ich len špehujeme:rolleyes: a tá starostlivosť, tak tá je určite prehnaná. ale ked oni tú také úžasné, no nešpehuj ich, to sa nedá:D:D:D
janka51
11.04.10,14:51
ved to, stále ich len špehujeme:rolleyes: a tá starostlivosť, tak tá je určite prehnaná. ale ked oni tú také úžasné, no nešpehuj ich, to sa nedá:D:D:D
Mám taký dojem, že budem musieť prestať chodiť na túto stránku.:D:D:D
janka51
11.04.10,14:58
Vráskavé listy môžu byť následkom nedostatku alebo nadbytku vody!
Treba zvážiť či majú vody veľa alebo málo!?:)
Veď to je to kým na to prídem či má vody veľa alebo málo ale mám ju už 3. rok to je tá z tých prvých tak neviem čo sa jej znepáčilo:confused:, alebo žeby to už bola staroba?:)
milka 60
11.04.10,15:01
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?:mad:
evaj- na spodu odpovede máš ikonky pod nimi prílohy pridať-odobrať, klikni a ak ich máš na počítači uložené stade ich skopiruj
neboj zvládneš to:):)
lujza.j
11.04.10,15:14
Mám taký dojem, že budem musieť prestať chodiť na túto stránku.:D:D:D
janka a zvládneš to?:D:D:D
lujza.j
11.04.10,15:21
Veď to je to kým na to prídem či má vody veľa alebo málo ale mám ju už 3. rok to je tá z tých prvých tak neviem čo sa jej znepáčilo:confused:, alebo žeby to už bola staroba?:)
staroba to asi nebude, tiež mám takú "starenu" s kvitnutím to až tak nepreháňa:mad::mad:, ale rastie:D
privát
11.04.10,15:22
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?:mad:
eva, skús príspevok č. 603. Tam je popísaný postup.
privát
11.04.10,15:29
kopla som sa, je to 602.
foza
11.04.10,15:36
staroba to asi nebude, tiež mám takú "starenu" s kvitnutím to až tak nepreháňa:mad::mad:, ale rastie:D
Lujza.j vidím dobre? Máš orchidejku zasadenú v keramzite?:eek:
lujza.j
11.04.10,15:41
Lujza.j vidím dobre? Máš orchidejku zasadenú v keramzite?:eek:
áno vidíš dobre:D túto jednu mám iba v keramzite, niektoré mám v mixe kôra+keramzit a ostatné čo som si už doma presádzala iba v kôre:)
Zdenka175
11.04.10,15:46
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?:mad:
Skús si toto prečítať http://www.porada.sk/1232163-post333.html
Zdenka175
11.04.10,15:48
mám fotky mojích krások a neviem ako ich sem dostat.Pomože mi niekto?:mad:
Alebo aj tento príspevok http://www.porada.sk/1007365-post602.html
janka51
11.04.10,15:52
janka a zvládneš to?:D:D:D
Asi to bude ťažké:rolleyes:, pred 10.min. som to vypla a už zas som tu. To už asi nebude možné tak ako nie je možné odchádzať z obchodu keď objavíš orchidku akú ešte nemáš.:D:D:D
lujza.j
11.04.10,15:56
Asi to bude ťažké:rolleyes:, pred 10.min. som to vypla a už zas som tu. To už asi nebude možné tak ako nie je možné odchádzať z obchodu keď objavíš orchidku akú ešte nemáš.:D:D:D
janka tak to máš úplnú pravdu!!!!:D:D:D
lesslie
11.04.10,16:01
Asi to bude ťažké:rolleyes:, pred 10.min. som to vypla a už zas som tu. To už asi nebude možné tak ako nie je možné odchádzať z obchodu keď objavíš orchidku akú ešte nemáš.:D:D:D
a ja som tu skoro stale....pozorujem raz orchidky raz syranku :) manzel mi uz hovori zavislacka :D
henrieta3
11.04.10,16:23
ved to, stále ich len špehujeme:rolleyes: a tá starostlivosť, tak tá je určite prehnaná. ale ked oni tú také úžasné, no nešpehuj ich, to sa nedá:D:D:D
ak diobre vidim, mas ju v keramzite, ja po precitani tejto porady by som ju namiesto strihania kvetov bola presadila do kory, uz asi vycerpala vsetky ziviny, niekedy kvitnu, aj ked sa nemaju velmi dobre a listy by postupne vymenila
niekto tu spominal, ze ozivil aj ostrihanim starych vzdusnych korenov, ale kvety ostrihat, take pekne, nie je to skoda?
henrieta3
11.04.10,16:30
Včera som zas neodolala,pribudli mi dalšie dve krásky. Dendrob-phala a druha zygopetalum.Som nimi posadnutá!!!!!!!!!!
skus to sem hodit, na tu zygu by som bola zvedava, 1 zhanam, co mi odisla, tu, kde pises, pozri hore, je tam spinka, klikni, potom pridaj foto
henrieta3
11.04.10,16:38
skus to sem hodit, na tu zygu by som bola zvedava, 1 zhanam, co mi odisla, tu, kde pises, pozri hore, je tam spinka, klikni, potom pridaj foto
evka, uz som videla v albume, to je ta, o ktorej snivam
mata10
11.04.10,16:39
Heni mrkni do albumu,myslím Evineho:D
henrieta3
11.04.10,16:45
Heni mrkni do albumu,myslím Evineho:D
ano, uz som pisala, ze som ju videla v albume, evka, pekne ju vychovaj a priprav mladatko, vymenim za nieco, napr. mam peknu rozdelenu bielu
henrieta3
11.04.10,16:53
ano, uz som pisala, ze som ju videla v albume, evka, pekne ju vychovaj a priprav mladatko, vymenim za nieco, napr. mam peknu rozdelenu bielu
dakujem, matka za radu
henrieta3
11.04.10,16:56
dakujem, matka za radu
a zacinaju mi rasit, malicke, mm vyhonky z oncidiek, chudatiek presadenych, uz sa ich ani nedotknem tyzden, len ich trosku polejem na kamene, lebo maju rady viac vody
jacekova
11.04.10,18:37
manželovi už úplne rozkvitla orchidea (prvá fotka je pred 3týždňami a ostatné dnes):
Dianka2401
11.04.10,19:15
manželovi už úplne rozkvitla orchidea (prvá fotka je pred 3týždňami a ostatné dnes):
ta je ale krasna :eek:
infinityfx21
11.04.10,20:23
manželovi už úplne rozkvitla orchidea (prvá fotka je pred 3týždňami a ostatné dnes):

Ten manželov vzťah k takým krásnym orchidkám len tíško a s plačom závidím.:mee::mee::mee:
Razitko
11.04.10,20:35
Ten manželov vzťah k takým krásnym orchidkám len tíško a s plačom závidím.:mee::mee::mee:

Možno iba kúpila manželovi orchideu sebe pre radosť :D:D
jacekova
12.04.10,03:56
Možno iba kúpila manželovi orchideu sebe pre radosť :D:D

orchideu sme dostali ako svadobný dar v juli 2009. Mesiac bola pekná, potom odkvitla a nové kvety "vykukli" až v marci vďaka manželovej trpezlivosti (čiže vyše pol roka to bola len suchá stonka)
VieraPopluharova
12.04.10,04:48
Tak potom prosim Ta daj vediet ako vysiel ten Tvoj pokus, ja totiz mam tiez uz takych asi 6, ale doteraz co pestujem som sa nato neodvazila nakolko i po vegetacnom pokoji niektore zvykli kvitnut prave cez tieto stonky, ktore ostali zelene, vzdy niekd vyhnali nove a to nad vyhonkami potom uschlo a az to som strihala.
andersenka
12.04.10,05:29
túto som dostala v novembri, pomaličky začala kvitnúť, lebo bola ošľahnutá mrazom a v takejto podobe mi robí radosť už nejaký ten mesiac
mne tiež jedna prežila pri prenose mráz -11stupňov.........zhodila kvety, aj puky :o( bola som smutná, ale tak mi treba za moju blbosť, že som ju nechránila........... ale teraz nedávno som zistila, že nový lístok mi vyháňa, čo ma potešilo :)
andersenka
12.04.10,05:43
tak dievčence, ráno som šla do LIDLU na orchidky..........a hneď dve som si odniesla, nevedela som sa rozhodnúť medzi nimi, tak som to vyriešila kúpou oboch...........zajtra pridám foto :---
Dnes nie je práve najteplejšie počasie tu u nás v ZA, poradte pri prenose domov, treba ich niečim chrániť? (napr. igelit.tašku na ne na vrch) ?
ďakujeeem za radu..............
A niektorá z Vás si tiež v lidli niečo "ukoristila"?
jacekova
12.04.10,06:15
Tak potom prosim Ta daj vediet ako vysiel ten Tvoj pokus, ja totiz mam tiez uz takych asi 6, ale doteraz co pestujem som sa nato neodvazila nakolko i po vegetacnom pokoji niektore zvykli kvitnut prave cez tieto stonky, ktore ostali zelene, vzdy niekd vyhnali nove a to nad vyhonkami potom uschlo a az to som strihala.


naša 1 orchidea odkvitla vtedy, keď sme ju premiestnili z 1 okna na druhé a ďaľšia odkvitla lebo sa dostala do prievanu. toho sa treba vyvarovat. treba ich mať v priesvitných kochlíkoch a radšej v okne kde svieti doobednajšie slnko.

potom nechať všetko čo je zelene tak a čo je hnedé odstrihnúť. naďalej polievať štýlom "namáčanie vo vodnom kúpeli" a prihnojovať 1x do mesiaca.

a čuduj sa svete, vyšlo to a je z toho takáto nádhera.

a ešte jeden zásadný rozdiel. nie je orchidea ako orchidea. keď sme kupili lacnu z ikey, má maličké kvietky a nič moc (foto č.1) a druhá drahá kupovaná v riadnom obchode má nádherné raz tak veľké kvety (foto č.2)
Ma-Ba
12.04.10,06:19
ahojte neviem ci niekto cital moj prispevok tak pisem este raz naozaj neviem co to moze byt a bojim sa aby to nepreslo na tu druhu orch.,a mam este jednu otazocku dneska som si kupila dalsiu phalu ale vsimla som si az doma ze na crepniku ma taky zeleny flak vyzera to ako mach,moze to byt z vody a polievania?dakujem
Ešte k tej prvej otázke - zeleno-modré škvrny na koreňoch je plieseň, tam je dôležitý substrát. Pravdepodobne dlhšie vysychá a môže spôsobiť odhnitie koreňov. Ďalší zelený fľak je spôsobený tiež nepresychavosťou substrátu a vytvára sa tam - neviem, či mach - ale skôr mi to pripomína miesto kde dlho stojí voda takú "žaburinu".
Ma-Ba
12.04.10,06:28
Co sa tyka zeleneho flaku na crepniku, ak to vyzera ako mach, tak to tam mozes nechat, pretoze orchidei su v podstate paraziti, ktory ziju z druhych , napr.: stromov, machu a pod., toho sa nemusis bat, len to sleduj ci je to naozaj mach a ak sa velmi bojis, tak to odstran, ale ja ked som si ista , ze ide o mach, tak ho tam nechavam.
Vierka - tu s Vami nesúhlasím, pretože orchidey nie sú parazity, ale epifyty.
Epifyty - sú organizmy rastúce na žijúcich rastlinách, ale vyživujúce sa samostatne, t.j. ani čiastočne na nich neparazitujú. Živia sa rastlinným humusom.
Parazity - odoberajú živiny živému organizmu. Do hostiteľskej rastliny vnikajú pomocou premenných koreňov, vnikajú do lykovej a drevnej časti cievnych zväzkov hostiteľa, odkiaľ čerpajú organické a anorganické živiny.
Ešte k tomu zelenému "machu", ja mám radšej čisté kvetináče. Odporúča sa pri presadení vždy vyčistiť kvetináč, pretože inak sa môžu šíriť rôzne baktérie, ktoré môžu spôsobiť chorobu orchideí. /Čisto laický popis./
Ma-Ba
12.04.10,06:37
naša 1 orchidea odkvitla vtedy, keď sme ju premiestnili z 1 okna na druhé a ďaľšia odkvitla lebo sa dostala do prievanu. toho sa treba vyvarovat. treba ich mať v priesvitných kochlíkoch a radšej v okne kde svieti doobednajšie slnko.

potom nechať všetko čo je zelene tak a čo je hnedé odstrihnúť. naďalej polievať štýlom "namáčanie vo vodnom kúpeli" a prihnojovať 1x do mesiaca.

a čuduj sa svete, vyšlo to a je z toho takáto nádhera.

a ešte jeden zásadný rozdiel. nie je orchidea ako orchidea. keď sme kupili lacnu z ikey, má maličké kvietky a nič moc (foto č.1) a druhá drahá kupovaná v riadnom obchode má nádherné raz tak veľké kvety (foto č.2)

To je pravda, že orchidea nie je ako orchidea. Veľkosť kvetu, vzrast rastliny nezávisí od ceny, ale od kríženia tkzv. rodičov, po ktorých má svoj vzrast a kvet. Pri hybridných Phalaenopsisoch ich určiť je takmer nemožné.
Mám Phal za 5 EUR foto priložím neskôr.
Ale máte ich krásne či s menším, alebo väčším kvetom, poteší každá.
Nech sa darí.
henrieta3
12.04.10,06:40
naša 1 orchidea odkvitla vtedy, keď sme ju premiestnili z 1 okna na druhé a ďaľšia odkvitla lebo sa dostala do prievanu. toho sa treba vyvarovat. treba ich mať v priesvitných kochlíkoch a radšej v okne kde svieti doobednajšie slnko.

potom nechať všetko čo je zelene tak a čo je hnedé odstrihnúť. naďalej polievať štýlom "namáčanie vo vodnom kúpeli" a prihnojovať 1x do mesiaca.

a čuduj sa svete, vyšlo to a je z toho takáto nádhera.

a ešte jeden zásadný rozdiel. nie je orchidea ako orchidea. keď sme kupili lacnu z ikey, má maličké kvietky a nič moc (foto č.1) a druhá drahá kupovaná v riadnom obchode má nádherné raz tak veľké kvety (foto č.2)
V niecom mas pravdu, ale podla mna pochadzaju z rovnakeho zdroja, okrem kupenych v kvetinarstvach, tam je niekedy vidiet rozdiel. Ale velkost kvetov nezavisi od miesta kupy, su rozne velkosti, osobne si radsej kupujem tie stredne, lebo sa mi pacia viac, ako obrovske, teda, maju aj mensie kvety a nemam tolko miesta, nechcem ich mat v celom byte. Aspon podla obrazku vyzera ta tvoje 1., ze je ten stredny druh.
henrieta3
12.04.10,06:45
V niecom mas pravdu, ale podla mna pochadzaju z rovnakeho zdroja, okrem kupenych v kvetinarstvach, tam je niekedy vidiet rozdiel. Ale velkost kvetov nezavisi od miesta kupy, su rozne velkosti, osobne si radsej kupujem tie stredne, lebo sa mi pacia viac, ako obrovske, teda, maju aj mensie kvety a nemam tolko miesta, nechcem ich mat v celom byte. Aspon podla obrazku vyzera ta tvoje 1., ze je ten stredny druh.
Navyse ma bavi si kupit nejaku chuderku a pekne ju postavit na nohy, nejde ani o tych par eur, ale mam z toho radost, ona sa 2nasobne odvdaci. Mne sa pacia obidve, ktore mas na obrazku.
Ma-Ba
12.04.10,07:15
Sľúbený Phal
andersenka
12.04.10,07:28
Sľúbený Phal
krásna :o))
Ma-Ba uškodí pri dnešnom chladnejšom počasí prenos len tak bez nejakého zakrytia? či treba chrániť?
henrieta3
12.04.10,07:36
krásna :o))
Ma-Ba uškodí pri dnešnom chladnejšom počasí prenos len tak bez nejakého zakrytia? či treba chrániť?
ja si myslim, ze nemrzne, ides dlhsie pesi? vacsinou ich zabalia do toho celofanu, tak by mala vydrzat, hoci minule mi v baumaxe povedali, ze uz nebalia, ale zabalili do papiera
andersenka
12.04.10,08:00
ja si myslim, ze nemrzne, ides dlhsie pesi? vacsinou ich zabalia do toho celofanu, tak by mala vydrzat, hoci minule mi v baumaxe povedali, ze uz nebalia, ale zabalili do papiera
no tieto sú klasika - v tom celofane. Cesta na stanicu mi trvá 12-15 min. + nejaký ten čas kým bus príde..........a keď vystúpim za minutku-dve som doma...
Ma-Ba
12.04.10,08:44
andersenka - ďakujem. Mráz by mohol uškodiť, ale v Tvojom prípade sa nemusíš báť.
janka51
12.04.10,08:45
no tieto sú klasika - v tom celofane. Cesta na stanicu mi trvá 12-15 min. + nejaký ten čas kým bus príde..........a keď vystúpim za minutku-dve som doma...
andersenka neboj sa už sa jej nestane nič aj keď dve hodiny pôjdeš a hodinu budeš čakať na autobus.;):):)
janka51
12.04.10,08:52
tak dievčence, ráno som šla do LIDLU na orchidky..........a hneď dve som si odniesla, nevedela som sa rozhodnúť medzi nimi, tak som to vyriešila kúpou oboch...........zajtra pridám foto :---
Dnes nie je práve najteplejšie počasie tu u nás v ZA, poradte pri prenose domov, treba ich niečim chrániť? (napr. igelit.tašku na ne na vrch) ?
ďakujeeem za radu..............
A niektorá z Vás si tiež v lidli niečo "ukoristila"?
bola som tiež, ale nekúpila som :mee::mee::mee: hoci boli od krásoty dvojstonkové veľké ale farby také čo už mám a nemám to už ani kde dávať všade plno. Ta zelenkavá asi keby bola veľkokveta tak určite by som na prázdno neeeeeeeee odišla.
janka51
12.04.10,09:01
Sľúbený Phal
Majka je nádherná, ale čo sa dá viac povedať keď ty snáď ani peknú nemáš, len kráááááááááásne.
lusielaL
12.04.10,09:15
Pri dnesnom obzerani orchidiek som sa rozhodla,ze sa s Vami podelim o radost zo zachrany-tato mala uplne zmäknute listy,dokonca chcela aj kvitnut,ale som jej kvet odstrihla a uz ma nove tvrde listky aj nove korene.Obr.1 pred tym.
henrieta3
12.04.10,09:19
Pri dnesnom obzerani orchidiek som sa rozhodla,ze sa s Vami podelim o radost zo zachrany-tato mala uplne zmäknute listy,dokonca chcela aj kvitnut,ale som jej kvet odstrihla a uz ma nove tvrde listky aj nove korene.Obr.1 pred tym.
toto vzdy potesi, niekedy viac, ako nova orchi
andersenka
12.04.10,09:19
Pri dnesnom obzerani orchidiek som sa rozhodla,ze sa s Vami podelim o radost zo zachrany-tato mala uplne zmäknute listy,dokonca chcela aj kvitnut,ale som jej kvet odstrihla a uz ma nove tvrde listky aj nove korene.Obr.1 pred tym.
ako sa ti to podarilo? Čo si s ňou urobila?
lusielaL
12.04.10,09:21
Tak potom prosim Ta daj vediet ako vysiel ten Tvoj pokus, ja totiz mam tiez uz takych asi 6, ale doteraz co pestujem som sa nato neodvazila nakolko i po vegetacnom pokoji niektore zvykli kvitnut prave cez tieto stonky, ktore ostali zelene, vzdy niekd vyhnali nove a to nad vyhonkami potom uschlo a az to som strihala.
Takto sa niektore rozhodli vyriesit si kvitnutie,aj zo starej stonky,aj novu si vyhnali.
lusielaL
12.04.10,09:24
ako sa ti to podarilo? Čo si s ňou urobila?
Tak s touto som nahodou nerobila nic,len som po dva krat co chcela kvitnut odstranila kvetnu stonku.Polievala som ju opatrnejsie ako ostatne,to je len prelievanim.Nevyberala som,neskusala na nej metody:---,a ona sa sama takto rozhodla.
divokova
12.04.10,09:44
manželovi už úplne rozkvitla orchidea (prvá fotka je pred 3týždňami a ostatné dnes):

jedným slovom nádhera
Razitko
12.04.10,10:49
Aj ja som bol dnes v Lídli, v tomto, čo mám bližšie som vyberal, už som jednu predbežnú mal, a potom mi jedna milá pani poradila druhú, mala viac vetvičiek (na dvoch stonkách 5) tak som kúpil tú, ale nedalo mi, tak som išiel ešte do sásovej do Lídla, a tam mali krajšie, tak som kúpil ešte dve :-) jedna má na dvoch stonkách 6 vetvičiek a druhá 7 :-)
Keď nafotím, pridám foto :-)
Razitko
12.04.10,10:53
bola som tiež, ale nekúpila som :mee::mee::mee: hoci boli od krásoty dvojstonkové veľké ale farby také čo už mám a nemám to už ani kde dávať všade plno. Ta zelenkavá asi keby bola veľkokveta tak určite by som na prázdno neeeeeeeee odišla.

Tá zelenkavá aj mňa lákala, ale bola taká nejaká chudinka, tak som dal prednosť iným :-)
henrieta3
12.04.10,11:12
Tá zelenkavá aj mňa lákala, ale bola taká nejaká chudinka, tak som dal prednosť iným :-)
v lidli mali malu zelenkavu?
henrieta3
12.04.10,11:15
Aj ja som bol dnes v Lídli, v tomto, čo mám bližšie som vyberal, už som jednu predbežnú mal, a potom mi jedna milá pani poradila druhú, mala viac vetvičiek (na dvoch stonkách 5) tak som kúpil tú, ale nedalo mi, tak som išiel ešte do sásovej do Lídla, a tam mali krajšie, tak som kúpil ešte dve :-) jedna má na dvoch stonkách 6 vetvičiek a druhá 7 :-)
Keď nafotím, pridám foto :-)
uz sa tesim na fotky, ale kvet nemusi byt vzdy meradlom kvality, ja ked sa da, nazriem do korenov, hoci nie vzdy je taka moznost
Razitko
12.04.10,11:19
v lidli mali malu zelenkavu?
nie malú, takú normálnu, ale oproti ostatným mala menej konárikov a kvetov
henrieta3
12.04.10,11:35
nie malú, takú normálnu, ale oproti ostatným mala menej konárikov a kvetov
dakujem, kupim v nejakom kvetinarstve, vysoku nemam kam umiestnit
Jara
12.04.10,11:38
Ma-Ba ako vždy, :) nádhera. No proste ty to vieš. Som rada, že nás zasobuješ takými dobrými radami. Osobne mňa si naučila byť úplne závisláčkou na týchto nádherných kvietkoch. Keby som ešte tak bývala v dome a mala sklenník, tak tam hádam aj nocujem...;) :---
janka51
12.04.10,12:05
Aj ja som bol dnes v Lídli, v tomto, čo mám bližšie som vyberal, už som jednu predbežnú mal, a potom mi jedna milá pani poradila druhú, mala viac vetvičiek (na dvoch stonkách 5) tak som kúpil tú, ale nedalo mi, tak som išiel ešte do sásovej do Lídla, a tam mali krajšie, tak som kúpil ešte dve :-) jedna má na dvoch stonkách 6 vetvičiek a druhá 7 :-)
Keď nafotím, pridám foto :-)
Takže predsa som mala pravdu že budu dvojstonkove. Lidl ma ešte nesklamal a dá sa povedať, že majú stále aj najkrajšie. Dobré sa aj pestujú dá sa povedať že kvitnú skoro v kuse. Tak nech sa darí aj tým Tvojim a nech máš s nich radosť.
Ma-Ba
12.04.10,12:05
Ďakujem dievčatá za uznanie, ale verte mi viem len niečo málo. Fu Jarka to si mi dala. Tak to by sme mali začať s odvykacou kúrou. A horšie je to, že na toto sanatóriá nie sú iba ... ani neviem čo. Či vôľa, či prievan v peňaženke, ráznosť manžela, nedostatok miesta alebo čo by pomohlo.
No keď závislosť tak závislosť ešte jednu pre potechu - začala rozkvitať.
janka51
12.04.10,12:13
Tá zelenkavá aj mňa lákala, ale bola taká nejaká chudinka, tak som dal prednosť iným :-)
Ta bola dosť schopná len proti tým veľkokvetých sa mi zdala taká mrňava a teraz už aj ľutujem že som ju nezobrala, ale tak to stále dopadne keď sa dá z čoho vyberať. Už som prišla na to že nie je dobré keď je veľký výber.
janka51
12.04.10,12:18
v lidli mali malu zelenkavu?
áno mali a veľmi peknú teraz už ľutujem, že som bola taká blba a nezobrala ju.:mee::mee::mee:
Jara
12.04.10,12:19
Ďakujem dievčatá za uznanie, ale verte mi viem len niečo málo. Fu Jarka to si mi dala. Tak to by sme mali začať s odvykacou kúrou. A horšie je to, že na toto sanatóriá nie sú iba ... ani neviem čo. Či vôľa, či prievan v peňaženke, ráznosť manžela, nedostatok miesta alebo čo by pomohlo.
No keď závislosť tak závislosť ešte jednu pre potechu - začala rozkvitať.

je nádhernáááá. Takúto mám aj ja, je to moja srdcovka. Kvitla len raz pri zakúpení, ale mám ju krátko. A že závislosť? Bodaj by ju mali viacerí... Poteší srdce, ukľudní myseľ, rozžiari úsmev a to všetko za pár drobných. Stačí len mať dosť široký parapet alebo sklenník...
janka51
12.04.10,12:21
uz sa tesim na fotky, ale kvet nemusi byt vzdy meradlom kvality, ja ked sa da, nazriem do korenov, hoci nie vzdy je taka moznost
Tie určite mali korene zdravé ja som si ich poobzerala s každej strany. Keby tie moje boli také zdravé.:D:D:D
Ma-Ba
12.04.10,12:23
je nádhernáááá. Takúto mám aj ja, je to moja srdcovka. Kvitla len raz pri zakúpení, ale mám ju krátko. A že závislosť? Bodaj by ju mali viacerí... Poteší srdce, ukľudní myseľ, rozžiari úsmev a to všetko za pár drobných. Stačí len mať dosť široký parapet alebo sklenník...
Pekne si to napísala.:)
janka51
12.04.10,12:25
nie malú, takú normálnu, ale oproti ostatným mala menej konárikov a kvetov
Neviem ale tu bola ta zelenkava oveľa nižšia ako tie ostatné a viac druhov bolo nižšieho rastu.
infinityfx21
12.04.10,12:52
orchideu sme dostali ako svadobný dar v juli 2009. Mesiac bola pekná, potom odkvitla a nové kvety "vykukli" až v marci vďaka manželovej trpezlivosti (čiže vyše pol roka to bola len suchá stonka)

Ale je krásna,pfuj,pfuj...
infinityfx21
12.04.10,12:55
Možno iba kúpila manželovi orchideu sebe pre radosť :D:D

Nežiarli,veď aj Ty máš krásnu orchidku...:)
Razitko
12.04.10,12:56
Nežiarli,veď aj Ty máš krásnu orchidku...:)
:D nežiarlim, však som si dnes dokúpil ďalšie 3 :D
infinityfx21
12.04.10,13:11
:D nežiarlim, však som si dnes dokúpil ďalšie 3 :D

Čítam,čítam.Teším sa na fotky a som rada že aj muži majú takú krásnu zálubu .:):):)Kiež by ju mal ten môj.:mee:
henrieta3
12.04.10,16:29
Čítam,čítam.Teším sa na fotky a som rada že aj muži majú takú krásnu zálubu .:):):)Kiež by ju mal ten môj.:mee:
prihlasim sa, ze co je tu nove, ake krasavice a nikto nic
henrieta3
12.04.10,16:48
prihlasim sa, ze co je tu nove, ake krasavice a nikto nic
a tu je nieco aj do zahradky
http://www.rastlinky.sk/inshop/scripts/shop.aspx
mozno aj do crepnika na balkon
lujza.j
12.04.10,18:50
Tak potom prosim Ta daj vediet ako vysiel ten Tvoj pokus, ja totiz mam tiez uz takych asi 6, ale doteraz co pestujem som sa nato neodvazila nakolko i po vegetacnom pokoji niektore zvykli kvitnut prave cez tieto stonky, ktore ostali zelene, vzdy niekd vyhnali nove a to nad vyhonkami potom uschlo a az to som strihala.
v knižkach sa píše, že phaly nemajú vegetačný pokoj:) ja mám aj také kusy, ktoré kvitnú "dokolečka" napr.rok:D:D:D
lujza.j
12.04.10,19:00
naša 1 orchidea odkvitla vtedy, keď sme ju premiestnili z 1 okna na druhé a ďaľšia odkvitla lebo sa dostala do prievanu. toho sa treba vyvarovat. treba ich mať v priesvitných kochlíkoch a radšej v okne kde svieti doobednajšie slnko.

potom nechať všetko čo je zelene tak a čo je hnedé odstrihnúť. naďalej polievať štýlom "namáčanie vo vodnom kúpeli" a prihnojovať 1x do mesiaca.

a čuduj sa svete, vyšlo to a je z toho takáto nádhera.

a ešte jeden zásadný rozdiel. nie je orchidea ako orchidea. keď sme kupili lacnu z ikey, má maličké kvietky a nič moc (foto č.1) a druhá drahá kupovaná v riadnom obchode má nádherné raz tak veľké kvety (foto č.2)
cena orchidky nehovorí o tom aké ma kvety, malé alebo velké, alebo kde bola kupovaná. phaly majú množstvo druhov velkosti kvetu:D
lujza.j
12.04.10,19:14
Ma-Ba ako vždy, :) nádhera. No proste ty to vieš. Som rada, že nás zasobuješ takými dobrými radami. Osobne mňa si naučila byť úplne závisláčkou na týchto nádherných kvietkoch. Keby som ešte tak bývala v dome a mala sklenník, tak tam hádam aj nocujem...;) :---
dom a skleník tak to by bola vec:rolleyes::rolleyes:
Razitko
12.04.10,19:37
Takže sú na svete nejaké foto :)
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(
infinityfx21
12.04.10,20:39
Takže sú na svete nejaké foto :)
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(

Technika niekedy sklame,nič nieje 100%.:rolleyes:Krásne si kúpil,až mi srdce piští.Takže už máš 4 krásky,gratulujem.Nech Ti dlho robia radosť.:---
infinityfx21
12.04.10,20:43
Takže sú na svete nejaké foto :)
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(

Inak trošku ma hecuješ s tým štýlom fotenia,velmi zaujímavé ako tam vyniknú orchidky.Krásne fotky.;)
janka51
13.04.10,00:06
Takže sú na svete nejaké foto :)
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(
Krásne, čo viac dodať?:eek::eek::eek: Snáď len pfuj...phuj... nech sa im darí.
Ma-Ba
13.04.10,04:57
Štýl fotenia je naozaj veľmi pekný. Ale asi by som sa viac zamerala na detail kvetu ako je prvé foto a posledné dve. Teda ak by som chcela ukázať orchidky.
Zdenka175
13.04.10,05:14
Štýl fotenia je naozaj veľmi pekný. Ale asi by som sa viac zamerala na detail kvetu ako je prvé foto a posledné dve. Teda ak by som chcela ukázať orchidky.
Razítko - Presne tak som to chcela napísať. Viac priblížiť kvet, lebo ho nie je dobre vidieť.
jacekova
13.04.10,05:37
Takže sú na svete nejaké foto :)
škoda, že mi pri fotení skapal foťák, zase bude mesiac v servise a to sa pred necelým mesiacom odtiaľ vrátil :-(


Fakt nááááádhera. :) a kde ich máš umiestnené?
andersenka
13.04.10,05:43
prikladám foto 2 orchidiek, ktoré som si včera ukoristila v LIDLI :o)
Tej bielo-fialovej sa dokonca tlačia z očiek 3 bočné výhonky. ;)
A posledné dve foto sú foto ako to vyzera na mojom okne.
Prvá zľava a predposledná - tie mám asi 3 týždne a tá úplne vpravo - tú mam od 11.2. a stále pekne kvitne, tiež sa jej bočný výhonok tlačí .......:)
jacekova
13.04.10,05:49
prikladám foto 2 orchidiek, ktoré som si včera ukoristila v LIDLI :o)
Tej bielo-fialovej sa dokonca tlačia z očiek 3 bočné výhonky. ;)
A posledné dve foto sú foto ako to vyzera na mojom okne.
Prvá zľava a predposledná - tie mám asi 3 týždne a tá úplne vpravo - tú mam od 11.2. a stále pekne kvitne, tiež sa jej bočný výhonok tlačí .......:)


juuuuj Andersenka, krásny úlovok.... a to okno vidno, že ťa orchidky fakt fascinujú. nech sa im len darí ;)
Razitko
13.04.10,05:49
Razítko - Presne tak som to chcela napísať. Viac priblížiť kvet, lebo ho nie je dobre vidieť.
Začal som fotiť celkové pohľady, s tým, že potom vymením objektív a nafotím detaily, ale ako píšem, skapal mi foťák, :( takže nabudúce.
infinityfx21
13.04.10,05:52
prikladám foto 2 orchidiek, ktoré som si včera ukoristila v LIDLI :o)
Tej bielo-fialovej sa dokonca tlačia z očiek 3 bočné výhonky. ;)
A posledné dve foto sú foto ako to vyzera na mojom okne.
Prvá zľava a predposledná - tie mám asi 3 týždne a tá úplne vpravo - tú mam od 11.2. a stále pekne kvitne, tiež sa jej bočný výhonok tlačí .......:)

Krásne,krásne.Aj ja chcem také okno.:---:---:---
Razitko
13.04.10,05:58
Fakt nááááádhera. :) a kde ich máš umiestnené?
Okná mám na juhozápad, viac na juh, takže ich nemám priamo na okne, lebo je tam poobede silné slnko, mám ich na poličke na stene, jedna je zatiaľ na stole, ale robím väčšiu poličku, ešte schne lak, potom budú vedľa seba :-)
takto:
infinityfx21
13.04.10,06:06
A neviem či sa chváliť alebo prosiť o radu.Takto rastú tie stonky na orchidke čo má len vzdušné 3 korene.Je už v kôre,ale dala som to ešte na keramzit.Stonky jej rastú,korienky som videla dva také asi 2mm,ale na konci tmavé a stoja,nerastú.Listy má zošuverené,vrchné dva sa jej dvihli,spodné sú úplne žlté.Tak a teraz že čo s ňou?Mám ju nechať tak,alebo odstrihnuť tie stonky?Zatial jej len rosím substrát,bojím sa poliať.
jacekova
13.04.10,06:10
Okná mám na juhozápad, viac na juh, takže ich nemám priamo na okne, lebo je tam poobede silné slnko, mám ich na poličke na stene, jedna je zatiaľ na stole, ale robím väčšiu poličku, ešte schne lak, potom budú vedľa seba :-)
takto:


juuuj, takže to sa im teda páči a odvďačujú sa tým, aké sú krásne. nám by sa tiež hodila taká polička do kuchyne ale fakt neni kam ju dať.
andersenka
13.04.10,06:28
ďakujem všetkým za pochvalu..........a ak mi nejaká staršia zakvitne, určite sa nezabudnem pochváliť.
Tieto sú v podstate nové, najstaršia kvitnúca dvojmesačná....... ale aj tie minuloročné sa pomaličky prebúdzajú...
lusielaL
13.04.10,06:44
A neviem či sa chváliť alebo prosiť o radu.Takto rastú tie stonky na orchidke čo má len vzdušné 3 korene.Je už v kôre,ale dala som to ešte na keramzit.Stonky jej rastú,korienky som videla dva také asi 2mm,ale na konci tmavé a stoja,nerastú.Listy má zošuverené,vrchné dva sa jej dvihli,spodné sú úplne žlté.Tak a teraz že čo s ňou?Mám ju nechať tak,alebo odstrihnuť tie stonky?Zatial jej len rosím substrát,bojím sa poliať.
Listy mohli zmäknut aj po presadzani,ale ked ma korene aj ked len ake take,daj ju na svetlo,ta vlhkost by mala pomoct aby sa korene rozbehli.S kvetnou stonkou by som este pockala,co sa bude dalej diat.Aspon keby vydrzala kym zakvitne,aby Ti robila radost vo vaze;).
Maruška54
13.04.10,07:01
1. takto sa rozhodla predlžiť kvitnutie a mne radosť jedna moja phala
2. rozrastajúca sa ludísia
3. tu potrebujem poradiť, nová rastlinka vyrastajúca z poškodeného srdiečka na ktorom zostal len jeden poškodený list - mám ho tam nechať alebo odstrániť? pritom nová rastlinka si už vyháňa dva svoje korene...pôvodná rastlinka bola také nikde nič a už mi porodila jednu kejku a teraz toto takže nezáleží na tom či je za 5€ alebo 7 € je to lotéria
4. krásne voňajúca miltonia - teda tak má napísané na lístočku
Zdenka175
13.04.10,07:28
Ja sa tiež teším z jednej orchidej, až teraz sa prebrala. :)Čo mojej mame odpadli naraz všetky kvety a listy zvráskaveli /nejak v novembri,podľa mňa od chladu, často vetrá/. Odstrihla som kvetné stonky, presadila do menšieho. Už rastú asi 5 cm nové stonky a zo stredu rastie aj list.:D
infinityfx21
13.04.10,10:03
Listy mohli zmäknut aj po presadzani,ale ked ma korene aj ked len ake take,daj ju na svetlo,ta vlhkost by mala pomoct aby sa korene rozbehli.S kvetnou stonkou by som este pockala,co sa bude dalej diat.Aspon keby vydrzala kym zakvitne,aby Ti robila radost vo vaze;).

Vďaka za radu.Je na svetle.Tak ju teda nechám radšej tak.Len ju každý deň pozorujem jak blbá,čo sa s ňou deje.A snáď aj onedlho zakvitne,aspoň to tak naznačuje.:)
Ma-Ba
13.04.10,12:20
Ja by som Ti tiež priala, aby zakvitla a aby si mala z nej radosť. Listy zmäkli lebo orchidka mala zlý alebo žiadny koreňový systém. Na obrázku listy vyzerajú veľmi biedne a kvitnutie ktoré naznačuje a dosť bohaté jej určite nepomôže zotaviť sa. Trvá to dlho aj bez kvetného stvola.
Odstrihnúť kvetnú stonku býva "bolestivé" asi pre obidve strany, ale zváž čo je lepšie.
Ma-Ba
13.04.10,12:23
Maruška - pokiaľ listy nie sú napadnuté nejakou chorobou, alebo celkom nezožltli nie je potrebné ich odstraňovať. Listy sú pľúcami orchideí.
Ma-Ba
13.04.10,12:40
Ešte pridám 2 nové obyvateľky našich okien.
Maruška54
13.04.10,12:52
Ešte pridám 2 nové obyvateľky našich okien.
Ma-Ba ďakujem... a tá tvoja marhulková je nádherná
andersenka
13.04.10,12:56
Ma-Ba ďakujem... a tá tvoja marhulková je nádherná
Ma-Ba to je nádhera, kam ti chodíš na také krásky?
Ja sa vytešujem vždy z nových, ale keď vidím tie tvoje - padne mi sánka.....
mata10
13.04.10,13:05
Dievčatá idem sa pochváliť aj po radu:D,orchidea č.1 ešte má dve kvety a myslim si že sú to stonky ale nie som si istá a orchidea č.2 mala odhnivajúce srdiečko ale tuším už je stoho von začali rasť korienky aj lístok už rastie,juj ako sa teším:D.A na poslednej fotke je Bollopetalum už je to večie, isto je to kvetná stonka?:)
lusielaL
13.04.10,13:29
Mata,su to korene,a k tej druhej gratulujem.
mata10
13.04.10,13:39
Ďakujem.:),keď ja už chcem aj stonky:mee:
janka51
13.04.10,13:46
Ešte pridám 2 nové obyvateľky našich okien.
Majka ja už nevládzem ani závidieť Ti tie Tvoje krásky.:eek::eek: :D Tak Ti aspoň zo srdca prajem nech sa Ti aj naďalej tak darí.
Zdenka175
13.04.10,14:37
Ma-Ba to je nádhera, kam ti chodíš na také krásky?
Ja sa vytešujem vždy z nových, ale keď vidím tie tvoje - padne mi sánka.....
Ja moc do kvetinárstva nechodím, ale keď prídem, mávajú tiež také obyčajné farby.:(:)
lujza.j
13.04.10,15:05
A neviem či sa chváliť alebo prosiť o radu.Takto rastú tie stonky na orchidke čo má len vzdušné 3 korene.Je už v kôre,ale dala som to ešte na keramzit.Stonky jej rastú,korienky som videla dva také asi 2mm,ale na konci tmavé a stoja,nerastú.Listy má zošuverené,vrchné dva sa jej dvihli,spodné sú úplne žlté.Tak a teraz že čo s ňou?Mám ju nechať tak,alebo odstrihnuť tie stonky?Zatial jej len rosím substrát,bojím sa poliať.
ja by som ju dala spät do kôry, rosila ako si to robila doteraz a s odstrihnutím stoniek by som tiež počkala. náhodou neženie nový list, alebo sa nechystá, pretože som si všimla, že ten vrchný je taký vystrčený, alebo sa mi to len zdá:confused:. ak sa ti to podarí, čo viem, že je tažké nebabri do nej, nechaj ju trošku na pokoji:D:D:D
dominica
13.04.10,15:05
Ahojte, poraďte mi čo s orchidkou, keď jej odhnili všetky korene, Zostal jej jeden vzdušný a začínajú rásť ďalšie 2, ale to sú len také bodečky zatiaľ. Listy úplne zvadli a vnútri bola pleseň, tak som ich odstránila, no neviem, či som urobila dobre a či ju zachránim. Takže je úplne bez listov a vlastne neviem, či má srdiečko dobré...
lujza.j
13.04.10,15:14
1. takto sa rozhodla predlžiť kvitnutie a mne radosť jedna moja phala
2. rozrastajúca sa ludísia
3. tu potrebujem poradiť, nová rastlinka vyrastajúca z poškodeného srdiečka na ktorom zostal len jeden poškodený list - mám ho tam nechať alebo odstrániť? pritom nová rastlinka si už vyháňa dva svoje korene...pôvodná rastlinka bola také nikde nič a už mi porodila jednu kejku a teraz toto takže nezáleží na tom či je za 5€ alebo 7 € je to lotéria
4. krásne voňajúca miltonia - teda tak má napísané na lístočku

Maruška na tej novej rastlinke, ktorá ti vyrastá po hnilobe srdiečka, netreba odstraňovat list ten neskôr odpadne sám, ked bude nová rastlinka väčšia nebude ho potrebovať a odpadne. už to mám raz za sebou a ešte ma to čaká ta mám tiež takú:)
lujza.j
13.04.10,15:16
Ďakujem.:),keď ja už chcem aj stonky:mee:

aj ja!!!!:D:D:D
lujza.j
13.04.10,15:26
Ahojte, poraďte mi čo s orchidkou, keď jej odhnili všetky korene, Zostal jej jeden vzdušný a začínajú rásť ďalšie 2, ale to sú len také bodečky zatiaľ. Listy úplne zvadli a vnútri bola pleseň, tak som ich odstránila, no neviem, či som urobila dobre a či ju zachránim. Takže je úplne bez listov a vlastne neviem, či má srdiečko dobré...

fúha, dominica toto nie je dobrá vyhliadka:mee: jeden koreň, žiadne listy a možná hniloba srdiečka je mi z toho:mee::mee: či nie je koniec. ja som síce mala hnilobu srdiečka na dvoch phaloch, ale oba mali korene ok,listy ostali 2, takže prežili.
možno by som skúsila pre dobrý pocit, bud dat ju na keramzit, alebo do malého kochlíčka a trochu rosit a potom trpezlivosť. j si myslím, že bud alebo.
lujza.j
13.04.10,15:58
tak som sa dievčatá dnes naštvala a aj ked sa to nerobí tak som ošmykala všetky kvetné stonky na mojich phaloch. na všetkých mi idú nové listy, korienky tak som ich týmto spôsobom chcela odľahčiť, ja viem, že čo je na orchidke zelené tak sa nestrihá, ale to taký môj individuálny pokus. na jednej som nechala, spiace očko sa tvári, že by sa mohlo zobudit - na tej už list dorástol. všetky stonky boli staré cca. viac ako 6 mes. a nič.:D:D:D
teraz som išla jednu z ošmykaných od kvetných stoniek polievat o čo nevidím:eek: rastie nová stonka:D:):---
henrieta3
13.04.10,16:09
fúha, dominica toto nie je dobrá vyhliadka:mee: jeden koreň, žiadne listy a možná hniloba srdiečka je mi z toho:mee::mee: či nie je koniec. ja som síce mala hnilobu srdiečka na dvoch phaloch, ale oba mali korene ok,listy ostali 2, takže prežili.
možno by som skúsila pre dobrý pocit, bud dat ju na keramzit, alebo do malého kochlíčka a trochu rosit a potom trpezlivosť. j si myslím, že bud alebo.
ja ked zostane vzdusny, opatrne zasadim, aby bol v kore zakryty, ked ma koren, uz nie na keramzit, listy nabuduce nedavaj prec, pokial neodpadnu, videla som u kamosky 1/2 listu a udrzal ju pri zivote
henrieta3
13.04.10,16:10
teraz som išla jednu z ošmykaných od kvetných stoniek polievat o čo nevidím:eek: rastie nová stonka:D:):---
aj ja som to raz urobila, kym bola vo vaze, aj nove zacali rasit, este neviem co, asi korene
Ma-Ba
13.04.10,16:58
Ma-Ba to je nádhera, kam ti chodíš na také krásky?
Ja sa vytešujem vždy z nových, ale keď vidím tie tvoje - padne mi sánka.....
andersenka, janka ďakujem - občas zajdeme do Baumaxu na klasiku - Phaly - občas najdem niečo iné ako už mám. Ale všetky, ktoré sú tu odfotené sú krásne - veď povedzte videli ste už nepeknú rozkvitnutú orchideu?:)
alenad
13.04.10,18:35
Dievčatá, chcem sa opýtať. Keď dávate orchidei bez koreňov na keramzit, položíte naň celú orchideu alebo len koreňovú časť?
infinityfx21
13.04.10,20:17
Ja by som Ti tiež priala, aby zakvitla a aby si mala z nej radosť. Listy zmäkli lebo orchidka mala zlý alebo žiadny koreňový systém. Na obrázku listy vyzerajú veľmi biedne a kvitnutie ktoré naznačuje a dosť bohaté jej určite nepomôže zotaviť sa. Trvá to dlho aj bez kvetného stvola.
Odstrihnúť kvetnú stonku býva "bolestivé" asi pre obidve strany, ale zváž čo je lepšie.

Ďakujem.Ale stonka asi pojde dole,zistila som že je další list na tom zle.Ved čo už,ked ma chcela potešiť teraz,snád ma poteší ked sa zotaví.Ale je mi to luto či veríte či nie,boli by to prvé kvietky rozkvitnuté u mna:mee:škoda.Ale čo už,rastlinka mi je prednejšia.Fakt som nemyslela že to je také ťažké:mee::mee::mee:
infinityfx21
13.04.10,20:24
Ďakujem.:),keď ja už chcem aj stonky:mee:

Matka vydrž.Ja mám stonky ale nemám korene,tak stonka musela ísť dole.S ťažkým srdcom.Boli by krásne kvietky ale musí sa zotaviť.Ver že by som to s tebou vymenila.:o
infinityfx21
13.04.10,20:32
ja by som ju dala spät do kôry, rosila ako si to robila doteraz a s odstrihnutím stoniek by som tiež počkala. náhodou neženie nový list, alebo sa nechystá, pretože som si všimla, že ten vrchný je taký vystrčený, alebo sa mi to len zdá:confused:. ak sa ti to podarí, čo viem, že je tažké nebabri do nej, nechaj ju trošku na pokoji:D:D:D

Lujzi ona je v kôre.Žltne jej další list.Nový nerastie,kiež by,bolo by to dobré znamenie.Som z nej zúfalá,nechcem o nu prísť.Dala som ju do kochla od jupíka tak snád tam má tesno.
sayly
14.04.10,04:47
Dievčatá idem sa pochváliť aj po radu:D,orchidea č.1 ešte má dve kvety a myslim si že sú to stonky ale nie som si istá a orchidea č.2 mala odhnivajúce srdiečko ale tuším už je stoho von začali rasť korienky aj lístok už rastie,juj ako sa teším:D.A na poslednej fotke je Bollopetalum už je to večie, isto je to kvetná stonka?:)

mata rastú Ti korienky a na tej poslednej nová pahľuza;)
sayly
14.04.10,04:48
Ahojte, poraďte mi čo s orchidkou, keď jej odhnili všetky korene, Zostal jej jeden vzdušný a začínajú rásť ďalšie 2, ale to sú len také bodečky zatiaľ. Listy úplne zvadli a vnútri bola pleseň, tak som ich odstránila, no neviem, či som urobila dobre a či ju zachránim. Takže je úplne bez listov a vlastne neviem, či má srdiečko dobré...


ja by som to riešila sáčkovou metódou a určite bez rosenia, aby nezhnila, mne sa sáčková metóda osvedčila;)...držím palce
VieraPopluharova
14.04.10,04:51
Ma-Ba
tá je naozaj nadherna tfuj-tfuj, aby som i ju neuriekla,takej farby, este nemam.
mata10
14.04.10,05:20
Matka vydrž.Ja mám stonky ale nemám korene,tak stonka musela ísť dole.S ťažkým srdcom.Boli by krásne kvietky ale musí sa zotaviť.Ver že by som to s tebou vymenila.:o
Ďakujem infinityfx ja si počkám isto ma potešia veď od kedy prišla jar krásne sa preberajú.Len ešte jednú mám takú chuderku.Kupila som ju v zime kásne kvitla ale ked dokvitla tak jej začali černieť listy už keď sa to blížilo k srdiečku tak som dve listy odstrihla a zasipala endiexom ale neviem neviem.:mee:
mata10
14.04.10,05:32
Ďakujem infinityfx ja si počkám isto ma potešia veď od kedy prišla jar krásne sa preberajú.Len ešte jednú mám takú chuderku.Kupila som ju v zime kásne kvitla ale ked dokvitla tak jej začali černieť listy už keď sa to blížilo k srdiečku tak som dve listy odstrihla a zasipala endiexom ale neviem neviem.:mee:
Tu sú fotky tej chuderky::mee::mee::mee:
andersenka
14.04.10,05:33
tak s touto som si urobila sama sebe radosť na Valentína.
Pri kúpe kvitol iba jeden kvet, ale aj tak som jej neodolala ;) A postupne jej rozkvitli všetky kvety - spolu ich kvitne momentálne stále 8, toto bola zatiaľ jediná orchidea, ktorej po zakúpení neopadal ani jeden puk..........a z toho sa veľmi teším.... :--- :D :)
dominica
14.04.10,05:55
lujza, heni ďakujem vám. Ja som ju dala do sáčku, neviem, či to bola dobrá voľba, odfotím ju pre istotu a dám sem...
dominica
14.04.10,06:02
sayly ďakujem, až teraz čítam, že aj ty by si ju dala do sáčku, tak snáď sa tam vzchopí, teda ak je srdiečko ok, čo neviem...
Zdenka175
14.04.10,06:39
sayly ďakujem, až teraz čítam, že aj ty by si ju dala do sáčku, tak snáď sa tam vzchopí, teda ak je srdiečko ok, čo neviem...
No vyzerá to zlé:eek:, ale nádej umiera posledná.:) Možno tie korene budú dobrým signálom.:)Skús tú sáčkovú metódu a daj vedieť. Držím palce.:):)
sayly
14.04.10,08:36
sayly ďakujem, až teraz čítam, že aj ty by si ju dala do sáčku, tak snáď sa tam vzchopí, teda ak je srdiečko ok, čo neviem...

veru to vyzerá naozaj zle, ale skús, buď však pripravená aj na to, že sa to nemusí podariť, ja som mala orchidee bez koreňov, ale s listami a s dobrým srdiečkom, no ak poženie nové korienky, tak nádej je, ak je aj poškodené srdiečko, vytvorí si novú rastlinku....držím palce, aby sa Ti to podarilo;)
dominica
14.04.10,09:05
som zmierená s tým, že buď ju zachránim, alebo o ňu prídem, neviem prečo, ale nejako z toho nerobím tragédiu, ale samozrejme mi bude ľúto, ak "umre" :-(
sayly
14.04.10,10:46
som zmierená s tým, že buď ju zachránim, alebo o ňu prídem, neviem prečo, ale nejako z toho nerobím tragédiu, ale samozrejme mi bude ľúto, ak "umre" :-(

ak sa Ti ju nepodarí zachrániť, kúpiš si novú...aj keď je nám vždy ľúto keď prídeme o jednu z našich krásavíc, netreba vešať hlavu, veď ich je toľko na výber a vždy je možnosť nahradiť ju novým prírastkom...pamätám si dobu, keď bol problém zohnať orchideu, mame som tak zháňala asi mesiac, nakoniec sa mi to podarilo, bola to úplná klasika, ktorú teraz dostaneme kúpiť za cca 5 Eur, vtedy ma vyšla vyše 1000,- Sk, no nekúp to :D, nakoniec o ňu prišla, nevedela ako sa o ňu starať a ani ja, nemala som vtedy ani jednu a nemala som ani šajn, ako sa dajú zachrániť, ale teraz som múdrejšia a to najmä vďaka tejto porade:D:D:D a už aj osobným niekoľkoročným skúsenostiam..takže ďakujem všetkým za rady:D:D:D
dominica
14.04.10,11:37
aj ja som rada, že máme Poradu a hlavne, že je tu táto téma, lebo som sa kopu vecí dozvedela a kopu už aj zabudla :D a je pravda, že posledne som tu veľmi dlho nebola...
Moje momentálne kvitnúce...tá bielo ružová má rozkvitnutých 14 kvetov a ešte má 10 pukov, nie je to vidieť, ale je to tak a to je 1x, čo ma takto bohato nejaká orchidka obšťastnila
privát
14.04.10,11:39
som zmierená s tým, že buď ju zachránim, alebo o ňu prídem, neviem prečo, ale nejako z toho nerobím tragédiu, ale samozrejme mi bude ľúto, ak "umre" :-(
ja si myslím, že ju zachrániš. Veď sa jej tlačia pekne dva korienky a to je predsa známka života. Opatruj si ju v sáčku dovtedy, kým neporastú dostatočne korienky (ako povedala sayly). Daj potom vedieť ako sa jej darí, držím ...
privát
14.04.10,11:42
aj ja som rada, že máme Poradu a hlavne, že je tu táto téma, lebo som sa kopu vecí dozvedela a kopu už aj zabudla :D a je pravda, že posledne som tu veľmi dlho nebola...
Moje momentálne kvitnúce...tá bielo ružová má rozkvitnutých 14 kvetov a ešte má 10 pukov, nie je to vidieť, ale je to tak a to je 1x, čo ma takto bohato nejaká orchidka obšťastnila
obidve kráásne. Neviem prečo, ale vždy som unesená zo žltej farby.
dominica
14.04.10,11:48
ďakujem :) a samozrejme dám vedieť, ako pokračujeme, aj keď asi to tak skoro nebude, lebo to potrvá pár mesiačkov...jedine, že by sa rozhodla skončiť zo životom...
dominica
14.04.10,11:49
a ešte ma napadlo k tej žltej, táto "chorá" je tiež žltá, takáto...
Jara
14.04.10,11:58
Dominica, vidíš aké ich máš prekrásne. Moje aj keď kvitnú, tak toľko púčikov a kvetov som ešte ani na jednej nemala. No aj tak ma strašne tešia, stačí aj jeden jediný kvietoček, alebo nový lístoček a já sa idem zblázniť akú mám radosť, že mi rastú a že im predsa len dávam čo potrebujú. Myslím, že nie všade a vždy sa rovnako kvetinkám darí aj pri maximálnom úsilí, takže já som vďačná aj za maličko. Kolegyňa mala len 4 orchidejky a odišli jej všetky a stále mi závidí, ako sa mi darí byť predsa len úspešnou. Buďme vďačné aj za každé máličko. Potešila si ma tými kráskami a nech sa Ti darí stále viac, aby si nám tu dávala stále viac fotiek na potešenie
VieraPopluharova
14.04.10,12:14
Ahojte,
neda mi na tento prispevok nereagovat, my s dcerou dokonca uz pretekame , ktorej skor niektora vyzenie novy kvietok.Vcera ma nastvala , nakolko mame doma "VANDU" uz ma jeden vyhonok krasny a teraz rastie druhy, kedze ju ma u seba v izbe, pretoze tam sa jej dari najlepsie tak ju povazuje za svoju, skratka je to potvora, ale kvet je krasny.Sme zavislacky.
dominica
14.04.10,12:20
Dominica, vidíš aké ich máš prekrásne. Moje aj keď kvitnú, tak toľko púčikov a kvetov som ešte ani na jednej nemala. No aj tak ma strašne tešia, stačí aj jeden jediný kvietoček, alebo nový lístoček a já sa idem zblázniť akú mám radosť, že mi rastú a že im predsa len dávam čo potrebujú. Myslím, že nie všade a vždy sa rovnako kvetinkám darí aj pri maximálnom úsilí, takže já som vďačná aj za maličko. Kolegyňa mala len 4 orchidejky a odišli jej všetky a stále mi závidí, ako sa mi darí byť predsa len úspešnou. Buďme vďačné aj za každé máličko. Potešila si ma tými kráskami a nech sa Ti darí stále viac, aby si nám tu dávala stále viac fotiek na potešenie
aj ja sa vždy teším všetkému novému, každému lístočku a pod., ale neviem čo sa deje, 2 mám takých maródov, jednoducho im začali odhnívať korene, vadnúť listy, nepomohlo ani odstrihnutie a presadenie do menšieho. A táto jedna dopadla teda úboho, nečakala som, že sa mi niečo takéto vôbec niekedy stane, ale asi to je njeaká skúška, ako to zvládnem...
Aj mňa tešia fotky krások, ktoré sem poraďáčky pridávajú....tak nech sa nám všetkým len a len darí :)
andika5
14.04.10,12:52
ahojte,nasla som v substrate mojej novej orch. take male musky aj husenicu asi 5mm velku,citala som ze vraj pomaha zemiak polozeny na substrate,moze to naozaj pomoct?dakujem vopred
Silvernola
14.04.10,14:37
ahojte,nasla som v substrate mojej novej orch. take male musky aj husenicu asi 5mm velku,citala som ze vraj pomaha zemiak polozeny na substrate,moze to naozaj pomoct?dakujem vopred
Vyskúšaj, uvidíš;)
Dianka2401
14.04.10,16:04
Vyskúšaj, uvidíš;)
mal by pomoct, niektore dievcata tu pisali, ze sa im na zemiaku nazbierali chrobaciky... ja som to este neskusala... mozes to skusit, daj na noc zemiak s vydlabanou dierou smerom nadol a uvidis...:)
lujza.j
14.04.10,16:11
Lujzi ona je v kôre.Žltne jej další list.Nový nerastie,kiež by,bolo by to dobré znamenie.Som z nej zúfalá,nechcem o nu prísť.Dala som ju do kochla od jupíka tak snád tam má tesno.

verím, ti že si zúfalá:( teraz už len jemne rosit alebo polievat, potom už len veľa, veľa trpezlivosti:)
andika5
14.04.10,16:13
ta hej za skusku nic nedam,potom napisem co sa stalo:)
lujza.j
14.04.10,16:18
Tu sú fotky tej chuderky::mee::mee::mee:

mám niečo podobné, ak sú korene ok, mohla by vyhnať novú rastlinku. táto je druhá čo som mala s hnilobou srdiečka :mee:
henrieta3
14.04.10,16:23
mám niečo podobné, ak sú korene ok, mohla by vyhnať novú rastlinku. táto je druhá čo som mala s hnilobou srdiečka :mee:
Matka, tejto co je? Ma aj listy, aj korene
henrieta3
14.04.10,16:25
Matka, tejto co je? Ma aj listy, aj korene
to je zachranena?
mata10
14.04.10,16:32
to je zachranena?
To mi posielala lujza.j svojej zachranenej orchidei fotky.
henrieta3
14.04.10,16:37
To mi posielala lujza.j svojej zachranenej orchidei fotky.
a nemas aj foto, ako vyzerala pred tym? listy narastli pocas zachrany?
mata10
14.04.10,16:38
mám niečo podobné, ak sú korene ok, mohla by vyhnať novú rastlinku. táto je druhá čo som mala s hnilobou srdiečka :mee:
Ahoj lujza dúfam že aj moja orchidejka sa s toho dostane korene jej pekne rastú tak uvidím:)
mata10
14.04.10,16:41
Henrieta mám ju v albume je žltej farby a mala dve stonky a prispevok je na strane 645 aspoň sa mi vidí:)
henrieta3
14.04.10,16:41
a nemas aj foto, ako vyzerala pred tym? listy narastli pocas zachrany?
baumax je plny orchidei, velke, male, drahsie, aj lacnejsie, 1 somsi kupila, strednu, zo zeme som ju pozbierala, maju to tam porozhadzovane, mini biele, ruzove, ale to, co hladam, som nenasla
mala by tam prist kontrola, to, co predavaju za 3 eura fakt do obchodu nepatri, ved to nie su 3 koruny
henrieta3
14.04.10,16:45
Henrieta mám ju v albume je žltej farby a mala dve stonky a prispevok je na strane 645 aspoň sa mi vidí:)
a v akom stave mas zygu? nemala by si ju uz rozdelit?
mata10
14.04.10,17:00
a v akom stave mas zygu? nemala by si ju uz rozdelit?
Henrieta ja nemám zygu ja mám bollopetalum,keď som ju kupila tak bolo napisane že je zygopetalum ale zygo má večie kvety.Ale ma-ba sa mi ozvala že je to bollopetalum tiež ho ma doma.
henrieta3
14.04.10,17:05
Henrieta ja nemám zygu ja mám bollopetalum,keď som ju kupila tak bolo napisane že je zygopetalum ale zygo má večie kvety.Ale ma-ba sa mi ozvala že je to bollopetalum tiež ho ma doma.
myslis tu, co mas na foto s dendrobkou a potom na dalsej fotke, tak to ano, mam taku istu, to je bella
kto tu potom ukazoval tu zygu, co beznadejne hladam? nevies?
mata10
14.04.10,17:13
myslis tu, co mas na foto s dendrobkou a potom na dalsej fotke, tak to ano, mam taku istu, to je bella
kto tu potom ukazoval tu zygu, co beznadejne hladam? nevies?
Ano je to presne ta.
henrieta3
14.04.10,17:17
Ano je to presne ta.
Pekne video na dobru noc
http://www.youtube.com/watch?v=MmIi7ryU_y4
lujza.j
14.04.10,17:38
Ahoj lujza dúfam že aj moja orchidejka sa s toho dostane korene jej pekne rastú tak uvidím:)
určite sa z toho dostane!!! na obr. 2, tie dva velké listy sú pôvodné, ten biely stred to bolo hnilé srdiečko normálne bolo čierne, ale obstrihala a tu už hnilé nebolo.
na obrázkoch, to čo je také špicaté narastené z boku to je nová rastlinka:)
henrieta3
14.04.10,17:44
určite sa z toho dostane!!! na obr. 2, tie dva velké listy sú pôvodné, ten biely stred to bolo hnilé srdiečko normálne bolo čierne, ale obstrihala a tu už hnilé nebolo.
na obrázkoch, to čo je také špicaté narastené z boku to je nová rastlinka:)
to jevelky pestovatelsky a zachranny uspech
Silvernola
14.04.10,18:03
Pekne video na dobru noc
http://www.youtube.com/watch?v=MmIi7ryU_y4
Ty si myslíš, že po tomto zaspím?! Celú noc sa budem zhrýzať závisťou!:D:D:D
Všimni ste si? Ani jediný kvetináč nie je priesvitný. A ako sa im darí!
infinityfx21
14.04.10,18:10
Tu sú fotky tej chuderky::mee::mee::mee:

Maťka pokial má dobré korienky,nič nieje stratené.Ona sa zotaví,len jej trošku ver.Ved vela krát som čítala,že aj nové rastlinky vyhnali,aj ked mali poškodené srdiečko.Tak prajem vela šťastia a trpezlivosti.:)
mata10
14.04.10,18:14
Heni kásne je to video:):):)
lujza.j
14.04.10,18:17
to jevelky pestovatelsky a zachranny uspech
dakujem, už to mám raz úspešne za sebou, ak sú korene ok,tak si myslím, že záchrana je reálna:) pridávam foto už zachránenej a dokonca som na nej urobila aj omladenie:D:D
infinityfx21
14.04.10,18:23
verím, ti že si zúfalá:( teraz už len jemne rosit alebo polievat, potom už len veľa, veľa trpezlivosti:)

Ďakujem.Priznám zatiať som jej ešte nestrihla tie stonky,ked je mi to tak lúto.Ale dnes som ju chuderku omylom vysypala,a videla som korienok.Asi si aj namýšlam,tak som ju rýchlo dala naspäť.Chcem sa ešte spýtať,čo má žlté listy,zhodí ich sama,alebo ich mám dať dole?
infinityfx21
14.04.10,18:34
baumax je plny orchidei, velke, male, drahsie, aj lacnejsie, 1 somsi kupila, strednu, zo zeme som ju pozbierala, maju to tam porozhadzovane, mini biele, ruzove, ale to, co hladam, som nenasla
mala by tam prist kontrola, to, co predavaju za 3 eura fakt do obchodu nepatri, ved to nie su 3 koruny

Henika tu u nás mali aj miny za 3,50,penaženka mi nedovolila a aspon som sa pokochala.Mali aj stredné za 3€,ale iba biele,ale nádherné mali za 6€.Nevedela by som si vybrať len jednu.Ale tie mini ma štvú:mad:,že som ani jednu nezobrala.Ale budúci týždeň,ak budem dobrá na muža:---,tak snád naprázdno neodídeme.:)
lujza.j
14.04.10,18:53
Ďakujem.Priznám zatiať som jej ešte nestrihla tie stonky,ked je mi to tak lúto.Ale dnes som ju chuderku omylom vysypala,a videla som korienok.Asi si aj namýšlam,tak som ju rýchlo dala naspäť.Chcem sa ešte spýtať,čo má žlté listy,zhodí ich sama,alebo ich mám dať dole?
žlté listy zhodí sama, oni oschnú a potom z takého zlomu odpadnú. o vysypaní ani nehovor, nemám väčšieho jedu ked sa mi to prihodí:mad::mad::mad:
infinityfx21
14.04.10,19:08
žlté listy zhodí sama, oni oschnú a potom z takého zlomu odpadnú. o vysypaní ani nehovor, nemám väčšieho jedu ked sa mi to prihodí:mad::mad::mad:

No,mám len jedno okno kým malý nepodrastie a nepochopí že tam mám kvetinky,že sa tam ani priblížiť nemôže a mám ju na kraji aby mala aspoň svetlo.A to ako naschvál sa snážím pomaly po špičkách chodiť,a na potvoru ju vysypem.Zajtra ju premiestnim do stredu okna,svokrina pacientka pojde bokom.:D Pekný večer.:)
zmrzka333
14.04.10,19:26
posielam aj fotku ako to chudatko vyzera :(
Sice neskor ale dohanam zameskane. Tak toto nie je ziadne chudatko ale pekna zdrava orchidka. Uschnutu stonku odstrihni a zlty spodny list odtrhni. To co sa s nou deje je uplne normalne spravanie sa orchidky. Niektora stonka uschne niektora ostane zelena a pusti nove kvety alebo sotnky. Nic chorobne sa s tvojou orchidkou nedeje.
henrieta3
15.04.10,05:04
Henika tu u nás mali aj miny za 3,50,penaženka mi nedovolila a aspon som sa pokochala.Mali aj stredné za 3€,ale iba biele,ale nádherné mali za 6€.Nevedela by som si vybrať len jednu.Ale tie mini ma štvú:mad:,že som ani jednu nezobrala.Ale budúci týždeň,ak budem dobrá na muža:---,tak snád naprázdno neodídeme.:)
Poradim ti, muzickovi nic nehovor a ked ju velmi chces, chod v ramci prechadzky pre nu, aspon ju nehodia do kontajnera. A manzelovi povedz, ze si si ju kupila namiesto neho, nemusi domov nosit kvety. Je dobre mat aj male zenske tajomstva.
Tato uz lezala na zemi, vysypany substrat, najprv som ju zasadila a isla som prec, ale ma zavolala, tak je uz u mna na okne. Presadila som ju, pockam, co urobi, aj keby som mala odstrihnut kvet, pokusim sa ju zachranit.
privát
15.04.10,06:57
takúto "tigricu" aj ja chcem.
infinityfx21
15.04.10,08:42
Poradim ti, muzickovi nic nehovor a ked ju velmi chces, chod v ramci prechadzky pre nu, aspon ju nehodia do kontajnera. A manzelovi povedz, ze si si ju kupila namiesto neho, nemusi domov nosit kvety. Je dobre mat aj male zenske tajomstva.
Tato uz lezala na zemi, vysypany substrat, najprv som ju zasadila a isla som prec, ale ma zavolala, tak je uz u mna na okne. Presadila som ju, pockam, co urobi, aj keby som mala odstrihnut kvet, pokusim sa ju zachranit.

Som lenivá ísť 5km s kočíkom v takomto počasí.Ked bude pekne,uvidím.A ako nápad je to super:),poslala by som ti aj bodík,ale ešte nemôžem;).A ten tvoj tigrík je krásny,určite jej bude dobre.:---
infinityfx21
15.04.10,08:53
mimotemy Kočky dala som nejaké foto do albumov,ale orchidky to žial nie sú.:mee::mee:
bogarik68
15.04.10,10:30
Aj ja mám doma už tri orchidee, ale len dve mi krásne kvitnú, tá ktorú som dostala ako prvú vôbec nechce zakvitnúť a už ju mám 2. rok, fakt neviem čo s ňou, už som ju dala na to isté miesto ako tie kvitnúce, má len krásne silné listy, plno koreňov a kvety stále nikde!!!Poraďte nejakú dobrú fintu čo s ňou....je mi ľúto ju vychodiť...
bogarik68
15.04.10,10:33
Podľa mňa menej zalievať, to by malo pomôcť. Ja zalievam tak raz za týždeň, radšej im postrekujem listy cca 2krát, no a zásadne iba prevarenou vodou.
infinityfx21
15.04.10,12:02
Aj ja mám doma už tri orchidee, ale len dve mi krásne kvitnú, tá ktorú som dostala ako prvú vôbec nechce zakvitnúť a už ju mám 2. rok, fakt neviem čo s ňou, už som ju dala na to isté miesto ako tie kvitnúce, má len krásne silné listy, plno koreňov a kvety stále nikde!!!Poraďte nejakú dobrú fintu čo s ňou....je mi ľúto ju vychodiť...

Ahoj.Oni sú niekedy potvory,robia si s nami čo chcú.Vyhodiť ju by bol HRIECH,všetci túžime aby boli silné a zdravé,tak ako máš ty.Neboj,ona ti raz zakvitne,asi potrebuje ešte čas.Ale určite tu nájdu holky nejaké finty.;)
Jara
15.04.10,12:04
Moja kolegyňa tak mala jednu 3 roky, čo jej nekvitla, tak ju odniesla k mame a ona kvitne... Skús ju premiestniť na miesto, kde ešte nikdy nebola.
henrieta3
15.04.10,13:11
Moja kolegyňa tak mala jednu 3 roky, čo jej nekvitla, tak ju odniesla k mame a ona kvitne... Skús ju premiestniť na miesto, kde ešte nikdy nebola.
ja by som sa jej pozrela na zubky, ci nema v kvetinaci nejaku tarantulu, vymenila by som koru, 2 rocna je uz stara, mozno najdes nejake chore korienky, pozri a uvidis, co uvidis
henrieta3
15.04.10,13:16
Som lenivá ísť 5km s kočíkom v takomto počasí.Ked bude pekne,uvidím.A ako nápad je to super:),poslala by som ti aj bodík,ale ešte nemôžem;).A ten tvoj tigrík je krásny,určite jej bude dobre.:---
ved uvidis, malo by sa uz aj vycasit, prave rozmyslam, ci jej odstrihnem stonku, musela som jej aj podopriet listy, ale bude jej tu urcite lepsie ako tam na zemi
henrieta3
15.04.10,13:18
Moja kolegyňa tak mala jednu 3 roky, čo jej nekvitla, tak ju odniesla k mame a ona kvitne... Skús ju premiestniť na miesto, kde ešte nikdy nebola.
alebo k mame Jarkinej kolegyne
lusielaL
15.04.10,13:27
Neviem,neviem...na moje som finty zatial neskusala.Tiez si niektore uz nepamätam ake su lebo od zakupenia nekvitli.A myslim ze je skoda do nej vrtat ked vidis ze je zdrava.Presadzanim strati kopu korenov,zastavi sa rast a mozes si narobit len skodu.Mozno vyskusat hnojenie,aj to miesto-moje sa rozbehli na vychodnych oknach.Ale pravda je ze nie vsetky su rovnako kvitnutiaschopne.