zuzkahris
23.04.10,20:26
A samozrejme nechýbajú ani 2 nové orchidejky :) :)
lujza.j
23.04.10,18:27
Dnes sme boli na Flóre, tak nejaké fotky :)
aj si si niečo kúpila?:)
zuzkahris
23.04.10,18:29
A ešte ich spoločné fotky:), mám z nich obrovskúúúú radosť, ani spať nebudem :o.
lujza.j
23.04.10,18:30
A samozrejme nechýbajú ani 2 nové orchidejky :) :)
ok, už som zistila že áno, /ty si pridávala foto ja som sa pýtala/ tá bodkovaná je úúžasnáá:eek::eek:
zuzkahris
23.04.10,18:35
ok, už som zistila že áno, /ty si pridávala foto ja som sa pýtala/ tá bodkovaná je úúžasnáá:eek::eek:

Ďakujeeem, to je Elegant beauty, som šťastná, že som na ňu natrafila :) a veľmi sa teším aj mojej prvej Miltonke :)
Valcake
23.04.10,18:36
zuzkahris, fakt prekrásne, ale aj všetky tvoje ostatné. :);)
lesslie
23.04.10,18:37
Dnes sme boli na Flóre, tak nejaké fotky :)
nadherneeee......aj nejaky ulovok je doma? :) inak vsetky fotky aj s gardenie su uzasne...asi zacinam byt aj rada,z e som tam nesla...asi by sa mi este tyzden snivalo o tolkej krase :D
zuzkahris
23.04.10,18:41
Ďakujem vám za pochvalu, ja dnes spím asi pri nich :) a ešte jedna predsa-kúpili sme aj záhradnú orchideu - Pleionku, zatiaľ je v puku, zajtra ju nasadím do záhrady a keď rozkvitne, pridám fotky, je ozaj nádherná :)
lesslie
23.04.10,18:43
ok, už som zistila že áno, /ty si pridávala foto ja som sa pýtala/ tá bodkovaná je úúžasnáá:eek::eek:
vidim, ze nie som jedina zvedava :) aj ja som sa pytala a odpoved predbehla nase otazky :D
zuzkahris
23.04.10,18:45
Normálne sa tuším predbiehame v písaní :D:D
lesslie
23.04.10,18:45
A ešte ich spoločné fotky:), mám z nich obrovskúúúú radosť, ani spať nebudem :o.
juuuuuuuuj naaaaaaaaadheneeeeeeee :) prekrasne...bude sa mi o nich snivat...velmi mam rada fialovo zafarbene akekolvek :) kraaaasne ...tisko zavidim :)
lesslie
23.04.10,18:48
Normálne sa tuším predbiehame v písaní :D:D
tak ked is sem dala take prekrasne fotky s este prekrasnejsimi orchidkami...skoda nekomentovat a nezavidiet :D
zuzkahris
23.04.10,18:50
tak ked is sem dala take prekrasne fotky s este prekrasnejsimi orchidkami...skoda nekomentovat a nezavidiet :D
Veľmi ma teší, že aj vám sa páčia ;)
lesslie
23.04.10,18:55
Veľmi ma teší, že aj vám sa páčia ;)
to pockaj zajtra, ked tu bude viac zavislaciek :D :D :D :D:D:D:D
VieraPopluharova
23.04.10,19:22
Dievcence, vsetky foto su nadherne, zajtra sa chystam na floru i ja, ale chcem sa Ta spytat i ja mam ludisiu,kupila som ju minuly rok v Nitre, no nieco sa jej stalo, mala 3 stonky, tak som ju urezala, dala do vody a ujali sa vsetky 3 nanovo, len mam jeden problem, bola zasadena v normalnom zahradnickom substrate a nie v kôre, môze to tak byt? A este ako casto ju polievat a hnojit, pretoze este som nanej kvety nemala.Dakujem.Mimochodom patrim medzi velke zavislacky, mame doma skoro tridsat orchidei a vsetky parapety obsadene, ale pre kazdu novu vzdy najdem miesto, asi sa nam predlzuju parapety:D:):D
infinityfx21
24.04.10,05:04
..je to postrek, takže postriekať rastlinu;)

Ahoj.Neviem či je to dobré ako postrek,olej totiž upcháva pory na listoch,teda podla toho,čo som čítala v príspevkoch.
infinityfx21
24.04.10,05:09
Infinityfx21: Ospravedlňujem sa ti za túto reakciu. Takto podráždene reagovať hanbím sa keď si to po sebe čítam. Ty si ma chcela podporiť a ja som bola myšlienkami inde. Teraz som v pohode najbolestnejšia časť.... odstránenie kvetov je za mnou. /Okrem jednej orchidei. S tou akosi no.. zatiaľ ide do spálne a keď na nej nájdem čo i len jednu črievičku... :mad:/Pred vystriekaním používam recept čo mi poradila beba13. Práve som vyčistila ôsmu orchideu a keď to budem mať za sebou vystriekam ich NURELLE D. Fuj to je smrad budem sa musieť na noc vysťahovať z izby. Ešte raz prepáč ak som bola podráždené. Prajem pekný a pohodový víkend. Evika

To je v pohode,všetky sme na orchidky háklivé.Viem aké to je strihať stonky,ja som tiež musela odstihnúť,prvý krát by mi vykvitla,ale nemala korienky a chcela kvitnúť.Takže to chápem.Prajem vela šťastia pri liečení.:---
infinityfx21
24.04.10,05:24
Prosím kde sa to dá nájsť, alebo odkiaľ je táto informácia, že Miltoniopsis je kríženec so sirôtkou?

To mi povedali tam na výstave,v tých stánkoch.Alebo ma oklamali?Teraz som na pochybách,lebo Miltoniopsis nepoznám.Ale ešte že Ťa tu máme a poradíš nám.Pekný deň.A ďakujem.
infinityfx21
24.04.10,05:34
A chcem všetkým čo sa im páčili foto z Gardenie poďakovať.Pekný víkend,i keď trochu pod mrakom.
Zuzka nádhera,ani ja by som nespala pri tolkej kráse.
Zdenka175
24.04.10,05:35
Lujza je mi to samozrejme jasné.
Nejdem sa vyhovárať, že pri skoro 20 orchideách je problém s prevarením takého množstva vody. Nemám to v očku ale na 15 min ponorenie jednej orchidei rátam tak liter a štvrť vody.
Bola to chyba zvlášť ak som dostala pred 3 týždňami jednu orchideu a vzápätí som neodolala a priniesla si z kvetinárstva ďalšiu. Budem za ňu tvrdo a dlhodobo platiť. Podľa toho čo som si naštudovala na nete zbavenie sa tej plagy je dlhodobá záležitosť. Ešte neviem či to nespravím radikálne a pred procedúrou nezostrihám všetkým orchideám kvety. Je mi to ľúto. Okrem jednej ktorú som zostrihla a oddelila už včera mali ostatné iba 2-4 parazity. Šli ľahučko jarovou vodou. Dnes beriem lupu všetko najprv riadne vyčistím. Rada beba13 sa mi zdá prijateľná. Lieh si netrúfam aspoň zatiaľ nie. A samozrejme po ceste domou si kupujem Mospilan. Držte mi palce aby ho v kvetinárstvach po ceste domov mali. Uf mám teraz veľa práce ale nakúkam ak by mi sem prišla nejaká praktická rada. O 14:00 padám z práce /však si to nadrobím/ a idem zháňať Mospilan. Alebo ešte lepšie obvolám cez obedňajšiu prestávku kvetinárstva v Blave.
Ja to s vodou riešim takto. Mám 10 phal. Keď varím vodu v kanvici na kávu... vždy trocha ostane a tú si zlievam do 0,7 l zavaracích fliaš.Na polievanie mi stačia 2flaše. Za týždeň to v pohode nazbieram:D. Prelejem s 1 dcl vody a potom z misky ešte vodou znova podľa potreby bud 1 alebo 2x.
henrieta3
24.04.10,05:56
Ja to s vodou riešim takto. Mám 10 phal. Keď varím vodu v kanvici na kávu... vždy trocha ostane a tú si zlievam do 0,7 l zavaracích fliaš.Na polievanie mi stačia 2flaše. Za týždeň to v pohode nazbieram:D. Prelejem s 1 dcl vody a potom z misky ešte vodou znova podľa potreby bud 1 alebo 2x.
Neviem, ako dopadla zachrana, ale aj tu je par rad, ktore tuto stranku nepoznaju, snad si vyberu
http://www.orchideje.freepage.cz/chorobyaskudci/
2009
24.04.10,06:39
Ja to s vodou riešim takto. Mám 10 phal. Keď varím vodu v kanvici na kávu... vždy trocha ostane a tú si zlievam do 0,7 l zavaracích fliaš.Na polievanie mi stačia 2flaše. Za týždeň to v pohode nazbieram:D. Prelejem s 1 dcl vody a potom z misky ešte vodou znova podľa potreby bud 1 alebo 2x.

Rozumiem. Ty ich iba zaleješ a to čo odtečie do misky naleješ do kochlíka znovu. Ja mám ale iný systém. Po bokoch priesvitného kvetináča som na každej spravila otvory. Nechávam orchidee doslova piť 15 min. A natiahnu si toho hodne. Táto metóda je osvedčená lebo väčšina mi bez prestávky kvitne druhý krát. Možno nie pre to. Možno im vyhovuje poloha bytu alebo celkovo je to priamo v tom, že sú to silné kusy. Neviem kde boli kupovaná všetky som podostávala od rôznych ľudí behom 2-3 dní na moje minuloročné narodeniny. A že som s nimi zaobchádzala neopatrne? Prežili veľa. Aj život v podnájme aj sťahovaču koncom decembra. Podcenila som opatrnosť. Ľutujem, že som si neodfotila tie v obývačke ani v spálni. Jedna fialová vyzerala ako malý krík. Preto museli kvety dolu. Pri takom množstve kvetou sa nedali rastlinky poriadne skontrolovať a vyčistiť. Postrek si nechávam na dnešnú noc. Smrdí to a ja som sa rozhodla, že aj keď ich vyvriem všetky do jednej izby byt bude na noc prázdny a bude sa vetrať cez obývačku v celom byte.
henrieta3
24.04.10,06:59
Neviem, ako dopadla zachrana, ale aj tu je par rad, ktore tuto stranku nepoznaju, snad si vyberu
http://www.orchideje.freepage.cz/chorobyaskudci/
este sem pridam adresy, neviem, ci posielaju aj do SR, ale ked uvidite ceny...

MarPet - tyhle ceny v supermarketech jsou neskutečně přemrštěné.
Od Lukscheiterů koupíte květuschopnou Vandu nebo Ascocendu za 380Kč. Sice bez vázy, ale tu pořídíte okolo 150 Kč, takže se to pořád vyplatí.
Tady máte další osvědčené prodejce Vand za rozumné ceny, všichni zasílají poštou: http://www.orchidejdodomu.cz/ (http://www.orchidejdodomu.cz/) - ti mají Vandy za 385 Kč, ale zatím nemají nabídku, přes zimu neposílali, je třeba si to hlídat nebo jim zavolat. Další je : http://www.naturaliacz.eu/cs/ (http://www.naturaliacz.eu/cs/) - pan Ivánek má Vandy a Ascocendy za 400 Kč a opět velmi kvalitní rostilny http://www.orchideje.freepage.cz/img/smajls/1.gif
henrieta3
24.04.10,08:11
dakujem, už to mám raz úspešne za sebou, ak sú korene ok,tak si myslím, že záchrana je reálna:) pridávam foto už zachránenej a dokonca som na nej urobila aj omladenie:D:D
Pridavam foto pomaly sa rozbiehajucej zachrany, uz rastie vzdusny koren, aj listok, po odstrihnuti kvetu a par dni na keramzite sa zacala po zasadeni takto pekne preberat
infinityfx21
24.04.10,10:01
Henika ďakujem za keramzitovú metodu.Asi sa podarí svokrinu zachrániť.Sú tam malé korienky tak sa teším.Viem že ešte neni vyhraté,ale je už aspoň nádej.
infinityfx21
24.04.10,10:35
A chcem sa ospravedlniť 2009 za môj zmätok o listoch.Zle som čítala,niekde asi medzi riadkami.Ona písala o kvetoch a ja som čítala o listoch.Takže ešte raz sa ospravedlnujem.
lujza.j
24.04.10,12:19
Ja to s vodou riešim takto. Mám 10 phal. Keď varím vodu v kanvici na kávu... vždy trocha ostane a tú si zlievam do 0,7 l zavaracích fliaš.Na polievanie mi stačia 2flaše. Za týždeň to v pohode nazbieram:D. Prelejem s 1 dcl vody a potom z misky ešte vodou znova podľa potreby bud 1 alebo 2x.
Zdeni aj ja som to tak robila, ale už pijem len espresso:(
henrieta3
24.04.10,13:35
Henika ďakujem za keramzitovú metodu.Asi sa podarí svokrinu zachrániť.Sú tam malé korienky tak sa teším.Viem že ešte neni vyhraté,ale je už aspoň nádej.
Blahozelam, snad mas uz vyhrane, momentalne ju mas kde? Uz si ju zasadila?
milka 60
24.04.10,18:55
A ešte ich spoločné fotky:), mám z nich obrovskúúúú radosť, ani spať nebudem :o.
Máš meť prečo radosť, sú kráááásne gratulujem:):):)
zuzkahris
24.04.10,19:02
Máš meť prečo radosť, sú kráááásne gratulujem:):):)

Ďakujem Milka :)
milka 60
24.04.10,19:08
Máte už cymbídka vonku? ja už áno
infinityfx21
24.04.10,19:16
Blahozelam, snad mas uz vyhrane, momentalne ju mas kde? Uz si ju zasadila?

Ďakujem,ešte je na keramzite,asi počkám kým budú väčšie korienky.Snáď porastú dalej.Dúfam.:o
infinityfx21
24.04.10,19:24
Prišla som od švagrinej.No,ona si orchidky nevšíma,polieva ako si zmyslí,teda kúpe na 24h,hnojí raz za rok a neverili by ste aké sú krásne,pfuj,pfuj.Kvitnú jej už po tretí krát,no skrátka asi zahájim aj ja nevšímavosť.a na jednej má aj keiku,lenže mne to nedá byť voči nim nevšímavá.
A asi som úchylná,pretože keď idem som synom na prechádzku,pozerám ludom do okien,a teší ma pohlad na orchidky.Majú ich skoro v každom dome a videla som jedným aj keiku.Hneď to spríjemní trošku náladu,len škoda,že sú to neni moje.
zuzkahris
24.04.10,19:26
Máte už cymbídka vonku? ja už áno
Milka aj v noci? Tak aj ja zajtra dám von ;)
milka 60
24.04.10,19:29
aj v noci ,veď ráno bolo 9 stup
zuzkahris
24.04.10,19:31
aj v noci ,veď ráno bolo 9 stup
No dobre, takže ďakujem za info, Cymbidko mám len pol roka, tak som sa ešte bála :o, ale zajtra ráno pôjde teda na balkón :)
infinityfx21
24.04.10,20:48
A ešte sa chcem spýtať,či je vhodná aj topolová kôra ako substrát?
A do akej výšky môže byť mini,lebo čo mám tú poslednú,tak má asi 16cm,a je menšia ako stredné.Má aj maluškavé listy,tak či to nieje náhodou tá mini.
mata10
25.04.10,05:42
Infinityfx21 ja mám mini orchidei zasadené v coco chipsách a pravdepodobne určite to bude mini orchidea ked ma 16 cm.
henrieta3
25.04.10,06:56
Ďakujem,ešte je na keramzite,asi počkám kým budú väčšie korienky.Snáď porastú dalej.Dúfam.:o
Ja som ju zasadila do kory, suchej, polozila na mokry keramzit do velkeho kvetinaca pod nu, ked som ju 1x poliala, do vecera sa ukazal listok, je to zazracna bojovnicka.
janka51
25.04.10,07:34
A ešte sa chcem spýtať,či je vhodná aj topolová kôra ako substrát?
A do akej výšky môže byť mini,lebo čo mám tú poslednú,tak má asi 16cm,a je menšia ako stredné.Má aj maluškavé listy,tak či to nieje náhodou tá mini.
Je to určite mini, ale o topoľovej kôre neviem nič, ja ju mám presadenú v substrakte na orchidey.
lusielaL
25.04.10,07:42
Ahojte,tak rozkvitli dalsie.
lesslie
25.04.10,08:26
taaaak pridavam slubene fotky mojej novej orchidky, sice mali byt v piatok, no az dnes mam konecne kabel na fotak :) a pridavam zopar aj monich novych listockov na ostatnych dvoch, ktore sa chvalabohu po zime konecen zobudili :) a tiez dendrobko, ktore uz clee rozkvitlo a naaaadherne vonia :)
1. a 2. nova orchidka phalaenopsis sugar brown, 3. novy listok, 4. novy listok na dalsej orchidke, 5. dendrobko pri kupe pred 3.tyzdnami, 6. dendrobko teraz :)
lujza.j
25.04.10,08:42
Ja som ju zasadila do kory, suchej, polozila na mokry keramzit do velkeho kvetinaca pod nu, ked som ju 1x poliala, do vecera sa ukazal listok, je to zazracna bojovnicka.
ona je bojovníčka a ty šikulka:)
mata10
25.04.10,08:59
taaaak pridavam slubene fotky mojej novej orchidky, sice mali byt v piatok, no az dnes mam konecne kabel na fotak :) a pridavam zopar aj monich novych listockov na ostatnych dvoch, ktore sa chvalabohu po zime konecen zobudili :) a tiez dendrobko, ktore uz clee rozkvitlo a naaaadherne vonia :)
1. a 2. nova orchidka phalaenopsis sugar brown, 3. novy listok, 4. novy listok na dalsej orchidke, 5. dendrobko pri kupe pred 3.tyzdnami, 6. dendrobko teraz :)
Lesslie dendrobko je krásne,nech ťa dlho teší .
lesslie
25.04.10,09:11
Lesslie dendrobko je krásne,nech ťa dlho teší .
dakujem :)
jajax
25.04.10,12:41
Máte už cymbídka vonku? ja už áno
ja sa este bojim:eek:radsej pockam az po zmrznutych:D
infinityfx21
25.04.10,18:36
Je to určite mini, ale o topoľovej kôre neviem nič, ja ju mám presadenú v substrakte na orchidey.

Ďakujem Janka.Teším sa :Dže je to mini,lebo som ju kupovala na VŠ v botanickej,chabrala som a nepýtala sa.Tiež je v kôre na orchidky.Tá topolová ma napadla,lebo vyrúbali topole pri rieke,reku či náhodou.
infinityfx21
25.04.10,18:39
Infinityfx21 ja mám mini orchidei zasadené v coco chipsách a pravdepodobne určite to bude mini orchidea ked ma 16 cm.

Maťka teším sa,že už aj ja mám mini.Je v kôre,cocochipsy nemám,ale aj nad nimi som už uvažovala.
infinityfx21
25.04.10,18:46
Ja som ju zasadila do kory, suchej, polozila na mokry keramzit do velkeho kvetinaca pod nu, ked som ju 1x poliala, do vecera sa ukazal listok, je to zazracna bojovnicka.

Heni,ja ju chcem ešte nechať na keramzite,nech trošku podrastú korene.Ešte sa mi zdajú vélmi maličké.Dúfam,že už to bude len dobré.:o
lujza.j
25.04.10,19:01
tak ked je tu reč o mini tak aj ja už mám mini asi mesiac:). bola zasadená v pilinách a machu, ked som ju poliala a skontrolovala ju o dva dni tak som mala pocit, že je ešte mokrejšia ako pred zálievkou:( tak som ju klasika šupla do mixu kôra+keramzit:)
milka 60
25.04.10,19:09
Je to určite mini, ale o topoľovej kôre neviem nič, ja ju mám presadenú v substrakte na orchidey.
Čítala som na inom fore , že topolová kôra je dobrá
http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=17&t=30&st=0&sk=t&sd=a&sid=2669d1998dd54134f27b901b99d1328a&start=10
infinityfx21
25.04.10,19:20
tak ked je tu reč o mini tak aj ja už mám mini asi mesiac:). bola zasadená v pilinách a machu, ked som ju poliala a skontrolovala ju o dva dni tak som mala pocit, že je ešte mokrejšia ako pred zálievkou:( tak som ju klasika šupla do mixu kôra+keramzit:)

Lujzi ja som ju presadila hneď v ten deň.Na foto bola vo velkom hnusnom a ťažkom kochli.Hned sme prišli o 4 korene,nechala som jej len tie vnutorné vlasky a ostalo asi 5 koreňov.Hádam bude dobre.A využila som pohárik zo zmrzky z Mc Donaldu.
lujza.j
25.04.10,19:22
ja som si minule na miesto "coco cripsou" kúpila kôru z douglasy:eek::) ale ešte som ju neskúšala použit:)
infinityfx21
25.04.10,19:27
Čítala som na inom fore , že topolová kôra je dobrá
http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=17&t=30&st=0&sk=t&sd=a&sid=2669d1998dd54134f27b901b99d1328a&start=10

Milka ďakujem za info,zajtra v rámci prechádzky ideme na kôru.Zadara je dobrá,no nie?Ale premýšlam nad borovicovou,len nemám ani šajny kde ju hladať.Jedine na vianoce,kúpiť borovicu a potom zúžitkovať.Pekný večer.
lujza.j
25.04.10,19:33
Lujzi ja som ju presadila hneď v ten deň.Na foto bola vo velkom hnusnom a ťažkom kochli.Hned sme prišli o 4 korene,nechala som jej len tie vnutorné vlasky a ostalo asi 5 koreňov.Hádam bude dobre.A využila som pohárik zo zmrzky z Mc Donaldu.
tiež som prišla o pár korienkov, ja som ju dala flašky z pol litr. miner,. rorienky zatiaľ nerastú. ale kvietky rozkvitli:) nejaví známky "vykapania":) mala dobrú cenu 4,70e.
lujza.j
25.04.10,19:35
Milka ďakujem za info,zajtra v rámci prechádzky ideme na kôru.Zadara je dobrá,no nie?Ale premýšlam nad borovicovou,len nemám ani šajny kde ju hladať.Jedine na vianoce,kúpiť borovicu a potom zúžitkovať.Pekný večer.
borovicová je fajn, ale čo stou živocou:eek:
Silvernola
26.04.10,02:11
Milka ďakujem za info,zajtra v rámci prechádzky ideme na kôru.Zadara je dobrá,no nie?Ale premýšlam nad borovicovou,len nemám ani šajny kde ju hladať.Jedine na vianoce,kúpiť borovicu a potom zúžitkovať.Pekný večer.
Nezabudni ju premyť a dezinfikovať v pare alebo v mikrovlnke. Kôra ihličin ja sama o sebe "antimikrobiálna", čo spôsobuje terpentín v živici. Topoľová môže byť plná všeliakých potvoriek.
mata10
26.04.10,05:35
Janka51 včera mi to nedalo a išla som pozrieť do kauflandu na orchidei a jedná už je doma:D
henrieta3
26.04.10,05:41
Janka51 včera mi to nedalo a išla som pozrieť do kauflandu na orchidei a jedná už je doma:D
Matka, je akoby dvojicka mojej, vobec mame vela podobnych, moja je strednej velkosti.
mata10
26.04.10,05:45
Matka, je akoby dvojicka mojej, vobec mame vela podobnych, moja je strednej velkosti.
Aj moja:D:D:D asi sú dvojičky.:)
beba13
26.04.10,05:46
Mám ich. Sú to VLNATKY. :( Dokelu. Museli prísť s novou orchideou. Je to v rannom štádiu lebo orchidee vyzerajú sviežo a väčšina mi teraz kvitne už 2x.
..:mee: no už som musela aj já včera zarobiť ten postrek, tiež som objavila vlnatky a priamo na kvete orchidejky, tak som ju zostrihla a listy postriekala, dúfam že to zaberie
henrieta3
26.04.10,05:55
Aj moja:D:D:D asi sú dvojičky.:)
Tak sa drzte, ja musim trosku s nou carovat, bola na vyhodenie, pomaly sa prebera.
Ma-Ba
26.04.10,06:26
To mi povedali tam na výstave,v tých stánkoch.Alebo ma oklamali?Teraz som na pochybách,lebo Miltoniopsis nepoznám.Ale ešte že Ťa tu máme a poradíš nám.Pekný deň.A ďakujem.

infinity - prvé čo ma napadlo bolo, že väčšiu hlúposť som nepočula. Ale to je dosť nepekné vyjadrenie. Tak trošku, málilinko info - Miltoniopsis je pôvodom z Kolumbie a tvarom pripomína sirôtku. Je chladnomilná a často názov je zamieňaný za Miltoniu. Ale to by bolo na dlho. Takže len v krátkosti. Ak niekto dá takúto info mal by mať naštudované spôsoby množenia, kríženia a nielen tak čosi povedať zákazníkovi, ktorý si myslí, že sa informuje u odborníka. Ak sa mýlim prosím opravte ma.Tieto čo nakupujeme my sú hybridy, ktoré množia tí, ktorí majú na to podmienky a zariadenia. Ale toto väčšina pestovateľov orchideí vie.
Niečo o týchto veciach sa nachádza v knihe Orchideje od A do Z od Zdeňka Ježka a iné.
Ohľadom kôry - pestovatelia odporúčajú viac píniovú kôru- borovicovú zo starých pňov teda takú, ktorá neobsahuje živicu. Takže vianočný stromček nie je dobrý nápad. Ide hlavne o to aby kôra dlho vydržala a aby sa rýchlo nerozpadla a nebolo treba orchideje stále presádzať. Inak coco - chips miešaný s píniovou kôrou je podľa mňa výborná kombinácia.
Ma-Ba
26.04.10,06:58
A ešte môj nový prírastok z Flóry, hoci bola pre mňa trošku sklamaním. Stánkov s orchideami bolo dosť, ale výber farieb a farebných kombinácií orchideí bol dosť slabý.
2009
26.04.10,07:08
..:mee: no už som musela aj já včera zarobiť ten postrek, tiež som objavila vlnatky a priamo na kvete orchidejky, tak som ju zostrihla a listy postriekala, dúfam že to zaberie
Čo si použila? Ja som ich Tvojou metódou iba vyčistila. Použila som vatu a na neprístupných miestach som ju omotala na špáradlo. Na druhý deň večer som ich postriekala priamo prípravkom na Vlnatku krvavú. Nemám názov v hlave chcela som pôvodne kúpiť niečo iné ale ak chceš večer sa pozriem :rolleyes:
lenus
26.04.10,07:53
Mam pocit, ze orchidea, na ktorej mi rastli dve keiky je trosku zmatena. Asi sa nevie rozhodnut, ci z nej vyrastie keika alebo stonka, pretoze jej vyrastli dva listky a dalej to vyzera ako klasicka stonka :) Viete mi povedat, co to nakoniec bude? Kazdopadne budu aj kvety tak sa tesim :) A na dalsej mi po dlhsom case rastie nova stonka :)
Ma-Ba
26.04.10,10:07
Bude to kvetný stvol. Ale druhá keika je celkom pekná.
infinityfx21
26.04.10,10:08
tiež som prišla o pár korienkov, ja som ju dala flašky z pol litr. miner,. rorienky zatiaľ nerastú. ale kvietky rozkvitli:) nejaví známky "vykapania":) mala dobrú cenu 4,70e.

Moja bola za 5€,ale mám pocit že sa jej asi u mňa nepáči.Dala som ju ešte aj na keramzit,s jej kochlíčkom,asi nemá takú vlhkosť ako v sklenníku.No uvidím,dám jej čas na aklimatizovanie.
janka51
26.04.10,10:12
Janka51 včera mi to nedalo a išla som pozrieť do kauflandu na orchidei a jedná už je doma:D
Maťka je krásna nech sa jej darí, mne už dcéra dala príkaz aby som niekde popozerala nejakú peknú:--- Myslím že to už bude na deň matiek:D:D:D Mohlo by dačo prísť už do lidlu.:)
infinityfx21
26.04.10,10:13
infinity - prvé čo ma napadlo bolo, že väčšiu hlúposť som nepočula. Ale to je dosť nepekné vyjadrenie. Tak trošku, málilinko info - Miltoniopsis je pôvodom z Kolumbie a tvarom pripomína sirôtku. Je chladnomilná a často názov je zamieňaný za Miltoniu. Ale to by bolo na dlho. Takže len v krátkosti. Ak niekto dá takúto info mal by mať naštudované spôsoby množenia, kríženia a nielen tak čosi povedať zákazníkovi, ktorý si myslí, že sa informuje u odborníka. Ak sa mýlim prosím opravte ma.Tieto čo nakupujeme my sú hybridy, ktoré množia tí, ktorí majú na to podmienky a zariadenia. Ale toto väčšina pestovateľov orchideí vie.
Niečo o týchto veciach sa nachádza v knihe Orchideje od A do Z od Zdeňka Ježka a iné.
Ohľadom kôry - pestovatelia odporúčajú viac píniovú kôru- borovicovú zo starých pňov teda takú, ktorá neobsahuje živicu. Takže vianočný stromček nie je dobrý nápad. Ide hlavne o to aby kôra dlho vydržala a aby sa rýchlo nerozpadla a nebolo treba orchideje stále presádzať. Inak coco - chips miešaný s píniovou kôrou je podľa mňa výborná kombinácia.

Ma-Ba ďakujem za info,ten blbec ma teda pekne oklamal.A ja som mu uverila,no nič,radšej sa najprv opýtam tu na porade,ako hentakých vagabundov.Len aby predali,tak takému ako ja povedia hocičo.Ale už viem že Miltoniopsis je krásny.:D
lenus
26.04.10,10:37
Bude to kvetný stvol. Ale druhá keika je celkom pekná.
Dakujem, tiez som si to myslela :)
andersenka
26.04.10,12:20
Maťka je krásna nech sa jej darí, mne už dcéra dala príkaz aby som niekde popozerala nejakú peknú:--- Myslím že to už bude na deň matiek:D:D:D Mohlo by dačo prísť už do lidlu.:)
no aj ja spolieham na to, že ku dňu matiek budú nejaké akcie v tescu či lidli...........a hor sa na nákup nejakej novej........
henrieta3
26.04.10,14:35
Dakujem, tiez som si to myslela :)
Podla coho rozoznate, ci to bude stopka, alebo napr. vzdusny koren? Mne rastie podobne, myslela som si, ze koren.
mata10
26.04.10,14:46
Podla coho rozoznate, ci to bude stopka, alebo napr. vzdusny koren? Mne rastie podobne, myslela som si, ze koren.
Keď ide stonka je taká špicatá na konci a koreň je oblí.Keď sa mýlim ma opravte.
mata10
26.04.10,14:48
Dievčatá dočkala som sa na dvoch orchideách mi idú stonky jupíííííí:D:D:D
henrieta3
26.04.10,14:56
Keď ide stonka je taká špicatá na konci a koreň je oblí.Keď sa mýlim ma opravte.
Niekde som sem davala zachranenu, ak sa vam chce pozriet v albume foto c.1, to je urcite koren? Lebo ide smerom dolu a pomaly ho jemne prikryvam. dakujem.
lusielaL
26.04.10,15:10
Ahoj Henka,je to koren,na stonke by sa ti uz robili take male članky.
lusielaL
26.04.10,15:12
Mata tesime sa s Tebou ze odmenili Tvoju trpezlivost.
henrieta3
26.04.10,15:14
Ahoj Henka,je to koren,na stonke by sa ti uz robili take male članky.
Ahoj, dakujem, v mojom pripade je koren potrebnejsi, stonka pride neskor.
henrieta3
26.04.10,15:16
Dievčatá dočkala som sa na dvoch orchideách mi idú stonky jupíííííí:D:D:D
To bude radosti, aj som zvedava, ktore, lebo mame podobne, potom odfot.
janka51
26.04.10,15:33
Podla coho rozoznate, ci to bude stopka, alebo napr. vzdusny koren? Mne rastie podobne, myslela som si, ze koren.
Neviem či to dobré vysvetlím, ale keď ide kvetná stonka tak koniec má tak akoby rozštiepený a koreň je špicatý. Ak sa mýlim nech ma niekto opraví.
Zdenka175
26.04.10,15:35
Jedna orchidea mi kvitne 2,5 mesiaca,už má všetky púčiky otvorené a otočím ju od okna a z očka sa tlačí kvetná stonka:eek::eek:.Aj vám sa to stalo.:) Mne stonky rastú vždy po odkvitnutí tak po mesiaci a táto ešte len kvitne a už toto.Šikulka:D:)
janka51
26.04.10,15:49
Jedna orchidea mi kvitne 2,5 mesiaca,už má všetky púčiky otvorené a otočím ju od okna a z očka sa tlačí kvetná stonka:eek::eek:.Aj vám sa to stalo.:) Mne stonky rastú vždy po odkvitnutí tak po mesiaci a táto ešte len kvitne a už toto.Šikulka:D:)
Zdenka aj mne jedna taktiež ešte má plno kvetou a už z boku vypustila stonku na ktorej už sú aj puky :)a druhá mi vypustila z dvoch očiek stonky a ostali stáť. Tak neviem či keď odkvitne budu pokračovať v raste, alebo vyschnú.:confused:
adi11
26.04.10,16:02
Odborníčky na orchidei prikladám foto mojej a chcela by som vedieť či to rastie stonka alebo koreň ?
mata10
26.04.10,16:31
Odborníčky na orchidei prikladám foto mojej a chcela by som vedieť či to rastie stonka alebo koreň ?
Adi11 ja nič nevidím tak ti posielam fotky čo ide medzi listy je stonka a korienky sú dole na srdiečku dúfam že ti to pomože.To je tá zachraňovaná...
adi11
26.04.10,16:46
Adi11 ja nič nevidím tak ti posielam fotky čo ide medzi listy je stonka a korienky sú dole na srdiečku dúfam že ti to pomože.To je tá zachraňovaná...
ďakujem ti pekne, mojej ide zatiaľ koren, na stonku si ešte počkám, až nejaká bude ? ale korienky aj listy sú zdravé
janka51
26.04.10,16:48
Odborníčky na orchidei prikladám foto mojej a chcela by som vedieť či to rastie stonka alebo koreň ?
Ja tu vidím len korene.:eek:
zuzkahris
26.04.10,18:17
ja som včera kúpala orchidejky a veľmi som sa potešila, 6 orchidejok začalo vyháňať kvetné stonky, ešte trošku slniečka a budeme mať všetci krásne rozkvitnuté okná, tak sa teším :)
lujza.j
26.04.10,18:36
Jedna orchidea mi kvitne 2,5 mesiaca,už má všetky púčiky otvorené a otočím ju od okna a z očka sa tlačí kvetná stonka:eek::eek:.Aj vám sa to stalo.:) Mne stonky rastú vždy po odkvitnutí tak po mesiaci a táto ešte len kvitne a už toto.Šikulka:D:)
bojím sa, aby ti postupne nezačali kvety odkvitat, ak nie tak to bude super:D;)
lujza.j
26.04.10,18:41
Podla coho rozoznate, ci to bude stopka, alebo napr. vzdusny koren? Mne rastie podobne, myslela som si, ze koren.
okrem toho čo tu popísali holky čo je samozrejme pravda tak kvetná stonka rastie tak v strede ako sa spájajú listy neviem či som to dobre vysvetlila:confused: vlastne presne ako ti to rastie, a korene "vylezú" kdekoľvek:):)
rozborova
27.04.10,03:30
Zdenka aj mne jedna taktiež ešte má plno kvetou a už z boku vypustila stonku na ktorej už sú aj puky :)a druhá mi vypustila z dvoch očiek stonky a ostali stáť. Tak neviem či keď odkvitne budu pokračovať v raste, alebo vyschnú.:confused:
Mne tiež kvitne biela už od konca novembra a stále jej dorastá nejaká stonka a ešte stále krásne kvitne .
andersenka
27.04.10,09:15
Mne tiež kvitne biela už od konca novembra a stále jej dorastá nejaká stonka a ešte stále krásne kvitne .
mne jedna biela s fialovými bodečkami kvitla od 11.2. /kúpená vtedy/, ale už kvety odišli, už iba jeden ostal
Už pri kúpe som si všimla, že sa jej z jedného očka tlačí stonka, ale ona za ten 2,5 mesiaca vôbec nepodrástla......... :( čo robiť?
A na mojom "drobátku" tam idú 4 stonky a rastú dosť rýchlo sa mi zdá.......
lenus
27.04.10,09:26
mne jedna biela s fialovými bodečkami kvitla od 11.2. /kúpená vtedy/, ale už kvety odišli, už iba jeden ostal
Už pri kúpe som si všimla, že sa jej z jedného očka tlačí stonka, ale ona za ten 2,5 mesiaca vôbec nepodrástla......... :( čo robiť?
A na mojom "drobátku" tam idú 4 stonky a rastú dosť rýchlo sa mi zdá.......
ja som dostala niekedy v oktobri jednu, ktorej sa tiez tlacila nova stonka z ocka, ale vobec nepodrastla, takze si myslim, ze to tak aj zostane. a na dalsej sa mi zacala zdola tlacit nova stonka, ale ta tiez, z pre mna nepochopitelnych pricin, ostala stat. momentalne na nej rastie druha stonka, takze sa tym uz tak velmi netrapim. ale vie to pokazit radost.
andersenka
27.04.10,11:10
ja som dostala niekedy v oktobri jednu, ktorej sa tiez tlacila nova stonka z ocka, ale vobec nepodrastla, takze si myslim, ze to tak aj zostane. a na dalsej sa mi zacala zdola tlacit nova stonka, ale ta tiez, z pre mna nepochopitelnych pricin, ostala stat. momentalne na nej rastie druha stonka, takze sa tym uz tak velmi netrapim. ale vie to pokazit radost.
áno, veru kazí mi to radosť :o(

Už bolo na nej pár stoniek bočných pri kúpe - tie odkvitli, posledné púčiky na stonke ale vôbec nerozkvitajú, ani sa nezväčšujú. Tak neviem či stonku ustrihnúť, alebo ešte tie posledné zakvitnú.
Aká je skúsenosť Vás ostatných?
sayly
27.04.10,12:53
máte niekto skúsenosti s postrekom Aplaud? Doporučili mi ho na červce, predavačka mala takú odbornú knihu a tam to bolo, už mám toho oberania po krk, už musí nastúpiť aj chémia, nedá sa nič robiť...
Zdenka175
27.04.10,13:26
máte niekto skúsenosti s postrekom Aplaud? Doporučili mi ho na červce, predavačka mala takú odbornú knihu a tam to bolo, už mám toho oberania po krk, už musí nastúpiť aj chémia, nedá sa nič robiť...
No ja mám jeden Aplaud v zásobe, keby bolo treba. Ešte som ho nepoužila. Na sáčku píšu na červce, štitničky,puklice. Vyskúšaj
henrieta3
27.04.10,14:53
áno, veru kazí mi to radosť :o(

Už bolo na nej pár stoniek bočných pri kúpe - tie odkvitli, posledné púčiky na stonke ale vôbec nerozkvitajú, ani sa nezväčšujú. Tak neviem či stonku ustrihnúť, alebo ešte tie posledné zakvitnú.
Aká je skúsenosť Vás ostatných?
Ja ked nevidim pohyb, odstrihnem, tak som to citala, aby sa nevycerpavala, skus pozorovat, ci su puciky v pohybe.
henrieta3
27.04.10,16:53
Rad by som sa vas opytala, ci si orchi aj delite, rozmnozujete? Podarilo sa to niektorej sikovnej?
zuzkahris
27.04.10,18:28
máte niekto skúsenosti s postrekom Aplaud? Doporučili mi ho na červce, predavačka mala takú odbornú knihu a tam to bolo, už mám toho oberania po krk, už musí nastúpiť aj chémia, nedá sa nič robiť...
Ja mám Aplaud odskúšaný, nie na orchidkách, ale úspešne zničil puklice aj červce na izbových rastlinkách.
lujza.j
27.04.10,18:39
Rad by som sa vas opytala, ci si orchi aj delite, rozmnozujete? Podarilo sa to niektorej sikovnej?
ja som teraz vo fáze experimentu, ked sa podarí, ale chce to čas tak dám vediet. :):) jedná sa phal.
VieraPopluharova
27.04.10,19:13
Dievcence, i ja mam asi 10 orchidei takych, ze mam zelene kvetne stonky po odkvitnuti, ziadny pohyb na nich uz dlhsiu dobu neni, i nahodeny koncovy pucik stoji cca ľ mesiace, odstrihnut stonky, alebo ponechat?Doteraz som ich nechavala, vzdy vykvitli bocne nove, ale kazda orchidea uz ma z hlavnej stonky i bocne odkvitnute.Co poradite, odstihnut, alebo cakat az uschnu?
VieraPopluharova
27.04.10,19:15
Prepacte preklepy, ale uz je neskoro, uz je i po 30. marci a je stale vela zaujimavych uctovnych perliciek, tak nerobim nic ine len studujem.
lujza.j
27.04.10,19:32
Dievcence, i ja mam asi 10 orchidei takych, ze mam zelene kvetne stonky po odkvitnuti, ziadny pohyb na nich uz dlhsiu dobu neni, i nahodeny koncovy pucik stoji cca ľ mesiace, odstrihnut stonky, alebo ponechat?Doteraz som ich nechavala, vzdy vykvitli bocne nove, ale kazda orchidea uz ma z hlavnej stonky i bocne odkvitnute.Co poradite, odstihnut, alebo cakat az uschnu?
knihy píšu, že pokiaľ nie je stonka žltá tak sa nestrihá. ja som sa minule nasr.... a všetky som odstrihla.:);)
Silvernola
28.04.10,02:20
Dievcence, i ja mam asi 10 orchidei takych, ze mam zelene kvetne stonky po odkvitnuti, ziadny pohyb na nich uz dlhsiu dobu neni, i nahodeny koncovy pucik stoji cca ľ mesiace, odstrihnut stonky, alebo ponechat?Doteraz som ich nechavala, vzdy vykvitli bocne nove, ale kazda orchidea uz ma z hlavnej stonky i bocne odkvitnute.Co poradite, odstihnut, alebo cakat az uschnu?
Ja som to po cca 3 mesiacoch na 4 orchidkách vzdala a odstrihla som ich. Dnes, po 6 týždňoch mi na troch z nich vykukujú kvetné stonky. Jupíííííííí!:D:D:D:D
Zdenka175
28.04.10,03:56
Tak ja mám mesiac phalu v sáčku. Korene,listy sú OK, a nové ešte nepribudli :D.Podľa mňa je na dobrej ceste, už len čakám:D:D:)
sayly
28.04.10,04:40
Dievcence, i ja mam asi 10 orchidei takych, ze mam zelene kvetne stonky po odkvitnuti, ziadny pohyb na nich uz dlhsiu dobu neni, i nahodeny koncovy pucik stoji cca ľ mesiace, odstrihnut stonky, alebo ponechat?Doteraz som ich nechavala, vzdy vykvitli bocne nove, ale kazda orchidea uz ma z hlavnej stonky i bocne odkvitnute.Co poradite, odstihnut, alebo cakat az uschnu?

ja strihám automaticky po odkvitnutí, vždy strihám nad posledným spiacim očkom, aj keby bolo šieste, pretože aj z toho môže vykvitnúť, poprípade vyhnať keiku, mám jednu, ktorú po odkvitnutí strihám úplne, pretože hneď mi začne schnúť celá, ale ostatné mám veľké
henrieta3
28.04.10,05:23
Tak ja mám mesiac phalu v sáčku. Korene,listy sú OK, a nové ešte nepribudli :D.Podľa mňa je na dobrej ceste, už len čakám:D:D:)
Ak ma dobre korene a listy, preco je v sacku? Nedavate do sacku len tie, co chcete zachranit? Inak, na keramzite je hned vidiet vysledok, o par dni sa zacne tlacit maly mm zivot.
Zdenka175
28.04.10,05:36
Ak ma dobre korene a listy, preco je v sacku? Nedavate do sacku len tie, co chcete zachranit? Inak, na keramzite je hned vidiet vysledok, o par dni sa zacne tlacit maly mm zivot.
Korene jej odišli, a ostali jej krátke a málo:mee:
Ma-Ba
28.04.10,06:47
Rad by som sa vas opytala, ci si orchi aj delite, rozmnozujete? Podarilo sa to niektorej sikovnej?
Cambrie, Cattleye, Dendrobia, Phaly a podarilo sa mi oddeliť aj Paphiopedilum USA, to sa mi nezdá náročné rozmnožiť. Cattleye aj kvitli.
Ide vždy o to, aby delené rastliny boli silné, mali dostatočné množstvo zdravých koreňov, dostatok pahľúz, alebo ružíc na delenie, primeraný kvetináč atď. Zo začiatku som chcela mať čo najviac a začala som ich deliť. Teraz nechávam niektoré rastliny narásť, majú bohatšie kvitnutie, ale nie je ich veľa. Mám skôr delené, ktoré zdá sa pekne prirastajú.
lusielaL
28.04.10,06:57
Ja mam tiez oddelene Cattleye,ale zatial som nebola este uspesna aby kvitli,ale uspech je aj to,ze rastu korene a nove vyhony.
lusielaL
28.04.10,08:44
A este drobne prekvapenia-oplati sa nechat stonku,spiace sa teraz maju k zivotu.A nielen spiace ocka...:)
Jara
28.04.10,08:46
Dievčence prikladám nové foto bielej, ktorú som dostala minulý týždeň na narodky, aj keď je už v poradí piata, ale každá má iný prostriedok, žltej, ktorá mi zakvitla po roku, má 7 kvetov a tej najnovšiej čo som dnes dostala k meninám, takú pásikavku, ale mám podobnú, len je viac oranžová ako táto. Ako dobre je mať narodeniny a meniny nie? Potešte sa aj vy, aspoň pohľadom.
Jara
28.04.10,08:48
LusielaL, máš to prekrásne. Držím prsty, nech ťa tešia a keď rozkvitnú, tak pridaj foto, nech sa tešíme spolu.
lusielaL
28.04.10,08:49
Mas to krasne Jarka a pripajam sa k tym co Ti uz gratulovali.predbiehame sa s odpovedou-zaroven dakujem aj ja Tebe a urcite budem fotit.
henrieta3
28.04.10,09:08
A este drobne prekvapenia-oplati sa nechat stonku,spiace sa teraz maju k zivotu.A nielen spiace ocka...:)
Posledne mas oncidko? Aj mne tak isto vyhana, uvidime, ktore skor zakvitne, ale ja som v nevyhode, bolo hnile a je presadene.
divokova
28.04.10,10:21
Dievčence prikladám nové foto bielej, ktorú som dostala minulý týždeň na narodky, aj keď je už v poradí piata, ale každá má iný prostriedok, žltej, ktorá mi zakvitla po roku, má 7 kvetov a tej najnovšiej čo som dnes dostala k meninám, takú pásikavku, ale mám podobnú, len je viac oranžová ako táto. Ako dobre je mať narodeniny a meniny nie? Potešte sa aj vy, aspoň pohľadom.

sú krásne a všetko najlepšie k meninám:)
divokova
28.04.10,10:32
poraďáci,bola som dnes v BB na výstave kvetov,v jednom stánku mali orchidee.Boli zabalené,ale snáď ich budete dobre vidieť.Je tam i pár mäsožravých.
divokova
28.04.10,10:42
a pridám i tie,čo skončili pri mne
Zdenka175
28.04.10,10:47
A este drobne prekvapenia-oplati sa nechat stonku,spiace sa teraz maju k zivotu.A nielen spiace ocka...:)
Mne sa raz stalo toto. Asi 7 očiek sa mi začalo tak otvárať ako keď rastie stonka a potom za zabrzdili a zoschli.:eek:
Jara
28.04.10,11:06
divokova máš ich prekrásne a dík za blahoželanie. Dve z tých troch mám aj. Prvú a poslednú. Nech sa im teda u teba darí, keď si si tak dopriala :) .
lusielaL
28.04.10,11:06
Posledne mas oncidko? Aj mne tak isto vyhana, uvidime, ktore skor zakvitne, ale ja som v nevyhode, bolo hnile a je presadene.
To je ta tygrovana cambrya.
andersenka
28.04.10,11:08
a pridám i tie,čo skončili pri mne
tá biela s tmavou - to je cambria? Je veľmi pekná........aj ja chceeeeeeeem takú...
kristinagabi
28.04.10,11:13
poraďáci,bola som dnes v BB na výstave kvetov,v jednom stánku mali orchidee.Boli zabalené,ale snáď ich budete dobre vidieť.Je tam i pár mäsožravých.
Este dobre,ze mame daleko do BB. Krasa!
Aj ty divokova si vybrala prekrasne druhy.
divokova
28.04.10,11:14
divokova máš ich prekrásne a dík za blahoželanie. Dve z tých troch mám aj. Prvú a poslednú. Nech sa im teda u teba darí, keď si si tak dopriala :) .

ďakujem,ťažko som odolávala tým ostatným:mee:
divokova
28.04.10,11:29
tá biela s tmavou - to je cambria? Je veľmi pekná........aj ja chceeeeeeeem takú...

áno je to cambria,cena bola tiež dobrá(7,99 ako miltónia,phala od 10,90).Majú i zásielkovú službu cez internet kvety.sk
andersenka
28.04.10,11:55
áno je to cambria,cena bola tiež dobrá(7,99 ako miltónia,phala od 10,90).Majú i zásielkovú službu cez internet kvety.sk
už som na tú stránku zablúdila nedávno............len sa nemôžem dopatrať k tomu, pretože sa mi tam také fialove dendrobko páči, že ked by som si objednala koľko je dovoz.
Podľa mňa to v tomto nemajú prehľadne spracované

Nevieš viac info?
andersenka
28.04.10,12:00
A este drobne prekvapenia-oplati sa nechat stonku,spiace sa teraz maju k zivotu.A nielen spiace ocka...:)
a za akú dlhú dobu ti takto pekne sa prebrali k životu?
kristinagabi
28.04.10,12:11
už som na tú stránku zablúdila nedávno............len sa nemôžem dopatrať k tomu, pretože sa mi tam také fialove dendrobko páči, že ked by som si objednala koľko je dovoz.
Podľa mňa to v tomto nemajú prehľadne spracované

Nevieš viac info?

Možné spôsoby doručenia http://www.kvety.sk/img/i_kvety.gifSameday po 19:00 hod. 9.92 EUR Individuálne 9.92 EUR DPD Sobota 9.92 EUR Doručenie na Deň matiek 8.99 EUR DHL Pracovný deň 6.61 EUR

Tak toto som nasla o doruceni. Mne sa ten zlty paci velmi,len nemaju:(
lusielaL
28.04.10,12:25
a za akú dlhú dobu ti takto pekne sa prebrali k životu?
Asi od februara ked som pohnojila novym hnojivom,takou trojkombinaciou,ale iba raz lebo je to dost silne zda sa mi-uz ich bude kvitnut dohromady 16.Ale samozrejme urobilo svoje jarne slniecko,zalievka.
Valcake
28.04.10,12:42
divokova, prekrásne a najmä to 3.,4.aj v albume som pozerala. Ako keby lupienky mali bielu bradu. ;):)
henrieta3
28.04.10,14:27
Možné spôsoby doručenia http://www.kvety.sk/img/i_kvety.gifSameday po 19:00 hod. 9.92 EUR Individuálne 9.92 EUR DPD Sobota 9.92 EUR Doručenie na Deň matiek 8.99 EUR DHL Pracovný deň 6.61 EUR

Tak toto som nasla o doruceni. Mne sa ten zlty paci velmi,len nemaju:(
Tiez som to hladala, mali by tam byt obchodne podmienky, pojdem si kupit niekde osobne, mam za to 2 ks
Zdenka175
28.04.10,14:29
Henrieta3 - choď radšej osobne
divokova
28.04.10,14:48
Tiez som to hladala, mali by tam byt obchodne podmienky, pojdem si kupit niekde osobne, mam za to 2 ks

hľadala som ich i ja,no nič som nenašla a tak som im napísala e-mail.Ak sa ozvú dám vedieť
VieraHu
28.04.10,15:57
Aj ja som dnes bola v Bystrici na tej predajnej výstave kvetov a súhlasím s divokovou. Orchidey boli prekrásne, našťastie som mala plné ruky iných kvetov a tak k mojim 15 orchideám nepribudli ďalšie. Ale aj zajtra je deň a možno ...
janka51
28.04.10,16:45
Zajtra bude v kauflande akcia na mini phali a dendrobie.
mata10
28.04.10,18:04
Zajtra bude v kauflande akcia na mini phali a dendrobie.
Janka dendrobie nobile alebo phal?Mne neprišiel leták:mee:
ra.cermak
28.04.10,18:21
trošku z dneška
Maruška54
28.04.10,18:22
Janka dendrobie nobile alebo phal?Mne neprišiel leták:mee:
aj dendrobie aj miniphaly
zuzkahris
28.04.10,18:26
Ja by som sa vás rada opýtala, približne ako často mám zalievať Miltóniu.. Rovnako ako phaly? Nedá sa dobre skontrolovať substrát, lebo je nasadená v bielom plastovom črepníku a navrchu má čosi ako rašelinník, tak nechcem nič pokaziť.. Ďakujem
lujza.j
28.04.10,18:37
Ja by som sa vás rada opýtala, približne ako často mám zalievať Miltóniu.. Rovnako ako phaly? Nedá sa dobre skontrolovať substrát, lebo je nasadená v bielom plastovom črepníku a navrchu má čosi ako rašelinník, tak nechcem nič pokaziť.. Ďakujem
raz tu niekto písal, že má v kochly zapichnutú špajglu, ked je suchá tak sa zaleje, ale Zuzi neviem či sa jednalo o polievanie Miltonie:mee: ale je to dobrý nápad ked nie je kochel priesvitný:)
foza
28.04.10,19:12
raz tu niekto písal, že má v kochly zapichnutú špajglu, ked je suchá tak sa zaleje, ale Zuzi neviem či sa jednalo o polievanie Miltonie:mee: ale je to dobrý nápad ked nie je kochel priesvitný:)
Písala o tom Ma-Ba. Určite zareaguje, ale myslím, že ju má zapichnutú v črievičke. Je to dobrý zlepšovák.;)
janka51
28.04.10,19:24
Janka dendrobie nobile alebo phal?Mne neprišiel leták:mee:
Maťka je napísané len dendrobia biela.
infinityfx21
29.04.10,05:37
Všimla som si,že ludia pestujú orchidky na každej svetovej strane.Všetky sú krásne,ale asi sa im darí najviach na východenej strane,aspon podla toho čo som videla.Kiež by som mala východné okná.:mee:
mata10
29.04.10,05:43
Všimla som si,že ludia pestujú orchidky na každej svetovej strane.Všetky sú krásne,ale asi sa im darí najviach na východenej strane,aspon podla toho čo som videla.Kiež by som mala východné okná.:mee:
Ahoj infinityfx ja mám byt orientovaní na sever a západ a zatial sa im darí.Sú to velmi vdačné krásky:) a za opateru nás odmieňajú kvetmi.
andersenka
29.04.10,06:27
Písala o tom Ma-Ba. Určite zareaguje, ale myslím, že ju má zapichnutú v črievičke. Je to dobrý zlepšovák.;)
to sa týkalo črepníkov ktoré neboli priehľadné...........
andersenka
29.04.10,06:30
Zajtra bude v kauflande akcia na mini phali a dendrobie.
pozerala som leták na nete............ale tam som nevidela.
nevieš poskytnúť nejaký link?

Ja by som rada to dendrobko... v akej cene boli?
zena
29.04.10,06:53
Dendrobko je po 7.99 a mini phala po 6.99
lusielaL
29.04.10,08:08
to sa týkalo črepníkov ktoré neboli priehľadné...........
Trosku humoru nezaskodi,Foza myslela crievicku ako druh orchidee,nie topanku,urobilo mi to dobru naladu.:):):).
foza
29.04.10,09:29
to sa týkalo črepníkov ktoré neboli priehľadné...........
Samozrejme, že som myslela na orchideu paphilopedium ľudovo zaužívané aj pod názvom črievička alebo papučka, lebo tie väčšinou sadia do nepriehľadných kvetináčov.:D
andersenka
29.04.10,09:44
Maťka je napísané len dendrobia biela.
pošli link na ten leták...........mne sa nedá k nemu "dopracovať".

Mne sa na tej stránke www.kvety.sk páčilo také ružovo-fialové dendrobko, bolo pekné. Ale človek neviem v akom stave mu to dovezú a ešte toľké peniaze dať za dovoz.......to radšej life kupovať.....

Neviete či LIDL či TESCo nebudú mať akciu na orchid ku dňu matiek?
andersenka
29.04.10,09:47
Asi od februara ked som pohnojila novym hnojivom,takou trojkombinaciou,ale iba raz lebo je to dost silne zda sa mi-uz ich bude kvitnut dohromady 16.Ale samozrejme urobilo svoje jarne slniecko,zalievka.
no ja som im dala tyčinkovú výživu na orchidey a ešte raz týždenne používam listovú výživu v spreji - na listy a vzdušné korene. Mne zatial na troch phalach z min.roku idú nové listy, na catley sa 4 výhonky tlačia. Cambria - tej asi predsa len ten koreň nový pôjde.....a oncidko tiež asi 3 výhony nové..........
Z výhonu nového sa niečo tlačí...........premýšlala som aj či to nebude stonka ale neviem to odhadnúť.........akosi sa mi nechce veriť že by mi šla zakvitnúť..........
Nemáte niekto foto oncidka ktorému sa tlačila kvetná stonka?
Ma-Ba
29.04.10,09:53
Pri Miltoniopsis alebo aj Cambriách je dôležité vychytať zálievku, aby listy nemali harmonikový tvar. Zálievka má byť pravidelná - teda zistiť ako rýchlo vysychá substrát v podmienkach, ktoré máme. A na to je dobrá pomôcka špajdla aj pri priesvitných kvetináčoch. Teda možno poliať napr. 1x za týždeň. Ale ide hlavne o pravidelnosť.
Miltoniopsis nemá rada priame slnko, možno ju letniť.
Na Phaloch nepravidelnosť zálievky nepoznať, ale na týchto tenkolistých orchideách sa to prejaví ihneď.
Ma-Ba
29.04.10,09:59
andersenka - myslím si, že z nového výhonu sa tlačia korene.
Oncídium nemám, ale myslím, že spôsob zakvitnutia možno prirovnať ku Cambrii. Možno keby si dala foto.
andersenka
29.04.10,11:42
andersenka - myslím si, že z nového výhonu sa tlačia korene.
Oncídium nemám, ale myslím, že spôsob zakvitnutia možno prirovnať ku Cambrii. Možno keby si dala foto.
buduci tyžden dam foto, na zajtra nestíham.......... Ale korene to nebudú, lebo už sa pri výhonkoch vytvorili zo spodu.
Toto akoby sa členilo z toho výnonku - možno ďalší výhonok z toho bude.
najlepšie bude ak dám foto..........ale keby niektorá mala, porovnala by som......

Ma-Ba a foto ako rastie nový výhon na cambrii nemáš?
henrieta3
29.04.10,13:13
Samozrejme, že som myslela na orchideu paphilopedium ľudovo zaužívané aj pod názvom črievička alebo papučka, lebo tie väčšinou sadia do nepriehľadných kvetináčov.:D
Crievicku polievam naraz s ostatnymi, mam ju v nepriehladnom, len 1 som nepresadzala, je z kvetinarstva, ale nevidim v nej mach, len koru, tak neviem, ale po odkvitnuti pekne vyhana, mozno sa objavi aj kvet. Ja mam v kazdom crepniku pod priehladnym aj keramzit, v ozdobnom, aby odoberal zbytocnu vodu, ked ju polievam, kontrolujem, aby tie kamene neplavali.
henrieta3
29.04.10,13:18
no ja som im dala tyčinkovú výživu na orchidey a ešte raz týždenne používam listovú výživu v spreji - na listy a vzdušné korene. Mne zatial na troch phalach z min.roku idú nové listy, na catley sa 4 výhonky tlačia. Cambria - tej asi predsa len ten koreň nový pôjde.....a oncidko tiež asi 3 výhony nové..........
Z výhonu nového sa niečo tlačí...........premýšlala som aj či to nebude stonka ale neviem to odhadnúť.........akosi sa mi nechce veriť že by mi šla zakvitnúť..........
Nemáte niekto foto oncidka ktorému sa tlačila kvetná stonka?
Mne sa z onc. tiez tlacia listy, asi 3, snad 3cm, este nekvitlo u mna, mozno o tyzden uvidim viac, zatial to vyzera na listy, ale kde je list, bude aj kvet, ked niekto ma foto, tiez by som si rada pozrela
Ma-Ba
29.04.10,13:20
Možné to je. Ak nový výhon, ktorý by mal dozrieť nezakvitol potom môže tlačiť ďalší nový výhon. Stáva sa to, ak sa nedodržia podmieny pre kvitnutie. Foto pridám večer, vypadla mi baterka na foťáku.
henrieta3
29.04.10,13:21
Mne sa z onc. tiez tlacia listy, asi 3, snad 3cm, este nekvitlo u mna, mozno o tyzden uvidim viac, zatial to vyzera na listy, ale kde je list, bude aj kvet, ked niekto ma foto, tiez by som si rada pozrela
Pouzila si tycinkove hnojivo - kravsky hnoj? mam ho doma, ale neodvazila som sa ho etse pouzit na orchi. Inak, v Ikei maju phaly, ale nie su pekne, dost zanedbane, asi dlho niekde lezali v sklade.
divokova
29.04.10,14:14
- Vždy zobrazovať obrázky od používateľa janka.jankovicova@kvety.sk
Dobry den p. Divokova,



dakujeme, ze ste vyuzili sluzby nasho internetoveho kvetinarstva.



Dorucovanie zasielok realizujeme prostrednictvom nasej partnerskej kurierskej spolocnosti v ramci celej Slovenskej republiky v pracovnych dnoch za poplatok vo vyske 6,61EUR.



V pripade Vasho zaujmu o zaslanie Vami vybraneho produktu na dobierku prostrednictvom Slovenskej posty je cena uvedenej sluzby 3,99EUR.

Sľúbený cenník,ktorý mi poslali e-mailom.
andersenka
29.04.10,14:25
Pouzila si tycinkove hnojivo - kravsky hnoj? mam ho doma, ale neodvazila som sa ho etse pouzit na orchi. Inak, v Ikei maju phaly, ale nie su pekne, dost zanedbane, asi dlho niekde lezali v sklade.
je tam len písané tyčinkové hnojivo na orchidey, je to taká ružová tyčinka
henrieta3
29.04.10,14:50
je tam len písané tyčinkové hnojivo na orchidey, je to taká ružová tyčinka
Dakujem, mam len ten hnoj, ale miekde som citala, ze pestovatelia nim hnoja, zatial nebudem skusat.
henrieta3
29.04.10,14:53
Pred par dnami ste sa niektora pytali, ci sa da urobit tajny album, da sa, len pre priatelov, skusila som to.
mata10
29.04.10,16:41
Maťka je napísané len dendrobia biela.
Janka ja som išla pozrieť do kauflandu mali fialové a biele mini phaly a dendrobium nobile.Mali aj klasické phaly ale to boli ešte s minulého týždňa.Ale nič som nekupila myslela som si či nebudú mať dendrobium phal.
Ma-Ba
29.04.10,17:29
andersenka - sľúbené foto
kristinagabi
29.04.10,18:09
Rozkvitli mi tri phali a co ma velmi tesi,ide mi kvitnut brassia:).
zuzkahris
29.04.10,18:12
raz tu niekto písal, že má v kochly zapichnutú špajglu, ked je suchá tak sa zaleje, ale Zuzi neviem či sa jednalo o polievanie Miltonie:mee: ale je to dobrý nápad ked nie je kochel priesvitný:)
Ďakujem za reakciu, dnes som ju poliala, črepník bol ľahší, a keď som dala špajdlu, bola suchá, tak uvidíme, ale neskôr ju určite presadím do priesvitného, lebo takto sa nedá kontrolovať.
zuzkahris
29.04.10,18:19
Prvý púčik záhradnej orchidejky Plejonky sa otvoril :) a takto sa usmiala :)
lujza.j
29.04.10,18:22
Prvý púčik záhradnej orchidejky Plejonky sa otvoril :) a takto sa usmiala :)
je krásna:), ale vyzerá ako kedy bola krížená s nejakou morskou príšerou:);)
henrieta3
30.04.10,06:17
andersenka - sľúbené foto
Presne takto vychadza aj mne, je to novy vyhonok, mozno byde aj kvitnut. Uz raz som mala nieco podobne, ale malo to aj niekolko korienkov, velmi som sa poponahlala a presadila to, samozrejme, uz je to prec.Vyhonky mam na obidvoch 2 onc., snad da niekto foto rozkvitajucej.
infinityfx21
30.04.10,07:37
Ahoj infinityfx ja mám byt orientovaní na sever a západ a zatial sa im darí.Sú to velmi vdačné krásky:) a za opateru nás odmieňajú kvetmi.

Matka súhlasím s Tebou,ja som len chcela povedať,že nezaleží asi na tom aké polohy okien máme,treba sa len starať,to je jasné,len že na tej východnej boli také bohatšie.Všetko záleží na opatere a potom sa odvďačia.Pekný víkend.:D
lusielaL
30.04.10,07:43
Dnes rozkvitla dalsia,v skutocnosti je jemna zelena.
henrieta3
30.04.10,07:57
Dnes rozkvitla dalsia,v skutocnosti je jemna zelena.
je krasna
lusielaL
30.04.10,08:15
Dakujem.
2009
30.04.10,09:45
Dnes som bola o pár kancelárií ďalej. Bola tam orchidea s dvoma kejkami. Fotila som s nadšenim.
foza
30.04.10,11:48
A kde sú fotky?:D
henrieta3
30.04.10,13:00
A kde sú fotky?:D
Aj ja som zvedava. Uz budem musiet brzdit, som nimi posadnuta, rano som ich prenasala na slnko do kuchyne, lebo ho maju kratko, snad tiez pouvazujem nad zapadnou stranou, so zaluziami, tie, co vyhanaju, maju rady slnko.
mata10
30.04.10,14:14
Dievčatá od Pondelka budú mať v Lídli darčekové orchidei cena je 3,99 eura.Neviete čo je to za druh, foto je také ako bolo pri veľkonočnej orchidei.
janka51
30.04.10,14:49
Dievčatá od Pondelka budú mať v Lídli darčekové orchidei cena je 3,99 eura.Neviete čo je to za druh, foto je také ako bolo pri veľkonočnej orchidei.
To budú Maťka len také jak aj na veľkú noc. Len odstrihnutý kvet a ozdobený. A ja tak už túžobné čakám že dačo dajú.:mee:
2009
30.04.10,15:20
A kde sú fotky?:D
:) Vydrž prídem domov a budú. Mám povolenie od kolegyne dať ich sem. Dnes videla túto stránku prvý raz. Mám Vás v tejto téme od nej pozdraviť.
2009
30.04.10,15:52
henrieta3
30.04.10,16:46
Už prikladám :)

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=685&pictureid=9777

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=685&pictureid=9776

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=685&pictureid=9773

http://www.porada.sk/picture.php?albumid=685&pictureid=9772
No, velmi zvlastny ukaz, len nechapem, preco ju kolegynka neoddelila nezasadila, ma vela korenov, mohla mat 3 kvitnuce za ten cas, co narastli tie dlhe korene, takto jej asi nezakvitne. Tiez ju pozdravujem.
mata10
30.04.10,16:54
Henrieta keby orchidei chceli kvitnúť tak zakvitnú, dievčatá tu prikladali fotky s kvetmi aj na kejkách.
2009
30.04.10,17:05
No, velmi zvlastny ukaz, len nechapem, preco ju kolegynka neoddelila nezasadila, ma vela korenov, mohla mat 3 kvitnuce za ten cas, co narastli tie dlhe korene, takto jej asi nezakvitne. Tiez ju pozdravujem.
Ja som orchidejku zbadala náhodne iba tento týždeň. My sme z iných oddelení. Tiež som sa čudovala, že nerozsadí ale vraj jej niekto povedal, že nech to nechá tak. Vraj jej tie kejky budú kvitnúť aj na orchidei. Čo je síce pravda ale....
Mimochodom má tmavú kanceláriu a orchidea je hore na skrini. Nechcem moc radiť hlavne nie po tom ako som si zamorila vlnatkami všetky orchidee. Necítim sa. Ale ak jej napíšete podrobný návod vytlačím jej to a dám.
henrieta3
30.04.10,17:14
Ja som orchidejku zbadala náhodne iba tento týždeň. My sme z iných oddelení. Tiež som sa čudovala, že nerozsadí ale vraj jej niekto povedal, že nech to nechá tak. Vraj jej tie kejky budú kvitnúť aj na orchidei. Čo je síce pravda ale....
Mimochodom má tmavú kanceláriu a orchidea je hore na skrini. Nechcem moc radiť hlavne nie po tom ako som si zamorila vlnatkami všetky orchidee. Necítim sa. Ale ak jej napíšete podrobný návod vytlačím jej to a dám.
Uz tu bolo viackrat napisane, ze niekedy im neprospieva velka starostlivost, ja som uz tiez spominala krasne kamoskine zasadene v obycajnej zemine a keramickom kv., v kuchyni na chladnicke a krasne kvitla. je to asi tak, ze si zvyknu, no moje si nezvykli, a teraz babo rad. Tazko kolegynu presvedcis, pred chvilkou som videla foto krasnych 2 orchi, mamy a dcery, z keiky, vzdy kvitnu naraz. A bolo tam aj napisane, ze keika je vlastne volanie o pomoc, tak snad, kebu ich rozsadila, zakvitnu vsetky, ale to je len moj nazor. Mozno aj moje niekde zalozim niekde hore, aby som sa v nich stale nevrtala.
2009
30.04.10,17:22
Uz tu bolo viackrat napisane, ze niekedy im neprospieva velka starostlivost, ja som uz tiez spominala krasne kamoskine zasadene v obycajnej zemine a keramickom kv., v kuchyni na chladnicke a krasne kvitla. je to asi tak, ze si zvyknu, no moje si nezvykli, a teraz babo rad. Tazko kolegynu presvedcis, pred chvilkou som videla foto krasnych 2 orchi, mamy a dcery, z keiky, vzdy kvitnu naraz. A bolo tam aj napisane, ze keika je vlastne volanie o pomoc, tak snad, kebu ich rozsadila, zakvitnu vsetky, ale to je len moj nazor. Mozno aj moje niekde zalozim niekde hore, aby som sa v nich stale nevrtala.

V nedeľu budem mať viac času. Poprezerám celú tému. Hlavne potrebujem vedieť ako namiešať správne substrát. Mne tiež kvitli od augusta 2009 a mnohé aj 2x. Doslova ako burina. Nevadila im ani sťahovačka v decembri. Až pred mesiacom som k nim pridala jednu novú darovanú. Uf a pri mojom spôsobe polievania som zamorila vlnatkou všetky. Okrem jednej čo bola úplne izolovaná a v spálni a inak polievaná lebo je iný druh.

:mee: Keď si spomeniem, že jedna mala 3 kvetné stvoly obsypané kvetmi a štvrtý mal puky. Vyzerala ako malý krík.
betrix
30.04.10,17:30
Zajtra bude v kauflande akcia na mini phali a dendrobie.
Ahoj, vďaka za typ. Ja som mala mini len jednu, po odkvitnutí som ju presadila, už jej rastie nový korienok, lístok i stonka. Kúpila som jej dnes kamošku.:)
lujza.j
30.04.10,18:09
niečo som pre nás nafotola:), nie su moje ale "baumaxácke":);) pre pekný začiatok víkendu;)
henrieta3
01.05.10,04:52
niečo som pre nás nafotola:), nie su moje ale "baumaxácke":);) pre pekný začiatok víkendu;)
Vsetky su nadherne, to mas nove?
henrieta3
01.05.10,04:53
Ahoj, vďaka za typ. Ja som mala mini len jednu, po odkvitnutí som ju presadila, už jej rastie nový korienok, lístok i stonka. Kúpila som jej dnes kamošku.:)
Velmi pekna, zvlastna farba, nech sa z nich dlho tesis.
2009
01.05.10,05:09
niečo som pre nás nafotola:), nie su moje ale "baumaxácke":);) pre pekný začiatok víkendu;)

Možno až mi raz narastie byt kúpim si Vandu. Inak v baumaxe mali minulý týždeň hlavne cez Flóru veľký výber. :)
henrieta3
01.05.10,07:03
Možno až mi raz narastie byt kúpim si Vandu. Inak v baumaxe mali minulý týždeň hlavne cez Flóru veľký výber. :)
aha, az teraz som pochopila, nie su tvoje, ale co nebolo, moze byt
2009
01.05.10,07:06
aha, az teraz som pochopila, nie su tvoje, ale co nebolo, moze byt
?????????
henrieta3
01.05.10,07:23
?????????
to patrilo k prispevku o orchi v baumaxe, pardon
sayly
01.05.10,10:02
Uz tu bolo viackrat napisane, ze niekedy im neprospieva velka starostlivost, ja som uz tiez spominala krasne kamoskine zasadene v obycajnej zemine a keramickom kv., v kuchyni na chladnicke a krasne kvitla. je to asi tak, ze si zvyknu, no moje si nezvykli, a teraz babo rad. Tazko kolegynu presvedcis, pred chvilkou som videla foto krasnych 2 orchi, mamy a dcery, z keiky, vzdy kvitnu naraz. A bolo tam aj napisane, ze keika je vlastne volanie o pomoc, tak snad, kebu ich rozsadila, zakvitnu vsetky, ale to je len moj nazor. Mozno aj moje niekde zalozim niekde hore, aby som sa v nich stale nevrtala.

a kde si čítala, že keika je volanie o pomoc? nemôžem s tým súhlasiť. Mám jednu orchideiku, na ktorej už druhý krát narástla keika a súčasne ide ak kvitnúť nová stonka, orchideika je veľmi silná a zdravá, čo sa týka listov aj koreňov, podľa môjho názoru je to spôsob rozmnožovania phal, ak neberieme do úvahy opeľovanie...;)
2009
01.05.10,12:19
to patrilo k prispevku o orchi v baumaxe, pardon

:) jasne :)
betrix
01.05.10,13:16
a kde si čítala, že keika je volanie o pomoc? nemôžem s tým súhlasiť. Mám jednu orchideiku, na ktorej už druhý krát narástla keika a súčasne ide ak kvitnúť nová stonka, orchideika je veľmi silná a zdravá, čo sa týka listov aj koreňov, podľa môjho názoru je to spôsob rozmnožovania phal, ak neberieme do úvahy opeľovanie...;)
Aj mne sa tak zdá. Kejka mi rastie na silnej orchidkách, na jednej je zároveň nový lístok a na druhej lístok, asi 10 nových koreňov a možno aj nová stonka.
jajax
01.05.10,13:40
toto su moje nove slniecka
tu prvu som dostala od sestry a tie dve som si kupila vcera v novootvorenom auparku.
lusielaL
01.05.10,14:25
Jajax krasne,a dobra sestra.
ra.cermak
01.05.10,14:32
Holky super květy tady je naše roští teda manželky :D:);)
jajax
01.05.10,14:53
Jajax krasne,a dobra sestra.
dakujem mam z nich ozaj velku radost:---:---:---
Razitko
01.05.10,15:16
Vo štvrtok som bol pozrieť v kauflande, mini phaly mali iba fialové a nič moc, a keď som hociktorú z nich vytiahol z keramického črepníka, iba tom priesvitnom, boli úplne premočené.
Ale doma som zriadil širšiu poličku (30cm) a všetky 4 phaly sú skoro plne rozkvitnuté :-)
foza
01.05.10,15:21
Vo štvrtok som bol pozrieť v kauflande, mini phaly mali iba fialové a nič moc, a keď som hociktorú z nich vytiahol z keramického črepníka, iba tom priesvitnom, boli úplne premočené.
Ale doma som zriadil širšiu poličku (30cm) a všetky 4 phaly sú skoro plne rozkvitnuté :-)
Orchidky sú prekrásne a s tou poličkou si urobil veľmi dobre, aspoň budeš môcť k nim dokupovať kamarátky.......;):)
henrieta3
01.05.10,17:29
a kde si čítala, že keika je volanie o pomoc? nemôžem s tým súhlasiť. Mám jednu orchideiku, na ktorej už druhý krát narástla keika a súčasne ide ak kvitnúť nová stonka, orchideika je veľmi silná a zdravá, čo sa týka listov aj koreňov, podľa môjho názoru je to spôsob rozmnožovania phal, ak neberieme do úvahy opeľovanie...;)
Vcera niekde na nete, ked to najdem hodim to sem.
lujza.j
01.05.10,19:16
knihy píšu, že keik, je tak ako to už všetky vieme:) jedna z foriem rozmonožovania phalov, ked vznikne keik, je to výnimočný jav, preto je ich tak málo:(. skôr si myslím, že keik je "omyl" namiesto kvetu:)
lavanda
01.05.10,19:27
niečo som pre nás nafotola:), nie su moje ale "baumaxácke":);) pre pekný začiatok víkendu;)

Jaj, presne nad tými som vo štvrtok v Baumaxe stála a odolávala pokušeniu si nejakú kúpiť, ale nemám už miesta na parapetoch na severnej strane. Chcem sa opýtať, môžu sa lišajovce pestovať aj na južnom okne? Máme žalúzie, ale v lete je tam aj tak horúco, nebude im to prekážať? Som v tomto začiatočník:o. Ďakujem za odpoveď.
lujza.j
01.05.10,19:43
Jaj, presne nad tými som vo štvrtok v Baumaxe stála a odolávala pokušeniu si nejakú kúpiť, ale nemám už miesta na parapetoch na severnej strane. Chcem sa opýtať, môžu sa lišajovce pestovať aj na južnom okne? Máme žalúzie, ale v lete je tam aj tak horúco, nebude im to prekážať? Som v tomto začiatočník:o. Ďakujem za odpoveď.
keby som mala také okno a bolo by voľné už by tam boli:) ale nemám:( ja by som pritienila žalúziami a hotovo;) možno ti ešte napíšu kočky čo majú orchidky na takom okne, ale ja osobe nevídím problém:) ja som včera musela odolat v pondelok som dostala 2 odkvitnuté zadarmo a 4 mi chce kolegyňa priniest, lebo sú odkvitnuté a ju také bez kvetu "nebavia":eek: takže už budem bez miesta definitívne!!!!:mad::mad::mad:
VieraPopluharova
02.05.10,04:17
To manželkine "roští" ako si napísal je krásne, je vidieť, že sa o ne stara s láskou, dúfam že to nečítala ten Tvoj príspevok, pretože ja by som Ti dala keby si moje orchidee tak pomenoval.
Prajem vela takych krásnych okien.:)
DanielaSL
02.05.10,04:40
Moje orchidejky ....... a čoskoro mi rozkvitne jedna, o ktorej som počula, že len ťažko rozkvitne v byte....a dočkala som sa.....puky sú nahádzané.
Ma-Ba
02.05.10,04:58
Pridám sa k debate o keikách. Myslím si, že je pravda jedno aj druhé. Mala som obidva prípady. Kedy sa chcela orchidka zachrániť vyhnala 2 keiky. Bola to moja prvá, však moja nevedomosť nezachránila ani jednu. Potom ďalšia, ktorá vyhnala kvet zo stredu, vyhnala aj keiku, keď som ju oddelila vyhnala hneď ďalšiu. Orchideje sú nevyspytateľné a teda je ťažké určiť čo má byť pravidlo, hoci všeobecné existujú.Je fajn sledovať ako rastú a čím novým nás prekvapia.
Ma-Ba
02.05.10,05:07
Len pre ilustráciu foto rastliny, ktorá pekne rastie, listy, nové korene a keika.
bikam
02.05.10,05:27
Zdravím, chcela by som sa spýtať - vo februári som dostala orchideu, pekne sa jej darí, pustila nový lístok, pekne rastú nové vzdušné korene, pekne kvitne, má nové kvetné púčiky. Jediné čo ma trápi, je to, že kvitne len po 1 - 2 kvietkoch naraz. Ďalšie púčiky rastú, ale rozkvitnú, až keď zasychá predchádzajúci rozkvitnutý kvietok. Toto je moja prvá orchidea, takže neviem, či to tak má byť, alebo nie. Na vašich obrázkoch vidím, že mnohé majú rozkvitnuté aj 10 kvietkov naraz. Poradíte mi?
Maruška54
02.05.10,06:13
môj včerajší úlovok v Kauflande...asi vyložili čerstvé
rozborova
02.05.10,06:39
Vo štvrtok som bol pozrieť v kauflande, mini phaly mali iba fialové a nič moc, a keď som hociktorú z nich vytiahol z keramického črepníka, iba tom priesvitnom, boli úplne premočené.
Ale doma som zriadil širšiu poličku (30cm) a všetky 4 phaly sú skoro plne rozkvitnuté :-)
Výborný nápad,skúsim si ho presadiť aj ja ,ale neviem..:)
rozborova
02.05.10,06:44
keby som mala také okno a bolo by voľné už by tam boli:) ale nemám:( ja by som pritienila žalúziami a hotovo;) možno ti ešte napíšu kočky čo majú orchidky na takom okne, ale ja osobe nevídím problém:) ja som včera musela odolat v pondelok som dostala 2 odkvitnuté zadarmo a 4 mi chce kolegyňa priniest, lebo sú odkvitnuté a ju také bez kvetu "nebavia":eek: takže už budem bez miesta definitívne!!!!:mad::mad::mad:
Tiež by som chcela takú kolegyňu:D:D
mata10
02.05.10,06:48
Zdravím, chcela by som sa spýtať - vo februári som dostala orchideu, pekne sa jej darí, pustila nový lístok, pekne rastú nové vzdušné korene, pekne kvitne, má nové kvetné púčiky. Jediné čo ma trápi, je to, že kvitne len po 1 - 2 kvietkoch naraz. Ďalšie púčiky rastú, ale rozkvitnú, až keď zasychá predchádzajúci rozkvitnutý kvietok. Toto je moja prvá orchidea, takže neviem, či to tak má byť, alebo nie. Na vašich obrázkoch vidím, že mnohé majú rozkvitnuté aj 10 kvietkov naraz. Poradíte mi?
Bikam mne tak kvitla jedna orchidea vždy roskvitol jeden kvet tak som ju zostrihla aby si oddýchla.
rozborova
02.05.10,06:54
Jaj, presne nad tými som vo štvrtok v Baumaxe stála a odolávala pokušeniu si nejakú kúpiť, ale nemám už miesta na parapetoch na severnej strane. Chcem sa opýtať, môžu sa lišajovce pestovať aj na južnom okne? Máme žalúzie, ale v lete je tam aj tak horúco, nebude im to prekážať? Som v tomto začiatočník:o. Ďakujem za odpoveď.
Tiež mám všetky orchidey na južnom okne a darí sa im dobre,tienim ich žalúziami a než sme menili okná,tak boli za záclonou.
rozborova
02.05.10,06:55
môj včerajší úlovok v Kauflande...asi vyložili čerstvé
Nádherný úlovok.Mali aj iné farby?
rozborova
02.05.10,07:17
Bikam,jedna mi tiež začínala kvitnúť po jednom kvietku,postupne dorastali púčiky a teraz je takáto.
Maruška54
02.05.10,07:32
Nádherný úlovok.Mali aj iné farby?
nie len tieto dve a už bolo len pár kusov ale som spokojná
divokova
02.05.10,07:44
Bikam,jedna mi tiež začínala kvitnúť po jednom kvietku,postupne dorastali púčiky a teraz je takáto.

je nádherná,nech sa jej dlho darí tak zakvitnutej
Zdenka175
02.05.10,10:14
Zdravím, chcela by som sa spýtať - vo februári som dostala orchideu, pekne sa jej darí, pustila nový lístok, pekne rastú nové vzdušné korene, pekne kvitne, má nové kvetné púčiky. Jediné čo ma trápi, je to, že kvitne len po 1 - 2 kvietkoch naraz. Ďalšie púčiky rastú, ale rozkvitnú, až keď zasychá predchádzajúci rozkvitnutý kvietok. Toto je moja prvá orchidea, takže neviem, či to tak má byť, alebo nie. Na vašich obrázkoch vidím, že mnohé majú rozkvitnuté aj 10 kvietkov naraz. Poradíte mi?
Ja ich mám len na južných oknách a sú OK. Keď je silné slnko pritiahnem žalužiu. Ja po odkvitnutí strihám stonky po prvé očko zhora./čiže tú časť kde boli kvety/
lusielaL
02.05.10,11:32
Dnes som si nasla cas odfotit momentalne kvitnuce.
jajax
02.05.10,11:44
Dnes som si nasla cas odfotit momentalne kvitnuce.
mas ich teda prekrasne:---:---
lusielaL
02.05.10,11:47
Dakujem,tesim sa im.
VieraPopluharova
02.05.10,15:24
Ma-ba, prosim Ta pozrela som si tie Tvoje posledne obrazky, a vsimla som si ako ich mas zasadene, mne trcia korene na vsetky svetove strany, nemam problem s orchideami, pekne rastu, nahadzuju i kvety, len v tomto si nie som ista, ci ich netreba castejsie presadzat, ked vyzenu vela korenov.Inak gratulujem ku keike a prikladam dalsie moje zlaticko co rozkvitlo, dalsie tri idu kvitnut potom prilozim i tie.:)
milka 60
02.05.10,17:17
Dnes som si nasla cas odfotit momentalne kvitnuce.
Máš ich ozaj nádherné, nech ťa dlho tešia
zuzkahris
02.05.10,18:28
Dnes sa na mňa usmiali ďalšie dve slniečká, ďalej mi krásne rozkvitla fialová orchidejka, Plejonka má už aj druhý púčik otvorený a Elegantu sa takisto otvorili púčiky :)
zuzkahris
02.05.10,18:29
A ešte jedna orchidejka ma dnes neskutočne potešila:). Oncídium ide prvýkrát kvitnúť mojou zásluhou :eek::D
milka 60
02.05.10,19:58
Zuzka , darmo , vieš to s nimi sú zlaté,:):) ja som musela Eleganovi odstrihnúť kvety, niečo sa začalo diať s koreňmi, alebo som to tak kúpila- zle prezrela
rozborova
03.05.10,05:34
Dnes sa na mňa usmiali ďalšie dve slniečká, ďalej mi krásne rozkvitla fialová orchidejka, Plejonka má už aj druhý púčik otvorený a Elegantu sa takisto otvorili púčiky :)
Zuzka,sú nádherné,nech Ti dlho kvitnú.
andersenka
03.05.10,06:00
A ešte jedna orchidejka ma dnes neskutočne potešila:). Oncídium ide prvýkrát kvitnúť mojou zásluhou :eek::D
aj mne sa niečo obdobné tlačí z nového výhonka oncidka.........nebola som si stale istá či to stonka ide, alebo z nového výhona nejaký další výhon.
SOm lenivá to odfotiť............možno sa dokopem a porovnáme......
Teším sa s tebou........
andersenka
03.05.10,06:07
Dnes sa na mňa usmiali ďalšie dve slniečká, ďalej mi krásne rozkvitla fialová orchidejka, Plejonka má už aj druhý púčik otvorený a Elegantu sa takisto otvorili púčiky :)
prosím ťa a tá záhradná orchidea? TO sa ako pestuje, a z čoho si to dopestolava - zo semiačok, hlúz, ?? porad. Veľmi sa mi to páči.
V starklovi som videla aj "orchideovitá ľalia", tiež bola krásna. Ale nemám s tým skúsenosti...
rozborova
03.05.10,06:36
Moje slniečka sa predbiehajú,ktorá vytlačí viac kvetných stoniek.
andersenka
03.05.10,06:41
Moje slniečka sa predbiehajú,ktorá vytlačí viac kvetných stoniek.
no krása, nádhera :) a ešte raz nádhera........ no mne sa zatiaľ na 4 phalach tlačia len listy :(
Ma-Ba
03.05.10,12:17
Ma-ba, prosim Ta pozrela som si tie Tvoje posledne obrazky, a vsimla som si ako ich mas zasadene, mne trcia korene na vsetky svetove strany, nemam problem s orchideami, pekne rastu, nahadzuju i kvety, len v tomto si nie som ista, ci ich netreba castejsie presadzat, ked vyzenu vela korenov.Inak gratulujem ku keike a prikladam dalsie moje zlaticko co rozkvitlo, dalsie tri idu kvitnut potom prilozim i tie.:)
Vierka - nech Ťa nemýli to, že všetky korene sú v substráte. Je to momentálne vzrastom malá orchidka, presadená. Nemá veľa koreňov a vtedy dbám na to, aby všetky boli v substráte. Staršie orchidky, majú rozrastené korene a tie nemusia byť všetky zasadené. Presádzať by sa malo čo najmenej, pri nevhodnom substráte, alebo keď už je viac koreňov v kvetináči ako kôry.
VieraPopluharova
03.05.10,13:51
Ahoj Andersenka,
ja som tu zahradnu kupila na Flore v BA,je to hľuza, mne sa podarilo kupiť len s jednym vyhonkom, ktory tiež krasne rozkvitol a riskla som to a posadila už do zahrady a napodiv uz sa tlaci dalši výhonok,tak uvidim co z toho bude.Na zimu sa to ma dat do vnutra bud do zimnej zahrady, alebo niekde kde je chladnejsie.Tiez to mam 1. krat.
ela77
03.05.10,14:34
Bola som na návšteve ( u blízkych známych, to píšem preto, lebo ten zásah by som si u iných nedovolila)a nemohla som sa pozerať na to ako im chradnú orchidee, žiaden kvet, nejaké biele povlaky a hlavne pri dotyku listov mi zostali lepavé prsty a listy iba žltli a praskali.
Orchidee asi 6 ks som vybrala z črepníkov, ošetrila korene od suchých a poškodených a poriadne vymáchala celé rastlinky v jarovej vode a potom v normálnej čistej a ešte aj osprchovala. Samozrejme poriadne umyla i kvetináče aj keramické obaly na ne, v ktorých boli. Lenže keď som roztvorila vrece so substrátom na orchidee, kúpené v kvetinárstve (bol to tovar asi z Poľska podľa nápisu), tak na moje veľké prekvapenie mi ten tzv. substrát veľmi pripomínal obyčajnú zeminu (tú čo je taká veľmi ľahká a dosť rýchlo sa vysušuje). Nebola tam žiadna zmes nejakých kôr, ani nič pod. len zemina. Presadila som to do toho, ale mám z toho divný pocit, lebo v takom niečom som ešte orchidee nevidela zasadené. Keďže už bol víkend, nemohli sme sa ísť na to popýtať do predajne či nejde o nejaký omyl.Takže moja otázka: čo s tou zeminou (stretli ste sa už s niečim podobným?)
A tá druhá : čo s tým mojim čistením rastliniek( vtedy ma už nič iné nenapadlo), lebo domáci už na ne použili aj nejaký postrek a nepomohlo nič. Dohodli sme sa, že vody teraz po kupeloch majú dosť tak ich nechať trocha oddýchnuť bez poliatia a tak po 3-4 dňoch začať rosiť. Len tá zemina ma štve.
zuzkahris
03.05.10,14:47
Ďakujem vám všetkým za pochvaly, ozaj sa veľmi teším, tieto kvietky mi robia neskutočne veľkú radosť :)
henrieta3
03.05.10,16:20
Bola som na návšteve ( u blízkych známych, to píšem preto, lebo ten zásah by som si u iných nedovolila)a nemohla som sa pozerať na to ako im chradnú orchidee, žiaden kvet, nejaké biele povlaky a hlavne pri dotyku listov mi zostali lepavé prsty a listy iba žltli a praskali.
Orchidee asi 6 ks som vybrala z črepníkov, ošetrila korene od suchých a poškodených a poriadne vymáchala celé rastlinky v jarovej vode a potom v normálnej čistej a ešte aj osprchovala. Samozrejme poriadne umyla i kvetináče aj keramické obaly na ne, v ktorých boli. Lenže keď som roztvorila vrece so substrátom na orchidee, kúpené v kvetinárstve (bol to tovar asi z Poľska podľa nápisu), tak na moje veľké prekvapenie mi ten tzv. substrát veľmi pripomínal obyčajnú zeminu (tú čo je taká veľmi ľahká a dosť rýchlo sa vysušuje). Nebola tam žiadna zmes nejakých kôr, ani nič pod. len zemina. Presadila som to do toho, ale mám z toho divný pocit, lebo v takom niečom som ešte orchidee nevidela zasadené. Keďže už bol víkend, nemohli sme sa ísť na to popýtať do predajne či nejde o nejaký omyl.Takže moja otázka: čo s tou zeminou (stretli ste sa už s niečim podobným?)
A tá druhá : čo s tým mojim čistením rastliniek( vtedy ma už nič iné nenapadlo), lebo domáci už na ne použili aj nejaký postrek a nepomohlo nič. Dohodli sme sa, že vody teraz po kupeloch majú dosť tak ich nechať trocha oddýchnuť bez poliatia a tak po 3-4 dňoch začať rosiť. Len tá zemina ma štve.
Aj ja som to raz skoro kupila, mali to v Baumaxe, nebolo to polske, ta ista znacka, ako kora, nastastie som to skusila cez sacik a preto som vzala koru. Inak to mam tiez doma. Sadia sa do toho tie orchi, ktore maju obycajne korene, napr. oncidie, tak to pisu v navodoch. A mnohi v tom maju zasadene vsetky orchi. kedze mne v zemine splesniveli, sadim vsetko do kory. o tej zivici som citala, ze je to prirodzene, udajne to nie je choroba. Neviem, nepoznam to, ale precitala som uz tolko protichodnych navodov a nazorov, ze sa necudujem nicomu. Ja by som tie v zemine ani velmi nerosila, aby sa im nestalo to, co mne.
henrieta3
03.05.10,16:23
Bola som na návšteve ( u blízkych známych, to píšem preto, lebo ten zásah by som si u iných nedovolila)a nemohla som sa pozerať na to ako im chradnú orchidee, žiaden kvet, nejaké biele povlaky a hlavne pri dotyku listov mi zostali lepavé prsty a listy iba žltli a praskali.
Orchidee asi 6 ks som vybrala z črepníkov, ošetrila korene od suchých a poškodených a poriadne vymáchala celé rastlinky v jarovej vode a potom v normálnej čistej a ešte aj osprchovala. Samozrejme poriadne umyla i kvetináče aj keramické obaly na ne, v ktorých boli. Lenže keď som roztvorila vrece so substrátom na orchidee, kúpené v kvetinárstve (bol to tovar asi z Poľska podľa nápisu), tak na moje veľké prekvapenie mi ten tzv. substrát veľmi pripomínal obyčajnú zeminu (tú čo je taká veľmi ľahká a dosť rýchlo sa vysušuje). Nebola tam žiadna zmes nejakých kôr, ani nič pod. len zemina. Presadila som to do toho, ale mám z toho divný pocit, lebo v takom niečom som ešte orchidee nevidela zasadené. Keďže už bol víkend, nemohli sme sa ísť na to popýtať do predajne či nejde o nejaký omyl.Takže moja otázka: čo s tou zeminou (stretli ste sa už s niečim podobným?)
A tá druhá : čo s tým mojim čistením rastliniek( vtedy ma už nič iné nenapadlo), lebo domáci už na ne použili aj nejaký postrek a nepomohlo nič. Dohodli sme sa, že vody teraz po kupeloch majú dosť tak ich nechať trocha oddýchnuť bez poliatia a tak po 3-4 dňoch začať rosiť. Len tá zemina ma štve.
Ked boli take zanedbane, mozno sa potesia tej zmene, na 2.strane po mojich skusenostiach by som asi kupila koru a presadila ich, ja si uz davam pozor, kupenu som aj prevarila, aj upiekla, lebo liecim niektore orchi uz od februara a o niektore som prisla.
lujza.j
03.05.10,19:14
Moje slniečka sa predbiehajú,ktorá vytlačí viac kvetných stoniek.
tvoje slniečka sa chystajú ta bohato odmenit za tvoju starostivosť množstvom krásnych kvetov.:);) želám, aby rozkvitli všetky puky :)
sayly
04.05.10,04:38
Bola som na návšteve ( u blízkych známych, to píšem preto, lebo ten zásah by som si u iných nedovolila)a nemohla som sa pozerať na to ako im chradnú orchidee, žiaden kvet, nejaké biele povlaky a hlavne pri dotyku listov mi zostali lepavé prsty a listy iba žltli a praskali.
Orchidee asi 6 ks som vybrala z črepníkov, ošetrila korene od suchých a poškodených a poriadne vymáchala celé rastlinky v jarovej vode a potom v normálnej čistej a ešte aj osprchovala. Samozrejme poriadne umyla i kvetináče aj keramické obaly na ne, v ktorých boli. Lenže keď som roztvorila vrece so substrátom na orchidee, kúpené v kvetinárstve (bol to tovar asi z Poľska podľa nápisu), tak na moje veľké prekvapenie mi ten tzv. substrát veľmi pripomínal obyčajnú zeminu (tú čo je taká veľmi ľahká a dosť rýchlo sa vysušuje). Nebola tam žiadna zmes nejakých kôr, ani nič pod. len zemina. Presadila som to do toho, ale mám z toho divný pocit, lebo v takom niečom som ešte orchidee nevidela zasadené. Keďže už bol víkend, nemohli sme sa ísť na to popýtať do predajne či nejde o nejaký omyl.Takže moja otázka: čo s tou zeminou (stretli ste sa už s niečim podobným?)
A tá druhá : čo s tým mojim čistením rastliniek( vtedy ma už nič iné nenapadlo), lebo domáci už na ne použili aj nejaký postrek a nepomohlo nič. Dohodli sme sa, že vody teraz po kupeloch majú dosť tak ich nechať trocha oddýchnuť bez poliatia a tak po 3-4 dňoch začať rosiť. Len tá zemina ma štve.


ja by som poradila kúpiť substrát kôrový a z tej zeminy ich vytiahnuť....sú dva druhy substrátu, jeden je zeminový, taký ako máš ty (na orchidee, ktoré potrebujú hustejší substrát, napr. ludisia) a druhý je z čistej kôry Flora, ale zistíš to hneď ako skúsiš sáčik rukou
andersenka
04.05.10,05:42
chcela som sem priložiť foto môjho oncidka až zhodnotíte či mi ide kvitnúť :( Len akosi fotky mi nejde pridať, stále ich len načítava, načítava a nič :confused:
henrieta3
04.05.10,06:10
chcela som sem priložiť foto môjho oncidka až zhodnotíte či mi ide kvitnúť :( Len akosi fotky mi nejde pridať, stále ich len načítava, načítava a nič :confused:
nemas velku fotku? skus ju niekde ulozit a poslat este raz
finis
04.05.10,06:53
tesim sa.orchidky ktore som presadzala, lebo boli na pokraji vyhynutia: jedna makke a vraskave listy a obidve prichadzali stale o dalsi a dalsi list, su asi za vodou .listy spevneli a pustaju sa nove. dokonca vyrasil novy vzdusny koren.:D
a zobrala som si z vas priklad a kupila som si dve chuderky vo vypredaji, ktore by isto skoncili v kosi. presadila som ich (mali minimum korenov.tam v tom obchode ich priserne prelievali) a myslim si, ze to preziju. joj som velmi rada!
este aby sa ta mini chytila.ale ta zatial odolava mojmu dohovaraniu a stale je vraskava :(
henrieta3
04.05.10,07:24
tesim sa.orchidky ktore som presadzala, lebo boli na pokraji vyhynutia: jedna makke a vraskave listy a obidve prichadzali stale o dalsi a dalsi list, su asi za vodou .listy spevneli a pustaju sa nove. dokonca vyrasil novy vzdusny koren.:D
a zobrala som si z vas priklad a kupila som si dve chuderky vo vypredaji, ktore by isto skoncili v kosi. presadila som ich (mali minimum korenov.tam v tom obchode ich priserne prelievali) a myslim si, ze to preziju. joj som velmi rada!
este aby sa ta mini chytila.ale ta zatial odolava mojmu dohovaraniu a stale je vraskava :(
Je to velka radost, ked sa podari ich priviest k zivotu a zachranit, skus tu malu, neviem, ci si presadila, dat niekde na slnko, dopoludnajsie, maju to rady a dolu daj keramzit, ktory obcas namocis, mozes aj okolo kvetinaca, napr. do nejakeho vacsieho, nebude mokra, ale bude mat vlhkost.
VieraPopluharova
04.05.10,07:30
chcela som sem priložiť foto môjho oncidka až zhodnotíte či mi ide kvitnúť :( Len akosi fotky mi nejde pridať, stále ich len načítava, načítava a nič :confused:

a kliknes potom i na tlacitko stiahnut a pridat?
henrieta3
04.05.10,08:00
a kliknes potom i na tlacitko stiahnut a pridat?
alebo si daj foto do albumu, aj ja som zvedava, lebo mi pekne vyhana, ale nemozem sa tu tolkokrat prihlasovat, po chvilke ma to vyhodi
ela77
04.05.10,08:15
Vďaka za rady . My sme sa vlastne pri tom presádzaní aj čiastočne dohodli, že ak si to pooverujeme, že sa to presadí do kôry. Inak sú ošetrené aj korené, len ich bude treba znova osprchovať od tej zeminy. Ale chcem sa ešte popýtať. Ako prinútite nový konárik ktorý bude mať puky na kvety, aby rástol rovnejšie. Mne niekedy vyrastá pod listom tak , že než spod neho vylezie, tak už je príliš naklonený do boku a kvoli listu nad ním ho nemôžem uchytiť na nejakú oporu, aby rástol do hora.
finis
04.05.10,09:13
Je to velka radost, ked sa podari ich priviest k zivotu a zachranit, skus tu malu, neviem, ci si presadila, dat niekde na slnko, dopoludnajsie, maju to rady a dolu daj keramzit, ktory obcas namocis, mozes aj okolo kvetinaca, napr. do nejakeho vacsieho, nebude mokra, ale bude mat vlhkost.

mini som presadila do koroveho substratu a este som aj urobila dierky do kvetinacka. je polozena ja JZ okne a naspodu je pomerne dost keramzitu aj kvoli vyske obalu. tak dufam ze si da povedat a zaberie. :-))