nika.sum
29.10.09,09:11
Ahoj, uz to mam pripravene pre klienta, je to jednoosobova s.r.o., suma za kt. sme sa dohodli je 70 EUR. Mozno je to dost (aspon ja by som si to na mieste tych ludi urobila radsej sama), len viem ze pravnici pytali za viacosobove s.r.o. 200 EUR a jednej firme to znama uctovnicka spravila za 100 EUR. Najprv som to nechcela robit vobec, nestiham pri malom, ale tento klient si to chcel dat spravit mne, lebo jemu sa to nechce. Chcela by som sa spytat, ako je to dalej, posielate to vy postou alebo to zaniesete osobne, alebo to vypracovane odovzdate klientovi aby si to dal notarovi overit (co treba) a posiela to klient? Mozno je to hlupa otazka, ale chcem vediet, co by som mala spravit a co si klient musi urobit sam.
koexpres
29.10.09,08:33
Ďakujem za radu. Takže mohlo by to vyzerať v prepísanej spol. zmluve asi takto ?

...spol vytvorila rezerv. fond
vo výške 5 % zákl. imania t.j..(suma v euro prerátaná z navýšeného ZI)

Výška príspevku ......1650 Sk.....1650 Sk (tak ako je uvedené v základnom znení spol. zml. )
Ďakujem .
xv50
29.10.09,08:39
Poprosím aj ja o radu, či postup bude správny, lebo už mám z toho hokej: za viacosobovú sro môžem tiež zaslať len súhlas s metódou prepočtu + overený podpis konateľa - alebo musia byť podpísaní všetci konatelia? a neprikladám žiadne prílohy.

Ďakujem
Difi
29.10.09,09:17
Dobrý deň! S Vašou pomocou som už skoro všetko pripravila, len v súvislosti zmenou spoločenskej zmluvy mám otázku. Viem už viackrát sa o tom písalo, že minimálna výška ZI je 5000,00 EUR a minimálny vklad spoločníka 750,00 EUR, ale keď v spol.zmluve máme uvádzané: "hodnota základného imania spoločnosti sa nesmie znížiť pod hranicu 200.000,- Sk a výška vkladu každého spoločníka pod hranicu 30.000,- Sk.", nemám to všetko prepočítať konverzným kurzom? A ešte sa chcem spýtať či sa majú uvádzať hodnoty aj v SKK?
Economic
29.10.09,11:06
Ahoj, uz to mam pripravene pre klienta, je to jednoosobova s.r.o., suma za kt. sme sa dohodli je 70 EUR. Mozno je to dost (aspon ja by som si to na mieste tych ludi urobila radsej sama), len viem ze pravnici pytali za viacosobove s.r.o. 200 EUR a jednej firme to znama uctovnicka spravila za 100 EUR. Najprv som to nechcela robit vobec, nestiham pri malom, ale tento klient si to chcel dat spravit mne, lebo jemu sa to nechce. Chcela by som sa spytat, ako je to dalej, posielate to vy postou alebo to zaniesete osobne, alebo to vypracovane odovzdate klientovi aby si to dal notarovi overit (co treba) a posiela to klient? Mozno je to hlupa otazka, ale chcem vediet, co by som mala spravit a co si klient musi urobit sam.

Áno všetko posielam ja a každý dokument je podpísaný mojim ZEP-om. Napíš mi Tvoje tel. číslo, poriešime všetko, dohodneme celý postup. Zavolám, napíš aj kedy, aby som nevolala nevhod.
Economic
29.10.09,11:08
Dobrý deň! S Vašou pomocou som už skoro všetko pripravila, len v súvislosti zmenou spoločenskej zmluvy mám otázku. Viem už viackrát sa o tom písalo, že minimálna výška ZI je 5000,00 EUR a minimálny vklad spoločníka 750,00 EUR, ale keď v spol.zmluve máme uvádzané: "hodnota základného imania spoločnosti sa nesmie znížiť pod hranicu 200.000,- Sk a výška vkladu každého spoločníka pod hranicu 30.000,- Sk.", nemám to všetko prepočítať konverzným kurzom? A ešte sa chcem spýtať či sa majú uvádzať hodnoty aj v SKK?

Nie na miesto 200 000.- Sk dáš 5 000.- Eur, a na miesto 30 000.- dáš 750.- Eur. To je podstata zmeny, už je to jasné ? V realite to znamená, že teraz Ti na založenie s.r.o. stačí menší vklad či celkový, či jedného spoločníka.
Difi
29.10.09,11:14
Ďakujem! Už je mi to jasné.
xv50
29.10.09,11:25
Poprosím aj ja o radu, či postup bude správny, lebo už mám z toho hokej: za viacosobovú sro môžem tiež zaslať len súhlas s metódou prepočtu + overený podpis konateľa - alebo musia byť podpísaní všetci konatelia? a neprikladám žiadne prílohy.

Ďakujem

Prosím, neporadíte mi niekto? Musia byť podpísaní všetci štatutári uvedení v OR, alebo stačí jeden? Vzhľadom na to, že jeden z nich je trvalo mimo SR, bude pre OR postačujúce, ak to overí zahr.notár?

Ešte raz ďakujem.
PS.: Možno je to hlúpa otázka, ak podľa Spol.zmluvy môžu konať každý samostatne, ale to množné číslo vo všetkých usmerneniach ma mätie.
Economic
29.10.09,11:30
Prosím, neporadíte mi niekto? Musia byť podpísaní všetci štatutári uvedení v OR, alebo stačí jeden? Vzhľadom na to, že jeden z nich je trvalo mimo SR, bude pre OR postačujúce, ak to overí zahr.notár?

Ešte raz ďakujem.

Ako majú zapísané v OR ? Že konajú každý samostatne alebo spolu ? Ak samostatne, návrh stačí keď podpisuje a overuje iba ten jeden.
Economic
29.10.09,11:33
Ďakujem za radu. Takže mohlo by to vyzerať v prepísanej spol. zmluve asi takto ?

...spol vytvorila rezerv. fond
vo výške 5 % zákl. imania t.j..(suma v euro prerátaná z navýšeného ZI)

Výška príspevku ......1650 Sk.....1650 Sk (tak ako je uvedené v základnom znení spol. zml. )
Ďakujem .

Ak tam silou mocou chceš mať tie príspevky, tak áno. Ale ja som v sa v praxi nestretla s takto rozpisovaným príspevkom. Dala by som tam len tie 2 odstavce, čo som ti poslala.
nika.sum
30.10.09,10:28
Ahoj, mam este jeden problemik, idem robit este jednu jednoosobovku, kt. vsak nema Zakladatelsku listinu ale Spolocensku zmluvu. Presnejsie dodali mi poslednu spolocensku zmluvu kde je nazov: Uplne znenie spolocenskej zmluvy na základe uznesení mimoriadneho valneho zhromazdenia spoločnosti zo dna xy2006. Ked ju budem teraz prepisovat, staci ak dam nazov Spolocenska zmluva?
Economic
30.10.09,10:35
Ahoj, mam este jeden problemik, idem robit este jednu jednoosobovku, kt. vsak nema Zakladatelsku listinu ale Spolocensku zmluvu. Presnejsie dodali mi poslednu spolocensku zmluvu kde je nazov: Uplne znenie spolocenskej zmluvy na základe uznesení mimoriadneho valneho zhromazdenia spoločnosti zo dna xy2006. Ked ju budem teraz prepisovat, staci ak dam nazov Spolocenska zmluva?

Pomenuj ju tak isto - Úplné znenie spoločenskej zmluvy a dosť tie omáčky na základe VZ tam nemusíš dávať.
Economic
30.10.09,10:41
Prosím, neporadíte mi niekto? Musia byť podpísaní všetci štatutári uvedení v OR, alebo stačí jeden? Vzhľadom na to, že jeden z nich je trvalo mimo SR, bude pre OR postačujúce, ak to overí zahr.notár?

Ešte raz ďakujem.
PS.: Možno je to hlúpa otázka, ak podľa Spol.zmluvy môžu konať každý samostatne, ale to množné číslo vo všetkých usmerneniach ma mätie.


KAŽDÝ SAMOSTATNE = 1 Najdôležitejšie je slovko samostatne.
nika.sum
30.10.09,11:35
Prepisujem spolocensku zmluvy, ale su tam chyby, napr. Tento rezervný fond spoločnosť dopĺňa každoročne sumou vo výške najmenej 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, najmenej však do výšky 10% zakladného imania (asi by tam malo byt najviac však do výšky 10% ZI), mam to opravit alebo nechat tak...
Economic
30.10.09,11:39
Prepisujem spolocensku zmluvy, ale su tam chyby, napr. Tento rezervný fond spoločnosť dopĺňa každoročne sumou vo výške najmenej 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, najmenej však do výšky 10% zakladného imania (asi by tam malo byt najviac však do výšky 10% ZI), mam to opravit alebo nechat tak...


Pozri si môj príspevok tu pod číslom 999 odsek čo odpovedám, ten si skopíruj a vlož do spoločenskej.
nika.sum
30.10.09,12:40
Trapim sa tu s tou Zakladatelskou listinou, neviem ci tym ze je uz piatok, vobec mi to nepali. (Ja som s tebou volala Economic).
Hned na zaciatku Zakladatelskej zmluvy mam: XY ako fyzicka osoba a jediny spolocnik zaklada spolocnost.... potom o vzniku spolocnosti, mam to dat v minulom case ze vznikla zapisom do obch. registra... (kedze to teraz nezaklada, ale bolo to zalozene davnejsie, len preraba spolocensku zmluvu na zakl. listinu)
Economic
30.10.09,12:48
Trapim sa tu s tou Zakladatelskou listinou, neviem ci tym ze je uz piatok, vobec mi to nepali. (Ja som s tebou volala Economic).
Hned na zaciatku Zakladatelskej zmluvy mam: XY ako fyzicka osoba a jediny spolocnik zaklada spolocnost.... potom o vzniku spolocnosti, mam to dat v minulom case ze vznikla zapisom do obch. registra... (kedze to teraz nezaklada, ale bolo to zalozene davnejsie, len preraba spolocensku zmluvu na zakl. listinu)

Zakladateľská listina - úplné znenie

Jožko Mrkvička , r.č. 9999/9999 , hydlisko ,
jediný spoločník spoločnosti s ručením obmedzeným

2. Obchodné meno spoločnosti znie :
XXX s.r.o.

3. Sídlom spoločnosti je :
xxxxxxxx

4. Predmetom činnosti spoločnosti bude :


1. Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi /maloobchod/

alebo iným prevádzkovateľom živnosti /veľkoobchod/

2. Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu

3. Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb --------- a pokračuješ.......
nika.sum
30.10.09,12:51
Cl. o nakladoch na vznik spolocnosti mozem vynechat? uz nie je aktualny
Economic
30.10.09,12:53
Cl. o nakladoch na vznik spolocnosti mozem vynechat? uz nie je aktualny

len ho tam pekne nechaj.
nika.sum
30.10.09,12:58
len ho tam pekne nechaj.

len v spolocenskej zmluvy nie je zmienka o nakladoch...
Economic
30.10.09,12:59
len v spolocenskej zmluvy nie je zmienka o nakladoch...


Tak ju doplň, myslíš že to niekto bude kontrolovať ?
nika.sum
30.10.09,13:13
Velmi pekne dakujem, nejako som to polepila, dufam, ze mu ju nevratia ? ale myslim, ze teraz tam maju taky frmol, ze su radi ze nic nemusia citat.
Economic
30.10.09,13:17
Velmi pekne dakujem, nejako som to polepila, dufam, ze mu ju nevratia ? ale myslim, ze teraz tam maju taky frmol, ze su radi ze nic nemusia citat.


Myslím si to isté. Však keby niečo, vieš, kde ma nájdeš.
nika.sum
30.10.09,14:18
Dakujem a posielam 1000 bodikov (teraz mi nejde poslat zial ani jeden)
Economic
30.10.09,14:22
Dakujem a posielam 1000 bodikov (teraz mi nejde poslat zial ani jeden)

No to je škoda, že nejde. Však keď budeš chcieť, pridáš niekedy na budúce. Papa. Príjemný víkend.
nika.sum
30.10.09,14:26
To asi je tym, ze v tejto teme si proste macher, nikomu inemu tu poslat bodik nemozem, tak ma to nechce pustit. Tiez Ti prajem prijemny vikend.
Economic
30.10.09,14:31
To asi je tym, ze v tejto teme si proste macher, nikomu inemu tu poslat bodik nemozem, tak ma to nechce pustit. Tiez Ti prajem prijemny vikend.

Vďaka. No je to moja práca, ktorá ma živí.... a navyše ma aj baví.
stefan00
02.11.09,13:54
Zdravím vás,
viete mi niekto z vás skúsených poradiť, ako najlepšie spraviť tieto veci: jedná sa o 2 osobovú sro (ZI 2x 100.000,-Sk)
- premenu SKK na EUR
- účtovnú uzavierku
- prevod obch. podielu z 1 na 2. spoločníka - vznikne 1-osobovka
Vie mi niekto poradiť a v kocke to zhrnúť. Nechcel by som podiely previesť na 6 des. miest.

Ďakujem
Economic
02.11.09,14:25
Zdravím vás,
viete mi niekto z vás skúsených poradiť, ako najlepšie spraviť tieto veci: jedná sa o 2 osobovú sro (ZI 2x 100.000,-Sk)
- premenu SKK na EUR
- účtovnú uzavierku
- prevod obch. podielu z 1 na 2. spoločníka - vznikne 1-osobovka
Vie mi niekto poradiť a v kocke to zhrnúť. Nechcel by som podiely previesť na 6 des. miest.

Ďakujem

1. Urobiť mimoriadne valné zhromaždenie, kde sa schváli prevod obchodného podielu, premena vkladu z Sk na Euro kde sa to zaokrúhli, a keď už bude jednoosobovka schváli sa úplné znenie zakladateľskej listiny no a zmluva o prevode obchodného podielu.
Konateľ ostáva nezmenený ? Ak sa mení, aj to treba dať do zápisnice.
Takže toľko v kocke. V prípade potreby viac info v mojom profile.
stefan00
02.11.09,16:13
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Sú 2 konatelia a ostáva 1 so 100% OP.
Je to asi takto: ?
Mimoriadné VZ - prevod obch. podielu (súhlas VZ +Zmluva oprevode obch. podielu ) + zrušenie funkcie konateľa.
- Premena SKK- € so zaokruhlením - 6.639,-€
- Schválenie úpln.znenia spol. zml.
Môžu sa všetky tieto veci udiať na 1 valnom zhr.?
A ešte, aké podania (alebo len jedno ?) pôjde na súd?
V navrhu na zápis premeny menovitej ... bude figurovať už len 1 spoločník? A Navrh na zápis zmeny zapísaných údajov ... sa môže podať súčasne s tým prvým návrhomna zmenu meny?
V tomto mám ešte nejasno, či sa to dá podať naraz, alebo postupne.
Economic
02.11.09,16:22
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Sú 2 konatelia a ostáva 1 so 100% OP.
Je to asi takto: ?
Mimoriadné VZ - prevod obch. podielu (súhlas VZ +Zmluva oprevode obch. podielu ) + zrušenie funkcie konateľa.
- Premena SKK- € so zaokruhlením - 6.639,-€
- Schválenie úpln.znenia spol. zml.
Môžu sa všetky tieto veci udiať na 1 valnom zhr.?
A ešte, aké podania (alebo len jedno ?) pôjde na súd?
V navrhu na zápis premeny menovitej ... bude figurovať už len 1 spoločník? A Navrh na zápis zmeny zapísaných údajov ... sa môže podať súčasne s tým prvým návrhomna zmenu meny?
V tomto mám ešte nejasno, či sa to dá podať naraz, alebo postupne.

Konateľ nie vždy sa rovná spoločník. Za to som sa pýtala. Čiže ak spoločník, ktorý prevádza OP bol aj konateľom, na VZ bude odvolaný k dňu schválenia Uznesenia VZ.
Áno dá sa to urobiť všetko v jednom návrhu. Súdny poplatok je klasicky 66.- Eur, keď by som Ti napríklad ja podala všetko elektronicky, tak súdny poplatok je 33.- Eur /teda 50%/ Použiješ na všetko formulár jeden P/8
V návrhu dávaš vymazať oboch spoločníkov s vkladmi tak ako sú zapísané v Sk a dávaš zapisovať jedného spoločníka už s vkladom na Eurá. Dávaš vymázať konateľa a nezabudni tú stranu, kde je výška imania, vymazuješ sumu v Sk a dávaš zapisovať sumu v Eurách.
Inak je to dosť obtiažna kompletná zmena, no keď si sa do toho pustil, snáď to budeš vedieť všetko a dobre popísať. Nezabudni, že zápisnica z VZ radšej nech je obsiahlejšia a zrozumiteľnejšia, aby sa na súde z toho všetkého vyznali a neodmietli Ti to.
stefan00
02.11.09,17:13
Ešte raz ďakujem, ale ešte nejaké drobnosti:
- navrhovateľ je už len zostávajúci konateľ alebo ešte obaja pôvodní?
- deň vzniku funkci konateľa je ....dátum podpisu SZ, al. zápisu sro do OR?
- Navrh P/8 bude treba podať 1x, al. 2x a podpis overiť?
- čo bude treba dať do prílohy a koľko krát, prípadne okrem zmluvy o prevode OP , kde ešte treba overiť podpis?

Vďaka
Economic
02.11.09,18:13
Ešte raz ďakujem, ale ešte nejaké drobnosti:
- navrhovateľ je už len zostávajúci konateľ alebo ešte obaja pôvodní?
- deň vzniku funkci konateľa je ....dátum podpisu SZ, al. zápisu sro do OR?
- Navrh P/8 bude treba podať 1x, al. 2x a podpis overiť?
- čo bude treba dať do prílohy a koľko krát, prípadne okrem zmluvy o prevode OP , kde ešte treba overiť podpis?

Vďaka

Áno, navrhovateľ je ostávajúci konateľ
Do zápisnice daj, že konateľa odvolávaš k 2. 11. 2009 /to je dátum VZ/
Návrh sa podáva 1x - podpis konateľ overí 1x
zápisnica z VZ 2x, zmluva o prevode OP 2x, úplné znenie 2x, vyhlásenie konateľa 2x do OR /1x to dajú do Zbierky listín/
Podpis overuje na zmluve o prevode OP - obaja, návrh do OR a vyhlásenie konateľa o zmene splatenia vkladov tiež over.
koexpres
03.11.09,07:20
Našiel som niekde na portáli tlačivo ktoré má nadpis Rozhodnutie o premenene....Je to hodnoverné ? Môžem ho použiť ?
Economic
03.11.09,07:22
Našiel som niekde na portáli tlačivo ktoré má nadpis Rozhodnutie o premenene....Je to hodnoverné ? Môžem ho použiť ?

Ak chceš, aby som ho skontrolovala, prilož ho sem, kuknem sa na to.
koexpres
03.11.09,07:51
Tu je45627
Economic
03.11.09,08:01
Tu je45627

Môže byť. Aj keď ja ho robím trošku inak. No nemôžeme rozhodnutie mať všetci rovnaké.
No ešte tam doplň jednu vetu na koniec a síce : V zmysle rozhodnutia konateľa o premene vkladov jednotlivých spoločníkov do základného imania, konateľ spoločnosti vyhotovil zároveň aj úplné znenie spoločenskej zmluvy, v ktorom je premietnutá premena vkladov.

Do OR podáš formulár : k premene vkladov č. 29 1x - úradne overiť podpis, 2x rozhodnutie - overiť podpis, 2x úplné znenie - netreba overovať, stačí konateľ podpísať. Keď podpis overíš na matrike je to lacnejšie ako u notára /matrika 0,50 Eura u notára 2,82 Eura za 1 podpis/
koexpres
03.11.09,08:13
Veľké ĎAKUJEM.
zuzzkaa
03.11.09,10:07
Po všetkých príspevkoch v tom mám ...
Po lopate, keď mením ZI z SKK na € tak použijem to tlačivo myslím 19 ale keď mením napr. ako koná konateľ a vypúšťam nejaké činnosti tak iné tlačivo.
V tom druhom prípade zostávajú všetky dokumenty ktoré musím dať na OR rovnaké ako v prvom prípade?

Veľké ďakujem
Economic
03.11.09,10:12
Po všetkých príspevkoch v tom mám ...
Po lopate, keď mením ZI z SKK na € tak použijem to tlačivo myslím 19 ale keď mením napr. ako koná konateľ a vypúšťam nejaké činnosti tak iné tlačivo.
V tom druhom prípade zostávajú všetky dokumenty ktoré musím dať na OR rovnaké ako v prvom prípade?

Veľké ďakujem

Keď robíš iba samotnú premenu na Euro a bez poplatku tak P 29
Keď robíš aj inú a hlavne spoplatnenú zmenu, čo výmaz predmetov evidentne je, tak P 8 Tu okrem iného dokladáš Kópiu Oznámenia o zrušení predmetov podnikania potvrdenú živn. úradom a zápisnicou z VZ, kde sa rozhodlo o premene a o zrušení predmetov podnikania. A nezabudni na úplné znenie. No a keby si chcela ušetriť 50 % na súdnom poplatku, viac info v mojom profile.
koexpres
03.11.09,11:50
Posledná otázka: Teda už netreba keď mám tlačivo rozhodnutie...písať a poslať zápisnicu z VZ. - uznesenie ?
Economic
03.11.09,14:33
Posledná otázka: Teda už netreba keď mám tlačivo rozhodnutie...písať a poslať zápisnicu z VZ. - uznesenie ?

Keď robíš len premenu vkladu a ZI už zápisnicu netreba, stačí to rozhodnutie a úplné znenie.
sisa896
04.11.09,07:16
poprosím o radu,
pri prepise SZ som zistila, že tam je napísané že ZI 200 000 SK je úplne splatené ,ale na výpise z obch. registra je napísané že splatené je iba 100 000 SK
môže to tak ostať
koexpres
04.11.09,08:21
Pardon, pri prepisiovaní spol. zmluvy som ešte prišiel, na jedno miesto, kde je napísané: Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 Sk svojho vkladu . Treba to tiež premeniť na euro ?
winetou
04.11.09,09:20
Poraďáci, už ste sa teda niektorí pustili do premeny men.hodnôt?

Podľa usmernenia a preštudovaní prísl. §§ Generál.zákona
tomu rozumiem tak, že overujem podpisy len
- na rozhodnutí
- návrhu na zápis premeny.

Nie je mi jasné, či:
1. zmena Spoločenskej zmluvy, resp. Stanov
nemusí byť úradne overená?
2. Rozhodnutie o premene môže prijať aj len 1 konateľ? /V prípade viacerých konateľov so samostatným rozhodovaním/
Ad 1) podpis konateľa na SZ nemusí byť overený
Ad 2) môže
winetou
04.11.09,09:24
Zdravim všetkých ochotných poradakov. Som tu prvy krát a verim ze mi niekto pomoze.
Prestudoval som si gen. zakon, vyhlasku aj mnozstvo odpovedi v tejto diskusii.

Pokial podla obchod. registra konatelia 2-osob sro konajú samostatne s výnimkou úkonov, ktorých predmet presahuje 300 000 Sk (vtedy konajú spoločne), samozrejme musím meniť aj tento udaj v registri z 300tis na 10tis. Generálny zákon o oslobodení od poplatku tejto premeny nepise nic. Pochopil som to dobre, že niekto si vymyslel euro, nariadi povinnosť premeniť menu v OR a zaplatiť si to mám v tomto prípade (nejde o základne imanie a vklad) sám? Ak som to dobre pochopil ide o zmenu údajov v OR podanú formulárom P8, na ktorom budem menit okrem premeny meny ZI a vkladov aj konanie štatutárov.
Samozrejme potrebujem k tomu množstvo vecí: zvolat VZ, zmenit zakladatelsku listinu, spisat uznesenie, zapisnicu, podať návrh na zápis zmien...

Ozaj, čo by sa stalo, ak by som tento údaj pri konateľoch v Sk nechal v OR a zmenil len výšku ZI a vkladov? Teda vo výpise z OR by tam trčala suma v Sk pri konaní konateľov aj po 1.1.2010. Je v zákone povinnosť meniť aj tento údaj ?
januš1
04.11.09,09:46
Zdravim všetkých ochotných poradakov. Som tu prvy krát a verim ze mi niekto pomoze.
Prestudoval som si gen. zakon, vyhlasku aj mnozstvo odpovedi v tejto diskusii.

Pokial podla obchod. registra konatelia 2-osob sro konajú samostatne s výnimkou úkonov, ktorých predmet presahuje 300 000 Sk (vtedy konajú spoločne), samozrejme musím meniť aj tento udaj v registri z 300tis na 10tis. Generálny zákon o oslobodení od poplatku tejto premeny nepise nic. Pochopil som to dobre, že niekto si vymyslel euro, nariadi povinnosť premeniť menu v OR a zaplatiť si to mám v tomto prípade (nejde o základne imanie a vklad) sám? Ak som to dobre pochopil ide o zmenu údajov v OR podanú formulárom P8, na ktorom budem menit okrem premeny meny ZI a vkladov aj konanie štatutárov.
Samozrejme potrebujem k tomu množstvo vecí: zvolat VZ, zmenit zakladatelsku listinu, spisat uznesenie, zapisnicu, podať návrh na zápis zmien...

Ozaj, čo by sa stalo, ak by som tento údaj pri konateľoch v Sk nechal v OR a zmenil len výšku ZI a vkladov? Teda vo výpise z OR by tam trčala suma v Sk pri konaní konateľov aj po 1.1.2010. Je v zákone povinnosť meniť aj tento údaj ?


Nikto Ťa nenúti, aby si tých 300 000 Sk premenil na eurá. Premeniť musíš iba vklady do imania a základné imanie. Tých 300 tis. nahradíš vhodnejšou sumou v eurách, keď budete najbližšie meniť stanovy. Dovtedy platí § 9 ods. 2 generálneho zákona: "Peňažné údaje v slovenskej mene, ktoré sú uvedené vo všeobecne záväzných právnych predpisoch... v ostatných právnych dokumentoch... sa odo dňa zavedenia eura považujú za peňažné údaje v eurách a to v prepočte a so zaokrúhlením podľa konverzného kurzu..." Bude to síce vyzerať čudne, keď budeš mať všetko v eurách a táto suma zostane v Sk, ale je to iba estetický problém.
winetou
04.11.09,10:24
Nikto Ťa nenúti, aby si tých 300 000 Sk premenil na eurá. Premeniť musíš iba vklady do imania a základné imanie. Tých 300 tis. nahradíš vhodnejšou sumou v eurách, keď budete najbližšie meniť stanovy. Dovtedy platí § 9 ods. 2 generálneho zákona: "Peňažné údaje v slovenskej mene, ktoré sú uvedené vo všeobecne záväzných právnych predpisoch... v ostatných právnych dokumentoch... sa odo dňa zavedenia eura považujú za peňažné údaje v eurách a to v prepočte a so zaokrúhlením podľa konverzného kurzu..." Bude to síce vyzerať čudne, keď budeš mať všetko v eurách a táto suma zostane v Sk, ale je to iba estetický problém.
teraz to trochu zamotám.
znamená to, že ked budem menit rozhodnutim štatutára zakladaciu listinu v ZI a vkladoch z Sk do EUR, možem časť číselných hodnôt v listine (konanie štatutárov spoločne nad 300tis., scudzovanie nehnuteľností nad 350tis. jedine so suhlasom VZ, jeden hlas spoločníka na každých 10tis vkladu...) ponechať v Sk v zmysle § 9 ods.2 GZ s tým, že sa automaticky prepočítavajú do EUR?
Ďakujem
januš1
04.11.09,12:10
teraz to trochu zamotám.
znamená to, že ked budem menit rozhodnutim štatutára zakladaciu listinu v ZI a vkladoch z Sk do EUR, možem časť číselných hodnôt v listine (konanie štatutárov spoločne nad 300tis., scudzovanie nehnuteľností nad 350tis. jedine so suhlasom VZ, jeden hlas spoločníka na každých 10tis vkladu...) ponechať v Sk v zmysle § 9 ods.2 GZ s tým, že sa automaticky prepočítavajú do EUR?
Ďakujem

1) Keď si pozrieš § 11 ods. 3 generálneho zákona, tak štatutárny orgán má v súvislosti s premenou na euro právo rozhodnúť o príslušnej zmene stanov, spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny, ale iba v rozsahu potrebnom výlučne na premenu menovitej hodnoty základného imania a menovitej hodnoty vkladov zo slovenských korún na eurá. Na schválenie ďalších zmien už štatutárny orgán mandát nemá. Môžete ich doriešiť napr. na najbližšom riadnom VZ. A samozrejme nemusí to byť do konca roku 2009.

2) Ak sa jedná o dvojosobovú s.r.o., tak by ste mali mať spoločenskú zmluvu a nie zakladateľskú listinu.
Economic
04.11.09,12:17
Pardon, pri prepisiovaní spol. zmluvy som ešte prišiel, na jedno miesto, kde je napísané: Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 Sk svojho vkladu . Treba to tiež premeniť na euro ?

Ja to dávam tak, že 1 hlas na 10.- alebo 100.- Eur
Economic
04.11.09,12:18
teraz to trochu zamotám.
znamená to, že ked budem menit rozhodnutim štatutára zakladaciu listinu v ZI a vkladoch z Sk do EUR, možem časť číselných hodnôt v listine (konanie štatutárov spoločne nad 300tis., scudzovanie nehnuteľností nad 350tis. jedine so suhlasom VZ, jeden hlas spoločníka na každých 10tis vkladu...) ponechať v Sk v zmysle § 9 ods.2 GZ s tým, že sa automaticky prepočítavajú do EUR?
Ďakujem

Kľudne a zaokrúhli to vždy na celé euro. Ja to tak robím a všade mi to prechádza bez problémov.
Economic
04.11.09,12:20
poprosím o radu,
pri prepise SZ som zistila, že tam je napísané že ZI 200 000 SK je úplne splatené ,ale na výpise z obch. registra je napísané že splatené je iba 100 000 SK
môže to tak ostať

A aká je realita ? Splatené ? Nesplatené celé ?
Economic
04.11.09,12:22
Zdravim všetkých ochotných poradakov. Som tu prvy krát a verim ze mi niekto pomoze.
Prestudoval som si gen. zakon, vyhlasku aj mnozstvo odpovedi v tejto diskusii.

Pokial podla obchod. registra konatelia 2-osob sro konajú samostatne s výnimkou úkonov, ktorých predmet presahuje 300 000 Sk (vtedy konajú spoločne), samozrejme musím meniť aj tento udaj v registri z 300tis na 10tis. Generálny zákon o oslobodení od poplatku tejto premeny nepise nic. Pochopil som to dobre, že niekto si vymyslel euro, nariadi povinnosť premeniť menu v OR a zaplatiť si to mám v tomto prípade (nejde o základne imanie a vklad) sám? Ak som to dobre pochopil ide o zmenu údajov v OR podanú formulárom P8, na ktorom budem menit okrem premeny meny ZI a vkladov aj konanie štatutárov.
Samozrejme potrebujem k tomu množstvo vecí: zvolat VZ, zmenit zakladatelsku listinu, spisat uznesenie, zapisnicu, podať návrh na zápis zmien...

Ozaj, čo by sa stalo, ak by som tento údaj pri konateľoch v Sk nechal v OR a zmenil len výšku ZI a vkladov? Teda vo výpise z OR by tam trčala suma v Sk pri konaní konateľov aj po 1.1.2010. Je v zákone povinnosť meniť aj tento údaj ?

K tomu nepotrebuješ zvolať VZ, konateľ môže sám rozhodnúť o premene a doporučujem všetky sumy v Sk nahradiť prepočtom na Euro so zaokrúhlením.
Danila
04.11.09,12:50
K tomu nepotrebuješ zvolať VZ, konateľ môže sám rozhodnúť o premene a doporučujem všetky sumy v Sk nahradiť prepočtom na Euro so zaokrúhlením.Prepáč, ak si dovolím tvrdiť, že Tvoj prístup k zmene Sk na EUR je ponímaný zjednodušene. Tzv. Generálny zákon postupy presne popisuje, je niekoľko odporúčaní na spôsoby zaokrúhľovania. Podľa zvoleného postupu sú možné rôzne dosiahnuté výšky ZI, a rôzne spôsoby vysporiadania rozdielov zo zaokrúhľovania. Pravdu máš v tom, že bola udelená výnimka pre štatutára ku konaniu pri tomto právnom akte spoločnosti, pretože v opačnom prípade by rozhodovalo VZ v zmysle OZ.
Economic
04.11.09,12:54
Prepáč, ak si dovolím tvrdiť, že Tvoj prístup k zmene Sk na EUR je ponímaný zjednodušene. Tzv. Generálny zákon postupy presne popisuje, je niekoľko odporúčaní na spôsoby zaokrúhľovania. Podľa zvoleného postupu sú možné rôzne dosiahnuté výšky ZI, a rôzne spôsoby vysporiadania rozdielov zo zaokrúhľovania. Pravdu máš v tom, že bola udelená výnimka pre štatutára ku konaniu pri tomto právnom akte spoločnosti, pretože v opačnom prípade by rozhodovalo VZ v zmysle OZ.

V poriadku, je to Tvoj názor. Robila som premenu stovke klientom. V obchodnom registri mi neodmietli ani jednu premenu. Prečo to klientom komplikovať ? Keby som to nerobila dobre, tak obchodné registre v rámci celej SR by mi moje návrhy zamietali. No ani raz sa tak nestalo. Život sám je dosť komplikovaný a práca, čo sa dá zjednodušiť, prečo si ju nezjednodušiť a pritom neurobiť to aj dobre ?
Economic
04.11.09,12:57
myslím, že aj učtovne je stále ešte nesplatené
Ide o to ,že v roku 2008 sa menili konatelia a názov spoločnosti, pôvodný dvaja predali svoje podieli a obaja mali zo 100 000 splatených po 50 000

Tak potom otázne je ako to chceš mať zapísané v OR. Teoreticky by to mohli splatiť do pokladne aj 2. 11. 2009 a už by si dávala premenu na splatený vklad, len to by už bola zmena v OR, ktorá je spoplatnená, takže asi pôjdeš variantou nesplateného vkladu. Do kedy je napísané v SZ, že spoločníci splatia imanie v celej výške ?
sisa896
04.11.09,12:57
A aká je realita ? Splatené ? Nesplatené celé ?
myslím, že aj učtovne je stále ešte nesplatené
Ide o to ,že v roku 2008 sa menili konatelia a názov spoločnosti, pôvodný dvaja predali svoje podieli a obaja mali zo 100 000 splatených po 50 000
Danila
04.11.09,12:58
V poriadku, je to Tvoj názor. Robila som premenu stovke klientom. V obchodnom registri mi neodmietli ani jednu premenu. Prečo to klientom komplikovať ? Keby som to nerobila dobre, tak obchodné registre v rámci celej SR by mi moje návrhy zamietali. No ani raz sa tak nestalo. Život sám je dosť komplikovaný a práca, čo sa dá zjednodušiť, prečo si ju nezjednodušiť a pritom neurobiť to aj dobre ?Na to Ti ja celkom v pohode odpoviem. A prečo by Ti neprijali premenu Tebou vypočítanú na registrovom súde predloženú štatutárom? Však oni za Tvoje prepočty nezodpovedajú. Zodpovedajú len za tie, čo robia na požiadanie klienta oni za spoplatnenie. KSNP.;)

Ale auditora by prepočet a výška ZI zaujať mohla.:)
sisa896
04.11.09,13:03
Tak potom otázne je ako to chceš mať zapísané v OR. Teoreticky by to mohli splatiť do pokladne aj 2. 11. 2009 a už by si dávala premenu na splatený vklad, len to by už bola zmena v OR, ktorá je spoplatnená, takže asi pôjdeš variantou nesplateného vkladu. Do kedy je napísané v SZ, že spoločníci splatia imanie v celej výške ?
v SZ o tom nie je žiadna zmienka, a myslím, že ani v tej pôvodnej nebola, ide o spol. , ktorá zatiaľ nič neprodukuje až tento mesiac by sa tam malo začať niečo robiť
koexpres
04.11.09,13:10
A čo keby som to tam vôbec nedal ?
koexpres
04.11.09,13:13
Ja to dávam tak, že 1 hlas na 10.- alebo 100.- Eur
Možno by to nemuselo by tam byť vôbec
Economic
04.11.09,13:15
v SZ o tom nie je žiadna zmienka, a myslím, že ani v tej pôvodnej nebola, ide o spol. , ktorá zatiaľ nič neprodukuje až tento mesiac by sa tam malo začať niečo robiť

Takže urob premenu celkovej výšky 200 000.- a splatenej 100 000.- tak aká je raalita.
sisa896
04.11.09,13:22
Dakujem veľmi pekne za radu
Economic
04.11.09,13:38
Možno by to nemuselo by tam byť vôbec

A ako bude rozhodovať VZ, keď to tam nebude ? Jedine u jednoosobovky to nie je dôležité.
Economic
04.11.09,14:55
Na to Ti ja celkom v pohode odpoviem. A prečo by Ti neprijali premenu Tebou vypočítanú na registrovom súde predloženú štatutárom? Však oni za Tvoje prepočty nezodpovedajú. Zodpovedajú len za tie, čo robia na požiadanie klienta oni za spoplatnenie. KSNP.;)

Ale auditora by prepočet a výška ZI zaujať mohla.:)


Vôbec nerozumiem o čo Ti ide v oboch príspevkoch. Pomáha niekomu takýto príspevok čo píšeš ? Alebo sa nudíš ?
Nemám pocit, že mnou navrhované výšky vkladov jednotlivých spoločníkov a výšky ZI v spoločnosti u každého klienta osobitne nie sú predsa v rozpore so žiadnym zákonom. A okrem iného môj postup mám odkonzultovaný aj s daňovým úradom. Prečo silou mocou chceš urobiť z komára somára ?
winetou
04.11.09,21:13
1) Keď si pozrieš § 11 ods. 3 generálneho zákona, tak štatutárny orgán má v súvislosti s premenou na euro právo rozhodnúť o príslušnej zmene stanov, spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny, ale iba v rozsahu potrebnom výlučne na premenu menovitej hodnoty základného imania a menovitej hodnoty vkladov zo slovenských korún na eurá. Na schválenie ďalších zmien už štatutárny orgán mandát nemá. Môžete ich doriešiť napr. na najbližšom riadnom VZ. A samozrejme nemusí to byť do konca roku 2009.

2) Ak sa jedná o dvojosobovú s.r.o., tak by ste mali mať spoločenskú zmluvu a nie zakladateľskú listinu.
povodne to bola 1osobova, potom sa zmenila na 2osobovu, pricom k zmene bola prilozena zakladacia listina s povodnym nazvom, ale uz s 2 spolocnikmi. neviem preco na OR tak lipnu na takychto prkotinach.aj tak sa ta pisomnost posudzuje podla obsahu a nie podla nazvu.
K tej prvej casti odpovede tolko, ze tie udaje v Sk v OR (konanie statutara) aj zakladatelskej listine (hlasovanie, scudzovanie nehnutelnosti) moze ostat teoreticky do skonania sveta? Ved podla GZ by sa to malo automaticky prepocitavat.
winetou
04.11.09,21:23
K tomu nepotrebuješ zvolať VZ, konateľ môže sám rozhodnúť o premene a doporučujem všetky sumy v Sk nahradiť prepočtom na Euro so zaokrúhlením.
nie je to v GZ tak, ze statutar ma mandat menit SZ, ale len v suvislosti so zmenou ZI a vkladov? mam pocit, ze o inych premenach sa tam nepise. Ak by som zaokruhloval premenu napr. 350tis Sk pri predaji nehnutelnosti (podla SZ jedine so suhlasom VZ), tak by predsa bola zmenena suma (aj ked len nepatrne) a to je zmena o ktorej uz nemoze rozhodovat konatel. to iste sa podla mna tyka aj zaokruhlovania inych hodnot v SZ.alebo sa mylim?
januš1
05.11.09,07:11
povodne to bola 1osobova, potom sa zmenila na 2osobovu, pricom k zmene bola prilozena zakladacia listina s povodnym nazvom, ale uz s 2 spolocnikmi. neviem preco na OR tak lipnu na takychto prkotinach.aj tak sa ta pisomnost posudzuje podla obsahu a nie podla nazvu.
K tej prvej casti odpovede tolko, ze tie udaje v Sk v OR (konanie statutara) aj zakladatelskej listine (hlasovanie, scudzovanie nehnutelnosti) moze ostat teoreticky do skonania sveta? Ved podla GZ by sa to malo automaticky prepocitavat.

Pri zakladateľskej listine, resp. spoločenskej zmluve nejde o to, aby bol obchodný register spokojný, ale aby ste mali v poriadku základný dokument vašej spoločnosti :)

Ja osobne si myslím, že tie údaje v Sk tam skutočne môžu zostať "až do skonania sveta". Ale z praktického hľadiska by som v Sk ponechala iba zriaďovacie výdavky. Všetky ostatné údaje, s ktorými budem v budúcnosti ešte narábať, by som na najbližšom VZ zmenila na eurá.
kuzarovam
06.11.09,20:43
dobrý! som tu prvý krát, neviem či sa mi to podarí.
viem že je to na poslednú chvíľu, ale viac času už aj tak tomu nemôžem venovať.
Pekne prosím o radu!
máme 1.osobovú sro od roku 2005 a je potrebné podať tu zmenu sk na €:
- čo všetko potrebujem k podaniu( viem, že už to bolo popísané, ale keď môžem poprosiť)
- SZ musí byť prerobená?
- aké overenie: notárské, alebo stači overenie podpisu na matrike(na obecnom úrade)?
- musí sa to odniesť osobne, alebo stačí poštou do 31.12.2009
nemá niekto vzor rozhodnutia?
S pozdravom MK
Economic
07.11.09,06:40
dobrý! som tu prvý krát, neviem či sa mi to podarí.
viem že je to na poslednú chvíľu, ale viac času už aj tak tomu nemôžem venovať.
Pekne prosím o radu!
máme 1.osobovú sro od roku 2005 a je potrebné podať tu zmenu sk na €:
- čo všetko potrebujem k podaniu( viem, že už to bolo popísané, ale keď môžem poprosiť)
- SZ musí byť prerobená?
- aké overenie: notárské, alebo stači overenie podpisu na matrike(na obecnom úrade)?
- musí sa to odniesť osobne, alebo stačí poštou do 31.12.2009
nemá niekto vzor rozhodnutia?
S pozdravom MK

Ak máte jednoosobovú spoločnosť - tak je to zrejme zakladateľská listina - úplné znenie - netreba overovať 2x.
rozhodnutie jediného spoločníka /alebo môže byť aj konateľa/ - overiť 2x
Overiť samozrejme možno aj na matrike, má to rovnakú vážnosť a navyše je to lacnejšie
Pozri moje príspevky, malo by tam byť aj rozhodnutie
Danila
07.11.09,07:14
Vôbec nerozumiem o čo Ti ide v oboch príspevkoch. Pomáha niekomu takýto príspevok čo píšeš ? Alebo sa nudíš ?
Nemám pocit, že mnou navrhované výšky vkladov jednotlivých spoločníkov a výšky ZI v spoločnosti u každého klienta osobitne nie sú predsa v rozpore so žiadnym zákonom. A okrem iného môj postup mám odkonzultovaný aj s daňovým úradom. Prečo silou mocou chceš urobiť z komára somára ?To bude asi tým, že na rozdiel odo mňa Ty robíš zo somára komára. A to tiež vždy nie je dobrý nápad. Názorovo som sa len vyjadrila k opatreniam v Generálnom zákone. A nemám potuchy, prečo sa Ti to nepáči. Z dôvody premeny na EURO je všade šturmovčina. Počkaj, až opadne, a zaokrúhľovanie môže byť vcelku slušným dôvodom na opravu ZI. Nie je halier, ako halier.:)

P.S. Netuším, čo si v súvislosti so zaokrúhľovaním pri ZI konzultovala s DÚ.
A už vôbec netuším, k čomu Ti DÚ poskytovalo stanovisko. A aké.
kuzarovam
07.11.09,08:21
dobrý! veľmi ste ma potešili a hlavne pomohli. už som si našla aj vzory.
takú rýchlu pomoc a radu som ešte v živote nedostala, myslim to ako pochvalu a uznanie.
S pozdravom MK
ZSZ
08.11.09,20:32
Vedel by mi niekto povedať či som dobre prerátal zaákladné imanie?
V SKK
1.spoločník: vklad 120 000,- 60% podiel
2.spoločník: vklad 80 000,- 40% podiel
zákl.imanie: 200 000,-

Po premene na euro metodou zdola nahor,so zaokrúhlením na dve desatinné čísla smerom nadol:
EUR
1.spoločník:vklad 3 983,27 eur 60% podiel
2.spoločník:vklad 2 655,51 eur 40% podiel
výška zákl.imania: 6 638,78 eur

prikladám aj náš vzor rozhodnutia o premene ak by niekomu pomohol.
ďakujem
Economic
09.11.09,05:47
Vedel by mi niekto povedať či som dobre prerátal zaákladné imanie?
V SKK
1.spoločník: vklad 120 000,- 60% podiel
2.spoločník: vklad 80 000,- 40% podiel
zákl.imanie: 200 000,-

Po premene na euro metodou zdola nahor,so zaokrúhlením na dve desatinné čísla smerom nadol:
EUR
1.spoločník:vklad 3 983,27 eur 60% podiel
2.spoločník:vklad 2 655,51 eur 40% podiel
výška zákl.imania: 6 638,78 eur

prikladám aj náš vzor rozhodnutia o premene ak by niekomu pomohol.
ďakujem

Je to výborné. Konáte obaja konatelia spoločne ? Lebo ak nie, stačí keď iba jeden podpíše a overí podpis. Ak to chcete podpisovať obaja, tak to potom môže byť aj formou zápisnice a tá sa neoveruje.
Majka
09.11.09,07:55
Dobrý deň,
dala som do OR Návrh na zmenu zapísaných udajov.... ide o zmenu sídla, rozšírenie živnosti a prepočet Sk na €. Je to jednoosobová s.r.o. Prišlo odmietnutie zápisu, že som nedodala zápis z valného zhromaždenia o uvedených zmenách. A ja teraz neviem čo mám robiť. On je sám, nemá spoločníkov.Napísala som dodatky k ZL, všetko som odovzdala .
Pomôžete ?
Ďakujem


navrh tychto vsetkych zmien si vypisovala na tlacive 29?
ja potrebujem u jednej firmy s.r.o jednokonatelovej /dvaja spolocnici/ zmenu sidla a zmenu ZI prepocet na euro.
Economic
09.11.09,08:00
navrh tychto vsetkych zmien si vypisovala na tlacive 29?
ja potrebujem u jednej firmy s.r.o jednokonatelovej /dvaja spolocnici/ zmenu sidla a zmenu ZI prepocet na euro.

Pokiaľ sa robí aj iná zmena okrem Eura je potrebný formulár 8.
K predch. príspevku. VZ nahrádza u jednoosobovej spoločnosti rozhodnutie jediného spoločníka, viac info v mojom profile alebo SS v prípade záujmu. K sídlu nezabudni buď súhlas vlastníka, alebo nájomnú zmluvu. Tento návrh je spoplatnený. No pokiaľ chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, ozvi sa.
Majka
09.11.09,08:12
Pokiaľ sa robí aj iná zmena okrem Eura je potrebný formulár 8.
K predch. príspevku. VZ nahrádza u jednoosobovej spoločnosti rozhodnutie jediného spoločníka, viac info v mojom profile alebo SS v prípade záujmu. K sídlu nezabudni buď súhlas vlastníka, alebo nájomnú zmluvu. Tento návrh je spoplatnený. No pokiaľ chceš ušetriť 50 % na súdnom poplatku, ozvi sa.


Dakujem velmi pekne,
takze formularc.8
rozhodnutie uz mam pripravene
co sa tyka sidla to uz tiez mam aj list vlastnictva, zmluvu o zriad.sidla firmy...
zakladatelsku listinu prerabam.... a chcem to naraz aj so zmenou sidla+premena ZI
Economic
09.11.09,08:16
Dakujem velmi pekne,
takze formularc.8
rozhodnutie uz mam pripravene
co sa tyka sidla to uz tiez mam aj list vlastnictva, zmluvu o zriad.sidla firmy...
zakladatelsku listinu prerabam.... a chcem to naraz aj so zmenou sidla+premena ZI

Samozrejme najlepšie naraz.
Majka
09.11.09,08:17
no u dalsej firmy to mam tak,ze sidlo menia od 1.1.2010 takze Navrh na zmenu ZI nemozem asi urobit spolu....
Economic
09.11.09,08:48
no u dalsej firmy to mam tak,ze sidlo menia od 1.1.2010 takze Navrh na zmenu ZI nemozem asi urobit spolu....

A prečo nie ?
Vo formulári P/8 je na strane 16 možnosť voľby dátumu, ku ktorému chceš zmenu zapísať, tak tam daj 1. 1. 2010 a máš to vyriešené, všetko potrebné dodržíš v zmysle zákona.
Majka
09.11.09,10:23
tak fajn,dakujem za radu ;)
Economic
09.11.09,10:26
Rado sa stalo.
grammatika
09.11.09,10:30
A prečo nie ?
Vo formulári P/8 je na strane 16 možnosť voľby dátumu, ku ktorému chceš zmenu zapísať, tak tam daj 1. 1. 2010 a máš to vyriešené, všetko potrebné dodržíš v zmysle zákona.

Economic,
a nie je náhodou od 01.01.2010 premena na € spoplatnená? Či to by sa potom nerátalo, keď to podá teraz? nevyznám sa, ale pre istotu sa pýtam..
Economic
09.11.09,10:36
Economic,
a nie je náhodou od 01.01.2010 premena na € spoplatnená? Či to by sa potom nerátalo, keď to podá teraz? nevyznám sa, ale pre istotu sa pýtam..

Aj teraz je to spoplatnené. Len samotná premena z Sk na Euro je teraz bez poplatku. No ak by si teraz menila aj sídlo, musíš za to platiť. Ja Ti navrhujem podať niekedy začiatkom decembra s dátumom k 1. 1. 2010, aj tak aj tak sa za to platí. Ak Ti to podám elektronicky napríklad ja, ušetríš 50 % na súdnom poplatku. :)
grammatika
09.11.09,10:40
Aj teraz je to spoplatnené. Len samotná premena z Sk na Euro je teraz bez poplatku. No ak by si teraz menila aj sídlo, musíš za to platiť. Ja Ti navrhujem podať niekedy začiatkom decembra s dátumom k 1. 1. 2010, aj tak aj tak sa za to platí. Ak Ti to podám elektronicky napríklad ja, ušetríš 50 % na súdnom poplatku. :)
mimotemyTo nerobím ja,ale ma to zaujímalo...ďakujem mimotemy
Economic
09.11.09,10:41
mimotemyTo nerobím ja,ale ma to zaujímalo...ďakujem mimotemy

Služby poskytujem v rámci celej SR, takže je to v pohode.
Majka
09.11.09,10:41
tak by bolo asi rozumnejsie teraz urobit premenu ZI a v decembri sidlo.
prosim VAs kde najdem sumu poplatkov /aky kolok je potrebny/?
Economic
09.11.09,10:45
tak by bolo asi rozumnejsie teraz urobit premenu ZI a v decembri sidlo.
prosim VAs kde najdem sumu poplatkov /aky kolok je potrebny/?

Premena je zadara, zmeny pri papierovom klasickom podaní 66.- Eur, elektronicky 33.-
Majka
10.11.09,07:43
tak este raz, keby som naraz urobila na jeden navrh premenu ZI+ zmena sidla tak zaplatim len tych 66eur ano? /vlastne len za tu zmenu..../

idem prepisovat spolocensku zmluvu s novym sidlom,kt. bude platit od 1.1.2010 mozem to urobit tak ze prepisem celu spoloc.zmluvu tak ako je len zmenim sidlo a zaklad.imanie uz uvdiem v eurach?
Economic
10.11.09,07:57
tak este raz, keby som naraz urobila na jeden navrh premenu ZI+ zmena sidla tak zaplatim len tych 66eur ano? /vlastne len za tu zmenu..../

idem prepisovat spolocensku zmluvu s novym sidlom,kt. bude platit od 1.1.2010 mozem to urobit tak ze prepisem celu spoloc.zmluvu tak ako je len zmenim sidlo a zaklad.imanie uz uvdiem v eurach?

Áno, prepíš, imanie a vklady daj v eurách a pozor na hlasovanie na VZ, vtedy platilo 1 hlas za 1 000.- Sk, to si zmeň napríkad 1 hlas za 10.- Eur. Stále platí ponuka, ak chceš ušetriť na súdnom poplatku, môžeš to prostredníctvom mňa podať do OR.
Majka
10.11.09,08:00
dakujem,musim sa poradit s konatelom,no stale uvazujem ako co najjednoduchsie spravit to ZI a zmenu sidla... lebo ZI chcem zmenit teraz-musim, a sidlo bude nove od 1.1.2010,bojim sa ze mi to vratia naspat ked nam vyhotovenie spoloc.zmluvy s terajsim datumom s tym ze zakladne imanie sa meni napr. 25.11.09 a nove sidlo firmy 1.1.2010.
Economic
10.11.09,08:14
dakujem,musim sa poradit s konatelom,no stale uvazujem ako co najjednoduchsie spravit to ZI a zmenu sidla... lebo ZI chcem zmenit teraz-musim, a sidlo bude nove od 1.1.2010,bojim sa ze mi to vratia naspat ked nam vyhotovenie spoloc.zmluvy s terajsim datumom s tym ze zakladne imanie sa meni napr. 25.11.09 a nove sidlo firmy 1.1.2010.

Poraď sa s konateľom, pri najhoršom to pôjde vo 2 návrhoch, jeden za darmo a druhý koncom decembra už spoplatnený. Urob ako myslíš, že bude najvhodnejšie, ja som Ti dala len tip, ako by som to ja urobila.
koexpres
10.11.09,10:53
V tlačive návrh na zápis preremeny som si všimol vzor, ktorý sa mi nezdá
v stĺpci zápis je 6,640 a v stĺpci výmaz 200,000. Je to tak správne ? Veď v prepčte to vychádza inak.Ai tie desatinné čiarky mi nesedia, lebo nikde v tom tlačive nie je napísané, že ide o prmennné tisícky.
Economic
10.11.09,14:34
V tlačive návrh na zápis preremeny som si všimol vzor, ktorý sa mi nezdá
v stĺpci zápis je 6,640 a v stĺpci výmaz 200,000. Je to tak správne ? Veď v prepčte to vychádza inak.Ai tie desatinné čiarky mi nesedia, lebo nikde v tom tlačive nie je napísané, že ide o prmennné tisícky.

200 000.- Sk musí byť a aj tých 6 640.- by bolo správne za predpokladu,že sa tak spoločnosť rozhodne, to číslo je podľa toho, ako sa spoločnosť rozhodne, môže to byť napríklad 6 639,78, ale môže to byť aj 6 639,785216 a všetko je dobre. Podľa toho ako to urobíš. Podľa rozhodnutia spoločnosti do návrhu dosadzuješ číslo. Musí to ladiť.
mackova
11.11.09,00:14
ahojte, aky formular si mame vypisat na ob. register, ak mame ZI v Skk?
podnikame uz 5 rokov? treba len tento formular alebo este nieco prilozit?
Aljok
11.11.09,05:20
misurka
11.11.09,06:03
Prosím Vás, nie je problém, ak sme ZI obchodnej spoločnosti - jediný spoločník z 3 500 000 Sk prepočítali na 116 178,716060 EUR a takto sme ho dali aj zapísať na OR? Ako sa s tým vysporiadať účtovne? Zaokrúhlim na 2 des. miesta, to zn. 116 178,72? Nebude s tým nejaký problém?
Economic
11.11.09,06:15
Prosím Vás, nie je problém, ak sme ZI obchodnej spoločnosti - jediný spoločník z 3 500 000 Sk prepočítali na 116 178,716060 EUR a takto sme ho dali aj zapísať na OR? Ako sa s tým vysporiadať účtovne? Zaokrúhlim na 2 des. miesta, to zn. 116 178,72? Nebude s tým nejaký problém?

Nemal by to byť žiadny problém.
Martina CF
11.11.09,14:06
Ahojte. Prosím o radu, mam s.r.o., dve spolocnicky, podiel 1/2 : 1/2. Premena ZI na EUR je nasledovna: 3.319,39 EUR + 3.319,39 EUR = 6.638,78 EUR.
V spolocenskej zmluve maju uvedene:
Každý spoločník pri hlasovaní na valnom zhromaždení má 1 hlas na každých aj začatých 1000 Sk svojho vkladu.
Môžem sumu 1000 Sk premeniť na 33,1939 EUR?
Economic
11.11.09,14:10
Ahojte. Prosím o radu, mam s.r.o., dve spolocnicky, podiel 1/2 : 1/2. Premena ZI na EUR je nasledovna: 3.319,39 EUR + 3.319,39 EUR = 6.638,78 EUR.
V spolocenskej zmluve maju uvedene:
Každý spoločník pri hlasovaní na valnom zhromaždení má 1 hlas na každých aj začatých 1000 Sk svojho vkladu.
Môžem sumu 1000 Sk premeniť na 33,1939 EUR?

Daj tam napríklad každý spoločník má 1 hlas na 10.- Eur, alebo 100 Eur. Lepšie sa Ti budú spočítavať hlasy.
ZuzanaP
12.11.09,05:34
Môžem poprosiť o radu?

Chcem spraviť premenu ZI a zároveňa aj splatenie ZI. Môžem to urobiť v jednom formulári? V časti rozsah splatenia ZI dám sumy už rovno v eurách? Napr. zápis € 6 638,79 a výmaz € 3 319,39? Alebo najskôr spravím na formulári č. 29 premenu ZI a potom vo formulári č. 8 zmenu výšky ZI?

Ďakujem:)
Economic
12.11.09,05:39
Môžem poprosiť o radu?

Chcem spraviť premenu ZI a zároveňa aj splatenie ZI. Môžem to urobiť v jednom formulári? V časti rozsah splatenia ZI dám sumy už rovno v eurách? Napr. zápis € 6 638,79 a výmaz € 3 319,39? Alebo najskôr spravím na formulári č. 29 premenu ZI a potom vo formulári č. 8 zmenu výšky ZI?

Ďakujem:)

Ahoj ! Premenu z Sk na Eurá môžeš urobiť na 1 formulári, bude to P/8 - zmenový formulár, no Tvoje podanie bude spoplatnené 66.- Eur súdnym poplatkom. Bude tam treba urobiť aj vyhlásenie o zmene splatenia vkladov okrem ostatných povinných dokadov. No mám pre Teba ponuku, ušetriť 50 % na súdnom poplatku, keď Ti to podám elektronicky. Pri tomto podaní môžeš v rámci jedného poplatku meniť všetko čo potrebuješ ešte okrem Eura, keď už za to platíš.
ZuzanaP
12.11.09,06:16
Ahoj ! Premenu z Sk na Eurá môžeš urobiť na 1 formulári, bude to P/8 - zmenový formulár, no Tvoje podanie bude spoplatnené 66.- Eur súdnym poplatkom. Bude tam treba urobiť aj vyhlásenie o zmene splatenia vkladov okrem ostatných povinných dokadov. No mám pre Teba ponuku, ušetriť 50 % na súdnom poplatku, keď Ti to podám elektronicky. Pri tomto podaní môžeš v rámci jedného poplatku meniť všetko čo potrebuješ ešte okrem Eura, keď už za to platíš.


Economic ďakujem za štedrú ponuku, ale zatiaľ nie. Vyhlásenie formou zápisnice z VZ už mám, mne išlo o to, ako to zapísať do toho tlačiva č. 8. Či mám najskôr napísať - zápis € 2 323,57 a výmaz Sk 70 000,-- a potom zápis € 5 642,97 a výmaz € 2 323,57.
Economic
12.11.09,06:21
Economic ďakujem za štedrú ponuku, ale zatiaľ nie. Vyhlásenie formou zápisnice z VZ už mám, mne išlo o to, ako to zapísať do toho tlačiva č. 8. Či mám najskôr napísať - zápis € 2 323,57 a výmaz Sk 70 000,-- a potom zápis € 5 642,97 a výmaz € 2 323,57.

V P/8 vypíšeš u spoločníkov výmaz vkladu v Sk xxxxx rozsah splatenia v SK
to isté zápis Euro....... rozsah splatenia Euro........ A potom na strane kde je ZI - výška imania a rozsah imania.
januš1
12.11.09,06:56
Ahojte. Prosím o radu, mam s.r.o., dve spolocnicky, podiel 1/2 : 1/2. Premena ZI na EUR je nasledovna: 3.319,39 EUR + 3.319,39 EUR = 6.638,78 EUR.
V spolocenskej zmluve maju uvedene:
Každý spoločník pri hlasovaní na valnom zhromaždení má 1 hlas na každých aj začatých 1000 Sk svojho vkladu.
Môžem sumu 1000 Sk premeniť na 33,1939 EUR?

1) To záleží od toho, či sa premena uskutoční rozhodnutím štatutárneho orgánu alebo valného zhromaždenia. Pokiaľ rozhoduje štatutárny orgán, tak má v zmysle generálneho zákona právo premeniť na eurá iba vklady do imania a základné imanie. Iné údaje nemôže meniť.

2) Ak o premene rozhoduje valné zhromaždenie a v programe VZ bude aj zmena spoločenskej zmluvy, tak sa môžu meniť aj iné údaje, vrátane určenia počtu hlasov. Ak by si však dala napr. 1 hlas na 100 Eur, tak na každom ďalšom VZ bude musieť predseda VZ po hlasovaní skonštatovať, že "Za hlasovali spoločníci s celkovým počtom 66,3878 hlasov" alebo čosi tomu podobné. Je to samozrejme možné, ale oveľa praktickejšie je nahradiť pôvodné znenie aktuálnym znením Obchodného zákonníka z § 127 ods. 2: "Počet hlasov každého spoločníka sa určuje pomerom hodnoty jeho vkladu k výške základného imania spoločnosti, ak spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov." Toto znenie bolo do ObZ zapracované práve z dôvodu prechodu na euro a myslím si, že by bola škoda vymýšľať iné riešenia. Počet hlasov bude vyjadrený v percentách a aj v prípade, keď by v budúcnosti došlo k rozdeleniu niektorého obchodného podielu, určovanie počtu hlasov spoločníkov nebude problémom.
emula1
12.11.09,08:11
ahojte,

ja som tieto veci odporucila firme dat spravit pravnikovi, kedze aj tak by mi to zvlast nezaplatili, nemusim sa s tym trapit, ci je to spravne...
inak, ak by niekto chcel mozem dat kontakt na dobreho pravnika, co to robi kvalitne, rychle a za slusnu sumu
ZSZ
12.11.09,09:28
ahojte, aky formular si mame vypisat na ob. register, ak mame ZI v Skk?
podnikame uz 5 rokov? treba len tento formular alebo este nieco prilozit?
Priladám Ti link na OR, kde je podla mňa celkom rozumne popísané riešenie, príklad a čo je všetko potrebné k premene ZI.
www,justice,gov,sk/wfn,aspx?pg=ry0&htm=ry/ry00.htm[/url]
ZuzanaP
13.11.09,08:33
V P/8 vypíšeš u spoločníkov výmaz vkladu v Sk xxxxx rozsah splatenia v SK
to isté zápis Euro....... rozsah splatenia Euro........ A potom na strane kde je ZI - výška imania a rozsah imania.


Economic, ale aj ostatní, tak som sa to pokúsila zapísať. V časti o spoločníkoch som to napísala takto: rozsah splatenia vkladu: € 2 323,57 zápis, Sk 70 000,-- výmaz a do druhého riadku som napísala € 5 642,97 zápis, € 2 323,57 výmaz.

V časti o ZI: zápis: € 6 638,79, výmaz: Sk 200 000,--
rozsah splatenia: € 3 319,40 zápis, výmaz: SK 100 000,--
€ 6 638,79 zápis, výmaz: € 3 319,40

môže to tak byť? na súd sa nemôžem dovolať, ďakujem.:)
Economic
13.11.09,08:49
Economic, ale aj ostatní, tak som sa to pokúsila zapísať. V časti o spoločníkoch som to napísala takto: rozsah splatenia vkladu: € 2 323,57 zápis, Sk 70 000,-- výmaz a do druhého riadku som napísala € 5 642,97 zápis, € 2 323,57 výmaz.

V časti o ZI: zápis: € 6 638,79, výmaz: Sk 200 000,--
rozsah splatenia: € 3 319,40 zápis, výmaz: SK 100 000,--
€ 6 638,79 zápis, výmaz: € 3 319,40

môže to tak byť? na súd sa nemôžem dovolať, ďakujem.:)

Jasné môže, a na súde Ti podľa neporadia, aspoň tu v BB majú veľkým vypísané, že poradenstvo neposkytujú...
ZuzanaP
13.11.09,08:50
Jasné môže, a na súde Ti podľa neporadia, aspoň tu v BB majú veľkým vypísané, že poradenstvo neposkytujú...

Ďakujem veľmi pekne za poradenie, nejde mi udeliť bodík...:):):)
mikumi
13.11.09,12:10
Pekný deň Vám prajem, chcem sa spýtať ako zaúčtujete rozdiel výšky vkladu ZI?
Na účte 411 mám 6638,78 EUR a na výpise z OR 6639,-EUR.
Rozdiel 0,22 Eur môžem dať ako MD353 / D419 a MD419 / D 411.
Ďakujem za radu.
nika.sum
13.11.09,20:08
Pekný deň Vám prajem, chcem sa spýtať ako zaúčtujete rozdiel výšky vkladu ZI?
Na účte 411 mám 6638,78 EUR a na výpise z OR 6639,-EUR.
Rozdiel 0,22 Eur môžem dať ako MD353 / D419 a MD419 / D 411.
Ďakujem za radu.

Aj mna by to zaujimalo. To asi zalezi ako to chceme vyrovnat. Ja by som chcela z uctu nerozdeleneho zisku min.rokov a vtedy asi 428/419 - zauctovanie k datumu rozhodnutia? a po zapise v OR 419/411?
Economic
14.11.09,06:02
Pekný deň Vám prajem, chcem sa spýtať ako zaúčtujete rozdiel výšky vkladu ZI?
Na účte 411 mám 6638,78 EUR a na výpise z OR 6639,-EUR.
Rozdiel 0,22 Eur môžem dať ako MD353 / D419 a MD419 / D 411.
Ďakujem za radu.

Najideálnejšie je rozdiel vykryť z fondov alebo zo zisku, no keď nie je z čoho, tak naozaj ako uvádzaš. Dôležité je, aby to ladilo v účtovníctve s tým, ako je zapísané do OR. Ja by som to zaúčtovala k momentu zápisu v OR.
Katarina
14.11.09,17:48
Vzťahuje sa táto povinosť aj na s.r.o. v likvidácii. Ak ano postup je taký ako sa v tejto téme uvádza.Všetko podpisuje a schaluje likvidátor spoločnosti.
Economic
15.11.09,08:11
Vzťahuje sa táto povinosť aj na s.r.o. v likvidácii. Ak ano postup je taký ako sa v tejto téme uvádza.Všetko podpisuje a schaluje likvidátor spoločnosti.

Ak likvidáciu spoločnosti neukončíš do konca tohto roku, tak to radšej urob. Veď je to bez poplatkov.
Katarina
15.11.09,17:16
Dakujem za odpoved, jedná sa o to, že likvidácia bola ukončená ešte v roku 1994. Bol podaný návrh na výmaz z OR, ktorý sa však neuskutočnil, nakoľko chýbajú určité písomnosti, ktoré sa už nedajú zo strany spoločnosti doložiť. Daňová kontrola bola vykonaná, a všetky záväzky a pohľadávky vysporiadané. V OR ZI je ešte zapísané v Kčs.
Economic
15.11.09,17:18
Dakujem za odpoved, jedná sa o to, že likvidácia bola ukončená ešte v roku 1994. Bol podaný návrh na výmaz z OR, ktorý sa však neuskutočnil, nakoľko chýbajú určité písomnosti, ktoré sa už nedajú zo strany spoločnosti doložiť. Daňová kontrola bola vykonaná, a všetky záväzky a pohľadávky vysporiadané. V OR ZI je ešte zapísané v Kčs.

Tak to v tomto prípade nerob. To ozaj nie je treba. No mohli by sme tam urobiť nejaký prípis, aby to už vymazali, skúsi mi do SS dať názov spoločnosti, možno by sme to aspoň urýchlili, aby to vymazali.
benefin
16.11.09,10:49
ahojte, prosim o schvalenie. som precitala skoro vsetko a som stale blbec. zmena sa sklada z tohto:?

1. zmenim vklady rozhodnutim konatela:
A. spolocnik 100.000 Sk = 3320 Eur (zdola nahor)
B. spolocnik 70.000 Sk = 2324 Eur
C. spolocnik 30.000 Sk = 996 Eur
spolu ZI 200.000 Sk = 6640 Eur (rozdiel si zauctujem potom z RF - teraz mi ide o register) - rozhodnutie musi byt overene notarom
na toto staci rozhodnutie konatela.

2. musim vypracovat spolocensku zmluvu v uplnom zneni - nemusi byt overena ale musi sa k rozhodnutiu prilozit (?)

3. a hlasovanie v spolocenskej zmluve bude:
A. 50%
B. 35%
C. 15%
(lebo neviem ci dat 1 hlas 10 Eur... co s tymi drobnymi. ak to zostane na percenta je to lepsie?)

4. Stanovy - takisto musia byt podane v uplnom zneni v eur do OR alebo nie?

je to tak spravne?

prepacte, ale neviem sa v tom uz vyznat. dakujem za radu.
januš1
16.11.09,13:12
ahojte, prosim o schvalenie. som precitala skoro vsetko a som stale blbec. zmena sa sklada z tohto:?

1. zmenim vklady rozhodnutim konatela:
A. spolocnik 100.000 Sk = 3320 Eur (zdola nahor)
B. spolocnik 70.000 Sk = 2324 Eur
C. spolocnik 30.000 Sk = 996 Eur
spolu ZI 200.000 Sk = 6640 Eur (rozdiel si zauctujem potom z RF - teraz mi ide o register) - rozhodnutie musi byt overene notarom
na toto staci rozhodnutie konatela.

2. musim vypracovat spolocensku zmluvu v uplnom zneni - nemusi byt overena ale musi sa k rozhodnutiu prilozit (?)

3. a hlasovanie v spolocenskej zmluve bude:
A. 50%
B. 35%
C. 15%
(lebo neviem ci dat 1 hlas 10 Eur... co s tymi drobnymi. ak to zostane na percenta je to lepsie?)

4. Stanovy - takisto musia byt podane v uplnom zneni v eur do OR alebo nie?

je to tak spravne?

prepacte, ale neviem sa v tom uz vyznat. dakujem za radu.

Ohľadom vecí, ktoré spomínaš, nie sme na porade úplne jednotní. Za seba Ti môžem poradiť aspoň toľko:

1) Pokiaľ zaokrúhľuješ na celé eurá smerom nahor, tak premena vkladov i základného imania je urobená správne. Rozhodnutie musí byť podpísané v súlade so spoločenskou zmluvou a podpisy musia byť úradne overené.

2) Štatutárny orgán má právo rozhodnúť aj o súvisiacej zmene spoločenskej zmluvy, čo môžeš uviesť priamo v rozhodnutí napr.: "Na základe vyššie uvedených skutočností sa mení spoločenská zmluva Spoločnosti nasledovne: Článok xxx "Základné imanie spoločnosti" sa mení a znie nasledovne: ......." Úplné znenie Spoločenskej zmluvy nemusí byť súčasťou rozhodnutia a ako také nemusí byť ani úradne overené. Musí však byť podpísané a následne uložené do zbierky listín.

3) Čo sa týka ustanovenia ohľadom počtu hlasov, štatutárny orgán nemá právo meniť pôvodné znenie a nahrádzať ho iným. To môžu iba spoločníci na valnom zhromaždení.

4) Platí to isté ako v bode 2) (viď § 11, ods. 3 generálneho zákona).

Prílohami návrhu na zápis do Obchodného registra sú 2 exempláre rozhodnutia (jeden do zbierky listín), úplné znenie spoločenskej zmluvy (do zbierky listín) a príp. úplné znenie stanov (do zbierky listín).
Economic
16.11.09,18:20
ahojte, prosim o schvalenie. som precitala skoro vsetko a som stale blbec. zmena sa sklada z tohto:?

1. zmenim vklady rozhodnutim konatela:
A. spolocnik 100.000 Sk = 3320 Eur (zdola nahor)
B. spolocnik 70.000 Sk = 2324 Eur
C. spolocnik 30.000 Sk = 996 Eur
spolu ZI 200.000 Sk = 6640 Eur (rozdiel si zauctujem potom z RF - teraz mi ide o register) - rozhodnutie musi byt overene notarom
na toto staci rozhodnutie konatela.

2. musim vypracovat spolocensku zmluvu v uplnom zneni - nemusi byt overena ale musi sa k rozhodnutiu prilozit (?)

3. a hlasovanie v spolocenskej zmluve bude:
A. 50%
B. 35%
C. 15%
(lebo neviem ci dat 1 hlas 10 Eur... co s tymi drobnymi. ak to zostane na percenta je to lepsie?)

4. Stanovy - takisto musia byt podane v uplnom zneni v eur do OR alebo nie?

je to tak spravne?

prepacte, ale neviem sa v tom uz vyznat. dakujem za radu.

Ja by som doporučila radšej Zápisnicu z VZ, kde sa schvália všetky zmeny, neviem aké hlasovanie bolo pred tým,
Ak sú stanovy, tak úplné znenie aj stanov aj spoločenskej zmluvy. Samozrejme s upraveným hlasovaním a do textu zápisnice by som dala, že sa schvaľuje úplné znenie predloženej spoločenskej zmluvy. Takto je to O.K. Inak výška tých vkladov je O.K.
Zápisnica ani úplné znenie sa neoveruje, iba podpis konateľa na návrhuna premenu do OR /ak konajú viacerí spoločne tak tých viacerých/
ErikaDP
17.11.09,11:25
Ohľadom vecí, ktoré spomínaš, nie sme na porade úplne jednotní. Za seba Ti môžem poradiť aspoň toľko:

1)Pokiaľ zaokrúhľuješ na celé eurá smerom nahor, tak premena vkladov i základného imania je urobená správne. Rozhodnutie musí byť podpísané v súlade so spoločenskou zmluvou a podpisy musia byť úradne overené.

2)Štatutárny orgán má právo rozhodnúť aj o súvisiacej zmene spoločenskej zmluvy, čo môžeš uviesť priamo v rozhodnutí napr.: "Na základe vyššie uvedených skutočností sa mení spoločenská zmluva Spoločnosti nasledovne: Článok xxx "Základné imanie spoločnosti" sa mení a znie nasledovne: ......." Úplné znenie Spoločenskej zmluvy nemusí byť súčasťou rozhodnutia a ako také nemusí byť ani úradne overené. Musí však byť podpísané a následne uložené do zbierky listín.

3)Čo sa týka ustanovenia ohľadom počtu hlasov, štatutárny orgán nemá právo meniť pôvodné znenie a nahrádzať ho iným. To môžu iba spoločníci na valnom zhromaždení.

4) Platí to isté ako v bode 2) (viď § 11, ods. 3 generálneho zákona).

Prílohami návrhu na zápis do Obchodného registra sú 2 exempláre rozhodnutia (jeden do zbierky listín), úplné znenie spoločenskej zmluvy (do zbierky listín) a príp. úplné znenie stanov (do zbierky listín).


Otázka k úplnemu zneniu spoločenskej zmluvy, kotrá sa prikladá k rozhodnutiu štatutára o premene ZI:
Podľa generalneho zákona štatutár môže rozhodnúť iba o zmenách ustanovení súvisiacich s premenou ZI.
Ako postupovať pri spracovaní úplneho znenia spoločenskej zmluvy, čo sa týka ďaľších údajov v slovenských korunách?
dobre to chápem takto? :

a) buď rozhoduje len štatutár a potom v spol.zmluve len "prepočíta" všetky údaje v Skk konverzným kurzom, napr, napr. údaje o hlasovaní ( 1 hlas = 1000 Sk podielu prepíše na 1 hlas = 33.193919 eur)

b) alebo ak sa mi takéto nezaokruhlene hlasy nepáčia tak štatutar musí zbolať Valné zhromaždenie, na ktorom spoločníci rozhodnú okrem premeny ZI aj o zmene ustanovenia o hlasovaní napr. takto:
"Počet hlasov každého spoločníka sa určuje pomerom hodnoty jeho vkladu k výške základného imania spoločnosti, ak spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov."

Ale potom ako rozhoduju spoločníci na valnom zhromaždení okrem premeny ZI aj o zmene ustanovania o hlasovaní, tak môžem použiť formulár 29 alebo musím použiť formulár 8 ? A bude tatkéto podanie tiež bezplatné ?
Economic
17.11.09,11:31
Otázka k úplnemu zneniu spoločenskej zmluvy, kotrá sa prikladá k rozhodnutiu štatutára o premene ZI:
Podľa generalneho zákona štatutár môže rozhodnúť iba o zmenách ustanovení súvisiacich s premenou ZI.
Ako postupovať pri spracovaní úplneho znenia spoločenskej zmluvy, čo sa týka ďaľších údajov v slovenských korunách?
dobre to chápem takto? :

a) buď rozhoduje len štatutár a potom v spol.zmluve len "prepočíta" všetky údaje v Skk konverzným kurzom, napr, napr. údaje o hlasovaní ( 1 hlas = 1000 Sk podielu prepíše na 1 hlas = 33.193919 eur)

b) alebo ak sa mi takéto nezaokruhlene hlasy nepáčia tak štatutar musí zbolať Valné zhromaždenie, na ktorom spoločníci rozhodnú okrem premeny ZI aj o zmene ustanovenia o hlasovaní napr. takto:
"Počet hlasov každého spoločníka sa určuje pomerom hodnoty jeho vkladu k výške základného imania spoločnosti, ak spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov."

Ale potom ako rozhoduju spoločníci na valnom zhromaždení okrem premeny ZI aj o zmene ustanovania o hlasovaní, tak môžem použiť formulár 29 alebo musím použiť formulár 8 ? A bude tatkéto podanie tiež bezplatné ?

Už som tu o tom písala nespočetne veľa krát. Pozri si moje predchádzajúce príspevky. Nie je možné kol dokola písať stále to isté. Už si pripadám ako papagáj, prepáč... Na zápis iba premeny použiješ P/29, rozhodovanie VZ daj napríklad na každých 10 Eur alebo 100.- Eur 1 hlas, tak aby hlasovanie v samej podstate bolo zachované.... Ale urob to formou zápisnice !!!
ErikaDP
17.11.09,11:46
Economic,
ďakujem za rýchlu odpoveď. Práve koli tomu, že som si prečítala polemiku Tvojej diskusie s Danilou som si nie istá ktorý ´postup je správny,
je mi jasné že o sposobe hlasovania nemôže rozhodnuť konateľ.
Ale neviem nikde vyčítať, nie som si istá či Formlulár 29 nie je špecialne šitý len na postup keď rozhoduje konateľ.
T.j. inak položím otázku: Môžem použiť formulár 29 keď robím aj iné zmeny v spoločenskej zmluve, na kotré musí zasadnuť valné zhromaždenie ? Nie je formulár 29 použitelný a vytvorený len výlučne na prípad premeny ZI v súvislosti s prechodom na EURO?
Prejde mi na registri keď do zápisnice z VZ "prepašujem" aj rozhodnutie o zmene hlasovania?
Ďakujem za odpoveď
Economic
17.11.09,11:51
Economic,
ďakujem za rýchlu odpoveď. Práve koli tomu, že som si prečítala polemiku Tvojej diskusie s Danilou som si nie istá ktorý ´postup je správny,
je mi jasné že o sposobe hlasovania nemôže rozhodnuť konateľ.
Ale neviem nikde vyčítať, nie som si istá či Formlulár 29 nie je špecialne šitý len na postup keď rozhoduje konateľ.
T.j. inak položím otázku: Môžem použiť formulár 29 keď robím aj iné zmeny v spoločenskej zmluve, na kotré musí zasadnuť valné zhromaždenie ? Nie je formulár 29 použitelný a vytvorený len výlučne na prípad premeny ZI v súvislosti s prechodom na EURO?
Prejde mi na registri keď do zápisnice z VZ "prepašujem" aj rozhodnutie o zmene hlasovania?
Ďakujem za odpoveď

Takže takto. Formulár 29 použiješ na zápis premeny vkladov a imania spoločnosti z Sk na Euro.
Alebo bližšie špecifikuj aké iné zmeny robíš v spoločenskej zmluve ? Nie každá zmena SZ podlieha zápisu do OR. Ak zmeníš napríklad, že do teraz platilo hlasovanie za 1000.- Sk je jeden hlas, a po novom bude platiť že za každých 100 Eur je jeden hlas, toto nie zmena taká, k vôli ktorej by si robila inú alebo spoplatnenú zmenu. To súvisí iba s Eurom ! Už rozumieš troštičku lepšie ? To hlasovanie pri premene je treba samozrejme upraviť, aby to spoločníci mali na VZ jednoduchšie a nie komplikovanejšie. Veď iba spoločníci si môžu robiť takéto zmeny v SZ.
ErikaDP
17.11.09,12:08
Takže takto. Formulár 29 použiješ na zápis premeny vkladov a imania spoločnosti z Sk na Euro.
Alebo bližšie špecifikuj aké iné zmeny robíš v spoločenskej zmluve ? Nie každá zmena SZ podlieha zápisu do OR. Ak zmeníš napríklad, že do teraz platilo hlasovanie za 1000.- Sk je jeden hlas, a po novom bude platiť že za každých 100 Eur je jeden hlas, toto nie zmena taká, k vôli ktorej by si robila inú alebo spoplatnenú zmenu. To súvisí iba s Eurom ! Už rozumieš troštičku lepšie ? To hlasovanie pri premene je treba samozrejme upraviť, aby to spoločníci mali na VZ jednoduchšie a nie komplikovanejšie. Veď iba spoločníci si môžu robiť takéto zmeny v SZ.
Economic, vďaka že mi odpovedáš.
Jediná zmena v zmluve kotru chcem urobiť ( okrem ZI ) je zema sposobu hlasovania.
Takže bude to dobre takto?:
1. konateľ urobí rozhodnutie o premene ( s uvedením prepočtov a
zaokruhľovania v súlade s generalnym zakonom na cele eur nahor, s
textom, že sa nemeni pomer vkladov,
2. následne konateľ zvola valne zhromaždenie spoločníkov
3. spoločníci na valnom ktore bude mať v programe dva body( premena ZI
a zmena hlasovania)
prijmu uznesenie že súhlasia s rozhodnutím konateľa a súčasne že
súhlasia so zńmenou ustanovenia o hlasovaní
4. a potom do registra s formularom 29 posielam aj rozhodnutie konateľa aj
zápisnicu z VZ plus uplne znenia spol.zmluvy ?

Alebo keď robím valné zhromaždenie tak uplne vylučujem z tohto procesu konateľa ? ( ten len zvolá VZ, konateľ nebude robiť rozhodnutie o premene ZI, toto nebude predkladať na VZ) ale samotne rozhodnutie urobia priamo spoločníci, čo bude zapísané v uznesení kotré bude súčasťou zápisnice z VZ
a do registra zasielam s formularom len zápisnicu z VZ so znením spol.zmluvy?
Economic
17.11.09,12:25
Economic, vďaka že mi odpovedáš.
Jediná zmena v zmluve kotru chcem urobiť ( okrem ZI ) je zema sposobu hlasovania.
Takže bude to dobre takto?:
1. konateľ urobí rozhodnutie o premene ( s uvedením prepočtov a
zaokruhľovania v súlade s generalnym zakonom na cele eur nahor, s
textom, že sa nemeni pomer vkladov,
2. následne konateľ zvola valne zhromaždenie spoločníkov
3. spoločníci na valnom ktore bude mať v programe dva body( premena ZI
a zmena hlasovania)
prijmu uznesenie že súhlasia s rozhodnutím konateľa a súčasne že
súhlasia so zńmenou ustanovenia o hlasovaní
4. a potom do registra s formularom 29 posielam aj rozhodnutie konateľa aj
zápisnicu z VZ plus uplne znenia spol.zmluvy ?

Alebo keď robím valné zhromaždenie tak uplne vylučujem z tohto procesu konateľa ? ( ten len zvolá VZ, konateľ nebude robiť rozhodnutie o premene ZI, toto nebude predkladať na VZ) ale samotne rozhodnutie urobia priamo spoločníci, čo bude zapísané v uznesení kotré bude súčasťou zápisnice z VZ
a do registra zasielam s formularom len zápisnicu z VZ so znením spol.zmluvy?

Rozhodnutie konateľa nerob žiadne. Ako prílohy dáš len Zápisnicu z VZ a úplné znenie SZ, každé 2x - neoveruješ nič, iba návrh na zápis premeny.
V zápisnici pri premene musíš napísať, aký má ktorý vklad a aj aká je nový výška základného imania.
ErikaDP
17.11.09,12:33
Economic, ďakujem,
idem sa do toho pustiť.
Economic
17.11.09,12:35
Economic, ďakujem,
idem sa do toho pustiť.

Držím palce....
ErikaDP
17.11.09,15:28
Rozhodnutie konateľa nerob žiadne. Ako prílohy dáš len Zápisnicu z VZ a úplné znenie SZ, každé 2x - neoveruješ nič, iba návrh na zápis premeny.
V zápisnici pri premene musíš napísať, aký má ktorý vklad a aj aká je nový výška základného imania.
Vyrobila som zápisnicu pre situáciu:
- nerozhoduje konateľ,
- zasadlo valné zhromaždenie spoločníkov, ktorí okrem premeny ZI rozhodli
aj o zmene počítania hlasov na valnom zhrom.

Pripajam, ak by to niekomu pomohlo, ale POZOR, nemám zatiaľ overené, či to takto prejde cez register.
Economic
17.11.09,15:35
Vyrobila som zápisnicu pre situáciu:
- nerozhoduje konateľ,
- zasadlo valné zhromaždenie spoločníkov, ktorí okrem premeny ZI rozhodli
aj o zmene počítania hlasov na valnom zhrom.

Pripajam, ak by to niekomu pomohlo, ale POZOR, nemám zatiaľ overené, či to takto prejde cez register.

Zápisnica môže byť a nechceš to hlasovanie urobiť tak ako som hovorila, že každý spoločník bude mať 1 hlas na každých 10 Eur ? Pri tomto hlasovanie ostane zachované, ako bolo pôvodne ? Tak ako to máš to nie je podľa mňa celkom jasné. Je to síce v súlade s ustanovením ObchoZ. Ja to mám radšej čierne na bielom. No to nechám na Tvojom zvážení. Je to iba o jednej vete.
ErikaDP
17.11.09,15:46
Zápisnica môže byť a nechceš to hlasovanie urobiť tak ako som hovorila, že každý spoločník bude mať 1 hlas na každých 10 Eur ? Pri tomto hlasovanie ostane zachované, ako bolo pôvodne ? Tak ako to máš to nie je podľa mňa celkom jasné. Je to síce v súlade s ustanovením ObchoZ. Ja to mám radšej čierne na bielom. No to nechám na Tvojom zvážení. Je to iba o jednej vete.
Vďaka za pripomienku,
asi to nechám už tak,
lebo neviem ako potom pri hlasovaní počítať hlasy, keď nemaju podiely zaokruhlené na celeé desiatky eur ?
Napr má podiel 1328 €, potom má 132,8 hlasu ?
Ale keď to máme podľa §127ods.2 tak to chápem v pecentách ( t.j. 1328 ku 6640 je 20 % hlasov.
Ale vďaka za pripomienku.
zuzzkaa
18.11.09,06:04
Ako prepísať spoločenskú zmluvu? Na pôvodnej boli traja majitelia. Medzitým dvaja odpredali podiely a menili sa aj činnosti - to všetko cez dodatky. Čo s tým teraz? Neprepisovať SZ a vyhotoviť iba ďalší dodatok ku ktorému sa vyhotový zápisnica z VZ a tlačivo na podanie OR?
Economic
18.11.09,06:20
Ako prepísať spoločenskú zmluvu? Na pôvodnej boli traja majitelia. Medzitým dvaja odpredali podiely a menili sa aj činnosti - to všetko cez dodatky. Čo s tým teraz? Neprepisovať SZ a vyhotoviť iba ďalší dodatok ku ktorému sa vyhotový zápisnica z VZ a tlačivo na podanie OR?

Žiadny dodatok, urobíš úplné znenie k aktuálnemu stavu. A ak je tam sám spoločník, môže sa rozhodnúť že prijme úplné znenie zakladateľskej listiny.
januš1
18.11.09,06:40
Vyrobila som zápisnicu pre situáciu:
- nerozhoduje konateľ,
- zasadlo valné zhromaždenie spoločníkov, ktorí okrem premeny ZI rozhodli
aj o zmene počítania hlasov na valnom zhrom.

Pripajam, ak by to niekomu pomohlo, ale POZOR, nemám zatiaľ overené, či to takto prejde cez register.

Podľa Generálneho zákona robí rozhodnutie o premene buď štatutárny orgán alebo štatutárny orgán predloží návrh rozhodnutia valnému zhromaždeniu (§ 11, ods 4). Takže aspoň v texte k bodu 2 zápisnice by som uviedla, že sa jedná o návrh, ktorý spoločníkom predložil konateľ spoločnosti. K zápisnici snáď len toľko:

1) V texte k bodu 1 a tiež v závere zápisnice spomínaš overovateľa. Povinnosť mať na VZ overovateľov platí len pre a.s., možno aj preto ho neuvádzaš v bode 1 programu.

2) Uznesenia s uvedením počtu hlasov za, príp. proti by som uvádzala na záver prerokovania jednotlivých bodov, nie až na záver zápisnice. Jednak pre všetky uznesenia nemusí platiť, že boli schválené všetkými hlasmi, ako to píšeš na záver uznesenia, a takisto platí istá nadväznosť – až keď VZ schváli predsedu VZ, tento sa môže ujať svojej funkcie a VZ môže pokračovať 2. bodom programu.
zuzzkaa
18.11.09,06:49
ďakujem za odpoveď, ale pre upresnenie:
Konateľ na VZ rozhodne o zmene zo SZ na ZL - a to bude vlastne SZ prepísaná podľa zmien v dodatkoch? potom už len priložím tú zápisnicu z VZ a tlačivo29
Economic
18.11.09,06:49
Podľa Generálneho zákona robí rozhodnutie o premene buď štatutárny orgán alebo štatutárny orgán predloží návrh rozhodnutia valnému zhromaždeniu (§ 11, ods 4). Takže aspoň v texte k bodu 2 zápisnice by som uviedla, že sa jedná o návrh, ktorý spoločníkom predložil konateľ spoločnosti. K zápisnici snáď len toľko:

1) V texte k bodu 1 a tiež v závere zápisnice spomínaš overovateľa. Povinnosť mať na VZ overovateľov platí len pre a.s., možno aj preto ho neuvádzaš v bode 1 programu.

2) Uznesenia s uvedením počtu hlasov za, príp. proti by som uvádzala na záver prerokovania jednotlivých bodov, nie až na záver zápisnice. Jednak pre všetky uznesenia nemusí platiť, že boli schválené všetkými hlasmi, ako to píšeš na záver uznesenia, a takisto platí istá nadväznosť – až keď VZ schváli predsedu VZ, tento sa môže ujať svojej funkcie a VZ môže pokračovať 2. bodom programu.


Súhlasím až na jednu vec : VZ musí mať hneď v úvode svojho zasadnutia zvoleného : predsedu VZ a zapisovateľa VZ.
Economic
18.11.09,06:53
ďakujem za odpoveď, ale pre upresnenie:
Konateľ na VZ rozhodne o zmene zo SZ na ZL - a to bude vlastne SZ prepísaná podľa zmien v dodatkoch? potom už len priložím tú zápisnicu z VZ a tlačivo29

To bude aktuálny stav /kto je spoločník, aký má vklad..... musí to kopírovať to čo je v súčasnosti nemusí tam byť uvedená história spoločnosti.
yukaya
18.11.09,08:19
prosim Vas robim uplne znenie spolocenskej zmluvy (k voli premene vkladu) Je tam cast ked sa spomnina ze Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti nepresiahnu čiastku 100 000 Sk. Mam aj to premenit na euro? to je 3319,3918 Eur, mam to nejak zaokruhlit alebo nechat?
januš1
18.11.09,12:20
prosim Vas robim uplne znenie spolocenskej zmluvy (k voli premene vkladu) Je tam cast ked sa spomnina ze Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti nepresiahnu čiastku 100 000 Sk. Mam aj to premenit na euro? to je 3319,3918 Eur, mam to nejak zaokruhlit alebo nechat?


Keď meníš spoločenskú zmluvu kvôli premene na euro, tak tam môžeš zapracovať iba tie zmeny, ktoré boli schválené – buď rozhodnutím štatutárneho orgánu alebo valným zhromaždením. Keď tá suma zostane v Sk, nič sa nedeje.
Economic
18.11.09,12:48
prosim Vas robim uplne znenie spolocenskej zmluvy (k voli premene vkladu) Je tam cast ked sa spomnina ze Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti nepresiahnu čiastku 100 000 Sk. Mam aj to premenit na euro? to je 3319,3918 Eur, mam to nejak zaokruhlit alebo nechat?

Kľudne to napíš, aj v sume 3 320.- Eur, nič sa nestane. Sú to len predpokladané náklady, ktoré už boli realizované...
mojik
19.11.09,07:22
dobrý deň, neviem si rady s premenou hodnôt sk na eur.
sme s. r. o., máme jedného konateľa, ktorý je zamestnaný na pracovnú zmluvu a zároveň je riaditeľom. majiteľom je jedna maďarská firma. ako sa prosím vás postupuje pri premene men. hodnôt, keď je jeden spoločník.
zatiaľ mám rozhodnutie konateľa o premene men. hodnôt.
čo ešte k tomu treba? ďakujem
grammatika
19.11.09,07:29
dobrý deň, neviem si rady s premenou hodnôt sk na eur.
sme s. r. o., máme jedného konateľa, ktorý je zamestnaný na pracovnú zmluvu a zároveň je riaditeľom. majiteľom je jedna maďarská firma. ako sa prosím vás postupuje pri premene men. hodnôt, keď je jeden spoločník.
zatiaľ mám rozhodnutie konateľa o premene men. hodnôt.
čo ešte k tomu treba? ďakujem
Pozri si trošku túto tému a nájdeš odpoveď.;)
mojik
19.11.09,07:33
no ja pozerám, len už naozaj sa mi to pletie, ak by niekto vedel v krátkosti pár bodov mi napísať, dakujem
grammatika
19.11.09,07:36
no ja pozerám, len už naozaj sa mi to pletie, ak by niekto vedel v krátkosti pár bodov mi napísať, dakujem

mimotemyJe to tu aj v krátkosti, napr.strana 73
mojik
19.11.09,07:40
dakujem veľmi pekne!!!!!!!!!!!
Economic
19.11.09,07:53
dobrý deň, neviem si rady s premenou hodnôt sk na eur.
sme s. r. o., máme jedného konateľa, ktorý je zamestnaný na pracovnú zmluvu a zároveň je riaditeľom. majiteľom je jedna maďarská firma. ako sa prosím vás postupuje pri premene men. hodnôt, keď je jeden spoločník.
zatiaľ mám rozhodnutie konateľa o premene men. hodnôt.
čo ešte k tomu treba? ďakujem

Doporučila by som Ti urobiť rozhodnutie jediného spoločníka, a tam môžeš zaokrúhliť na celé euro smerom nahor. Nie je dôležité či je konateľ zamestnaný, alebo nie. Konateľ potom podpíše úplné znenie zakladateľskej listiny. A podpisu Návrh na zápis premeny, ktorý sa podáva do OR. V prípade pomoci, viac info v mojom profile.
mojik
19.11.09,08:23
od ráno čítam príspevky a už mám ako taký prehľad.
1. bod - sprievodný list
2. bod - návrh na zápis
3. bod - rozhodnutie jediného spoločníka
4. bod - v spločenskej zmluve mám ZI v SK, prepíšem na EUR, len
mojik
19.11.09,08:26
od ráno čítam príspevky a už mám ako taký prehľad.
1. bod - sprievodný list
2. bod - návrh na zápis
3. bod - rozhodnutie jediného spoločníka
4. bod - v spločenskej zmluve mám ZI v SK, prepíšem na EUR,len majiteľ je v maďarsku, tak musí podpísať spoločenskú zmluvu, musím ju poslať?

bolo by to takto v poriadku?
Economic
19.11.09,08:36
od ráno čítam príspevky a už mám ako taký prehľad.
1. bod - sprievodný list
2. bod - návrh na zápis
3. bod - rozhodnutie jediného spoločníka
4. bod - v spločenskej zmluve mám ZI v SK, prepíšem na EUR,len majiteľ je v maďarsku, tak musí podpísať spoločenskú zmluvu, musím ju poslať?

bolo by to takto v poriadku?

Sprievodný list netreba žiadny. Najdôležitejší je Návrh a k nemu sú tie prílohy - rozhodnutie jediného spoločníka /musí byť overený podpis/. Úplné znenie podpisuje KONATEĽ - iba podpisuje, nemusí sa overovať, sumy sú v eurách samozrejme tak ako je v rozhodnutí spoločníka !
mojik
19.11.09,08:59
takže návrh na zápis, rozhodnutie konateľa o premene men. hodnoty overené notárom mám. Ale treba k tomu pridať aj spoločenskú zmluvu? mám ju z roku 2003. stačí poslať takúto, alebo ju treba prepísať a bude stačiť podpis konateľa? ešte raz moc ďakujem, nebudem už otravovať.
Economic
19.11.09,09:14
takže návrh na zápis, rozhodnutie konateľa o premene men. hodnoty overené notárom mám. Ale treba k tomu pridať aj spoločenskú zmluvu? mám ju z roku 2003. stačí poslať takúto, alebo ju treba prepísať a bude stačiť podpis konateľa? ešte raz moc ďakujem, nebudem už otravovať.

To musí byť úplné znenie spoločenskej zmluvy, tak ako je aktuálny stav /vklady a ZI v Eurách, upravené hlasovanie/ Nemôžeš tam dať tú pôvodnú z roku 2003. A overené môže byť aj na matrike, je to o veľa lacnejšie.
mojik
19.11.09,09:21
a stačí keď mi ju podpíše konateľ spoločnosti? teraz ešte pozerám, že sa stále bavíme o návrhu na zápis, ale sú dva a to príloho č. 8 a príloha č. 29, posielam obidve prílohy? som vám veľmi vďačná, moc ste mi pomohli vyriešiť tento problém.
Economic
19.11.09,09:24
a stačí keď mi ju podpíše konateľ spoločnosti? teraz ešte pozerám, že sa stále bavíme o návrhu na zápis, ale sú dva a to príloho č. 8 a príloha č. 29, posielam obidve prílohy? som vám veľmi vďačná, moc ste mi pomohli vyriešiť tento problém.

Ak robíš IBA PREMENU vkladov a nič iné, tak 29. Ak robíš ale premenu imania a hoci len rozsah splatenia, /napríklad zo 100 000.- na 200 000.- Sk/ už to musí byť 28 - a ten je spoplatnený 66.- Eurovým SP. No v prípade spoplatnenia, je možnosť platiť 50 % súdny poplatok, viac info v mojom profile.
mojik
19.11.09,09:28
veľmi pekne ďakujem, super že máš toľko vedomostí ľ.
romeo13
19.11.09,12:36
Prosim o radu - jednoosobova s.r.o., ktora bola zalozena na zaklade notarskej zapisnice a teraz musi zmenit zakladne imanie z Skk na Eur, aky dokument ma prilozit k ziadosti na sud:

1. prepisanu od slova do slova notarsku zapisnicu len so zmenenou menou
2. alebo sa moze vytvorit uplne nova Zakladatelska listina, v jednoduchej forme?

Je teda mozne vytvorit novu Zakladatelsku listinu, ktora nemusi obsahovat vsetky nalezitosti povodnej Notarskej zapisnice?

A este jedna otazka - po podani potrebnych dokumentov na sud, akym sposobom prebehne novy zapis do registra - zasle sud o tom vyrozumenie na sidlo s.r.o.? Alebo sa to udeje priamo pri podani ziadosti?
ErikaDP
20.11.09,07:09
Podľa Generálneho zákona robí rozhodnutie o premene buď štatutárny orgán alebo štatutárny orgán predloží návrh rozhodnutia valnému zhromaždeniu (§ 11, ods 4). Takže aspoň v texte k bodu 2 zápisnice by som uviedla, že sa jedná o návrh, ktorý spoločníkom predložil konateľ spoločnosti. K zápisnici snáď len toľko:

1) V texte k bodu 1 a tiež v závere zápisnice spomínaš overovateľa. Povinnosť mať na VZ overovateľov platí len pre a.s., možno aj preto ho neuvádzaš v bode 1 programu.

2) Uznesenia s uvedením počtu hlasov za, príp. proti by som uvádzala na záver prerokovania jednotlivých bodov, nie až na záver zápisnice. Jednak pre všetky uznesenia nemusí platiť, že boli schválené všetkými hlasmi, ako to píšeš na záver uznesenia, a takisto platí istá nadväznosť – až keď VZ schváli predsedu VZ, tento sa môže ujať svojej funkcie a VZ môže pokračovať 2. bodom programu.
ďakujem za pripomienky, s tým overaovateľom som si to neuvedomila, fakt som "odpisovala" zo zápisnice z akciovky,
poopravujem si to,
ďakujem Januš a Economic
Economic
20.11.09,07:22
Prosim o radu - jednoosobova s.r.o., ktora bola zalozena na zaklade notarskej zapisnice a teraz musi zmenit zakladne imanie z Skk na Eur, aky dokument ma prilozit k ziadosti na sud:

1. prepisanu od slova do slova notarsku zapisnicu len so zmenenou menou
2. alebo sa moze vytvorit uplne nova Zakladatelska listina, v jednoduchej forme?

Je teda mozne vytvorit novu Zakladatelsku listinu, ktora nemusi obsahovat vsetky nalezitosti povodnej Notarskej zapisnice?

A este jedna otazka - po podani potrebnych dokumentov na sud, akym sposobom prebehne novy zapis do registra - zasle sud o tom vyrozumenie na sidlo s.r.o.? Alebo sa to udeje priamo pri podani ziadosti?

Keďže je to jednoosobová spoločnosť, doporučujem Rozhodnutie jediného spoločníka /je to asi osoba, ktorá je aj konateľom zároveň/
Do rozhodnutia o premene by som doporučila dať aj rozhodnutie, že sa jediný spoločník rozhodol prijať úplné nové znenie zakladateľskej listiny, ktoré tvorí nedeliteľnú súčasť rozhodnutia spoločníka. Tam si uprav Euro a môžeš. Podať. Ak bolo imanie 200 000.-, môžeš zaokrúhliť na 6 639.- . No toto znenie musí mať všetky potrebné náležitosti.
OR o tom neposiela žiadne potvrdenie. Minulý rok áno, no teraz nie. Príde Ti iba vtedy papier domov, ak niečo nebude v poriadku. Inak to budeš vidieť na www.orsr.sk, či to už je alebo nie je. Keďže sa im toho kopí teraz veľa, nestíhajú toto robiť a nemajú na to lehotu. No urob to čím skôr, aby si dodržal literu zákokona, bez ohľadu kedy to zapíšu.
Doložíš 2x rozhodnutie jediného spoločníka + 2x úplné znenie. Na rozhodnutí podpis overiť, na úplnom znení netreba a ešte overuješ podpis konateľa na Návrhu P/29.
ErikaDP
20.11.09,13:38
Súhlasím až na jednu vec : VZ musí mať hneď v úvode svojho zasadnutia zvoleného : predsedu VZ a zapisovateľa VZ.
Economic,
nerozumiem celkom aku štruktury by mala mať zápisnica z VZ aby bolo splnené to čo píšeš, že VZ musí mať hneď v uvode zvoleneho predsedu a zapisovateľa : t.j. moja otázka: O voľbe predsedu a zapuisovateľa sa má hlasovať a popis výsledku hlasovania o tomto má byť uvedený v zápisnici z VZ pred samostným popisom priebehu zhromaždenia?

T.j.:
- treba uviesť hlasovanie o voľbe predsedu a zapisovateľa ?

- alebo stači uviesť vetu že pred otvorením VZ sa prítomní dohodli že predsedom bude ..a zapisovateľom bude ... ( t.j. bez uvedenia hlasovania) ?

T .j. štruktura zápisnice by potom bola:
1. prítomní ( menovite)
2. program v bodoch
3. text:pred otvorením VZ sa prítomní dohodli že predsedom bude ..a zapisovateľom bude ...
4. popis rokovania o jednotlivých bodoch programu
5. Uznesenie, pričom pod každým bodom uznesenia by bolo samostatné hlasovanie ku každému bodu programu

Ďakujem
Economic
20.11.09,13:49
Economic,
nerozumiem celkom aku štruktury by mala mať zápisnica z VZ aby bolo splnené to čo píšeš, že VZ musí mať hneď v uvode zvoleneho predsedu a zapisovateľa : t.j. moja otázka: O voľbe predsedu a zapuisovateľa sa má hlasovať a popis výsledku hlasovania o tomto má byť uvedený v zápisnici z VZ pred samostným popisom priebehu zhromaždenia?

T.j.:
- treba uviesť hlasovanie o voľbe predsedu a zapisovateľa ?

- alebo stači uviesť vetu že pred otvorením VZ sa prítomní dohodli že predsedom bude ..a zapisovateľom bude ... ( t.j. bez uvedenia hlasovania) ?

T .j. štruktura zápisnice by potom bola:
1. prítomní ( menovite)
2. program v bodoch
3. text:pred otvorením VZ sa prítomní dohodli že predsedom bude ..a zapisovateľom bude ...
4. popis rokovania o jednotlivých bodoch programu
5. Uznesenie, pričom pod každým bodom uznesenia by bolo samostatné hlasovanie ku každému bodu programu

Ďakujem


1. ano
2. program : uvítanie, voľba predsedu a zapisovateľa MVZ atď....
3. už samotné body
4. text
5. Uznesenie : kde prvé bude : že sa schvaľuje predseda a zapisovateľ MVZ...... pokračuješ.

čo sa týka toho hlasovania, môžeš dať hlasovanie za každým jedným bodom, nakoľko pri rôznych bodoch nemusia všetci súhlasiť , aj keď väčšinou súhlasia. ;)
virginis
21.11.09,08:41
Mám z toho úplný guláš, strašne vela popísané a zložito. Vie niekto napísať v bodoch, jednoducho čo treba poslať do obchod.registra a do kedy sa to ešte dá, keď nechceme nič meniť iba premenu ZI na EUR. Sme obyčajná stará /od r. 1993/ eseročka ktorá má štyroch spoločníkov.
Economic
21.11.09,08:44
Mám z toho úplný guláš, strašne vela popísané a zložito. Vie niekto napísať v bodoch, jednoducho čo treba poslať do obchod.registra a do kedy sa to ešte dá, keď nechceme nič meniť iba premenu ZI na EUR. Sme obyčajná stará /od r. 1993/ eseročka ktorá má štyroch spoločníkov.

Jednoducho treba doložiť buď Zápisnicu z MVZ 2x, kde sa premena a úplné znenie SZ schváli /netreba overovať podpisy/, alebo rozhodnutie konateľa /musí overiť podpis/ a úplné znenie SZ 2x / tiež sa neoveruje podpis/ Návrh p/29 - konateľ overí podpis. No ak za spoločnosť konajú konatelia spoločne vždy dvaja, tak overia podpisy na návrhu dvaja. Podľa toho, ako máte ustanovené. Doporučím urobiť najneskôr do konca roka, je to bez súdneho poplatku. Od 1. 1. 2010 to podlieha už poplatku 66.- Eur.
virginis
21.11.09,09:51
vinikajúco, vrelé dííky
mi_ke
23.11.09,08:33
Jednoducho treba doložiť buď Zápisnicu z MVZ 2x, kde sa premena a úplné znenie SZ schváli /netreba overovať podpisy/, alebo rozhodnutie konateľa /musí overiť podpis/ a úplné znenie SZ 2x / tiež sa neoveruje podpis/ Návrh p/29 - konateľ overí podpis. No ak za spoločnosť konajú konatelia spoločne vždy dvaja, tak overia podpisy na návrhu dvaja. Podľa toho, ako máte ustanovené. Doporučím urobiť najneskôr do konca roka, je to bez súdneho poplatku. Od 1. 1. 2010 to podlieha už poplatku 66.- Eur.

Nie je to pravda, suhlas s prepoctom bude oslobodeny od sudneho poplatku aj po Novom roku....
Economic
23.11.09,08:39
Nie je to pravda, suhlas s prepoctom bude oslobodeny od sudneho poplatku aj po Novom roku....

No súhlas s premenou NEROVNÁ SA zápisu premeny.

b. Obdobie po uplynutí jedného roka odo dňa zavedenia eura (od 1. januára 2010)

V tomto období bude môcť podnikateľ vykonať premenu menovitých hodnôt vkladov a základného imania už len jedným spôsobom, a to prostredníctvom zmenového formulára8 individuálne pre jednotlivé obchodné spoločnosti.
Konanie o tomto návrhu bude spoplatnené, pretože oslobodenie od poplatkovej povinnosti sa aplikuje len do 31. decembra 2009 a tiež len v prípade podľa predchádzajúceho písmena, za použitia formuláru podľa vyhlášky č. 246/2008 Z. z..
Keďže bude registrový súd v tomto konaní postupovať podľa zákona č. 530/2003 Z. z., bude sa na vybavenie návrhu aplikovať 5dňová lehota.
Economic
23.11.09,09:29
Otázka znela .....keď nechceme nič meniť iba premenu ZI na EUR.... tak som odpovedala na ňu, kde sa jednoznačne hovorí o PREMENE a nie o SÚHLASE. A premena bude spoplatnená od 1.1.2010 súdnym poplatkom, ale už ako zmena v spoločnosti. Príspevok mi-_ke-ho považujem zase za zbytočné napadnutie mojej osoby. Chcem upozorniť, že súhlas je iba polovičaté riešenie, pretože pri akejkoľvek nasledujúcej zmene v spoločnosti bude aj tak nutné urobiť premenu menovitých hodnôt ZI v OR a hlavne uložiť do Zbierky listín aj úplné znenie či už spoločenskej zmluvy alebo zakladateľskej listiny. Tieto je však povinný doložiť pri zápise ďalšej zmeny, najneskôr do dvoch rokov od zaregistrovania súhlasu.
robin78
23.11.09,16:56
Podarilo sa mi konecne pripravit cely ten balik dokumentov pre obchodny sud a rad by som sa opytal, ze ci to staci poslat doporucene postou, alebo je vhodnejsie to poslat s dorucenkou. Dakujem.
Economic
23.11.09,16:59
Podarilo sa mi konecne pripravit cely ten balik dokumentov pre obchodny sud a rad by som sa opytal, ze ci to staci poslat doporucene postou, alebo je vhodnejsie to poslat s dorucenkou. Dakujem.

Myslíš asi premenu na Euro, pravda ? Ak áno, tak doručenka asi nie je treba, ale doporučene určite.
robin78
23.11.09,17:20
Myslíš asi premenu na Euro, pravda ? Ak áno, tak doručenka asi nie je treba, ale doporučene určite.

Ano, premenu na euro. Dakujem.
koexpres
24.11.09,08:55
A aký dať dátum na spoločenskú zmluvu ? Pôvodný alebo terajší,keď som tam menil len premenu na euro.
Economic
24.11.09,08:59
A aký dať dátum na spoločenskú zmluvu ? Pôvodný alebo terajší,keď som tam menil len premenu na euro.

Terajší, ten deň keď sa schválila premena na Euro, nech to ladí.
koexpres
24.11.09,09:44
A nebude to vyzerať blbo, keď spoločenská bola spísaná pred 10 rokmi a toto je v podstate len jej prepis ?
Economic
24.11.09,10:19
A nebude to vyzerať blbo, keď spoločenská bola spísaná pred 10 rokmi a toto je v podstate len jej prepis ?

Nie. Bude to v poriadku, len sa obávam, či to znenie bude prispôsobené všetkým novelám, ktoré v priebehu posledných 10 rokov boli a či sú v tom znení odzrkadlené. No snáď áno. Uvidíme.
virginis
24.11.09,11:36
Jednoducho treba doložiť buď Zápisnicu z MVZ 2x, kde sa premena a úplné znenie SZ schváli /netreba overovať podpisy/, alebo rozhodnutie konateľa /musí overiť podpis/ a úplné znenie SZ 2x / tiež sa neoveruje podpis/ Návrh p/29 - konateľ overí podpis. No ak za spoločnosť konajú konatelia spoločne vždy dvaja, tak overia podpisy na návrhu dvaja. Podľa toho, ako máte ustanovené. Doporučím urobiť najneskôr do konca roka, je to bez súdneho poplatku. Od 1. 1. 2010 to podlieha už poplatku 66.- Eur.

konečne sa nám podarilo dať do kopy zápisnicu, ale nie sme si istý či je to dobre, a ak áno možno pomôže aj druhým, prikladáme ju ako prílohu
Economic
24.11.09,12:37
konečne sa nám podarilo dať do kopy zápisnicu, ale nie sme si istý či je to dobre, a ak áno možno pomôže aj druhým, prikladáme ju ako prílohu

Zápisnica je v poriadku, a to rozšírenie predmetu je v tej druhej zápisnici ?
BUC
24.11.09,13:29
Dobrý deň,
popísalo sa tu uz mnoho, ale aj tak si neviem dat rady a preto poprosim o pomoc.
Na výpise z OR mam uvedenych 2 spolocnikov, z ktorych jeden vklad je 60.000,- Sk a druhy vklad 140.000,- Sk, ZI = 200.000,-. Problem je ten, ze jeden spolocnik je v rakusku a ja ani netusim kde. Dalej je na Vypise z OR: za spolocnost kona konatel samostatne (ten je bohudik slovak).
A teraz nastava moja otazka. Co s prepoctom menovitej hodnoty vkladov do imania. Teda staci ked konatel poda na OR tlacivo: Suhlas s metodou prepočtu menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty ZI zo SK na menu Euro? Musi byt podpis na tomto tlacive overeny, pokial ho podava osobne na OR konatel?OR tu sumu automaticky prepocita?
Alebo je nutne tlacivo : Navrh na zapis premeny menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty ZI zo SR na menu euro?..a teda z toho mi vyplyva ze tam musia byt uvedene aj adresy spolocnikov a predpokladam aj overene podpisy .

..ide mi v podstate o to, ze netusim kde toho druheho spolocnika hladat a teda, ci je mozne tuto "jednoduchu" vec premeny absolvovat bez neho.

Dakujem za rady
Economic
24.11.09,13:37
Dobrý deň,
popísalo sa tu uz mnoho, ale aj tak si neviem dat rady a preto poprosim o pomoc.
Na výpise z OR mam uvedenych 2 spolocnikov, z ktorych jeden vklad je 60.000,- Sk a druhy vklad 140.000,- Sk, ZI = 200.000,-. Problem je ten, ze jeden spolocnik je v rakusku a ja ani netusim kde. Dalej je na Vypise z OR: za spolocnost kona konatel samostatne (ten je bohudik slovak).
A teraz nastava moja otazka. Co s prepoctom menovitej hodnoty vkladov do imania. Teda staci ked konatel poda na OR tlacivo: Suhlas s metodou prepočtu menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty ZI zo SK na menu Euro? Musi byt podpis na tomto tlacive overeny, pokial ho podava osobne na OR konatel?OR tu sumu automaticky prepocita?
Alebo je nutne tlacivo : Navrh na zapis premeny menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty ZI zo SR na menu euro?..a teda z toho mi vyplyva ze tam musia byt uvedene aj adresy spolocnikov a predpokladam aj overene podpisy .

..ide mi v podstate o to, ze netusim kde toho druheho spolocnika hladat a teda, ci je mozne tuto "jednoduchu" vec premeny absolvovat bez neho.

Dakujem za rady

V takomto prípade určite doporučím : Rozhodnutie konateľa o premene, môže ho zaokrúhliť na celé euro. Podpis overený. A k tomu vyhotoví úplné znenie spoločenskej zmluvy. Návrh na zápis premeny podpisuje konateľ, overuje podpis. Aj rozhodnutie, aj úplné znenie 2x ide do OR. Týmto spôsobom už nebudeš musieť myslieť na to, že do 2 rokov musíš do OR niečo dokladať. Aj úplné znenie samozrejme podpisuje konateľ.
karča
24.11.09,14:05
Prajem pekný deň.

Mám jednu otázočku.Tlačivo 29 musí byť originál alebo stačí z internetu? Ďakujem pekne.
Evanka
24.11.09,14:11
Prajem pekný deň.

Mám jednu otázočku.Tlačivo 29 musí byť originál alebo stačí z internetu? Ďakujem pekne.
Stačí z internetu - tlačivo je vyplniteľné na PC.
dasa.hlasna
24.11.09,14:19
Prajem pekný deň.

Mám jednu otázočku.Tlačivo 29 musí byť originál alebo stačí z internetu? Ďakujem pekne.
stačí z internetu
Economic
24.11.09,14:21
Prajem pekný deň.

Mám jednu otázočku.Tlačivo 29 musí byť originál alebo stačí z internetu? Ďakujem pekne.

Samozrejme stačí z internetu, ak vlastníš zaručený elektronický podpis, tak aj podať to môžeš všetko elektronicky.
virginis
24.11.09,14:32
Zápisnica je v poriadku, a to rozšírenie predmetu je v tej druhej zápisnici ?

Aké rozšírenie predmetu??
Economic
24.11.09,14:34
Aké rozšírenie predmetu??

Prepáč, to rozšírenie predmetu patrilo inému poraďákovi... Teba sa to netýka. Odpovedala som viacerým...v podobnej problematike. :) Ospravedlňujem sa.
P07
24.11.09,15:19
tlačivo je vyplniteľné na PC.

ako u koho ak niekto nemá MS Office tak smola :mad:
JarkaL
24.11.09,21:27
Ahojte, prosím poraďte.
1.Prepisujem Zakladateľskú listinu (zmena ZI zo Skk na EUR) podľa Rozhodnutia jediného spoločníka podľa vzoru tuším zo strany 73 tejto témy. V jednom článku ZL sa spomínajú predpokladané náklady pri vzniku spoločnosti 30 000,- Skk. Toto môžem nechať tak?
2. Teraz som si všimla pri s.r.o., ktorú som kamarátovi zakladala pred 2 rokmi, že vo výpise z OR nemá uvedené tituly (pred aj za menom), pričom vo všetkých listinách podávaných na súd som to mala uvedené. To by mu ani nevadilo, nie je malicherný. Len teraz neviem, či mi to zo súdu nevrátia, keď v aktuálnych listinách tie tituly mám uvedené. Alebo mám tie tituly povymazávať? Lenže v pôvodnej ZL sú.
Economic
25.11.09,05:21
Ahojte, prosím poraďte.
1.Prepisujem Zakladateľskú listinu (zmena ZI zo Skk na EUR) podľa Rozhodnutia jediného spoločníka podľa vzoru tuším zo strany 73 tejto témy. V jednom článku ZL sa spomínajú predpokladané náklady pri vzniku spoločnosti 30 000,- Skk. Toto môžem nechať tak?
2. Teraz som si všimla pri s.r.o., ktorú som kamarátovi zakladala pred 2 rokmi, že vo výpise z OR nemá uvedené tituly (pred aj za menom), pričom vo všetkých listinách podávaných na súd som to mala uvedené. To by mu ani nevadilo, nie je malicherný. Len teraz neviem, či mi to zo súdu nevrátia, keď v aktuálnych listinách tie tituly mám uvedené. Alebo mám tie tituly povymazávať? Lenže v pôvodnej ZL sú.

1. Ja prepočítavam a zaokrúhľujem všetkým mojim klientom nahor na celé Euro aj predpokladané náklady, máme oficiálnu menu Euro, tak nech je to všetko v Eurách.
2. Čo sa týka tých titulov, ja to robievam vtedy, keď na to prídem podľa výpisu z OR, že im patria tituly a nemajú ich zapísané. No robievam to vtedy, keď sa robí nejaká iná spoplatnená zmena. A v rámci jednej zmeny im porobím všetko, aby to bolo dobre.Ale doporučila by som Ti, urobiť Návrh na zosúladenie zápisu v OR so skutočnosťou s odvolávkou na skutočnosť, že z listín doložených k zápisu spoločnosti do OR tieto tituly vyplývali. Mali na to prísť po správnosti pri prvozápise, mohli to odmietnuť vtedy a bola by si to napravilo. Skús to urobiť takto. Myslím, že to prejde. Čiže okrem návrhu na premenu Eura urob aj zosúlaďovačku.
koexpres
25.11.09,06:09
Jednoducho treba doložiť buď Zápisnicu z MVZ 2x, kde sa premena a úplné znenie SZ schváli /netreba overovať podpisy/, alebo rozhodnutie konateľa /musí overiť podpis/ a úplné znenie SZ 2x / tiež sa neoveruje podpis/ Návrh p/29 - konateľ overí podpis. No ak za spoločnosť konajú konatelia spoločne vždy dvaja, tak overia podpisy na návrhu dvaja. Podľa toho, ako máte ustanovené. Doporučím urobiť najneskôr do konca roka, je to bez súdneho poplatku. Od 1. 1. 2010 to podlieha už poplatku 66.- Eur.

A čo keď sú dvaja konmatelia a v spol. zmluve majú napísané, že za spoločnosť môže podpisovať aj každý konateľ samostatne, ale je tam tiež, že o VZ rozhoduje o všetkých doplnkoch zmluvy a zmenách. Stačí mi poslať len Rozhodnutie bez zápisnice z VZ a podpis stačí len jedného konateľa- spoločníka ?
Economic
25.11.09,06:18
A čo keď sú dvaja konmatelia a v spol. zmluve majú napísané, že za spoločnosť môže podpisovať aj každý konateľ samostatne, ale je tam tiež, že o VZ rozhoduje o všetkých doplnkoch zmluvy a zmenách. Stačí mi poslať len Rozhodnutie bez zápisnice z VZ a podpis stačí len jedného konateľa- spoločníka ?

Premena na Euro nie je zmena spoločenskej zmluvy. Inak to napíšem zmeny pri Eure sa musia urobiť tak, aby neboli zmenené doterajšie kritéria napríklad čo sa týka hlasovania. To čo súvisí s Eurom sa nepovažuje za "zmenu" aj keď sa tým v SZ údaje menia. Nesmieš spoločníkom meniť pomer hlasovania. Ten musí ostať rovnaký.
Ak urobí o premene rozhodnutie konateľ, nemusíš dávať Zápisnicu, no spoločníkom konateľ musí oznámiť, že urobil premenu. Dokladáš teda 2x Rozhodnutie a 2x Úplné znenie. A návrh na premenu P/29. Rozhodnutie a Návrh overuješ, úplné znenie iba podpisuješ. /Teda podpisy na listinách, aby bolo jasné/ Na matrike je to lacnejšie.
koexpres
25.11.09,06:57
Ale nič sa nestane, keď Rozhodnutie posdpíšu aj obaja konatelia...?
Economic
25.11.09,06:59
Ale nič sa nestane, keď Rozhodnutie posdpíšu aj obaja konatelia...?

Jasné že nie.....
JarkaL
25.11.09,07:28
1. Ja prepočítavam a zaokrúhľujem všetkým mojim klientom nahor na celé Euro aj predpokladané náklady, máme oficiálnu menu Euro, tak nech je to všetko v Eurách.
2. Čo sa týka tých titulov, ja to robievam vtedy, keď na to prídem podľa výpisu z OR, že im patria tituly a nemajú ich zapísané. No robievam to vtedy, keď sa robí nejaká iná spoplatnená zmena. A v rámci jednej zmeny im porobím všetko, aby to bolo dobre.Ale doporučila by som Ti, urobiť Návrh na zosúladenie zápisu v OR so skutočnosťou s odvolávkou na skutočnosť, že z listín doložených k zápisu spoločnosti do OR tieto tituly vyplývali. Mali na to prísť po správnosti pri prvozápise, mohli to odmietnuť vtedy a bola by si to napravilo. Skús to urobiť takto. Myslím, že to prejde. Čiže okrem návrhu na premenu Eura urob aj zosúlaďovačku.
Ďakujem. K tej 2. otázke toľko - nemali mi čo odmietnuť, lebo v listinách aj v návrhu tituly boli, neviem, prečo ich nezapísali. Ten návrh na zosúladenie zápisu v OR so skutočnosťou mám napísať ako list, alebo je aj na to nejké tlačivo? Na orsr.sk som také nenašla. A dať to spolu s návrhom na premenu alebo osobitne ako nezávislý návrh? Ďakujem.
zalobaba
25.11.09,07:48
1. Ja prepočítavam a zaokrúhľujem všetkým mojim klientom nahor na celé Euro aj predpokladané náklady, máme oficiálnu menu Euro, tak nech je to všetko v Eurách. ak v čase vzniku spoločnosti bola oficiálnou menou SKK, môže sa ponechať SKK aj v úplnom znení SZ/ZL
2. Čo sa týka tých titulov, ja to robievam vtedy, keď na to prídem podľa výpisu z OR, že im patria tituly a nemajú ich zapísané. No robievam to vtedy, keď sa robí nejaká iná spoplatnená zmena. A v rámci jednej zmeny im porobím všetko, aby to bolo dobre.Ale doporučila by som Ti, urobiť Návrh na zosúladenie zápisu v OR so skutočnosťou s odvolávkou na skutočnosť, že z listín doložených k zápisu spoločnosti do OR tieto tituly vyplývali. Mali na to prísť po správnosti pri prvozápise, mohli to odmietnuť vtedy a bola by si to napravilo. Skús to urobiť takto. Myslím, že to prejde. Čiže okrem návrhu na premenu Eura urob aj zosúlaďovačku.

:)
bloomis
25.11.09,08:43
skuste www konverzia sk
naklikate si to sami, full servis, je to ale za 40E
BUC
25.11.09,11:16
V takomto prípade určite doporučím : Rozhodnutie konateľa o premene, môže ho zaokrúhliť na celé euro. Podpis overený. A k tomu vyhotoví úplné znenie spoločenskej zmluvy. Návrh na zápis premeny podpisuje konateľ, overuje podpis. Aj rozhodnutie, aj úplné znenie 2x ide do OR. Týmto spôsobom už nebudeš musieť myslieť na to, že do 2 rokov musíš do OR niečo dokladať. Aj úplné znenie samozrejme podpisuje konateľ.


dakujem pekne. MOzem poprosit, keby ste hodili ockom na moje rozhodnutie, ci je to spravne. Jedna sa mi hlavne o tie sumy, ci je to spravne zaokruhlene...pripadne ma opravit :)

a aby som tomu rozumela spravne...na OR treba dat toto Rozhodnutie, podpisane konatelom (overeny podpis), plus tlacivo Navrh na zapis premeny podpisany konatelom(tiez overeny podpis), plus uplne znenie spolocenskej zmluvy tiez podpisane konatelom (netreba overovat? alebo ano? )

dakujem este raz
ziacka
25.11.09,13:03
Dobrý deň. Prvý raz sa zapájam do diskusie a prosím o radu.
Potrebujem v spoločenskej zmluve upraviť v súvislosti so zmenou meny spôsob hlasovania: "Každý spoločník má 1 hlas na 1.000,-Sk svojho vkladu". Ide o dvoch spoločníkov, vklady som zaokrúhlila nadol na 3.319,39 EUR /100.000Sk/, ZI 6.638,78 EUR.
Môžem upraviť hlasovanie ..."má 1 hlas na 33,1939 EUR svojho vkladu" ? Alebo citovať par. 127 ods.2 OZ, kde sa neuvádza finančné vyjadrenie. Ide mi o to, aby nedošlo k zmene spoloč. zmluvy, ale len k úprave v súvislosti so zmenou meny. Chcela by som vyjadrenie od toho, komu zmena v OR už prešla a mal v SZ takúto formuláciu hlasovania. Ďakujem.
Economic
25.11.09,14:45
dakujem pekne. MOzem poprosit, keby ste hodili ockom na moje rozhodnutie, ci je to spravne. Jedna sa mi hlavne o tie sumy, ci je to spravne zaokruhlene...pripadne ma opravit :)

a aby som tomu rozumela spravne...na OR treba dat toto Rozhodnutie, podpisane konatelom (overeny podpis), plus tlacivo Navrh na zapis premeny podpisany konatelom(tiez overeny podpis), plus uplne znenie spolocenskej zmluvy tiez podpisane konatelom (netreba overovat? alebo ano? )

dakujem este raz

Môže byť. :)
Economic
25.11.09,14:47
Dobrý deň. Prvý raz sa zapájam do diskusie a prosím o radu.
Potrebujem v spoločenskej zmluve upraviť v súvislosti so zmenou meny spôsob hlasovania: "Každý spoločník má 1 hlas na 1.000,-Sk svojho vkladu". Ide o dvoch spoločníkov, vklady som zaokrúhlila nadol na 3.319,39 EUR /100.000Sk/, ZI 6.638,78 EUR.
Môžem upraviť hlasovanie ..."má 1 hlas na 33,1939 EUR svojho vkladu" ? Alebo citovať par. 127 ods.2 OZ, kde sa neuvádza finančné vyjadrenie. Ide mi o to, aby nedošlo k zmene spoloč. zmluvy, ale len k úprave v súvislosti so zmenou meny. Chcela by som vyjadrenie od toho, komu zmena v OR už prešla a mal v SZ takúto formuláciu hlasovania. Ďakujem.

Mne prechádzajú zmeny tak, že zaokrúhlim u každého na 3 320.-, spolu to je 6 640.- a hlasovanie dávam na každých 10.- Eur vkladu má jeden hlas. Ešte mi ani takéto podanie neodmietli. :)
ziacka
25.11.09,15:57
Ďakujem za odpoveď.
Ja som zvolila zaokrúhlenie nadol preto, lebo potom nemusím vysporiadavať rozdiely v účtovníctve. Aj tak mi vŕta v hlave, že keď by som uviedla 1 hlas = 10 eur, je to zmena v SZ, pretože bolo 1 hlas = 1000Sk, pri vklade spoločníka 100.000Sk to bolo 100 hlasov, teraz by to bolo 331,939 hlasov, čiže sa zmenil počet hlasov.
Takže môžem použiť Tvoje osvedčené riešenie /3320, 6640, 1 hlas = 10 eur/ alebo risknúť a poslať v spol. zmluve uvedené
1 hlas = 33,1939 eur, aby bol zachovaný počet hlasov. Neposielal to niekto v tejto podobe ?
Ešte sa chcem opýtať - všetko, čo zmeníte v spol. zmluve uvediete v rozhodnutí o premene ...napr. text SZ v čl. 1 ods. "100.000 SKK" sa nahrádza textom "3.319,39 EUR", text SZ v.... 30.000 SKK ....995,82 EUR, ....1.000 SKK ....33,1939 EUR ?
Ďakujem.
lucy200
25.11.09,21:25
Ak sa pustíš do premeny a nie do súhlasu s prepočtom, tak pri rozhodnutí jediného spoločníka /resp. zákon dáva možnosť urobiť aj rozhodnutie konateľa len ten má povinnosť o premene informovať ostatných spoločníkov u viacosobovky/ - toto overuješ a ten návrh na zápis premeny, no úplné znenie zakladateľskej listiny netreba overovať.
V prípade že má spoločnosť 2 a viac spoločníkov, doporučujem urobiť zápisnicu z MVZ, tú neoveruješ a neoveruješ ani úplné znenie spoločenskej zmluvy.
Inak im v OR zápis premeny trvá nekonečne dlho, majú toho teraz strašne veľa.

Ahoj, ak som správne pochopila tento príspevok, tak môžem spísať rozhodnutie konateľa/ov (pri 4-osobovke) overiť podpis. Potom má konateľ povinnosť informovať ďalších 3 spoločníkov o premene. Správne som to pochopila? Môžem to takto spraviť? Chcem sa totiž vyhnuť MVZ radšej sa potom upovedomia spoločníci.
A ešte jedna otázočka viem, že sa to stále opakuje ak zmením ZI 200 000,- Sk na 6 640,- Eur, hlavne preto aby sa to dalo deliť s 10,-eur pri hlasovaní, je to správne?
Ďakujem pekne za odpoveď a za radu
Economic
25.11.09,21:31
Ahoj, ak som správne pochopila tento príspevok, tak môžem spísať rozhodnutie konateľa/ov (pri 4-osobovke) overiť podpis. Potom má konateľ povinnosť informovať ďalších 3 spoločníkov o premene. Správne som to pochopila? Môžem to takto spraviť? Chcem sa totiž vyhnuť MVZ radšej sa potom upovedomia spoločníci.
A ešte jedna otázočka viem, že sa to stále opakuje ak zmením ZI 200 000,- Sk na 6 640,- Eur, hlavne preto aby sa to dalo deliť s 10,-eur pri hlasovaní, je to správne?
Ďakujem pekne za odpoveď a za radu

Samozrejme, aby si nemusela všetkých štyroch obháňať...
Ano je to správne.
lucy200
25.11.09,21:43
Samozrejme, aby si nemusela všetkých štyroch obháňať...
Ano je to správne.

Ďakujem Ti pekne za schvalenie :)
Economic
25.11.09,21:45
Ďakujem Ti pekne za schvalenie :)

Rado sa stalo...
koexpres
26.11.09,07:36
Samozrejme, aby si nemusela všetkých štyroch obháňať...
Ano je to správne.
A keď posielam miesto zápisnice z MVZ len Rozhodnutie, pri dvoch konateľoch stačí tiež overiť podpis jedného z nich ? Bude to v poriadku ?
Economic
26.11.09,07:55
A keď posielam miesto zápisnice z MVZ len Rozhodnutie, pri dvoch konateľoch stačí tiež overiť podpis jedného z nich ? Bude to v poriadku ?

Áno ak konajú samostatne, stačí keď overí jeden podpis.
BUC
26.11.09,08:38
Môže byť. :)

dAKUJEM velmi pekne za vsetky rady :)
AdrianaA
26.11.09,08:52
Jednoosobová sro ( v minulosti bola dvojosobová ) mení ZI a zároveň dopĺňa predmet činnosti. Mám nachystané tieto doklady:
1. Rozhodnutie spoločníka o premene ZI a doplnení predmetu činnosti - podpísané neoverené =2x
2. Výpis zo živnostenského originál = 2x
3. Úplnené znenie spoločenskej zmluvy podpísané neoverené 2x
4. Návrh na zápis zmeny č.8 podpísaný overený 2x
kolok 66 EUR
Je to OK ?
P07
26.11.09,09:03
Jednoosobová sro ( v minulosti bola dvojosobová ) mení ZI a zároveň dopĺňa predmet činnosti. Mám nachystané tieto doklady:
1. Rozhodnutie spoločníka o premene ZI a doplnení predmetu činnosti - podpísané neoverené =2x
2. Výpis zo živnostenského originál = 2x
3. Úplnené znenie spoločenskej zmluvy podpísané neoverené 2x
4. Návrh na zápis zmeny č.8 podpísaný overený 2x
kolok 66 EUR
Je to OK ?

Návrh na zápis zmeny č.8 sa posiela 2X ??
AdrianaA
26.11.09,09:10
Návrh na zápis zmeny č.8 sa posiela 2X ??
ach nie, návrh mám len jeden krát . A ostatné veci mám v poriadku nachystané, teda čo sa týka overovania u notára ?
P07
26.11.09,09:48
ach nie, návrh mám len jeden krát . A ostatné veci mám v poriadku nachystané, teda čo sa týka overovania u notára ?
Ja som to tak poslal ale či to prejde ešte neviem :---
Economic
26.11.09,10:00
Návrh na zápis zmeny č.8 sa posiela 2X ??

Návrh ide iba 1x
Economic
26.11.09,10:01
Jednoosobová sro ( v minulosti bola dvojosobová ) mení ZI a zároveň dopĺňa predmet činnosti. Mám nachystané tieto doklady:
1. Rozhodnutie spoločníka o premene ZI a doplnení predmetu činnosti - podpísané neoverené =2x
2. Výpis zo živnostenského originál = 2x
3. Úplnené znenie spoločenskej zmluvy podpísané neoverené 2x
4. Návrh na zápis zmeny č.8 podpísaný overený 2x
kolok 66 EUR
Je to OK ?

Je to O.K. No ak nemáš ešte kúpené kolky, môžeš ušetriť 50 % na súdnom poplatku
AdrianaA
26.11.09,10:04
už mám kúpené :(. A ako ušetriť ? Myslíš to podanie elektronicky ?
domenico.office
26.11.09,10:45
Economic mala na mysli elektronické podanie tvojich dokumentov, k tomu nie sú potrebné kolky, úhrada sa robí prevodom z účtu na účet a v takomto prípade ušetríš 50% zo súdneho poplatku.
Vlastas
26.11.09,11:06
POSTREH: dňa 4.11.09 som podala na OS Ban. Bystrica návrh na premenu pre dve firmy, ktoré som skompletovala podľa rád na tejto porade a hlavne rád od
Economic. Včera som bola na súde a na oboch firmách už mám premenu hotovú.
Písomne mi zatiaľ nič neprišlo ale výpisy z OR už mám nové pre obe firmy.
Dosť ma to prekvapilo že taká rýchlovka. Prajem všetkým také bezproblémové vybavenie.:):):)
P07
26.11.09,11:39
POSTREH: dňa 4.11.09 som podala na OS Ban. Bystrica návrh na premenu pre dve firmy, ktoré som skompletovala podľa rád na tejto porade a hlavne rád od
Economic. Včera som bola na súde a na oboch firmách už mám premenu hotovú.
Písomne mi zatiaľ nič neprišlo ale výpisy z OR už mám nové pre obe firmy.
Dosť ma to prekvapilo že taká rýchlovka. Prajem všetkým také bezproblémové vybavenie.:):):)

Písomne Ti ani nič nepríde...
Economic
26.11.09,11:51
POSTREH: dňa 4.11.09 som podala na OS Ban. Bystrica návrh na premenu pre dve firmy, ktoré som skompletovala podľa rád na tejto porade a hlavne rád od
Economic. Včera som bola na súde a na oboch firmách už mám premenu hotovú.
Písomne mi zatiaľ nič neprišlo ale výpisy z OR už mám nové pre obe firmy.
Dosť ma to prekvapilo že taká rýchlovka. Prajem všetkým také bezproblémové vybavenie.:):):)

Ahoj. Ďakujem.
Som rada, že to vyšlo. Tohto roku už žiadne Potvrdenia o premene nedávajú. No keď máš nový výpis, môžeš byť spokojná. Povinnosť danú zákonom si si splnila. Ešte si ohlás na DÚ zmenu na Euro a dolož kópiu výpisu z OR. A bude úplne všetko O.K. Pekný deň. :o
Vlastas
26.11.09,13:11
Ahoj. Ďakujem.
Som rada, že to vyšlo. Tohto roku už žiadne Potvrdenia o premene nedávajú. No keď máš nový výpis, môžeš byť spokojná. Povinnosť danú zákonom si si splnila. Ešte si ohlás na DÚ zmenu na Euro a dolož kópiu výpisu z OR. A bude úplne všetko O.K. Pekný deň. :o

Economic, máš nejaký vzor pre DÚ, netušila som že aj to treba. Týka sa to spoločenskej zmluvy, alebo čo mám vlastne nahlásiť. Vopred dík.:mad:
AdrianaA
26.11.09,13:56
Ahoj. Ďakujem.
Som rada, že to vyšlo. Tohto roku už žiadne Potvrdenia o premene nedávajú. No keď máš nový výpis, môžeš byť spokojná. Povinnosť danú zákonom si si splnila. Ešte si ohlás na DÚ zmenu na Euro a dolož kópiu výpisu z OR. A bude úplne všetko O.K. Pekný deň. :o
Tak toto počujem prvý krát, že treba ešte ohlásiť zmenu imania na DU. A to kde si sa dočítal ?:eek::eek:
Economic
26.11.09,15:38
Economic, máš nejaký vzor pre DÚ, netušila som že aj to treba. Týka sa to spoločenskej zmluvy, alebo čo mám vlastne nahlásiť. Vopred dík.:mad:

Nemám nijaký vzor, len krátkym oznámením im napíšem, väčšinou to robím za klienta ja, že v zmysle § 31 bod 7 Zákona o správe daní a poplatkov oznamujem správcovi dane, že v spoločnosti xy došlo k zmene zápisu vkladu z Sk na Euro a že nové vklady sú vo výške..... a výška základného imania je po premene xxxxx Eur.
Vlastas
26.11.09,17:32
Nemám nijaký vzor, len krátkym oznámením im napíšem, väčšinou to robím za klienta ja, že v zmysle § 31 bod 7 Zákona o správe daní a poplatkov oznamujem správcovi dane, že v spoločnosti xy došlo k zmene zápisu vkladu z Sk na Euro a že nové vklady sú vo výške..... a výška základného imania je po premene xxxxx Eur.

Stačí aj toľko, zajtra zoštylizujem a zašlem na DU, nech je všetko ako má.
lucy200
26.11.09,18:51
Ahojte mala by som otázku, keďže sú 4 spoločníci majú všetci vklad po 50 000,-Sk prepočítam na Euro vyjde mi 1659,695944 eur. a chcem zaokruhliť na dve desatinné čísla nadol takže mám uviesť 1659,69? alebo 1659,70?
Lebo ak dám 1659,69 x 4 = 6638,76 /199999,2838 Sk/ to není správne však?
Už mi z tých čísel a matematických riešení mi začína riadne šibať, tak mi prepáčte za tu banálnu otázku.
Ďakujem
Džudi
26.11.09,22:11
Ak som dala súhlas s premenou ZI a tá zmena je už aj zapísaná v OR síce 6 desatinných miest, mám ešte nejakú povinnosť do 2 rokov doložiť zakl. listinu atď ? Ja som si to chcela uľahčiť a teraz neviem. Vďaka
Economic
27.11.09,05:14
Ak som dala súhlas s premenou ZI a tá zmena je už aj zapísaná v OR síce 6 desatinných miest, mám ešte nejakú povinnosť do 2 rokov doložiť zakl. listinu atď ? Ja som si to chcela uľahčiť a teraz neviem. Vďaka


Presne tak je. Ak sa Ti zdá, že si si to uľahčila teraz, podľa mňa to vôbec nie je tak. Na to čo si neurobila teraz, musíš myslieť a hlavne nezabudnúť, že máš urobiť do 2 rokov od rozhodnutia. To znamená doručiť dokumenty s tým súvisiace. Ako vždy a všade i tu hrozia nemalé sankcie.
Economic
27.11.09,05:17
Ahojte mala by som otázku, keďže sú 4 spoločníci majú všetci vklad po 50 000,-Sk prepočítam na Euro vyjde mi 1659,695944 eur. a chcem zaokruhliť na dve desatinné čísla nadol takže mám uviesť 1659,69? alebo 1659,70?
Lebo ak dám 1659,69 x 4 = 6638,76 /199999,2838 Sk/ to není správne však?
Už mi z tých čísel a matematických riešení mi začína riadne šibať, tak mi prepáčte za tu banálnu otázku.
Ďakujem

Podľa mňa správne je 1 659,70.
lucy200
27.11.09,05:24
Podľa mňa správne je 1 659,70.
Dneska rano som našla jedno školenie na internete a tam bol uvedený takýto výpočet:



"Premena vkladov so zaokrúhlením smerom nadol

50 000 : 30,1260 = 1659,6959437 € = na dve desatinné miesta = 1659,69 €
Nové základné imanie 4 x 1659,69 = 6638,76
Ak by sa mohla konverzia uskutočniť priamo konverziou majetku, tak by sme získali sumu 6638,78.
Nepatrný rozdiel 2 centy sa odvedie do rezervného alebo nedeliteľného fondu."

Ja som taktiež už vytlačila papiere so sumou 1659,70, ale podľa toho to mám zle
Economic
27.11.09,05:35
Dneska rano som našla jedno školenie na internete a tam bol uvedený takýto výpočet:



"Premena vkladov so zaokrúhlením smerom nadol

50 000 : 30,1260 = 1659,6959437 € = na dve desatinné miesta = 1659,69 €
Nové základné imanie 4 x 1659,69 = 6638,76
Ak by sa mohla konverzia uskutočniť priamo konverziou majetku, tak by sme získali sumu 6638,78.
Nepatrný rozdiel 2 centy sa odvedie do rezervného alebo nedeliteľného fondu."

Ja som taktiež už vytlačila papiere so sumou 1659,70, ale podľa toho to mám zle


Tak sprav 1 659,69. Ja som svojim všetkým klientom zaokrúhľovala smerom na hor a na celé Euro. Je to podľa mňa praktickejšie a následne v prípade, že im budem robiť prevody, jednoduchšie sa mi to robí. No rozhodnutie je len a len na Tebe. A je to v medziach generálneho zákona a podľa povolených pravidiel.
lucy200
27.11.09,05:41
Tak sprav 1 659,69. Ja som svojim všetkým klientom zaokrúhľovala smerom na hor a na celé Euro. Je to podľa mňa praktickejšie a následne v prípade, že im budem robiť prevody, jednoduchšie sa mi to robí. No rozhodnutie je len a len na Tebe. A je to v medziach generálneho zákona a podľa povolených pravidiel.

Aj ja som dala pre jednu spoločnosť na celé Euro hore, ale tuto spolocnosť chcu takto spraviť /keďže je táto spoločnosť v likvidácii/
Economic
27.11.09,05:51
Aj ja som dala pre jednu spoločnosť na celé Euro hore, ale tuto spolocnosť chcu takto spraviť /keďže je táto spoločnosť v likvidácii/

Tak teraz tomu dôvodu a spôsobu zaokrúhľovania rozumiem.Súhlasím.
lucy200
27.11.09,05:58
Tak teraz tomu dôvodu a spôsobu zaokrúhľovania rozumiem.Súhlasím.

Už som to prerobila. Ďakujem Ti pekne za rady, je pre mňa lepšie ak mi to niekto odsuhlasi, že to robim spravne :)
saglucka
27.11.09,09:22
Prosim Vas o odobrenie a poradenie. Cele som to tu precitala tak dufam ze to robim spravne :D
Robim navrh na premenu men. hodnot s.r.o. s 2 spolocnikmi a 1 konatelom.
Prepocitam najskor vklady kazdeho spolocnika, t.j. 100000 SKK = 3320 EUR (pouzijeme metodu zaokruhlovania nahor), potom ZI je 6640 EUR. Je to takto spravne?
Vyplnim prislusne tlacivo OR za premenu ZI s.r.o (podpis len konatela a netreba overovat???) a ako priloha bude:
- rozhodnutie o premene ... a o zmene spol. zmluvy - podpis len konatela a overeny u notara???
- prepisana spolocenska zmluva - firma mala napisany 1 dodatok, takze prepisem tento prvy dodatok a bude to uz dodatok č. 2 alebo zostava 1? - podpisy obidvoch spolocnikov, overene u notara?
Este som na nieco zabudla? Dakujem velmi pekne.
Economic
27.11.09,12:07
Prosim Vas o odobrenie a poradenie. Cele som to tu precitala tak dufam ze to robim spravne :D
Robim navrh na premenu men. hodnot s.r.o. s 2 spolocnikmi a 1 konatelom.
Prepocitam najskor vklady kazdeho spolocnika, t.j. 100000 SKK = 3320 EUR (pouzijeme metodu zaokruhlovania nahor), potom ZI je 6640 EUR. Je to takto spravne?
Vyplnim prislusne tlacivo OR za premenu ZI s.r.o (podpis len konatela a netreba overovat???) a ako priloha bude:
- rozhodnutie o premene ... a o zmene spol. zmluvy - podpis len konatela a overeny u notara???
- prepisana spolocenska zmluva - firma mala napisany 1 dodatok, takze prepisem tento prvy dodatok a bude to uz dodatok č. 2 alebo zostava 1? - podpisy obidvoch spolocnikov, overene u notara?
Este som na nieco zabudla? Dakujem velmi pekne.

P/29 vyplníš, podpis konateľa musí byť overený. Na rozhodnutí o premene - overiť podpis tiež, na úplnom znení nemusí byť overený. Prepočet môže byť. Žiadny dodatok úplné znenie !!! Dokladáš do OR k návrhu 2x rozhodnutie, 2x úplné znenie.
Džudi
27.11.09,13:22
Economic, vďaka za odpoveď hoci si ma vôbec nepotešil, ale ak teda mám zapísané v OR 6 desatinných miest a do dvoch rokov musím aj tak zaniesť všetky doklady, tam už priložím všetko to čo tí ktorí nedali súhlas, a tam už zaokrúhľujem podľa rozhodnutia ?
Alebo sa už tých 6 miest nezbavím ?
Economic
27.11.09,13:43
Economic, vďaka za odpoveď hoci si ma vôbec nepotešil, ale ak teda mám zapísané v OR 6 desatinných miest a do dvoch rokov musím aj tak zaniesť všetky doklady, tam už priložím všetko to čo tí ktorí nedali súhlas, a tam už zaokrúhľujem podľa rozhodnutia ?
Alebo sa už tých 6 miest nezbavím ?

To ma mrzí, radšej by so Ťa potešiť... Škoda, že si si nedala povedať z tým zaokrúhlením smerom nahor na celé Euro...
Ak už máš v OR zapísaných 6 desatinných miest, tak jedine ako to zmeníš je, že keď sa bude najbližšie bude robiť vo Vašej spoločnosti nejaká zmena, ktorá je spoplatnená, tak by som to riešila ako zvýšenie ZI. V rámci jednej zmeny. Vieš ako to myslím, predpokladám...:rolleyes:
JarkaL
27.11.09,14:33
Ďakujem. K tej 2. otázke toľko - nemali mi čo odmietnuť, lebo v listinách aj v návrhu tituly boli, neviem, prečo ich nezapísali. Ten návrh na zosúladenie zápisu v OR so skutočnosťou mám napísať ako list, alebo je aj na to nejké tlačivo? Na orsr.sk som také nenašla. A dať to spolu s návrhom na premenu alebo osobitne ako nezávislý návrh? Ďakujem.
Economic, prosím Ťa, môžeš mi odpovedať? Predtým si mi odpovedala na str. 119, ešte mi nie je jasné to vyššie citované. Ďakujem.
Economic
27.11.09,14:41
Economic, prosím Ťa, môžeš mi odpovedať? Predtým si mi odpovedala na str. 119, ešte mi nie je jasné to vyššie citované. Ďakujem.


Je to formulár na www.orsr.sk č. 31.
Navrhovateľa uveď v prvom riadku názov firmy, v druhom meno konateľa. /aby to na podateľni mali jednoduchšie/ Pokiaľ ako píšeš boli tituly aj v Návrhu na zápis spoločnosti a aj z príloh to vyplývalo /napríklad to bolo v notárskej pečiatke ten titul alebo na pečiatke z matriky.... alebo v samotných dokumentoch/ je to evidentne ich chyba a tú musia napraviť. Keď to budeš mať skoncipované a budeš chcieť, môžeš mi to eventuálne preposlať na kontrolu na môj súkromný mail, nájdeš v mojom profile.
Mária.K.
27.11.09,15:31
Mala by som na vás jednu otázku: Aký dátum dať na úplné znenie zakladateľskej listiny, keď táto bola robená formou zápisnice v roku 1998 a neskôr bol robený dodatok tiež formou notárskej zápisnice? Ide o doklad, ktorý priložím k návrhu na zápis premeny menovitej hodnoty základného imania zo slovenskej meny na euro.
Economic
27.11.09,15:36
Mala by som na vás jednu otázku: Aký dátum dať na úplné znenie zakladateľskej listiny, keď táto bola robená formou zápisnice v roku 1998 a neskôr bol robený dodatok tiež formou notárskej zápisnice? Ide o doklad, ktorý priložím k návrhu na zápis premeny menovitej hodnoty základného imania zo slovenskej meny na euro.

Dátum nech je zhodný s dátumom kedy sa konalo VZ o premene alebo kedy došlo k Rozhodnutiu.... teda súčasný....
Mária.K.
27.11.09,16:00
Ďakujem.
ZSZ
28.11.09,16:00
Mám takýto prípad premeny zákl.imania, a nie som si istý či sme to správne vyriešili:
Spoločnosť má troch spoločníkov
V SKK
1.spoločník: vklad 68 000,- 34% podiel
2.spoločník: vklad 66 000,- 33% podiel
3.spoločník: vklad 66 000,- 33% podiel

zákl.imanie: 200 000,-

Po premene na euro metodou zdola nahor,so zaokrúhlením na dve desatinné čísla smerom nadol:
EUR
1.spoločník:vklad 2257,18 eur 34% podiel
2.spoločník:vklad 2190,79 eur 33% podiel
3.spoločník:vklad 2190,79 eur 33% podiel

Spolu však tieto podiely sú vo výške 6 638,76 a nie 6 638,78 eur.
Naše riešenie: do návrhu na zápis na OR a do spoloč.uvedieme sumu zákl.imania 6 638,78 eur. Rozdiel 0,02 eur do zákl.imania vyrovnáme z nerozdeleného zisku min.rokov.
Je to tak správne?
Voped ďakujeme!
Economic
28.11.09,16:35
Mám takýto prípad premeny zákl.imania, a nie som si istý či sme to správne vyriešili:
Spoločnosť má troch spoločníkov
V SKK
1.spoločník: vklad 68 000,- 34% podiel
2.spoločník: vklad 66 000,- 33% podiel
3.spoločník: vklad 66 000,- 33% podiel

zákl.imanie: 200 000,-

Po premene na euro metodou zdola nahor,so zaokrúhlením na dve desatinné čísla smerom nadol:
EUR
1.spoločník:vklad 2257,18 eur 34% podiel
2.spoločník:vklad 2190,79 eur 33% podiel
3.spoločník:vklad 2190,79 eur 33% podiel

Spolu však tieto podiely sú vo výške 6 638,76 a nie 6 638,78 eur.
Naše riešenie: do návrhu na zápis na OR a do spoloč.uvedieme sumu zákl.imania 6 638,78 eur. Rozdiel 0,02 eur do zákl.imania vyrovnáme z nerozdeleného zisku min.rokov.
Je to tak správne?
Voped ďakujeme!

Keď už chcete niečo vyrovnávať, tak prečo nevyužijete radšej možnosť zakorúhliť smerom nahor na celé Euro ? Ak by som mohla doporučiť, tak radšej tento spôsob.
MarkaK
29.11.09,11:03
Pri vyplňovaní formulára 29 zo stránky OR mi názov ulice rozdelí na dve časti, pričom v druhom riadku je len posledné písmeno z názvu ulice a to "a"(názov ulice má 10 písmen). Vyzerá to tak, ako by som ta chcela ešte niečo dopísať.
Neviem, či to tak môžem poslať na OR.
Economic
29.11.09,11:06
Pri vyplňovaní formulára 29 zo stránky OR mi názov ulice rozdelí na dve časti, pričom v druhom riadku je len posledné písmeno z názvu ulice a to "a"(názov ulice má 10 písmen). Vyzerá to tak, ako by som ta chcela ešte niečo dopísať.
Neviem, či to tak môžem poslať na OR.

Jasné, s tým sa nedá nič urobiť a čitateľné to je. Dôležitý je obsah.... Držím palce, daj vedieť potom výsledok.
MarkaK
29.11.09,11:52
Vyplnila som to tak, že som dala na konci prvého riadku rozdelovník a v druhom riadku mám potom "va".
Je to tak lepšie? Zajtra to idem odniesť.
Economic
29.11.09,12:59
Vyplnila som to tak, že som dala na konci prvého riadku rozdelovník a v druhom riadku mám potom "va".
Je to tak lepšie? Zajtra to idem odniesť.

Samozrejme, vyzerá to lepšie. Ja to tak tiež štandardne robím v každom jednom návrhu, keď mám dlhý názov ulice, iné mi neostáva.
MarkaK
29.11.09,14:19
Ďakujem. Ešte Ťa chcem poprosiť o jednu radu. Jediný spoločník a konateľ spravil rozhodnutie o premene menovitej hodnoty 2x, treba aj pri týchto rozhodnutiach overiť podpisy, alebo stačí overiť len návrh?
Evanka
29.11.09,16:29
Ďakujem. Ešte Ťa chcem poprosiť o jednu radu. Jediný spoločník a konateľ spravil rozhodnutie o premene menovitej hodnoty 2x, treba aj pri týchto rozhodnutiach overiť podpisy, alebo stačí overiť len návrh?
Stačí overiť podpis na návrhu
M3G
29.11.09,16:32
Neviete mi prosím odsúhlasiť, či to mám dobre rozmyslené?

Konateľovi a zároveň spoločníkovi sa zmenilo priezvisko a zároveň ešte nedal súhlas s prepočtom, z tohoto mi vyplýva, že jediné možné východisko je podať:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka o prepočte základného imania na EUR(či už zaokrúhlené alebo nezaokrúhlené) a o zmene priezviska spoločníka a konateľa.
2. Úplné znenie zakladateľskej listiny
3. Návrh č. 8 - zmena
4. Kolok 66 EUR.
5. Doklad o zmene priezviska.
Evanka
29.11.09,16:42
Neviete mi prosím odsúhlasiť, či to mám dobre rozmyslené?

Konateľovi a zároveň spoločníkovi sa zmenilo priezvisko a zároveň ešte nedal súhlas s prepočtom, z tohoto mi vyplýva, že jediné možné východisko je podať:

1. Rozhodnutie jediného spoločníka o prepočte základného imania na EUR(či už zaokrúhlené alebo nezaokrúhlené) a o zmene priezviska spoločníka a konateľa.
2. Úplné znenie zakladateľskej listiny
3. Návrh č. 8 - zmena
4. Kolok 66 EUR.
5. Doklad o zmene priezviska.
Máš to dobre, iba doplním, Rozhodnutie aj zakladateľsklí listinu 2x, na návrhu podpis overený.
Evanka
29.11.09,17:03
Ahoj. Ďakujem.
Som rada, že to vyšlo. Tohto roku už žiadne Potvrdenia o premene nedávajú. No keď máš nový výpis, môžeš byť spokojná. Povinnosť danú zákonom si si splnila. Ešte si ohlás na DÚ zmenu na Euro a dolož kópiu výpisu z OR. A bude úplne všetko O.K. Pekný deň. :o
Premena imania z SKK na EUR sa nepovažuje za zmenu. Preto podľa mňa netreba nič hlásiť na DU. samozrejme, ak by došlo k nejakej zmene, v takom prípade je potrebné oznámiť aj DU.
Martin_Timko
29.11.09,17:16
Máš to dobre, iba doplním, Rozhodnutie aj zakladateľsklí listinu 2x, na návrhu podpis overený.


Robili sme zmenu konatela v spolocnosti a urobili mi to za 40 €. Takze netreba kolky 66 €
M3G
29.11.09,17:20
Máš to dobre, iba doplním, Rozhodnutie aj zakladateľsklí listinu 2x, na návrhu podpis overený.

Srdečná vďaka.


Premena imania z SKK na EUR sa nepovažuje za zmenu. Preto podľa mňa netreba nič hlásiť na DU. samozrejme, ak by došlo k nejakej zmene, v takom prípade je potrebné oznámiť aj DU.
Súhlasím, pri automatickom prepočte na 6 desatinných miest.
Avšak pri zaokrúhľovaní na celé Eurá by sa dalo o tom polemizovať-je to predsa len zmena, či dať oznámenie alebo nedať, ja by som asi dal.