Zavrieť

Porady

ZMLUVA O EXKLUZIVITE!

Pozdravujem,
potreboval by som pomoct-poradit ohladne zmluvy o exkluzivite (napr. od nejakej institucie pre firmu, ktora bude poskytovat sluzby vyhradne v nej - zaciname totiz podnikat a potrebujeme tu zmluvu)
..zial asi som negoogli dost dobre, aby som ju nasiel!

Disponuje niekto vzormi takejto zmluvy resp. obdobnej?

Dakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    aj napriek tomu, ze sa jedna o sukromnu instituciu, ktora o tom moze rozhodnut ze to bude na jej pode?
    Taktiez by som potreboval poradit ohladne takejto zmluvy. Ako ma taka poriadna ramcova zmluva vyzerat?

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    celkom dost dobre nechapem o co by malo ist
    ze firma A bude poskytovat sluzby len firme B?
    alebo ze firma A bude poskytovat sluzby len v priestoroch firmy B?
    alebo v mene firmy B?
    pripadne firma A bude poskytovat sluzby len pre zakaznikov/zamestnancov firmy B?

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobrý deň,

    ako hovorí blaváčisko, ak si chcete zazmluvniť výhradného dodávateľa alebo odberateľa, zrejme by ste mu mali predložiť kompletný návrh zmluvy, v ktorej sa presne dohodnete (aj rámcovým spôsobom) o podmienkach nákupu alebo poskytovania stanovených služieb. A v nej potom môžete uviesť doložku o exkluzivite.

    Ja osobne si myslím, že rozumný podnikateľ neprevezme záväzok exkluzivity len tak - ale ak ho je ochotný prevziať, chce mať garantovanú určitú dohodnutú úroveň kvality služieb, tovaru, a pod., resp. osoba poskytovateľa služby pre ňho vytvára garanciu kvality. Samozrejme to nevylučuje, že existujú mraky ľudí, ktorí podpíšu čokoľvek, ale nič z toho aj nemienia plniť.

    Všetko dobré.

    ZMLUVA O EXKLUZIVITE!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.