Zavrieť

Porady

akým spôsobom je povinný exekútor, právnik, nebankovka, bankovka doručiť písomnosti

chcel by som vedieť či mi môže exekútor,právnik, nebankovka, bankovka poslať pisomnosť v ktorej ma vyzýva k úhrade, poslednej výzve a podobne len ako obyčajný list? čo ak ide o posledný pokus o zmier? predexekučná upomienka? to môže spoločnosť poslať len ako obyčajný list? žiadne do vlastných rúk?doporučene? čo ak si to neprevezmem? - myslím tým čisté dovody, nie som doma dlhodobo, som v nemocnici a pod. - odkial mám vedieť že niekto niečo odomňa chce? ako sa môžem potom brániť/odpovedať? alebo práve na tomto tieto spoločnosti a časti násho justičného systému stavajú svoj spôsob vymáhania? veď sme mu to poslali, tak čo, ked si to neprečital, hlavne že poslali a môžu začať vymáhať a exekuovať majetok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Záleží od toho, komu čo dlhuješ. Na niečo sa vzťahuje povinnosť vymáhania (napr. upomienka), inde netreba upomínať. A aj keď si neprevezmeš doporučenú upomienku, tak vieš, že ti niekto niečo poslal - podľa oznámenia o uložení zásielky. A môžeš si zistiť, kto ti to poslal. Oznámenie ti zostane v schránke aj po u
    úložnej dobe. A obyčajný list tiež nájdeš v schránke aj po mesiaci, ak by si bol dlhodobo hospitalizovaný. Ak ignoruješ tieto výzvy, alebo ak nemáš označenú schránku, tak sa potom nečuduj, že si ťa nájde exekútor.

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    Do vlastných rúk sa doručuje (okrem iného) - rozsudok, platobný rozkaz, upovedomenie o začatí exekúcie, exekučný príkaz. Takže tieto písomnosti vám majú doručiť do vlastných rúk. Ak ste v nemocnici dlhšie, fikcia náhradného doručenia sa neuplatní... Teda vrátená zásielka - vami neprevzatá - neznamená,ze vám bolo platne doručené. Z toho vyplývajú aj následne prostriedky právnej obrany.
    Naposledy upravil AmmiS : 20.11.14 at 17:37
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Ak to pošlú obyčajnou zásielkou, je to ich problém, neunesú dôkazné bremeno pri preukázaní platného a účinného doručenia písomnosti.

    denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

    denis_m6
    "odkial mám vedieť že niekto niečo odomňa chce?"

    toto je snad vtip, ved predsa ked si pozicias od niekoho peniaze, a nesplacas, tak musis o tom vediet nie? a comu sa chces branit? ved ty dlzis peniaze im.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    expeeert Napr. aj tak: http://www.porada.sk/t231601-manzel-...ml#post2466730
    denis_m6 no asi iny pripad, v otazke nebola spomenuta ziadna dalsia osoba, dotycny sa rozculoval nad sposobom dorucovania postovych zasielok od viacerych poskytovatelov financnych sluzieb a exekutora a ich dalsom postupe, nehovoril nic o potrebe zistit ci si niekto v jeho mene pozical, alebo sa mylim? Je to bezna reakcia neplaticov, ved ja som nic nedostal, neprevzal atd. , tak co po mne chcete. Ale to ze peniaze si pozical a nesplacal, o tom sa uz nikto nezmieni.
    expeeert To áno, ja ho neobhajujem, len som uviedol príklad že nie vždy sa do takejto situácie môže dostať človek vlastnou vinou...
      zbaliť

    akým spôsobom je povinný exekútor, právnik, nebankovka, bankovka doručiť písomnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.