Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky počas rodičovskej dovolenky

Čo mám robiť s dovolenkou našej pracovníčky, ktorá je na rodičovskej dovolenke. Nevyčerpanú dovolenku má nasledovne:

za rok 2010 1 deň nevyčerpaný
za rok 2011 25 dní
za rok 2012 4 dní

Mám jej preplatiť na konci roka, alebo to mám viesť v evidencii a ak nastúpi do pracovného pomeru v roku 2014 tak ju bude čerpať. Môže mi to niekto vysvetliť?

Ďakujem veľmi pekne
Naposledy upravil Richard : 06.12.12 at 11:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gatab Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať čo mám robiť s dovolenkou našej pracovníčky, ktorá je na rodičovskej dovolenke. Nevyčerpanú dovolenku má nasledovne:

    za rok 2010 1 deň nevyčerpaný
    za rok 2011 25 dní
    za rok 2012 4 dní

    Mám jej preplatiť na konci roka, alebo to mám viesť v evidencii a ak nastúpi do pracovného pomeru v roku 2014 tak ju bude čerpať. Môže mi to niekto vysvetliť?

    Ďakujem veľmi pekne
    Nárok, ktorý jej vznikol, nemôžete preplatiť, mohli by ste prakticky len 5 dni za rok 2011, a 20 dní jej zostane. Dovolenku si vyčerpe po skončení RD.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    zamestnankyňa išla na MD 12.3.2007 do 23.9.2007 následne na RD od 24.9.2007, a potvrdený predĺžený RP do 6 rokov dieťaťa teraz 25.4.2013 dcéra bude mať 6 rokov, zamestnankyňa chce ukončiť prac. pomer dohodou.akym spôsobom mám riešiť nevyčerpanú dovolenku, preplatiť alebo vyčerpať?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ANNAP Pozri príspevok
    zamestnankyňa išla na MD 12.3.2007 do 23.9.2007 následne na RD od 24.9.2007, a potvrdený predĺžený RP do 6 rokov dieťaťa teraz 25.4.2013 dcéra bude mať 6 rokov, zamestnankyňa chce ukončiť prac. pomer dohodou.akym spôsobom mám riešiť nevyčerpanú dovolenku, preplatiť alebo vyčerpať?
    Ak nemá nové zamestnanie a ide sa evidovať na UP, pre zvýšenie dávky v nezamestnanosti je dobré jeden deň dovolenky vyčerpať a zbytok preplatiť. Do 6 rokov veku dieťaťa poberala aj rodičovský príspevok ?

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    áno poberala, ale myslíš, že bude mať nárok na dávku v nezamestnanosti ked bola na RD do 6 rokov dietata

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ANNAP Pozri príspevok
    áno poberala, ale myslíš, že bude mať nárok na dávku v nezamestnanosti ked bola na RD do 6 rokov dietata
    Ak poberala RP, trvalo aj poistenie v nezamestnanosti. Bude mať nárok na dávku v nezamestnanosti, výšku ktorej vieš podstatne ovplyvniť spôsobom, ktorý som uviedla.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    zadala som preto moju otázku či preplatiť alebo vyčerpať lebo v § 113 ods.3 sa píše
    (3) Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

    ale to sa asi myslí, keď nastúpi do zamestnania, ale keď konči prac. pomer sa môže aj preplatiť je to tak veronika ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ANNAP Pozri príspevok
    zadala som preto moju otázku či preplatiť alebo vyčerpať lebo v § 113 ods.3 sa píše
    (3) Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

    ale to sa asi myslí, keď nastúpi do zamestnania, ale keď konči prac. pomer sa môže aj preplatiť je to tak veronika ?
    Po skončení RD môže požiadať aj o vyčerpanie celej dovolenky a až potom s ňou rozviazať pracovný pomer, alebo rozviazať pracovný pomer posledným dňom čerpania RD a celú dovolenku preplatiť. Ja doporučujem tretiu možnosť, ktorú som uviedla v predch. príspevku.

    Preplatenie dovolenky počas rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.