Zavrieť

Porady

Co znamená věta : Na základe Osvedčenia podľa zákona č. 293/1992 Zb

Po smrti tatínka bylo dědické řízení kde jsem společně s mamkou zdědila pozemky na Slovensku.Z důvodu mě neznámém, byli pozemky přepsané na mojí mamku.Po smrti mamky jsem chtěla vyřešit toto dědictví a proto jsem oslovila katastrální odbor aby mi podali podrobnější informace o tomto pozemku a přišla mi tato odpověď
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na základe Rozhodnutia o dedičstve č. D 000/74 po Antonovi(můj tatínek) prešla 1/6 predtým zapísaná v pk. protokole č. 000 k. ú. ????? na vlastníčku Květušu(moje maminka) ( LV č. 000 k. ú. ???? ).
Na základe rozdeľovacej a súčasne darovacej zmluvy č????/74 prešla parcela EN č. ???? na Pepu nováka v celosti.
Na základe Osvedčenia podľa zákona č. 293/1992 Zb. č. Z ????? ( NZ ????? ) prešlo vlastníctvo predtým zapísané v pk. protokole č. ?? k. ú. ??? na Serafína Pavlínu a Máriu po 5/18.
Na základe tohto osvedčenia zaniklo vlastníctvo mého tatínka a jeho manželky k tomuto protokolu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úmyslně jsem změnila jména a údaje, abych neporušila něčí práva,Vůbec tomu nerozumím, proč a podle čeho se vlastnictví změnilo z mé maminky na někoho jiného. Prosím mohla by mi někdo vysvětlit o co jde?
Předem moc děkuji
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zákon 293/1992 dal možnosť napraviť krivdy pri dedení. Predtým, asi v záujme drobenia pôdy, sa pôda písala na jedného dediča. Porevolučné zákony dávali ostatným dedičom možnosť v nejakej lehote požiadať o vydanie toho, čo mali dediť oni.

    Co znamená věta : Na základe Osvedčenia podľa zákona č. 293/1992 Zb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.