Zavrieť

Porady

ukončenie spolocníka vo firme

pred 10 rokmi jedna ..... založila firmu a mna napisala ako spoločníka s 20% teraz odvtedy som ju nevidela ani nemala tušenie čo je s firmou. Ona je konatelka a aj druha spoločníčka s 80% . Zistila som teraz že firma ma dlh v socialnej a zdravotnej poistovni, lenže ju zavreli do vazenia eo mam teraz robit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Advokát pôsobiaci od roku 1991 najmä v oblasti obchodného, občianskeho, pracovného, medicínskeho a farmaceutického práva ako aj v iných oblastiach práva v SR. ...viac JUDr. Pavol Kollár
    Spoločník môže v súlade s § 148 ods. 1 Obchodného zákonníka podať na súd návrh, aby súd zrušil jeho účasť v spoločnosti, ak nemožno od neho spravodlivo požadovať, aby v spoločnosti zotrval.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daj návrh na zrušenie spoločníka - seba vo firme.na súd.
    alebo nerob nič. Konateľ zodpovedá za firmu, spoloční - a navyše menšinový spoločník nie. Akurát, že v budúcnosti môžeš mať problémy napr. pri strate zamestnania nemáš možnosť dostať podporu apod.
    Ak to chceš riešiť a nevieš ako, obráť sa na právnika. Pre neznalého je to komplikovaná vec.
    Naposledy upravil KEJKA : 12.06.13 at 06:50
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea 30 smiem sa spytat aky je pritom postup ja otom nemam ani potuchy ake papiere a kde vobec mam ist
    Andrea 30 Dakujem za radu
    Andrea 30 dakujem no ved už ich mám dostala som sa do situácie ked naozaj mi povedali že na urade ma nezaeviduju tak teraz som na PN
    KEJKA Neskoro si sa spamatala.
    Ale rieš to čim skor inak ako cez sud to v tvojom prípade nepojde a teda to bude aj dlho trvať
      zbaliť

    ukončenie spolocníka vo firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.